PDA

View Full Version : Etapa 1: CS U Craiova - Pandurii 1-1



Leo
3rd July 2014, 22:58
25/28 iulie 2014

delaoltenia
4th July 2014, 11:07
Vineri 25 iulie, ora 21.00/LOOK TV

stiintacv
7th July 2014, 13:34
de mic copil visam la o Craiova dornica de performanta fara staici netoi si mititei,multumesc Doamne ,visul mi s-a implinit. pronostic 1 solist fara indoiala.

Johnny D
8th July 2014, 08:56
"La o Craiova" zice, dar voi cate Craiove aveti!?:thinkso:
Copiile ma dezgusta, hai Pandurii, scoate-le cerneala cu care au facut si porcaria asta pe nas!:yes:

SwedishMafia
8th July 2014, 09:16
Se mai joaca acest meci? Dupa decizia MTS, care a declarat nule deciziile FRF de la ultima sedinta a FRF, sedinta in care csu a primit drept de promovare.

Johnny D
8th July 2014, 12:40
de mic copil visam la o Craiova dornica de performanta fara staici netoi si mititei,multumesc Doamne ,visul mi s-a implinit. pronostic 1 solist fara indoiala.

Desi, mi-e si mila de tine...
Eu insa daca as fi in locul tau, as fi dezgustat de o asemenea echipa. Sa vina unu cu CSPCR Rapid sau ce puii mei or inventa, fara palmares, fara culori, fara nimic... ce Dumnezo mai e si ala!? Ala nu e Rapid, e doar o alta echipa cu nume similar pe trendul Gillette cu un singur "t" sau fara un "l" de model rusnac sau chinezesc si comercializat de tigani la mana a 3-a, imi este fix egal!

Leul Oltean
8th July 2014, 12:46
Copiile ma dezgusta, hai Pandurii Buna asta. :D

Aurel.D
8th July 2014, 15:15
Copiile ma dezgusta, hai Pandurii :yes:

Ar fi fost tare sã scrii: „copiile mã dezgustã, hai Poli!” :D

stiintacv
8th July 2014, 16:44
Se mai joaca acest meci? Dupa decizia MTS, care a declarat nule deciziile FRF de la ultima sedinta a FRF, sedinta in care csu a primit drept de promovare.

ce lume naiva in romania asta

stiintacv
8th July 2014, 16:47
"La o Craiova" zice, dar voi cate Craiove aveti!?:thinkso:
Copiile ma dezgusta, hai Pandurii, scoate-le cerneala cu care au facut si porcaria asta pe nas!:yes:

exista o singura univ craiova acum,si nu este echipa familiei mititelu,esti multumit?

phife
8th July 2014, 16:59
mititelu moare , universitatea e a voastra. daca voi va prostituati pentru ea asta inseamna ca oricum nu o meritati.

TheIceMan
8th July 2014, 19:16
exista o singura univ craiova acum...da, dar echipa care nu este echipa ta favorita Craiova 1948.

TheIceMan
8th July 2014, 19:19
Se mai joaca acest meci? Dupa decizia MTS, care a declarat nule deciziile FRF de la ultima sedinta a FRF, sedinta in care csu a primit drept de promovare.

n-au anulat nimic, stire falsa.

deci din pacate si Burlenau asta e un fel de Sandu in devenire, si asta schimba regulamentul ca sa legifereze o ilegalitate.

Leul Oltean
8th July 2014, 19:38
Ar fi fost tare sã scrii: „copiile mã dezgustã, hai Poli!” :DCe a scris Johnny e la fel de tare, te asigur.

mititelu moare, universitatea e a voastra. Fals, e a copiilor sai.

phife
8th July 2014, 20:05
e pe dracu.
nimeni nu ar tine universitatea fara bani in afara lui mititelu

cip
8th July 2014, 20:05
derby-ul bronzatilor sudisti...suntem cu sufletul la gura :D

Leul Oltean
8th July 2014, 20:21
http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-laughing021.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

Hop si Balotelli, iar s-a bagat pe net sa se dea arian. Azi avem ziua perfecta, joaca Germania. Nu pierde nici o ocazie sa se dea panzer blond. :D

Antilopa
8th July 2014, 20:35
derby-ul bronzatilor sudisti...suntem cu sufletul la gura :D

Tu vorbesti dupa concediul la Mamaia? :drak:

cip
8th July 2014, 20:40
Tu vorbesti dupa concediul la Mamaia? :drak:
mais oui,c'est encore moi,salut comment tu vas? :D
la Mamaia ciuciu,am prins o saptamana din doua cu nori... :))

Bobi Cearton
8th July 2014, 20:55
de mic copil visam la o Craiova dornica de performanta fara staici netoi si mititei,multumesc Doamne ,visul mi s-a implinit. pronostic 1 solist fara indoiala.

Visul tau a devenit realitate.
Esti ceseuist de tip nou.:D

Hingherul
8th July 2014, 21:26
Bobi, ca oltean din Terra Nova, te intorci la juvetii tai sau mergi si tura asta cu drogatii de la ploiesti? :D

votat 1. oltean de mic! ma rog... pe sfert dar juvete valabil :D

cip
8th July 2014, 21:33
thd clasic oltenesc,mult zgomot pt absolut nimic :o:

Bobi Cearton
8th July 2014, 21:36
Bobi, ca oltean din Terra Nova, te intorci la juvetii tai sau mergi si tura asta cu drogatii de la ploiesti? :D

votat 1. oltean de mic! ma rog... pe sfert dar juvete valabil :D


Asta nu e Craiova mea.
De acum incolo sunt petrolist de frunte.

Hingherul
8th July 2014, 21:38
ce conteaza a cui e? Craiova e numai una

Bobi Cearton
8th July 2014, 21:41
ce conteaza a cui e? Craiova e numai una

Steaua e numai una, Craiova e doua.

Hingherul
8th July 2014, 21:46
Steaua e numai una

o sa ai probleme cu drogatii cand te duci la meciuri :D

cip
8th July 2014, 21:48
Steaua e si ea doua,una e Carmen Bucuresti,sa nu uitam...:rolleyes:
cat despre Ciocanul...:D

Hingherul
8th July 2014, 21:50
ca sa vezi si viata asta cum e... pe vremuri era ciocanul lui Thor. acum e ciocanelul lui Neacoitza :))

Bobi Cearton
8th July 2014, 21:50
o sa ai probleme cu drogatii cand te duci la meciuri :D

Am avut oferta la meciurile Petrolului din EL.
Am refuzat, n-am chef sa umblu noaptea hai-hui.

Petrolistii au achizionat deja 3000 de abonamente.
2014 si 2015 vor fi ani magici pt gazari.

Antilopa
8th July 2014, 21:53
mais oui,c'est encore moi,salut comment tu vas? :D
la Mamaia ciuciu,am prins o saptamana din doua cu nori... :))

Si ce legatura are cu thread-ul? :o:

ON: Olteanca, de mica! :D

Bobi Cearton
8th July 2014, 21:55
Si ce legatura are cu thread-ul? :o:

ON: Olteanca, de mica! :D

Antilopo:)
tu rezonezi cu CSU?

cip
8th July 2014, 21:59
Si ce legatura are cu thread-ul? :o:

ON: Olteanca, de mica! :D
pai si de ce emigrasi la Bucale? :o:
sa-nteleg ca ti-ai bagat picioarele-n ei gumari :D

dextercioby
8th July 2014, 22:46
Haa, meci ca s cu d, de ce nu pot pierde ambele cu 3-0 ? :(

phife
8th July 2014, 22:49
oltene , nu te flata singur , cu pandurii ce ai?

dextercioby
8th July 2014, 22:51
pandurii = cooperativa, chiar daca au scapat de nenorocitul ala care venise sa ii ia echipa booveanului.

TheIceMan
8th July 2014, 22:54
Tu vorbesti dupa concediul la Mamaia? :drak:

cip, pot sa te intreb daca a fost un concediu fortuit? Sau sa nu intreb? :D

cip
9th July 2014, 01:51
cip, pot sa te intreb daca a fost un concediu fortuit? Sau sa nu intreb? :D
n-a fost deloc fortuit,am planificat inca din ianurie :D
prost de data asta.dar de unde era sa stiu...:sneaky:

Tim
9th July 2014, 09:16
n-a fost deloc fortuit,am planificat inca din ianurie :D
prost de data asta.dar de unde era sa stiu...:sneaky:io tz-am zas ( cu aroganta , ce-i drept).................:D

cip
9th July 2014, 09:46
una peste alta,presimt ca o sa ne amuzam pe thd-urile sudistilor :D
totusi,care Craiova e asta? :o:
sa stim si noi cum e cu palmaresul ala :rasc:

Johnny D
9th July 2014, 09:53
Ce a scris Johnny e la fel de tare, te asigur.

Ma bucur ca inca poti sa ai un simt al umorului!
Nu e tot una, una e Craiova, alta e Pandurii, sunt echipe rivale, in schimb Craiova nu poate fi rivala cu ea insasi, e prostie!

exista o singura univ craiova acum,si nu este echipa familiei mititelu,esti multumit?
Daca tu chiar crezi asta, ferice de cei saraci cu duhul... mie tot mila mi-e de tine, si de craiovenii sufletisti in general, inclusiv de Leu:D.

Duba
9th July 2014, 09:54
una peste alta,presimt ca o sa ne amuzam pe thd-urile sudistilor :D
totusi,care Craiova e asta? :o:
sa stim si noi cum e cu palmaresul ala :rasc:

Exact ca si la voi. Administratia locala, la comanda politicului, a inventat o noua echipa pt. a da satisfactie prostimii, respectiv ca acesta sa le dea votul.
Mi-e sila ce se intampla in Romania! Mi-e sila ce se intampla in fotbalul de la noi!

Johnny D
9th July 2014, 09:57
Eh, daca ar fi adevarat ce spui atunci ai fi antistelist... nu te credem, mai incearca!:))

Duba
9th July 2014, 10:08
Eh, daca ar fi adevarat ce spui atunci ai fi antistelist... nu te credem, mai incearca!:))

De ce ma????? Dezvolta.

cip
9th July 2014, 10:28
Exact ca si la voi. Administratia locala, la comanda politicului, a inventat o noua echipa pt. a da satisfactie prostimii, respectiv ca acesta sa le dea votul.

tu esti stelist,n-ai sesiza o ironie decat daca te-ar musca de tzur :D

Duba
9th July 2014, 11:03
Eu n-as fi ironic daca as fi in situatia voastra. Asa ca n-o mai da la intors.

cip
9th July 2014, 11:30
'teles,sa traiti! :rasc:

Tyler Durden
9th July 2014, 11:39
Usor cu bo$$u', ca-i fragil.:D

Antilopa
9th July 2014, 18:36
n-a fost deloc fortuit,am planificat inca din ianurie :D
prost de data asta.dar de unde era sa stiu...:sneaky:

Ja ja...:rolleyes:

cip
9th July 2014, 18:45
Ja ja...:rolleyes:
mai,tu sa ne spui pretzis cu care Craiova tii...ca restul oltenilor vad ca-s usor evazivi in raspunsuri :D

Leul Oltean
9th July 2014, 20:22
Ma bucur ca inca poti sa ai un simt al umorului !
Cu parere de rau, nu te-ai prins. Perla din postul tau e legata de faptul ca ... nici Pandurii nu e originalul. ;)

In alta ordine de idei, se plangea unu pe-aci ca ar fi mult zgomot pentru nimic. Ia sa vedem, cine face galagie multa ...

http://onlinesport.ro/forum/misc.php?do=whoposted&t=650191

Cum, cine e cap de lista ? - pai ... mascariciul forumului, corporatistu, ala de se lauda ca tine in spate vreo 4 ... (pe undeva are dreptate, are postari pe thread cam cat toti oltenii la un loc :D)

cip
9th July 2014, 20:26
ia ca s-a inflamat ariciul oltean ...nici n-am apucat bine sa dau la mulineta :))

Leul Oltean
9th July 2014, 20:29
Ja, ja ... de vreo 2 zile stai planton pe aici. Pe aia cu Machu Pichu o stii ? :D

cip
9th July 2014, 20:35
pe aia cu tumbele o stiu :D
bai oltene,noua sa ne spui de ce-ai fugit de-acasa...:D

Antilopa
9th July 2014, 22:10
Miaunelule, te plictisesti? :D

Johnny D
10th July 2014, 08:13
Cu parere de rau, nu te-ai prins. Perla din postul tau e legata de faptul ca ... nici Pandurii nu e originalul. ;)

._. Rapidul chiar a ramas singura echipa curata din Romania... poate si PerTrolul!:D

De ce ma????? Dezvolta.
E evident, mai toti cand zic "Mi-e sila ce se-ntampla in fotbalul de la noi!" vorbesc de Steaua, tu insa esti mereu Gica-contra, esti mandru de ce altora le e rusine si pe dos, dar ce e culmea e ca fix cu aceleasi cuvinte, deci in proportie perfect reversa nu doar aproximativa ca altor stelisti, care inteleg aproximativ pe dos lucrurile; tu esti mai mult decat atat, tu le intelegi absolut pe dos, esti unic!:))

Duba
10th July 2014, 09:10
._. 1. Rapidul chiar a ramas singura echipa curata din Romania... poate si PerTrolul!:D

2. E evident, mai toti cand zic "Mi-e sila ce se-ntampla in fotbalul de la noi!" vorbesc de Steaua, tu insa esti mereu Gica-contra, esti mandru de ce altora le e rusine si pe dos, dar ce e culmea e ca fix cu aceleasi cuvinte, deci in proportie perfect reversa nu doar aproximativa ca altor stelisti, care inteleg aproximativ pe dos lucrurile; tu esti mai mult decat atat, tu le intelegi absolut pe dos, esti unic!:))

1. Asta doar tu, copile, si ignoratii care se identifica cu echipa de sub pod pot sa afirme.

2. Nu ma, ignorant mic si cam prostut, din pacate. Vorbesc de Steaua la modul cum insinuezi tu doar cei care n-au habar ce se intampla cu adevarat in acest sport. Doar frustrato-complexatii care sustin echipe de doi bani, gen Rapid. Doar dei care n-au trait si vazut performante de genul celor pe care superechipa Steaua le-a realizat de-a lungul timpului.
Ignorant mic, eu inteleg lucrurile in fotbal asa cum stau. Mai precis, Steaua face rezultate bune si foarte bune in Europa, in timp ce echipe pe care tu si altii ca si tine le sustineti se fac de kaka cand ies afara din tara.
Pune mana pe o statistica si ai sa-ti dai seama ca am 100% dreptate.
Trezeste-te copile!!!!! Altfel, vei ramane un ignorant (in ale fotbalului) pentru totdeauna!

Tyler Durden
10th July 2014, 10:30
Despre asta-i vorba in propozitie.:D
LmCEzPnae84

Duba
10th July 2014, 11:19
Asta-i motivul pentru care nu pricepeti absolut nimic din fotbal. Va lasati spalati pe creier de astfel de comentarii. In acest caz al lui Mironica, un frustrat celebru, nu are niciun fel de relevanta. Poate, doar, pentru frustrato-complexatii antistelisti. Sanatate!

cip
10th July 2014, 13:01
Miaunelule, te plictisesti? :D
umpic :D
de ce ma-ntrebi? :rasc:

Hingherul
10th July 2014, 13:34
ca te vede ca stai un cur pe marginea santzului si dai cu pietre dupa oltenii cinstiti care trec spre crasma :D

cip
10th July 2014, 13:44
cum adica "olteni cinstiti"? :o:
eventual aia care vin de la crasma,altfel n-are nicio noima :rasc:

Hingherul
10th July 2014, 13:46
un oltean cinstit se cunoaste inca dinainte de a pleca de acasa :D

cip
10th July 2014, 13:49
bai dar nu se poate discuta serios nicicum pe thd-ul asta,ma intreb de ce...:))

Antilopa
10th July 2014, 13:52
umpic :D
de ce ma-ntrebi? :rasc:

Ca te vad ca stai in cur pe marginea santzului si dai cu pietre dupa oltenii cinstiti ...:D

Tyler Durden
10th July 2014, 13:53
bai dar nu se poate discuta serios nicicum pe thd-ul asta,ma intreb de ce...:))

Mna, thread despre olteni.:D

Antilopa
10th July 2014, 13:57
bai dar nu se poate discuta serios nicicum pe thd-ul asta,ma intreb de ce...:))

Din ce vad, tu esti cel mai activ pe thread-ul asta...:groggy:

cip
10th July 2014, 13:58
bine va mai sade,ati facut praf thd-ul oamenilor astora...:))

hait,antilopa in bara...:o:
faceti-va ca lucrati...:rasc:

cip
10th July 2014, 14:03
Din ce vad, tu esti cel mai activ pe thread-ul asta...:groggy:
pai comediile cu olteni sunt favoritele mele,nu vazusi ca renuntai si la ala cu "dinamovisti si preceni" ? :o:
la ala cu dinamovisti si preceni renuntai...
prin comparatie cu voi,cainii nu mai au niciun haz :rasc:

Antilopa
10th July 2014, 14:06
bine va mai sade,ati facut praf thd-ul oamenilor astora...:))

hait,antilopa in bara...:o:
faceti-va ca lucrati...:rasc:

Doar noi doi in bara...:kiss:

cip
10th July 2014, 14:09
Doar noi doi in bara...:kiss:
:kiss:

crezi tu,fac pariu ca stelistul e cu ochiul pe gaura cheii :D

Antilopa
10th July 2014, 14:13
pai comediile cu olteni sunt favoritele mele,nu vazusi ca renuntai si la ala cu "dinamovisti si preceni" ? :o:
la ala cu dinamovisti si preceni renuntai...
prin comparatie cu voi,cainii nu mai au niciun haz :rasc:

Iar tu esti personajul principal in aceste comedii!! :evil:

cip
10th July 2014, 14:23
Iar tu esti personajul principal in aceste comedii!! :evil:
asa,bravo ...fa pe dura,ca maine poimaine meri pe-acasa si te bat ai tai cu pietre :rasc:

Antilopa
10th July 2014, 14:26
asa,bravo ...fa pe dura,ca maine poimaine meri pe-acasa si te bat ai tai cu pietre :rasc:

Ia si voteaza si nu ma mai stresa! :P

Hingherul
10th July 2014, 15:36
Ia si voteaza si nu ma mai stresa! :P

i-am pus si Poli in poll...toate conditiile :D

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=650217

cip
10th July 2014, 17:29
eu pe asta cu CSU Craiova n-o prea inteleg,astia nu-s ceva clone? :rasc:

in rest absolut ok,mandri ca suntem romani :D

TheIceMan
10th July 2014, 19:25
un derbi oltenesc. Ics sa fie toata lumea multumita.
se strang mai mult de 200 spectaori la meci? aici numarand si oficialitatile, Olguta si cine nu e in concediu.

cip
10th July 2014, 21:36
se strang pe dreq,majoritatea sunt fugiti la Bucuresti si Timisoara:D
eventual cu intrare libera,poate le da olguta ceva autocar gratuit dinspre Motru sau Baia de Arama ... :D

Leul Oltean
10th July 2014, 23:30
Miaunelule, te plictisesti? :DStii ceva, cumva ... politia umorului nu si-a mai luat salariile, se afla in greva ? - observ ca Bikila Abebe umbla liber, nu are nici un stres ...

cip
10th July 2014, 23:43
salut,Nila...toate bune in Miticia,nu te strang pantofii aia de lac?:rasc:

Leul Oltean
10th July 2014, 23:50
._. Rapidul chiar a ramas singura echipa curata din Romania... poate si PerTrolul :))Da-i gasisi. :D

cip
10th July 2014, 23:56
radem,glumim si mamaie se prapadeste de dorul nepotului arici fugit de-acasa...nu-i frumos :D

Johnny D
11th July 2014, 07:43
Doar dei care n-au trait si vazut performante de genul celor pe care superechipa Steaua le-a realizat de-a lungul timpului.

Sa fure pe fata si sa fie aplaudata cu Lovin lider de galerie, si adulata pentru furtul ei!
Intr-adevar n-am mai vazut performante de genul in alta parte, superechipa Steaua e singura din Univers recunoscuta pentru asemenea abilitati.

Nu ma, ignorant mic si cam prostut. Mai precis, Steaua face rezultate bune si foarte bune in Europa, in timp ce echipe pe care tu si altii ca si tine le sustineti se fac de kaka cand ies afara din tara.
Pune mana pe o statistica si ai sa-ti dai seama ca am 100% dreptate.
Trezeste-te copile!!!!! Altfel, vei ramane un ignorant (in ale fotbalului) pentru totdeauna!
Am inteles, in ignoranta mea n-am sa mai iau in calcul o echipa care joaca cu partitura a 2-a un fotbal de rahat in campionat si-l ia cu arbitrii si comisiile pishandu-se in ultimul hal posibil pe competitia interna si pe contracompetitoarele ei, doar ca sa poata folosi prima echipa in Europa profitand de strigoi din astia cu statistica lipita de frunte dar cu nimic sub ea s-o elogieze, n-are niciun sens sa mai insist asupra acestei certitudini, o stie tot prostovanu, mai putin cel colorat in ros-albastru. El n-are timp de astfel de ignorante mici, e preocupat cu cele mari.:rolleyes:

Sevilla86
11th July 2014, 16:45
._. Rapidul chiar a ramas singura echipa curata din Romania... poate si PerTrolul!:D

Nu sunteti voi aia care ati tras cu dintii sa ramaneti in Liga 1 printr-un meci de baraj ilegal?
A fost nevoie de TAS ca sa repare faradelegea. E adevarat ca multi rapidisti spuneau ca prefera sa mearga in Liga 2 decat sa se murdareasca si sa se compromita in felul asta, dar pana la urma ati comis-o ;)

Cu ocazia asta (si cu altele) ati pierdut dreptul moral sa va considerati curati.

phife
11th July 2014, 17:05
eu nu inteleg de ce ii lingeti pe petrolul. ei din 2003-2005 nu mai exista.

Leul Oltean
11th July 2014, 22:31
ca te vede ca stai in cur pe marginea santzului si dai cu pietre dupa oltenii cinstiti care trec spre crasma :D:))

De fapt, sta acolo ca sa vanda ceva cuie si sarma, l-a trimis sefu oltean tocmai prin Gorj (in orice firma exista unul mai fraier). Firma aia care vinde sarma e de fapt o multinationala (asa zice el), din acest motiv prietenii ii zic Mondialu. :D

cip
12th July 2014, 01:24
cam asta,de aia-i bate ba cu inundatii ba cu seceta pe aia din sud...si prosti si rai,combinatie mai proasta de unde...:D

Leul Oltean
12th July 2014, 14:31
Offf ... nu mai suntem jmekeri, threadul nu mai e asa dixtractiv cum se vedea din west ... alles klaar, de vina sunt inundatiile din sud. :D

Bobi Cearton
12th July 2014, 15:05
Cu cine tinem aici?:D

stiintacv
12th July 2014, 20:56
Cu cine tinem aici?:D

cu cine tine nea adi :rosu:

*Coco*
13th July 2014, 00:44
Aici daca nu avem parte de un blat politic ca clona CSU sa inceapa si ea sezonul cu o victorie pentru a atrage oamenii pe stadion, orice alt rezultat in afara de 2 solist e o surpriza imensa :)

Cristy RVD
13th July 2014, 00:59
Cu ocazia asta (si cu altele) ati pierdut dreptul moral sa va considerati curati.

serios? :))
inseamna ca dreptul moral de a va considera curati e ceva ce vi se cuvine :happy

Sevilla86
13th July 2014, 09:57
Nu bre, nu exista echipe curate 100%.
Poate cu exceptia lu' CSU ca abia s-a infiintat de un an si poate nu au facut inca nici o manarie :D

Bobi Cearton
13th July 2014, 11:28
cu cine tine nea adi :rosu:

Ce mai invarte Mititelu?

TaciAcolo
13th July 2014, 19:51
sec 0-2 !

Leul Oltean
14th July 2014, 01:20
Aici daca nu avem parte de un blat politic ca clona CSU sa inceapa si ea sezonul cu o victorie pentru a atrage oamenii pe stadion, orice alt rezultat in afara de 2 solist e o surpriza imensa :)Deci zici matale ca e posibil un aranjament PSD astfel incat clona CSU sa bata clona Pandurilor ... hm, eu nu exclud 100%, dar am destule motive sa cred ca nu va fi asa.
Unul din ele : pt CSU sezonul incepe in 16 iulie, in Giulesti. O victorie acolo + un meci bun cu Steaua (nu neaparat victorie) in turul urmator (19 iulie) ar putea atrage lumea la stadion. Meciul cu Pandurii nu e important pt craioveni; nu a fost niciodata. ;)

Johnny D
14th July 2014, 09:50
Nu sunteti voi aia care ati tras cu dintii sa ramaneti in Liga 1 printr-un meci de baraj ilegal?
A fost nevoie de TAS ca sa repare faradelegea. E adevarat ca multi rapidisti spuneau ca prefera sa mearga in Liga 2 decat sa se murdareasca si sa se compromita in felul asta, dar pana la urma ati comis-o ;)

Cu ocazia asta (si cu altele) ati pierdut dreptul moral sa va considerati curati.

Am scris mult pe tema asta, nu mai vreau sa ma repet, noi aveam drept mai mare la Liga 1 reusind sportiv de 2 ori sa ramanem in Liga 1 pe cand Chiajna n-a fost instare sa demonstreze pe teren acest lucru! Tu ce crezi ca e mai important, dreptul sportiv sau cel economic? Si apropo de cel economic, noua nu ne-au dat licenta cei de la TAS pentru ca lor nici prin cap nu le-a trecut ca exista in lume o echipa atat de iubita ca jucatorii sa joace gratis un an intreg doar ca s-o salveze, ei n-au precedent pentru asa ceva si nici nu vor avea vreodata, asta ca idee aparte. Obiectiv judecand nu ne-au dat permisie sa jucam in Liga 1 din simplu fapt ca judecatoru ala ne-a validat planu de reorganizare cu intarziere, adica dupa judecata TAS! Unde inseamna asta la tine ca nu suntem curati? Noi am sperat pana in ultima clipa ca se va aproba in timp util cum li s-a aprobat celor de la U Cluj dar din pacate clubul a fost inca condus de acel imbecil zabalos si delasator, un incompetent notoriu, un gunoi uman ce i-a otravit urechea ani de-a randul lui Copos pe nume de Taban gogoman. Exclusiv din cauza acelei rusini umane careia nu i-a pasat niciodata de Rapid, a fost doar un administrator cinic si prost pus de Copos din habar n-am ce motive sa-si bata joc de Rapid. Dincolo de asta, nicio alta echipa din lume nu e iubita sa joace macar juma de an neplatiti jucatorii ei si sa nu faca contestatii daramite un sezon intreg, o asemenea iubire nu are cum fi decat fata de un lucru curat sau macar curat prin comparatie cu mocirla prin care incearca el sa-si continue existenta, ia bine aminte la treaba asta, micutz sevilist ignorant! Rapidistii care vroiau sa retrogradeze in Liga a 2-a considerand ca asa e corect nu sunt altceva decat niste fraieri, niste naivi, niste sclavi obisnuiti cu biciul unor gunoaie bolnave ce conduc fotbalul si mintile oamenilor, si saracii au preferat sa-si infinga pumnalul in piept inainte sa judece si de ce o fac. E o meteahna des intalnita printre rapidistii cu prea mare inima si prea mic creier, dar nu ne baga pe toti la gramada, ca nu suntem toti asa!

Sevilla86
14th July 2014, 10:24
Bre, da' ai scris ceva nu gluma. Hai sa le luam pe rand.


Tu ce crezi ca e mai important, dreptul sportiv sau cel economic?

Voi de ce v-ati luptat cu Clinceni la locul 2 cand Slobozia era mai aproape de voi in clasament?
Pentru ca nu avea licenta de Liga 1... dar daca termina Slobozia pe locul 2 ce trebuia sa primeze, dreptul sportiv sau cel economic?

Uite aici ce primeaza:
http://www.mediafax.ro/sport/fc-rapid-contesta-dreptul-de-promovare-al-fc-clinceni-12627803

Voi sezonul trecut ati fost ceva de genul: "sa primeze criteriul sportiv doar daca termina rapid pe 2... daca nu, echipele din fata sa fie eliminate pe criteriul economic" :))

Mama ce ipocrizie :D


nu le-a trecut ca exista in lume o echipa atat de iubita ca jucatorii sa joace gratis un an intreg doar ca s-o salveze


Dincolo de asta, nicio alta echipa din lume nu e iubita sa joace macar juma de an neplatiti jucatorii ei si sa nu faca contestatii daramite un sezon intreg, o asemenea iubire nu are cum fi decat fata de un lucru curat sau macar curat prin comparatie cu mocirla prin care incearca el sa-si continue existenta

Termina cu propaganda asta... tu vezi numai ce vrei sa vezi.

KQuBIt-zQWM

Ti se pare ca a avut de ales? A renuntat de buna voie la bani?
Uita-te la el, ca aproape a facut atac cerebral in direct, vena aia de la tampla aproape sta sa se sparga.


Noi am sperat pana in ultima clipa ca se va aproba in timp util cum li s-a aprobat celor de la U Cluj dar din pacate clubul a fost inca condus de acel imbecil zabalos si delasator, un incompetent notoriu, un gunoi uman ce i-a otravit urechea ani de-a randul lui Copos pe nume de Taban gogoman. Exclusiv din cauza acelei rusini umane careia nu i-a pasat niciodata de Rapid, a fost doar un administrator cinic si prost pus de Copos din habar n-am ce motive sa-si bata joc de Rapid.

Deci recunosti ca nu ati primit licenta din cauza conducerii. Nu mai dati vina pe Duru si pe altii, conducerea voastra a fost de vina pentru tot.


ia bine aminte la treaba asta, micutz sevilist ignorant!

Asta e direct din repertoriul Duba :))

Duba
14th July 2014, 10:57
Sa fure pe fata si sa fie aplaudata cu Lovin lider de galerie, si adulata pentru furtul ei!
Intr-adevar n-am mai vazut performante de genul in alta parte, superechipa Steaua e singura din Univers recunoscuta pentru asemenea abilitati.

Am inteles, in ignoranta mea n-am sa mai iau in calcul o echipa care joaca cu partitura a 2-a un fotbal de rahat in campionat si-l ia cu arbitrii si comisiile pishandu-se in ultimul hal posibil pe competitia interna si pe contracompetitoarele ei, doar ca sa poata folosi prima echipa in Europa profitand de strigoi din astia cu statistica lipita de frunte dar cu nimic sub ea s-o elogieze, n-are niciun sens sa mai insist asupra acestei certitudini, o stie tot prostovanu, mai putin cel colorat in ros-albastru. El n-are timp de astfel de ignorante mici, e preocupat cu cele mari.:rolleyes:

Ce-am furat ma???? Esti dus cu capul???? Ai uitat ce-ati facut la acel meci??? In ce atmosfera preistorica s-a jucat????? Cum ati aruncat 70 de minute cu te miri ce???? De la brichete (sute, poate chiar mii), pietre, mobile, pana la bucati de scaun, si mai stiu eu ce alte obiecte contondente. Chiar nu-ti este rusine????!!!!!!! Ce vroiai sa faca Diaconu dupa ce a aoprit meciul, iar la nici 10 secude de la reluare s-a trezit lovit de o bricheta????? Ce vroiai sa faca dupa ce ati fost atentionati de cel de la statia de amplificare de cel putin 6-7 ori sa incetati sa mai aruncati cu obiecte in teren???? Tie ti se pare normal ca un joc de fotbal sa se joace intr-o asemenea atmosfera????? Daca da, inseamna ca esti dus cu capul, baiate.

Doar mintea ta lipsita de orice urma de luciditate poate emite o parere pe care niciun specialist din fotbal nu a emis-o in ultimele doua editii de campionat. Repet, trebuie sa ai extrem de putini neuroni sa emiti asemenea elucubratii.

Copile, Steaua a facut sa se vorbeasca la superlativ de fotbalul romanesc. Doar Steaua a mai scos cat de cat capul din mocirla in care se scalda fotbalul de la noi si a realizat rezultate mai mult decat meritorii in Europa.
Fara Steaua, fotbalul de la noi practic nu exista. Sau era, cel mult, la nivelul vecinilor nostri de la sud.

Johnny D
14th July 2014, 11:15
Voi de ce v-ati luptat cu Clinceni la locul 2 cand Slobozia era mai aproape de voi in clasament?
Pentru ca nu avea licenta de Liga 1... dar daca termina Slobozia pe locul 2 ce trebuia sa primeze, dreptul sportiv sau cel economic?

Imposibil pentru ca nu si-au depus actele pentru Liga 1, ei nici n-au vrut sa promoveze, e cu totul altceva. Dar chiar si asa eu personal vroiam daca Slobozia termina peste noi in clasament sa promoveze ei chiar daca nu si-au dorit din start sau poate n-au crezut c-au sanse; daca au fost mai buni decat noi, de ce nu!? Numa echipe din astea de rahat ca si Iasu sau Chiajna cu supoterii lor imbufnati si ciudosi ca echipele lor impreuna cu toata istoria lor nu reprezinta doar cat a reprezentat Rapidu in ultimul deceniu pot sa afirme pe dos!:rolleyes:


Voi sezonul trecut ati fost ceva de genul: "sa primeze criteriul sportiv doar daca termina rapid pe 2... daca nu, echipele din fata sa fie eliminate pe criteriul economic" :))

Mama ce ipocrizie :D

Asta e doar in propria ta imaginatie. Inventii. Insa daca cineva de la noi chiar a zis asa ceva, atunci chiar ca-mi explic conflictul dintre galerii.
Aia care au trambitat asa ceva merita spanzurati cu totii si arantajti asa frumos in linie ca decor in jurul stadionului Giulesti ca sa ateste ce se-ntampla cu perfidia cand vrea sa-si faca loc in sanul galeriei giulestene!:D
Dar acel citat al tau mie-mi miroase a gluma pe care unii au luat-o-n serios... ce tolomaci!:D

[
Termina cu propaganda asta... tu vezi numai ce vrei sa vezi.

KQuBIt-zQWM

Numa ce vreau eu sa vad?:)) Omule, faci confuzii grave, aici Voicu deja era la al 2-lea an la rand cand era neplatit, discutia era de primul an si de retrogradarea incorecta de pe vremea lui Copos, aici deja e vorba de sarantocii astia care au preluat clubu de la Copos. Dar daca te uiti atent Voicu isi striga drepturile catre sarantocii cei doi dar fara sa depuna contestatie la Federatie tocmai ca sa nu faca rau Rapidului, e prins intre ciocan si nicovala si tot alege decat banul pentru ei si familia sa castigat cinstit mai bine iubirea pt Rapid! Practic el isi striga oful si disperat isi cere drepturile, insa nicio clipa nu vrea s-o faca cu pretul sanctionarii clubului, doar a patronilor daca se poate, dar cum nu se poate macar sa-i sanctioneze in presa, macar dreptul la opinie sa-l mai aiba si el daca munceste pe degeaba. Exact asa a fost si pe vremea lui Copos, gunoiul s-a folosit de iubirea jucatorilor pt Rapid sa-si bata joc de ei si deja a fost prea mult dupa Copos sa urmeze si astia doi Zamfir si Cristescu desi cred ca-n cazul lor a fost pur si simplu saracism notoriu si atata tot. Ei se asteptau sa ramana in Liga 1 cand au preluat clubu, sa aiba cei 900 de mii de la Federatie si apoi bani din sponsorizari si asa si-au facut ei planu... dar nu vreau sa intru in detalii cu tine, tu nu ca faci confuzii, tu habar n-ai despre ce vorbesti si nici n-ai avut vreodata in ceea ce priveste Rapidul, asa ca n-are sens.:P


Deci recunosti ca nu ati primit licenta din cauza conducerii. Nu mai dati vina pe Duru si pe altii, conducerea voastra a fost de vina pentru tot.

Din nou nu faci distinctie, prima data a fost conducerea Copos si Taban, la retrogradarea de anul trecut, insa acum a fost vina exclusiv a lu Duru! Si gunoiul a platit pentru "prognoza" sa de rahat... el face prognoze auzi, nu analizeaza ce are in mod concis pe masa, e si vizionar manca-l-ar viermii, el stie exact cine va fi patron la Rapid peste juma de an si ce jucatori si ce salarii si tot si mai bine sa declaram falimentul acum si nu peste juma de an, dupa capu lui, lovi-l-ar dracu cu coasa in el, ca macar de si l-ar purta degeaba si-ar fi excelent, dar si-l si foloseste, aici e problema! Si atunci am fi evitat toata aceasta tevatura din perspectiva noastra dar ar fi depus contestatie Iasiu sau Clinceniu dar n-ar fi rezolvat nimic doar ca nu ne-ar fi costat pe noi supoterii bani direct din buzunar iar pe jucatori primele de promovare si asta pentru ca acum spre deosebire de anul trecut aveam deja acceptat planul de reorganizare, iar ce un judecator intr-o instanta suverana a unei tari de sine statatoare da intr-un fel, TASU n-are ce sa-si strambe nasu, daca nu vrea sa i-l fie retezat. Acum am fost in situatia lu U Cluj de anul trecut, si decizia a fost pe masura, dar tu te gasesti sa comentezi ca tot mititielul doar cand e vorba de Rapid, de U Cluj te-a durut in p***, nici acolo.

De ce a fost chiar si atunci retrogradarea incorecta? Repet: pentru ca nici nu trebuia sa avem nevoie de planul de reorganizare, acel plan trebuia sa fie doar strict pentru solutionarea insolventei si evitarea falimentului, pentru promovare criteriul sportiv e superior celui financiar, daca tot ar fi trebuit sa promoveze cineva trebuia cineva din Liga a 2-a de pe locu 3, care indeplinea ambele criterii, hai sa zicem ca cel sportiv doar pe undeva, dar e stupid sa mentii o retrogradata in Liga 1 daca nu s-a achitat de datoria de-a juca fotbal de prima Liga. Cinstit si corect era ca nimeni sa nu ramana in Liga 1, sa se joace doar cu cele care si-au indeplinit toate criteriile, sa se joace in 17 echipe sau cate dracu o ramas, dar problema e ca nici asta nu se putea, deoarece televiziunile deja au platit pentru 18 echipe din urma cu 2 ani, te doare mintea!:))


Asta e direct din repertoriul Duba :))
Diferenta ar fi ca in acest caz, tu chiar iti meriti putin dubism, Doamne iarta-ma!:D

Johnny D
14th July 2014, 11:20
Ce-am furat ma???? Esti dus cu capul???? Ai uitat ce-ati facut la acel meci??? In ce atmosfera preistorica s-a jucat?????

Voi ati aruncat cu scaune in teren in tur, si nu s-a oprit meciul!:happy Furt pe fata in retur, pana si lu Lovin i-a fost rusine anu trecut, la mai bine de jumate de deceniu de la acel furt jegos la care s-a bucurat ca si ultimul Dubist si acum ii vine sa se ascunda ca si strutul cu capul in nisip daca e luat la intrebari de justetea evenimentului!:)) Foarte tare esti tu cu Steaua ta cu tot care joaca cu echipa a 2-a in campionat, il fura cu arbitrii si comisiile si pe urma se mandreste ca baga prima echipa in Europa si ce mare performera este! Du-te bade, bate-ti coasa!:))

Sevilla86
14th July 2014, 11:26
Tu chiar crezi ce spui, asa ca nu are rost sa te contrazic si sa-ti explic niste lucruri.
Un singur lucru as vrea sa punctez:


Rapidistii care vroiau sa retrogradeze in Liga a 2-a considerand ca asa e corect nu sunt altceva decat niste fraieri, niste naivi, niste sclavi obisnuiti cu biciul unor gunoaie bolnave ce conduc fotbalul si mintile oamenilor, si saracii au preferat sa-si infinga pumnalul in piept inainte sa judece si de ce o fac. E o meteahna des intalnita printre rapidistii cu prea mare inima si prea mic creier, dar nu ne baga pe toti la gramada, ca nu suntem toti asa!


Dar chiar si asa eu personal vroiam daca Slobozia termina peste noi in clasament sa promoveze ei chiar daca nu si-au dorit din start sau poate n-au crezut c-au sanse; daca au fost mai buni decat noi, de ce nu!?

Johnny D
14th July 2014, 11:35
Sper ca-ti dai seama ca cele doua lucruri sunt din sezoane diferite, doar ca sa stii ca vad ca pana acum ai probleme cu astea!:P
Si da, daca ar fi sa fi fost intre noi si Chiajna, noi meritam mai mult sa ramanem in Liga 1, corect ar fi fost sa retrogradeze toata lumea, dar acest lucru era imposibil din cauza contractului cu televiziunile, si atunci eu consider ca acel baraj a fost corect sa departajezi cluburi care niciuna nu merita sa ramana in Liga 1, dar erai practic obligat de contract sa tii pe cineva, noi am demonstrat si acolo ca suntem cei ce corespundem cel mai bine si tot pe degeaba. Repet, Chiajna nu merita mai mult decat noi sa ramana in Liga 1 pt ca meritul sportiv e superior celui economic, cu-atat mai mult cu cat jucatorii nostrii n-au facut contestatii ca n-au primit salariile, au jucat pt Rapid si pt suporteri, deci de ce dracu sa lovesti si-n ei daca ei nu contesta practic datoriile care le are clubu la ei!? Adica ei lupta a 2-a oara si-si castiga pe teren dreptu de Liga 1, se bucura pt asta desi sarmani ca n-au salarii si apoi lovesti tot in ei saracii si-i retrogradezi in Liga 2! Pervers!:)) Cei de la TAS n-aveau cum sti, ei au citit doar o foaie cu datorii de neimplinire a criteriului economic pe lipsa avizului pe planul de reorganizare si au dat decizia corecta din acest p.d.v., daca stiau ca cei care au de primit bani nu vor o decizie defavorabila clubului, adica jucatorii, poate ar fi ignorat problema cu planul de reorganizare si ar fi asteptat pronuntia judecatorului, dar e pura speculatie. De fapt aici nu mai stiu sigur, totusi poate ca TASU chiar a asteptat pronuntia judecatorului de aceea a amanat decizia pana dupa etapa a 3-a de campionat, dar rahatu de Taban si-a batut joc de Rapid si-a facut o documentatie de tot rahatu pt acceptarea planului. In aceasta situatie e vina exclusiv a conducerii pentru retrogradarea noastra, asa cum am si zis. TASU ne-ar fi retrogradat oricum, dar TASU greseste in opinia mea, criteriul sportiv e mai important decat cel economic, sau in cel mai rau caz sunt egale.

Sevilla86
14th July 2014, 11:41
Eu punctam ca ai fi vrut sa promoveze Slobozia daca terminau in fata voastra, chiar daca nu vroiau, chiar daca nu aveau licenta, chiar daca nici macar nu au depus dosarul... "considerand ca asa e corect" cum chiar tu spuneai mai sus.
Corectitudinea de genul asta tu o numeai "naivitate", "sclavi obisnuiti cu biciul", "fraieri", "creier mic".
Te asigur ca daca promova Slobozia in conditiile alea, erati toti pe garduri strigand ca va fura Lpf'ul si promoveaza altii fara sa merite, fara sa aiba dreptul legal.

Ma rog, poate interpretez eu gresit ;)

Johnny D
14th July 2014, 11:45
Pai da, e chiar pe dos. Eu numeam naivitate si creier mic si ce mai vrei tu, primarea criteriului economic in fata celuia sportiv, deci are sens ce-am zis si nu e contradictie intre cele doua lucruri.:P Cel economic tre sa primeze doar cand jucatorii fac contestatii si vor salariile, atunci se executa clubu si am terminat, dar daca ei vor banii de la patroni dar nu cu pretul uciderii clubului, atunci tu de ce ucizi clubul? Nu poti sa le faci rost de bani, lasa-i pe liber daca ei nu vor sa execute clubul pentru datoriile financiare! Si ei saracii mai si raman la club chiar daca nu le da nimeni bani culmea, pentru ca nu vor sa lase clubu sa moara, si mai si suporta tot ei ponoasele intreprinse de TAS impotriva clubului!:))
Asta e toata discutia! :)


Te asigur ca daca promova Slobozia in conditiile alea, erati toti pe garduri strigand ca va fura Lpf'ul si promoveaza altii fara sa merite, fara sa aiba dreptul legal.

100% am fi zis asta si am fi fost foarte acoperiti! Ar fi ca la meciul din 2007, cand voi aruncati cu scaune si nu se opreste iar noi cu brichete si luam 0-3 cand bateam pe teren! Pai noi am fost retrogradati pe criteriul economic, apoi dupa un an avem criteriul economic si sa fim retrogradati sportiv doar pentru ca asa e corect!? Pai da cand a fost in favoarea noastra de ce n-a fost corect, doar cand e sa ne taie!?
E imbecil rau de tot!:))

Duba
14th July 2014, 11:51
Voi ati aruncat cu scaune in teren in tur, si nu s-a oprit meciul!:happy Furt pe fata in retur, pana si lu Lovin i-a fost rusine anu trecut, la mai bine de jumate de deceniu de la acel furt jegos la care s-a bucurat ca si ultimul Dubist si acum ii vine sa se ascunda ca si strutul cu capul in nisip daca e luat la intrebari de justetea evenimentului!:)) Foarte tare esti tu cu Steaua ta cu tot care joaca cu echipa a 2-a in campionat, il fura cu arbitrii si comisiile si pe urma se mandreste ca baga prima echipa in Europa si ce mare performera este! Du-te bade, bate-ti coasa!:))

In care tur, ma nebunule?????!!!! Iar esti dus cu papul????!!!!!! Ceea ce ati facut voi la acel meci se numaiste mai mult decat tiganie in stare pura. Se numeste preistorie!!!!!!
Lovin normal ca s-a bucurat. Poti sti ce se putea intampla pana la termionarea meciului? Omului era frica sa nu primeasca vreun pitroi, vreo caramida in cap. Orice om normal la cap se bucura. Doar deranjatii la scufita pot spune altceva.

Cate meciuri am jucat cu echipa a 2-a???? Enumera-le!
Inca o data iti repet, esti dus cu pluta daca emitii aberatiile de mai sus, cum ca am fost ajutati. Am avut de departe cea mai valoroasa echipa, iar cea mai buna dovada este ca pana si cretinii din presa au recunoscut.

Trezeste-te copile! Lumea-i plina de dusi cu pluta ca tine! Bafta!:D

Sevilla86
14th July 2014, 11:58
In multe meciuri s-a aruncat cu lucruri in teren.
Dar de obicei, cand e cineva lovit in cap, se opreste meciul :D

Fie ca e vorba de Steaua-rapid, fie ca e vorba de milan-inter in champions league.

Cam asta ar fi lucrul de tinut minte, este o diferenta intre
- a arunca in teren cu lucruri
- a lovi pe cineva in cap

Pe "teren" nu il doare :D
Pe oameni ii doare :D

Johnny D
14th July 2014, 11:59
Da bai, in tur pe Ghencea Tudor n-a oprit meciul din frica de "a nu se escalada prea tare evenimentele", adica in traducere din frica, ca voi impetuosii si arogantii furaciosi o sa va iesiti din fire daca nu faceti un 0-0 amarat acasa cu Rapidul si luati 0-3 la masa verde, asa ca v-a permis sa aruncati cu scaune in teren de sclintiti ce erati toti astia performerii de pe Ghencea!:))
Iar noi da, la scoru de 1-0 pe Giulesti aveam toate motivele sa ne iesim din pepeni si sa facem taraboi!
Erati voi stelisti frustrati ca trecem pe 2 in fata voastra in clasament si va luam locul de CL ce vi se cuvenea de drept mereu; erati infiltrati acolo si aruncati cu brichete sa ne furati iar locul muncit pe teren, hai recunoaste sustinator al celei mai bengoase echipe de la butoane de la inventia clapelor de pian si celor de la masinile de scris!:))

Am avut de departe cea mai valoroasa echipa, iar cea mai buna dovada este ca pana si cretinii din presa au recunoscut.

:happy:happy:happy:happy Pana si stelistii la TVeu ziceau dupa tur ca Steaua nu merita locu 6 care-l avea in acel moment si aveau sa se minuneze ca-n retur urmau niste victorii infecte cu 1-0 si arbitraje si comisii de toata japca, jucand si mai prost decat in tur!:)):happy



Dar de obicei, cand e cineva lovit in cap, se opreste meciul :D


Pe dracu, doar cand e vorba de Steaua si arbitreaza un stelist se-ntampla asta.
La Galati in acelasi retur, Badoi a fost lovit nu cu o bricheta ci cu UN SHURUB de otel in cap si nu s-a oprit nimic, vezi-ti de treaba!:rolleyes:

Sevilla86
14th July 2014, 12:12
Poate nu a vazut arbitrul ca a fost lovit, nu tin minte incidentul cu Badoi.

Deaconu nu a vrut sa opreasca meciul. A fost lovit in cap dupa care s-a intors in zona respectiva pentru a relua meciul. In momentul ala i-a mai trecut un obiect pe langa tampla. Abia atunci s-a intors si a fluierat sfarsitul meciului.

Ce sa faci cand idiotii arunca interen cu obiecte chiar si cand conduc cu 1-0. Oamenii aia nu erau normali.

krz0QTBIyG8

Bobi Cearton
14th July 2014, 13:15
Dragi stelisti si rapidisti,
mutati-va troaca in alta parte.:D

Cristy RVD
14th July 2014, 13:33
Am citit si eu in mare ce s-a scris.

Am retinut doar ca in meciul ala s-au aruncat mii de brichete pe teren :happy

Dar na, o istorie plina de furturi, amenintari si alte cele te face sa crezi ca e ok ce s-a intamplat atunci. Nu e vina voastra.

JD, Bozovic si-a luat un surub, pe Ghencea. Oamenii aia nu sunt normali, niste giboni. Dar meciul nu s-a intrerupt si nu s-a terminat 3-0, chiar daca a fost lovit cineva in cap. Si cu un surub, nu o bricheta.

Sevilla86
14th July 2014, 14:17
Probabil a fost un surub de la scaune... cat de mare putea sa fie?
http://oi42.tinypic.com/140f3wo.jpg

Pe de alta parte, o bricheta...

http://www.gearfuse.com/wp-content/uploads/2008/06/huge_lighter.jpg

Johnny D
14th July 2014, 14:18
Stai ca intra imediat Duba sa ne zica pt ce era nevoie de surub, Bozovic avea o fractura de craniu de la ceva scaun aruncat aleator nu dupa om ci dupa teren ca ei nu au intentii criminale niciodata dar nimerit total intamplator direct in cap si suporterii stelisti ca sa mai performeze una in stilul caracteristic i-au zvarlit si un surub sa-si prinda bucatile de craniu una de alta, si culmea ca au vrut sa faca totul pe direct ca sa nu dureze mult intreruperea si au si lansat surbu direct spre zona vatamata ca s-o rezolve rapid si fara sa lase creierul sa se scurga prea mult pe dinafara pana se ajungea la situatii de urgenta, ce periclitau integritatea jucatorului. Foarte frumos din partea lor, niste campioni adevarati nu doar ai clasamentelor ci si ai spiritului de empatie si caramaderie! Noi raii interpretam cred datele dur si nedrept, nu-i asa Dubo, suntem penibili?:))


Pe de alta parte, o bricheta...

http://www.gearfuse.com/wp-content/uploads/2008/06/huge_lighter.jpg
Si imagineaza-ti ca avea si sistem antidetectie, se facea invizibila cand circula prin aer, doar de jos de pe teren ridicai ditamai nicovala!:o:

Cristy RVD
14th July 2014, 14:21
Ma, e clar ca legat de subiectul asta stelistii se fac de ras. Ar fi mult mai ok sa recunoasca faptul ca e un alt episod rusinos al istoriei lor. Argumente ar fi destule. Unul dintre ele ar fi ca intr-un meci de UCL un arbitru suedez a fost lovit cu o moneda in arcada, era plin de sange pe toata fata, iar meciul a fost continuat cu arbitrul de rezerva la centru.

E greu totusi pentru fosile ca Duba sa vada si realitatea.

Johnny D
14th July 2014, 14:28
Dragi stelisti si rapidisti,
mutati-va troaca in alta parte.:D

Ce dragut e asta cu Craiova lui!:P Lasa ca o sa vina si randul Craiovei prin 2340, noi sa fim sanatosi !:yes:

Sevilla86
14th July 2014, 14:31
Johhny, nu rade ca aveti meci cu CSU in cupa ligii... cum aveti lot de 13 jucatori, poate va dau oltenii o umilinta :)

Johnny D
14th July 2014, 14:34
Lasa sa manca si gura lor, ca e sarac si n-avem! Mie mi-e mila de ei, le si dam meciu, le lasam si lor o mica bucurie... Desi, n-ar trebui, o copie de echipa n-are trebui ajutata chiar de dragul unor suporteri patimasi si uitici in aceasta patima a lor, dar na... treaca mearga de la noi.

Hingherul
14th July 2014, 16:12
propun ca si banii stransi din biletele la meciul asta sa fie donate rapiduletului.

Leul Oltean
14th July 2014, 18:15
Domnilor stelisti si rapidisti,

......................................... :D

Cu respect,

cip
14th July 2014, 19:46
bai miticii,nu-i mai suparati pe juveti...:ciocan:
se supara naibii astia si impun blocada la lubenitze,nu va vad bine...:))

delaoltenia
14th July 2014, 19:52
taverna acropole :happy

cip
16th July 2014, 19:33
bat clonele oltenesti aici,daca nu-i asa sa-mi ziceti Mayer de'amu...:))

LazioRoma
16th July 2014, 22:40
proiectul CSU spre titlu :D :)))

dextercioby
17th July 2014, 01:46
Mda, cica proiect 'sanatos' al unuia cu bani din Buc. care n-a luat bani din impozitele craiovenilor (adica de la Olgula) sa creeze echipa si s-o duca acum pina unde e. A iesit cumva public baiatul sa sustina/declare ca oferta lui de a prelua clubul booveanului i-a fost refuzata de mititel (care inca mai spera de la despagubiri de milioane de euro pentru dezafiliere + furtul de jucatori, desi societatea ce detinea clubul este in faliment si asteapta banuiesc lichidarea) ? Atunci inteleg: ok, domn'e, n-am putut sa iau adevarata Stiinta, fac una de la 0 care s-o imite. Gretos...

whiteLion
17th July 2014, 13:42
Bat oltenii de pe Jiu! ;) ....si cum Jiul nu prea trece prin Craiova .....
clonele or sa si-o fure grav de tot, Rapidul le-a aratat adevarata valoare
Toate echipele care vor juca cu aceasta mizerie vor fi favoritele mele :yes:
Bravo Rapid! Hai Pandurii!

TheIceMan
17th July 2014, 18:28
o intrebare pentru moderatori: daca folosim numele craiolguta cum deja este larg in circulatie, se sactioneaza ca pocire de nume sau e ok sa-l folosim?

cip
18th July 2014, 19:45
o intrebare pentru moderatori: daca folosim numele craiolguta cum deja este larg in circulatie, se sactioneaza ca pocire de nume sau e ok sa-l folosim?
niet! :nah:
fac pariu ca se vor gasi niscaiva modelatori olteni intepati degraba sanctionatorii...:D

craiolgula da,aici avem acoperire...daca se-ngroasa treaba dam vina pe Dextercioby :sneaky:

Leo
18th July 2014, 20:38
o intrebare pentru moderatori: daca folosim numele craiolguta cum deja este larg in circulatie, se sactioneaza ca pocire de nume sau e ok sa-l folosim?

E pocire. Foloseste Craiova olgutei.

stiintacv
18th July 2014, 22:01
Bat oltenii de pe Jiu! ;) ....si cum Jiul nu prea trece prin Craiova .....
clonele or sa si-o fure grav de tot, Rapidul le-a aratat adevarata valoare
Toate echipele care vor juca cu aceasta mizerie vor fi favoritele mele :yes:
Bravo Rapid! Hai Pandurii!

apropo echipa ta de 2 lei mai joaca undeva?:no:

Sevilla86
18th July 2014, 22:14
apropo echipa ta de 2 lei mai joaca undeva?:no:

Echipa lui de 2 lei nu e si echipa ta favorita, craiova1948? :D
Ori nu inteleg eu ce-ai vrut sa spui, ori nu intelegi tu cu cine tine whitelion...

phife
19th July 2014, 01:21
bobby e oltean?

cataa.
22nd July 2014, 19:29
2 solist

delaoltenia
25th July 2014, 09:39
http://i60.tinypic.com/etu1rr.jpg


CSU Craiova (4-4-2): Brac – Vatajelu, Kay, Frasinescu, Achim – Ferfelea, Madson, Mateiu, Baluta – Ivan, Curelea

Pandurii (4-3-3): Stanca – Momcilovic, Paraskevas, da Silva, Pleasca – Radut, Nistor, Anton – Shalaj, Matulevicius, Iorga

whiteLion
25th July 2014, 18:30
apropo echipa ta de 2 lei mai joaca undeva?:no:
Echipa mea nu joaca deocamdata deoarece "carul cu prosti" s-a rasturnat chiar la Craiova, sa nu jignim caracalenii ...

cip
25th July 2014, 18:38
2-0,goluri Curelea din pasa lui Ferfelea si invers...Brac o sa apere ca un drac :drak:

Tim
25th July 2014, 19:27
Hey, hey olgutza..../hello

patriot
25th July 2014, 19:39
voi doi parca aveati boala pe olteni?

Hingherul
25th July 2014, 19:47
nu neaparat pe olteni cat pe astia cu echipe in liga 1 :D

Leul Oltean
25th July 2014, 19:47
voi doi parca aveati boala pe olteni?Pe dracu, astia-s olteni de mici, ii stie toata lumea ...
Tu nu vezi ce coate au ? :D

cip
25th July 2014, 19:52
voi doi parca aveati boala pe olteni?
nici vorba,vrem doar sa-i lasam in treaba lor :D

Leul Oltean
25th July 2014, 20:01
Adevarul despre ei (in special despre teutonii etiopieni) este ca nu sunt chiar asa dependenti de olteni precum par ... :D
In realitate, ei sunt extrem de adaptabili, trecand foarte usor si repede de la una la alta. Unii, spre exemplu (nu dau nume, stiu doar ca isi castiga pita pe la Gorj, nu precizez ce vand pe acolo) au fost, la viata lor : resiteni, craioveni, timisoreni, bragadireni, recaseni ... acum se pare ca se reintorc la adevarata dragoste (Craiova, desigur) desi, de fatada, o baga pe aia cu Ripi ... :))

cip
25th July 2014, 20:06
pomfff pomfff,respiram din ce in ce mai mai greu...:))

Leul Oltean
25th July 2014, 20:07
Haatz, cum ar zice unu de pe langa Gugu ... :D

Hingherul
25th July 2014, 20:28
de dragul polemicilor, Cip si Tim, nu vreti sa va alegeti o echipa din liga 1 cu care sa tineti campionatul asta? :D

Leul Oltean
25th July 2014, 20:34
pomfff pomfff,respiram din ce in ce mai mai greu...:))Pai cine naiba va grabeste ? Sugeti mai incet, nu am fixat vreun target ... nu e ca in vanzari. :D
de dragul polemicilor, Cip si Tim, nu vreti sa va alegeti o echipa din liga 1 cu care sa tineti campionatul asta? :DEi si-au ales deja, de mici :D, doar tu nu vezi ... Tu si aradenii.

Hingherul
25th July 2014, 20:36
na ca i-ati gonit pe amandoi de pe thread.... mai terminati in pana mea cu mistourile astea! :D

Leul Oltean
25th July 2014, 20:41
na ca i-ati gonit pe amandoi de pe thread.... mai terminati in pana mea cu mistourile astea! :DTi-am mai zis ... chiar nu e cazul sa imi vorbesti cu Dvs.
Acum ne cunoastem, cat de cat, plus ca intre olteni se permite. :D

Leul Oltean
25th July 2014, 20:44
Acum pe bune, e pe bani. Am vazut 2.70 cota Pandurii la victorie. E de bagat, fara misto. ;)

Hingherul
25th July 2014, 20:45
eu nu mai pariez. sa parieze cataa ca am vazut ca e inspirat :D

Leul Oltean
25th July 2014, 20:49
Eu zic sa nu te grabesti, te mai consulti cu Hopshio ... :D

Am pus 100 lei pe loazele de la gorj. Ies in castig, oricum ar fi.

Hingherul
25th July 2014, 20:50
razi tu razi dar Hopshio e o comoara. daca mai stau putin de vorba cu el ma las si de tigari :D

fl0o
25th July 2014, 20:54
Un link sa vad meciul ?

Hingherul
25th July 2014, 20:57
asta e meci oltenesc. ce sa vezi tu la el?

fl0o
25th July 2014, 20:58
Ma intereseaza calitatea transmisiunii :rolleyes:

Hingherul
25th July 2014, 20:59
e buna ca am vazut eu mai devreme Concordia :D

fl0o
25th July 2014, 21:00
e buna ca am vazut eu mai devreme Concordia :D

Concordia... :mda:

Hingherul
25th July 2014, 21:02
ia d-aici ca n-ai servici... by Sandu Ciorba

http://www.drakulastream.eu/

Bobi Cearton
25th July 2014, 21:39
Meciul e incalcit rau.
Curelea rateaza din toate pozitiile.
La Sportul Studentesc era ceva mai eficient.

TheIceMan
25th July 2014, 21:48
ie ceva spectatori in tribune? :D

Bobi Cearton
25th July 2014, 21:51
ie ceva spectatori in tribune? :D

Da. 12.310. Servesc seminte si oracaie in gura mare.

Leul Oltean
25th July 2014, 23:38
Meci surprinzator de bun pentru prima etapa. Chiar daca Pandurii m-au cam dezamagit (Grigoras, in primul rand), au compensat gazdele si meciul a fost interesant pana la ultimul fluier.
Surpriza cea mai mare : asezarea in teren a Craiovei si partitura tactica.

Johnny D
26th July 2014, 00:03
E bini Leule, e bini di tut! Ati mentinut si pe Pandurii in raza de actiune!;)

cip
26th July 2014, 10:21
de dragul polemicilor, Cip si Tim, nu vreti sa va alegeti o echipa din liga 1 cu care sa tineti campionatul asta? :D
nope,echipe simpatice avem doar intre Barzava si Timis ...hai maxim pana la Dunare,ca si cei de la Moldova Noua e tot de-ai nostri :rasc:

radut
27th July 2014, 07:49
Fals derby oltenesc!