PDA

View Full Version : Optimi CM 2014: Argentina - Elvetia 1-0



delaparis
26th June 2014, 00:58
01 iulie, ora 19:00

Shinnok
26th June 2014, 10:19
surprise

Loup de Mer
26th June 2014, 12:49
Parca vad ca bate Elvetia, una dintre cele mai naspa echipe ever

YoNuTzz
26th June 2014, 17:50
elvetia - o echipa plina de turci si albanezi..

sun
26th June 2014, 17:59
Elvetia FTW

JJ
26th June 2014, 19:35
Va fi foarte greu sa batem. Atacul isi creaza ocazii, insa Djourou e o catastrofa de fundas central, iar Benaglio e cunoscut pentru cum sta pe linia portii si nu iese pe centrari.
Pe de alta parte continui sa cred ca Argentina va fi eliminata in meciul in care Messi nu marcheaza. Poate contra Elvetiei va fi meciul asta prost al lui Messi.
Aguero nu joaca. Nu mi se pare ca ar conta prea tare.

bogdan_nj
27th June 2014, 00:47
Nici argentinienii nu sunt prea meseriasi in aparare.

Eddy DoubleD
27th June 2014, 01:29
Aguero nu va mai prinde niciun meci.

Sir. Eko
27th June 2014, 05:41
Iar ii scoate Messi.

Johnny D
27th June 2014, 09:25
Mereu! La acest mondial a fost cel mai bun pana acum tocmai pentru ca si cand nu joaca echipa nimic, omu decide singur meciu!:yes:

Lordul
27th June 2014, 22:16
se califica Elvetia , Benaglio face si meciuri mari :ok: , Seferovic marcheaza

delaparis
27th June 2014, 22:29
Argentina fara Messi nu e mai tare decat Honduras. Daca se intampla ceva ... :rolleyes:

Leo
27th June 2014, 22:49
Fara emotii. Argentina merge in sferturi.

Iulian.
27th June 2014, 23:06
Am votat. Se califica Zurich.
Astia vor sa ajunga si ei sa treaca nu doar de grupe (de care au trecut de atatea ori), dar acum vor sa treaca si de primul meci eliminatoriu.
Blatter mananca la cantina din localitate dolari cu euroi. Dar nu pe gratis. Mai ales ca si chestia qatareza pare sa pice... E complicat.

Slava Domnului ca e vorba de Argentina, ca pe toate site-urile de limba spaniola "se vede" doar finala Brazilia-Argentina ... Nu stiu pe ce se bazeaza cand includ Argentina. In cazul Braziliei e foarte clar de ce se mizeaza atat.

Ma mir cum de a picat acum 4 ani in grupa cu Spania si Chile (ultima fiind tot Honduras).
Acum 8 ani au ratat la penalty-uri calificarea in sferturi. De data asta Zurich are mari sanse sa ajunga in sferturi. Si cei din Elvetia se vor bucura :D

Xaviesta
27th June 2014, 23:08
Argentina fara Messi nu e mai tare decat Honduras.

Sper ca ai glumit.

delaparis
27th June 2014, 23:35
Hai si fara Di Maria ca sa nu fii gelos pe astia de la Real :D

Xaviesta
28th June 2014, 01:47
Ce glumet esti tu :D

Julio_Zane
28th June 2014, 05:42
argentina bate aici probabil in prelungiri sau penalty-uri.

delaparis
1st July 2014, 18:42
Elvetia :
Benaglio - Rodriguez, Djourou, Schar, Lichtsteiner, - Inler (c), Behrami, Mehmedi, Xhaka, Shaqiri - Drmic

Argentina :
Romero - Rojo, Garay, Fernandez, Zabaleta - Mascherano, Gago, Di Maria - Higuain, Messi (c), Lavezzi

Lavezzi titlular /hello

Iulian.
1st July 2014, 18:43
Argentina nu a mai pierdut in optimi din 1994, cand a fost un meci superb Romania-Argentina 3-2.
(Nu am luat in calcul 2002 cand nici n-a ajuns in optimi ...)

Meciul de acum o sa fie oare frumos ?...
Dar mai mult ma intereseaza "greselile" de arbitraj. Ca doar joaca "Zurich" :D

Ma intereseaza deasemenea sa vad jocul lui Messi. Pe mine nu m-a impresionat deloc pana acum, e o mare vedeta si se astepta mai mult de la el, ca si de la Neymar.

Au fost cel putin 3 jucatori care au jucat mai bine decat Messi sau Neymar. Unul dintre ei este Robben (cel mai bun de pana acum, chiar nu m-am asteptat de la el sa-l vad jucand asa bine). Faptul ca "a sarit ca in piscina" la finalul cu Mexic nu-i sterge din jocul anterior prestat. A fost o lipsa de fair-play, fiindca putea obtine acel penalty fara "acrobatia" respectiva...

Iar la "saritura" respectiva a lui Robben am vazut pe jurnalele online ca nu se spune aproape deloc de faptul ca el a profitat de faptul ca a fost calcat pe picior - o imprudentza greu de explicat pt. un jucator cu experientza...

Chiar si Pele l-a acuzat pe Neymar, ca "nu se mai poate asa", cu sariturile lui pt. a cere fault/penalty. Noi il acuzam pe Robben (fara sa fim Pele), dar Robben a aratat un fotbal bun in mai putin de 20 de zile decat a aratat Neymar in ultimele 6 luni, din pacate.
Sper ca si Neymar si Messi sa joace mai bine, dar evident sper si mai mult ca jocul lui Robben sa-i mearga cel putin la fel de bine.

Am mizat pe "Zurich" - nu am pariat .. si nu pariez azi, chiar n-am chef de pariuri.
Si nu am mizat la intamplare. Elvetia nu a trecut decat in 1934 de optimi (un 2-1 Olanda :D ... Dar atunci optimile erau prima faza).

Elvetienii vor deci sa treaca de prima faza eliminatorie dupa iesirea din grupe (in 1954, chiar la ei acasa, i-au batut austriecii cu 7-5, cele mai multe goluri intr-un meci de Mundial...).
Vor sa arate ca au meritat sa fie cap de serie (.. n-au meritat deloc, e altceva, indiferent de ce fac azi).
Daca nu se califica e o lovitura pentru Blatter. Inca o lovitura. Are numai belele in ultimul timp. Ce semeni aia culegi...

Ghinionul elvetienilor ca dau acum de Argentina. Elvetienii sunt un popor admirabil, demn de mare respect. Ar fi meritat ca nationala lor sa treaca si ei o data de prima faza eliminatorie DUPA iesirea din grupe. Si cateodata nici n-au jucat rau (mai ales in 1994, cand au batut Romania cu 4-1)

Bobi Cearton
1st July 2014, 18:45
Cu cine tinem aici?:D

Iulian.
1st July 2014, 18:49
Eu tin cu Argentina daca Messi joaca bine .. altfel ma supar pe el si tin cu "Zurich" :D
Nu, cu "Zurich" nu tin. Tin, la o adica, cu Elvetia. E altceva :yes:

FIFA lui Blatter nu a ocupat intreaga Elvetie. (FIFA creata in fapt de Jules Rimet, chiar daca el a fost al 3-lea presedinte ...)

Bobi Cearton
1st July 2014, 19:06
Di Maria are dreptate, trebuia galben pt elvetian.
L-a trimis la seminte.

Iulian.
1st July 2014, 19:08
Din ce arata weather.com acum se pare ca e mai cald decat la meciul Olandei cu Mexic. (Elvetienilor le "convine" de minune)


http://i61.tinypic.com/34phndj.png

Dexter30
1st July 2014, 19:15
Cu cine tinem aici?:D

Pentru frumusetea fotbalului ar fi bine sa castige Argentina. Ar putea urma un duel interesant cu belgienii.

cataa.
1st July 2014, 19:25
Cu cine tinem aici?:D

cu Elvetia:D

cataa.
1st July 2014, 19:27
ce ratare:)

Cristyniku
1st July 2014, 19:39
Echipele astea mici sunt de-a dreptul idioate la finalizare. Aceleasi ratari de oameni prosti am vazut si la algerieni/nigerieni etc.

Bobi Cearton
1st July 2014, 19:40
Meciurile din optimi se desfasoara dupa acelasi tipic: echipa mica cedeaza in portiunea de timp 80'-120'.

Aurel.D
1st July 2014, 19:41
Ce au ajuns argentinienii, să îi ia la driblinguri elvetienii ăstia albanezi!:D


Echipele astea mici sunt de-a dreptul idioate la finalizare. Aceleasi ratari de oameni prosti am vazut si la algerieni/nigerieni etc.

Că bine zici, cam pe aici se face diferența!

Sevilla86
1st July 2014, 19:44
Hai Elvetia /hello

Tin cu europenii si nu tin cu Messi :D

cip
1st July 2014, 19:47
Echipele astea mici sunt de-a dreptul idioate la finalizare. Aceleasi ratari de oameni prosti am vazut si la algerieni/nigerieni etc.
pai de-aia se si numesc echipe mici :D
parerea mea e ca si mingea brazuca ii cam incurca :rasc:

TheIceMan
1st July 2014, 19:51
hai a lu' Blatter, haaaii :)

te si miri cum de au dat 5 goluri franceziii... ala a fost blat :D

TheIceMan
1st July 2014, 19:52
Echipele astea mici sunt de-a dreptul idioate la finalizare. Aceleasi ratari de oameni prosti am vazut si la algerieni/nigerieni etc.

sa te uiti atenta cand joaca romanii. :D

iulian_1976
1st July 2014, 20:03
Romanii ajung greu la poarta,nu prea au ce rata.

OT: Argentina joaca foarte static poate trec de optimi,dupa nu ii vad prea bine.

cip
1st July 2014, 20:08
foarte slabe Argentina si Brazilia,cred ca e momentul ca europenii sa sparga gheata in America de Sud... unii se bazeaza pe Neymar,ceilalti pe Messi,in rest tabula rasa...cu cate o floare,cam greu...

Bobi Cearton
1st July 2014, 20:09
Romanii ajung greu la poarta,nu prea au ce rata.

OT: Argentina joaca foarte static poate trec de optimi,dupa nu ii vad prea bine.

Brazilia, Germania, Franta, Olanda joaca in acelasi registru.
Vom vedea lovituri de la 11 m cu duiumul.

cip
1st July 2014, 20:12
Romanii ajung greu la poarta,nu prea au ce rata.


mai ales daca-i selectioner pizdurca...pai pe asta l-au invitat si olandezii sa le dea gol si el a intarit apararea...:))

cip
1st July 2014, 20:18
di maria asta n-ar fi jucator rau,dar nu-l ajuta aerodinamica...cum dreq sa faci sprinturi surprinzatoare cu asa urechi :D

Bobi Cearton
1st July 2014, 20:27
Jocul lancezeste, mai e putin si ne ia somnul.

Shinnok
1st July 2014, 20:34
merita cineva cupa asta? :D

Cristyniku
1st July 2014, 20:35
Nu va luati de Di Maria:floricica:.

@TheIceMan: M-am uitat chiar foarte atent, stai linistit.

iulian_1976
1st July 2014, 20:38
Brazilia, Germania, Franta, Olanda joaca in acelasi registru.
Vom vedea lovituri de la 11 m cu duiumul.

Ma lesi toate care le-ai numit zburda pe teren.
M-as bucura sa vezi macar un USa: Argentina nu astea 4 o sa intelegi mai bine ce inseamna dinamica a unei echipe ,nu a unui jucator cu mingea la picior.

Bobi Cearton
1st July 2014, 20:41
Ma lesi toate care le-ai numit zburda pe teren.

Olanda a zburdat 87 min, Germania 120. Nu stiu ce dinamica urmaresti matale, toate 4 au jucat impiedicat.

El Pistolero
1st July 2014, 20:50
Praf si Argentina. De fapt praf au fost cam toate echipele. Slab de tot acest mondial.

Xaviesta
1st July 2014, 20:53
Doamne cate faze strica Di Maria

Sevilla86
1st July 2014, 20:54
Brazilia, Germania, Franta, Olanda joaca in acelasi registru.

Olanda a jucat pe temperaturi si umiditate uriase... Germania mi-a placut, doar portarul algerian a facut diferenta in primele 90 de minute.
Ce poti sa spui de rau cand Germania a avut 29 de suturi la poarta intre care 22 pe poarta?

Brazilia si Franta sunt slabe intradevar.

phife
1st July 2014, 20:55
Praf si Argentina. De fapt praf au fost cam toate echipele. Slab de tot acest mondial.

nu asta e problema.
problema e ca in ultimul timp ne confruntam cu o revolutie defensiva , inceputa de mourinho cu porto , continuandu-se cu inter , chealsea chiar real madrid , atl madrid samd.
problema e ca se foloseste defenisva prea mult , prea multa autobaza , in atac nu mai ai ce inventa. in schimb in defensiva cu niste jucatori decenti poti lejer sa creezi ceva greu de spart , vezi nigeria , algeria , costa rica , italia , elvetia ghana in meciurile in care s-au aparat precis.
putini jucatori pot deschide defensive de 8 oameni , messi de exemplu iata-l , nu poate , nemtii nu au putut ... Robben in schimb a reusit..
dar eu nu sunt de acord cu reforma asta defenisva.;)

Dexter30
1st July 2014, 20:56
In afara de Messi niciun argentian nu incearca sa joace sud-american, cu dribbling. Centrari multe si inutile. :sleep:

phife
1st July 2014, 20:58
de aia raman la parerea ca Bayern - Borussia a fost probabil cea mai buna finala UCL pe care am vazut-o in ultimul timp si va ramane asa.

iulian_1976
1st July 2014, 20:59
Olanda a zburdat 87 min, Germania 120. Nu stiu ce dinamica urmaresti matale, toate 4 au jucat impiedicat.

Priveste jucatori care nu au minge de la Argentina,cum merg agale.
Germanii au urechile lungi de la cati kilometri au alergat algerienii;nu mai dau exemple ca nu are rost.

Pregateste o scuza plauzibila ai timp cateva zile cand o sa vezi Argentina contra unor echipe impiedicate.

Dexter30
1st July 2014, 21:09
nu asta e problema.
problema e ca in ultimul timp ne confruntam cu o revolutie defensiva , inceputa de mourinho cu porto , continuandu-se cu inter , chealsea chiar real madrid , atl madrid samd.
problema e ca se foloseste defenisva prea mult , prea multa autobaza , in atac nu mai ai ce inventa. in schimb in defensiva cu niste jucatori decenti poti lejer sa creezi ceva greu de spart

Solutia era tiki-taka, joc de posesie prelungit. Nici asta nu era o tactica spectaculoasa, dar ruperile de ritm puteau crea faze frumoase. Problema e ca acest sistem functioneaza doar cand ai mijlocasi de talia lui Xavi si Iniesta (care au imbatranit). Pentru autobaza este intr-adevar suficient sa ai cativa jucatori decenti, determinati.

Din pacate nu ne mai putem intoarce la perioada lui Socrates, Zico si Falcao... :(

BlueEnergy
1st July 2014, 21:17
Sa ii frec pe argentinieni. Era singurul meci ramas pe bilet...am jucat pe ei, oarecum normal as spune si se termina in timp regulamentar 0-0...mm. Slab joaca.

cip
1st July 2014, 21:19
Nu va luati de Di Maria:floricica:.


pai daca nu mai e runaldu,cautam si noi alt bufon...am fi ras de dodel dar nu-i cazul,noi il avem antrenor pe Pizdi si asta nu califica pe nimeni niciodata:D

Bobi Cearton
1st July 2014, 21:19
Priveste jucatori care nu au minge de la Argentina,cum merg agale.
Germanii au urechile lungi de la cati kilometri au alergat algerienii;nu mai dau exemple ca nu are rost.

Pregateste o scuza plauzibila ai timp cateva zile cand o sa vezi Argentina contra unor echipe impiedicate.

M-ai convins.

Eddy DoubleD
1st July 2014, 21:23
Nu va luati de Di Maria:floricica:.


Cum sa nu te iei de el? Nu e in stare sa treaca o centrare de primul fundas. Dar apoi ma gandesc ca joaca la Real Madrid si se explica :))

YoNuTzz
1st July 2014, 21:23
cred ca la penalty-uri argentina va incerca executii cu multe opriri, iar elvetienii vor trage ca din tun...sa speram ca ma insel...

Dexter30
1st July 2014, 21:24
Iar centrare... Puneti ba mingea jos.

Bobi Cearton
1st July 2014, 21:26
Hai la pinalti.

JJ
1st July 2014, 21:27
Le-o tragem breeeeeeeeeeeee

Shinnok
1st July 2014, 21:27
mda.

delaparis
1st July 2014, 21:27
Nah ... ce pacat :headbang:

Hingherul
1st July 2014, 21:27
1-0 final aici.

Catalanul
1st July 2014, 21:28
Argentina /hello

cip
1st July 2014, 21:28
fuck :headbang:
noapte buna! :D

Dexter30
1st July 2014, 21:28
Meciurile din optimi se desfasoara dupa acelasi tipic: echipa mica cedeaza in portiunea de timp 80'-120'.

:yes:

Tot Messi a trebuit sa sparga prin centru, altfel...

Sevilla86
1st July 2014, 21:28
E vina voastra ca ati tot facut mishto de el si l-ati intaratat...
Nu-i nimic, ii bate SUA in sferturi.

Bobi Cearton
1st July 2014, 21:29
Ce fain era daca aveam 11 m.

delaparis
1st July 2014, 21:29
Parca-i vad campioni pe tango astia ... :mda:

iulian_1976
1st July 2014, 21:29
M-ai convins.

O sa te convingi cu adevarat peste cateva zile cand o sa joace cu ...impiedicatii.:D

Eddy DoubleD
1st July 2014, 21:30
Nu joci nimic tot meciul si la final esti erou :))

delaparis
1st July 2014, 21:30
:headbang: bara ... plm

phife
1st July 2014, 21:32
E vina voastra ca ati tot facut mishto de el si l-ati intaratat...
Nu-i nimic, ii bate SUA in sferturi.

sa vezi defenisva ce etaleaza si usa cu belgia. asa cum s-a aparat toata lumea cu ei de au inceput baietii sa-si bata pla de echipa lor ca ce , aia e echipa?
partea buna e ca din sferturi nu mai are cine sa se apere. in afara de costa rica.

Dexter30
1st July 2014, 21:32
Nu joci nimic tot meciul si la final esti erou :))

Toata faza a facut-o Messi cu patrunderea prin centru. Daca se continua cu centrarile puteau sa joace pana maine si tot nu marcau

Xaviesta
1st July 2014, 21:35
Fmm cu simularile alea Shaqiri.

Messi!!!! :D e totul pt echipa asta

JJ
1st July 2014, 21:35
gura ma-sii de bara :(

Hingherul
1st July 2014, 21:36
1-0 final aici.

io v-am zis... felicitari mie! :D

Taquito
1st July 2014, 21:37
ce rau imi pare pt elvetieni :((

TheIceMan
1st July 2014, 21:38
Ce ghinion pe Elvetia bai frate!!! cu bara in ultimul minut, cu executie aiurea.
Nu inteleg de ce nu au atacat nimic de la pauza repriza a doua si prelungiri.
Pacat pentru ei, Argentina mai joaca un meci si cam gata si pentru ei.

Loup de Mer
1st July 2014, 21:38
Elvetia acasa, sugeti cascavalul !

Bobi Cearton
1st July 2014, 21:38
O sa te convingi cu adevarat peste cateva zile cand o sa joace cu ...impiedicatii.:D

N-am tinut cu Argentina in seara asta. De acum numai de al dracu' o sa tin cu ei.
Au traseu usor. Impiedicatii se vor impiedica intre ei.

YoNuTzz
1st July 2014, 21:40
bine ca s-au calificat.

YoNuTzz
1st July 2014, 21:41
prevad urmatoarele 2 semifinale:

1. brazilia - germania
2. olanda - argentina

TheIceMan
1st July 2014, 21:41
N-am tinut cu Argentina in seara asta. De acum numai de al dracu' o sa tin cu ei.Ce sa te astepti de la un privitor de A3 :D

TheIceMan
1st July 2014, 21:42
Imi desfac o Milka sa-mi treaca supararea. :)

Hingherul
1st July 2014, 21:44
Imi desfac o Milka sa-mi treaca supararea. :)

cu lapte de ren? :)

delaparis
1st July 2014, 21:45
Argentina mai joaca un meci si cam gata si pentru ei.

Sa crezi tu. Sa vezi ce noroc chior vor avea cu eliminarea Belgiei asta seara si Costa Rica in semi :D

TheIceMan
1st July 2014, 21:45
cu lapte de ren? :)

Mai stii? cu globalizarea asta orice e posibil.

TheIceMan
1st July 2014, 21:46
Sa crezi tu. Sa vezi ce noroc chior vor avea cu eliminarea Belgiei asta seara si Costa Rica in semi :D

Pai daca Belgia va fi eliminata, Argentina o sa aiba si mai mici sanse, Klinsi ii scoate din nou :D

JJ
1st July 2014, 22:01
Trebuia sa marcam. Fara discutie. Argentina a jucat cel mai bun meci de pana acum si tot a jucat prost. Nu cred ca trec astia de Belgia.

iulian_1976
1st July 2014, 22:08
Bine hai sa vedem daca mult cotata Belgie cu jucatori de top trece de USA am indoieli :)

TheIceMan
1st July 2014, 22:10
cu lapte de ren? :)

scrie asa: "alpenmilch schokolade bunte kakaolinsen" :D

Bobi Cearton
1st July 2014, 22:12
Ce sa te astepti de la un privitor de A3 :D

Tu ce antena pricesti?

Iulian.
1st July 2014, 22:22
Elvetia a jucat nesperat de bine, mai ales in prelungiri.
Meciul asta mai bine ajungea la penalty-uri. Mi-ar fi placut mai mult.

Nu mi-a placut de jocul lui Messi. Numai 2 faze frumoase facute nu ajung pentru cel mai bun fotbalist. Sunt alti 2-3 fotbalisti (cel putin) care au fost clar superiori lui Messi la turneul asta.
Daca nu suta Di Maria foarte plasat nu marcau. Si apoi in final Elvetia a avut un ghinion imens, rar intalnit : acelasi jucator, la 3 metri de poarta ...

Cum am mai zis, nu cred ca Argentina va trece de Belgia (desi mult as vrea o semifinala Olanda-Argentina :D ). Dar nu ajunge acolo Argentina, fiindca se vede clar ca nu au echipa sa ajunga in semifinale.

Dar vad pe majoritatea site-urilor ca se "prezice" o finala Brazilia-Argentina. Ce dezastru pentru fotbal !!..
Pronosticul meu pentru semifinale vad ca n-am cum sa-l modific deloc : Brazilia-Franta si Olanda-Belgia. Iar Olanda ajunge mai usor in finala, cu Brazilia nu stiu ce sa zic .. doar sper sa n-ajunga, fiindca atunci o sa si castige cupa, foarte probabil.

Parca-mi pare rau acum de Elvetia, chiar mi-au placut mult in dese momente. Formeaza intr-adevar o Echipa. Dar cand ma gandesc la Blatter nu mai imi pare rau :D In plus astept inca sa vad un joc frumos la Messi (Dom'le, nici Platini in 1986 n-a jucat mai slab decat Messi acum. Si Platini luase in 83-84-85 trei baloane de aur). N-ai cum sa nu te intrebi ce joc ar face Messi la alta echipa in afara de Barcelona. Dar nu conteaza pana la urma, macar sa joace bine acolo unde este. Mundialul este altceva ... iar el este deja la al 3-lea ...

Hai Belgia ! Sa fie acolo in sferturi 4 echipe din Europa. Ca sud-americanii tot spun mereu ca sunt ei "cei-mai-cei", intotdeauna. Si am vazut prea !!.. Si la Brazilia si la Argentina. Apropo, cred ca Chile ar fi eliminat Argentina. Sunt foarte convins. Chilienii sunt cei care mi-au placut cel mai mult de la sud-americani.

Lordul
1st July 2014, 22:33
pacat de Elvetia...dar a jucat bine....argentinienii parca au fortat mai mult ..in final diferenta de valoarea s-a facut simtita

cip
1st July 2014, 22:41
pacat de Elvetia...dar a jucat bine....argentinienii parca au fortat mai mult ..in final diferenta de valoarea s-a facut simtita
:))

Iulian.
1st July 2014, 22:45
La TVR1 tocmai spusera ca "Messi a fost declarat iar omul meciului".

Poate "argentinianul meciului". Eu il consider pe Shaqiri "omul meciului".
Apropo : Switzerland's Xherdan Shaqiri has been nicknamed the 'Alpine Messi' - "The Guardian" :D

TheIceMan
1st July 2014, 22:45
Tu ce antena pricesti?

explica ce inceamna "pricesti" si apoi pot sa iti raspund. :)

Cristyniku
2nd July 2014, 00:20
Si Di Maria inscrie:floricica::D.

iulian_1976
2nd July 2014, 01:39
Mai fain ar sta DiMaria la avatarul tau decat baiatul din poza. :)

Cristyniku
2nd July 2014, 01:43
Mai fain ar sta DiMaria la avatarul tau decat baiatul din poza. :)

Nu pot sa multumesc pe toata lumea:D.

Raiden
2nd July 2014, 02:54
E urat. Sunt sigur ca nu s-ar afisa niciodata cu Di Maria. :))

cimitiru' ghencea
2nd July 2014, 10:17
meci naspa, n-am avut rabdare sa ma uit la tot ,dar am vazut golul...
messi iar s-a scos ,dupa ce a fost foarte individualist si egoist tot meciul.la faza golului a pasat exact cand trebuie .
nu-i vad bine pe argentinieni in sfertul cu belgia, daca joaca la fel de prost ca pana acum...

Doctor_Satan
2nd July 2014, 11:00
Si argetinienii au bulan? Pacat ca s-a terminat asa meciul. Elvetienii meritau sa ajunga la penalty-uri.

Aurel.D
2nd July 2014, 12:12
Așa de atractiv a fost meciul că am jucat câteva partide de șah în acest timp.

TheIceMan
2nd July 2014, 17:49
meci naspa, ai naspa! fix la fel cu Belgia - USA.

cimitiru' ghencea
3rd July 2014, 09:58
ai naspa! fix la fel cu Belgia - USA.

inseamna ca n-ai vazut unul dintre meciurile astea...:D