PDA

View Full Version : Etapa 21: Petrolul Ploiesti - Otelul Galati 2-0



delaoltenia
21st February 2014, 09:38
Luni, 03.02.2014, ora 19:30/Dolce Sport
Discutii doar aici, pe cel mai mare forum de sport din Romania .

fl0o
21st February 2014, 10:03
Discutii doar aici, pe cel mai mare forum de sport din Romania .Probabil

delaoltenia
21st February 2014, 10:40
cu siguranta !

fl0o
21st February 2014, 20:59
Ce-i aia?

Shinnok
22nd February 2014, 21:56
probabil 1x2

dextercioby
22nd February 2014, 22:12
Galatean care se face ca nu stie ce-i aia siguranta. :D Ptiu, drace!

fl0o
22nd February 2014, 23:38
Nu toti suntem electricieni

Leo
26th February 2014, 11:33
1 solist.

fl0o
26th February 2014, 13:34
Macar un punct vreau... daca ii si batem scap de griji.

Doctor_Satan
26th February 2014, 14:45
Sa vedem cine-l marcheaza pe Mutu. Ca ala prizeaza marcajul careului mare, cade pe acolo si arbitrul le da iar penalty si noua rosu in primul minut.
Daca nu-i dam timp de respiro intre liniute, pana la pauza se vor demoraliza si avem sanse sa plecam cu un punct.

cataa.
26th February 2014, 16:16
Unu!

Tim
26th February 2014, 16:19
Nu toti suntem electricieniAtunci de ce furati lucruri care nu stiti la ce folosesc?

delaoltenia
26th February 2014, 17:28
lupisorii se impun de asta data
1 solist !

Duba
26th February 2014, 17:58
Otelul mi s-a parut la meciul cu Pandurii o echipa extrem de puternica. Eu vad o "surpriza" la acest meci.

2

phife
26th February 2014, 18:09
mi-au placut transferurile otelului iar lipsa de energie, viteza si vitalitate din atacul petrolului ma fac sa ma gandesc la X.

fl0o
26th February 2014, 19:34
Adica Mutu nu are pofta de viata? :D

delaoltenia
2nd March 2014, 12:48
http://i60.tinypic.com/ruu3wy.jpg

Petrolul: Pecanha – S. Achim, Geraldo Alves, Hoban, Guilherme – Romario, De Lucas – Priso, Walter, Zicu – Mutu

Otelul : Goicoechea – Tritz, Sipovic, Prestia, D. Popescu – Giurgiu, Lovin – Astafei, Cooper, Marquinhos – Tudorie.


02.03.2014, Ploiesti, Stadion: "Ilie Oana", ora: 19:30/Dolce Sport 1

megastar
2nd March 2014, 14:21
Nu-i Cooper.

FcP
2nd March 2014, 16:25
Parcare de moldovean

http://i995.photobucket.com/albums/af80/Lucian_Popescu/parcare_zps74e4f86e.jpg (http://s995.photobucket.com/user/Lucian_Popescu/media/parcare_zps74e4f86e.jpg.html)

megastar
2nd March 2014, 16:40
Presupun ca toți ploiestenii sunt corecți, cinstiți, etc. Ce legătură are zona de unde te tragi cu modul în care parchezi? În plus poate asa i s-a spus sa parcheze. Nu cred ca risca o amenda într-un oraș strain.

FcP
2nd March 2014, 16:51
Treaba cu zona ma amuza pe mine, ca multe tampenii le auzim doar la voi acolo, deci recunoaste ca sunteti speciali. Dar nu are cum sa-i fi zis cineva sa parcheze acolo in conditiile in care la 50 de m exista o aprcare cu 7 etaje

Cu rosu e locul unde a parcat soferul moldovean, sageata arata locul parcarii de care ziceam mai sus.

http://i995.photobucket.com/albums/af80/Lucian_Popescu/parcareeee_zps60c4163b.jpg (http://s995.photobucket.com/user/Lucian_Popescu/media/parcareeee_zps60c4163b.jpg.html)

Hingherul
2nd March 2014, 16:53
daca era Tim acolo, albea autocarul ala :D

Hingherul
2nd March 2014, 19:28
hai Otelu, fii brigada anti-drog! /hello/hello/hello

megastar
2nd March 2014, 20:23
Greu meci. Daca scapam cu un egal e bine.Puternica Petrolul pe teren propriu.

Hingherul
2nd March 2014, 20:27
muta e in delirium tremens si e la fel de importanta in meci ca si Zicu. luati punctele drogatilor fara probleme.

Bobi Cearton
2nd March 2014, 20:27
Prima repriza s-a dus.
Otelul a jucat excelent, Petrolul impiedicat rau:(

Poate se intoarce roata si castiga jucand prost.

Hingherul
2nd March 2014, 21:18
galatenii le-au facut cadou drogatilor meciul asta.

bogdan_nj
2nd March 2014, 21:24
Remarc organizarea buna a Otelului

Shinnok
2nd March 2014, 21:38
pana la urma cum e, otelul sau viitorul?

megastar
2nd March 2014, 21:42
Și fault la primul gol și hent în careu la Petrolul. Mergem înainte.

Bobi Cearton
2nd March 2014, 21:47
Otelul a chinuit Petrolul cum n-a reusit nicio echipa din Liga 1.
Agresivitate dusa la extrem. Ploiestenii au castigat datorita valorii individuale a jucatorilor.

Tim
2nd March 2014, 21:55
Cine sunt virusii verzi care au luat-o pe coaja de la Petrolul?:D

megastar
3rd March 2014, 06:18
******* cel care comenta la Dolce Sport. Orice jucator de pe teren avea legaturi cu Steaua. Fie era fost jucator la Steaua fie a fost dorit de Steaua.

Duba
3rd March 2014, 07:08
Meci castigat de Petrolul cu largul concurs al arbitrului Comanescu.
La primul gol a fost un fault evident al lui Albin asupra unui galatean, prin care Petrolul a recuperat mingea si apoi a marcat.A fost faza care a decis acest meci. Mai mult Comanescu nu l-a lasat pe Mutu sa dea coate in gura fara sa-i acorde cartonasul cuvenit. Ma intreb, ce era pe acest site daca Steaua era avantajata cum a fost Petrolul aseara.

Duba
3rd March 2014, 07:37
Meci castigat de Petrolul cu largul concurs al arbitrului Comanescu.
La primul gol a fost un fault evident al lui Albin asupra unui galatean, prin care Petrolul a recuperat mingea si apoi a marcat.A fost faza care a decis acest meci. Mai mult Comanescu nu l-a lasat pe Mutu sa dea coate in gura fara sa-i acorde cartonasul cuvenit. Ma intreb, ce era pe acest site daca Steaua era avantajata cum a fost Petrolul aseara.

fl0o
3rd March 2014, 08:23
Ce dracu ma? Voi chiar credeti ca autocarul ala s-a oprit acolo de smecher?:rolleyes:
Hai Otelul! :) abia astept urmatorul meci.

delaoltenia
3rd March 2014, 08:25
Florinel, v-au furat astia au ba ? :D

fl0o
3rd March 2014, 08:27
Florinel, v-au furat astia au ba ? :DNu stiu... n-am vazut. Si daca au facut-o sa fie sanatosi... bravo lor :D
Ii felicit pentru victorie.

delaoltenia
3rd March 2014, 08:33
Pai si eu ii felicit, bravo lor . Sper sa retrogradati . :D

Duba
3rd March 2014, 08:35
Florinel, v-au furat astia au ba ? :D

Ai inteles!!!!!!:)) Pe astia nu-i intereseaza meciul (fotbalul), pe ei ii intereseaza daca a parcat sau nu regulamentar autocarul galatenilor. Te dor flocii si bobocii. Si ne mai miram de ce s-a tabloitizat intreaga mass=media.

delaoltenia
3rd March 2014, 08:40
Stai bre linistit, fiecare cu ce-l doare...mai putin fotbalul . Cine stie la ce isterii si sinucideri in masa ne putem astepta daca ii contrazicem. Mai bine-i lasam in ignoranta lor, as spune mai mult dar inflamez spiritele.

fl0o
3rd March 2014, 08:43
Pai si eu ii felicit, bravo lor . Sper sa retrogradati . :DSa aveti soarta... alora violeti :rolleyes:

delaoltenia
3rd March 2014, 08:48
Discuta cu tim, poate va puneti in sfarsit de acord . :D

megastar
3rd March 2014, 09:08
Nu stiu daca e vorba de furat, insa asa am strigat si dupa meciurile cu Dinamo si Steaua si nu s-a intamplat nimic. Ba mai mult, unii ne-au luat la misto.
Sunt lucruri certe totusi, fault la Prestia la faza golului ( comentatorul ala e un prost), hent in careul ploiestenilor si Mutu care merita doua galbene. Multi spun ca nu am marcat, dar daca nu venea golul ploiestenilor in acel moment, lucrurile ar fi stat altfel. Jucatorii gazda ar fi lasat garda jos, ar fi tras tare pentru a marca, i-am fi putut prinde pe picior gresit. La 1-0 pentru tine, altfel gestionezi partida.
Oricum, ca si dupa meciurile cu ceilalti, se va uita repede. La sfarsitul campionatului toti se vor uita la cate infrangeri am avut, nu la cat au gresit arbitrii impotriva noastra. Presa a urlat in 2011 tot anul ca am luat un titlu din gresile arbitrilor, dupa doua-trei faze la limita, acum nu mai zice nimeni nimic.

Duba
3rd March 2014, 09:12
Antrenorul Ewald Lienen face o analiza mai mult decat corecta la ceea ce s-a intamplat cu adevarat pe teren.

"Ne-au dat primul gol incorect în urma unui fault în atac, apoi la altă fază Mutu a atins cu mâna o minge și nu i s-a dat "galben", iar la două minute a primit cartonaș galben pentru un fault. E o rușine ce s-a întâmplat. Am avut și ghinion, am avut câteva șanse pe care nu le-am fructificat. Nu meritam să câștigăm, dar nici să pierdem, trebuia să ne întoarcem acasă cu un egal."

Doctor_Satan
3rd March 2014, 09:57
Treaba cu zona ma amuza pe mine, ca multe tampenii le auzim doar la voi acolo, deci recunoaste ca sunteti speciali. Dar nu are cum sa-i fi zis cineva sa parcheze acolo in conditiile in care la 50 de m exista o aprcare cu 7 etaje

Cu rosu e locul unde a parcat soferul moldovean, sageata arata locul parcarii de care ziceam mai sus.

http://i995.photobucket.com/albums/af80/Lucian_Popescu/parcareeee_zps60c4163b.jpg (http://s995.photobucket.com/user/Lucian_Popescu/media/parcareeee_zps60c4163b.jpg.html)
La intrarea in Galati dinspre Tecuci, ploiestenii si-au aratat "buna crestere" specifica zonei.
Asta ca sa continuam cu generalizarile. ;)


Otelul a chinuit Petrolul cum n-a reusit nicio echipa din Liga 1.
Agresivitate dusa la extrem. Ploiestenii au castigat datorita valorii individuale a jucatorilor.
Si a arbitrului. ;)


Meci castigat de Petrolul cu largul concurs al arbitrului Comanescu.
La primul gol a fost un fault evident al lui Albin asupra unui galatean, prin care Petrolul a recuperat mingea si apoi a marcat.A fost faza care a decis acest meci. Mai mult Comanescu nu l-a lasat pe Mutu sa dea coate in gura fara sa-i acorde cartonasul cuvenit. Ma intreb, ce era pe acest site daca Steaua era avantajata cum a fost Petrolul aseara.
N-a fost mare scandal cand Otelul a meritat 2 penalty-uri in meciul de acasa cu Steaua. De ce ar fi altfel acum?
Pe toti i-a interesat cand nu a fost furata Otelul si au contabilizat fazele ca fiind erori in favoarea noastra. Ce sa te astepti de la presa "libera"?


Antrenorul Ewald Lienen face o analiza mai mult decat corecta la ceea ce s-a intamplat cu adevarat pe teren.

In schimb, Contra cred ca a prizat cot la cot cu Mutu si declara ca au meritat victoria.
Oricum, la ce comportament si iesiri are, nici nu ma mir.

Leul Oltean
3rd March 2014, 10:02
Presa a urlat in 2011 tot anul ca am luat un titlu din gresile arbitrilor, dupa doua-trei faze la limita, acum nu mai zice nimeni nimic.Otelul a castigat titlul in 2011 in primul rand pentru ca a fost cea mai buna echipa.

Duba
3rd March 2014, 10:19
N-a fost mare scandal cand Otelul a meritat 2 penalty-uri in meciul de acasa cu Steaua. De ce ar fi altfel acum?

Pai atunci chiar n-a fost vorba de penalty. S-au analizat fazele de 'n'-spe mii de ori si toti au fost de acord ca arbitrul a procedat corect.
La acel meci a fost vorba doar de faptul ca Pintili n-a fost eliminat. Si intr-adevar trebuia. Aceiasi faza s-a petrecut si in meciul de sambata. Rotariu l-a calcat pe Sukala, arbitrul insa nu l-a sanctionat nici macar cu galben. Asa ca ... se greseste voit sau mai putin voit pt. toate echipele. Doar ca Steaua este pusa la zid de fiecare data, in timp ce pt. altii este pusa batista pe tambal, cum se spune.
Petrolul a fost clar ajutata de arbitrii in meciul de aseara, la fel cum a fost si la Brasov, cand Blalaj a acordat al doilea galben unui jucator de la Brasov, in ciuda faptului ca acesta nici macar nu l-a atins pe jucatorul Petrolului. Si cand te gandesti ca tot mizeria de Contra avea gura mare dupa meci.

Calandrinon
3rd March 2014, 10:23
:happy:happy:happy

Leul Oltean
3rd March 2014, 10:26
:happy:happy:happyFrustratocomplexat orbit de ura, incapabil sa vada stralucirea Stelei. :D

Duba
3rd March 2014, 10:27
Cat de tare doare adevarul. Nu ma mir! E doar un suporter cu un sever complex de inferioritate.:D

Tim
3rd March 2014, 10:42
Victimele verzi deja vor ca lumea sa uite ca in etapa trecuta au cu doua puncte in plus , datorita arbitrilor.

Mai rarutz shodoveni, cinstea si dreptatea sigur nu isi au sediul in galati.

Ma mir ca jocul lor ultra agresiv impresioneaza si pacaleste atata lume. Sunt un zero barat , inca 2-3 meciuri si sa vezi atunci moral.

cimitiru' ghencea
3rd March 2014, 10:43
mutu este un jucator mare.golul doi a fost o bijuterie: preluare imposibila,pasa impecabila ...
plus ca arbitrii evita sa-i dea galben ...:D
PS stelistii vor trebui sa faca mare mobilizare in randul angajatilor lor,arbitrii de liga 1 si jucatorii impresariati de cea mai mare doamna a jocului si cantecului romanesc din buric, pentru ca acestia sa puna umarul la titlul 25...

Aurel.D
3rd March 2014, 11:44
Într-adevăr, Petrolul a câștigat foarte greu și al primul gol a fost fault. La cum a jucat Oțelul aseară, multe echipe vor avea probleme cu ea. Mutu trebuia să ia galben și îmi e teamă că în general arbitrii vor avea o teamă în a-i acorda cartonașe.


...jucatorii impresariati de cea mai mare doamna a jocului si cantecului romanesc din buric...

Tare asta! :D

fl0o
3rd March 2014, 12:37
Ei... mereu ies in evidenta greselile in favoarea alora de sus. Na, numai looseri nu stiu asta:D
Nu cred ca e vorba de furaciuni... cred ca se ajunge prea usor ca un idiot sa devina arbitru.

Steel Jar18
3rd March 2014, 17:42
Nu stiu daca e vorba de furat, insa asa am strigat si dupa meciurile cu Dinamo si Steaua si nu s-a intamplat nimic. Ba mai mult, unii ne-au luat la misto.
Sunt lucruri certe totusi, fault la Prestia la faza golului ( comentatorul ala e un prost), hent in careul ploiestenilor si Mutu care merita doua galbene. Multi spun ca nu am marcat, dar daca nu venea golul ploiestenilor in acel moment, lucrurile ar fi stat altfel. Jucatorii gazda ar fi lasat garda jos, ar fi tras tare pentru a marca, i-am fi putut prinde pe picior gresit. La 1-0 pentru tine, altfel gestionezi partida.
Oricum, ca si dupa meciurile cu ceilalti, se va uita repede. La sfarsitul campionatului toti se vor uita la cate infrangeri am avut, nu la cat au gresit arbitrii impotriva noastra. Presa a urlat in 2011 tot anul ca am luat un titlu din gresile arbitrilor, dupa doua-trei faze la limita, acum nu mai zice nimeni nimic.

Suntem LEJER cea mai defavorizata echipa din campionat ...dar suntem si obisnuiti.
Asta este, vedem ce mai scot din joben arbitrii si la meciul cu Brasovul.
Au fost si cateva greseli pt noi, dar nici nu se poate face vreo comparatie cu nr de greseli impotriva.
Nimeni nu zice nimic pt ca acum este exact cum eram/erau obisnuiti ...sa fim dezavantajati.
Cand ii aud pe unii cum ne dau si ne dadeau ca echipa Lpf-ului mi se face greata.Tocmai cei care aveau in conduceri rude cu cei de pe acolo ne faceau pe noi "dragalasii" Lpf-ului....care ne macina de cate ori are ocazia, pe unde ne prinde.:jerk:

Steel Jar18
3rd March 2014, 17:45
Pai atunci chiar n-a fost vorba de penalty. S-au analizat fazele de 'n'-spe mii de ori si toti au fost de acord ca arbitrul a procedat corect.
La acel meci a fost vorba doar de faptul ca Pintili n-a fost eliminat. Si intr-adevar trebuia. Aceiasi faza s-a petrecut si in meciul de sambata. Rotariu l-a calcat pe Sukala, arbitrul insa nu l-a sanctionat nici macar cu galben. Asa ca ... se greseste voit sau mai putin voit pt. toate echipele. Doar ca Steaua este pusa la zid de fiecare data, in timp ce pt. altii este pusa batista pe tambal, cum se spune.
Petrolul a fost clar ajutata de arbitrii in meciul de aseara, la fel cum a fost si la Brasov, cand Blalaj a acordat al doilea galben unui jucator de la Brasov, in ciuda faptului ca acesta nici macar nu l-a atins pe jucatorul Petrolului. Si cand te gandesti ca tot mizeria de Contra avea gura mare dupa meci.

Duba, mai mult decat in meciul cu voi nu am fost furati campionatul asta.
Hai sa fim barbati si sa recunoastem evidentul, am fost dezavantajati 100% in meciul cu voi.
Daca ai vazut meciul integral nu ai cum sa nu recunosti asta...nu ai cum sa nu o faci.:rosu:

Duba
3rd March 2014, 18:30
Duba, mai mult decat in meciul cu voi nu am fost furati campionatul asta.
Hai sa fim barbati si sa recunoastem evidentul, am fost dezavantajati 100% in meciul cu voi.
Daca ai vazut meciul integral nu ai cum sa nu recunosti asta...nu ai cum sa nu o faci.:rosu:

Flas! Am dat gol perfect valabil, fara vreun fault inainte de a inscrie. N-ati avut nicio o lovitura de la 11 m, s-a vazut clar la reluari. In afara ca Pintili trebuia eliminat si alte cateva faulturi pe care arbitrul le-a aprecit in favoarea noastra, nu s-a intmplat nimic. Ca mizeriile din media urla cat ii tin bojocii cand se greseste voit sau nu in favoarea Stelei, asta e o alta problema. Ieri s-a pus batista pe tambal la greu pe Dolce, iar la DIGI aproape ca nici n-a existat acest meci in cadrul acestei etape.
Petrolul a fost avantajata si ieri, si etapa trecuta cand Brasovului i s-a eliminat un jucator total gratuit si cu Steaua, cand Benga a fost iertat de la doilea galben, implicit rosu, apoi tot el a egalat. Asa ca s-o lasam mai moale ca doar Steaua a fost avantajata.

Bobi Cearton
3rd March 2014, 20:26
Comanescu a acordat Petrolului 6% avantaj.
A ramas coplesit de atmosfera de pe stadion si de personalitatea lui Mutu.
Dupa meci i-a cerut tricoul cu autograf pe el si si-a cerut scuze ca i-a dat galben.

Leul Oltean
3rd March 2014, 20:33
I-a dat galben ca sa puna presiune pe el, sa ii dea tricoul.

Bobi Cearton
3rd March 2014, 20:39
I-a dat galben ca sa puna presiune pe el, sa ii dea tricoul.

S-a batut pe tricou cu tusierul care a inchis ochii la faultul de la primul gol.

FcP
4th March 2014, 00:55
La primul gol si mie mi s-a parut fault inainte. Deci poate n-a fost cel mai corect gol, dar la mutu nu ai ce sa zici. Daca la faza hentului trebuia sa ia al2-lea galben, atunci puteti vorbi de rosu. Dar atunci nu avea niciun cartonas, daca il lua atunci, ar fi fost mai atent la faulturi.

Eu zic totusi sa nu va ganditi ca Petrolul e o echipa avantajata. Dupa 12 etape se facuse un clasament si Petrolul era cea mai dezavantajata din toate cele 18 echipe. Acum e drept a mai urcat ceva ceva dar daca as sta sa imi aduc aminte de erori impotriva Petrolului...vorbesc pana maine. Pai numai cu Dinamo am avut penalty neacordat la un hent in careu prin alunecare, rosu neacordat la balgradean(la faza penaltiului cand a pus talpa direct pe genunchiul lui Alcenat) plus golul anulat al lui Dore, chipurile pt fault in atac. Deci doar la un meci am zis 3 faze decisive practic pt un meci

Treaba cu autocarul, nu faceam mare tam tam , doar m-am amuzat, ca nu pricep cum sa nu vezi ditamai parcarea.

fl0o
4th March 2014, 01:30
Dar atunci nu avea niciun cartonas, daca il lua atunci, ar fi fost mai atent la faulturi.
Daca nu era validat primul gol poate nu-l dadeati nici pe al doilea. In fine... nu Petrolul este acuzata.
As vrea sa vad arbitri suspendati si dupa meciurile astea "mai putin importante"

FcP
4th March 2014, 01:35
Dar am recunoscut ca a fost faul la primul gol. Oricum era min 50 si sincer erau inca sanse mari sa fiti invinsi.
Viciere de rezultat mi se pare cand primesti penalty gratuit ca steaua in min 80 si ceva la Corona. Sau cand se intampla 2-3 faze pro steaua intr-un singur meci (ma refer la meciul cu voi) si pot vorbi pana maine despre steaua si arbitraje...

fl0o
4th March 2014, 01:39
Dar am recunoscut ca a fost faul la primul gol. Oricum era min 50 si sincer erau inca sanse mari sa fiti invinsi.Nu stiu, unii spun ca am dominat in prima repriza, deci macar lasa-ma sa cred in continuare ca am fost buni :D

FcP
4th March 2014, 01:46
Pai chiar ati jucat bine. Sper sa incurcati steaua si astra

FcP
4th March 2014, 01:50
In ultima etapa parca aveti cu steaua :)), daca o fi sa depindem de voi, sa mergeti peste jucatori inainte de meci si sa-i mobilizati :D

Gabri3l
4th March 2014, 12:07
trebuie sa recunoastem ca au jucat destul de bine cei de la Otelul.... sa speram ca vor juca la fel si contra stelistilor si sigur ii vor incurca din nou. si nu vor retrograda
sper sa retrogradeze unul din satelitii stelei, cel putin...daca nu 2, ca sunt sanse. dar sa nu mai fie reprimite inapoi in liga 1 in locul Rapidului care va promova sau a altei echipe :ok: