PDA

View Full Version : Semifinale CM 2014: Brazilia - Germania 1-7



Pages : [1] 2 3

delaoltenia
5th July 2014, 13:10
http://i60.tinypic.com/2e1fytc.png Brazilia - Germania http://i61.tinypic.com/10ft760.png

Marti, 8 iulie 2014, Estadio Mineirao, Belo Horizonte, ora 23:00/TVR 1 .

L0R1N
5th July 2014, 13:14
Germania a patra oara consecutiv in semifinale.

delaoltenia
5th July 2014, 13:18
Brazilia ar bifa a opta prezenta in finala unui CM si daca ar castiga ar fi trofeul suprem cu numarul 6 .

Johnny D
5th July 2014, 13:41
Semifinala-i ajunge! Doar nu vreti sa-l dea afara pe Joachim Löw!:mad:

milanezu
5th July 2014, 14:04
no neymar, no thiago silva.
brazil is in big trouble.
ce sansa are germania.

Cristyniku
5th July 2014, 15:24
Performanta germanilor e remarcabila. A patra oara consecutiv in semifinale, impresionant. Tin cu Brazilia, dar fara Thiago Silva si fara Neymar...sanse mici sa ajunga in finala. Din pacate cred ca aici se opreste tara gazda.

Lucian86
5th July 2014, 15:25
Sper si cred ca va castiga Germania. Fara capitan si fara Neymar e posibil ca Brazilia sa cada psihologic in acest meci, nu doar tehnic

White Shadow
5th July 2014, 15:28
asa vorbiti de Neymar zici ca cine stie ce meciuri mari a facut in optimi si sferturi...parca fundasii au marcat ultimile doua goluri, nu? Neymar a jucat cu Columbia? Ramane cum am stabilit: Germania-Olanda finala.

Franz
5th July 2014, 16:46
brazilia si germania sunt nationalele care au jucat cele mai multe meciuri la mondiale. totusi s-au intalnit doar o singura data. in finala 2002 scor 2-0 brazilia

ultima intalnire a fost un meci amical in 2011 https://www.youtube.com/watch?v=63S-yiVGs3U

Lordul
5th July 2014, 17:23
va fi greu pentru Brazilia fara Neymar si Thiago Silva ...ce sansa pentru nemti...dar nici ei n-au aratat mare lucru in repriza a doua cu Franta dar sunt f.periculosi pe contraatac ...iar mijlocul si atacul cu Schweinstager-Ozil-Kroos -A.Schurlle -T.Muller-Khedira sunt de vis

sun
5th July 2014, 22:09
Brazilia - Argentina in finala...


mica :D

Iulian.
5th July 2014, 22:30
Cred ca Germania ajunge in finala.

Brazilia are o echipa cam prea slaba pentru o finala mare. Or sa trebuiasca sa se multumeasca cu finala mica.
Acum l-au pierdut si pe Neymar. Nici Thiago Silva nu va fi in teren ... Sigur ca ei vor declara ca "lupta pentru Neymar". Dar daca nu ai cu ce si joci cu Germania care speculeaza tot .. atunci nu vad cum pot brazilienii sa-i scoata pe nemti.

Doamne fereste sa nu fie o finala Germania-Argentina. Cea mai urata finala din istoria CM a fost cea din 1990. Acum ar putea fi la fel de urat, numai ca atunci Germania a marcat doar cu 5 minute inainte de final, Argentina spera la o rejucare (avea 7 titulari suspendati din cauza cartonaselor). Diferenta de acum ar fi ca Germania ar marca mai devreme, cred...

Sper mult sa fie o finala Germania-Olanda, nu ce zice Stoichita la TV, ca o sa fie o finala Brazilia-Argentina.
Dar l-am mai vazut pe Stoichita inselandu-se si in alte dati ...

Raiden
5th July 2014, 23:56
Germania ar trebui sa distruga Brazilia fara Neymar si Thiago Silva. Adica eu asa ii stiu pe nemti, n-au mila, pur si simplu te calca in picioare daca au ocazia. :D

Daca nemtii rateaza calificarea in finala mare atunci nu sunt nemti. :))

delaparis
6th July 2014, 00:26
Willian s-a accidentat la antrenament :))

Lordul
6th July 2014, 01:50
finala din 2002 !

Cristyniku
6th July 2014, 02:13
Daca Germania trece de Brazilia, si cred ca o va face, o sa fie campioana mondiala. Mi s-a parut cea mai buna echipa. Si ca lot, si ca joc.

iulian_1976
6th July 2014, 02:14
Daca Germania trece de Brazilia, si cred ca o va face, o sa fie campioana mondiala. Mi s-a parut cea mai buna echipa. Si ca lot, si ca joc.

Asta spun si eu de ceva timp :)

queque
6th July 2014, 05:34
Cred ca trece Brazilia,dar sper sa ma insel.Nu-mi place deloc cum a aratat,dar a fost "construita" cu un singur obiectiv,sa castige CM.
Nimic din ce-a fost odata,fara stralucire,vorba lui Neymar:"vom apara si jumatate la zero,daca va fi cazul"...
Fundasi "ofensivi" (PSG) si mijlocasi defensivi (Chelsea),fara atacanti.SPER sa nu bata pe Germania,dar ramane de vazut.
Ciudat,pe hartie,semifinalele arata "de vis".

Franz
6th July 2014, 12:56
acest meci e la cheremul tactic a lui loew. scolari are mai putine optiuni dat fiind absentele din lot

phife
6th July 2014, 13:00
repet a einspea oara, absentele brazilienilor nu se compara cu absentele lui reus, gündogan, schmelzer si kießling.
germania a fost cea mai lovita echipa inainte de mondial, iar selectia lui löw a fost departe de a fi cea mai buna

Cristyniku
6th July 2014, 13:09
repet a einspea oara, absentele brazilienilor nu se compara cu absentele lui reus, gündogan, schmelzer si kießling.
germania a fost cea mai lovita echipa inainte de mondial, iar selectia lui löw a fost departe de a fi cea mai buna

Nemtii au cat de cat cu cine sa-i inlocuiasca (desi cu ei foarte probabil echipa ar fi mers mult mai bine decat deja o face:) ), dar brazilienii...pff. Mie Brazilia mi s-a parut genul de echipa care trage cu dintii de primul 11, fiind intr-o mare dificultate daca trebuie sa se bazeze pe vreo rezerva (doar la mijloc a meritat ceva schimbat).

Franz
6th July 2014, 13:25
ma alatur acestei opinii. cu alte cuvinte daca loew pierde, pierde pe mana lui

bogdan_nj
6th July 2014, 14:54
repet a einspea oara, absentele brazilienilor nu se compara cu absentele lui reus, gündogan, schmelzer si kießling.
germania a fost cea mai lovita echipa inainte de mondial, iar selectia lui löw a fost departe de a fi cea mai buna

Chiar si asa Germania are jucatori mai buni plus ca ei joaca de la inceputul turneului fara acele absente. Brazilia insa e construita in jurul lui Neymar. Neavand un alt jucator de acest profil, Scolari va fi nevoit sa schimbe ceva din tactica.

carlo
6th July 2014, 14:59
Pentru mine,favorite nu exista:

Brazilia...gazda,presiunea pe echipa este imensa,mai ales acum,fara Neymar si Silva,
Germania...ofensiva super,in aparare au (mari) probleme,le-au dovedit-o chiar si algerienii,
Olanda...Costa Rica si Mexic le-au pus mari probleme,deci acum vine
Argentina...depinde mult de Messi si di Maria...daca ultimul va rata semifinala...pentru mine Argentina este Italia Americii de sud.

Desi nu imi doresc,prevad o finala Brazilia-Argentina...

phife
6th July 2014, 15:11
Pentru mine,favorite nu exista:

Brazilia...gazda,presiunea pe echipa este imensa,mai ales acum,fara Neymar si Silva,
Germania...ofensiva super,in aparare au (mari) probleme,le-au dovedit-o chiar si algerienii,
Olanda...Costa Rica si Mexic le-au pus mari probleme,deci acum vine
Argentina...depinde mult de Messi si di Maria...daca ultimul va rata semifinala...pentru mine Argentina este Italia Americii de sud.

Desi nu imi doresc,prevad o finala Brazilia-Argentina...

germania are o singura problema defensiva : howedes.:headbang:

bogdan_nj
6th July 2014, 15:30
Care dintre cele 4 echipe nu are probleme in aparare ? :D Vor fi 3 meciuri foarte echilibrate ( exclud finala mica, un meci mai inutil decat un amical )

carlo
6th July 2014, 17:09
germania are o singura problema defensiva : howedes.:headbang:

De ce crezi ca nu a jucat Mertesacker cu Franta?Si probabil ca nu va juca nici cu Brazilia.
De ce crezi ca Löw a fost nevoit sa schimbe sistemul inlocuind-ul pe Boateng cu Lahm?

phife
6th July 2014, 17:17
De ce crezi ca nu a jucat Mertesacker cu Franta?Si probabil ca nu va juca nici cu Brazilia.
De ce crezi ca Löw a fost nevoit sa schimbe sistemul inlocuind-ul pe Boateng cu Lahm?

mertesacker nu a jucat cu franta pentru ca are viteza unui om in carje.
lahm e fundas dreapta de meserie , nu mijlocas - iar atat boateng cat si howedes sunt fundasi centrali - nu poti sa omori o banda jucat si cu un fundas central si cu un mijlocas de zona centrala in stanga.:headbang:
poate ca si-a dat seama ca e o prostie sa joci cu 4 fundasi centrali - indiferent de pozitiile lor in joc , chiar daca il ai pe lahm care sa faca tranzitia benzile raman goale pentru ca atat ozil cat si gotze sau muller mereu incearca sa intre in pozitie centrala ca aia e pozitia lor.
Low nu a schimbat sistemul , a facut o schimbare in line up , khedira , kroos ,schweini - tot cu 3 mijlocasi am jucat in centru.

YoNuTzz
6th July 2014, 17:22
Germania in 2006 au luat gol de la Grosso in min 120 si au ratat finala.

Apoi in 2010 au luat gol de la Puyol in min 80 si au ratat finala.

Acum, cu Brazilia fara capitan si fara "vedeta lor", nu au voie sa rateze a 3-a finala consecutiva.

Plus ca au ratat si in 2012 finala Euro, din cauza lui Balotelli.

Luis Garcia10
7th July 2014, 23:21
http://en.wikipedia.org/wiki/Marco_Antonio_Rodr%C3%ADguez

Mexican, 40 de ani, cunoscut pentru usurinta cu care acorda cartonase (inclusiv rosii)
Banii pe Brazil ;)

delaparis
7th July 2014, 23:41
Un recent sondaj in Franta a rezultat ca 85% sunt de parere ca arbitrajul favorizeaza Brazilia la acest mondial...

In alta ordine de idei, unii speculeaza in presa cum ca Neymar va incepe tratament corticoide pe 10 iulie in caz ca Brazilia se va califica. Va putea juca in finala se pare. Riscul e enorm cu fractura la vertebra. Se poate sa fie paralizat pe viata in caz de reaccidentare ... :rolleyes:

Jeleul
7th July 2014, 23:55
pariziene daca e vorba de sondaj in Franta, e clar. Dar totusi de ei ce au zis ? Nu cumva ocupa locul 1 detasat ? Cred ca s-au exclus, doar e clar pentru toata lumea. :D

Eddy DoubleD
7th July 2014, 23:58
In alta ordine de idei, unii speculeaza in presa cum ca Neymar va incepe tratament corticoide pe 10 iulie in caz ca Brazilia se va califica. Va putea juca in finala se pare. Riscul e enorm cu fractura la vertebra. Se poate sa fie paralizat pe viata in caz de reaccidentare ... :rolleyes:

Tocmai ce am citit la tine asta, si am dat de un articol care spune ca e doar un zvon aiurea. Incin sa cred ca asa e. Nu o fi Neymar atat de idiot incat sa-si riste viata pentru o finala tampita de CM.

El Pistolero
8th July 2014, 00:07
Mai ales pentru o finala mica. :D

delaparis
8th July 2014, 00:09
Pai tocmai daca am inteles bine se va trata in caz ca Brazilia trece de Germania :rolleyes:

Este o presiune imensa financiara... sponsori, club, agenti etc ..

phife
8th July 2014, 00:11
si toti isi iau pl in mana daca pateste ceva baiatu
societate bazata pe lacomie

TheIceMan
8th July 2014, 00:29
nicio o sanctiune... doar nu l-a muscat de spate.

iulian_1976
8th July 2014, 00:55
Brazilia va fi sigur avantajata depinde cat de mult,nivelul echipelor este sensibil egal nu este nevoie de un ajutor foarte evident.
Germania imi pare un pic peste Brazilia dar sunt subiectiv ma pot insela;meciul asta imi pare foarte imprevizibil.

Johnny D
8th July 2014, 07:34
L'Almagne!

Freek
8th July 2014, 07:35
Pai da. Vreau finala europeana :D. Iulian are dreptate, foarte imprevizibil meciul asta.
Merg pe mana lui Klose :sneaky:

Johnny D
8th July 2014, 07:40
Toate semifinalele sunt imprevizibile in astfel de competitii, trebuie doar sa te uiti la editia Shampion' Lig' de anu asta!:rolleyes:
Careul de asi, alea, alea, figuri, opturi, cinciuri...

Freek
8th July 2014, 07:43
Mdea... Mai toate meciurile intre echipe tari sunt imprevizibile, asta e deosebit in schimb :rolleyes:
Uite de exemplu ala de maine nu e de nicio culoare imprevizibil :D.

Johnny D
8th July 2014, 07:44
Discutam noi dupa ce te depasesc la concurs tocmai pe tema lui!:rasc:

Freek
8th July 2014, 07:53
:cheer: Nu! ba ma depasesti ;(

Deci cat imi doresc sa joacemacar 5 minute Klose, dar 5 minute in care sa-l depaseasca pe Ronaldo si mai ales intr-un meci cu Brazilia, of of of :D.

Johnny D
8th July 2014, 07:56
Si eu la fel, mi-a parut maxim rau de Germania lu Khan atuncea cu patalaul ala pe cap, zici ca purta intentionat un rahat feliat pe juma de cap!

cimitiru' ghencea
8th July 2014, 09:27
Un recent sondaj in Franta a rezultat ca 85% sunt de parere ca arbitrajul favorizeaza Brazilia la acest mondial...

In alta ordine de idei, unii speculeaza in presa cum ca Neymar va incepe tratament corticoide pe 10 iulie in caz ca Brazilia se va califica. Va putea juca in finala se pare. Riscul e enorm cu fractura la vertebra. Se poate sa fie paralizat pe viata in caz de reaccidentare ... :rolleyes:

ar fi interesant si un sondaj din care sa rezulte cat la suta din francezi sunt de parere ca arbitrajul a favorizat franta la acest mondial...:sneaky:
cat despre neymar ,am indoieli serioase cu privire la "fractura " sa de vertebra...;)

dardar_3
8th July 2014, 10:27
Pentru brazilieni ar fi mai usor de suportat o eliminare in semifinale decat una in finala, fie ea de la Olanda sau rivala Argentina.
Un articol interesant: http://time.com/2963587/world-cup-brazil-germany/

Insa mai presus de toate: pronosticul lui Pele care o vede pe Selecao campioana mondiala. :D

Va fi un meci deschis cu multe goluri intrucat Brazilia stie sa incaseze si are o aparare visatoare (Th Silva e out) iar Maicon si Marcelo sunt numai buni de o miuta cu Fred si Jo. :D

Ce rezonanta aveau brazilienii inainte in comparatie cu Fred si Jo :D
Brazil: Marcos; Lucio, Edmilson, Roque Júnior; Cafu, Gilberto Silva, Kléberson, Roberto Carlos; Ronaldinho; Rivaldo, Ronaldo.

Doctor_Satan
8th July 2014, 11:50
Sper sa se califice Germania, dar va fi foarte greu. Au aparare firava si atacul rateaza mult.
Probabil vom vedea si cum arbitrii ii vor impinge de la spate pe brazilieni. Toate sansele sunt impotriva nemtilor, asa ca vor trebui sa fie intr-o zi foarte buna pentru a se califica.

cip
8th July 2014, 13:34
larga larga,dessa **** larga la brazilieni! /hello

phife
8th July 2014, 14:04
cum adica germania are aparare slaba?
lahm > dani alves / (+)maicon
hummels > david luiz
boateng e sub th silva dar fiind suspendat e peste dante care de multe ori nu e sigur iar mna, boateng e colegul sau la bayern si de multe ori e nevoit sa ii acopere greselile.
howedes <<<<< laurentiu rus..


deci 3/4 si neuer e peste cezar.
ma rog, e doar opinia mea

cip
8th July 2014, 19:02
de arbitraj mi-e cel mai frica...:groggy:

cica tensiuni sociale,razboi civil,se impusca aia din favele intre ei daca nu se califica Brazilia,de parca ar fi o mare paguba :D

Bobi Cearton
8th July 2014, 19:05
Meci cu incarcatura psihologica teribila, Brazilia se prezinta cu pieptul in fata, sufletul la gura, mana la inima.:D

Nemtii: reci, taiosi, eficienti.

Latini versus bismarci.:D

Raiden
8th July 2014, 19:57
La brazilieni n-are cine sa dea gol. Fred & Jo n-ar marca nici impotriva Concordiei Chiajna jucand doua zile in continuu. La fazele fixe cu David Luiz in prim plan mai pot spera sau intr-o zi buna a lui Hulk, insa chiar si asa e greu, in poarta nemtilor se afla un zeu care pe deasupra e si nebun. :)) Germania chiar n-ar trebui sa aiba probleme.

Bobi Cearton
8th July 2014, 19:58
Au o rezerva buna: Mary Jo Fernandez.:D

JJ
8th July 2014, 20:23
As vrea Germania. Fara Neymar si fara Thiago Silva ar trebui sa fie posibil.

cip
8th July 2014, 21:22
As vrea Germania. Fara Neymar si fara Thiago Silva ar trebui sa fie posibil.
era posibil si cu ei pe teren...;)

Lucian86
8th July 2014, 21:29
:cool:
http://d3dsacqprgcsqh.cloudfront.net/photo/a8WB6op_700b.jpg

cip
8th July 2014, 22:23
miaunpic :D
am niste emotii...:P
cu arbitrul sa nu ne fure,ca-n rest rezolvam pe teren cu slabii astia :rasc:

iulian_1976
8th July 2014, 22:30
Din echipa Braziliei Marcelo imi pare cel mai important jucator,asa cum in Ch.Leag. cu el au putut debloca Atletico;asa si acum el poate interveni decisiv pentru Brazilia,imi pare cel mai important jucator.

delaparis
8th July 2014, 22:33
Hai cu Germania in finala /hello
Altfel Argentina va avea probleme sa ia titlul :D

phife
8th July 2014, 22:43
daca argentina nu trece de olanda ma faci moderator ? :))

cip
8th July 2014, 22:48
Hai cu Germania in finala /hello
Altfel Argentina va avea probleme sa ia titlul :D
umor arabesc usor alambicat,nu va bateti capul :D

phife
8th July 2014, 22:50
hai ca incepe :)

queque
8th July 2014, 22:50
O GLOBO:
rtmp://live.flexstream.net:1935/loadbalance/_definst_/bobo978

phife
8th July 2014, 22:56
kitchuri d-astea nu imi plac.

cip
8th July 2014, 22:57
canta prea tare imnul ala ciocolatiii,se epuizeaza din start :D

phife
8th July 2014, 23:01
prima faza la care greseste howedes

delaparis
8th July 2014, 23:02
umor arabesc usor alambicat,nu va bateti capul :D

Nici cand tine lumea cu voi nu va place. Sunteti reci ca o banchiza uber alles :D

Vezi ca unii din echipa ta nu au intonat imnul. Sa fie un semn ? :rolleyes:

Jeleul
8th July 2014, 23:04
Ce simulare, cacam-as pe fata lui de brazilian tigan.

cip
8th July 2014, 23:06
Nici cand tine lumea cu voi nu va place. Sunteti reci ca o banchiza uber alles :D

Vezi ca unii din echipa ta nu au intonat imnul. Sa fie un semn ? :rolleyes:
globalizarea asta...:headbang::D

phife
8th July 2014, 23:08
khedira e in joc.

Bobi Cearton
8th July 2014, 23:10
Bernard Shaw n-a atins mingea.

Shinnok
8th July 2014, 23:10
gooooooool :)

phife
8th July 2014, 23:10
gata ma.

Bobi Cearton
8th July 2014, 23:10
Gol Europa/
Daca Tiago Siva era acolo, nu se lua gol/

Hingherul
8th July 2014, 23:11
goooooooooooooooooooooool nemtiaaaaaaa


cred ca toata planeta uraste Brazilia :)

Jeleul
8th July 2014, 23:11
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!!! La **** ma fotbalisti de liga a5-a

Cristy RVD
8th July 2014, 23:11
Heeeeel yeah!

:yeah:

Razor
8th July 2014, 23:11
Atat ! :ok:

Hai Germania cu trofeul !

phife
8th July 2014, 23:12
ce gol rece :)
da e goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

dardar_3
8th July 2014, 23:12
Gooool :D :yeah:

TheIceMan
8th July 2014, 23:12
JAAAA !!!

Das ist gut, jaaaaa!!!

cip
8th July 2014, 23:13
muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuie la sudamericani!!!!
bravo Germania,suntem mandri de voi ! /hello

TheIceMan
8th July 2014, 23:14
Toti l-au tinut pe Klose :))

delaparis
8th July 2014, 23:15
Argentina campioana /hello:D

patriot
8th July 2014, 23:15
arbitrajul e slab ,trage cu brazilienii,proasta alegere sau........buna pt brazilieni

Bobi Cearton
8th July 2014, 23:16
Hulc e om de resling nu de fotbal
Colcaie muschii pe el ca pe porc.:D
Argentina campioana /hello:D

S-a trezit si nea Ion:D

dardar_3
8th July 2014, 23:17
Hopaaa... iar cersesc brazilienii :D Lahm imperial! :ok:

cip
8th July 2014, 23:17
ce bufon marcello asta...:))

phife
8th July 2014, 23:18
ce tigani au fost brazilienii

sun
8th July 2014, 23:18
Mi-e sila de manevrele brazilienilor. Greu de crezut ca nu vor obtine macar un penalti pana la final.

Jeleul
8th July 2014, 23:18
Cersetori tigani mucosii astia.

delaparis
8th July 2014, 23:21
Mai trebuie un gol pt nemti altfel arbitru' va trage cu brazilienii ... nu-i asa, suporteri romani? :D

dardar_3
8th July 2014, 23:22
Goooollll Klose :D

Hingherul
8th July 2014, 23:22
alt gooooooooooooool nemtean

afara cu jegosii de la mondial!

Cristy RVD
8th July 2014, 23:22
Kloseeeeeeeeee!

Acasa cu tiganii!

Eddy DoubleD
8th July 2014, 23:22
Klose!!!:bere:

Razor
8th July 2014, 23:22
Miro Klose !!! Cel mai bun marcator din istoria CM !!!

2-0 !!!

sun
8th July 2014, 23:23
Umilinta e aproape totala cu golul lui Klose

Shinnok
8th July 2014, 23:23
cam atat.

cip
8th July 2014, 23:23
/hello/hello/hello

Bobi Cearton
8th July 2014, 23:23
Plecati acasaaaaaaaaaaaaaaaaa, plecati acasaaaaaaaaaaaaaaaa......................:D

TheIceMan
8th July 2014, 23:24
Doamne!!! dar e mai usor de decat isi inchipuia oricine!!!!


STATI ACASA !!!!! STATI ACASA 3-0

Eddy DoubleD
8th July 2014, 23:24
Epic!!!! :))))

YoNuTzz
8th July 2014, 23:24
Macel !

Shinnok
8th July 2014, 23:24
cam atat.

ba nu

3-0 :))

Freek
8th July 2014, 23:24
Klose! si cam atat... :D

Brazilia e semi patetica. Nici nu stiu ce cauta in semifinala. da au facut un meci bun cu Columbia :rolleyes:

Razor
8th July 2014, 23:24
3-0 ! 3-0 ! 3-0 !

Nu creeddd !!!! Ha ha ha !!! :))

Bobi Cearton
8th July 2014, 23:24
Macel, sa iasa lumea pe strazi:D

sun
8th July 2014, 23:24
Atat :D Mai vreau cateva /OLE/ Duceti-va acasa spectatorilor

Dexter30
8th July 2014, 23:24
Germanii nu se incurca. Daca isi pun mintea le dau 8. :happy

dardar_3
8th July 2014, 23:24
Eheeeee.... Goooooollll :D

Hingherul
8th July 2014, 23:24
:happy:happy:happy:happy


3-0 iuhuuuuuuuuuu
isi iau umilinta spurcaciunile astea care pacalesc fotbalul

cip
8th July 2014, 23:25
3-0,ce ****eee :))

Eddy DoubleD
8th July 2014, 23:25
What the fuck!!!!!!

sun
8th July 2014, 23:25
YES YES YES YES YES deci nu cred

dardar_3
8th July 2014, 23:25
Pfoaileleu :D 4 - 0 :D

Cristy RVD
8th July 2014, 23:25
Panzeru' ii calca pe cap astazi.

Afaraaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Hingherul
8th July 2014, 23:25
4-0

INCREDIBIL ce brazilieni inapti :))

Lucian86
8th July 2014, 23:25
Patru

Bobi Cearton
8th July 2014, 23:25
Se cunoaste ca nu joaca Neimar.

Razor
8th July 2014, 23:25
4-0 !!! FINISH THEM !!!

Asa meci rar mi-a fost dat sa vad...pacat ca nu e finala.

Dexter30
8th July 2014, 23:26
Germania, singura echipa care joaca cu adevarat fotbal la acest mondial!

sun
8th July 2014, 23:26
Kroos e legenda :P

cip
8th July 2014, 23:26
nah,inca una...aruncati bre prosopul...:))

Johnny D
8th July 2014, 23:26
Urat!

YoNuTzz
8th July 2014, 23:26
Ma unge la suflet meciul asta :D

nayram
8th July 2014, 23:26
:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy

TheIceMan
8th July 2014, 23:26
3-0

phife
8th July 2014, 23:26
o legenda a detronat alta legenda
miroslav klose tara!


aolooooooo
ce tata, nu au stralucit nemti? 3-0


aoloooooooo 4la baaaaa

Freek
8th July 2014, 23:26
Ziceam semi-patetica. patetica cu acte in regula. :nope:

cip
8th July 2014, 23:26
Se cunoaste ca nu joaca Neimar.
:))

TheIceMan
8th July 2014, 23:27
4-0 !!!!

Johnny D
8th July 2014, 23:27
3-0

Esti pe streamming? Mai asteapta 10 secunde!:))


4-0 !!!!

Fixed!:P

sun
8th July 2014, 23:27
Intr-adevar, pacat ca nu e finala. Nemtii nu se opresc .. .aveti grija brazilienilor ....

TheIceMan
8th July 2014, 23:27
Am pus la inregistrat meciul, clar ca-l trag pe DVD la pastrare !!!!

Raiden
8th July 2014, 23:27
Germania ar trebui sa distruga Brazilia fara Neymar si Thiago Silva. Adica eu asa ii stiu pe nemti, n-au mila, pur si simplu te calca in picioare daca au ocazia. :D


=))))))))))))))))))))))))))))

4-0 minutul 25 =))))))))))))))))))))))))))))

MULTUMIM GERMANIA !!!! SUPERB BAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!

Hingherul
8th July 2014, 23:27
daca doriti sa faceti misto... Andrei_23, cataa., Dario, leodacin, Loup de Mer, LucioCodinho, Luis Garcia10, snookerinfo

:D

Eddy DoubleD
8th July 2014, 23:28
Zici ca nu e real :)) E incredibil!

Ce plangea brazilianca aia in tribune!

sun
8th July 2014, 23:28
Asta e pentru Croatia si Mexic... in repriza a doua o sa fie cele pentru Chile si Columbia :ok:

smiLey.
8th July 2014, 23:28
Aolo ce viol.

Johnny D
8th July 2014, 23:28
M-a intrebat cineva la meciul cu Columbia cine-i scoate pe Brazilia, i-am raspuns sigur dar nu ma asteptam si sa faca scorul mondialului, inca 4 doar mai au!:))


5-0, poate un 10-0!:evil:

JH
8th July 2014, 23:28
looooool

se va lasa cu sinucideri in Brazilia :))

TheIceMan
8th July 2014, 23:28
il vad live la CBCsports.ca, am observat si la alte meciuri ca sunt cu intarziere!!

patriot
8th July 2014, 23:28
cea mai mare teapa si au luat o aia a lui delaparis,50 de mil pt o chifla de fotbalist David Luiz,o fi murinio cum o fi dar a vazut ca ala e slab

Bobi Cearton
8th July 2014, 23:28
Mexicanu e negru de suparare.

Eddy DoubleD
8th July 2014, 23:29
Nu creeeed!!!

cip
8th July 2014, 23:29
razboi in favele...sa intre mascatii :))

Razor
8th July 2014, 23:29
5 ma 5 !!!

Hingherul
8th July 2014, 23:29
cincila... da-o ba-n plm :))

macel frate. masacru :))

sun
8th July 2014, 23:29
noah... mai bine sa inceapa de pe acuma :D

dardar_3
8th July 2014, 23:29
Gooooooooooooool 5-0 :D

Shinnok
8th July 2014, 23:29
patrula... wait a minute... cincila.

JH
8th July 2014, 23:29
5 :))))))

YoNuTzz
8th July 2014, 23:29
Oleee !

Bobi Cearton
8th July 2014, 23:30
Felipao a gresit tactica, spune Olaianos.

resita
8th July 2014, 23:30
ha ha ha, cea mai mare umilinta posibila /hello/hello/hello/hello

Dexter30
8th July 2014, 23:30
:happy

Johnny D
8th July 2014, 23:30
Vedeti cine e Neymar?:D

:))

krokobaursolzos
8th July 2014, 23:30
Super! Hai cu Germania-Olanda in finala!

Xaviesta
8th July 2014, 23:30
Luiz e o gluma proasta fara Silva langa el.

Eddy DoubleD
8th July 2014, 23:30
Bai, sincer imi pare rau de ei:( E trist rau...

sun
8th July 2014, 23:30
partea proasta : asta e valoarea Braziliei fara Neymar si Silva ... comparativ cu Germania evident

Johnny D
8th July 2014, 23:30
Super! Hai cu Germania-Olanda in finala!

Germania - Argentina, sa le bata pe amandoua pe rand!:D



PS: Nu cred ca mi-a nimerit nimeni scorul la concurs!:))

Raiden
8th July 2014, 23:31
Astia sunt nebuni. Cu 10-0 bat =)))))))))

delaparis
8th July 2014, 23:31
Devine penibil.
Ce jucatori de carton are Brazilia la editia asta :headbang:
Inexplicabil la acest nivel ...

Johnny D
8th July 2014, 23:31
Bai, sincer imi pare rau de ei:( E trist rau...

Cam e, n-ar fi pt ca n-au meritat sa bata pe germani in acea finala cu ala cu pata de rahat pe cap, insa supoterii din tribuna nu merita asa ceva.

smiLey.
8th July 2014, 23:32
Asta e chestia cu nemtii, cand pot sa iti dea 10, iti dau 10.

Cristy RVD
8th July 2014, 23:32
Pnm. Daca e vreo echipa care n-ai vrea sa te conduca cu 5-0 in min 35, aia e Germania.

Nici Low nu-i poate opri pe jucatori.

phife
8th July 2014, 23:32
sunt roman si am mila. ei nu
penalty neacordat

Razor
8th July 2014, 23:32
Fiecare atac e pericol de gol...nici in FIFA nu reusesti asa ceva. :))

Bine Germania !!!

Hingherul
8th July 2014, 23:32
partea proasta pentru negriciosii astia e ca neamtu nu se joaca la fotbal. asta nu stie de fair play si alte alea. da gol pana se fluiera finalul :))

Bobi Cearton
8th July 2014, 23:32
Se va muri la greu in Brazilia.

JJ
8th July 2014, 23:32
Ouch. 4-0 cu Portugalia, 5-0 cu fosta colonie...doare tare.
Si arbitrul de mila nu da 11m la hentul asta in careu.

TheIceMan
8th July 2014, 23:33
gata, baiati acuma in aparare, in aparareee!!! :))) pastrati goluri si pentru finala :) nu-i frumos asa umilinta.

Dexter30
8th July 2014, 23:33
Sper sa nu reduca prea mult motoarele nemtii. Vrem spectacol pana la capat. :D

Eddy DoubleD
8th July 2014, 23:33
Cam e, n-ar fi pt ca n-au meritat sa bata pe germani in acea finala cu ala cu pata de rahat pe cap, insa supoterii din tribuna nu merita asa ceva.

Iti dai seama ca pentru spectatori, dar si pentru jucatori. Adica un 2-0 era de ajuns. Iti dai seama ce simt aia acum pe teren? Mie mi-ar veni sa ma asez si sa stau acolo nefacand nimic(Asa se cam intampla practic). E ireal!

Johnny D
8th July 2014, 23:34
partea proasta pentru negriciosii astia e ca neamtu nu se joaca la fotbal. asta nu stie de fair play si alte alea. da gol pana se fluiera finalul :))

Mie imi place asta, inseamna ca respecta sportul si adversarul cel mai mult, da tot ce poate in fiecare moment!:))

SwedishMafia
8th July 2014, 23:34
prima infrangere a braziliei acasa,.intr-un meci official.din 1972, parca. si in ce moment a venit....

Sifodias
8th July 2014, 23:34
Am eu o presimtire ca nemtii nu vor castiga finala!De obicei asa se intampla dupa meciuri senzationale,dai cu mucii in fasole...

phife
8th July 2014, 23:36
orice echipa intra in finala cu basini dupa asa ceva.
unii singuri nu, si aia sunt acum pe teren si conduc

JJ
8th July 2014, 23:36
La 8-0 cu Arabia Saudita Klose a dat trei... si era doar 2-0 in minutul 35. :D

Hingherul
8th July 2014, 23:37
Am eu o presimtire ca nemtii nu vor castiga finala!De obicei asa se intampla dupa meciuri senzationale,dai cu mucii in fasole...

nu cred ca Germania face neaparat un meci senzational. mai degraba si-a luat masuri cand a vazut cum sunt jegosii astia tinuti in brate de catre arbitri. ceva pe principiul "nu ne pot anula ei cate putem noi da".

Dexter30
8th July 2014, 23:37
http://www.gpforums.co.nz/attachment.php?attachmentid=193482&d=1391373725

dardar_3
8th July 2014, 23:37
orice echipa intra in finala cu basini dupa asa ceva.
unii singuri nu, si aia sunt acum pe teren si conduc

Nemtii si acum joaca la fel ca la 0-0. Nu cred ca vor trata finala altfel. Brazilia nu trebuia sa treaca din grupe.

cip
8th July 2014, 23:38
hu hu,nemtii :P
de povestit nepotilor partida asta :)

Razor
8th July 2014, 23:39
Ce titlu au pus cei de la Bild. :))

Partea proasta pentru brazilieni e ca mai au inca o repriza de jucat...ce-o fi pe capul lor cand intra pe vestiare...

Raiden
8th July 2014, 23:39
Modul epic in care nemtii se enerveaza cand rateaza ocaziile de gol chiar si la 5-0. Priceless :))

phife
8th July 2014, 23:39
e halucinant.

resita
8th July 2014, 23:40
Sa nu uitam ca bmw, mercedes, porsche se fabrica in gemania. Toti directorii de departamente de la burj al arab, sunt germani.. deci, germania e tare... de fotbal, nu mai vorbim :D

delaparis
8th July 2014, 23:40
Am eu o presimtire ca nemtii nu vor castiga finala!...

Ai dreptate. Argentina o sa fie campioana :yes:

Adaug, mare echipa Franta asta :yes:

:D

Eddy DoubleD
8th July 2014, 23:40
PLEASE RECONNECT CONTROLLER
‪#‎BRAvGER‬

Serios :))

Cristy RVD
8th July 2014, 23:41
Muller si la 10-0 ar alerga ca un nebun.

Meci de pus pe DVD si predat in clasa I. Oricine are de invatat de aici.

JH
8th July 2014, 23:41
Suporterii din tribuna nu merita asa ceva insa Bazilia ca si tara merita. Nu e moral sa cheltui sute k euro pe niste stadioane cand ai milioane de oameni ce traiesc in pragul saraciei. Intr-un fel ma bucur.

Johnny D
8th July 2014, 23:41
http://www.gpforums.co.nz/attachment.php?attachmentid=193482&d=1391373725

Un prieten: "Du-te mah, ca eu as lua lumina la stadion!":))

Freek
8th July 2014, 23:41
La 8-0 cu Arabia Saudita Klose a dat trei... si era doar 2-0 in minutul 35. :D

Sa stii ca la meciul ala ma gandeam si eu. :)) Stau cu inima cat un purice si astept repriza a doua :evil:

sun
8th July 2014, 23:42
Urmeaza sa le dea Argentina 5 in finala mica

L0R1N
8th July 2014, 23:43
Wahnsinn!

cip
8th July 2014, 23:43
Ai dreptate. Argentina o sa fie campioana :yes:

Adaug, mare echipa Franta asta :yes:

:D
:o:

Dexter30
8th July 2014, 23:44
Neymar cred ca e fericit acum ca nu e pe teren. :))

SwedishMafia
8th July 2014, 23:44
Sa nu uitam ca bmw, mercedes, porsche se fabrica in gemania. Toti directorii de departamente de la burj al arab, sunt germani.. deci, germania e tare... de fotbal, nu mai vorbim :D

buna asta :))

Johnny D
8th July 2014, 23:45
Neymar cred ca e fericit acum ca nu e pe teren. :))

Cum nu joc eu, cum luam 5 intr-o repriza!:sneaky:

Dexter30
8th July 2014, 23:45
Rezumatul primei reprize:


https://pbs.twimg.com/media/BsDIsI5CQAAfQ4A.png

Freek
8th July 2014, 23:46
Se reia meciul dupa pauza, da? :D

Raiden
8th July 2014, 23:47
Comentatorul pare trist, nu stiu de ce. Eu sunt in extaz. :))

Shinnok
8th July 2014, 23:49
Muller si la 10-0 ar alerga ca un nebun.

Meci de pus pe DVD si predat in clasa I. Oricine are de invatat de aici.

https://*torrentz.eu/world.cup.2014.xxx.porn.rape.anal.cum.inside.patru la.cincila.and.counting.sexy.bitch.wearing.yellow. lingerie

Eddy DoubleD
8th July 2014, 23:50
Singurul mod in care putea fi mai rau pt brazilieni era ca asta sa fie finala.

delaparis
8th July 2014, 23:50
Deci avem record in istoria CM?
A mai fost o semifinala pana acum cu scenariul acesta?

cip
8th July 2014, 23:50
bravo baieti,inca 2 si le scoatem de tot fotbalul din cap :D

dardar_3
8th July 2014, 23:51
Ce diferenta intre Bernard-Hulk-Fred si Ronaldinho-Rivaldo-Ronaldo care triumfau in 2002. Brazilia de acum e o gluma proasta si cred ca ar fi avut probleme mari sa se califice din grupa preliminara daca nu erau tara gazda. Nasol ca meciul a devenit plictisitor dupa minutul 30. :drak:

phife
8th July 2014, 23:53
a doua echipa care nu se apara cu toata echipa impotriva GERMANIEI.

Aurel.D
8th July 2014, 23:54
Mă unge pe suflet rezultatul ăsta! Primele 30 de minute au fost atât de halucinante, încât nici nu mai țin minte cum s-au marcat toate golurile! Așa umilință, la un CM, pe teren propriu...nici că se putea mai rău pt Brazilia!
Prin min 37, la un atac al nemților erau 9 bucăți de brazilieni în fața careului! Cred că puțea rău împrejur de la cât se strânsese în chiloții lor! Sunt tare curios cum va decurge repriza a doua.

Dexter30
8th July 2014, 23:55
Ce diferenta intre Bernard-Hulk-Fred si Ronaldinho-Rivaldo-Ronaldo care triumfau in 2002.

Organizeaza si Brazilia mondialul in sfarsit dupa 64 de ani si tocmai atunci nu au atacanti.

smiLey.
8th July 2014, 23:55
O baga Lord Fred de 6 ori in repriza a doua.

http://i.imgur.com/du4ry89.jpg

JJ
8th July 2014, 23:55
Comentati va rog plasamentul lui Marcelo la golul lui Klose. :P

Dexter30
8th July 2014, 23:57
Ce schimbari credeti ca va face 5c0lari la pauza?

dardar_3
8th July 2014, 23:59
Se mai intorc brazilienii de la pauza? :D

Lucian86
8th July 2014, 23:59
Asa ceva :groggy: :o::o::o:

BlueEnergy
9th July 2014, 00:00
Deci avem record in istoria CM?
A mai fost o semifinala pana acum cu scenariul acesta?

Nu a mai fost. Asta e recordul!

Eu ma bucur mai ales dupa meciul de deschidere cand croatii au fost furati pe fata si au pierdut cu 3-1 cu jucator eliminat si penalty inventat. Imi pare rau de gagicile alea frumoase de plang in tribuna. :)

Eddy DoubleD
9th July 2014, 00:00
Cand il schimbi pe Hulk cu Ramires, e clar la ce te astepti :))

cip
9th July 2014, 00:01
iaca,au intrat si ciuriburii astia de brazilieni pe teren...:o:

Lucian86
9th July 2014, 00:01
Ce bine e la box ca poti arunca prosopul :)

Cristyniku
9th July 2014, 00:01
ASA CEVA. Deci A.S.A. C.E.V.A. Ma asteptam sa-i bata Germania, dar nici chiar asa. E worst-case scenario pentru Brazilia. Imi pare rau de suporterii brazilieni. Pe stadion sau acasa, nu conteaza. Saracii jucatori...ingrata situatie. Macar daca nu jucau acasa. Dar asta e. Cand nu poti, nu poti.
Cand ma uitam la meci, ma gandeam: "Uite d-aia nu organizam noi turnee finale!" :)).

YoNuTzz
9th July 2014, 00:01
ce inteligent low...l-a scos pe hummels :ok:

Eddy DoubleD
9th July 2014, 00:02
ce inteligent low...l-a scos pe hummels :ok:

Era in plus pe teren oricum :))

delaparis
9th July 2014, 00:02
Luiz Felipe Scolari = Vicente del Bosque

dardar_3
9th July 2014, 00:03
In mod normal maine argentinienii ar trebui sa aiba aceeasi soarta ca Brazilia sa avem o finala spectaculoasa! :yeah:

Dexter30
9th July 2014, 00:04
Luiz Felipe Scolari = Vicente del Bosque

Nu are Scolari mustata lui Del Bosque. :D

carlo
9th July 2014, 00:04
Si cu Neymar pe teren,Brazilia tot ar fi luat-o,nu au aratat nimic tot turneul!
Mi-a fost teama de o finala sud americana,acum se contureaza una europeana,va dati seama ce umilinta pentru Scolari si ai lui?

phife
9th July 2014, 00:04
cata cerseala
mai merita!

smiLey.
9th July 2014, 00:04
http://i.imgur.com/7htDZoq.jpg

dardar_3
9th July 2014, 00:04
Cred ca Brazilia nu mai primeste penalty 4 ani de-acum incolo dupa cel din meciul cu Croatia. :))

TheIceMan
9th July 2014, 00:05
Deci avem record in istoria CM?
A mai fost o semifinala pana acum cu scenariul acesta?
au mai fost 3 semifinale cu 6-1:

Dexter30
9th July 2014, 00:08
Si in 1950, desi faza finala a fost o grupa, Brazilia a batut cu 6-1 si 7-1 Spania, respectiv Suedia.

TheIceMan
9th July 2014, 00:08
Ce schimbari credeti ca va face 5c0lari la pauza?

Cred ca l-ar introduc ein teren pe Klose si Podolski in locul lui Fred. :D

Xaviesta
9th July 2014, 00:08
Mertesacker marking Fred

http://s27.postimg.org/wlp7dyhj7/image.jpg

cip
9th July 2014, 00:08
ASA CEVA. Deci A.S.A. C.E.V.A. Ma asteptam sa-i bata Germania, dar nici chiar asa. E worst-case scenario pentru Brazilia. Imi pare rau de suporterii brazilieni. Pe stadion sau acasa, nu conteaza. Saracii jucatori...ingrata situatie. Macar daca nu jucau acasa. Dar asta e. Cand nu poti, nu poti.
Cand ma uitam la meci, ma gandeam: "Uite d-aia nu organizam noi turnee finale!" :)).
pai vezi daca nu tii cu nemtii :D
ba cu portughezii ba cu brazilienii,ce sansa sa mai ai :D

phife
9th July 2014, 00:09
il lasam pe neuer singur? :D

Freek
9th July 2014, 00:09
Gata e clar repriza asta isi revine Brazilia :))

Eddy DoubleD
9th July 2014, 00:10
Defensiva germana lasa brazilienii sa suteze si ei pe poarta ca sa nu intre neincalzit Neuer in finala.

Dexter30
9th July 2014, 00:11
Par ca sunt milosi nemtii. Ar fi pacat, au sansa sa scrie cu adevarat istorie. :D

YoNuTzz
9th July 2014, 00:11
neuer este epic ca de obicei.

Bobi Cearton
9th July 2014, 00:11
M-a luat somnu la pauza, am pierdut 7 min.
Hai cu egalarea.

cip
9th July 2014, 00:12
eu zic sa reducem motoarele,ne asteapta meci greu cu Olanda in finala :D

El Pistolero
9th July 2014, 00:12
Ce viol isi iau aia! Atat ma! Nici nu meritau sa ajunga in semifinale slabanii aia din Brazilia. Sper la inca 2-3 boabe din partea Germaniei.

YoNuTzz
9th July 2014, 00:12
btw...vreau neaparat sa vad finala mica intre brazilia si argentina

Hingherul
9th July 2014, 00:13
merita batute cariocile astea pana intra in trepidatii doar cand aud de fotbal

dardar_3
9th July 2014, 00:14
Are o foame de gol si Schurlle :D Oare ce o gandi Klose care a jucat finala din 2002. Respect pentru Klose! :ok:

phife
9th July 2014, 00:14
iese o legenda
intra schürle sa ii ardem pe contra atac

Dexter30
9th July 2014, 00:14
eu zic sa reducem motoarele,ne asteapta meci greu cu Olanda in finala :D

Ar fi mai frumos cu Argentina. Un repeat al meciului din 2010. :D