PDA

View Full Version : JO 2014 - Proba de dans - 16 feb si 17 feb



Iulya
9th February 2014, 22:19
Lista participantilor:


1 OBRIEN Danielle / MERRIMAN Gregory AUS
2 ZLOBINA Julia / SITNIKOV Alexei AZE
3 PAUL Alexandra / ISLAM Mitchell CAN
4 VIRTUE Tessa / MOIR Scott CAN
5 WEAVER Kaitlyn / POJE Andrew CAN
6 HUANG Xintong / ZHENG Xun CHN
7 CARRON Pernelle / JONES Lloyd FRA
8 PECHALAT Nathalie / BOURZAT Fabian FRA
9 KOLBE Tanja / CARUSO Stefano GER
10 ZHIGANSHINA Nelli / GAZSI Alexander GER
11 COOMES Penny / BUCKLAND Nicholas GBR
12 CAPPELLINI Anna / LANOTTE Luca ITA
13 GUIGNARD Charlene / FABBRI Marco ITA
14 REED Cathy / REED Chris JPN
15 TOBIAS I / STAGNIUNAS D LTU
16 BOBROVA Ekaterina / SOLOVIEV Dmitri RUS
17 ILINYKH Elena / KATSALAPOV Nikita RUS
18 SINITSINA V / ZHIGANSHIN R RUS
19 HURTADO Sara / DIAZ Adria ESP
20 AGAFONOVA Alisa / UCAR Alper TUR
21 HEEKIN-CANEDY Siobhan / DUN Dmitri UKR
22 CHOCK Madison / BATES Evan USA
23 DAVIS Meryl / WHITE Charlie USA
24 SHIBUTANI Maia / SHIBUTANI Alex USA


Dansul scurt: 16.02.2014
Dansul liber: 17.02.2014

ricochet4
9th February 2014, 23:46
Nu participa Allison Reed ? Pacat, imi placea, era draguta.

lady_k
11th February 2014, 12:32
O sa ma uit doar pt. clasament de la locul 3 in jos ca primele 2 e clar ale cui vor fi. :))

ricochet4
11th February 2014, 12:33
Eu zic ca primele 5 e clar.

Iulya
14th February 2014, 11:39
Ordinea de start:

Starting Order


Warm-Up Group 1



1 REED Cathy / REED Chris JPN
2 CARRON Pernelle / JONES Lloyd FRA
3 SINITSINA V / ZHIGANSHIN R RUS
4 KOLBE Tanja / CARUSO Stefano GER


Warm-Up Group 2



5 GUIGNARD Charlene / FABBRI Marco ITA
6 HEEKIN-CANEDY Siobhan / DUN Dmitri UKR
7 HUANG Xintong / ZHENG Xun CHN
8 OBRIEN Danielle / MERRIMAN Gregory AUS
9 AGAFONOVA Alisa / UCAR Alper TUR


Warm-Up Group 3



10 HURTADO Sara / DIAZ Adria ESP
11 TOBIAS I / STAGNIUNAS D LTU
12 PAUL Alexandra / ISLAM Mitchell CAN
13 ZLOBINA Julia / SITNIKOV Alexei AZE
14 SHIBUTANI Maia / SHIBUTANI Alex USA


Warm-Up Group 4



15 CHOCK Madison / BATES Evan USA
16 CAPPELLINI Anna / LANOTTE Luca ITA
17 ZHIGANSHINA Nelli / GAZSI Alexander GER
18 VIRTUE Tessa / MOIR Scott CAN
19 BOBROVA Ekaterina / SOLOVIEV Dmitri RUS


Warm-Up Group 5



20 ILINYKH Elena / KATSALAPOV Nikita RUS
21 COOMES Penny / BUCKLAND Nicholas GBR
22 PECHALAT Nathalie / BOURZAT Fabian FRA
23 WEAVER Kaitlyn / POJE Andrew CAN
24 DAVIS Meryl / WHITE Charlie USA

irinaidu
14th February 2014, 19:14
oare la ce ora incepe dansul la sp ???

Iulya
14th February 2014, 22:54
duminica de la 17.00

roxella
16th February 2014, 17:03
A inceput! :) Bafta tuturor! Aici eu nu am nici o pereche favorita..deci stau mai detasata :)

Miruna1990
16th February 2014, 17:06
Bafta tuturor in special francezilor!:cheer:

miafangina
16th February 2014, 17:08
Eu tin cu Elena &Nikita,Anna&Luca,Natalie&Fabian,Tessa&Scott si-mi mai plac multi altii...e proba care-mi place cel mai putin dintre toate dar tot ma uit.
Cam putini spectatori in sala,or fi prea scumpe biletele?

roxella
16th February 2014, 17:12
e proba care-mi place cel mai putin dintre toate dar tot ma uit.

Da,si eu ma uit...dar stau relaxata...la baieti am fost emotionata tare :groggy: si probabil la fete voi fi la fel :))

Nu imi plac deloc melodiile astea de anii 20 :))

ricochet4
16th February 2014, 17:35
Si uitandu-ma la proba de dans, am descoperit o alta babe, Victoria Sinitsina. Foarte draguta.

miafangina
16th February 2014, 17:48
Da,si eu ma uit...dar stau relaxata...la baieti am fost emotionata tare :groggy: si probabil la fete voi fi la fel :))

Nu imi plac deloc melodiile astea de anii 20 :))

Oho,melodiile imi plac :) la fel si rochitele (mai ales cele rosii :D )

Barbara e omniprezenta,schimba bluzele de trening cu viteza :) oare nu se va incurca?

ricochet4
16th February 2014, 17:52
Mai incolo o sa o faca si antrenoarea aia rusa (nu stiu cum o cheama), care antreneaza pe Davis/White si Virtue/Moir. Morozov ce ar trebui sa faca, ar trebui sa vina cu o garderoba intreaga de geci.

miafangina
16th February 2014, 17:54
Zueva :)

sisy
16th February 2014, 17:57
Mai incolo o sa o faca si antrenoarea aia rusa (nu stiu cum o cheama), care antreneaza pe Davis/White si Virtue/Moir. Morozov ce ar trebui sa faca, ar trebui sa vina cu o garderoba intreaga de geci.

Marina Zueva :), Morozv nu prea mai are asa multi elevi (Alena, Daisuke, Brian si Nikita & Elena sunt singurii pe care ii stiu eu)

ricochet4
16th February 2014, 18:09
Are si la individual.

roxella
16th February 2014, 18:21
off topic: Bravo Simona Halep! A castigat turneul de la Doha! :)

miafangina
16th February 2014, 18:40
Da,am fost cu ochii in mai multe parti,digi 2 a dat meciul.

Ce frumosi sunt spaniolii,imi plac tot mai mult,iar programul lor liber este foarte foarte fain;si asta a fost frumos,sunt foarte expresivi...si trec pe primul loc :)

miafangina
16th February 2014, 18:44
Ce bine arata lituanienii,foarte frumosi si eleganti!

Iulya
16th February 2014, 18:50
Stiti daca e adevarat, Bobrova si Soloviev au schimbat FD-ul cu cel de sezonul trecut?

roxella
16th February 2014, 19:01
ce simpatici sunt americano-japonezii astia :)

Miruna1990
16th February 2014, 19:01
Stiti daca e adevarat, Bobrova si Soloviev au schimbat FD-ul cu cel de sezonul trecut?

Da, e adevarat. De asta au patinat i/k in proba de echipe, b/s sunt cu semnul intrebarii. Sa vedem ce iese

roxella
16th February 2014, 19:06
Gata,declar public ca preferatii mei de la dans tocmai au devenit fratii shibutani - sper ca le-am scris bine numele :P

miafangina
16th February 2014, 19:24
Bravo,Ana si Luca! foarte frumos!

irinaidu
16th February 2014, 19:27
spaniolii sunt draguti, pt lituanieni am dezvoltat un soft spot inca de la Budapesta, si asiatico-americanii sunt simpatici, dar Ana si Luca au un sp superb si au fost extraordinari !!!
si vin si simpaticii nemti !!!
mie una imi place mult proba de dans.

ps: mersi pt info despre Simona. bravo Simona !

ricochet4
16th February 2014, 19:28
Ana Capellini nu purta sutien ?

miafangina
16th February 2014, 19:37
Mie mi-au placut mult Tessa si Scot,bravo!

roxella
16th February 2014, 19:40
Mie mi-au placut mult Tessa si Scot,bravo!

da,au fost ok :)

nu-mi place deloc publicul rus...ii aplauda frenetic doar pe ai lor...toti merita sa fie aplaudati,pt ca ceea ce fac este ceva foarte dificil si toti depun aceeasi munca

miafangina
16th February 2014, 19:42
da,au fost ok :)

nu-mi place deloc publicul rus...ii aplauda frenetic doar pe ai lor...toti merita sa fie aplaudati,pt ca ceea ce fac este ceva foarte dificil si toti depun aceeasi munca

Exact.Ar trebui sa invete de la japonezi sa fie fair-play,nu zic sa nu-i adore pe ai lor,dar sa fie politicosi cu toti.

miafangina
16th February 2014, 19:44
Niciodata nu mi-a placut acest cuplu...

roxella
16th February 2014, 19:45
Niciodata nu mi-a placut acest cuplu...

exact asta vroiam si eu sa spun acuma...nu-mi plac deloc rusii astia,nu stiu de ce :))

irinaidu
16th February 2014, 19:46
suuuuuperbi tessa si scott !!! ii iubesc pe copii astia !
amestecul asta de melodii ale lui bobrova si soloviev m-a cam lasat rece.

@ alin - habar nu am daca purta sutien sau nu. din pacate nu il am pe sotu'langa mine ca el mereu se prinde la chestii din astea.

ricochet4
16th February 2014, 19:48
Mai putin si gaurea bluza Ana.

miafangina
16th February 2014, 19:49
Imi spune cineva cu ce au fost mai buni rusii decit italienii? :( :( si mai erau si nemultumiti de punctaj...

Iulya
16th February 2014, 19:51
Imi spune cineva cu ce au fost mai buni rusii decit italienii? :( :( si mai erau si nemultumiti de punctaj...

Pentru ca sunt rusi :rolleyes: si patineaza acasa :rolleyes:

roxella
16th February 2014, 19:52
Imi spune cineva cu ce au fost mai buni rusii decit italienii? :( :( si mai erau si nemultumiti de punctaj...

probabil prin simplul fapt ca sunt rusi si ca olimpiada e in rusia :( nu m-as mira sa ii vad pe 2 dupa programul de maine...:confused:

irinaidu
16th February 2014, 20:05
Imi spune cineva cu ce au fost mai buni rusii decit italienii? :( :( si mai erau si nemultumiti de punctaj...

nu putem, pt ca nu au fost. grrrrrrrrrrr:headbang:

miafangina
16th February 2014, 20:13
Bravo,copii,foarte frumos!sper sa treaca de B/S.

irinaidu
16th February 2014, 20:13
elena si nikita sunt niste draguti dar tot nu consider ca ar trebui sa fie, nici ei, in fata italienilor.

miafangina
16th February 2014, 20:16
Asa,asa,daca e sa treaca cineva de italieni,ii prefer pe ei.

Iulya
16th February 2014, 20:17
I&K le-au luat fata B&S si primesc sprijinul principal pentru bronz .... foarte mare punctajul

roxella
16th February 2014, 20:18
Asa,asa,daca e sa treaca cineva de italieni,ii prefer pe ei.

:ok::yes:

miafangina
16th February 2014, 20:23
Hai,Natalie si Fabian! Aaaaalleeeeez!

roxella
16th February 2014, 20:26
frumosi francezii...mi-au placut :)

miafangina
16th February 2014, 20:27
Bravoooo!Nici nu mai stiu pe cine sa vreau pentru locul trei,ca 1-2 sunt date deja,dar sunt sigura pe cine nu vreau :D

miafangina
16th February 2014, 20:28
Tres bien :)

miafangina
16th February 2014, 20:33
Off,ce greu e,si astia mi-au placut...totusi nu-i vad in medalie.

miafangina
16th February 2014, 20:42
Mda,cred ca au fost cei mai buni,muzica a fost frumoasa,dar eu tot nu-i pot iubi...

mikeyy
16th February 2014, 20:52
Nu am urmarit astazi.

Wow, ce veste buna cu B/S. :)) Chiar ma bucur ca cel putin aparent au iesit din cursa pentru medalii. I/K sau P/B sunt o alegere mult mai buna pt medalia de bronz.

irinaidu
16th February 2014, 20:55
muzica americanilor m-a plictisit fabulos, fata lui Meryl ma sperie si cred ca ar putea, cu ochii atat de departati, sa filmeze ca dublura lui ET, iar rochia ei este atroce.

IleK
16th February 2014, 20:56
Italienii au fost dezavantajati ca au intrat prea devreme. Au fost superbi, degajati, mult mai bine decat la europene, ar fi trebuit sa primeasca macar SB care este de aproape 70 de puncte. Eram sigura ca B/S vor fi impinsi inaintea lor cu tot cu programul ala searbad care este cel mai slab din top 10. Si au mai si gresit. M-am bucurat ca macar Elena&Nikita le-au luat-o inainte. Francezii ar fi trebuit sa fie mai aproape de rusi, eu ii vedeam chiar cu putin peste ei dar na, niste rusi trebuia sa termine pe 3.
Foarte, foarte frumosi spaniolii, dupa olimpiada asta vreau sa ii vad tot crescand.
Tessa & Scott... n-am cuvinte, atata bucurie, implicare, sunt atat de naturali comparativ cu ranjetele inghetate ale americanilor. Tot ce imi doresc de la ei este sa dea maximum posibil si maine, fara retineri, fara greseli, sa nu aiba ce sa isi reproseze. Si sa primeasca argintul cu seninatate, sa nu il dispretuiasca cum au facut nemtii. Chiar nu vreau sa ii vad iar pe rusi cu argintul de gat.

IleK
16th February 2014, 20:58
muzica americanilor m-a plictisit fabulos, fata lui Meryl ma sperie si cred ca ar putea, cu ochii atat de departati, sa filmeze ca dublura lui ET, iar rochia ei este atroce.

:)) despre asta discutam si noi, sotul meu zice ca are fata de peste si ma intreba de ce danseaza pe muzica americana in rochie de gheisa:D

miafangina
16th February 2014, 21:00
muzica americanilor m-a plictisit fabulos, fata lui Meryl ma sperie si cred ca ar putea, cu ochii atat de departati, sa filmeze ca dublura lui ET, iar rochia ei este atroce.

:happy:))

ricochet4
16th February 2014, 21:08
LOL, ce aveti cu biata fata ?

miafangina
16th February 2014, 21:16
Italienii au fost dezavantajati ca au intrat prea devreme. Au fost superbi, degajati, mult mai bine decat la europene, ar fi trebuit sa primeasca macar SB care este de aproape 70 de puncte. Eram sigura ca B/S vor fi impinsi inaintea lor cu tot cu programul ala searbad care este cel mai slab din top 10. Si au mai si gresit. M-am bucurat ca macar Elena&Nikita le-au luat-o inainte. Francezii ar fi trebuit sa fie mai aproape de rusi, eu ii vedeam chiar cu putin peste ei dar na, niste rusi trebuia sa termine pe 3.
Foarte, foarte frumosi spaniolii, dupa olimpiada asta vreau sa ii vad tot crescand.
Tessa & Scott... n-am cuvinte, atata bucurie, implicare, sunt atat de naturali comparativ cu ranjetele inghetate ale americanilor. Tot ce imi doresc de la ei este sa dea maximum posibil si maine, fara retineri, fara greseli, sa nu aiba ce sa isi reproseze. Si sa primeasca argintul cu seninatate, sa nu il dispretuiasca cum au facut nemtii. Chiar nu vreau sa ii vad iar pe rusi cu argintul de gat.

Foarte de acord.

Cred ca ei s-au impacat deja cu argintul si vor da tot ce au mai bun miine seara.

Iulya
16th February 2014, 21:20
Warm-Up Group 1
1 KOLBE Tanja / CARUSO Stefano GER 19 54.43
2 PAUL Alexandra / ISLAM Mitchell CAN 18 55.91
3 TOBIAS I / STAGNIUNAS D LTU 17 56.40
4 SINITSINA V / ZHIGANSHIN R RUS 16 58.01
5 OBRIEN Danielle / MERRIMAN Gregory AUS 20 52.68

Warm-Up Group 2

6 COOMES Penny / BUCKLAND Nicholas GBR 11 59.33
7 CARRON Pernelle / JONES Lloyd FRA 13 58.25
8 ZLOBINA Julia / SITNIKOV Alexei AZE 14 58.15
9 HURTADO Sara / DIAZ Adria ESP 12 58.58
10 GUIGNARD Charlene / FABBRI Marco ITA 15 58.14

Warm-Up Group 3

11 ZHIGANSHINA Nelli / GAZSI Alexander GER 10 60.91
12 SHIBUTANI Maia / SHIBUTANI Alex USA 9 64.47
13 CAPPELLINI Anna / LANOTTE Luca ITA 6 67.58
14 CHOCK Madison / BATES Evan USA 8 65.46
15 WEAVER Kaitlyn / POJE Andrew CAN 7 65.93

Warm-Up Group 4

16 PECHALAT Nathalie / BOURZAT Fabian FRA 4 72.78
17 VIRTUE Tessa / MOIR Scott CAN 2 76.33
18 ILINYKH Elena / KATSALAPOV Nikita RUS 3 73.04
19 BOBROVA Ekaterina / SOLOVIEV Dmitri RUS 5 69.97
20 DAVIS Meryl / WHITE Charlie USA 1 78.89

Adeline
16th February 2014, 21:28
Parca mai avantajati rusii la tragerea la sorti, tare as vrea francezii cu bronz...ca rusii mai pot lua medalie si peste 4 ani...dar...rusii sunt la ei acasa nu cred ca vor fi lasati fara medalie

Miruna1990
16th February 2014, 21:29
Foarte de acord.

Cred ca ei s-au impacat deja cu argintul si vor da tot ce au mai bun miine seara.

Astazi numai "impacati cu arginul" nu au patinat. Au scos un program IMPECABIL, au patinat ca niste adevarati campioni care nu se vor multumi usor cu locul 2. Vor AUR si asta impune respect. Au fost superbi, cei mai buni de departe, sigur 100% aurul e rezervat americanilor "din culise" de mult timp. Canadienii nu au nicio sansa. Nu zic ca americanii nu il vor merita, dar canadienilor prin notele care se acorda li se ia sansa de a lupta corect pt el.
I/K au mers curat dar cu grija sa nu greseasca. Inainte de twizzle-uri ea era efectiv impietrita de frica. De cand cu ratarea de la europene le-a disparut partial atacul si zvacul care ii facea deosebiti.
Francezii frumosi, dar cam inceti astazi. Italienii au fost minunati in schimb.
Americanii m-au plictisit pana in maduva oaselor si ma rugam de ea sa mai inchida gura aia!! 10 la interpretare pt niste zambete cretine ma enerveaza cumplit.
Spaniolii au fost super si ei ma bucut pt notele primite.
Punctul forte al francezilor e LP-ul si diferenta intre ei si I/K e aproape inexistenta. Plus ca sunt in stare sa imi pariez o mana (si un picior) ca I/K vor claca sub presiune

mikeyy
16th February 2014, 21:33
Miruna, pariaza si tu pe altceva. :)

M-ati facut curios cu Tessa/Scott. Sper sa apuc pe undeva programul lor. Ma bucur mult ca au patinat atat de bine! :ok:

Miruna1990
16th February 2014, 21:42
Miruna, pariaza si tu pe altceva. :)

M-ati facut curios cu Tessa/Scott. Sper sa apuc pe undeva programul lor. Ma bucur mult ca au patinat atat de bine! :ok:

:)) Chiar nu le doresc sa rateze, oricat de mult vreau bronz pt francezi. Mie I/K imi sunt tare dragi si pot sa recunosc ca sunt aspecte ale patinajului lor mai calitativ decat al francezilor (skating skills e un exemplu). Dar au ratat ATATEA sanse de atatea ori incat imi vine greu sa cred ca vor rezista:
- la olimpiada
- la ei acasa in fata propriului public
- cu sanse palpabile la o medalie olimpica
Au clacat cand aveau sansa sa devina campioni europeni - o nimica toata fata de ce ii asteapta maine.
Acum na, si Fabian are istoria lui de a cadea in cele mai proaste momente:))
Orice, numai NU B/S pe podium!

mikeyy
16th February 2014, 21:47
Sustin "NU B/S pe podium" :D

Adeline
16th February 2014, 21:49
La ce programe imperiale vor fi maine seara, Spitalul de nebuni nu cred ca are vreo sansa doar sa nu aiba vreun as in maneca, un alt program...si unde s-a nimerit sa-i intreaca I/K tocmai la olimpiada la ei acasa

corina_mee
16th February 2014, 21:54
Si mie per total imi plac mai mult Tessa si Scott dar FD-ul de anul asta ma plictiseste teribil. Parca imi place mai mult al americanilor, doar ca ma enerveaza fetele lor care arata la fel orice ar interpreta.
Ce imi doresc de la proba de dans e bronz pentru francezi. Dar daca e obligatoriu sa avem rusi pe podium, mai bine sa fie Elena/Nikita, care imi plac de 1000 de ori mai mult decat Bobrova/Soloviev.

miafangina
16th February 2014, 21:56
Sustin "NU B/S pe podium" :D

:ok::cheer:/hello

Sunt rea si o sa ma bata dumnezeu pentru asta dar nu pot sta deoparte.

Iulya
16th February 2014, 21:58
I&K sunt talentati si frumosi dar peste noapte punctajele lor au crescut precum Fat Frumos. Rusia stie de ce.:rolleyes:

Italienii mi s-au parut subnotati teribil. In nici un caz nu meritau sa fie la 6 puncte de bronz. Francezi poate ar fi meritat sa fie pe 3, dar oricat de mult ii apreciez tot i-am simtit crispati un pic si poate a contat in executie. Le tin pumnii pentru un FD fantastic si o medalie mult asteptata :cool:

In orice caz B&S nu se vor mai bate la medalie cu FDul din sezonul trecut :groggy: fapt realizat si de rusi - a se vedea punctajele. Meritau totusi sa fie sub ambele perechi din SUA.

corina_mee
16th February 2014, 21:59
Si mie mi s-au parut subnotati rau italienii. Clar meritau sa fie inaintea rusilor Bobrova/Soloviev.

IleK
16th February 2014, 22:39
La ce programe imperiale vor fi maine seara, Spitalul de nebuni nu cred ca are vreo sansa doar sa nu aiba vreun as in maneca, un alt program...si unde s-a nimerit sa-i intreaca I/K tocmai la olimpiada la ei acasa

Spitalul de nebuni a luat bronzul anul trecut la mondiale si de aia revine acum... poate, poate NU repeta bronzul si la olimpiada. Macar anul trecut aveau un SP cat de cat. Dar cel de azi a fost oribil impreuna cu rochia si parul ei.
Ambele perechi rusesti au fost supranotate, rusii mari atat cat sa ramana in carti daca cei din fata lor gresesc, rusii mici atat cat sa isi permita un fund pe gheata si tot sa ramana pe sau langa podium. Nu cred ca se va putea altfel fara unii din ei pe podium. Dupa proba masculina fara niciun reprezentant, a crescut foamea rusilor de medalii. Si zau ca francezii merita bronzul! Dupa Tessa si Scott, sunt cei mai expresivi patinatori. Rusii mai au ani lumina pana sa ajunga aici. Doar Elena&Nikita ar putea in cativa ani, B&S n-au material pt asa ceva.

florik2000
16th February 2014, 23:08
@ Ilek...Vad ca nu-ti plac rusii si pace :P
Bobrova si Soloviev nu aveau ce cauta in ultima grupa dupa cum au evoluat la SP. Groaznic program de altfel, eu zic ca e mai rau decat FD, desi parerea generala e alta. Eu sunt printre cei carora le-au placut programele celor doi de anul trecut. Credeam ca sunt pe drumul cel bun si ca anul asta vor da lovitura. Da de unde ca s-au intors la ce stiu ei sa faca mai bine...sa plictiseasca:drak: Si zau ca e pacat de toata munca pe care o depun.
Nu sunt insa de acord cu criticile la adresa Elenei si a lui Nikita. Cu ce au fost furati francezii? Sunt aproape la egalitate...Ba eu cred ca au primit prea mult pentru ce au aratat in seara asta. Doar pentru ca sunt mai placuti publicului, nu inseamna ca sunt mai buni decat rusii. Oricum, discutia e inutila. Sansele ca cei doi rusi sa evolueze curat la FD sunt aproape nule as zice eu. De asta se si bucurau francezii, au scapat de principalii lor concurenti Bobrova si Soloviev.

IleK
16th February 2014, 23:43
Eh, m-au enervat cu olimpiada asta. Dar e adevarat ca la dans si la baieti nu imi plac. Toti baietii sunt Plushenko style iar perechile de dans sunt si ele pe stilul clasic rusesc , mai putin Elena & Nikita. Eu nu zic ca francezii au fost furati, doar ca au cam fost la egalitate cu rusii iar rusii au primit acum cu vreo 3-4 puncte pt acelasi program prezentat si la europene, unde stiu ca au mers curat la scurt.

IleK
16th February 2014, 23:45
Si totusi imi place Menshov, deci e cam 50%-50%, nu pot spune ca nu imi plac rusii la general.

florik2000
16th February 2014, 23:47
Adian Pitckeev pare a fi total diferit de Plushenko...Sunt curioasa cum va evolua. Si pentru Kovtun mai am o speranta:P Revenind la dans, ce ziceti se confirma zvonul si devin Victoria & Ruslan elevii Marinei Zueva de anul viitor? :rolleyes:

ice_girl
17th February 2014, 10:13
Tessa/Scott au fost superbi, vreau aurul pt ei cu toate ca stiu ca acest lucru e imposibil :rolleyes:
Americanii ca de obicei, nimic deosebit in nota obisnuita :D
Iar bronzul nici nu stiu pt cine-l vreau: pt Nathalie si Fabian( care imi sunt tare dragi plus ca sunt din Franta :) ) sau pt Elena/Nikita care sunt preferatii mei din proba de dans:), oricum f grea alegere:(
Si stiu ca probabil sunt singura dar mie imi pare rau pt Ekaterina/Dmitri, si-au dorit enorm o medalie olimpica dar cu FD care il au nu cred ca au vreo sansa:(
Mi-au mai placut spaniolii si Madison/Evan:ok:

P.S. Felicitari Simonei;ok:, m-am uitat si eu la meci si tata care cunoaste f bine tenis mi-a mai explicat ce inseamna minge de meci, as, etc asa ca nu mai sunt chiar asa cazuta din copac:))

ice_girl
17th February 2014, 10:48
Fac post consecutiv dar nu ma pot abtine sa nu zic ca aseara l-am vazut pe Gwendal pe Eurosport, comenta ceea ce se intampla in proba de dans si iarasi mi-am amintit de SLC, ce olimpiada, ce concurs si ce patinatori/hello
Pana acum ramane cea mai frumoasa Olimpiada de Iarna pe care am vazut-o:yes:!

Iulya
17th February 2014, 11:41
Sper sa ma insel dar tinand cont de cum se arbitreaza si de ordinea de start, podiumul o sa ramana cel de dupa SD. :no:

miafangina
17th February 2014, 18:20
Frumosi spaniolii,mi-au placut tare mult.Unde sunteti,n-ati ajuns acasa? :)

irinaidu
17th February 2014, 18:42
am ajuns. offf. am vazut finalul de la spanioli si nu i-am vazut pe englezii. eu am un biiiig crush pt Nick Buckland O sa vreau sa vad si eu programul lor lung.

miafangina
17th February 2014, 18:46
Au facut bine britanicii,evident ca din fata televizorului nu mi s-a mai parut asa frumos ca in patinoar la Budapesta :) dar a fost foarte bine si erau multumiti.
Foarte simpatici mi s-au parut si australienii,cu muzica de circ si costumele vesele,fara griji si fara emotii.

irinaidu
17th February 2014, 19:03
americanii-asiatici nu au avut szacul de la sp. programul e dragut dar ei au fost un pic pe langa el.

miafangina
17th February 2014, 19:08
Mi-a placut mai mult programul britanicilor.

Bravo,Anna si Luca!!!

irinaidu
17th February 2014, 19:29
super ana si luca !!!

si poje si weaver mi-au placut muuuuult !!!!

cristina561
17th February 2014, 19:46
buni si francezii
proba de dans e "zona crepusculara" pt mine. toti imi par la fel de buni. excluzand cazaturile si desincronizarile, nu mi-am dat niciodata seama cum as putea sa departajez perechile.
eu tin cu canadienii,Tessa si Scott.

irinaidu
17th February 2014, 19:50
Nathalie si Fabian au avut un program foarte frumos.

Tessa si Scott ca de obicei sunt divini !!! Go Canada !!!

roxella
17th February 2014, 19:52
proba de dans e "zona crepusculara" pt mine. toti imi par la fel de buni. excluzand cazaturile si desincronizarile, nu mi-am dat niciodata seama cum as putea sa departajez perechile.


exact in aceeasi situatie sunt si eu :groggy: cred ca de asta e si proba care imi place cel mai putin :)

Mi-au placut canadienii :yes:

roxella
17th February 2014, 20:06
ce-i cu porcaria asta de program la bobrova si partenerul ei (cu rusine recunosc ca nu stiu cum il cheama)? nu-mi place deloc...:rosu:

irinaidu
17th February 2014, 20:07
Elena si nikita au fost extraordinari. Sincer ii iubesc pe canadieni dar pt mine pana acum, Elena si Nikita au avut programul serii.
Tot nu pricep spitalul de nebuni.....

irinaidu
17th February 2014, 20:08
ce-i cu porcaria asta de program la bobrova si partenerul ei (cu rusine recunosc ca nu stiu cum il cheama)? nu-mi place deloc...:rosu:

soloviev ----- e un fel de si nebunii patineaza pe un tosca mix sau cam asa ceva.:groggy:

roxella
17th February 2014, 20:10
sper sa nu-i intreaca pe elena si nikita...

roxella
17th February 2014, 20:16
da,au fost buni americanii insa parca tot mai mult mi-au placut tessa si scott :)

mikeyy
17th February 2014, 20:24
Pe placul meu au fost cele doua cupluri din Canada si rusii mici. Americanii au fost fantastici, un aur meritat. Nu inteleg insa de ce o diferenta asa mare intre locul 3 si locurile 4, 5 si 6 si 7 :D Nu prea am vazut diferente, lasand la o parte factorul subiectiv.

Iulya
17th February 2014, 20:33
Odata cu retragerea francezilor cred ca ma retrag si eu, cel putin temporar, de la dans ca mi-au mancat nervii arbitri iar olimpiada asta mi-a demonstrat inca odata ca jocurile se fac mai mult in culise decat pe gheata si ca nu conteaza atat originalitatea si valoarea cat cine te impinge de la spate

nu zic ca podiumul nu este corect dar punctajele m-au scarbit.

tare rau imi pare de francezi si o sa imi fie tare, tare dor de ei

irinaidu
17th February 2014, 20:37
Americanii au avut un program bun si cu o coregrafie mai buna decat canadienii, dar mie nu-mi plac ameriicaniii astia nici daca stau in cap si coada.
tess si Scott au avut un sp superb si un lp frumos, dar nu la fel de bun ca sp-ul.
Elena si Nikita au avut programul care mi-a placut cel mai mult seara asta !!

Miruna1990
17th February 2014, 21:08
Am ratat dansul :(
M-am intors tarziu acasa. Am fost totusi atenta la rezultate stiu doar ca atunci cand am vazut 110 la rusii mici am inghetat.
Olimpiada asta pt mine e f trista (S/S, Daisuke, acum P/B).
Nu pot sa zic ca nu ma bucur pt I/K.
Daca are cineva programele si doreste sa le imparta cu cei mai putin norocosi, as fi recunoscatoare :)

miafangina
17th February 2014, 21:08
Se pare ca suntem de acord cu totii asta-seara,podiumul pare corect dar eu tot nu-s impacata si nu pricep:de unde atitea note de 10?
Or fi fost buni,foarte buni,dar de unde ideea asta sa le dai 10 pe linie?
Cele mai mari emotii le-am avut la Elena/Nikita,deoarece multa lumea credea ca nu vor rezista,eu ma tot rugam sa nu o pateasca,dar au facut un program minunat,clasic,rusesc,de medalie meritata.Mi-au placut cel mai mult.Imi pare rau ca francezii pleaca fara medalie,de data asta rusii chiar au fost mai buni.
Tessa si Scott au fost frumosi,sensibili,s-au luptat cit au putut si s-au comportat decent,sportiv,fara drama.

Ati vazut cum s-au felicitat americanii cu ceilalti,prin spatele podiumului?ciudat

M-a suparat Alina Alexoi care a vazut programul B/S ''magic''..ce doamne-iarta-ma a fost magic acolo?

corina_mee
17th February 2014, 21:33
Ce program superb au reusit Elena si Nikita! Au fost preferatii mei in seara asta si merita pe deplin medalia. Asta chiar daca imi pare mie rau pentru francezi ca iar au terminat pe 4 :(
Desi imi sunt mai simpatici canadienii decat americanii, Meryl si Charlie au fost mai buni si chiar au meritat sa castige. Au avut asa programe frumoase in alti ani Tessa si Scott, dar anul asta nu m-au impresionat la fel de mult.
Bobrova si Soloviev in continuare nu imi plac deloc si mai ales cu ciudatenia aia de program de spitalul 9.

irinaidu
17th February 2014, 21:41
M-a suparat Alina Alexoi care a vazut programul B/S ''magic''..ce doamne-iarta-ma a fost magic acolo?

ce-i drept zicea ceva cam din aceeasi gama dupa fiecare program. cred ca asa scria pe foaie sa zica :P

florik2000
17th February 2014, 21:57
Ce competitie!:rolleyes:
Probabil americanii meritau sa castige (dar eu tot sper sa se retraga cat mai repede :P )
De ce nu or fi incercat Tessa si Scott alt tip de program? Parca ar fi fost Vancouver 2.0, doar ca ei nu mai sunt nici pe departe cei de atunci...Imi va fi tare dor de ei oricum:(
Ce program au reusit Elena & Nikita. Recunosc, m-am numarat printre cei care erau siguri ca vor gresi. Au fost fantastici, dar parca programul putea fi si mai bun de atat. Pacat ca nu s-au putut acorda 2 medalii de bronz..francezii ar fi meritat o medalie din plin, fie si doar pentru tot ceea ce au facut pentru proba de dans/hello
Eu nu am reusit sa-i vad pe rusii mici..:mad: Au gresit asa mult de au terminat abia pe 16?:confused:

lady_k
17th February 2014, 22:45
Eu incep sa cred ca am ceva defect la "mansarda". :P Pur si simplu nu vad fenomenalul, fantasticul, magistralul sau cum vreti sa-i spuneti nici la canadieni, nici la americani. O fi vreo idee preconceputa, nu stiu, dar jur ca m-am chinuit sa-mi placa si... tot nu-mi plac. :happy

Mda, nici eu nu am vazut magia de care vorbea Alina la programul Ekaterinei si al lui Dmitri, dar n-am putut sa nu remarc mult patinaj in paralel (si sincronizare) ce mi-a amintit de cuplul meu all time favorite Krylova/Ovsiannikov si al lor program cu tobe. Si nu mai zic mai mult ca imi vor sari in cap fanii Anissina/Peizerat. :P

Mi-au mai placut spaniolii si Weaver/Poje, iar programul serii a fost si pentru mine "Lacul lebedelor". Vai ce frumos le-a iesit secventa de twizzles, superb! :)

ice_girl
18th February 2014, 10:46
Nu pot incepe decat cu: felicitari Elena/Nikita/OLE/, au fost imperiali aseara, o bijuterie de program, de acum nu cred ca maii sunt rusii mici ci rusii mari/hello! Tot pogramul am avut emotii sa nu se repete episodul de la Budapesta iar Morozov mai mult ca sigur a facut show la mantinela:D
Meryl/Charlie puteam sa obtina 10 pe linie caci vorba Irinei pt mine sunt tot ca apa de la robinet, care nici macar nu hidrateaza:P . Total neinteresanti si plictisitori ( de fapt programele lor caci ei ca persoane nu ma indoiesc ca sunt simpatici si modesti) de cand ii stiu au avut un singur program care mi-au placut:FD de la CM din 2010...
Tessa/Scott ca de obicei extraordinar unison dar din pacate programul nu i-a avantajat deloc, muzica total neinspirat aleasa. Dar raman aceiasi extraordinari dansatori pe gheata, daca se vor retrage eu una le voi simti lipsa:(....
Nathalie/Fabian au fost marii perdanti ai acestei probe ( si mama a zis ca meritau sa fie pe podium, alaturi de programul rusilor ei i-au placut cel mai mult), imi pare rau tare rau pt ei:(, din pacate blestemul locului 4 i-a urmarit intreaga lor cariera...
Ekaterina/Dmitri imi sunt in continuare f dragi dar cu asemenea program care pare dezlanat si cumva rupt in doua nu aveau nici o sansa la vreo medalie...
Si un mare bravo pt felul in care s-au prezentat: Kaitlyn/Andrew ( ce tango pasional si intens ), Madison/Evan, Anna/Luca, Sara/Adri, Julia/Alexei, toti m-au incantat si m-au delectat cu programele lor:ok:!
Si imi poate explica cineva cu ce au fost mai buni Coomes/Buckland decat spaniolii si azerii:mda:, de unde acele 7,5 pct pt fiecare element tehnic executat:rolleyes:?

P.S. Claudia, programul cu tobele e intr-adevar unul deosebit, de la o mare fana Anissina/Peizerat:P

ice_girl
18th February 2014, 11:03
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1896745_10152634440132538_42075658_n.jpg

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/l/t1/1896745_10152634440142538_82043_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1896745_10152634440127538_1343340460_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1896745_10152634440122538_869020026_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1619511_10151965295343450_964233877_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/t1/1509052_735318979826379_397060073_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1798865_10151965470163450_522206590_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1920537_10151965474333450_1375613540_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/t1/1901980_10151965480288450_333567075_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1655956_10151965695733450_1332904195_n.jpg

miafangina
18th February 2014, 11:36
foarte frumoase poze :)

Ale-Sonia
18th February 2014, 14:31
Nu ma pricep la partea tehnica a probei de dans. Pentru mine proba asta e doar o chstie de placut sau nu, dincolo de elemente tehnice sau componente. Mie mi-au placut Elena si Nikita si Natalie si Fabien. Mi-au placut pur si simplu. Campionii m-au cam plictisit. Banuiam de la proba pe echipe ca ei vor castiga, dar proba de dans e cea mai subiectiva di patinajul artistic, asa ca imi pot permite sa spun ce imi place si ce nu.

irinaidu
18th February 2014, 15:17
nu doar pt ca am fost fana anisina si peizzerat, dar eu programul cu tobe a lui krylova nu l-am patruns. viziunea artistului m-a depasit :P cam ca si viziune artistului care a gandit casa de nebuni pe weird ass music mix tosca.

ice_girl
18th February 2014, 16:05
nu doar pt ca am fost fana anisina si peizzerat, dar eu programul cu tobe a lui krylova nu l-am patruns. viziunea artistului m-a depasit :P
Nici pe mine programul nu m-a patruns iar viziunea la fel m-a depasit:P dar am apreciat ideea de inedit si originalitate a programului:yes:

whisper
18th February 2014, 17:33
Eu incep sa cred ca am ceva defect la "mansarda". :P Pur si simplu nu vad fenomenalul, fantasticul, magistralul sau cum vreti sa-i spuneti nici la canadieni, nici la americani. O fi vreo idee preconceputa, nu stiu, dar jur ca m-am chinuit sa-mi placa si... tot nu-mi plac. :happy

Mda, nici eu nu am vazut magia de care vorbea Alina la programul Ekaterinei si al lui Dmitri, dar n-am putut sa nu remarc mult patinaj in paralel (si sincronizare) ce mi-a amintit de cuplul meu all time favorite Krylova/Ovsiannikov si al lor program cu tobe. Si nu mai zic mai mult ca imi vor sari in cap fanii Anissina/Peizerat. :P

Mi-au mai placut spaniolii si Weaver/Poje, iar programul serii a fost si pentru mine "Lacul lebedelor". Vai ce frumos le-a iesit secventa de twizzles, superb! :)

Nu esti singura! Nici mie nu imi plac! Om fii setate sa ne placa europenii! :D
Magie nu o fii fost dar au avut un program bun si nu m-am plictisit privindu-i! Ce-i drept e ca "Lacul lebedelor" a fost magistral! Meritau mai mult decat bronzul! Si cu siguranta -desi stiam ca asa va fi- nu cred ca diferenta de punctaj dintre canadieni si americani e corecta! Daca e sa fii ales intre cele 2 perechi as fi ales Tessa/Scott! Dar cred ca Zueva a facut intelegere intre cele 2 cupluri pe care le antreneaza.
Weaver/Poje si australienii mi-au placut mult!

@Claudia: Lobacheva/Averbuch erau foarte buni!
http://www.youtube.com/watch?v=Xn72XujifZY

PS: cred ca dupa Sochi o sa imi lipseasca sa il aud pe crainicul rus zicand "damy i gospodari..."

ice_girl
18th February 2014, 18:32
Weaver/Poje si australienii mi-au placut mult!

@Claudia: Lobacheva/Averbuch erau foarte buni!
http://www.youtube.com/watch?v=Xn72XujifZY


Australienii si mie mi-au placut si mie:) in schimb Lobacheva/Averbuch niciodata:P

TheIceMan
18th February 2014, 18:44
Si cu siguranta -desi stiam ca asa va fi- nu cred ca diferenta de punctaj dintre canadieni si americani e corecta! Daca e sa fii ales intre cele 2 perechi as fi ales Tessa/Scott! Dar cred ca Zueva a facut intelegere intre cele 2 cupluri pe care le antreneaza.Asa ma gandeam si eu, nu e ciudat sa aiba acelasi antrenor?

whisper
18th February 2014, 18:49
nu este! E bine ca s-au acceptat! si Orser ii antreneaza pe Hanyu si Fernandez.
Nu stiu daca Tatiana a renuntat sa se antreneze cu Steuer dupa ce s-a hotarat sa patineze alaturi de Maxim sau chiar nu o fi mai fost de acord Aliona sa se antreneze alaturi de ei! Pe cand reprezenta Ucraina impreuna cu Stanislav Morozov si ei si nemtii erau antrenati de Ingo. Si mai multi antrenori au cate 2-3 patinatori buni pe care ii antreneaza.
nu cred sa fii mers canadienii chir pe blat..dar pe aproape! Le-o fi facut coregrafia si programul technic mai bune ca la canadieni...

TheIceMan
18th February 2014, 20:04
nu cred sa fii mers canadienii chir pe blat..dar pe aproape! Le-o fi facut coregrafia si programul technic mai bune ca la canadieni...
Nu ma gandesc neaparat la blat ci la obiectivitatea antrenorului. La nivelul asta, ma gangesc ca e la fel ca si cand nu poti juca sah de unul singur si cu albele si cu negrele.

Aaa, l-ai putea avea antrenor pe Piturca :D si la Steaua si la Dinamo in acelasi timp. :groggy:

TheIceMan
19th February 2014, 01:10
Ce coincidenta, exact ce ma gandeam si eu;


Canadian ice dancers Tessa Virtue and Scott Moir say coach Marina Zoueva 'wasn't in our corner'

By Graham Watson | Fourth-Place Medal – 2 hours 3 minutes ago

Canadians Scott Moir and Tessa Virtue say they don’t think their coach, Marina Zoueva, had their best interests at heart.

Zoueva trains the team of Moir-Virtue and also the gold-medal-winning American team of Charlie White and Meryl Davis. The two pairs not only share a coach, but they also train in the same building and are considered rivals as the two best teams in the sport.

After finishing with the silver medal on Monday, Virtue and Moir said during a press conference on Tuesday that they felt Zoueva gave preferential treatment to her American duo.

"It's an interesting process, for sure," Moir said. "Obviously, she coaches both teams, and it was kind of delicate, but we weren't going to let anything get in the way of our goals. We went to Marina on countless occasions and told her we weren't happy. We wouldn't be happy with the silver medal."

"I take my hat off to Tessa," Moir continued. "She does a good job of being blunt in certain circumstances when necessary."

Four years ago, Zoueva helped lead Moir and Virtue to Olympic gold in Vancouver; Davis and White took silver. But things have changed significantly. Davis and White have beaten the Canadians in each of the past four head-to-head meetings, including the Olympic team competition.

According to the Canadian pair, the tension came to a hilt when Zoueva decided to attend the U.S. Nationals in Boston instead of accompanying Moir and Virtue to the Canadian Nationals in Vancouver. The events were on the same weekend.

The Canadian duo also approached Zoueva about switching their music to something that was comparable to the classical style of Davis and White, and were denied. Davis and White’s routine highlights speed, footwork and unison.

"We sometimes felt like [Zoueva] wasn't in our corner," Moir said. "We had some off-things happen this year. We expected Marina to be on our team and work with us like in Vancouver [Olympics]."

Moir and Virtue, who now have three Olympic medals, said they didn’t know what's next. They didn’t hint as to whether they would seek a new coach or just hang up their skates altogether.

Zoueva on the hand, had little response to her team’s comments.
“I'm fine. It's OK," she said. "I made them first, and now they are second. It's OK, really.”

http://ca.sports.yahoo.com/blogs/olympics-fourth-place-medal/canadian-ice-dancers-scott-moir-and-tessa-virtue-say-coach-marina-zoueva--wasn-t-in-our-corner-204440636.html

Daca e pe asa, de ce nu au renuntat la antrenoare?

irinaidu
19th February 2014, 09:51
hmm, interesant. daca tess si scott au simtit ca totul e ok cu antrenoarea, pana in anul olimpic, poate au considerat ca e mai necesara stabilitatea acum si abea apoi schimbarea.
oricum e intr-adevar ciudat sa ai acelasi antrenor cu rivalul tau nr 1. nu tiu nici un caz in care sa fii treaba asta pana la capat.
cu orser javi si yuzuru nu mi se pare la fel treaba, pt ca deocamdata javi nu are cum sa-l bata pe yuzuru daca ambii patineaza bine.

ice_girl
19th February 2014, 09:58
Poate daca Tessa/Scott s-ar fi mutat la Igor Shpillband alta ar fi fost situatia, dar acum sunt prea multi de daca...
Oricum sunt curioasa daca si unii si ceilailti vor participa la mondiale:groggy:

miafangina
19th February 2014, 12:22
Oricum sunt curioasa daca si unii si ceilailti vor participa la mondiale:groggy:

Sincer eu as vrea sa nu participe nici unii nici altii;americanii daca mai vor un titlu,e al lor inca dinainte de a incepe competitia...

lady_k
19th February 2014, 13:32
@Claudia: Lobacheva/Averbuch erau foarte buni!
http://www.youtube.com/watch?v=Xn72XujifZY

Whis, refuz sa ma uit la programul asta, ca apoi sar la "Same Sun" si sigur incep sa bocesc. :(

irinaidu
19th February 2014, 16:22
Whis, refuz sa ma uit la programul asta, ca apoi sar la "Same Sun" si sigur incep sa bocesc. :(

rusinica mie, dar cine a avut programul de care zici tu claudia ?

lady_k
19th February 2014, 16:30
rusinica mie, dar cine a avut programul de care zici tu claudia ?

Lobacheva si Averbukh :P

http://www.youtube.com/watch?v=Z8jIPHNHe6w

ice_girl
19th February 2014, 17:11
Sincer eu as vrea sa nu participe nici unii nici altii;americanii daca mai vor un titlu,e al lor inca dinainte de a incepe competitia...
Sa fiu sincera si eu as vrea la fel, astfel competitia ar fi mult mai deschisa si mai palpitanta:yes:

Au avut unul din programele care mi-au placut cel mai mult:) https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1920262_10151966466273450_1278607835_n.jpg

La fel si ei:yes:https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1/1743548_10151966506223450_1617841305_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1959251_10151966822868450_1257397698_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1623586_10151968184498450_444636450_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1970815_10151968240838450_1075399458_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1920521_10151968391008450_531929342_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1690708_10152636768507538_272068468_n.jpg

ice_girl
19th February 2014, 17:59
Nu-mi place felul in care se exprima si tonul folosit dar cam are dreptate:( http://www.sportsnet.ca/olympics/tim-sid-ice-dance-corrupt-as-hell/

irinaidu
19th February 2014, 18:40
Lobacheva si Averbukh :P

http://www.youtube.com/watch?v=Z8jIPHNHe6w

pe ala pus de ade il stiu bine, pe cel pus de tine cred ca il vad prima data :groggy:

Iulya
19th February 2014, 18:41
Nathalie si Fabian dupa FD:
https://vimeo.com/87119982

florik2000
19th February 2014, 21:49
Pai daca si concursul asta a fost corupt:headbang: Si mie imi plac mult mai mult canadienii, dar s-a vazut cu ochiul liber ca nu mai sunt ce au fost odata:( Daca acum s-a vazut coruptia din dans cum ramane cu medalia de aur din 1998, medalia de bronz din 2002 si 2006?

ricochet4
19th February 2014, 22:04
Nu-mi place felul in care se exprima si tonul folosit dar cam are dreptate:( http://www.sportsnet.ca/olympics/tim-sid-ice-dance-corrupt-as-hell/

Asta e un fel de vadim al lor.

irinaidu
19th February 2014, 22:12
Pai daca si concursul asta a fost corupt:headbang: Si mie imi plac mult mai mult canadienii, dar s-a vazut cu ochiul liber ca nu mai sunt ce au fost odata:( Daca acum s-a vazut coruptia din dans cum ramane cu medalia de aur din 1998, medalia de bronz din 2002 si 2006?

eu nu cred ca arbitrajul a fost corupt. sunt fan al canadienilor dar consider ca americanii meritau primul loc. dar sa zici ca tessa si scott nu mai sunt ce au fost o data mi se pare incredibil de neadevarat. au avut un lp cu o coregrafie plicticoasa si o muzica neinspirata, insa ei au fost extraordinari. acum ca ei si americanii au aceeasi antrenori si ca respectivii s-or fi gandit sa le dea lor acum coregrafia de locul 2.... e o problema pe care trebuie sa si-o rezolve.

ricochet4
19th February 2014, 22:40
Sincer acum, odata ce ai iesit campion olimpic, nu cred ca mai ai 100% motivatie si asta cred ca se vede in executie, parerea mea.

Anicia Juliana
19th February 2014, 23:49
Nu am gasit programul de la JO, dar am vizionat inregistrarea de la nationalele US, sa stiu si eu despre ce e vorba. E foarte greu ce fac americanii la tehnic, nu-i asa? Programul cu tobele al K/O de care vorbeati parca sa apropie ca dificultate. In schimb, ce faceau francezii la Salt Lake era mai simplu. Dar una e tehnica si alta e starea de spirit - americanii nu transmit asa cum o faceau perechile din 99-00 (in special Krylova-Ovsyanikov; Anissina-Peizerat; Drobiazko - Vanagas).

PS Lobacheva cred ca e singura din anii 2000 care nu mi-a placut deloc, un pic prea rigida. Averbuch era bun.

irinaidu
20th February 2014, 09:08
Americanii nu transmit, dar Canadienii o fac, cel putin pt mine ( dar eu i-am gasit mereu insuportabili pe Krylova si partenerul... ok,ok, nu chiar insuportabili, dar i-as fi suportat mai bine de pe locul 2, mai ales pt infioratorul program cu tobe, care mi-a marcat tineretea :P ) o fac. Atat Tessa si Scott, cat si Weaver si Poje. Ambele perechi de canadieni au avut, de-a lungul carierei programe care m-au emotioat. Iar Tessa si Scott m-au facut si sa plang de-a dreptul, cand i-am cazut live in 2008.

lady_k
20th February 2014, 14:24
infioratorul program cu tobe, care mi-a marcat tineretea :P ) .

Poate si pentru ca s-a nimerit sa fie in acelasi an cu "Omul cu masca de fier".
Nu stiu daca stii, dar in sezonul urmator, cel in care s-au retras din cauza accidentarii, K/O aveau LP pe Carmina Burana. Imi pare tare rau ca nu au mai apucat sa-l prezinte.

ice_girl
20th February 2014, 16:41
Poate si pentru ca s-a nimerit sa fie in acelasi an cu "Omul cu masca de fier".
Nu stiu daca stii, dar in sezonul urmator, cel in care s-au retras din cauza accidentarii, K/O aveau LP pe Carmina Burana. Imi pare tare rau ca nu au mai apucat sa-l prezinte.
Claudia, se prea poate sa fi fost asa pt ca s-a nimerit in acelasi an cu "Omul cu masca de fier":)
Si nu am stiut ca K/O aveau LP tot pe Carmina Burana, oricum era interesant de vazut care din cele doua Carmine ar fi iesit castigatoare:D

irinaidu
20th February 2014, 19:15
Poate si pentru ca s-a nimerit sa fie in acelasi an cu "Omul cu masca de fier".
Nu stiu daca stii, dar in sezonul urmator, cel in care s-au retras din cauza accidentarii, K/O aveau LP pe Carmina Burana. Imi pare tare rau ca nu au mai apucat sa-l prezinte.

acelasi an cu "omul cu masca de fier ", dar in mod deosebit in aceiasi ani cu marina si gwedal. si nu stiam oroarea, ca ar fi vrut sa patineze pe carmina burana, dar bine ca s-au abtinut. daca cumva ar fi facut asta si ar fi si castigat, grrrrr :headbang: un gand prea groaznic pt mine :drak:

but i did liked anjelika's coaching skills :)

paulinnio
20th February 2014, 22:19
Vorbiti de lucruri sfinte... "omul ca masca de fier"... alta olimpiada, alt bal.

lady_k
20th February 2014, 23:07
Vorbiti de lucruri sfinte... "omul ca masca de fier"... alta olimpiada, alt bal.

Eu ziceam de Omul cu masca de fier al Marinei si al lui Gwendal. Era sezon postolimpic.
In sezonul olimpic au avut Romeo si Julieta.

ice_girl
24th February 2014, 18:32
Eu ziceam de Omul cu masca de fier al Marinei si al lui Gwendal. Era sezon postolimpic.
In sezonul olimpic au avut Romeo si Julieta.
"Romeo si Julieta" si "Omul cu masca de fier" sunt pe locul 2 la programe preferate dupa "Liberta":)

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1888708_736587506366193_768656946_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/995854_736587499699527_1456231254_n.jpg

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1/1656215_736587496366194_212143810_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1912296_736587553032855_1958874278_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1622067_736587549699522_1387658176_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1898238_736587566366187_1651547166_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1911878_736587629699514_1028596748_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1798699_736587633032847_1188070291_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1920254_10151978022046342_1355562392_n.jpg