PDA

View Full Version : Macedonia - Romania



Vadim
29th March 2005, 00:53
Comentarii despre Macedonia - Romania, inainte si dupa meci.

paranghele
29th March 2005, 01:34
o sa castigam din poll, macar atit.

Corrado*
29th March 2005, 01:38
Daca nu ii batem nici p`astia, suntem vai de capu` nostru. Sper ca totusi Piti sa joace cu Cristea titular, si cu Oprita pe dreapta.


/hello HAI ROMANIA /hello

Catalanul
29th March 2005, 01:43
corrado, daca jucam cu astia 2 in atac chiar ca ne facem de rushine... ai uitat ca acest cuplu de ''atacanti'' (daca-i putem numi asa :mda: ) nu a marcat deloc in deplasarile din cupa UEFA? sincer, cred ca o sa avem un meci foarte greu, sa nu uitam ca Macedonia a facut egal acasa cu olandezii, noi nici atat :( totusi sper ca Piturca sa alinieze o echipa tanara cu care sa reusim sa ne impunem :) merg pe un 2-1 pentru ai nostri :rolleyes:

Corrado*
29th March 2005, 01:47
corrado, daca jucam cu astia 2 in atac chiar ca ne facem de rushine...

Daca cei 2 prind o zi cum a fost in returu` cu Valencia, nu vad cine ii mai poate opri :D

Pronostic: 2-0 pt noi

ibm_ioman
29th March 2005, 01:51
Ma scuzati daca par de moda veche sau ca imi plac subiectele expirate, insa nu imi pot ascunde dezamagirea crunta de la meciul cu Olanda, si cum tot romanul se pricepe la fotbal, am si io o parere, si anume: io tin minte ca atunci cand Chivu a debuat la nationala, era pe partea stanga. La fel si la Ajax, a luat titlul de incepatorul anului tot pe partea stanga. Acum ma gandesc eu ca cele mai mult probleme le-am avut pe laterale. Si imi spun asa: daca Chivu a jucat excelent pe partea stanga, desi acum da randament maxim in centru, io zic cu incredere maxima ca un randament de 70% sa zicem al lu chivu pe stanga, ar fi surclasat categoric un 120% al lu petre marin. Astfel...Chivu era sacrificat pe partea stanga (de unde oricum s-a marcat golul 2), Radoi ramanea in centru alaturi de altul (io as fi zis Iencsi, insa cu siguranta ca s-ar fi gasit o solutie viabila si apreciata de toti dintre dvs.), iar pe dreapta ramanea Contra. Clar. io nu sunt impotriva Stelei, insa desi Ogararu are nevoie sa castige experienta, aceasta ar fi putut fi acumulata cu Macedonia, cu Armenia sau Andorra.
Asta pentru aparare....cat pentru atac, UNDE ESTI MARIUS NICULAE? sau macar oprita (accidentat, stiu), dar in nici un caz Cristea, un alt neexperientat intr-ale nationalei, sau Gigel Bucur (saracul, n-a putut primi nici o nota din partea gazetelor, ca a jucat prea putin......cam vro 5 minute, sau chiar mai mult....insa sa va aduc aminte, stimabililor, ca Manchester a inscris 2 goluri in 2 minute si a castigat Liga Campionilor? Noi de ce sa ne batem joc de ultimele 5 minute, cand, 2 goluri ar fi salvat cu siguranta rusinea?).
Inca o data imi cer scuze ca v-am plictisit cu un subiect fumat si refumat, insa muream sa imi zic si io parerea, ca deh....doar si io ma pricep la fotbal.
HAI ROMANIA !!!

FatFrumos
29th March 2005, 04:02
sa iti raspund ibm nu avem pe nimeni pe centru sa dirijeze apararea, iar marius nicolae nu a fost inclus a jucat doar 5 minute de cind sa refacut...anyway pronostic 2 - 1.

Fara coordonator de joc nu poate mai mult de atit

rainbow
29th March 2005, 05:34
...bah..voi chiar nu vedeti ca oricine ar juca, pe orice post..o face fara suflet..asa ca nu ma polemizati pe cine o sa fie titular..numa divaghati de la principalu subiect: poate piturca sa-i faca pe oamenii astia sa joace cu trup si suflet pt romania???....de aici tre sa se inceapa..si abia dupa formule de joc si componenta...

ronaldinho
29th March 2005, 07:08
Olanda a facut-o de oaie in Macedonia. Sper ca noi sa nu calcam stramb. Eu sustin in continuare ca mai exista sanse de calificare. Ar trebui sa-i batem pe cehi acasa si sa luam maxim-ul de puncte pana la meciul din Olanda, unde cred ca se va juca calificarea. Pe macedonia ii vom bate miercuri, sunt sigur de asta.

RstInPc
29th March 2005, 08:29
Eu nu prea sunt sigur.

Mihai
29th March 2005, 10:46
Daca nu ii batem nici p`astia, suntem vai de capu` nostru. Sper ca totusi Piti sa joace cu Cristea titular, si cu Oprita pe dreapta.


/hello HAI ROMANIA /hello


Nu poti sa zici ca suntem vai de capul nostru, pentru ca Macedonia a facut egal cu Olanda fata de noi! O sa fie un meci foarte greu!!!!

Cristea titular???? Dupa ce o sa manance si el mai bine sa se faca MARE si nu o sa mai rateze atat de mult poate o sa fie si titular, ca talent are! Dar au fost multi mari sperante care au ramas la stadiul asta!!!

ronaldinho
29th March 2005, 11:05
Daca nu ii batem nici p`astia, suntem vai de capu` nostru. Sper ca totusi Piti sa joace cu Cristea titular, si cu Oprita pe dreapta.


/hello HAI ROMANIA /hello
Oprita va fi 100% titular, daca ajunge in Macedonia. Cristea e abia la inceput de cariera. Daca tu pretinzi ca Cristea ar trebui sa fie titular, eu zic ca lui Keseru trebuie sa-i dam numarul 10, banderola de capitan si libertate deplina.

Milan
29th March 2005, 11:37
Greu va fii si in Macedonia. Din pacate avem o echipa de football suferinda ... de visat nu mai are rost sa visam ... pa pa Germania insa ar trebui sa ne uitam dupa Germania si sa ne gandim sa construim ceva incepand de jos incepand poate cu cel mai important lucru MENTALITATEA la jucatori si apoi cu campionatul nostru de football, baze sportive, concurenta reala pe posturile de la nationala, oameni care sa le pese de nationala in functile de conducere .. si nu in ultimul rand GALERIA ... Macedonia este o nuca tare dar desi am pus egal sper sa batem cu 1-0.

Mihai
29th March 2005, 11:53
Cand joaca tineretul??? Ca m-am uitat in programul TV si nu am gasit!!!
Poate nu am cautat eu bine...

malmö
29th March 2005, 13:16
Stimabilior! - Adevarul, la "rece" si impartial vorbind de nationala de fotbal a Ro, este ca ea n-a avut niciodata vreo echipa de "AUR". La hambal sau gimnastica DA, dar nu in fotbal. A cistigat Ro vreodata in istoria fotbalului vreun CM sau CE? Au jucat ei macar vreo finala si nu stiu eu? Atunci ce tot se foloseste si se vehiculeaza atit termenul "de aur" atit? Inteleg sentimentalismul nostru "latin", dar exagerat si rupt de realitate el devine altceva. A ajuns Ro macar la nivelul Turciei, Greciei sau chiar Bulgariei (CM`94)? Asta asa, aruncind o privire in "gradina" din Balcani din care facem si noi parte, ca sa nu mai amintesc de echipele mari de valoare din Europa. Atunci ce tot atita "generatia de aur" in sus "generatia de aur" in jos. Ca sa nu mai vorbesc de "regele" fotbalului un mare talent, dar nu mai mare ca "genialul" DOBRIN care la 16 ani era titular in nationala. Nefericitul, a avut ghinionul sa se nasca intr-o epoca "de aur". La-nceputul anilor `70 la dorit insistent Realul, dar epoca era "de aur". Imaginati-va un Dobrin in plina ascensiune al acestui deceniu. Ce-i care nu l-au vazut si n-au trait vazindu-l evoluind n-au cum sa-nteleaga. Nu neg valoarea componentilor nationalei `94, dar nici n-o prea-slavesc exagerat, valoarea reala a fotbalului romanesc neajungind decit pina in sferturile unui CM, iar de-atunci? Azi cu cine se mai poate compara Ro?
PS Multor nostalgici (pe care ii inteleg) poate le v-a "pica" mai greu la "stomac" aceste afirmatii dar realitatea vorbeste de la sine.

dragos_popa17
29th March 2005, 13:29
Cand joaca tineretul??? Ca m-am uitat in programul TV si nu am gasit!!!
Poate nu am cautat eu bine...

Tineretul joaca tot maine, de la 16.00 ora lor. Nu stiu daca meciul va fi transmis in Romania.

BlueEnergy
29th March 2005, 14:36
Bate Macedonia! Am ajuns tara care poate fi batuta de oricine!

stelistu^
29th March 2005, 14:56
Daca nici pe astia nu ii batem vai de capu nostru ... si luxembourg cred ca o sa ne bata .. :) .. de cand am facut egal cu armenia de acolo sa dus calificarea noastra ... poate se intampla o minune .. da nu cred /hello


Hai Romania /hello

stelistu^
29th March 2005, 15:02
Daca Batem Pe Olanda Si Cehia ... La Finlanda Acasa Sigur Batem ... Pe Cehi Acasa Ii Batem Cu Olanda Ce O Sa Fie Mai Greu /hello



Hai Romania !!!

Dariel
29th March 2005, 15:10
Trebuie sa batem Macedonia. Sincer sa fiu, eu inca mai sper...

grig_jr
29th March 2005, 15:18
Bula este intrebat la tribunal:
-Bula, ia zii cu cine tzii?Tzii cu maica-ta?
-Nu.
-De ce?
-Ca ma bate.
-Daca nu tzii cu maica-ta atunci tzii cu tactu' nui asha?
-Nu.
-De ce?
-Pentru ca shi el ma bate.
-Atunci cu cine vrei sa ramai?
-Cu ROMANIA ca nu bate NICIODATA

remus
29th March 2005, 17:04
am niste sentimente ciudate in legatura cu meciul de maine. Mi-e frica de un colaps total ( o infrangere rusinoasa ) . Acest meci ( greu de tot ) vine prea repede , mult prea repede dupa umilinta din Giulesti. Mi-e frica . :(

Dar totusi de ce sunt ziaristii asa de rautaciosi cu toata lumea ? Sa recunoastem ! Asta e valoarea noastra la fotbal ( un pic peste politica :yeah: )

dragos_popa17
29th March 2005, 17:23
umilinta din Giulesti

Asa vorbesti de parca ne-a batut Andorra. Mai mare a fost umilinta cand am facut egal cu Armenia decat acum.

ibm_ioman
29th March 2005, 17:45
Asa vorbesti de parca ne-a batut Andorra. Mai mare a fost umilinta cand am facut egal cu Armenia decat acum.
ei las' ca nici acu nu ne e prea bine !

Triphat
29th March 2005, 18:02
Imi doresc o victorie, desi cred ca o sa fie egal... daca pe Armenia n-am batut... va fi foarte greu sa trecem de Macedonia... au pus probleme Turciei, Olandei, Cehiei, si sper sa nu puna probleme si Romaniei. Hai Romania!!

arcasul75
29th March 2005, 18:24
eu sincer nu cred ca in stilul in care joaca actualmente nationala vom reusi macar un punct. cu bauturi alcoolice si tigari si mai stiu eu ce nu se face in nici un caz performanta...iar cea care se reuseste nu dureaza.

Nea Vasile
29th March 2005, 18:54
Stimabilior! - Adevarul, la "rece" si impartial vorbind de nationala de fotbal a Ro, este ca ea n-a avut niciodata vreo echipa de "AUR". La hambal sau gimnastica DA, dar nu in fotbal. A cistigat Ro vreodata in istoria fotbalului vreun CM sau CE? Au jucat ei macar vreo finala si nu stiu eu? .

Corect, sint si eu de acord. O fi fost "generatie de aur", dar din pacate a fost doar suflata cu aur, nu era din aur masiv :D. Rezultatul maxim al generatiei de aur e ceva banal pt Olanda sau Anglia (cu care ne descurcam binishor de 25 de ani incoace), asa ca nu prea merge sa ne umflam prea mult in pene.

Despre Macedonia-Roamania, pe mine nu m-ar mira daca baietzii i-ar bate fara discutii pe machedoni, cind sant suparati de obicei se "monteaza" bine...si acuma sint cam suparati :D In plus jucam pe c/Contra-atac ;), ceea ce ne-a convenit intotdeauna.

baltazar
29th March 2005, 23:02
si eu zic ca bate Romania fara problemne
unii chiar exagereaza, dar astia sunt romanii cand este bine, este bine, cand nu este, sare sa dea in cap. pana la urma cam asta este valoarea echipei, ce va tot c...ti pe voi, odata cu revenirea lui Mutu, sper sa se schimbe si calitatea jocului ,de cand a plecat el parca numa prost ne mere .de joc nu mai zic

Mihai
29th March 2005, 23:08
Pai si cu Mutu ce faceam??? Ai batut pe Finlanda si pe Macedonia??? Felicitari :(
De la Cehia tot am luat-o! Si Olanda ne batea si cu o echipa numai de Mutzi

maxxmariuswsnyc
29th March 2005, 23:17
Sper ca Romania sa cistige cu Macedonia ca sa tina in viata cel putin sansele teoretice in viata............Hai Romania ..........si sper ca macar acuma dupa dezastrul ce l-a adus fotbalului Romenesc ,Mircea Sandu si Dragomir sa plece de acolo de unde sub nici o forma nu le este locul..........acela nu este locul acelor incompetenti care au facut din posturile ce le ocupa ceva personal...........RUSINE VOUA SANDU SI DRAGOMIR..............HAI ROMANIA

ronaldinho
30th March 2005, 00:04
Domnilor, sanse de calificare mai sunt. Olanda sau Cehia tot vor calca gresit in aceasta campanie, iar de castigat nu este imposibil sa castigam in Olanda, sau cu Cehia acasa. Adevarul e ca, cam faceti din tantar armasar. Am revazut meciul, si nu cred ca am jucat asa prost, cum se zice. Am avut mult ghinion. Ei au castigat multe dueluri 1 la 1 pe muchie de cutit. Asta a fost sa fie. Dar echipa, mai ales in repriza a doua a jucat ceva. Eu sunt increzator in continuare. Macedonia-Romania 0-1 sau 0-2. Marcheaza Moldovan.

Mihai
30th March 2005, 00:09
Da Olanda si Cehia o sa calce gresit, cu siguranta, dar eu sunt sigur ca noi o sa calcam "MULT mai gresit ca ei" :ok:

dragos_popa17
30th March 2005, 01:38
Hai ca la atatia pasi gresiti deja se califica Finlanda si Macedonia.

Mihai
30th March 2005, 01:40
Eu faceam o comparatie intre jocurile noastre si cele ale Cehiei si Olandei! Nu am zis ca o sa jucam mai prost si ca Macedonia sau Finlanda!

Gigel Sportul
30th March 2005, 02:06
Gteu de dat un pronostic, desi Macedonia a incurcat Olanda la Skoplje, sper sa batem. In meciul cu Olanda am vazut multe erori de configuratie: Moldovan a fost mereu prea lent si de fiecare data surprins in offside, Pancu nu a facut nimic, cu exceptia unui singur sut scos de portar, Ilie s-a batut singur cu aparearea olandeza si cand a obosit a creat faza de la golul 2, dar pana in minutul 75 a jucat, Plesan a fost in schimb mult peste asteptari si a fost efectiv persecutat de arbitru (cartonas galben absolut aberant, fault la 17 metri, central, neacordat etc.).

Sincer cred ca o formula de atac mult mai eficienta ar fi fost cu Oprita in locul lui Moldovan si Cristea in locul lui Pancu, asta pentru partea dreapta. Iar pe stanga, Bucur langa (si nu in locul lui) Ilie ar fi dat multe dureri de cap apararii olandeze. In fine, astea-s teorii si tot olandezii au plecat cu trei puncte. Macar sa le recuperam in Macedonia.

dragos_popa17
30th March 2005, 02:24
Eu faceam o comparatie intre jocurile noastre si cele ale Cehiei si Olandei! Nu am zis ca o sa jucam mai prost si ca Macedonia sau Finlanda!
Glumeam si eu. Ma gandeam doar ca daca Olanda si Cehia fac pasi gresiti, ii vor face impotriva Finlandei sau Macedoniei. Iar daca noi vom face si mai multi pasi gresiti decat ei, teoretic Macedonia si Finlanda ar face numai salturi uriase in fata profitand de pasi gresiti a Olandei, Cehiei si Romaniei. Asta daca nu cumva fac si ei pasi gresiti in fata Andorrei si Armeniei si atunci iese o harababura totala si drek mai stie cine se califca.

ADelPiero
30th March 2005, 02:27
2-0 :yeah: ... mai are rost sa jucam ? :ciocan:

baltazar
30th March 2005, 02:36
stati ma linistiti ca o sa ii batem pe macedonia si sunt sigur ca o sa fie ceva surprize un grupa

ADelPiero
30th March 2005, 03:01
e ora 3 AM ... e si normal sa visezi ... of of ... mai mai ..

armin
30th March 2005, 08:21
Nu e greu de dat un pronostic. Aici i-am batut greu, cu ajutorul geniului lui Mutu la lovitura libera. Apoi, Olanda, care a maturat cu noi in giulesti, s-a impotmolit in Macedonia. Asadar, calculele hartiei ne spun ca nu avem cum sa batem.

Deocamdata imi doresc un singur lucru: Sa intre si jucatorii care inca n-au participat la macelul din giulesti, ca sa se convinga toata lumea ca, oricine ar fi in teren la ora actuala, echipa noastra este la pamant.

In schimb, daca Piturca dovedeste capacitatea de a pune in teren o formula capabila sa patrunda in careul advers cu sanse reale de a ataca decisiv poarta adversa, (indiferent de potentialele ratari gen Cristea) atunci consider ca merita sa inceapa campania euro-2008. Dar eu nu cred... Cred ca Olaroiu ar fi mai indicat. Defectul lui Piturca e ca nu vede slabiciunile noastre, ca sa le acopere cat de cat.

adbogdan
30th March 2005, 10:45
Ca o parere personala as zice ca echipa nationala a Romaniei n-are cine stie ce valoare. Cu sau fara Mutu, Chivu sau Mitea. E o echipa de locurile 15 - 25 in Europa si din pacate la turneele finale se califica doar 13-14 echipe.
Am ajuns sa facem o catastrofa nationala din faptul ca semifinalistele campionatului european ne bat la kuru gol. Mi se pare exagerat. Atunci cand Lucescu construia marea nationala din anii 80 beneficia de craioveni (semifinalisti ai cupei UEFA), dinamovisti (de doua ori semifinalisti in 84 si 90) si stelisti (castigatoare, finalista si semifinalista a CCE) + jucatori ce castigasera bronzul la CM de juniori din Australia (Rednic, Gabor, Andone). Atunci cand Iordanescu ajungea cu nationala pana in sferturi la mondiale avea jucatori cu o mare experienta in campionate puternice (Hagi si Belo in Spania, Raducioiu si Dan Petrescu in Italia, Popescu in Olanda, Lupescu in Germania. Altii inca nu apucasera sa joace acolo dar o vor face cu succes dupa turneul final : Panduru, Galca, Munteanu, V. Moldovan, Ilie Dumitrescu, Stanga, etc.

Se compara generatiile astea cu caricaturile de fotbalisti de la nationala actuala ? Marea majoritate nu ca nu vor, NU POT. Unii din cauza varstei sau uzurii, altii ... Cati jucatori de acum ar fi avut acces in lotul national in 94 ?
Daca ne inchipuim ca vine nu stiu ce vrajitor (Piturca, Lucescu, Boloni sau mai stiu eu cine) si transforma caricaturile in super-jucatori atunci ...

O echipa e puternica atunci cand are super-jucatori, nu neaparat super-anterenori. Ca nimeni nu poate face bici din r***. Altfel ar trebui sa ne inchipuim ca Puiu era un super-anternor, ceea ce e o stupiditate.

Nea Vasile
30th March 2005, 13:19
Ca o parere personala as zice ca echipa nationala a Romaniei n-are cine stie ce valoare. Cu sau fara Mutu, Chivu sau Mitea. E o echipa de locurile 15 - 25 in Europa si din pacate la turneele finale se califica doar 13-14 echipe.
Am ajuns sa facem o catastrofa nationala din faptul ca semifinalistele campionatului european ne bat la kuru gol. Mi se pare exagerat. Atunci cand Lucescu construia marea nationala din anii 80 beneficia de craioveni (semifinalisti ai cupei UEFA), dinamovisti (de doua ori semifinalisti in 84 si 90) si stelisti (castigatoare, finalista si semifinalista a CCE) + jucatori ce castigasera bronzul la CM de juniori din Australia (Rednic, Gabor, Andone). Atunci cand Iordanescu ajungea cu nationala pana in sferturi la mondiale avea jucatori cu o mare experienta in campionate puternice (Hagi si Belo in Spania, Raducioiu si Dan Petrescu in Italia, Popescu in Olanda, Lupescu in Germania. Altii inca nu apucasera sa joace acolo dar o vor face cu succes dupa turneul final : Panduru, Galca, Munteanu, V. Moldovan, Ilie Dumitrescu, Stanga, etc.

Se compara generatiile astea cu caricaturile de fotbalisti de la nationala actuala ? Marea majoritate nu ca nu vor, NU POT. Unii din cauza varstei sau uzurii, altii ... Cati jucatori de acum ar fi avut acces in lotul national in 94 ?
Daca ne inchipuim ca vine nu stiu ce vrajitor (Piturca, Lucescu, Boloni sau mai stiu eu cine) si transforma caricaturile in super-jucatori atunci ...

O echipa e puternica atunci cand are super-jucatori, nu neaparat super-anterenori. Ca nimeni nu poate face bici din r***. Altfel ar trebui sa ne inchipuim ca Puiu era un super-anternor, ceea ce e o stupiditate.

Excelent punct de vedere :). O singura copletare am si eu: nu a fost numai Lucescu care a creat "marea echipa a anilor 80", a fost si singurul roman care a cistigat Cupa Campionilor cu o ECHIPA ROMANEASCA, pe numele lui Emerich Jenei. :yeah: Anii 80 au fost impartiti fifty-fifty intre cei doi la capitolul merite.

R. O`Sullivan
30th March 2005, 13:50
stati ma linistiti ca o sa ii batem pe macedonia si sunt sigur ca o sa fie ceva surprize un grupa


Nici vorba... Nu cu imitatiile astea de fotbalisti. Cica s-ar bate Juventus si Real pentru amaratul de Chivu, desi n-a jucat practic deloc de anul trecut... Prostii gazetaresti ca sa vanda ziarul la fraieri :D

Apropo, daca declaratia mucosului de Chivu despre generatia anterioara `se puneau cu fundul in poarta` nu era deajuns, a aparut si Pancone ``prostolone`` : Generatia de aur a avut noroc mult

Sincer, astia chiar sunt nesimtiti... Cat dispret si invidie. Sigur, invidia e de inteles, ca si asa ei n-o sa fie niciodata FOTBALISTI :D

suporterita
30th March 2005, 14:26
Am votat pentru victorie si cred in ea.sa vina Mutu mai repedee.. este singurul om de gol care il avem.sa tinem luminita aprinsa,prin tunelul calificarii, daca batem Macedonia ne putem gindi cu speranta la urmatorul meci.nu am conceput vreodata ca nationala Romaniei sa joace un meci fara miza calificarii.astazi Mitea va marca.

ronaldinho
30th March 2005, 14:30
bai, ia luati-va voi niste casete, dvd-uri sau ce-oti vrea voi cu meciurile generatiei de aur. ce tot pomeniti atata de ei? Are dreptate Pancu. Ce se intampla daca Tara Galilor marca de la 11 m, ce se intampla daca Raducioiu rata cu Belgia? Hai sa n-o mai lalaim atat. Baietii au avut ghinion la meciul cu Danemarca, si de atunci nu-si mai revin. Si in meciul ala am jucat prost? Nu, am avut ghinion. Am ratat 4 ocazii de singur cu portarul, am luat gol din penalty si am fost egalati in ultimul minut. Mai tineti minte echipa de la WC 94: 5 fundasi ( prodan, belo, popescu, petrescu, selymes ), 2 inchizatori ( munteanu , lupescu ) HAGI, DUMITRESCU, RADUCIOIU. Cine ne-a dat golurile la WC? Astia 3 + petrescu. Cine a marcat in preliminarii: astia 3.
Baietii au dreptate. Ar trebui lasati si ei in pace, sa duca o campanie de la un cap la altul, fara ca dupa fiecare meci sa se puna problema schimbarii antrenorului, schimbarii liniei de mijloc, intinerire/imbatranire, etc. Daca Danemarca nu dadea golul 2 vorbeai altfel de pancone " prostolone". Iar jucatorii nu mai erau niste marionete, ci niste fat-frumosi. Deh, asa e suporterul roman. Pierzi, iti da in cap; castigi, te face rege.
Odata si odata ghinionul tot se va sparge. Si nu stiu de ce, dar am o presimtire ca se va intampla astazi. Baietii cred ca sunt foarte montati, mai ales cei care n-au jucat sambata. HAI ROMANIA!!!!!!!!!!!!! /hello /hello /hello

suporterita
30th March 2005, 14:39
[QUOTE=ronaldinho]? Hai sa n-o mai lalaim atat. Baietii au avut ghinion la meciul cu Danemarca, si de atunci nu-si mai revin. Si in meciul ala am jucat prost? Nu, am avut ghinion. Am ratat 4 ocazii de singur cu portarul, am luat gol din penalty si am fost egalati in ultimul minut.

despre memorabilul autogol a lui Contra nu spui nimic?sau poate ne spui de golul lui Gravesen de la 40 de metri luat de cumatrul Lobont , bunul nostru consumator de bere?sau poate de Filipescu....care a jucat in alt meci,unul virtual ca in teren a dormit.

suporterita
30th March 2005, 14:43
am uitat sa mentionez,calificarea nu au pierdut-o la Copenhaga ci la Bucuresti:2-5 a fost scorul,meciurile de acasa nu se pierd.

ronaldinho
30th March 2005, 14:50
au avut puterea sa revina, desi aveau sansa a treia. asta iar nu inseamna nimic??? Plus ca au avut parte de un arbitraj total nefavorabil in Norvegia. Asta iar nu spune nimic?

ronaldinho
30th March 2005, 14:51
stiti, voi vedeti doar partile negative. din martie pana in noiembrie de la a pierde cu 2-5 acasa si a fi aproape de victorie e ceva.

suporterita
30th March 2005, 14:56
ce spui tu frate...au avut puterea sa revina, poate sa-si revina din betiile pe avioane si prin baruri de noapte.viata extrasportiva a fost decisiva in randamentul unor jucatori in care noi fraierii ne pusesem atitea sperante.

adbogdan
30th March 2005, 15:01
Exact aia e diferenta. Marii jucatori n-au nevoie de 7 ocazii pentru a marca un gol. Daca au cea mai mica sansa sa traga la porta, trag. Si de obicei inscriu. Avem vreun astfel de jucator in echipa actuala ? Care-i ala ?

ronaldinho
30th March 2005, 15:03
Ilie, Pancu, Moldovan, doar din cei care au jucat sambata.

suporterita
30th March 2005, 15:06
il avem pe Mutu.il asteptam inca mai cred in el,dar si ceilalti trebue sa se trezeasca in seara asta, altfel venirea lui ar putea fii prea tirzie.

adbogdan
30th March 2005, 15:08
Aha. Cam multe supervalori pentru un singur sut pe poarta in 90 de minute.

suporterita
30th March 2005, 15:10
Ilie, Pancu, Moldovan, doar din cei care au jucat sambata.
Ilie este terminat,Pancu eternul pariu iar Moldovan e gras si batrin.altii daca mai ai...

Razva
30th March 2005, 15:15
E normal sa se caute mereu scuze:ba ca ne-a furat arbitrul, ba ca a ploat, ba ca a fost nisipos terenul, ba ca publicul din Giulesti ne-a fluierat , ba ca fotbalistii sufera din cauza lipsei acute de sex, ba ca olandezii au tricouri portocalii si nu roz-bom.bom..........abureli.
Suntem romani iar nationala este slaba.Daca pe langa asta mai adaugi si neinspiratia sau reaua-vointa a selectionerului (fiecare ii spune cum vrea---eu sunt timisorean si polist si o numesc rea-vointa), care in loc sa inceapa meciul cu echipa in care sa-l includa si pe Contra si Rat, ii foloseste pe Ogararu si P. Marin (o sa ziceti ca sunt subiectiv, iar daca e asa inseamna ca si Piti e subiectiv-nu e voie ca selectionerul sa fie actionar la un club.....conflict de interese) o sa obtii infrangeri peste infrangeri.
Si mai e o chestie.....nu stiu ce vedeti voi in Cristea un mare jucator.Exista 2 atacanti tineri care promit cu adevarat :Keseru si Mitea, restu-s aberatii.
Meciul tineretului se joaca azi de la 17 daca va intereseaza!!!
P.S.:nu am nimic impotriva lui Cristea, Ogararu si P.Marin....bravo lor ca au ajuns unde au ajuns in Uefa, insa eu nu-i vad jucatori de nationala, cel putin nu acum.

Peopl3s
30th March 2005, 15:21
moooama da ce pesimisti sunteti noi neam impiedikt de armenia nu? e pai aceleasi sanse sa se impiedice le au shi olanda sau cehia k sa nu mai vb de finlanda deci nue imposibil k noi sa batem cehia shi olanda cu celelalte nu cre k o sa avem probleme(de altfel o sa vedem azi) deci.....nu mai fiti asha pesimisti k mai sunt sanse mici da r sunt doar suntem pe 3 nu?......:D

HAI ROMANIA!!!

ronaldinho
30th March 2005, 15:53
Asa, sa revin un pic la nesimtirea lui Pancu si chivu. Hagi si Popescu ce-au facut. Pe dracu in patru, aia au facut. Hagi s-a intors ca un mare rege la nationala, a jucat o repriza cu Ungaria si l-a dat pe Piti disparut. Asta asa repede s-a trecut cu vederea? Un Piti, care pusese bazele unei echipe, avea ideea ce se intampla acolo si ne-a calificat fara infrangere la Europene. Al nostru mare rege ce-a facut? S-a pus si el antrenor la nationala, a dat cu mucii in fasole si a plecat. Unde? In Turcia. Ca sa ce? Ca sa ajute fotbalul romanesc? nu cred. Iar Popescu ce face? S-a bagat si el pe felie cu Fecali.... Asta numesc eu nesimtire. De bine de rau, ce-au spus Chivu si Pancu mai are un sambure de adevar.

Razva
30th March 2005, 16:01
Cu putem fi optimisti cand : tricolorii isi iau cu ei in Macedonia alcool la greu, cand capitanul echipei (a se citi Mutu) e un drogat, cand Sandu nu-si da demisia, cand fraierul de Chivu il sustine pe Sandu (cititi interviul din ProSport), cand Piturca isi face echipa (cred eu) dupa propriile interese, cand ne-au batut slovenii,danezii, norvegienii, olandezii si am facut egal cu teribila echipa a Armeniei?????????
Daca voi vreti sa fiti idealisti treaba voastra.....eu am fost cand am cantat la 1-8 pt. Steaua si nu m-am prea simtit OK.

ronaldinho
30th March 2005, 16:15
Ilie este terminat,Pancu eternul pariu iar Moldovan e gras si batrin.altii daca mai ai...
oprita, dinita, cristea. te-am dat gata, nu?
:headbang:

Red Heat
30th March 2005, 16:15
foarte greu sa invingem, la forma pe care am aratat-o. cred ca piturca a luat in sfarsit prima hotarare inteleapta, sa joace cu contra si cu rat. chiar daca sunt mai in varsta si nu la forma maxima, cred ca in acest moment nationala are nevoie de toata experienta competionala a lor.

ma surprinde totusi revenirea lui galca, care chiar daca are o experienta bogata mi se pare mult prea lent si lipsit de idei, cred ca radoi ar fi fost mai indicat la inchidere, iar in locul lui ar fi mers vali nastase (pacat ca nu a fost convocat - nu stiu motivele).

stie cineva daca vali nastase e accidentat?

L|L|aKu-
30th March 2005, 16:22
stimabili domni forumisti, daca mai aud o data ca asta e valoarea echipei nationale ma arunc pe geam! pai ogararu e mai valoros ca si contra? petre marin e mai valoros ca rat? plesan e mai valoros ca si caramarin? fl petre e mai in forma decat badoi? sa fim seriosi! asta e valoarea CELOR SELECTIONATI de dragul nostru piturca, omul care s-a hotarat sa faca experimente CHIAR in cel mai greu si mai important meci din grupa. Romania poate bate Macedonia, la fel cum putea invinge si Olanda! trebuie doar sa fie facuta selectia bine si sa joace cei mai experimentati si valorosi jucatori, nu cei selectionati pentru prima data. ogararu si petre marin puteau sa joace in meciul asta, dar nu cu Olanda!

ronaldinho
30th March 2005, 16:22
da, e accidentat. oricum cred ca iencsi sau ghionea erau mai indicati. astalalt a fost dogalau :D glumeam.

Zapada
30th March 2005, 16:36
macar de nu am lua bataie ca sa ne facem de kk.
pe de alta parte cred ca dispare si M Sandu daca luam bataie, deoarece el e marele jmenar si singurul care a chieltuit banii (mai multe milioane de dolores) pe nimicuri.

sper ca prunea sa iese in strada cu sindicalistii si sa fie urmati si de vreo 50 000 de suporteri care sa-i ceara demisia imediata a sefului (parintele) drogatilor, M Sandu

ROMANIA
30th March 2005, 16:42
Sa nu facem atita zarva ca Romania o sa cistige. Nu are alta varianta. Daca ii batem pe astia sa stiti ca mai speram. /hello /hello
Iar daca pierde asta e :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: Si-apoi alta parca tot avea noi o echipa buna ,a ?
Las ca le aratam noi .
ROMANIA - MACEDONIA 3-2

baltazar
30th March 2005, 16:45
stie careva pe ce canal se transmite meciul in usa?

DaRk_Star
30th March 2005, 16:46
cam ciudat pentru un meci al nationalei disputat la mijlocul unei campanii de calificare la un turneu final,meciul cu macedonia nu prea are miza...de aici si neinteresul multora in ceea ce priveste rezultatul...
este un meci de 1x2 dar ,personal, as miza pe 1x... nu am nimic cu ai nostri insa dupa ce au aratat in ultimele 4 meciuri (infrangeri la zero cu cehia si olanda si egaluri cu slovacia si armenia) nu vad cum ar castiga acolo unde nici olanda nu a putut si mai ales cu actualul lot...

claudio25ro
30th March 2005, 16:48
nu stiu ce credeti voi dar eu am pus bilet la pariuri si merg pe 1x....
cred ca prin asta am spus tot de nivelul echipei nationale la momentul actual.

Sorin Blaj
30th March 2005, 17:05
Numai printr-o minune castigam astazi. Sa dea Dumnezeu sa se produca.

Hai Romania.

vlad1607
30th March 2005, 17:09
Ei minune e cam mult spus...totusi sa fim realisti Macedonia nu e Olanda sau Cehia...depinde f mult de modul in care trateaza baietii meciul acum cand practic nu mai exista sanse de calificare.

Sorin Blaj
30th March 2005, 17:10
Daca vom castiga, iar ne v-a servi mircea sandu poezia, ca fotbalul romanesc are potential. Are, dar condus de el, este pe cale de disparitie.

Florin2004
30th March 2005, 17:30
Eu cred ca batem in Macedonia si inca lejer. Nu stiu de ce dar noi mereu am jucat cele mai bune meciuri cand am avut cutitul la os...vezi meciul cu Tara Galilor, Danemarca, etc. Multi zic ca Macedonia a incurcat Olanda acasa insa nu uitati ca atunci coordonatele erau altele : Macedonia avea sanse de calificare. Acum insa dupa ce au facut egal si cu Andorra ei nu mai au nici o motivatie in schimb ai nostrii care vin cu orgoliul ranit sunt sigur ca vor bate la pas. Si nu va fi prea tarziu. Haideti sa ne gandim putin si sa vedeti ca mai avem sanse de calificare si inca reale. Si nici macar nu trebuie sa se impiedice Cehia sau Olanda de Finlanda sau Macedonia sau alta echipa. Daca noi batem acasa Cehia si Cehia ia bataie acasa de la Olanda (asta o sa fie meciul in care vom avea nevoie de ajutorul rezultatelor dar nu e deloc imposibil mai ales daca ne luam dupa ce au jucat cu Finlanda in meciul de acum o saptamana si ce au jucat Olandezii cu noi) noi trebuie sa castigam meciul din Olanda cand Olanda are deja locul 1 asigurat si deci ar fi ala un meci de totul sau nimic. Binenteles intre timp trebuie sa nu ne incurcam nici noi de echipe mai mici. Dar ce vreau sa punctez e ca daca de acum din al 12-lea ceas daca incepem sa jucam cum trebuie si sa castigam am avea inca sanse si nu utopice. Am putea termina in fata cehilor.

bogho
30th March 2005, 17:50
tre' sa batem in Macedonia. Si la seniori si la tineret.
mentalitatea romanesca isi spune iarasi cuvantul.
avem sanse mici, insa toata lumea acum striga "nu ne vom califica". atata timp cat mai sunt sanse chiar si teoretice, mai sunt 6 meciuri, trebuie sa speram. tre' sa invatam sa nu mai renuntam la lupta decat dupa ce s-a terminat. sa nu ne mai dam invinsi inainte de finall
HAI ROMANIA!

Utilizator
30th March 2005, 17:58
sa speram, hai Romania, sa invingem tot si sa ne calificam.
dar sa fim si lucizi totodata, ce loturi de jucatori au cehii si olandezii fata de noi?
suntem patrioti dar sa fim realisti, la ora actuala nu avem valoarea de altadata. Ar fi o mare surpriza sa ne calificam si m-as bucura enorm. Dar e extrem de greu sa batem tot de acum incolo dupa ce am schiopatat in Armenia, am pierdut in Cehia si acasa cu Olanda. Finlanda a scos 4-3 la Praga revenind de la 0-3 la 3-3. Mi-e greu sa cred ca peste noapte jucatorii nostri devin smei.

In Macedonia si eu cred ca o sa batem, dar despre calificare....

challenger
30th March 2005, 17:59
Fratilor am si eu o intrebare k sunt indignat jale...am tot observat pe site ca la fiecare meci posteaza titlul"Urmariti live"...Eu stiam ca live inseamna imagini tata ca jocul insirat pe minute nu este live...Ah dah se poate spune ca online live information pentru ca fara imagine e de kkt. Oricum sper sa nu mi-o ia in nume de rau baietii de la onlinesport (ptr ca un super site si forum, mai ales pentru romanii din diaspora) dar e super frustrant...
In rest evident Hai romania si sper sa nu ne facem de kkt si cu astia...

ibm_ioman
30th March 2005, 18:04
Eu unu, dragii mei, sunt impartit in doua: jumatate din mine vrea sa castigam acest meci, vrea sa vada un meci frumos, cu niste jucatori care realizeaza ca sunt la echipa nationala, adik cei mai buni fotbalisti romani la ora actuala, insa ma tem ca un rezultat bun nu ar putea fi considerat decat "o imbatare cu apa rece". nici o grija, mircea sandu va ranji de acolo "de sus" de unde ne priveste pe toti si isi va continua tarasenia inceputa acum cativa ani buni. si astfel, eu deja ma consider "optimist" cu rezultatele nationalei peste 2 sau 3 ani. adik stam acasa si in 2008.
pe de alta parte, cealalta jumatate isi doreste ca romania sa piarda meciul si, de ce nu, chiar la un scor impresionant. si poate NUMAI asa obrazul gros a lu nea' sandu va fi patruns de o mica rusine si isi va face bagajele de unu singur.
sunt roman, sunt suporter al echipei nationale, insa daca numai asa putem schimba capul pestelui cel imputit, atunci, zic HAI MACEDONIA.

bogho
30th March 2005, 18:29
Asta ar fi echipa care incepe meciul cu Macedonia
Lobonţ - Contra, Rădoi, Chivu, Raţ - Fl. Petre, Gīlcă, D. Munteanu, Mitea - Pancu - V. Moldovan

ultras_sportul
30th March 2005, 18:55
1-0 pentru Macedonia la tineret!

Ciupe accidentat grav a fost scos pe targa :(

Vadim
30th March 2005, 18:58
Poate de data asta o sa fie invers. Pierdem la tineret cu 1-0 si cistigam la seniori cu 1-0. Cu Olanda a fost 2-0, 0-2.

Utilizator
30th March 2005, 18:59
daca pierdem la tineret batem cu echipa mare, parca asta era regula :ok:

apropo, stie careva daca superstitiile din era Nea Puiu se pastreaza si astazi? Alea cu 'fara femei in avion', 'autocarul nu da inapoi in drumul spre meci' etc.
Daca nu s-au mai pastrat atunci sigur d'asta am pierdut cu Olanda. :)

Triphat
30th March 2005, 19:06
Poate de data asta o sa fie invers. Pierdem la tineret cu 1-0 si cistigam la seniori cu 1-0. Cu Olanda a fost 2-0, 0-2.

Speram ca va fi asha! Totusi imi pare rau c-a pierdut echipa de tineret.

Triphat
30th March 2005, 19:49
FIFA respinge protestul «tricolorilor»
Forul international a respins solicitarea echipei nationale de a afisa īn aceasta seara, īnainte partidei cu Macedonia, un mesaj de sustinere pentru cei 3 jurnalisti disparuti īn Irak, a anuntat TVR. Componentii echipei nationale au īnregistrat īn timpul meciului reprezentativei de tineret un mesaj, īn fata hotelului īn care sunt cazati, apelul lor urmīnd sa fie difuzat de TVR īnainte de startul partidei. -gsp

:degete: Fifa :rosu:

DaRk_Star
30th March 2005, 20:23
am pierdut la tineret...
adica acolo unde ne transferasem sperantele dupa dubla cu olanda...ce ne mai ramane acum de facut...? pai sa asteptam sa isi reia drumul campionatul intern...

eu cu steaua,tu cu dinamo, ala cu rapid....si tot asa...

Corrado*
30th March 2005, 20:46
Eu ma duc spre televizor... :) Vorbim dupa meci :P

/OLE/
HAI ROMANIA!!!
/OLE/

DD-Viola
30th March 2005, 21:07
...stie cineva unde se poate vedea meciul pe internet ?

Marquise MGP
30th March 2005, 21:08
iata ca romania a inceput cu o formula de start corectata exact in punctele in care a fost contestata...sa vedem acum...a gresit piturca cu olanda sau nu mai avem jucatori capabili...eu inclin spre a doua varianta.

ronaldinho
30th March 2005, 21:17
ggggooooooooooooolllllllllllllll MITEA

Florin2004
30th March 2005, 21:22
Cel mai mult ma bucur ca a dat Mitea gol ca de astia avem nevoie sa inscrie de lupii tineri. Asa macar speranta in mai bine ne ramane si noua.

Gigel Sportul
30th March 2005, 21:31
1-1 :((((((( au egalat macedonenii... degeaba joaca Mitea cat timp Chivu incurca mingea cu piciorul de sprijin.

ronaldinho
30th March 2005, 21:38
hai mah, mai dam unul?

ronaldinho
30th March 2005, 21:42
ce puii mei centreaza atat astia?

ronaldinho
30th March 2005, 21:46
am inceput sa-mi aduc aminte de zilele bune ale lui Moldovan. Adica, faza se opreste la el. ceva de genul, pasa, pasa, moldovan.....mingea ajunge la adversari

ronaldinho
30th March 2005, 21:46
am inceput sa-mi aduc aminte de zilele bune ale lui Moldovan. Adica, faza se opreste la el. ceva de genul, pasa, pasa, moldovan.....mingea ajunge la adversari

Marquise MGP
30th March 2005, 21:50
o prima repriza in care,in mare,sa confirmat ceam zis mai sus...putea sa fie 3-1 si nu sar fi suparat nimeni...momentan de remarcat sunt greselile lui chivu,ratarile lor si golul frumos al lui mitea....in rest....slab slab slab.

Adrian
30th March 2005, 21:51
eu nu vad meciul, dar din comentarii se pare ca Chivu greseste f mult iar Mitea e singur pe teren?

Maximus
30th March 2005, 21:57
Acest meci imi intareste convingerea ca Piturca a gresit la primul meci ca n-a gindit jocul pe flancuri. a jucat cu 2 miini moarte Ogararu si Marin cind ii avea pe banca pe Rat si Contra. Si Stoican are loc. Ce sa mai zi de Mitea...

Marquise MGP
30th March 2005, 22:04
ghionea in locul lui chivu pe motiv de accidentare a lui chivu dar eu nu prea cred ca asta e motivul real...bafta galateanului.

diablo20
30th March 2005, 22:16
gol fenomenal a lui mitea. bravo pustiule!!!

Maximus
30th March 2005, 22:17
Mammmaaa, ce gol a dat Mitea!!!
Piti, acum 4 zile nu l-ai vazut pe banca?

Gigel Sportul
30th March 2005, 22:21
2-1, tot Mitea... ca in nadejdea lui Moldovan...

min. 70. Gigi, Gigi, Gigi, da-le gol!

Florin2004
30th March 2005, 22:21
Pana acum Macedonia - Mitea/Radoi 1-2

diablo20
30th March 2005, 22:25
ce s-a intamplat in prima repriza ca nu am putut sa o vad???

BlueEnergy
30th March 2005, 22:29
Ce gura mare avea Chivu dupa ce am luat bataie cu Olanda! S-a luat pana si de "generatia de aur". Uite ca Chivu nu joaca nimic azi in meciul cu Macedonia si cred ca e din generatia "epoca de piatra"!

Marquise MGP
30th March 2005, 22:56
tot cea fost bun in meciul asta a fost faptul ca am castigat...meciul si un jucator(mitea)...in rest nu mare lucru...victorie cu greu obtinuta, datorita executiei senzationale a lui mitea, insa asa cum zic eu de obicei victorie meritata...sa vazut clar cam pe unde ne este locul...putin deasupra macedoniei...sa nu ne intindem mai mult decat ne ajunge plapuma...multa bafta in continuare.

ronaldinho
30th March 2005, 23:20
Raman la ideea lui Puiu. Avem nevoie de un jucator inalt in defensiva. Chivu si Radoi sunt ambii fundasi foarte buni, dar trebuie un jucator cu un "joc de cap" bun, pt ca la mingile inalte se vor face involuntar gafe. Pt meciul cu Olanda, l-as trece pe chivu pe stanga, ghionea si radoi in centru( rat e suspendat). Pe dreapta se va alege intre Stoican si Contra, un Contra intr-o forma mai buna sper. Marele nostru dezavantaj de cativa ani incoace este linia de mijloc, unde se pare ca am castigat in acest meci o extrema stanga. Totusi, nu cred ca Munteanu- Galca ( Ghioane ), va face fata liniei de mijloc olandeze. In partea dreapta, floppy se pare ca nu mai merge, este intr-o evidenta scadere de forma. Aici ar trebui sa apara un Oprita. Sus, ar merge un mutu, sprijinit de pancu in spate. Totusi, marea problema o reprezinta cei doi mijlocasi centrali.

bobycox
30th March 2005, 23:21
:rosu:
Nu stiu ce a-ti vazut voi ,dar jucam asa de prost incat spun doar atat : "Doamne fereste sa ne calificam la Mondiale ". Jocul asta pe care-l practicam noi, cred ca nici in Mexic ,nu se juca asa pe vremea lui Dobrin.
PS. Nici la urmatorul campionat Mondial nu ne calificam.

Vadim
30th March 2005, 23:23
Mitea - Macedonia 2-1. Golul 2 stil Hagi 100%, golul 1 preluare, dribling si finalizare de nota 10. Asta jucator...

Macar Piturca a facut o reparatie: l-a folosit pe Mitea. Puiu pina murea nu l-ar fi adus la echipa, iar de titular cred ca mai bine isi taia o mina.

iepurasa
30th March 2005, 23:28
:headbang:E clar ca suntem varza cu o asa echipa nationala

DaRk_Star
30th March 2005, 23:28
am facut ce am facut si i-am batut pe astia...uite ca nu mi-a iesit prnosticul de 1x...ar trebui sa fim mandri:am invins acolo unde anglia si olanda au facut doar 2-2...

dar hai sa zic ceva si de jucatori:
-mitea.mvp-ul partidei...primul gol seamana cu cel dat de van nisterlooy in seara asta armeniei (golul de 2-0) iar al doilea este pur splendid...
-radoi.mi-a placut,a avut interventii foarte bune,care il caracterizeaza...nu stiu cat o sa-l mai tina becali...
-pancu.s-a cam facut de ras,scapand multe mingi si complicandu-se aiurea... a dat impresia ca joaca numai pentru el si dupa niste reguli proprii...o fi auzit de jocul in echipa...?!!
-chivu.a fost cizma nationalei noastre...s-a dat accidentat,probabil vazand si el ca nu sta bine pe picioare (la propriu)...cam mult vinul ala luat din tara...
-moldovan.alaturi de pancu,sta pe treapta a doua a dezamagirilor nationalei in acest meci...adus cu mari sperante la lot,a dezamagit profund in aceste doua meciuri de calificare...probabil varsta isi pune amprenta...personal,cred ca nu il mai apuca vara lui 2006 in teren...
-petre.a reusit sa rateze de la cativa metri,singur cu portarul...era prea sigur pe el,dovada si zecile de secunde in care a stat cu mainile in cap dupa ce a dat in scarba in mingea aia...
-galca.a jucat mai bine decat se asteptau multi,fara insa sa straluceasca...
-cristea si bucur.ar fi vrut ei sa faca mai multe,dar nu prea au avut timp...oricum,peste ilie sau moldovan...
-lobont,ghionea,contra,rat,munteanu.au evoluat relativ bine,fara sclipiri de geniu,dar si fara gafe ori impiedicari in joc...

uite ca mai avem o sansa:meciul capital pentru campania asta de calificare va fi cel de la rotterdam (cica acolo se joaca meciul din olanda,nu la amsterdam)...desi cu o eventuala victorie acolo suntem inca departe de a fi calificati,cred ca daca avem forta sa ii batem pe olandezi acolo,putem invinge si in celelalte patru meciuri ramase,dintre care doua de antrenament pe teren propriu-cu andorra si armenia...

deci,sa mai speram....? eu nu sunt sigur...

Corrado*
31st March 2005, 00:31
Bravo ROMANIA !!! /hello

Am vazut in seara asta un Pancu total paralel, intr`un fel semanand cu stimabilul Ciocoiu in meciul tur cu Valencia. Nu imi aduc aminte de nici macar o faza in care Pancu a facut ceva onorabil.

La fel si "experimentatul" Contra, care dumnealui a jucat de cel putin 2 ori mai slab decat muncitorul Ogararu... Dribblinguri nereusite, pase aiurea... Si mai si comenteaza ca "avea loc" cu Olanda...

gicu
31st March 2005, 00:52
Acest meci imi intareste convingerea ca Piturca a gresit la primul meci ca n-a gindit jocul pe flancuri. a jucat cu 2 miini moarte Ogararu si Marin cind ii avea pe banca pe Rat si Contra. Si Stoican are loc. Ce sa mai zi de Mitea...
sa speram ca si Piturca a ajuns la aceeasi concluzie...

bobycox
31st March 2005, 00:56
Bravo ROMANIA !!! /hello

Am vazut in seara asta un Pancu total paralel, intr`un fel semanand cu stimabilul Ciocoiu in meciul tur cu Valencia. Nu imi aduc aminte de nici macar o faza in care Pancu a facut ceva onorabil.

La fel si "experimentatul" Contra, care dumnealui a jucat de cel putin 2 ori mai slab decat muncitorul Ogararu... Dribblinguri nereusite, pase aiurea... Si mai si comenteaza ca "avea loc" cu Olanda...

:rosu:
Te rog eu frumos mai lasa-ma cu Ogararu si cu toti stlistii tai,ca daca ii iau la bani marinti pe "Marele jucator " Cristea atacantul de 20 mil de $ sau pe P. Marin, in cele doua meciuri s-ar putea sa-ti para rau, la cat de absenti au fost din teren. Sa nu te intrebi de ce nu o sa mai joace Nationala in capitala;pt ca asa faceti si pe stadion , incepeti sa injurati ca ala e de la Rapid, ala De la Steaua , ........S.a.m.d.

Marquise MGP
31st March 2005, 01:40
@corrado

teai gandit mult inainte sa scoti minunatia aia? de 2 ori mai slab ca contra?...e ineptie ca jocul lui ogararu a fost egal cu 0 deci nu prea se putea cobori sub "performanta" lui...o fi el stelist da nul ridica in slavi degeaba ca se va intoarce impotriva voastra.

blu_x4
31st March 2005, 02:07
meciul romania-olanda a adus in sufletele romanilor o mare dezamagire si a ucis speranta unei calificari mult asteptata.fara prea mult entuziasm am urmarit azi confruntarea dintre macedonia si romania.cu regret am remarcat cateva din greselile facute de victor piturca in meciul de sambata...titularizat pentru prima data nicolae mitea si-a aratat valoarea eclipsand-ul pe veteranul viorel moldovan.folosit de data aceasta contra nu a aratat mai nimic,poate doar faptul ca e departe de forma buna care l-a dus odata la ac milan.majoritatea jucatorilor nu s-au remarcat in nici un fel demonstrand ca cernat si stoican ar fi avut loc in primul 11.avem jucatori talentati dar antrenorul trebuie sa fie capabil sa-i selectioneze pe cei mai buni la ora meciului.avem sanse minime de calificare dar mai sunt 4 meciuri de jucat in care trebuie sa dam tot.daca jucatorii nu mai au in vedere o posibila calificare nu vor putea sa joace la valoare maxima.inca se mai poate...

ADelPiero
31st March 2005, 02:23
am ajuns sa ne bucuram ca batem macedonia ... :lol::lol:

Corrado*
31st March 2005, 02:28
@marquise

Imi spui si mie daca a dat o pasa buna Contra al tau? In tot meciu`... Pe mine ma apuca mila, cand il vedeam cum se complica, si imi aduceam aminte de anul 2001 (sau 2002) cand era ales cel mai bun fundas dreapa din lume.

bobycox
31st March 2005, 03:25
Puteti sa spuneti tot ce vreti , dar cel mai slab jucator in ambele meciuri a fost de departe Fl. Petre. Imi pare rau de el ca a alergat de a dat in hepatita , dar se vede ca e depasit de evenimente. Ceea ce e mai rau e ca nu avem altul docamdata, toti care ar putea juca sunt rupti sau ca sunt iesiti din forma.

baltazar
31st March 2005, 03:45
romania nu a aratat mai nimika ,dar importante sunt cele 3 puncte
nu uitati ca nici grecia nu a arata mare lucru si este campioana europeana
sper sa gafeze olanda sau cehia si asa sa avem si noi sanse
hai romaniaaaaaaa!!!!!!!!! indeiferent cum joci ramai in inima mea

sib
31st March 2005, 05:36
Pana si Jose Mourinho spunea intr-un interviu ca nu il intereseaza decat victoria si cele trei puncte... cam asa ar putea sa zica si Piti in continuare: doar victoria e tot ce conteaza si ne da sperante pentru o calificare...Ca un remember, Portugalia - Romania 0 - 1, campania de calificare Euro 2000. Joc slab, am fost dominati serios, dar 3 puncte pretioase pentru noi
Insa sunt nemultumit de jocul echipei, care daca nu se schimba, nu cred ca avem sanse in Finlanda si Olanda in deplasare si Cehia acasa, decat printr-un noroc al nostru si un ghinion al lor. Sau poate ne impun ei un stil de joc mai agresiv :) ...Nu stiu cum sunteti voi, dar eu simt (si nu cred ca sunt singurul) ca echipa noastra are potential, are valoare, insa parca ii lipseste sarea si piperul, ca sa fie reteta buna, ca sa fie jocul specatculos, rezultatele pe masura... De la asa zisa reconstruire a echipei nationale, oare o fi antrenorul (desi si pe vremea lui Iordanescu stilul cam acelasi era), jucatorii (desi ii cam tot schimbam de la meci la meci si parca jocul e copia fidela celui precedent), presa sportiva, cu publicatiile ei, etc. ce impiedica aceste lucruri sa se intample?

FatFrumos
31st March 2005, 06:34
sa speram ca si Piturca a ajuns la aceeasi concluzie...


Da dar la ce pret?

OwenSkeet
31st March 2005, 08:19
Dupa meciu asta Romania a castigat un jucator: Mitea..;)

leo.mocanu
31st March 2005, 09:22
Romania nu a aratat aseara (estetic vorbind) mai bine decat Otelul Galati in tur. Imi pare rau, radacinile mele sunt adanc infipte pe malul Dunarii, dar Galatiul este echipa care in tur a aratat cel mai urat (desi uneori pragmatic) fotbal.
La fel si nationala noastra: 95% dintre preluari au fost facute catre inapoi, franand jocul. La un moment dat, dupa o preluare inapoi a lui Munteanu pe stanga,in terenul macedonenilor, mingea s-a intors pana la Lobont, pentru a trece aproape un minut ca sa ajunga pe partea dreapta cam la aceeasi "latitudine". Nu a existat o conceptie generala de joc, golurile au venit in urma unor situatii "nelucrate", iar romanii au jucat la "hei-rup", cu pase lungi la intamplare.
I-am urmarit pe TVR 1 pe Dinu, Dumitriu si Petrescu. Acestia au elogiat jocul liniei de mijloc, in conditiile in care, zic ei, altceva mai bun n-ar fi.
Mi-e greu sa ma erijez in selectioner. Sunt convins ca se vor gasi multi care sa contreze ceea ce spun eu, dar indraznesc:
- cuplul Caramarin-Gigel Coman: au mai jucat prin Europa, au mai dat goluri echipelor cu nume, stiu oleaca de fotbal si se cam inteleg cu ochii inchisi pe teren (eu asa i-am vazut si la National si in primele doua etape la Timisoara).
- unu-doi baieti de pe la Rapid, poate Ilies, ca se chinuie saracu' sa iasa in evidenta, da si goluri, mai da si pase, poate sa si alerge cu folos. S-a mai vorbit si de Buga la un moment dat.
- mai e unu' pe la Constanta, Cristocea il cheama. A fost chiar capitanu' nationalei de tineret, da' acum se pare ca e departe de Capitala, iar biletele de tren costa mult, iar accizele la benzina cresc de la 1 aprilie. E greu de vazut pe viu, da' meciurile se dau si la tv.
Chiar daca voi fi acuzat de partizanat, vreau sa va spun ca n-am trecut nici pe la Timisoara si nici prin Giulesti, ca sa nu mai vorbim de a fi fan al vreuneia din aceste echipe. Cu Constanta este, oarecum altceva, dar nu din considerente sentimentale am vorbit de Cristocea.
Iata ca s-ar mai gasi cate cineva, cu conditia ca Nea' Piti sa aiba curajul lui Boloni si sa renunte la cei de varsta mea. Cei care merita, hai sa le organizam un meci de retragere, la care sa le invitam colegii de generatie.

Razva
31st March 2005, 09:22
Stiti cum se vorbeste de Romania in fotbalul mondial:Zici Romania si tragi apa!!!
Nu ar trebui sa ne suparam pt. ca adevarul asta este , suntem varza indiferent ca joaca in nationala stelisti, dinamovisti, rapidisti sau polisti.
Oricum problemele majore nu au aparut pe flancuri ci in centrul apararii unde Chivu a fost jalnic , iar Radoi a salvat tot ce se mai putea salva. E bine totusi ca Radoi confirma inca o data valoarea sa, insa Chivu ar trebui sa lase gargara si sa se ascunda ca e patetic.Eu zic ca Moldovan a jucat destul de bine , insa suntem departe de ceea ce am fost.
Contra nu a stralucit insa nu voi face comparatii intre el si Ogararu (nu are sens sa-l iau la bani marunti pe stelist si poate ca as fi subiectiv deoarece tin cu Poli)

Triphat
31st March 2005, 09:42
Bravo Romania. Atat am de zis, nu sunt in postura de a comenta jocul ca nu l-am vazut, dar ma dezamageste cand vad cati oameni critica jocul nationalei. Mi-a placut de Piti totusi ca s-a bazat pe Mitea, salvatorul Romaniei.

Razva
31st March 2005, 09:56
:rosu: Pai mai Triphat ce ai vrea sa spunem?Ca suntem cei mai buni din lume si ca avem echipa beton?Nu m-ar mira sa spui ca Sandu nu are nici o vina si ca ar trebui sa ramana la FRF!!!
Hai sa fim seriosi si sa spunem lucrurilor pe nume : Suntem de cacao....penibilii grupei!!!!O sa ajungem sa ne bucuram cand batem Taiwanul sau Belarusul..
Fara sa fac pe smecherul jumate din divizionarele A, ar fi scos ieri un rezultat de egalitate, daca nu chiar victoria in fata Romaniei.
P.S.:Chivule esti penibil!!!Asa ca lasa gargara si joaca fotbal!!!(imi pare rau sa spun chestiile astea despre un banatean de-al meu, dar asta e adevarul).

adbogdan
31st March 2005, 09:57
La tineret Macedonia - Romania 1 - 0. A jucat si Keseru, a jucat si Cocis. Propun sa-i promovam urgent la nationala, si-au dovedit valoarea in meciul asta.
Cat despre Caramarin ... asta nu e cumva ala care a fost cel mai slab jucator de pe teren in meciul din Armenia ? Hai sa-l promovam si pe el. DE fapt cred ca ar trebui sa fie titular.

N-avem jucatori. Mitea a jucat fantastic ieri dar cu un meci nu se face primavara. Are 90 de minute la Rotterdam in care sa demonstreze ce poate iar concluziile pot fi trase dupa aceea.

Milan
31st March 2005, 10:17
Bine ca am cistigat dar doamne sintem slabi rau de tot :( noroc cu pustiu asta Mitea ...

ultras_sportul
31st March 2005, 10:46
Bucur a dat o pasa de gol unt pe paine lui Petre dar se pare ca dinamovistul dormea in ghete si a luat portarul la tinta! Si Gigel Bucur ar trebui jucat mai mult si efectele se vor vedea :)

bogho
31st March 2005, 10:54
Avem inca 3 puncte. Sansele astea de le mai avem trebuie fructificate la maxim. In primul rand depindem de noi. Tre' sa luam 15 puncte din 15 posibile. Poate cu putin ajutor din partea Finlandei si a Macedoniei sa reusim macar un loc 2, la final. Un loc de baraj.

Utilizator
31st March 2005, 10:54
Ultras asa zic si eu, sa mai incerce frate si pe altii. Unii fotbalisti sunt la noi valori de patrimoniu, ii lasam din tata-n fiu la Nationala. Crez ca e timpul sa-l rugam pe Hagi sa revina, nici Gicu Dobrin nu cred ca ar fi mai lent decat altii ce-si zic 'vedete'.
In aparare ce se aude cu Fl. Moldovan la Rapid? Era bun.

armin
31st March 2005, 12:34
Macedonia-Mitea 1-2

Dupa meciul cu Olanda n-am vrut sa dau note, am zis ca o fi fost Olanda prea puternica pt. noi, dar acum a fost foarte clar ca Pancu, Petre, Contra sa zicem doar ca nu au forma necesara pt. a evolua la nationala. Pancu a fost mai mult decat penibil iar Petre a dat prea multe pase gresite, reusind doar cateva recuperari.

Despre Mitea, ar fi bine sa o tina tot asa.
Cred ca formula Radoi-Ghionea in centru si Chivu pe stanga e cea mai buna la ora actuala.

suporterita
31st March 2005, 13:08
Am votat pentru victorie si cred in ea.sa vina Mutu mai repedee.. este singurul om de gol care il avem.sa tinem luminita aprinsa,prin tunelul calificarii, daca batem Macedonia ne putem gindi cu speranta la urmatorul meci.nu am conceput vreodata ca nationala Romaniei sa joace un meci fara miza calificarii.astazi Mitea va marca.
am zis bine.sa vina si Mutuuuuu!!!

Marquise MGP
31st March 2005, 13:51
@marquise

Imi spui si mie daca a dat o pasa buna Contra al tau? In tot meciu`... Pe mine ma apuca mila, cand il vedeam cum se complica, si imi aduceam aminte de anul 2001 (sau 2002) cand era ales cel mai bun fundas dreapa din lume.

nu e contra al meu...eu il vreau pe stoican pe dreapta...dar din ce am vazut in cele 2 meciuri inclin spre contra fata de ogararu...nam nimic cu stelistul da nu il vad plecand la o ekipa mare.

suporterita
31st March 2005, 14:04
Ogararu...este suficient ca un jucator sa aiba un meci mai slab si ii punem stigmatul.nu cred ca ar fii facut nici unul fata in meciul cu Olanda,nici Rat nici Stoican.Ogarau a facut meciuri excelente in cupa UEFA datorita omogenitatii echipei Steaua,nationala asta numai omogena nu este.nu cred in povesti despre fotbalul romanesc cu jucatori fara cultura fotbalistica.daca lui Ogararu ii reprosam, lui Piturca ii reprosam,lui Ghioane cei facem ca am luat gol in secunda 45 a meciului?hai sa comentam lipsurile fotbalistilor romani :greseli nepermise de marcaj,fazele fixe,indolenta care o au cind sunt in avantaj,dar si cind sunt condusi,lentoarea si altele.hai sa-l lasam pe Ogararu sa se coaca si sa ne gindim la entuziasmul lui Mitea, s-ar putea sa-i molipseasca si pe ceilalti si pe noi.

realmadrid.com
31st March 2005, 14:05
Sa imi spun si eu parerea...
Un meci mediocru prestat de natzionala Romaniei...am avut mare noroc ca am jucat cu Macedonia si de ce sa nu spunem...ca l-am avut pe Mitea...cu 2 goluri, cel putzin al 2lea, superb, a tras dintr-un unghi aproape imposibil direct la vinclu...
Pt titlul de cel mai slab jucator...se lupta Chivu, care dupa accidentarea lunga, are o scuza si dl Pancu....care nu inteleg, ce dracu cauta la natzionala...a incercat astazi numai faze complicate, driblinguri, dar nici unul nu i-a iesit...a stricat multe faze de atac ale romanilor, pana la urma cine se crede ???...Ronaldihno, Zidane ?...eu unul nu l-as convoca pe Pancu decat ca o ultima solutzie...
Claudiu Keseru ar trebui convocat...cu toate ca inca are 19 ani...olandezul care ne-a dat gol (unul din cele 2) parca tot varsta asta o are...Hagi a fost numit capitan al natzionalei la 18 ani...ce riscam atat de mult daca il convocam, eu zic ca mai mult riscam cu jucatori gen Moldovan, care vrea sa joace bine, dar nu il mai tzin puterile...
In continuare, sansele noastre sunt egale cu 0...asta in cazul in care cehii sau olandezi se mai impiedica de cineva si noi reusim sa ii batem...

suporterita
31st March 2005, 14:15
poate Olanda bate Cehia la Praga...nu poti spune ca nu mai este nimic de facut ,sunt 6 sau 7 meciuri.selectia Iordanescu a facut-o,nu Piti,Mitea a fost dat deoparte de Iordanescu iar Moldovan, a fost binevenita pasa catre Mitea si gol..

Klauss
31st March 2005, 14:28
M-am saturat de Pancu si de Florentin Petre. Chiar sta echipa nationala in astia doi?
P.S. Noroc cu Mitea!!

suporterita
31st March 2005, 14:40
mai ramine sa se sature si Piturca de ei.

realmadrid.com
31st March 2005, 14:43
Florentin Petre a mai miscat ceva...dar Pancu a fost catastrofa...

Sorin Blaj
31st March 2005, 14:47
Din cei 11 jucatori, cu care Romania a inceput meciul cu Macedonia, au jucat fotbal doar 3: MITEA, Rat si Radoi. Am avut mare noroc ca am castigat.

GG>ROMANIA
31st March 2005, 15:38
Salutari la toti... am urmarit toate comentariile pe care leati facut, sint la primul post... anyway... am observat ca sinteti toti doar niste critici... imi place la romanu nostru... doar critica... si pina la urma cine sustine Nationala cind toata lumea o critica?

incercand sa fac un comentariu despre jocul de ieri as spune ca cei care scriu Macedonia-Mitea 1-2 au dato in bara... a fost Macedonia-Romania 1-2...

incercand sa analizez jucatorii as spune ca au fost prea multi care au jucat sub nivel...

-Contra... contra nu e un jucator de campionat intern... lau stricat, joaca rau acum dar cum dreaq il comparati cu Ogararu? hai sa fim realisti...
-Chivu... a vb mult si na facut mare lucru... nu trebea sa iasa de pe teren ieri a dat dovara de feblete... iar el nare ce cauta in centru e jucator de banda...
-Rat... a jucat fara gafe... ca fundasi e bine dar trebe sa joace mai avansat...
-Radoi... a fost cel mai bun jucator al nostru...
-Munteanu... a jucat ca intotdeauna... a alerga, a muncit.. Respectele mele...
-Pacnu... toata lumea la scuipat. Da, na facut nimic, dar este un jucator cane ne trebe la mojloc, se vede ca stie sa tina "balonu", lui ii mai trebe cineva cu care sa joace
-Moldovan... u jucator care nu mia fost nici o data drag... stiti ca a dat 25 de goluri la nationala in meciuri oficiale... cind??? probabil cind ii dadea Hagi pase de se loveau de el si intrau... oricum nare ce cauta in teren... sa ingrasat ca porcu, este immobil...
-F.Petre... el este cireasa de pe tort... imi place de el alearga... dar e fotbal asta poate sa se duca la atletism dc vrea sa alerge... cred ca e timpul sa incerce pe altcineva in locul lui...
-Mitea... nam ce comenta, toata lumea a vz toti stim si probabil toti speram "SA O TINA TOT ASA"... RESPECTELE MELE PUSTIULE...
-Galca... nu ma asteptam de la el... dar a mers ok... nimic special... precum Munteanu... lucreaza, alearga dar nul vede nimeni...
-Cristea si Bucur... cred ca e cazu sa i foloseasca mai mult... alearga se straduiesc incearca ceva, in locu lu Moldovam an 100% loc...
-Lobont... SOLID, SOLID...


Continuand cu ideea de calificare.... eu sunt un tip pesimist de felul meu, dar avem sanse... dc ne ajuta un pic soarta, dc pune Piti un pic mana pe "carte", avem sanse sa o facem...acum avem 4 luni de pregatire dupa care acum avem 2 meciuri de antrenament cu Andora si Armenia pe 17/8/2005 iar pe 3/9/2005 jucam cu Cehia... vine perfect ca sa ne putem aranja un pic mintile, poate luam si un pic de alan dupa acele 2 meciuri... o sa vendem...

HAI ROMANIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!1

Sorin Blaj
31st March 2005, 15:43
Din meciul Macedonia - Romania, am ramas cu patru faze:

1. Min. 18: Mitea inscrie primul gol la nationala Romaniei. Nu stiu daca a sesizat cineva asemanarea izbitoare cu Raducioiu din zilele lui bune, cel putin modul de a se bucura dupa ce a marcat.

2. Min. 30: Chivu - Varza, greseste penibil si Macedonia egaleaza.

3. Min. 40: Chivu - Varza, greseste iar si Macedonia are o ocazie uriasa.

4. Min. 58: Mitea marcheaza pentru 2 - 1 printr-o executia exceptionala, aducand Romaniei o victorie mai mult decat necesara.

Angelina Jolie
31st March 2005, 16:35
Cu amaratii suntem lei paralei insa cu echipele adevarate suntem mielusei. Vai si amar.

Sorin Blaj
31st March 2005, 16:39
Nici cu amaratii nu mai suntem lei.

ultras_sportul
31st March 2005, 17:23
Ramane memorabila si pasa lui Bucur pentru Petre care rateaza incredibil din 6 metri, cred ca se gandea la o noua partida de pescuit cu fir electric :happy :o:

Angelina Jolie
31st March 2005, 17:49
Mie nu mi s-a parut amuzant ceea ce a patit atunci Florentin Petre. Nici acum nu mi se pare. :rosu:

ronaldinho
31st March 2005, 17:59
Nu stiu in ce masura Caramarin ar face fata. I s-a dat o sansa in meciul cu Armenia. A fost titular. Ne-au dominat armenii la mijloc. Coman ar trebui sa-i ia locul lui Mitea, iar in momentul de fata nu cred ca e posibil acest lucru. Ilyes il urmaresc de cand a venit la Rapid. E foarte bataios, incredibil de constant, dar nu-l ajuta fizicul si are 31 de ani. Eu il vazusem candva, cand evolua la Craiova, pe Grigorie coordonatorul de care aveam nevoie. Din pacate a ajuns la Dinamo. Andone are un alt stil. Pentru el toti jucatorii sunt mercenari. Ori atacanti or fundasi. Si pacat de asta, pentru ca Dinamo are 2 jucatori de creatie care, daca ar juca pe un stil mai ortodox, ar putea fi niste solutii bune. La Steaua mi-a placut mult de Lovin in returul cu Villareal. Dica ar fi si el o solutie, dar trebuie sa iasa din conul de umbra in care a intrat. Deocamdata singurul jucator capabil de a fi coordonator mi se pare Plesan, care din pacate joaca pt ultima clasata. Poate castiga Cupa, baga Staicu banu si il vedem din toamna pe Plesan prin cupa UEFA. Cristocea e un juc interesant, dar trebuie sa plece de la Farul. Dintre cei plecati pe afara ar mai fi Cernat si Sanmartean. Nu stiu pe cine va alege Piti, dar ne trebuie unul.

Cat despre criticile aduse lui Pancu, eu zic ca ne grabim. Daca va uitati la golul 2, el a fost cel care a tras 2 jucatori dupa el. A jucat ieri bine, fara minge :D . Problema este ca nu a jucat cu Moldovan niciodata. Odata cu revenirea lui Mutu, sper ca-si va gasi si Pancu rolul ( nu pe banca /hello ). Analizand cele 2 meciuri, daca ar fi sa aleg intre Pancu si Ilie as opta pentru al doilea, in spatele lui Mutu. Dar numai piti stie ce surpize ne mai rezerva. :happy

roxana_cj
31st March 2005, 18:25
Pancu ar trebui sa-si dea demisia sau cel putin sa se ceara afara ca e dezastru in perioada asta!

uti2102
31st March 2005, 18:38
Cred k culege roadele declaratzilor dinaintea meciului cu Steaua din Cupa UEFA. :evil:

ultras_sportul
31st March 2005, 20:03
Nu cred ca era normal si moral sa pescuiasca electric domnul Petre :(

Thanya
31st March 2005, 21:27
Numai pe Florentin Petre l-atzi vazut gafand?In afara de Mitea shi Radoi care au jucat ceva fotbal,restul au fost varza.........shi ei vor sa mearga in Germania :no: