PDA

View Full Version : Romania - Algeria



Bobi Cearton
4th June 2014, 21:30
Amical la Geneva.

Taranime africana in tribune cata frunza si iarba.

Hingherul
4th June 2014, 21:37
taranime dar mondiala. degeaba suntem noi oraseni daca ne uitam la fotbalul mare peste gard...
chiar, #****ponta nu e la meci?

Bobi Cearton
4th June 2014, 21:43
Magrebienii sunt bine facuti, bravi beduini calarind camile in desert.
Fac presing ucigator.

Shinnok
4th June 2014, 21:44
ma uit la Olanda.

Bobi Cearton
4th June 2014, 21:45
ma uit la Olanda.

Minutul, scorul si cu cine joaca.:D

Shinnok
4th June 2014, 21:47
14, 0-0, cu Tara Galilor :cool:

Bobi Cearton
4th June 2014, 21:51
14, 0-0, cu Tara Galilor :cool:

E mai interesant al nostru. Se joaca pe viata si pe moarte.

Freek
4th June 2014, 21:53
Moare Piti?

Taranimea? pfoai ce urat...

Bobi Cearton
4th June 2014, 21:54
Ne facem de *****/:(

Hingherul
4th June 2014, 21:54
salut Freek! :)

1-0 pentru mondiali. total normal :D

Bobi Cearton
4th June 2014, 21:57
Pantilimon, cel mai mare ******* din Europa si Africa.

delaparis
4th June 2014, 21:58
De ce ii tot sacaie Piturca pe Pantilimon si Chiriches cu meciuri amicale cand astia vor in vacanta ?

Hingherul
4th June 2014, 22:02
loloi, ce tipa descreieratul ala :))
sa inteleg ca ne-am calificat in sfarsit de se bucura ala asa? :)

Aurel.D
4th June 2014, 22:02
Bentaleb, Bentaleb!! /hello /hello /hello

Bobi Cearton
4th June 2014, 22:02
Gol.
Golul lui Chipciu are aceeasi rezonanta ca a lui Hagi din 94 contra Argentinei.

Freek
4th June 2014, 22:03
salut Freek! :)

1-0 pentru mondiali. total normal :D

Salutare!
Au dat nelsonii nostri gol? :D

Cristyniku
4th June 2014, 22:04
Am ramas pe tenis si aici deja s-au dat doua goluri, lol:)).

@FREEk01: Lume noua. De cand nu te-am mai vazut pe-aici:D.

Freek
4th June 2014, 22:10
Seara buna domnisoara! :floricica: De vreo cateva luni :D.

Cristyniku
4th June 2014, 22:13
Seara buna domnisoara! :floricica: De vreo cateva luni :D.

Ce-ai facut in tot timpul asta de ne-ai parasit:hmm::sneaky:?

SwedishMafia
4th June 2014, 22:13
ala care a executat lov libera, nu e niciodata feghouli... unde naiba a gasit pe comentatorii astia?:)) mai bine il puneau pe mircea badea.asa macar iesea caterinca.

Freek
4th June 2014, 22:26
Ce-ai facut in tot timpul asta de ne-ai parasit:hmm::sneaky:?

Mi-am facut forum care sa concureze cu ols :sneaky:. Nimic deosebit Cristyniko :).

Cristyniku
4th June 2014, 22:34
Mi-am facut forum care sa concureze cu ols :sneaky:. Nimic deosebit Cristyniko :).

Ok:D. Good to have you back:).

tifosi
4th June 2014, 22:43
ce peninsula mea tot incearca 666pizdurca cu gaman cand e o muratura. si chiriches la fel!

Cristyniku
4th June 2014, 22:44
Gaman mi se pare foarte overrated.

Julio_Zane
4th June 2014, 22:51
cam juma din nationala e overrated..din pacate.

Bobi Cearton
4th June 2014, 22:55
Prosti, prosti dar jucam mai bine ca in meciurile cu Grecia.

Julio_Zane
4th June 2014, 23:00
asta este propriul nostru mondial.Dar parca nu are gust berea.

Aurel.D
4th June 2014, 23:00
Ce facem, ne calificam??

Hingherul
4th June 2014, 23:04
gooooooool salbaticiiiiii. ue Pitzi!

tifosi
4th June 2014, 23:05
iar au dat ciorile astea gol...baga-mi-as pl in piturca

Cristyniku
4th June 2014, 23:07
Sunt si meciurile astea importante pentru coeficient, dar pe mine ma intereseaza urmatoarele preliminarii. Trebuie neaparat sa ne calificam direct. De asta daca toate meciurile de acasa vor fi pe NA, voi fi prezenta:D/hello!

Aurel.D
4th June 2014, 23:08
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL, ALGEEEERIIIIAAAAA!! /hello /hello /hello

tifosi
4th June 2014, 23:08
Sunt si meciurile astea importante pentru coeficient, dar pe mine ma intereseaza urmatoarele preliminarii. Trebuie neaparat sa ne calificam direct. De asta daca toate meciurile de acasa vor fi pe NA, voi fi prezenta:D/hello!

Pe mine ma intereseaza doar meciul cu bozgorii :D

Cristyniku
4th June 2014, 23:11
Pe mine ma intereseaza doar meciul cu bozgorii :D

Asta si mai ales ala cu grecii:evil:.
O sa-i injur si o sa le arat _|_ tot meciul/hello!

Aurel.D
4th June 2014, 23:15
Algeria arată ca o echipă calificată în mod meritat la CM 2014, în timp ce România arată ca o echipă care nu merită să se califice la nici un turneu în următorii ani!

Cristyniku
4th June 2014, 23:17
Eu nu stiu ce face Pizdi cu ei la antrenamente...

Hingherul
4th June 2014, 23:19
Romania arata ca o echipa antrenata de Pizdurca. ceva pute rau de tot in contractul lui. cred ca Sandu cancerosu` are comision si din salariul Satanei si dintr-o eventuala reziliere. niciun om sanatos la cap nu facea un astfel de contract cu unul ca Pizdurca!

am ajuns sa ne bucuram la toate infrangerile si orice victorie, cu Pizdurca antrenor, sa fie vazuta ca un esec.

Aurel.D
4th June 2014, 23:19
:)) Își bat joc algerienii de pițurci cum vor! :ok:

Bobi Cearton
4th June 2014, 23:20
Ce antrenamente cand jucam 5 meciuri pe an?

Cristyniku
4th June 2014, 23:20
Romania arata ca o echipa antrenata de Pizdurca. ceva pute rau de tot in contractul lui. cred ca Sandu cancerosu` are comision si din salariul Satanei si dintr-o eventuala reziliere. niciun om sanatos la cap nu facea un astfel de contract cu unul ca Pizdurca!

am ajuns sa ne bucuram la toate infrangerile si orice victorie, cu Pizdurca antrenor, sa fie vazuta ca un esec.

:ok:


Ce antrenamente cand jucam 5 meciuri pe an?

Alea premergatoare celor 5 meciuri.

Freek
4th June 2014, 23:27
Mai e dom'le din meci? sa nu egalam dracu' pe final :D.

Euro 2016 here we come!!!

stiintacv
4th June 2014, 23:29
daca si tanase e fotbalist.....

Bobi Cearton
4th June 2014, 23:30
Silvica e mai portar ca Panti.
Chiri nu mai e nimic.:(

stiintacv
4th June 2014, 23:31
fara tanase si banel,ba frate astia 2 sunt chiar penibili

Hingherul
4th June 2014, 23:31
lolozaur. ce intra frate maimutele alea pe teren ca la o mare finala? :))

a fost amical pana la urma sau meci de calificari si nu am stiut eu? :))

tifosi
4th June 2014, 23:31
au intrat ciorile pe teren :))

Aurel.D
4th June 2014, 23:31
Trebuia să le dea 5 boabe algerienii! Păcat! Mi-am irosit 25 de minute din viață uitându-mă la meciul ăsta, dar ca să fiu sincer, am făcut-o mai mult pt Algeria care mi se pare o echipă interesantă. Va face o figură frumoasă la CM.

Freek
4th June 2014, 23:33
l

a fost amical pana la urma sau meci de calificari si nu am stiut eu? :))

De calificare de calificare. S-a calificat Algeria.

Hingherul
4th June 2014, 23:34
De calificare de calificare. S-a calificat Algeria.

normal. s-a vazut ca si-au dorit mai mult calificarea :D



au intrat ciorile pe teren :))

doar in giulesti mai vezi asa bucurie... :D

Sir. Eko
4th June 2014, 23:39
au intrat ciorile pe teren :))

Numa mie mi se pare de ***** ca tot postezi asa ceva ? Cu ciorile si nu stiu ce ?

RunRun1730
4th June 2014, 23:40
Trebuia să le dea 5 boabe algerienii! Păcat! Mi-am irosit 25 de minute din viață uitându-mă la meciul ăsta, dar ca să fiu sincer, am făcut-o mai mult pt Algeria care mi se pare o echipă interesantă. Va face o figură frumoasă la CM.

Cu Romania normal ca joaca bine...dar la mondial daca fac 2-3 puncte sa le pupe.

ThePhenom
4th June 2014, 23:40
Am vazut doar a doua repriza, la prima am preferat sa urmaresc Roland Garros-ul si s-a dovedit a fi o alegere potrivita. Ce nationala penibila avem, incredibil. Cum, bai nene, sa nu ai nicio ocazie intr-o intreaga repriza? Parca aveam in fata vreo superputere mondiale, nu tiganii astia. Pai in conditiile astea, daca ramane barbugiul, la Euro 2016 o sa ramanem pe afara noi, Liechtenstein, Albania, Belarus, Luxemburg, Andorra si alte tari de genul din lumea a 3-a a fotbalului, in conditiile in care se califica acolo jumatate din Europa.

Freek
4th June 2014, 23:43
normal. s-a vazut ca si-au dorit mai mult calificarea :D

Nu e vorba de asta. Le-a spus pizdi sa o lase mai usor ai nostri, urmeaza preliminariile ce dracu. :D


Numa mie mi se pare de ***** ca tot postezi asa ceva ? Cu ciorile si nu stiu ce ?

E nazist el ma. Iarta-l :rolleyes:.

dextercioby
4th June 2014, 23:45
Dada, noi si italienii ce ne-am menajat astazi. :D

TheIceMan
5th June 2014, 00:03
ce? a fost meci de fotbal azi?

Gabriel28
5th June 2014, 00:15
Doamne cu cata lehamite pot juca jucatorii nostrii in frunte cu Chiriches si Maxim. "Jenibil" joc in a doua repriza. Sa nu ai chef sa pui piciorul la minge? Sa insisite in prostie cu driblinguri din postura de fundas, sa nu fii capabil sa dai un assist. De Marica nu mai zic nimic, astazi cei drept a jucat mai bine, nu a avut un sut pe poarta doar in 77 de minute, un record fata de cele 180 de minute fara sut din dubla cu Grecia. In schimb, e f. bun la postari pe Facebook.

Sincer, deci sincer, din grupa noastra cred ca se vor califica Irlanda de Nord si Finlanda. Grecia, cu toata stima dar e o alta echipa de 2 lei, iar Ungaria e la fel de penibila ca si noi.

E ok, poate pe vremea stranepotilor nostrii vom avea o nationala decenta. In momentul asta este absolut praf.

E "depressing"....o seara buna fratilor....

Shinnok
5th June 2014, 00:25
ce? a fost meci de fotbal azi?

teoretic.

Freek
5th June 2014, 00:33
Practic o fost piTZURCA.

cimitiru' ghencea
5th June 2014, 09:03
la ce te poti astepta cand il bagi in poarta pe costel pantilimon,marele castigator al premier league cu 4 meciuri la activ ?
la ce te poti astepta cand ai ca (:D) coordonator de joc un tip poreclit dodel ?
la ce te poti astepta cand cel mai bun fundas e dragos grigore ,un jucator mai mult decat supralicitat?
numai bogdan stancu a lipsit ca sa ne arate fara echivoc ca sansele de calificare la urmatorul turneu final ,cu piturca (:D) ca antrenor sunt nule ...

Doctor_Satan
5th June 2014, 10:08
Am adormit spre finalul primei reprize, la cat de palpitant era jocul si am ratat intreruperea. A fost ceva interesant?
Cum se bucura comentatorul ala jenant. Desi ii cam inteleg reactia, deoarece in curand ne vom bucura ca niste copii cand egalam in amicale (asa cum se bucurau stelistii cand au egalat Otelul).

Johnny D
5th June 2014, 10:14
Echipa de r(ahat/tati)(as fi zis de obicei dar acu-s moderator:rolleyes:)efuzati!
Am pus ca nu pierd si m-au costat 600 de lei, dar cum au pierdut a fost faza, total dominati si impotenti in fata africanilor astora...
Daca ar pleca odata de la nationala pentru totdeauna antrenoru ala i(nfect as zice de obicei:rolleyes:)ritant si slab ce sa ne mai ascundem, slab cat incape, ar fi extraordinar! Habar nu are sa-si faca echipa sa joace altceva in afara de o (pi)turca fara eficienta si spectaculozitate, practic fug aia acolo pe teren singuri catre cine sau unde nici Dumnezo nu cred ca mai stie.

Doctor_Satan
5th June 2014, 12:58
In prima repriza am vazut ca au dominat ai nostri flacai si au ratat cateva ocazii mari. In a doua i-au rupt calificatii?

Bobi Cearton
5th June 2014, 13:49
Jucam prost, fara nicio idee, antrenorul e mediocru.:(

torinezu
5th June 2014, 14:08
n-a ajuns ca meciul a fost transmis de a1, care insumeaza cel mai prost comentariu cu cea mai proasta transmisie din romania, a trebuit sa ne oboseasca si unul dintre cele mai proaste meciuri facute de o adunatura care-si zice echipa... si nationala, pe deasupara. :rolleyes:

Aurel.D
5th June 2014, 16:26
Știu că sunt foarte puțini fotbaliști care ar putea face parte dintr-un lot lărgit al Naționalei, dar punem pariu că dacă ar veni un antrenor străin, ar face o selecție potrivită și i-ar face pe zăbăucii ăștia să joace fotbal?? Nu am văzut absolut nici o evoluție la Națională în ultimii 10-12 ani. O mare tâmpenie a lui Pițurcă este că în amicale folosește unii jucători tineri, dar în oficiale tot cu gloabele...Este un antrenor învechit, fricos, și pe bancă se comportă ca o babă cobitoare!

Taquito
5th June 2014, 22:26
nu sunt rasist dar daca si magrebienii au ajuns sa ne paseze ca-n curtea scolii, ne bat crescatorii de oi si capre...

delaparis
5th June 2014, 23:59
Magrebienii astia cum bine zici au cam 8-10 jucatori in campionate de top in Europa. Franta, Italia, Spania ...
Noi cati avem si unde?

Johnny D
6th June 2014, 08:07
Noi il avem pe Piturca, ne e de-ajuns.

Shinnok
12th June 2014, 19:37
pff, tocmai in septembrie voi mai vedea (de fapt voi auzi/citi) cum se face romania de ras. parca ma apuca o depresie cand ma gandesc...