PDA

View Full Version : Etapa 2: Argentina - Iran 1-0



Shinnok
3rd June 2014, 23:05
Sambata, 21 iunie 2014, ora 19:00

cataa.
17th June 2014, 12:21
bat slabii, 1 solist

Eddy DoubleD
21st June 2014, 18:18
Argentina cu Romero - Zabaleta, Garay, Fernandez, Rojas - Mascherano, Gago, Di Maria - Messi, Aguero, Higuain

Multe goluri zic:ok:

Julio_Zane
21st June 2014, 18:43
2-0 lejr

Bobi Cearton
21st June 2014, 18:50
Avem meci, asta conteaza.

Eddy DoubleD
21st June 2014, 19:22
E bun Haghighi ala :o:

Bobi Cearton
21st June 2014, 19:27
Persii lui Mahomed rezista in fata lui Angel di Maria.

El Pistolero
21st June 2014, 19:33
Messi si Higuain praf. Ma rog, e greu de remarcat cineva de la Argentina pana acum. La cum se joaca Iran poate spera la un 0-0.

Eddy DoubleD
21st June 2014, 19:36
Cand te aperi literalmente cu toata echipa:))

Hai bah Garay:)) Cum sa dai asa?

relansat
21st June 2014, 19:38
cateodata-ti mai vine sa te intrebi: ce cauta echipe de genul iranului la mondiale?

Bobi Cearton
21st June 2014, 19:44
Mesi n-o sa fie niciodata Maradona.
Daca Diego era in teren, Argentina avea deja 3-0.

Eddy DoubleD
21st June 2014, 19:45
Astia nu stiu sa loveasca cu capul :))

SwedishMafia
21st June 2014, 19:45
pariasem ca se marcheaza in prima repriza... :))

White Shadow
21st June 2014, 19:46
cateodata-ti mai vine sa te intrebi: ce cauta echipe de genul iranului la mondiale?

Eu stau si ma intreb ce cauta argentina la acest mondial?

SwedishMafia
21st June 2014, 19:48
bine, ma, messistilor...0-0 la pauza vs... iran :))
Deutschland UBER ALLES !:yeah:

relansat
21st June 2014, 19:50
subtireanu si argentina, daca stam sa ne gandim. cum ziceam si pe celalt topic, nu am vazut o campioana mondiala pana acum. poate germania. poate ...

El Pistolero
21st June 2014, 19:51
Asta ma intreb si eu Umbro. :)) O echipa praf Argentina, sa zica mersi daca ajung in semifinale. Sabella ala e catastrofa, mai are si o fata zici ca e Ceauseacu. :))

White Shadow
21st June 2014, 19:53
Germania, Olanda si Franta fac spectacol in grupe in timp ce Argentina se chinuie sa marcheze un gol cu Iran.

Ramane cum am stabilit.

Germania - campioana.

Franta & Olanda parasesc competitia cu fruntea sus.

Belgia - elementul surpriza si favorita mea...sper sa ajunga cat mai departe.

Uruguray - semifinale...Suarez e zeu.

resita
21st June 2014, 19:55
e greu sa marchezi cand adversarul sta in poarta dar totusi, unde :drak: e messi?

ca tot il laudati ca e cel mai bun jucator al planetei :)):)):)) unde este, ca pe teren nu l-am vazut, poate vomita la pauza si atunci o sa avem spectacol :jerk::jerk::jerk:

cataa.
21st June 2014, 19:55
Germania, Olanda si Franta fac spectacol in grupe in timp ce Argentina se chinuie sa marcheze un gol cu Iran.

Ramane cum am stabilit.

Germania - campioana.

Franta & Olanda parasesc competitia cu fruntea sus.

Belgia - elementul surpriza.

Uruguray - semifinale

Franta campioana. in rest e ok...cu exceptia uruguay-ului care nu trece de grupa:)

relansat
21st June 2014, 20:00
franta campioana. asta e gluma anului. am notat :D

resita, si in opinia ta cine e cel mai bun fotbalist al planetei? :D

bogdan_nj
21st June 2014, 20:03
Eu stau si ma intreb ce cauta argentina la acest mondial?

Deci nu esti sigur daca te intrebi ce cauta Argentina la acest mondial :D

relansat
21st June 2014, 20:03
sandi bel cand muta?

resita
21st June 2014, 20:05
resita, si in opinia ta cine e cel mai bun fotbalist al planetei? :D

dodel :)):)):))

pai cine a luat anul trecut balonul de aur & gheata de aur, teoretic el, nu?

messi a ratat tot ce se poate rata

delaparis
21st June 2014, 20:05
Asta e stilul Argentinei. Niciodata nu mi-a placut echipa asta, nici pe vremea lui Maradona.

Bobi Cearton
21st June 2014, 20:07
Mie nu mi-a placut niciodata de Zabaleta, e ciobanos, inestetic, fotbalist mediu.:D

relansat
21st June 2014, 20:07
dodel :)):)):))

pai cine a luat anul trecut balonul de aur & gheata de aur, teoretic el, nu?

messi a ratat tot ce se poate rata

da, ptr 2013, indiscutabil. eu intreb per total :)

delaparis a cautat ceva timp un motiv sa ne spuna cat de batran si de intelept e :))) ce subtil a bagat-o :drak:

Bobi Cearton
21st June 2014, 20:10
Se cunoaste ca lipseste Tevez.

relansat
21st June 2014, 20:12
va las cu bine. revin la live, altfel nu imi mai da vadim prima de mondial :)))))

Luis Garcia10
21st June 2014, 20:14
Penalty clar neacordat Iranului! CE RUSINE! :mda:

Bobi Cearton
21st June 2014, 20:15
va las cu bine. revin la live, altfel nu imi mai da vadim prima de mondial :)))))

Steaua plateste la 4 luni, Mediasul la 8, Bv-ul la 10-12.
Olsul?:D

delaparis
21st June 2014, 20:16
da, ptr 2013, indiscutabil. eu intreb per total :)

delaparis a cautat ceva timp un motiv sa ne spuna cat de batran si de intelept e :))) ce subtil a bagat-o :drak:

Nu asta era scopul. :D
Da, am intarziat sa postez aici deoarece nu-mi place Argentina si nu ma intereseaza meciul asta :drak:
Dar poate te-a deranjat ceva :cool:

El Pistolero
21st June 2014, 20:20
Se fac de cacao argentinienii. Joaca atat de lent de zici ca joaca in reluare. In ritmul asta nu dau gol nici daca joaca pana maine.

Eddy DoubleD
21st June 2014, 20:22
Ar fi bine sa dea gol Iranu, sa vezi ce se trezesc Messi&Co

resita
21st June 2014, 20:23
Penalty clar neacordat Iranului! CE RUSINE! :mda:

din nou se trage cu echipa mare :rosu::rosu::rosu:

iranul isi bate joc de argentina :)):)):))

White Shadow
21st June 2014, 20:25
Imi place strategia Iranului

Au lasat'o mai moale cu Nigeria pentru ca au stiut ca e posibil sa obtina victoria in meciul cu Argentina.

E doar o chestiune de timp pana cand Iranul o sa marcheze.

Hai Iranul, hai Iranul haideeee

relansat
21st June 2014, 20:26
Steaua plateste la 4 luni, Mediasul la 8, Bv-ul la 10-12.
Olsul?:D

e la zi, uneori in avans :) altfel nu as mai lucra aici. sau oriunde.

cazurile fotbalistilor sunt exceptionale. pot astepta si eu cand am salariu de 5k+ lunar :)

dlp, de la o varsta nu te mai deranjeaza nimic :D

bogdan_nj
21st June 2014, 20:27
subtireanu si argentina, daca stam sa ne gandim. cum ziceam si pe celalt topic, nu am vazut o campioana mondiala pana acum. poate germania. poate ...

Echipa care prinde forma de varf spre finalul campionatului va iesi campioana asa ca e pacaleala sa spui ca o echipa care rupe locul in grupe e favorita. ( ex Olanda in 2008 )

White Shadow
21st June 2014, 20:32
Tu din punctul tau de vedere... de ce esti fan Iran?

Pai sunt pentru ca din seria rezultatelor de 0-0 si pentru ca zid.

relansat
21st June 2014, 20:33
@bogdan_nj intocmai. de asta nici nu-s entuziasmat de olanda, favorita mea :) vezi golul lui silva, de 2-0, care putea sa fie ... iar de la australia a incasat doua boabe.

cat despre franta, e genul de echipa din piesa lui gheorghiu. alerg de unul singur si ies pe locul 2. dar ramane de vazut. :)

El Pistolero
21st June 2014, 20:35
S-a trezit si Ceausescu ala sa faca schimbari acum. Bine ca nu le-a facut cand mai erau 2 min.

Iulian.
21st June 2014, 20:35
Asta e stilul Argentinei. Niciodata nu mi-a placut echipa asta, nici pe vremea lui Maradona.

Pai Argentina nu era o super-echipa in 1986. Dar era Maradona un super-fotbalist.
Si desi nu mi-a placut mai deloc caracterul lui, si nu am vrut ca Argentina sa castige nici in 1986 si cu atat mai putin in 1990, totusi nu am putut sa nu observ ca am fost contemporan cu cel mai mare fotbalist al lumii - Maradona are varsta lui frate-meu, care aproape il idolatriza, cam cum am facut eu cu van Basten ... (nu-mi place chestia cu "idolatria", asa ca nu insist...)
Chiar daca nu e vorba decat de 2 meciuri totusi au mai fost si CM 2006, CM 2010 ... editii de la Copa America sau Cupa Confederatiilor.

Cu parere de rau pentru Messi si fanii lui, acum, fie dupa doar 2 meciuri, se poate vedea inca o data in plus ca Messi e fenomenal la Barcelona, dar Maradona a fost cel mai bun fotbalist din istorie. (Si Pele a avut multi imprejurul lui si in 1958 si in 1970 care au contat foarte mult iar in 1962 n-a jucat decat in primul meci. De 1966 nu mai pomenesc)

Sper ca Argentina sa castige grupa. E pacat sa vedem o optime Franta-Argentina.
Nu sunt deloc partinitor (Messi versus Maradona) dar Messi trebuie totusi sa iasa macar o data la rampa, asa cum ar trebui pentru un fotbalist cu tehnica lui. Desi iranienii se intrec pe ei insisi totusi Argentina a ratat prea mult .. si nu prea a aratat "ca o viitoare campioana" (aici am zis sa citez "comentatorul", sa fac si eu o exceptie).

In plus, se vede ce inseamna sa se joace la ora locala 1PM (cum au jucat olandezii cu Australia .. si cum iar o sa joace cu Chile tot la 1PM :mda: )
Desi e cald si umiditate si la ora 4PM totusi uitati-va pe teren ca acuma e umbra pe jumate de teren, chiar mai mult. Conteaza asta ...

Julio_Zane
21st June 2014, 20:37
0-0.queiroz antreneza iranul.ar avea 2 puncte iranul.whaaat`=?? intr-o grupa cu bosnia si argentina? ce naiba se intampla

phife
21st June 2014, 20:38
argentina se face de cacao
imi era firca la un moment dat ca suarez ar fi overrated , pai pe langa messi e ZEU. il pisa.

SwedishMafia
21st June 2014, 20:39
dodel :)):)):))

pai cine a luat anul trecut balonul de aur & gheata de aur, teoretic el, nu?

messi a ratat tot ce se poate rata
ce umor de insolvent...asa umor, asa echipa:))

Julio_Zane
21st June 2014, 20:40
iulian,poti sa adaugi faptul ca maradona a fost extraordinar atat la echipele de club cat si la nationala.messi nu a reusit sa impresioneze la nationala - de aceea,lionel n-o sa fie nici in top 3.

phife
21st June 2014, 20:42
azi era ziua in care faceam si eu 9 puncte la concurs. ma omoara arjentinienii

Julio_Zane
21st June 2014, 20:43
asta e a doua surpriza dupa Costa Rica

Julio_Zane
21st June 2014, 20:44
nec a retrogradat in liga a doua din Olanda? Astia i-au eliminat pe dinamovisti acu cativa ani

Cristy RVD
21st June 2014, 20:44
Daca dadea gol :|

Julio_Zane
21st June 2014, 20:45
thuamne ce sut

Lucian86
21st June 2014, 20:46
Se cunoaste ca lipseste Tevez.

Deobicei nu-mi plac astea cu "trebuia sa joace X" dupa ce lucrurile au mers prost (cum fac acum unii italieni dupa meciul de ieri) dar aici sunt de acord cu tine. Tevez e capabil sa sparga "zidul" unei aparari solide; a facut-o cu Juve de multe ori anul acesta. Totusi, Lavezzi e un jucator asemanator si poate s-o faca el.

Bobi Cearton
21st June 2014, 20:46
Mujahedinii joaca eroic.:D

Julio_Zane
21st June 2014, 20:48
iranul egal argentinienilor.fockin unbelievable

Julio_Zane
21st June 2014, 20:49
gol.end of story.

phife
21st June 2014, 20:49
bine dreacu , daca ramaneam fara puncte la concurs..

Eddy DoubleD
21st June 2014, 20:49
Messi, bah:))

Iulian.
21st June 2014, 20:49
In sfarsit !.. A reusit un sut superb. :yes:

relansat
21st June 2014, 20:49
intreba cineva unde e messi? iata-l! :)

cataa.
21st June 2014, 20:49
bag pl in ei slabi

phife
21st June 2014, 20:51
1-0 ma?
o rusine.

bogdan_nj
21st June 2014, 20:52
De asta e Messi pur si simplu cel mai bun ;)

Lucian86
21st June 2014, 20:52
Iata Messi

Freek
21st June 2014, 20:53
Mama lui de Messi ca de o repriza tin cu iranienii :D. Era sa se termine ultra rusinos meciul pentru Argentina. Are si asta fata de campioana cum are si Brazilia :headbang:

cataa.
21st June 2014, 20:53
foarte bun:)) la borat pe teren

BlueEnergy
21st June 2014, 20:54
In repriza a doua ma gandeam ca reuseste Iranul minunea. :D Slabi argentinienii...daca joaca la fel in continuare nu trec de sferturi.

White Shadow
21st June 2014, 20:55
bravo baaa, tragi de timp cu Iran, mare echipa.

El Pistolero
21st June 2014, 20:56
Fmm...cum e mai rau s-a terminat. :mda:

Iulian.
21st June 2014, 21:04
In optimi Argentina o sa joace probabil cu Elvetia. Nu cred ca "Zurich" nu bate pe Honduras si Franta ia bataie de la Ecuador.
Apoi, daca nu vor fi cine stie ce surprize, in sferturi ar putea intalni invingatoarea dintre Portugalia si Belgia (culoar oarecum favorabil).

Mi-ar place un Argentina-Portugalia in sferturi (.. de pariat as paria pe Portugalia desi nici astia nu au echipa de semifinale)
Ar fi o noua intalnire Messi-Ronaldo :D

Thomas
21st June 2014, 21:08
Victorie mincinoasa si absolut nemeritata pentru Argentina ... orice echipa cât de cât mai buna îi va bate

Freek
21st June 2014, 21:09
Las' ca m-am saturat de atatea intalniri Messi-CRonaldo. Sa se mai intalneasca si ei cu altii...
Sunt in continuare socat de ocaziile avute de iranieni. :yes:

relansat
21st June 2014, 21:09
ce va mai place shaworma :D a facut argentina doua meciuri proaste si deja trageti concluzii :D

hai ca urmeaza un meci interesant, cu adevarat interesant.

Freek
21st June 2014, 21:10
Adevarul e ca dupa doua meciuri proaste nu avem voie sa tragem concluzii... Dupa trei putem? :D

Xaviesta
21st June 2014, 21:13
Sunt socat de 3 lucruri: ocaziile ratate de Argentina, logica haterilor si jocul slab facut de Higuain

Luis Garcia10
21st June 2014, 21:15
Sunt socat de 3 lucruri: ocaziile ratate de Argentina, logica haterilor si jocul slab facut de Higuain

Care ocazii?

Cristy RVD
21st June 2014, 21:16
care hateri?

phife
21st June 2014, 21:17
au avut ocazii ...

delaparis
21st June 2014, 21:17
In optimi Argentina o sa joace probabil cu Elvetia. Nu cred ca "Zurich" nu bate pe Honduras si Franta ia bataie de la Ecuador.

Nu e asa sigur. Deschamps este tentat sa puna echipa a doua si sa pastreze titularii pt faza finala. Ecuador are sanse de calificare inca deci va trage la victorie. Elvetia probabil va castiga cu Honduras si astfel vor fi 3 echipe cu 6 pct. In functie de golaveraj Franta poate termina pe locul doi ... sau chiar 3. :)

Luis Garcia10
21st June 2014, 21:18
au avut ocazii ...

Au jucat cu Iran, nu cu Franta! Repet, care ocazii???
Si Iranu au avut 3 ocazii foarte mari + un penalty neacordat.

Lucian86
21st June 2014, 21:19
ce va mai place shaworma :D a facut argentina doua meciuri proaste si deja trageti concluzii :D

hai ca urmeaza un meci interesant, cu adevarat interesant.

Au facut doua meciuri proaste si le-au castigat. Imagineaza-ti ce se va intampla daca vor juca bine :))

Lucian86
21st June 2014, 21:21
Si Iranu au avut 3 ocazii foarte mari + un penalty neacordat.

Pai tu de fapt asta vrei sa spui, ca nu doar Argentina a avut ocazii. Pai spune asa si nu ca n-au avut ocazii :rolleyes: Ambele au avut.
Ma rog, si Xaviesta nu e corect cand subliniaza doar ocaziile Argentinei

White Shadow
21st June 2014, 21:23
Usor xaviesta cu astea ca Iranul a avut ocazii mai mari decat Argentina.

Raiden
21st June 2014, 21:23
Noroc ca se mai trezeste Messi si mai are cate o sclipire, ca altfel era vai si amar de echipa asta. :))

Luis Garcia10
21st June 2014, 21:24
Pai tu de fapt asta vrei sa spui, ca nu doar Argentina a avut ocazii. Pai spune asa si nu ca n-au avut ocazii :rolleyes: Ambele au avut.
Ma rog, si Xaviesta nu e corect cand subliniaza doar ocaziile Argentinei

Vreau sa spun ca atunci cand joci cu Iranu trebuie sa-ti creezi mult mai multe ocazii. Echipa Argentinei a fost lenta, previzibila si fara vlaga. Daca facea Romania rahatul asta de meci cu Iranul, se facea un tam-tam de mama-mama. Au fost penibili.

Iulian.
21st June 2014, 21:25
Las' ca m-am saturat de atatea intalniri Messi-CRonaldo. Sa se mai intalneasca si ei cu altii...
Sunt in continuare socat de ocaziile avute de iranieni. :yes:

Asta cam asa e. Suntem satui si de discutiile interminabile pe tema Messi-CR7 :D



Adevarul e ca dupa doua meciuri proaste nu avem voie sa tragem concluzii... Dupa trei putem? :D

Messi de fapt a jucat slab in ambele meciuri.
Dar a marcat prin 2 suturi (destul de asemanatoare) golurile de victorie.
O sa faca asa mereu ?... (Nu cred :) ) Chiar daca ar face asa mereu asta nu inseamna ca s-ar diferentia prea mult fatza de Rossi sau Schillaci (ceea ce nu e foarte mult, nici unul din cei 2 italieni n-ar figura niciodata intr-un Top 20 all-time)

La golul lui Messi nici un fundas iranian nu a fost macar la blocaj, nu l-a luat "in primire" (cred ca toti sperau ca "zeul fotbalului" deja alesese sa se termine egal). Messi a plasat frumos mingea dar nestingherit de cineva.
Din punctul meu de vedere e OK. Nu vroiam Argentina-Franta in optimi (si ar fi fost ceva sanse ca Nigeria sa faca probleme Argentinei, iar grupa sa fie castigata de Bosnia !!! o echipa cu 0 puncte momentan .. Sau poate chiar de Nigeria, desi nu cred asta :D )

Aurel.D
21st June 2014, 21:26
Ce rușine echipa Argentinei, o echipă total dezlânată, fără nici un orizont!! :rosu: După marcarea golului se bucurau de parcă bătuseră naționalele Braziliei, Germaniei și Italiei la un loc!

Ar trebui să discutăm mai degrabă despre echipa Iranului: a jucat ceea ce trebuia, s-a apărat exact, fundașii câștigând marea majoritate a duelurilor aeriene din careu, în special în a doua repriză!
Mi-a plăcut faptul că nu ieșeau din apărare cu mingii bubuite, ci cu pase, dezvoltând frumos de la mijloc contraatacuri! Portarul Haghighi a apărat excelent și dacă nu ar fi fost acel șut de la gol, cred că argentinienii ar fi putut ataca până mâine fără să marcheze! Iranului i-a lipsit un atacant cu șut mai precis, dar a avut și ghinion la lovitura aceea de cap scoasă greu de portarul argentinian! Ce să mai, felicitări iranienilor pentru meciul făcut! :ok:

De la Argentina dacă îl scoți pe Messi și încă unul, doi, este o echipă banală, nu îmi imaginez cum ar putea să câștige jalea asta de națională Cupa Mondială!! Este o rușine de echipă cu un joc lamentabil în aceste două meciuri. Și să nu uit, multă mețeacă melteanului de Messi! Cine mai are nesimțirea să îl compare pe circarul ăsta cu Maradona, Pele sau Platini, merită cu prisosință o flegmă între ochi! Scuzați expresia, dar m-am săturat de cât de mult sunt umflați de către presă unii jucători și unele echipe care nu merită atâta po****rizare! În anii 80, 90 au fost mulți fotbaliști peste Messi ca valoare, ca implicare în jocul echipei și la club și la Națională. Dar să faci această comparație este o blasfemie la adresa adevăraților fotbaliști, și a fotbalului ca sport! În concluzie, mețeacă Messi, rușine Argentina! :)

Iulian.
21st June 2014, 21:36
Ce rușine echipa Argentinei, o echipă total dezlânată, fără nici un orizont!! :rosu:
...
De la Argentina dacă îl scoți pe Messi și încă unul, doi, este o echipă banală, nu îmi imaginez cum ar putea să câștige jalea asta de națională Cupa Mondială!!
...


E suficient sa scoti pe Messi si Argentina n-ar avea sanse sa iasa decat din grupa Elvetiei sau a Belgiei (ca sa numesc "capii de serie")

Argentina nici cu Messi nu are cum sa ia cupa. Ar fi o mare nedreptate.
Chiar si in 1978 a meritat mai mult decat ar merita acum.
Dar poate ma vor contrazice si vor juca "dumezeieste" (nu ma refer la celebra "mana a lui Dumnezeu", invocata de Maradona in 1986, dupa golul INFAM marcat Angliei, cel de dinainte de "el goal immortal" :) )

delaparis
21st June 2014, 21:42
Au facut doua meciuri proaste si le-au castigat. Imagineaza-ti ce se va intampla daca vor juca bine :))

Cand a jucat Argentina bine? :confused:

Poate jucatorii lor de baza au jucat f bine cand trebuia. In '78 il aveau pe Kempes, in '86 pe Maradona iar acum incearca cu Messi.

Asta pt cultura generala a lui Relansat. :D Desi ii vorbesc de perioada Kempes cand el nu era nici in coaiele lui ta'su :)

Xaviesta
21st June 2014, 21:46
Sabella a facut ce a trebuit cu echipa asta. Din comentariile unora imi dau seama cat de mult au vazut din Argentina lui Batista si Maradona. Messi a fost mai mult decat ok, nu e vina lui ca Di Maria strica toate fazele cu centrari, iar Higuain joaca super prost. Sper sa se treazeasca astia.

Bine ca au aratat Brazila si Belgia (cea mai overrated de departe) mare fotbal. Olanda sta in 2 jucatori si chiar si asa e foarte greu.

Sper sa nimereasca si Argentina o echipa care nu sta cu 10 jucatori in poarta tot meciul.:))

Luis Garcia10
21st June 2014, 21:52
Sabella a facut ce a trebuit cu echipa asta. Din comentariile unora imi dau seama cat de mult au vazut din Argentina lui Batista si Maradona. Messi a fost mai mult decat ok, nu e vina lui ca Di Maria strica toate fazele cu centrari, iar Higuain joaca super prost. Sper sa se treazeasca astia.

Bine ca au aratat Brazila si Belgia (cea mai overrated de departe) mare fotbal. Olanda sta in 2 jucatori si chiar si asa e foarte greu.

Sper sa nimereasca si Argentina o echipa care nu sta cu 10 jucatori in poarta tot meciul.:))

Nimeni n-a aratat fotbal pana acum. Poate doar Franta si Olanda pe alocuri.

iulian_1976
21st June 2014, 22:06
...si eu care credeam ca Germania castiga anul asta CM :)

Xaviesta
21st June 2014, 22:50
#Iran attempted just 130 passes against #Argentina; the fewest made by a team in a World Cup match since 1966.

Masche si Gago au avut impreuna peste 200 :))

Aurel.D
21st June 2014, 23:09
https://pbs.twimg.com/media/BqrcUwMCEAE-Q29.jpg:medium

https://pbs.twimg.com/media/BqrUCgdCYAAdxXb.jpg:medium

https://pbs.twimg.com/media/BqrELljCUAEsagz.jpg:medium

JJ
22nd June 2014, 13:07
Argentina arata rau. Va veni si meciul ala in care Messi nu marcheaza, si Argentina va fi eliminata. Cum a fost si contra Germaniei acum 4 ani - si atunci Argentina arata ceva mai bine.