PDA

View Full Version : Dnipro - Tottenham



aLLiin
15th February 2014, 17:39
20 si 27 februarie. Discutii inainte si dupa meci.

Shinnok
15th February 2014, 17:49
10 goale Chiriches.

razvan_creator
15th February 2014, 23:12
Spurs a mers bine in acest sezon european, dar Dnipro este primul adversar mai greu. Probabil isi vor imparti victoriile si londonezi vor merge mai departe.

Claudiu96
15th February 2014, 23:35
Haidi Dnipro :D
Cred ca ucrainienii se vor desurca bine in dubla asta , chiar daca nu se vor califica.

Sir Black
16th February 2014, 00:17
Echipa lui Kiri-cash :D .

razvan_creator
19th February 2014, 13:33
Nu cred ca se va mai disputa nici acest meci si nici celelalte doua tot din UEL care urmau sa se joace maine in Ucraina. In urma cu cateva minute presedintele Viktor Ianukovici a decrat ziua de joi ca fiind zi de doliu national. Drapelele vor fi coborâte în bernă pe clădirile oficiale, în timp ce concertele și competițiile sportive vor fi anulate, potrivit unui decret publicat miercuri pe site-ul președinției.

Claudiu96
20th February 2014, 21:27
Multe ratari in meciul asta , plus alte interventii defensive foarte bune de amblele parti. Meci foarte bun.
Soldado nu dezamageste , rateaza cu poarta goala :)

Claudiu96
20th February 2014, 21:50
Victorie meriata de Dnipro. Au jucat foarte bine , iar acum pe final au avut bara , putea sa le dea 2-0.
Foarte bun Konoplyanka asta , omul meciului :D
Tottenham a aratat ca o echipa modesta ...

delaparis
20th February 2014, 22:16
Daca nu ma insel este prima infrangere a lui Tottenham in actuala editie.
Ce se intampla? Au schimbat antrenorul? :D

Sir Black
20th February 2014, 22:21
:happy

aLLiin
21st February 2014, 12:57
In retir vad un lejer 4-1

miril
21st February 2014, 13:02
Evolutie modesta, teren deplorabil. Golul lui Soldado, daca va veni, va fi cu calcaiul intr-o situatie cand nimeni nu se astepta. COYS!

aLLiin
21st February 2014, 13:08
Sunt convins ca rezolvati calificarea in retur.

Claudiu96
21st February 2014, 21:41
Soldado e jucator foarte bun , se vede dupa felul cum se misca pe teren. Are si ghinion cei drept ...

phife
27th February 2014, 23:22
1 -1

sannicola
27th February 2014, 23:29
Vertonghen ce fain a cazut malacu :)).
2-1 uite asa se califica mai departe...
3-1 au cedat total cei de la Dnipro.

Aurel.D
27th February 2014, 23:36
Delaparis, ce ai frate?? Mă refer la jidanii de la Tottenham, ce e cu atâta sensibilitate?? După mine sunt niște jigodii, nu am voie să îmi spun părerea? Dacă stau să mă gândesc puțin nici arbitrul ăsta francez nu are puța întreagă. Așa eliminare ridicolă nici tata Jean nu ar fi regizat!

delaparis
27th February 2014, 23:37
Postul e cu iz antisemit si nu are nicio legatura cu fotbalul. Am sters in loc de sanctionat.

Sir. Eko
27th February 2014, 23:40
Vertonghen ce fain a cazut malacu :)).


Vertonghen face mereu asa. Incearca tot timpu sa pacaleasca arbitru sa scoata cartonase pentru toata lumea, chiar anu asta a facut tot asa cu Torres.

Un fotbalist slab si un caracter penibil.


Deci asta e rosu

http://gyazo.com/34d58b113a3524f9ca53f3b587707b86.gif


Iar asta nu e nici fault ? :))

http://giant.gfycat.com/EveryWellinformedHorsemouse.gif

Aurel.D
27th February 2014, 23:42
Ce înseamnă "antisemit"? Dacă vrei să știi, semiții nu erau de fapt evrei, dar așa ni se spală nouă creierele de vreo trei secole. Trebuie neapărat să îi iubesc pe evrei?

YoNuTzz
27th February 2014, 23:44
rusinos Vertonghen. calificare rusinoasa pentru tottenham...

apropo, toate cele 4 echipe din ucraina vor fi eliminate in seara asta...

phife
27th February 2014, 23:46
de cand trebuie sa lingem noi evreii?
rusine baaa! antisemit pana mor!

delaparis
27th February 2014, 23:46
Trebuie neapărat să îi iubesc pe evrei?

Nu e permis sa jignesti pe forum. Atat.
In rest iubesti pe cine vrei :)

Aurel.D
27th February 2014, 23:47
Yonutzz
Da, după ce li s-au eliminat jucători la Londra și Lyon. Jalnic!
Hai Dnepr, fii Ludogorețul nostru! :)

delaparis
27th February 2014, 23:48
de cand trebuie sa lingem noi evreii?
rusine baaa! antisemit pana mor!
Te priveste, esti liber sa gandesti ce vrei.
Pe forum nu se manifesta niciun "anti....". E interzis prin regulament.

Aurel.D
27th February 2014, 23:58
M-au spart comentatorii ăștia...ce mare echipă este totenham, nenea? Fără Adebayor nu ar fi trecut de ucrainieni, să nu mai zic de Premier League.

delaparis
27th February 2014, 23:59
Sa nu uitam ca Tottenham a castigat toate meciurile in grupa...

sannicola
28th February 2014, 00:01
Aha cu o echipa din Moldova plus una din Norvegia care a ajuns in liga secunda si una din Rusia care o sa ajunga si aia in liga secunda :)).

Aurel.D
28th February 2014, 00:02
Ce rușine, totenham!! Huuuăăă!
gautier și vertonghen, să vi se-ntoarcă înzecit, arde-v-ar pe mațe!

Shinnok
28th February 2014, 00:05
Olele, ce e p-aici... Testosteron, frate! http://i.imgur.com/fuxbN5t.gif

delaparis
28th February 2014, 00:06
Aha cu o echipa din Moldova plus una din Norvegia care a ajuns in liga secunda si una din Rusia care o sa ajunga si aia in liga secunda :)).

Corect deci a dovedit ca nu se incurca cu echipe slabe.
Azi a fost cam tras de par, e adevarat. :mda:

miril
28th February 2014, 15:10
Dnepr a jucat bine, Konoplyanka, de neoprit. Spurs a a ámetit-o ca deobicei si poate ar fi fost bine sa parasesca competitia.

Mai Aurele, chiar ca nu te credeam in stare, daca tu ai opinii xenofobe, antisemite pe un site de sport, de ce nu esti barbat arian demn, cum va pretindeti unii, si paraseste forumul cu atat mai mult cu cat esti moderator. Asta daca nu cumva suprinzi placut si-ti cer scuze pentru cliseele aruncate aici, neprovocat. Daca ar fi sa compar echipa Spurs, echipa jidanilor cum nedemn o numesti tu, si echipa Dinamo (sorry delaparis, dar incerc sa-l fac sa inteleaga) cu care tii tu, echipa, se stie, a Militiei si a Securitatii din dictatura comunista pentru care UEFA a desfiintat Gheta de Aur, atunci nu stiu care echipa ar fi de hulit. In ciuda acestui fapt nu mai auzit vreodata sa fac caz de acest lucru si sa vorbesc balarii ca tine despre echipa pe care o sustii desi ca suporter al defunctei Progresul as avea mii de motive sa o fac. Postelnicu si Cornel Popa au demontat tribunele din Cotroceni, la ordin pe timpul lui Ceausescu si le-au mutat in Stefan Cel Mare, un arbitraj mai obraznic si jegos ca in acel Dinamo-Progresul 4-0 din 2005, daca nu gresesc n-a vazut fotbalul Ligii lui Mitica ca sa nu mai zic de madam Marinescu si ministrul palmierilor Agathon care ne-au furat un titlu, tot la ordin, desi meciul vostru cu Brasov fusese dat drept blat.

Da, au fost multe ciondaneli pe teren si pot spune ca deciziile au fost usor de partea lui Spurs. Cine insa nu a vazut meciul nu stie ca Dnepr a avut o tactica bine stabilita de la inceput, sa-i hartuiasca pe cei de la Spurs, sa-i sicaneze cu inghionteli, piedici si antijoc, la fiecare contact fizic jucatorii ucrainieni tavalindu-se pe jos ca posedati si asta din primul minut de joc. Din pacate jucatorii lui Spurs au intrat in acest joc de contre, printre ei, Soldado si Verthongen. Mr. Eko, cred ca s-a referit la faza asta. Nu-i asa Eko, Sir?

5s7GWYgJk8I

Si inca ceva, la final, o intrebare tot pentru Aurel, dar tu cu cine tii in Anglia? Ma insel eu sau tii cu Arsenal? Pai se poate sa faci o asemenea greseala, echipa care are cam tot atat de multi evrei sutinatori ca si Spurs. Si de Chelsea, nimic, nimic? Aha, acolo-i doar patronul. Nice! COYS!

messi19
28th February 2014, 17:29
Vertonghen face mereu asa. Incearca tot timpu sa pacaleasca arbitru sa scoata cartonase pentru toata lumea, chiar anu asta a facut tot asa cu Torres.

Un fotbalist slab si un caracter penibil.


Deci asta e rosu

http://gyazo.com/34d58b113a3524f9ca53f3b587707b86.gif


Iar asta nu e nici fault ? :))

http://giant.gfycat.com/EveryWellinformedHorsemouse.gif

:happy:happy e slab Vertonghen, in schimb ii laudai pe centralii lu Arsenal acuma ceva timp. interesant... :happy