PDA

View Full Version : Optimi: U Cluj- Petrolul Ploiesti 1-0



Leo
11th July 2014, 00:27
20 iulie 2014, ora 21:00/LOOK TV

cataa.
14th July 2014, 15:26
"U" se califica:D

delaoltenia
14th July 2014, 19:49
diferenta mare de valoare intre clujeni si ploiesteni, fara probleme petrolul

SpyS
19th July 2014, 13:00
Nu prea ne intereseaza cupa asta. :hmm::sleep:

Bobi Cearton
20th July 2014, 21:14
Petrolul ar trebui sa bata, au banca de rezerve indestulata.

relansat
20th July 2014, 21:16
cum plm sa ii zici cobreeea? :))) si nu cobrea =))))

Bobi Cearton
20th July 2014, 21:17
Apararea Petrolul e vraiste.
Noroc cu portarul de rezerva: Cobrea:confused:

Bobi Cearton
20th July 2014, 21:19
Trebuie sa fie italian, latin dupa cum pronunta comentatorii.

relansat
20th July 2014, 21:21
pai a fost mult timp in italia, din cate stiu eu. spune-i nene cobrea, nu cobreeaa :))

e de la concordia, iar aia de la digi i-au spus tot sezonul trecut cobrea.

Bobi Cearton
20th July 2014, 21:33
Lemnaru loveste.

relansat
20th July 2014, 21:36
Lemnaru loveste.

vezi meciul pe digi? a marcat kovacs.

phife
20th July 2014, 21:37
e cobrea toata ziua. alberto cobrea, a jucar la mioveni un timp, acolo l-am remarcat ca ii lua fata lu haisan de la vaslui.
avea o echipa decenta mioveni : voicu, margaritescu, neaga, dica ...

golUUUUU

Bobi Cearton
20th July 2014, 21:37
vezi meciul pe digi? a marcat kovacs.

Pe Luk, asa mi s-a parut cand am revenit de afara.

relansat
20th July 2014, 21:38
e cobrea toata ziua. alberto cobrea, a jucar la mioveni un timp, acolo l-am remarcat ca ii lua fata lu haisan de la vaslui.
avea o echipa decenta mioveni : voicu, margaritescu, neaga, dica ...

golUUUUU

uite un om cu memorie. eu chiar nu mi-l mai amintesc de la dacia mioveni.

relansat
20th July 2014, 21:40
Pe Luk, asa mi s-a parut cand am revenit de afara.

nu, kovacs la a treia incercare. dupa singur cu portarul si din nou singur cu portarul, dar pe la 25 de metri, fara sa fi fost in posesie ... la o pasa in adancime.

ai un livetext excelent, ca sa nu zic fabulos, fix aici: http://live.onlinesport.ro/fotbal/cupa-ligii/2014-2015/cupa-ligii/optimi/universitatea-cluj-petrolul-ploiesti_1394/live.html

relansat
20th July 2014, 21:41
uite ca s-au reglat comentatorii de la look. cre-ca a sunat vreunul din familia lui cobrea si le-o fi zis ca-i cobrea, si nu cobreea.

Bobi Cearton
20th July 2014, 21:42
Apara Veselovski intr-o veselie.

relansat
20th July 2014, 21:46
bobi, realist vorbind, subtireanu si cu flamurtari, dar si aici.

relansat
20th July 2014, 21:50
petrolul e genul de echipa fara pic de imaginatie. au avut ceva faze, dar putine, cu flamurtari. daca dai peste un antrenor capabil sa-si infinga bine jucatorii in teren, petrolul marcheaza cu greu. nu au viteza deloc in joc. astra are.

relansat
20th July 2014, 21:52
glumind putin, daca nu am sti ca ivanovici si invitatii sai vorbesc despre cupa ligii, dupa duba, am avea impresia ca se discuta despre campionatul turciei :))

relansat
20th July 2014, 21:55
iote la ivanovici, lemnaru se transfera, teja ajunge mare antrenor, s.a.m.d. si noi cu cine plm mai ramanem, coane? ce mi ti-i umfla, zici ca ar fi impresariati de el, sa moara bibi :)) "meci bun, domnule multescu, ce sa mai?" :))

relansat
20th July 2014, 21:58
ramane totusi intrebarea: cate duble o fi tras ivanovici ca sa ii iasa promo-ul in care face "duble"? :))) sau, ca sa continuam jocul de cuvinte, o fi folosit o ... dublura de-a sa? :o:

bogdan_nj
20th July 2014, 22:00
cum plm sa ii zici cobreeea? :))) si nu cobrea =))))

Lasa ca nici cu Chipciu nu mi-e rusine :D

relansat
20th July 2014, 22:02
Lasa ca nici cu Chipciu nu mi-e rusine :D

sunt oameni care pun accent si pe "i", si nu pe "u"? eu stiu ca se spune chipciuuuu, si nu chipciu.

Leul Oltean
20th July 2014, 22:04
Petrolul ar trebui sa bata, au banca de rezerve indestulata.Totusi, zic eu ca titularii de la U cluj nu sunt doar la nivelul rezervelor nr.3 de la Petrolul. :D

phife
20th July 2014, 22:15
acum cu baietii astia noi poate mai castiga viteza in atac petrolul.
anul trecut o ardeau mutu - zicu - dore. rigizi rau ..

phife
20th July 2014, 22:15
lemnaru e jucator bun.
u nu are probleme anul asta

relansat
20th July 2014, 22:16
reivan, cu flamurtari au castigat din "glezna"

Bobi Cearton
20th July 2014, 22:16
Coi le-a dat cu tesla in coaie petrolistilor.

Intra briliantul.

phife
20th July 2014, 22:18
cu flamuntari.
oricum, albanezii au jucat bine. iar glezna nu e o constanta si depinde de noroc.

relansat
20th July 2014, 22:19
cu flamuntari.
oricum, albanezii au jucat bine. iar glezna nu e o constanta si depinde de noroc.

tocmai, dar glezna poate avea castig de cauza intr-un campionat in care steaua e vizibil slabita. depinde si de ce va avea de spus astra. oricum, campionatul e mult sub cel de anul trecut. la o prima vedere.

phife
20th July 2014, 22:20
ca valori.
o sa fie mai aprins. astra si fcp au loturi bune.

bogdan_nj
20th July 2014, 22:23
sunt oameni care pun accent si pe "i", si nu pe "u"? eu stiu ca se spune chipciuuuu, si nu chipciu.

Suciu sau Suciuuuuu ? :D
Baciu sau Baciuuuuu ? :D

relansat
20th July 2014, 22:25
ca valori.
o sa fie mai aprins. astra si fcp au loturi bune.

da, o sa fie mai aprins, dar s-a dus in jos.

bogdan_nj, prima varianta, dar sa stii ca sunt si contraexemple. ma gandesc ca astia nu zic de tampiti chipciuuu ... in tot acest timp se sesiza baiatul si se rezolva problema. in fine ... :D

relansat
20th July 2014, 22:27
in asteptarea prelungirilor ...

phife
20th July 2014, 22:35
steaua inca are jucatori gen : keseru, gardos, keseru, chipciu, keseru, szukala, keseru, sanmartean, keseru, latovlevici, keseru, varela, keseru, iancu, keseru, stanciu..

cu un varf si un mijlocas steaua ia campionatul iar. galca e baiat cu idei, muncitor, modest. imi place.
keseru e victima echipelor de jos din franta : unde nu prea se face fitness train' ca au africani natural fit, si jucatori vedeta semi mediocri pt care tre sa joace echipa.

bogdan_nj
20th July 2014, 22:35
da, o sa fie mai aprins, dar s-a dus in jos.

bogdan_nj, prima varianta, dar sa stii ca sunt si contraexemple. ma gandesc ca astia nu zic de tampiti chipciuuu ... in tot acest timp se sesiza baiatul si se rezolva problema. in fine ... :D

Da, asa e : Boariu, Petrariu numai ca astea nu se termina in CIU cum e in cazul lui Suciu sau Baciu.

relansat
20th July 2014, 22:37
steaua inca are jucatori gen : keseru, gardos, keseru, chipciu, keseru, szukala, keseru, sanmartean, keseru, latovlevici, keseru, varela, keseru, iancu, keseru, stanciu..

cu un varf si un mijlocas steaua ia campionatul iar. galca e baiat cu idei, muncitor, modest. imi place.
keseru e victima echipelor de jos din franta : unde nu prea se face fitness train' ca au africani natural fit, si jucatori vedeta semi mediocri pt care tre sa joace echipa.

astea nu sunt calitati, ci defecte. galca ramane daca duce steaua in liga, probabil. daca nu, stoichita e in stand by. tocmai ce a terminat mondialul pe tvr 1.

Leul Oltean
20th July 2014, 22:42
da, o sa fie mai aprins, dar s-a dus in jos.De ce, ca nu mai e Vasluiul ?

phife
20th July 2014, 22:43
astea nu sunt calitati, ci defecte. galca ramane daca duce steaua in liga, probabil. daca nu, stoichita e in stand by. tocmai ce a terminat mondialul pe tvr 1.

pai si calitatile care sunt? :))
eu am vazut in 3 meciuri idei la steaua. nu mai se bazeaza pe jocul slab al adversarului modest, trasee, scheme, idei pe care in 2 ani nu le-am vazut cu reghecampf.
becali e un cretin daca l-a adus pe galca pt calificare in ucl. e tanar, ce garantii prezinta?

bogdane, numele de familie nu sunt cuvinte obisnuite sa le pronunti intr-un tipar.

relansat
20th July 2014, 22:45
De ce, ca nu mai e Vasluiul ?

am spus mai sus de ce.

reiva, alea-s defecte in fotbalul romanesc. ce naiba? :D

phife
20th July 2014, 22:48
se poate.
comentatorii fie comenteaza din peluza sud si interpreteaza fazele din perspectiva lor fie chiar nu stiu care e dreapta si care e stanga.

relansat
20th July 2014, 22:49
pronosticul meu e ca galca nu o sa apuce sa taie porcul la steaua. bravo u :ok: ma bucura sincer acest rezultat :ok:

Bobi Cearton
20th July 2014, 22:50
Clujenii au fost mai buni.

Leul Oltean
20th July 2014, 22:55
am spus mai sus de ce. Din ce ai scris pana acum pe thread nu rezulta ca va fi mai slab.
Au retrogradat 3 echipe slabe si au promovat (cel putin) 3 mult mai bune. Steaua oricum nu era cine stie ce nici anul trecut (desi a fost cea mai buna), cele imediat sub ea nu sunt mai slabe ca anul trecut, dimpotriva.
Eu cred ca va fi un campionat mai tare ca precedentul, nu doar mai disputat.

phife
20th July 2014, 22:57
eu cred ca da. adica sincer, daca voiai doar grupele ucl luai alt antrenor, putin mai scump dar totusi nu galca, nu prezenta garantii, nu avea experienta si tu ii pui lotul asta la dispozitie lui care e la a doua echipa de club si obiectiv grupe ucl sau afara? de ce sa risti oricum? ca sa economisesti bani?
galca a "girat" doar cu postul, pai asa si eu puteam sa spun : ciobane, ia-ma pe mine si daca nu imi iese ma dai afara si tu pierzi 20m. eu cred ca l-a luat sa il pastreze, a spus ca nu il intereseaza, de ce sa il mai dea afara pe rezultate slabe eventuale in campionat.
ori e schilodit mintal, cretin, prost de uita sa respire ciobanul ori e doar prost, cretin si ******* as usual.

relansat
20th July 2014, 22:57
leul oltean va fi mai tare prin prisma faptului ca vom avea parte de o lupta intre orbi. uita-te la petrolul cu flamurtari si u cluj, subtirica de tot. steaua e pe acolo. astra si ea schiopata, dar parca e cea mai solida. are viteza, poate desface mai bine decat primele doua. va fi interesant de urmarit ca lupta, doar atat. campionatul nostru e parca mai slab de la un an la altul. sau poate ca il urmaresc eu de prea mult timp si am pretentii prea ridicate. naiba stie.

Luis Garcia10
20th July 2014, 22:58
Din ce ai scris pana acum pe thread nu rezulta ca va fi mai slab.
Au retrogradat 3 echipe slabe si au promovat (cel putin) 3 mult mai bune. Steaua oricum nu era cine stie ce nici anul trecut (desi a fost cea mai buna), cele imediat sub ea nu sunt mai slabe ca anul trecut, dimpotriva.
Eu cred ca va fi un campionat mai tare ca precedentul, nu doar mai disputat.

Sa vedem ce vezi zice dupa ce va primi Valcea dreptate la TAS :cool:

phife
20th July 2014, 22:58
felicitari u.

relansat
20th July 2014, 22:59
eu cred ca da. adica sincer, daca voiai doar grupele ucl luai alt antrenor, putin mai scump dar totusi nu galca, nu prezenta garantii, nu avea experienta si tu ii pui lotul asta la dispozitie lui care e la a doua echipa de club si obiectiv grupe ucl sau afara? de ce sa risti oricum? ca sa economisesti bani?
galca a "girat" doar cu postul, pai asa si eu puteam sa spun : ciobane, ia-ma pe mine si daca nu imi iese ma dai afara si tu pierzi 20m. eu cred ca l-a luat sa il pastreze, a spus ca nu il intereseaza, de ce sa il mai dea afara pe rezultate slabe eventuale in campionat.
ori e schilodit mintal, cretin, prost de uita sa respire ciobanul ori e doar prost, cretin si ******* as usual.

reivane, acum daca stam sa judecam miscarile lui gigi becali, o dam in dub-isme deja. vorbim pana de craciun precis. :ok: sper sa ai tu dreptate, ptr ca si mie imi place galca, dar tare mi-e ca stoichita e pe pozitii :D

Leul Oltean
20th July 2014, 23:02
Sa vedem ce vezi zice dupa ce va primi Valcea dreptate la TAS :cool:Probabil jucatorii de la CSU vor merge la alte echipe (de liga I) si tot cam acolo ajungem.

relansat
20th July 2014, 23:02
a fost un meci intre echipe cu galerii splendide. s-a calificat echipa care a respectat competitia.

acum pe bune, daca tu te conservi ptr returul cu flamurtari, dupa 2-0, insemna ca ti-o cauti cu lumanarea. imi place ca a castigat u si pentru simplul fapt ca acolo joaca si fotbalistul ptr care l-am admirat dintotdeauna, este vorba despre petar jovanovic.

bogdan_nj
20th July 2014, 23:05
Felicitari U. Bara lui Hoban urmata de rosul lui Nkoy a fost faza decisiva.

relansat
20th July 2014, 23:05
ascultandu-l pe lucescu, realizez ca m-am uitat la alt meci.

relansat
20th July 2014, 23:09
teja asta pare genul de om care e mereu cu temele facute. probabil a fost un copil silitor, care nu era niciodata prins cu tema neinvatata. foarte mult bun simt, probabil bun motivator, mai stie si sa vorbeasca, nota zece plus.

relansat
20th July 2014, 23:13
ivanovici incercand sa explice gestul lui nkoy. e de apreciat ca a incercat sa marcheze, a vrut sa faca totul pentru a marca. mai recurgi si la din astea.

transpunand in presa, mai bagi si o caseta fake cu ivanovici interpretand dandu-se drept un jucator al stelei :)) cum se ajuta hotii, mitomanii intre ei :))

phife
20th July 2014, 23:16
teja a fost copilul stelei.
bine, noi academia stelei o raportam la faptul ca l-a stricat pe marele andrei ionescu si pe florentin matei nu pt oameni gen teja, ogararu

Leul Oltean
20th July 2014, 23:17
academia stelei ... :happy

relansat
20th July 2014, 23:19
reivan, no offence, din ce stiu eu teja a ajuns ce a ajuns din bistarii lui hagi. cel putin asa ziceau aia de la digi anu trecut, ca l-a trimis hagi prin italia la coverciano sau ceva pe acolo

phife
20th July 2014, 23:22
eu stiu ca a fost de mic juniorul stelei. ce treaba are hagi?

phife
20th July 2014, 23:24
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/12603119/2/ale-0678.jpg?width=300

relansat
20th July 2014, 23:25
acu te intreb ce treaba are junioratul cu meseria de antrenor? acum, daca vrei, putem mentiona si faptul ca l-a avut educator la gradinita pe un super-om, care i-a deschis drumul in viata, s.a.m.d. aici e vorba ca hagi a marcat banu si l-a scolit pe om. a simtit bine si uite unde a ajuns. conexiunea cu academia stelei e irelevanta intr-o lume si asa monopolizata de echipa asta.

cataa.
20th July 2014, 23:27
/hello/hello

phife
20th July 2014, 23:30
acu te intreb ce treaba are junioratul cu meseria de antrenor? acum, daca vrei, putem mentiona si faptul ca l-a avut educator la gradinita pe un super-om, care i-a deschis drumul in viata, s.a.m.d. aici e vorba ca hagi a marcat banu si l-a scolit pe om. a simtit bine si uite unde a ajuns. conexiunea cu academia stelei e irelevanta intr-o lume si asa monopolizata de echipa asta.

omul a spus ca mihai petre i-a marcat viata si ca e un model pt el. l-a inspirat.
da, hagi probabil ca a bagat banul dar nu l-a luat chiar asa ca pe un strain. ii leaga un club

delaparis
20th July 2014, 23:31
/hello/hello

E clar ca nu-ti place Mutu :D

relansat
20th July 2014, 23:32
ai si tu dreptate, reivan

relansat
20th July 2014, 23:34
nici asta cu streamul nu l-a mai suportat pe ivanovic si a schimbat canalul :))

nb copii, ne auzim zilele urmatoare.

Duba
21st July 2014, 07:51
academia stelei ... :happy

Nu mai rade ca ... crede lumea ca esti ignorant. Retine!!!!! Steaua a dat si da f. multi jucatori primei divizii si chiar nationalei. Numai in actualul tot ii avem pe Valceanu, Cojocaru, Toja sau Gabi Iancu, 100% produse ale Stelei.

Duba
21st July 2014, 11:37
Nu mai rade ca ... crede lumea ca esti ignorant. Retine!!!!! Steaua a dat si da f. multi jucatori primei divizii si chiar nationalei. Numai in actualul tot ii avem pe Valceanu, Cojocaru, Toja sau Gabi Iancu, 100% produse ale Stelei.

Uite ca am uitat de alti doi pusti crescuti de Steaua. Noroc cu articolul din GSP, care-i mentioneaza si pe Aldea si Gradinaru.

"Alexandru Aldea, fundaș central. Răzvan Grădinaru, mijlocaș dreapta. Robert Vîlceanu, mijlocaș central ofensiv. Toți trei au crescut în Ghencea, de la cele mai mici grupe de copii, și au contribuit sîmbătă seară la succesul din Giulești, 2-1 cu Rapid în Cupa Ligii. Primii doi au 19 ani, Vîlceanu e mai mic decît ei cu doi ani."


Asadar, in actualul lot avem nu mai putin de 6 jucatori crescuti la Academia Steaua.
Sper ca ti-a pierit pofta de ras.

cataa.
21st July 2014, 11:39
Nu mai rade ca ... crede lumea ca esti ignorant. Retine!!!!! Steaua a dat si da f. multi jucatori primei divizii si chiar nationalei. Numai in actualul tot ii avem pe Valceanu, Cojocaru, Toja sau Gabi Iancu, 100% produse ale Stelei.

gabi iancu, 100% produsul stelei?:)))

phife
21st July 2014, 11:47
iancu a fost de pe la 12 ani la Steaua.
in plus de cand era mic venea la meciuri in T2.

Duba
21st July 2014, 11:48
gabi iancu, 100% produsul stelei?:)))

Altu' care rande fara sa aiba habar!!!!!
Ignorant mic, afla ca Iancu a inceput fotbalul la Steaua adus de unchiul sau, un mare stelist. A jucat la Steaua pana la 15 sau 16 ani, dupa care a fost cedat de Becali finului sau. Dupa cativa ani petrecuti la Academia Hagi, care l-a promovat chiar la prima echipa, Becali a considerat ca trebuie "repatriat".

phife
21st July 2014, 11:55
a fost cedat...a inchis ciobanu academia si a pastrat doar grupele necesare pt licenta.
multi copii au plecat sau s-au lasat de fotbal.r

cataa.
21st July 2014, 12:03
aia nu e 100% batrane:-j

Leul Oltean
21st July 2014, 13:08
Nu mai rade ca ... crede lumea ca esti ignorant.Nu stiu ce crede lumea, dar uite ce spun eu : La Steaua notiunea de ''academie'' este ceva foarte hilar, din o gramada de motive. Unul dintre ele : nu exista asa ceva in traditia clubului. Atat in anii '70-'80 (epoca Ceasca), anii '90 (epoca MApN), dupa 2000 (epoca Gigi), FC Steaua a avut la nivel de juniori doar minimul minimorum cerut de organizatorul competitiei. Performanta la aceste nivele - ioc, nici nu ii preocupa.
Am fost (in anii '80 si '90) la cateva meciuri de ''tineret-sperante'' Craiova-Steaua (se juca inaintea meciului echipelor mari, pe acelasi teren sau pe Tineretului) si toate s-au terminat 5-0, 6-0, 8-0 ... Stiu ca a existat si un 10-0 prin 1981 (la asta nu am fost, mi-au povestit niste verisori mai mari). Mult mai echilibrate erau astfel de partide cu echipele de la Pitesti, Hunedoara, Constanta, Ploiesti, Bacau etc ... chiar daca batea Craiova.

In prezent ... voiam sa spun eu dar a facut-o deja un stelist :
... a inchis ciobanu academia si a pastrat doar grupele necesare pt licenta.La aceasta se mai adauga faptul ca UEFA obliga echipele participante in UCL sa aiba echipe under nu stiu cat si de aici rezulta minima preocupare pentru a tine un numar de juniori, dar de aici si pana la notiunea de ''academie'' e cale lunga ...
De cand stiu eu de fotbal, Steaua a fost preocupata sa ia din tara ce e mai bun, nu sa creasca.
Imi aduc aminte ce oparit era meme acum un an, referitor la competitia tinerilor in UCL : '' ... daca ne obliga ...'' :))

Duba
21st July 2014, 13:47
Bati campii cu gratie oltene, asta ca sa nu spun de minti de ingheata apele.
Baga la cap!!!!! Steaua a dat de-a lungul timpului timpului f multi jucatori de valoare. Iordanescu, Marcel Raducanu, Sames, Augustin Deleanu, Costica Stefanescu, Gigi Multescu, Ilie Dumitrescu, Dan Petrescu, George Ogararu sunt doar cei care-mi vin acum in minte. Toti internationali romani cu zeci de meciuri in prima reprezentativa, toti crescuti de Steaua.

Povesti de genul celor cu scorurile astronomice pe care le-ai scos din burta, doat tu si cei care n-au trait acele vremuri le pot crede.
Eu stiu si pot demonstra ca Steaua a castigat mai multe titluri la tineret si juniori decat oricare dintre celelalte echipe de la noi, poate cu exceptia lui dinamo.
Si dupa '89, Steaua a castigat numeroase titluri la juniori. Este adevarat a fost un declin dupa ce Gigi n-a mai dorit sa finanteze Academia, dar asta pentru cativa ani, vreo 4-5. A oprit doar cateva grupe si cei mai valorosi juniori, printre ei cei pe care i-am enumerat anterior.
Acum Academia a fost relansata, iar seful ei este italianul Pedrazzini. Asa ca ... nu mai abera atata.

phife
21st July 2014, 14:48
muntenu , denis serban..

Bobi Cearton
21st July 2014, 14:54
Teatru in metru antic: Duba la Radio Ereivan:)

phife
21st July 2014, 15:54
nu stiu cum de nu-ti ies tie glumele niciodata

Leul Oltean
21st July 2014, 16:20
14 mai 1979, Cupa FRF : U Craiova - Steaua 10-0 (4-0).

Au marcat : Cartu (10, 24), Irimescu (42, 44, 55, 79), Crisan (73, 76), Donose (61), Beldeanu (81).

Ok, am gresit competitia, am gresit si anul (daca nu am vazut meciul ...).
La ambele echipe au evoluat mai multe rezerve, in special de la tineret (stiam eu ceva ...) pt ca la momentul acela avea loc un meci al nationalei cu Cipru (1-1, la Limassol). De la Craiova au lipsit Lung (hepatita), Balaci (accidentat), Marcu (accidentat), Stefanescu, Purima, Camataru (convocati la nationala).
Cupa asta a FRF a fost in anul acela un fel de Cupa Ligii de acum, a fost prima si ultima editie organizata, meciurile jucandu-se in special cand era campionatul intrerupt, din diverse motive. Meciul in cauza a decis una dintre finaliste, Craiova castigand pana la urma trofeul.
De la Steaua stiu ca au jucat titularii Necula Raducanu, Florin Marin, Aelenei, Ion Marin si Nastase. Marcel Raducanu a fost convocat la nationala (a si jucat), de ceilalti titulari nu stiu nimic (Iordanescu, Dumitru, Sames ...).

Printre rezervele Craiovei (care jucau atunci la tineret-sperante, avand intre 18-20 ani) : Bumbescu, Ticleanu, Irimescu, Matei, Geolgau, Dinu, Ad. Popescu, Ungureanu. Uneori erau chemati la echipa mare, ca rezerve. Primii 4 au intrat ca titulari in acest meci.
Nu stiu cine a jucat de la Steaua, in afara celor 5 mentionati. Presupun ca, asemanator, niste baieti de la tineret, niste rezerve, ceva ...

Ce zici, dl.Duba, are vreo legatura cu notiunea de ''academie'' ce am scris eu mai sus ? Si daca da, la care dintre echipe ? Rog raspuns, dar in prealabil cere-ti scuze pt off topic. :D

Leul Oltean
21st July 2014, 16:40
Acum, despre jucatorii aia, insirati mai sus. 10 jucatori in ... 50 de ani ? Adica 1 la 5 ani, in medie ? Tare academia asta ...

Plus ca sunt niste observatii acolo ... Stefanescu, Multescu au ajuns ei la nationala, dar pe cand jucau la alte echipe. Stefanescu era unul dintre aia care tocmai se pierdea la Steaua (il stricasera si pe asta, academicienii :D), il chinuaiu acolo mijlocas sau atacant ... a ajuns la Craiova ca refuzat, ca nu avea loc in marea echipa academica. Bine ca a plecat de acolo, la Craiova a fost pus unde trebuia si incet-incet a ajuns ... ce a ajuns.

Ogararu ... nu am auzit. Asta sigur a jucat fotbal ? Nu a fost gimnast sau scrimeur ? :D
De ultimii doi (munteanu, serban) nici atat.

LE On topic : am privit destul de putin (la meciul U Cluj - Petrolul, ca despre asta vorbim :D) si am remarcat o echipa destul de buna a clujenilor si una foarte neconvingatoare a Petrolului.

Duba
21st July 2014, 17:17
pt. ignorantul oltean

Iar aberezi la greu. Poate ne dai si noua o sursa de unde ai preluat acele minciuni. Asadar, acel meci n-a fost la tineret sperante, ci s-a jucat in Cupa Ligii, chiar asa se numea competitia, care, intr-adevar, a avut doar o editie. Iti dai seama ce importanta a avut acel meci.
In timp cei ati jucat cu echipa intreaga, cu cateva mici exceptii, La Steaua a jucat numai tineretul si juniorii. Asta-i adevarul istoric.

Eu am insirat jucatori de super clasa, cu f. multe selectii la nationala, de ordinul zecilor, unii dintrei ei cu peste 70 de selectii chiar. Cand imi vei da si tu exemple, cel putin tot atatea, si de acelasi nivel, abia atunci mai ai voie sa scrii pe acest forum.

Pt reivan
Da, Catalin Munteanu este si el juniorul nostru. In schimb, Denis Serban este 100%, format la Farul Constanta. Noi l-am luat tanar, este adevarat, avea 19-20 de ani, insa deja era un jucator f. bun.

Leul Oltean
21st July 2014, 18:33
In timp ce ati jucat cu echipa intreaga, cu cateva mici exceptii, La Steaua a jucat numai tineretul si juniorii. Asta-i adevarul istoric. Adevarul istoric este ca ambele echipe au jucat in aceleasi conditii, cate 6 titulari absenti (vorba vine ''aceleasi'', absentele Craiovei atarnau mai greu, dar hai sa zicem).
Echipa standard a Craiovei la acel moment : Lung - Negrila, Tilihoi, Stefanescu, Purima - Beldeanu, Donose, Balaci - Crisan, Camataru, Marcu.
Echipa folosita la meciul cu Steaua : Boldici - Negrila, Tilihoi, Bumbescu, Matei - Beldeanu, Ticleanu (63 Dinu), Donose - Crisan, Cartu, Irimescu.
Deci lipseau Lung, Stefanescu, Balaci, Camataru, Marcu, Purima ... toti jucatori de nationala, primii 5 chiar titulari !
Cei cu bold erau rezerve la noi, toti produse finite ale adevaratei ;) Academii de fotbal U Craiova. Cartu avea 24 ani, Ticleanu 20, ceilalti 18 sau 19, deci ... tineret sau juniori, ca si la voi.
Priceput ? 5 titulari Craiova, 5 titulari Steaua si in rest rezerve. Intrebare : unde erau jucatorii de superclasa ai superacademiei Steaua Bucuresti ? Iti spun eu : inghesuiti in propriul careu, pt ca s-a jucat la o singura poarta.

Dar daca vorbim de ''academie'', asta nu inseamna doar productie de indivizi care dau cu piciorul intr-o minge. Inseamna Institutie de fotbal, mentalitati si atitudini, poate chiar cultura (cam in sensul asta se exprima colegul tau stelist, forumistul teuton ... ''sa stie sa deschida si gura''). Adaug eu : sa aiba si respect pt o competitie, ca e Steaua, e campioana en titre (la ora aia ;)), e Academie, ce sa mai ! ...
Parca ceva suna fals, academicienilor.

Cand imi vei da si tu exemple, cel putin tot atatea, si de acelasi nivel, abia atunci mai ai voie sa scrii pe acest forum.:))
Tare asta. Pai 15 au fost intr-o singura generatie, nu mai vorbesc de altele ... E adevarat, unul din cei 15 este ... Stefanescu, adevarat produs finit al Craiovei, nu al vostru. Ca produs al academiei Steaua, el era un rebut, cum au fost marea majoritate a produselor de acolo. Cei buni erau exceptiile.

Leul Oltean
21st July 2014, 18:55
Pfff ... era sa uit :

On topic : Cred ca pentru Razvan, Petrolul este o palarie prea mare (ma refer la Petrolul Ploiesti, adversarul de aseara al lui U Cluj, ca despre meciul asta vorbim :D).

BTW : Delaparis, vezi ca Duba scrie numa off topic, a facut praf threadul asta. :))

Duba
21st July 2014, 20:33
Pai 15 au fost intr-o singura generatie, nu mai vorbesc de altele ... E adevarat, unul din cei 15 este ... Stefanescu, adevarat produs finit al Craiovei, nu al vostru. Ca produs al academiei Steaua, el era un rebut, cum au fost marea majoritate a produselor de acolo. Cei buni erau exceptiile.

Care generatie ma?????? Aia in care ati castigat campionatul, dar v-am batut pe unde v-am prins? Mai precis 4-0 in Ghencea, 2-0 pe Central si 2-1 in semifinala Cupei Romaniei?:)) Editia 1979-'80, cand aberezi tu cu cupa de rahat in care am jucat cu juniorii. Can a fost sa jucam pe puncte adevarate v-am tras-o de 3 ori in acelasi sezon.
Ignoranta mica, afla ca in acea echipa mai mult de jumate erau de prin alte zari. Hai sa-i nominalizez eu ca tu, observ, n-ai curaj.
S. Lung - carei (Satu Mare); Tilihoi - Braila; Stefanescu Steaua (a venut la voi la 24 de ani, numai bun pt. performanta); Donose - Ramnicu Valcea; Ticleanu - Hunedoara; Z. Crisan - Baia Mare; Camagaru - Strehaia; N. Ungureanu - Electroputere Craiova.

Ai vostri erau Negrila, Geolgau, Cartu (stelist in inima si cuget:D) si cam atat. Pe restul te las pe tine sa-i nominalizezi.

Leul Oltean
21st July 2014, 23:05
Tu nu ai inteles despre ce discutam, amice. Era vorba despre una dintre perlele produse de prietenii tai stelsti de pe forum, anume ''academia Stelei'' (si acum imi vine sa rad, e un nonsens :D). Despre ce inseamna ea, de fapt.
Cum sa te cheme, mah, Steaua ... sa fii campioana en-titre, sa ai toate conditiile posibile (complexul sportiv Ghencea fusese dat in folosinta prin 1974, era unic in tara, o echipa din provincie nici nu visa la asa ceva ...) si sa vii la Craiova ca sa iei ... 10(ZECE :D), sa rada lumea de tine ...
In ziarul Sportul care a aparut a 2-a zi, au scris rezultatul final, marcatorii si ... atat. Nu echipele de start, nu cronica meciului, nu comentarii, nimic. :))

Inainte sa iti raspund la mesaj, am inrosit ceea ce este incorect, asa, sa iti faci o idee. Uite cum arata.

Care generatie ma?????? Aia in care ati castigat campionatul, dar v-am batut pe unde v-am prins? Mai precis 4-0 in Ghencea, 2-0 pe Central si 2-1 in semifinala Cupei Romaniei?:)) Editia 1979-'80, cand aberezi tu cu cupa de rahat in care am jucat cu juniorii. Can a fost sa jucam pe puncte adevarate v-am tras-o de 3 ori in acelasi sezon.
Ignoranta mica, afla ca in acea echipa mai mult de jumate erau de prin alte zari. Hai sa-i nominalizez eu ca tu, observ, n-ai curaj.
S. Lung - carei (Satu Mare); Tilihoi - Braila; Stefanescu Steaua (a venut la voi la 24 de ani, numai bun pt. performanta); Donose - Ramnicu Valcea; Ticleanu - Hunedoara; Z. Crisan - Baia Mare; Camagaru - Strehaia; N. Ungureanu - Electroputere Craiova.

Ai vostri erau Negrila, Geolgau, Cartu (stelist in inima si cuget:D) si cam atat. Pe restul te las pe tine sa-i nominalizezi.On topic : fara indoiala, momentele care au decis meciul au fost bara lu ... unu in galben si cartonasul rosu primit de ... unu in galben. Ma refer la meciul U Cluj - Petrolul, ca despre el vorbim.

phife
21st July 2014, 23:13
leule nu mai manca rahat.
auzi cum si-a gasit el sa ridiculizeze (fosta) academie : ne da un rezultat vechi de 40 de ani.
ai o logica coane, il ridici pe vatajelu in slavi dar vai, academia stelei a luat acum 40j de ani 10 de la seniorii craiovei intr-o competitie de ***** in unul dintre cele mai bune sezoane pt craioveni.
du-te tata si lasa-ne, daca si duba te-a pus in cur, du-te tare.

auzi argument, esti ... penibil rau prietene.

Leul Oltean
21st July 2014, 23:42
Care generatie ma ?????? .Aia care va facea sa tremurati de cate ori venea in Bucuresti (uneori chiar sa plangeti), aia care a fost prima mare echipa din fotbalul romanesc (cu toate conditiile si academiile voastre), aia care a jucat prima o semifinala de cupa europeana, aia care a avut 3 rezerve :D convocate la nationala sau careia i s-a spus ''echipa cu 15 internationali'', aia din cauza careia ai vostri si cu cei de la Dinamo au distrus competita interna, adunand tot ce era mai bun in tara, ca sa faca si ei ce facuse ... Craiova, ca pana sa vada la olteni ca ''se poate'' ei nu fusesera capabili sa faca ceva prin afara. Erau zmei doar cu Jiul si Gloria Buzau.
Steaua, pana la editia 1985-86, cand a castigat Cupa campionilor, nu trecuse niciodata de primul tur, desi participase de multe ori la aceasta competitie. :))

Jucatori produsi de Craiova ? De Bumbescu ai auzit ? Dar de Piturca ? Dar de Gica Popescu ? Dar de Ungureanu ? Dar de Lung ? Dar de Adrian Ilie ? Parca au ceva in comun astia ...
Sa te lamuresc : Nae Ungureanu e produs 100% al CSU Craiova (la Eelectro a fost imprumutat 1 an, ca si Cartu). Silviu lung a venit la Craiova la 16 ani, la fel ca si Camataru ( format la Academia de fotbal Strehaia :D) si Ticleanu. Unde crezi ca s-au format ei ? La fel Tilihoi, avea 18 ani cand a venit.

Sa iti mai zic de altii produsi de Craiova ? Poate iti spune ceva Ilie Balaci, sau Geolgau, sau Irimescu, sau Ad Popescu, sau Gabi Boldici (cu el in poarta a realizat Craiova primul event, Lung fiind indisponibil tot sezonul atunci), sau Negrila ...
Si tu vrei sa ii compara pe toti astia cu ... Ogararu ? :rolleyes:

Stefanescu avea 22 de ani cand a venit la Craiova (nu 24) si parea sa nu aiba vreun viitor, pana cand i-a venit cuiva ideea sa il puna libero.

Leul Oltean
21st July 2014, 23:43
Ivane, poti sa ne spui de ce ai 14 puncte penalizare ?

Si vezi ca am scris mai sus : nu seniorii Craiovei au dat 10 academiei (:D) Stelei, ci ... tineretul si juniorii. :))

phife
21st July 2014, 23:49
auzi, csu craiova.
am 14 puncte de penalizare fiindca am proasta inspiratie sa ma apuc sa incerc sa comunic cu al de razvan creator, cr7luci, paul atreides, nayram, duba.
a, si nu mi-e frica de cuvinte. in rest am nimerit in scandaluri cu pusti corditi sau oameni cu probleme la cap.


btw, nu-mi mai poci numele ca eu nu am tendinte d-astea

phife
22nd July 2014, 00:13
same shit, other cow, tot 40j de ani sunt, argumentul tot penibil si invalid e.
tu macar esti perseverent

Leul Oltean
22nd July 2014, 00:15
Hai sa va lamuresc si cu rezultatele alea.

1. Cupa FRF (nu cupa ligii, cum zice Duba) a avut o editie unica in 1978-79, an in care Craiova s-a clasat pe locul 4 (deci nu 1979-80, cum spune Duba).
2. Craiova a fost campioana 1in 1979-80 si apoi in 1980-81. Meciul ala terminat 4-0 s-a jucat in dec 1979, echipa Craiovei fiind foarte obosita - ei jucasera miercuri returul cu Moenchengladbach, turul 3 cupa Uefa. BTW, tot sezonul ala a fost greu pt olteni, duble cu Wiener SK, Leeds United si Borussia. Plus convocarile pt nationala, Craiova avea 8-9 la lot. Steaua nu a servit decat turul 1, a fost ocupata cu academia, pesemne.
3. Meciul terminat 2-1 la Craiova (nu 2-0, cum zice Duba - Beldeanu a deschis scorul) nu mai conta (era ultima etapa), dupa 1-0 la pauza Craiova a cam dormit in repriza 2.
4. In concluzie, asa zisele puncte adevarate luate de Steaua nu i-au ajutat la nimic.
5. In campionatul urmator, etapa a 2-a, Craiova a batut in Ghencea mult mai clar decat arata scorul (1-0).

Uite rezultatele dintre Craiova si Steaua, in editiile de dupa 1980 (prima cifra e Craiova, a 2-a Steaua, indiferent terenul) :

1980-81 : 1-0 (Ghencea) si 1-1 (Craiova)
1981-82 : 0-1 (Ghencea), 1-1 (Craiova)
1982-83 : 3-1 (Ghencea) si 5-2 (Craiova) :D
1983-84 : 2-1 (Craiova) si 1-2 (Ghencea)
1984-85 : 1-4 (Ghencea) si 5-2 again Craiova :D
1985-86 : 0-2 (Ghencea) si 5-4 (Craiova).

Deci mai multe victorii Craiova si ... mai la scor. Nu e ce spune Duba. Atentie : in ultimele 2 editii discutam deja de marea echipa a Stelei ... da, da, a luat 5 la Craiova, in 2 ani consecutivi !

phife
22nd July 2014, 00:22
ce legatura ...
prietene, tu esti bine? vad ca esti perseverent, dar ai toate tiglele pe casa?

Leul Oltean
22nd July 2014, 00:36
Are legatura cu tampeniile lui Duba, care spunea ca ne-a batut Steaua pe unde ne-a prins (desi discutia era despre altceva, anume ideea de academie). Probabil ca si blaturile si furturile din anii '80 si '90 tot la ''academie'' au fost predate.

Dragi prieteni stelisti, observ ca, desi sunteti foarte multi, semanati foarte mult intre voi, sunteti cam toti o apa si un pamant. Nu suportati adevarul, iar cand acesta va este pus pe tapet incepeti sa jigniti, cautati ''argumente'' in zone ce nu au legatura cu discutia s.a.m.d.

Am toate tiglele pe casa, stati linistiti, am vrut doar sa aflati ca lumea nu incepe si se termina cu Steaua, nici macar nu ati fost primii, voi doar ati facut copii grosolane dupa lucrurile valoroase ale altora.

Sunteti foarte productivi la perle, in weekendul asta ati propus 2 autentice :

1. titularii echipelor din liga 1 sunt la nivelul rezervelor nr.3 de la Steaua.
2. academia Stelei. :happy

dextercioby
22nd July 2014, 00:39
Leule, lasa, ma, istoria. Cea mai grea infringere in campionat pe teren propriu a lor a fost in anul in care ne-au furat ciinii titlul in ultima etapa si raposatul Oblemenco a iesit pentru a 4-a oara golgheter.

Cristy RVD
22nd July 2014, 00:39
daca mi se permite o scurta interventie in acest intermezzo istoric al vostru, argumentul Leului chiar sta in picioare :D

adica, ce vrea sa spuna el, in 40 de ani nu s-au schimbat multe la voi, desi ati luat mii, milioane de trofee si fotbalisti.

dubita vad ca a disparut.

dextercioby
22nd July 2014, 00:55
Petrolul arata tarii inutilitatea competitiei gindite de LPF ca sa amortizeze ungurul din cheltuiala.

Leul Oltean
22nd July 2014, 00:57
Leule, lasa, ma, istoria. Cea mai grea infringere in campionat pe teren propriu a lor a fost in anul in care ne-au furat ciinii titlul in ultima etapa si raposatul Oblemenco a iesit pentru a 4-a oara golgheter.Chiar asa, mah. Cum sa vina o echipa din provincie, care abia avea bani de echipament si sa iti dea acasa 6-2 ? :D

6(SASE), la tine acasa. Nu va e, mah, rusine ?

BTW, anul 1973 este cel in care a venit Stefanescu la Craiova. Toata lumea stie acum ca a fost un mare libero, dar Academia lor il punea sa joace ... atacant. Pai cum sa nu le dai 6 ? :happy

daca mi se permite o scurta interventie in acest intermezzo istoric al vostru, argumentul Leului chiar sta in picioare :D
Da, eu iti permit, e OK. :D

TheIceMan
22nd July 2014, 00:59
Leule, lasa, ma, istoria. Scrie, fara, sa, te, opresti, dupa, fiacare, cuvant :D


in 40 de ani nu s-au schimbat multe la voi,E si asta un avantaj. :D

Leul Oltean
22nd July 2014, 01:08
Dexter, explica-i lu mister Ghetus, teutonul, ca e foarte corect asa cum ai scris tu. :D

phife
22nd July 2014, 01:10
cristy, te-ai nimerit aiurea in discutia dintre leul oltean si duba. dracu stie ce vorbeau ei ca au deraiat aiurea.
leul o arde in continuare dubios.

daca vreti sa vorbim aiureli putem sa discutam despre...ultimele 15 rezultate ale intalnirilor steaua - craiova : ar avea fix aceiasi relevanta dar ar iesi cu olteni mai dezumflati.


eu vorbeam ieri de faptul ca teja a facut junioratul la Steaua si ca e un tip ok aluzie la faptul ca leul debita tampenii ca l-a stricat Steaua pe a.ionescu. si acum vine si-mi da in cap cu Stefanescu si 1973 . ce legatura are in plm?

Cristy RVD
22nd July 2014, 01:16
cristy, te-ai nimerit aiurea in discutia dintre leul oltean si duba. dracu stie ce vorbeau ei ca au deraiat aiurea.
leul o arde in continuare dubios.

eu vorbeam ieri de faptul ca teja a facut junioratul la Steaua si ca e un tip ok aluzie la faptul ca leul debita tampenii ca l-a stricat Steaua pe a.ionescu. si acum vine si-mi da in cap cu Stefanescu si 1973 . ce legatura are in plm?

Ma, tu in general zici lucruri ok, dar uite aici:


Nu mai rade ca ... crede lumea ca esti ignorant. Retine!!!!! Steaua a dat si da f. multi jucatori primei divizii si chiar nationalei.



Baga la cap!!!!! Steaua a dat de-a lungul timpului timpului f multi jucatori de valoare. Iordanescu, Marcel Raducanu, Sames, Augustin Deleanu, Costica Stefanescu, Gigi Multescu, Ilie Dumitrescu, Dan Petrescu, George Ogararu sunt doar cei care-mi vin acum in minte. Toti internationali romani cu zeci de meciuri in prima reprezentativa, toti crescuti de Steaua.


You see? Adica foarte multi se restrang la vreo 11. In 50 de ani fa si tu socoteala.
Sa nu mai spun despre cele cateva zeci de selectii ale lui Ogararu. In total sunt vreo 11 :)

Daca n-ar fi ipocriti ca Duba forumul asta ar putea avansa spre un nivel mai ridicat al discutiilor.
Pacat ca te lasi antrenat de prostia lui generala si desprinzi apoi niste idei din subiectele dezbatute de el.
Tu ai dreptate pe partea ta de subiect, Leul pe a lui, Duba debiteaza si asa se duc 3 pagini :D

Leul Oltean
22nd July 2014, 01:18
eu vorbeam ieri de faptul ca teja a facut junioratul la Steaua si ca e un tip ok aluzie la faptul ca leul debita tampenii ca l-a stricat Steaua pe a.ionescu. si acum vine si-mi da in cap cu Stefanescu si 1973 . ce legatura are in plm?Amice, ai grija ca aiurezi rau de tot. Nu leul o arde dubios, ci tu.
Eu nu am afirmat nicaieri ca Steaua l-a stricat pe Ionescu (nici nu avea ce sa strice). Eu faceam o comparatie intre Valceanu si Ionescu (mici, amandoi) si spuneam ca nu cred in viitorul micului stelist, din acelasi motiv pt care nu am crezut in cel al micului Balaci.

Pai vezi, tati ? :D Cine e ala fara logica ? Eu am urmarit tot timpul un fir al discutiei cu Duba (am deviat de la subiect doar ca sa ii raspund lui la unele tampenii si inexactitati).
Daca vrei, iti spun si de unde a pornit totul, pe tine te vad incapabil sa urmaresti, dar esti foarte riguros cu jignirile, la fiecare pas.

phife
22nd July 2014, 01:18
pai ce treaba am eu cu duba? :))
asta s-a trezit sa-si verse frustrarile aici.

phife
22nd July 2014, 01:25
Amice, ai grija ca aiurezi rau de tot. Nu leul o arde dubios, ci tu.
Eu nu am afirmat nicaieri ca Steaua l-a stricat pe Ionescu (nici nu avea ce sa strice). Eu faceam o comparatie intre Valceanu si Ionescu (mici, amandoi) si spuneam ca nu cred in viitorul micului stelist, din acelasi motiv pt care nu am crezut in cel al micului Balaci.

Pai vezi, tati ? :D Cine e ala fara logica ? Eu am urmarit tot timpul un fir al discutiei cu Duba (am deviat de la subiect doar ca sa ii raspund lui la unele tampenii si inexactitati).
Daca vrei, iti spun si de unde a pornit totul, pe tine te vad incapabil sa urmaresti, dar esti foarte riguros cu jignirile, la fiecare pas.


ai spus ca steaua a stricat jucatori si dupa l-ai comparat pe valceanu cu ionescu, legatura lulii, spui ca un copil de 17 ani nu are sanse ca e scund.
ochi de scouter.
dupa ai dat la cacealma un "academia stelei :))" parsiv ca stiai ca iti va raspunde cineva si aveai pretext sa ne spui noua ce facea academia stelei acum 40 de ani prin niste rezultate de prin competitii d-astea importante. cine plm a deviat? tu.cu damblagiu

Cristy RVD
22nd July 2014, 01:25
Pai nu e vina nimanui ca Leul are atat timp liber incat sa-i explice pe indelete niste lucruri lui Duba.
Asta n-as zice ca inseamna ca o arde dubios.

Nici in discutia cu rezervele nu mi s-a parut ca a ars-o dubios. Daca separi ideile de omul care le emite s-ar putea sa aveti un dialog interesant :D Daca ataci ideea doar pentru ca e emisa de Leul Oltean sau andreea_doolcika09 nu e chiar ok.

Leul Oltean
22nd July 2014, 01:27
pai ce treaba am eu cu duba? :))Nu stiu ce treaba ai tu cu Duba, dar m-ai acuzat pe mine ca nu am logica. Citeste mai inainte.
Iar eu sunt chiar singurul, dintre toti, care am urmarit un fir. Tu si Duba ati batut campii intr-una, jignind la fiecare postare.

Iti spun si de unde a inceput : eu am afirmat ca in anii '80 si '90 am fost pe stadion la meciuri de tineret -sperante Craiova Steaua incheiate cu 5-0 si 8-0 si ca mai stiu un meci incheiat cu 10-0 (la care nu am fost).
Duba a zis ca aberez, iar eu i-am prezentat datele tehnice ale meciului de 10-0 si l-am intrebat unde era ... academia ? :))

LE : Si da, Steaua a stricat zeci de jucatori de valoare, daca nu chiar sute. Nu exagerez.

phife
22nd July 2014, 01:29
eu nu am nimic cu omul. vrea el sa para, sa spuna dar nu ma deranjeaza personal.
ma deranjeaza cand bate campii.

dextercioby
22nd July 2014, 01:32
La inceputul anilor '80 academia lor era pe la Corvinul, Farul, ASA Tg. Mures, Timisoara, Resita si mai ales Craiova. :D

Cristy RVD
22nd July 2014, 01:33
A naibii asistenta....iar i-a tras laptop-ul din brate si l-a trimis la culcare pe Duba.

phife
22nd July 2014, 01:33
si care e problema cu asta? se intampla, des chiar. de ceva ani viitorul da cu terenul in cap la juniori orocui. asta inseamna ca celelalte echipe nu au academii? steaua a avut promotii - si are - care ii ard cu scoruri sf pe dinamo, la fel si invers, care e problema cu asta?

si daca am chef maine fac o lista cu jucatorii din liga 1 care au facut juniorat la steaua.

si o compar cu una ai copiilor craiovei.

TheIceMan
22nd July 2014, 01:36
andreea_doolcika09
cine-i??? :lol:

p.s. acuma vad, cred ca-i asistenta, nu? :))

TheIceMan
22nd July 2014, 01:40
La inceputul anilor '80 academia lor era pe la Corvinul, Farul, ASA Tg. Mures, Timisoara, Resita si mai ales Craiova. :D

Gresit. Dinamo avea academia la Hunedoara, vezi Mateut, Rednic, Andone, Misa Klein.

dextercioby
22nd July 2014, 01:41
si care e problema cu asta? se intampla, des chiar. de ceva ani viitorul da cu terenul in cap la juniori orocui. asta inseamna ca celelalte echipe nu au academii? steaua a avut promotii - si are - care ii ard cu scoruri sf pe dinamo, la fel si invers, care e problema cu asta?

si daca am chef maine fac o lista cu jucatorii din liga 1 care au facut juniorat la steaua.

si o compar cu una ai copiilor craiovei.

Stai, nu te simti asa atacat. Doar tu esti cel care a exagerat primul, umflindu-va actualii tineri (rezervele rezervelor cum ai zis) chiar si prin faptul ca i-ai pus deasupra mercenarilor clonei de la Dolj.

phife
22nd July 2014, 01:43
am spus ca valceanu ar fii titular la csu. ce e asa exagerat?

dextercioby
22nd July 2014, 01:43
Gresit. Dinamo avea academia la Hunedoara, vezi Mateut, Rednic, Andone, Misa Klein.

Stai asa, ca vorbeam la pachet. :D Si aia de la militie au descoperit mentalitatea sanatoasa a furtului de jucatori, ce-i drept, cind ailalti erau deja pe drumul sa devie campioni europeni dupa meciuri cu echipe de mina a 7-a.

Leul Oltean
22nd July 2014, 01:44
Stai, nu te simti asa atacat. Doar tu esti cel care a exagerat primul, umflindu-va actualii tineri (rezervele rezervelor cum ai zis) chiar si prin faptul ca i-ai pus deasupra mercenarilor clonei de la Dolj.Ja, ja ... perla de perla. Mi-am notat-o. :D

TheIceMan
22nd July 2014, 01:46
Si aia de la militie au descoperit mentalitatea sanatoasa a furtului de jucatori, ce-i drept, cind ailalti erau deja pe drumul sa devie campioni europeni dupa meciuri cu echipe de mina a 7-a.aia de la militie erau un fel de Jedi Academy, specializati in mind tricks :ok: :D

phife
22nd July 2014, 01:47
si discutia a pornit de la ipoteza leului care spunea ca banca alora de la csu e peste cea a stelei, adica na...
poate e mai ridicata, au bagat clonatii carti sub ea, cine stie

dextercioby
22nd July 2014, 01:47
am spus ca valceanu ar fii titular la csu. ce e asa exagerat?

Eu nu apar vreun jucator de la clona (de fapt daca CSU s-ar numi CSM si ar avea alta stema, chiar i-as sustine drept echipa ce ar urma sa duca lupta cu S+D din partea Craiovei), doar ziceam ca o umbra de decenta n-ar strica.

phife
22nd July 2014, 01:47
aia de la militie erau un fel de Jedi Academy, specializati in mind tricks :ok: :D

asculti jedi mind tricks?

Cristy RVD
22nd July 2014, 01:48
ailalti erau deja pe drumul sa devie campioni europeni dupa meciuri cu echipe de mina a 7-a.

sfatul meu e sa stergi postul asta cat mai ai timp sau sa rogi un moderator sa-l stearga in locul tau.

nu vreau sa-mi imaginez cum te va pune la respect Duba maine, dupa tratament.

phife
22nd July 2014, 01:50
Eu nu apar vreun jucator de la clona (de fapt daca CSU s-ar numi CSM si ar avea alta stema, chiar i-as sustine drept echipa ce ar urma sa duca lupta cu S+D din partea Craiovei), doar ziceam ca o umbra de decenta n-ar strica.

stai ma dextere asa. olteanu spunea ca banca stelei e sub cea a csu. la care eu am spus ca si jucatori care nu prind mereu banca gen filip, valceanu prind loc in primul 11 csu - nou promovata. care e marea exagerare?parca am zis ca valceanu are loc la barca..

btw, totul a pornit de la o afirmatie legendara pe care nu pot sa nu o repet "banca stelei arata mai rau decat cea a csu " !

TheIceMan
22nd July 2014, 01:50
si daca am chef maine fac o lista cu jucatorii din liga 1 care au facut juniorat la steaua.

si o compar cu una ai copiilor craiovei.
Te asteptam maine cu lista. :ok:

TheIceMan
22nd July 2014, 01:52
asculti jedi mind tricks?

nu.

phife
22nd July 2014, 01:53
nu.

ai vazut the men who stare at goats ?

Leul Oltean
22nd July 2014, 01:55
si discutia a pornit de la ipoteza leului care spunea ca banca alora de la csu e peste cea a stelei, adica na...
poate e mai ridicata, au bagat clonatii carti sub ea, cine stieIar o arzi dubios ... nu am spus asta. :rolleyes:

Am zis ca o echipa din rezervele Craiovei e comparabila cu aia intrati pe teren in meciul (vostru) cu Rapid. Si au venit precizarile (de la tine si Sevilla) : ca aia ar fi de fapt a treia rezerva, ''minorii'', asa le-ati zis. Ceea ce nu era adevarat, decat in cazul unora. Iar Keseru era chiar un titular.

Iin fine, am facut impreuna (cu chiu cu vai) o echipa a rezervelor Stelei si eu am zis ca ... e si aia comparabila cu a CSU. La care vine replica voastra beton :

In tot lotul CSU nu poate gasi nimeni 2-3 jucatori de valoarea lui Valceanu, Filip, Pparvulescu . :))

dextercioby
22nd July 2014, 01:57
stai ma dextere asa. olteanu spunea ca banca stelei e sub cea a csu. la care eu am spus ca si jucatori care nu prind mereu banca gen filip, valceanu prind loc in primul 11 csu - nou promovata. care e marea exagerare?parca am zis ca valceanu are loc la barca..

btw, totul a pornit de la o afirmatie legendara pe care nu pot sa nu o repet "banca stelei arata mai rau decat cea a csu " !

Pai daca 'micul stelist' Cirtu (:))))))))))))) ar fi dat un picior in ea, cit era (cit? 2-3 saptamini parca :D) antrenor la voi, sigur arata mai rau. :D

Acum sincer, aici si tu si el ati exagerat. El vede projetul Olgulei drept o mare sansa pentru orasul meu cu oameni tristi si saraci sa aiba o alinare in fotbal, dupa o teapa cu baschetul si 1 si mare cu booveanul sarantoc si cu gura mare. Tu in schimbi vezi mici Dobrini, Hagi si Ilie Dumitrescu in pusti de 17-18 ani din tineretul vostru.

Deci fiecare cu exagerarile lui. Dar fara jigniri, te rog, lasa-l aici doar pe Duba, presimt ca si-o cauta de la Tylerica. :D

Leul Oltean
22nd July 2014, 02:01
stai ma dextere asa. olteanu spunea ca banca stelei e sub cea a csu.Deja ma scoti din sarite. Arata postarea unde am spus asa ceva. Pana cand nu vei face asta, sa eviti threadurile unde postez eu.

phife
22nd July 2014, 02:02
keseru e rezerva.
in rest cred e cam overrated lotul csu. au jucatori buni, termina bine anul asta dar nu vad un jucator cu potentialul lui valceanu la ei, acum poate cu mateiu si madson aveti mijlocasi de calibrul lui filip (foarte underrated) dar baiatul are exp in ucl, el.. iar daca pîrvulescu ajungea acum 2 saptamani la csu era clat vedeta lotului, asa il vedeai si tu. dar mna, tu judeci un jucator bun si linistit pt faptul ca a rabufnit la injuraturile unui rapidist.

dextercioby
22nd July 2014, 02:05
Pai daca va permiteti sa-l tineri pe Keseru pe banca, inseamna ca titularul e la nivelul lui Lewandowski/Higuain/Suarez, nu ? :D Atunci e corect, banca voastra e mai plina de haur ca a clonelor. :D

phife
22nd July 2014, 02:08
Pai daca 'micul stelist' Cirtu (:))))))))))))) ar fi dat un picior in ea, cit era (cit? 2-3 saptamini parca :D) antrenor la voi, sigur arata mai rau. :D

Acum sincer, aici si tu si el ati exagerat. El vede projetul Olgulei drept o mare sansa pentru orasul meu cu oameni tristi si saraci sa aiba o alinare in fotbal, dupa o teapa cu baschetul si 1 si mare cu booveanul sarantoc si cu gura mare. Tu in schimbi vezi mici Dobrini, Hagi si Ilie Dumitrescu in pusti de 17-18 ani din tineretul vostru.

Deci fiecare cu exagerarile lui. Dar fara jigniri, te rog, lasa-l aici doar pe Duba, presimt ca si-o cauta de la Tylerica. :D

neah.
din toate loturile doar rotariu, valceanu si ionita imi par promitatori. mai sunt dar nu arata asa promitator.

phife
22nd July 2014, 02:11
Pai daca va permiteti sa-l tineri pe Keseru pe banca, inseamna ca titularul e la nivelul lui Lewandowski/Higuain/Suarez, nu ? :D Atunci e corect, banca voastra e mai plina de haur ca a clonelor. :D

ce are ma? :D iese din iancu noul higuain, rateaza cu la fel de mult talent :)))))

on acum, keseru e foarte bun. si totusi a 2/ 3 meciuri pe banca. cu astra era sa-i dea rusine mare lu silvica, uite, am inceput lista cu junioratii :))

Leul Oltean
22nd July 2014, 02:13
keseru e rezerva.
in rest cred e cam overrated lotul csu. Baah, du-te si te culca, nu mai scrie tampenii. Tu singur l-ai facut overrated, ai zis ca au lot de top 6.
Nici ei nu cred asta despre ei, obiectivul echipei (anuntat de Gane la conferinta de presa de acum o saptamana) este : clasare in primele 10.

Iar referirile si comparatiile pe care le-am facut eu intre Steaua si CSU nu erau ca sa scot in evidenta ca ar fi buni craiovenii, ci ca sa va spun ca sunt ... slabi ai vostri (in perspectiva grupelor UCL). :rolleyes:

phife
22nd July 2014, 02:20
Baah, du-te si te culca, nu mai scrie tampenii. Tu singur l-ai facut overrated, ai zis ca au lot de top 6.
Nici ei nu cred asta despre ei, obiectivul echipei (anuntat de Gane la conferinta de presa de acum o saptamana) este : clasare in primele 10.

Iar referirile si comparatiile pe care le-am facut eu intre Steaua si CSU nu erau ca sa scot in evidenta ca ar fi buni craiovenii, ci ca sa va spun ca sunt ... slabi ai vostri (in perspectiva grupelor UCL). :rolleyes:

coaie e a 3a oara cand o spun, ce plm nu intelegi : craiova termina in primele hai sa spunem 8 dat tot 6 e mai valabil pt ca AVEM UN CAMPIONAT SLAB, CU ECHIPE CU LOTURI PENIBILE. si asa tg mures are lot peste botosani, gaz metan si ii vad in top 10

comparatiile alea "in gluma"? hai ma ce moloz..

Sevilla86
22nd July 2014, 10:19
1980-81 : 1-0 (Ghencea) si 1-1 (Craiova)
1981-82 : 0-1 (Ghencea), 1-1 (Craiova)
1982-83 : 3-1 (Ghencea) si 5-2 (Craiova) :D
1983-84 : 2-1 (Craiova) si 1-2 (Ghencea)
1984-85 : 1-4 (Ghencea) si 5-2 again Craiova :D
1985-86 : 0-2 (Ghencea) si 5-4 (Craiova).

Deci mai multe victorii Craiova si ... mai la scor. Nu e ce spune Duba. Atentie : in ultimele 2 editii discutam deja de marea echipa a Stelei ... da, da, a luat 5 la Craiova, in 2 ani consecutivi !

Bre, da ai cautat mult sa gasesti intervalul asta in care a "dominat" craiova? :D
Hai sa fim corecti, arata si tu toate meciurile.

25.05.1980 craiova 1-2 Steaua
28.05.1980 Steaua 2-1 craiova (Cupa Romaniei)
09.08.1980 Steaua 0-1 craiova
07.03.1981 craiova 1-1 Steaua
12.12.1981 Steaua 1-0 craiova
10.04.1982 craiova 1-1 Steaua
20.11.1982 Steaua 1-3 craiova
25.06.1983 craiova 5-2 Steaua
01.10.1983 craiova 2-1 Steaua
14.03.1984 Steaua 2-1 craiova
16.12.1984 Steaua 4-1 craiova
16.06.1985 craiova 5-2 Steaua
23.06.1985 Steaua 2-1 craiova (Cupa Romaniei finala)
08.12.1985 Steaua 2-0 craiova
18.06.1986 craiova 5-4 Steaua
25.06.1987 craiova 1-1 Steaua
30.06.1987 Steaua 1-1 craiova
24.11.1987 craiova 4-6 Steaua
22.05.1988 Steaua 3-0 craiova
05.06.1988 Steaua 2-1 craiova (Cupa Romaniei)
20.11.1988 craiova 1-5 Steaua
09.04.1989 Steaua 2-1 craiova

Vezi bre, ca la palmares/rezultate directe intre echipe, conteaza si meciurile din Cupa. Cand se ia istoria intalnirilor directe Anglia-Argentina (de exemplu) se contabilizeaza tot, inclusiv amicalele.

Tu ai sarit peste meciurile din Cupa pentru ca le-a pierdut craiova. Corect? :D

In momentul in care consideram si Cupa Romaniei, nu mai are nici un avantaj craiova indiferent de ce interval de timp alegi. :yes:



da, da, a luat 5 la Craiova, in 2 ani consecutivi !

24.11.1987 craiova 4-6 Steaua
20.11.1988 craiova 1-5 Steaua

Tot in ani consecutivi :)


6(SASE), la tine acasa. Nu va e, mah, rusine ?

24.11.1987 craiova 4-6 Steaua

Corect, mare rusine :D
In doua meciuri consecutive pe teren propriu, a luat craiova 11 goluri de la Steaua :D

Duba
22nd July 2014, 19:05
Oltene, ce faci ma te-ai ascuns?:D
Ai gasit, batrane, 10 jucatori crescuti de voi de acelasi nivel (sa aibe zeci de meciuri in natinala Romaniei) cu cei pe care i-am nominalizat eu la o prima procesare?
Atentie!!!!! Eu mai stiu cativa, tot de nationala, crescuti de Centrul de copii si juniori Steaua, asa se numea 'inainte de '89 actuala Academie Steaua.
De Codreanu ai auzit? Este 100% produsul Stelei, cedat rapidului dupa ce si-a terminat junioratul. Dar de Galca? Da Galca, actualul antenor, este tot produsul nostru. Si el a jucat vreo 68 de meciuri in nationala. Pe Catalin Munteanu l-a amintit ignorantul de reivan (ala care urla la meciuri, dar nu intelege nimic din ce se intampla pe dreptunghiul verde:D). Si el are cateva zeci de meciuri.

Hai ma, fii bun, si nominalizeaza-i o data pe craiovenii tai! Sa vedem daca au aceiasi rezonanta si aceleasi reusite la nationala. ATENTIE!!!!!! Doar pe cei crescuti la Universitatea Craiova!!!!!! Succes!!!!:D


Cat priveste campionatul de tineret (in acest moment ma uit pe anuarul fotbalului romanesc pana in '90), afla ignoranta in stare pura, ca Steaua a castigat 6 titluri, la fel ca si voi. La juniori republicani (cei mai mari; asa se numeau pe vremuri) Steaua are 3 titluri, iar voi doar 1, amarastenilor. Asta pana in '90. Asa ca nu mai bate campii, cum ca Steaua n-a produs fotbalisti si n-a avut rezultate la nivel de tineret si juniori. Suntem peste voi si la acest capitol.


P.S.
Astept lista cu jucatorii de nationala crescuti de Craiova. Ni-e teama insa ca o sa astept mult si bine. :D

phife
22nd July 2014, 19:59
stati ca fac o lista cu jucatori din liga 1 care au facut junioratul - nu neaparat complet ca stirbesc amandoua echipele de niste nume - la craiova si steaua.

phife
22nd July 2014, 21:56
Ba , e greu sa le gasesti unora echipele la care au facut junioratul.

Steaua : Cojocaru (18) , Aldea (19) , Tosca (22) , Filip (23) [ trecut pt o scurta perioada si la gica popescu ] , Iancu (20) [ a facut grupele la Steaua ] , Florin Bejan (23) , Vatajelu (21) , Lazar (23) , Nastasie (22) , Vlad Rusu (24) , Avram (27 ) , Catalin Munteanu (35) , Cezar Lungu (26) , Iulian Rosu (20) , Iacob (25) .

Craiova : Silviu Lung (25) [ cu escale si aici ] , Gaman (25) , Alin Buleica (22) , Mihai Roman (22) , Barboianu (26) [ facut mai multi ani la GP si la Craiova a venit la 18 ani dar , il trecem) , Rada (32) , Florin Costea ( 29 ) [ a facut ramnicu valcea dar , conform contextului si a faptului ca a venit la 17 ani la u craiova il trecem ] , Plesan (31) , Gugu (21) , Dina (31) ,



Mentiuni : Academia stelei a fost desfiintata de cioban in urma cu ceva ani , s-a redeschis acum nici un an.
Craiova a trecut prin dificultati deasemenea.
*Alibec a fost 6 luni la Steaua pe cand avea 16 ani , cedat apoi la farul.
*Mihai Costea are juniorat complet la Craiova dar nu are contract , am luat in vedere jucatorii cu contracte in liga 1.

Concluzii : desi craiova are una dintre cele mai bune academii din tara iar steaua nu a excelat niciodata aici putem observa ca volumul jucatorilor din l1 e aprox. egal , multe sperante craiovene s-au distrus si nu numai la steaua iar in mare jucatorii sunt mediocrii.

fostii sau actualii stelisti sunt mai tineri in timp ce la CSU sunt prea putini cei ce au si-au petrecut tinieretile la craiova.

phife
22nd July 2014, 22:45
apropo duba , esti un damblagiu , n-ai habar de capu tau.

Leul Oltean
23rd July 2014, 00:36
Duba :D ... cel putin 10 jucatori crescuti de noi au ajuns numai la Steaua. :))
Dar jucatori de valoare, nu d-alde Ogararu.
Nu imi place sa conversez cu tine pt ca, in afara faptului ca jignesti intr-una, mai spui si tampenii. Costel Galca ? - nu are treaba cu Steaua decat din 1991, cand a fost transferat acolo. Este crescut de Progresul, unde a si jucat 1 an (1988-89). Apoi a trecut la FC Arges (1989-91). De acolo l-a luat Steaua.

Ce imi spui tu, ca Steaua are un numar egal de titluri la tineret cu Craiova ? Pai e normal ? La conditiile pe care vi le-a facut Ceasca ? Cine mai avea in tara ce aveati voi in Ghencea ? Nu mai vorbesc de altele ...
Si mai era ceva cu tinerii astia. La Craiova, toti faceau pasul devreme la categoria superioara de varsta, pentru ca noi nu faceam transferuri. Nu aveam voie. Steaua si Dinamo luau ce vroiau, de unde vroiau ... Craiova trebuia sa se alimenteze din de producea. Concret, aia de la tineret ajungeau prematur pe banca sau chiar titulari in echipa mare, juniorii 1 erau trecuti la tineret, juniorii 2 la juniori 1 etc. Intelegi ?
In vremea aceea, Craiova a transferat 1 singur jucator in ... 10 ani (Oct.Popescu, de la Targoviste, nici macar nu era un jucator de top, cum luati voi). Nu numai ca nu au putut transfera, dar au mai si pierdut din ai lor : Balaci, Crisan, Bumbescu, Ticleanu, Lung, Ungureanu, Camataru, chiar si Gica Ppopescu a fost furat 2 ani de Steaua.
Exemple concrete : In 1984, la Sarajevo (pt turul 3 Cupa UEFA), Craiova a deplasat ... 15 jucatori, dintre care 3 juniori. Nu avea mai multi, nu avea pe cine. Unul dintre ei : Pavel Badea (abia implinise 17 ani). Un an mai tarziu, la Monte Carlo, Gica Popescu debuta in cupele europene ca titular. Inca nu implinise 18 ani. Titular, cu AS Monaco !
In anul urmator (1986), intr-o zi de septembrie (marti), acelasi Gica Popescu juca la Plopeni un meci cu nationala de tineret. Imediat dupa meci, antrenorul Zamfir il ia cu masina si il duce la Craiova, pt ca a doua zi (miercuri) Gica avea meci cu ... Galatasaray, in Cupa UEFA. A si jucat.
De asta s-a intamplat sa ia si Steaua titluri la tineret. Nu mai spun ca era permis sa intre in teren si un numar de seniori, iar Steaua avea destui, ca lua de peste tot. Intr-o vreme, campionatului chiar i s-a spus de ''tineret-rezerve''.

Sevilla, esti total pe langa. Nu discutam de palmaresul intalnirilor directe Steaua - Craiova.
Oricum, de ce te-ai oprit acolo ? Scrie si urmatorul meci (sau urmatoarele doua). :))

phife
24th July 2014, 13:45
hai sa il gadilam.
ba, adevarul e ca universitatea a fost mai mare decat Steaua, dar au avut bucurestenii noroc de comunism si au luat toata spuma, a facut sateliti si na, asta a fost.
dar craiova a fost mai mare, stalcita insa de sistem, acelasi sistem care interzicea plecarea jucatorilor in strainatate. desi a tinut romania pe loc, ba chiar a trimis inapoi in timp tara si a distrus oameni, poate ca nu ajungea craiova unde a ajuns daca aveau voie sa vanda. atunci nu, acum sigur eram mai sus.

Leul Oltean
24th July 2014, 16:16
Tati :D, adevarul este ca ai produs astazi cea mai valoroasa si corecta postare a ta, de cand esti pe forum. Nu e 100% completa, dar e ceva.
Mai trebuia sa precizezi ca nici Steaua nu ar fi castigat cupa campionilor daca nu era regimul trecut (Ceausescu, in speta) si cu siguranta nici alte cupe, trofee in plan intern, nici nu i-ar fi prins revolutia cu o gramada de jucatori valorosi luati cu japca de pe la cluburi din tara (si vanduti pe bani frumosi in afara), nici nu ar fi beneficiat de bani de la stat (MApN) inca mai bine de un deceniu, dupa revolutie. ;)

phife
24th July 2014, 16:48
referitor la CCE este universal valabil, ca doar regimul a fost acelasi pt toti jucatorii din tara.
sprijinul mapn e pe undeva logic, steaua e clubul armatei si marea majoritate a cluburilor aveau statul - institutiile sale si primariile ca investitor pt ca nu exista un precedent capitalist in ultimii ..40-50 de ani asa ca echipele erau ale statului si nu ale unei persoane.
despre jucatorii luati cu japca e o discutie lunga. avand in vedere ca echipele erau detinute de stat nu prea putea fii vorba de sume de transfer astfel jucatorii erau convisi usor sa vina la echipe unde primeau ceva mai mult, japca nu a existat. daca jucatorii veneau impotriva dorintei lor se deziceau dupa revolutie de club sau puteau sa nu performeze pt respectivul club. Steaua propunea daca nu salarii macar avantaje jucatorilor, nimeni nu se ducea la "mai rau" si moral nu era drept, dar nici o mutare din acea perioada nu era morala. totusi termenul de japca e incorect.
banii de pe urma transferurilor nu au ajuns la Steaua ca societate ci in buzunarul anumitor persoane. nu am avut ocazia sa ne folosim de ei, dar nici nu puteam pune mana pe ei. daca dupa revolutie toate cluburile erau privatizate azi aveam un fotbal mult mai performant in urma imboldului, capitalului adus de plecarile masive.