PDA

View Full Version : Amical FRA - ROU - BEL 2014



mikeyy
19th April 2014, 11:30
Echipele Romaniei

Senioare: Larisa Iordache, Diana Bulimar, Andreea Munteanu, Stefania Stanila, Diana Teodoru si Silvia Zarzu.
Junioare: Laura Jurca, Andreea Iridon, Anda Butuc, Andreea Ciurusniuc, Andra Stoica si Asiana Peng.

Programul de concurs (19 aprilie 2014)
- ora 16:00 (concursul junioarelor);
- ora 18:00 (concursul senioarelor).

Multa bafta tuturor!

roxella
19th April 2014, 11:43
Se transmite undeva online? :D

cristina561
19th April 2014, 12:51
nu cred ca se trasmite.

ancaqwe
19th April 2014, 15:09
bafta fetelor!!!!

mikeyy
19th April 2014, 16:38
Una dintre fetele noastre participa intr-o echipa mixta alaturi de Fiona Oke, Alix Scandella si o gimnasta din Belgia.

Andreei Iridon se pare ca i-a iesit barna foarte bine.
Laura - exercitiu frumos la sol.

Andra Stoica - incredibila la sol.
Posibila ratare pentru Butuc la sol.

Ciurusniuc a pus mana jos la prima diagonala de la sol. Barna buna pentru Asiana.

titus64
19th April 2014, 17:05
Mersi mikeyy ptr stiri.

titus64
19th April 2014, 17:32
nimic nou?

mikeyy
19th April 2014, 17:34
Nu, din pacate. Informatiile veneau de la o frantuzoaica, dar momentan nu a mai dat semne. Sper sa revina.

titus64
19th April 2014, 19:03
Laura pe 3 cu ratare la UB.Echipa pe 1

ancaqwe
19th April 2014, 19:05
Felicitari Laura! Sa ii iasa la Europene

Si multa sanatate, am vazut ca are bandaj la mana, sper sa nu fie nimic !

cristina561
19th April 2014, 20:34
munteanu a ratat de doua ori la paralele.

AxlGymFan
19th April 2014, 21:55
Foarte putine informatii referitoare la competitie. Nici chiar pe pagina oficiala a clubului organizator nu sunt informatii. Nu stiu daca Twitter-ul au oferit ceva informatii. Exista o pagina web pentru rezultate insa nu e nimic postat nici chiar competitia junioarelor care putea fi pusa pana acum.

Silvia a facut paralele? Sau s-a inteles gresit?

cristina561
19th April 2014, 22:09
rezultate jun echipe:
1.ROM 164.05
2.BEL 161
3.FR 159.450

AA:
1.A. IRIDON 55.000
2. cineva din Franta
3.L. JURCA 54.450 cu o ratare la ub

cristina561
19th April 2014, 22:10
rezultate senioare echipe:
1.ROM 164.
2.FR 163.800
3.BEL 162

AA:
1. IORDACHE 59.200
2.BULIMAR 56.
3. Stanila

asta e ceea ce am gasit pe net. extrem de mic punctajul senioarelor. germania a avut 164.800 la amicalul cu UK, iar aceasta din urma a obtinut 167.950

AxlGymFan
19th April 2014, 22:25
Cum ziceam si pe Facebook imi place sa cred ca nu au prins cea mai buna zi. Vorba lui Mihai din pacate incepe sa devina obisnuinta si asta ma sperie. Diferenta fata de Franta e mica. Iar paralul....iar paralelul.

Roxy77
19th April 2014, 22:38
extrem de mic punctajul senioarelor. germania a avut 164.800 la amicalul cu UK, iar aceasta din urma a obtinut 167.950

s-ar putea sa fie o greseala, poate 174...

AxlGymFan
19th April 2014, 23:11
Multumim Luizei pentru link https://twitter.com/ffgymnastique

Podium Senior à Avoine : 1.ROU 172.6pts, 2.FRA 163.8pts, 3.BEL 162.95pts

Rezultatele oficiale finale sunt mai bune. Ne-am speriat un pic ce e drept, la primele note

crisloregym
20th April 2014, 10:52
Totusi rezultatul la junioare nu e asa grozav. Sper ca antrenorii nostril realizeaza ca nu poti merge la Olimpiada cu 2-3 gimnaste si ca iti trebuie o echipa pentru asta, inclusiv la Europenele de junioare:D

Au inceput sa apara si filmulete aici: https://www.youtube.com/user/ffffaaaannnnyyyy?app=desktop

cristina561
20th April 2014, 11:27
superba barna lui Iridon, ma bucur enorm ca a reusit un concurs bun, fara ratare(???)
frumos solul lui Jurca cu tzukahara pe prima diagonala( sper ca am vazut corect)
buna barna lui Stoica cu salt intins
Ciurusniuc nu pare a fi o barnista, asa mi s-a parut intodeauna, dar barna ei a fost ok

mi-am fi dorit sa avem rezultate complete, cu D-uri, E-uri si tot tacamul

in acest moment nu junioarele ma ingrijoreaza, ci senioarele. pt mine e un mare mister situatia paralelor, nu inteleg pur si simplu de ce mai toata lumea reuseste sa miste la acest aparat, iar noi nu. stiu ca am batut si s-a batut moneda pe tema asta, dar pana nu se inregistreaza progrese nu pot sa evit subiectul. ratarile lui Munteanu sunt fara numar, cu exceptia competitie de la Lugano nu imi amintesc unde si cand a stat pe aparat. sa mi se explice, caci nu pricep de ce nu au incercat sa-i schimbe ex daca tot il ratateaza, de ce nu ii inlocuiesc giengerul destul de uratel cu alta desprindere( delchev???). in plus sunt satula de giengerul jun, parca e element obligatoriu, nu mai spun ca mi se pare cel mai urat si mai putin spectaculos dintre elementele de la ub, dar asta e alta poveste.
in concluzie nu ma astept sa dam lovitura la CE si sincer, nici nu prea imi doresc asa ceva. Europenele sunt de incalzire, cele care conteaza cu adevarat sunt Mondialele si aici tb sa reusim sa gasim o formula de echipa cu care urcam pe podium, pana atunci toata lumea tb sa manance paralele( si barna, sol, sarituri) pe paine, iar lui Munteanu tb sa i se dea portie dubla (paralele).

cristina561
20th April 2014, 12:31
am mai gasit ceva note in articolul asta http://www.lanouvellerepublique.fr/Indre-et-Loire/Sport/Athletisme-gym/Gymnastique/n/Contenus/Articles/2014/04/20/Les-Roumaines-Youna-et-les-autres-1879792

sarituri:
IORDACHE 15000
STANILA 14.850
MUNTEANU 14.500

paralele:
IORDACHE 14.450

barna:
IORDACHE 15.400
MUNTEANU 15.200

sol:
IORDACHE 14.350
BULIMAR 14.250
STANILA 13.700

AA:
IORDACHE 59.200
BULIMAR 56.300
STANILA 56.000

daca rezultatele nu sunt cele oficiale, nu e vina mea. eu am scris ce am preluat de pe net. daca sunt cele oficiale, atunci sper sa nu fi fost umflate prea tare, sa fie cat mai apropiate de cea ceea au prezentat fetele.

hai mai frantujilor publicati odata rezultatele pe site-ul oficial al competitiei!!! :)

crisloregym
20th April 2014, 13:11
Vor publica maine probabil. Azi e Paste si la ei;)

mikeyy
20th April 2014, 13:40
Avem 3 DTY-uri, ce bine!!!! :) Eram putin ingrijorat pentru sarituri. Perfect.

Sper ca Andreea M este bine cu sanatatea pentru ca alta explicatie nu prea gasesc. Nu-i sta in obicei sa rateze, dimpotriva. La paralele sper ca nu i s-a instalat vreo teama de aparat dupa accidentarea de anul trecut, de la mana. E pacat pentru ca are tinuta frumoasa. Oricum, la Europene nu avem alta solutie si trebuie riscat asa. Iese - super, nu iese....asta e. Cam ca in 2012 cu paralelul lui Pitic. Si acum imi amintesc cum nu am respirat pana nu a terminat exercitiul in finala pe echipe! :)

Sunt tare curios de notele lui Didi. E extraordinar cum a revenit dupa accidentare. Iar Stefi devine din ce in ce mai constanta, bravo ei. Sper ca dupa Europene sa-si mai adauge si ea cateva zecimi si sa traga la sarituri, acolo e o paine de mancat.

Abia astept notele finale cu D-uri si E-uri, vorba Cristinei. Vreau sa analizez :D

Highlight-ul este barna lui Iridon. Super exercitiu, o barna adevarata! De asemenea Laura la sol, un exercitiu foarte reusit, in special coregrafia si modul de prezentare.

Paste Fericit, tuturor!

cristina561
20th April 2014, 16:04
https://www.youtube.com/watch?v=i7OIC7fmQGA
Andra Stoica la sol cu o tzukahara pe prima linie

Stefi e din ce in ce mai stapana pe ea. a facut un concurs curat si la Jesolo, ceea ce nu poate decat sa ne bucure. la sarituri potentialul ei tb valorificat, lucru valabil si pt Ocolisan. in plus Ocolisan poate fi o paralelista buna. echipa pt Mondiale sper s-o includa si pe ea.

Roxy77
20th April 2014, 16:33
Eu cred ca o sa facem f bine la europene, Rusia nu mai e asa buna la paralele, nici macar Aliya, a ratat in ambele zile recent, iar la celelalte aparate sunt o catastrofa. Se bat pt locul 2 in Sofia.

cristina561
20th April 2014, 16:56
Eu cred ca o sa facem f bine la europene, Rusia nu mai e asa buna la paralele, nici macar Aliya, a ratat in ambele zile recent, iar la celelalte aparate sunt o catastrofa. Se bat pt locul 2 in Sofia.

fiecare vede lucrurile altfel.:) eu nu prea le-as subestima pe rusoaice. sariturile par sa ridice pb, dar noi avem paralelele, asa ca se compenseaza. pt aur se vor bate cu romancele si nu stiu daca e cazul sa ne vedem deja cu aurul la gat. cine va sta pe aparate cred ca va castiga.

mikeyy
20th April 2014, 17:11
Roxy, tu parca le stii mai bine pe rusoaice, de ce nu au luat-o pe Rodionova in echipa? Ar fi fost cea mai potrivita pentru a o inlocui pe Komova la paralele si barna.

Insa mie imi e teama de englezoaice. Daca reusesc sa stea pe aparate atunci vor putea sa castige cu usurinta. Nu prea sunt ele constante de la natura, dar nu stii cum li se aliniaza planetele :D Oricum, pe hartie stau cel mai bine dintre toate echipele pentru ca nu prea au aparate slabe (dpdv al dificultatii).

Sunt tare curios daca Mustafina va putea si de aceasta data sa traga echipa dupa ea si sa scoata un rezultat bun. Sunt de acord cu faptul ca rusoaicele nu mai sunt asa bune la paralele, bune in sensul sa le ofere un avantaj in fata celorlalte echipe. Rusia nu prea sta bine la niciun aparat, daca ne uitam la imaginea de ansamblu. Le lipseste o Afanasyeva, o Nabieva, o Paseka...chiar si o Grishina. Au foarte multe absente importante.

cristina561
20th April 2014, 17:17
Marea Britanie a scos la amicalul cu Germania 167.950 pct. sunt cu aproape 5 pct sub noi, nu mi-e teama de ele, nici la jun si nici la senioare. la Europene presimt ca vom asista la duelul clasic Romania vs Rusia.


Rodionova e accidentata, parca asa am citit undeva, dar nu mai sunt sigura..... batranetea:D

mikeyy
20th April 2014, 17:24
Si ea e accidentata? Ma intreb daca mai e cineva intreg pe acolo. :(

cristina561
20th April 2014, 17:28
Si ea e accidentata? Ma intreb daca mai e cineva intreg pe acolo. :(

nu lua de bun ceea ce am scris, caci nu mai sunt sigura de ceea ce imi amintesc ca am citit. sunt multe accidentari in echipa Rusiei si e posibil sa le fi incurcat.
caut pe net sa vad daca gasesc ceva in sensul asta.

silivasfan1234
20th April 2014, 17:34
Marea Britanie a scos la amicalul cu Germania 167.950 pct. sunt cu aproape 5 pct sub noi, nu mi-e teama de ele, nici la jun si nici la senioare. la Europene presimt ca vom asista la duelul clasic Romania vs Rusia.


Rodionova e accidentata, parca asa am citit undeva, dar nu mai sunt sigura..... batranetea:D

O sa vedem, GBR la junioare are 3 DTY si soluri dificile , stau mai prost cu executia la barna si in special la paralele.

cristina561
20th April 2014, 18:29
https://www.youtube.com/watch?v=b9CUOAnIXd0
Ciurusniuc sol, frumoasa combinatia de piruete, se poate construi pe acest ex
urmariti acest user de pe youtube, caci vor mai aparea filmulete

mikeyy
20th April 2014, 18:39
Imi place Ciurusniuc. Nu mi se pare insa inspirata alegerea pentru prima diagonala, din whip sa intri intr-un element cu aterizare cu fata. Din punctul meu de vedere e mai greu de controlat. Mai bine adauga un salt inainte dupa 900 sau muta whip-ul la unul dintre salturile duble. Sau adauga undeva o saritura artistica. Bonusul e acelasi si ai o multitudine de variante mai usoare si mai safe.

Mi-a placut de Ciurusniuc si la barna. A avut ceva emotii, insa trebuie sa nu uitam ca ea nu s-a bucurat pana acum de prea multe competii, nu stiu motivul. Parerea mea e ca s-a descurcat foarte bine si o vreau la Europene :) Sper sa-i apara si paralelul.

E imbucurator si faptul ca Iridon a revenit la FTY. Vom avea ceva concurenta pentru locul de la Olimpiada de Tineret din vara, ceea ce e foarte bine.

cristina561
20th April 2014, 18:43
Mihai nu poate trasforma prima diagonala in whip, whip, 1080?

mikeyy
20th April 2014, 18:54
Probabil asta vor sa pregateasca in timp. Da, se poate transforma diagonala in whip + 1080 pentru un bonus de 0.2. Sau doua whip-uri in cazul in care aleg o legare indirecta. Insa mai mult ca sigur va merge pe direct: whip + ceva.

mikeyy
20th April 2014, 21:23
Tsuka pentru Asiana la sol: https://www.youtube.com/watch?v=TNArjDFp_RI

AxlGymFan
21st April 2014, 01:44
Rodionova nu e accidentata. In logica lor, se gandesc ca Kramarenko face toate 4 aparatele. Asta a facut la Penza, chiar daca notele nu au sarit de 13.800 in finala pe echipe dupa ce in calificari obtinute note mai bune. Rodionova a facut sarituri si paralele in calificari iar in finala pe echipe numai paralele, unde iar fel a obtinut o nota mai mica.

Rusii oricum zisesera ca vor alege echipa dupa nationalele lor. Pe undeva sa zicem ca e justificata alegerea. Insa in ultima perioada a crescut mult Rodionova mai ales la paralele. Personal cred ca era o alegere mai buna. Poate inca se gandesc la ce s-a intamplat la Anvers, nu stiu. Parerile sunt impartite si in randul fanilor rusi.

cristina561
21st April 2014, 08:41
s-au afisat rezultatele pe siteul Federatiei fr.
http://www.ffgym.com/ffgym/actualites/calendrier/international/match_france_roumanie_belgique_gymnastique_artisti que_feminine_samedi_19_avril_2014
avem acum material pt despica firul in patru :)

Gaia88
21st April 2014, 10:34
m-am uitat si eu pe D-uri, totusi nu e chiar asa de rau... Diana a revenit nesperat de bine dupa accidentare, imi place ca si Stanila e in grafic cu D-urile, poate mai poate upgrada pana la Europene si mai ales, de ce nu, sa devina si ea om de baza pentru echipa de la Rio (vad ca deja e cazul, veste care nu poate decat sa ma bucure).
Pacat de paralele, vad ca Lari are 6.1, nu inteleg de ce notele la executie sunt ATAT de mici:(. Iar o sa fie loterie cu paralelul dar eu nu-mi fac griji. Ne-au tot iesit treburile si fara paralel de multi ani incoace, eu sunt optimista (azi :o:).
Ma tot intreb cine va fi a cincea fata de la noi in echipa de europene:confused:
In rest, chiar cred si eu ca Stanila ar trebui sa traga la sarituri, poate iese ceva bun, o noua campioana olimpica, de ce nu?:drak:

cristina561
21st April 2014, 11:05
un concurs bun pt Iordache, Bulimar si Stanila.
a 5 a fata in echipa va fi cu siguranta Zarzu. poate ajuta echipa la sol si la sarituri. dty-ul ei a fost mai bun decat al lui Munteanu. din pacate Teodoru pare sa fi iesit din calculele pt Europene, poate va progresa pana la Mondiale.
E-urile senioarelor la paralele nu sunt atat de mici, D-urile in schimb sunt, de aici totalurile care nu trec, cu exceptia Larisei, de 14.000;
cred ca Stanila va fi a 3 a fata la paralele, a avut surprinzator cea mai mare nota la executie dintre romance, 8.550.
nici pt Munteanu nu a fost cel mai bun concurs al carierei, cu execeptia barnei. dty-ul e ok, dar nu grozav, la paralele a ratat de doua ori, la sol pare privind nota, ca a ratat.
asa cum scria Gaia echipa nu sta atat de rau pe cat ne-am fi asteptat. cu siguranta pana la CE se va mai adauga cate ceva in ex.
aaaaaaa, eram sa uit, Larisa face saritura artistica dupa pirueta, un Popa cred(sper ca nu am scris o tampenia)

Roxy77
21st April 2014, 11:14
[QUOTE=Gaia88;4007321
Pacat de paralele, vad ca Lari are 6.1, nu inteleg de ce notele la executie sunt ATAT de mici:(. Iar o sa fie loterie cu paralelul dar eu nu-mi fac griji.[/QUOTE]

8,350 la executie nu e rau deloc, foarte rar se ia peste 8,5 la paralele.
Iata notele din finala la paralele de la ultimele mondiale

1 HUANG Huidan 6.6 8.800
2 ROSS Kyla 6.4 8.866
3 MUSTAFINA 6.5 8.533
4 BILES Simone 6.1 8.616
5 SCHEDER Sophie 6.4 8.283
6 YAO Jinnan CHN 6.9 7.733
7 HARROLD Ruby 6.3 8.033
8 DOWNIE 6.4 7.400

ps: a raspuns Axl in locul meu, subscriu la comentariu :)

cristina561
21st April 2014, 11:45
au mai aparut filmulete pe youtube la acelasi user
Larisa e Larisa, nu are cum sa nu iti placa
Diana B un concurs bun avad in vedere accidentarea, pauza aferenta
Stanila imi place pe zi ce trece tot mai mult
Stupide ratarile lui Munteanu la paralele. fata asta tb sa manance ex pe paine pt caci dupa parerea mea, e cea mai frumoasa pe aparat. are tinuta, ritm, standurile sunt bune. ar fi mare pacat sa nu progreseze.

21mai
22nd April 2014, 01:12
ce i cu asiana de a regresat asa la paralele? doar 4.9?

AntoniaA
22nd April 2014, 02:16
Cea mai frumoasa tinuta dupa parerea mea la paralele o are Andreea Munteanu cu tot cu ratarile ei pentru care invinuiesc forma de moment. Care a fost cea mai mare nota de plecare aratata intr-un concurs la paralele de Andreea Munteanu?

21mai
22nd April 2014, 08:25
5.1? Eu zic ca andreea ar trebui sa ramana la 3 sau chiar 2 aparate. Mai bine sa isi creasca dificultatea la sol si sa isi imbunatateasca executia la barna decat sa iste o accidentare la paralele. Nu i iese deloc si e clar ca a prins frica de acest aparat. Iar la olimpiada daca nu au macar 6 d fiecare fata din cele 3 si o executie de 8 nu cred ca mai avem sanse la podium. Ceva se intampla la lot mai ales la paralele de rateaza si aceste fetite si chiar si cele din generatia laurei jurca pe capete in conditiile in care au baza tehnica mai buna decat generatia de la londra 2012. Poate prin parteneriatul cu petrom am putea sa aducem ceva traineri pt paralele si un psiholog 2 pt a ridica moralul fetelor.

Xtreem22
22nd April 2014, 09:32
Nivelul echipei noastre este cam la cel al Rusiei, va fi interesanta lupta la Europene...noi avem handicap maaare la paralele, ele la barna si sol; dar undeva se compenseaza avand in vedere ca ele obtin note f mari la paralele iar noi foarte mici....Fata de americance suntem pe putin la 7-10 puncte cu echipa, dar nu avem ce sa facem cand baza de selectie este inexistenta la noi...Despre China citeam ca s-au retras destul de multe gimnaste cu experienta, ma astept la o echipa nu foarte consolidata la CM...cine stie, poate impuscam si noi un argint anul asta (echipa la CM) :D

lilianabirsanu
22nd April 2014, 11:36
Felicitari fetelor...si antrenorilor! M-am bucurat sa-l vad pe dl. Bellu in sala langa fete...prezenta lui imi da un sentiment de siguranta...mie ca privitor si cred ca si fetelor..
Nu a fost rau concursul..Larisa..are pofta de concurs..mi-a placut cum a evoluat mai sunt finisaje..de facut dar e ok.
La sol totusi dificultatea cam mica..si la Larisa ..Diana Bulimar abia la CM va fi cu exercitiile recuperate...speram..oricum arata bine...cu cativa centimetri in plus si vreo 2kg?Andreea este o gimnasta frumoasa..dar cred ca ea nu poate lucra prea mult la paralele..in urma operatiei la mana..poate nu poate forta...mana.Decat sa se piarda o gimnasta cu potential de medalii la barna...si sol daca adauga putina dificultate....mai putin paralel si asta este..
Stanila a inceput sa fie constanta si parca merge mai bine de la un concurs la altul..si va fi la CE.Le doresc succes si asteptam cu nerabdare sa le vedem in concurs la CE.

Alina Nicoleta
22nd April 2014, 13:46
Super fain ca au aparut atatea filumlete si cu o luna inainte de Europene avem posibilitatea sa vedem exercitiilor fetelor. Felicitari tuturor, concurs frumos.

Eu cred ca Silvia va fi in echipa pentru sarituri. cred ca poate obtine peste 14.5. Cred ca la sarituri, vor fi Larisa, Stefi si Silvia. Cred ca Diana nu va forta cu saritura acum pentru europene, mai ales ca nu concurs individual. Cred ca nici Andreea nu stapaneste inca DTY-ul, asa ca eu cred ca o vor lasa in pace pt moment cu saritura.

La barna, suntem ffff acoperiti, cred ca, cu putina atentie, si diana va scoate un 14.8, iar Lari si Andreea vor fi in jur de 15.

La sol, va fi Lari, Diana si cred ca o vor alege pe Andreea M (cu riscul ratarii, este foarte expresiva).

La paralele, Lari, Diana si cred ca Stefi:) E constanta si vad ca acum a luat 13.650/5.1.

Xtreem22
22nd April 2014, 18:10
S-ar putea sa faca si Diana DTY in finala, ar fi pacat la cat de frumos il executa....ce mai, AA pentru Larisa si Diana :)
Ratarea Andreei de la sol la acelasi element ca acum 2 luni este delicata; sper sa nu fie ceva serios acolo...am observat ca mutat acea diagonala de pe 3 pe 2 - fara succes inca..

Cata_RB
22nd April 2014, 18:13
Senioarele par pe drumul cel bun, Diana revine incet, dar sigur, Larisa e deja mult schimbata in bine fata de Doha. Stefi se mentine constanta, sper sa aiba si 360-ul inainte la sol pe care l-a facut la Jesolo. Silvia a fost mai bine acolo unde ar putea fi nevoie de ea, la sarituri. La Andreea este a 2-a oara, dupa Cottbus, cand imi sare in ochi ca parca nu are forta sa tina pe aterizarile pe 2 picioare cu fata, doar pe acelea....sper ca nu are vreo problema medicala nebagata in seama.

La junioare, raman la parerea ca Andreea Ciurusniuc trebuia scoasa la mai multe concursuri anul acesta. In ochii mei este una dintre junioarele de baza, o fata cu calitati extraordinare, dovedite in 2012 si 2013, nu concep echipa de CE fara ea. Sa fi avut probleme de sanatate? Altfel....mi se pare ciudat ca abia acum a fost dusa la concurs.....


ce i cu asiana de a regresat asa la paralele? doar 4.9?

Nu gasesc un alt D recent, dar sunt destul de sigura ca nu a regresat, asta e maximul (aproximativ) prezentat de ea pana acum. Ea pierde mult la dificultate in lupta pentru echipa. Chiar daca a mai venit acum cu niste noutati care o mai aproprie de D-urile colegelor, nu stiu daca nu e cam tarziu ca sa fie stabile.

Alina Nicoleta
23rd April 2014, 09:40
Senioarele par pe drumul cel bun, Diana revine incet, dar sigur, Larisa e deja mult schimbata in bine fata de Doha. Stefi se mentine constanta, sper sa aiba si 360-ul inainte la sol pe care l-a facut la Jesolo. Silvia a fost mai bine acolo unde ar putea fi nevoie de ea, la sarituri. La Andreea este a 2-a oara, dupa Cottbus, cand imi sare in ochi ca parca nu are forta sa tina pe aterizarile pe 2 picioare cu fata, doar pe acelea....sper ca nu are vreo problema medicala nebagata in seama.

La junioare, raman la parerea ca Andreea Ciurusniuc trebuia scoasa la mai multe concursuri anul acesta. In ochii mei este una dintre junioarele de baza, o fata cu calitati extraordinare, dovedite in 2012 si 2013, nu concep echipa de CE fara ea. Sa fi avut probleme de sanatate? Altfel....mi se pare ciudat ca abia acum a fost dusa la concurs.....



Nu gasesc un alt D recent, dar sunt destul de sigura ca nu a regresat, asta e maximul (aproximativ) prezentat de ea pana acum. Ea pierde mult la dificultate in lupta pentru echipa. Chiar daca a mai venit acum cu niste noutati care o mai aproprie de D-urile colegelor, nu stiu daca nu e cam tarziu ca sa fie stabile.

Si mie mi-a placut de Andreea Ciurusniuc. Imi da senzatia ca ar putea fi campioana la sol candva.. are ceva aparte.
Cred ca Silvia va fi la sarituri si Stefi la sarituri si paralel. Acum ma gand daca pe Andreea o vor lasa la sol..

sisy
23rd April 2014, 17:01
Si mie mi-a placut de Andreea Ciurusniuc. Imi da senzatia ca ar putea fi campioana la sol candva.. are ceva aparte.

Nu doar la sol, Andreea C e gimnasta de 4 aparate numai sa fie sanatoasa si sa aiba grija de ea :D

Avea anul trecut FTY, doua despinderi la paralele, coborare tsukahara.....eu visez deja la wip + 1080, pirueta L dubla la sol, DTY si poate o shaposh + ginger la paralele :happy

Deanna
7th May 2014, 00:20
Asiana a prezentat exercitiu din 5 la paralele la Jesolo.