PDA

View Full Version : Sondaj: Ar trebui gratiat Gigi Becali?



Vadim
13th March 2014, 20:48
Se spune ca majoritatea po****tiei doreste gratierea lui Gigi Becali. Voi ce credeti, ar trebui gratiat sau nu? Hai sa vedem ce se voteaza aici. Chiar e bine de vazut, pentru ca perceptia mea e ca nu este asa, lumea nu vrea gratierea in general.

SwedishMafia
13th March 2014, 20:49
Vadime, stai prost cu traficul la site?Lasa sondajele astea tip sport.ro

Aurel.D
13th March 2014, 20:50
Ce este aia "grațiere"? Categoric, NU!!

Dexter30
13th March 2014, 21:07
Pe net raspunsul va fi nu, dar daca ai face un sondaj printre oameni la Fundulea, Vaslui, Slatina atunci tabara "free jiji" va castiga detasat.

phife
13th March 2014, 21:11
daca pleaca de la Steaua eu ii semnez gratierea.

Bobi Cearton
13th March 2014, 21:15
Sunt de acord.
Raman impresionat cand aud ca da bani pentru oameni aflati in suferita.
Bani, nu gluma, 30.000 euro, 50.000 euro, 70.000 euro.

Leo
13th March 2014, 21:21
Categoric NU.

Sir. Eko
13th March 2014, 21:22
Vadime, stai prost cu traficul la site?Lasa sondajele astea tip sport.ro

:))

Vadim
13th March 2014, 22:20
Vadime, stai prost cu traficul la site?Lasa sondajele astea tip sport.ro

Nu are nici o legatura. Se incearca inocularea unei idei cum ca "poporul" vrea eliberarea lui Becali. Cu ce oameni vorbesc eu nu prea cunosc sa vrea asa ceva. De aia am facut un sondaj sa va ce spun si oamenii de pe forum de aici.

delaparis
13th March 2014, 22:35
Am votat NU din mai multe motive. Si cum sustin ca pedeapsa lui Popescu a fost exagerata vin aici cu argumente inainte sa fie confuzie.
Becali face parte dintre cei care s-au imbogatit subit pe seama statului prin teapa cat se poate mai clara.
In fotbal a investit ceva dar a trisat cat se poate.
A umilit foste glorii ale fotbalului romanesc si international.
A incercat sa se foloseasca de succes in fotbal in scop politic pe o directie nationalista, populista in extrema.

E credincios si are frica lui Dumnezeu. De asta tot imprastie zeci de mii euro la saraci. Stie ca trebuie sa plateasca ce a facut ...

Hingherul
13th March 2014, 22:37
ma asteptam si chiar voiam sa initiez un sondaj cu Popescu. Gigi nu are decat sa stea acolo mult si bine. chiar se simte in bine lipsa lui la echipa. pana si adversarii o simt :D

delaparis
13th March 2014, 22:41
Am uitat sa precizez ca am votat Nu si pt faptul ca e stelist. Deh, varsta asta bat-o Doamne :D

Loup de Mer
13th March 2014, 22:58
Eliberarea lui va fi o diversiune de zile mari. Inca n-a venit momentul, dar e un as in maneca.

TheIceMan
13th March 2014, 23:13
Gratiat, pe ce motive?

Sevilla86
13th March 2014, 23:53
Sunt atat de putine lucruri cu care majoritatea suporterilor sunt de acord. In sfarsit un thread in care stelisti, dinamovisti si suporteri ai altor echipe mai putin importante, pot cadea de acord :D



Sunt de acord.
Raman impresionat cand aud ca da bani pentru oameni aflati in suferita.
Bani, nu gluma, 30.000 euro, 50.000 euro, 70.000 euro.

Da Bobi, Gigi e un sufletist si un om foarte religios.
Fara indoiala crede ca ii vor fi iertate pacatele daca doneaza 2% din banii pe care i-a furat.

Sunt convins ca Gigi subscrie la ideea "indulgentelor".
http://ro.wikipedia.org/wiki/Indulgen%C8%9B%C4%83_(cre%C8%99tinism)#V.C3.A2nzar ea_de_indulgen.C8.9Be

Mie unul, nu mi-e mila de omul ala.

fl0o
14th March 2014, 08:25
:happy

Tim
14th March 2014, 08:34
Categoric DA. E prea multa liniste la steaua. Sa-l gratieze urgent altfel astia castiga inca 3 campionate.:D

fl0o
14th March 2014, 08:40
Categoric DA. E prea multa liniste la steaua. Sa-l gratieze urgent altfel astia castiga inca 3 campionate.:D
Iar gandesti la fel ca mine?:mda:

megastar
14th March 2014, 09:49
Si eu spun sa il gratieze, a dat bani la biserici si la colindatori.

fl0o
14th March 2014, 10:36
Se apropie si pastele...

mblue
14th March 2014, 12:28
Wtf:o:

Duba
14th March 2014, 12:39
daca pleaca de la Steaua eu ii semnez gratierea.

Nu ma, nu va pleca niciodata de la Steaua. A spus-o chiar acum 2 zile.
Stelistii s-au saturat de apevistii si comunistii care au devalizat clubul. Sau nu-ti mai aduci aminte in ce situatie era echipa in momentul cand a fost preluata de Gigi???

Cat priveste gratierea, eu l-as gratia. Comparativ cu alti derbedei care au furat cat au putut de mult, Gigi a mai dat inapoi. A construit case (vreo 200) sinistratilor, a facut zeci poate chiar sute de acte de binefacere, a dat bani la biserici. Cu alte cuvinte a dat bani inapoi din ce a luat ilegal. Mai mult, a si executat aproape 1 an de detentie.

Paul Atreides
14th March 2014, 13:36
E bun thredul pentru ca poti afla cam ce fel de oaomeni sunt pe aici.
Despre Aurel D. nu am ce sa comentez. Ma abtin cu greu.

Becali este arestat absolut aiurea. Dovada cea mai elocventa este eliberarea lui Babiuc. Care si el a fost arestat din prostie.
Schimbul de terenuri a fost doar un pretext. Pentru ca mortul din deal sa se razbune.

Dexter30
14th March 2014, 13:54
Cat priveste gratierea, eu l-as gratia. Comparativ cu alti derbedei care au furat cat au putut de mult, Gigi a mai dat inapoi. A construit case (vreo 200) sinistratilor, a facut zeci poate chiar sute de acte de binefacere, a dat bani la biserici. Cu alte cuvinte a dat bani inapoi din ce a luat ilegal. Mai mult, a si executat aproape 1 an de detentie.

Ti se potriveste perfect:


http://www.catavencii.ro/De-ce-vor-prostii-ca-gica-popescu-sa-fie-gratiat_0_10471.html

fl0o
14th March 2014, 13:57
Vai de curul vostru... :rolleyes:

Dexter30
14th March 2014, 14:03
Numai al nostru? Dar voi ati aflat unde au disparut banii din Champions League? :D

Paul Atreides
14th March 2014, 14:10
Leodacin: Categoric nu.

Te puteai astepta de la asta la altceva?

Paul Atreides
14th March 2014, 14:13
Dorinta mea: unul ca asta de mai sus sa stea numai o zi in puscarie. Dar vietasii sa aiba grija de el 24 din 24.
Si apoi sa vorbeasca pe OLS.

megastar
14th March 2014, 14:25
Numai al nostru? Dar voi ati aflat unde au disparut banii din Champions League? :D

Da.

bogdan_nj
14th March 2014, 14:35
A construit case (vreo 200) sinistratilor

Sinistratii i-au dat lui pamantul si el a construit casele pe numele lui.

Tyler Durden
14th March 2014, 15:04
eliberatil pe ne-a Jiji cai deal nostru om din popor

Duba
14th March 2014, 15:06
@Dexter30
Bai, tu n-aduci niciun fel de argument. Tu fie esti spalat pe creier de celelalte mizerii care nu-l mai vor pe Becali la Steaua, fie esti CSA-ist (adica cu cei care au devalizat Steaua la toate disciplinele)

Duba
14th March 2014, 15:08
Sinistratii i-au dat lui pamantul si el a construit casele pe numele lui.

N-are importanta. Important este ca acei amarati au unde trai. Ca au un acoperis deasupra capului. De ce n-au facut si alti imbogatiti de dupa '89 un astfel de gest???

fl0o
14th March 2014, 15:17
Ce argumente omule?:happy
Puscarie... si inca e prea putin. O sa iasa si o sa le cerem sa intre iar... si sa-i ia si pe restul.

Amaratii aia sunt amarati tocmai din cauza neamaratilor... si sa-i ia dracu ca-si merita soarta.

Duba
14th March 2014, 15:18
@Dexter30

Si inca ceva, idiot. Pe acest thread subiectul este gratierea lui Gigi Becali, nicidecum a lui Popescu...

Tyler Durden
14th March 2014, 15:21
Era normal ca basina asta batrana de Duba sa sara in apararea ciobanului megaloman, in fond reprezinta cam acelasi tip uman: istericul cu sinapsele arse!:)))

Dexter30
14th March 2014, 15:21
@ Duba

Nu conteaza, ideea se aplica in ambele cazuri. Matale te faci ca nu intelegi sau esti prea greu de cap.

Si nu are nici o legatura prezenta sau absenta lui Becali la Steaua cu situatia in cauza. Chiar nu vad de ce ar trebui sa-i para cuiva rau de Becali sau de alt puscarias doar pe criterii microbiste. Chiar daca as fi fanul nr 1 al lui Becali la Steaua tot nu as considera ca el trebuie sa fie mai presus de lege.

Duba
14th March 2014, 15:25
Matale ai interes sa plece Becali de la Steaua????? Hai sa-ti dau o veste. NU VINDE NICIODATA STEAUA! :D

Duba
14th March 2014, 15:32
@ Duba

Nu conteaza, ideea se aplica in ambele cazuri. Matale te faci ca nu intelegi sau esti prea greu de cap.

Si nu are nici o legatura prezenta sau absenta lui Becali la Steaua cu situatia in cauza. Chiar nu vad de ce ar trebui sa-i para cuiva rau de Becali sau de alt puscarias doar pe criterii microbiste.


Bai, mie imi pare rau. Pt. ca prin mine curge sange ros'albastru. Iar acest Becali nu si-a batut joc de Steaua, asa cum au facut-o mizeriile dinaintea lui.
Fara Becali eram morti, asa cum sunt amaratii astia de la rapid fara UTCopos. Ei saracutii nici macar nu inteleg ca nu vor mai ajunge sa obtina rezultatele din periada Copos nici in 20 de ani de acum incolo.
Eu vreau sa vad Steaua sus, sus de tot. Sa castige campionate, cupe, sa joace in faze superioare in cupele europene. Pana una alta, Becali a realizat aceste deziderate ale majoritatii suporterilor stelisti. Pricepi?????

fl0o
14th March 2014, 15:37
Esti cam agitat... nu te-a asteptat nimeni cu colindul?

Tyler Durden
14th March 2014, 15:40
Esti cam agitat... nu te-a asteptat nimeni cu colindul?

Eh, nu...

Dexter30
14th March 2014, 15:42
Becali oricum castiga bani din Steaua in acest moment. Cum spunea cineva mai devreme, cu el in puscarie e mai multa liniste. Noi castigam campionate, el castiga bani pentru avocati si pentru finantarea campaniei media de pe RTV. Win-Win.

Bonus points pentru mai multa salubritate pe micile ecrane, mai ales ca au intrat la mititica verii Becali, Netoiu, MM etc.

Dexter30
14th March 2014, 15:47
Era normal ca basina asta batrana de Duba sa sara in apararea ciobanului megaloman, in fond reprezinta cam acelasi tip uman: istericul cu sinapsele arse!:)))

Nici macar, e doar un aspirant, tinde spre acest tip de comportament.

Sa ne gandim la orice declaratie marlaneasca a lui El Ciobandante ca la un viol. La un viol el ar face parte din multimea impotenta de pe margine, care totusi se bucura de spectacol.

delaoltenia
14th March 2014, 15:50
Inchis pentru o perioada scurta de timp pentru editari posturi si eventual sanctiuni . Atentie la limbaj, domnilor .

fl0o
14th March 2014, 16:20
Scapa-ne de tot de threadul asta.

delaoltenia
14th March 2014, 16:33
Care-i problema, spune ce te framanta si mai vedem . ;) :D

fl0o
14th March 2014, 16:43
E dubios... sigur s-au rulat niste bani pentru threadul asta si iar o sa se bage sri-ul in seama:D

TheIceMan
14th March 2014, 16:43
Care-i problema, spune ce te framanta si mai vedem . ;) :D

A inghetat Dunarea, s-a scumpit scrumbia :D

phife
14th March 2014, 21:34
ipocriti libidinosi.

dextercioby
14th March 2014, 21:37
Reivan, am citit ce scrisesei. Cepeleme, nici eu si nici Tylerica n-o puteam zice mai bine. :)

Hingherul
14th March 2014, 21:38
ok dar acum ziceti despre subiectul threadului si lasati jignirile ca se lasa cu ciufuleli ;)

phife
14th March 2014, 21:41
ok.
l-as gratia pe Becali doar daca mi-ar mai creste ****.

Hingherul
14th March 2014, 21:51
eu doar daca mi-ar taia-o cineva :))

TheIceMan
14th March 2014, 22:00
Serios acuma, am mai intrebat, pe ce motive legale se poate cere gratierea?

Eu vad asa:

1) Varsta inaintata -- nu este.
2) Boala -- nu are.
3) Caz social -- nu este.

Deci? Pe ce motiv sa-l gratieze?

Asta trebuia intrebat in primul rand, cred eu, dar Vadim sare peste asa amanunte.

Dexter30
14th March 2014, 22:34
Deci? Pe ce motiv sa-l gratieze?


Pentru ca case la oameni. :D

dextercioby
14th March 2014, 22:35
Ca case si mincase. :D

fl0o
15th March 2014, 02:20
Duminica e pustie biserica fara el.

Loup de Mer
15th March 2014, 21:58
eliberatil pe ne-a Jiji cai deal nostru om din popor

Nu prea e de-al nostru, nici din popor

Bobi Cearton
15th March 2014, 22:06
Va fi gratiat de Paste si simpatia po****ta va urca PMP pe culmi nebanuite.

Loup de Mer
15th March 2014, 22:07
Se joaca la pariuri data gratierii?

Vladek
15th March 2014, 22:09
Absolut nu ! Ati innebunit ? Cu Becali si MMeul la inchisoare simultan de-abia incepusem sa savurez si eu linistea .... Becali la puscarie ! Mult timp !

Bobi Cearton
15th March 2014, 22:12
Se joaca la pariuri data gratierii?

Daca as fi Basescu l-as elibera in Saptamana Mare.
Impact religios puternic, EBA o sa castige din primul tur Europarlamentarele:D

Shinnok
16th March 2014, 00:06
Pentru ca case la oameni. :D

pentru ca din seria banilor pentru saraci si pentru ca sus pe Maybach.

Numero Dieci
16th March 2014, 09:58
ok.
l-as gratia pe Becali doar daca mi-ar mai creste ****.

Deci vrei ca Gigi sa-ti creasca ****?

Felatie sau...?

bogdan_nj
16th March 2014, 14:19
Nici nu ar fi trebuit sa se ajunga la un asemenea subiect de discutie. Omul sa-si ispaseasca pedeapsa si cu asta basta.

delaparis
24th March 2014, 21:03
Becali iese astazi din inchisoare (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/becali-iese-astazi-din-inchisoare-nid-105642/)

fl0o
24th March 2014, 21:12
Becali iese astazi din inchisoare (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/becali-iese-astazi-din-inchisoare-nid-105642/)

Sa curga sange... sa se calce cameramanii in picioare, sa blocheze moderatorii toate retelele telefonice, sa ramana reporterele fara par in cap... sa inceapa stirile!

Shinnok
24th March 2014, 21:44
10 luni? credeam ca a trecut doar o saptamana. ma rog...

delaparis
24th March 2014, 21:46
Sa curga sange... sa se calce cameramanii in picioare, sa blocheze moderatorii toate retelele telefonice, sa ramana reporterele fara par in cap... sa inceapa stirile!

Nu inteleg :confused:

Te deranjeaza ca se vorbeste iar de Becali?

tifosi
25th March 2014, 00:33
Doar oamenii inculti isi doresc sa fie gratiat un alt incult. Sunt curios daca s-ar face si un Poll cu Gica Popesko care ar fii rezultatul

Sevilla86
25th March 2014, 02:05
Becali iese astazi din inchisoare (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/becali-iese-astazi-din-inchisoare-nid-105642/)

Mai intai sa vad stirea pe un post/site/ziar serios si apoi o sa cred :D

delaparis
25th March 2014, 02:08
nici tu nu crezi ? :D

Sevilla86
25th March 2014, 02:21
Nu cred si mai presus de atat, nu vreau sa cred :D

fl0o
25th March 2014, 07:18
Doar oamenii inculti isi doresc sa fie gratiat un alt incultToti huuliganii... free gigi!

La ce ora?

Duba
25th March 2014, 12:09
Cititi cu atentie acest articol. Unii dintre voi s-ar putea sa-si schimbe parerea.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dezvaluirile-lui-victor-babiuc-despre-arestarea-lui-gigi-becali-statul-roman-nu-era-proprietarul-terenului-pentru-care-becali-a-intrat-la-puscarie-422430.html




Fostul ministru al Apărării, Victor Babiuc, a vorbit la România TV despre arestarea sa în dosarul schimbului de terenuri în care a fost implicat și patronul Stelei, Gigi Becali, dar și despre cum s-a ajuns la acest schimb în 1999.

"Statul nu era proprietarul terenului dat la schimb lui Gigi Becali și nu putea să fie păgubit. Terenul pe care l-a dat MApN la schimb lui Becali este un teren rechiziționat în 1947 printr-o lege din 1940 și statul avea un drept de folosință temporară. Apoi Gigi Becali a plătit și unor persoane fizice care au venit și au cerut terenul.

Eu, dacă eram în locul lui Gigi Becali, chemam în garanție MApN cînd s-a trezit cu persoanele fizice care au cerut terenul. Și ca să nu le dea terenul, el a plătit. Dar avocații lui nu i-au spus treaba asta și nu s-a făcut nimic", a spus Babiuc în interviul acordat lui Victor Ciutacu.

Fostul ministru a precizat că Becali a plătit tot prejudiciul statului român: "S-a recuperat prejudiciul pentru că a primit somații. Atunci Becali a făcut un gest care mie mi-a făcut plăcere, dar să vedem dacă nu vin și urmările. Atunci Gigi Becali a plătit pentru toți trei cei care eram implicați în dosar și nu este exclus cînd iese să spună că își vrea banii înapoi".

Mai mult, Babiuc a dezvăluit și cum s-a ajuns la schimbul de terenuri din 1999, ca a avut la aceea vreme avizul Consiliului Suprem de Apărare a Țării (CAST): "La ideea de schimb s-a ajuns cînd a venit Becali să ni-l ofere, în august 1998. În programul de pregătire a teritoriului pentru apărare pe anii 97-98 s-a prevăzut construirea unui punct de comandă pentru trupele de uscat la Ștefănești.

Nu știu de unde aflase Becali, dar el avea informația. Înainte de schimbul cu care am fost eu de acord a mai fost un schimb, în timpul ministrului Tinca. Schimb făcut cînd Tinca era în campanie electorală și pe care l-a semnat generalul Cioflină. De acolo cred că știa Becali că armata are nevoie de teren".

newcool
25th March 2014, 12:37
Eu as vrea sa-l grati..pardon, gratifice:D cu inca odata pe-atat.:yes:
Merita omul o grati..pardon, gratificare.;)

tifosi
28th March 2014, 14:19
http://www.sport.ro/liga-1/borcea-si-netoiu-cer-anularea-pedepselor-la-curtea-suprema-ce-surpriza-lovitura-la-care-fratii-becali.html

deci, ciobanul infect care are probleme cu spatele, de cand a intrat la puscarie nu va fii gratiat! sper ca toti cei ce-l vor liber pe acest infractor sau pe popescu si ceilalti infractori sa ajunga la puscarie !!!

Dexter30
28th March 2014, 16:02
Becali nu va fi gratiat! :D

http://www.gandul.info/politica/basescu-nu-il-gratiaza-pe-gigi-becali-12350238

delaparis
28th March 2014, 22:07
Becali: "Ii multumesc lui Traian Basescu" (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/becali-ii-multumesc-lui-traian-basescu-nid-105808/)

E multumit asa. Parca stresa prea mult :D

Dexter30
29th March 2014, 15:38
CTP despre decizia lui Basescu de a nu-l gratia pe Becali:

http://www.gandul.info/gandul-live/cum-comenteaza-cristian-tudor-popescu-decizia-lui-traian-basescu-de-a-nu-l-gratia-pe-becali-12354572