PDA

View Full Version : Etapa 20: FC Brasov - Petrolul 1-1



Leo
6th February 2014, 15:31
Duminica, 23 februarie, ora 20.30, Digi

Shinnok
13th February 2014, 20:10
X.

delaoltenia
15th February 2014, 13:15
2 solist aici
echipa la care s-a pompat din greu bani ai contribuabililor ploiesteni nu cred ca se poate impiedica de brasoveni

Duba
15th February 2014, 13:20
2 solist aici
echipa la care s-a pompat din greu bani ai contribuabililor ploiesteni nu cred ca se poate impiedica de brasoveni

Foarte multi dintre ei stelisti. Oare aia or fi de acord?

De acord ca au prima sansa, insa nu le va fi usor. Brasovul se afla intr-o situatie f. grea si cu siguranta vor da totul in acest meci. Mai mult, Petrolul si-a mai pierdut din omogenitate prin plecarea atator jucatori.

Bobi Cearton
15th February 2014, 16:31
Foarte multi dintre ei stelisti. Oare aia or fi de acord?



Or fi stelisti de la Galati si Brasov in sus. In Ploiesti aurolacii:D tind catre zero.

Nu-ti doresc sa te dai stelist la meciul retur de la Ploiesti.

cataa.
16th February 2014, 12:22
2 solist

Leo
19th February 2014, 12:41
Castiga Petrolul.

Gabri3l
21st February 2014, 17:04
Foarte multi dintre ei stelisti. Oare aia or fi de acord?

De acord ca au prima sansa, insa nu le va fi usor. Brasovul se afla intr-o situatie f. grea si cu siguranta vor da totul in acest meci. Mai mult, Petrolul si-a mai pierdut din omogenitate prin plecarea atator jucatori.
parca ti s-a mai zis ca esti prost.....

in Ploiesti LUPII FAC LEGEA.... "oitele" o stiu cel mai bine. si defapt , cam toata tara a aflat(in caz ca nu se stia, de vreun din asta ca tine..) din momentul cand si-au incasat-o chiar si pe gazon stelistii acum vreo 2 ani la Ploiesti de s-au speriat toti ciobanii de la steaua si au parasit in graba arena lupilor..


2 solist

Gabri3l
21st February 2014, 17:12
2 solist aici
echipa la care s-a pompat din greu bani ai contribuabililor ploiesteni nu cred ca se poate impiedica de brasoveni

si ce crezi.... o sa mai pompeze la greu si anul asta pentru performantele pe care le va obtine Petrolul Ploiesti, cupa si campionatul..... ;)

iar ploiestenii oricum nu au nimik impotriva in a se premia performanta din bugetul primariei... care este unul destul de mare, printre cele mai mari din tara.. fiindca ploiestenii contribuie la asta, Ploiestiul fiind unul din cele mai importante orase dpdv economic financiar, unde se incaseaza bani buni la buget... iar banii alocati spre sport, in general, si la echipa cred ca reprezinta DOAR 1-2% procente din totalul bugetului anual, din "banii contribuabililor ploiesteni"

Duba
22nd February 2014, 09:12
parca ti s-a mai zis ca esti prost.....

in Ploiesti LUPII FAC LEGEA.... "oitele" o stiu cel mai bine. si defapt , cam toata tara a aflat(in caz ca nu se stia, de vreun din asta ca tine..) din momentul cand si-au incasat-o chiar si pe gazon stelistii acum vreo 2 ani la Ploiesti de s-au speriat toti ciobanii de la steaua si au parasit in graba arena lupilor..


2 solist

Tarane, toata tara stie ca peste tot Steaua are cei mai multi suporter. Cu siguranta si in orasul cu cei mai multi tigani (oameni needucati) Ploiesti.
Daca un tigan din Mimiu, si drogat pe deasupra la acel moment, a intrat in teren si si-a luat piciare de la Stanca si Martinovici, reprezinta pt. tine o mandrie ...

Aurel.D
22nd February 2014, 12:31
toata tara stie ca peste tot Steaua are cei mai multi suporter. Cu siguranta si in orasul cu cei mai multi tigani (oameni needucati) Ploiesti.

:)) Ce logică imbatabilă are nenea! Majoritatea sunt suporteri de rezultat, sau cum le spun localnicii, "sclavi". Și așa cum recunoști și matale mulți sunt țigani. :ok:

phife
22nd February 2014, 13:18
si ce crezi.... o sa mai pompeze la greu si anul asta pentru performantele pe care le va obtine Petrolul Ploiesti, cupa si campionatul..... ;)

iar ploiestenii oricum nu au nimik impotriva in a se premia performanta din bugetul primariei... care este unul destul de mare, printre cele mai mari din tara.. fiindca ploiestenii contribuie la asta, Ploiestiul fiind unul din cele mai importante orase dpdv economic financiar, unde se incaseaza bani buni la buget... iar banii alocati spre sport, in general, si la echipa cred ca reprezinta DOAR 1-2% procente din totalul bugetului anual, din "banii contribuabililor ploiesteni"

mai deschide o carte, mai usor cu jignirile si tupeul nesimtit. stiam ca republicanii nu sunt foarte inteligenti dar nici chiar asa

Bobi Cearton
22nd February 2014, 14:33
Stegarii au jucat bine in amicale, trebuie atentie maxima in acest joc.
Jucatorii sunt anchilozati dupa perioada de iarna, jocul va avea de suferit.
Hai Petrolul!

SpyS
23rd February 2014, 15:32
Invazia lupilor in Brasov. :ok:

http://s21.postimg.org/koo79pvaf/image.jpg


Se asteapta peste 1000 de ploiesteni la meci chiar daca boul de Zotta a pus 35 de lei intrarea generala. Probabil inca nu a aflat ca iubirea fata de culorile galben albastre nu are limite. ;)

In fine, zottisme din astea erau de asteptat. Probabil boul de Zotta a ramas inca frustrat la adresa ploiestenilor inca de pe vremea cand era la Rapid si si-a luat-o la greu, asa cum se va intampla si la Brasov. " Zotta, Zotta, s-o futem pe ******!!! " :bere:

Duba
23rd February 2014, 16:08
Pe retardul asta nu-l baneaza nimeni?????

TaciAcolo
23rd February 2014, 16:52
0-5 daca Pandurii a dat acolo 5:)

Aurel.D
23rd February 2014, 17:27
O sa mă uit câteva minute la meciul ăsta, de curiozitate sa văd noua echipa a Petrolului. Îi doresc baftă lui Talnar cu FC Brașov!

delaoltenia
23rd February 2014, 18:16
http://i58.tinypic.com/11bp4p5.jpg

FC Brasov: Iacob – Straut, Machado, Leko, Cr. Ionescu – Szekely, Mateiu, Aganovic, Surdu – Fonseca, Cristea.

Petrolul: Pecanha – Alcenat, Geraldo, Manasse, Guilherme – Hoban, De Lucas – Priso, Zicu, Morar – Mutu


23.02.2014, Brasov, Stadion: "Tineretului", ora: 20:30/Digi Sport 1

Leul Oltean
23rd February 2014, 19:43
Echipe probabile !


http://i58.tinypic.com/11bp4p5.jpg
Eu iti spun ca sunt sigure, ambele. :D

Hingherul
23rd February 2014, 20:34
sper ca Brasovul sa spuna NU DROGURILOR! :D

Aurel.D
23rd February 2014, 20:56
Ce-am tresărit! Am crezut că ai scris "să spună NU AUROLACULUI!"

Razvan T.
23rd February 2014, 21:04
O sa planga cei de la Petrolul dupa pierderile din iarna asta.

El Pistolero
23rd February 2014, 21:06
Asa cred si eu.

Jalnic acest inceput de retur pentru liga mioritica. Numai fotbal nu se joaca la noi.

phife
23rd February 2014, 21:08
hamza a dat 2 boabe cu campionii azi.

Bobi Cearton
23rd February 2014, 21:23
Petrolul de zi e mai slab ca cel din tur.
Hamza, Benga si Bugema erau titulari, acum nu mai sunt:D, au fost vanduti pt bani.

Nu joaca nici Texeira.
Norocul lor e ca un stegar a intrat la rupere si o repriza vor juca cu un om in plus.

Aurel.D
23rd February 2014, 21:23
Este prea devreme să dăm verdicte, dar nu cred că Petrolul a făcut mare brânză cu schimbările din iarnă.

phife
23rd February 2014, 21:29
cum dom'le? pai si muciu?

Aurel.D
23rd February 2014, 21:56
nu este nici o diferență între ce juca la Ajaccio și ce joacă acum. Plusul lui ar fi că joacă pt echipă, nu mai este egoist ca altădată, dar cam atât.
Altfel, pe meciurile din Liga I trebuie pariat sub 2,5G la cât de slabă este. Gata, mă duc să văd Lille cu Ol. Lyon. :)

Hingherul
23rd February 2014, 21:58
jalnica echipa drogatului. jalnic si copilul lui borcea. deci cu om in plus sa atarni la un autogol.... :))

Leul Oltean
23rd February 2014, 22:05
Eh, lasa Aurele, ca a fost over 2.5 la meciul vostru. :D

Shinnok
23rd February 2014, 22:07
Steaua, Astra si Petrolul in campionat - Steaua, Astra si Petrolul in cupa. Vreau sa vad cum se va termina treaba asta.

razvan_creator
23rd February 2014, 22:14
Petrolul de zi e mai slab ca cel din tur.
Hamza, Benga si Bugema erau titulari, acum nu mai sunt:D, au fost vanduti pt bani.

Nu joaca nici Texeira.
Norocul lor e ca un stegar a intrat la rupere si o repriza vor juca cu un om in plus.

Hamza a dat azi doua boabe cu Ludogorets

Aurel.D
23rd February 2014, 22:21
Eh, lasa Aurele, ca a fost over 2.5 la meciul vostru. :D

Da, dar două goluri s-au marcat în ultimele 10 minute, și unul a fost autogol. Se putea termina foarte bine 1-0 sau 1-1.

Hingherul
23rd February 2014, 22:21
goooooooooooooooooool

Bobi Cearton
23rd February 2014, 22:25
Sa-mi bag picioarele in el de ghinion:(

Shinnok
23rd February 2014, 22:25
hahaha :)

Aurel.D
23rd February 2014, 22:26
Bravo Țălnar! :ok:

*Coco*
23rd February 2014, 22:28
Sa-mi bag picioarele in el de ghinion:(

Ce ghinion ma? Asta e prostie curata ! Va meritati soarta !

Jucatori tehnici cu experienta si nu sunt capabili sa tina de minge pe finalul jocului :groggy:

Razvan T.
23rd February 2014, 22:28
Arata a dracu de slab Petrolul.
Azi Szekely o fost cat tot atacul gazarilor.

bogdan_nj
23rd February 2014, 22:29
Sa-mi bag picioarele in el de ghinion:(

Asa e. FC Brasov a avut ghinion cu autogolul ala.

nayram
23rd February 2014, 22:30
ce spume facea contra pe margine. Iar nu si-a luat doza?:D

Hingherul
23rd February 2014, 22:31
a numarat cineva de cate ori a atins drogata mingea?

86
23rd February 2014, 22:34
E clar steaua e de vina, petrolul nu e lasat sa castige :happy

Bobi Cearton
23rd February 2014, 22:36
Asa e. FC Brasov a avut ghinion cu autogolul ala.

Petrolul a avut un penalti nedat.
Se facea 2-0.

Javra de Balas te face si nici nu-ti dai seama.

nayram
23rd February 2014, 22:37
E clar steaua e de vina, petrolul nu e lasat sa castige :happy

mutu a fost inexistent. Eu cred ca e vina dealerului:D

phife
23rd February 2014, 22:41
iar a furar Steaua.

cataa.
23rd February 2014, 22:42
Petrolul a avut un penalti nedat.
Se facea 2-0.

Javra de Balas te face si nici nu-ti dai seama.

Ala nu a fost penalty ma..era in afara careului...daca era echipa de titlu 10 contra 11 ii bateau pe brasoveni fara probleme...

bogdan_nj
23rd February 2014, 22:44
Petrolul a avut un penalti nedat.
Se facea 2-0.

Javra de Balas te face si nici nu-ti dai seama.

Penalty nu a fost. Iar acea faza s-a intamplat la 0-0. Cum poti spune ca se facea 2-0 ?!?!?!?!?!

delaoltenia
23rd February 2014, 22:44
O sa planga cei de la Petrolul dupa pierderile din iarna asta.
Un adevar pe care multi l-am sesizat, a dat jucatori foarte buni si a adus petarde, mutu a mai miscat ceva dar zicu...Petrolul nu mai este echipa din tur.

Mi-a placut mult Brasovul, se cunoaste mana lui Talnar . Despre arbitraj, cu multe greseli, eliminare gratuita in tabara brasovenilor si un penalty neacordat ploiestenilor . Una peste alta e foarte bine, Petrolul ne ajuta chiar si atunci cand ne asteptam mai putin . :D

Razvan T.
23rd February 2014, 22:46
Petrolul a avut un penalti nedat.
Se facea 2-0.

Javra de Balas te face si nici nu-ti dai seama.

Hentul nu a fost in careu. :yes:
Au facut stop-cadru la digi si se vede clar.

phife
23rd February 2014, 22:49
petrolul asta alearga foarte putin. boudjema care a dat gol ieri alerga imens.
tamuz nu alearga, albin, zicu, mutu -pot fi tinuti de jucatori atletici . le lipseste viteza. cine sunt jucatorii de viteza ai petrolului?

Hingherul
23rd February 2014, 23:10
eu nu inteleg de ce e muta drogata capitanca de echipa! a confirmat la antrenamente sau la ce anume a impresionat?

delaparis
23rd February 2014, 23:14
Parca era un arab care vrea sa cumpere Petrolul :D

Hingherul
23rd February 2014, 23:17
Contra îl face praf pe arbitrul Cristi Balaj: "A făcut ce știe mai bine! Campionatul s-a terminat, oricum nu eram lăsați"

ma, care nu il lasi pe gurist sa castige campionatul? :))

SwedishMafia
23rd February 2014, 23:20
gurita are impresia ca titlul se castiga la fel de usor cum i-a dat-o in gurita la laura andresan.:))

delaoltenia
23rd February 2014, 23:42
Janos Szekely: "Daca ramaneam in 11 ii bateam. Meritam victoria"

Hingherul
24th February 2014, 15:15
drogatu` a fost primit calduros de fanii brasoveni :D

http://www9.gsp.ro//usr/thumbs/thumb_540_x_365/2014/02/24/606760-adrian-mutu-banner.jpg

si am impresia ca asta e doar inceputul. ratat jucator trebuie sa fie daca a ales sa se intoarca cu coada intre picioare sa fie bataia de joc a ligii 1

Gabri3l
24th February 2014, 22:58
felicitari celor peste 1500 de suporteri petrolisti care am facut deplasarea la Brasov si celor care au venit din alte localitati din zona Brasov sa ne sustina la acest meci.... :ok:

felicitari si suporterilor din Brasov care s-au depasit pe sine la aceasta partida... si care au format si ei o adevarata galerie, spre deosebire de precedentele intalniri... sunt pe ideea ca echipele mari, de traditie si concurenta intre galerii direct la fata locului, pe stadioane, asa cum s-a intamplat si la acest meci , va duce intotdeauna la prgres in organizare din partea suporterilor... felicitari inca o data! :ok:

http://www.fcpetrolul.ro/upload/photos/1393232316_001.JPG

cat despre rezultat, 1-1.....cu putin mai mult noroc, Petrolul putea castiga daca la 1-0 pentru noi mai inscriam o data la ocaziile pe care le am avut... in fine, asta e. RESPECT celor de la Brasov care si-au jucat sansa, pe teren, pana la final.
..cat despre boul de Zotta, cred ca s-a convins si el inca o data ca degeaba a facut 35-40 de lei biletul intrarea generala la un astfel de meci.

Hingherul
24th February 2014, 22:59
mie mi-a placut mult de Zicu. nu inteleg nici acum de ce nu a jucat :D

delaoltenia
25th February 2014, 18:34
Crezi ca lor nu le-a placut ? :D