PDA

View Full Version : Optimi: Rapid Bucuresti – Steaua Bucuresti 1-2



Leo
11th July 2014, 00:38
19 iulie 2014, ora 21:00/Look Plus

delaoltenia
14th July 2014, 19:53
_____Steaua_____

:ok:

Leo
19th July 2014, 13:45
Egal dupa 120 de minute de joc. :D

dextercioby
19th July 2014, 13:51
Schimbati cu meciul exact. Din fericire, clona a luat bataie.

Leo
19th July 2014, 13:53
Rapid - Steaua, va fi arbitrat de Adrian Cojocaru, ajutat de Marius Marchidanu si George Neacsu.

Leul Oltean
19th July 2014, 13:53
Hai, baietii !

Cioroi, de mic. :D

Sevilla86
19th July 2014, 13:55
Azi vedem daca-i tin picioarele pe-astia sa joace odata la 3 zile.
Sau daca au puterea sa bata rezervele Stelei.

Sa nu v-o luati in cap daca obtineti o calificare astazi, in campionat o sa joace si Steaua la capacitate maxima.

Eddy DoubleD
19th July 2014, 19:43
Cojocaru-Pham, Aldea, Filip (cpt), Tosca - Neagu, Stanciu - Gradinaru, Vilceanu, Pirvulescu - Keseru

O sa vedem la lucru cam toti tinerii pe care ii mai avem in lot

phife
19th July 2014, 20:00
Steaua: Cojocaru - Pham, Aldea, Filip (cpt), Tosca - Neagu, Stanciu - Gradinaru, Valceanu, Parvulescu - Keseru
Rezerve: Arlauskis - Rapa, Chipciu, Iancu, Prepelita, Latovlevici, Varela

Rapid: Draghia - Tinc, Al. Iacob, Lung, M. Stoica - Paun, V. Negru - Al. Coman, Pancu (cpt), Selagea - Ciolacu

senzatie , cine e pham?

Cristy RVD
19th July 2014, 21:04
Sa nu v-o luati in cap daca obtineti o calificare astazi, in campionat o sa joace si Steaua la capacitate maxima.

nu cred ca ai zis asta :))

Eddy DoubleD
19th July 2014, 21:07
Valceanu n-a vrut sa dea gol, a dat Keseru :))

SwedishMafia
19th July 2014, 21:09
fiti fara grija, rada le da indicatii incat sa intoarca rezultatul :D

patriot
19th July 2014, 21:12
pe ce post e meciul?

Razvan T.
19th July 2014, 21:13
look tv

Aurel.D
19th July 2014, 21:18
Cu un ochi sunt la meci, dar deja mi-am făcut o părere: apărarea Rapidului este praf, iar unii puști ai Stelei sunt jucători interesanți.

SwedishMafia
19th July 2014, 21:22
astia de la rapid, de ce naiba au facut plangere la TAS? Le trebuie liga1, in sez in care pica 6 echipe si n-au bani nici de cantonament....Sezonul trecut, daca ar fi picat 6,prima peste linie, a facut 40 puncte. Cu lotu asta, rapid niciodata nu face 40 de puncte.Vor face cel mult 22 de puncte.

Cristy RVD
19th July 2014, 21:25
11 puncte facem.

phife
19th July 2014, 21:26
keserü e genial

cica s-au batut astia prin crangasi, iar s-a turnat. detalii ceva?

Bobi Cearton
19th July 2014, 21:29
Meciu e plin de nerv pe fond de echilibru.
Pustiu vietnamez face toti banii.

Eddy DoubleD
19th July 2014, 21:45
Pustiu vietnamez face toti banii.

Asta nu e ceva de bine, ca a venit pe 0 lei :))

Cristy RVD
19th July 2014, 21:47
keserü e genial

cica s-au batut astia prin crangasi, iar s-a turnat. detalii ceva?

schimba bre ceva la semnatura, ai un T in plus pe undeva.

am auzit si eu.
meh.

bogdan_nj
19th July 2014, 21:48
Pustiu vietnamez face toti banii.

Nu joaca pe postul lui azi.

Leul Oltean
19th July 2014, 21:53
Slabuta rau banca Stelei, pt o echipa ce viseaza la grupele UCL.

phife
19th July 2014, 21:58
realizezi ca cei de pe teren sunt rezervele rezervelor ( ma rog, nu toti) ?

Leul Oltean
19th July 2014, 22:01
Nu realizez. Pentru ca rezervele in acest meci sunt ... niste titulari.

Eddy DoubleD
19th July 2014, 22:03
Amatori aia de la Rapid...

phife
19th July 2014, 22:13
ametitor meci
vars bere pe tableta sa traiesc mai palpitant.
bulgarii au bere romaneasca. noi nu avem bulgareasca, nu e frumos.

Leul Oltean
19th July 2014, 22:13
Nu sunt amatori, eu spun ca sunt de toata lauda (jucatorii, desigur). Dar a facut Draghia o mare greseala, asa cum Brac a facut in meciul anterior.

Eddy DoubleD
19th July 2014, 22:14
Ce tampit e si Parvulescu. Se ia in gura cu toti idiotii...

phife
19th July 2014, 22:14
pîrvulescu e un baiat f linistit in mod normal. greu il enervezi asa

phife
19th July 2014, 22:16
keseru asta face de toate.
degeaba il injura, asta nu e coman sa fie labil, nu ia rosu.

TaciAcolo
19th July 2014, 22:18
atmosfera infecta in giulesti de fiecare data... nici cu ghencea nu mi-e rusine

Bobi Cearton
19th July 2014, 22:21
Becali a luat teapa cu Parvulescu, mai bine-l lasa sa se duca la Dinamo.
Slab valoric dar cu nervi de vedeta.:rolleyes:

phife
19th July 2014, 22:23
pai tu ce ai vrea ma? sa arunce cu panselute?

Bobi Cearton
19th July 2014, 22:27
Rapidistii din tribune si teren sunt super agitati. Ce dracu au?
Nu vine sf lumii.

SwedishMafia
19th July 2014, 22:32
competitia lui peste prajit....la ce naiba au facut competitia asta? cineva sa isi ia comision, sau ce?

Hingherul
19th July 2014, 22:33
Cum e bre meciul? Ii jumulim? :D
Apropo, azi m-am intalnit cu nea Rica Raducanu la o carciuma aproape de Olimp. Era in masina, tocmai pleca. Am tipat dupa el sa-l salut dar a bagat goneta. Cred ca m-a mirosit ca's stelist si nu avea chef de caterinca.

relansat
19th July 2014, 22:33
cum sa dai galben la ambii acolo? :))) ridicol cojocaru asta. a inceput bine steaua, cu un arbitraj "beton" inca din primul meci :)) ma rog, al doilea daca vrei sa punem la socoteala si amicalul din supercupa

patriot
19th July 2014, 22:34
nu vad meciul dar am si eu o intrebare,cu pisat au dat?.....daca nu, n are nicun farmec,ce meci e ala in care nu faci albie de porci banca adversa?.......daca 3.000 sunt asa recalcitranti ,la stadion plin cum faceau?

phife
19th July 2014, 22:36
cum sa dai galben la ambii acolo? :))) ridicol cojocaru asta. a inceput bine steaua, cu un arbitraj "beton" inca din primul meci :)) ma rog, al doilea daca vrei sa punem la socoteala si amicalul din supercupa

ce sa faci man.. nu bagam in transferuri, bagam in arbitrii ca poate mai iese de un canpionat

relansat
19th July 2014, 22:38
boss, asta nu e meci de furat cu arbitrii. nu am insinuat asta. pur si simplu omu nu are coaie sa scoata rosu.

phife
19th July 2014, 22:41
nici cheful . mai bine bateam doar penalty uri si plecam acasa, asa e chiar dureros sa vad rapidul in agonie. se scorojesc peretii si cade tencuiala in giulesti si baietii fac jmecherii.

Sevilla86
19th July 2014, 22:41
11 puncte facem.

Iar esti ironic? La tine niciodata nu se stie, cred ca joci la doua capete. :D

Daca se califica rapid mai incaseaza vreo 25,000 de euro. E bine ca-i eliminam, sa-i tinem flamanzi :D
Dar ma pis pe ea de cupa, chiar daca o castigam nu are nici o valoare...

Cristy RVD
19th July 2014, 22:43
nu vad meciul dar am si eu o intrebare,cu pisat au dat?.....daca nu, n are nicun farmec,ce meci e ala in care nu faci albie de porci banca adversa?.......daca 3.000 sunt asa recalcitranti ,la stadion plin cum faceau?

ne pare rau, dar macar de 2 ori pe an trebuie sa simtiti ca sunteti intr-o competitie sportiva.
asa, din amicalele cu chiajna, viitorul & co. v-ati putea face impresia ca aia e atmosfera potrivita.

phife
19th July 2014, 22:44
cat rateaza astia.
care ma cristy ca asta nici amical nu e.
a plecat reggae, anul asta fara sateliti

phife
19th July 2014, 22:46
haiku keseru in poarta

Cristy RVD
19th July 2014, 22:47
Pai normal. Meciul asta nu are nicio logica si nici un sens, pentru niciuna dintre echipe.

In tribune...eh...a trecut un an, revederea e frumoasa :D

phife
19th July 2014, 22:49
si atmosfera o tineti pt penaltyuri?

Cristy RVD
19th July 2014, 22:57
atmosfera e ok pentru 2000 de oameni.

phife
19th July 2014, 22:58
parca erau 3000. oricum, cade tencuiala man, renovati si voi acolo.

Leul Oltean
19th July 2014, 22:59
Cum e bre meciul ? Ii jumulim? Cred ca v-au dat ei meciul, ce nu face omul pt o pizza.
Daca nu auzeam ca Steaua baga rezervele, nu ma uitam. Si asa, nu am privit decat 50-60 %. Stati rau de tot cu lotul anul asta, banca e slaba (e comparabila cu ce are Olgutza :D).
Si tare imi e ca va dau kazacii aia o rusinica ...

Cristy RVD
19th July 2014, 23:02
parca erau 3000. oricum, cade tencuiala man, renovati si voi acolo.

stiu ca mai erau niste bilete nevandute.
ce sa mai renovam. singura solutie e demolarea si construirea altui stadion.

phife
19th July 2014, 23:04
cade tencuiala in giuleeesti
pe raaapid bucureeesti.

SwedishMafia
19th July 2014, 23:05
tissone ala...ce moaca de sicilian are :)) cica vrea sa-l puna antrenor pe ze maria :)) tissone asta nu are bani sa cumpere un club de fotbal.i-a bagat in faliment pe Livingston din scotia .

relansat
19th July 2014, 23:07
a gresit cojocaru acolo. trebuia sa dea ambele galbene pentru parvulescu :)) fotbalistic, steaua cu 2 clase peste rapid chiar si in conditiile speciale in care s-a jucat meciul.

relansat
19th July 2014, 23:09
in alta ordine de idei, trista rau competitia asta. desi numele sugereaza ca e una BETON...

phife
19th July 2014, 23:11
:))

phife
19th July 2014, 23:14
keseru a dat de pamant si cu dinamo si cu rapid in cateva luni
a depasit 60% din jucatorii care au fost la steaua in ultimi 10-15 ani in cateva luni

delaparis
19th July 2014, 23:15
in alta ordine de idei, trista rau competitia asta. desi numele sugereaza ca e una BETON...

Pai e programata ca la amatori in vara.
In mod normal Cupa Ligii incepe la mijlocul turului campionatului. Ma rog, in campionate serioase :D

Leul Oltean
19th July 2014, 23:16
ce sa mai renovam. singura solutie e demolarea si construirea altui stadion.Nu vreau sa fiu rautacios, dar o alta varianta ar fi demolarea si atat. :D

phife
19th July 2014, 23:19
pancu :"a fost un antrenament bun"
same here..

Dante7
19th July 2014, 23:30
pancu :"a fost un antrenament bun"
same here..

:))

Slab rau rapidul. Nu ma asteptam sa bata Steaua cu jucatori de 17 ani... Cu actuala componenta, Rapidul o sa se faca de ras sezonul asta.Foarte bine :D

Chipciu era cu o clasa peste toti ceilalti din teren. Pacat ca n-a fost mai inspirat la finalizare...

Cristy RVD
19th July 2014, 23:31
Nu vreau sa fiu rautacios, dar o alta varianta ar fi demolarea si atat. :D

Sa vedem. Nu stii ce rezerva viitorul :)

Leul Oltean
19th July 2014, 23:37
Eu vad ca stelistii cam jubileaza pe aici si nu pricep de ce.
Am facut mai inainte o afirmatie si am de gand sa o sustin, chiar daca acolo glumeam. :D M-am documentat nitel si ... presupunand ca titularii ar fi aia care au inceput meciul cu Rapid, echipa rezervelor ar fi : Straton - Achim, Avramia, Acka, Velcovici - Plesan - Herghelegiu, Ferfelea, Rocha, Neacsa - Ivan.
Nu mi se par mai slabi decat ce a trimis Steaua azi in teren si nici nu se gandesc la grupele UCL.

Cristy RVD
19th July 2014, 23:57
Acum au o atitudine ok. In campionat, insa, atunci va trebui sa te tii :D

phife
20th July 2014, 00:00
leule, azi au jucat minorii in pnm.

Leul Oltean
20th July 2014, 00:04
Iar eu am facut comparatie cu ''minorii'' de la Craiova.

Sevilla86
20th July 2014, 00:04
presupunand ca titularii ar fi aia care au inceput meciul cu Rapid, echipa rezervelor ar fi : Straton - Achim, Avramia, Acka, Velcovici - Plesan - Herghelegiu, Ferfelea, Rocha, Neacsa - Ivan.
Nu mi se par mai slabi decat ce a trimis Steaua azi in teren si nici nu se gandesc la grupele UCL.

Dar astazi au lipsit multi jucatori de la Steaua:
Tanase, Adi Popa, Iancu, Sanmartean, Prepelita, Varela, Lato, Szukala, Gardos, Arlauskis... nu compara primul 11 si rezervele de astazi cu primul 11 si rezervele craiovei.
Probabil ca multi din ei nici nu au fost pe foaia de joc.

N-am vazut meciul, decat cateva minute la sfarsit. Nu stiu pe cine am avut pe banca.

Leul Oltean
20th July 2014, 00:13
Nu ati inteles ce spuneam.
Am facut comparatie intre ''echipa rezervelor'' Stelei (care a inceput meciul de azi cu Rapid) si ''echipa rezervelor'' CSU (jucatori care NU au inceput meciul din urma cu 3 zile, tot cu Rapid). Sunt comparabile, in opinia mea, iar asta e o veste proasta pt Steaua, care vrea titlul, grupele UCL ...

phife
20th July 2014, 00:15
Iar eu am facut comparatie cu ''minorii'' de la Craiova.

ok, desenam.
Cojocaru (al 3lea portar) - Pham( rezerva lui rapa care e rezerva lui varela), Aldea( lotul e sarman, poate fi trecut la rezerve pana ce mai cumparam un fundas),
Filip( nici nu e pozitia lui dar merge trecut la rezerve), Toșca( rezerva lui pirvulescu) - Neagu(rezerva lui filip), N. Stanciu(rezerva) - Grădinaru( rezerva lui popa care e imparte pozitia cu chipciu..),
Vâlceanu( rezerva lui chipciu/ sanmartean) , Pîrvulescu(rezerva)' - Keșeru(rezerva)

deci : cojocaru, pham, aldea, tosca, neagu, gradinaru sunt rezerve de rang 3 deci nu sunt principalele rezerve.

Sevilla86
20th July 2014, 00:18
Nu ati inteles ce spuneam.
Am facut comparatie intre ''echipa rezervelor'' Stelei (care a inceput meciul de azi cu Rapid) si ''echipa rezervelor'' CSU (jucatori care NU au inceput meciul din urma cu 3 zile, tot cu Rapid). Sunt comparabile, in opinia mea, iar asta e o veste proasta pt Steaua, care vrea titlul, grupele UCL ...

Tocmai ca nu sunt comparabile...
Jucatorii aia au prins lotul de 18 pentru ca Steaua nu si-a trecut multi din jucatorii de baza pe foaia de joc.

Ia un meci cu miza al Stelei si compara rezervele Stelei cu rezervele craiovei.

Rezervele cu norvegienii:
Cojocaru, Filip, Gradinaru, Keseru, Neagu, Stanciu, Valceanu.

In conditiile in care au lipsit de pe foaia de joc Adi Popa si Gardos.

Pai cum arata rezervele Stelei in mod normal?

Astazi au jucat echipa a 3-a si juniorii Stelei cu rapid. Asta ai comparat tu cu rezervele craiovei. Intelegi?

Leul Oltean
20th July 2014, 00:21
Scrie, te rog, echipa standard a Stelei (fix 11 jucatori), asa cum o vezi tu.

Sevilla86
20th July 2014, 00:25
Arlauskis, Szukala, Varela, Gardos, Lato, Sanmartean, Prepelita, Adi Popa, Chipciu, Tanase, Keseru.

Acum ia ce a mai ramas si vezi daca seamana cu primul 11 de astazi :))

phife
20th July 2014, 00:27
arlauskis - varela - gardos - szukala - latovlevici - prepelita / filip / doamne da transfer - sanmartean - popa - chipciu - tanase - keseru / iancu

Sevilla86
20th July 2014, 00:29
Arlauskis, Szukala, Varela, Gardos, Lato, Sanmartean, Prepelita, Adi Popa, Chipciu, Tanase, Keseru.

Daca asta ar fi primul 11, rezervele ar fi:

Iancu, Valceanu, Stanciu, Filip, Rapa, Parvulescu, Nita etc.

Pai tu compari pe astia cu Straton - Achim, Avramia, Acka, Velcovici - Plesan - Herghelegiu, Ferfelea, Rocha, Neacsa - Ivan??? :happy

Sevilla86
20th July 2014, 00:32
Nu are craiova nici in primul 11 jucatori care sa se compare cu Iancu, Valceanu, Filip... cu atat mai putin rezervele :))

phife
20th July 2014, 00:33
stanciu, pirvulescu
staruri in alte echipe

Leul Oltean
20th July 2014, 00:36
Mda ... insa doar la unii e valabil ce ati spus (adica rezerve de grad 3).

De ce razi asa ? - da, se compara. Si vezi ca eu am facut acolo o echipa intreaga, i-am pus pe posturi, conform cu profilul lor. Nu am scris vreo cateva nume si am inceput sa rad.

Scrieti acum o echipa de 11 (rezerve) - dar pe posturi, nu insirati niste nume.

Leul Oltean
20th July 2014, 00:39
Nu are craiova nici in primul 11 jucatori care sa se compare cu Iancu, Valceanu, Filip... cu atat mai putin rezervele :)):rolleyes:

Aveti o parere prea buna despre jucatorii din lotul actual al Stelei, titulari sau rezerve.

phife
20th July 2014, 00:52
nita - rapa - aldea - szukala, gardos, varela, transfer - pirvulescu - filip - neagu - iancu / valceanu - stanciu - gradinaru -iancu, transfer

Sevilla86
20th July 2014, 00:54
Scrieti acum o echipa de 11 (rezerve) - dar pe posturi, nu insirati niste nume.

Vezi ca eu am scris cum trebuie, tu i-ai insirat aiurea.
O echipa se prezinta cu 7 rezerve la meciuri.

Tu faci confuzie grava intre rezerve si lot de jucatori. Parca vorbeam de rezervele care au fost la meciurile recente, nu?

Rezerve exista doar pe durata celor 90 de minute. Inainte si dupa meci exista lot de jucatori :D

Nu prea are rost sa continuam discutia, pur si simplu nu vrei sa pricepi.
Nu poate nimeni sa-mi dea 2, 3 jucatori din primul 11 al craiovei care sa se ridice la nivelul lui Iancu, Valceanu, Filip, Stanciu sau Pirvulescu.

phife
20th July 2014, 00:59
adevarat

Leul Oltean
20th July 2014, 01:08
nita - rapa - aldea - transfer :D - pirvulescu - filip - neagu - valceanu - stanciu - gradinaru -iancu, Am facut eu o ''echipa de rezerve'' din ce mi-ai insirat acolo ... cred ca e comparabila cu cea scrisa de mine, fara misto.

Sevilla, am priceput ca unii dintre cei de astazi erau a 3-a rezerva, OK. Dar ce spui tu mai departe este caraghios.
Vatajelu, Mateiu, Madson, Rocha, Herghelegiu, Curelea, Ferfelea, Ivan ... sunt cel putin de nivelul alora din lista ta. Primii 2 au fost deja la nationala.
Parvulescu, Filip, Valceanu ? La Craiova ar fi rezerve, cel mult (adica ar fi intre aia de pe banca, in cel mai bun caz ). Nu glumesc.

phife
20th July 2014, 01:12
:))))) ok. vatajelu vezi ca a venit de la steaua
restul ( poate doar cu exceptia lui mateiu) nu prea prind banca la steaua

Leul Oltean
20th July 2014, 01:19
De la care Steaua e Vatajelu ? Poate de la Steaua Rm.Valcea.
E din Valcea, s-a format la CSM, a venit la Craiova de la Resita (unde s-a mutat fosta CSM Rm.Valcea).

Valceanu, auzi ... :))

phife
20th July 2014, 01:24
deci filip : om cu meciuri in ucl si in fazele eliminatori el, valceanu care marcheaza primul gol in liga 1 la 16 ani si rateaza razant primul gol in ucl la 17 si pirvulescu : om care poate face toata banda stanga, care marcheaza niste goluri fenomenale ( si doar din cauza cretinului de tanase nu a fost bagat sa joace, altfel era vandut afara de mult) sunt sub titularii csu?
privind in perspectiva : valceanu : unul dintre cei mai talentati pusti, pirvulescu si filip care mai fixeaza mijlocul terenului cu ajax, da pase de gol cu legia si mai baga si duble contra aparari de 11 oameni nu au loc la csu :))))))))))
da, maestre, revelator, as usual

phife
20th July 2014, 01:27
prietene, bogdan vatajelu? a fost junior la steaua pana acum vreo dou ani.
vai, cunoscatorule :)))))

Leul Oltean
20th July 2014, 01:28
Sa vezi ce rad eu de voi cand or sa va dea kazacii de nu puteti duce ...:))

In rest ... putintica rabdare, ca in etapa a 2-a CSU vine la Steaua. Mai sunt doar 2 saptamani.
L-am vazut azi pe Parvulescu. Un jucator foarte ... talentat. Plin de talente.

phife
20th July 2014, 01:31
ma cum sa nu stii de la cine il iei pe vatajelu si sa mi-l mai si fluturi in fata? :))))

o sa traim si o sa vedem. daca se intampla viceversa eu nu o sa rad de ..scrierile tale.

Leul Oltean
20th July 2014, 01:35
ma cum sa nu stii de la cine il iei pe vatajelu si sa mi-l mai si fluturi in fata? :)))):rolleyes:
Iar ai baut mult. Vatajelu a venit la Craiova in iarna trecuta, de la Metalul Resita (fosta CSM RmValcea, mutata acolo de Rufa). El a jucat la CSM 2 sezoane, iar la Resita - turul editiei trecute.

phife
20th July 2014, 01:37
imprumutat :)))))
da coane, imprumutat. la noi se foloseste cam rar termenul dar asta e adevarul.

Sevilla86
20th July 2014, 01:40
Vatajelu, Mateiu au fost la nationala doar la amicale. Fiecare cate o selectie cred...
Vezi ca Steaua are "rezerve" care au jucat in Champions League, Europa League, la Nationala U21 zeci de meciuri. Meciuri oficiale nu amicale :D
"Rezervele" alea au jucat in Liga 1 si sunt campionii Romaniei.

Leul Oltean
20th July 2014, 01:43
da coane, imprumutat.Eu nu cunosc asa ceva. Cunosc in schimb ca banii pt el au ajuns la Resita (la patronul Rufa), iar negocierile cu acest patron au fost anevoioase, pt ca cerea foarte mult.

Pe de alta parte, mi se pare ca te cam contrazici. Acum vreo saptamana sustineai ca CSU, cu lotul pe care il au, se vor bate la cupe europene. Tu ziceai asta.

Copii, nu imi mai spuneti povesti cu milioane de meciuri jucate in UCL, nationale etc. I-am vazut (jucand) recent pe aproape toti jucatorii de care vorbim, iar mie aia de la voi nu mi se par asa grozavi. Nu are rost sa batem campii acum, o sa ii vedem la meciul direct si in alte meciuri (oficiale).
Sunt convins ca eu voi cel care va rade (mai) mult. :D

Sevilla86
20th July 2014, 01:45
Iar ai baut mult. Vatajelu a venit la Craiova in iarna trecuta, de la Metalul Resita (fosta CSM RmValcea, mutata acolo de Rufa). El a jucat la CSM 2 sezoane, iar la Resita - turul editiei trecute.

http://www.stiridesport.ro/competitii/liga-2/csu-craiova-vatajelu-transfer-metalul.html


prietene, bogdan vatajelu? a fost junior la steaua pana acum vreo dou ani.

Corect :yes:

phife
20th July 2014, 01:47
se vor bate doar pentru ca avem un campionat slab. ca lot sunt in top 6 lejer.
vatajelu a fost imprumutat pt sezonul 2012-2013 la resita, contractul a expirat in iarna (f. ciudat pt Steaua) si a fost semnat in iarna ca jucatot liber. deci pana la urma a fost 6 luni cu contract la resita
va bateti joc de el, baiatu e mijlocas nu fundas

Sevilla86
20th July 2014, 01:49
Da, vad ca pe site-ul lui CSU nu se mentioneaza "crescut la Steaua".
Subiectul cu pricina esta tabu :D

phife
20th July 2014, 01:50
ca un btw : nu i-a fost prelungit contractul pt ca ciobanul era la bulau, tomi si massimo nu renuntau la el. asta e. tosca, filip au fost pierduti la fel. daca ma mai gandesc mai gasesc jucatori aflati in aceiasi sitiatie

Leul Oltean
20th July 2014, 01:58
se vor bate doar pentru ca avem un campionat slab. ca lot sunt in top 6 lejer.
vatajelu a fost imprumutat pt sezonul 2012-2013 la resita, contractul a expirat in iarna (f. ciudat pt Steaua) si a fost semnat in iarna ca jucatot liber. deci pana la urma a fost 6 luni cu contract la resita
va bateti joc de el, baiatu e mijlocas nu fundasDe unde le scoti ? Resita nici nu avea echipa in 2012-2013. Abia in campionatul urmator a avut, pentru ca s-a mutat Rm.Valcea acolo, e a nu stiu cata oara cand scriu.

Ma distreaza cum vorbiti de Vatajelu, de parca l-ar fi nascut 'ma-sa pe unul din scaunele tribunei a 2-a din Ghencea ! ... :))

Sevilla86
20th July 2014, 02:01
N-are rost, n-ai cu cine sa te intelegi.
Noapte buna :D

Leul Oltean
20th July 2014, 02:06
va bateti joc de el, baiatu e mijlocas nu fundasMai stiu eu pe unu' care la Steaua juca mijlocas sau chiar atacant, a venit la Craiova si l-au pus libero, iar din postura asta omul a ajuns la nationala, acolo a fost si capitan de echipa iar lumea ii spunea ''Ministrul apararii nationale''.

In privinta lui Vatajelu, lucrurile sunt clare : fiecare stia cate ceva, dar niciunul nu avea informatia completa. Eu nu stiam ca a fost (si) la Steaua, dar nici nu mi se pare asa important. Voi in schimb sustineati ca la Craiova a venit de la Steaua, ceea ce nu e adevarat.

phife
20th July 2014, 02:08
De unde le scoti ? Resita nici nu avea echipa in 2012-2013. Abia in campionatul urmator a avut, pentru ca s-a mutat Rm.Valcea acolo, e a nu stiu cata oara cand scriu.

Ma distreaza cum vorbiti de Vatajelu, de parca l-ar fi nascut 'ma-sa pe unul din scaunele tribunei a 2-a din Ghencea ! ... :))

whatever, am gresit echipa dar :
Bogdan Vătăjelu a făcut junioratul la Steaua
București, dar nu a fost păstrat de echipa
campioană după venirile, pe același post, ale
lui Latovlevici și Pârvulescu. Fundașul stânga a
fost trimis la Vâlcea ( imprumut 100%), de unde a făcut trecerea,
împreună cu întreg lotul, la Metalul Reșița ( singed for free cum ar veni)

phife
20th July 2014, 02:14
:)) ma termina omu asta.

Leul Oltean
20th July 2014, 02:17
:)) ma termina omu asta.Cine, Sevilla ? Da, e cam enervant si are tendinta sa exagereze. :D

Sau te enerveaza aia cu ministrul ? E foarte adevarata, bilivmi.

phife
20th July 2014, 02:20
esti capos rau man. trasatura olteneasca?

Leul Oltean
20th July 2014, 02:25
Mie voi imi pareti caposi. Nu stiam ca a fost la Steaua, mare smecherie.
Mult mai important mi se pare faptul ca e oltean (nascut in jud Valcea) si ca a ajuns ... unde trebuie. Daca nu stiati, Steaua Bucuresti este clubul care a stricat cei mai multi jucatori, de-a lungul deceniilor. Foarte multi fotbalisti talentati s-au pierdut, dupa ce au ajuns acolo.

phife
20th July 2014, 02:31
ca la majoritatea cluburilor.
ca la majoritatea cluburilor din capitale in tari mici.
ca majoritatea jucatorilot romani
ca majoritatea jucatorilor overrated de mici.
ai idee cati tineri romani s-au distrus in italia? foarte multi. 95% doar din vina lor. restul si-au revenit.

phife
20th July 2014, 02:36
nu inteleg de ce keseru nu e titular meci de meci.
imi place iancu dar keseru stie meserie
iancu in spatele varfului imi place mai mult si are libertate mai mare

Leul Oltean
20th July 2014, 02:39
Se pare ca nu da randament titular, decat cu echipe slabe, ca azi. Antrenorii stiu mai bine, in general.
Probabil Keseru e jucator pt ''dupa min 60'', in momentul de fata.

phife
20th July 2014, 02:44
antrenorii stiu mai bine, patronii stiu de ce.
daca galca duce echipa in grupele ucl ciobanul e dator sa il lase inca un sezon indiferent de pozitia din primul sezon

florian.X
20th July 2014, 10:41
o competitie lesinata rau, un rapid care usor usor se duce dracu' cu tot, si traditie si fotbal si tot ( nu e o jignire, e un adevar crunt )...in rest, un meci in care unii au jucat cu foamea-n gat poate poate ii plateste cineva pan' la urma, si altii care incearca sa se afirme...
la fel ca si la meciul cu dinamo din sezonul trecut, asta nu-i un derby in care sa fii in extaz dupa o victorie :)

Bobi Cearton
20th July 2014, 11:12
Juniorii Stelei pot fi capacitati de Galca sa devina jucatori adevarati.
Valceanu, Gradinaru, Aldea, Tosca sunt promisiuni valabile.:D

Leul Oltean
20th July 2014, 11:38
Juniorii Stelei pot fi capacitati de Galca sa devina jucatori adevarati.
Valceanu, Gradinaru, Aldea, Tosca sunt promisiuni valabile.:DDa. :D
Mai mult, nu poti gasi 2-3 jucatori de valoarea lor in tot lotul CSU. Nimeni nu poate gasi. :))

Bobi Cearton
20th July 2014, 12:12
Da. :D
Mai mult, nu poti gasi 2-3 jucatori de valoarea lor in tot lotul CSU. Nimeni nu poate gasi. :))

Mi-a placut cum a jucat CSU, mai putin ratarile monumentale produse de Curelea si Brac (sa-l ia un drac).

L-am remarcat pe Neacsa (luat de la Corona), nu exista in Romania jucator cu un asa potential ca el.

Leul Oltean
20th July 2014, 12:22
Sunt mai multi cu potential, dar au nevoie de jocuri impreuna, in primul rand pt omogenizare. Sunt 14 nou veniti, in vara asta !
Vatajelu, Mateiu, Baluta, Neacsa, Rocha, Ivan, Herghelegiu ... sunt tineri si ar trebui sa creasca, sa confirme.
Ivan, de exemplu, are doar 17 ani si are fizic de atacant adevarat, plus o tehnica buna. Eu cred ca e cu o clasa peste Valceanu al lor, care la 1,50m nu prea are viitor. Parerea mea sincera.

phife
20th July 2014, 13:08
ce om :))
coaie, baa, are 17 ani valceanu si tu stii ca nu are viitor? :))
vatajelu are 21, mateiu 25, baluta face 21, neacsa are 23, rocha 22, herghelegiu 21.

toti doar o lumina :))
expert esti oltene!

Roddicted
20th July 2014, 13:14
nu inteleg de ce keseru nu e titular meci de meci.
imi place iancu dar keseru stie meserie
iancu in spatele varfului imi place mai mult si are libertate mai mare

fii atent.Chiar si cand popa isi revine, bezmeticul asta nu prinde in veci primul 11 la galca.Vor juca keseru(sau alt atacant, deoarece sigur vine) si iancu la mijloc

Leul Oltean
20th July 2014, 13:15
C****, baa :)) ... l-am vazut pe Valceanu si e foarte maruntel. Imi aduce aminte de Andrei Ionescu de la Craiova, care la 17 ani era numit micul Balaci (si chiar avea o tehnica exceptionala). Din cauza fizicului s-a pierdut (lucru anticipat inca de acum 8-9 ani de ... marele Balaci, dar si de altii ;)).
Nu cred ca va ajunge mai sus de liga I, de fapt nici pt liga I nu are un fizic prea bun (Valceanu).

Ce om ! :))

Roddicted
20th July 2014, 13:18
haha, valceanu ala e meserie, nu prastie ca ionescu(care nu a fost niciodata la stadiul de promisiune ca robert, doar alaturarea numelui sau cu balaci i-a dat o aura de viitoare stea).O fi micut, dar are centrul de greutate jos si nu e o scandura.Deci se tine pe picioare bine.Omul devine titular la steaua intr-un an la ce calitati are, iar galca il va baga si in meciuri cu miza, a zis asta si ieri la conferinta de presa ca daca nu le dai minute tinerilor, nu au cum sa se afirme.Imi place care are incredere in ei

M-am uitat la meciul csu cu rapid si nu l-am vazut pe ivan sa faca ceva.In schimb gradinaru si valceanu driblau jaloane in defensiva rapidului.Daca nici pe astia nu ii joci cum vrei, atunci ce pretentii sa mai ai?
Iar rapidul e intradevar slaba, dar 80% este echipa care a promovat in liga 1.Si atunci tot cu foamea in gat jucau, de fapt fotbalistii lor au toate motivele sa joace la nivel maxim acum, deoarece ii pot vedea si alte echipe din liga mioritica, iar apoi pot veni ofertele.
Oricum, liga 2 este patetica, iar sistemul cu 12 echipe va duce la falimetul total al fotbalului romanesc.Cei care vor retrograda anul asta...va fi jale pentru cluburile lor

phife
20th July 2014, 13:22
doar ca a dat primul gol in l1 la 16 ani, primul assist la 16 ani si primul meci in ucl la 17

plus liga campionilor la tineret.

sa ii spunem si lu maradona ce rau e sa fii mic

Leul Oltean
20th July 2014, 13:28
Haha ... si Ionescu era meserie cand era pustan, nu era prastie si nici scandura (pt varsta lui), avea calitati cel putin cat Valceanu.
Dar fizicul nu l-a ajutat, asa cum cred eu ca se va intampla si cu Valceanu. Este parerea mea, am zis.

Am cautat (dar nu am gasit) golul marcat de Ionescu in meciul din 2006 cu CFR Cluj, cand a ridiculizat cativa jucatori experimentati din flancul stang al clujenilor (unul dintre ei : Dorinel Munteanu)

Leul Oltean
20th July 2014, 13:43
M-am uitat la meciul csu cu rapid si nu l-am vazut pe ivan sa faca ceva.In schimb gradinaru si valceanu driblau jaloane in defensiva rapidului.Daca nici pe astia nu ii joci cum vrei, atunci ce pretentii sa mai ai?Nu are nici o relevanta pentru ce discutam noi. Era primul meci al sezonului, CSU inca nu are omogenitate, iar ce s-a intamplat in meciul ala ... a fost un concurs de imprejurari total nefavorabil craiovenilor.
Si nu retin sa fi facut ceva deosebit Valceanu si Gradinaru aseara, cat m-am uitat eu. In plus, aia de la Rapid erau la doar 3 zile dupa un meci foarte greu, foarte solicitant.

Sevilla86
20th July 2014, 14:07
Dar fizicul nu l-a ajutat, asa cum cred eu ca se va intampla si cu Valceanu. Este parerea mea, am zis.


C****, baa :)) ... l-am vazut pe Valceanu si e foarte maruntel. Imi aduce aminte de Andrei Ionescu de la Craiova, care la 17 ani era numit micul Balaci (si chiar avea o tehnica exceptionala). Din cauza fizicului s-a pierdut (lucru anticipat inca de acum 8-9 ani de ... marele Balaci, dar si de altii ;)).
Nu cred ca va ajunge mai sus de liga I, de fapt nici pt liga I nu are un fizic prea bun (Valceanu).

Ba, nu mai scapam de asta? Iar isi da cu parerea de expert.

Torje - 1,67 (24 ani si 36 de meciuri la nationala)
Dorinel Munteanu - 1,69
Valceanu - 1,66 (17 ani si o sa mai creasca in plm :D )

Fir-ar ea de CSU, iar se umfla tarata in olteni si se dau zmei si priceputi in toate.

phife
20th July 2014, 14:09
nu ai cu cine .

Sevilla86
20th July 2014, 14:10
Daca il intrebai pe oltean acum cativa zeci de ani, ar fi spus ca Maradona nu are nici un viitor in fotbal ca are doar 1,66 :)) :))

Duba
20th July 2014, 14:11
Valceanu are, daca e sa-l comparam cu Andrei Ionescu, o calitate la superlativ, si anume viteza, cu care Ionescu n-a prea fost inzestrat. Datorita acestei calitati, Valceanu reuseste sa-i depaseasca mult mai usor adversarul direct. Si tot pt. ca este inzestrat cu aceasta calitate, esentiala in fotbalul mare, Valceanu va reusi mult mai mult in fotbal. Bineinteles, daca va fi si serios.

phife
20th July 2014, 14:12
ce bun ar fii anton la Steaua :(
si un varf, o rezerva de fundas central..

Leul Oltean
20th July 2014, 14:17
Duba, s-ar putea sa ai dreptate, dar asta nu putem verifica acum, ci peste 5-6 ani. Atunci tragem concluzii.

Dar ce facem cu astia ? Ca scriu numai tampenii si nu par sa se opreasca. Exemplu :

Nu poate nimeni sa-mi dea 2,3 jucatori din primul 11 al craiovei care sa se ridice la nivelul lui Iancu, Valceanu, Filip, Stanciu sau Pirvulescu.

adevarat Baaah, opriti-va ! :))

Sevilla86
20th July 2014, 14:23
Duba, s-ar putea sa ai dreptate, dar asta nu putem verifica acum, ci peste 5-6 ani. Atunci tragem concluzii.

Corect! Sa nu tragem concluzii deocamdata!!!



Dar fizicul nu l-a ajutat, asa cum cred eu ca se va intampla si cu Valceanu. Este parerea mea, am zis.


C****, baa :)) ... l-am vazut pe Valceanu si e foarte maruntel.
Nu cred ca va ajunge mai sus de liga I, de fapt nici pt liga I nu are un fizic prea bun (Valceanu).

Deci foarte important sa nu tragem concluzii acum! Abia peste 5, 6 ani :))

Olteanu are memoria scurta, a uitat ce a postat acum 5 minute.

Hai ca esti penibil! Ne pierdem vremea cu tine, eu unul nu mai raspund la tampeniile olteanului.

Leul Oltean
20th July 2014, 14:31
Pai marea greseala eu o fac, mah, ca imi pierd timpul cu voi. Voi nici macar regulamentul jocului de fotbal nu il stiti (m-am lamurit pe threadul finalei CM).

Cum sa spui ca in tot lotul unei echipe nu gasesti 2-3 de valoarea unor rezerve mediocre, apoi tot tu sa vii sa afirmi ca aceeasi echipa are lot de top 6 ?

Voi aveti vreun pic de logica ?

Sevilla, tu stai rau de tot cu nervii. Ce tot bolduiesti aiurea pe acolo ? ''Este parerea mea, am zis'' (adica asa ma exprimasem si mai inainte). Nici macar proprietatea cuvintelor si a expresiilor de baza nu o ai ?

Bobi Cearton
20th July 2014, 14:34
Valceanu n-are simtul orientarii bine limpezit.
Cand a scapat singur cu Draghia trebuia sa fenteze la stanga nu la dreapta.

phife
20th July 2014, 14:40
du-te si te culca tata.
dinamo are lot de top 6 si are doar haraciumbe. de ce prind probabil top 6? pai campionatul e slab
esti incapatanat ca un catar, nicu nu stii de capul tau.

Leul Oltean
20th July 2014, 14:44
Mai bine mergi tu la culcare. Poti sa il iei si pe marele jucator Parvulescu, ala care putea fi dat pe milioane. L-am vazut aseara ... :D
Pai toti aia de flanc stang de la CSU sunt mai buni ca el. Vatajelu, Rocha, Bancu, Neacsa ... si sunt mult mai tineri.

Roddicted
20th July 2014, 14:53
la dinamo doar numele ce mai spune ceva, in rest are lot de retrogradare :))

phife
20th July 2014, 14:56
ya' man, 4 sure :))))))