PDA

View Full Version : Etapa 22: FC Brasov - Otelul 1-3



delaoltenia
28th February 2014, 19:47
Vineri, 7 martie 2014, ora 20:00/Digisport .
Discutii doar aici, inainte si dupa disputarea partidei .

Shinnok
28th February 2014, 19:59
1.

megastar
3rd March 2014, 13:38
Nu avem alta sansa decat victoria.

Duba
3rd March 2014, 14:14
Nu avem alta sansa decat victoria.

Victoria nu sunt asa sigur ca o obtineti, un egal, insa, sunteti in stare. Ii ingropati aproape de tot pe brasoveni, iar voi ramaneti cu sanse reale de salvare.

Steel Jar18
3rd March 2014, 17:49
Aici trebuie sa castigam neaparat...daca vrem sa ramanem in Liga 1 nu exisata alta optiune.

Leo
4th March 2014, 12:49
1 solist.

Tim
4th March 2014, 13:13
Pentru ca va doriti cu atata disperare victoria, o sa pierdeti si acest meci galatenilor. Ba mai mult, veti pierde pe greseala de arbitraj.


AM ZAS!

cataa.
4th March 2014, 20:12
egal

delaoltenia
6th March 2014, 09:42
x.

megastar
6th March 2014, 19:57
Ne arbitreaza prietenul Tudor.

stiintacv
6th March 2014, 22:30
m am tot gandit toata saptamana ce sa bag p acest meci la pariuri,si nu mi dau seama nici acum, e cel mai imprevizibil meci al etapei parerea mea.

megastar
7th March 2014, 07:10
Un sfat, niciodata sa nu pui Otelul la pariuri. Nu cred ca am vazut vreodata o echipa mai impevizibila.

delaoltenia
7th March 2014, 10:51
FC Brasov: Fl. Iacob, Vagner, Machado, Leko, Cr. Ionescu, D. Dias, Mateiu, Aganovici, Serginho, A. Cristea, Surdu
Antrenor: Cornel Talnar

Otelul Galati: Goicoechea, Tritz, Sarghi, Prestia, D. Popescu, Giurgiu, Lovin, Astafei, Tudorie, Henrique, Marquinhos
Antrenor: Ewald Lienen


07.03.2014, Brasov, Stadion: "Tineretului", ora: 20:00/Digi Sport 1

Leul Oltean
7th March 2014, 20:29
Un sfat, niciodata sa nu pui Otelul la pariuri. Nu cred ca am vazut vreodata o echipa mai impevizibila.Eu am pus pe voi, totusi. Da' ce aparare aveti, nenica ... :mda:

FcP
7th March 2014, 21:49
Bravo Otelul, sper sa ramaneti in A. Sa se adevereasca inca o data ca Zotta pe oriunde a fost, a distrus. E depasit de fotbal. Pacat ca Fc Brasov va retrograda, are totusi o istorie in liga1.

Leul Oltean
7th March 2014, 21:56
Bravo OtelulBravo pe dreaq, in repriza 2 au fost cascadorii rasului.

Darius
7th March 2014, 22:18
Meci frumos pentru un spectator neutru. Brasovul parca a jucat fara fundasi, Talnar a folosit un modul 1-0-4-2.:D

megastar
7th March 2014, 22:53
Bravo pe dreaq, in repriza 2 au fost cascadorii rasului.

Nu stim sa jucam cu un om in plus. De cand am facut eu ochi si urmaresc fotbalul din Romania, Otelul nu a stiut sa fructifice omul in plus. E ceva psihologic.

FcP
7th March 2014, 22:59
Nu stim sa jucam cu un om in plus. De cand am facut eu ochi si urmaresc fotbalul din Romania, Otelul nu a stiut sa fructifice omul in plus. E ceva psihologic.

Tu acum pui toate pacatele romanilor pe seama otelarilor tai :)), parca ma vad pe mine in vremea lui Vivi Blatistul Rachita, la fel faceam "Petrolul niciodata nu stie sa revina pe final"(ce-i drept cu exceptia primului meci de la Bz cu voi :))) "Petrolul tot timpul pierde sau e egalat pe final" etc

phife
7th March 2014, 23:46
cred totusi ca nu retrogradeaza fc brasov.

megastar
8th March 2014, 06:16
Asa arata piciorul lui Marquinhos. Poza e luata de pe Facebook, sper sa o poata vedea toti.

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1743553_257455127770492_248119763_n.jpg

Leul Oltean
8th March 2014, 09:40
Nu stim sa jucam cu un om in plus. De cand am facut eu ochi si urmaresc fotbalul din Romania, Otelul nu a stiut sa fructifice omul in plus. E ceva psihologic.Nu oricine stie sa joace cu om in plus. :)
Doar cai ai vostri erau pur si simplu caraghiosi. Aveau de facut lucrul cel mai simplu : sa tina de minge, atat. Insa, pana prin min 85, nu cred ca au reusit vreodata 4 pase consecutive, nu mai vorbesc de ocaziile alora.

megastar
8th March 2014, 11:30
Nu oricine stie sa joace cu om in plus. :)
Doar cai ai vostri erau pur si simplu caraghiosi. Aveau de facut lucrul cel mai simplu : sa tina de minge, atat. Insa, pana prin min 85, nu cred ca au reusit vreodata 4 pase consecutive, nu mai vorbesc de ocaziile alora.

Cand oameni ca Giurgiu, cu ani de experienta s-a taiat, ce pretentii sa ai cu tineri ca Tudorie? Trebuie lucrat la psihic. Bine ca s-a terminat asa, eu recunosc ca m-am temut.

Tim
8th March 2014, 11:31
Asa arata piciorul lui Marquinhos. Poza e luata de pe Facebook, sper sa o poata vedea toti.

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1743553_257455127770492_248119763_n.jpgSlab , foarte slab. Nu mai e nici Constantin ce era odata, nu mai stie sa rupa ca pe vremuri.


Dar ce credeati sholdovenilor, ca daca ati inceput sa jucati iar la limita obstructiei si a faultului, toti jucatorii se vor speria de agresivitatea voastra?
Pacat ca Brasovul s-a trezit prea tarziu si nu v-a luat cu coate in mufa din primul minut.

Bobi Cearton
8th March 2014, 12:15
Otelul o sa urce in clasament, are echipa de primele 5.

Leul Oltean
8th March 2014, 12:21
Trebuie lucrat la psihic. Bine ca s-a terminat asa, eu recunosc ca m-am temut.E problema de antrenor, de fapt. Cand echipa are nevoie (doar) de a tine de minge si nu o face, el e vinovatul. Ce gandea el la pauza ? Era meci de 6 puncte, era clar sa aia vor alerga la disperare in r2.

Steel Jar18
8th March 2014, 12:38
Brasovenii au vazut ca nu pot sa ne faca fata si au inceput sa dea la picioare ca niste tarani.
Intrarea din prima repriza la Sirghi era de rosu si daca au vazut ca pot sa intre criminal si nu patesc nimic ...au bagat mare.
Ne-au intimidat si nu am mai jucat nimic dupa accidentarea lui Marquinosh...cine a jucat fotbal poate sa confirme asta.
Tinere evidenta in careu a lui Giurgiu, lovitura libera acordata gratuit din care era sa luam gol si care a dus la 3 mari ocazii pt Brasov.
Ma plang de greseli impotriva, dar recunosc si ca la meciul cu Pandurii a fost penalty la intrarea lui Sirghi.

phife
8th March 2014, 12:42
da sigur . problema de antrenor.
vine cate un om profesionist la 5 ani si aruncam cu rahat in el ca nu stie tudorie sa tina de minge..

Steel Jar18
8th March 2014, 12:47
As vrea sa fie Leul Oltean in teren si sa asiste la intrari criminale ale adversarilor. Sa il vad atunci cu cata convingere mai baga piciorul la minge impotriva unora care iti pot termina cariera.
Usor de vb din fotoliu.
Cand am vazut ce speriati erau jucatorii nostri, dupa intrarea la Marquinosh si celelalte dinainte, vorbeam cu cine am vazut meciul ca au reusit sa bage frica in ei si ca pana la final nu o sa mai bage vreunul de la noi piciorul ca in prima repriza.

megastar
8th March 2014, 12:49
E problema de antrenor, de fapt. Cand echipa are nevoie (doar) de a tine de minge si nu o face, el e vinovatul. Ce gandea el la pauza ? Era meci de 6 puncte, era clar sa aia vor alerga la disperare in r2.


Eu am mai vazut asta la Otelul, deci nu e de la Lienen. Neamtul a mai imbunatatit situatia, insa mai are de lucrat, mai ales cu cei tineri.
Oricum ne-au terminat psihic ratarile din fata portii. Aici chiar nu mai are ce sa iti faca antrenorul, tine si de calitatea ta ca fotbalist.

Leul Oltean
8th March 2014, 12:50
da sigur . problema de antrenor.100% e de antrenor.
Cand om din zona centrala a apararii bubuie mingea de cateva ori intr-o repriza, in conditiile in care avea, de fiecare data, 2-3 coechipieri liberi pe o raza de cel mult 10 metri, antrenorul e de vina.
Lienen este un profesionist, dar nu e Capello. Daca era vreo scula, nu venea la Otelul, cu CV-ul lui. Dar e un antrenor limitat, care stie sa aseze echipa si sa pregateasca jocul, dar sta slab la reactii in timpul jocului. Cam la fel e Nicolo Napoli. :)

Steel Jar18
8th March 2014, 12:54
Nu imi vine sa cred ca il compari pe Lienen cu Napoli si ma socheaza ca nu a zis nimeni de intrile la intimidare ale brasovenilor.
Bv lor , au reusit sa ne scoata din jocul nostru si sa rupa cativa jucatori.
Nu am nimic impotriva jocului barbatesc , ba din contra....dar se vede de la o posta cand adevrsarul e inferior si incearaca sa revina in meci prin intimidari si lovituri date intentionat jucatorilor adversi.
Nu este Lienen cel mai bun, dar fara nici cel mai mic dubiu este superior lui Napoli... din toate punctele de vedere.

Leul Oltean
8th March 2014, 13:00
As vrea sa fie Leul Oltean in teren si sa asiste la intrari criminale ale adversarilor. Sa il vad atunci cu cata convingere mai baga piciorul la minge impotriva unora care iti pot termina cariera.Stiu ce inseamna sa intre adversarii tare, am jucat fotbal.
Insa dau vina pe antrenor, pentru ca el nu a avut deloc jocul sub control in repriza a 2-a. Apararea centrala era panicata, jucatorii erau preocupati doar sa vada mingea cat mai departe de careu, nu stiau ce sa faca atunci cand aveau (foarte rar) posesia. Nu mai vorbesc de ''marcajul'' pe care il faceau.

fl0o
8th March 2014, 13:12
Leule :) pari coleg de generatie cu Mircea Lucescu.
Ce naiba ma, invatam antrenorii sa fie antrenori. :groggy: Nu zau... te-ai gandit tu ca era mai bine sa tinem de minge iar lui Lienen nici nu i-a trecut prin cap asta. O fi mai incepator omul.

Meciul... frumos dar de infarct. Multumim Goicoechea :)

Leul Oltean
8th March 2014, 13:21
Leule :) pari coleg de generatie cu Mircea Lucescu.Multumesc pt compliment. :D

Nu stiu ce i-a trecut prin cap lui Lienen , dar in repriza 2 Otelul arata ca o echipa de liga 2, care avea 2 oameni mai putin.
Si nu stiu exact varsta lui nea Mircea, pot doar sa iti spun ca nu imi aduc aminte de el, ca fotbalist. Poate l-am vazut jucand, dar nu mi-l aduc aminte.

Bobi Cearton
8th March 2014, 13:21
Pt 3 pct se merita ca 1-2 jucatori sa plece cu picioarele in spinare de la Bv.: D

fl0o
8th March 2014, 13:23
Pt 3 pct se merita ca 1-2 jucatori sa plece cu picioarele in spinare de la Bv.: D... in coditiile actuale, cu salvarea de la retrogradare, cam da. Altfel nu cerem asta jucatorilor.

Bobi Cearton
8th March 2014, 13:34
... in coditiile actuale, cu salvarea de la retrogradare, cam da. Altfel nu cerem asta jucatorilor.

Corect, imi place cum gandesti:D.
Vorbesc serios, aveti echipa buna.
Bricheta Lovin e cel mai tare, ai observat de ce mecla de retardat are?:D

Tim
8th March 2014, 13:51
Multumesc pt compliment. :D

Nu stiu ce i-a trecut prin cap lui Lienen , dar in repriza 2 Otelul arata ca o echipa de liga 2, care avea 2 oameni mai putin.
Si nu stiu exact varsta lui nea Mircea, pot doar sa iti spun ca nu imi aduc aminte de el, ca fotbalist. Poate l-am vazut jucand, dar nu mi-l aduc aminte.

Nu te panica, de la o varsta nu iti mai aduci aminte toate detaliile.:))

Leul Oltean
8th March 2014, 13:55
Bricheta Lovin e cel mai tare, ai observat de ce mecla de retardat are?:DLovin e genul de erou care scoate de pe linia portii dupa ce, cateva zecimi de secunda mai inainte, il scosese din off side pe un moldovean de la Brasov. :D

Bobi Cearton
8th March 2014, 13:58
Lovin e genul de erou care scoate de pe linia portii dupa ce, cateva zecimi de secunda mai inainte, il scosese din off side pe un moldovean de la Brasov. :D

N-am vazut meciu, sa-i bati de Steagu nu e de ici de colea.
Functioneaza o lege nescrisa, ceva de genu: Steagu a egalat Petrolul in min 92, Otelul putea lua un pct la Ploiesti daca nu intervenea arbitrul, Otelul bate la Bv.

fl0o
8th March 2014, 16:58
Corect, imi place cum gandesti:D.
Vorbesc serios, aveti echipa buna.
Bricheta Lovin e cel mai tare, ai observat de ce mecla de retardat are?:D
Nici mie nu-mi place. Poate ne salvam si ii facem vant.

stiintacv
8th March 2014, 22:24
Un sfat, niciodata sa nu pui Otelul la pariuri. Nu cred ca am vazut vreodata o echipa mai impevizibila.

si uite cum am facut prostia sa bag 1x,singurul meci pierdut pe bilet din 10 4 mil jum castig....

delaoltenia
8th March 2014, 22:27
O surpriza placuta in retur aceasta echipa din Galati, neamtul confirma chiar daca putini i-au dat sanse .

fl0o
9th March 2014, 02:07
O surpriza placuta in retur aceasta echipa din Galati, neamtul confirma chiar daca putini i-au dat sanse .
... am luat doar 6 puncte in trei meciuri. Eu ma asteptam la macar 7 dar na... nu-i capat de tara.