PDA

View Full Version : 6. Andrei Cordos



Leo
12th July 2014, 13:26
Nume complet Andrei Alexandru Cordoș
Data nașterii 6 iunie 1988 (26 de ani)
Locul nașterii Câmpia Turzii, România
Înălțime 1,90 m
Greutate 80 kg
Post fundaș


Fundasul central Andrei Cordos, ultima oara la FC Vaslui, este noul jucator al clubului din „Stefan cel Mare” pentru urmatoarele patru sezoane competitionale.

http://i60.tinypic.com/28036zd.jpg

Leo
12th July 2014, 13:27
Este o zi importantă pentru cariera mea. Mă bucur că mi s-a oferit șansa să îmbrac tricoul lui Dinamo. Știu ce înseamnă Dinamo în România și sper, prin evoluțiile din teren, să răsplătesc atât încrederea acordată, cât și susținerea suporterilor!”, a declarat Andrei Cordoș pentru site-ul oficial al clubului, www.fcdinamo.ro.

Geog
2nd February 2015, 20:10
Cordoș a revenit la Dinamo. Fundașul va pleca în Spania împreună cu lotul "câinilor"

În primul turneu de pregătire din acest an, Dinamo a suferit din cauza lipsei de fundași centrali, iar acest lucru este aproape de a se remedia pentru al doilea stagiu de pregătire din Spania.

"Câinii" au rezolvat revenirea la echipă a lui Andrei Cordoș, jucător care a evoluat în tur pentru roș-albi și care a încercat să-și găsească în această perioadă un contract mai bun la o echipă din străinătate. Acesta a negociat și cu cei de la Pandurii Tg. Jiu, însă în cele din urmă a ales să revină la Dinamo și va pleca împreună cu echipa duminică în Spania.

Cordoș s-a înțeles cu oficialii lui Dinamo pentru un contract pe încă șase luni, urmând ca din vară să se renegocieze situația acestuia.

Dinamo s-a confruntat cu o criză de fundași centrali, iar acest lucru s-a văzut cel mai bine în primul stagiu de pregătire din acest an, acolo unde a suferit mai multe înfrângeri.

prosport