PDA

View Full Version : Ligue 1 2014/2015



Pages : [1] 2 3

Shinnok
31st May 2014, 00:26
Sezonul incepe pe 8 august 2014.

Prima etapa:

Vi 08/08/14
Reims - Paris SG
Sb 09/08/14
Bastia - Marseille
Evian TG - Caen
Guingamp - Saint-Etienne
Lille - Metz
Lyon - Rennes
Monaco - Lorient
Montpellier - Bordeaux
Nantes - Lens
Nice - Toulouse

delaparis
31st May 2014, 00:46
Shinnok cum iti permiti sa vorbesti franceza ? :D

Shinnok
31st May 2014, 00:49
Imi permit orice, sunt Shinnok :D

delaparis
31st May 2014, 00:50
Ok, castiga PSG :D

Shinnok
31st May 2014, 00:52
sunteti US 5 :D

delaparis
31st May 2014, 00:56
Timpul le va rezolva pe toate :)

Shinnok
31st May 2014, 01:03
http://www.timpul.md/uploads/modules/news/2009/09/4043/658x0_1-011.jpg

Robert Cristian
31st May 2014, 19:44
Se ascute lupta :)

http://img.over-blog.com/333x250/0/00/68/37/choc-marseille-psg-97.jpeg

SwedishMafia
5th July 2014, 20:12
Cica Rabiot nu vrea sa semneze prelungirea contractului cu psg.Un jucator interesant.Nu prea imi dau seama daca poate deveni un jucator de super-valoare, sau un jucator de nivel rennes:)

Daca rusu nu arunca cu bani in transferuri, psg va defila in campionat.Fournier la lyon...Grenier ar fi declarant ca e dispus sa plece, daca va ajuta starea financiara a echipey din lyon. Imi place acest Grenier, un jucator numai bun pentru wenger.Tanar, francez si ...francez:))

OM si Bielsa.El loco :D Foarte probabil il vor vinde pe valbuena.Am inteles ca cei de la OM ar vrea sa-l vanda si pe gignac..L-au adus pe alessandrini insa e un jucator care nu poate depasi un anumit nivel.

ASSE are un lot bun, dar mai valoros mi se pare antrenorul.Ar merita o echipa mai buna decat asse.
Bordeaux va fi antrenata de sagnol.Dupa ce o perioada se zvonea ca zidane va fi noul antrenor.Interesanta numirea lui Makalele ca antrenor in Corsica..sa vedem daca rezista pe insula.Makalele are 2 ani de second sub conducerea lui ancelotti si blanc.Sa vedem:)

3 echipe bune au promovat in ligue. lens, caen si metz.Nu stiu cat de mari sunt pentru fotbalul francez, insa lens si caen dau un farmec in plus ligue 1.
Reims, evian si metz vor retrograda:D

SwedishMafia
13th July 2014, 14:33
cica araboii vor plati 60 mil de euro pt di maria. cu cele 50 pe david luiz, araboii se pisa pe fair play-ul financiar al imbecilului de platini.:)) Daca il mai iau si pe hazard, atunci imbecilul si hotul de platini ar trebui sa isi dea demisia.

SwedishMafia
15th July 2014, 21:42
http://www.lequipe.fr/Football/Actualites/Lens-interdit-de-ligue-1/482866
daca se confirma, sochaux va ramane in ligue1.

delaparis
18th July 2014, 23:28
Da. Se pare ca Lens va ramane in ligue 2.

SwedishMafia
18th July 2014, 23:47
Da. Se pare ca Lens va ramane in ligue 2.

Pacat ca Hervé Renard nu are ocazia sa antreneze pe sochaux in ligue1. La ce rezultate a avut cu sochaux, ar fi meritata.dlp, ai idee pe cine antreneaza acest Hervé Renard ? Se zvonea ca va prelua nationala marocului.

delaparis
18th July 2014, 23:56
Se vorbeste de Coasta de Fildes...Ce e sigur e ca va antrena o nationala importanta din Africa.
Da. E antrenor bun pt ligue 1, peste multi care activeaza acum si nu fac mare lucru.

SwedishMafia
19th July 2014, 00:04
Se vorbeste de Coasta de Fildes...Ce e sigur e ca va antrena o nationala importanta din Africa.
Da. E antrenor bun pt ligue 1, peste multi care activeaza acum si nu fac mare lucru.
Tinand cont ce bune rezultate a avut cu sochaux, m-a surprins cand am vazut ca nimeni din ligue1 nu l-a contactat, si se vorbea tot de o nationala din Africa. Ar fi fost bun pentru echipe de genu bastia, evian sau nantes.

PSG il mai vrea pe pogba? Cu david luiz si thiago si cu un portar de valoarea lui sirigu, va fi greu sa le marchezi...
S
per ca sezonul care urmeaza, ASSE sa termine pe 3, adica sa mearga in CL :D Au un antrenor f bun.:D

Patronul lui rennes, e cel mai bogat francez...de ce nu arunca cu multi euro in echipa?

delaparis
19th July 2014, 00:22
Renard vrea palmares, vrea titluri. A avut propuneri din ligue 1 dar a refuzat in serie. In ligue 1 daca nu antrenezi PSG sau Monaco azi nu ai nicio sansa la titlu. Asta a declarat. El vrea CAN cu o echipa tare din Africa si probabil ulterior va candida la o nationala tare din Europa. :rolleyes:
Nu e prost.

PSG va mai da o lovitura tare pana la inceputul sezonului ... :ok: Sunt multi pe lista. Fair-play financiar a fost o gluma proasta :D

Saint-Etienne nu vor face mai mult decat sezonul trecut. Nu sunt bani de jucatori de valoare.

La Rennes nu am inteles si probabil nu o sa inteleg niciodata ce se intampla. Pinault cu avere de peste 19 miliarde euro poate cumpara si Chelsea maine si PSG saptamana viitoare. Dar probabil e francez :D

Robert Cristian
20th July 2014, 13:47
Si totusi Rennes e probabil cel mai stabil club din punct de vedere financiar,la ei e o situatie asemanatoare cu ce e la O.M. unde MLD la o avere comparabila cu cea a lui Abramovic nu investeste nici pe departe cat rusul,dar la fel Marseille e un club foarte stabil din punct de vedere financiar practic nu le lipseste nimic.
Probabil Pinault si madame Louis-Dreyfus nu prea sunt interesati de fenomen.
Dar daca e asa atunci vin si intreb,de ce naibii nu vand cluburile daca nu sunt interesati de performanta la nivel inalt,mai ales ca isi permit,aici nu vorbim de ala de la Udinese sau de la Lyon care nu pot mai mult de atat.

SwedishMafia
20th July 2014, 17:07
La Rennes nu am inteles si probabil nu o sa inteleg niciodata ce se intampla. Pinault cu avere de peste 19 miliarde euro poate cumpara si Chelsea maine si PSG saptamana viitoare. Dar probabil e francez :D

salma hayek nu il lasa :D

SwedishMafia
20th July 2014, 21:51
James Rodriguez face un lucru pe care eu nu sunt de acord..Santajeaza clubul care-l plateste.Cica le-a transmis celor de la AS Monaco, ca nu se intoarce la echipa, deoarece vrea sa joace pentru real Madrid. Atitudine de rahat.:rosu: Sa vedem daca rusu joaca tare si-l tine pe tusa cateva luni pe columbian :D

Eddy DoubleD
20th July 2014, 21:55
Pe teren nu se poate vedea ce are in cap. Cum am auzit ca se vrea la Real, am realizat si ce are acolo...nimic.

Luis Garcia10
20th July 2014, 22:30
Pe teren nu se poate vedea ce are in cap. Cum am auzit ca se vrea la Real, am realizat si ce are acolo...nimic.

+1 :ok:

delaparis
20th July 2014, 22:41
Sa vedem daca rusu joaca tare si-l tine pe tusa cateva luni pe columbian :D

Il costa prea mult sa faca asta. Cota columbianului a crescut de la mondial deci rusu' vrea bani multi pe el, nu cat ofera Real. Probabil o sa cedeze totusi deoarece poate atrage in schimb jucatori buni. Monaco joaca direct in grupe CL :rolleyes:

SwedishMafia
20th July 2014, 22:50
Corect.Desi rusu e atat de bogat, incat si-ar permite sa-i dea o lectie. :D

patriot
20th July 2014, 22:56
asta nu e jucator de 85 de mil,de fapt daca stau si a gandesc sunt niste preturi absolut scandaloase pe piata transferurilor,cum sa dai 60 de mil pe David Luiz?.......Platini ne ia de prosti,ar trebui ca cei cu datorii sa respecte rahatul ala de fairplay financiar

delaparis
20th July 2014, 23:22
Fair-play financiar a fost o incercare. Nu vom mai auzi de asta pana la anul cand UEFA ne va servi o alta formula spumoasa. Formula care se va stinge si ea dupa ce se vor plati ceva milioane la persoane "bine intentionate" la forul european ...;)

SwedishMafia
21st July 2014, 12:19
AS scrie ca real l-a luat pe james pentru 80 milioane...marca scrie ca s-a platit 75 milioane..:hmm: se pisa pe fair play-ul financiar al lui platini :))

El Pistolero
21st July 2014, 13:05
Pe teren nu se poate vedea ce are in cap. Cum am auzit ca se vrea la Real, am realizat si ce are acolo...nimic.

Nu stii ce vorbesti. De unde pana unde esti prost, daca mergi la un club mult mai mare, unde poti sa faci performanta si sa castigi trofee si bineinteles sa castigi mult mai multi bani?

Eu zic ca James a luat pe un drum bun, treptat, Porto, Monaco si acum la Real ar trebui sa se implineasca ca fotbalist. :ok:

iulian_1976
21st July 2014, 14:37
Probabil Pinault si madame Louis-Dreyfus nu prea sunt interesati de fenomen.
Dar daca e asa atunci vin si intreb,de ce naibii nu vand cluburile daca nu sunt interesati de performanta la nivel inalt,

Adevaratii francezi sunt moderati ,asa cum germanii sunt calculati.
Un investitor european care stie cum a facut banul are o limita a bunului simt
cand investeste in fotbal.


PSG si AS Monaco sunt altceva,pe termen lung sunt o bula financiara,cei ce au terminat o facultate de economie prind mai usor termenul :)

SwedishMafia
21st July 2014, 17:09
http://www.lequipe.fr/Football/Actualites/Les-10m-n-arriveront-pas/484102
Ligue 1 sau Ligue 2, o chestiune de 10 mil euro :)

Robert Cristian
22nd July 2014, 11:02
James Rodriguez nu face 75 mil. tocmai de aceea rusul il va da pe suma asta.
Acest fair-play financiar e o gogoasa aruncata de marele for UEFA,toata lumea stie ca e praf in ochi,si cluburile in continuare cumpara pe sume exorbitante.Adevarata regula care insa a fost respinsa de cluburi,sau de unele cluburi mai bine zis era aceea cu salary cap,adica limitator la salarii plus ar trebui introdusa si regula cu maixm 3 straini in lot,si atunci fotbalul s-ar juca intradevar pe bune,cluburile ar trai din academiile de fotbal.Castigatoarea Champions League s-ar da pe cea mai buna academie nu pe cele mai multe milioane evazionate prin transferuri.
Cel mai puternic club din europa va fi cel care are cea mai puternica academie nu cel care arunca cu sute de milioane fara acoperire pe jucatori care valoreaza mult mai putin.Si asa s-ar regla si piata de transferuri si salariile care sunt enorme pentru un fotbalist.
Acelasi Cristiano Ronaldo sau Messi ar juca fotbal si pentru 1 milion in loc de 10 pentru ca altfel ar fi nevoiti sa isi castige banii in alt mod,un mecanic auto in franta castiga 3000 euro pe luna iar un fotbalist de ex.Valbuena i-a 300.000 pe luna...

iulian_1976
22nd July 2014, 17:27
Bula se va sparge,pentru ca nu au nimic in spate Real Madrid,PSG,MU City ,se joaca u fel de schema schemã Ponzi.

Sunt cluburi care se sustin cu un echiibru financiar Barça,Bayern,MU,BVB,Arsenal,Liverpool si cateva are se dopeaza cu jucatori.
Mie nu imi miroase a bine.:)

delaparis
22nd July 2014, 23:37
James Rodriguez nu face 75 mil. tocmai de aceea rusul il va da pe suma asta.
In presa franceza se speculeaza ca adevarata suma a fost 90 milioane.
Daca asa e inseamna ca Real se teme de fair-play financiar totusi si incearca sa minimizeze cheltuielile. :rolleyes:
Pt Monaco in schimb este o afacere buna din toate punctele de vedere chiar si cu 75 mil declarate.

SwedishMafia
22nd July 2014, 23:49
Columbia nu e tara micuta...ok, nu-s un popor extraordinar de bogat, dar vor vinde destule tricouri in Columbia :) oricum real il va vinde pe di maria, deci isi vor mai recupera din afacerea james.

cine ar fi zis ca rusu va scoate profit de pe urma lui james.mai ales c-a dat 45 milioane lui porto.fara evolutia de la mondial, valoarea sa de piata era undeva la 20 milioane.

cu falcao accidentat, james a rupt normele...probabil, daca juca falcao la mondial, rusu il vindea pe falcao cu o suma asemanatoare cu cea luata pe james.

SwedishMafia
25th July 2014, 17:54
http://www.om.net/fr/Saison/101002/Actualites/79011/OFFICIEL_L_OM_NE_JOUERA_PAS_AU_VELODROME
Pana la urma vor jucat tot pe Velodrome.Ce alt sport poate fi gazduit la fiecare 2 saptamani?
Cica valbuena ar fi refuzat un salar de 10 mil euro/an de la dinamo moscova...:)) macar o echipa cu numele "dinamo" , nu e insolventa:D
jallet la lyon, aurier la psg. jallet nu avea caracteristicile necesare unui fundas lateral, ci mai degraba un mijlocas la inchidere.

Robert Cristian
26th July 2014, 11:18
http://www.om.net/fr/Saison/101002/Actualites/79011/OFFICIEL_L_OM_NE_JOUERA_PAS_AU_VELODROME
Pana la urma vor jucat tot pe Velodrome.Ce alt sport poate fi gazduit la fiecare 2 saptamani?
Cica valbuena ar fi refuzat un salar de 10 mil euro/an de la dinamo moscova...:)) macar o echipa cu numele "dinamo" , nu e insolventa:D
jallet la lyon, aurier la psg. jallet nu avea caracteristicile necesare unui fundas lateral, ci mai degraba un mijlocas la inchidere.

O.M. nu va juca pe Stade Velodrome cel putin deocamdata,se pare ca nu sau inteles cu autoritatile locale care cer 8 mil. E pe an chirie,o suma considerata exorbitanta de conducerea lui O.M. in acel link e comunicatul oficial in care clubul anunta chiar asta.Primele doua meciuri de acasa e sigur ca se vor juca din cate se pare la Montpellier.
Guvernul francez a trimis un mediator la Marseille care ar trebui sa medieze conflictul dintre autoritatile locale si club.
Nici vorba de 10 mil pe an,clubul rus iar fi oferit o suma sensibil egala cu cat castiga la Marseille adica 3.6 mil pe an,bineinteles ca in conditile astea Valbuena a refuzat oferta desi cluburile sau inteles intre ele pentru 8 mil. intre timp a intrat pe fir QPR care s-ar putea sa incheie afacerea...ramane de vazut.

SwedishMafia
29th July 2014, 12:27
http://www.lequipe.fr/Football/Actualites/Lens-officiellement-en-ligue-1/486092
RC Lens va juca in ligue 1.

delaparis
8th August 2014, 21:10
Incepe si Ligue 1. Azi avem PSG la Reims.


PSG:
Sirigu - van der Wiel, Thiago Silva (cap), Marquinhos, Digne - Lucas, Thiago Motta, Verratti, Pastore - Cavani, Ibrahimovic.

Reims :
Placide - Mandi, Tacalfred (cap), Bourillon, Signorino - Devaux, Oniangué, Albaek - Fortes, Diego, Charbonnier

phife
8th August 2014, 21:13
hai sa nu comentezi si tu singur :))
unde e luiz? :)

delaparis
8th August 2014, 21:20
Stai sa inceapa meciul sa vezi ce vin toti sa comenteze golurile lui Ibra :D

Luiz e la tratament ... psy. Inca ii e teama de semifinala contra Germaniei :))

iulian_1976
8th August 2014, 21:26
Se spune ca PSG a castigat deja campionatul,toata lumea asteapta golurile lui Ibra.:)
In acelasi timp se spune ca nu este o echipa pea iubita prin Provence :)

delaparis
8th August 2014, 21:33
Se mai spune ca PSG nu a castigat niciodata primul sau meci din sezon in Ligue1. Sa vedem daca azi reusesc aceasta performanta incredibila :D

delaparis
8th August 2014, 21:39
GOOOOOOOOLLLLL IBRAAAAAAA /hello

Imi place ca Blanc a schimbat sistemul cu Cavani singur in fata si Ibra pe post de adevarat nr 10. Doar ca Ibra a vazut pe Cavani cum rateaza ca un incepator si a décis sa se duca singur la gol. Nu are rabdare omul asta :))

Eddy DoubleD
8th August 2014, 21:44
Au omorat deja campionatul :(

patriot
8th August 2014, 21:50
mama pariziene ce 11 m,nici pe vremea lu borcea n am vazut asa ceva

delaparis
8th August 2014, 21:51
S-a facut dreptate. Ibra a tras doar doar sa apere portarul :)

1-1

Nadalfan
8th August 2014, 21:52
Ibrahimovic penalty ratat si bara cu poarta goala.Cum sa nu-l injur cand eu am jucat 2 pauza/2 final si asta-mi mananca biletu'?

Nadalfan
8th August 2014, 22:04
2-1 Reims.PSG s-au stins rapid.Ibrahimovic e marcat perfect si nici nu face niciun efort pentru a scapa de adversari.Joaca in stilul lui Messi din sezonul trecut numai ca Ibra si greseste toate pasele.:)))

Xaviesta
8th August 2014, 22:09
Zlatan:

- Scores fine goal
- Misses open goal
- Misses penalty

Reims equalised vs PSG.

2-1 Reims now.



Allezz Monaco / Radamel

delaparis
8th August 2014, 22:28
Asta e cand nu se respecta adversarul. PSG dupa primul sfert de ora credea ca va castiga la pas. Jucatorii déjà incepeau sa se plimbe pe teren asteptand urmatoarea ocazie etc ...
Silva inca nu e pregatit, pare inca in vacanta. Nu inteleg de ce e titular :mda:
Cavani la fel, e in vacanta.
Tineri ca Ongenda si Bahebeck ard pe banca de pofta de joc si Blanc baga doar rasuflati de la CM :headbang:

Nadalfan
8th August 2014, 22:56
Cavani nu e rasuflat doar de la CM.Cavani mi se pare rasuflat inca de anul trecut de cand a venit de la Napoli.Mi se pare mult sub jucatorul de la Napoli.Omu' parca si-a pierdut simtul golului.Sper sa nu vina la United.

delaparis
8th August 2014, 23:22
Si 2-2 scor final. Se respecta traditia, PSG nu castiga primul meci din sezon ligue 1.

delaparis
10th August 2014, 00:02
Evian TG 0-3 SM Caen
Bastia 3-3 Olympique de Marseille
En Avant Guingamp 0-2 AS Saint-Etienne
Lille OSC 0-0 Metz
Montpellier Hérault 0-1 Girondins de Bordeaux
Nantes 1-0 RC Lens
OGC Nice 3-2 Toulouse FC

SwedishMafia
10th August 2014, 20:03
dlp , de la ce ora e emisiunea "football club" de pe canal+ ?

delaparis
10th August 2014, 20:14
Acum a inceput

Lyon a castigat cu 2-0 contra Rennes

SwedishMafia
10th August 2014, 20:59
interesanta tipa din emisiune.dar o prefer pe astride :D

delaparis
10th August 2014, 23:56
Monaco 1 - 2 FC Lorient

:))

Johnny D
11th August 2014, 00:10
Da Delaparisule, ai dreptate, Monaco se anunta in acest an o mare rivala pt PSG, o rivala a gafelor, sigur va face niste gafe si mai mari decat rivalii lor din Paris!:))


Mama cate voturi are Bordeaux!:o: Biensur, doar e lider!:D

SwedishMafia
11th August 2014, 00:12
au luat 80 de mil de euro pe james, si-au adus...zero :)) parca vad ca la iarna, falcao se va transfera la man utd :D

YoNuTzz
11th August 2014, 01:19
lejer anul asta din nou psg...

din pacate in franta acum e ca in scotia...1 echipa...

delaparis
11th August 2014, 01:21
Ca infomatie, PSG e pe locul 10 :)

SwedishMafia
11th August 2014, 23:22
Nantes a început cu dreptul noul sezon din Ligue 1, reușind o victorie pe teren propriu, 1-0, cu nou promovata Lens. Eroul partidei a fost Yacine Bammou, un jucãtor care în urmã cu un an vindea tricouri ale lui PSG într-un magazin oficial al clubului parizian.
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Ligue+1/VIDEO+Omul+care+a+adus+victoria+lui+Nantes+in+prim a+runda+din+Li:))

delaparis
11th August 2014, 23:32
Vad ca a ajuns informatia :)
Stati sa vedeti ca avem si soferi, gradinari si chiar femei de servici. Toti au cel putin nivel de ligue 1 :D

TheIceMan
12th August 2014, 00:03
Mama cate voturi are Bordeaux!:o: Biensur, doar e lider!:DCand a deschis amicul de la Paris threadul, am citit lista si numai Bordeaux imi suna cunoscut... suna bine, am mai vazut undeva scris asa Bordeaux, deci aici am votat.

snookerinfo
16th August 2014, 16:07
Psg

delaparis
16th August 2014, 23:23
Incerdibil. Imediat dupa fluierul final la meciul PSG -Bastia, la intrarea in vestiare Brandao l-a asteptat pe Motta si i-a dat un cap in gura ca pe maidan. Camerele de de Securitate au filmat tot.

Uitati aici la secunda 13-14

6WdfRGOgN-A

delaparis
16th August 2014, 23:53
https://vine.co/v/M3KU16KgnvZ/embed/simple

SwedishMafia
17th August 2014, 09:28
motta si-a gasit nasu`... si el facut destule mizerii pe teren.acu a incasat-o el, c'est la vie :D

delaparis
17th August 2014, 20:40
Doar ca aici e actiune premeditata si in afara terenului deci Brandao va avea probleme serioase si cu politia. Nu mai spun ca risca o suspendare pe 2 ani deci la varsta sa (34) e cam gata cu fotbalul.

Si acum ceva rezultate

AS Saint-Etienne 3 - 1 Stade de Reims
Olympique de Marseille 0 - 2 Montpellier Hérault
RC Lens 0 - 1 En Avant Guingamp
Toulouse FC 2 - 1 Olympique Lyonnais
FC Lorient 0 - 0 OGC Nice
Metz 1 - 1 Nantes
Stade Rennais 6 - 2 Evian TG


Marseille nu prea merge :))

delaparis
18th August 2014, 00:04
Si Bordeaux - Monaco 4-1 :))

Uite ce dreptate are bunul simt impotriva fotbalului miliardar.
Nu era bun Ranieri. Ala care a reusit sa aduca Monaco din Ligue 2 direct in CL in doua sezoane. A avut de compus anul trecut o echipa cu 7 jucatori in plus in brate si repede. A fost putin si ii "fura" titlul de campion lui PSG :rolleyes:
Acum cu Jardim are 0 puncte din doua meciuri contra echipe de doi lei si va ataca grupele CL cu un joc de divizia 2 portugheza de data asta. :yes:

La fel si la Marseille cu Bielsa ala. Atat de schimbat incat nici macar nu joaca in Europa. Deschamps sau Gerets nu erau buni. Nu reuseau decat optimi CL si titluri de campioni ai Frantei :cool: Acum cu marele Bielsa rade toata Franta nu numai Paris :D

Oare cand se va pricepe ca atunci cand ai jucatori tineri si talentati trebuie stabilitate la club si peste cativa ani vei avea o echipa de top?

SwedishMafia
18th August 2014, 01:10
dlp, unde s-a jucat meciul lens- guingamp?

delaparis
18th August 2014, 01:21
Amiens
http://www.amiensfootball.com/

Johnny D
18th August 2014, 01:24
Marseille nu prea merge :))

Bagati-ai ceva-n ea Delaparisule, m-a costat bani buni azi!
Ce panarame infernale au fost in frunte cu Jignireiac ala din centru atacului care da pe langa minge din 6 metrii!
Nici preluari nu stiau face, si in liga a 3-a din Romania am vazut echipa mai buna decat ofensa asta adusa fotbalului numita Marseille... L-am vazut si pe Thauvin ala, fantastic talent, era cat pe ce sa dea un sut pe poarta o data in meci dar i-a iesit doar centrare.... pfai de capu lor...

delaparis
18th August 2014, 01:31
Intreb pt a suta oara, de ce pariati fara sa ma intrebati ? Mai ales la Marseille:D

Johnny D
18th August 2014, 01:42
D-apai am selectat cele mai sigure 13 meciuri de azi sa-mi maresc de 3 ori cota la Serena de la 1.30 la 1.60 si i-am nimerit si pe nefericitii astia fara egal... Nu mai pun pe ei nici de-l transfera pe Murinho cu tot neamu lui, cred ca i-ar trebui vreo 2 ani numa sa-i invete sa faca preluari...
Si ce-am auzit de superantrenorul ala a lor, cica stie fotbal mai mult decat toata Europa la un loc, dar cand l-a vazut pe panarama aia de Jignireiac ca da pe langa minge n-a scos-o din teren, macar Wenger l-a scos pe gogoman si a castigat meciu, e drept ca el n-are un Giroud la schimbare care sa ti-o puna cu capu pe tava cu fundas urcat in spate!:D

Lordul
18th August 2014, 17:41
@delaparis...e cam devreme sa spui ca OM cu Bielsa nu merge ....are nevoie de timp..cum a avut la Bilbao..

iar la Monaco nu stiu ce s-a intamplat in vara..nici transferuri asa spectaculoase nu au mai realizat....sa se fi terminat robinetul de bani ?

delaparis
18th August 2014, 23:52
La Bielsa nu e devreme. Eu constat ce rezultate are in primele meciuri si comentez. Deocamdata nu merge si nu cred ca va merge cel putin in urmatoarele 4 meciuri. Omul asta aplica un sistem extrem de dificil si riscant 3-3-3-1 cu linia de recuperatori fosrte pe latul terenului. Orice pierdere de minge se traduce cu pericol in aparare care are doar 3 fundasi sa contreze contra atacuri cu 4 adversari. Daca ai vazut bine toate si absolut toate golurile incasate de Marseille au fost asa.
Sistemul sau merge in caz ca domini total adversarul dar Marseille azi nu poate asta dpdv tehnic.

La Monaco e chiar de ras. Astia se despart de James si Ranieri apoi asteapta ce? Sa se lupte la retrogradare? Pai sunt pe drumul cel bun. 0 pct pana acum :ok:

Johnny D
19th August 2014, 00:21
Bordeaux!:sneaky:

delaparis
19th August 2014, 00:37
Da. Uite aici exemplu de antrenor care merge perfect din prima. Sagnol a schimbat total sistemul de joc la Bordeaux cu lotul identic antrenorului de anul trecut care se tot plangea ca nu are jucatori. Gillot a tot pierdut timpul cu jucatori pe care Sagnol ii pune in valoare anul asta.
"Neamtul" joaca un sistem solid de 4-4-2 pe atac si foarte departe de prorpria poarta. In medie fundasii sunt la 45 de metri.
Riscant la prima vedere dar foarte solid daca vedem rezultatul final. Condusi la pauza de Monaco au reusit in a doua repriza sa revina si sa castige in mare stil Bayern :ok:

delaparis
22nd August 2014, 00:49
Brandao suspendat provizoriu pana pe 18 septembrie.
Comisia de disciplina LPF va decide pe data de 11 septembrie sentinta definitiva. Risca 2 ani :cool:

https://s3.yimg.com/bt/api/res/1.2/W94VAJAVh23gzND4C8gvfw--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9ZmlsbDtoPTM5MjtweW9mZj0wO3E9Nz U7dz02MjA-/http://media.zenfs.com/fr_FR/Sports/Sport24/Brandao-suspendu-a-titre-conservatoire.jpg

delaparis
22nd August 2014, 21:21
Brandao arestat. Justitia s-a autosesizat si va fi judecat la tribunal.

https://s2.yimg.com/bt/api/res/1.2/1cP3hw.WAPx56m2C_xLv7g--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9ZmlsbDtoPTU4MTtweW9mZj0wO3E9Nz U7dz04MDA-/http://media.zenfs.com/fr_FR/Sports/Sport24/Brandao-renvoye-devant-le-tribunal-correctionnel.jpg

Johnny D
22nd August 2014, 21:58
Ce panarama imbecila e Cavani ala, nici lovituri libere nu stie executa, nici singur cu portaru cand se comporta ca un amator si nu e prima data, are o gramada la activ... foarte overrated acest jucator, slab de tot, de la Napoli n-a mai jucat mai nimic si nici atunci nu mi-a placut prea mult de el, dar acum de vreo 8 luni incoace e penibil de tot.

delaparis
22nd August 2014, 22:07
Il vrei la Arsenal? :D

Da, e cam sarac tehnic si cand nu e in forma pare de nivel liga 1 in Romania. Ce are el este plasamentul in fata portii si jocul din alergare. In rest nu prea ...
Dar toti de la PSG joaca de parca sunt in vacanta sau la un antrenament duminica :mda:

TheIceMan
22nd August 2014, 22:17
dai pe ZDF sa vedeti pe Bayern ;)

Johnny D
22nd August 2014, 22:27
Il vrei la Arsenal?
Mereu l-am vrut, numa io!:sneaky:
Desi toti ceilalti imi ziceau ca e praf... ei bine acuma ma conving din ce-n ce mai mult ca au dreptate!:rolleyes:


Da, e cam sarac tehnic si cand nu e in forma pare de nivel liga 1 in Romania.
Fatai dadea gol la faza aia, sau macar suta pe poarta periculos! De Mutu nu mai zic!:D Keseru, Chipciu!? Oho, parfum!
Pana si Ciolacu ar fi finalizat periculos intr-un fel sau altul!:))

Nadalfan
22nd August 2014, 23:01
Cavani mi se pare si mie cam limitat.Acum a primit o pasa foarta buna pe culoar undeva la marginea careului si el s-a intors cu mingea pana la jumatatea terenului.

phife
22nd August 2014, 23:13
ce rusine se contureaza aici.

delaparis
22nd August 2014, 23:16
Si Blanc isi arata limitele gandirii. E cam fixist cu sistemul lui ala 4-3-3. A inceput meciul cu 3 mijlocasi recuperatori plus Pastore in atac ... care nu e atacant. Ii era teama de Evian? :headbang:
Cabaye a fortat sa arate ca este motivat si a luat doua galbene :)) In zece PSG nu mai poate decat sa arate ca meciul e pierdut penibil ...

TheIceMan
22nd August 2014, 23:18
Evian Thonon Gaillard , adica Borsecul francez? :D

delaparis
22nd August 2014, 23:20
De asta nu-mi plac mie :D

phife
22nd August 2014, 23:24
ce are ma? mie imi place evian

sun
22nd August 2014, 23:31
cum sa faci egal cu Reims si Evian cand te visezi campioana Europei ? :D

delaparis
22nd August 2014, 23:32
ce are ma? mie imi place evian

Strica vinul


cum sa faci egal cu Reims si Evian cand te visezi campioana Europei ? :D

asa :D

TheIceMan
23rd August 2014, 00:01
Ibra joaca? Brazilianul ala a venit? i-au ajuns bagajele sau Air France le-a trimis la Londra?

delaparis
23rd August 2014, 00:05
Ibra nu joaca deoarece e prea batran :)
Care brazilian ? Sunt multi la PSG acum ...

TheIceMan
23rd August 2014, 00:08
Ibra nu joaca deoarece e prea batran :)serios????

Care brazilian ? Sunt multi la PSG acum ...ala nou achizitionat

delaparis
23rd August 2014, 00:11
Ibra e accidentat. Are boala de batrani, spatele blocat :) serios

De Luiz vorbesti? Da joaca. E foarte bun. Pana acum a faultat de trei ori in careu si arbitrul nu a acordat penalty. De asta l-am cumparat :D

YoNuTzz
23rd August 2014, 00:14
mereu a fost o nuca tare evian ptr psg...

campionatul e deja castigat, dar e muult prea putin sa ai 5 puncte din 9 la nivelul lui psg..

delaparis
23rd August 2014, 00:16
Dar 0 din 6 pt Monaco ? :rolleyes:

sun
23rd August 2014, 09:22
nu uita pariziene ca arabocii aia o sa se plictiseasca la un moment dat de ratarile PSG-ului din Liga, o sa isi mute petrodolarii altundeva si PSG o sa revina unde ii e locul : in mediocritate. Deci aveti nevoie nu de titluri de campion, ci de Ligi ale campionilor :ok:

delaparis
23rd August 2014, 23:49
Pai din cauza fair-play financiar arabii nu mai pot baga bani. Gata. Acum clubul e lansat si trebuie sa se auto finanteze. Bugetul de 400 milioane pe an trebuie mentinut prin gestiune adecvata. Potential marketing este deoarece e singura echipa de top din regiunea Parisului (20 de milioane de locuitori) apoi imagine are de trei ani de zile cu vedetele care joaca in echipa. Nu trebuie facut prostii de genul "vand pe Lavezzi si Pastore ca sa cumpar Di Maria" :rolleyes:

rezultate

Lille OSC 2 - 0 FC Lorient
Bastia 1 - 0 Toulouse FC
Stade de Reims 0 - 2 SM Caen
OGC Nice 1 - 3 Girondins de Bordeaux
Montpellier Hérault 2 - 0 Metz
En Avant Guingamp 0 - 1 Olympique de Marseille

Marseille la prima victorie in sfarsit, Bordeaux continua in ritm de viitor campion :cool:

YoNuTzz
24th August 2014, 17:29
lyon se duce la vale rau de tot...

delaparis
24th August 2014, 20:01
Mda. Sa pierzi acasa contra Lens ... Inteleg mai bine cum a castigat Astra

Johnny D
24th August 2014, 23:30
Bordeaux!:sneaky:

:sneaky:

delaparis
24th August 2014, 23:32
Anul asta se pare ca vinul e bun :)

Lordul
24th August 2014, 23:40
nu vor rezista...si Roma a inceput campionatul trecut cu 9 victorii consecutive si apoi au pierdut teren..asa si Bourdeaux...vor face 6-7 victorii consecutive apoi pierd ritmul

Johnny D
24th August 2014, 23:50
Anul asta se pare ca vinul e bun :)

Asta e echipa care-mi place mie din Franta, fotbal de calitate cu bani putini, cel mai frumos lucru in fotbal!:yes:


nu vor rezista...si Roma a inceput campionatul trecut cu 9 victorii consecutive si apoi au pierdut teren..asa si Bourdeaux...vor face 6-7 victorii consecutive apoi pierd ritmul

Important e sa prinda CL, la cati bani are investiti in echipa spre deosebire de Roma, ar trebui sa nu prinda nici EL, aici e diferenta!;)

SwedishMafia
28th August 2014, 23:03
dlp, ai idee pe ce post/uri a jucat jallet in cariera sa? :) are un stil de joc destul de nepotrivit pentru un fundas lateral :) fizic, seamana f mult cu Balmont de la lille :) si ca pozitie in teren, il vad cam in aceeasi pozitie pe care o joaca si Balmont .

delaparis
28th August 2014, 23:15
Jallet are formatie de mijlocas ofensiv de culoar. A mai jucat si ca mijlocas la recuperare pe vremea lui Ancelotti la Paris. S-a pozitionat definitiv ca fundas dreapta la PSG la inceput cu Kombouare si apoi cu Ancelotti. Blanc nu il avea in planurile sale deci a terminat rezerva inainte de transfer la Lyon asta vara.

SwedishMafia
28th August 2014, 23:24
mersi:ok: ca fundas lateral, e ca nuca in perete.

Oare aulas ii mai da o sansa lui Fournier? Daca eram in locul lui aulas, il aducem antrenor pe cel de la guingamp.In conditiile actuale din ligue,e greu ca lyon sa lupte la locul 3. Sunt echipe care investesc mai mult decat lyon. de exemplu, lille si asse, au lot si antrenori mai buni decat lyon. parerea mea.

Cum franta are 3 echipe in CL, doar psg e sigura de loc, pentru restu de 2, se vor lupta asse, Monaco(daca rusu nu il vinde pe falcao si mai aduce ceva) si lille.

Sunt curios daca sagnol e doar un foc de paie :D La fel si cu Makelele. Ramane de vazut daca va avea succes in antrenorat.

delaparis
28th August 2014, 23:33
Sagnol cu Bordeaux trebuie urmarit serios. Deocamdata are nota 10 dar chiar daca va pierde in curand asta are ceva din filozofia de joc la Bayern. E chiar interesant, poate cel mai interesant antrenor francez de la Deschamps :rolleyes:

SwedishMafia
28th August 2014, 23:41
fotbalul german are alta filosofie decat cel francez:) Crezi ca poate implementa stilul de joc german, in mentalitatea fotbalului francez?E destul sa vezi orice meci din bundesliga si unul din ligue1, si se vede o diferenta. Germanii is dediicati fotbalului spectacol, in timp ce in franta , jocul e f fizic...asta datorita si nr mare de jucatori africani care se pliaza f bine pe jocul fizic.Din acest motiv, multi jucatori africani se acomodeaza la stilul din Anglia.

Aiurea ca un antrenor precum gourouff, nu si-a gasit o echipa in ligue1.Rezultatele sale la lorient, au fost peste posibilitatile clubului.

delaparis
29th August 2014, 00:02
Deocamdata Sagnol asta face. Joc organizat pe atac fara sa se preocupe in special de aparare. Ca la nemti, el ataca si vede dupa. In Franta se invata sa aperi si apoi sa vezi ce poti face in atac.
Bordeaux merge brici deci sperante sunt sa faca ceva pana la sfarsitul sezonului, sa speram...

Gourcuff a refuzat oferte din Franta deoarece a ajuns la o anumita varsta si vrea altceva. In primul rand bani mai multi apoi ceva mai interesant in cariera decat locul 8-11 in ligue 1

Lordul
29th August 2014, 23:16
OM-Nice 3-0...se pare ca Bielsa face treaba buna

YoNuTzz
31st August 2014, 20:45
lyon 3 infrangeri consecutive...

delaparis
31st August 2014, 21:05
Au o problema serioasa cu accidentarile. 9 titulari le lipsesc, sunt in ritm de retrogradare. Chiar nu inteleg ce se intampla cu pregatirea fizica la clubul asta.

Eddy DoubleD
31st August 2014, 22:46
Ruffier :happy :happy

https://vine.co/v/OBXtX6nPixg

delaparis
31st August 2014, 22:55
Asta se numeste dreptate. A simulat acum doi ani cu Zlatan care a fost eliminat iar acum isi plateste datoria :)

delaparis
31st August 2014, 23:25
Si e cam 4-0 :D

Lordul
1st September 2014, 00:10
3 goluri Ibra 5-0 final...Lyon e pe 17

delaparis
1st September 2014, 00:14
Deci atentie Barca :drak:

Eddy DoubleD
1st September 2014, 00:51
xLQau9jmzZE

Ce traiectorie a avut mingea:ok:

Johnny D
2nd September 2014, 08:13
Deci atentie Barca :drak:

La Ibra si atat... big deal!:rolleyes:


De Bordeaux ce se mai aude, tot lideri?:D


xLQau9jmzZE

Ce traiectorie a avut mingea:ok:

Doar cand nu conteaza absolut deloc, asa cum ziceam! Cand e 0-0 sau condusi, picior de lemn!:ok:

delaparis
12th September 2014, 23:24
Lyon - Monaco 2-1 scor final dupa un meci crispat dar spectaculos.
Monaco are probleme mari inainte de CL iar Lyon reuseste sa evite criza...
Gourcuff a intrat la 20 de minute de final. O veste buna pt Lyon daca revine asta

YoNuTzz
13th September 2014, 22:20
psg - 3 egaluri in 5 meciuri :)) rusinos...

delaparis
13th September 2014, 22:32
Mda.
3 deplasari, 3 egaluri :rolleyes:

delaparis
13th September 2014, 23:52
Montpellier Hérault 1 - 0 FC Lorient
Bastia 1 - 1 RC Lens
OGC Nice 1 - 0 Metz
Stade de Reims 2 - 0 Toulouse FC
AS Saint-Etienne 1 - 0 SM Caen
Stade Rennais 1 - 1 Paris Saint-Germain

Dupa meciurile de maine PSG risca sa cada rau in clasament.
E cam sacandal la club dupa rezultatul din seara asta. Sa conduci cu 1-0 la pauza si sa nu castigi meciul nu e demn de sute de milioane. Patronul se pare ca a fulgerat la telefon. :cool:

delaparis
14th September 2014, 23:40
OM-Nice 3-0...se pare ca Bielsa face treaba buna

Da asa se pare. Acum Marseille conduce cu 3-0 in deplasare la Evian.
Dupa ce a criticat aspru conducerea clubului saptamana trecuta in presa, Bielsa era asteptat la meciul asta. Raspunde prezent si demonstreaza ca stie ce face si ce zice :rolleyes:

delaparis
15th September 2014, 00:01
si ultimele rezultate

Evian TG 1-3 Olympique de Marseille
En Avant Guingamp 2-1 Girondins de Bordeaux
Lille OSC 2-0 Nantes


Bordeaux nu a reusit sa se mentina pe primul loc :rolleyes:

SwedishMafia
19th September 2014, 23:51
Bordeaux 2-1 evian.
brandao, 6 luni de suspendare pentru lovirea lui thiago motta.

delaparis
20th September 2014, 00:37
Deci Leonardo a luat un an doar pt ca a impins cu umarul arbitrul la sfarsit de meci iar Brandao 6 luni pt un cap in gura care i-a spart nasul italianului. :rolleyes:
Ciudata decizie

SwedishMafia
20th September 2014, 19:55
OM 3-0 Rennes.
Gol marcat de alessandrini pt OM. E fan al OM. Ce sentiment placut e sa marchezi pt echipa cu care ai tinut de mic copil :) A marcat impotriva echipei care l-a "lansat" in fotbalul mare. :) Bun acest gignac. Face ce face, dar omu isi da golurile in fiecare sezon. Nu e un atacant de Man City sau Chelsea, dar e bun pentru Liverpool , Arsenal .

delaparis
20th September 2014, 23:21
Da, Marseille continua in ritm de campioana. Bielsa confirma iar suporterii il sustin din ce in ce mai mult. Conducerea clubului in schimb are unghia ...

rezultate

Olympique de Marseille 3 - 0 Stade Rennais
Toulouse FC 3 - 3 SM Caen
Nantes 2 - 1 OGC Nice
Metz 3 - 1 Bastia
FC Lorient 0 - 1 Stade de Reims

Maine vom avea un PSG - Lyon dramatic pt Blanc. Orice rezultat in afara de victorie va declansa criza la Paris.

SwedishMafia
20th September 2014, 23:41
OM nu prea are lot sa mearga cap la cap in batalia pentru titlu. Un loc 2 sau 3 la final, ar fi un success pt OM.Pe 2, cred ca va termina Lille, iar pentru locul 3, va fi ASSE vs OM.

YoNuTzz
21st September 2014, 23:58
ha ha ! lyon o egaleaza pe psg...:))

deci...indiferent ca joaca in UCL, sau in Ligue 1, indiferent ca joaca acasa sau in deplasare, psg face egal...

penibil...

delaparis
22nd September 2014, 00:09
... fair-play financiar. :rolleyes:
Trebuia schimbata jumatate din echipa in vara daca se dorea performanta. Acum e prea tarziu. Nu mai e concurenta si jucatorii milionari nu se mai obosesc sa alerge 20 de metri.

Freek
22nd September 2014, 00:12
Va place egalul. E clar unde e buba. Cand pleaca Blanc? :D

delaparis
22nd September 2014, 00:19
Blanc are contract pe 2 ani cu 6 mil pe an. Deci daca pleaca oricum incaseaza 12 mil. Nu e stres la nivelul asta. Problema e pe cine luam. Spalletti si Mancini sunt singurii in somaj :) :rolleyes: :headbang:

Freek
22nd September 2014, 00:32
Stii cine era bun? Gaal. :D Dar daca s-a plecat la drum lung cu Blanc...

A, Rijkaard e si el liber parca :rolleyes:

delaparis
23rd September 2014, 21:40
Marseille din ce in ce mai bine :groggy:

SwedishMafia
23rd September 2014, 23:49
or sa se taie. n-au lot pt a duce tot sezonu :) iar gignac e in ultimu an de contract, poate il vand in Anglia, la iarna

sanyi68
24th September 2014, 22:35
SI Marseille o nimicește pe Reims chiar pe propriul stadion

delaparis
24th September 2014, 22:43
or sa se taie. n-au lot pt a duce tot sezonu :) iar gignac e in ultimu an de contract, poate il vand in Anglia, la iarna

Gignac va avea cota maxima peste cateva saptamani. Giroud e out si Remy sterge banca la Chelsea deci Deschamps il va convoca la nationala. Cum e in plina forma ii poate lua locul lui Benzema chiar. Marseille ii va propune un contract serios in curand mai ales sa ia un pret frumos pe el in vara...

delaparis
24th September 2014, 23:49
Evian TG 2 - 1 RC Lens
En Avant Guingamp 0 - 1 Metz
Olympique Lyonnais 4 - 0 FC Lorient
Montpellier Hérault 0 - 1 Monaco
OGC Nice 1 - 0 Lille OSC
Bastia 0 - 0 Nantes
SM Caen 0 - 2 Paris Saint-Germain

Johnny D
25th September 2014, 08:50
Bordeaux e prea buna sa mai joace in campionat alaturi de Pe Se Jale?:D

iulian_1976
26th September 2014, 23:58
Marseille din ce in ce mai bine :groggy:

Pentru mine ar fi o mare surpriza OM sa castige campionartul.
Ar insemna ca antrenorii francezi sunt slabi si jucatorii au ceva valoare insa sunt prost antrenati.
Bielsa daca venea la PSG era pe locul 1.?! :confused:

Blanc ar trebui sa aiba o reactie,poate nu au alte lucruri insa lot au nu ar avea scuze,campionatul este lung.

delaparis
27th September 2014, 00:22
Sa zicem ca nu vei avea parte de surprize in curand :D
Marseille joaca bine si chiar foarte bine de cateva meciuri dar sa nu uitam ca nu au intalnit decat adversari de ligue 2. Duminica vor da de Saint-Etienne si aici este primul examen cu adevarat :rolleyes:

sannicola
27th September 2014, 19:45
Mai face un egal PSG...
5 in 8 etape din ce in ce mai bine :D.

YoNuTzz
27th September 2014, 20:12
psg 5 egaluri in 8 etape :))

nu inteleg cum blanc inca mai este antrenor...

SwedishMafia
27th September 2014, 20:19
ca blanc nu e un super-antrenor, stiam, insa e ciudat ce se intampla la psg. oare il lucra jucatorii? comentatorul meciului de pe digisport, zicea ca lipsesc lavezzi, ibra si inca unu care imi scapa :D pot intelege ca doar-ibra-aduce-titluri lipseste, insa la ce lot are psg, nu ar trebui sa nu bata la Toulouse. cavani a jucat in pozitia sa preferat, varf impins. a jucat ceva ? :)

delaparis
27th September 2014, 21:06
Se pare ca sunt probleme in vestiar. E si vina presedintelui Nasser care tot pleaca urechea la ce se plang vedetele. Ba ca sistemul de joc nu le convine, ba ca trebuie sa joace Pastore in locul lui Matuidi, ba ca nu au incredere in Blanc etc ...
Pai in conditiile astea ce autoritate mai poate avea antrenorul?
Aici e problema. Vedetele milionare au mofturi. Cand Ibra nu e in teren toti si-o iau in cap cu vedetisme care mai de care. Trebuie sa revina suedezul cat mai repede si sa reinceapa sa urle la ei. Sa vedeti cum jocul va merge subit. :drak:

sannicola
28th September 2014, 22:36
Duminica vor da de Saint-Etienne si aici este primul examen cu adevarat :rolleyes:

2-0 pentru OM din minutul 25 :D.
Noroc pe PSG ca nu ii prinde sa joace cu ei acum...

delaparis
28th September 2014, 22:42
Da, urmaresc cu un ochi si aici...
Mai astept putin dar nu sunt departe sa spun ca Bielsa este probabil cel mai bun antrenor in Ligue 1 de la Raymond Goethals pana acum :)

SwedishMafia
28th September 2014, 23:29
mai bun ca ancelotti? :hmm: :))

delaparis
28th September 2014, 23:35
Da.
Ancelotti a avut "dificila" misiune sa castige campionatul francez cu Ibra, Silva si alti jucatori de nivel top Serie A etc ...
Bielsa a facut din Marseille cu impiedicati de sezonul trecut o echipa care insira victorii .... acolo unde PSG nu reuseste mai mult decat un 1-1 :rolleyes:

YoNuTzz
29th September 2014, 00:02
nu cred ca are sanse OM la titlu, dar trebuie sa continue seria buna pentru a prinde din nou UCL-ul...

delaparis
29th September 2014, 00:13
Eu cred ca are. Lyon nu are alte competitii de jucat serios dar nu e la nivel. Marseille la fel dar se pare ca e pe val serios de tot.
PSG are probleme mari si daca va pierde, mai mult ca probabil, cu Barca marti este criza majora. La sute de milioane investite, sau probabil cateva miliarde :rolleyes:, rezultate de duzina nu se pot accepta :cool:
Monaco e pe drum gresit. Probabil faliment in curand deoarece rusul nu se pricepe ...

SwedishMafia
4th October 2014, 19:50
socol pe langa ca e fan real, mai e fan si al OM ? :))

sannicola
4th October 2014, 19:52
OM golul victoriei in minutul 93
7 la rand acum :rolleyes:

sun
4th October 2014, 19:53
asta dupa ce tot Gignac ratase din 2 metri de 2 ori in ultimele 5 minute ;)

7 victorii la rand pentru OM :D

patriot
4th October 2014, 20:05
presiune mare pe araboi da nu mai zic nimic ca ma acuza parisianu de antisemitism...hahaha

delaparis
4th October 2014, 21:43
Pai cum sa te acuz de antisemitism cand vorbesti rau de arabi? :D

Deci PSG la 8 pct distanta de Marseille. :cool:
Maine sunt meciuri foarte importante. Daca pierde cu Monaco este in criza indiferent de ce a facut cu Barca saptamana asta. In schimb daca bate acasa si Lyon bate Lille, PSG revine pe locul 2. La 5 pct de Marseille dar pe locul 2 totusi. Blanc este salvat pana in iarna.

Lordul
4th October 2014, 21:49
se pare ca Bielsa face treaba buna la OM

delaparis
5th October 2014, 00:24
Da.
Am mai spus ca asta se pare ca este cel mai bun antrenor Ligue1 de mult timp. In curand sunt sigur :)

rezultate azi:
Bastia 0 - 2 FC Lorient
Stade Rennais 2 - 0 RC Lens
Evian TG 3 - 0 Metz
OGC Nice 1 - 1 Montpellier
SM Caen 1 - 2 Olympique de Marseille

Bastia lui Makelele a incasat-o rau. Se pare ca asta mai bine ramanea in staff lui Blanc la Paris :rolleyes:

patriot
5th October 2014, 02:05
parisiene ,arabii sunt tot semiti ca si o parte dintre evrei.....stii tu cu semintiile cum se impart.....Sem,Ham,Iafet...adica fii lui Noe

delaparis
5th October 2014, 02:14
Am glumit. Ai vazut cand am postat cu ":D"
Semiti, suniti si siiti ... mare dezbatere :) Dar lasam asta pe alt thd pe politica eventual cu mare interes deoarece multi nu inteleg si multi chiar nu cunosc subiectul.

Johnny D
5th October 2014, 15:55
Se-ngroasa gluma cu El Loco Delaparisule, ce zici, obligati la victorie azi!:))

delaparis
5th October 2014, 16:12
Cam da
nasol e ca s-a mai accidentat si Marquinhos. Deci lipsesc Ibra, Silva, Lavezzi si Marquinhos. Un fleac, doar 4 titulari

delaparis
5th October 2014, 22:12
En Avant Guingamp 0 - 1 Nantes
Olympique Lyonnais 3 - 0 Lille OSC
AS Saint-Etienne 0 - 1 Toulouse FC

Cum spuneam pe alt thd echipele care au jucat joi in Europa au pierdut azi.

Acum avem PSG - Monaco. Daca PSG castiga urca pe locul 2, daca face egal urca pe 3 si daca pierde ... Blanc e mazilit :)

delaparis
5th October 2014, 23:55
:headbang::headbang::headbang:

A egalat Monaco in ultimul minut.
Meci foarte complicat datorita lui Blanc si tactica lui de kkt made in Marseille. Toata Planeta a vazut meciul cu Barcelona si boul asta a repus echipa identica si mai ales tactica identica. Pai aia de la Monaco sunt tampiti? Nu. Au studiat ca orice amator ce a fost bine si ce nu a fost. Azi au aplicat ce trebuia si au rezistat plus ca au revenit la scor.
Pe cuvant ca daca asta zboara de la echipa dau de baut :cool::ok:

YoNuTzz
6th October 2014, 00:01
psg - regina egalurilor :))

hai marseille cu campionatul :ok:

delaparis
6th October 2014, 00:08
Incredibil cat de slab tactician este Blanc. Probabil e bun ca antrenor dar la tactica este 0. Nu se adapteaza nici macar la zborul unui tramvai. Echipa sa joaca un rahat in campionat deoarece jucatorii sunt plictisiti de divizia 3 in Europa iar el nu e in stare sa ii motiveze sau sa ia decizii motivante. Baga acolo tot titularii blazati si vinde tinerii de nivel Pogba. Coman si Ongenda erau perfecti in meciul asta dar Blanc a preferat sa-i vanda deoarece are pe Lavezzi (accidentat), Cavani (plictisit), sau pe Cabaye (...) slab :yes:

milanezu
6th October 2014, 00:31
psg vrea uefa cl dar nu ii in stare sa castige ligue 1.
o rusine de echipa.

delaparis
6th October 2014, 00:44
Da, PSG vrea CL si bate Barcelona ca proba ca poate. PSG e in stare sa castige Ligue 1. A facut-o doi ani la rand. Ultimii doi ani la rand :cool:

Alte intrebari sau vorbim de Milan AC? :D

patriot
6th October 2014, 01:15
am vazut meciul,sa zici merci ca ati luat un puncat pt ca v au calarit aia tot timpul,ca Blanc e slab o vede toata planeta,daca l dai afara pe cine pui?....pe Mancini?....care e catastrofa....oricum Fereira Carasco ala e scula de fotbalist,nu stiam eu de ce tot trage Garcia sa l ia la Roma

delaparis
6th October 2014, 01:25
Blanc a avut pana acum traseu identic la antrenament indiferent de echipa. Primul an a fost perfect si al doilea catastrofa. La Bordeaux, la Nationala si acum la PSG. Este un antrenor plafonat la mediocru si care profita doar de efectul initial cu faima de fost campion mondial ... ca jucator. Apoi cand e vorba de treaba serioasa se pierde ca orice mediocru. Nu cu asta castigam CL, e clar.
Cine altul? Nu stiu. Sa se gandeasca mai bine astia cu bani, adica patronii miliardari cu petrol in pivnita. La banii lor pot angaja orice antrenor cu palmares si valoare. Pui un salariu de 20 milioane pe an si vine Mourinho alergand... exemplu

patriot
6th October 2014, 01:53
acu sincer,ce antrenor iti vine n mijlocul sezonului?....fara contract sunt Mancini,Spalleti,Moyes,Rijkard....in afara de Spalleti restu sunt praf,n ai pe cine si trebuie sa schimbi la final de sezon, in afara de Ibra echipa e praf si nu inteleg de ce nu joaca deloc Rabiot....mai bine i dati drumu la Juve ca lui Coman.....apoi sa dai 50 mil pe David Luiz si sa ai fundas in casa si sa l vinzi la Liverpool e total aiurea....siiiii,n aveti fundasi laterali ceea ce va pune in situatii nasoale pe ambele faze de joc,iar daca prinzi echipe cu extreme rapide ca azi o sa ai probleme....din mareea de nulitati un jucator se remarca ca personalitate si joc:Marco Verrati....ps:tot voi luati campionatu,OM n au lot ,nu degeaba se cearta Bielsa cu aia sa i aduca jucatori,la ei e totul conjunctural

SwedishMafia
6th October 2014, 03:21
dlp, blanc si-a prelungit contractul cu psg ?
campionatu, tot psg il ia. OM isi depaseste conditia.ar fi frumos ca OM sa ia titlu in fata unei echipe pline de superjucatori precum cei de la psg. insa un campionat e bataie lunga...38 de etape is multe :)

Johnny D
6th October 2014, 09:54
Cam da
nasol e ca s-a mai accidentat si Marquinhos. Deci lipsesc Ibra, Silva, Lavezzi si Marquinhos. Un fleac, doar 4 titulari

La noi e ordine de zi 4, de multe ori 6-7. Now u know how it feels like!:P


BTW, bulan maxim pe Pe Se Jale la faza da dinainte de deschiderea scorului, toata poarta si doar un fundas stingher prins pe contre pied si fix pe ala l-a gasit monegascul ghinionist!:))

sun
6th October 2014, 10:43
:headbang::headbang::headbang:

A egalat Monaco in ultimul minut.
Meci foarte complicat datorita lui Blanc si tactica lui de kkt made in Marseille. Toata Planeta a vazut meciul cu Barcelona si boul asta a repus echipa identica si mai ales tactica identica. Pai aia de la Monaco sunt tampiti? Nu. Au studiat ca orice amator ce a fost bine si ce nu a fost. Azi au aplicat ce trebuia si au rezistat plus ca au revenit la scor.
Pe cuvant ca daca asta zboara de la echipa dau de baut :cool::ok:

deci tot OM e de vina pentru necazurile lui PSG ? ;)

Dar daca PSG rateaza titlul anu asta, or sa aiba doar 2 din 4 cu arabocii la conducere ( Montpellier a luat in primu an , si acum OM pare favorita )

:ok:

delaparis
17th October 2014, 21:42
Deci PSG cu fundasi centrali de santier. Camara pensionar si Motta improvizat era clar. 1-0 pt Lens in min 10 :cool:

patriot
17th October 2014, 22:50
bai ce hoti,bai,voi furati mai mult ca Dinamo ceea ce sa recunoastem e destul de greu,cine e arbitru?....Sorin Altmayer,fratii Burleanu,Sorin Corpodean,Marius Avram?

delaparis
17th October 2014, 22:54
Recunosc ca arbitrul e idiot. Mai ales ca l-a eliminat pe Cavani :o:

sun
17th October 2014, 22:59
nu arbitrii sunt avantajul lui PSG. Ci bugetul nelimitat

delaparis
17th October 2014, 23:02
Sun, ai auzit de FPF ?

delaparis
17th October 2014, 23:21
Concluzie.
Arbitrajul in Ligue 1 este de nivel Divizia 3 Albania. :rosu: Arbitrul este rege acolo si are ifose de Evul Mediu. Nu conteaza ca ia decizii complet aiurea dar cel mai important este ca a avut senzatia de lipsa de respect la adresa majestati sale. Nu conteaza ca strica un meci. Conteaza ca el exista, respira oxigen si expira CO2 /hello

Raiden
17th October 2014, 23:27
E a doua oara in acest campionat cand PSG nu ma scoate la pariuri. La mai multe. :))

delaparis
18th October 2014, 01:58
De ce nu citesti ce scriu? Pierzi bani :D

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4087618&postcount=659

sun
18th October 2014, 09:39
Sun, ai auzit de FPF ?

delaparis, ai auzit de buget nelimitat ? :D :cool:

Sir. Eko
18th October 2014, 13:04
Am vrut sa sar si eu la LIVE pe PSG cand era condusa dar nu am apucat, cand am vazut postarea lui delaparis ca e condusa PSG...deja era 1-1 :(

delaparis
18th October 2014, 14:52
delaparis, ai auzit de buget nelimitat ? :D :cool:
Asta a fost inante de FPF :D

sun
18th October 2014, 15:07
deci vrei sa zici ca de la anu terminati iara de la locu 7 in jos ? ;)

delaparis
18th October 2014, 23:13
Nici vorba. La anul FPF nu va mai exista deci castigam CL ;)


rezultate azi:
Lille OSC 1 - 2 En Avant Guingamp
Metz 0 - 0 Stade Rennais
Monaco 2 - 0 Evian TG
OGC Nice 0 - 1 Bastia
Nantes 1 - 1 Stade de Reims
FC Lorient 0 - 1 AS Saint-Etienne

Nu stiu de ce dar multi pariori au pierdut bani asta seara :))

delaparis
20th October 2014, 00:06
Ultimele rezultate

Olympique Lyonnais 5 - 1 Montpellier Hérault
Girondins de Bordeaux 1 - 1 SM Caen
Olympique de Marseille 2 - 0 Toulouse FC


Deci Marseille confirma si confirma. Nu mai e niciun dubiu ca aceasta echipa are valoare. Si are antrenor mai ales :yes:
Interesant este ca Lyon revine in forta cu jucatori care revin dupa accidentari. Inseamna ca Lyon merita nu numai calificarea in EL in locul Opel Astra :D dar si ca merita probabil un loc pe podium Ligue 1.
PSG incepe sa accelereze dar e cam "in trei" ... Bujia Blanc sare la prima revizie ... parerea mea :cool:

SwedishMafia
25th October 2014, 20:01
chiar nu inteleg ce rost a avut intrarea asupra lui verrati.... pentru asa intrare, as da 3 luni de suspendare. se pare ca sagnol si a sa echipa, s-au taiat la fel de repede cum s-a entuziasmat lumea. :) e greu sa te lupti in ligue1, cand nu ai lot pentru a merge tot campionatul.Bordeaux o sa fie o echipa de locu 6-8.

delaparis
25th October 2014, 22:28
Victorie foarte importanta pt PSG asta seara. Diferenta cu Marseille este redusa si Marseille joaca maine la Lyon. Lyon care e in plina forma.

Apoi meciul a fost stricat din nou de arbitru. Chapron, ca asta e numele sau, a dat rosu direct prea repede la Wiel apoi a fost obligat sa compenseze deci a dat inca un rosu aiurea la Bordeaux. Penalty'uri acordate aiurea si alte faze care erau adevarate in careu nu au fost sanctionate. Arbitrajul in Franta este din ce in ce mai amator. In curand vom avea arbitrii straini deoarece toata lumea se plange si probleme grave sunt in fiecare etapa.

SwedishMafia
25th October 2014, 22:42
lol, dlp, rosu dat lui Bordeaux, a "aiurea" ? :)) pe bune ? :D

delaparis
25th October 2014, 22:47
Da, lui Poko ala sau cum il cheama.
Altfel rosu la Bordeaux este excelent :D

SwedishMafia
25th October 2014, 22:54
mda. dlp a baut vin de Bordeaux inca de la ora 20 :D

ce se intampla la as Monaco e precum ce se intampla la cfr cluj. rusu si arpi, au bagat bani la greu.cand s-au plictisit, au zis "pas" si au lasat pe cei de la echipe, sa se descurce cu jucatori de 2 euro...desi au loturi mediocre, cele 2 echipe au rezultate peste valoarea lotului.
caen, ros-albastrii din normandia, au invins! :yeah: allez, caen ! nu degeaba Iiam votat ca si castigatori ai titlului !

delaparis
25th October 2014, 23:07
Tu nu stiu ce ai baut dar vezi ca Monaco revine si are rezultate. :)

Evian TG 0 - 2 Nantes
Stade de Reims 1 - 0 Montpellier Hérault
Bastia 1 - 3 Monaco
SM Caen 2 - 1 FC Lorient
Paris Saint-Germain 3 - 0 Girondins de Bordeaux

Deci " Les quatre grands", Big Four francez, disputa acest we locuri importante in clasament.
Maine, repet, avem un imens Lyon - Marseille :ok:

SwedishMafia
25th October 2014, 23:17
Tu nu stiu ce ai baut dar vezi ca Monaco revine si are rezultate. :)


la ce bani s-a bagat in as Monaco, pana si Montpellier cu berigaud si caen cu ferret, sunt transferuri mai tari decat ce a adus Monaco.:D cu lotu asta de 2 euro, as Monaco e la 2 pct de locul 2.

delaparis
25th October 2014, 23:24
Gresesti.
La Monaco aproape toti sunt internationali. Au cam 20-21 de tineri care sunt fiecare titulari la selectiile de tineret in diferite tari si cativa campioni mondiali cu Franta U20. Apoi unii de experienta ca Toulalan, Carvalho, Moutinho si Berbatov.
E adevarat ca au pierdut cei doi mai buni jucatori care completau lotul si ii punea pe loc de favoriti la CL. Asta nu inseamna ca sunt ultimii prosti mai ales in Ligue 1

SwedishMafia
25th October 2014, 23:27
Nu am zis ca-s ultimii prosti... am zis ca la ce lot au, rezultatele sunt peste nivelul lotului. Nu au lot de retrogradare, dar nici de locul 5. Au o echipa de locul 8-12.
In alta ordine de idei, vad ca bastia scataie cu makelele...il vor curata ? :D

delaparis
25th October 2014, 23:33
Make inca nu are stofa de antrenor. Se pare ca jucatorii il sustin dar nu are metode de antrenament si strategie de joc bine definita. Practic este inca amator in meseria asta.

SwedishMafia
25th October 2014, 23:36
make? esti prieten de vin cu makelele, sau cum ? :)) deci makelele e un fel de ogararu... :D

delaparis
25th October 2014, 23:38
Scrie tu lele daca vrei :D

delaparis
26th October 2014, 19:40
Nice face scor la Guingamp :)

Raiden
26th October 2014, 23:56
Lyon zici ca e Real Madrid si Bayern Munchen la un loc, sa-mi bag p*la. Cel putin in ultima vreme. Nu stiu cum de a putut sa piarda in fata unei labe chinuite ca Astra in Europa, dar de atunci nu e in stare sa o opreasca nicio echipa. E o chestie socanta chiar si pentru mine.

delaparis
27th October 2014, 00:13
Olympique Lyonnais 1 - 0 Olympique de Marseille
AS Saint-Etienne 1 - 0 Metz
En Avant Guingamp 2 - 7 OGC Nice
Stade Rennais 2 - 0 Lille OSC


Marseille un pumn in gura :D
Nice pe val :D

Gourcuff :ok::ok::ok:
Revine baiatul asta si sper ca este urmasul lui Zidane asa cum am crezut ani de zile /hello

sun
27th October 2014, 07:09
tot ce va doresc anu asta e sa jucati finala Ligii. E singura sansa pe care OM o are de a castiga titlul :D

SwedishMafia
1st November 2014, 19:42
a marcat cavani. gol decisiv cu olympiakos, gol azi. ce au in comun? nu a jucat ibra, la sfr sezonului, psg va trebui sa aleaga intre ibra si cavani. personal, as alege cavani. desi ibra si noaptea la 3 ii da clasa, cavani are sub 29 de ani.

delaparis
1st November 2014, 20:12
Ca tot suntem in perioada asta pot spune ca PSG a jucat fantomatic :) in prima repriza si corect in a doua.
Lesinatii din atac care au fost la CM nu mai dau randament. Parca pt ei fotbalul nu mai exista dupa Btazilia 2014 :no:
Cavani a ratat cam tot ce a incercat iar golul l-a marcat deoarece nu cred ca avea de ales.
Excelent golul lui Bahebeck :ok:

delaparis
1st November 2014, 23:20
Metz 3 - 2 SM Caen
Montpellier Hérault 2 - 0 Evian TG
OGC Nice 1 - 3 Olympique Lyonnais
Lille OSC 1 - 1 AS Saint-Etienne
En Avant Guingamp 1 - 0 Bastia
FC Lorient 1 - 2 Paris Saint-Germain

Raiden
2nd November 2014, 00:47
Ma intreb cand se va opri aceasta serie de victorii venita de nicaieri si total neobisnuita a Lyon-ului. :))

delaparis
2nd November 2014, 01:03
Monaco a facut egal ieri si Lille azi.
Deci podiumul e clar. 1 PSG, 2 Marseille si 3 Lyon :ok:

Freek
2nd November 2014, 01:21
Vai de Monaco. E a doua ca buget in Franta, nu? trist.

delaparis
2nd November 2014, 01:30
Rusul a divortat si alea 6 miliarde avere s-au impartit in doua :rolleyes:
Vorba lui Hingherul, sa nu te insori ca ramai fara fotbal :D


Ma intreb cand se va opri aceasta serie de victorii venita de nicaieri si total neobisnuita a Lyon-ului. :))
Asta e. Tarani :D

Freek
2nd November 2014, 02:10
Nu cred ca e relevant faptul ca a ramas cu 6 din 12, nu e ca si cum 6 miliarde e bugetul pentru Monaco.
Ia spune, joaca Ibra in CL sau tot lovit e?

delaparis
2nd November 2014, 02:48
Din ce stiu eu nu joaca. O sa fie prezervat pt, cica derby :)), cu Marseille :D

SwedishMafia
2nd November 2014, 17:50
Rabiot si-a prelungit contractul cu PSG. Interesant. Intr-un mijloc cu jucatori ca si cabaye, matuidi, veratti, oare unde si cat va juca rabiot?Tare am impresia ca i-au prelungit contractul numa ca sa nu-l piarda gratis si la vara il vand la arsenal :))

delaparis
2nd November 2014, 18:33
Rabiot a pierdut in santajul impus clubului. El credea ca daca va pleca liber va avea un salariu mai mare la viitorul club. Problema e ca negocierile nu au dat mare lucru. Roma ii oferea cel mai mare salariu dar care era inferior celui propus de PSG la prelungire :))
Lacom si prost

SwedishMafia
2nd November 2014, 23:10
de ce i-au prelungit contractu lui rabiot? matuidi si el si-a prelungit contractu. cumva vor sa vanda pe veratti sau cabaye?

delaparis
2nd November 2014, 23:19
Pe Cabaye cred ca vor sa-l vanda ... si ieftin deoarece e slab rau. Rabiot are clasa si e tanar. Este peste Cabaye ca potential si e mult mai ieftin. Cabaye nu foloseste la nimic azi. E plafonat si costa scump.

SwedishMafia
2nd November 2014, 23:33
cabaye nu e tanar..parca are 28 de ani. va tine cu dintii de un contract banos cum are la psg:) banuiesc ca isi ia bani seriosi, doar a venit pe o suma f mare pt varsta sa: 28 mil euro,parca. la varsta sa, cine ii mai da un astfel de contract? :)

delaparis
3rd November 2014, 00:24
Nu mai conteaza cat a fost cumparat. Sunt bani pierduti. Acum e vorba sa nu se mai piarda alti 3 milioane pe an cat are contract pana in 2016. Deci trebuie aruncat si repede. La 28 de ani cred ca va mai apuca un contract de 5 ani la o echipa gen Napoli sau Valencia.


Alte rezultate
Olympique de Marseille 2 - 1 RC Lens
Girondins de Bordeaux 2 - 1 Toulouse FC
Nantes 1 - 1 Stade Rennais

Deci Marseille ramane la 4 pct distanta de PSG

YoNuTzz
3rd November 2014, 17:01
ar fi destul de amuzant ca marseille sa bata acasa la psg...aproape imposibil, dar nu putem decat spera :D

SwedishMafia
3rd November 2014, 19:25
makelele demis de bastia.

delaparis
3rd November 2014, 20:34
Era normal.
Oricum a gresit sa ia carma unui club ca Bastia unde nu sunt bani, nu sunt jucatori de valoare dar sunt ambitii de CL :)

SwedishMafia
3rd November 2014, 20:43
cand esti o echipa mica in orice campionat e f greu sa ai continuitate in prima liga. echipele mici care reusesc sa joace timp de 2-3 ani le este f greu sa prinda si un al 4 lea an in primul esalon. dupa performanta de a ramane in ligue1, echipele cu mai multi bani vor da tarcoale jucatorilor care te-au tinut in ligue1. normal, acestia vor pleca la bani mai multi si aici intervine competenta celor din club, sa gaseasca acei jucatori de o calitate incat sa te tina in ligue.

de asta, e o surpriza pt mine ca un club ca lorient reuseste sa stea de atatia ani in ligue1. evian e la retrogradare. avea un singur jucator de valoare. berigaud. l-au vandut. astia de la evian daca nu gasesc jucatori de valoare, vor cadea in ligue2.

delaparis
9th November 2014, 00:59
SM Caen 1 - 2 Nantes
Evian TG 1 - 0 OGC Nice
Toulouse FC 3 - 0 Metz
Bastia 2 - 0 Montpellier Hérault
RC Lens 1 - 2 Girondins de Bordeaux

Nantes si Bordeaux demonstreaza caracter :ok:
Bastia demonstreaza ca Makelele a fost un antrenor slab.


Maine avem un meci pe care se pare ca peste 400 de milioane de telespectatori in lume il urmaresc atenti.
PSG - OM /hello

Freek
9th November 2014, 01:03
Doar aici stiu vreo 3 4 din 400 de milioane care se uita, ce mica e lumea :D. Pot sa anticipez si egalul dintre Saint Etienne cu Monaco? pot. X :D

delaparis
9th November 2014, 01:05
Nu ma intereseaza ... nu ne intereseaza decat PSG - OM :D

Freek
9th November 2014, 01:08
Stai buei ca e thread de Ligue 1 nu de PSG :D Ai prins loc la loje?
E ok Ibra da? ca daca e ok nu-mi fac griji, 1X.

delaparis
9th November 2014, 01:20
Nimic. Mai sunt locuri doar prin aprilie acolo. Si alea in meciuri cu Lorient sau Toulouse se pare :groggy: Nu ma mai grabesc sa ma misc de pe canapea sa-i imbogatesc pe qatarezii astia. Le platesc abonament tv deja :)

Ibra se pare ca e pe foaia meciului. Se antreneaza normal si probabil o sa fie titular. Dar nu stiu ce va juca dupa aproape doua luni pauza :cool:
Blanc a recunoscut in conferinta de presa. "Ibra decide daca joaca sau nu" :headbang:
Antrenor de .... Bordeaux :headbang::rosu:

Freek
9th November 2014, 11:09
Il gadila nitel, nu te supara, asa tre sa faci cu jucatorii de genul asta :D.

Freek
9th November 2014, 16:00
Eh, parca mergea :D
http://www.francefootball.fr/img-photo-jpg/montage-blanc-bielsa/1500000000489103/30:20,1400:710-665-335-70/93b54.jpg

sannicola
9th November 2014, 17:20
Lyon au revenit in forta din ce se vede.
Au avut 3 infrangeri in primele 4 etape + eliminarea din Europa League.
PSG - OM in seara asta,araboii i-au cam cocosat pe astia in ultima vreme :rosu:.

Freek
9th November 2014, 20:43
Am vrut sa sufar azi cred, nu stiu de ce m-am uitat la Monaco cu ASSE. :confused: Mi-e frica sa ma uit la PSG cu OM acum.

delaparis
9th November 2014, 21:08
Egalitate perfecta intre cele doua echipe inainte de meciul din asta seara.

33 victorii fiecare, 106 goluri marcate fiecare, 18 egaluri. Doar la victorii in deplasare conduce Marseille. 10-9

delaparis
9th November 2014, 21:23
Il gadila nitel, nu te supara, asa tre sa faci cu jucatorii de genul asta :D.

Deci Ibra a decis sa fie rezerva :D

Paris SG:
Sirigu - Aurier, Thiago Silva (cap.), David Luiz, Maxwell - Pastore, Verratti, Matuidi - Lucas, Cavani, Lavezzi

Freek
9th November 2014, 21:26
:))
Iemotii iemotii :D.

delaparis
9th November 2014, 21:31
Eh, parca mergea :D
http://www.francefootball.fr/img-photo-jpg/montage-blanc-bielsa/1500000000489103/30:20,1400:710-665-335-70/93b54.jpg

E ok dpmdv. Mai ales ca ii retrogradeaza pe aia in doi ani :yes:

delaparis
9th November 2014, 21:52
https://pbs.twimg.com/media/B2BditxIEAAC4wF.jpg

Freek
9th November 2014, 22:01
Ce intrare kitschoasa :).
edit
Sirigu era specatator :D

delaparis
9th November 2014, 22:10
Nu stiu de ce dar meciul asta nu-mi place

Freek
9th November 2014, 22:13
Pai cred si eu ca nu iti place. A inceput tare de tot OM :D. Uite, uite ce pressing frumos fac.

delaparis
9th November 2014, 22:16
S-au pregatit toata saptamana serios pt meciul asta. Presa soune ca Bielsa le-a impus jucatorilor doua antrenamente pe zi. 6 ore de lucru intens.
PSG a trebuit sa se concentreze pe un meci in CL intre timp.

Freek
9th November 2014, 22:20
Eh se bazeaza pe faptul ca jucand agresiv vor reusi sa marcheze rapid, nu cred ca le iese, deci e posibil sa vedem alt PSG mai incolo un pic.

delaparis
9th November 2014, 22:23
e posibil sa vedem alt PSG mai incolo un pic.

Da, peste cateva saptamani cand Blanc o sa fie inlocuit :ok:

patriot
9th November 2014, 22:24
la ce noroc au arabetii cred ca o sa bata

Freek
9th November 2014, 22:25
Pai nu spuneai tu ca nu e niciun antrenor bun disponibil? ah ce a ratat Pastore :D.