PDA

View Full Version : Preliminarii: FC Rapid - CS U Craiova 1-0



Leo
11th July 2014, 00:10
16 iulie 2014, ora 18:00/LOOK TV

Leo
11th July 2014, 13:44
Cred ca Rapidul va trece de oltenii Olgutei.

cataa.
14th July 2014, 15:25
sper ca trece Rapid:D

Leul Oltean
14th July 2014, 18:19
sper ca trece Rapid :DImportant este sa nu pui asta pe bani.

Hingherul
14th July 2014, 19:01
in praz we trust!!! :yeah:

nicio sansa pentru echipa sarmana :D

delaoltenia
14th July 2014, 19:50
STIINTA ! :ok:

Bobi Cearton
15th July 2014, 21:27
Pe Dolce, Jeri Gane amesteca echipe, spectatori, istorie.:rolleyes:

bogdan_nj
15th July 2014, 22:03
Mi-e frica sa ma uit la asa meci dupa mondiale :D

Leul Oltean
15th July 2014, 23:19
Ba eu o sa ma uit (daca am unde :D). Sunt curios cum va juca o echipa care nu a facut pregatire de vara (pricepi, Leutzo ? :rolleyes:) si mai ales cat va rezista in fata uneia care se pregateste de mai bine de o luna si a transferat in vara asta mai multi jucatori (14) decat are Rapidul in lot (13).

Sevilla86
16th July 2014, 08:37
Ramane cum am stabilit, toti romanii pe live stream

http://www.sportcategory.com/c-1.html

Sa nu prind pe vreunul ca-si baga look sau transilvania tv ca va mananc!

PS: CSU o sa-si bata joc de rapid in seara asta.

Leul Oltean
16th July 2014, 12:50
Eh, nici chiar asa, Rapidul are jucatori buni, talentati. Sunt tineri, se pot mobiliza si fara bani (cum au facut-o, in sezonul trecut) si orice se poate intampla.
Craiova e favorita, insa nu se stie.

Sevilla86
16th July 2014, 13:28
Poate nici nu se mai joaca... cica n-au bani sa monteze niste garduri :D
http://www.gsp.ro/fotbal/cupa-ligii/jandarmeria-ameninta-partida-rapid-cs-u-craiova-risca-sa-nu-se-mai-dispute-430185.html

Hai sa fim seriosi, cu 11 jucatori de camp in lot, daca ai o accidentare si o suspendare nu se da fluierul de inceput. Nici nu poti sa intri pe teren.
Numai TAS e de vina! Astia nici in liga a II-a nu trebuiau lasati sa joace.

Aurel.D
16th July 2014, 14:42
Look tv ăsta ce este, post de modă??

Sevilla86
16th July 2014, 14:54
Cica e un post generalist... sport, divertisment, documentare etc.
Patron e Paszkany si la look tv si la look plus.

Aurel.D
16th July 2014, 15:41
Mersi, de Paskany știam, dar auzisem că le vânduse. În curând meciurile din România vor fi transmise și pe Minimax...întrebarea este pe cine mai interesează meciurile astea? Mai bine le-ar da pe Privatespace sau Hustler, ar avea microbiștii mai multă motivație să se uite.

Cristy RVD
16th July 2014, 16:26
3 sau 4-0 pentru olteni. Cam pe acolo.

Sevilla86
16th July 2014, 17:32
Vad ca horia ivanovici s-a mutat cu fanatik show pe look tv. Habar nu aveam, nu i-am mai vazut emisiunea de mult timp, de cand a plecat de la digi.

http://free-itv.com/look-tv-live/

phife
16th July 2014, 18:08
lolololololol
cu next gen si pachetul digital am look tv , vad mneciul la tv :happy

TaciAcolo
16th July 2014, 18:36
imaginea de pe look tv la nextgen e impecabila la fel ca meciul

Sevilla86
16th July 2014, 18:49
CSU n-a jucat nimic in primele 30 de minute, dar dupa 30 min rapidistii au cam terminat benzina.
Au timp sa se odihneasca 15-20 de minute, dar prin min 60 iar or sa inceapa sa gafaie.

cataa.
16th July 2014, 18:51
cam slaba mult laudata csu

Bobi Cearton
16th July 2014, 19:07
Am dat din greseala pe Luk. E fotbal de la noi.:D

Bobi Cearton
16th July 2014, 19:08
gol Ciolanu.

phife
16th July 2014, 19:08
eheeei
gool!

Sevilla86
16th July 2014, 19:10
Gol sau semi-autogol :D
Cum sa iesi asa la o minge...

cataa.
16th July 2014, 19:11
asa moare

Bobi Cearton
16th July 2014, 19:22
Rapizii fac presing ucigator.

Bobi Cearton
16th July 2014, 19:25
Curelea, *******ul mapamondului:jerk:

Bobi Cearton
16th July 2014, 19:34
Neacsa de la CSU reprezinta o surpriza placuta pt mine. Cred ca iese mare jucator.

Sevilla86
16th July 2014, 19:35
Rapizii fac presing ucigator.

Cineva le-a dat sa manance astazi, altfel nu se explica :D
De unde atata energie pe foametea aia?

Sevilla86
16th July 2014, 19:49
rapid isi permite sa faca si o schimbare :))
Nu ma asteptam sa bata...

Ambele echipe sunt foarte slabe.

cataa.
16th July 2014, 19:52
atat:D bravo Rapid

Bobi Cearton
16th July 2014, 20:01
Foamea, disperarea, sufletul la gura au invins imbuibarea:D

CSU are jucatori talentati: Neacsa, Vatajelu, Madson, Mateiu, Baluta.

Leo
16th July 2014, 20:02
Rapidul castiga, Craiova ramane cu cele 4 mari ocazii.

Cristy RVD
16th July 2014, 22:50
PS: CSU o sa-si bata joc de rapid in seara asta.

Si iar te-ai facut de ras....

Sevilla86
16th July 2014, 22:52
3 sau 4-0 pentru olteni. Cam pe acolo.

Si iar te-ai facut de ras....

Amundoi eram cam pe aceeasi lungime de unda privind sansele rapidului.

dextercioby
16th July 2014, 22:58
Haha, sint fericit. Daca Rapid cu lotul cirpit gen Nigeria la Bucuresti acum 5 ani i-a batut pe clonati. :D Oh, boy, we're in for a treat this season.

Cristy RVD
16th July 2014, 23:16
Amundoi eram cam pe aceeasi lungime de unda privind sansele rapidului.

Amundoi, really?
Ma, deja devine obositor sa incerci ironii cu stelistii astia. Fara 2-3 persoane, toti sunt becalisti analfabeti. Nici macar amuzant nu mai e :(

Sevilla86
16th July 2014, 23:23
Doar un typo, stai linistit. Nu comit greseli grave gen:


Pai ce sa onoreze, daca clublu n-a promis nimic?


Acum ce vrei sa spui, erai ironic cand ai spus ca bate craiova 3, 4-0? :))
Nu va bucurati prea tare, ati dat un gol norocos dupa o greseala in aparare cum rar vezi si CSU a ratat din toate pozitiile inclusiv cu poarta goala din situatie ideala. Victoria asta e pur si simplu intamplatoare :D
Un 3 sau 4-0 pentru CSU ar fi fost mai aproape de adevar.

Cristy RVD
16th July 2014, 23:27
Pff...ce tastatura folosesti, maestre? Adica la tine "a" e langa "u" pe tastatura? Era mai frumos sa zici ca asa credeai ca e corect decat sa arunci faza cu "typo". Auzi, typo :))

Imi place ca tu ai impresia ca eu ma bucur foarte tare pentru victoria asta.

La cum te comporti pe topicurile Rapidului, unde esti cam cel mai activ user, cred ca ziua de sambata e cea mai importanta a vietii tale.

Ah, care ar fi greseala in postul meu pe care-l citezi mai sus? :))

Holy shit, acum vad si eu. Tu compari un typo evident cu o greseala evidenta de gramatica? :))

Sevilla86
16th July 2014, 23:33
Ah, care ar fi greseala in postul meu pe care-l citezi mai sus? :))


Pai ce sa onoreze, daca clublu n-a promis nimic?

Nu identifici o cacofonie intr-o singura fraza? Maestre... :))
E jenant sa trebuiasca sa-ti arat cu degetul... e doar un rand de text, chiar nu o vedeai?

Meciul din cupa ligii nu conteaza, meciul din Liga 1 va conta.

Johnny D
16th July 2014, 23:33
3 sau 4-0 pentru olteni. Cam pe acolo.

Ne-ai aspru subestimat!:D

Cristy RVD
16th July 2014, 23:38
Nu identifici o cacofonie intr-o singura fraza? Maestre... :))
E jenant sa trebuiasca sa-ti arat cu degetul... e doar un rand de text, chiar nu o vedeai?

Meciul din cupa ligii nu conteaza, meciul din Liga 1 va conta.

Cacofonia, in scris, nu e o greseala propriu-zisa, cumetre. Sunt curios cum ai fi evitat tu cacofonia (sa-i zicem asa) in propozitia aia, fara inversiuni si alte chestii de genul.

Ok, atunci 25 iulie e cea mai importanta zi a vietii tale. Abia astept sa-ti vad reactiile.

Dar, esti atat de inapoiat, incat pentru tine orice combinatie ca + c inseamna cacofonie?

Sevilla86
16th July 2014, 23:44
Cacofonia, in scris, nu e o greseala propriu-zisa, cumetre. Sunt curios cum ai fi evitat tu cacofonia in propozitia aia, fara inversiuni si alte chestii de genul.



"daca clubul nu a promis nimic"
"in conditiile in care clubul nu a promis nimic"

Tu nu aveai cum sa o eviti pentru ca nici nu ai observat-o.
Serios? Nu-ti trece prin minte nici un mod de a evita o cacofonie?

Cacofonia este o greseala... nu este o greseala gramaticala, dar este o greseala.


Dar, esti atat de inapoiat, incat pentru tine orice combinatie ca + c inseamna cacaofonie?

Asta ar schimba definitia cacofoniei doar ca sa scape de "vina" :))
Spune tu maestre, daca e cacofonie sau nu :D

cacofonie... ca+c :D

Cristy RVD
16th July 2014, 23:48
As nuanta cu tine, dar nu am siguranta ca esti in stare sa intelegi.

O lasam asa, amundoi, pentru moment. Ne recitim sambata, cand vei avea ocazia (din nou) sa demonstrezi cat te duce capul.

dextercioby
16th July 2014, 23:50
Pfff, mititeii de voi, incercati un meci stil CipTM vs Leul Oltenian sau Tim vs Floo. :D Slab, slab, incercati alta abordare. :P

Cristy RVD
16th July 2014, 23:53
Pfff, mititeii de voi, incercati un meci stil CipTM vs Leul Oltenian sau Tim vs Floo. :D Slab, slab, incercati alta abordare. :P

acolo e vorba de conflicte vechi, nerezolvate, oameni trecuti prin viata, care nu uita si nu iarta :D

aici e vorba despre mentalitatea paguboasa a stelistului de rand :D

Sevilla86
16th July 2014, 23:57
Depinde la care sambata te referi.
Sper ca Galca sa nu faca marea greseala de a juca in meciul de cupa ligii cu titularii. Cupa + CL + Liga 1 sunt de ajuns. De fapt nici in Cupa nu trebuie sa ne obosim prea tare, nu mai avem lotul de sezonul trecut sau de acum doua sezoane.

In meciul din campionat suntem obligati sa castigam, nu avem nici o scuza daca nu luam 3 puncte.

Sambata viitoare o sa ne corectam reciproc din nou. Tu o sa-mi corectezi micile mele greseli, iar eu o sa-ti corectez marile tale greseli :D

Cristy RVD
17th July 2014, 00:02
E bine daca traiesti cu impresia ca tu ai comis o greseala mica, iar eu una mare :D

Sanatate!

Johnny D
17th July 2014, 00:11
aici e vorba despre mentalitatea paguboasa a stelistului de rand :D
Sevilla86 nu e suporter de rand, el insusi e Steaua sau mai mult decat atat, Steaua defapt e in el; cred ca e ca-n Alien, are atata Steaua in piept de sta sa-i explodeze cutia toracica in orice moment iesind de acolo un mic monstru cu cap de Becali si cu tricou ros-albastru pe care scrie "dragoste pentru culori, o echipa ce face furori", dealtfel versurile epocale fara seaman, imnul fotbalului romanesc!

phife
17th July 2014, 00:16
cacofonie... ca+c :D

"cacofonie" vine din greaca. nu are treaba cu ca c

eu am votat rapid, ce plm

Johnny D
17th July 2014, 00:18
Bine, Reivan!:ok: Cei care habar n-au: Dario, draghici.cristi, Hingherul, Sevilla86! :D

Sevilla86
17th July 2014, 00:34
Bai Johnny, ce analogie ai putut sa scoti :))

Cristy nu a votat rapid, dar a fost ironic cand a spus 3, 4-0 pentru CSU. Pe bune, e chiar evident :D

Sevilla86
17th July 2014, 00:39
"dragoste pentru culori, o echipa ce face furori", dealtfel versurile epocale fara seaman, imnul fotbalului romanesc!

Nu glumi tu pe seama versurilor/scandarilor de la Steaua.
Voi sunteti singurii oameni de pe planeta care reusesc sa fie "singuri impotriva tuturor" si "peste tot acasa"... simultan.

Cristy RVD
17th July 2014, 00:39
Alt argument de necombatut.

Esti incredibil.

Iar voi sunteti singura echipa care in 60 de ani de existenta nu a fost in stare de un imn :D

phife
17th July 2014, 00:41
sevilla, ce dracu tot cauti nod in papura la oameni?

dextercioby
17th July 2014, 00:41
Nu glumi tu pe seama versurilor/scandarilor de la Steaua.
Voi sunteti singurii oameni de pe planeta care reusesc sa fie "singuri impotriva tuturor" si "peste tot acasa"... simultan.

Baam, o scatoalca in freza lui Cristy. :D Hai ca totusi are farmec sa va urmaresc. :D

Cristy RVD
17th July 2014, 00:43
Baam, o scatoalca in freza lui Cristy. :D Hai ca totusi are farmec sa va urmaresc. :D

Farmec e oriunde apare Rapidul, nu trebuia sa pui la indoiala asta.

Sevilla86
17th July 2014, 00:44
sevilla, ce dracu tot cauti nod in papura la oameni?

De plictiseala. Incerc sa starnesc o rivalitate gen CipTM vs Leul Oltenian sau Tim vs Floo.
Nu vreau sa-l dezamagesc pe dextercioby.

delaparis
17th July 2014, 00:44
A castigat Rapid un meci? :D

Cristy RVD
17th July 2014, 00:45
De plictiseala. Incerc sa starnesc o rivalitate gen CipTM vs Leul Oltenian sau Tim vs Floo.
Nu vreau sa-l dezamagesc pe dextercioby.

E greu sa starnesti rivalitati din spatele monitorului, de pe scaun.

Rivalitatile sunt pentru oamenii care mai vad si stadionul, nu pentru sobolanii de tastatura :D

Delaparis, un meci de box, cam ca pe vremea ta :D

dextercioby
17th July 2014, 00:47
Imnul cu care se lauda rapidistii trebuie un pic schimbat sa fie 'accurate' in raport cu situatia din prezent:

'nu-i aproape o echipa mai frumoasa si iubita ca Rapid'.

Sevilla86
17th July 2014, 00:47
Farmec e oriunde apare Rapidul, nu trebuia sa pui la indoiala asta.

Insolventa, jucatori care n-au bani de mancare, stadion in paragina, doua decenii condusi de un comunist, pungi cu pishat aruncate din tribune si "suporteri" care se bat intre ei la un meci demonstrativ...

Farmec :)

dextercioby
17th July 2014, 00:49
Insolventa, jucatori care n-au bani de mancare, stadion in paragina, doua decenii condusi de un comunist, pungi cu pishat aruncate din tribune si "suporteri" care se bat intre ei la un meci demonstrativ...

Farmec :)

Farmecul vostru e ca un oier va patroneaza inca de vremea cind fratele lui GCP nu mai baga bani la club si chiar si acum cind e pirnaias cu acte in regula :D

Cristy RVD
17th July 2014, 00:50
Insolventa, jucatori care n-au bani de mancare, stadion in paragina, doua decenii condusi de un comunist, pungi cu pishat aruncate din tribune si "suporteri" care se bat intre ei la un meci demonstrativ...

Farmec :)

Vezi, chiar si asa invingem clone aparute peste noapte :D

In situatia noastra tu deja tineai cu Astra sau Petrolul. Dar o sa vina timpul, stai linistit.

delaparis
17th July 2014, 00:50
Delaparis, un meci de box, cam ca pe vremea ta :D

Pe vremea mea erati in B deci nu aveam animozitati specifice :D

dextercioby
17th July 2014, 00:52
Pe vremea mea erati in B deci nu aveam animozitati specifice :D

Ce vremuri, cind rapidistii ascultau muzica de calitate, ABBA. :D

Cristy RVD
17th July 2014, 00:53
Ce vremuri, cind rapidistii ascultau muzica de calitate, ABBA. :D

Tu esti cel mai castigat pe topicul asta :D Craiolguta a pierdut, iti permiti ironii despre Steaua si Rapid....

O sa-ti zic eu vreo doua despre Ana :D

S-ar putea sa mai ascultam niste ABBA in urmatorii ani.

Sevilla86
17th July 2014, 00:56
ABBA :))


farmecul vostru e ca un oier va patroneaza inca de vremea cind fratele lui gcp nu mai baga bani la club si chiar si acum cind e pirnaias cu acte in regula :d

Parca mai bine cu un cioban la parnaie decat cu copos, seici invizibili sau mafioti italieni.
De fapt, un cioban la parnaie e mai bun decat un cioban in libertate :D


Vezi, chiar si asa invingem clone aparute peste noapte :D

La fiecare meci o sa aveti adversari care dau pe langa cu poarta goala? :D

dextercioby
17th July 2014, 00:57
O echipa de mercenari (rebuturi gen Plesan, fosti pusti de la Sportul momiti cu iluzia performantei fen Ferfecurelea) si fara istorie ce vrea sa fure locul in inimile noastre echipei ingropate de Mititelu. Cum sa uit si sa string 'Forta Stiinta', cind Stiinta a murit ??? In schimb MS e ok, aici nu s-a schimbat nimic. :D Si MD, desigur, sa nu uitam. :D

Cristy RVD
17th July 2014, 00:57
Daca toate echipele ar avea olteni in componenta....:D


O echipa de mercenari (rebuturi gen Plesan, fosti pusti de la Sportul momiti cu iluzia performantei fen Ferfecurelea) si fara istorie ce vrea sa fure locul in inimile noastre echipei ingropate de Mititelu. Cum sa uit si sa string 'Forta Stiinta', cind Stiinta a murit ??? In schimb MS e ok, aici nu s-a schimbat nimic. :D

Pastrati-va demnitatea. *****uri de genul asta nu rezista prea mult.

Bine, avem si doua exceptii de la regula in istoria (trista) a fotbalului romanesc.

phife
17th July 2014, 01:02
da bre, poli aia si inca unii :D