PDA

View Full Version : Etapa 25: Otelul - Concordia 2-0



delaoltenia
21st March 2014, 17:27
Vineri 28.03.2014, ora 19:00/Dolce .
Discutii inainte si dupa disputarea partidei .

Steel Jar18
21st March 2014, 20:04
Nu am putut, nu pot si nu o sa pot sa ma acodez niciodata cu atatea echipe satesti in liga 1.
Doamne dumnezeule. ...ce naiba s-a ales de fotbalul romanesc?

megastar
22nd March 2014, 10:48
Unii au bani, se investe doar in Bucuresti si in anumite orase din tara, iar restul stau si se uita de pe margine. Chiajna e doar o prelungire a Bucurestiului.

delaoltenia
22nd March 2014, 11:00
Sunteti de departe favoriti in meciul cu concordezii, ma gandesc ca le dati de la trei in sus .

fl0o
22nd March 2014, 11:37
Daca invingem la mai mult de un gol inseamna ca ceva chiar merge bine.

delaoltenia
22nd March 2014, 11:54
S-ar putea sa te vad iar suparat, ca dupa meciul cu Astra. :))

Steel Jar18
22nd March 2014, 12:00
Vreau sa castigam, dar nu o sa o facem.
O sa ne impiedicam de descultii astia, exact cum am facut cu restul descultilor din sezonul asta.

cataa.
25th March 2014, 21:18
1 solist

fl0o
25th March 2014, 21:22
Am uitat sa va anunt ca de data asta jucam vineri ;)

Leo
25th March 2014, 22:16
1 solist.

delaoltenia
25th March 2014, 23:38
1.

Steel Jar18
26th March 2014, 06:24
2 solist mare de tot.
Avem jucatori cu neplatati de 5 luni si unii au depus memoriu pt a deveni liberi.
Eu unul am cedat si m-am impacat cu ideea ca nu se mai poate face nimic.
Ca sa vezi in ce hal schimba gustul banului si puterea politica omul.
Stan ne-a vandut pt ambitiile lui politice si stiu ca nu era echipa lui si ca nu avea ce face pt ca umflatul de Bors a vrut, cu orice pret, sa puna mana pe bani, dar s-a dat la o parte si ne-a lasat sa murim.

fl0o
26th March 2014, 06:35
m-am impacat cu ideea ca nu se mai poate face nimic.Nu e bine. Asta vor ei sa facem.

Steel Jar18
26th March 2014, 08:52
Nu mai pot sa mai suport luptele astea si de 3 ani se dau incontinuu.
Eu sunt resemnat si punct...pt mine e gata.
Fara Otelul nu ma intereseaza Liga 1 si nici fotbalul.

Tim
26th March 2014, 08:55
........
Stan ne-a vandut .Incredibil!!!

Trei ani au trebuit pentru ca unul din cei mai fanatici galateni sa vada evidenta.Niciodata nu e prea tarziu!


In rest, relax, concordia va da punctele, faceti parte din cooperativa.:ok:

fl0o
26th March 2014, 09:10
Nu stiu ce ti-a lasat tie impresia ca am fost prieteni cu Stan pana acum.
Daca n-a fost atacat destul de dur pana acum a fost pentru ca ne-am pus sperante in el, dar rabdare se cam termina.

megastar
26th March 2014, 09:16
2 solist mare de tot.
Avem jucatori cu neplatati de 5 luni si unii au depus memoriu pt a deveni liberi.
Eu unul am cedat si m-am impacat cu ideea ca nu se mai poate face nimic.
Ca sa vezi in ce hal schimba gustul banului si puterea politica omul.
Stan ne-a vandut pt ambitiile lui politice si stiu ca nu era echipa lui si ca nu avea ce face pt ca umflatul de Bors a vrut, cu orice pret, sa puna mana pe bani, dar s-a dat la o parte si ne-a lasat sa murim.

Si eu cred ca e foarte posibil sa luam bataie, nu pentru ca nu avem valoare ci pentru ca e situatia de la club.
Despre partea cu Stan, eu am alta parere insa in acest moment sunt in minoritate printre suporterii galateni asa ca ma abtin.
Lupta noastra trebuie sa continue pentru a salva clubul de la disparitie. Mi se rupe ca retrogradeaza, nu aici e problema.
Nu pot uita cuvintele liderului galeriei de la FC Arges care vorbea cu rapidistii si cei din Craiova : " Voi macar aveti unde sa mergeti, ca e in B, ca e in C, eu nici macar asta nu mai am".

Steel Jar18
26th March 2014, 09:30
Nu imi este frica de retrogradare, nici nu se pune problema sa ma sperie un lucru atat de mic.
Imi este frica ca echipa este inconjurata numai de oameni cu interese proprii si nimic bun nu o sa iasa din asta.
In lupta lor personala , o lupta a orgoliilor prostesti, o sa ne distruga si nu o sa mai fim niciodata la fel.
Si cand zic ca Stan este o dezamagire , o spun pt ca si-a vazut interesele lui si a uitat de noi.Echipa nu a fost a lui ca sa poata sa o vanda el , dar parca putea sa fie mai deschis cu noi.
Asta e tot ce asteptam de la el, sa fie cinstit si nu sa se dea lovit si sa accepte atat de usor. Inteleg ca are alte indatoriri acum si ca nu poate sa duca un razboi cu Adamescu si ai lui, dar macar sa vina alaturi de noi si sa arate ca este cu noi.
Stiu ca si el sufera pt tot ce se intampla la echipa , ca a fost fortat in criza de timp sa caute pe cineva care sa ne scape de sacalii de Bors si vasalii lui, dar nu a iesit si s-a fript rau de tot.
Asteptam sa fie alaturi de noi si nimic mai mult.
Ps. Valoric suntem peste toate echipele pana la locul 6 si poate peste cateva de acolo, dar la ce lupte interne sunt la noi si ce probleme....o sa luam batai usturatoare pana la final.
Lotul actul , luat individual, este mult peste cel cu care am luat campionatul.

Razvan T.
26th March 2014, 10:49
Da voi nu sunteti in insolventa?
Din cate stiu in cazul asta jucatorii (angajatii) trebuie sa fie primii platiti in momentul in care intra banii in club. Oricum in cazul in care sunteti in insolventa si picati in B faliment scrie pe Otelul ca si pe orice echipa care se afla in situatia asta.
Rapid are noroc ca a tot lalalit partea cu aprobarea planului de organizare.

Steel Jar18
26th March 2014, 11:01
Noi suntem istorie si aici nu mai este nimic de discutat.
Degeaba ne salvam pe teren pt ca o sa fim retrogradati in afara lui.
Tot ce imi doresc este sa se termine toata sarada asta si sa ne termine sau sa ne lase in pace.
Nu mai suport sa se joace cu inima mea, cu inimile noastre niste nenorociti.
Intotdeauna sufera suporterii din cauza unor nenorociti si asa ne pierdem toate echipele din tara care au insemnat ceva.
S-au dus echipe cu traditie mai mare decat a noastra si nu fac o drama nationala pt ca ne ducem si noi. Este drama noastra personala si vreau doar ata...sa se termine cat mai repede, ca de 3 ani se joaca astia cu noi.
Banul e ochiul dracului si se dovedeste de fiecare data acelasi lucru.

fl0o
26th March 2014, 11:19
Eu inca nu sufar de inima si prefer sa ne chinuim asa decat sa se intample faza cea mai urata. Nu stiu cat mai rezista jucatorii dar nu-i condamn daca aleg sa plece.

megastar
26th March 2014, 11:33
Da voi nu sunteti in insolventa?
Din cate stiu in cazul asta jucatorii (angajatii) trebuie sa fie primii platiti in momentul in care intra banii in club. Oricum in cazul in care sunteti in insolventa si picati in B faliment scrie pe Otelul ca si pe orice echipa care se afla in situatia asta.
Rapid are noroc ca a tot lalalit partea cu aprobarea planului de organizare.

Si daca nu sunt platiti primii jucatorii, ce? Conducatorilor nu le prea pasa de ce se intampla cu clubul, dorind probabil falimentul, asa ca orice penalizare e binevenita.

megastar
26th March 2014, 11:47
Eu inca nu sufar de inima si prefer sa ne chinuim asa decat sa se intample faza cea mai urata. Nu stiu cat mai rezista jucatorii dar nu-i condamn daca aleg sa plece.

http://fcotelulgalati.info/henrique-e-primul-care-iese-in-fata.html

Razvan T.
26th March 2014, 11:51
Si daca nu sunt platiti primii jucatorii, ce? Conducatorilor nu le prea pasa de ce se intampla cu clubul, dorind probabil falimentul, asa ca orice penalizare e binevenita.

Pai jucatorii ar putea sa ceara falimentul clubului.

megastar
26th March 2014, 12:01
Pai jucatorii ar putea sa ceara falimentul clubului.
Ceea ce credem noi ca vrea si Adamescu, avand in vedere ca a luat ce a dorit de la club.

fl0o
26th March 2014, 12:03
http://fcotelulgalati.info/henrique-e-primul-care-iese-in-fata.html

Pai dupa ce ca nu e platit nici nu joaca. E normal sa plece.

Tim
26th March 2014, 13:00
Nimic nu stiti. Ce voi spune in continuare nu o luati ca pe o jignire ci ca pe o constatare: voi nu sunteti buni manageri, nu intelegeti ca astae singura cale spre performanta la galati. galatiul ,prin traditie este asociat foamei, oamenii de acolo coabiteaza cu foamea de generatii. In anul cand ati furat titlul, in afara de dopajul de la Dopinel ,un alt factor esential a fost foamea. Foamea din stomacul jucatorilor.

Nu ma credeti? Atunci aduceti-va aminte dupa ce s-au vazut cu primele pt titlu in cont, cati au mai jucat fotbal cu burtile pline? Remember Rapa, ce freza de papitzoi prost si-a tras, remember cum a fost nevoie sa va vindeti tot lotul pentru ca niciunul nu mai dorea sa joace.

Dati-le banii la zi sau chiar in avans si veti vedea ce indigestie vor face.

Si inca odata ,relax, concordia va da punctele.

fl0o
26th March 2014, 13:12
... ce chef am de tine. Spui numai prostii, n-ai fost in viata ta aici dar crezi ca majoritatea romanilor o duc mai bine decat noi. Iti zic sa stai linistit ca traim mai bine decat multi altii. Chiar suntem in top. ;)

delaoltenia
28th March 2014, 11:51
http://i60.tinypic.com/2cqcmt0.jpg

Otelul Galati: Goicoechea – Miselaricu, Sarghi, Prestia, S. Ilie – Giurgiu, Cooper, Lovin – Astafei, Tudorie, Marquinhos

Concordia Chiajna: Ramniceanu – Cretu, Melinte, Bambara, Savin – Papasterianos, Ispir – Onduku, Purece, Serediuc – Wellington


28.03.2014, Galati, Stadion: "Otelul", ora: 19:00/Dolce Sport 1

Tim
28th March 2014, 13:23
Ati pus 1 solist? Sa nu ziceti ca nu v-am spus.
Hai sa facem bani pe spatele lor.:D

fl0o
28th March 2014, 13:28
Ati pus 1 solist? Sa nu ziceti ca nu v-am spus.
Hai sa facem bani pe spatele lor.:D

Eu n-am pus.

megastar
28th March 2014, 15:49
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/exclusiv-s-au-platit-salariile-restante-iar-otelul-poate-depune-dosarul-de-licentiere-in-paralel-continua-discutiile-pentru-vanzarea-clubului-12351475?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+prosport%2FzWZD+%28ProSport.r o%29

Tim
28th March 2014, 16:18
Uite asa imi fut mie solistul sigur.:(

Doctor_Satan
28th March 2014, 16:23
2 lucruri ma scot din sarite:
1. de la meciul cu Brasovul doar Dolce transmite meciurile noastre;
2. de ce jucam cu Tudorie titular, iar Henrique rezerva de final de meci?
Inteleg ca e tanar si trebuie sa i se ofere o sansa, dar Henrique era mult mai eficient.

megastar
28th March 2014, 16:28
2. de ce jucam cu Tudorie titular, iar Henrique rezerva de final de meci?
Inteleg ca e tanar si trebuie sa i se ofere o sansa, dar Henrique era mult mai eficient.

Tudorie trebuie vandut, e marea speranta. Ajunsese intre primii 15 jucatori U18 din Europa. Henrique inscrisese in cateva meciui 7 goluri, insa nu are asa mare cota.

Razvan T.
28th March 2014, 16:30
am pus x pauza :D

Bobi Cearton
28th March 2014, 20:49
Otelul i-a ciufulit pe sumudici.

Razvan T.
28th March 2014, 21:16
am pus x pauza :D

Cota de 2.1, numa buna. :D

Tim
28th March 2014, 21:20
Ma pricep sau nu?

Sunteti oameni seriosi, va intreb, asta e concordia din meciurile cu Petrolul si Astra? Ce v-am zis? Era atat de previzibil. Acum pariati tot castigul de azi pe victoria viitorului din voluntari.

Razvan T.
28th March 2014, 21:24
vindeti meciul? :))
sa dea dracu sa nu faceti macar un x la pauza :D

Tim
28th March 2014, 21:31
Doresc sa felicit performanta jucatorilor galateni care acum de Paste au reusit sa-si incaseze salariile de la Craciun.:happy

Leo
28th March 2014, 22:47
1
andrei_x, cataa., Dario, fl0o, leodacin, megastar, snookerinfo, STEEL, Steel Jar18, STEELMAN


Felicitari cunoscatorilor!

fl0o
29th March 2014, 08:01
Daca invingem la mai mult de un gol inseamna ca ceva chiar merge bine.Deci e bine:) pe teren e foarte bine. Le multumesc din inima jucatorilor :)

Tim
29th March 2014, 10:13
Deci e bine:) pe teren e foarte bine. Le multumesc din inima jucatorilor :):happy:happy


puteam sa jur ca o sa ne povestiti de valoarea lotului si nimic de necombatul concordiei. Are dreptate Adamescu sa isi bata joc de voi, aveni nevoie de atat de putin ca sa fiti fericiti: un blat si un salariu de acum cateva luni si iar e pace pe Dunare.:))

megastar
29th March 2014, 10:27
Deci e bine:) pe teren e foarte bine. Le multumesc din inima jucatorilor :)

Din pacate problemele nu sunt rezolvate. S-a platit un salariu, se va lua licenta, dar sunt multe lucruri anapoda la club.
Pentru cei care spun ca am facut blat, ar trebui sa se gandeasca la faptul ca nici dracu' de la Otelul nu ar da bani pentru ca echipa sa castige, iar despre reciprocitati nu poate fi vorba, pentru ca la Chiajna, Otelul a obtinut un punct.

Tim
29th March 2014, 10:41
Naiv ca de obicei.

Tu de cooperativa ai auzit?

fl0o
29th March 2014, 10:51
Din pacate problemele nu sunt rezolvate. S-a platit un salariu, se va lua licenta, dar sunt multe lucruri anapoda la club.
Pentru cei care spun ca am facut blat, ar trebui sa se gandeasca la faptul ca nici dracu' de la Otelul nu ar da bani pentru ca echipa sa castige, iar despre reciprocitati nu poate fi vorba, pentru ca la Chiajna, Otelul a obtinut un punct.

Eu vorbeam doar despre situatia din teren... e buna.

Bobi Cearton
29th March 2014, 11:33
Concordia a jucat slab rau, a avut multi jucatori titulari lipsa.
Fundasii centrali, in primul rand.

Desi Otelul a facut cel mai slab meci din retur, pe desculatii de la Chiajna ii batea oricine ieri.