PDA

View Full Version : Etapa 26: CFR - Petrolul 1-1



delaoltenia
28th March 2014, 11:18
Duminica 06.04.2014, ora 21:00, Digi Sport 1

Shinnok
28th March 2014, 23:24
egal
pentru ca joaca petrolul.

cataa.
1st April 2014, 15:27
2 solist

Leo
1st April 2014, 18:42
Castiga Petrolul.

delaoltenia
1st April 2014, 21:16
egalitate

SpyS
2nd April 2014, 10:25
Coregrafie "Petrolul - 90"

Galeria "Lupii Galbeni" apeleaza pe aceasta cale la publicatia dumneavoastra in ideea de a ne promova intentiile legate de organizarea unei coregrafii grandioase care sa aniverseze al 90-lea an de existenta al clubului nostru iubit, F.C. Petrolul Ploiesti! In acest sens, suporterii doresc sa realizeze un spectacol unic pe tot stadionul "Ilie Oana" in perioada apropiata, insa pentru implinirea acestui deziderat este nevoie de sustinerea financiara a celor care iubesc Petrolul si care apreciaza realizarile de tribuna puse in scena de suporterii din peluze. Astfel, acestia din urma au drept "plan de bataie" identificarea si atragerea a macar 1.000 de prahoveni interesati sa contribuie cu suma de 30 ron pentru realizarea unei coregrafii fara egal in Romania, "Petrolul - 90". Evident, si cei care doresc sa contribuie cu o suma mai mare sau mai mica decat acest plafon, stabilit aleatoriu si entuziast, o pot face la Yell Wolf Pub, amplasat la Peluza I a arenei "Ilie Oana", zilnic intre orele 12.00 si 23.00, incepand cu ziua de joi, 3 aprilie 2014. Cotizantii vor fi inscrisi intr-un tabel unde vor si semna in dreptul sumei donate, lista inscrisilor urmand a fi actualizata la fiecare 48 de ore, pe site-ul doarpetrolul.ro, dupa ce in prealabil a fost scanata. Metoda adoptata se doreste a contribui la inlaturarea oricaror dubii privind sumele colectate, totodata organizatorii actiunii urmand sa publice informatii doveditoare despre destinatia donatiilor incasate. Cei care doresc sa sustina realizarea coregrafiei prin donarea unor materiale necesare (vopsele, diluanti, material textil etc...) o pot face contactandu-ne in prealabil pe adresa predatav@yahoo.com. In semn de respect pentru efortul depus de cei interesati, la final se va organiza o tragere la sorti, iar castigatorul urmeaza sa primeasca un cadou cu totul si cu totul special cu ocazia acestui an aniversar.
UPDATE: Cont bancar Asociatia "Lupii Galbeni": RO95BRDE300SV82232613000 BRD Ploiesti

Cu respect, Octav Preda, Asociatia "Lupii Galbeni".

Duba
3rd April 2014, 17:15
Nu stiu de ce, dar cred ca CFR-ul se va impune. Tiganul mic a venit cu ghinion pt. echipa finantata cu bani de la buget. 1

SpyS
4th April 2014, 14:09
Nu stiu de ce, dar cred ca CFR-ul se va impune. Tiganul mic a venit cu ghinion pt. echipa finantata cu bani de la buget. 1
Bai Duba, esti de kkt! Chiar si tu stii asta. :)

Ceea ce nu stii tu dar faci pe popa prostu ca de fiecare data, si poate si din invidie pe o echipa asa mare si de traditie precum Petrolul Ploiesti care anul asta va sarbatori 90 de ani de existenta printr-o coregrafie unica in Romania chiar la meciul cu steaua din campionat sau la finala cupei, nu de alta, dar sa va mai facem inca o data de ras, deci ceea ce trebuie sa mai stii tu este ca Petrolul nu este finantata din bani publici ci doar premiata pentru performanta(loc 1-5+cupa) si are o serie de sponsori in frunte cu cel mai nou si important , OPEL + bani multi care intra din bilete si marketing, mult mai multi ca la orice echipa din liga 1.
PA!:ok:

nayram
5th April 2014, 00:50
uite cine ne facea pe noi de ras, betrolu:happy Au si uitat meciu din supercupa

Sevilla86
5th April 2014, 16:59
Puteti sa castigati "razboiul galeriilor", nu ma intereseaza. Din partea mea sa moara toti ultrasii din Romania. Sa fie ca in Anglia, merge lumea ca la spectacul cu copii fara sa zbiere langa ei nebunii ca isi baga organul in mormantul mamei lu' nu stiu ce jucator.

castiga Steaua campionatul, e steaua cea mai buna, dar noi avem coregrafii mai mishto ; sau: ne-am infiintat inaintea lor, avem traditie ; sau: suntem curati, Steaua face manarii ; etc...

Pe unii dintre noi, chiar ne intereseaza ce se intampla pe teren, nu maimutele din tribune care vor sange si batai. Mi-e scarba de voi :D

castigati voi lucrurile marginale, noi ne multumim cu trofee si participari in Champions league. Pentru mine asta conteaza, sa vad echipa de suflet ca joaca fotbal si castiga meciuri.

SpyS
5th April 2014, 17:16
25 ade ani de 'B' si chiar cativa de 'C', asta referitor la traditia de care aminteai, de ras voi, amarastenilor, nu aveti cum sa ne faceti. Palmaresul vostru este unul ca vai de el, iar in intalnirile directe diferenta de meciuri castigate este clar in favoarea noastra. Voi si U. Cluj sunteti echipele cu cele mai multe intrangeri administrate de super campioana STEAUA.
De afltfel, de la ravenirea voastra in prima liga, dupa o pauza f.f. lunga, v-am ars aproape de fiecare data. N-aveti nici macar o victorie.
Cat despre bani publici, asa se numesc banii pe care-i aloca primaria voastra, daca nu stiai.

Si inca ceva. Terminati cu minciunile! Istoria voastra are aproximativ 60 de ani, nidecum 90. Pune mana pe Istoria de la A la Z a fotbalului romanesc de Mihai Ionescu si citeste-o cu atentie. Nu va mai falsificati istoria! Oricum nimeni nu va crede minciunile pe care niste minti bolnave incearca sa le propage tinerilor iubitori de fotbal.

P.S. Poate-l sanctioneaza careva si pe acest derbedeu cu limbaj de subpodar. Sau nu exista acelasi regulament pt. toata lumea?????? Leodacin, se aude pasarico????


Care e problema bai Duba ca zici "25 de ani de B"(stiu ca ai zis-o la alibi pe asta cu 25, in realitate fiind mult mai putini ani in B pentru Petrolul si aia toti fiind echipa de TOP in B, adica ori am promovat imediat in A, ori nu am terminat niciodata mai jos de locul 3, cerceteaza daca nu crezi - PETROLUL a fost mereu in istoria Romaniei printre cele mai bune 5 echipe all time) ?!! Pai decat ca voi adusi de comunisti direct in A, mai bine ca noi sau ca alte echipe de traditie care au respectat si respecta cu fair play competitia, chiar daca au jucat pe bune si in B. ;)

Si eu pot sa zic acuma ca decat ca voi Steaua, cu 25 de titluri furate, mai bine Petrolul cu 4 campionate si 3 cupe toate curate. Si crede-ma ca am de 1001 de ori mai multa credibilitate si adevar cand spun astea decat ce ai spus tu despre noi. Ciau! :ok:

PS Stai calm acolo, "pasarica" m-a sanctionat , uite ai fost ascultat!

SpyS
5th April 2014, 17:20
uite cine ne facea pe noi de ras, Petrolu:happy Au si uitat meciu din supercupa
Una doua o dati pe super cupa acuma, cand ati jucat aproape tot meciul cu 1 om in plus iar noi nu am avut jumate dintre titulari pe teren.:D Dar nu spuneti si de ultimele 2 meciuri din campionat de la voi. Oricum va rupem la Ploiesti! :ok:

Dar pana atunci sa batem acum la Cfr si o sa avem grija si de voi mai incolo. ;)

Sevilla86
5th April 2014, 18:06
cerceteaza daca nu crezi - PETROLUL a fost mereu in istoria Romaniei printre cele mai bune 5 echipe all time

Sunteti pe locul 7 la titluri castigate, pe locul 5 la Cupe si 0 supercupe.
De unde pana unde in primele 5 echipe ale Romaniei?

Ati castigat doua titluri si o cupa prin anii '50 si '60, v-a mers mai bine dupa ce a aparut Steaua decat v-a mers inainte :rolleyes:


Si eu pot sa zic acuma ca decat ca voi Steaua, cu 25 de titluri furate, mai bine Petrolul cu 4 campionate si 3 cupe toate curate.

Iar o luati pe aratura :D


Oricum va rupem la Ploiesti! :ok:

O sa fim campioni la vremea aia, da' nici rezervele Stelei nu le bateti. Voi cu vedetele voastre secondhand Mutu si Zicu.

BBB
6th April 2014, 16:05
Baieti, nu divagati. Aici vorbim despre cfr (care se desfiinteaza in viitorul apropiat sau ajunge in B) si Petrolul.

Razvan T.
6th April 2014, 18:55
Ba duba uite mai bine suporteri cu divizia B in spate decat curve nenorocite ca tine care dispar cand echipa merge rau si dupa aia apar sa se bata cu piatra in piept.
A da, sa-ti bagi ba trofeele in cur ca zau ca nu-mi pasa de ele. Daca ne pasa eram oi sau franari de mici (de prin 2007).

Sir. Eko
6th April 2014, 19:58
Ba. Merge sigur X aici ? 3.25 cota. Arunc un 30 de lei ?

BBB
6th April 2014, 20:21
Depinde. Eu unul ma tem de flerul lui Miriuta, aceasta combinatie de Pep Guardiola cu Marko Bela. Atata ii de slab individul asta ca antrenor, pe cat e de infatuat. Se potriveste de minune in gruia, asa-s toti acolo. Material de liga a 2-a, basini de champions league. Ma tem sa nu-i violeze prea tare Petrolul si sa iti arunci banii cu X-ul ala.

Sir. Eko
6th April 2014, 20:50
I see.

Hingherul
6th April 2014, 20:55
Sforta CFR! bozgor de mic :D

fire_rain
6th April 2014, 21:07
Sunt pe duca si astia.si_luat paskany banii.gata.inapoi la jocuri cu sanatatea.cluj

Hingherul
6th April 2014, 22:10
rosu la unul din drogati :D

Hingherul
6th April 2014, 22:18
vai ce varza sunt ungurii..... cum ma sa iti dea drogatii gol si cu un dependent in minus?????

Shinnok
6th April 2014, 22:19
Gaz Metan a scris istorie. nu-i mai bate nimeni p-astia pana la final.

Bobi Cearton
6th April 2014, 22:19
Ce ofsaid a fost?:confused:

dextercioby
6th April 2014, 22:24
Ofsaid clar la faza golului.

Bobi Cearton
6th April 2014, 22:26
Texeira sau cel care a centrat?

dextercioby
6th April 2014, 22:28
Cel care a centrat a fost 50 cm in ofsaid.

Bobi Cearton
6th April 2014, 22:31
Mancester City a dat gol dintr-un ofsaid de 2 m.

Hingherul
6th April 2014, 22:40
goooooool a lu` Costea :))

Shinnok
6th April 2014, 22:41
bine, cefereii. era pacat sa nu faca petrolul al 13-lea egal.

Hingherul
6th April 2014, 22:43
ce mistoc e sa ai sacii in caruta si sa te uiti la mediocrii astia cum se zbat in van... :D

delaparis
6th April 2014, 22:46
Ce rost avea sa egaleze CFR ? :rosu:

Shinnok
6th April 2014, 22:46
ce mistoc e sa ai sacii in caruta si sa te uiti la mediocrii astia cum se zbat in van... :D
http://media.tumblr.com/tumblr_lr8vruD9lV1qbguj4.gif

Shinnok
6th April 2014, 22:50
acum aflu si eu ca Geraldo a fost cel eliminat. salut, Geri :rolleyes:

Hingherul
6th April 2014, 22:54
1-1 final. daca doriti sa radeti de cfr.... sau de petrolu`.... :D

Bobi Cearton
6th April 2014, 22:54
Petrolul a jucat brici in 10 oameni, pacat ca fara varf.
Texeira a fost cel mai bun de pe teren.
Zicu cel mai slab (era sa zic mai prost).
De la CFR n-am remarcat pe nimeni pt ca nu ma intereseaza.:D

Shinnok
6th April 2014, 22:54
...si de petrolul.

Bobi Cearton
6th April 2014, 22:55
dorim sa radem de cfr si de petrolul.

Nu e cazul, mai bine radeti de voi.

Shinnok
6th April 2014, 22:56
asa sa fie.

bai Hinghi, suntem pe primul loc :happy si suntem neinvinsi :happy

Bobi Cearton
6th April 2014, 22:58
Hai la somn, ca maine evem treaba.

Cristyniku
6th April 2014, 22:59
Doar mie mi se pare ca fata asta se potriveste cu Felgueiras? :))

Dexter30
6th April 2014, 23:04
Ar trebuie sa se scoata meciurile Petrolului de la pariuri. E prea simplu, pui X si castigi. :D

Hingherul
6th April 2014, 23:06
asa sa fie.

bai Hinghi, suntem pe primul loc :happy si suntem neinvinsi :happy

:happy:happy:happy:happy:happy
termina ca ma doare burta de ras :happy:happy:happy

nayram
6th April 2014, 23:15
:happy:happy:happy:happy:happy
termina ca ma doare burta de ras happy:happy

facem eventu anu asta?:happy:happy:happy

Shinnok
6th April 2014, 23:16
castigam si campionatul, si cupa, si supercupa :happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy

delaparis
6th April 2014, 23:20
Si picati in GRUPA in septembrie :)):)):)):)):)):)):))

Shinnok
6th April 2014, 23:20
si va dam cincila cum i-am dat lu' dinamo :happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy

Hingherul
6th April 2014, 23:23
practic ne pregatim pentru champions league :happy:happy:happy:happy:happy:happy

delaparis
6th April 2014, 23:23
Eu vorbeam serios :)):)):)):)):)):))

Shinnok
6th April 2014, 23:24
SI EU :happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy

delaparis
6th April 2014, 23:29
Nu aveti destui bani :drak:

Shinnok
6th April 2014, 23:51
dar avem valoare :happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy

delaparis
7th April 2014, 00:09
Te spun lu' mama :(

Shinnok
7th April 2014, 00:10
promit sa nu mai fac :happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy

http://www.itconnectexpo.com/download/ShakeHands.gif

delaparis
7th April 2014, 00:17
Pai stai in picioare atunci :)):)):)):)):)):))

Shinnok
7th April 2014, 00:21
Se aude si asa :happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy

delaparis
7th April 2014, 00:25
Cum vrei, atunci stai in genunchi :)):)):)):)):)):))

Si sa revin la meci totusi. Are rost sa vorbesc de arbitru?

Shinnok
7th April 2014, 00:28
http://i.imgur.com/sFV5vhr.gif

SpyS
7th April 2014, 01:17
Ne-a arbitrat un ungur de al lor Kovats sau Kovacs sau cum draq il mai cheama pe ins. Plus ca e omul de casa al celor de la Astra. Era normal sa ne fure bozgorul ratat. Rosu gratuit la Alves. Daca ramaneam in 11 pana la final, Petrolul castiga cu 2-0 , dar asa ne-au egalat pe final.

Si cand te gandesti ca Kovac asta era programat sa ne arbitreze in finala cupei de anul trecut tot cu ei! Ptiu drace!!!

Bobi Cearton
7th April 2014, 18:06
Las-o asa cum a picat. Eliminarea lui Gerardo a scos Petrolul din letargie. Cele 40 min jucate in 10 au reprezentat cea mai buna perioaca jucata anul asta. Jucatorii au aratat caracter, autodepasire, vointa si efort conjugat.

Sunt sperante ca la Giurgiu se va rezolva calificarea in finala Cupei.

Si mai e ceva, Texeira si Albin au constientizat pentru prima oara ce trebuie sa faca in lipsa unui varf de atac. Se vor duce cu mingea pana in poarta. Daca-i tin balamalele, bineinteles.:D

Leul Oltean
7th April 2014, 19:25
Leutzo, e vreo problema daca ii zic lui Costea ''bozgor prost'' ?