PDA

View Full Version : Penny Dreadful



Sir Black
26th May 2014, 23:26
Ca tot voia Eddy un topic. Acum ma pun si eu sa ma uit.

Eddy DoubleD
26th May 2014, 23:33
O poza, un cast, ceva:))

Multumiri lui jo care a atras atentie asupra serialului:)

Sir Black
26th May 2014, 23:55
http://www.x-tremeradio.ro/wp-content/uploads/2014/05/penny-dreadful-brona_croft.jpg

Robert Nairne-e prima oara cand aud de el...
Timothy Dalton- A jucat in Chuck
Eva Green-cam emo imi pare, dar nu i-as spune nu...a jucat in Camelot, in 300: Rise of an Empire....un film slab, va juca si in SIN CITYYYY
Lena Headey- Cersei din GoT, aka aia care si-a tras-o cu frate-su...
Rory Kinnear- a jucat in 2 filme cu James Bond, unul mediocru si unul bunicel
Billie Piper- o bunaciune, a jucat(poate va mai jucat) in Doctor Who

"Aproape o antologie de tenebre, noul serial Penny Dreadful va satisface avizii după monștrii fioroși, criminali în serie, tensiunea thrillerelor și atrocități clasice, precum Dorian Gray, vampiri sau Frankenstein."

Eddy DoubleD
27th May 2014, 00:06
Josh Hartnett:D

Unde apare Lena Headey? Pe IMDb nu o gasesc in cast.

Sir Black
27th May 2014, 00:09
Mda Cersei nu e....ma uitam pe imdb la 300 Rise of an Empire si am scris din greseala...
Josh asta cine e?

Eddy DoubleD
27th May 2014, 00:35
Cauta-l. A facut cateva filme interesante. E un actor bun.

Sir Black
28th May 2014, 19:29
Eu am urmarit ieri seara de la 00:00-03:00 toate episoadele de pana cum(desi trebuia sa ma pun sa invat pentru teza la mate....oricum am facut de un 8-9 :D). Imi place serialul, pare promitator.

Sir Black
3rd June 2014, 03:06
Doamne...dupa un final maiestuos de episod (Game of Thrones), vad finalul de kkt la ultimul ep din serialul asta...

Eddy DoubleD
4th June 2014, 00:31
Doamne...dupa un final maiestuos de episod (Game of Thrones), vad finalul de kkt la ultimul ep din serialul asta...

Si Vipera era bisexual. Care e problema?:))

Sir Black
4th June 2014, 00:48
Am mai spus ca nu am nimic cu gay-i si lesbienele, insa chiar nu inteleg ce a vrut sa insemne scena aia de la final...toate ororile pe care le-a vazut il fac gay? :)))

Freek
4th June 2014, 00:51
Si ziceti ca e bun a? Downloading... sa vedem :).

Eddy DoubleD
4th June 2014, 00:53
Am mai spus ca nu am nimic cu gay-i si lesbienele, insa chiar nu inteleg ce a vrut sa insemne scena aia de la final...toate ororile pe care le-a vazut il fac gay? :)))

Ai citit "Portretul lui Dorian Gray"? Intrebare retorica:rolleyes:

@FREEk: Intra la capitolul "guilty pleasure", cel putin pt mine:D Nu e un serial de o calitate extraordinara, dar are momentele lui pana acum.

Freek
4th June 2014, 01:58
Intr-adevar nu e de o calitate extraordinara dar a reusit sa-mi starneasca interesul. Ma uit si la asta acum ce sa fac :D.

Eddy DoubleD
4th June 2014, 20:44
A primit sezonul 2

http://www.imdb.com/news/ni57249250/?ref_=hm_nw_tv_t1