PDA

View Full Version : Cupa Romaniei 2014



Leo
16th June 2014, 11:16
Zona Transilvania

Etapa 1

Timisoara - CSUAV Arad
Baia Mare - CS Stiinta Petrosani 83-6

Etapa 2

CSUAV Arad - CS Stiinta Petrosani
Timisoara - Baia Mare 18-3


Zona Moldova

Etapa 1

CS Poli Agro Iasi - CSM Bucovina Suceava 52-22

Etapa 2

U Cluj - CS Poli Agro Iasi


Zona Muntenia

Etapa 1

Dinamo - Rugby Club Barlad 71-6

Etapa 2

CSA Steaua Bucuresti - Dinamo 23-26

Zona Dobrogea

Etapa 1

CSM Olimpia Bucuresti - CS Navodari 96-6
Farul Constanta - RCM Galati 102-6

Etapa 2

Farul Constanta - CSM Olimpia Bucuresti 12-24
CS Navodari - RCM Galati 37-6

Leo
2nd October 2014, 17:38
Etapa 3


Zona Transilvania
RCM Timisoara - Stiinta Petrosani 110-0 (49-0)
Baia Mare sta


Zona Moldova
Universitatea Cluj - CSM Bucovina Suceava 66-9 (54-3)

Zona Muntenia
Steaua - RC Barlad 62-16 (31-16)
Dinamo sta

Zona Dobrogea
Farul Constanta - CS Navodari 75-7 (54-0)
CSM Olimpia Bucuresti - RCM Galati 124-8

Leo
6th October 2014, 21:21
Etapa 4


Zona Transilvania
CS Stiinta Petrosani - Baia Mare 6-69
Timisoara sta


Zona Moldova
CSM Bucovina Suceava - CS Poli Agro Iasi 14-40

Zona Munteniei
Rugby Club Barlad - Dinamo 5-99
Steaua sta

Zona Dobrogea
CS Navodari - CSM Olimpia Bucuresti 9-87
RCM Galati - Farul Constanta 9-123

Leo
13th October 2014, 18:22
Etapa 5

Zona Transilvania
Baia Mare - Timisoara 29-25
CS Stiinta Petrosani sta

Zona Moldova
CS Poli Agro Iasi - U Cluj 11-63

Zona Muntenia
Dinamo - CSA Steaua Bucuresti 17-17
Rugby Club Barlad sta

Zona Dobrogea
CSM Olimpia Bucuresti - Farul Constanta 21-16
RCM Galati - CS Navodari 6-54

Leo
13th October 2014, 18:25
Etapa 6

Zona Transilvania
Timisoara - CS Stiinta Petrosani 116-0
Baia Mare sta

Zona Moldova
U Cluj - CSM Bucovina Suceava 82-3
CS Poli Agro Iasi sta

Zona Muntenia
CSA Steaua Bucuresti - Rugby Club Barlad 99-10
Dinamo sta

Zona Dobrogea
Farul Constanta - CS Navodari 79-3
CSM Olimpia Bucuresti - RCM Galati 5-0 neprezentare

Leo
19th October 2014, 21:21
Clasament

Zona Transilvania

1 Timisoara 4 3 0 1 269 32 +237 12 3 15
2 Baia Mare 4 3 0 1 184 55 +129 12 2 14
3 CS Stiinta Petrosani 4 0 0 4 12 378 -366 0 0 0

Zona Moldova

1 U Cluj 4 4 0 0 270 32 +238 16 4 20
2 CS Poli Agro Iasi 4 2 0 2 112 158 -46 8 2 10
3 CSM Bucovina Suceava 4 0 0 4 48 240 -192 0 0 0

Zona Muntenia

1 Dinamo 4 3 1 0 213 51 +162 14 2 16
2 CSA Steaua Bucuresti 4 2 1 1 201 69 +132 10 3 13
3 Rugby Club Barlad 4 0 0 4 37 331 -294 0 0 0

Zona Dobrogea

1 CSM Olimpia Bucuresti 6 6 0 0 357 51 +306 24 4 28
2 Farul Constanta 6 4 0 2 407 70 +337 16 5 21
3 CS Navodari 6 2 0 4 116 349 -233 8 2 10
4 RCM Galati 6 0 0 6 35 445 -410 -1 0 -1

Leo
25th October 2014, 14:04
Sferturi de finala:

Parcul Sportiv Iuliu Hatieganu, ora 11:00: Stiinta Baia Mare – Universitatea Cluj
Stadion Florea Dumitrache, ora 11:00: Steaua Bucuresti – CSM Olimpia Bucuresti
Stadion Complex Ghencea, ora 15:00: Dinamo Bucuresti – Farul Constanta
Parcul Sportiv Iuliu Hatieganu, ora 16:00: RCM Timisoara – Poli Agro Iasi


Toate meciurile se vor juca in aceeasi zi, pe 29 octombrie.

Leo
30th October 2014, 13:53
Dinamo - Farul 30-18 (8-8)
Steaua - CSM Bucuresti 18-19
RCM Timisoara - Poli Agro Iasi 123-0
Baia Mare - U Cluj 29-7


Semifinalele se vor juca duminica, 2 noiembrie 2014, in Bucuresti. Tragerea la sorti are loc astazi.

Leo
31st October 2014, 16:11
Semifinale:


Duminica, ora 10.00: Baia Mare - CSM Bucuresti
Duminica, ora 12.00: Dinamo-RCM Timisoara

Leo
2nd November 2014, 20:09
Dinamo - RCM Timisoara 12-78
CSM Bucuresti - Baia Mare 16-18


Stiinta Baia Mare va juca a cincea finala consecutiva in Cupa Romaniei, pe 30 noiembrie, maramuresenii urmand sa intalneasca la Cluj-Napoca pe RCM Timisoara.

Leo
1st December 2014, 14:13
Stiinta Baia Mare-RCM Timisoara 14-19 (8-9)


Stinta Baia Mare:1. Pristavita-Mardare Constantin, 2. Oancea Alexandru Claudiu, 3. Rusu Paul, 4. Hristache Ionut, 5. Van Heerden Johannes Petrus [C], 6. Stoica Cristian, 7. Moyake Kuselo, 8. Ailenei Razvan, 9. Shamkharadze Bidzina, 10. Brooks Daniel Adrian, 11. Botezatu Ionut, 12. Dinis Vartic Cristian, 13. Fakaosilea Sione, 14. Spring Michael, 15. Samoa Luke Alec Giovanni
Rezerve: 16. Gorun Florin, 17. Dico Mihai, 18. Pocris Marius Zelco, 19. Danila Marius, 20. Taufa Samisoni, 21. Bucur Alexandru, 22. Oprea George Paul, 23. Ailenei Paul.
Antrenori: Eugen Apjok si Vasile Lucaci

RCM Timisoara:1. Tarus Alexandru Mihai, 2. Capatina Marian Eugen, 3. Romumu Ratu Manasa Saulo, 4. Popirlan Valentin, 5. Lazar Dorin, 6. Morrison Randall Anthony, 7. Rus Vasile Sorin, 8. Burcea Sandu Stelian [C], 9. Calafeteanu Valentin Nicolae, 10. Umaga Siaki Jack, 11. Moala Viliami Tu`akalau, 12. Kinikinilau Paula Fakavainga, 13. Malupo Mateo Vakatalau, 14. Shennan Stephen Ross, 15. Conache Gabriel.
Rezerve: 16. Gorcioaia Marian, 17. Militaru Gigi, 18. Maris Samuel, 19. Drenceanu Marian, 20. Dumitru Victor Alexandru, 21. Tanase Laurentiu Marian, 22. Rose Jody Gavin, 23. Tangimana Fonovai.
Antrenori:Heikell Grainger si Sosene Anesi

Arbitri: Vlad Iordachescu – Cristian Raduta, Danut Frasineanu
Au marcat: Oancea-e, Samoa Luke-3lp respectiv Popirlan-e, Calafeteanu-tr, 4lp
Cartonase galbene: V.Rus si Morrison-ambii RCM Timisoara

Timisoara a castigat trofeul pt a doua oara in istorie.

http://i57.tinypic.com/2eztr0m.jpg

Leo
1st December 2014, 14:14
Felicitari Timisoara!