PDA

View Full Version : Etapa 23: Otelul - Ceahlaul 0-1



delaoltenia
7th March 2014, 11:02
Luni 17.03.2014, ora 19:30/Dolce
Discutii doar aici, pe cel mai mare forum de sport din Romania .

Steel Jar18
8th March 2014, 12:57
Trebuie sa castigam meciul asta si jucatorii o sa faca tot posibilul sa o obtina.
Sper sa fim tot mai multi si ii purtam pe baieti spre victorie.

megastar
10th March 2014, 05:59
Sigur va veni multa lume la stadion. Nemtenii sunt o nuca tare, dar meciul asta face parte din categoria celor ce trebuie castigate in acest retur.

Steel Jar18
11th March 2014, 11:22
Megastar, nu avem alta varianta si stim ca baietii o sa lupte pt victorie.
Noi sa fim prezenti pe stadion cat mai multi si sa ii purtam spre victorie, cum am facut de multe ori in trecut.

megastar
11th March 2014, 12:27
Deja nemtenii sunt pusi in garda de modul cum joac amai nou Otelul. Probabil vin sa se apere bine si sa ne surprinda pe contra atac. Daca marcam repede nu vom avea probleme, insa daca nu ne iese jocul din prima va fi greu odata cu trecerea timpului.

Doctor_Satan
11th March 2014, 13:05
Plaiesii lui Pinalti au inceput bine returul si vom avea un adversar care va juca cu 10 fundasi.
Am fost foarte surprins cand am vazut ca meciul cu Brasovul n-a fost programat luni. O fi fost o scapare care vad ca a fost remediata.

fl0o
11th March 2014, 13:15
Am fost foarte surprins cand am vazut ca meciul cu Brasovul n-a fost programat luni. O fi fost o scapare care vad ca a fost remediata.
Ce e vineri, ce e luni... pe bune tot turul am jucat aproape numai in timpul saptamanii, acuma la fel. Si nu inteleg de ce :confused: Am vazut un meci cu Petrolul la care au mers foarte multi galateni (otelisti mai bine spus), a fost frumos... in weekend... nu inteleg de ce nu se vrea asta. Bine ca au alde Chiajna privilegiul asta.:mda:

Doctor_Satan
11th March 2014, 14:32
Pai noi cica nu facem rating.

Steel Jar18
11th March 2014, 15:48
Sper sa nu mai castige Digi drepturile de televizare.:jerk:
Daca noi ne facem jocul nostru si nu se intampla ceva care sa ne schimbe jocul ( o accidentare, eliminare etc) nu avem cum sa pierdem cu Ceahlaul la noi acasa.
Publicul a fost decisiv de foarte multe ori si sper sa contribuim si noi si sa purtam baietii spre victorie.:ok:

megastar
11th March 2014, 16:46
Pai noi cica nu facem rating.

Cat m-as bucura sa nu mai televizeze niciun meci pe care il jucam acasa. Stiu ca ar afecta suporterii din alte orase, insa prezenta in tribune ar creste semnificativ.

Steel Jar18
11th March 2014, 16:58
Si eu sunt de acord cu asa ceva .
Cand merge echipa bine sunt prezenti astia care nu vin acum, dar can nu merge gasesc N motive pt care nu pot sa vina.
Scandaluri de 3 ani incoace la echipa, ca nu il suporta pe Adamescu etc, ca se simt jigniti de cum am fost tratati de conducere....si ce este drept mai ca nu au urinat pe noi si este clar ca au incercat sa ne alunge de pe stadion.
Si pe mine m-au deranjat toate astea si celelalte pe care a trebuit sa le suport/suportam, dar nu a fost niciodata o solutie sa nu mai vin la meciuri.

cip
11th March 2014, 19:29
Pai noi cica nu facem rating.
o minciune sfruntata,parerea mea e ca va persecuta...:))

cataa.
11th March 2014, 20:59
1 solist

Leo
11th March 2014, 21:26
Egal.

delaoltenia
13th March 2014, 16:19
1 solist

Doctor_Satan
13th March 2014, 21:14
o minciune sfruntata,parerea mea e ca va persecuta...:))

Nu, ne trolleaza, asa, ca tine.

Steel Jar18
14th March 2014, 11:27
Doctore, gresesti pt ca bagi in seama toate nimicurile.Ai si optiunea de a-i baga la ignore.
Pe mine nu ma intereseazza ce au de zis niste retarzi frustrati si ii am pe ignore...nu au decat sa vb cu cine vor ei , cu mine nu au ce vb.
Castigam meciul si ne indepartam de zona retrogradarii.:D

megastar
14th March 2014, 12:00
Mai e mult pana departe, dar ar fi doua rezultate pozitive consecutive, ceea ce ar da curaj si liniste la echipa.

Steel Jar18
14th March 2014, 12:15
Megastar, sincer am mai multe emotii cand ma duc la toaleta, sa nu dau pe langa.
Avem echipa de primele 4 si daca pastram lotul asta si mai aducem 2-3 titulari, ne batem la primele 3 locuri anul viitor.:D
Nici cu Badea echipa nu juca rau , dar cand iei gol , meci de meci, la primul sut pe poarta si apararea gafeaza mereu...ajungi la retrogradare.
Lotul nostru nu a fost nici in tur de locul 15, dar Badea a distrus echipa asta fizic si mental.
PS: Pe langa asatea suntem si cea mai dezavantajata echipa din sezonul asta...cand combine portarii catastrofali cu aparare inexistenta si cu greseli de arbitraj ....ajungi pe 15 la finalul turului.
Era sa uit....am luat si goluri , in proportie de 80%, dupa minutul 80-85 si chiar in prelungiri.:D

fl0o
14th March 2014, 12:36
Fotbalul e pe goluri. Suntem meritat in zona asta... asta e. Poate la anul va fi mai bine.

megastar
14th March 2014, 15:24
Eu cele mai mari emotii le am cand suntem favoriti. Ceahlaul se va apara supranumeric, iar Otelul inca nu pare echipa capabila sa deschida aparari ermetice.

Steel Jar18
14th March 2014, 17:13
Dar te rog sa imi zici o echipa care a venit sa joace deschis la Galati. Ne-a bagat vreuna cu fundul in poarta?
Eu nu imi amintesc , sincer.
Am spus ca nu am emotii ca vom retrograda si chiar nu meritam sa fim in coada clasamentului.
Ceahlaul este o echipa bunicica si ne poate surprinde doar pe contraatac.

megastar
14th March 2014, 21:56
Dar te rog sa imi zici o echipa care a venit sa joace deschis la Galati. Ne-a bagat vreuna cu fundul in poarta?

Cred ca Juventusul ne-a cam bagat in propriul careu la sfarsitul partidei de la Galati. La Galati e greu sa domini Otelul, indiferent pe ce loc se afla echipa.
Eu ma tem insa de o dominare sterila. Sper sa marcam repede, aici va fi cheia jocului.

Steel Jar18
14th March 2014, 22:26
Nu am specificat, dar spune-mi o echipa care a venit la Galati si care ne-a dominat. Stii vreuna?
Nu ca ar conta dominatia teritoriala...diar am pierdut destule meciuri, acasa, in ultimii 2 ani.
Ceahlaul a castigat vreodata la Galati?
Eu nu imi amintesc sa fi pierdut vreun meci cu ei la Galati.

megastar
15th March 2014, 09:31
In '94 ne-au batut cu 1-0, in '98 cu 2-1, si au mai facut 6 egaluri, in 2000 1-1, in 2001 0-0, in 2003 0-0 si 1-1, in 2009 0-0 si in 2012 0-0. Astea sunt cele mai bune rezultate ale lor la Galati din 16 partide in prima liga. In restul de 8 meciuri s-a impus Otelul.

Steel Jar18
15th March 2014, 10:49
Egaluri stiu ca am facur cu ei, dar am incurcat blatistele intre ele. Gloria Bisnita nu ne-a invins niciodata acasa.:D
O mica confuzie , din partea mea, intre 2 echipe blatiste.:D
Imi amintesc de un meci cu Ceahlaul, terminat la egalitate, cand am avut 2 oameni in plus.Cred ca in 2003 a fost meciul respectiv.
Cand accesul nu era restrictionat in toate sectoarele, cum este acum, si echipa nu mergea imi schimbam locul si echipa castiga.:D
Ala a fost primul meci in care am facut asta si nu mi-a iesit...sau poate au fost si altele si nu mi le amintesc.:D
Poate am ramas cu amintirea meciului care mi-a "spart" micul meu joc de superstitie si pentru ca nu imi venea sa cred ca nu putem sa invingem o echipa cu 2 oameni in minus la noi acasa.:D
Am ramas cu traume dupa meciul ala si nu intelegeam cum de nu i-am invins.:D

delaoltenia
17th March 2014, 18:42
http://i57.tinypic.com/2r40sgx.jpg

Otelul Galati: Goicoechea – Milea, Sg. Costin, Prestia, D. Popescu – Giurgiu, Lovin, I. Filip – Astafei, Tudorie, Cooper

Ceahlaul Piatra Neamt: Calancea – Dumitras, Marc, Canu, Slavickas – Onciu, V. Achim – Ad. Gheorghiu, L. Garcia, Chitosca – Golubovic


17.03.2014, Galati, Stadion: "Otelul", ora: 19:30/Dolce Sport 1

Hingherul
17th March 2014, 19:47
vai ce tantalau e Astafei ala. rateaza 11 metri :))

Hingherul
17th March 2014, 20:14
goooooooooooooool ai lu` Ceahlauuuuu! Tim is back in business :))

delaoltenia
17th March 2014, 20:14
comedie si aici, conduce echipa lui pynalti :D

Shinnok
17th March 2014, 20:17
papusa lui tim da semne de inteligenta.

TocmaiCandTeObisnuisesiCuRateurilePapusii.ro :D

Bobi Cearton
17th March 2014, 20:33
Astafei alearga cat un maratonist, e inimos, pune osul dar rateaza in draci.:(

Hingherul
17th March 2014, 20:36
Astafei alearga cat un maratonist, e inimos, pune osul dar rateaza in draci.:(
cred ca il incurca fesul ala de aviator :D

Bobi Cearton
17th March 2014, 21:11
cred ca il incurca fesul ala de aviator :D

Aduce cu Gagarin, un pas mic pentru el, o ratare imensa pentru Otelul.:D

Hingherul
17th March 2014, 21:20
final 0-1

la naiba, nici aici nu avem meseriasi de felicitat :D

Tim
17th March 2014, 21:39
Pai pana cand? Incepusera sa trialogheze intre ei si sa creada ca au echipa. Au pe dracu,:D

Tim
17th March 2014, 21:45
Doctore, gresesti pt ca bagi in seama toate nimicurile.Ai si optiunea de a-i baga la ignore.
Pe mine nu ma intereseazza ce au de zis niste retarzi frustrati si ii am pe ignore...nu au decat sa vb cu cine vor ei , cu mine nu au ce vb.
Castigam meciul si ne indepartam de zona retrogradarii.:DCine ar vrea sa vorbeasca cu o clona coclita? V-ati indepartat de zona retrogradarii.:happy

Hingherul
17th March 2014, 21:48
dupa razboi multi viteji s`arata.....
unde ai fost vineri cand fratele Cip si cinepanamea erau in inferioriate numerica? :D

Tim
17th March 2014, 21:55
La teatru, la lectia de violoncel.:D

Hingherul
17th March 2014, 21:56
mai lasati dracu cultura si mai stati si langa echipa. era gol stadionul :D

SwedishMafia
17th March 2014, 22:23
azi, moldovenii au pus de-o operatiune de intra-ajutarare moldava. vaslui da punctele la botosani si ailalti moldoveni, cei din galati, dau puncte la cei sub pietrisica:)) bini, mei, bini:happy

megastar
17th March 2014, 22:35
Eu cele mai mari emotii le am cand suntem favoriti. Ceahlaul se va apara supranumeric, iar Otelul inca nu pare echipa capabila sa deschida aparari ermetice.

Cat urasc sa am dreptate.
Oricum infrangerea asta nu ne poate umbri bucuria ca scapam de Adamescu. Sper sa nu dam de tac'su .

fl0o
17th March 2014, 23:32
scapam de Adamescu.
Imi scapa ceva...
S-au terminat toti banii?

Cristy RVD
17th March 2014, 23:34
azi, moldovenii au pus de-o operatiune de intra-ajutarare moldava. vaslui da punctele la botosani si ailalti moldoveni, cei din galati, dau puncte la cei sub pietrisica:)) bini, mei, bini:happy

puncte la PN pentru ce? vor sa ajunga in Europa?

megastar
18th March 2014, 06:11
Imi scapa ceva...
S-au terminat toti banii?

S-au terminat de ceva timp. Faptul ca jucatorii nu au mai fost platiti de 3 luni e un indiciu.

Steel Jar18
18th March 2014, 10:28
Acum are logica tot ce nu a avut in timpul meciului.
Suntem retrogradati si nu luam licenta...ne vedem in B baieti.:D

megastar
18th March 2014, 11:00
Suntem retrogradati si nu luam licenta...ne vedem in B baieti.:D

Nu B-ul e problema. Tot pe stadion vom fi.

Steel Jar18
18th March 2014, 11:37
Categoric, nici nu se pune problema.
Nu imi este frica de liga a 2a, a 3 a etc.
Macar sa scoatem leii aia de pe sigla, sa punem sigla noastra reprezentativa( cea de pana in 2005-2006) si sa ii gonim ca pe niste gunoaie pe Adamescu, ciofoaia si Pascu.
Ca sa vezi ca idiotii au comis-o iar....nu mai gaseau oamenii bilete si au ramas multi cu buza umflata...IAR.
Incredibil frate...cand se intorc oamenii la stadion IAR sunt goniti cu faze din astea idioate.

Doctor_Satan
18th March 2014, 12:08
Cat urasc sa am dreptate.
Oricum infrangerea asta nu ne poate umbri bucuria ca scapam de Adamescu. Sper sa nu dam de tac'su .
Scapam de lacusta? Ce bine ar fi!
Oare va veni Radu Calin?



Macar sa scoatem leii aia de pe sigla, sa punem sigla noastra reprezentativa( cea de pana in 2005-2006) si sa ii gonim ca pe niste gunoaie pe Adamescu, ciofoaia si Pascu.
Sa nu uitam de marioneta Raducan.

fl0o
18th March 2014, 12:54
Ca sa vezi ca idiotii au comis-o iar....nu mai gaseau oamenii bilete si au ramas multi cu buza umflata...IAR.Si pe Pascu il durea de Ungaria... nici o vorba de bilete.

Tim
18th March 2014, 13:16
Rivolutie , ce mai ! Plin de revolutionari de apa dulce.:))

fl0o
18th March 2014, 13:30
Du-te la Steaua!

Tim
18th March 2014, 13:34
E plictiseala acolo. Aici e circul perpetuu.

Ce zici visatorule, a avut tim dreptate? Cati din banii aia blestemati au intrat in club? Nici acum nu realizati ca ati fost folositi?

fl0o
18th March 2014, 13:49
Mai lasa-ma in pace. Stii singur raspunsurile, sunt aceleasi.
Nu ai avut dreptate... toti bani au intrat in club... stiu ca am fost folositi.
...
Pa

megastar
18th March 2014, 14:08
Scapam de lacusta? Ce bine ar fi!
Oare va veni Radu Calin?


Cica nu scapam in totalitate. Radu Calin a negat ca vine la Otelul, e altcineva.

megastar
18th March 2014, 14:08
Mai lasa-ma in pace. Stii singur raspunsurile, sunt aceleasi.


Iar va fi dezamagit, exact ca pana acum. Ai zice ca in doi ani s-a invatat minte.

Steel Jar18
18th March 2014, 15:27
Prea multa atentie acordata unui soricel de tastatura. Mult chit chit inofensiv si mai multa senilitate la el.
II doresc sa ii vina Iancu la firma si sa il falimenteze, cum a facut cu Rafo....si asta pt ca se bucura pentru raul facut celor de la Onesti.
Totul se plateste in viata si se vede cine a platit ... bleah.:jerk:
Noi suntem Otelul, noi fanii, s orice o sa se intample Otelul o sa fie si o sa traiasca mereu in inimile noastre./hello