PDA

View Full Version : Lucian Sanmartean



Shinnok
7th February 2014, 19:02
Final de telenovelă >> Steaua a bătut palma cu Sînmărtean: "S-a rezolvat!" (http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/final-de-telenovela-steaua-a-batut-palma-cu-sinmartean-s-a-rezolvat-418987.html)

Paul Atreides
7th February 2014, 19:04
Sanmartean face maine vizita medicala! Trei titulari sunt in pericol dupa venirea lui 'Zidane'! Cum va arata Steaua la restanta cu Chiajna

"Lucian Sanmartean este jucatorul Stelei!" a anuntat Adrian Porumboiu in direct la Sport.ro! Jucatorul pe care l-au dorit cel mai mult ros-albastrii in aceasta iarna va semna in acest weekend contractul cu noua echipa. Digi Sport anunta ca Sanmartean va face maine vizita medicala, pentru ca apoi sa semneze contractul cu Steaua.
Chiar daca va deveni oficial jucatorul Stelei pana la restanta cu Concordia Chiajna de pe 14 februarie, este greu de crezut ca Sanmartean va putea debuta chiar la aceasta partida. Laurentiu Reghecampf spera ca Sanmartean sa fie integrat in echipa pana la derby-ul cu Dinamo ce va avea loc pe 1 martie, la fel cum este si cazul lui Claudiu Keseru.
Sanmartean poate juca mijlocas central sau stanga in sistemul folosit de Reghe in ultimele 2 partide, 4-1-4-1. Cel mai probabil el se va lupta cu Cristi Tanase, respectiv Chipciu si Keseru, pentru un loc de titular.

Cum va arata Steaua cu Concordia:
Tatarusanu - Georgievski, Gardos, Szukala, Latovlevici - Pintilii - Adi Popa, Stanciu, Chipciu, Tanase - Piovaccari
Cum ar putea arata Steaua cu Dinamo:
Tatarusanu - Georgievski, Gardos, Szukala, Latovlevici - Pintilii - Chipciu, Stanciu, Keseru, Sanmartean - Piovaccari

phife
7th February 2014, 19:29
a venit printesa.
sper sa-i vina cheful de joc

delaoltenia
7th February 2014, 19:44
Bine zis @reivan, domnisoara cu fitze. Este adus la Steaua ca inlocuitor al lui Bourceanu. Sincer nu-l vad in stare sa atinga nici in cele mai frumoase vise nivelul de angajament si efort de care da dovada fostul nostru capitan. Are anumite calitati insa, jucator extrem de tehnic, bun pasator, dar cam indolent si chiar lenes uneori. Sa-l vedem, sper sa ma insel in aprecieri si sa fie un real castig pentru echipa.
Sa-i fim alaturi pentru inceput, suntem suporteri si consider ca trebuie acordata o prima sansa.

Bine ai venit Lucian Sanmartean !

Paul Atreides
7th February 2014, 19:54
Dario - prea pesimist. Singura lui problema e varsta.

delaoltenia
7th February 2014, 19:56
Daaaaa, am vazut si am trecut prin multe. Poate ca ai dreptate . :)

phife
7th February 2014, 20:06
sanmartean era cea mai mare problema a antrenorilor vasluieni.
genul de caracter pe care il vezi in liga secunda sau a treia : talent cat sa poti mai mult dar lenea si faptul ca nu e prea deranjat il fac sa stea intr-un loc caldut.

Paul Atreides
7th February 2014, 20:10
Am. Este peste Tanase. Si Reghe nu e la vaslui. Stie cum sa-l foloseasca. Aici, mitica are dreptate. Tanase cu Sanmartean pe banda stanga daca se vor intelege vor fi greu de oprit.
Raman totusi la parerea ca trebuie jucat si cu Chipciu. Pe banda dreapta e locul lui.

phife
7th February 2014, 20:14
doi mijlocasi stanga?
cu latovlevici poate, are viteza si rezistenta.
sanmartean e util in spatele varfului si atat. iar varful trebuie sa aibe explozie. s-ar intelege bine cu keserü

delaoltenia
10th February 2014, 18:01
http://i61.tinypic.com/33ky93b.jpg

Sanmartean a semnat azi cu Steaua. Contract pe un an si jumatate, un salariu de 20.000 de euro pe luna si o prima de instalare de aproape 200.000 de euro
Cam multi bani pentru un jucator pe final de cariera .

delaoltenia
10th February 2014, 18:09
"Acest transfer inseamna mult pentru mine. Pot intra chiar de la primul meci, cu Chiajna, de ce nu? Daca o sa ma impun?

Pai, eu am venit sa joc titular, sa-mi pun amprenta asupra echipei. Sunt fericit ca, dupa atatia ani, am semnat cu Steaua"

Shinnok
14th February 2014, 00:38
tzepador + Sanmartean = Ozil

phife
6th August 2014, 16:21
Es war einmal ein treuer Husar,
Der liebt' sein Mädchen ein ganzes Jahr,
|: Ein ganzes Jahr und noch viel mehr,
Die Liebe nahm kein Ende mehr.

Der Knab' der fuhr ins fremde Land,
Derweil ward ihm sein Mädchen krank,
|: Sie ward so krank bis auf den Tod,
Drei Tag, drei Nacht sprach sie kein Wort.

delaparis
20th November 2014, 00:56
Propunerea vine de la Laurentiu Reghecampf (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/sanmartean-pe-picior-de-plecare-la-steaua-daca-nu-il-iau-eu-il-iau-altii-nid-110771/)

dextercioby
20th November 2014, 01:04
Sinmartean e pe cot de plecare si de la nationala, am auzit. :D

delaparis
20th November 2014, 01:12
Daca nu il ia Iordanescu nu-l ia nimeni :D

dextercioby
20th November 2014, 01:13
Ce insinuezi aici, c-ar trebui sa-i scape un cot in gura si unui batrin (aparent inofensiv) ? :D

delaoltenia
13th March 2015, 08:14
La multi ani, Lucian !

aLLiin
13th March 2015, 10:37
La multi ani! Ti se simte lipsa!