PDA

View Full Version : Hotul Adamescu a venit sa fure de la Otelul



Doctor_Satan
26th May 2014, 12:00
Cum ziceam de la bun inceput, Adamescu a reusit sa jumuleasca aproape tot de la Otelul. A vandut cei mai buni jucatori si doar ancheta DNA-ului i-a pus bete in roate in vinderea restului de jucatori.
Deci a papat banii din 2011, i-a spalat prin firmele lui (manevra cu cele 6-7 milioane de euro reprezentand polite de asigurare pe numele jucatorilor, facturi colosale la cazarea in hotelurile lui, de asemenea la asigurarea pazei de catre o alta firma de a lui), iar acum asteapta alti bani pentru a vinde clubul.
Problema este ca nu cred ca va fi vreun investitor care sa cumpere clubul fara mare parte din lot, dupa care sa investeasca inca 2-3 milioane in niste jucatori ieftini si apoi sa mai bage in jur de 5 milioane pentru a putea mentine echipa in prima liga.
Voi ce credeti, se va gasi vreun investitor care sa vina la clubul nostru, cu dorinta de a evolua?
Cel putin sa speram ca scapam de aceasta ciuma numita Adamescu, deoarece pare genul de om care sa ne traga cu el in groapa.

Tim
26th May 2014, 12:11
Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.


cum updatam semnatura in cazul asta?

Doctor_Satan
26th May 2014, 12:26
La noi macar a fost un grup de oameni care au mirosit din start aluatul comun din care sunt facuti Adamescu si Iancu. Asta in primul rand.
In al doilea rand, noi nu strigam decat la ciuma sa ne lase-n pace, nu cautam vinovati in curtea altora.
Cat despre update, va fi eventual doar Adamescu, pentru ca nu are sustinerea suporterilor, deci nici a clubului.
Dar, prevad ca va avea aceeasi soarta ca si al vostru: fericit si sanatos in libertate. Chiar, ce se mai aude cu condamnarea din dosarul RAFO?

Marius
26th May 2014, 12:51
hotul hadamescu si hotelul. schita :D

Doctor_Satan
26th May 2014, 14:26
"You are not allowed to give warnings or infractions to Moderators."
De ce nu te duci tu la ala cu care ati furat al 25-lea titlu?

Doctor_Satan
3rd February 2015, 17:00
La prima sentinta, licheaua a primit 4 ani si 4 luni. Sa speram ca la apel ramane tot la fel.
Pedeapsa e cam mica pentru cat a furat de la club, plus ca i se va reduce pentru buna purtare, varsta si alte inventii.

http://fcotelulgalati.info/adamescu-a-fost-condamnat-cum-ne-afecteaza.html

megastar
3rd February 2015, 18:06
Peste 2 ani probabil iese, asta daca nu scrie vreo carte. Oricum ii prinde bine un pic de racoare.

Marius
3rd February 2015, 18:20
Mai e mult pana la desfiintare?

megastar
3rd February 2015, 19:17
Mai e, mai e. Revino cu intrebarea peste 50 de ani.

cip
3rd February 2015, 19:53
:))

Marius
3rd February 2015, 19:53
Nu stiu ce sa zic, cica falimentul bate la poarta stadionului de 40.000 de locuri al lui stan :D

megastar
4th February 2015, 06:37
Nu stiu dom'le. Du-te acolo atunci. Noi avem unul de 13.500 de locuri.

Doctor_Satan
4th February 2015, 08:46
Mai e mult pana la desfiintare?

Ce ne mai duc grija FCSB-istii.

Doctor_Satan
10th March 2015, 11:51
Cred ca Otelul este singura echipa din tot campionatul romanesc care joaca fara nici un sponsor.
Parerea mea este ca acum rulam pe ultimii bani, dupa care urmeaza o vanzare a lui Tudorie si cam atat.

Tim
10th March 2015, 12:56
E decat B.T. .
E blestemul Timisoarei. Trei generatii, sa nu uitati asta.:ok:

Doctor_Satan
10th March 2015, 16:02
Si cei care se roaga pentru raul altora cat platesc? ;)

Tim
10th March 2015, 16:16
Am platit pentru urmatoarea suta de ani.Oameni maturi am plans in fata Operei. Nu aveti voi cum sa intelegeti asta.

Sa distrugi spiritul unui oras nu e putin lucru. Asta trebuie sa decontati voi.




O sa vezi, Mittal o sa se retraga in curand.

Doctor_Satan
10th March 2015, 17:22
Pe principiul "sa moara si capra si purceaua si copii vecinului daca noi tot am fost folositi ca presuri la spalatoria unui umflat si am pierdut doar capra".
Tipic tim.
Sa ne tii la curent si cu ce se intampla si dupa ce ti se indeplinesc dorintele pline de ura.
Si nu uita: pentru raul altora te rogi in biserica, dar altcineva iti indeplineste acele dorite, care, din cate se zice, ar cam avea obiceiul sa umfle nota de plata. Bineinteles, pentru cine crede. :)

Daca ai chef de off-topic, este thread pe sectiunea asta si poti continua acolo pana-ti va fi stearsa si clona asta.

megastar
14th May 2015, 18:20
Marius Stan raspunde oamenilor lui Adamescu, dupa ce acestia l-au acuzat ca a cheltuit banii Otelului:
„In ultimele zile au aparut cei din conducerea clubului, cei pe care multi ani de zile i-am ignorat. Au iesit pe toate canalele media si au declarat ca Stan a furat banii clubului, iar daca pana acum decenta m-a determinat sa tac, dupa denigrarea mea de catre acesti no-name care au dus clubul in pragul desfiintarii, am hotarat sa vorbesc pe documente. Fac apel la organele abilitate sa verifice tot ce inseamna Otelul, eu nu am nicio emotie.
In conturile clubului erau 7,3 milioane de euro la data de 12 iunie 2012, atunci cand mi-am dat demisia.Cei care au preluat clubul au facut sa dispara 4 milioane de euro doar pe polite de asigurare, semnate de domnul Ciofoaia. In anul urmator au facut inca o polita de 1,5 milioane. Banii au fost mutati in firma patronului, asta inseamna devalizarea clubului si ducerea lui spre faliment."

Novac
14th May 2015, 19:10
Bine-bine dar de la uefa au venit 7 sau 20mil ? :o: ... despre restul de 13 mil fac vorbire oamenii iar jegul de Stan se face ca ploua.


Asta a fost profesorul lui Mimi pentru materia numita: jmenuri, tunuri si furtisaguri.

megastar
14th May 2015, 19:25
A explicat si asta:
Multi ma intreaba unde sunt restul de bani de la UEFA. O sa spun. Noi am construit pe datorie aceasta echipa cu care luat titlul. Am beneficiat de intelegerea a doi mari prieteni ai clubului, care ne-au ajutat cu bani, si-i enumer aici pe impresarul Codoban si pe dl Radu Calin. Acesti oameni ne-au imprumutat si apoi si-au luat banii inapoi, dupa luni, chiar ani, de rabdare.In sezonul 2011-2012 am trait si fara sponsorizarea de la combinat.

Novac
14th May 2015, 19:57
:) da ma da! 13 milioane de euroi.

Tim
14th May 2015, 20:29
Lasati ce a zis blestematul de stan , e putin relevant, tot la puscarie sfarseste ! Cititi comentariile strejerilor la aces articol, mai ales zicerea colegului nostru Romeo: :D


#3 romeo » 14-05-2015 15:15

Subiectul Stan este un sport local pentru ca sub guvernarea Stan orasul Galati s-a intors in evul mediu
- fara apa calda
- fara caldura
- fara strazi
- fara echipa de fotbal
- fara stadion
- fara sport in general
- fara cinematograf
- plin de caini vagabonzi
- plin de gropi
- plin de ruine
- plin de someri
- traseist politic
Sunteti primarul care nu comunica cu locuitorii orasului, cate intalniri ati avut cu Adamescu sau TNG despre situatia de la Otelul, pentru a incerca sa gasiti solutii? Echipa nu este a lui Adamescu, este a comunitatii, a orasului.Ati preferat sa proliferati vendete si doar atat.Corect a spus cineva ...sunteti partas la jefuirea sufletelor noastre de galateni. Nu merge domnule Stan, multumim Domnului ca mai aveti doar 1 an de primarie.


http://dunareabatrana.ro/201505145251/marius-stan-riposteaza-la-acuzele-tng.html

Tim
14th May 2015, 20:41
E , ce ziceti , e un B.T. autentic si de calitate superioara sau ce?:evil:

Novac
14th May 2015, 20:52
A inceput si Stan drumurile pe la dna...

momentan doar ca martor... urmeaza!:)

Tim
14th May 2015, 20:57
In cazul lui stan , daca vreun procuror are probleme in administrarea probelor ii stau la dispozitie. Sunt doctor docent in marius stan. Nu e nevoie de suspiciuni rezonabile, eu am indicii temeinice !!:D

megastar
15th May 2015, 06:32
:) da ma da! 13 milioane de euroi.

Repet, e vorba de sezonul 2011-2012. In acel an ne-am refacut gazonul ( cel mai bun din tara), am tinut echipa un sezon fara alte fonduri, am platit chirie la Arena Nationala, am platit lucrari de imbunatatire a stadionului Arena Nationala ca sa putem juca acolo in Liga Campionilor, s-au platit deplasarile in Europa, etc.
Din aceeasi bani s-au platit banii catre jucatori pentru castigarea titlului si Supercupei Romaniei. Banii ies, inclusiv oamenii lui Adamescu spun ca nu prea au cum sa il scoata vinovat pe Stan. De aia primarul Galatiului isi permite sa cheme politia, DNA, ANAF sau oricine are compententa sa cerceteze lucrurile astea.

megastar
15th May 2015, 06:36
A inceput si Stan drumurile pe la dna...

momentan doar ca martor... urmeaza!:)

A mai fost chemat ca martor si in alte spete. Nu are nicio legatura cu anii in care era la Otelul. E normal ca primar sa fii chemat in tot felul de procese de acest gen.
A fost chemat si ca acuzat de cateva ori, pentru ca sunt procesomani prin Galati inclusiv printre consilierii locali. A povestit in presa ca i-a scos pe toti cei din CL la o masa in oras si apoi a primit reclamatie pentru a justifica de unde a avut bani sa dea acea masa. Deci veti mai auzi de Stan pe la DNA, politie, etc.