PDA

View Full Version : Votati DiabLo vs MariusTR



Pages : [1] 2

Kainsashiki
28th November 2006, 21:18
Comentarii aici la duelul dintre DiabLo si MariusTR. Disputa are loc aici (http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=64555)

r0bby
28th November 2006, 21:25
Cel mai bun sa castige!:D

tchibos
28th November 2006, 21:27
cum si cand se termina duelurile astea?

r0bby
28th November 2006, 21:28
Niciodata!:D Vor exista mereu:):D

tchibos
28th November 2006, 21:29
bun si cum aflam si noi care castiga?... si ce castiga?

delaparis
28th November 2006, 21:32
tchibos : se voteaza la sfarsit si atunci vedem cine ...

Apropos :

Se cauta arbitri /hello ...

MariusTR
28th November 2006, 21:38
Ok si cum facem poll-ul la final ?

Sunteti de parere ca Diablo e un forumist junior ( incercati sa va inchipuiti ca ar avea fro 30 ani, nu ca e acum la majorat ) ?

DA, e un junior
NU, e un individ matur la maxim, cred ca maine intra la pensie

:ras-plans:

delaparis
28th November 2006, 21:40
Marius n'ai voie sa postezi aici ... Ma fac ca nu vad :D

atentie la regulament ... prevede sanctiuni ;)

tchibos
28th November 2006, 21:40
tchibos : se voteaza la sfarsit si atunci vedem cine ...

Apropos :

Se cauta arbitri /hello ...


aha

de tusa ?

White Shadow
28th November 2006, 21:45
Ok si cum facem poll-ul la final ?

Sunteti de parere ca Diablo e un forumist junior ( incercati sa va inchipuiti ca ar avea fro 30 ani, nu ca e acum la majorat ) ?

DA, e un junior
NU, e un individ matur la maxim, cred ca maine intra la pensie

:ras-plans:

Mistouri ieftine :no:

Cristian
28th November 2006, 21:56
MariusTR :D
anti-DiaBlo :drak: :ras-plans:

tchibos
28th November 2006, 22:01
Aoleu DiabLo ne-ai umplut pe toti de sange cu ultima replica si cu asta:



Dupa 8 luni de pariat am retras aproximativ 15 mii de euro din Pariuri..



mai aveai putin si spuneai ca i-ai si donat dupa ce i-ai retras :)

eu zic ca mai bine ripostezi la ce zice el ca la prima actiune in Arena ai cam dat bluf

YoYoyOi
28th November 2006, 22:06
cum stam? ah n-am prins de la inceput:D
Ceva singe?:drak: Macar o picatura?
Tre sa intru sa vad.
By the way, :galben: pt Marius. Stia regula:evil:

delaparis
28th November 2006, 22:15
YoYoyOi vrei sa fi arbitru aici ? ... vorbesc serios ... am multe de citit in seara asta si m-ar ajuta :)

tchibos
28th November 2006, 22:19
chestia cu varsta nu prea da bine.. daca esti mai mic nu inseamna ca esti mai prost... un profesor de-al meu spunea ca o experienta pe un post de 5 ani este egala cu o experienta de 1 an multipicata de 5 ori. Cam asa e si cu viata daca nu ai experienta in mai multe domenii degeaba esti mai in varsta

YoYoyOi
28th November 2006, 22:21
Sint curioasa totusi daca Marius participa la arena sau doar enerveaza po****tia consumatoare de batalii.
Pina acum n-a spus nimic, n-a raspuns la nici o intrebare.

YoYoyOi
28th November 2006, 22:22
AAAAh delaparis nu stiu. Ce tre sa fac?
Doamne, uitati-va pe B!TV sa vedeti ce poate un copil de 16 ani. Ce gindire:o:

White Shadow
28th November 2006, 22:29
A doua zi dupa ce am implinit 18 ani am fost la ING Bank si mi-am facut un card,dupa care am depus bani si am inceput sa pariez!


Aici a postat Diablo ceva , ma gandesc ca a vazut tot poporul ce a postat in afara de o singura persoana , in afara de Marius care spre amuzamentul meu vrea ca Diablo sa primeasca un cartonas galben , motivul ?....Diablo la facut chior.....dar priviti ce posteaza Marius.

http://img122.imageshack.us/img122/1677/capture138vx1.jpg

Propozitia lui Diablo
A doua zi dupa ce am implinit 18 ani am fost la ING Bank si mi-am facut un card dupa care am depus bani si am inceput sa pariez

Propozitia lui Marius
Ai zis ca pana la 18 ani te ocupai cu pariurile.Legal , nu aveai voie.Cum ai facut ?

Acuma va intreb eu dragi spectatori

Unde a scris Diablo ca pana la 18 ani sa ocupat cu pariurile ?
De ce nu raspunde Marius la intrebarile lui Diablo ?

YoYoyOi
28th November 2006, 22:34
si ce vrei sa evidentiezi shadow?

White Shadow
28th November 2006, 22:39
Marius evita lupta si incearca sa influenteze arbitrajul.

relansat
28th November 2006, 22:41
Baimarene iesi de pe comentarii ca n`ai ce cauta aici. Ai galben pt asta.

tchibos
28th November 2006, 22:42
poate are tactica lui... sa vedem .. omul a zis ca are treaba in seara asta...

relansat.. i s-a mai zis chestia asta si nu a mai intrat .. ala e un print scrin ce vezi tu mai sus

Sergiu
28th November 2006, 22:44
Odata cu trecerea timpului, in liceu, mi-am dat seama ca scoala care se face in ziua de azi este total inutila, si am pus-o pe plan secund. Prin clasa a 11a mi-am dat seama ca trebuie sa fac ceva, pt ca nu faci nimic daca ai scoala in Romania.


Poate ca se da tare si mare cu replica asta becaliano-basesciana, dar de fapt isi dovedeste incultura.:no:

delaparis
28th November 2006, 22:44
Baimarene iesi de pe comentarii ca n`ai ce cauta aici. Ai galben pt asta.

A gresit dar si DiabLo deschizant threadul deci treaca de la noi ... :cool:

tchibos
28th November 2006, 22:46
da, asa zic si eu

DiabLo esti soft rau.. pana acum Marius era KO daca eram in locul tau

.. ori pastrezi arsenalul pentru mai tarziu?

YoYoyOi
28th November 2006, 22:49
De ce a gresit Diablo deschizind threadul? Care thread, de fapt:thinkso: ca poate sint in eroare:D

delaparis
28th November 2006, 22:50
De ce a gresit Diablo deschizind threadul? Care thread, de fapt:thinkso: ca poate sint in eroare:D

Asta pe care scrii ... :D

Combatantii nu au voie sa se bage in public...

Ai inteles "Salomir" ? :happy
:D

tchibos
28th November 2006, 22:52
Ai inteles "Salomir" ? :happy
:D

cred ca ai vrut sa spui Irina :happy

YoYoyOi
28th November 2006, 22:54
Da Corpodean, dar unde scrie ca n-are voie sa deschida threadul de comentarii? Sa-l intreb pe Craciunescu?:lol:

White Shadow
28th November 2006, 23:09
A gresit dar si DiabLo deschizant threadul deci treaca de la noi ... :cool:

Vezi ca se mai disputa inca o lupta pe Arena tot la ora asta , oare cine a deschis threadul ?...si mai sunt o gramada de threaduri care nu au fost deschise de moderatori tot aici pe arena , atunci sa legat cineva de acest aspect nesemnificativ ?

Cum se incepe si cat dureaza?
Cineva face o provocare in interiorul forumului ArenA, numind threadul dupa numele sau si al celui pe care il provoaca. (ex. Gigel face un thread numit gigel vs ionel). Numai cei doi vor putea sa scrie in el, timp de 10 de zile. Cel care deschide threadul trebuie sa gaseasca scopul luptei. Cel care deschide provocarea trebuie sa spuna clar scopul luptei.

Sergiu
28th November 2006, 23:16
Tu cat castigai Marius la 18 ani ? Dar acum, cat castigi? Ce job ai ? Ce masina ai?
Tu ce facultate ai terminat, Marius ?
Tu cu cine locuiesti Marius ? Daca locuiesti singur casa ti-ai cumparat-o din banii tai, sau ai primit-o ?
Tu esti insurat Marius? Ai copii ?


Asta nu inteleg. Cred ca DiabLo vrea sa se dea superior pentru ca are mai multi bani, bani facuti din jocurile de noroc. :mda:
Dar banuiesc ca nu a fost duminica la biserica sa asculte evanghelia si predica. Sunt lucruri mai importante ca banii, iar daca banii el crede ca banii sunt cei mai importanti inseamna ca e sclavul banilor.

PS: la slujba ortodoxa ma refeream.

delaparis
28th November 2006, 23:20
sergiu tu ai avut ocazia sa te tragi de urechi cu DiabLo acolo si ai renuntat dupa o zi...
Te rog sa respecti acum alta lupta si sa postezi obiectiv

relansat
28th November 2006, 23:21
Cum se incepe si cat dureaza?
Cineva face o provocare in interiorul forumului ArenA, numind threadul dupa numele sau si al celui pe care il provoaca. (ex. Gigel face un thread numit gigel vs ionel). Numai cei doi vor putea sa scrie in el, timp de 10 de zile. Cel care deschide threadul trebuie sa gaseasca scopul luptei. Cel care deschide provocarea trebuie sa spuna clar scopul luptei.


Ai ceva ganduri? Sau care`i faza?:cheer:

YoYoyOi
28th November 2006, 23:23
Nu are cum sa fie obiectiv. Il inteleg:ok:

YoYoyOi
28th November 2006, 23:24
s-a indragostit relansat de :cheer:

Sergiu
28th November 2006, 23:29
sergiu tu ai avut ocazia sa te tragi de urechi cu DiabLo acolo si ai renuntat dupa o zi...
Te rog sa respecti acum alta lupta si sa postezi obiectiv

Pai o respect, dar n-am voie sa comentez ca nu-mi place modul de gandire al lui DiabLo?
Ia zi-mi cum sa fiu obiectiv? Eu is un simplu suporter am voie sa tin cu cine vreau.

Ce sa fac eu asta vad: un copil caruia nu-i place scoala, face bani din jocuri de noroc si care se crede superior pentru lucrurile astea.

White Shadow
29th November 2006, 00:04
Pai o respect, dar n-am voie sa comentez ca nu-mi place modul de gandire al lui DiabLo?
Ia zi-mi cum sa fiu obiectiv? Eu is un simplu suporter am voie sa tin cu cine vreau.

Ce sa fac eu asta vad: un copil caruia nu-i place scoala, face bani din jocuri de noroc si care se crede superior pentru lucrurile astea.

Sergiu , dute omule si traieste-ti viata cum vrei tu si lasa-i pe altii sa o traiasca cum vreau ei , viata… ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati.............Viata trebuie traita asa cum este pentru ca doar una avem si ar fi pacat sa treaca pe langa noi fara sa simtim ca am trait-o din plin!.....dute omule , dute.

tchibos
29th November 2006, 00:08
Terminati cu astea shadow ca nu stii cat castiga familia lui. Vorbim aici de protagonistii arenei care sincer sa fiu pana cum nu au aratat mai nimic

White Shadow
29th November 2006, 00:11
Ai ceva ganduri? Sau care`i faza?:cheer:

Am explicat si eu ceva intr-un post , dar ce ai mey Relansat cu intrebarile astea ?

Sergiu
29th November 2006, 00:20
SHADOW nu stiu de ce te iei de mine. Poate ai vrut sa zici "du-te". Oricum treaba cu traitul vietii din plin e cam filozofica si nu are locul aici. Poate unii vor sa realizeze ceva in viata nu numai sa o umple cu tot felul de lucruri bune sau mai putin bune.

delaparis
29th November 2006, 00:23
Oricum treaba cu traitul vietii din plin e cam filozofica si nu are locul aici. Poate unii vor sa realizeze ceva in viata nu numai sa o umple cu tot felul de lucruri bune sau mai putin bune.
:rolleyes:

hop ... interesant ce zici tu aici ... :ok:

tchibos
29th November 2006, 00:33
in the end.. singura realizare care conteaza e tot aceea filozofica: daca ti-ai trait viata - fie direct, prin tine - fie indirect, prin copii tai.. parerea mea.. restul e .. praf in ochi

Sergiu
29th November 2006, 00:41
Da ideea e ca la sfarsitul vietii trebe sa fi multumit sufleteste cu ce ai realizat. Si nu prea cred ca succesul la jocurile de noroc se poate pune la realizari aici.

White Shadow
29th November 2006, 00:43
Poate unii vor sa realizeze ceva in viata nu numai sa o umple cu tot felul de lucruri bune sau mai putin bune.

Sergiule nu am nici o treaba cu tine , posteaza ce vrei pe acest thread , fiecare om are dreptul de a-si exprima o parere.

Aici ai spus ceva interesant dar exista o problema , multi vreau dar putini reusesc.....

YoYoyOi
29th November 2006, 00:45
S-a facut thread de filozofie?:thinkso:
Si tocmai aici?:D
Hai lasati basmele, ca si asta se incadreaza la alt thread si bagati idei despre duel.

tchibos
29th November 2006, 00:46
sergiu.. succesul in orice domeniu iti ofera satisfactii, iar la 18 ani sa ai succes acolo unde altii nu au, adica la pariuri sportive, pe care eu personal nu le consider jocuri de noroc, e ceva.

Yoyo pai discutam despre DiabLo si preocuparile sale.. poate ajungem la un consens.. vorba aia: eu cu cine votez?

White Shadow
29th November 2006, 00:48
Da ideea e ca la sfarsitul vietii trebe sa fi multumit sufleteste cu ce ai realizat. Si nu prea cred ca succesul la jocurile de noroc se poate pune la realizari aici.

Ce intelegi tu prin jocuri de noroc ?

YoYoyOi
29th November 2006, 00:52
tchibos, tu votezi cu unul sau altul dupa cum se desfasoara lucrurile in duel, nu dupa cum te convingi p'acilea. :D
Ca asa discutam pina poimiercuri daca-s bune pariurile astea la ceva sau nu, fir-ar a dracu pariuri:drak:

Sergiu
29th November 2006, 00:56
Pai la pariuri alegi un rezultat si apoi astepti sa vezi ce iese. Clar joc de noroc, pentru ca nu depinde de tine succesul sau esecul.
Daca ar fi un joc de poker, table unde decizi tu miza sau mutarile ar fi altceva.

SHADOW daca pot scrie ce vreau de ce imi zici sa ma duc?

YOYOyOi in ArenA DiabLo a dat de inteles ca e superior pentru ca face bani la pariuri. Noi discutam daca e sau nu e bun argumentu. Dupa mine nu, dar e despre disputa totusi.

tchibos
29th November 2006, 00:56
Yoyo pariezi? :D

Votul meu se poate schimba daca cineva vine pe aici cu argumente forte ca parerea pe care o am e eronata. Pana acum cam astea au fost varfurile de lance in duel.. vasta si ocupatia..

Vreau sa fie un vot bazat pe discutii pro si contra. Asta vreau sa existe aici. Ca asa eu am un favorit dar daca iese ferfelita din arena, cu tot respectul dar votez contra lui.

sergiu.. la pariuri nu se duce oricine si pune un pariu si asteapta sa se termine meciul si castiga. Te informezi mai tare decat la scoala sau la munca si apoi te duci sa pariezi daca vrei sa fii castigator. Pentru castigatori pariurile sportive sunt un stil de viata, pentru cei ce pierd sau nu joaca, adica marea majoritate, pariurile reprezinta jocuri de noroc

YoYoyOi
29th November 2006, 01:01
Ai inteles tu ce ai vrut. Nu a zis ca e superior ca face bani la pariuri. A zis ca la virsta pe care o are (subiectul discutiei) se intretine singur, din banii cistigati la pariuri.
Deci pustiulica, oricit ar fi de mic, face bani si traieste bine cu ei.

tchibos
29th November 2006, 01:03
adica e mic cum zice Marius dar mare cum spune DiabLo

Sergiu
29th November 2006, 01:04
Pai cu intrebarea : "Tu cat castigai la 18 ani?" ce a vrut sa zica?
Eu am inteles ca a vrut sa zica ca ii este superior, deoarece nu crede ca Marius castiga mai mult.

YoYoyOi
29th November 2006, 01:11
Da Sergiu, voia sa-i demonstreze ca-i este nu superior cit macar egal. Pt ca Marius sustine de mult ca-i este superior lui Diablo. Aici a vrut sa echilibreze situatia. Nu stiu daca a echilibrat-o ca Marius n-a raspuns la intrebare. Fapt suparator pt audienta. Eu speram sa vad un film, nu un serial. Are o tactica si el totusi. S-a retras, analizeaza si miine ataca:D

tchibos
29th November 2006, 01:12
ma simt ca un critic literar..

hai sa incerc o analiza pe text :)

problema e ca cei doi se dueleaza in spatii temporale diferite. Pe de o parte Marius spune ca superioritatea sa provine tocmai din aceasta diferenta dintre viata traita de el si cea netraita inca de DiabLo, pe de alta parte DiabLo incearca sa transpuna in timp pe rivalul sau pentru a face o comparatie cat mai reala. Cine va reusi sa isi puna in evidenta mai bine viziunea probail va castiga

White Shadow
29th November 2006, 01:17
Pai la pariuri alegi un rezultat si apoi astepti sa vezi ce iese. Clar joc de noroc, pentru ca nu depinde de tine succesul sau esecul.
Daca ar fi un joc de poker, table unde decizi tu miza sau mutarile ar fi altceva.

Intr'o predictie factorul de noroc este "0",din punctul meu de vedere,fiecare pariu gresit este vina tipsterului.

Ce-ar fi sa vorbesti despre ce stii cu EXACTITATE?

Pai la pariuri alegi un rezultat si apoi astepti sa vezi ce iese. Clar joc de noroc
:happy hai ca ai fost tare la faza asta

Uite aici ce parere are o persoana care cunoaste cel mai bine acest fenomen , care stie ce inseamna pariurile sportive....


Noroc ?!?!?

Cei ce se bazeaza pe noroc in aceasta ramura de investitie nu au prea multe sanse ...

Daca insa exista o disciplina adevarata, un money management bun si ai deprins si o experienta care sa te ajute sa faci predictii cu adevarat bune, atunci se poate trai bine din asta ...

Dupa ce am pariat o luna intreaga, numai cote de cote, in feluri foarte diferite si de fiecare data am iesit pe plus ... noroc poti avea o data, de doua ori ... hai trei, dar o luna ...

delaparis
29th November 2006, 01:18
yoyo ... de asta ti-am zis sa fi arbitru :headbang:

descurca-te ... :D

YoYoyOi
29th November 2006, 01:23
De asta de cale? :D
Am glesit? Nu tlebuia sa ma plonunt? Ol What:D

tchibos
29th November 2006, 01:23
acum sincer DiabLo e cam avantajat ca daca vad pariorii lui ce se scrie aici si vin toti sa voteze, nu mai are Marius sanse nici daca aduce toti pinguinii de pe diverse sa il voteze.

delaparis
29th November 2006, 01:25
De asta de cale? :D
Am glesit? Nu tlebuia sa ma plonunt? Ol What:D

esti lalaita ? :D

White Shadow
29th November 2006, 01:26
acum sincer DiabLo e cam avantajat ca daca vad pariorii lui ce se scrie aici si vin toti sa voteze, nu mai are Marius sanse nici daca aduce toti pinguinii de pe diverse sa il voteze.

:happy :happy lasa Tchibos ca vin toti cu argumente.

YoYoyOi
29th November 2006, 01:26
Pai si pinguinii pot avea pareri impartite, nu? Si pricum nu-s mai mult de-o gramada:D

YoYoyOi
29th November 2006, 01:28
nu-s lalaita mai delapalis dal mi se limba plimba-n gula de oboseala :lol:
si nu mi-ai laspuns ce am facut wlong:ras-plans:

Sergiu
29th November 2006, 07:53
Intr'o predictie factorul de noroc este "0"

Acuma banuiesc ca esti parior si tu si iti susti clauza.
Sa stii ca daca ai o strategie buna poti sa castigi bani si la ruleta.

Pariurile sunt joc de noroc: vezi golurile in ultimele minute, deciziile gresite ale arbitrilor, gafele jucatorilor etc.
Acuma daca cineva e atat de obsedat de pariuri ca le-a facut sursa lui de existenta e altceva. Nu e normal si practic traieste din bani altora(care pierd la pariuri). Nu face nimic util societatii, e doar un alt personaj care-si pune sufletul in joc pentru niste bani. (banuiesc ca e dependent de pariuri, doar daca sin asta traieste)

Ballack_29
29th November 2006, 09:40
esti cumva invidios sergiule? Toata lumea in ziua de azi face ceva util societatii dar pentru bani,fara bani ai putea trai?

racer06_lazio
29th November 2006, 09:53
hai raspunde la intrebarile astea:

Tu cat castigai Marius la 18 ani ? Dar acum, cat castigi? Ce job ai ? Ce masina ai?
Tu ce facultate ai terminat, Marius ?
Tu cu cine locuiesti Marius ? Daca locuiesti singur casa ti-ai cumparat-o din banii tai, sau ai primit-o ?
Tu esti insurat Marius? Ai copii ?


MESAJE BOLDUITE, REPETATE - PENTRU CA SE PARE CA AI ANUMITE PROBLEME CU VEDEREA SI NU VEZI UNELE CHESTII! INCERCI SA TE ESCHIVEZI !
in primul rand nu stiu daka am voie sa postez aici( ma refer la numarul meu de posturi.)....si imi e lene sa citesc regulamentul..dar...
dupa umila mea parere diablo prin intrebarile pe care le-a pus incearka sa demonstreze (urmanad scopul bataliei) ca nu este cu nimik mai prejos decat marius (sau k fiecare are puncte bune si slabe, rezultand de aici o egalitate)...
si mai e ceva: marius evita cu insistenta sa dea raspunsuri si/sau argumente care sa il inchida pe diablo, lucru lipsit de fair-play, prin acest non-combat al lui marius (care il consuma pe diablo), iese la suprafata o imaturitate a lui, incapacitatea lui de a trata un subiect serios si de a putea sa aduca argumente decisive, din nou dupa umila si neexperimentate mea parere....

ps:am voie sa votez la pollul final?

Ballack_29
29th November 2006, 10:03
lipsa de fair-play se vede clar

racer06_lazio
29th November 2006, 10:30
a venit si raspunsul lui marius...cam tarziu dar a venit...
si s-a cam schimbat situatia, cel putin pt mine.....asteptam raspunsul lui diablo....
ps:am vazut k am voie sa votez, deci e bine:D

Hard
29th November 2006, 10:31
Presimt o zi fierbinte:D

relansat
29th November 2006, 10:39
Ai vrea tu sa crezi ca factorul de noroc e 0. Tinde catre un 1-2% poate chiar mai mult, mai ales atunci cand arbitreaza un congolez. :D

YoYoyOi
29th November 2006, 10:41
cine-i congolez mah? :lol:

tchibos
29th November 2006, 11:28
In pariuri factorul de noroc nu e 0 si nici 1 sau 2 % ci mult mai ridicat. Cu toate astea sansele de castig cresc pe masura ce esti mai bine informat. O spun din experienta.

Faptul ca Marius se ia de public nu cred ca e un lucru care il avantajeaza. Au dreptul sa comenteze si sa voteze toti chiar daca sunt de pe pariuri sau nu. Limbajul sau lasa de dorit pe tema asta. Faptul ca eu ma mai bag pe la pariuri nu inseamna ca voi vota neaparat cu DiabLo. Eu acolo mi-am format o parere despre el si ea se poate schimba daca sunt argumente in acest sens. Cand DiabLo s-a duelat cu sergiu nu m-am bagat desi puteam sa il votez ca are referinte iar pe sergiu nu il cunosteam.

Mai mult sange vrem ca suntem indecisi la vot.

Jerry20cm
29th November 2006, 11:37
KO l-a facut Diablo cu replica asta.:ok:

Bumbescu
29th November 2006, 11:39
Nu-mi place deloc lupta asta, nu-mi plac deloc replicile care se dau, in special dintr-o anumita parte.

relansat
29th November 2006, 11:53
Mie un lucru imi e clar (ca si voua dealtfel dar nu vreti s`o recunoasteti) - votul va fi unul net in favoarea lu` diablo din mai multe

motive, cel principal fiind "dragostea" pe care o manifesta multi dintre useri fata de MariusTR si cam atat ....

Ballack_29
29th November 2006, 12:13
si daca iti este tie clar ce? Te deranjeaza ca diablo are dreptate sau ca el va iesi net superior la voturi?

relansat
29th November 2006, 12:18
Nici una nici alta, e doar o simpla constatare. Ce te agiti atata?

Seamana foarte mult Steaua vs. Dinamo, de asta nu`i vad rostu`. Cu oricine l`ai pune in lupta Marius ar pierde (la voturi)

exceptie de la aceasta regula ar fi fost remy care din pacate s`a dus. Este cineva de alta parere? :)

tchibos
29th November 2006, 12:23
Cred ca nu ai citit bine posturile mele relansat. Am spus clar ca am parere buna despre DiabLo ca il stiu de la pariuri insa sunt inca indecis. Voi vota exclusiv bazat pe informatiile din treadul duelului. Chiar daca asta inseamna ca voi vota impotriva lu' DiabLo, voi tine cont doar de argumentele care se aduc aici. Votul si parerea mea despre unul sau altul sunt doua lucruri separate.

Bumbescu
29th November 2006, 12:24
Nu cred ca e normal asa, ar tr sa se voteze strict pe disputa respectiva fara sa se tina cont de simpatii sau antipatii; de altfel cred ca fiecare vot ar tr argumentat.

P.S. Raspunsul era pt relansat

relansat
29th November 2006, 12:29
Corect, bine punctat. Argumentarea o poti face fara nicio problema, fie ca o faci pro Diablo/MariusTR. E de ajuns sa prezinti punctele forte

a celor doi combatanti si`ai dat votu. Lupta e interesanta, sper ca votul sa fie unu` corect.

Pana in momentu` de fatza dau un 2-1 Diablo. La voi cum se vede meciu`? :)

tchibos
29th November 2006, 12:31
la mine e cam asa... la pauza e scor alb cu ceva mai multe ocazii la o poarta .. nu spun care :)

Bumbescu
29th November 2006, 12:34
Eu am o nelamurire.
Nu sunt impotriva pariurilor si nici impotriva pariorilor si de asemenea cred ca fiecare isi poate trai cum vrea viata, totusi nu am inteles cum isi vede diablo viitorul. Va fi legat pana la adanci batraneti de pariuri?

relansat
29th November 2006, 12:34
Ce vrei sa spui tchibos, ca m`am lasat impresionat usor? :drak:

@Bumbescu Da.

Bumbescu
29th November 2006, 12:36
Ok, am inteles,ii urez succes:D

tchibos
29th November 2006, 12:44
la 18 ani cati dintre voi aveau viitorul planificat?... era la ce vine.. o facultate si restul de umplutura.. DiabLo spune ca se descurca mai bine decat altii.. face asta din pasiune si daca ies si bani e chiar mai bine.. Pariurile sportive au si un efect pozitiv. Te ajuta sa iti faci o cultura sportiva destul de bogata.

Relansat eu am spus sa nu crezi tot ce vezi.. e posibil ca unii care judeca drept sa voteze impotriva lu' Diablo (chiar de sunt pariori ) daca in Arena Marius isi argumenteaza bine pozitia. Ce a fost pana acum puteti vedea si singuri.

Mi se pare o idee buna cu argumentarea. Ca la juriul de la "dansez pentru tine".

racer06_lazio
29th November 2006, 12:52
:D
Cu oricine l`ai pune in lupta Marius ar pierde (la voturi)

exceptie de la aceasta regula ar fi fost remy care din pacate s`a dus. Este cineva de alta parere? :)
nu prea inteleg de ce ar pierde cu oricine.....
de exemplu pana sa raspunda eu as fi votat cu diablo, dar akum cred k lupta e deschisa....:yeah: :evil: :evil: mai asteptam ceva de la combatanti

Sergiu
29th November 2006, 12:52
Vad ca DiabLo are timp sa-mi spuna si mie cateva din arena. L-as provoca la un duel: daca e bine sau nu sa pariezi, dar e deja implicat intr-unul, in plus l-am mai batut recent.
Mai bine s-ar duela cu MariusTR.

Despre lupta: din cate vad MariusTR e cam in defensiva, ar trebui sa-i zica ceva la replicile urate ale lui DiabLo. Ca de exemplu aia in care-i da lectii cum sa-si creasca copii.

tchibos
29th November 2006, 12:56
accept eu un duel pe tema daca e bine sau nu sa pariezi dar doar pe evenimente sportive

CrisS
29th November 2006, 12:59
scuze ca ma bag si eu..dar vreau sa imi spun parerea despre "jobul" lui DiabLo :parior. Marius a zis "Actuala mea slujba este treaba mea , iar salariul confidential." ..Bunnn...acum vin eu cu intrebarea:cui nu i-ar place sa stea cu fundul pe scaun acasa la birou si doar printr-un clik sa poata sa obtina bani LEGAL, cu minim de efort si fara a fi supus unui "sef". Nu cred ca Marius sta acasa si face bani ....cred ca are un sef..iar daca sefu' zice asa..pai asa trebuie sa faci...adica se supune lui! DiabLo a ales bine facand asta!

Respect DiabLo pt ceea ce face! Bravo!:ok:

tchibos
29th November 2006, 13:05
a paria nu e un job.. iar daca nu te tii bine si nu stii cand sa te opreti o poti lua razna usor si pierde tot. A paria e un viciu, o placere care dauneaza daca e dusa la extrem. A munci in schimb e o proba de vointa, un loc in normalitatea cotidiana, iar sefii au si ei rolul lor. Cand o sa muncesti macar cativa ani buni vei intelege. Exista satisfactii si avantaje de o parte si de alta, insa nu face greseala de a compara munca cu pariurile

relansat
29th November 2006, 13:08
Eventual poti juca un 10-20% din salariu. Le poti combina :D

Sergiu
29th November 2006, 13:09
Pai maine plec acasa, deci n-o sa mai am timp sa intru pe forum, asa ca daca vrei o lasam pe alta data.
Cat despre faptul ca banii lui DiabLo sunt legali am cateva intrebari.
Si eu cand jucam la gamebookers eu nu plateam nici un impozit pe banii castigati, deci nu prea e in regula. La astra sau pariloto de la cateva milioane in sus platesti impozit.
Si comform legilor din Romania e ilegala chestia aia, dar are noroc ca site-ul asta e pe nu stiu ce insula cu legi fiscale lejere.

Si nu inteleg de ce e suparat pe Romania, daca el nici macar nu-si plateste taxele. Incearca sa le evite pariind pe site-uri exotice.

Jerry20cm
29th November 2006, 13:13
Frizere te-ai facut de tot rasul.
acum 2-3 zile te laudai pe RA ca-l faci pe Diablo sa ,,planga" si vrei sa vada toata lumea si acum zici ca n-ai fost tu cu ideea ca aceasta disputa sa aiba loc in vazul tutturor userilor.:no: :no: :no:

tchibos
29th November 2006, 13:21
Sergiu te astept cand te intorci si ii dam drumul atunci. Cat despre legalitate, e vorba de legislatia romana si cea straina. Nu se plateste impozit pe pariuurile efectuate in strainatate.

racer06_lazio
29th November 2006, 13:29
oameni cum sa fie:
1. cel mai destept a cedat ?
2. a cedat pt ca simtea infrangerea ?
propun un poll cu tema asta:D:D::D:D:D:D:D

ps:vi se pregateste ceva tare de tot.....

Celso
29th November 2006, 13:31
Pai maine plec acasa, deci n-o sa mai am timp sa intru pe forum, asa ca daca vrei o lasam pe alta data.
Cat despre faptul ca banii lui DiabLo sunt legali am cateva intrebari.
Si eu cand jucam la gamebookers eu nu plateam nici un impozit pe banii castigati, deci nu prea e in regula. La astra sau pariloto de la cateva milioane in sus platesti impozit.
Si comform legilor din Romania e ilegala chestia aia, dar are noroc ca site-ul asta e pe nu stiu ce insula cu legi fiscale lejere.

Si nu inteleg de ce e suparat pe Romania, daca el nici macar nu-si plateste taxele. Incearca sa le evite pariind pe site-uri exotice.

nu oi vrea tu sa propui ceva acum in Parlament???:evil: ...l

pinki
29th November 2006, 13:34
super duel, mai mult de=o parte, ce-i drept... :D

marius presuspun ca citeste si el pe-aici, deci sa-i zic si eu cate ceva :) respectul meu pt diablo, pt 18 ani eu zic ca a demonstrat ca nu e cu nimic inferior lui marius, care, se cam face de ras. n-am vazut macar o replica de-a lui care sa fie un raspuns pe masura provocarilor lui diablo, deci la pauza, dupa mine, e un 3-1 asa :)

Bumbescu
29th November 2006, 13:40
a paria nu e un job.. iar daca nu te tii bine si nu stii cand sa te opreti o poti lua razna usor si pierde tot. A paria e un viciu, o placere care dauneaza daca e dusa la extrem. A munci in schimb e o proba de vointa, un loc in normalitatea cotidiana, iar sefii au si ei rolul lor. Cand o sa muncesti macar cativa ani buni vei intelege. Exista satisfactii si avantaje de o parte si de alta, insa nu face greseala de a compara munca cu pariurile

Ultras ultras da le zici:ok:

Iulian Lazialu
29th November 2006, 13:42
Mi se pare o prostie faza asta cu: mai tu esti de atatia ani,esti inferior mie.
Mai intai trebuie sa gesesti argumente cu care sa il incadrezi intr-o generatie,varsta este un argument insa nu cel mai important .Asa cum a spus si Marius,important e ca tineretea sa nu te traga in jos ;)
Cat despre duel cred ca cei doi vor avea mult de furca unul cu celalalt.

Sergiu
29th November 2006, 13:43
Era de asteptat o asemenea reactie a lui MariusTR, el n-are motiv sa se mai lupte. Scopul luptei se rezuma la: cine e mai "tare". Si din cate am observat DiabLo e mai tare.

A fost pur si simplu lipsit de substanta duelul asta.
PS: tchibos pe luni sau marti.

tchibos
29th November 2006, 13:53
ok Sergiu..

vad ca deja Marius a lasat garda jos iar DiabLo l-a facut KO.. cu ultimul mesaj trebuia sa incepi DiabLo insa cred la faza cu demisia nu sunt de acord cu tine. Am spus-o si eu la nervi dar cred ca nu trebuia sa o spun. In apararea lu' Marius pot spune doar atat. A incercat sa dea o nota mai .. educativa, daca pot spune asa, sectiunii unde modereaza. In rest ai dreptate DiabLo. Si tot eram dator cu un raspuns... nu iti zic micutule sau copile pentru ca in anumite situatii ai dat dovada de o maturitate uimitoare. Multi sunt la pensie si tot nu au ce ai tu. Degeaba trec anii peste un om daca nu ii ramane nimic in cap.

A fost bun duelul asta.. am aflat ca Marius a fost olimpic si daca e adevarat are admiratia mea la capitolul asta.

racer06_lazio
29th November 2006, 13:59
oricum ultimul post al lui diablo cred k a pus capac.....dak marius nu va reactiona nu mai are rost poll-ul...si de aceasta data a fost cu dovezi(se vede k a muncit diablo) nu numai cu vorbe aruncate asa aiurea.....

Sergiu
29th November 2006, 14:16
L-a atacat frumos pe MariusTR cu punctul 1, dar n-am inteles ce e cu RA si de ce acolo unde imi zice DiabLo sa ma uit la detalii imi scrie ca n-am permisiune.

Oricum mai apoi a fost cam plictisitor, au fost prea multe atacuri si parca au scazut in consistenta pe final. Finalul cu cererea demisiei fiind total deplasat.

As dori replici mai scurte si mai taioase, nu de 200 de linii. Practic e ca si cum ar fi postat mesaje consecutive fara sa accepte raspunsul.

Jerry20cm
29th November 2006, 14:18
RA = restricted area :D
un sub-forum unde numai moderatorii au voie:P

tchibos
29th November 2006, 14:19
sergiu daca iti plac replicile scurte putem juca cu "stop si am dat" vezi treadul de la diverse intitulat "Ce ar fi daca... "

Sergiu
29th November 2006, 14:33
Nici chiar asa. Acolo, ca de altfel si la mult laudata sectiune acum ascult, fiecare isi spune ce are de spus si se trece mai departe, nu e nicio conversatie.
Zici o idee, doua si astepti replica nu tii un discurs.

YoYoyOi
29th November 2006, 17:34
Mai la mine imaginea e cu purici si cu ceata:D N-am anti fogg la TV:mda:
Asteptam si vedem.
E bine ca a bagat parizianul timeout ca nu eram pe acasa. Acum se poate relua:drak:

pinki
29th November 2006, 18:08
eu nu cred ca se va mai relua :D

racer06_lazio
29th November 2006, 18:13
nici eu...marius parea hotarat sa nu mai lupte.....we shall live and we shall see:D:D:D:D

ps:apropo ca tot era subiect de discutii pe aici:pariuri pe unu sau altu avem voie sa facem?:D:D:D:D::D

pinki
29th November 2006, 18:16
ne ies bani? :cool:

racer06_lazio
29th November 2006, 18:17
pai traim pana la adanci batraneti cu banii de aici!ce zici ne bagam?ce dak nu platim impozite...las-o la "al-dracu" de romanie:D:D:D:D:D:D:D

pinki
29th November 2006, 18:25
eu nu ma pricep la pariuri :D

Mario Di Lazi
29th November 2006, 18:25
Forza Diablo ... :)

racer06_lazio
29th November 2006, 19:09
eu nu ma pricep la pariuri :D

nici eu tare....da' il angajam pe diablo(cu carte de munca:D:D:D) sa ne ajute....si asa isi castiga si el existenta cinstit(ca invers era necinstit dupa parerea unora...):D:D:D:D

dj_jaxxx
29th November 2006, 19:10
Nu e normal si practic traieste din bani altora(care pierd la pariuri). Nu face nimic util societatii, e doar un alt personaj care-si pune sufletul in joc pentru niste bani. (banuiesc ca e dependent de pariuri, doar daca sin asta traieste)

Am si eu o intrebare. Cred ca deja stiu care va fi raspunsul dar sunt curios oricum.

Daca prin absurd gasesti un bilet de loto (sau pariuri) castigator pe strada si suma castigata este destul de mare (sa zicem peste 5000 de euro) ce faci?

a) il lasi acolo sa il gaseasca altul
b) il arzi ca sa nu profite nimeni de el
c) te duci sa-ti iei banii, astfel profitand de banii altora

White Shadow
29th November 2006, 20:52
Diablo are 18 ani si Marius are 27 de ani ?...interesant , posturile din arena parca spun altceva.....in fine.

Dj jaxx , 99% din po****tia Romaniei aleg varianta C.

YoYoyOi
29th November 2006, 20:58
Au fost mutate ceva posturi p'aci? Ca eu nu le-am vazut azi:hmm:

White Shadow
29th November 2006, 21:14
Ce am vazut eu pana acuma.....din nou lumea va spune ca eu il sustin pe Diablo sau alte prostii , mie imi place sa fiu corect intotdeauna , sunt persoane care ma cunosc cel mai bine si pot sa confirme acest lucru.

X a venit cu argumente la tot ce a spus si Y a raspuns cu mistoruri ieftine......cine are 18 ani si cine are 27 ?..........cine-i X si cine-i Y ?......chiar nu poti sa te contrezi cu cineva fara sa vorbesti la misto cu acea persoana ?

Sergiu
29th November 2006, 21:37
Am si eu o intrebare. Cred ca deja stiu care va fi raspunsul dar sunt curios oricum.

Daca prin absurd gasesti un bilet de loto (sau pariuri) castigator pe strada si suma castigata este destul de mare (sa zicem peste 5000 de euro) ce faci?

a) il lasi acolo sa il gaseasca altul
b) il arzi ca sa nu profite nimeni de el
c) te duci sa-ti iei banii, astfel profitand de banii altora

Categoric a.
In primul rand daca vad un bilet pe strada imi inchipui ca e pierzator si-l las acolo. Nu stau sa ridic de pe jos orice bilet sa ma uit la el daca is bune numerele sau corecte meciurile. (nici macar nu ma uit la tragerile loto si in orice caz nu stiu rezultatele la toate meciurile)
Eu cred ca asa ar face peste 90% dintre oameni. De curiozitate daca tu ai vedea un bilet pe strada te-ai opri sa vezi ca sunt corecte numerele?

Poate SHADOW are atata timp incat sa se uite la toate biletele, dar nu prea cred. Eu cel putin nu ma omor dupa imbogatiri peste noapte. (scuze de misto dar procentu ala al tau m-a lasat masca)

YoYoyOi
29th November 2006, 21:39
S-a oprit duelul sau merge mai departe?

delaparis
29th November 2006, 21:41
Sa asteptam pe Marius sa vedem ce zice ...

YoYoyOi
29th November 2006, 21:44
Pai mai asteptam mult?:evil: Mi s-au terminat popcornul si berea:D Sa stiu. Mai fac provizii?:lol:

Sergiu
29th November 2006, 21:47
Pai dupa cat i-a scris DiabLo la ultima replica(cat pentru vreo 3-4 replici) trebe sa se pregateasca mai mult timp pentru raspuns.
Eu zic sa nu va grabiti cu un vot. Are si Marius dreptu la cateva zile de pauza sa se readune ca momentan e atacat din toate directiile. Se reface putin si apoi poate da si el replica.

White Shadow
29th November 2006, 21:58
Pai dupa cat i-a scris DiabLo la ultima replica(cat pentru vreo 3-4 replici) trebe sa se pregateasca mai mult timp pentru raspuns.
Eu zic sa nu va grabiti cu un vot.Are si Marius dreptu la cateva zile de pauza sa se readune

La ce midkick puternic a primit de la Diablo.......chiar ca are nevoie de cateva zile de odihna.

dj_jaxxx
29th November 2006, 21:58
De curiozitate daca tu ai vedea un bilet pe strada te-ai opri sa vezi ca sunt corecte numerele?


Probabil ca nu am propus situatia potrivita. Trebuia sa fi spus:

Daca stii ca un necunoscut are un bilet castigator si il uita undeva sau il scapa pe jos si nu ai cum sa il dai inapoi

a) il lasi acolo
b) il arzi
c) il iei tu

Oricum am inteles raspunsul. Mersi :)

Sergiu
29th November 2006, 22:22
Tot prea ipotetica e. Astia cu pariurile si loto isi tin foarte bine pazite biletele (am pariat si eu de cateva ori), iar in cazul ca au si castigat nu striga pe strada de bucurie si apoi sa-si piarda biletu.

Tu de fapt vroiai sa ma intrebi ce as face daca as gasi un sac cu bani nu?

Sasuke Uchiha
29th November 2006, 22:24
ultima replica a lui diablo nu a facut decat sa arate cat de bine a reactionat marius pe diverse
iar ca marius era un forumist care face scandal...nu cred si nu sunt de acord, poate ca va impresionat lungimea postului insa degeaba :D

Sergiu
29th November 2006, 22:47
Pai a fost catastrofala de-a dreptu replica lui DiabLo.
Mi-a placaut ca e marinimos si da din banii lui, plus ca avea si niste replici ale unor useri care nu-l placeau pe Marius.

Replica asta se poate contracara usor: de exemplu Marius s-ar putea lua de o acuzatie din cele multe nefondate si cu o replica taioasa si scurta s-ar uita toate acuzatiile lui DiabLo.
Nu prea are DiabLo atacuri din ultimul post care sa ramana in memoria cititorilor. Acuma e in avantaj ca nu prea a reactionat bine Marius inainte si are si ultima postare.

dj_jaxxx
29th November 2006, 22:51
Tot prea ipotetica e. Astia cu pariurile si loto isi tin foarte bine pazite biletele (am pariat si eu de cateva ori), iar in cazul ca au si castigat nu striga pe strada de bucurie si apoi sa-si piarda biletu.

Tu de fapt vroiai sa ma intrebi ce as face daca as gasi un sac cu bani nu?

Da dar vroiam sa aplic teoria cu sacul de bani cumva la pariuri pentru ca din cate am vazut nu esti de acord cu castigul de pe urma pariurilor.

White Shadow
29th November 2006, 22:59
Dj jaxx , lasa-l mey , nu vezi ca asta a venit de pe Marte , nu vezi cum gandeste ?

Sergiu
29th November 2006, 23:01
Daca as castiga la pariuri sau la loto crede-ma as retrage banii. Asta e am noroc. Apoi vad ce fac cu banii.
Problema e ca jocurile de noroc nu sunt pentru a trai din ele. Ele sunt pentru a-ti satisface anumite nevoi. Sunt ca niste droguri pentru ca pot deveni dependente, iar daca le consideri mod de viata cred ca e intr-adevar problematic.

Sergiu
29th November 2006, 23:06
mie imi place sa fiu corect intotdeauna , sunt persoane care ma cunosc cel mai bine si pot sa confirme acest lucru.
[...]
chiar nu poti sa te contrezi cu cineva fara sa vorbesti la misto cu acea persoana ?




Dj jaxx , lasa-l mey , nu vezi ca asta a venit de pe Marte , nu vezi cum gandeste ?

Tot tu esti? Vezi ca esti offtopic si faci si trolling. Poate ma simt si eu jignit ce zici?

White Shadow
29th November 2006, 23:09
Sergiule , tu ai ceva cu drogurile , banii si jocurile de noroc , esti cumva preot, sau ma insel eu ?

White Shadow
29th November 2006, 23:11
Tot tu esti? Vezi ca esti offtopic si faci si trolling. Poate ma simt si eu jignit ce zici?

Ti-am explicat odata care-i treaba cu parirurile sportive si nu ti-am explicat doar eu , au fost mai multi dar tu nu pricepi nimik.

Da ai dreptate , hai sa nu mai postam off-topic pt ca tu esti depasit de acest subiect "pariurile sportive " si aici trebuie sa discutam despre altceva.

Sunt de acord cu tine.

dj_jaxxx
29th November 2006, 23:14
Daca as castiga la pariuri sau la loto crede-ma as retrage banii. Asta e am noroc. Apoi vad ce fac cu banii.
Problema e ca jocurile de noroc nu sunt pentru a trai din ele. Ele sunt pentru a-ti satisface anumite nevoi. Sunt ca niste droguri pentru ca pot deveni dependente, iar daca le consideri mod de viata cred ca e intr-adevar problematic.

Eu as incerca sa sugerez ca mersul la munca in fiecare zi ar putea crea o dependenta asemanatoare cu cea mentionata de tine. Destule persoane se adapteaza greu cand vine vremea sa iasa la pensie si tot simt nevoia sa munceasca.

Sergiu
29th November 2006, 23:30
Pai munca e un lucru benefic duce la imbunatatirea vietii umane, deci evolutie. Pariurile sunt legate exclusiv de bunastarea unui individ, nu prea ii ajuta si pe ceilalti.

tchibos
29th November 2006, 23:33
Eu am zis intodeauna ca munca e "spalare de creier" si ca poate crea dependenta. Si cu toate astea merg in fiecare zi la munca. Lucrul bun e ca nu dauneaza sanatatii sau altora din jurul meu. Cu pariurile treaba sta altfel insa nu ma deranjeaza sa iau bani la pariuri de la altii care fac pe desteptii si vor sa imi ia mie banii (vezi casele de pariuri). Si repet nu e vorba numai de noroc, ca altfel as deveni membru cotizant la 6/49, 5/40 s.a.

Marius hai revino ca te asteptam in tribune pentru runda a doua :ok:

dj_jaxxx
29th November 2006, 23:38
Pai munca e un lucru benefic duce la imbunatatirea vietii umane, deci evolutie. Pariurile sunt legate exclusiv de bunastarea unui individ, nu prea ii ajuta si pe ceilalti.

Pai si pana la urma scopul fiecarui individ nu ar trebui sa fie sa isi asigure bunastarea cum poate el mai bine atat timp incat se respecta legile si se da dovada de un comportament moral acceptat de societate?

Ca sa imi asigur bunastarea, nimeni nu imi cere sa contribui cu ceva societatii. Si oricum pana la urma voi face foarte multe contributii societatii pentru ca banii castigati de la pariuri ii investesc in bunuri materiale, asadar imbunatatind economia.

Sergiu
30th November 2006, 01:01
Per ansamblu bani pe care ii introduce po****tia in pariuri e mai mare decat ce se castiga, deci cei care castiga sunt casele de pariuri si anumiti indivizi norocosi, nu societatea in ansamblul ei.

Pe cand daca produc un bun aceasta operatie duce la cresterea valorii materiei prime in produse finite. Si calitatea vietii in asta consta in numarul de produse de valoare pe care le detinem. Munca ne ajuta sa creem acele produse deci sa crestem calitatea vietii, banii doar le cumpara si dupa cum am evidentiat pe ansamblul societatii se iese in pierdere cu banii la pariuri.

Acum despre ultima replica a lui DiabLo:
Se pare ca DiabLo a postat o replica nu tocmai frumoasa: ne explica subiectiv cum crede el ca se desfasoara lupta. Adica ne face pe noi incapabili sa ne dam seama cum stau lucrurile(ne da quote din disputa)
Cum vine asta? ca ce chestie? crede ca ca nu stim sa citim? ca nu intelegem?
Hai cu ceva nou ca putem sa intelegem cum sta treaba cu duelul si singur n-avem nevoie de rezumate subiective.

Iar replicile cand il face copil de 27 de ani si-i zice sa taca nu cred ca-i aduc aplauze.

Si daca tot vrei sa-mi dai si mie replica din arena: lasa ca sunt si romani care pierd din pariuri la aceeasi casa de pariuri. Din cate stiu eu gamebookers a raportat castiguri ale pariorilor 195 milioane dolari pe an, iar bani pariati 210 milioane. Deci au un profit bunicel. Chiar crezi ca din cei 15 milioane de dolari, utilizatorii romani nu le aduc niciun profit? Sunt 12 limbi in care e interfata site-ului dintre care una e romana plus reclame si concursuri pe o gramada de forumuri. N-avea rost sa faca investitia, asta daca romanii nu le aduceau bani frumosi.
Cu alte cuvinte e ca si cum ai lua de la romanii care pierd acolo, nu vad diferenta pe ansamblul societatii.

YoYoyOi
30th November 2006, 01:04
Aici s-a pornit un duel in afara arenei intre Sergiu si Shadow?
Tema principala nu este "pariurile". Terminati odata cu argumentele pro si contra pariuri.

delaparis
30th November 2006, 01:06
Pai cred ca vor fi sanctiuni pentru trolling ...

Hard
30th November 2006, 01:07
Nu cred ca mai revine Marius.

dj_jaxxx
30th November 2006, 01:07
Imi cer scuze pentru off-topic.

tchibos
30th November 2006, 01:09
DiabLo nu a facut decat sa sintetizeze si sa mai arate inca o data (daca mi era cazul) cum stau lucrurile

E adevarat ca marea majoritate pierde. Asta e inca un motiv in plus de a-l aprecia pe unul care se evidentiaza de marea majoritate asa cum e DiabLo. Banii pe care ii castig eu la casele de pariuri sunt proprietatea lor. Cum i-au obtinut e alta poveste. Daca intram la interpretari putem considera ca ii razbun pe romanii care pierd bani la casele de pariuri. Asa ca nu te mai baga la interpretari ca e teren minat.

delaparis
30th November 2006, 01:09
Nu cred ca mai revine Marius.

Sa vedem ... are dreptul sa joace si asa ...

DiabLo poate posta la fiecare 10 ore iar el poate reveni in orice moment timp de zece zile :rolleyes:

tchibos
30th November 2006, 01:10
e clar.. vor fi zece zile lungi de asteptare :)

Elphax
30th November 2006, 01:11
da eu vreau sa votez ...
:help:

tchibos
30th November 2006, 01:13
voteaza si pune plicul in urna :happy

delaparis
30th November 2006, 01:13
da eu vreau sa votez ...
:help:
:D
da elphax o sa votezi si tu atunci cand va fi momentul ... :D

Elphax
30th November 2006, 01:15
:happy

se poate mai repede, pls? luni plec din tara...

tchibos
30th November 2006, 01:17
se prinde OLS si in strainatate.. in special Arena.. e adevarat ca pe banda mai scurta dar se prinde

Sergiu
30th November 2006, 01:17
Da shadow s-a cam luat de mine. Si am incercat sa-l conving sa renunte: aia a fost o replica. Se poate sterge ca a inteles ideea.

Iar cu pariurile: chiar DiabLo imi zice cate ceva despre ele din arena, deci cred ca e ontopic.

tchibos: Se poate interpreta ca-i razbuna pentru ca le-a luat banii? Ciudat.
A castigat banii sunt ai lui poti sa-l respecti pentru asta, fiecare cu valorile lui. Numai ca dupa valorile mele ar trebui sa faca altceva pentru a fi respectat. Nu intra aptitudinele de a face bani la jocurile de noroc in categoria calitatilor ce merita respect.

tchibos
30th November 2006, 01:19
hmm .. cand o sa termin cu tine in duelul ala o sa te rogi de DiabLo sa iti dea un pont bun :)

YoYoyOi
30th November 2006, 01:22
Sergiu duelul tau cu Diablo s-a incheiat. Tu nu trebuie sa-i dai lui raspunsuri aici.

@elphax, trimite-mi mie pe PM parola ta si ce vrei sa votezi si votez eu pt tine:P

Hard
30th November 2006, 02:16
Mariuse eu zic sa revii ca iti dau astia verdict infrangere la masa verde.

Sasuke Uchiha
30th November 2006, 02:30
oricum nici diablo nu a facut mare lucru, marius poate sa stea linistit, dar totusi sper sa revina

White Shadow
30th November 2006, 03:36
Problema e ca jocurile de noroc nu sunt pentru a trai din ele.Ele sunt pentru a-ti satisface anumite nevoi. Sunt ca niste droguri pentru ca pot deveni dependente, iar daca le consideri mod de viata cred ca e intr-adevar problematic.


Pai munca e un lucru benefic duce la imbunatatirea vietii umane, deci evolutie. Pariurile sunt legate exclusiv de bunastarea unui individ, nu prea ii ajuta si pe ceilalti.


Per ansamblu bani pe care ii introduce po****tia in pariuri e mai mare decat ce se castiga, deci cei care castiga sunt casele de pariuri si anumiti indivizi norocosi, nu societatea in ansamblul ei.
N-avea rost sa faca investitia, asta daca romanii nu le aduceau bani frumosi.
Cu alte cuvinte e ca si cum ai lua de la romanii care pierd acolo, nu vad diferenta pe ansamblul societatii.


Acuma daca cineva e atat de obsedat de pariuri ca le-a facut sursa lui de existenta e altceva.Nu e normal si practic traieste din bani altora(care pierd la pariuri). Nu face nimic util societatii, e doar un alt personaj care-si pune sufletul in joc pentru niste bani. (banuiesc ca e dependent de pariuri, doar daca sin asta traieste)

Si eu cand jucam la gamebookers nu plateam nici un impozit pe banii castigati, deci nu prea e in regula. La astra sau pariloto de la cateva milioane in sus platesti impozit.
Si comform legilor din Romania e ilegala chestia aia, dar are noroc ca site-ul asta e pe nu stiu ce insula cu legi fiscale lejere.
Si nu inteleg de ce e suparat pe Romania, daca el nici macar nu-si plateste taxele. Incearca sa le evite pariind pe site-uri exotice.

Pariurile sportive au aparut in Romania in urma cu aproape noua ani, dar au luat amploare in ultimii cinci ani, o data cu venirea operatorilor internationali

Pariorii se incadreaza in 2 categorii , asta-i doar parerea mea.
1.Pariori care pariaza in fiecare weekend sau zilnic sume mici de bani , 3 ,5 sau 10 roni pe un bilet cu mai multe meciuri , acesti pariori sunt dependenti pt ca joaca zilnic ?...poate e doar un hobby pt ei.
2.Pariori care au un money management bun , experienta , disciplina , rabdare , reguli personale pe care le respecta cu strictete , un sistem de joc pe care il foloseste in fiecare an , sunt pariori care nu joaca zilnic , care pariaza doar cand cred ei ca meciul a fost analizat suficient de bine din toate punctele de vedere si mai sunt cateva lucruri dar nu vreau sa le spun pt ca deja e prea mult pt tine si sunt sigur ca te depasesc aceste lucruri.......acesti pariori sunt dependenti pt ca joaca zilnic ?......poate e o modalitate de a castiga un ban pt ei si nu e doar un hobby.

Ce categorie preferi
1.Cei pt care pariurile sunt doar un hobby si mai castiga si ei o data la 2 saptamani cateva milioane
sau asa
2.http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=878168&postcount=325
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=878482&postcount=333

Parerea mea este ca te cam roade invidia pt ca altfel nu imi explic de ce tot te legi de persoanele care castiga la pariuri.....tu ai pierdut foarte multi bani la Gamebookers si acuma cand ai vazut ca mai exista oameni pe lumea asta care mai si castiga bani la pariuri ai inceput sa postezi tot felul de posturi ciudate.

si eu cand jucam la gamebookers
Tu de ce ti-ai facut cont la Gamebookers ?...te intreb pt ca am observat in posturile tale ca ai o parere foarte proasta despre pariuri sau inainte ai avut o parere buna , ce sa intamplat ?...de nu mai pariezi , ai pierdut o suma mare de bani sau te-a convins Papa Benedict al XVI-lea sa nu mai joci la pariuri ?......

nu e normal si practic traieste din bani altora(care pierd la pariuri)
Tu nu castigai la pariuri banii pe care-i pierdeau altii ?

Sa zicem ca te atinge o zana fermecata cu nuiaua si incepi sa castigi si tu la pariuri constant......cam 1000 de euro pe luna......ce faci ?....te opresti si nu mai continui pt ca tu consideri ca nu e normal sa faci asa ceva , nu vrei sa devii dependent , vrei ca la 58 de ani sa te lauzi la copilul tau ca vezi doamne ce corect ai fost tu in viata asta si ca in loc sa pariezi ai jucat sah cu umbra ta ?.....probabil ca exact atunci cand îi povestesti toata viata ta frumoasa , copilul mai baga 10 cipuri pe un live in minutul 85.


De la Shadow pt Sergiu doar o vorba sa-ti mai spun si cu asta am incheiat:

¨Zvonul ca banii nu aduc fericirea a fost raspandit de cei bogati doar ca cei saraci sa nu fie invidiosi!!!"

Nu esti obligat sa imi raspunzi la intrebarile alea pt ca eu ma opresc aici dar daca vrei poti sa raspunzi , eu oricum ma opresc aici.

Yo , te rog frumos sa nu imi stergi postul si sa nu te superi pe mine ca am postat off-topic , iti promit a fost ultimul post off-topic pe acest thread legat de pariuri...

Hai ca te-am pupat
Uite acuma am plecat.

racer06_lazio
30th November 2006, 08:09
hmmmmm grava situatie cu pariurile.....ce sa-i faci dak duelul se poarta de unul singur:D:D:D:D:D:D

Elphax
30th November 2006, 08:54
Sergiu duelul tau cu Diablo s-a incheiat. Tu nu trebuie sa-i dai lui raspunsuri aici.

@elphax, trimite-mi mie pe PM parola ta si ce vrei sa votezi si votez eu pt tine:P

interesanta idee...
din pacate nu o mai tin minte, noroc ca a retinut-o mozilla :)

dar fa-ti tu niste clone si voteaza cat vrei :D

YoYoyOi
30th November 2006, 10:05
Shadow, ce faci? Propaganda? Sau ai tu un duel cu Sergiu la care sintem si noi spectatori?

Sergiu
30th November 2006, 10:08
SHADOW tine-ti ideile ca o sa-ti raspund dar altundeva si probabil dupa weekend. Acum chiar nu am timp si nu are rost sa poluam discutia asta. Credeam ca nu mai postam offtopic.

Yoyoyoi poate nu trebe sa-i dau replica, dar e sectiune de comentarii despre duel,iar replica aia o poti lua ca un comentariu la ce a zis DiabLo.

Situatia e asemanatoare cu:
Doi politicieni sunt intr-o campanie electorala si isi expun ideile isi ataca adversarii etc. Cineva la o emisiune de comentarii discuta campania celor 2.
Apoi un candidat (a se citi DiabLo) se ia de ce a zis nu stiu cine (a se citi eu) despre el la emisiunea respectiva. Si apoi continua replicile in acelasi mod.
Reactia mea o consider normala doar is un simplu spectator(alegator) la duel(campanie). Reactia lui sper ca o puteti interpreta si voi, nu trebe sa va faca el un rezumat nu?

Mai vorbim dupa weekend.

tchibos
30th November 2006, 10:19
Marius te asteptam sa revii :ok:

Iulian Lazialu
30th November 2006, 11:26
Tot respectul pt cei care scot bani de la pariuri insa nu cred ca prin acest lucru ei aduc un beneficiu societatii,ci numai lor.
Eu inca mai cred intr-o revenire a lui Marius;)

pinki
30th November 2006, 12:36
tot respectul pt diablo ca isi castiga singur banii, la 18 ani :D mai conteaza cum? important e ca ii are :)

ps: azi are examen, sa-l sustinem :D :cheer:

dj_jaxxx
30th November 2006, 16:13
Nu stiu daca postul #31 din threadul "meciului" a fost chiar necesar...

edit:

postul 31 acum a devenit altul. inainte era plin de injurii scise de catre Diablo si eu la asta m-am referit.

ieppy
30th November 2006, 16:18
hmmmm, naspa moment. :D imi aduc aminte cand m-a prins pe mine popica la un moment dat intr-o situatie din asta. :D bine, eu nu m-am aruncat chiar cum se arunca diablo. :D:D:D

oricum, se vede ca e copil diablo si mai e si din asta tare in gura. fite, bani, femei, ata ete.

pinki
30th November 2006, 16:19
nici eu nu sunt de acord cu postul ala, nu stiu ce legatura are cu lupta...

ieppy
30th November 2006, 16:21
are sa stii. nu imi place sa recunosc dar aici l-a prins marius. l-a provocat putin si diablo a sarit la 3 metrii in sus injurandu-l si amenintandu-l cu bataia daca are tupeul sa calce in bucuresti. e pacat dar si-a facut-o cu manutza lui.

dj_jaxxx
30th November 2006, 16:25
Eu cand am zis ca nu sunt de acord cu postul 31, postul 31 era plin de injuraturile lui Diablo la adresa lui Marius. Sunt de acord cu altualul post 31 in care Marius a adus vorba despre faptul ca Diablo a picat testul de conducere. Cred ca este fair game ca Marius sa aduca vorba despre asta, insa reactia a fost una iesita din comun.

Votul meu s-a schimbat instantaneu.

pinki
30th November 2006, 16:25
sincer, daca imi zicea mie cineva orice dupa ce am picat examenu' auto faceam ca toate alea, pt ca eram nervoasa :D deci, mi se pare o provocare marsava :mda:

Hard
30th November 2006, 16:27
Nu stiu ce sa zic,nu am vazut ce a postat Diablo:D..poate sa imi reproduca cineva?:happy

dj_jaxxx
30th November 2006, 16:29
sincer, daca imi zicea mie cineva orice dupa ce am picat examenu' auto faceam ca toate alea, pt ca eram nervoasa :D deci, mi se pare o provocare marsava :mda:

Vorba romanului: "anything goes!" :D

Daca as fi fost in locul lui Marius, as fi procedat la fel. Trebuie sa tinem minte care este scopul in Arena.

ieppy
30th November 2006, 16:30
este o provocare care are legatura cu scopul luptei care e din cate am inteles sa vedem daca diablo e matur sau nu, ori prin felul in care a raspuns provocarii e clar ca nu e nici pe aproape de o asa numita maturitate. te inteleg ca esti prietena cu el dar daca tu poti scuza limbajul si amenintarile altii nu prea cred ca pot face asta.

si eu am trecut prin exact aceeasi lupta cu un personaj care culmea tot marius il chema si daca imi permit semana ca o picatura de apa cu acest marius. e o coincidentie stranie de ciudata. :D:D:D

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1257

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=4647

ca sa vezi asemanarile. :D


Seby, i-a urat multaaaaaaa....sanatate. :D

pinki
30th November 2006, 16:30
mie nu mi se pare fair-play, in primul rand marius n-a fost acolo sa vada de ce a picat diablo, nici nu stim daca el si=a luat din prima carnetul sau la ce varsta si l=a luat, deci nu e fair play deloc.

ieppy, nu e vorba ca sunt prietena cu diablo, ca nici cu marius n-am nimic :) ps: mi-e lene sa citesc toata lupta aia, fa un rezumat :D

dj_jaxxx
30th November 2006, 16:32
Nu stiu ce sa zic,nu am vazut ce a postat Diablo:D..poate sa imi reproduca cineva?:happy

Injuraturi de mama, de familie, cu morti, tot tacamul. :rosu:

Provocari la o intalnire fata in fata la FM care va avea loc la Bucuresti in acelasi timp insinuand un duel fizic.

Toate astea pe langa insulte mai putin sau mai mult grave la adresa lui Marius.

Cam asta e rezumatul. :rolleyes:

ieppy
30th November 2006, 16:35
pink, eu unul nu il inghit de nicio culoare pe marius si pana acum o ora imi era simpatic diablo dar din pacate l-a facut marius. asta e.

si e cel putin penibil faptul ca a scris niste posturi in care il injura dupa care le-a sters. inca o dovada ca e copil. ca sa nu mai zic de comparatia sa iti moara cineva drag sa nu iei carnetul. aberant.

all in all, si-a aratat limitele.

iar rezumat nu iti fac ca nu e mult si nici nu e imperativ sa citesti. e cam acelasi lucru ca si in lupta asta numai ca eu eram moderator si il ardeam pe marius cum il prindeam. :D eram mic si razboinic pe atunci. :D:D:D

dj_jaxxx
30th November 2006, 16:35
mie nu mi se pare fair-play, in primul rand marius n-a fost acolo sa vada de ce a picat diablo, nici nu stim daca el si=a luat din prima carnetul sau la ce varsta si l=a luat, deci nu e fair play deloc.

ieppy, nu e vorba ca sunt prietena cu diablo, ca nici cu marius n-am nimic :) ps: mi-e lene sa citesc toata lupta aia, fa un rezumat :D

Daca privesti situatia cu impartialitate totala, reactia lui Diablo este cea a unei persoane care a luat carnetul, sau care a picat?

Nu stiu cum a aflat Marius ca Diablo nu a luat carnetul, dar asta e treaba lui si a stiut sa intoarca situatia in avantajul sau. Daca Marius ar fi picat testul de conducere azi, fi sigura ca Diablo l-ar fi facut cu ou si cu otet.

Asta e arena :evil:

pinki
30th November 2006, 16:36
sigur, nici reactia lui diablo nu debordeaza de maturitate, dar nici "provocarea" lui marius....


ieppy, depinde de fiecare ce importanta da lucrurilor, pt mine, probabil si pt diablo, carnetul ala era si este o mare chestie, de cand ma stiu abia asteptam sa fac 18 ani si sa mi-l iau :)

si oamenii nervosi in general nu prea se controleaza, eu stiu asta :D

ieppy
30th November 2006, 16:38
eeeeeee, uite aici ai dreptate, dar de marius se stie ca e imatur. :D:D:D ca nu e finut la fel se stie. :D:D:D insa ce a facut el sa zicem ca a fost facut to prove a point si acel point a fost proven beyond the reasonable doubt. :D

pinki
30th November 2006, 16:41
mie mi-a demonstrat ca e destul de slab, pt ca daca provoci un om gata nervos... e clar ca o sa ai castig de cauza, dar un castig de cauza nemeritat, obtinut cu lasitate :D

ps: tu esti de-asta, de-al meu, care are mult de comentat :D ma bucur ca ai revenit pe forum, o sa ne intrecem la media de postari :ras-plans:

ieppy
30th November 2006, 16:44
nu e clar deloc, ca daca diablo era baiat destept atunci facea unul din urmatoarele lucruri:

ii raspundea cu calm ca era clar ca il provoaca de dragul provocarii sau nu intra deloc pe forum pana se calma. din moment ce a intrat insa e clar ca avea chef sa se refuleze si a facut-o intr-un mod extrem de urat.

p.s ma bucur ca sunt de al tau, primesc si un premiu pentru asta? :D cat despre medie eu am dezavantajul de a fii demult inscris. :D

pinki
30th November 2006, 16:49
ma, eu am picat sala prima data cand am dat (bine, nu invatasem :D ) si am venit pe jos de la ilioara facand ca toate alea si tipand la toata lumea care ma suna etc etc si urland la ai mei "mie sa-mi aranjati, ce-i asta, ma pica pe mine idiotii cu 21 de pct? " :D deci eu il inteleg pe diablo :D

sigur, putea sa mai astepte, sa se calmeze, nu zic nu :D

dar "replica" lui marius e imatura, mie nu-mi dovedeste ca diablo e un copil, imi dovedeste ca marius e las :D deci usor imatur. si se mai si mandreste ca l-a facut pe diablo in 15 min :happy sa mori de ras, nu alta :D

ps: premiu? da, postare dupa postare :happy

Hard
30th November 2006, 16:53
2 incapabili:happy
halal moderatori:ras-plans:
asta reiese din ce posteaza pink si ieppy:D

pinki
30th November 2006, 16:54
huh? ma, nu-mi pune tu vorbe care nu-s ale mele :D

acu' te iau in arena :evil:

ieppy
30th November 2006, 16:55
si eu am picat la sala prima data si pot sa spun ca nu am luat-o prea rau. :D bine, acum fiecare cu trairile lui. :D sunt alte lucruri mai importante ca sa ma enervez. :D

replica lui marius e imatura din momentul in care il ia la misto insa prima lui postare a fost ceva in genul:

am auzit ca ai picat examenul de permis, inseaman ca nu stii sa conduci(nu e ad literam)

dupa care a adaugat bancurile lui rasuflate dar din pacate obisnuite. diablo insa a raspuns cu injurii direct la primul mesaj needitat si daca era luat la misto, life is funny si sincer nu vad drama sa pici un examen pe care poti sa il dai din nou si care nu e asa de important mai ales tinand cont de faptul ca o masina in romania e probabil cea mai proasta investitie posibila.

nu consider ca e o dovada de lasitate, lasitate e ce a facut diablo, injurand si dupa ce a vazut ca marius a citit stergand.

p.s atat doar? :D credeam ca e ceva mai personal. :D:D:D


later edit: hard, si daca ar fii asa te-ar mira cu ceva? :D


si mai later edit: mai nou am un caracter infect vaz ca am zis ca nu vad problema sa te iei de faptul ca cineva a picat examenul pentru permis. ce iti e si cu copii astia. :D

pinki
30th November 2006, 16:57
pt tine :D pt mine masina si carnetul inseamna f mult :D

mai vedem, discutam :D parlamentam :D

concluzia: amandoi sunt imaturi, deci sunt egali :D

later edit: :P hai, ma, ne lasi? :D tu la 22 de ani el la 18, ce ti-e si cu copiii astia? :happy

ieppy
30th November 2006, 16:59
pink, eu locuiesc intr-un loc in care nu am nevoie de masina asa ca e foarte posibil sa fie influentata parerea mea de realitatea in care traiesc. :P

da, amandoi sunt imaturi insa numai unul a injurat si a facut-o urat de tot si mai nou vad ca vrea sa se traga de sireturi si cu mine. :D:D:D

dj_jaxxx
30th November 2006, 17:00
Daca Diablo nu ar fi avut reactia pe care a avut-o la comentariile lui Marius, sigur as fi privit duelul dintr-un punct de vedere diferit.

Stiu ca s-a mai zis asta mai sus, dar cum poate cineva sa compare picarea unui test de conducere cu moartea unei persoane drage si dupaia sa-i acuze pe altii ca au "caracter infect"?

pinki
30th November 2006, 17:03
fiecare cu ce considera important :D

ma, aia care ataca pe cineva deja cazut nu sunt tocmai super caractere :D

ieppy
30th November 2006, 17:05
pink, acum vazui editul tau. :D eu chiar pot sa afirm cu mana pe inima si cu cealalta unde vrei tu ca o comparatie intre mine si diablo nu se poate face. motivele sunt multiple, nu stiu insa daca te si intereseaza. :D


pink, prin urmare dj-ul si cu mine nu avem caractere sau daca le avem sunt infecte? :D:D:D nu de alta dar asat spune dragul de diablo. :D:D:D

dj_jaxxx
30th November 2006, 17:08
fiecare cu ce considera important :D

ma, aia care ataca pe cineva deja cazut nu sunt tocmai super caractere :D


daca ar fi facut misto de el pe orice alt thread, ar fi fost un cheap shot

"Fa-ti un nume. Impune-ti parerea. Demoleaza, taie si spanzura. Alege un adversar si intra in ArenA! Castigi sau pierzi, te alegi cu glorie. "

Asta inseamna ca fiecare are voie sa foloseasca orice mijloace de a-l dobori pe adversar atata timp cat se respecta regulile.

Oricum amandoi au mai mult de un cartonas galben teoretic...dar na...cine mai tine contul? :)

Iulian Lazialu
30th November 2006, 17:08
dupa mine vorbele de genu:''daca ai curajul sa dai prin Bucuresti'' l-au ingropat pe diablo.
cert este ca marius sa folosit de faptul ca diablo a picat testul pt a se relansa in lupta dar nu stiu daca a urmarit prin asta sa dovedeasca ca diablo este copil.
conjunctura il scuza oarecum pe diablo,hai sa fim seriosi,pici un examen si vii dupa aia pe forum unde observi ca cineva se foloseste esec impotriva ta.
pt diablo:fii tare la dreaqu cu examenele,alea vin si pleaca.Important e k noi sa fim sanatosi pt ca examenele sunt facut pt a fi trecute iar Dumnezeu(viata, daca vrei asa) pune greutati pe umarul celor tari ;)

ieppy
30th November 2006, 17:09
nu spun insa ca si marius nu joaca corect sau nah, el se inspira din ce spunem noi aici ca sa ii dea argumente lui diablo. asta nu e fair dar nah. :D:D:D


ce sa spun, mare greutate ca a picat un examen. offf doamne, ai zice ca a si-a incheiat viata cu picarea examenului asta. :D

pinki
30th November 2006, 17:09
hahaha, nici nu ziceam de vreo comparatie :D

nuuu... n-am zis asta :D am zis ca ala care da in cineva gata la pamant nu are un super caracter :D voi sunteti doar cu parerile voastre, influentate de trairi si sentimente, deci clar in alta oala :D

TaciAcolo
30th November 2006, 17:11
o pauza de la pariuri pt Diablo o saptamana.. si il ia examenul fara probleme :)

ieppy
30th November 2006, 17:12
te refreai la varsta insa sa stii ca varsta e direct legata si de trairile pe care le-ai avut. ca exista copii care al 16 ani sunt mai maturi decat mine din pacate si asta pentru ca au avut greutatile de care zicea lazialu si alea nu erau in mod sigur permisul de conducere. :P


si e bine de stiut ca sunt in alta oala. ma fierb mai bine singur. :D:D::D

dj_jaxxx
30th November 2006, 17:13
hahaha, nici nu ziceam de vreo comparatie :D

nuuu... n-am zis asta :D am zis ca ala care da in cineva gata la pamant nu are un super caracter :D voi sunteti doar cu parerile voastre, influentate de trairi si sentimente, deci clar in alta oala :D

O intrebare simpla care necesita doar un "DA" sau "NU":

Crezi ca Diablo a procedat corect cand a comparat picarea unui test de conducere cu moartea unei persoane drage?

ieppy
30th November 2006, 17:14
oricum, vad ca inca ma are in vizor. :D:D:D abia astept sa iasa de acolo ca sunt sigur ca o sa vina dupa mine. :D:D:D

Hard
30th November 2006, 17:14
robi ai un caracter infect:happy

TaciAcolo
30th November 2006, 17:14
mersi.. stiam:D

pinki
30th November 2006, 17:17
O intrebare simpla care necesita doar un "DA" sau "NU":

Crezi ca Diablo a procedat corect cand a comparat picarea unui test de conducere cu moartea unei persoane drage?

hmm... :D pai am mai zis, din punctul meu de vedere, daca e sa privim momentul imediat dupa acest mic esec, si punandu-ma pe mine in locul lui, si aducandu-mi aminte, probabil as fi zis aproape la fel :D daca m-ai fi intrebat la o zi dupa (cand ma calmasem) as fi ras :D deci... si lui o sa-i treaca, dar fiecare simte si vede niste lucruri ca fiind importante intr-un anumit moment si e afectat direct proportional :D

scurt raspunsul meu, nu? :happy :happy

dj_jaxxx
30th November 2006, 17:18
oricum, vad ca inca ma are in vizor. :D:D:D abia astept sa iasa de acolo ca sunt sigur ca o sa vina dupa mine. :D:D:D

http://www.twcenter.net/forums/images/smilies/emoticons/fighting0040.gif




:happy

ieppy
30th November 2006, 17:19
ai uitat sa zici da sau nu. :D:D:D

dj, eu sunt vader. :D:D:D

dj_jaxxx
30th November 2006, 17:20
hmm... :D pai am mai zis, din punctul meu de vedere, daca e sa privim momentul imediat dupa acest mic esec, si punandu-ma pe mine in locul lui, si aducandu-mi aminte, probabil as fi zis aproape la fel :D daca m-ai fi intrebat la o zi dupa (cand ma calmasem) as fi ras :D deci... si lui o sa-i treaca, dar fiecare simte si vede niste lucruri ca fiind importante intr-un anumit moment si e afectat direct proportional :D

scurt raspunsul meu, nu? :happy :happy

Deci sa inteleg ca raspunsul tau a fost "DA"? :D

pinki
30th November 2006, 17:23
intelegi ce vrei :D eu consider ca am fost explicita :ras-plans:

dj_jaxxx
30th November 2006, 17:24
Sun de acord cu ultimul post al lui Marius. Trebuie ca toata lumea sa vada TOT ce s-a postat.

Orice provocare are o reactie si reactia originala a fost ascunsa. Nu se poate vota intr-un mod fair daca userii vad doar provocarea si nu si reactia adevarata.

Dupa cum a spus ieppy mai sus, daca Diablo nu ar fi intrat pe forum imediat dupa test, ar fi fost salvat avand in vedere ca detinea un avantaj destul de mare.

pinki
30th November 2006, 17:29
culmea :D sau nu :) si eu sunt de acord cu ultima replica a lui marius :D

pai, teoretic, n-a intrat imediat dupa, trebuia desigur sa se abtina, sa intre maine, cand era calm :D

totusi, eu vad acum o situatie de X :D

dj_jaxxx
30th November 2006, 17:30
Eu vad o situatie de Y :D

ieppy
30th November 2006, 17:30
tu vezi gresit, dar rau, rau, rau de tot. :D in mod normal nu mai are nicio sansa. :D:D:D si ca sa ma dau mare, numai eu am reusit sa ma scot din arena cu o victorie desi in lupta cam pierdusem dar aia a fost pentru ca a fost un caz de insider trading. :D:D:D

pinki
30th November 2006, 17:33
lasa ca vedem noi la final :D

oricum, in sfarsit, curge sange, se dau pumni, chestii :D o lupta adevarata :happy

ieppy
30th November 2006, 17:34
daaaaaaa, imi dau lacrimile de emotii. :happy nu mai pot. :D:D:D

Hard
30th November 2006, 17:35
pana la urma cine e arbitrul la lupta asta?
sau se fac experimente ca la fotbal cu 2 arbitri dintre care unul e femeie?:D

Iulian Lazialu
30th November 2006, 17:35
io nu stiu de ce asimileaza toti pariurile cu picarea examenului?:thinkso:

TaciAcolo
30th November 2006, 17:36
pariurile implica multa munca :) analize.. etc

ieppy
30th November 2006, 17:37
neah, ca declaram lupta nula daca eram arbitru din cauza incompetentei celor 2 adversari. :D:D:D

pinki
30th November 2006, 17:37
yoyo, da' nu e momentan :D

lol, ieppy, cred :D :happy

iulian, nu stiu, pt ca e vorba de diablo si toata lumea se ia de pariurile lui :D

Iulian Lazialu
30th November 2006, 17:38
invidiosi ai?:D :D

ieppy
30th November 2006, 17:39
ne plangem in pumnii de nervi. :D:D:D

pinki
30th November 2006, 17:40
poate ma bag si eu cu pariurile astea, sa-mi iau A3 :D

am plecat, pierd tocmai momentele astea bune ale luptei :D

dj_jaxxx
30th November 2006, 17:40
Daca se tine cont de cartonase galbene, Diablo a castigat de ieri mi se pare. Dar daca nu tinem cont de niciun cartonas si doar cantarim faptele, jignirile lui Diablo sunt mult mai grave pentru ca au adresat familia, etc. Parca lupta era intre cei 2 forumisti nu si familiile lor.

Hard
30th November 2006, 17:41
pariurile implica multa munca :) analize.. etc

si ce leg are asta cu traseul?:happy

Iulian Lazialu
30th November 2006, 17:42
asta ma intrebam si io

Hard
30th November 2006, 17:44
i-auzi cica mai sunt 3 postari si gata,se termina cu tiganeala:happy
tu trebuia sa ai 2 galbene,ba tu,ba tu?eu de ce?:happy
offff

dj_jaxxx
30th November 2006, 17:44
Cer sa se arate toate mesajele care au fost scrise in threadul luptei pentru ca altfel votul este deja compromis si nu va avea nici cea mai mica valoare!

Eu impreuna cu cei care au vazut cele scrise de Diablo putem vota de-a dreptul corect dar restul nu pot spune asta.

ieppy
30th November 2006, 17:44
are mah ca trebuie sa stii cum sa munceti pe traseu. ce credeti ca e asa usor? :D:D:D fara munca nu ajungi departe? :D:D:D sau ajungi cu autobusul. :D::D:D

TaciAcolo
30th November 2006, 17:45
si ce leg are asta cu traseul?:happy

la traseu...noptiile nedormite NHL NBA NFA.... :) credeam ca sala.

YoYoyOi
30th November 2006, 17:47
Maaaaaaaamaaaaa nu poate lipsi omul de aici putin ca si incepe scandalul. Si n-am urmarit live varsarea de singe.:evil:
Ce se intimpla daca lasi copiii singuri acasa :drak:

Hard
30th November 2006, 17:48
Hai ca Diablo si-a revenit(pt cata vreme?:happy),probabil urmeaza o noua disparitie al lui Marius pt 2 zile:D

ieppy
30th November 2006, 17:48
sa inteleg ca esti mama forumului? :D:D:D


seby, too little, too late. :D ce era de demonstrat a fost deja si pe degeaba o tine pe aia cu provocare marsava ca sa fii luat la misto ca nu ai luat carnetul nu e big deal. :D ce m-ar interesa pe mine e de ce e asa important pentru el carnetul? e din cauza statusului de barbat pe care automat il ai cu un carnet de conducere? sau vrea sa isi ia o masina jmechera si sa faca furori prin exemplarele feminine cu putina minte dar cu mult gust pentru tevi... de esapament?


intrebari peste intrebari. :happy

YoYoyOi
30th November 2006, 17:50
"Eu deja m-am terminat pe tine ... mai vrei o tura ?"

Am si io o intrebare pt stimatul public: asta de mai sus nu era o jignire?

dj_jaxxx
30th November 2006, 17:50
Ultimul post a fost cel mai bun pus de Diablo pe ziua de azi: bine organizat, cumpatat si la subiect. Insa nu stiu daca poate sa acopere posturile de acum cateva ore. Ar fi fost asa simplu fara alea :( Pun pariu ca fara injuraturi ar fi primit 75% din voturi daca nu mai mult.

ieppy
30th November 2006, 17:51
cat se poate de. :D parerea mea e ca lupta sa fie declarata nula pe motiv ca amandoi sunt dusi cu capul si amandoi sa isi ia o pauza de vreo 2-3 zile sa isi revizuiasca atitudinea. :D:D:D

TaciAcolo
30th November 2006, 17:52
Diablo a castigat e clar /hello.....fiecare reactioneaza altfel la nervi unii injura altii sar la bataie :)

ieppy
30th November 2006, 17:54
iar el le face pe amandoua. :happy

Hard
30th November 2006, 17:54
si altii dorm cateva ore.

dj_jaxxx
30th November 2006, 17:55
"Eu deja m-am terminat pe tine ... mai vrei o tura ?"

Am si io o intrebare pt stimatul public: asta de mai sus nu era o jignire?


Ba este! :o:

Eu vazusem "CU" in loc de "PE". :hmm:

Nu cred ca se merita sa se deschida pollul pentru duelul asta avand in vedere ca a iesit mai mult circ decat argumentari. :rolleyes:

YoYoyOi
30th November 2006, 17:56
Si totusi nu mi-ati raspuns la intrebare:rolleyes:

Hard
30th November 2006, 17:58
greseala de tastat:D

tchibos
30th November 2006, 18:00
cate zile dureaza votul pana se declara castigatorul?.. se mai argumenteaza votul?

YoYoyOi
30th November 2006, 18:00
Deci la :galben: pe care-l avea, urmeaza al doilea si :rosu: nu?

dj_jaxxx
30th November 2006, 18:00
Si totusi nu mi-ati raspuns la intrebare:rolleyes:


Eu am raspuns :thinkso:

tchibos
30th November 2006, 18:01
asta inseamna ca nu mai votam?

ieppy
30th November 2006, 18:02
in mod normal da, dar acelasi lucru e valabil si pentru diablo care ar primii un rosu direct pentru ca a zis el. nu de alta dar daca iei decizii retrospective le iei pe toate nu numai pe prima. :P

dj_jaxxx
30th November 2006, 18:02
Deci la :galben: pe care-l avea, urmeaza al doilea si :rosu: nu?

Da, deci daca se tine cont de cartonase, Diablo este castigator inainte de cele spuse in legatura cu testul picat.

dj_jaxxx
30th November 2006, 18:03
in mod normal da, dar acelasi lucru e valabil si pentru diablo care ar primii un rosu direct pentru ca a zis el. nu de alta dar daca iei decizii retrospective le iei pe toate nu numai pe prima. :P

Teoretic, lupta trebuia oprita cand a ajuns Marius la 2 galbele dar arbitrii nu au vazut :D

Iulian Lazialu
30th November 2006, 18:03
de acord ca fiecare reactioneaza in felul sau cand este nervos,iar la asta cred ca diablo ar trebui sa fie inteles;)
plus de asta,marius a vrut sa renunte la lupta,nu are caracter de invingator:no: :no:

YoYoyOi
30th November 2006, 18:04
Eu nu iau decizii retrospective. Intrebam doar. Am intrat doar acum si am luat duelul de unde a ramas cind am iesit. Nu am vazut jignirile lui Diablo, pt ca le-a sters. Dar le-am vazut pe ale lui Marius, care nu le-a sters, si au ramas acolo.
Am sesizat acea jignire care nu a fost sanctionata, inca.

ieppy
30th November 2006, 18:04
exact, teoretic. dar cum acest lucru nu s-a intamplat... si in plus de asta hai sa zicem, se termina lupta, castiga diablo, dar pentru injuraturiile alea ar merita un ban, nu esti de acord?


yoyoyo, in cazul asta ramane totul cum am stabilit. au fost destui moderatori care au vazut injuraturile lui diablo si care pot lua o masura, acum sa vedem si in ce masura se va lua aceasta masura. :D:D:D

dj_jaxxx
30th November 2006, 18:06
Se da ban pentru injuraturi scrise pe Arena? Daca da...atunci merita amandoi ban.

Hard
30th November 2006, 18:06
:happy
maine poimaine il vad pe Diablo ca il invita pe Marius la un al doilea duel.Oricum nu se va termina totul aici,aceasta disputa va avea loc si pe alte threaduri de acum incolo:no: