PDA

View Full Version : Transferuri tur 2014-2015



megastar
9th June 2014, 23:06
Pana acum punctam doar la plecari:
Armando Cooper – finalizare imprumut
Diego Sevillano – Finalizare imprumut
Henrique de Jesus – finalizare imprumut
Mauro Goicoechea – FC Arouca
Bogdan Gavrila – Dinamo Bucuresti
Liviu Bajenaru – Concordia Chiajna
Gabriel Giurgiu – finalizare contract
Sergiu Costin – finalizare contract

megastar
25th June 2014, 11:29
La capitolul veniri:
Janos Szekely, Cristian Cristea, Marius Batfoi ( Dunarea Galati), Stoian si Rusu, Vlasie ( echipa a doua), Silviu Izvoranu.

Doctor_Satan
25th June 2014, 11:33
Cooper si Sevillano nu stiam ca sunt imprumutati. Giurgiu si Costin erau deja depasiti, dar imi pare rau dupa Goicoechea. Este un portar foarte bun, care ne-a salvat in multe situatii.

Tim
25th June 2014, 11:48
Janos vine la galati pentru curvele de acolo? :D


Patronul clubului este trimis in instanta, care mai face misto de sesizarile mele la DNA?:evil:

megastar
25th June 2014, 11:58
Daca il aresteaza definitiv, dau o bere cand vin in Timisoara.

megastar
25th June 2014, 12:08
imi pare rau dupa Goicoechea. Este un portar foarte bun, care ne-a salvat in multe situatii.

E un portar valoros, mult peste Branet, Bosneag si Simaitis.
Legat de asta, Filip si Simaitis nu s-au mai prezentat la antrenament. Filip era pe final de contract dar Simatis mai avea cativa ani.

Tim
25th June 2014, 12:32
Daca il aresteaza definitiv, dau o bere cand vin in Timisoara.

Ipocritule, daca il condamna definitiv, otelul trebuie sa aibe soarta lui FC Arges. Voi mai sunteti in prima liga datorita mitei date de Adamescu. De ce va faceti ca nu pricepeti asta?

megastar
25th June 2014, 13:01
Tu chiar nu intelegi ca Otelul nu va avea decat de castigat daca se dovedeste ca am intrat ilegal in insolventa?

megastar
25th June 2014, 13:25
Otelul l-a transferat si pe Marius Ionut Tomozei, fost jucator la ASA Targu Mures.
http://fcotelulgalati.info/tomozei-un-nou-venit-la-otelul.html

Doctor_Satan
25th June 2014, 14:06
Janos vine la galati pentru curvele de acolo? :D


Patronul clubului este trimis in instanta, care mai face misto de sesizarile mele la DNA?:evil:

Sesizarile tale. :happy


Ipocritule, daca il condamna definitiv, otelul trebuie sa aibe soarta lui FC Arges. Voi mai sunteti in prima liga datorita mitei date de Adamescu. De ce va faceti ca nu pricepeti asta?
Ai trait atatia ani, dar degeaba.
Adamescu a dat mita pentru a ne stoarce toti banii, pentru a obtine o insolventa frauduloasa.
Cat despre soarta clubului, aia e la latitudinea patronului daca o lasa in pace cand intra la parnaie. Iar eu cred ca ne va lasa in pace, pentru ca a papat cam tot ce era de papat si acum se pare ca trage ponoasele pentru asta.


Tu chiar nu intelegi ca Otelul nu va avea decat de castigat daca se dovedeste ca am intrat ilegal in insolventa?
Cred ca ne obosim degeaba cu el. El stie una si buna.

Tim
25th June 2014, 14:50
Otelul l-a transferat si pe Marius Ionut Tomozei, fost jucator la ASA Targu Mures.
http://fcotelulgalati.info/tomozei-un-nou-venit-la-otelul.html

La anul retrogradeaza 6 echipe. Cu Tomozei din astia , sunteti pe primul loc:D

megastar
26th June 2014, 07:49
Mie imi este teama de alde Izvoranu decat de tineri din astia.

megastar
26th June 2014, 15:05
Victor Astafei si Constantin Schuacher au plecat de la Otelul.

megastar
26th June 2014, 16:14
Otelul negociaza cu Nicolo Napoli.

megastar
27th June 2014, 11:26
Otelul are de astazi un nou antrenor: Hans Michael Weiss. Weiss a activat pana acum in Japonia la Kyoto Purple Sanga, apoi a fost antrenor al reprezentativei U-20 a Chinei, a urmat echipa Rwandei si a U-20 a aceleiasi tari. În ultima perioada a activat în Filipine ca antrenor U-23 a acestei tari și apoi al reprezentativei de seniori.

http://fcotelulgalati.info/hans-michael-weiss-e-noul-antrenor-al-otelului.html

megastar
27th June 2014, 12:02
„Purtăm discuții cu domnul Weiss de trei săptămâni și ne bucurăm că ele s-au concretizat într-o înțelegere pe un sezon. Îi urăm bun venit în mijlocul nostru și suntem încrezători că experiența dumnealui în fotbalul mondial va avea o contribuție decisivă în alegerea celei mai bune strategii pentru Campionatul 2014-2015, contrabalansând plecările recente și timpul necesar omogenizării noului lot”, a declarat Lucian Ciofoaia, administrator special al FC Oțelul.

megastar
27th June 2014, 12:59
"Am ajuns la o înțelegere, mai trebuie puse la punct câteva detalii, iar luni voi fi prezent în cantonamentul echipei din Slovacia. Trebuie să definitivăm lotul de jucători, ne așteaptă multă muncă. Sunt bucuros că am ajuns în prima ligă din România, la un club cu o istorie bogată și sper să contribui la readucerea echipei la performanțele din urmă cu câțiva ani. Am urmărit parcursul echipei din perioada Lienen, cel care a salvat echipa de la retrogradare, însă acum este și mai greu, o luăm practic de la zero. Am discutat cu o serie de jucători, trebuie să ne încadrăm însă în bugetul clubului. Obiectivul meu este lucrez cu jucători tineri, să-i ajut să ajungă la un nivel înalt", a spus Weiss.

Tim
27th June 2014, 14:22
moldovene, du-te-n **** mea cu mizeria ta de echipa. Inceteaza campania asta desantata de promovare a celui mai mare ***** din fotbalul romanesc. Ai simtul ridicolului si inceteaza.

Platiti-va datoriile fata de jucatorii de care v-ati batut joc, platiti-va datoriile fata de hotelierii pe care i-ati nenorocit cu smenurile voastre sholdovenesti, platiti-va datoriile la stat ca toti contribuabilii si pe urma sa mai aveti tupeu sa ne agresati cu paduchii vostri lati.

megastar
27th June 2014, 15:27
Pe tine cine te-a suparat?
Bai alde Carpaci, iesi afara, mai scuipa o masina de Galati, ca vad ca statul in casa iti dauneaza.

fl0o
28th June 2014, 08:56
Plictiseala mare mon cher :rolleyes:
Cand incepe cupa ligii a doua?

megastar
30th June 2014, 15:51
Site-ul oficial anunta si sosirea in probe alaturi de lotul Otelului a 5 jucatori straini: Jose-Alex Ikeng, mijlocas defensiv in varsta de 26 de ani, 1,88 m, cu cetatenie germana si junioratul facut la Stuttgart, ultima echipa la care a evoluat fiind FC Ingolstadt 04; Julius Davies, mijlocas ofensiv australian in varsta de 19 ani, cu junioratul facut la Bayern si Hoffenheim, evoluand ultima oara la Brisbane Roar; Marcel Avdic, mijlocas lateral in varsta de 23 de ani, crescut de Stuttgart si Karlsruhe, ultima oara evoluand la SV Waldhof Mannheim; Junior Torunarigha, atacant de careu in varsta de 24 de ani, 1,92 m, crescut de Hertha Berlin,iar ultima echipa la care a jucat a fost FC Carl Zeiss Jena si Benjamin Onwuachi, atacant nigerian in varsta de 30 de ani, crescut de Juventus si Reggina, ultima oara la Iraklis.

Doctor_Satan
30th June 2014, 16:42
Daca sunt in probe, ar trebui sa fie liberi de contract. Oricum, daca se inlocuiesc plecarile cu jucatori tineri, de perspectiva, ar fi bine daca sunt si de calitate.
Dar pana acum, miscarile astea seamana a carpeli.
Sunt curios pe postul de portar ce vom avea. Pe Goicoechea nu-l voi uita prea curand pentru ca a scos foarte multe mingi grele si nu a gafat cum ne mai facea figura Grahovac.

Tim
30th June 2014, 17:31
Doamne , Dumnezeule, ce cretini!!!! Cum sa fii contemporan cu asemenea subspecii?:(

Tim
30th June 2014, 17:54
Hai Pariziene, fa-i pe plac boanghinei de Satana.

megastar
30th June 2014, 22:14
Daca sunt in probe, ar trebui sa fie liberi de contract. Oricum, daca se inlocuiesc plecarile cu jucatori tineri, de perspectiva, ar fi bine daca sunt si de calitate.
Dar pana acum, miscarile astea seamana a carpeli.
Sunt curios pe postul de portar ce vom avea. Pe Goicoechea nu-l voi uita prea curand pentru ca a scos foarte multe mingi grele si nu a gafat cum ne mai facea figura Grahovac.

Eu nu vad deocamdata jucatorii tineri promisi. Goicoechea a fost unul din cei mai buni portari ce au jucat la Otelul, din pacate am fost prea fraieri sa il tinem.

Doctor_Satan
1st July 2014, 10:12
Pai sunt: unul de 19 ani, unul de 23 si unul de 24. Pentru inceput, e bine, daca sunt de calitate. Oricum, va trebui schimbat tot lotul, asta-i clar. Daca vin doar 10-12 jucatori, se numeste carpeala pentru ca cei ramasi au calitati doar de rezerve.

megastar
1st July 2014, 13:36
Trebuiau sa vina jucatori tineri din Liga a II-a germana. Deocamdata nu vad, dar ni s-au mai promis vreo 5-6 jucatori la antrenament.

megastar
10th September 2014, 15:58
Ce parere aveti despre ultimele transferuri ale Otelului:

Răzvan-Toni-Augustin Grădinaru, în vârstă de 19 ani, 1,80 m înălțime, s-a născut pe 23 august 1995 la Zimnicea (Teleorman) și evoluează pe postul de mijlocaș dreapta. Unul dintre cei mai talentați jucători din România la ora actuală, Grădinaru a fost legitimat la Dinamo și apoi la Steaua, de unde a fost împrumutat la AFC Fortuna Poiana Câmpina și acum la Oțelul Galați, pentru un an.

Rúben Luís Maurício Brígido, în vârstă de 23 de ani, 1,72 m înălțime, s-a născut pe 23 iunie 1991 în Leiria (Portugalia) și joacă pe postul de mijlocaș central. Un jucător de mare talent, care a debutat în prima ligă portugheză luptând contra echipelor de top și a jucat în cupele europene, Brígido și-a făcut junioratul la Uniăo Serra, Sporting CP, Fátima, CADE și Uniăo Leiria. La Leiria a debutat la seniori, iar din 2012 a evoluat la CS Marítimo.

Hélder Luís Lopes Vieira Tavares, în vârstă de 24 de ani, 1,80 m înălțime, s-a născut pe 26 decembrie 1989 în Lisabona (Portugalia) și evoluează pe postul de mijlocaș central. Un maratonist desăvârșit, un jucător care aleargă în medie peste 12 kilometri în fiecare meci, Tavares a crescut la Moscavide, jucând apoi la Atlético Tojal, Clube Desportivo Portosantense, Pinhalnovense și Beira-Mar.

Iulian Popa, în vârstă de 30 de ani, 1,70 m înălțime, s-a născut pe 20 iulie 1984 la Victoria (Brașov) și joacă pe postul de mijlocaș ofensiv. Un fotbalist de mare caracter, foarte talentat, care are numeroase apariții în Liga I și multe de arătat, Popa a debutat în Liga a III-a, la Viromet Victoria, evoluând apoi la echipe din Liga a II-a și din Liga I: Forex Brașov, CSM Râmnicu Vâlcea, Voința Sibiu și, din 2012, la FC Brașov.

Emil Gabriel Jula, în vârstă de 34 de ani, 1,92 m înălțime, s-a născut pe 3 ianuarie 1980 în Cluj-Napoca și evoluează pe postul de atacant. El vine la Oțelul Galați de la Universitatea Cluj, echipa la care și-a făcut junioratul și la care a debutat în 1998. Jula revine acasă să pună umărul la redresarea din punct de vedere sportiv a Echipei, după ce a mai evoluat sub culorile Oțelului în perioada 2006-2008. După această experiență, el a plecat în Germania, la Energie Cottbus, evoluând apoi pentru MSV Duisburg, Anorthosis Famagusta, VfL Osnabrück, Ceahlăul Piatra Neamț și, din 2014, din nou la U Cluj.

http://fotbalclubotelul.ro/fc-otelul-galati-si-a-prezentat-noile-achizitii/

Tim
10th September 2014, 17:30
imi vine sa borasc.

megastar
17th September 2014, 06:34
A plecat Michael Weiss si vine Liviu Ciubotariu.

megastar
18th September 2014, 15:04
A venit Florin Cernat. Deocamdata nu e pus la punct fizic, asa ca cel mai sigur va intra cu Steaua.