PDA

View Full Version : Sezon 2014/2015 - stagii de pregatire, amicale, transferuri !



delaoltenia
12th May 2014, 18:23
Discutii si comentarii .

Shinnok
12th May 2014, 18:30
Speedy Gonzales :D

delaoltenia
12th May 2014, 18:34
Programul Stelei in iunie-iulie 2014:

24 mai-12 iunie: vacanta
13 iunie: reunire
14 iunie: vizita medicala
16-27 iunie: cantonament in Italia
28-29 iunie: liber
30 iunie-9 iulie: cantonament in Anglia
11 iulie: Supercupa Romaniei
15/16 iulie: prima mansa in turul 2 preliminar Liga Campionilor
22/23 iulie: a doua mansa in turul 2 preliminar Liga Campionilor
26 iulie: prima etapa in Liga 1

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/foto-steaua-si-a-pregatit-primul-cantonament-al-verii-merge-in-casa-lui-bayern-425422.html

delaoltenia
12th May 2014, 18:35
Ne grabim Shinnoace, vom avea un nou sezon foarte incarcat.

Shinnok
12th May 2014, 19:32
lasa, bre, ramanem noi cu Viitoarele, cu Chiajnele si cu Sagetile noastre :D

delaoltenia
14th May 2014, 15:46
Liga Campionilor 2014/2015, program preliminarii (tur/retur):
-Tur 2: 15/16 iulie si 22/23 iulie
-Tur 3: 29/30 iulie si 5/6 august
-Baraj: 19/20 august si 26/27 august.

http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/steaua-program-in-liga-campionilor-2014-2015-nid-106910/

delaoltenia
14th May 2014, 18:04
Digi Sport ne anunta ca Guilherme va semna un contract pe patru ani cu Steaua .
Va castiga 170 000 de euro pe an si pentru ca vine din postura de jucator liber de contract va incasa si o prima de instalare de 150 000 de euro.

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/EXCLUSIV+Guilherme+4+ani+la+Steaua

Shinnok
14th May 2014, 21:46
bun transfer.

Eddy DoubleD
15th May 2014, 01:37
Tanase de la Viitorul a semnat sau nu? Ca nici nu mai stii la cati prosti scriu pe site-urile sportive. Ar fi pacat daca pleaca actualul Tanase sa n-avem unul de schimb:)

Vladek
15th May 2014, 13:22
Se tot spune ca pleaca Latovlevici la Dinamo Zagreb - cred ca ar fi cea mai buna varianta pentru toata lumea. Tot respectul pentru jucator, pentru meciul cu Ajax, pentru ca i-a terorizat pe militiano-********i in ultimii ani, dar sezonul asta s-a vazut ca s-a cam plafonat si are nevoie de o noua provocare. Daca e vreo urma de adevar in zvonurile din fituici, si anume ca Steaua ar incasa 1 milion de euro in urma transferului, ar fi o afacere excelenta. N-am inteles aglomeratia de fundasi stanga ( in afara de Parvulescu mai vine Tosca, stabilim recorduri la categoria "Clubul care isi cumpara proprii juniori", plus Guilherme ! ). Sa nu ne trezim in aceeasi situatie ca la fundasi dreapta, unde teoretic avem 3 (Matei, Georgievski, Rapa) si jucam cu un fundas central reprofilat :rolleyes::rolleyes:

eventHorizon
15th May 2014, 14:55
Nu stiu daca vine sau nu Guilherme, dar Tosca ala, din ce am observat in vreo 4-5 meciuri ale Viitorului, e chiar bun, aduce un pic cu Brandan, ca e si tehnic si pune osul bine. Eu zic ca ar avea sanse bune sa fie titular chiar si cu Guilherme sau Lato in lot :D
Cat despre Parvulescu, cred ca a devenit clar si pt Reghe, in astia 2 ani, ca baiatu ala poate juca bine doar mijlocas stanga, asa ca o eventuala plecare a lui Dodel nu-l lasa descoperit pe post.

@Eddy, nu numai pe online scriu prostii aberatii, dar si in ziarele tiparite. Chiar vazusem saptamana trecuta in gsp (in ziarul cu posterul "The Monuments Men") ca Tanase de la Viitorul a semnat pe 5 ani. Negru pe alb si cu detalii despre salariu si alte prostii!
A 2-a zi baiatul nega totul :happy
Presa de rahat :groggy:

Eddy DoubleD
15th May 2014, 16:24
Nu stiu daca vine sau nu Guilherme, dar Tosca ala, din ce am observat in vreo 4-5 meciuri ale Viitorului, e chiar bun, aduce un pic cu Brandan, ca e si tehnic si pune osul bine. Eu zic ca ar avea sanse bune sa fie titular chiar si cu Guilherme sau Lato in lot :D
Cat despre Parvulescu, cred ca a devenit clar si pt Reghe, in astia 2 ani, ca baiatu ala poate juca bine doar mijlocas stanga, asa ca o eventuala plecare a lui Dodel nu-l lasa descoperit pe post.

@Eddy, nu numai pe online scriu prostii aberatii, dar si in ziarele tiparite. Chiar vazusem saptamana trecuta in gsp (in ziarul cu posterul "The Monuments Men") ca Tanase de la Viitorul a semnat pe 5 ani. Negru pe alb si cu detalii despre salariu si alte prostii!
A 2-a zi baiatul nega totul :happy
Presa de rahat :groggy:

E clar ca Lato trebuie sa plece. Are nevoie de o noua provocare. A facut oricum foarte multe pentru club. In aceeasi situatie e si Tanase care are si el nevoie de ceva nou.
Cu Guilherme titular si Tosca rezerva am sta bine pe postul de fundas. Parvulescu ar trebui jucat mijlocas stanga, e si Iancu care poate juca acolo, e si Chipciu la nevoie(care sper ca nu va mai fi jucat varf). Banuiesc ca daca Steaua chiar e interesata de Tanase de la Viitorul, il poate avea oricand. Daca Viitorul retrogradeaza, e bine sa vina de vara asta. Altfel, ar putea fi acontat deja si lasat sa joace inca un an la ei.
Cat despre presa, nu e nimic de zis. 99% din ziaristi scriu mizerii.

Vladek
15th May 2014, 17:59
Bre, cum am putut sa uit asa ceva ? Ce se mai aude de Armenteros si Camus ? Sunt 99% transferati sau doar 98.1% transferati la Steaua ?

Eddy DoubleD
15th May 2014, 20:56
Bre, cum am putut sa uit asa ceva ? Ce se mai aude de Armenteros si Camus ? Sunt 99% transferati sau doar 98.1% transferati la Steaua ?

Cred ca sunt la fel de transferati ca Guilherme care acum cica ar semna prelungirea cu Petrolul:)) Pana nu-i vezi in tricou, nu e nimic de zis se pare...

delaoltenia
1st June 2014, 14:32
Ciobanul a fixat pretul lui Tase, 5 milioane de euro ! :o:

http://www.sport.ro/liga-1/oferta-din-champions-league-pentru-tanase-becali-cere-un-pret-incredibil-cat-crede-ca-valoreaza.html

delaoltenia
2nd June 2014, 10:39
Dupa cum spuneam, ciobanul vinde tot. Urmeaza Pintilii, arabii de la Al Hilal au venit la Bucuresti sa negocieze transferul capitanului Stelei pentru 1,5 milioane .

Eddy DoubleD
2nd June 2014, 11:41
Galca a semnat pe doi ani cu Steaua. Cica:)

Se vorbeste ca Rosu si/sau Dica sa vina de asemenea in staff. Sa vedem ce apare oficial pana la sfarsitul zilei.

delaoltenia
2nd June 2014, 11:45
Pana acum nimic oficial, doar speculatii c-ar fi in vizita la cioban . Mai vedem .

edit.
scuze, acum am vazut ca cei de la digi il dau ca antrenor al Steleui.

Shinnok
2nd June 2014, 19:27
Nu va rezista prea mult individul.

delaoltenia
2nd June 2014, 22:56
daca nu ai stat la o bere cu reivan ramane de vazut ;)

Shinnok
2nd June 2014, 22:59
Nu stau la bere cu nimeni, nici macar cu mine. Eu sunt soft din punctul asta de vedere :D

Liviu
3rd June 2014, 01:56
Ciobanul a fixat pretul lui Tase, 5 milioane de euro ! :o:
Asa era unu' in piata acum o luna, cerea 20 lei/kg pe niste cartofi.

Ce se mai aude de Armenteros si Camus ? Sunt 99% transferati sau doar 98.1% transferati la Steaua ?
Sunt sanse sa ajunga la Steaua inainte sa iasa nea Gigi, e timp...

Dar fii atent aici la lista de antrenori pe care a propus-o zilele astea presa la Steaua. Fie ca au scris :o:IN EXCLUSIVITATE:o: ca s-au inteles cu Steaua, fie i-au propus ei:


Gheorghe Hagi
Cosmin Olaroiu
Dan Petrescu
Victor Piturca
Ladislau Boloni
Anghel Iordanescu
Marius Lacatus
Dorinel Munteanu
Mihai Teja
Ilie Stan
Constantin Galca
Ionut Chirila
Mihai Stoichita
Titi Dumitriu
Basarab Panduru
Walter Zenga
Oleg Protasov
Cristiano Bergodi
Ronny Levi
Ewald Lienen
Ivailo Petev
Robert Prosinecki
Erwin Koeman
Krasimir Balakov
Aljosa Asanovici
+ varianta revenirii lui Laurentiu Reghecampf


Mai lipseau Grigoras, Marin Barbu si Eugen Trica dar astia se pare ca nu au pile. Daca mai era cineva pe lista completati voi.

delaoltenia
3rd June 2014, 09:55
In ultimul timp isi cam fac simtita prezenta useri intrati in istoria OLS . DLP, Vdim, stiti ceva ? :cool:

delaoltenia
3rd June 2014, 10:18
Reivane, uite tata ce va transmite un adevarat STELIST pe un alt forum, am impresia ca ne onorezi cu prezenta chiar si acolo . Citeste de mai multe ori pana te prinzi . :D


Costele, pana cand vei dori sa pleci, sa ai tot timpul la tine o sticla cu clor, pentru gargara celor care timp de doi ani l-au improscat cu laturi pe Reghe si acum varsa lacrimi de crocodil in urma lui.
Nu mai au cui da "nana".

Nu vei scapa nici tu daca "indraznesti" sa faci Steaua sa joace bine, ca Reghe, dar macar ai cu ce sa le albesti cerul gurii, ca la Nufarul.

Regula lor e simpla si a fost aplicata cu obstinatie si obsesie lui Reghe 2 ani:

- Daca bati: fie a fost o echipa slaba, fie "non combat", fie aranjat la pariuri, fie aranjat politic, fie a fluierat arbitrul pro Steaua, fie preparatorul le da portiuni magice neordodoxe, fie a trimis ciobanul o gamela cu fasole de la Poarta Alba unor jucatori adversi, fie unul este nas de cumatru vitreg cu ciobanul sau antrenorul...sau maseurul sau cu femeia de serviciu!

- Daca pierzi poti sta linitit! Vei fii eroul lor!
Cam la astea sa te astepti de la cei care mimeaza stelismul in virtual.

Aurel.D
3rd June 2014, 21:48
stelistul ăla a uitat exact de persoana cea mai importantă pentru cazurile astea: amp-la! :D

delaoltenia
9th June 2014, 09:29
Arlauskis vine maine la Bucuresti sa semneze cu Steaua .

SwedishMafia
9th June 2014, 19:44
Buna alegere.Macar pe pozitia asta sa avem ceva de calitate..ca la cat de zgarcit e ciobanu, ma astept sa ia petarde.

Shinnok
11th June 2014, 08:53
nici macar petarde nu mai luam, ramanem cu posturile neacoperite. cica pleaca si Stanciu.

Dexter30
11th June 2014, 11:11
Se alege praful de generatia asta, cum a fost si cu cea din 2003-2006. Eh, macar au fost 2 ani frumosi...

Eddy DoubleD
11th June 2014, 11:46
nici macar petarde nu mai luam, ramanem cu posturile neacoperite. cica pleaca si Stanciu.

Nu pleaca. Si daca clubul ar accepta o oferta din Arabia, ala e prost si tampit daca semneaza cu ei.

phife
11th June 2014, 13:18
Reivane, uite tata ce va transmite un adevarat STELIST pe un alt forum, am impresia ca ne onorezi cu prezenta chiar si acolo . Citeste de mai multe ori pana te prinzi . :D

acum vad.
eu nu prea umblu pe forumuri dar stilul imi pare cunoscut..
galca e un om cinstit, nu il pot suspecta pe el de mizerii daca ar bate chiajna cu 48-0 .pe reggae nu aveam cum sa nu il suspectez, nici un om sanatos nu putea sa nu-l suspecteze. pe el si/ sau pe sotie

Shinnok
12th June 2014, 15:43
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/revenire-spectaculoasa-in-ghencea-steaua-a-facut-un-transfer-de-ultima-ora-427920.html

Eddy DoubleD
12th June 2014, 18:15
Nu pleaca. Si daca clubul ar accepta o oferta din Arabia, ala e prost si tampit daca semneaza cu ei.

Evident ca nu s-a concretizat nimic(probabil nici nu a existat vreo discutie). Acum cica acelasi club il vrea pe Iancu si Becali l-ar da pe 1 mil(via prost.ro) :))

Nu exista cuvinte cu care sa descriu ura pe care o am fata de presa de ***** din Romania(incepand cu prost.ro, continuand cu prostsport si Gazeta Prostilor si mai nou chiar DigiProsti). Pur si simplu toti sunt o mare de *****.

Shinnok
12th June 2014, 18:28
Mda, m-am lamurit. Site-urile astea sunt facute pentru prostii care nu au vazut nici 10 meciuri ale echipei lor favorite (in mare parte "stelisti").

SwedishMafia
12th June 2014, 19:59
De cand aducerea unui antrenor, e "transfer".deh, gazeta. Aceiasi imbecili care dupa condamnarea lui mm stoica, cica au sunat la uefa, sa vada daca steaua va fi sanctionata...imbecili rau astia de la gsp...mm-ul a fost condamnat pentru o infractiune pe care a facut-o pe cand era la otelul. :)) presa de rahat.

SwedishMafia
13th June 2014, 11:26
Singurele noutăți ale roș-albaștrilor au fost Alin Toșca (22 de ani, fundaș stânga, transferat de la Viitorul) și Florentin Pham Huy Tien (un junior vietnamez de 17 ani, luat la echipa mare, care a mai jucat la Juventus București).
digisport.ro
cine plm e asta? :)) unde l-au gasit?pe la tarabele din grozavesti? :happy

delaoltenia
15th June 2014, 14:14
Staff-ul condus de noul antrenor, Constantin Galca: Laurentiu Rosu - Nicolae Dica - Dumitru Uzunea (antrenori secunzi), Julian Jimenez Serrano, Ciprian Pruna, Horea Codorean (preparatori fizici), Stefan Preda (antrenor cu portarii) si Gabriel Dumitrescu (analist).

delaoltenia
21st June 2014, 10:46
Steaua - FC Chiasso
Luni, 23 iunie, primul amical din aceasta vara. Ora 19:00, televizat de Digi Sport.

Steaua - FC Lugano
Miercuri, 25 iunie, de la ora 20:00, cel de-al doilea amical .

delaoltenia
29th June 2014, 23:18
Delegatia Stelei a ajuns azi in Anglia . Stelistii au ajuns la St. George's Park, cea mai moderna baza de pregatire din lumea fotbalului si au efectuat, dupa-amiaza, un prim antrenament, pe terenul sintetic acoperit.
Maine, ros-albastrii vor efectua doua antrenamente, urmand ca marti dupa-amiaza sa evolueze in prima partida amicala din Anglia, impotriva campioanei Bulgariei, Ludogorets Razgrad .


http://i60.tinypic.com/1zbuoti.jpg

delaoltenia
30th June 2014, 12:00
Galca renunta la Radut si Tarnovan .

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/prima-triere-costel-galca-a-renuntat-la-doi-jucatori-speranta-lui-reghe-si-xavi-din-ghencea-429078.html

delaoltenia
1st July 2014, 08:42
Programul 1-30 iulie

1 iulie - amical Ludogoreț (Bulgaria)
3 iulie - amical Anderlecht (Belgia)
5 iulie - amical Oldham (Anglia)
7 iulie - amical AEL Limassol (Cipru)
11 iulie - Supercupa Romaniei cu Astra
16 iulie - Prima mansa turul 2 preliminar al Champions League cu Stromsgodset IF
19 iulie - Cupa Ligii (adversar necunoscut)
23 iulie - Mansa a doua turul 2 preliminar al Champions League cu Stromsgodset IF
27 iulie - Etapa Liga 1 (adversar necunoscut)
30 iulie - Prima mansa turul 3 preliminar al Champions League (adversar necunoscut)

http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/42896/

delaoltenia
4th July 2014, 10:32
A fost pierdut si amicalul cu Ludogoret . Azi, de la ora 17:00, amical cu Oldham Athletic.

Oldham Athletic Association Football Club este un club de fotbal profesionist cu sediul la Boundary Park, pe Furtherwood Road off Sheepfoot Lane in Oldham, Greater Manchester, Anglia. Clubul activeaza in prezent in Liga de Fotbal One, al treilea nivel in sistemul ligi engleze de fotbal .

delaoltenia
5th July 2014, 13:51
Amicalul cu Oldham se joaca azi de la ora 17:00, mai greseste omu . ;) :)

delaoltenia
22nd August 2014, 21:16
Steaua a revenit, vineri, cu o nouă propunere. Le oferă celor de la Terek Groznîi 1,5 milioane de euro pentru transferul definitiv al jucătorului sau 500.000 de euro pentru un împrumut pe un an cu drept de opțiune de cumpărare ulterioară de 1,3 milioane de euro.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/steaua-pluseaza-pentru-bokila-rusii-sunt-inflexibili-varful-congolez-e-asteptat-in-romania-dupa-ultima-oferta-13134313


Pe langa transferul lui Arlauskis aducerea lui Bokila ar fi bomba sezonului, parerea mea ca baiatul asta face toti banii . Sper sa-i vina mintea ciobanului si sa inteleaga ca fara jucatori de valoare ne vom face de ras chiar si in EL .

delaoltenia
25th November 2014, 10:00
Clubul nostru a batut palma cu Mihai Roman de la Pandurii . Din vara va fi al Stelei pentru 600 de mii de euro .

Din puscarie Gigi insista si pentru transferu lui Bokila .

SwedishMafia
25th November 2014, 10:06
keseru se pisa cu jet pe bokila...mai bine ar cauta sa-l ia pe felgueiras, ca arlauskis o sa mearga la banet mult.

delaoltenia
25th November 2014, 10:18
Ai dreptate, acum putem lua pe bani putini jucatorii buni ai CFR-ului . La aia jucatorii sunt neplatiti cu lunile si nu cred ca vor refuza eventuale oferte venite de la clubul nostru . Acu' sa vedem ce spune si gigi .

delaoltenia
3rd January 2015, 17:23
Al Ittihad s-ar fi inteles cu Steaua pentru transferurile lui Szukala si Sanmartean

http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/presa-araba-sanmartean-si-szukala-au-plecat-de-la-steaua-nid-111618/ .

http://www.alriyadh.com/1009553

Stifi Jamaicanu
3rd January 2015, 21:24
Sânmărtean pleacă gratis și va semna pentru 1 an și jumătate.

Stifi Jamaicanu
3rd January 2015, 21:43
Aparent va rămâne la Steaua până i se termină contractul, deși arabii ar vrea să-l ia de acum.

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/10409282_996470760380545_1315205211564362350_n.jpg ?oh=eecd2b4bd4d65e8a24817d91c08f4ecf&oe=55384996&__gda__=1428988191_887cab003b00f2a7c037dcf8b9b8a0d 2

delaoltenia
6th January 2015, 12:23
Barbugiul l-a luat si pe Szukala la arabi . Salariu de 3,6 milioane de dolari pe 2 ani .

delaoltenia
8th January 2015, 10:01
Steaua va participa, in aceasta iarna, la doua turnee de pregatire in strainatate, in Spania, respectiv Turcia. Primul se va desfasura intre 10 si 22 ianuarie, la Oliva Nova (Oliva Nova Beach & Golf Hotel), in timp ce al doilea, cuprins intre 25 ianuarie si 9 februarie, va avea loc la Belek (Hotel Susesi), in Antalya.

Eddy DoubleD
8th January 2015, 14:34
Enceanu a semnat pe 5 ani.

delaoltenia
9th January 2015, 09:35
Va purta tricoul cu numarul 94, se va alatura azi lotului si va merge in cantonamentul din Spania alaturi de noii sai coechipieri.

delaoltenia
9th January 2015, 09:45
Amical cu Borussia Dortmund pe 17 ianuarie .

cristy1110
12th January 2015, 23:58
sper sa ii luam pe Cretu si Tudorie...l-as mai dori si pe Chanturia de la CFR si Marc de la Ceahlaul , Anton si Roman - Pandurii , Tanase si Manea - Viitorul.. toti numai tineri ...cu astia facem perfomante si in Europa

delaoltenia
13th January 2015, 11:46
Negocieri avansate pentru transferul lui Alexandru Cretu de la CSMS Iasi .

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/Steaua+aproape+de+cel+de-al+doilea+transfer+al+iernii+Urmeaza+sa

Eddy DoubleD
13th January 2015, 19:44
Am citit ceva de Tamas. Sper ca e o gluma. Alt betivan nu gasim?

delaoltenia
13th January 2015, 20:31
Am inteles ca el s-a propus la Steaua, glume de betivan . :D

Stifi Jamaicanu
13th January 2015, 22:24
Suntem la club, negociem.

Mă așteptam la un bar.

delaoltenia
15th January 2015, 17:32
FC Steaua Bucuresti anunta transferul fundasului Gabriel Tamas, care a semnat un contract valabil pe doi ani cu echipa noastra.
http://www.steauafc.com/ro/articol/transfer_tamas/

http://i57.tinypic.com/9s456w.jpg
http://i62.tinypic.com/jj08bd.jpg

delaoltenia
18th January 2015, 18:29
STEAUA - Borussia Dortmund 0-1

Singurul gol al partidei a fost reusit de Blaszczykowski, in minutul 84, acesta profitand de o pasa venita dupa o respingere gresita a lui Papp. Chiar daca nemtii au castigat partida, ros-albastrii au evoluat foarte bine si meritau cel putin un rezultat de egalitate, avand in vedere faptul ca doar Claudiu Keseru a ratat doua ocazii uriase. De asemenea, in repriza a doua, stelistii au impus ritmul spre multumirea celor peste 6.000 de suporteri prezenti pe stadionul din Alicante.

Antrenorul Constantin Galca a inceput partida cu urmatoarea formula de echipa:

Cojocaru - Rapa, Luchin, Papp, Tosca - Bourceanu, Breeveld - Popa, Stanciu, Tanase (cpt) - Keseru. Dupa pauza, pe teren au aparut Rusescu, Latovlevici si Neagu, in timp ce, spre finalul jocului au mai intrat Vilceanu, Pham, Enceanu si Matei.


http://www.steauafc.com/ro/articol/steaua-bvb0-1/

cristy1110
21st January 2015, 14:51
[QUOTE=Dario;4116768]Negocieri avansate pentru transferul lui Alexandru Cretu de la CSMS Iasi .

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/Steaua+aproape+de+cel+de-al+doilea+transfer+al+iernii+Urmeaza+sa[/QU

o sa il ia altii inaintea noastra ...nu stiu ce ma face sa cred ca la mijloc sunt alte interese de nu se mai vorbeste despre acest transfer..baiatul asta acopera trei posturi si anume : fundas dreapta , fundas central si mijlocas defensiv...daca vine trebuie bagat titular , iar pentru asta trebuie sa scoata din primul 11 pe unul care acopera acel post...sa zicem ca la fundasi centrali este foarte greu ca acolo sunt jucatori foarte valorosi , dar mijloc trebuie scos unul dintre Bourceanu sau Prepelita si nimeni nu isi doreste acest lucru...Bourceanu este cine este , iar Prepelita trebuie lasat sa joace ca sa poata fi vandut..la fundas dreapta sunt doi foarte buni , Luchin si Rapa dintre care unul mai joaca si la nationala si poate se mai poate scoate ceva pe el..deci eu cred ca aici este socoteala...cred ca in acest moment se incearca aducerea de jucatori care pot fi rezerve si automat costa si mai putin...

Stifi Jamaicanu
21st January 2015, 20:32
STEAUA - Borussia Dortmund 0-1

Singurul gol al partidei a fost reusit de Blaszczykowski, in minutul 84, acesta profitand de o pasa venita dupa o respingere gresita a lui Papp. Chiar daca nemtii au castigat partida, ros-albastrii au evoluat foarte bine si meritau cel putin un rezultat de egalitate, avand in vedere faptul ca doar Claudiu Keseru a ratat doua ocazii uriase. De asemenea, in repriza a doua, stelistii au impus ritmul spre multumirea celor peste 6.000 de suporteri prezenti pe stadionul din Alicante.

Antrenorul Constantin Galca a inceput partida cu urmatoarea formula de echipa:

Cojocaru - Rapa, Luchin, Papp, Tosca - Bourceanu, Breeveld - Popa, Stanciu, Tanase (cpt) - Keseru. Dupa pauza, pe teren au aparut Rusescu, Latovlevici si Neagu, in timp ce, spre finalul jocului au mai intrat Vilceanu, Pham, Enceanu si Matei.


http://www.steauafc.com/ro/articol/steaua-bvb0-1/

Vrei să spui FCSB - Borussia Dortmund, nu?
E o umilință să pui numele Steaua lângă emblema aia.

delaoltenia
26th January 2015, 10:07
Steaua a ajuns ieri in Turcia unde va participa la al doilea turneu de pregatire al iernii . Azi sunt programate doua antrenamente, la orele 10:00 si 17:30 .

Vom disputa 4 amicale de pregatire cu echipe din Bulgaria, Cehia, Slovenia si Austria .

31 ianuarie / Steaua - Sturm Graz (Austria)
3 februarie / Steaua - TSKA Sofia (Bulgaria)
6 februarie / Steaua - Sparta Praga (Cehia)
8 februarie / Steaua - NK Maribor (Slovenia)

aLLiin
1st February 2015, 11:07
Steaua a pierdut 0-2 cu Sturm Graz, in urma unui meci foarte slab.

Novac
1st February 2015, 13:51
Fata de 1-7 al alora ...

delaoltenia
1st February 2015, 19:18
sa moara si capra vecinului...scuze, potaia vecinului . :D

cristy1110
3rd February 2015, 17:50
Steaua - TSKA Sofia min 20 0-0 ...Adi Popa inca o data ma convins ca nu stie decat sa alerge..si Breeveld este slabut..

Sevilla86
3rd February 2015, 17:52
Sper sa-l vedem si pe Tucudean.
Tamas nu e nici rezerva.
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

aLLiin
3rd February 2015, 18:32
Conducem cu 1-0 la pauza!

cristy1110
3rd February 2015, 18:49
1-0 la pauza ... a marcat Adi Popa la ultima faza a primei reprize...nu prea jucam nimic..mijlocasii nostri sunt inca in vacanta...Chipciu a uitat sa mai joace fotbal.....Prepelita a ajuns capitan de se mira si el de lucrul asta...mi-a placut Tosca , pare o solutie..bulgarii ajung prea usor la poarta noastra , mijlocasii centrali ai nostri lasand fundasii descoperiti...

cristy1110
3rd February 2015, 18:55
sper sa ii vedem si pe Stanciu , Neagu , Tucudean si Valceanu...Breeveld trebuie scos si inlocuit cu Neagu...in a doua repriza Steaua tot nimic nu joaca..

aLLiin
6th February 2015, 22:53
Steaua - Sparta Praga 3-0... Tucudean a inscris de doua ori...

delaoltenia
11th February 2015, 18:06
FCSB - NK Maribor 0-0

Galca a folosit urmatorul "11": Nita - Rapa, Varela, Tosca, Guilherme - Breeveld, Neagu - Valceanu, Enceanu, Tanase (cpt) - Tucudean. In a doua parte, au intrat pe teren Luchin, Chipciu, Stanciu, Latovlevici, Pham-Huy, Bourceanu si Lucian Filip .

cristy1110
14th February 2015, 15:31
astept sa vad un cuplu de mijlocasi centrali Filip - Neagu..avem 5 mijlocasi de profilul asta in lot , mi se par prea multi , bine Filip poate juca si pe alte posturi...se insista cu Breeveld si nu inteleg de ce..nu cumva Costelus vrea sa se scoata fiindca a fost adus la cererea lui ?
de-abia astept sa scapam de Tanase , Popa , Prepelita , Breeveld , Bourceanu , Rusescu , Latovlevici , nu de alta dar sper ca pe banii luati pe ei sa aducem altii , poate mai buni...pe Guilherme nu stiu de ce l-au adus , fiindca la fundas stanga avem 4 optiuni . Tosca sau Pham cand vor primi sanse , bine al doilea este inca junior , dar trebuie incercat si el in meciuri mai usoare , la scoruri care permit sa testezi un jucator vreo 20-25 de minute

delaoltenia
14th February 2015, 18:34
Eu astept cu interes echipa standard folosita de galma in acest retur . Sa nu uitam ca trebuie sa faca loc la 2 fosti maidanezi .

aLLiin
14th February 2015, 18:39
Cristi, zici tu ca daca ii vindem pe aia, luam ceva de banii aia? L-am vandut noi pe Chiriches cu 9 milioane si am vazut o laie...

Sevilla86
10th May 2015, 23:00
Ce teapa am luat cu tucudean si tamas. Galma a insistat pentru breeveld... de ce, numai el stie.
Cea mai mare teapa am luat-o cu galma, bineinteles.

Sa se termine odata sezonul asta si sa scapam macar de mortu' de galma.
__________________

Gigel Talibanu despre echipele craiovei:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Tg Mures, Astra, Petrolul clone mult mai jegoase decat asta de la Craiova.

eventHorizon
10th May 2015, 23:22
:))
Stii ce e constant cu mortu ala pe banca? ABSOLUT fiecare meci cu miza din campionat sau Europa a fost pierdut sau irosit lamentabil.

Opera ciobanului in toata splendoarea: fara conducere, fara emblema, fara suporteri, fara stadion, fara antrenor etc...
Sa speram ca in curand si fara bani, si cu ocazia asta va pleca dracu :D:ok: