PDA

View Full Version : Etapa 21: ACS Poli Timisoara - Sageata Navodari 1-1



Pages : [1] 2

delaoltenia
21st February 2014, 09:31
Sambata, 01.03.2014, ora 18:00/Digi Sport
Discutii doar aici, pe cel mai mare forum de sport din Romania .

Shinnok
22nd February 2014, 21:54
x.

Leo
26th February 2014, 11:37
1 solist.

cip
26th February 2014, 11:38
pronostic:de la doua beri in sus :bere:
:D

Tim
26th February 2014, 13:14
Cat de minuscul esti mai Dario, deosebit de marunt. E a n-a oara cand micimea ta de mare grangure moderator nu te lasa sa scrii corect numele echipei din Timisoara.
Bah mititelule, joaca POLI Timisoara sau eventual ACS POLI Timisoara. Am mai sesizat odata acest aspect si Delaparis a corectat. Acum cer conducerii OLS sa te sanctioneze. Poate in loc de steaua scrii FC Bucuresti.

Hingherul
26th February 2014, 13:25
cine pana mea e Poli de se face atata caz? :D

na, ti-am modificat eu acolo. luati campionatul acum sau ce? :D

Antilopa
26th February 2014, 13:34
cine pana mea e Poli de se face atata caz? :D


E Timisoara Miaunelului! :D

Leo
26th February 2014, 15:33
Despre meci daca aveti ceva de comentat, daca nu la taclale la Dario fuga mars.

Leo
26th February 2014, 15:37
Sa trecem peste frustrarile unora si sa revenim la lucruri serioase. Joaca Szekely?

Leo
26th February 2014, 15:41
Iti trece pana te mariti. Aici se discuta despre fotbal, daca ai ceva de spus continua, daca nu pleaca pe Diverse.

Hingherul
26th February 2014, 15:43
probabil a adormit aseara cu regulamentul ols sub perna ca prea s-a trezit cu chef de moderare :D

Hingherul
26th February 2014, 16:03
TEST... doi-zece, doi-zece... :D

cataa.
26th February 2014, 16:15
egal

delaoltenia
26th February 2014, 17:37
aici castiga clona acesista, 1 solist

cip
26th February 2014, 19:33
Despre meci daca aveti ceva de comentat, daca nu la taclale la Dario fuga mars.
ce te-a apucat,numai tu stii...

Hingherul
26th February 2014, 19:34
ziceti merci ca a fost in toane bune azi ca altfel va sanctiona de nu va vedeati :D

cip
26th February 2014, 19:36
merci,Leo! :rasc:

Antilopa
26th February 2014, 19:37
ziceti merci ca a fost in toane bune azi ca altfel va sanctiona de nu va vedeati :D

In concluzie, tu esti vinovatul...:evil:

Hingherul
26th February 2014, 19:39
pai eu de unde sa stiu ca Tim si Cip sunt asa mototoli... degeaba sunt toti trei din Poli... asta... Timisoara. trebuie sa vin eu de la Bucuresti sa rezolv.... :D

tu ce faci, iti stergi singura postarile? ii iei si satisfactia asta lui Leo? :))

Antilopa
26th February 2014, 19:47
merci,Leo! :rasc:

Mototolule! :happy

cip
26th February 2014, 19:47
bai Hinghi,asa-i ca pana si pe tine incepe sa te plictiseasca derby-ul miticesc? :rasc:
la naiba,daca nu ne stergea dinamovista era ACS-ul lider de piata amu...:))

Hingherul
26th February 2014, 19:51
eu ce vina am ca sunteti lucrati din interior :D

cip
26th February 2014, 19:55
gata,se rezolva imediat,il vad pe parizian in bara...sa vezi c-o trage de urechi si pune postarile inapoi,unde intra baiatul asta,rezolva...:rasc:
sa-mi dai si mie pe pm discutiile de pe RA,ca mi-s mai curios ca o pisica :D

delaoltenia
26th February 2014, 19:56
Nu pot sa va inteleg insistenta asta pe un thread unde offtopicul din timpul zilei a fost mutat pe Intern. La fel de bine putea sa va lase mesajele aici, asta nu inseamna ca nu a procedat corect .

Hingherul
26th February 2014, 19:57
sa-mi dai si mie pe pm discutiile de pe RA,ca mi-s mai curios ca o pisica :D

pai nu ai parola? vezi ca era Paul pe aici :D

cip
26th February 2014, 19:59
.............

cip
26th February 2014, 20:03
pai nu ai parola? vezi ca era Paul pe aici :D
pe-aici unde,ca n-am apucat sa notez...acum de cand cu desfiintarea usl dreq il mai prinde,fac pariu ca s-a dat la fund...:rasc:

Hingherul
26th February 2014, 20:05
era pe politica. se juca de-a premierul dand niste copy/paste pe acolo :))

Antilopa
26th February 2014, 20:16
Nu pot sa va inteleg insistenta asta pe un thread unde offtopicul din timpul zilei a fost mutat pe Intern. La fel de bine putea sa va lase mesajele aici, asta nu inseamna ca nu a procedat corect .

Din postarea ta reiese ca ea doar s-a jucat mutand postarile, iar noi nu am incalcat vreun regulament...:groggy:

Antilopa
26th February 2014, 20:21
tu ce faci, iti stergi singura postarile? ii iei si satisfactia asta lui Leo? :))

Ma pregatesc...maine, poimaine poate voi fi si eu moderatoare! :D

cip
26th February 2014, 20:22
dinamovista mutand postari,stelist inchizand thd...
oameni buni,e ACS-Sageata...:o:
v-a facut Vadim moderatori la apelul bocancilor...

delaoltenia
26th February 2014, 20:30
Din postarea ta reiese ca ea doar s-a jucat mutand postarile, iar noi nu am incalcat vreun regulament...:groggy:
Nu, ma faci sa repet . Am zis ca a procedat corect, dar la fel de bine oftopicul vostru putea fi lasat aici . :cool:

Amicul tau in schimb arunca aiurea cuvinte culese de la unul sau altul . Am inchis threadul pt 5 minute, timp in care am editat ce era de editat . Am deranjat cu ceva userul olsist ? :)

cip
26th February 2014, 20:34
vad ca-mi sterge si *italianul* mai nou...ce-ai bre Daniele,esti invidios ca Leo calca-n strachini mai rau decat tine :D

Shinnok
26th February 2014, 20:37
Haha, ce se intampla pe acilea...

Alianta Steaua & Dinamo, pretty please!!! :D

delaoltenia
26th February 2014, 20:38
fie ca tine, esti multumit acum ?

phife
26th February 2014, 20:40
de-mo-CRAT!

cip
26th February 2014, 20:41
zi repede ce-ai de zis,mai un pic si ne aresteaza Daniel si Leodacina...pai ce mama naibii,ramanem nevorbiti si-i important rau meciul asta...:D

Antilopa
26th February 2014, 20:44
...dar la fel de bine oftopicul vostru putea fi lasat aici . :cool:


Explica-i si dumneaei acest aspect!! :cheer:

delaoltenia
26th February 2014, 20:45
zi repede ce-ai de zis,mai un pic si ne aresteaza Daniel si Leodacina...pai ce mama naibii,ramanem nevorbiti si-i important rau meciul asta...:D
te incadrezi perfect la pocire nume user, nu ce spune amicul tau, marele revolutionar
daca eu te evit nu crezi ca ar trebui sa dai dovada de putin bun simt :mda:

Antilopa
26th February 2014, 20:46
oameni buni,e ACS-Sageata...:o:


:kiss:
:P

cip
26th February 2014, 20:47
de-mo-CRAT!
mandru ca sunt stelist ! :)

TaciAcolo
26th February 2014, 20:48
liga satelor recas si navadori! interesant meci

phife
26th February 2014, 20:49
trebuie sa preluam puterea si sa aplicam punctul 8. tovarasi o viata avem, o moarte, desteptati-va! am dormit destul.

cip
26th February 2014, 20:52
:kiss:
:P
:floricica:
pai vezi Hinghi,uneori e mai bine s-o faci pe pampalaul...ufff,daca erai acesist te invatam mai multe :D

cip
26th February 2014, 21:04
te incadrezi perfect la pocire nume user, nu ce spune amicul tau, marele revolutionar
daca eu te evit nu crezi ca ar trebui sa dai dovada de putin bun simt :mda:
pai pune-l sa-mi dea iar sanctiuni...
sau da-le tu direct,am vazut ca faci ce vrea muschii tai pe-aici...eu de administratorii forumului ma tot mir.

delaparis
26th February 2014, 21:05
mandru ca sunt stelist ! :)

Asa asa... si in plus perfid? :D

delaoltenia
26th February 2014, 21:13
pai pune-l sa-mi dea iar sanctiuni...
sau da-le tu direct,am vazut ca faci ce vrea muschii tai pe-aici...eu de administratorii forumului ma tot mir.
pai nu prea vreau, mai bine ma uit la tine si ma mir ca am in fata un copil care plange si se tine de fusta mamei :D

Antilopa
26th February 2014, 21:17
:floricica:
pai vezi Hinghi,uneori e mai bine s-o faci pe pampalaul...ufff,daca erai acesist te invatam mai multe :D

kTHNpusq654


Bate ACS!!! /hello

cip
26th February 2014, 21:18
Asa asa... si in plus perfid? :D
daca mi se mai editeaza si mi se mai sterg,ne suparam...gluma gluma dar nici chiar asa...pe Dario si Leo ii mai sustineti mult?
ca sunt amandoi ca fanul si o tin doar in abuzuri...

Shinnok
26th February 2014, 21:20
fie ca tine, esti multumit acum ?

daca postul era pentru mine, raspunsul e: This is awesome CLAP CLAP CLAP :D

I wanna join The Corporation.

delaoltenia
26th February 2014, 21:20
daca mai pocesti o data ne suparam tare...gluma gluma, dar butoanele sunt la mine :D

cip
26th February 2014, 21:22
stelist de mic :ok:

delaparis
26th February 2014, 21:31
daca mi se mai editeaza si mi se mai sterg,ne suparam...gluma gluma dar nici chiar asa...pe Dario si Leo ii mai sustineti mult?
ca sunt amandoi ca fanul si o tin doar in abuzuri...

Daca jignesti e normal sa se stearga sau sa se modifice lasand doar post fara jigniri.
Daca e sters fara motiv atunci da, ai dreptate.

Leo
26th February 2014, 21:33
Luati-va pupaturile, miorlaielile si postati pe Diverse, aici se vorbeste despre fotbal. E adevarat ca nu prea ai ce spune despre acest meci, dar nici nu va straduiti deloc.
Sa nu mai zic ca nu cunoasteti regulamentul dupa ani de postari.
Si fara amenintari ca nu rezolvati nimic.

Antilopa
26th February 2014, 21:34
Daca jignesti e normal sa se stearga sau sa se modifice lasand doar post fara jigniri.
Daca e sters fara motiv atunci da, ai dreptate.

Dar daca esti jignit pe privat (private message) se pune? :D

Leul Oltean
26th February 2014, 21:39
Sa trecem peste frustrarile unora si sa revenim la lucruri serioase. Joaca Szekely?Asta e ceva serios.

Cine pana mea e Szekely ? :D

delaparis
26th February 2014, 21:40
Dar daca esti jignit pe privat (private message) se pune? :D

Pe privat? Adica?
Daca e pe pm atunci transmiti la un moderator si se vor lua masuri.
Tuns, taiat coada, pus potcoava etc ... :D

Leo
26th February 2014, 21:40
Un atacant.

delaoltenia
26th February 2014, 21:42
In sfarsit, va veni nasu...nu-mi mai bat eu capul cu toti...timisorenii . :D

cip
26th February 2014, 21:48
Daca jignesti e normal sa se stearga sau sa se modifice lasand doar post fara jigniri.
Daca e sters fara motiv atunci da, ai dreptate.
daca se mai si editeaza de catre un moderator cu "stelist de mic" se pune"?
ce mama naibii discutati voi acolo nu stiu,cert e ca daniel a inceput sa-mi dea pm-uri...:))

Antilopa
26th February 2014, 21:51
Pe privat? Adica?
Daca e pe pm atunci transmiti la un moderator si se vor lua masuri.
Tuns, taiat coada, pus potcoava etc ... :D

Taiat coada!!! :cheer:

cip
26th February 2014, 21:57
stelist de mic :ok:
editat...
Delaparisule,e ok?
ai cautat mult dupa moderatorul asta?

cip
26th February 2014, 22:29
Luati-va pupaturile, miorlaielile si postati pe Diverse, aici se vorbeste despre fotbal. E adevarat ca nu prea ai ce spune despre acest meci, dar nici nu va straduiti deloc.
Sa nu mai zic ca nu cunoasteti regulamentul dupa ani de postari.
Si fara amenintari ca nu rezolvati nimic.
ana pauker isi da palme...:))
ei uite ca eu vreau sa vorbesc diverse pe thd-ul echipei cu care tin,ce treaba ai tu?
nicio amenintare,ia-te de mana cu italianul,taie si spanzura si ala...:))

delaparis
26th February 2014, 22:32
editat...
Delaparisule,e ok?
ai cautat mult dupa moderatorul asta?

Nu e ok. Dar nu stiu ce ai postat acolo :cool:

cip
26th February 2014, 22:53
Nu e ok. Dar nu stiu ce ai postat acolo :cool:
cauta si vezi,absolut nimic anormal...eu nu mai gasesc,sterg sobolanii urmele precum editeaza...

cip
26th February 2014, 22:56
poate sa-mi fortezi mana sa te sanctionez
inceteaza in **** mea o data
:))

Antilopa
26th February 2014, 23:14
Luati-va pupaturile, miorlaielile si postati pe Diverse, aici se vorbeste despre fotbal. E adevarat ca nu prea ai ce spune despre acest meci, dar nici nu va straduiti deloc.
Sa nu mai zic ca nu cunoasteti regulamentul dupa ani de postari.
Si fara amenintari ca nu rezolvati nimic.

Esti geloasa cumva? :))

delaparis
26th February 2014, 23:16
Cine pana mea e Sageata? :D

cip
26th February 2014, 23:20
ceva satelit de-al Stelei...un fel de Sputnik 3:D

delaparis
26th February 2014, 23:20
Pai sa le dati de la trei in sus :)

Leul Oltean
27th February 2014, 00:57
Daca jignesti e normal sa se stearga sau sa se modifice lasand doar post fara jigniri. Cred ca renunt la cererea de moderator pe Timisoara. Observasem prea multa debandada pe threadurile/sectiunile lor.

Ii rupe Leo. :D

cip
27th February 2014, 08:30
reteta chiftele




Mod de preparare
Carnea se trece de 2 ori prin masina de tocat, impreuna cu franzela muiata, o clipa, in apa rece si bine stoarsa si cu ceapa taiata marunt si calita, un minut, cu 2 linguri de untdelemn. La tocatura se adauga oul crud, un virf de cutit cu piper, 1/2 lingurita de sare fina, usturoiul taiat marunt si patrunjelul sau mararul taiat marunt; se amesteca bine.


Pe o foaie de nailon se pun 1-2 linguri de faina sau pesmet, se ia cite o lingurita cu virf din compozitie, se trece prin faina sau pesmet si se formeaza chiftele rotunde si turtite.


Se infierbinta tigaia fara grasime 3-4 minute, la foc mijlociu, se pune apoi untdelemn 1/2 cm. si imediat se asaza chiftelele unele linga altele, cite incap, neinghesuite; se rumenesc circa 10 minute pe o parte, apoi se intorc pe partea cealalta. Cind sint gata se scot si se inlocuiesc cu altele, pe masura ce se prajesc. Prajirea trebuie sa dureze circa 10 minute pe fiecare parte.


Se pastreaza calde, pe un vas cu apa fierbinte, acoperite.


Se servesc calde cu orice garnitura de legume, cu salata de cartofi cu ceapa , cu fasole batuta, varza calita, mincaruri de legume, piure de spanac sau de urzici, cu sos de macris, iar reci cu ardei, rosii, ridichi.

Tim
27th February 2014, 08:51
:happy


Reteta de parjoale nu ai, ca Dario e indragostit de zona galatiului?:happy


Ai reusit sa-l enervezi aseara, nu te-a penalizat ca era parizianul in zona dar sa nu iti faci iluzii ca nu incasezi ponctele alea. Asa ca ai grija la eternul feceului cum te pozitionezi.:D

cimitiru' ghencea
27th February 2014, 09:18
reteta chiftele




Mod de preparare
Carnea se trece de 2 ori prin masina de tocat, impreuna cu franzela muiata, o clipa, in apa rece si bine stoarsa si cu ceapa taiata marunt si calita, un minut, cu 2 linguri de untdelemn. La tocatura se adauga oul crud, un virf de cutit cu piper, 1/2 lingurita de sare fina, usturoiul taiat marunt si patrunjelul sau mararul taiat marunt; se amesteca bine.


Pe o foaie de nailon se pun 1-2 linguri de faina sau pesmet, se ia cite o lingurita cu virf din compozitie, se trece prin faina sau pesmet si se formeaza chiftele rotunde si turtite.


Se infierbinta tigaia fara grasime 3-4 minute, la foc mijlociu, se pune apoi untdelemn 1/2 cm. si imediat se asaza chiftelele unele linga altele, cite incap, neinghesuite; se rumenesc circa 10 minute pe o parte, apoi se intorc pe partea cealalta. Cind sint gata se scot si se inlocuiesc cu altele, pe masura ce se prajesc. Prajirea trebuie sa dureze circa 10 minute pe fiecare parte.


Se pastreaza calde, pe un vas cu apa fierbinte, acoperite.


Se servesc calde cu orice garnitura de legume, cu salata de cartofi cu ceapa , cu fasole batuta, varza calita, mincaruri de legume, piure de spanac sau de urzici, cu sos de macris, iar reci cu ardei, rosii, ridichi.

daca vrei sa scapi needitat,scrie de rau despre dinamo...:D
PS ce foame mi s-a facut cu chiftelele astea ale tale...totusi,10 minute pe fiecare parte ...???:confused::o:
OT(pentru leo) hai sageata !:D

cip
27th February 2014, 09:19
:happyReteta de parjoale nu ai, ca Dario e indragostit de zona galatiului?:happy


Ai reusit sa-l enervezi aseara, nu te-a penalizat ca era parizianul in zona dar sa nu iti faci iluzii ca nu incasezi ponctele alea. Asa ca ai grija la eternul feceului cum te pozitionezi.:D
mi se rupe :rasc:


parjoale moldovenesti:


Ingrediente:

500g carne de vita+porc
150g paine alba
2 oua
100g morcov
50g ceapa
2 catei de usturoi
1/2 leg patrunjel
1/2 leg marar
sare
ulei ptr prajit
50g faina
Preparare:

Carnea tocata se amesteca cu ceapa, morcovul, usturoiul si verdeata (care in prealabil au fost maruntite fin) se mai adauga paine inmuiata in apa si stoarsa foarte bine, piper, sare, si ouale.

Compozitia astfel obtinuta se portioneaza si se modeleaza in forme alungite. Acestea se trec apoi prin faina si se prajesc in ulei incins pe ambele parti pana se rumenesc.
Mentiuni:

Parjoalele se servesc pe platou sau farfurie, pe frunze de salata, insotite de diferite garnituri

Timp Preparare: nementionat
Complexitate: redusa


http://www.reteteculinare.ro/_img/retete/parjoale-moldovenesti-20943.jpg

cimitiru' ghencea
27th February 2014, 09:20
mi se rupe :rasc:


parjoale moldovenesti:


Ingrediente:

500g carne de vita+porc
150g paine alba
2 oua
100g morcov
50g ceapa
2 catei de usturoi
1/2 leg patrunjel
1/2 leg marar
sare
ulei ptr prajit
50g faina
Preparare:

Carnea tocata se amesteca cu ceapa, morcovul, usturoiul si verdeata (care in prealabil au fost maruntite fin) se mai adauga paine inmuiata in apa si stoarsa foarte bine, piper, sare, si ouale.

Compozitia astfel obtinuta se portioneaza si se modeleaza in forme alungite. Acestea se trec apoi prin faina si se prajesc in ulei incins pe ambele parti pana se rumenesc.
Mentiuni:

Parjoalele se servesc pe platou sau farfurie, pe frunze de salata, insotite de diferite garnituri

Timp Preparare: nementionat
Complexitate: redusa

vezi,aici e nementionata...:D

cip
27th February 2014, 09:24
vezi,aici e nementionata...:D
esti offtopic! :ciocan:

:happy

Tim
27th February 2014, 09:33
In ritmul asta nu mai reuseste megastar sa obtina frontpage.:))

cip
27th February 2014, 09:41
In ritmul asta nu mai reuseste megastar sa obtina frontpage.:))
stai ca imediat muta Leo abuziv pe thd-urile lui Dario...:))

Calandrinon
27th February 2014, 09:57
ase, ase, rrrrrrupe-i Dario :D:happy:happy

Leul Oltean
27th February 2014, 10:04
ase, ase, rrrrrrupe-i Dario :D:happy:happyNeah ... le da Leo de le sare cepu ! :D

On topic : Sageata e favorita, ACS-ul nu.

cip
27th February 2014, 10:05
ase, ase, rrrrrrupe-i Dario :D:happy:happy
mah,lasa prostiile si zi-ne secretele saramurii de crap...am avut reteta de la Kidon dar nu mai stiu pe unde am pus-o...:rasc:

Antilopa
27th February 2014, 10:06
esti offtopic! :ciocan:

:happy

Am inteles ideea...locul femeilor este la cratitza, nu pe forum...:rolleyes:

cip
27th February 2014, 10:11
Am inteles ideea...locul femeilor este la cratitza, nu pe forum...:rolleyes:
pai vezi,asta-i defectul tau,gandesti olteneste...:sneaky:
departe de mine gandul,stiu ca va pricepeti la fotbal...ce parere ai,joaca Sundulica cu doua varfuri sambata asta,sau o baga iar pe aia cu "focul la ei"? :rasc:

Calandrinon
27th February 2014, 10:14
Neah ... le da Leo de le sare cepu ! :D

On topic : Sageata e favorita, ACS-ul nu.

sa se spele Leo cu tine pe cap :D:D


:happy

Antilopa
27th February 2014, 10:18
sa se spele Leo cu tine pe cap :D:D


:happy

Zici de Leo, dar tu te-ai spalat? :rasc:

Leul Oltean
27th February 2014, 10:18
Am auzit ca esti stejarean, de mic. :D

cip
27th February 2014, 10:25
Sute de amenzi in weekend, pe drumurile din Timis


Sute de amenzi in weekend, pe drumurile din Timis Ziua de Vest
51 de soferi au ramas fara permise de conducere si aproape 500 de conducatori auto au fost amendati pentru diverse abateri, la sfarsitul saptamanii trecute, pe drumurile din Timis.

Oamenii legii au intocmit noua dosare penale conducatorilor de autovehicule depistati sub influenta bauturilor alcoolice, celor care nu posedau permise de conducere, precum si celor care se deplasau cu autovehicule ...

http://tb.ziareromania.ro/Sute-de-amenzi-in-weekend--pe-drumurile-din-Timis/b1d89180cb9c8780af/240/0/1/70/Sute-de-amenzi-in-weekend--pe-drumurile-din-Timis.jpg

Calandrinon
27th February 2014, 10:30
Am auzit ca esti stejarean, de mic. :D

pai cum !? :D

stejaru`asta e un satuc de la mine din judet, plin de deportati din Bulgaria.
echipa-i cam traseista, un fel de udrea al politicii :D:D

off: meci interesant intre doua echipe migratoare. Greu de dat un pronostic

Calandrinon
27th February 2014, 10:32
mah,lasa prostiile si zi-ne secretele saramurii de crap...am avut reteta de la Kidon dar nu mai stiu pe unde am pus-o...:rasc:

cel mai mare secret e sa mergi la pescuit si sa-l prinzi. Daca nu crap, macar caras :D, saramura se face la fel

cip
27th February 2014, 10:36
off: meci interesant intre doua echipe migratoare. Greu de dat un pronostic
bre,vezi ca ai confundat thd-urile :o:
Стяaуа-Динамо e dincolo...:))

Calandrinon
27th February 2014, 10:52
liga satelor recas si navadori! interesant meci

:happy:happy:happy

Antilopa
27th February 2014, 11:13
pai vezi,asta-i defectul tau,gandesti olteneste...:sneaky:
departe de mine gandul,stiu ca va pricepeti la fotbal...ce parere ai,joaca Sundulica cu doua varfuri sambata asta,sau o baga iar pe aia cu "focul la ei"? :rasc:

Nu ma supara, ca ii dau quote Leului...:))

Leo
27th February 2014, 11:16
Atata stiti, atat postati. De astazi inainte se va ocupa Delaparis de voi. Sa se spele el pe cap cu cuplul banateano-oltean.

cip
27th February 2014, 11:18
da.

Calandrinon
27th February 2014, 11:22
da.

se refera la tine si leul oltean ?

cip
27th February 2014, 11:23
se refera la tine si leul oltean ?
nu stiu,cred ca la mine si la Dario :rasc:

Antilopa
27th February 2014, 11:29
3-1 pentru Timisoara Miaunelului!!! /hello

Calandrinon
27th February 2014, 13:26
nu te vad bine cand apare Hinghi.
ma rog, ai o scuza, aia cu mahalaua...:D

cip
27th February 2014, 13:45
ce sa mai apara,cine stie ce mustruluiala o fi luat ieri pe RA...:))

delaoltenia
27th February 2014, 15:57
maestre, aseara ai zis ca-i bine sa dai un copy la pm-ul trimis.
in fine, prezinti doar ce-ti convine sa impresionezi... vezi doamne, esti abuzat, vanat


maestre, nu inteleg ce vrei de la mine, poate sa-mi fortezi mana sa te sanctionez
inceteaza in **** mea o data, dovedeste ca ai anii care-i ai si ca nu esti un tartan de pusti cu bacul luat la ff

ce vrei sa-ti spun mai mult de atat ??!! :mda:
acesta este mesajul, nu-i asa ca te vanez ? :D
parerea mea, vedeti-va de echipa pe care chipurile o sustineti, valabil si pentru marele laberal

Hingherul
27th February 2014, 16:00
bai, terminati in pwla mea odata. Sageata are prima sansa :D

delaoltenia
27th February 2014, 16:02
Hingherule, ai face un mare bine amicilor tai daca le-ai desena regulamentul .

Antilopa
27th February 2014, 16:05
nu te vad bine cand apare Hinghi.
ma rog, ai o scuza, aia cu mahalaua...:D

Da' ce-am facut?:o: Am vrut doar sa fiu ontopic...:rasc:

Hingherul
27th February 2014, 16:09
n-ai facut nimic. e normal sa tii cu aia mai mici. si Cala tot de aia e cu rasii :D

Antilopa
27th February 2014, 16:12
Sageata are prima sansa :D

Sageata lui Cupidon? :cool:

Hingherul
27th February 2014, 16:15
eu ma refeream la Sageata lui Anghel dar imi place cum gandesti :D

Antilopa
27th February 2014, 16:27
Hingherule, ai face un mare bine amicilor tai daca le-ai desena regulamentul .

Eu nu am nevoie de regulament! :ban:
Bine, nu stiu daca ai facut referire si la mine...:P

cip
27th February 2014, 16:45
:bored:

Antilopa
27th February 2014, 16:49
:bored:

:confused:

Tim
27th February 2014, 16:56
bai, terminati in pwla mea odata. Sageata are prima sansa :D

...poate ,in pwtza ta, poputzarule.:D


APP: feceul nu castiga eternul asta.:evil:

Tim
27th February 2014, 16:59
Hingherule, ai face un mare bine amicilor tai daca le-ai desena regulamentul .

Pari necajit. Asa tare te-au mustruluit aseara pe RA? Macar ti-ai luat angajamentul ca de acum incolo sa scrii mare si citet : POLI TIMISOARA?:D

delaoltenia
27th February 2014, 17:10
da, sunt mai necajit ca tine dupa spargerea uselacheilor :))
corect este acs poli sau acs poli timisoara...ploi timisoara evolueaza in liga a 5-a
dar tu nu stii :D

Hingherul
27th February 2014, 17:12
...ploi timisoara

da` si tu cauti scandal cu el de nu se poate :))

o echipa are si el si i-o faci in toate felurile :happy:happy

delaoltenia
27th February 2014, 17:17
poli, ma Hingherule, nu baga si tu batul prin gardul momarlanului
editeaza tu greseala mea, eu il fac fericit cu viitorul rp

Hingherul
27th February 2014, 17:18
nu editez nimic. ai pocit, sa te judece colegul meu, parizianul :D

delaoltenia
27th February 2014, 17:20
ai dreptate, sa ma mustruluiasca pe RA:happy

Hingherul
27th February 2014, 17:22
eu ma uit dupa report. trebuie sa apara din clipa in clipa de acum :D

delaoltenia
27th February 2014, 17:23
cred ca-i ocupat cu politica, vb cu cacaraul la telefon :D

Hingherul
27th February 2014, 17:24
Poli, fiica ploii :D

cip
27th February 2014, 17:57
bai Hingherule,tu n-ai de uns ceva turele,de inlocuit senilele,de verificat snorchelu'?
toata ziua stai creanga pe thd-ul ACS si numai maine nu-i poimaine :rasc:

Leul Oltean
27th February 2014, 18:34
Poate sunt nitel :D off topic, dar am mai vazut ceva tare la pariuri, vis-a-vis de timisoreni. Oradea - Timisoara la baschet, 21-26 in sfertul 2. Ei bine, aveam cote pentru ... -6.5 Oradea si +6.5 Timisoara. Orasul premierelor, ce pana mea ! ... :D

cip
27th February 2014, 18:51
am cautat pe badminton Timisoara,n-am gasit nimic...:plans:
:rasc:

Leul Oltean
27th February 2014, 19:09
Este posibil, dar daca vrei sa gasesti ceva, cauta pe Capitala Premierelor --> Primul carasovean coclit inecat in Bega si vei gasi destui ... :D

Pe de alta parte, as zice ca baschetul nu este pt toti taranii ... ;)

cip
27th February 2014, 19:17
un arici calcat de TIR bate pe undeva la 0.3 mm...am crezut ca ceva mai plat nu exista ...:))

Hingherul
27th February 2014, 19:19
ce faceti bre, s-au deschis granitele? :D

Antilopa
27th February 2014, 19:25
un arici calcat de TIR bate pe undeva la 0.3 mm...am crezut ca ceva mai plat nu exista ...:))

Tot n-am inteles de ce ti-a venit sa vomiti cand am postat eu? :rolleyes:

Leul Oltean
27th February 2014, 19:25
ce facti bre, s-au deschis granitele? :DPai cine a zis ca sunt inchise ? Crezi ca renuntam asa usor la cea mai importanta colonie a noastra ? Ei vorbesc ... dreptul asta inca il mai au. :D

cip
27th February 2014, 19:28
inca nu :headbang:
momentan suntem la faza "olteni fugiti de-acasa,de ce?"
ii luam cu binisorul si facem glumite,speram sa-i directionam incet-incet pe toti catre Miticia...daca nici asa nu vor,scoatem parul cel noduros :D

Hingherul
27th February 2014, 19:30
e greu cu astia ca sunt alunecosi si insinuanti. nici nu bagi de seama cand incepi sa fredonezi prin baie "m-a facut mama oltean". din momentul ala sunteti pierduti :D

cip
27th February 2014, 19:33
Tot n-am inteles de ce ti-a venit sa vomiti cand am postat eu? :rolleyes:
bored nu inseamna ca borasti...:))
si-apai nu-ti era destinat tie,ca am postat imediat dupa,a fost simpla coincidenta ;)

Hingherul
27th February 2014, 19:34
ce sa zici si tu acum ca sa te scoti.... :D

Antilopa
27th February 2014, 19:38
bored nu inseamna ca borasti...:))
si-apai nu-ti era destinat tie,ca am postat imediat dupa,a fost simpla coincidenta ;)

La asta m-a dus gandul cand am vazut emoticonul...:rolleyes:
Pai dadeai si tu quote daca ii era adresat altcuiva, nu cred in coincidente! ;)

Leul Oltean
27th February 2014, 19:39
e greu cu astia ca sunt alunecosi si insinuanti. nici nu bagi de seama cand incepi sa fredonezi prin baie "m-a facut mama oltean". din momentul ala sunteti pierduti :DAsta e nimic.
Tu realizezi ce drama traiesc astia ca el ? La munca - sef oltean, clar. Pe strada - olteni si moldoveni. Pe forum - olteni si sefi olteni. :))

Hingherul
27th February 2014, 19:39
Pai dadeai si tu quote daca ii era adresat altcuiva, nu cred in coincidente! ;)

ca sa vezi si tu pe cine pupi ... :D
eu de atunci am vrut sa il intreb ce are cu tine dar am zis sa nu invart cutitul in rana :D

cip
27th February 2014, 19:42
La asta m-a dus gandul cand am vazut emoticonul...:rolleyes:
Pai dadeai si tu quote daca ii era adresat altcuiva, nu cred in coincidente! ;)
pai ala caruia ii era adresat sunt sigur ca s-a prins...amu ce vrei si tu,sa-ti dau mura-n gura? :rasc:

cip
27th February 2014, 19:46
ca sa vezi si tu pe cine pupi ... :D
eu de atunci am vrut sa il intreb ce are cu tine dar am zis sa nu invart cutitul in rana :D
offtopic :ciocan:
aici vorbim de ACS-Navodari,valea! :))

Antilopa
27th February 2014, 19:46
Nu stiu ce sa mai cred...:groggy:

cip
27th February 2014, 19:49
Nu stiu ce sa mai cred...:groggy:
in niciun caz pe stelist,astia fura si mint de prin '47 '48,n-am retinut exact :rasc:

cip
27th February 2014, 20:10
...

Antilopa
27th February 2014, 20:10
...

Leul Oltean
27th February 2014, 20:17
...La urma urmei, ai putea fi mai intelegatoare : este el mai mototol, dar e baiat de treaba. :D

On topic : Timisoara nu va avea probleme. Nici Sageata.

Hingherul
27th February 2014, 20:18
...si nici Steaua :D

Srdjan
27th February 2014, 20:19
Un meci de pregatire inainte de duelul cu Steaua, cand e in Aprilie?

cip
27th February 2014, 20:25
ACS-Navodari...

ce-aveti mah de v-ati excitat asa? :))

Antilopa
27th February 2014, 20:28
ACS-Navodari...

ce-aveti mah? :))

:kiss:
Pana si Leul imi cere sa fiu mai intelegatoare...:))

cip
27th February 2014, 20:33
:kiss:
Pana si Leul imi cere sa fiu mai intelegatoare...:))
pai si el e fugit de-acasa,ca si tine...e normal sa va intelegeti si sa va mai si complimentati reciproc... partea buna e ca voi ati luat-o catre est...:D

Antilopa
27th February 2014, 20:38
pai si el e fugit de-acasa,ca si tine...e normal sa va intelegeti si sa va mai si complimentati reciproc...

Iar tu ne intelegi cel mai bine...:rasc:


partea buna e ca voi ati luat-o catre est...
Regretele-s tardive. Deh, daca n-ai fost mai inspirat la momentul respectiv...:))

Antilopa
27th February 2014, 21:11
On topic : Timisoara nu va avea probleme. Nici Sageata.

Foarte excitant! :happy

delaoltenia
27th February 2014, 21:14
Antilopa, esti foarte timida . :cool:

Hingherul
27th February 2014, 21:17
si bag seama ca se si excita usor :D

cip
27th February 2014, 21:17
granita la Orsova!


:rasc:

Shinnok
27th February 2014, 21:19
si bag seama ca se si excita usor :D

hmmmmmmmm... tic tac tic dah d'oh :D

Antilopa
27th February 2014, 21:20
granita la Orsova!


:rasc:

Ce patisi? :D

delaoltenia
27th February 2014, 21:22
Mda, leo are dreptate, s-a ales praful de threadul cu echipa momarlanului .
Cred ca se impun niscai masuri pentru bunul mers al forumului . :D

cip
27th February 2014, 21:25
Mda, leo are dreptate, s-a ales praful de threadul cu echipa momarlanului .
Cred ca se impun niscai masuri pentru bunul mers al forumului . :D
eu zic sa reincepi cu ceva telefoane de amenintari,la miezul noptii...:happy

delaoltenia
27th February 2014, 21:26
nu-mi lasi pe privat numarul ? :D

cip
27th February 2014, 21:31
sunt sigur ca-l ai de la Alin de pe vremea cand erati preceni...:))
e neschimbat...
bine,sama mare ca eu nu ma pierd cu firea...

delaoltenia
27th February 2014, 21:32
ca de obicei bati campii, nu e obligatoriu sa-mi dai crezare
la fel de bine pot spune si eu ca-l ai de la leo...la fel, nu e obligatoriu sa-mi dai crezare

Antilopa
27th February 2014, 21:35
V-ati obraznicit...noapte buna!!! :cya:

delaoltenia
27th February 2014, 21:36
noapte buna, fiica de oltean :)

cip
27th February 2014, 21:45
V-ati obraznicit...noapte buna!!! :cya:
:cya:
:rasc:

Julio_Zane
27th February 2014, 21:50
Go Poli!!!

delaoltenia
27th February 2014, 21:53
ai inceput sa vorbesti banataneste ? :D

Leul Oltean
27th February 2014, 22:01
V-ati obraznicit...noapte buna!!! :cya:La cratita si noapte buna ! :D

OT : Cred ca 'nea Relu ii va zapaci de cap si pe astia, cel putin o repriza.

cip
27th February 2014, 22:14
ce se-nghesuie oltenii pe-aici...:o:
huo turbatilor,s-au gatat posturile alea ...voi nu intelegeti ca e criza si sunt toate ocupate?
gata cu pomana :))

Antilopa
28th February 2014, 11:14
Vai, Miaunelule, ce urat vorbesti cu sudistii mei...:(

Leul Oltean
28th February 2014, 11:20
Vai, Miaunelule, ce urat vorbesti cu sudistii mei...:(Ostilitatea fata de sefi este o atitudine foarte des intalnita la subordonati ... :)

cip
28th February 2014, 16:28
Vai, Miaunelule, ce urat vorbesti cu sudistii mei...:(
pai daca intra cu gumarii...:D
m-ai vazut pe mine sa rad de craiolguti si mititei degraba sfaraitori?
aici e toata diferenta,pe noi nu ne intereseaza cata vrem avem spaitzu' plin :rasc:

Antilopa
28th February 2014, 16:30
Daca si cu parca...:D

cip
28th February 2014, 16:34
ce sa mai zici si tu...:D

Hingherul
28th February 2014, 16:40
mare onoare pe polisti. precum la marile concerte, aveti onoarea sa "cantati" in deschiderea eternului de la ora 18 :D

Antilopa
28th February 2014, 16:52
ce sa mai zici si tu...:D

Hai ca ma enervezi! :rolleyes:

cip
28th February 2014, 16:55
mare onoare pe polisti. precum la marile concerte, aveti onoarea sa "cantati" in deschiderea eternului de la ora 18 :D
eternul :rolleyes:...
pai ori sunt rasi ori nu mai sunt :o:
si ziceti ca aveti derby cu ei? :rasc:

cip
28th February 2014, 16:58
Hai ca ma enervezi! :rolleyes:
tachinat ii spune,bre :D

Antilopa
28th February 2014, 17:00
tachinat ii spune,bre :D

Cine se tachineaza, se iubeste...:happy

Hingherul
28th February 2014, 17:10
eternul :rolleyes:...
pai ori sunt rasi ori nu mai sunt :o:
si ziceti ca aveti derby cu ei? :rasc:

rasi pana la moarte si dincolo de ea.
acu` ce vina avem noi ca astia ne-au cazut pe cap drept rivali.
daca erati si voi mai statornici cu Poli ala poate ca altul ar fi fost eternul :D

cip
28th February 2014, 17:48
ceau Anti,ce mai zici,ce mai faci? :kiss:
crezi ca jucam cu Seroni maine?
mi-e sa nu joace foarte bine,iar or sa-l vrea astia de la Dinamo si numai ne complicam...:D

Antilopa
28th February 2014, 17:52
ceau Anti,ce mai zici,ce mai faci? :kiss:
crezi ca jucam cu Seroni maine?
mi-e sa nu joace foarte bine,iar or sa-l vrea astia de la Dinamo si numai ne complicam...:D

:kiss::kiss::kiss:
Vorbim de ora pe aici si tu acum ma saluti? :))
Ce cred eu? Cred ca o sa bateti! De fapt sunt sigura ca o sa bateti! :great:

cip
28th February 2014, 18:03
Hinghi,cere-te afara! :D
da-te accidentat :))

Hingherul
28th February 2014, 18:07
as putea sa incerc si eu sa fac pe pampalaul, bre dar mi-e teama sa nu raman asa :))

cip
28th February 2014, 18:55
:kiss::kiss::kiss:
Vorbim de ora pe aici si tu acum ma saluti? :))
Ce cred eu? Cred ca o sa bateti! De fapt sunt sigura ca o sa bateti! :great:
cam 2-0, si eu zic la fel...
le dam satelitilor stelari de le sar mucii :rasc:

Antilopa
28th February 2014, 20:32
Hinghi,cere-te afara! :D
da-te accidentat :))

Ce ai cu el, draga? :D

Antilopa
28th February 2014, 20:33
cam 2-0, si eu zic la fel...
le dam satelitilor stelari de le sar mucii :rasc:

Poate prind vreun gol in direct...:sneaky:

cip
28th February 2014, 21:01
Poate prind vreun gol in direct...:sneaky:
poate...:)
posibil ba chiar probabil,tine tel aproape...te sun in min' 3 :D

Hingherul
28th February 2014, 21:48
Ce ai cu el, draga? :D

pai i-ai dat tu nas si acum face pe smecherul cu mine.
ce atatea pupaturi aici, vreti sa va mut postarile? :D


ON... taaare ca fieeeeru`, iute ca Oteeeeelu`
tareeee ca piatraaaa, iute ca Sageaaataa .... doi evident aici :D

Calandrinon
28th February 2014, 21:53
Hingi merge cu sorcova :D

cip
28th February 2014, 21:53
:))

Hingherul
28th February 2014, 21:53
vezi ca maine vin cu Steaua :D

cip
28th February 2014, 21:56
ma doare-n spitz,sunt superocupat...maine am meci greu cu Navodariul...:))

Calandrinon
28th February 2014, 21:58
la noi doar tiganii merg cu stea...brrrr, scarboasa :D

Hingherul
28th February 2014, 22:00
anul asta pica aiurea sarbatorile.... cand la noi e vremea de umblat cu Steaua, la rasi e halloweenul :))

le spargem dovleacu` hariciumbelor :happy

Bobi Cearton
28th February 2014, 22:01
Sagetatorii vor juca in 9 din min 1 sau dupa min 50?:D

cip
28th February 2014, 22:03
bai stelistii si dinamovistii,ia valea de pe-aici!
sunteti in cel mai bun caz offtopic,or asta nu-i a buna :D

Calandrinon
28th February 2014, 22:07
s-o crezi, sageata e nascuta la mine in judet, intr-un catun; acum e tot dabrogeanca de-a noastra, am tot dreptul
Chiar sunt curios, recasul e mai mare decat stejarul ?

cip
28th February 2014, 22:14
in mod sigur da,aia au crame subterane de pe timpul austroungarilor...au kilometri in subteran cat n-aveti voi la suprafata :D

Antilopa
28th February 2014, 23:20
poate...:)
posibil ba chiar probabil,tine tel aproape...te sun in min' 3 :D

Astept cu interes! :rasc:

Hingherul
28th February 2014, 23:23
oare doamna Cip ce-o zice despre asta... :rolleyes:

Antilopa
28th February 2014, 23:26
Hingi merge cu sorcova :D

:happy:happy:happy

Hingherul
28th February 2014, 23:27
razi ca... antilopa in gura leului :D

six
28th February 2014, 23:30
.... doi evident aici :D nu te cred ;)

cip
28th February 2014, 23:33
oare doamna Cip ce-o zice despre asta... :rolleyes:
stelist imbarligator...hai ca te-am ginit,salut meme! :))

Antilopa
28th February 2014, 23:35
stelist imbarligator... :))

Lasa-l ca e doar invidios...:evil:

Hingherul
28th February 2014, 23:36
uiti ca si tu umblai cu aceeasi soparla??? :))

cip
28th February 2014, 23:37
si salut Leo,ca te vad in bara...tot suparata sau ne vedem maine la meci?

cip
28th February 2014, 23:45
Lasa-l ca e doar invidios...:evil:
vezi ca a dat imediat dupa...te-a facui soparla,eu asa am inteles :D

Antilopa
28th February 2014, 23:45
uiti ca si tu umblai cu aceeasi soparla??? :))

Razi ca broasca la inundatie. :P

cip
28th February 2014, 23:51
nu te cred ;)
confirmat
ora 16 maine la Banu...vine cine vrea si scapa cine poate :D

Antilopa
1st March 2014, 00:24
Noapte buna! :great:

Leul Oltean
1st March 2014, 10:16
Ce se mai falesc astia ca merg sa bea bere in oras ... de 3 saptamani tot bat toba. :))

Probabil ca pun bani deoparte de pe la anul nou ... :D

Tim
1st March 2014, 10:17
Pai asta e toata frumusetea fotbalului, sedinta tehnica de dinaintea meciului.:D

Leul Oltean
1st March 2014, 10:31
Ja, ja ... inainte de Banu dati o talpa si pe la sala sporturilor (aia facuta de Ceasca :D), sa vedeti ca mai sunt si alte sporturi, in plus si cum se joaca ... ;)

delaoltenia
1st March 2014, 11:16
http://i59.tinypic.com/2rfrq0h.jpg

ACS Poli: Nuno Claro – Dobrosavlevici, Scutaru, Seroni, Murariju – Barbut, Gorobsov, Hasani, Trandu – Staicu, Szekely.

Sageata: Panagopoulos – Achim, Munteanu, Popa, Lopez – Johnson, Borja Navarro – Pana, Vezan, Deletic – Guerra.


01.03.2014, Timisoara, Stadion: "Dan Paltinisanu", ora: 18:00/Digi Sport 1

THE HUN
1st March 2014, 15:13
pronostic 1

ps.ce-i cu hoarda asta de nubieni pe aici ?

Digi-HDSport
1st March 2014, 15:35
Castiga Poli sigur. Sageata nu are nici o sansa azi, locul lor este in Liga2-a.

delaoltenia
1st March 2014, 17:27
Aurel Sunda (antrenor): "Un meci de 6 puncte, un meci pe care vom face tot posibilul să-l câștigăm, cu o echipă ambițioasă, care a acumulat 22 de puncte, dar am încredere în echipa noastră și vom face tot ce este omenește posibil să câștigăm. La Mediaș a fost un meci ciudat, dar primul meci e cel mai greu și nu se poate compară un meci cu celălalt. Săgeata va încerca să câștige un punct sau trei, deci probabil va juca mai închis. Dar noi suntem obligați să dominăm și să înscriem".

Catalin Anghel (antrenor): "Suntem conștienți că ne așteaptă o partidă dificilă, contra unui adversar valoros, o echipă de tradiție din România. Este o formație bine pregătită, care luptă până în ultimul minut, a câștigat multe puncte pe final. Astfel că trebuie să fim concentrați de la început până la final. Trebuie să fim capacitați 200%, foarte organizați, să putem închide spațiile și să-i blocăm pe timișoreni. Trebuie să fim foarte organizați, să micșorăm spațiile și să închidem culoarele, pentru a nu le oferi oportunități. Trebuie, însă, să marcăm, pentru că mergem să câștigăm și fără a marca nu putem s-o facem. Cu un succes îi egalăm în clasament și acesta este scopul, iar eu îmi doresc mereu să câștigăm, mai ales în fața rivalilor. Jucăm la victorie. Trebuie să adunăm cât mai multe puncte. Dacă batem, o egalăm pe Poli în clasament".



Duel pentru evitarea retrogradarii . Atat ACS Poli Timisoara, cat si Sageata Navodari au debutat cu dreptul in noul an, ambele formatii reusind sa obtina victorii. ACS-ul a obtinut trei puncte importante pe terenul lui Gaz Metan Medias, scor 1-0. Succesul gazdelor de acum a fost mai mult decat norocos, Gaz Metan evoluand aproape tot meciul cu un om mai putin pe gazon dupa eliminarea lui Cristian Todea din minutul 3, iar trupa antrenata de Cristi Dulca a ratat doua lovituri de la punctul cu var in repriza secunda, in timp ce timisorenii au inscris golul izbavitor in minutele de final ale partidei. De partea cealalta, Sageata Navodari a obtinut un succes la fel de important in etapa anterioara, scor 1-0, contra unei alte formatii ce se lupta tot pentru a evita retrogradarea, este vorba de FC Botosani. A fost o victorie muncita a elevilor lui Catalin Anghel, care au iesit pentru moment din zona minata a clasamentului, insa lupta pentru evitarea retrogradarii este departe de a fi incheiata.

delaoltenia
1st March 2014, 18:13
De 10 minute incepu meciul clonei din recas, bate vantul pe thread, in schimb tribunele sunt arhipline .
Scor 0-0 si o audienta record anuntata de comentatorul digi, 3 suporteri, si aia utilizatori OLS . :D

Shinnok
1st March 2014, 18:33
Sagetatorii vor juca in 9 din min 1 sau dupa min 50?:D

minutul 32 -> joaca in 10 :cool:

Shinnok
1st March 2014, 18:47
hehe :D

THE HUN
1st March 2014, 18:49
cartonas rosu dat aiurea,scutaru meserias si sageata conduce deocamdata meritat

delaoltenia
1st March 2014, 18:51
minutul 32 -> joaca in 10 :cool:
da, eliminare vazuta doar de cretinul ala de arbitru
in toate exista insa un echilibru, noroc cu scutaru si mingea trimisa in corner, ultima faza si 1-0 pentru navodareni :ok:

ma pregatesc de apel ;)

TaciAcolo
1st March 2014, 18:53
acs timisoara mai vrea in europa?:))

Hingherul
1st March 2014, 18:57
cum ba 1-0 pentru Sagetatori? cred ca e blat :D

delaoltenia
1st March 2014, 19:03
eu zic ca nu, asta le e valoarea :D

se termina pauza, hai sa urmarim comedia pan' la final ;)

Hingherul
1st March 2014, 19:04
si cand te gandesti ca altii sunt la berule.... in loc sa sustina echipa Ploii pe stadion sau macar aici :D

2stupiddogs
1st March 2014, 19:14
acs timisoara mai vrea in europa?:))

...si daca -prin absurd- ar ajunge nu ar trebui sa mearga sute de km si sa treaca muntii pt a juca un meci considerat "acasa" asa cum au facut-o aia de au retrogradat de 3 ori in 4 (5?) ani din A in...A!
Sper sa ramana scorul asta si la final (chiar si acum, la 1-1)! :sneaky:

PS
Sa-i spuna cineva reprezentantului valutei botswoa...asta...oltenesti ca sala aia a fost construita in vremea cand ceasca lui abia isi dezlipea buzele de pe bucile fostilor conducatori bolsevici, pe vremea cand in oltenia sportul cu balonul (oricare altul decat fotbalul care avea si el vreo 3 anisori de prima liga) insemna alergarea dupa basica porcului si se intampla o data pe an dar si atunci doar cativa o puteau face daca nu aveau vecini detinatori de porcina(e), restul isi rodeau unghiile si/sau faceau sesizari la securitate denuntand chiaburii ce-si permiteau sa creasca vietuitoarea respectiva!

delaoltenia
1st March 2014, 19:20
si cand te gandesti ca altii sunt la berule.... in loc sa sustina echipa Ploii pe stadion sau macar aici :D
uite cum pierdui frumusete de gol, tot la baie
intre timp aparu unu ce ne tine predici, ale dreaqlui tomberoane, sunt inchise la asta ora :D

2stupiddogs
1st March 2014, 19:24
uite cum pierdui frumusete de gol, tot la baie

...uite, asa faci bataturile alea. Cu femei ai incercat?! :hmm:

Hingherul
1st March 2014, 19:27
nu e vina lui ca nu se poate abtine. la asa meci excitant... :))

2stupiddogs
1st March 2014, 19:28
nu e vina lui ca nu se poate abtine. la asa meci excitant... :))

Corect! :happy

Bobi Cearton
1st March 2014, 19:29
Cine e patron la Timisoara?

Mos Sunda solicita 11 m la o impingere minora.

TaciAcolo
1st March 2014, 19:48
...si daca -prin absurd- ar ajunge nu ar trebui sa mearga sute de km si sa treaca muntii pt a juca un meci considerat "acasa" asa cum au facut-o aia de au retrogradat de 3 ori in 4 (5?) ani din A in...A!
Sper sa ramana scorul asta si la final (chiar si acum, la 1-1)! :sneaky:



nu am jucat acasa pt 16 km... uneori sunt de kkt regulile astea impuse de uefa...
116 e distanta de la craiova la tg-jiu... si aeroportul trebuie sa fie la maxim 100 de km....

delaoltenia
1st March 2014, 19:53
acs-sageata 1-1

huooo baaaaa...daca pentru un egal aveti nevoie de o eliminare intrebarea este ce mai poate face fluiersul pentru o victorie a clonei


sa felicitam meseriasii ;)
cataa., Hingherul, mateiasi, Shinnok

Hingherul
1st March 2014, 19:55
cred ca a intrat berea aia cu galme :D

THE HUN
1st March 2014, 19:57
rezultat echitabil,chiar daca se impunea un penalty la impingerea aia de liga a 7-a a portarului advers.mai mult,oricum dupa un joc slab facut de 2echipe submediocre ,a mai ajutat si arbitrul care a facut meciul praf prin decizile sale

delaoltenia
1st March 2014, 19:58
cred ca a intrat berea aia cu galme :D
sincer Hingherule, nu prea. trebuie sa fug pentru provizii, peste putin timp incep adevaratul derby ;)

amaratii astia prezinta interes doar pentru traficul lui Vadim si eventual o litra de vin de recas :D
ce-i drept au avut si ei un penalty, rezultat echitabil pana la urma

2stupiddogs
1st March 2014, 19:59
nu am jucat acasa pt 16 km... uneori sunt de kkt regulile astea impuse de uefa...
116 e distanta de la craiova la tg-jiu... si aeroportul trebuie sa fie la maxim 100 de km....
Despre regulile uefa nu comentez, uneori chiar sunt de kkt dar cred ca se putea rezolva cumva dar chiar si asa tot nu erati "acasa".
In schimb, eu cred ca la modul cum arata stadionul respectiv nu se putea juca acolo si mai cred ca nu va ajuta cu nimic, tot atatea bilete vindeati si acolo dar macar asa ati jucat pe un stadion ok!

Tim
1st March 2014, 20:00
[QUOTE=Dario;3983490]sincer Hingherule, nu prea. trebuie sa fug pentru provizii, peste putin timp incep adevaratul derby ;)

<sunt frustrat>
post partial editat !



OT. penalty clar neacordat Timisoarei.

delaoltenia
1st March 2014, 20:03
<sunt frustrat>
post partial editat !



OT. penalty clar neacordat Timisoarei.


sefu, sefutzu, comentariul meu face referire la jucatori/echipa
atentie la neatentie ! :D

2stupiddogs
1st March 2014, 20:04
.......OT. penalty clar neacordat Recașului.
...asta ca sa fim corecti pana la capat. :drak:

Leul Oltean
1st March 2014, 20:06
Despre regulile uefa nu comentez, uneori chiar sunt de kkt dar cred ca se putea rezolva cumva chiar si asa tot nu erati "acasa". :happy

Mai bine spui cinstit ca nu intelegi romaneste si e OK, macar nu te crede lumea batut in cap. :D

delaoltenia
1st March 2014, 20:07
...asta ca sa fim corecti pana la capat. :drak:
corect, aici ne-am pus de acord :D

Leul Oltean
1st March 2014, 20:12
Cam asa arata cifrele unui meci in care oaspetii au jucat 1 ora in 10 oameni :
Suturi la poarta 11-10 (din care pe poarta 5-5). Cornere 3-7. Actiuni de poarta 38-39.

Bine, ar mai fi de intrebat de ce au jucat aia in 10, dar deja ne-am obisnuit ...:D

Tim
1st March 2014, 20:13
de penalty nu spune nimeni nimic?

Craciunescu zice ca e faza de manual. Poate la steaua sau la galati?

delaoltenia
1st March 2014, 20:19
de eliminare facuta cadou nu zice nimeni nimic, ai dreaq cum fura ei doar pentru clone :D

Leul Oltean
1st March 2014, 20:24
de penalty nu spune nimeni nimic ?
Craciunescu zice ca e faza de manual. Poate la steaua sau la galati?Amice ... v-au dat aia clasa, in 10 oameni ...

In fine, nu am vazut meciul, dar am vazut asta :

pronostic 1

ps. ce-i cu hoarda asta de nubieni pe aici ?Da, asa zicea lumea cand ati aparut voi in Europa. Doar ca nu va compara nimeni cu nubienii, din simplul motiv ca aia erau mult mai evoluati ca voi. Aveau, asa, vreo ... 3000 de ani inaintea voastra. :rolleyes:

delaoltenia
1st March 2014, 20:26
ultimul comentariu, interesant, "gurile rele" spun ca reflecta realitatea :D

2stupiddogs
1st March 2014, 20:31
:happy

Mai bine spui cinstit ca nu intelegi romaneste si e OK, macar nu te crede lumea batut in cap. :D

Bah lasa-ma....adica tu crezi ca Recas nu e Poli dar crezi ca Tg-Jiu joaca acasa la praiova?! Hai ca ai dat-o in vileag....si e mica rau de tot! :happy
Te intrebi ce-i mica?! Verticalitatea! Obiectivismul! ....adica tot ceea ce nu reprezinti si tot ceea ce nu vei putea intelege vreodata! E nevoie de o reprogramare?! Sa te turnam inca o data?! E greu...FOARTE GREU sa-ti refacem adn-ul si sa evitam mostenirea genetica!
Stiai ca reprezinti un teritoriu la care s-a renuntat fara sa fie revendicat de altcineva si asta dupa ce s-a constatat ca po****tia care locuieste acolo este....cum este?! (adica...decat sa aibe de-a face cu voi mai bine v-au lasat balta sa va "administrati" singuri si sa emiteti primul c.f. prin anii 1970-1980 si ala facut de comunisti ca pana atunci la recensamant erati numarati ca animalele domestice din curtea gospodarilor?!)

THE HUN
1st March 2014, 20:39
Da, asa zicea lumea cand ati aparut voi in Europa. Doar ca nu va compara nimeni cu nubienii, din simplul motiv ca aia erau mult mai evoluati ca voi. Aveau, asa, vreo ... 3000 de ani inaintea voastra. :rolleyes:
exact,aia,la cat erau de evoluati,au folosit gumarii acum 3000 de ani

Leul Oltean
1st March 2014, 20:41
:happy:happy:happy

Nu vrei sa ma asculti ... spune curat ca nu pricepi romaneste si nu se ia nimeni de tine, iti garantez ... :D
TouchThere nu se referea la stadionul din Craiova, ci la cel din Tg Jiu. Si la conditia UEFA de a fi situat la max 100 km de cel mai apropiat aeroport international.

Malai Mare si atat ...