PDA

View Full Version : Ce jucatori ati dori sa fie adusi la Steaua?

Pages : [1] 2

Brian
30th November 2006, 14:26
Pe 27 noiembrie s-a dat start la perioada de transferuri.
Este clar ca mai trebuie adusi cativa jucatori la Steaua. Ce jucatori ati vrea sa vina din iarna la Steaua?(nume, nu profil)

Brian
30th November 2006, 14:33
Eu as vrea sa ii aduca pe Mansour si pe Emeghara de la Poli Timisoara....
Mansour este solid, are viteza, sut puternic, are si ceva tehnica.....ar fi bun in atac alaturi de Iacob sau Thereau. Si in plus, trebuie sa avem si noi nishte atacanti de valoare pe banca de rezerve, nu? Sa avem cu ce intari echipa pe parcursul meciului in caz ca nu evoluam prea convingator....
Emeghara este un fundas foarte bun si ar fi folositor Stelei....are viteza, este bataios si centreaza destul de bine...

SORENSEN
30th November 2006, 15:34
Pai Emeghara ar fi util ..dar pretul maricel...
As dori un mijlocas coordonator dar in ROmanai nu prea sunt ..nu stiu ce nume sa dau poate dati voi...

Era sa uit portar..se vehiculeaza Tudor ..e bun..mai slab decat Carlos sigur nu e...sau nu era inainte sa plece de la Steaua...

dede
30th November 2006, 21:33
cel putin inca un francez :evil:

CrAzY92
30th November 2006, 22:15
Karamyan ar fi o ideie !

SORENSEN
30th November 2006, 22:57
A semnat cica azi ..oricum nu mi se apre decat un jucator care merge doar pt bani...

YoYoyOi
30th November 2006, 23:04
Karamian nici vorba. Nu-l vad sa aiba valoarea de banii pe care-i cere.
Mie mi-a placut Herea de la National. Dar ca mijlocas in Romania la ora asta ori am un lapsus ori un lipsus ca nu-mi vine nici un nume in minte.

andr3y_the_best
1st December 2006, 08:57
sper sa il aduca pe herea!!!pt k joaca bine!!!!
si pe costin lazar!!

SORENSEN
1st December 2006, 11:45
LAzar e la Rapid...deci sanse zero sa vina la noi...dar ca mijlocas defensiv avem optiuni mai bune ca LAzar...
Herea nu mi se pare cine stie ce...se spune ca la Steaua ar putea veni mijlocasul de la Pandurii Vranijcovic...

YoYoyOi
1st December 2006, 11:49
Ah ce m-am saturat de tot felul de nume de care n-am prea auzit. GG si Steaua au cistigat o gramada de bani anul asta. Ar fi bine sa-i bage in jucatori cu nume. Nu zic sa ia jucatori de 5 mil sau 10 mil, dar sa fie buni. Foarte buni. Altfel degeaba ne-am calificat. Nu mai vreau sa-mi tiriie curul pentru un meci sau altul, mai ales in campionat.

SORENSEN
1st December 2006, 12:30
Dar cine il stia pe Thereau sau ce iti suna numele lui..cma ce era la inceput cand a venit..dar cu timpul s-a adaptat sia inceput sa si inscrie...deci e posibil sa zicemacest Vranijcovic sa fie bun..nu stim pana nu va venii la noi..dac va veni :D

YoYoyOi
1st December 2006, 12:36
Bine cu Thereau ai dreptate dar era din alt campionat de aceea nu-l stiam, Dar mie de sirbul asta sau ce neam este, nu-mi place. Si-l stiu de la noi din campionat, dar n-am vazut lucruri spectaculoase la el.

Sevilla86
1st December 2006, 12:38
Nici eu nu-l remarcasem pe Badea cand era la Vaslui:D

SORENSEN
1st December 2006, 12:59
Daca stau sa ma gandesc nici eu nu l-am remarcat pana nu ne-a dat un gol pe Ghencea si am facut 2-2 ..ca mai apoi sa dea gol si lui Dinamo si apoi l-am uitat pana a venit la noi :o:

Brian
2nd December 2006, 02:33
Cei de la GSP l-au dat deja transferat pe Emeghara la Steaua pt suma de 1 milion de euro + un procent din eventuala vanzare a jucatorului. Cei de la OLS il dau pe Emeghara nestransferabil(au pus si o declaratie a lui Marian Iancu). Ma intreb cine spune adevarul...eu sper sa aiba dreptate GSP pt ca 1 milion de euro pt Emeghara este foarte foarte putin.....daca l-ar aduce si pe Mansour, mi s-ar indeplini visul de sezonul acesta....cu ei doi Steaua ar castiga sigur Cupa Uefa....nu exagerez cu nimic....sunt sigur de lucrul acesta....

In legatura cu Vranijcovic....eu l-am vazut doar in doua meciuri si tot ce pot sa spun despre el este ca are tehnica, este bataios, si cred ca ar fi bun pt Steaua....sper sa il ia si pe el....

YoYoyOi
2nd December 2006, 10:08
:D Tu speri sa-i cumpere pe toti. Dar au loc toti?

Brian
2nd December 2006, 11:08
:D Tu speri sa-i cumpere pe toti. Dar au loc toti?

De ce nu? Trebuie sa avem un lot numeros. Unii nici nu o sa prinda lotul de 18, dar se mai intampla....

YoYoyOi
2nd December 2006, 11:12
Mie astea mi se par investitii aiurea. Sa dea, de exemplu, cite 1 milon pe fiecare jucator, dar sa existe posibilitatea sa nu prinda nici lotul de 18. Doar 3 astfel de jucatori sa fie si sint 3 milioane pe care le tii in afara lotului, 3 milioane cu care se poate lua un jucator care sa fie foarte bun si titular;)

mirung
2nd December 2006, 12:13
Tudor, Emeghara, Herea, Vranikovici, Dinu Todoran,

YoYoyOi
2nd December 2006, 12:15
Dinu Todoran? :thinkso:

mirung
2nd December 2006, 12:22
Dinu Todoran? :thinkso:

Da Da DA !!!

YoYoyOi
2nd December 2006, 12:25
Stai sa-l googalesc sa vad:D

TaciAcolo
2nd December 2006, 12:26
Vranikovici e deja luat daca nu din iarna la vara stiu sigur:P

nr.zece
2nd December 2006, 12:32
pe bornescu nu-l vreti?

YoYoyOi
2nd December 2006, 12:35
Eu nu-l vreau :)

SORENSEN
2nd December 2006, 12:59
Vranikovici e deja luat daca nu din iarna la vara stiu sigur:P

Pai normal Jiji e "pretin" cu COndescu...

Apoi Yo ziceai ca a declarat Iancu vineri nu-l mai da pe nigerian dar ia uite aici...

http://www.gsp.ro/index.php?a=64498&shift=1

"Emeghara, care i-a costat pe timișoreni 600.000 de euro în urmă cu un an, mai are contract cu Poli pînă în vara lui 2009, echipă la care cîștigă anual 85.000 de euro. Steaua ar urma să scoată din buzunar în jur de un milion de euro și, în plus, Poli să dețină un procent dintr-o eventuală revînzare a nigerianului de la roș-albaștri la o echipă din străinătate." :o:

"Se pregătesc alte transferuri pe axa Ghencea - Bega
Patronul timișorenilor, Marian Iancu, nu exclude posibilitatea ca între Steaua și Poli să se mai realizeze și alte tranzacții în iarnă. "Ambele cluburi sînt societăți pe acțiuni și nu este exclus ca să mai apară astfel de transferuri. Fotbalul este într-o continuă mișcare și orice este posibil", a declarat Marian Iancu. Pînă acum nu mai puțin de 4 jucători au făcut obiectul unor transferuri între cele două grupări: Gigel Coman, Ovidiu Petre, Emeghara și Andrei Cristea." :o:

Doua surprize intr-un singur articol....:rolleyes:

Sau poate stiu mai bine cei care scriu articole pe Onlinesport...:evil:

Brian
2nd December 2006, 13:29
Mie astea mi se par investitii aiurea. Sa dea, de exemplu, cite 1 milon pe fiecare jucator, dar sa existe posibilitatea sa nu prinda nici lotul de 18. Doar 3 astfel de jucatori sa fie si sint 3 milioane pe care le tii in afara lotului, 3 milioane cu care se poate lua un jucator care sa fie foarte bun si titular;)

NU cred ca sunt atatzia jucatori la noi in campionat care merita sa dea Steaua 1 milion de euro pe ei....eu oricum nu ziceam ca cei care vin trebuie sa faca tusa...ma gandeam la Oprita, Lovin, Gigel Coman....Ochirosii pana mai creste...jucatorii astia, nu cei care vor fi adusi...pey atunci de ce ii mai aduce? Nu?
Emeghara merita mai mult de 1 milion de euro(cred eu).

Brian
2nd December 2006, 13:32
Tudor, Emeghara, Herea, Vranikovici, Dinu Todoran,

Tudor? In nici un caz. Ati uitat de ce l-au dat de la Steaua? Nu iese pe centrari deloc, incepuse sa gafeze...

pinki
2nd December 2006, 14:23
martin tudor?????!!!!???? NUUUUUUUU!!!!!

lazar ar fi fost bun daca il luam inaite sa se duca la rapid...

YoYoyOi
2nd December 2006, 15:37
Apoi Yo ziceai ca a declarat Iancu vineri nu-l mai da pe nigerian dar ia uite aici...

stiu, am pus si eu articolul pe revista presei, dar voiam sa scot in evidenta diferenta de opinii intre cele 2 publicatii.

Paul
2nd December 2006, 16:57
Deci treaba o vad simpla.
Orice achizitie insotita de o plecare.

Deci

Portari: Cernea si Carlos out. Sa vina 2 meseriasi. In ordine: Tudor, Hamutovsky,Popa , Albut (2/4)

Fundasi centrali: Baciu , Panait , Goian , Ghionea - raman

Fundasi laterali: Marin, Nesu, Stancu , Saban. Saban - out , vine Emeghara.

Mijlocasi:
dreapta: Nicolita , Oprita
centru: Lovin , Paraschiv , Radoi , Petre
stanga: Cristocea, Bostina

Atac: Iacob, Thereau, Dica, Badea

Ideea mea e sa vina fie:
-> mijlocas dreapta extrem de ofensiv
-> Mijlocas central ofensiv (insa apre problema ca dintre Radoi , Petre si Para ar ramane in teren doar unu`). Personal unu de dreapta.

Personal as zice asa:
VIN: Cernat (DInamo Kiev) , Emeghara , Popa (Poli) , Tudor/Hamutovsky
Pleaca: Carlos, Cernea, Coman , Saban

Daca exista oferte decente pe Oprita, Bostina sa fie urcati in primul avion.

YoYoyOi
2nd December 2006, 17:56
Ofertele alea decente pt Oprita si Coman si Bostina eu zic ca pot fi de 500 000. Cam la atit se ridica valoare lor acum.:)

Brian
4th December 2006, 15:44
Eu spun totusi ca nu trebuie sa discutam acum cine o sa plece si cine o sa ramana pana cand nu stim cine o sa vina, nu?

SORENSEN
4th December 2006, 15:57
Asta asa e...

gheran
4th December 2006, 16:34
jucatori din afara oricum.ca au alta mentalitate.la Tereo e vizibil.

SORENSEN
4th December 2006, 16:35
Mihai Stoica: Iarna asta nu vor fi transferuri de senzație la Steaua.

Mda cam asta ar fi..desi totusi cred ca declaratia nu spune ca nu va veni nimeni la noi...

gheran
4th December 2006, 16:37
eu zic ca cernea e de steaua.daca ar veni si albut de la bistrita ar fi super./hello

Brian
4th December 2006, 17:12
Mihai Stoica: Iarna asta nu vor fi transferuri de senzație la Steaua.

Mda cam asta ar fi..desi totusi cred ca declaratia nu spune ca nu va veni nimeni la noi...

Daca chiar nu aduc jucatori de valoare iarna asta....nu nu stiu ce sa zic.....avem jucatori valorosi in lot, dar niciodata nu poti avea prea multi....
Sper sa mai aduca inca un atacant si un mijlocas cu sut puternic...nu vreau sa aiba deja un nume mare, doar sa fie bun....

SORENSEN
4th December 2006, 17:16
Pai cam asta cred ca a vrut sa zica...

Brian
4th December 2006, 17:21
Pai cam asta cred ca a vrut sa zica...

Sper...

Jerry20cm
4th December 2006, 17:22
vin in iarna:
-vranjkovic
- putine sanse, dar sunt, Emeghara
- si un portar.

Brian
4th December 2006, 17:24
vin in iarna:
-vranjkovic
- putine sanse, dar sunt, Emeghara
- si un portar.

Chiar as vrea sa vina Vranjkovic...sper si la Emeghara(dar dak nu vine,asta e)...pot sa te intreb de unde stii de Vranjkovic?

Jerry20cm
4th December 2006, 17:26
condescu - becali = love :D

Jerry20cm
4th December 2006, 17:29
ps: eu prieten cu ilie iordache:D

Bumbescu
4th December 2006, 18:42
Cine-i Ilie Iordache?

Jerry20cm
4th December 2006, 19:19
atacantul celor de la pandurii
cel care a marcat contra lui dinamo in cupa.
a fost in lotul ala de jucatori adusi de netoiu la dinamo, alaturi de plesan,moti,guso si daouda.:)

YoYoyOi
4th December 2006, 23:37
Mihai Stoica: "N-am fost la plajă în Brazilia"

Mihai Stoica a dezvăluit că nu a fost degeaba în Brazilia și a precizat că Steaua nu este interesată de transferul jucătorilor Emeghara și Vranjkovici. "N-am fost la plajă, nu era vreme de plajă, iar carnavalul e prin februarie. Am umblat din oraș în oraș. Mă deranjează invențiile cu nu știu ce jucători, că Vranjkovici e dorit de Steaua. E jucător bun, nu-l dorim pe Vranjkovici. S-a spus că-l dorim pe Emeghara. E jucător bun, că are boală pe copiii de mingi e problema lui, dar nu-l dorim. A fost o discuție, iar acum încearcă să-i facă cotă, se cam târâie. Să caute în altă parte bani, am înțeles că e cam strâmtorat (n.r. - Marian Iancu)", a comentat Stoica.

Managerul general stelist a declarat că în iarnă nu vor fi transferuri spectaculoase. "E important ca jucătorii care au lipsit, Rădoi, Cristocea, Neșu, Iacob, să fie refăcuți sută la sută. În cea mai grea perioadă din istorie, în acest tur, n-am putut conta pe patru dintre cei mai buni jucători. Avem patru mijlocași centrali, Rădoi, Ovidiu Petre, Lovin și Paraschiv, de valoare. Dacă vor fi oferte, vom vedea, deocamdată ne interesează să ne întărim, încercăm să creștem de la an la an", a spus Stoica.
Prosport

pinki
4th December 2006, 23:46
hehe, stiam eu ca nu s-a plimbat meme degeaba :evil:

YoYoyOi
4th December 2006, 23:53
nu s-a plimbat degeaba, dar nici cu rezultate concrete n-a venit :mda: Macar un jucator in probe asa de ochii lumii.:D

YoYoyOi
7th December 2006, 00:47
Gigi Becali: “Nu asta e Steaua care o doresc”

Finatatorul echipei din Ghencea era multumit de evolutia stelistilor. “A fost un meci extraordinar pe care am fi putut sa-l câstigam. Am avut multe ocazii si am jucat foarte bine, mai ales în prima repriza. Sunt multumit de sezonul acesta din Liga Campionilor. Am adunat cinci puncte si am luat 10 milioane de euro. Totusi, nu aceasta e Steaua pe care mi-o doresc. Steaua ideala ar fi cu Radoi apt 100%, cu Ovidiu Petre apt 100%. Nu cred ca Steaua mai are nevoie sa cumpere jucatori", a spus Gigi Becali la final.

Asta e bolnav rau???? :mad: Cum nu mai aduce jucatori? :mda:

SORENSEN
7th December 2006, 00:55
MDa...dubios

Liviu
7th December 2006, 00:55
Trebuie neaparat adusi :
- un portar (Carlos pleaca sigur) . Solutie : in Romania nu exista - deci portar strain , de preferinta italian .:)
- un fundas dreapta (Saban vandut , eventual imprumutat prin Israel) . Solutie : Ogararu imprumutat de la Ajax ??? ;)
- mijlocas de banda stanga (Bostina va fi probabil vandut iar Coman nu are valoare de Steaua) . Solutie : in Romania - Karamyan , de fapt tot strain !
- mijlocas de creatie , varf retras , posibil concurent pe post cu Dica . Solutie : cred ca a gasit ceva MM pe Copacabana ... :D

pinki
7th December 2006, 14:59
jiji asta e cu capu' rau de tot....

Brian
7th December 2006, 15:03
Eu cred ca este o strategie...o sa aduca jucatori, dar nu vrea sa stie toata lumea....sper...

YoYoyOi
7th December 2006, 19:44
Si eu sper :D

Bumbescu
7th December 2006, 19:51
O sa aduca o ----:D
Idiotul ala de meme ce-a facut in brazilia sau unde fost? A cautat tinere talente pe Copacabana probabil.
Iar o sa vina doi trei tarani pe ideea ca poate "o pleznim si de data asta" cum a fost cu badea.

YoYoyOi
7th December 2006, 19:58
Pai daca o pleznim, ce mai conteaza daca e taran sau daca e de pe plaja de la Rio?
Sa mai vina inca o "petarda" ca Thereau sau ca Badea si n-o sa ma supar. Nici daca vin 2:D

Bumbescu
7th December 2006, 20:02
Tu crezi ca ulciorul merge de multe ori la apa? A fost o intamplare.
Stai sa nu plece Dica, tare mi-e teama ca o sa apara o oferta de 5,6 bulioane de euro si n-o sa reziste ciobanul si-o sa-l dea.

YoYoyOi
7th December 2006, 20:34
Nu are rost să vorbim de plecări de jucători, nici de cumpărat nu am să mai cumpăr, probabil un fundaș de marcaj și un portar, pentru că va pleca Carlos, doar atît. Avem mijloc bun, atac bun, avem echipă", a spus Becali.

GSP

Brian
7th December 2006, 20:46
Repet...sper sa fie o strategie....

YoYoyOi
7th December 2006, 21:13
Repet... si eu sper:D

Brian
7th December 2006, 21:18
Eu sper mai mult decat tine....:P

YoYoyOi
8th December 2006, 11:11
Dispută

Gigi Becali a spus după meciul cu Lyon că Steaua nu mai are nevoie de întăriri în pauza de iarnă, însă a fost contrazis de Olăroiu. Prestația foarte bună a Stelei de miercuri seară și rezultatul de egalitate reușit pe terenul campioanei Franței au adus o dispută internă în cadrul echipei. Tema? Nevoia de jucători care să fie aduși la echipă în pauza de iarnă.

Gigi Becali a spus răspicat faptul că nu va mai investi sume mari în transferuri. "Acest meci mi-a demonstrat clar că nu mai avem nevoie de fotbaliști noi. Poate un fundaș central și un portar, că va pleca portughezul Carlos, în rest, nu mai e cazul. Avem echipă prea bună. Avem mijloc bun, atac bun, de ce să mai cheltuim alți bani?", a declarat ieri Becali.

Antrenorul Olăroiu a fost de altă părere și l-a contrazis pe patronul său. "Ne-am întîlnit cu fel de fel de situații, unele foarte delicate, cînd ne-au lipsit foarte mulți jucători din diferite motive, iar pentru asta cred că avem nevoie de mai mulți fotbaliști de valoare, chiar dacă acum, pe final de sezon, am reușit să recuperăm mai mulți fotbaliști, lucru care s-a văzut în jocul echipei", a replicat Oli.
Niciodată n-a folosit echipa ideală
Un argument în susținerea ideii lansate de Olăroiu, că mai este nevoie de jucători la echipă, este faptul că în acest sezon antrenorul Stelei n-a putut alinia nici măcar o dată cea mai bună echipă pe care o are la dispoziție. Dacă la începutul campaniei s-au accidentat Rădoi și Iacob, spre final s-a rupt Neșu. În plus, o singură dată Oli a jucat două meciuri la rînd cu același unsprezece, partidele cu ND Gorica, turul, și prima etapă de Liga I, cu Poli Timișoara. În rest, de fiecare dată a făcut schimbări în formația de bază.
GSP

Sper ca atit MM cit si Oli sa-l convinga pe GG ca ne mai trebuie jucatori, mai ales la mijloc unde constructia e slabuta si pe partea dreapta a defensivei.

YoYoyOi
12th December 2006, 21:39
Managerul Stelei a vorbit despre transferurile pe care Steaua le va face in aceasta pauya competitionala. "Sunt doi straini. Unul e aproape rezolvat, dar nu dau nume. De la o gluma a patronului pana la transferul lui Ze Roberto, cum s-a spus, este prea mult. In momentul cand situatia va fi clara, vom anunta oficial. Este posibil sa plece jucatori, pentru ca nu exista un fotbalist batut in cuie la o echipa, dar preturile noastre sunt prohibitive si este foarte greu de crezut ca cineva se va apropia de jucatorii nostri asa usor", a spus MM la TV Sport.

Oare cine va veni???

Brian
12th December 2006, 21:59
Am inteles k vine un portar brazilian....asta s-ar putea sa fie transferul cel sigur...

SORENSEN
13th December 2006, 13:31
Andrey NAzario Afonso ..portarul de care se vrobeste...
hmm nu e cine stie ce...
http://www.stelisti.ro/index/VIDEO__Goluri_primite_de_Andrey_.html
http://www.stelisti.ro/index/VIDEO__Vezi_secvente_cu_portarul.html

dan
13th December 2006, 14:24
MM Stoica a confirmat transferul lui Andrey
2006-12-13 13:56:00

Managerul Stelei, Mihai Stoica, a confirmat că Andrey Nazaro Afonso este noul portar al Stelei. Acesta a evoluat la echipa de prima ligă Gremio Figueirense, care a terminat campionatul recent încheiat pe locul 7. Ultima partidă în care el a jucat a fost cea de pe teren propriu cu Vasco da Gama, disputată pe 3 decembrie și încheiată la egalitate, 0-0. Mihai Stoica l-a urmărit pe Andrey în vizita pe care a făcut-o la începutul lunii noiembrie în Brazilia, atunci negociind cu el și transferul la Steaua, singura condiție pusă de sud-american fiind să termine sezonul la echipa sa. Nazario Afonso are 23 de ani, pe care i-a împlinit pe 9 noiembrie și a fost împrumutat la Figueirense pe 11 ianuarie 2006 de clubul Atletico Paranaense, cu care Steaua a și tratat. Interesant este că drepturile federative ale portarului sînt deținute în proporție de nu mai puțin de 80 la sută chiar de goalkeeper-ul brazilian și restul de 20 la sută de clubul Paranaense. Cel mai probabil, MM va pleca zilele care urmează din nou în Brazilia pentru a definitiva transferul lui Andrey Nazario, care o va costa pe Steaua în jurul de 500.000 de euro

- s-a născut pe 9 noiembrie 1983, la Porto Alegre
- are 1,95 metri, 90 de kilograme și poartă 43 de picior
- a jucat în 35 dintre cele 38 de etape ale actualului campionat
- a încasat 42 de goluri, a avut 56 de intervenții bune și a primit 4 cartonașe galbene
- are o medie a notelor oferite de "globesporte" de 6,4
- idolul său este Rogerio Ceni
- între 2002 și 2004 a jucat la Gremio Porto Alegre, apoi în 2005, la Paranaense
- mai are contract cu Atletico Paranasense pînă la 1 martie 2008

STEAUA-MANIA
13th December 2006, 14:27
Mi se pare mie..sau portarul asta seamana cu KAKA sau DECO?:D
Peste cateva saptamani o sa si vad usere :AndreyRullez:))

dan
13th December 2006, 14:31
doar sa nu se faca de kaka in poarta.:D

Brian
13th December 2006, 17:44
Sa speram k e bun.....inalt este....

pinki
13th December 2006, 20:02
eu n-am incredere in el :D

dan
13th December 2006, 20:35
de ce?:D
pt ca nu e la fel de chipes ca si carlos?:rolleyes:

pinki
13th December 2006, 20:48
:happy :happy

portar si brazilian? pai brazilienii nu-s facuti sa fie portari :D

SORENSEN
13th December 2006, 22:34
Se apre ca Vranikovici nu e pe lsita stelei..asa a zis Becali...adevarat ca 1,5 mil euro e prea mult

Sevilla86
14th December 2006, 00:05
:happy :happy

portar si brazilian? pai brazilienii nu-s facuti sa fie portari :D

Eu stiu unul fff bun: Dida de la AC Milan :ok:

SORENSEN
14th December 2006, 00:11
Sau Rogerio Ceni de exemplu...

Sevilla86
14th December 2006, 00:17
L-am vazul anul trecut la Campionatul Mondial al Cluburilor. A aparat destul de bine, da' brazilianul tot brazilian, ii place mai mult sa marcheze :D

STEAUA-MANIA
14th December 2006, 00:24
http://www.clarin.com/deportes/brasileirao/2006/goleadores.html
Priviti clasamentul marcatorilor si uitati-va la ex-echipa noului portar al STELEI, cati jucatori are in clasament..ah,daca ar fi luat si un atacant...

SORENSEN
14th December 2006, 01:36
La prima vedere pare bun asta ..mijlocas ofensiv al treilea golgheter al Braziliei cu 13 reusite si are doar 21 de ani ..Cicero Santos
http://www.figueirense.com.br/equipes/index.php?categoria=1&posicao=5&atleta=18

CrAzY92
14th December 2006, 18:27
Sau Rogerio Ceni de exemplu...

cine mai ii si ala?!

SORENSEN
14th December 2006, 20:11
Te sfatuiec sa te mai uiti la fotbal...in rest e portar.

YoYoyOi
15th December 2006, 17:13
Alt brazilian? :o: de data asta fundas:D

Managerul Stelei a anunțat la TV Sport că Steaua este aproape de a transfera un fundaș brazilian. ”Sîntem în tratative cu un apărător brazilian și săptămîna viitoare sper să fie rezolvat transferul”, a declarat MM Stoica, care spune că Steaua va mai face transferuri în această iarnă. ”Discutăm și cu alt jucător, nu vreau să-i dezvălui nici măcar naționalitatea, dar șansele nu sînt mari. S-ar putea să aducem și un portar. Asta nu înseamnă că nu contăm pe Cernea”, a spus managerul Stelei.
GSP

pinki
15th December 2006, 17:15
mai bine daca era mijlocas... dar, deh, bun si fundas :D

YoYoyOi
15th December 2006, 17:19
Mai umbla vorba in sat ca Steaua ar fi interesata de Chiacu de la Wisla Cracovia, un pusti de 20 de ani, ridicat si format de cine credeti??????

Da... de Oli :lol:

pinki
15th December 2006, 17:20
NUUUUU!!!! nu mai vreau copilasi de-ai lu' oli :headbang:

mai bine se duce oli la ei :rolleyes:

Brian
15th December 2006, 23:52
Da' si-a lasat asta samanta peste tot. :happy :happy

pinki
15th December 2006, 23:55
bai perversule :P :lol: :lol:

Brian
16th December 2006, 01:26
Eu pervers? Vorbeam de jucatorii pe care i-a lasat pe la atatea echipe...:happy:happy

Brian
16th December 2006, 01:27
Pervers e el dak ma intrebi pe mine....:happy:happy....el si-a lasat samanta peste tot...:happy

pinki
16th December 2006, 01:27
:happy :happy primu' care a zis de samanta e ala pervers :P

oricum, nu vreau sa vina alfonso! :D

Brian
16th December 2006, 01:51
Pey...prima oara cand am auzit cuvantul "samanta" a fost pe stadion....eram la un Dinamo-Steaua.....cand a trecut o "tanti" foarte eleganta pe langa noi, care se vedea ca avea bani....mi-am dat seama k avea bani dupa faptul k in loc sa aiba o singura fusta k toate celelalte femei, avea mai multe...:happy . Si cum ziceam...trecea pe langa noi si striga cu o voce duioasa:happy : "Seminte baieti!!Seminte baieti".....eu eram mic:cry: de unde sa stiu k vorbea prostii?!?:cry: :cry:
Asta inseamna k tanti este o perversa, nu?:happy :happy :happy

adhy
16th December 2006, 21:48
Pe Buga l-as fi vrut la steaua de cand juca la brasov.,nici karamian nu ar fi rau iar mijlocas sper sa duca stoica de afara ca in tara nu prea stiu pe nimeni cu calitati pt steaua

YoYoyOi
16th December 2006, 21:57
Pe Buga l-as fi dorit si eu anul trecut....acum pot sa-l pastreze:rasc:

Gontel
16th December 2006, 22:09
Chiar ca Buga e cam domnul varzescu acum.

YoYoyOi
16th December 2006, 22:16
Cred ca in curind isi va lua zborul si de la Rapid....si nu o sa aterizeze in Ghencea.
Dar adhy zicea o chestie cu care nu sint de acord, cum ca de la noi nu sint jucatori cu calitai de Steaua. Pai jucatorii actuali din lotul Stelei nu din campionatul romanesc sint? Ca doar n-au venit din Spania, Italia, Franta sau Anglia. Tot de la noi sint, marea sansa a lor si a echipei a fost ca au fost descoperiti.
De Badea cine stia pina acum 1-2 ani? Sau de Ghionea si Goian acum 4 ani? Acum toata lumea ii cunoaste. Important este ca MM si ceilalti care se ocupa de problema sa aiba simtul dezvoltat sa-i miroase pe cei buni si sa-i aduca la Steaua.

Brian
16th December 2006, 22:47
Nu vreau sa te supar tocmai pe tine, dar vreau sa iti raspund la intrebarile de mai sus....:P
Pe Goian il stiu de cand juca la Ceahlaul.....de atunci am pus ochii pe el...si pe Ghionea nu il stiu decat de pe vremea in care juca la Otelul.....iar cu Badea ai dreptate...:Pnu il stiu decat de la Vaslui.....:P
Sper k nu te-am suparat:P

YoYoyOi
16th December 2006, 22:51
Nu m-ai suparat. Nu aveam de ce sa ma supar.
Voiam doar sa evidentiez ca toti jucatorii sint romani si toti erau mai putin cunoscuti pina sa junga la Steaua. De aceea nu pot sa zic ca nu sint in campionatul nostru jucatori care sa aiba fata de Steaua....sint o gramada, doar ca nu au fost descoperiti....inca:D

Brian
16th December 2006, 22:56
Corect:ok:
Din pacate(cred eu) am auzit k Dinamo o sa-l "descopere" pe Albut de la Gloria....:mda:

YoYoyOi
16th December 2006, 23:00
Eu nu sint in masura sa dau verdicte despre jucatorii din campionatul nostru pt ca nu-i stiu pe toti ce le poate pielea. Si chiar daca un jucator e super excelent si nemaipomenit de bun, la Steaua poate fi altfel.
Deci doar dupa ce-l vad jucind la echipa pot sa ma pronunt. Uite ce a ajuns de marele Gigel Bucur, si acum 2 ani era batalie pt el. La fel si cu Mazilu, care tot accidentat este. Imi venea sa sparg tv-ul cind am vazut ca va merge la Rapid, mi-era ciuda ca nu l-am luat noi, dar acum.....:rasc:

Brian
16th December 2006, 23:01
Din surse oficiale am auzit eu k GG se implica direct in baza de copii si juniori de la Steaua....un lucru imbucurator, nu? Am inteles k trimite si un fel de scouteri la meciurile de copii si juniori......cred k a vazut ce bani pot iesi din LC si s-a gandit sa produca Steaua jucatorii, in loc sa dea o gramada de bani pe ei.....

YoYoyOi
16th December 2006, 23:04
E chiar admirabil ce incearca sa faca. Aceasta metoda merge snur la Ajax:D

Brian
16th December 2006, 23:11
Gigel Bucur este un jucator bun la o echipa proasta si nu este folosit in asa fel incat sa dea randament maxim....asta este problema.....nu primeste pase utile. Dak ai urmarit meciurile Sportului Studentesc cu GigelBucur in echipa, ai fi vazut k Gigel Bucur scapa singur cu portarul aproape in fiecare meci. Sau avea coechipieri cu care putea sa faca o combinatie frumoasa si sa creeze o faza de gol. Ceea ce joaca Poli acum este kk. Un joc fara orizont. Nu stie ce vrea sa faca. Sunt cevade genul:"Avem mingea!Si acum ce facem?", si altul ii raspunde:"Nu stiu...cred k e gol, nu?".....habr nu au ce cauta pe teren jucatorii aia....parerea mea este k la noi in tara antrenorii sunt de vina pt k nu ies jucatori talentati pe banda rulanta....in special antrenorii de la copii si juniori. Toti primesc bani de la parinti pt k sa joace copilul lor.TOTI!! Si de cele mai multe ori copii mult mai talentati raman pe banca de rezerve pana se satura si se lasa de fotbal.....asta se intampla la noi in tara.....cel putin la TOATE cluburile din Bucuresti.....ma gandeam k vreti sa stiti....

YoYoyOi
16th December 2006, 23:13
Pina la urma ai dezvoltat ce am spus eu. Un jucator este bun atunci cind este la o echipa buna. Acelasi jucator poate fi prost la o alta echipa.

Brian
16th December 2006, 23:15
E chiar admirabil ce incearca sa faca. Aceasta metoda merge snur la Ajax:D

Mai conteaza si ce ochi au scouterii...:P:D
M-as baga eu pe felie:P

YoYoyOi
16th December 2006, 23:21
Tu tot vrei sa te bagi:rasc: ba ca antrenor, ba ca scouter....bagaciosule:P
Pina acum scouterii de la Steaua n-au prea dat rateuri. Ce consider transfer ratat ar fi Carlos, dar vina nu o poarta scouterii cit mai mult el, si Panait, dar el a venit la pachet ca asa era deal-ul ;)

Brian
17th December 2006, 00:18
Incerc si eu....poate merge odata...:P

YoYoyOi
17th December 2006, 00:26
Poate ai noroc:ok:;)

Brian
17th December 2006, 00:31
Speranta o sa moara ultima...:P:D

YoYoyOi
17th December 2006, 00:33
normal:D

Brian
17th December 2006, 00:36
Hai sa mutam discutia pe off-topic, vrei?

YoYoyOi
17th December 2006, 00:38
Pai nu e off topic.. tinde sa devina:rasc:

Brian
17th December 2006, 00:40
Doar dak ar fi vorb sa ajung eu la Steaua k jucator ar fi on-topic, nu?:P
Oricum...nu au cei de la Steaua ochii chiar atate de buni...:happy..

YoYoyOi
18th December 2006, 14:28
Ma face cu nervii MM asta cu brazilienii lui cu tot. Nu mai sint fotbalieri in afara de brazilieni in lumea asta. Doar pt ca-s brazilieni inseamna ca-s cei mai buni?
Brazilieni in sus, brazilieni in jos.....:mda:

RedStar
18th December 2006, 14:33
Nationala Braziliei iti spune ceva ?

YoYoyOi
18th December 2006, 14:41
Nu mi-a spus prea multe in vara la Campionatul Mondial :rolleyes:

Si nici alti brazilieni de mina a 15-a care s-au perindat prin diverse campionate, chiar si la noi.....

pinki
18th December 2006, 15:02
la CM anu' asta a fost vina antrenorului, nu a jucatorilor... :)

si oricum, de cand a venit dunga la carma, merge super bine nationala braziliei :)

daar, totusi, eu nu stiu de vreun super portar al braziliei... :rolleyes:

dan
18th December 2006, 15:30
gomes de la psv si dida de la milan:D

pinki
18th December 2006, 15:36
dida nu poate fi considerat un super portar, adica, da, eu sunt fana brazilia, mare fana brazilia, dar tot nu pot sa zic ca brazilia da super portari :rasc:

Gontel
18th December 2006, 16:18
Nu conteaza ce nationalitate are portarul, conteaza sa fie bun, sa apere ce e de aparat.

pinki
18th December 2006, 16:24
yoyo, schimba si tu titlul, ca ma calca pe retina :rasc:

dan
18th December 2006, 16:30
jucatorii?:thinkso:

CrAzY92
18th December 2006, 17:07
gomes de la psv si dida de la milan:D

nici nu ai pretenti :D

Brian
18th December 2006, 17:10
yoyo, schimba si tu titlul, ca ma calca pe retina :rasc:

Gata....M-ai facut de ras....:cry:
Cred k nu o sa mai postez pe aici prea curand din cauza asta.....:cry: ..
:cry:
Sper k esti fericita!!!!!:cry::cry::cry:

pinki
18th December 2006, 17:14
hai, lasa, nu plange :rasc:

:cheer: :cheer:

YoYoyOi
18th December 2006, 19:32
:lol: nici n-am observat eroarea:D

Brian
18th December 2006, 19:38
Nici eu..:cry:.....

Brian
18th December 2006, 19:39
Cum o sa mai ies afara din casa?...:cry:...mi-e rusine sa ma uit si in oglinda...:cry:

YoYoyOi
18th December 2006, 19:52
Lasa ca trece:rasc: Toti gresim [ina la urma in diferite moduri. Unii n-au observat si de acum nici nu mai au ce observa, iar cei care au observat pina acum miine vor uita:D

Brian
18th December 2006, 20:03
Multumesc pt sustinere:ok:
K de obicei esti o dulcik:kiss:
Deja ma simt mai bine....:D

YoYoyOi
18th December 2006, 20:06
Multam :kiss:

pinki
18th December 2006, 22:05
hai mai, ti-am zis sa nu mai plangi :rasc:

de altfel nici n-am observat ca tu ai initiat threadul :D

lasa, erai obosit :P

Brian
19th December 2006, 01:27
Hai k am trecut peste....:ok:

Kainsashiki
19th December 2006, 08:45
un mijlocas dreapta, urgent va rog!

Brian
19th December 2006, 09:07
Bine DiabLo...o sa luam...dak ai avea si o preferinta, ar fi si mai bine...:P:D

vinsanity
19th December 2006, 16:01
Catalin Munteanu:) imi place ce se intampla la Dinamo...:)

Brian
19th December 2006, 16:58
A aparut un zvon conform caruia Steaua ar avea prim optiune pt Emeghara in cazul unui transfer. Mai mult k sigur acesta nu va pleca de la Timisoara in aceasta iarna. In cazul in care Emeghara va veni la Steaua, se pare k Olaroiu vrea sa il foloseasca pe postul de mijlocas dreapta in locul lui Nicolita(lucru care pe mine ma deranjeaza pt k Nicolita este unuldintre preferatii mei:()....
Emeghara ar putea ajunge la Steaua din aceasta vara doar in cazul in care Steaua ar oferi la schimb si un jucator pe care Poli l-ar putea folosi titular.....din nou...o informatie pt care nu garantez, pt k mi se pare cam trasa de par, dar am postat-o totusi pt cazul in care chiar se realizeaza transferul....sa ma laud si eu k am aflat primul:P:P:D:D

YoYoyOi
19th December 2006, 17:35
Hmmmm zicea Iancu de Eme ca nu l-ar da, dar nu a zis ca sigur nu-l da, ci doar ca nu prea ar vrea sa plece de la Poli, inca....

Gontel
19th December 2006, 17:36
Acum ca de pare va pleca si C Munteanu de la Dinamo ar trebui sa se incerce aducerea lui in Ghencea.

Liviu
19th December 2006, 17:41
In cazul in care Emeghara va veni la Steaua, se pare k Olaroiu vrea sa il foloseasca pe postul de mijlocas dreapta in locul lui Nicolita...
Emeghara ar putea ajunge la Steaua din aceasta vara doar in cazul in care Steaua ar oferi la schimb si un jucator pe care Poli l-ar putea folosi titular.....
1. Emeghara asta nu e fundas stanga ?
2. Jucator la schimb ? Oprita sau Bostina . Asta daca vrem sa-l folosim mijlocas . Daca il vrem ca fundas , Saban :D sau Stancu . Emeghara pe stanga cu rezerva Coman . Pe dreapta Petre Marin cu Nesu .

YoYoyOi
19th December 2006, 17:45
ce rezerva Coman vrei Liviu?:mda:
Ala nu-i bun numa' impuscat:mad:

STEAUA-MANIA
19th December 2006, 17:51
Emeghara..sincer,asta e un nicolita2:))Nu mi se pare mai rasarit decat ce avem in lot..prefer un brasilero !:yeah:

Dudubetwin
19th December 2006, 18:13
Acum ca de pare va pleca si C Munteanu de la Dinamo ar trebui sa se incerce aducerea lui in Ghencea.

unu care paraseste dinamo sa nu`l vad pe la STEAUA!!

YoYoyOi
19th December 2006, 18:19
pleaca la Rapid sedeti blinzi;)

Liviu
19th December 2006, 19:06
ce rezerva Coman vrei Liviu?:mda:
Ala nu-i bun numa' impuscat:mad:
Da...m-am grabit...trebuia sa cobor sa car ceva... http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Animaux/cochon-20060614.gif si m-am grabit sa dau reply . :D
Pe stanga Emeghara si Nesu .
Pe dreapta P.Marin si Stancu .

Pe Coman putem sa nu-l impuscam . Il trimitem inapoi la Poli . Sau la National .

YoYoyOi
19th December 2006, 19:19
Mai bine la Poli sa-i ingroape pe aia, ca de National mi-e mila ca au ajuns cum au ajuns.

Bumbescu
19th December 2006, 19:55
Ti-e mila de National? Ai uitat cum au tras cu dinti in ultimii doi ani in meciurile cu noi? De cine ti-e mila , de cainele ala alungat de burca care i-a sfaramat fata cu gheata lui iacob? Una din cele mai blatiste echipe din campionat, ani la randul condusa de tiganul ala alb de iorgulescu.
Si cel mai urat joc din divizia a.

YoYoyOi
19th December 2006, 20:23
Mi-e mila de Florentin Dumitru, na, ca mi-a fost si mi-e drag:P

myke
19th December 2006, 22:05
eu il regret pe florentin dumitru. era jucatorul meu preferat si daca nu era accidentarea aia stupida la genunchi, acum sunt sigur ca era in primul 11 al stelei. dar tot raul spre bine, dupa ce a plecat el au crescut ogararu si nicolita.

acum cred ca la steaua ar fi bun neaga. sa joace pe acelasi post cu dica si sa ii foloseasca in sistem de rotaj. neaga sa vina macar pt a fi jucator de legatura intre echipa si suporteri. nu o sa uit meciul cu apulum de acu 3 ani cand a cantat mai bine de o ora cu galeria.

YoYoyOi
19th December 2006, 22:12
noi avem probleme la mijloc mai mult. Neaga n-are ce face la Steaua decit sa provoace scandaluri referitoare la titularizare. Deocamdata stam bine cu atacul.

pinki
19th December 2006, 22:15
neaga inapoi? nu, merci :rasc:

dan
19th December 2006, 22:17
:happy emeghara nu poate juca mijlocas....chiar el zicea ca nu poate face faza ofensiva...in schimb face foarte bine faza defensiva

nu va luati de rica neaga !!!!:mad:

YoYoyOi
19th December 2006, 22:19
nu ne luam de Neaga e un jucator foarte bun, dar acum nu mai are loc....nu vreau sa se ajunga la Steaua sa se trezeasca unul sau altul ca de ce nu e titular sau alte vrajeli (vezi cazul Ganea la Dinamo).
Deocamdata e liniste la club si asa trebuie sa ramina.

dan
19th December 2006, 22:24
asa gandeam si eu acum ceva vreme...cand il vedeam pe cristea cum in fiecare meci freca banca de rezerve...mai sunt si altii. oricum daca esti bun, joci daca sunt altii mai buni ca tine(la diferenta mare de valoare ma refer)joaca altu` in locul tau.
totusi la atacanti stam bine...mai ales ca revine victoras

pinki
19th December 2006, 22:27
eu n-am nimic cu neaga, dar nu cred ca e nevoie de el acum :)

YoYoyOi
19th December 2006, 22:27
pai tocmai ca stam bine...si ca sa-l aduca pe Neaga si sa-l tina pe banca nu ar fi problema pt noi sau pt el....dar de ce sa dea bani pe el cind cu acei bani poate aduce UN MIJLOCAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vrem un mijlocas ofensiv!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dan
19th December 2006, 22:29
cica s-ar putea sa vina patrascu de la piacenza

YoYoyOi
19th December 2006, 22:32
cica, daca, parca, am auzit, se spune...:sleep:

Sa vad un mijlocas ca lumea in tricoul Stelei si apoi am despre ce discuta....pina una-alta tot o frecam la rece cu posibilitati, probabilitati si presupuneri:mad:

myke
19th December 2006, 23:34
patrascu nu juca pe posturile lui radoi? mijlocas la inchidere si fundas central?si oricum, are 30 de ani ce sa facem cu el? mai bine ia unu mai tanar, sau cauta pe la centru de copii si junior. ce Doamne iarta-ma doar dinamo poate produce?
si mijlocas ofensiv pe cine vreti? si pe cine scoateti din echipa tip de acum:
cernea- nesu goian ghionea p marin - cristocea paraschiv radoi nicolita - dica iacob
? eu zic ca paraschiv mai pe stanga, radoi in cetru, banel pe dreapta si cristocea in fata lor ar fi ideal. si eu sutn de parere ca jucatori nu trebuie adusi decat un mijlocas la inchidere si unul ofensiv tineri, si cate un fundas central/dreapta/stanga pana in 26 de ani. si pe postul lui cristocea(mijlocas ofensiv in viziunea mea) ar putea fi chiar ochirosii. nu stiu de ce tot vreti voi un mijlocas de creatie. catalin munteanu ar fi fost bun poate.

Brian
19th December 2006, 23:37
Pentru k ai doar 15 ani, te inteleg....dar Patrascu nu are nici un 30 de ani.....abia are 22 sau 23......cu toate acestea este capitan la Piacenza.....

pinki
19th December 2006, 23:39
hopa, cine a venit :rasc:

de mult nu te-am mai vazut, daca intelegi ce vreau sa spun, oare... fugi de mine? :P

ontopic: n-am :D

Sevilla86
19th December 2006, 23:42
Pentru k ai doar 15 ani, te inteleg....dar Patrascu nu are nici un 30 de ani.....abia are 22 sau 23......cu toate acestea este capitan la Piacenza.....

Are 27 de ani. Dar este dorit si de echipe din Serie A, asa ca nu o sa vina la Steaua... el se simte bine in Italia.

myke
19th December 2006, 23:51

are 27. in fine. esti rautacios fara motiv, nu cred ca am fost naiv in posturile mele. cu atat mai putin sa vorbesc in necunostinta de cauza. raman la parerea ca nu ar fi o solutie pt steaua.

Brian
20th December 2006, 00:04
Scuza-ma. N-am vrut sa fiu rautacios. Oricum...am vorbit fara sa ma interesez...eu am vorbit in necunostinta de cauza.....recunosc...e greseala mea....nu stiu de ce tineam minte k juca la nationala de tineret acum un an sau 2....din cauza asta am spus k are 22 sau 23...m-am inselat...

walt.mann
20th December 2006, 05:57
Nu stiu de ce se misca asa de incet MM anul asta, vorbesc de transferuri. Dinamo, Rapid, Poli, CFR deja au luat jucatori, si e normal, vor sa ii aiba deja cand incepe pregatirea, in ianuarie, nu sa alere dupa semnaturi in ianuarie si jucatorii sa vina la sfarsitul lui februarie! Ar trebui sa intre pe pista Karamian. Si Vranikovici era bun, e pe undeva profilul lui Dica, iar daca Dica pleaca, nu avem inlocuitor si Oli va trebi sa schimbe sistemul, adica sa joace cu doi atacanti de gura portii, dar nu avem omul care sa dea pasa decisiva.
Cred ca trebuie sa mai aduca cate un fundas lateral, sa dubleze posturile, pentru ca nu stiu cat mai poate si Petre Marin. De asemenea, ne mai trebuie si un mijlocas dreapta, pentru ca acum nu il avem decat pe Nicolita, si doi mijlocasi centrali ofensivi (daca aduci doar unul, si se accidenteaza, cine va juca in locul lui?).
Oricum, Oli trebuie sa lucreze la viteza de joc, care uneori este sublima, dar lipseste cu desavarsire.

Jerry20cm
20th December 2006, 09:56
Croitoru foarte apropae de un transfer la Steaua.

Brian
20th December 2006, 10:02
Inseamna k i-l fura lu' Dinamo...
Poate reuseste sa-l ia si pe Emeghara...k si Dinamo incearca sa il ia...:D...asa doar sa le faca in ciuda....

Liviu
20th December 2006, 10:08
Croitoru foarte apropae de un transfer la Steaua.
Ala care face figuratie cu Dinamo ? :nah:
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/9000/croitoru-acuzat-de-blat.htm

otinho
20th December 2006, 11:32
de cocis nu se mai aude nimic ?

SORENSEN
20th December 2006, 11:34
Au explodat preturile!

VALOROS Ceara (dreapta) s-a descurcat bine în fata lui Ronaldinho în finala Campionatului Mondial al cluburilor

SCUMPI Transferul celui de-al doilea brazilian spre Steaua a intrat în impas din ratiuni financiare

Pentru Steaua, campionatul brazilian a devenit o piata de achizitii odata cu transferul portarului Andrey Nazaro în Ghencea.

Managerul general Mihai Stoica si-a creat o “baza” de scouting în Tara Cafelei, care are ca scop descoperirea de talente care ar putea evolua pentru campioana României. Din pacate pentru ros-albastri, succesul formatiei Internacional Porto Alegre, proaspata câstigatoare a Campionatului Mondial al Cluburilor, a blocat pentru moment optiunile oficialilor stelisti care îsi doreau unul sau doi fotbalisti ai gruparii braziliene.

Motivul este unul mai mult decât logic, odata cu obtinerea recentului trofeu, preturile de piata ale echipierilor lui Internacional au explodat. Se pare ca Steaua îi avea în vizor pe fundasii laterali Ceara si Ramon, primul fiind unul dintre titularii formatiei sud-americane, iar al doilea este o tânara speranta a fotbalului din zona. In ciuda acestui fapt, oficialul stelist nu vrea sa renunte la ideea de a aduce alti fotbalisti din tara care a triumfat de cinci ori la Cupa Mondiala, în zilele ce vor urma trebuind sa se hotarasca în privinta acestora. Managerul general din Ghencea a renuntat sa mai plece în Brazilia în acest an, urmând sa faca acest lucru imediat dupa Anul Nou, când îl va aduce la Bucuresti pe noul goalkeeper al Stelei, si în functie de negocieri, si un fundas lateral.

Ramon de Morais Motta

Carte de vizita

Ramon de Morais Motta
Nascut: 06.05.1988
Inaltime / greutate: 1,73m / 65 kg

Marcos Venancio de Albuquerque Ceara

Carte de vizita

Marcos Venancio de Albuquerque Ceara
Nascut: 18.06.1980
Inaltime / greutate: 1,75m / 80 kg
http://www.prosport.ro/articole/au-explodat-preturile/19749

O veste nu tocmai buna...

Apoi ce e treaba asta cu Maccarone...:o: ..astia (raspandacii de zvonuri) nu-si dau seama ce contract avea ala in Anglia..doar nu o veni la noi pt 2-300 000 de euro :happy (cred ca avea cam 1 mil euro la aia)

SORENSEN
20th December 2006, 11:35
de cocis nu se mai aude nimic ?

Ala vrea doar la "echipe mari" (Torpedo Moscova ..parca si cica mai nou o echipa din Div 2 germana) ...la Steaua nu a vrut in vara la sfatul lui Piti acum sa ne lase....:jerk:

pinki
20th December 2006, 11:37
motta ala e ruda cu motta de la barca? :rasc:

SORENSEN
20th December 2006, 11:51
nu cred.. astia au vreo 4-5 prenume si e inevitabil ca la un moment dat sa nu se ajunga la aceleasi prenume :evil:

dede
20th December 2006, 17:20
Nu stiu de ce se misca asa de incet MM anul asta, vorbesc de transferuri. Dinamo, Rapid, Poli, CFR deja au luat jucatori, si e normal, vor sa ii aiba deja cand incepe pregatirea, in ianuarie, nu sa alere dupa semnaturi in ianuarie si jucatorii sa vina la sfarsitul lui februarie!
avand in vedere ca Gigi a zis ca in iarna asta nu vor fi transferuri spectaculoase, nu stiu de ce va stresati atata... important pt el era sa nu vanda jucatorii, nu sa cumpere :mda:

YoYoyOi
21st December 2006, 10:50
Condescu: „Niciodată Steaua nu și-a manifestat interesul pentru Vranjkovici, doar cu Rapid au mai fost tatonări”
GSP

Dar pt cine isi manifesta Steaua interesul? :mda: Sau iar stam ca in vara si ne uitam la altii ce transferuri fac si noi asteptam.....:mad:

YoYoyOi
21st December 2006, 11:14
MM, dupa Croitoru

Managerul stelist a negociat aseara la Bacau transferul jucatorului

Gigi Becali a declarat ieri dimineata ca mijlocasul va ajunge la gruparea din Ghencea. Dupa-amiaza, MM a plecat spre Bacau decis sa obtina semnatura lui Croitoru.

Jucatorul este dorit si de Dinamo, mai ales ca Mircea Rednic l-a avut sub comanda pe vremea când pregatea echipa moldava. “Ni-l dorim pe Croitoru. Când vrea Becali un jucator, îl ia, sa-l uite Rednic pe Croitoru. Nu ma implic eu prea mult în campania de transferuri, dar daca a zis Croitoru, Croitoru sa fie. Va fi la Steaua si cu asta basta, ce încearca altii... sa fie sanatosi!”, a spus Becali, în stilu-i cunoscut.

Impresarul fotbalistului, Adrian Ilie, a confirmat si el interesul Stelei

pentru mijlocasul lui FC Vaslui. “Exista într-adevar discutii avansate în ceea ce priveste un transfer al lui Marius Croitoru la Steaua”, ne-a declarat fostul international, care a tinut sa precizeze ca de serviciile fotbalistului mai sunt interesate si alte grupari, atât din tara, cât si din strainatate.

Mihai Stoica l-a vizitat pe fotbalist în casa socrilor sai

Aseara, managerul general ros-albastrilor a ajuns în orasul moldav, unde s-a întâlnit cu fotbalistul lui FC Vaslui chiar în casa socrilor acestuia de la Bacau. ProSport a surprins vizita lui MM, care se pare ca a obtinut cel putin acordul verbal al fotbalistului.
Prosport

myke
21st December 2006, 14:32
din chatul lui andrei vochin cu suporterii a rezultat ca acesta stie de transferul lui croitoru la steaua. probabil ca o sa semneze cu noi. ziaristii au sursele lor, si cand sunt siguri de un transfer, il trateaza diferit decat pe un fas. sper sa fie din categoria badea-goian si nu lovin-baciu. :D

YoYoyOi
21st December 2006, 20:38
Mihai Stoica: "Șansele de a-l achiziționa pe fundașul brazilian tind spre zero"

Managerul general al FC Steaua, Mihai Stoica, a declarat joi, la TV Sport, că șansele de a-l aduce pe fundașul brazilian, cu care trata, tind spre zero și că este puțin probabil ca acesta să mai ajungă la gruparea din Bulevardul Ghencea."Șansele de a-l achiziționa tind spre zero. Transferul aproape a căzut. Am avut o înțelegere și până acum nu s-a respectat. Nu prea cred că va mai veni", a spus Stoica, referindu-se la fundașul brazilian despre care s-a spus că ar fi de la echipa Internacional Porto Alegre, care a câștigat Campionatul Mondial al Cluburilor.

Mihai Stoica a negat că ar fi negociat transferul mijlocașului Marius Croitoru de la FC Vaslui. "Când vom ști exact că există această clauză de reziliere, vom negocia. Cu siguranță, ne vom înțelege", a spus oficialul stelist.
Prosport

Ala bala portocala:mda: tot asa pana la inceputul returului.

Brian
21st December 2006, 20:49
Nu este nci o tragedie....dak tot lotul ar fi valid in retur....nu avem de ce sa ne temem....sper totusi sa isi revina Oli...sa inceapa sa mai si construiasca....nu doar sa distruga....:ok:

YoYoyOi
21st December 2006, 20:55
Eu pana nu-l vad jucand o repriza in tricoul Stelei nu mai cred nimic despre nici un jucator posibil transferat probabil la Steaua :mda:

Brian
21st December 2006, 21:20
Problema este k isi cam incalca aia promisiunea si precontractul.....nu este vina lui MM....dar 100% nu mai vine Ceara. E frustrant cand vezi k se intampla chestii dina astea....oricum Steaua mai are nevoie de maxim 2 jucatori...asa k nu trebuie sa disperam....un mijlocas de valoare o sa vina sigur...o sa vina si un fundas, dar nu atat de bun cum era Ceara din pacate :(...din cate stiu eu o sa mai vina 2 mijlocasi si un fundas.....Inca nu stiu dak o sa ii faca din nou o oferta lui Cocis.....eu stiam k incercau sa tina secret chestia asta....sa vedem ce o sa aduca.....oricum..trebuie sa se miste mai repede cu achizitiile dak ei vor jucatorii in stagiile de pregatire.....

Kainsashiki
21st December 2006, 21:23
Problema este k isi cam incalca aia promisiunea si precontractul.....nu este vina lui MM....dar 100% nu mai vine Ceara. E frustrant cand vezi k se intampla chestii dina astea....oricum Steaua mai are nevoie de maxim 2 jucatori...asa k nu trebuie sa disperam....un mijlocas de valoare o sa vina sigur...o sa vina si un fundas, dar nu atat de bun cum era Ceara din pacate :(...din cate stiu eu o sa mai vina 2 mijlocasi si un fundas.....Inca nu stiu dak o sa ii faca din nou o oferta lui Cocis.....eu stiam k incercau sa tina secret chestia asta....sa vedem ce o sa aduca.....oricum..trebuie sa se miste mai repede cu achizitiile dak ei vor jucatorii in stagiile de pregatire.....

de vreo 3 ani tot se zice ca vine un mijlocas de valoare la steaua, un "numar 10"....dar se pare ca nu vine niciunu :(

si in plus, la steaua nici n-are loc..avem deja 3 mijlocasi centrali buni pe 2 posturi, radoi,para si ov petre...unde sa mai joace si asta? steaua e obisnuita sa joace cu 2 inchizatori, ar trebui schimbat sistemul pt 1 sg jucator?

YoYoyOi
21st December 2006, 21:25
avem nevoie de cel putin 4 jucatori: 2 fundasi si 2 mijlocasi, ca daca vin doar 2 si se accidenteaza-> mumu rezerva, ca se stie ce fair-play joaca unii :mda:
Am patit-o turul asta cand nu se puteau face antrenamente din lipsa de efectiv, nu mai trebuie sa se intample asta.:nah:

Kainsashiki
21st December 2006, 21:28
Portar: Cernea \ Andrey
Fundas dreapta: Petre Marin, Stancu
Fundas central: Goian, Ghionea, Baciu, in caz de probleme poate juca si Radoi
Fundas stanga: Petre Marin, Nesu
Mijlocas dreapta: Nicolita :(((((((( si Oprita care e accidentat
Mijlocas central: Radoi, Paraschiv, Ovidiu Petre, Lovin
Mijlocas stanga: Cristocea, Bostina, Ochiirosii
Atacant: Dica, Thereau, Badea, Iacob

cred ca doar de un mijlocas dreapta avem nevoie acum...in rest oricine vine n-are unde sa joace titular..

Brian
21st December 2006, 21:30
de vreo 3 ani tot se zice ca vine un mijlocas de valoare la steaua, un "numar 10"....dar se pare ca nu vine niciunu :(

si in plus, la steaua nici n-are loc..avem deja 3 mijlocasi centrali buni pe 2 posturi, radoi,para si ov petre...unde sa mai joace si asta? steaua e obisnuita sa joace cu 2 inchizatori, ar trebui schimbat sistemul pt 1 sg jucator?

Asta ar cam fi ideea....cred k Oli o sa schimbe sistemul....am vazut k a dat o declaratie inainte sa plece in Spania....parea foarte increzator in jocul echipei de anul viitor....cred k pregateste ceva..;) sa speram k se da pe stilul ofensiv si cu multe combinatii...:Ppoate un 4-3-3?:evil:

YoYoyOi
21st December 2006, 21:35
Portar: Cernea \ Andrey
Fundas dreapta: Petre Marin, Stancu
Fundas central: Goian, Ghionea, Baciu, in caz de probleme poate juca si Radoi
Fundas stanga: Petre Marin, Nesu
Mijlocas dreapta: Nicolita :(((((((( si Oprita care e accidentat
Mijlocas centrali: Radoi, Paraschiv, Ovidiu Petre, Lovin
Mijlocas stanga: Cristocea, Bostina, Ochiirosii
Atacant: Dica, Thereau, Badea, Iacob

cred ca doar de un mijlocas dreapta avem nevoie acum...in rest oricine vine n-are unde sa joace titular..

pai nu e chiar asa dragul meu:D
Fundas stinga - e problema ca e doar Marin acolo... Nesu e cam beteag.
Mijlocas dreapta - e bai mare de tot...acolo trebuie macar doi jucatori noi.
Mijlocas stinga - e iar broblem ca Bostin a ne spune tai-tai sau oricum sta pe banca, iar Ochirosii e cam verde pt. ce are Steaua de facut in 2007.

Asadar si prin urmare avem nevoie de personal calificat, atestat si valoros:D Cel putin 4....si nu vad de ce nu ar fi adusi ca bani sunt kklau iar putina concurenta pe titularizare si pe posturi nu strica nimanui :rolleyes:

Kainsashiki
21st December 2006, 21:40
stai ca l-am uitat pe copilu' Coman....:mda: si asta tot pe stanga e:mda: chinezii astia nu se orienteaza si ei sa`i faca o oferta? sa-i dea 200 d mii salariu si sa plece dreaq sa nu`l mai vad la Steaua..

cat nu-mi place mie cum joaca bostina, dar daca pleaca la tm la schimb cu olah iar ne da elefantu` o mare teapa :mda:

YoYoyOi
21st December 2006, 21:42
Mai nu stiu ce sa zic de Olah ca e de la mine din "sat" dar eu nu l-as vrea la Steaua. Ma enerveaza campania asta de achizitii cu mirificii copii de suflet ai lui Oli:mda: Mai are multi? :mad:

myke
21st December 2006, 22:52
popa, caramarin, olah, canu. nu stiu daca am uitat pe cineva. :D

SORENSEN
22nd December 2006, 01:00
Ma Coman era meserias acum vreo 2 ani...dar cred ca s-a cam dat pe baut...si s-a stricat...
Olah e ok ..inca mai re potential...
Ov petre e un fotbalist util .
Popa e foarte bun dar nu o sa vina el la noi..Canu ar avea si el potential..dar iar nu va veni la noi...
Caramarin e cam de aceassi teapa cu Coman deci nu...dar oricum nu va veni la noi.

pinki
22nd December 2006, 13:45
oricum, in ritmul asta, o sa fim poli 2 :happy :happy

bighian
25th December 2006, 13:48
steaua trebuia sa-l ia pe vranijcovic ; mare greseala mm si oli; in plus a ajuns la rivala dinamo. nu cred in marele transfer croitoru. trebuie scapat de mai multi jucatori care nu corespund pretentiilor stelei:coman,bostina,baciu,lovin,oprita .

YoYoyOi
25th December 2006, 13:51
Nici eu nu cred in marele transfer a lui Vranjkovic la Dinamo...nici daca venea la Steaua nu aveam motive de entuziasm...pentru ca eu chiar nu-l vad ca pe o valoare extraordinara.

myke
25th December 2006, 17:31
hai sa fim seriosi a facut un tur de campionat bun, nu fenomenal si e transferu mileniului. la fel s-a zis si dp griffiths sau mazilu la rapid. jucatorii sunt luati dupa mai mult timp de monitorizare, vezi cazul ogararu la ajax sau promovarea lui messi de la juniori la seniori la barcelona. peste tot unde s-au facut trasnferuri in graba nu a iesit. sau in prop de 80%. cazul zicu la inter. lovin si baciu la steaua. sapunaru la rapid. mai toti jucatorii de la timisoara :D. eu zic ca steaua ar face bine sa il urmareasca pe "banel" de la cs otopeni. are talent si e om serios. si sa il mai tina pe simion inca un an la uta. a si un alt exemplu de transfer facut la plesneala, carlos la steaua. unul reusit a fost thereau.

Kainsashiki
25th December 2006, 19:20
sa vinaaaa robinhoooooo :X:X:X:X

YoYoyOi
25th December 2006, 23:17
Sa vina mai Diablo, crezi ca nu-l lasam noi?:rolleyes:

Paul
25th December 2006, 23:30

numar 10 avem ... Dica :D
numar 5 avem ... Radoi (chiar daca are 6)
numar 8 avem ... Ov. Petre

deci nu avem ... nr 7 ...adica mijlocas dreapta :D

Hard
26th December 2006, 00:06
11 nu avem,11 jucatori in care sa iti pui baza ca poti bate o echipa ca Sevilla.

starsteel
26th December 2006, 00:25
Hard ma intreaba fiica-mea de ce l-ai facut pe Meme asa? :thinkso: ....si eu sunt putin curios.

Hard
26th December 2006, 00:28
cand va trece de varsta pubertatii,asa va arata,mai trendy;),no offence.
l-am camuflat putin ca sa nu fie recunoscut de catre fanii aia cu echipa locala:happy,de fapt MM este idolul meu:D

starsteel
26th December 2006, 00:29
M-am linistit credeam ca ai vazut o poza cu mine. :D

Hard
26th December 2006, 00:32
:happy nu am vazut dar stiu ca porti barba a la Meme:D
sa nu ceri copyright ca nu m-am inspirat dupa tine da?

Ultra Steaua
26th December 2006, 19:02
Ce jucatori , Steaua e varza toti tampitii sunt la Steaua , si suporterii sunt la fel

YoYoyOi
26th December 2006, 19:05
nu zau? hai mai spune-ne:D Ultra Steaua cum e?

Gontel
26th December 2006, 21:51
Ce jucatori , Steaua e varza toti tampitii sunt la Steaua , si suporterii sunt la fel

Ce-i cu tine, mah? Ai trecut de varsta pubertatii? Sau ti-ai schimbat scutecele?

STEAUA-MANIA
27th December 2006, 21:33
NEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAGAAAAAA AAAAAAAAAAAAA!Nu stiu daca m-am facut inteles...:D

Gontel
27th December 2006, 22:46
Nu cred ca Neaga ar mai putea reveni la forma pe care a avut-o inainte sa plece.

STEAUA-MANIA
27th December 2006, 23:42
Neaga,face cat Thereau+Badea+Iacob + 1 picior Dica.:D Sa nu vb baliverne..NEAGA E SUPER-JUCATOR!:yeah:

YoYoyOi
28th December 2006, 00:21
NEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAGAAAAAA AAAAAAAAAAAAA!Nu stiu daca m-am facut inteles...:D

nu cred ca te-am auzit:)

poate daca vorbesti mai tare:)

myke
28th December 2006, 13:26
si eu sunt de parere ca neaga ar fi un nr. 7 bun. cand juca la steaua juca cu sufletul. cand a avut perioada proasta, cand nu se intelegea cu nimeni, de la conducere pan la suporteri, s-a vazut ca era marcat. si el a fost singurul care a stiut sa isi arate respectul fata de suporteri. si cred ca ar juca pt steaua si portar, numa sa joace. mijlocas dreapta si ofensiv din cate mi-aduc aminte a jucat cateva meciuri, deci loc pt el ar fi...

STEAUA-MANIA
28th December 2006, 14:17
Neaga e un super-jucator!:yeah: Ieri am avut ocazia sa vorbesc cu el, face 2 face.Mi-a zis ca ar renunta la banii din Coreea si s-ar intoarce imediat la STEAUA.De asemenea,l-am intrebat daca-l mai are impresar pe tudor...mi-a zis ca a renuntat la el!!!!!!!!:yeah: L-am intrebat daca in Coreea exista un "dinamo" si mi-a raspuns "Nu.In Coreea nu se vb atata de arbitraj".Echipa la care a jucat Suwon,este STEAUA Coreei.Acu,joaca la o echipa,la care,patronul e un lider religios,cica ar fi oficiat 4000 de casatorii ..intr-o zi!:o:
NEAGA E FAN AC MILAN!:drak: :yeah:
Mi-a spus ca urmareste rez STELEI pe internet,daca ar fi sa se uite live,ar trebui sa se trezeasca la 4 dimineata..avem 7 inapoi fata de Coreea.:headbang:
Daca aveti intrebari pt el,scrieti-le aici,pana la ora 15:50:D ma duc sa-l vad jucand,poate am ocazia sa vb iar cu el si sa-l intreb ce doriti.:ok:
NEAGA ,ale ale ale ale!:yeah:
Poate il conving sa isi faca user pe ols.. :happy

myke
28th December 2006, 23:35
intreaba-l pana pe cat are vacanta. cat sta in romania. daca poate sa vina la meciu cu sevilla. sa vina in galerie. sunt sigur ca ar fi primit cu bratele deschise...

Jerry20cm
29th December 2006, 17:26
L-am luat pe Croitoru.
Suma de transfer: 350.000 mii dolari + Panait ( nu stiu dak defenitiv, 50% sau imprumut).

STEAUA-MANIA
29th December 2006, 18:05
L-am luat pe Croitoru.
Suma de transfer: 350.000 mii dolari + Panait ( nu stiu dak defenitiv, 50% sau imprumut).

Definitiv...STEAUA si-a luat o teapa,mare cat china(transfer croitoru+ cedarea lui panait...)..asa antrenor,asa decizii...:rosu:

Gontel
29th December 2006, 20:03
Nu trebuia sa-l dam pe Panait. Acum, sa-l vedem la treaba pe Croitoru asta.

myke
29th December 2006, 20:13
hai ma fiti seriosi cat l-ati vazut pe panait jucand? si atata timp cat pe carlos l-ati persecutat ca statea prin cluburi, de panait de ce nu va luati? cand a fost adus in ghencea ati intrebat ce cauta asta la steaua. ce naiba tre neaparat sa va luati de transferuri? pana acum s-au facut achizitii si vanzari cu cap. daca nu se faceau cu cap nu ajungeam in semifinala uefa, in grupele ucl, nu castigam doua titluri si nu ne calificam de trei ori in primavara europeana. so grow up. si manchester l-a vandut pe Fortuine(era pt manchester cam ce era panait pt noi) si au supravietuit.

Gontel
29th December 2006, 22:53
dar lui panait nu i s-au dat sanse. in schimb la cate gafe a facut carlos, portughezul a jucat prea mult.

Jerry20cm
29th December 2006, 22:54
Panait e un fundas de mare viitor. Mare greseala s-a facut. Asa se intampla cand isi baga oierul coada. Sunt sigur ca MM si Oli s-au opus acestei tranzactii, dar..... .

STEAUA-MANIA
29th December 2006, 23:15
Asa s-a opus oli,cum s-a opus gigi la transferul lui coman....

Gontel
29th December 2006, 23:16
si s-au investit multi bani in transferul sau din vara.
nu puteau sa-l dea la schimb pe gigel? asta e vesnic la steaua?

goanga_stelistu
30th December 2006, 14:52
Mai tre sa aduk un atacant si un mijocas, amandoi sa fie tineri max 22 ani si nu romani, de preferabil brazilian, francez sau italian. Numa sa vina unu...:yeah: :ciocan:

FORTZA STEAUA

Jerry20cm
4th January 2007, 14:30
Bah fratilor:D, l-am uitat cu totii pe T.Balan, acum revine dupa o accidentare, eu zic ca ar fi perfect sa-i facem o oferta.
Ar avea destul timp sa-si revina in returul asta de campionat, iar din campionatul viitor sa-l folosim la adevarata lui valoare:rolleyes: :rolleyes:

YoYoyOi
4th January 2007, 23:03
Marius Croitoru a semnat contractul cu Steaua

Mijlocașul Marius Croitoru a semnat în sfârșit contractul cu Steaua, unul valabil până la 30 iunie 2011, informează site-ul oficial al grupării din Bulevardul Ghencea.

"Steaua a plătit pentru mijlocaș suma de 350.000 de dolari, nu euro, așa cum s-a tot vehiculat, iar jucătorul Bogdan Panait a fost cedat definitiv la FC Vaslui. Marius este un fotbalist care, deși a avut și o altă ofertă mai bună din punct de vedere financiar, a ales Steaua. Acesta este unul dintre motivele care ma determină să cred că am fost inspirați când ne-am decis să ne asigurăm serviciile sale", a declarat managerul general al FC Steaua, Mihai Stoica.

Marius Croitoru, în vârstă de 26 de ani, a jucat 143 de partide în primul eșalon, înscriind 13 goluri.

Transferul lui Croitoru la Steaua a fost subiectul unei dispute între finanțatorul de la FC Vaslui, Adrian Porumboiu, și managerul general stelist Mihai Stoica. Cei doi s-au contrazis pe tema clauzei de reziliere a contractului dintre Croitoru și clubul moldovean. Porumboiu susținea că în actul adițional al contractului se specifică faptul că jucătorul poate pleca pentru "minim 550.000 de euro", iar Stoica spunea că a văzut actele și că suma este în dolari. De asemenea, Porumboiu a afirmat că Dinamo a oferit 800.000 de euro pentru Croitoru, astfel că nu este de ajuns ca Steaua să achite clauza de reziliere și trebuie să negocieze cu FC Vaslui, deoarece nu este vorba de o sumă fixă, ci de una minimă. În replică, Mihai Stoica a susținut că nu este nevoie de nicio negociere, fiind suficientă achitarea sumei menționate. Până la urmă, Porumboiu și finanțatorul stelist Gigi Becali s-au înțeles asupra transferului lui Croitoru la Steaua, în schimbul cedării definitive a fundașului Bogdan Panait și a sumei de 350.000 de dolari.
Prosport

YoYoyOi
5th January 2007, 12:24
Colegul lui Thereau de la Charleroi, Fabien Camus, nu vrea un «exil» în România

În cazul în care Steaua îl va ceda pe Dică va rămîne fără unul dintre principalii jucători din ultimii 3 ani. În 2006, piteșteanul a marcat 25 la sută din totalul golurilor înscrise de Steaua în jocurile oficiale, el fiind golgeterul Stelei în fiecare sezon de cînd a ajuns în Ghencea.
Un posibil înlocuitor pentru Nicolae Dică ar putea fi francezul Fabien Camus, de la Charleroi, care a fost dorit de Olăroiu și în vară, dar transferul nu s-a putut realiza. ”Nu sînt deloc interesat de un exil în România. Am un contract cu Charleroi pînă în iunie 2009 și nu mă interesează Steaua București”, a declarat, pentru presa din Belgia, Camus.
GSP

myke
5th January 2007, 20:09
camus asta e cam prost si fitos. si devine enervant. nu are ce cauta la steaua daca ar veni cu forta sau numai pt 6 meciuri in ucl.

bluesky
5th January 2007, 22:50
lui panait nu i sa dat sansa sa joace la vaslui a jucat destul de bine si a si marcat de cateva ori chiar daca ii fundas,dar balan nu fusese imprumutat la omonia nicosia inca din toamna?

YoYoyOi
8th January 2007, 08:06
Il vor pe Buga

Cum zvonurile referitoare la despartirea de Dica s-au întetit, oficialii stelisti intentioneaza sa se acopere prin achizitionarea-surpriza a giulesteanului

Steaua a încercat zilele acestea si se straduieste în continuare sa dea marea lovitura în acest mercatto si sa îl achizitioneze pe rapidistul Buga.

Surse apropiate clubului din Ghencea au dezvaluit faptul ca oficialii stelisti si-au intensificat pe finalul saptamânii trecute încercarile de a-l convinge pe rapidist sa se mute în Ghencea. Nu o data rivalii giulestenilor au avut cuvinte frumoase la adresa lui “Pele din Giulesti”, iar acum pare sa fi venit în viziunea lor momentul oportun pentru a încerca lovitura. Buga este privit ca o varianta foarte buna de înlocuire a lui Dica, în cazul tot mai probabil în care golgheterul stelist va parasi trupa lui Olaroiu. In plus, fisura care a aparut între fotbalist si patronul George Copos - declaratiile în contradictoriu care au fost facute pe parcursul saptamânii trecute spun totul despre asta - pare ca favorizeaza demersul ros-albastrilor.

Chiar daca la un moment dat mutarea parea ca si perfectata, sunt semne ca George Copos si-a reconsiderat pozitia fata de atacantul sau, patronul rapidist declarând sâmbata seara, dupa sedinta care a avut loc la Crowne Plaza: “Buga e un jucator care îsi doreste mult sa ramâna la Rapid. Daca l-am transfera, probabil am face bani frumosi, dar acum ne gândim ca trebuie sa facem un efort si sa-i marim salariul”. Niciuna dintre parti nu a comentat ieri aceasta tentativa de transfer, toate discutiile purtându-se cu mare grija, întrucât Buga nu este înca în ultimele sase luni de contract.

Cum astazi este zi de reunire atât pentru rapidisti, cât si pentru stelisti, este interesant locul în care se va prezenta atacantul în vârsta de 29 de ani. Ultima declaratie a lui Copos indica faptul ca Mugurel va ramâne totusi.
Prosport

MM: "Mai vin jucători"
Managerul general al Stelei a spus ieri că roș-albaștrii se vor mai întări în această iarnă. "Nu ne vom opri aici, chiar dacă i-am adus pe Andrey și pe Croitoru. Vor mai veni jucători în perioada următoare", a declarat Mihai Stoica.
GSP

YoYoyOi
14th January 2007, 00:34
Meme aduce un mijlocas brazilian
INTARIRI Gigi Becali a dezvaluit ca Mihai Stoica va aduce în zilele urmatoare înca un fotbalist brazilian la echipa. ‘’Nu prea stiu eu sa va dau mai multe amanunte despre urmatorul transfer. Totusi, cunosc ca Meme va aduce un mijlocas brazilian. El stie despre cine este vorba”, a declarat patronul.
Prosport

S-o mai vad si pe asta:D

Snake_21
15th January 2007, 13:26
Prefer pe Dica eu decat un mijlocas brazilian. Daca e brazilian nu e neaparat super jucator, asa ca DICA stay pls. :D

pinki
15th January 2007, 13:36
pai si eu il vreau pe dica... sa mai ramana adica :D

RedStar
15th January 2007, 13:40
Dica e o problema pentru Steaua. E un jucator foarte bun si nu-ti permiti sa-l tii pe banca, dar este si foarte pretentios in asezarea echipei.
Are o singura pozitie in teren care ii permite sa se desfasoare 100%, dar cand marcat foarte bine franeaza echipa.
Cred ca e mai bine pentru el cat si pentru echipa ca sa plece. E timpul ca jocul Stelei sa se dezvolte, ceea ce cu el in echipa e putin probabil.

fry
16th January 2007, 14:36
Si cine sa-l inlocuiasca acum? Ar trebui sa avem solutii pentru a-l inlocui inainte sa plece pentru ca altfel patim la fel ca anul trecut cu Ogararu.

YoYoyOi
16th January 2007, 15:16
De atacanti nu ducem lipsa...

YoYoyOi
17th January 2007, 12:03
Strategia din Brazilia
După ce Mihai Stoica a plecat luni după-amiază în Brazilia pentru a urmări jucători susceptibili de a ajunge în Ghencea, Olăroiu a dezvăluit tactica Stelei din America Sud. "MM nu s-a dus după un anume fotbalist, a plecat să vadă mai multe meciuri de juniori din cadrul unui turneu din Brazilia. Va fi foarte greu să aducem jucători deja consacrați, deoarece aceștia au oferte mult mai mari de la cluburi mai importante și mai potente financiar decît noi. Ne putem însă axa pe tineri de 17-18 ani, pe care să-i luăm cu bani mai puțini", a explicat Oli.

A ținut legătura pentru Camus
Olăroiu a oferit și un nume de jucător pe care și-l dorește cu ardoare în lot. "Este vorba despre francezul Fabien Camus, de la Charleroi. N-am mai vorbit cu el, dar am ținut legătura cu impresarul său și cel puțin pînă la vară nu va pleca de la Charleroi. La finalul sezonului, sper să-l convingem să ni se alăture, mai ales că am înțeles că va veni la meciul nostru de acasă, cu Sevilla", a declarat tehnicianul roș-albaștrilor.
GSP

uite ca ne facem gradinita:D

mihai_26
17th January 2007, 12:05
STEAUA ar mai trebui sa mai aduca cel putin doi jucatori ,un fundas dreapata si un mijlocas tot dreapta ca sa ii poata inlocuii si pe NICOLITA SI PETRE MARIN in cazul in care acestia or sa se accidenteze su or sa fie suspendati

mihai_26
17th January 2007, 12:24
ar fii foarte bine daca MM STOICA s-ar intoarce din Brazilia cu cei doi jucatori despre care s-a vorbit ,si l-as mai dorii la echipa si pe francezul de la Charleroi's
Fabien Camus.

YoYoyOi
17th January 2007, 12:27
Nu stiu cat este de buna ideea cu minorii din Brazilia...sa speram ca n-o sa fie teapa:mda:

RedStar
17th January 2007, 12:36
Juniori, nu minori, altfel o sa apara nebunul ala de doris si o sa-l acuze pe MM ca e pedofil.

YoYoyOi
17th January 2007, 13:36
nu are tupeu domnisoara doris sa calce pragul casei mele....ca e mai rusinoasa din fire si cum calca pe aici, cum inroseste:evil:

pinki
17th January 2007, 14:25
minorii :happy :happy mai yoyo :P

YoYoyOi
19th January 2007, 20:26
Meme îi cauta înlocuitor în Brazilia

Managerul stelist trateaza în aceste zile aducerea unui mijlocas ofensiv care sa joace pe postul lui Nicolae Dica

Steaua e dispusa sa plateasca 3 milioane de dolari pentru achizitionarea unui fotbalist brazilian.

Inca înainte de accidentarea lui Dica, Mihai Stoica (foto) a plecat în Brazilia pentru a aduce un fotbalist de acelasi profil ca si pitesteanul. Jucatorul din Tara Cafelei ar fi acoperit o eventuala plecare a lui “Dicanio”. Daca n-ar fi plecat din Ghencea, atunci Dica ar fi fost trecut pe partea stânga a liniei de mijloc. Acum e clar ca este nevoie de aducerea unui astfel de jucator. Conform unor surse din cadrul clubului, Mihai Stoica s-a înteles deja cu un jucator brazilian, care solicita 400.000 de euro pe sezon. In schimb, managerul Stelei nu a ajuns înca la un acord cu gruparea din America de Sud. Ros-albastrii sunt dispusi sa ofere 3 milioane de dolari pentru transferul fotbalistului, în vreme ce brazilienii solicita 3 milioane de euro.
Prosport

ia s-o vad si pe asta:D...sa fie oare unul dintre minorii de care se povestea?:rolleyes:

YoYoyOi
21st January 2007, 18:31
Gigi Becali: "Gata, nu mai vreau brazilieni, poate doar fotbaliști gen Ronaldinho!"

Patronul Stelei considera ca echipa campioana nu mai are nevoie de transferul unui alt jucator strain si afirma ca i-a cerut managerului echipei din Ghencea sa nu mai caute in Brazilia fotbalisti. “Gata, nu mai vreau straini. Nu îmi mai trebuie nici un brazilian. I-am spus lui Mihai (n.r. managerul Stelei, Mihai Stoica) sa nu mai caute. M-ar interesa doar daca ar fi unul gen Ronaldinho”, a declarat Gigi Becali.
GSP

vrei calule ovaz? :lol:

YoYoyOi
22nd January 2007, 08:00
Noul Dică

Cernat este una dintre soluțiile la care Steaua se gîndește pentru înlocuirea golgeterului său. Dică va face astăzi artroscopia la Bologna și, cel mai probabil, primul verdict al medicilor, ruptură parțială a ligamentului încrucișat, va fi confirmat, astfel că el va fi supus și unei intervenții chirurgicale. Pentru că Dică va fi obligat să ia o pauză de 6 luni, conducerea Stelei ia deja în considerare aducerea unui alt fotbalist care să poată evolua pe postul piteșteanului.

Una dintre soluțiile la care campioana se gîndește e Florin Cernat. "Am luat în calcul varianta Cernat, însă nu se poate juca și cu el, și cu Dică în același timp. Dacă îl vindem pe Dică, atunci da, putem discuta", a spus unul dintre oficialii Stelei înainte de accidentarea golgeterului său. Acum, că absența lui Dică e de durată, revine în actualitate transferul.
"Eu nu mai vreau să aducem jucători străini, vreau români de-ai mei și sînt dispus să ofer și două milioane de euro pentru un jucător tehnic, capabil să decidă de unul singur un meci", a declarat și Becali, care a spus în dese rînduri că Cernat e unul dintre fotbaliștii săi preferați.

Pro-transfer
- Stilul de joc al lui Cernat și zona de teren în care acesta evoluează se apropie perfect de ceea ce făcea Dică

- Cernat nu este mulțumit cu statutul de rezervă la Dinamo Kiev și ar vrea să plece

- MM Stoica este nașul lui Cernat și l-ar putea convinge ușor să aleagă Steaua

Contra-transfer
- Cernat are un salariu extrem de mare la Dinamo Kiev, 550.000 de euro anual, imposibil de plătit de Steaua

- nu ar putea juca pentru Steaua în Cupa UEFA, deoarece a evoluat pentru Kiev în Liga Campionilor

- Cernat este unul dintre preferații patronului lui Dinamo Kiev, Igor Surkis, care n-ar vrea să-l vîndă
GSP

SORENSEN
22nd January 2007, 11:55
Cica si Cocis a reintrat in atentia Stelei...

Brian
22nd January 2007, 23:38
Imi convine sa vina oricare dintre ei....poate sa vina si amandoi..k au loc....dar sa vina unul dintre ei macar....

YoYoyOi
24th January 2007, 07:47
Îl vor pe Alexandru Iacob
Conducerea Stelei s-a arătat interesată de serviciile mijlocașului defensiv Alexandru Iacob de la Corvinul Hunedoara, în vîrstă de doar 17 ani. Acesta are peste 60 de partide disputate la loturile de juniori. Impresarul jucătorului Florin Iacob este de acord cu transferul la Steaua, singurul care se opune fiind tatăl lui.
GSP

pinki
24th January 2007, 11:29
nu e cam prea mic?

YoYoyOi
24th January 2007, 12:02
avem alte solutii? :rolleyes:

Snake_21
25th January 2007, 19:41
nu conteaza cat de mic e conteaza daca are talent si se pare ca are. :D Sa vedem daca vine :)

YoYoyOi
26th January 2007, 07:53
Nu-l vrea pe Cocis

Finantatorul Stelei nu-l ia în calcul pe mijlocasul lui Sheriff Tiraspol ca posibil înlocuitor al lui Dica

Poarta Stelei pare închisa în acest moment pentru Razvan Cocis (foto), dupa ce, ultima data în vara, acesta a refuzat sa vina în Ghencea, desi a fost curtat insistent de oficialii ros-albastrilor.

“Nu s-a mai discutat despre asa ceva. L-am vrut atunci, dar el ati vazut ce a spus, ca nu-l intereseaza, ca vrea în strainatate la o echipa mai mare. Steaua e prea mica pentru el”, a precizat Becali. Gigi era dispus sa ofere atunci pe mijlocasul echipei nationale 1,5 milioane de euro, jumatate din cât cereau pe jucator reprezentantii clubului moldovean. Dupa accidentarea lui Nicolae Dica, din cauza careia decarul stelist va sta pe tusa aproximativ sase luni, surse din anturajul campioanei României dadeau ca posibila o eventuala venire a lui Cocis sub comanda lui Cosmin Olaroiu.
GSP

Era clar. Dupa declaratiile facut atunci, la dictarea lui Piti, era normal ca GG sa nu-l aiba la inima. Mie mi-a placut Cocis cum a jucat inca de cand era junior, dar dupa acele declaratii m-a dezamagit. Si nu-l vreau la Steaua.

STEAUA-MANIA
30th January 2007, 20:53
Conform tvr1,pro tv,citand newsin.ro
Gigi Becali spune că Steaua va transfera un mijlocaș brazilian 30 ianuarie 2007 18:15:57
Nu pot accesa toata stirea,pentru ca nu am user..se pare ca e in proportie de 95%.