PDA

View Full Version : Optimi: CSMS Iasi – CFR Cluj 4-2

Leo
11th July 2014, 01:40
20 iulie 2014, ora 18:00/LOOK TV

delaoltenia
14th July 2014, 20:51
cfr !

phife
20th July 2014, 19:23
2-0 pt ieseni deja

relansat
20th July 2014, 19:23
mda. devine ridicola aceasta competitie. pe cfr o doare la banana de meciul asta

relansat
20th July 2014, 19:30
ce meci, cristoase =))

TaciAcolo
20th July 2014, 19:33
joaca iasu zici ca-i barcelona

relansat
20th July 2014, 19:36
si eu ma uit ca prostul satului la meci. nu tu pariu cand au jucat cu asa tg mures, nu tu aici, la o pomana de 2.25 sau chiar mai mult.

phife
20th July 2014, 19:41
cum sa dai 3 metri peste din penalty? :)))))))))))))

relansat
20th July 2014, 19:44
arbitrul are coaie. merita felicitari pentru ca a dat repetare :ok:

relansat
20th July 2014, 19:46
genul de meci in care csms poate pierde doar din prostia lor.

phife
20th July 2014, 19:49
capiu meci

relansat
20th July 2014, 19:50
daca nu a jucat prunea la pariuri, asta e meci de 5-2 pentru csms. diferenta e mult prea mare totusi.

phife
20th July 2014, 19:54
tu iei pauza sau revi la steaua? sau te duci la csms?

relansat
20th July 2014, 20:01
ha?

phife
20th July 2014, 20:03
ai antecedente man! :D

relansat
20th July 2014, 20:06
boss, am 29 de ani peste cateva saptamani. pot fi simpatizant cel mult al unei echipe ROMANESTI. sunt in iasi de 10 ani, vrei sa tin cu o echipa care s-a prezentat in dorul lelii la acest meci? :)) ca lot ma refer ... ca si csms a fost in aer dupa 2-0

relansat
20th July 2014, 20:11
oricum, eu nu vad logica in urmatoarea treaba:

cfr cluj se menajeaza pentru jagodina? meci care se joaca in serbia, adica la trei pasi de noi. deci drumul e lejer, ioc oboseala. meciul retur e JOI, asta din cupa se joaca duminica. in plus de asta, este startul sezonului. pentru ce plm te menajezi? in decembrie, in etapele in care se va juca, se vor relaxa la schi si vor juca o etapa cu rezervele si alta cu titularii? penal

relansat
20th July 2014, 20:19
5-2 final, nu 3-2, da?

TaciAcolo
20th July 2014, 20:20
avem un fotbal obosit... saracii sunt obligati sa joace fotbal e foarte greu

relansat
20th July 2014, 20:23
fotbal amator, mai degraba. in curand.

Bobi Cearton
20th July 2014, 20:25
Am retinut ca portarul tatuat pe gat din poarta Iasului a indreptat figuri de voodoo catre atacantul ceferist Cristian in momentul executarii penaltiului.

relansat
20th July 2014, 20:26
eu am retinut ca, la o prima vedere, christian ala e jucator de mana a treia in tara sa. dar si-a gasit loc la cfr, ca de altfel si multi jucatori low cost veniti in gruia.

Bobi Cearton
20th July 2014, 20:27
Mi s-au parut deplasate mascarelile tiganosului din poarta Iasului.

relansat
20th July 2014, 20:28
l-am vazut in cateva meciuri aparand in liga a 2-a. e decent ca portar, apara binisor comparativ cu miron, care a luat doua goluri din fundul gradinii de la pancone.

relansat
20th July 2014, 20:35
prunea are un final incarcat de meci, trebuie sa ascunda cat mai multe mingi :))

relansat
20th July 2014, 20:36
a intrat si jucatorul meu preferat de la csms, iulian vladu.

Bobi Cearton
20th July 2014, 20:40
S-a dat penalti.

relansat
20th July 2014, 20:40
comentatorul e pe statele de plata ale lui arpad paszkany?

relansat
20th July 2014, 20:42
S-a dat penalti.

si nu trebuia, sa inteleg?

Bobi Cearton
20th July 2014, 20:43
Am vazut reluarea, s-au frecat unul de altul. Usor acordat.

relansat
20th July 2014, 20:45
desigur. si ala din prima repriza a fost mega clar? s-au forfecat aici. l-a oprit sa mearga spre minge, e penalti. oricum, cfr trebuia eliminata din oficiu din competitia asta la halul in care s-a prezentat azi.

Bobi Cearton
20th July 2014, 20:46
Nu stiu inca, castigatoare Cupei Ligii joaca in Europa Ligue?

relansat
20th July 2014, 20:47
nu, dar se pune in discutie pe viitor. ca altfel o sa le doara-n sex pe toate de rahatul asta de competitie. si o sa joace echipa lui horia ivanovici in "cupa de 1 milion de euro". ce slogan imbecil, usor manelistic (sau manelist? :) ).

relansat
20th July 2014, 20:51
doar comentatorul look tv crede ca cfr si-a propus in aceasta dupa amiaza sa mearga in sferturi? :)))) e angajatul lui arpi, ce naiba :D

Sevilla86
20th July 2014, 20:52
6 goluri, rasturnari de situatie, penalty ratat, penalty repetat?

Iar o sa vina horia ivanovici sa spuna ca a fost meci ca la mondiale :))

Meciul nu l-am vazut, bine ca nu intra in prelungiri ca astept fanatik show :D

relansat
contraatac pentru botosani :))))))))))))))))))))))

relansat
6 goluri, rasturnari de situatie, penalty ratat, penalty repetat?

Iar o sa vina horia ivanovici sa spuna ca a fost meci ca la mondiale :))

Meciul nu l-am vazut, bine ca nu intra in prelungiri ca astept fanatik show :D

slava domnului, ca trebuia sa ma uit si la prelungiri :happy

phife
20th July 2014, 20:58
:)))))) penal meci.
penaltyul iesenilor cam usor acordat.

Bobi Cearton
20th July 2014, 21:01
Gretos rau Ivanovici asta.:rolleyes:

relansat
20th July 2014, 21:04
ivanovici isi taie singur craca de sub picioare. l-am vazut pe helmuth si ieri in studio. ma gandesc ca e invitat permanent, sa mai faca si el un banut. nu ar fi o problema daca nu ar fi atat de insipid si deloc potrivit locului in care se afla acum. invitat mai slab decat helmuth putea fi doar nana falemi :))

relansat
20th July 2014, 21:08
intre timp, viitorul suna bine. capitanul echipei nationale va juca in urmatorii doi ani la konyaspor :)))))

Bobi Cearton
20th July 2014, 21:13
intre timp, viitorul suna bine. capitanul echipei nationale va juca in urmatorii doi ani la konyaspor :)))))

Marica a declarat ca semneaza daca primeste 2.5 mil euro.

La Konia joaca si Mesi din Banat, lucru benefic pt Echipa Nationala.

relansat
20th July 2014, 21:28
desigur, e o onoare sa joci pentru konya intr-un campionat atat de puternic precum cel al turciei. si ne mai intrebam de ce ne uitam la tv la mondial

apropo, tare de tot promo-ul cu ivanovici jongland :))

Bobi Cearton
20th July 2014, 21:36
Locul 11 din Turcia inroleaza cel mai bun jucator al Romaniei.

Tin minte ca prin 1975-1980 Sportul Sudentesc invingea pe Adanaspor cu 7-0.

Meciul in care Rica Raducanu a devenit primul portar din lume prins in ofsaid.

relansat
20th July 2014, 21:52
stai si tu flex ca acum apare un stelist pe nume duba care-ti explica ce super mega campionat e super lig-ul din turcia :)

Bobi Cearton
20th July 2014, 21:58
stai si tu flex ca acum apare un stelist pe nume duba care-ti explica ce super mega campionat e super lig-ul din turcia :)

Am citit ca la Galata vor veni Prandeli si Pirlo.
Primele 4 trupe sunt competitive pe plan european, cu bugete de 70-80 mil.

Duba
20th July 2014, 22:03
Locul 11 din Turcia inroleaza cel mai bun jucator al Romaniei.

Tin minte ca prin 1975-1980 Sportul Sudentesc invingea pe Adanaspor cu 7-0.

Meciul in care Rica Raducanu a devenit primul portar din lume prins in ofsaid.

Este absolut normal. Capitalul discteaza, iar capitalul il detin turcii in acest caz. Orice om de pe acest pamant vrea sa traiasca mai bine si se duce unde este platit asa cum isi doreste el. Nu este nimic de condamnat.
Campionatul Turciei este extrem de puternic. Mult, ca sa nu spun f. mult, peste cel de la noi, cu echipe care pot trece relativ usor de faza grupelor Ligii Campionilor. Ma refer evident la Galata si Fener, cele mai potente, deci cele cu jucatorii cei mai valorosi.
Nu inteleg de ce va mirati atata????!!!!!! Parca sunteti, unii dintre voi, ancorati in trecut. Lumea fotbalului s-a schimbat mult. Acest lucru nu-l inteleg destul de multi suporteri de la noi.

relansat
20th July 2014, 22:04
exact, niste fosile. ma refer la pirlo si alti elefanti de genul.

atat timp cat konya nu face parte din primele 3-4, e inutil sa discutam

relansat
20th July 2014, 22:06
da, duba. si al rusiei e la fel de puternic :) si totusi absolut neinteresant pentru jucatori de prima mana. merg acolo oamenii care vor cash si cam atat. cu cateva exceptii, care-si revin pe parcurs si se intorc acolo unde le e locul. daca vorbim despre cei ceva mai tineri.

Duba
20th July 2014, 22:21
exact, niste fosile. ma refer la pirlo si alti elefanti de genul.

atat timp cat konya nu face parte din primele 3-4, e inutil sa discutam

Bai, tu esti dus cu capu', pe cuvant. Auzi la el Pirlo e fosila!!!!!! Un jucator care a castigat ultimele editii de campionat cu Juve si a jucat constant in nationala Italiei e, in opinia ta, fosila????!!!!!

Bai baga la capatana!!!! Konya a batut pe teren propriu echipa care a castigat campionatul - Fener - si a facut egal cu Galata si Besiktas, adica ocupantele pozitiilor 2 si 3 la sfarsitul campionatului.
Copile, te faci de kaka daca mai debitezi tampenii de genul celor de mai sus.
Daca as fi in locul lui Vadim te-as banna pt. o saptamana pt. aberatiile pe care le-ai emis. :D

relansat
20th July 2014, 22:27
Nu dati logout inca, Duba promite pe viitor cateva explicatii savante si vizavi de El-Arabi, o alta super echipa dintr-un campionat si mai tare decat cel al turciei.

fiule, hai sa iti zic eu ce fosile are galata. drogba 35+, chejdou 29, eboue 31, sneijder 30, elmander si el tot pe acolo. asta, desigur, daca nu gasesti vreun super jucator turc in lotul galatei :))

ca sa ai un campionat tare tre sa ai si oleaca de traditie. nu poti rezolva totul cu bani, la fel cum nu poti spune vreodata ca pirlo vine in turcia de bun ce e. vine sa incaseze, timpul lui a cam trecut. asta in ciuda sezonului extraordinar reusit :) desigur, intr-o super echipa care ii permite sa valseze la mijloc.

relansat
20th July 2014, 22:28
cat despre aia cu banarea, na, dupa spusele multora, tu ar trebui sa fii internat de mult timp. dar acum nu ne putem lua dupa gura lumii, nu?

phife
20th July 2014, 22:29

n-am ce sa...esti dat dracului :))

relansat
20th July 2014, 22:32
n-am ce sa...esti dat dracului :))

am fost aproape si la aia cu 5-2 csms, dar nu au mai fortat moldovenii. se pastreaza pentru viitorul in prima etapa.

Duba
20th July 2014, 22:32
da, duba. si al rusiei e la fel de puternic :) si totusi absolut neinteresant pentru jucatori de prima mana. merg acolo oamenii care vor cash si cam atat. cu cateva exceptii, care-si revin pe parcurs si se intorc acolo unde le e locul. daca vorbim despre cei ceva mai tineri.

Nu ma, copilas, este neinteresant pt. marile valori, sau jucatorii de prima mana cum spui tu, pt. ca acei jucatori sunt platiti infinit mai bine la Real, Barca, MU, Juve, Inter etc. asta-i motivul. In momentul in care rusii vor plati mai bine care echipele enumerate, fii sigur ca situatia nu va mai fi aceeasi. Banii vorbesc, banii vorbesc ... stii tu melodia aia a lui Holograf.:D

relansat
20th July 2014, 22:35
boss duba, un campionat mizer precum cel al turciei nu se poate bate niciodata cu cele patru mari din europa. valabil si pentru rusia.

daca s-ar face asta, ar trebui cel putin un deceniu, ca sa nu zic mai mult. nu se rezuma chiar totul la bani.

Duba
20th July 2014, 22:41
Nu dati logout inca, Duba promite pe viitor cateva explicatii savante si vizavi de El-Arabi, o alta super echipa dintr-un campionat si mai tare decat cel al turciei.

fiule, hai sa iti zic eu ce fosile are galata. drogba 35+, chejdou 29, eboue 31, sneijder 30, elmander si el tot pe acolo. asta, desigur, daca nu gasesti vreun super jucator turc in lotul galatei :))

ca sa ai un campionat tare tre sa ai si oleaca de traditie. nu poti rezolva totul cu bani, la fel cum nu poti spune vreodata ca pirlo vine in turcia de bun ce e. vine sa incaseze, timpul lui a cam trecut. asta in ciuda sezonului extraordinar reusit :) desigur, intr-o super echipa care ii permite sa valseze la mijloc.

Ba, da dus cu capu' mai esti copilas mic si ignorant!!!!!!
Bai fosilele astea daca ar juca in campionatul Romanei, campioana ar juca an de an in sferturile LIgii Campionilor. La mintea ta, mai bine joaca tineri de 18-20 de ani, asa cum au acum in lot si dinamo si rapid, decat sa aiba "fosile" ca cele enumerate de tine. Mai ai ma frati pe acasa???? :headbang:

Pai si ce ma, campionatul Turciei n-are traditie?????!!!!!!! Turcii au inceput sa joace fotbal acum 5 sau 10 ani????? Bai, inca o data te intreb, tu esti sanatos la scufita cand faci astfel de afirmatii?????

VADIMEEEEEEE!!!!! Baneaza-l pe asta ca-i cretinizeaza si pe putinii useri care au mai ramas pe acest forum!!!!!!

relansat
20th July 2014, 22:47
duba, pesemne tu nu ti-ai luat pastilele azi. au traditie in comertul cu rahat, pe care-l debitezi tu aici, nicidecum in fotbal :)

Duba
20th July 2014, 23:01
duba, pesemne tu nu ti-ai luat pastilele azi. au traditie in comertul cu rahat, pe care-l debitezi tu aici, nicidecum in fotbal :)

Daca eu am nevoie de pastile, tu, cu siguranta, ai nevoie de un transplant de creier.
Pune ma mana pe o statistica a fotbalului si citeste-o bine, mai ingnoranta in stare pura! Ai sa observi ca atat la nivel de nationala, cat si la nivel de echipe de club turcii stau infinit mai bine ca noi.

relansat
20th July 2014, 23:06
duba, aici nu e vorba despre o comparatie liga 1 vs super lig. ai gresit tarlaua. e vorba ca marica, omul in care ne punem sperante ca ar putea sa ne duca vreodata in viata asta la un mondial, s-a transferat la o echipa mizera precum konyaspor. si, evident, cum ca ar fi fost mai bine, infinit mai bine, strict fotbalistic, sa ramana la getafe si sa nu mearga la un fotbal slab ca ala din turcia. daca nu ai inteles nici acum, cauta in statistici cum e el-arabi si vino cu prezentarea maine.

phife
20th July 2014, 23:11
lasa-l ma..
el ne crede retardati, ne spune ca turkish sl e peste l1.
maine ne spune ca apa e uda si cerul albastru

Duba
20th July 2014, 23:18
Bai ti-am mai desenat o data, n-as mai vrea s-o fac si a doua oara. Doar atat iti spun: BANII VORBESC! Getafe trebuia sa scoata banu'! Nu l-a scos, la revedere. Orice om pe lumea asta, repet, se duce unde este mai bine platit. Doar naivii, ca sa nu spun cretinii, nu procedeaza asa.

relansat
20th July 2014, 23:20
Duba, hai zi-mi sincer, tu ai facut sloganul "cupa de 1 milion de euro"?

Cristy RVD
21st July 2014, 00:16
VADIMEEEEEEE!!!!! Baneaza-l pe asta ca-i cretinizeaza si pe putinii useri care au mai ramas pe acest forum!!!!!!

Tu ai fost cretinizat in urma cu multe decenii.

delaparis
21st July 2014, 00:18
Pe sectia asta nu-s moderatori?
Ma tot ocup de titluri si scoruri... trebuie sa ma ocup si de sanctiuni? :cool:

Duba
21st July 2014, 06:42
Ocupa-te delaparis!!!! Nu de alta, dar RVD, magraunul de ghiulesti, mai are putin si arunca cu pisat la cat creier are.

relansat
21st July 2014, 18:41
ce matinal e duba. are net cu portia. :))

Bobi Cearton
21st July 2014, 19:08
Doarme putin, traieste mult.
La 6 fara zece renunta la izmene si posteaza pe Ols.

Leo
21st July 2014, 19:16
Pe sectia asta nu-s moderatori?
Ma tot ocup de titluri si scoruri... trebuie sa ma ocup si de sanctiuni? :cool:

Dupa cum vezi, nu sunt moderatori. Spor la treaba!