PDA

View Full Version : Tottenham - Dinamo Bucuresti



Pages : [1] 2

RstInPc
29th November 2006, 23:56
Joi 14 decembrie 2006, ora 20:45.

crissis
30th November 2006, 00:01
Cum e si normal pierde dinamo :no:

dj_jaxxx
30th November 2006, 00:07
Cum e si normal pierde dinamo :no:

Nu asa ai spus si pentru meciul de azi?

crissis
30th November 2006, 00:55
Nu asa ai spus si pentru meciul de azi?

Se mai intimpla sa nu iti iasa un pronostic ,tie chiar iti reusesc toate .
tottenham - dinamo 1 :ok:

YoYoyOi
30th November 2006, 00:59
Cred ca de data asta Dinamo va pierde. Chiar daca Totenham e deja calificata si Dinamo la fel, nu cred ca englezii vor trata meciul cu indiferenta.
Faptul ca au venit din ultima urna valorica ii va face sa demonstreze ca trebuie sa fie priviti cu alti ochi.

dj_jaxxx
30th November 2006, 01:11
Se mai intimpla sa nu iti iasa un pronostic ,tie chiar iti reusesc toate .
tottenham - dinamo 1 :ok:

Am avut impresia ca pronosticurile tale se intorc mai mereu imprtriva lui Dinamo si ce aceea am facut comentariul de mai sus. Am senzatia ca iti doresti ca Dinamo sa piarda. Poate ma insel :)

YodaRo
30th November 2006, 01:15
eu dau pronostic 2. Bate dinamo cu 5-0.

YoYoyOi
30th November 2006, 01:18
Te-a suparat cineva americanule?:lol:
Acum ti-e clar ca iti vor sari toti in cap ca vorbesti la misto, nu?

delaparis
30th November 2006, 01:19
Acum ti-e clar ca iti vor sari toti in cap ca vorbesti la misto, nu?

Lasa omul sa vorbeasca ce crede el serios ... totusi :)

:happy

crissis
30th November 2006, 01:21
Am avut impresia ca pronosticurile tale se intorc mai mereu imprtriva lui Dinamo si ce aceea am facut comentariul de mai sus. Am senzatia ca iti doresti ca Dinamo sa piarda. Poate ma insel :)

Sigur :ok:

delaparis
30th November 2006, 01:30
S-a trezit moderatorul orb:)) tot n-ai vazut consecutivele lui danciu,nu?:happy :happy Penal esti,penal vei ramane:)
Vezi doar ceea ce vrei..cica moderator...
vadime,in regulament nu scrie ce inseamna sa fi moderator?:)))

:o:
Tu esti chior sau esti clona lui Chioru ... :D

unde ? aici vorbind ...

:mda: cica stelist ...

STEAUA-MANIA
30th November 2006, 01:32
delaparis,de tine e numai userul..cica mai pui si avatar cu psg..joaca psg meci acasa..si tu esti la "datorie" pe ols..lol,nene,tu ai auzit de viata sociala...stii ce inseamna sa socializezi..adica sa CUNOOOOOOOOOSTI PERSOANE ADEVARATE si nu usere de pe un site de internet..:D

johny bravo
30th November 2006, 01:36
Doamnelor, domnilor, o sa fie al dracului de greu. Am votat X, dar e nevoie de o minune.

ps: se discuta despre meciul contra lui Tottenham sau...

delaparis
30th November 2006, 01:37
delaparis,de tine e numai userul..cica mai pui si avatar cu psg..joaca psg meci acasa..si tu esti la "datorie" pe ols..lol,nene,tu ai auzit de viata sociala...stii ce inseamna sa socializezi..adica sa CUNOOOOOOOOOSTI PERSOANE ADEVARATE si nu usere de pe un site de internet..:D


Pfsss ..; vai de capul tau :no: Nu mai raspund :mda:

Te rog sa ramai on-topic

apercele
30th November 2006, 03:21
eu dau pronostic 2. Bate dinamo cu 5-0.

nu e greu sa iti "bunghim logica" ta...primele 3 pronosticuri le-ai gresit COMPLET, iar acum vrei sa zici ca bate dinamo ca de fapt ei sa piarda

eu prefer sa mai zici X - dinamo = 5-0, ca primele 3 pronosticuri le-ai ruinat


on topic...nu avem ce pierde, suntem deja calificati si noi si ei
clar mergem la victorie ca sa iesim primii din grupa....daca pierdem, nu e mare rusine; daca castigam, mai dam multora peste nas
ma abtin sa dau un pronostic acum, sa nu fiu ca alti "smecheri" care dupa kiev ziceau steaua-real 3-0.....si acum mananca piscoturi prin metrou

Vand vise
30th November 2006, 06:30
1 solist.. tottenham are cota 1.15

GruppoApparte
30th November 2006, 06:37
1-2 ... nu ne strica la coeficienti

noir_desir
30th November 2006, 08:23
Un X, un 1-1. Dar nu m-ar deranja deloc un 2... :D
Succes!

Sevilla86
30th November 2006, 09:40
Cred ca Tottenham o sa castige, dar nici un egal nu e imposibil! O victorie in Anglia ar fi foarte greu de obtinut, iar un egal nu schimba cu nimic situatia in grupa... Dinamo o sa joace la victorie pt ca egal sau infrangere inseamna tot locul 2 in grupa, asa ca nu au ce pierde.

4star
30th November 2006, 10:29
Bate totenhamaham . asa scria pe un pachet de piscoturi in metrou. s-au poate o fi fost scris la mishto?

Rossi
30th November 2006, 10:32
Nu mai exista presiunea calificarii .. pt ca indiferent de rezultat suntem calificati :ok:

Este greu ...dar nu imposibil sa obtinem o victorie in Anglia :ok:

Daca DINAMO nu poate castiga in Anglia ..atunci nici o echipa romaneasca nu poate face asta !

Celso
30th November 2006, 12:13
Tottenham are o multime de meciuri in luna decembrie, sunt sigur ca nu vor da o mare importanta meciului, crezandu`se superiori vor baga si ceva rezerve! daca nu vom face greseli majore (vezi Galamaz la Brugge:headbang: ), sa nu va mire o victorie dinamovista acolo!!!:evil:

Rossi
30th November 2006, 12:15
Tottenham e o super echipa .... Nu uita ca au batut pe Chelsea ....ceea ce nici macar Barcelona nu a reusit ....

ieppy
30th November 2006, 12:16
ba pe mine m-ar mira si inca enorm. e adevarat ca jucam bine cu echipele englezesti insa asta e valabil mai mult acasa, plus nu prea am dat noi nas in nas cu o echipa cu adevarat mare din anglia, cum se vrea a fii tottenham. insa e posibil sa fie un meci de antrenament, fiind fara presiunea rezultatului si echipa care e mai in forma in momentul ala sa castige, insa asta nu ar insemna in niciun caz ca dinamo e mai buna decat tottenham.

Hard
30th November 2006, 12:19
Merg pe un egal,chiar daca nu m-as supara ca Spurs sa invinga:D

Celso
30th November 2006, 12:20
Tottenham e o super echipa .... Nu uita ca au batut pe Chelsea ....ceea ce nici macar Barcelona nu a reusit ....

chiar crezi ca vor avea ambitia din meciul cu Chelsea si cu noi?:D Tottenham se pregateste pentru etapele de "sarbatori", are pe 18 daca nu ma insel si un sfert in League Cup+++ etapele de Craciun, etapele de Revelion...:D ...ii luam tare din primu minut si cred ca nu vom fi invinsi:)

caine19
30th November 2006, 13:46
Vrem victoriaa!!:ok:

Liviu
30th November 2006, 14:05
Romanii elimina de obicei echipele englezesti , dar cam pierd in Anglia (si nu inscriu) . 1X - partida cu mai putin de 2.5 goluri .
Sa vedem daca Dinamo va juca la victorie , pentru a termina pe primul loc , sau nu va juca cu unii jucatorii care au "galbene" , aliniand o formatie cu mai multe rezerve . Probabil ca va iesi o varza .

Tottenham e o super echipa .... Nu uita ca au batut pe Chelsea ....ceea ce nici macar Barcelona nu a reusit ....
Si Betis batuse Chelsea...irelevant .

Brian
30th November 2006, 14:10
Nu mai exista presiunea calificarii .. pt ca indiferent de rezultat suntem calificati :ok:

Este greu ...dar nu imposibil sa obtinem o victorie in Anglia :ok:

Daca DINAMO nu poate castiga in Anglia ..atunci nici o echipa romaneasca nu poate face asta !

Sa dea Dumnezeu sa va castigati. Sper sa iesiti pe primul loc si sa jucati in primavara cu o echipe care a iesit pe locul 3 in Uefa.

In legatura cu
Daca DINAMO nu poate castiga in Anglia ..atunci nici o echipa romaneasca nu poate face asta !:happy :happy ....si Rapid si Steaua sunt cel putin de aceeasi valoare cu Dinamo....nu te entuziasma prea tare...:ok:

ieppy
30th November 2006, 14:10
de acord din nou cu liviu. e irelevant faptul ca a batut pe chelsea. ce se poate spune insa e ca din punct de vedere al lotului de jucatori valizi si a jocului prestat acuma e o echipa foarte buna.

dragos_popa17
30th November 2006, 14:21
Dinamo are cam tot atatea sanse sa castige la Tottenham cate are Steaua la Lyon si un pic mai putine decat are Rapid la Panathinaikos. Na, sa nu se supere nimeni :D

dede
30th November 2006, 21:58
nu mai conteaza acest meci...dinamovistii merg in anglia cum merge Steaua la Lyon... fara niciun stres... poate vor scoate un egal, dar sunt mici sanse...

delaparis
30th November 2006, 21:59
nu mai conteaza acest meci...dinamovistii merg in anglia cum merge Steaua la Lyon... fara niciun stres...

rezultatele vor fi identice ? ;)

dede
30th November 2006, 22:12
eu nu m-as supara :D daca ar castiga ambele, cu atat mai bine :P singura diferenta ar fi ca Steaua a jucat cu Lyon, iar dinamo cu ... tottenham
dar ma rog...cam imposibile aceste rezultate :rolleyes:

YoYoyOi
30th November 2006, 22:47
Sa cistige amindoua sa adunam puncteeeeee/hello
Sa demonstram ca meritam sa fim in clasamentul ala, si sa-si roada Rummegatorul unghiile:evil:

miril
30th November 2006, 23:04
Asa e, d3d3! Tottenham a castigat o multime de trofee europene de-a lungul timpului, pe cand Lyon... Sa fie clar, Tottenham-ul de acum este o echipa de clasa, nu departe de valoarea lui Lyon.

apercele
1st December 2006, 00:33
diferenta este ca tottenham daca pierde acest meci, va pica cu o echipa de CL in primavara, lucru care nici ei nu isi doresc...

in alte cuvinte, vor juca la victorie!! ce rezerve, ce menajari..? o sa isi menajeze titularii ca sa pice cu barca in 3 luni; care e smecheria?

YodaRo
1st December 2006, 01:00
pai si ce daca joaca dinamo cu barca va e frica? Ca doar sunteti lyon-ul romaniei.
urnele alea spun ce ati facut in europa sezoanele trecute. si voi si tottenham. si cum nu ati facut mare branza de-ais sunteti la coada.

danpuric78
1st December 2006, 01:07
diferenta este ca tottenham daca pierde acest meci, va pica cu o echipa de CL in primavara, lucru care nici ei nu isi doresc...

in alte cuvinte, vor juca la victorie!! ce rezerve, ce menajari..? o sa isi menajeze titularii ca sa pice cu barca in 3 luni; care e smecheria?
Hai sa ne gandim un pic. E chiar asa de rau sa pici cu o echipa din CL. In general echipele din Cl capoteaza in saisprezecimile uefa.
Sau celputin asa s-a intamplat in sezoanele anterioare. Pana acum uefa nu a reprezentat o miza interesanta pentru fortele europei care au ratat CL. E si normal, intrucat in primavara acestea se concentreaza pe competitia interna, care le poate aduce un loc in CL in sezonul viitor. Si ii lasa pe cei amarati sa zburde prin uefa.
cel putin asa s-a intamplat pana acum.

YodaRo
1st December 2006, 01:09
Pana acum uefa nu a reprezentat o miza interesanta pentru fortele europei care au ratat CL. E si normal, intrucat in primavara acestea se concentreaza pe competitia interna, care le poate aduce un loc in CL in sezonul viitor. Si ii lasa pe cei amarati sa zburde prin uefa.

ai dreptate ca Steaua ca forta a europei face dar antrenament in uefa. Anul trecut semifinala...anul asta ar trebui finala. La anul in CL

apparte
1st December 2006, 01:09
Asa e, d3d3! Tottenham a castigat o multime de trofee europene de-a lungul timpului, pe cand Lyon... Sa fie clar, Tottenham-ul de acum este o echipa de clasa, nu departe de valoarea lui Lyon.
Si ce-ai zice Mirile de 2 boabe,una Dawson, cealalta Jenas? :happy :happy :happy Eu unul m-as prapadi de ras!:happy :happy :happy
Ai dreptate cand spui ca Spurs a fost o mare echipa europeana, dar, de vreo 2 decenii, n-au mai realizat mare lucru! Iar la ora actuala, sunt departe de Lyon ca nivel de organizare a jocului...L-au pierdut totusi pe Carick, chiar daca au adus alti fotbalisti de valoare!

apercele
1st December 2006, 01:17
ai dreptate ca Steaua ca forta a europei face dar antrenament in uefa. Anul trecut semifinala...anul asta ar trebui finala. La anul in CL

sincer, raman socat daca steaua castiga 2 meciuri in UEFA cu echipa de azi
doar daca fac ceva transferuri grele, care e putin probabil
dupa ce nea MM "tacutul" a adus gloabele Saban & Carlos in Ghencea, cat va mai bazati pe talentul lui? s-a dus in brazilia de 8 ori si s-a intors bronzat dar cu mana goala...cica "BRE NEA GIGI, E SCUMPI AIA ACOLO..."

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

apparte
1st December 2006, 01:25
apercele, decat vre-un rebut gen Atirson ala de la Bayer(si-au mai dat si o caruta de bani pe el),mai bine cu mana goala:happy :happy :happy ! Hai sa lasam off-topicul!

Sergio_D
1st December 2006, 02:53
Nu o sa se intrebuinteze prea mult Tottenham in meciul asta... in plus, isi vor aduce aminte ca Dinamo a batut cu 5-1 pe Everton si vor intra pe teren mai... respectuosi :happy . Cred ca se va termina la egalitate :)

YoYoyOi
1st December 2006, 02:56
De meciul asta depinde si ierarhia finala. Dianmo si Tottenham se bat in acest meci pt locul 1, deci nu e chiar excursie, sau meci amical;)

Sevilla86
1st December 2006, 09:09
Asa e, d3d3! Tottenham a castigat o multime de trofee europene de-a lungul timpului, pe cand Lyon... Sa fie clar, Tottenham-ul de acum este o echipa de clasa, nu departe de valoarea lui Lyon.

Asa este!!! Eu ma gandesc cu groaza si imi este frica sa nu cumva sa jucam vreodata cu Nottingham Forest (castigatoare a Cupei Campionilor de doua ori!!!!!!!).
Tottenham este o forta!!! A castigat Cupa UEFA (1972, 1984), Cupa Cupelor (1963)!!!

Ontopic: Tottenham termina pe 1 si cu egal si cu victorie! Pe langa asta mai joaca si acasa. Englezu care vine la stadion nu da bani ca sa vada rezervele lui Tottenham! Or sa joace pe bune, ca in campionat sunt pe 11 si incearca sa compenseze in Uefa.

PS: in prima parte eram ironic... asta o spun pt aia mai slabi de inger, ca sa inteleaga si ei.:D

miril
1st December 2006, 16:21
Deci, Tottenham-Steaua 3-1!!! Ambele echipe pot spune "o tempora"! Si totusi, Jimmy Greaves, Glenn Hoddle, Osvaldo Ardiles, Ray Clemence, Chris Waddle, Gary Lineker sau Paul Gascoine, ca sa mentionez doar cativa. Eu vreau atat sa zic, sa nu se intalnesca, din nou, cu vreuna din echipele noastre in fazele urmatoare din UEFA, caci nu-i vad bine pe romanii nostrii.

danpuric78
1st December 2006, 16:49
Deci, Tottenham-Steaua 3-1!!! Ambele echipe pot spune "o tempora"! Si totusi, Jimmy Greaves, Glenn Hoddle, Osvaldo Ardiles, Ray Clemence, Chris Waddle, Gary Lineker sau Paul Gascoine, ca sa mentionez doar cativa. Eu vreau atat sa zic, sa nu se intalnesca, din nou, cu vreuna din echipele noastre in fazele urmatoare din UEFA, caci nu-i vad bine pe romanii nostrii.

Nu te mai chinui sa le explici fotbal la astia. Pentru ei oricum e un sport inventat in 2001, iar cei mai mari sunt Gigi Becali si MM Stoica.

apercele
1st December 2006, 16:56
dupa meciurile lui Niculescu de pana acum, englezoii probabil vor pune 2 fundasi pe el sa joace la siguranta...va fi momentul ganezului sa se "bage in seama", din moment ce tottenham se va concentra in mare parte in oprirea lu' CLAU-GOL

kain
1st December 2006, 16:58
Desi Dinamo a avut un parcurs excelent pana acu`, la Tottenham va fi macel.. Nu stiu daca ati auzit de Aaron Lennon, insa va da cel putin 1 gol :D

YodaRo
1st December 2006, 17:15
prima echipa mai bunicica pe care o intalniti.
Vad ca toti se entuziasmeaza ca dinamo s-a calificat. 2-1 obtinut cu greutate nu inseamna mare lucru. Din cateva ocazii...
Sa vedem cat de departe o sa mearga dar eu nu vad dinamo cu viata lunga in uefa. Pai cu asa aparare sevilla va da 10 goluri. Tottenham doar vreo 3-4 .

danpuric78
1st December 2006, 18:39
ai dreptate ca Steaua ca forta a europei face dar antrenament in uefa. Anul trecut semifinala...anul asta ar trebui finala. La anul in CL

Asta-i din aia "hai sa ne laudam singuri ca ne-au murit laudatorii".
Ne place sau nu cupa UEFA a fost pana acum o competitie secundara, care nu interesa pe nimeni, sau ma rog pe parlitii din estul europei si echipele de mijlocul clasamentului din campionatele puternice.
De asta e preferabil sa joci cu barcelona inuefa, pentru ca oricum nu-i intereseaza. daca esti in stare sa le bati echipa a doua, atunci mergi mai departe.

Sevilla86
1st December 2006, 18:45
Ne place sau nu cupa UEFA a fost pana acum o competitie secundara, care nu interesa pe nimeni, sau ma rog pe parlitii din estul europei si echipele de mijlocul clasamentului din campionatele puternice.


Rednic nu e de aceeasi parere... la conferinta de presa a spus ca jucatorilor ar trebui sa li se ridice statui :o: daca ar ajunge si ei de trei ori consecutiv in Primavara, ce-ar mai spune?
Normal ca cele mai bune echipe din Anglia, Italia si Spania nu sunt interesate de Uefa, doar la ei primele 4 merg in Champions League! Dar sa stii ca francezii, olandezii, germanii isi dau silinta in Uefa!

caine19
1st December 2006, 19:27
Oricum mai rau decat steaua nu puteam sa ne facem de ras:happy
Eu vreau victoria!:cheer: :cheer: :cheer:

apparte
1st December 2006, 22:53
Deci, Tottenham-Steaua 3-1!!! Ambele echipe pot spune "o tempora"! Si totusi, Jimmy Greaves, Glenn Hoddle, Osvaldo Ardiles, Ray Clemence, Chris Waddle, Gary Lineker sau Paul Gascoine, ca sa mentionez doar cativa. Eu vreau atat sa zic, sa nu se intalnesca, din nou, cu vreuna din echipele noastre in fazele urmatoare din UEFA, caci nu-i vad bine pe romanii nostrii.

Mirile,scorul corect e 3-2:D !

starsteel
1st December 2006, 22:54
Daca Dinamo ar castiga meciul asta locul 2 adica Totenham ar putea juca cu Steaua deci interesul stelistilor este ca dinamovistii sa nu castige in Anglia. Cu alte cuvinte un egal ar fi perfect.

caine19
5th December 2006, 13:44
Daca Dinamo ar castiga meciul asta locul 2 adica Totenham ar putea juca cu Steaua deci interesul stelistilor este ca dinamovistii sa nu castige in Anglia. Cu alte cuvinte un egal ar fi perfect.

Corect... nu ar fi frumos sa nu va eliminam noi din cupa uefa nu?:D :D :D

starsteel
5th December 2006, 14:09
Mai stiu pe cineva care visa acelasi lucru anul trecut......devenim hingheri in UEFA Cup daca aveti sansa sa ajungeti langa noi. Pune in balanta ca nu va arbitreaza nici Corpodean, traditia, valoarea, experienta....ce ne-am dori un astfel de adversar. :evil:

Aurel.D
5th December 2006, 17:17
Desi Dinamo a avut un parcurs excelent pana acu`, la Tottenham va fi macel..

Asa ziceti de 2 luni :D

kain
5th December 2006, 17:19
Asa ziceti de 2 luni :D

Ziceau altii, nu eu.. :) Abia astept meciul :ras-plans:

YodaRo
5th December 2006, 17:36
bate dinamo cu 5-0.

Rossi
5th December 2006, 17:56
meci de 1X2

o deplasare grea ...cu cea mai puternica echipa din grupa ...

FORZA DINAMO !

starsteel
5th December 2006, 17:59
Grea pe naiba joaca 2 echipe care si-au atins scopul deaceea e joc de 1X2 ca daca era decisiv era 1 solist.

Rossi
5th December 2006, 18:01
pe 5 Noiembrie 2006 , pe teren propriu , Tottenham a invins Chelsea cu 2-1 ...
asta spune multe de forta si valoarea lu' Tottenham ...

miza ? locul 1 in grupa ... locul 2 o sa joace cu o echipa care vine din CL ...

cip_81
5th December 2006, 18:05
Ziceau altii, nu eu.. :) Abia astept meciul :ras-plans:

Imi dau seama ca esti nerabdator sa vezi meciul. Sa-ti cumperi pufarine si cico, dar mi-e teama ca or sa-ti stea in gat.

Oricum, cu siguranta nu se va repeta istoria din meciul echipei de pe locul 2 cu Boro (apropo, Maccarone va trimite salutari).

kain
5th December 2006, 18:34
Imi dau seama ca esti nerabdator sa vezi meciul. Sa-ti cumperi pufarine si cico, dar mi-e teama ca or sa-ti stea in gat.

Oricum, cu siguranta nu se va repeta istoria din meciul echipei de pe locul 2 cu Boro (apropo, Maccarone va trimite salutari).

De ce or sa-mi stea in gat? Ca pierde Dinamo? Din contra, or sa intre mai bine.. :drak: Si cine te crezi tu de ma jignesti? :rosu: Mircea Rednic? :ras-plans:

cip_81
5th December 2006, 18:40
Ti-am urmarit comentariile rautacioase si cu alte ocazii...d-aia zic ca or sa-ti stea in gat. Mi-am dat seama cat sufereai dupa fiecare rezultat bun al lui Dinamo.

Sevilla86
5th December 2006, 18:48
Ti-am urmarit comentariile rautacioase si cu alte ocazii...d-aia zic ca or sa-ti stea in gat. Mi-am dat seama cat sufereai dupa fiecare rezultat bun al lui Dinamo.

Tu vorbesti mah??? Tu care la echipa favorita ai trecut Boro si OL??? :no:

BIANCO-ROSSI: "o deplasare grea ...cu cea mai puternica echipa din grupa ..."
Bine ca recunosti ca Tottenham este cea mai puternica din grupa. Si daca este cea mai puternica, o sa castige! In 16-imi va asteapta meci greu cu Mancester United... cu echipa a treia v-a batut, cu prima echipa nici nu vreau sa-mi imaginez ce-o sa fie...

apercele
5th December 2006, 22:22
Tu vorbesti mah??? Tu care la echipa favorita ai trecut Boro si OL??? :no:

BIANCO-ROSSI: "o deplasare grea ...cu cea mai puternica echipa din grupa ..."
Bine ca recunosti ca Tottenham este cea mai puternica din grupa. Si daca este cea mai puternica, o sa castige! In 16-imi va asteapta meci greu cu Mancester United... cu echipa a treia v-a batut, cu prima echipa nici nu vreau sa-mi imaginez ce-o sa fie...

mai rau decat scorurile voastre cu real/lyon in ghencea nu poate sa fie

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

johny bravo
5th December 2006, 22:49
man_us a inceput sa zica pe invers in speranta ca pierdem. esti vai steaua ta, "americane"

delaparis
5th December 2006, 22:54
egal la meciu' asta ... iar daca Dinamo juca calificarea ar fi fost 2 :ok:
cam atat ... :D

Sevilla86
6th December 2006, 00:26
mai rau decat scorurile voastre cu real/lyon in ghencea nu poate sa fie


Da, ai dreptate! Nu poate sa va dea Mancester United 3-0 cum ne-a dat noua Lyon... o fi Mancester superechipa, dar nu poate sa egaleze pe Otelul care sezonul trecut va dadea 3-0 in "Groapa"...

remy
6th December 2006, 02:06
man_us a inceput sa zica pe invers in speranta ca pierdem. esti vai steaua ta, "americane"
Saracul, iarta-l, ca nu stie ce face si ce zice " amerecanu' " !
Asta nu e microbist, e o caricatura de om, care se face de cacao cu pronosticurile lui total demente ... auzi tu 5-0, 0-5 !
Mai poti, respira, copile ?
ORICUM, MECIUL ASTA VA FI DE VACANTA PT. AMANDOUA,, IAR PT. DINAMO E MAI IMPORTANT MECIUL CU PANDURII, MAI ALES CA AU SI ARBITRII DE PARTEA LOR SI A STELEI LUI JIJI ! :jerk:
Meciul Tottenham - Dinamo Bucuresti il vom urmari toti ca un meci intre cele mai bune echipe din grupa asta, deci, un derby aproape fara miza, doar daca Dinamo va castiga, ceea ce e extrem de greu, vom putea spune ca dinamo va fi spaima oricui, chiar si in Europa ! :evil:

danpuric78
6th December 2006, 02:23
Da, ai dreptate! Nu poate sa va dea Mancester United 3-0 cum ne-a dat noua Lyon... o fi Mancester superechipa, dar nu poate sa egaleze pe Otelul care sezonul trecut va dadea 3-0 in "Groapa"...

Bai Sevilla aici se discuta Tottenham-Dinamo. Pastreaza-ti constatarile pentru intern.
Mi se pare foarte greu sa castige dinamo. Greu dar nu imposibil.

garpy
6th December 2006, 09:08
Si nici macar nu vine sfarsitul lumii daca va pierde Dinamo. Calificarea e asigurata oricum. Iar faza cu evitarea echipei venite din CL...mai sunt si acolo echipe de batut.

mblue
6th December 2006, 09:23
sper intr-un 0-1 , inca 2 puncte pt romania si tot o data sper sa nu fie luati toti derbedeii in excursia asta, chiar nu sunt 40 50 de persoane mature in galeria lui dinamo?

Aurel.D
6th December 2006, 18:17
sunt....dar sunt si cativa cretini, nu multi, dar suficient cat sa ii faca de ras si pe ceilalti:rosu:

johny bravo
6th December 2006, 18:42
total off-topic: vad ca au inceput sacalii sa dea tarcoale in jurul jucatorilor. care mai de care ofera sume mari pentru jucatorii nostri! sper ca Rednic sa se impuna si sa nu se dea voie jucatorilor sa plece. diversiunea asta ne-a mai costat vreo 4 echipe in ultimii 10 ani. trebuie sa nu se atinga echipa, sa fie tinuti toti jucatorii ba chiar mai mult sa se cumpere vreo 5, 6 noi. nu am avea decat de castigat: luam campionatul, facem o figura frumoasa in Uefa dupa care putem sa vindem pe bani mai multi. mi-e frica doar de lacomia lui Borcea...

CrAzY92
7th December 2006, 17:46
3-0 fara numar :evil:

apercele
7th December 2006, 18:58
ai gresit thread-ul.....steaua-lyon e putin mai jos

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Luis Garcia10
7th December 2006, 21:17
Apercele stai usor , ca Spurs va juca cu rezervele si va va demola ;) Sper sa ma insel , dar.. le cunosc forta pe teren propriu.Pe White Hart Lane englezii sunt forte greu de abordat!:ok: :D

apercele
7th December 2006, 21:34
asa o fi...dar si brugges erau mare putere acasa (cica)
leverkusen este o echipa care joaca extrem de bine in deplasare (cica)

asa ca vedem cat de buni sunt englezoii...s-ar putea sa il avem disponibil pe ze kalanga, care ar fi un plus....dar si niculescu nu va juca (mare minus)

oricum, in cel mai rau caz terminam grupa pe locul 2...capul sus!

Luis Garcia10
7th December 2006, 23:40
Nici la ei nu joaca Robbie Keane ;) :D :ok:

Cucu
8th December 2006, 00:43
trebuie sa-i batem ...

Aurel.D
8th December 2006, 13:01
Nu vor juca Robbie Keane si Jermaine Jenas (accidentati) la Tottenham si Niculescu, Blay, Tames (nici o pierdere), Ze Kalanga la Dinamo.
Este o prostie sa ii fortezi in acest meci si sa le agravezi accidentarile.

Johnny bravo:
ai dreptate, dar mai bine pe Suporter aceste discutii :ok:

apercele
8th December 2006, 17:09
ze kalanga nu e inca sigur cica
posibil sa joace, din moment ce a inceput antrenamentele

Rossi
8th December 2006, 18:20
VARIANTA A - Dinamo nu bate la Londra

Deoarece eu sunt o fire mai pesimista, incep cu aceasta varianta. Dar si pentru ca este si cea mai usoara, pentru ca se stiu deja cele 8 echipe dintre care se va alege adversara cainilor. Este vorba de 7 din cele 8 echipe clasate pe locul 3 in grupele Ligi campionilor, si anume:
Werder Bremen
Spartak Moscova
Bordeaux
Sahtior
Benfica
TSKA Moscova
AEK Atena.

VARIANTA B - Dinamo bate la Londra

Terminam pe locul 1 in grupa si vom juca cu una din formatiile de pe locul 3 din grupele UEFA.

apparte
9th December 2006, 00:11
Nu vor juca Robbie Keane si Jermaine Jenas (accidentati) la Tottenham si Niculescu, Blay, Tames (nici o pierdere), Ze Kalanga la Dinamo.
Este o prostie sa ii fortezi in acest meci si sa le agravezi accidentarile.

Johnny bravo:
ai dreptate, dar mai bine pe Suporter aceste discutii :ok:
In cazul asta tre' sa-mi revad pronosticul(doar il indicasem pe Jenas la marcatori:happy )...Spurs cu doar 2 atacanti valizi in lot(Berbatov si Defoe)...BULANOSILOR:happy :happy !

remy
9th December 2006, 04:12
Dinamo are cam multi accidentati, si in plus e foarte obosita, deci, e foarte greu sa bata tocmai pe marele Tottenham, la ei acasa.
Dar, mai stii ce se poate intampla, mai ales ca mingea e rotunda ?
Cum Rednic a fost si inspirat, si norocos anul asta, sper sa-l ajute Dumnezeu sa faca o adevarata minune, asa cu lotul decimat cum il are !
Multa bafta, Rednic, pt. ca o meriti din plin !!!

iuli
9th December 2006, 10:20
Nici de pe locul 2 nu ar fi rau tinand cont de echipele care ar putea veni la Bucuresti...in afara de Werder si Sahtior nu ii poate impiedica nimeni pe Dinamo

dragos_popa17
9th December 2006, 12:12
Cu Werder sansele ar fi cam 25%. Cu Benfica cam 40% iar cu Sahtior cam 45%. :D Cu restul se bate cel putin de la egal la egal.

sun
9th December 2006, 15:31
Aproape as putea spune ca esti offtopic. Dar nu te condamn, pentru ca "poporul" a vrut capul threadului cu 16-imile, acum acest discutii se vor purta peste tot :no:

delaparis
9th December 2006, 23:31
Pentru informatie :

Etapa 17 Anglia :

Tottenham (10) 5 - 1 Charlton (19)
BERBATOV (30 , 66)
TAINIO (33)
MALBRANQUE (55)
DEFOE (63e)
DAWSON (42 ag)

CrAzY92
10th December 2006, 14:56
Cum e si normal pierde dinamo :no:

asa cum zici :P

Zax
10th December 2006, 15:33
8-o pt Tottenham

johny bravo
10th December 2006, 17:16
sa-ti dea Dzeu sanatate Iceblu! acum m-am linistit. atata timp cat tu si cu "americanu" ManUS dati cu pronosticurile astea, noua ne va merge bine. iti urez ros de unghii si noduri in gat dupa meciul de la Londra!

apercele
11th December 2006, 00:47
sa-ti dea Dzeu sanatate Iceblu! acum m-am linistit. atata timp cat tu si cu "americanu" ManUS dati cu pronosticurile astea, noua ne va merge bine. iti urez ros de unghii si noduri in gat dupa meciul de la Londra!

ce unghii ca alea s-au dus dupa primele 5 etape....de cand dinamo a trecut de grupele UEFA si a luat campionatul din octombrie, s-a ajuns la carne cruda...
pe guevarax nici nu il mai vezi pe aici de ceva timp....cica s-a reprofilat pe horticultura, a decis ca fotbalul nu mai este un subiect interesant pt dansul :headbang:

Hard
11th December 2006, 01:11
Ce jucatori are Tottenham,nu dau nici o sansa lui Dinamo pe White Hart Lane.

FatFrumos
11th December 2006, 01:14
5-2 pentru Tottenham totusi cam indulgent cu Dinamo sa dea doua goluri.

razwan_vs
11th December 2006, 07:10
1 solist.....

aetius
11th December 2006, 10:51
daca dinamo nu ia gol in primele 30 min si pina in min 60 nu e mai mult de 1-0 pt spurs atunci dinamo va egala sau chiar va castiga.
scor probabil : 1-1 sau 1-2 .
amintiti-va ce spuneau englezii anul trecut :"everton was dynamotated".

bob
11th December 2006, 13:58
englezoii joaca in forta si cu viteza. nu cred ca ne convine stilul. va fi greu al dracului. in plus, il mai au si pe lennon . super jucator. de el si de berbatov imi e mie frica. daca ii blocam pe astia, scoatem minim un egal.

kain
11th December 2006, 16:00
Lennon o sa fie omul meciului :D

Utilizator
11th December 2006, 16:23
daca Dinamo nu trateaza meciul ca pe unul de vacanta atunci nu vor pierde la Tottenham si au sanse sa si castige meciul. Doar ca azi noapte au petrecut si nu prea e mare interes pentru meciul din Anglia. Eu sper insa sa le-o traga si englezilor. :D

starsteel
11th December 2006, 16:33
Eu nu din doua motive:
1. locul 2 ii poate face adversari ai lui Steaua .... 1/8 sanse
2. Spurs au fost mereu favoritii mei....avand in vedere ca intalnesc o echipa din Romania pt. a acumula ceva la coef. UEFA un egal ar fi perfect.

johny bravo
11th December 2006, 16:49
@ starsteel: Dinamo si Steaua nu pot fi adversare in primul tur de dupa faza grupelor. Abia din sferturi pot juca doua echipe din aceeasi tara una impotriva alteia. Cel putin asa stiu eu.

georg40
11th December 2006, 17:06
In mod normal Dinamo este impotriva lui Tottenham fara sanse, dar cum insa cele doua echipe sunt deja calificate, cine stie poate iese un egal.

starsteel
11th December 2006, 17:52
@ starsteel: Dinamo si Steaua nu pot fi adversare in primul tur de dupa faza grupelor. Abia din sferturi pot juca doua echipe din aceeasi tara una impotriva alteia. Cel putin asa stiu eu.
Asa e 2 echipe din aceeasi tara nu se pot intalni insa nu ai inteles mesajul .....daca Dinamo iese pe 2 atunci Steaua are 7 adversari posibili in schimb daca Tottenham iese pe 2 (in cazul unei victorii dinamoviste) englezii devin posibilii adversari ai Stelei (sanse: 1 din 8), ceea ce evident nu e de dorit.

Aurel.D
11th December 2006, 18:08
Scor final, 10-0 pt Tottenham.


Ce jucatori are Tottenham,nu dau nici o sansa lui Dinamo pe White Hart Lane.

Te duci la meci? :D

Utilizator
11th December 2006, 18:30
Asa e 2 echipe din aceeasi tara nu se pot intalni insa nu ai inteles mesajul .....daca Dinamo iese pe 2 atunci Steaua are 7 adversari posibili in schimb daca Tottenham iese pe 2 (in cazul unei victorii dinamoviste) englezii devin posibilii adversari ai Stelei (sanse: 1 din 8), ceea ce evident nu e de dorit.

E, uite in sfarsit un bun motiv ca Dinamo sa-i bata pe englezi :D

Zax
11th December 2006, 19:50
englezii nu pot devenii adversarii Stelei pt ca echipele din CL primesc echipe de pe locul 3 in grupele Uefa ;)

Utilizator
11th December 2006, 19:58
Iceblu tocmai a distrus o motivatie importanta pentru a invinge Tottenham. Sau nu, pentru ca totul devine ambiguu: de ce se tot spune ca Dinamo daca va ramane pe locul 2 (pe care nu-l mai poate pierde) va juca in turul urmator impotriva unei echipe venite din CL? Care-i adevarul? :)

Sevilla86
11th December 2006, 19:59
englezii nu pot devenii adversarii Stelei pt ca echipele din CL primesc echipe de pe locul 3 in grupele Uefa ;)

Echipele din Champions League joaca impotriva echipelor care termina pe 2 in Grupele Uefa.
De aceea ar fi bine sa nu bata Dinamo in Anglia, ca sa intalnim pe Tottenham in fazele superioare. Ca nu merita sa-i eliminam asa devreme :D

Zax
11th December 2006, 20:09
Iceblu tocmai a distrus o motivatie importanta pentru a invinge Tottenham. Sau nu, pentru ca totul devine ambiguu: de ce se tot spune ca Dinamo daca va ramane pe locul 2 (pe care nu-l mai poate pierde) va juca in turul urmator impotriva unei echipe venite din CL? Care-i adevarul? :)

dinamo daca va ramane pe locu doi va primii o echipa din CL infara de Steaua pt ca doua echipe din aceasi tara nu se pot intalni in faza asta

P.S. da aveti dreptate, m-am grabit ... deci cu atat mai mult vreau sa bata Tottenham :)

apercele
11th December 2006, 20:13
englezii nu pot devenii adversarii Stelei pt ca echipele din CL primesc echipe de pe locul 3 in grupele Uefa ;)

hai ca nu se pune ce ai spus....mai uita-te putin la cum se procedeaza si iti dam voie sa te corectezi :ok:

Zax
11th December 2006, 20:14
se putea ca dinamovistii sa treaca cu vederea :drak:

johny bravo
11th December 2006, 21:01
Asa e 2 echipe din aceeasi tara nu se pot intalni insa nu ai inteles mesajul .....daca Dinamo iese pe 2 atunci Steaua are 7 adversari posibili in schimb daca Tottenham iese pe 2 (in cazul unei victorii dinamoviste) englezii devin posibilii adversari ai Stelei (sanse: 1 din 8), ceea ce evident nu e de dorit.

aha, corect

starsteel
11th December 2006, 21:32
Aha, adica am inteles ai vrut sa spui.

....Te duci la meci? :D
A spus ca se duce mi-a transmis si vocabularul pe care vrea sa-l foloseasca eu i-am recomandat sa nu-l foloseasca.....poate sta in apropierea unui microfon. :D bip. bip.bip.

Gambler
11th December 2006, 21:53
Ca un "mare" parior ce sunt cred ca voi pune x la meciul asta...poate joc si la scor 1:1

daca la ora meciului vor fi peste 10 grade la Londa , voi juca la over 2.5 goluri :)

andrei1921tm
12th December 2006, 12:05
Un lucru e sigur...Dinamo nu va repeta performanta Stelei de a face de ras Romania.
Cred ca il iau in x pauza

starsteel
12th December 2006, 12:24
Un lucru e sigur...Dinamo nu va repeta performanta Stelei de a face de ras Romania....
Un alt lucru e cert Dinamo nu ramane o echipa obscura in ceea ce priveste Europa asa cum e o echipa din zona de vest a tarii.
Dinamo daca ne rusineaza cu o semifinala de UEFA Cup in mod sigur nu se va mai auzi ineptia gen "I love you Boro"....o sa fie doar un pic de invidie dar oricum sansele sunt mici deoarece ne intalnim pe drum si atunci traditia si experienta isi vor spune cuvantul. :ciocan:

P.S. Mesajul lui 4ndr31 a fost o dovada de dragoste timisoreano-dinamovista? :happy :ras-plans: :yeah:

andrei1921tm
12th December 2006, 12:53
Un alt lucru e cert Dinamo nu ramane o echipa obscura in ceea ce priveste Europa asa cum e o echipa din zona de vest a tarii.
Dinamo daca ne rusineaza cu o semifinala de UEFA Cup in mod sigur nu se va mai auzi ineptia gen "I love you Boro"....o sa fie doar un pic de invidie dar oricum sansele sunt mici deoarece ne intalnim pe drum si atunci traditia si experienta isi vor spune cuvantul. :ciocan:

P.S. Mesajul lui 4ndr31 a fost o dovada de dragoste timisoreano-dinamovista? :happy :ras-plans: :yeah:

si zona de vest e cunoscuta pentru performantele in europa,dar tu nu prea le ai cu fotbalul,numai de 2 ani de cand aveti si voi echipa mai rasarita in galati.
da mah iubesc pe dinamo la fel ca si the lion king...:jerk:
daca il tineti pe Oli toata viata cum zicea papagalu ala...nu o sa mai auda europa de voi:happy

Ps:oricum dinamo merita sima noastra si a voastra pentru ca tac si fac...sper deosebire de marea si ingalabila steaua.nu mai compara Poli cu steaua,pentru ca sunteti prea buni pentru noi...nu ai auzit ce a spus meme?:happy:

starsteel
12th December 2006, 13:07
E cunoscuta numai ca in ultimii 10 ani 3 participari in UEFA Cup au "doar cei care de 2 ani au o echipa mai rasarita".....despre Steaua vs. Timis. chiar nu are rost sa vorbim e aceeasi diferenta ca de la cer la pamant.....iar cei din aer sunteti voi. fly, fly :happy
P.S. Tu la 19 ani ai vazut tot eu la 39 mai nimic......Sevilla '86 varful fotbalului romanesc un moment unic pe care l-am trait. :yeah:

andrei1921tm
12th December 2006, 13:21
aha de aia ti si cu steaua si otelul...eu zic sa mai pui acolo si farul...e tipic

starsteel
12th December 2006, 13:35
Din intamplare ai nimerit ii stimez pe cei de la Farul la fel si Petrolul, iar cei mai antipatici imi sunt Bistrita, Ceahlaul. Gata cu off-topicul sper sa scoata Dinamo maxim un egal la Spurs....asta pt. ca sunt roman.

vlad1607
12th December 2006, 14:43
dc meciul o sa fie tratat ca unul de vacanta atunci miroase a infrangere...dc o sa fie tratat serios atunci pronostic : X

Diodude
12th December 2006, 15:08
Meci de 1X2 cu un avantaj totusi pentru Tottenham(sunt totusi gazde).Eu zic ca si un egal daca scoatem acolo e un rezultat bun.Imi este egal ca terminam pe 1 sau pe 2.Important este ca ne-am calificat dintr-o grupa unde marea majoritate ne vedeau pe locul 5.

Aurel.D
12th December 2006, 16:26
Am vazut ieri Tott cu Charlton...joaca bine pe atac, londonezii dar si Charl. erau varza, prea le luau aiurea...
Poate se respecta regula, odata intra, a doua oara nu, si cu Dinamo nu vor marca un gol mai mult :D
Este posibi de asemenea ca Tott, sa tina cativa titulari pe tusa pt. ca sambata au meci greu cu Man, City

apercele
12th December 2006, 17:33
superb ar fi sa terminam grupa pe I...tin minte cand s-a tras la sorti cum toti "smecherasii" ziceau ca dinamo daca termina pe 4, sa se considere victorioasa.....nu imi e rusine nici cu 2, dar ar fi prea frumos sa terminam toamna in pozitie de lideri ai campionatului (cu 13 puncte avans) si ai grupei UEFA...

bravo baieti, indiferent de scorul de joi SUNTEM MANDRI DE VOI!!
(dar bateti pe englezoi ca sa fim si mai mandri :D )

Zax
12th December 2006, 17:54
un 5-0 scurt sa le strice la catei vacantza :)

apercele
12th December 2006, 18:40
alt stelist care confunda thread-ul

aici nu e steaua-lyon :evil: , va rugam uitati-va unde va aflati inainte sa scrieti

YoYoyOi
12th December 2006, 18:46
alt stelist care confunda thread-ul

aici nu e steaua-lyon :evil: , va rugam uitati-va unde va aflati inainte sa scrieti

cred ca ai vrut sa zici Lyon-Steaua:D
Sau o vezi pe Steaua batind cu 5-0 pe Lyon?:evil:

apercele
12th December 2006, 18:51
nu draga am vrut sa zic steaua-lyon pentru ca acolo v-ati luat-o pe cocoasa rau...acolo se putea vorbi de scor de mari proportii :)

YoYoyOi
12th December 2006, 18:55
Dragule, cind cel din fata ta zice "5-0" si mai apoi tu zici "Steaua-Lyon" ce inseamna?

apercele
12th December 2006, 19:00
fiecare cu ce il doare....eu ma refeream la un meci macel
si am ales steaua-lyon....ai uitat cel elegant 0-3? nu e vorba ca puteam sa aleg steaua-real, steluta imi da optiunea de a alege :)

dar ca sa nu te supar, hai sa schimb 5-0 cu 0-5, "draga" :D

YoYoyOi
12th December 2006, 19:35
asa:D

Nu de alta dar o sa creada amicii tai ca te-ai convertit:D

apercele
12th December 2006, 19:39
nica vorba....si cand mor, in groapa tot anti-steaua voi fi :)

duru2000
12th December 2006, 20:26
un 5-0 scurt sa le strice la catei vacantza :)

Off, iar trebuie sa suportam aberatiile tale? Oricum stim ca prezicerile tale legate de meciurile lui Dinamo nu se impinesc...
E ultimul meci important al anului din Romania si probabil printre ultimele de pe acest forum. Voi vota X, desi ar fi frumos 2 !:ok:

johny bravo
12th December 2006, 20:46
poimaine se va vedea unde stam cu adevarat. ma bucur ca Rednic are atitudinea asta: ambitios si "ofticos". este exact ce trebuie romanilor. meciul o sa fie greu al naibii dar tocmai de asta sunt sigur ca o sa iasa spectacol. nu trebuie sa ne bazam pe faptul ca englezii nu or sa puna osu'; echipele engleze nu stiu ce inseamna meci lejer si mentalitatea lor este sa joace fiecare meci la maximum de intensitate.

pe mine m-a impresionat cand am citit -cand eram pitac de vreo 15 ani- ce a zis, daca nu ma insel, Graham Souness: nu il intereseaza sa joace cu vedete langa el ci cu "muncitori". asta spune mult despre atitudinea lor fata de fotbal si respectul pe care il arata acestui sport.

Daca baietii nostri vor rezista fizic in fata masivilor jucatori englezi si psihic in fata unui public care e la 3m de linia de tusa si care iti canta non-stop, atunci vom face un rezultat mare. Pronostic 1 daca luam gol in primele 30min (perioada asta e cruciala) sau X2 daca nu primim gol in primele 30min.

Oricum sunt mandru de baietii nostri si le multumesc de pe acum indiferent de rezultatul de poimaine. HAI DINAMO! HAI ROMANIA!

crissis
12th December 2006, 21:43
Le strica englezii la catei si lui borcea vacanta de iarna si sarbatorile

duru2000
12th December 2006, 22:16
Le strica englezii la catei si lui borcea vacanta de iarna si sarbatorile

Oile si Jiji o au deja stricata cumva? vacanta... :rosu:

remy
13th December 2006, 00:23
INTERES MARE LA LONDRA PENTRU TOTTENHAM - DINAMO

Realitatea TV a transmis in aceasta seara o corespondenta de la Londra conform carei meciul Tottenham - Dinamo trezeste un interes enorm in randul fanilor englezi. La ora meciului stadionul va fi plin. (http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=1699) /hello
Eu zic ca Dinamo nu va forta, se vor duce in plimbare, chiar daca vor pica turul urmator cu o echipa tare, ca e nevoie sa se caleasca.
Oricum, eu cred ca poate scoate Dinamo minim un egal, sau, minune, sa si bata !!! :ok:

Aurel.D
13th December 2006, 10:55
Ba din contra, Dinamo trebuie sa forteze chiar daca nu vor juca Niculescu, Blay, Tames (asta nu este nici o pierdere), Ze Kalanga....
Sa invete odata si jucatorii romani sa se concentreze pana la capat si in meciurile fara miza....

Chriss34
13th December 2006, 13:01
3-1 pentru Totenham

iuli
13th December 2006, 15:03
E mai bun locul 2 decat primul loc...priviti echipele de pe locul 3 si cele venite din ucl...in afara de werder si sahtior....dar pe locul 3 in uefa sunt echipele mai bune...parerea mea

deathfan
13th December 2006, 15:08
Nu cred)
Anyway, bafta lui Dinamo.

Zax
13th December 2006, 15:30
Off, iar trebuie sa suportam aberatiile tale? Oricum stim ca prezicerile tale legate de meciurile lui Dinamo nu se impinesc...
E ultimul meci important al anului din Romania si probabil printre ultimele de pe acest forum. Voi vota X, desi ar fi frumos 2 !:ok:

de data asta am un feeling ca se va implini :ok: /hello /hello

Aurel.D
13th December 2006, 16:13
Iceblu(e),
va bate Tottenham cu 10-0 maine seara! Esti multumit?:ok:
Acum du-te si fa nani de dupa amiaza sa te faci si tu mare. Atunci o sa poti discuta despre fotbal. :ok:

Kainsashiki
13th December 2006, 17:07
Agenția Sporting Life a anunțat ieri că antrenorul lui Tottenham, Martin Jol, ar putea evolua mîine cu foarte multe rezerve în întîlnirea cu Dinamo. Englezii intenționează să-și menajeze mai mulți titulari, mai ales că și o remiză le-ar permite să ocupe primul loc în grupa B. În afara lui Robbie Keane, accidentat, Robinson, Lennon și Berbatov ar putea sta pe bancă, iar printre titulari să-și facă loc Cerny, Ghaly, Murphy, Stalteri sau chiar Mido, refăcut.


Se pare ca englezii nu pun mare pret pe aceasta partida, ceea ce e bine pt Dinamo. Daca englezii vor juca cu cateva rezerve vor putea scoate cel putin un egal

Sevilla86
13th December 2006, 17:47
de data asta am un feeling ca se va implini :ok: /hello /hello

Si eu! Tottenham - Dinamo 1 1,6 :ok:
Pe bune, e cota super!

dj_jaxxx
13th December 2006, 17:59
Si eu! Tottenham - Dinamo 1 1,6 :ok:
Pe bune, e cota super!

3.75 pentru X e si mai super :D

Vision_Alex
13th December 2006, 18:08
3.75 pentru X e si mai super :D


Tottenham - Dinamo 0:0.75 2 cota 2 la GB e cea mai rentabila dupa parerea mea , ca un x2 iar daca Tottenham bate la o diferenta de doar un gol iei jumate de miza inapoi

cristiC
13th December 2006, 20:32
bate dinamo cu 1-0 si le inchidem gura tuturor st.tot inainte

Luis Garcia10
13th December 2006, 20:35
Sper sa bata Tottenham dintr-un motiv foarte simplu , pentru ca ar fi spre beneficiul Stelei! De ce? Pentru ca am evita o echipa foarte periculoasa cum e Spurs , mai ales dupa ultimele amintiri cu englezii ar fi ultimul lucru care mi l-as dori , sa picam cu Tottenham !

Ulysses
13th December 2006, 21:08
/hello
Eu zic ca Dinamo nu va forta, se vor duce in plimbare, chiar daca vor pica turul urmator cu o echipa tare, ca e nevoie sa se caleasca.
Oricum, eu cred ca poate scoate Dinamo minim un egal, sau, minune, sa si bata !!! :ok:

ooooooooooooooo zici ca jucati semifinala cel putin!!!

onutzu_dinamo
13th December 2006, 23:29
fratilor eu cred k dinamo o sa faca un meci bun in Anglia.........2-0 pt dinamo................caine pana la moarte

remy
14th December 2006, 04:24
La Londra fara Niculescu

http://www.dinamomania.net/arhiva_foto/zekalanga_beitar.jpg
Daca de meciul de maine seara ar fi depins calificarea n-am fi avut deloc motive de liniste, avand in vedere ca Mircea Rednic se confrunta cu probleme serioase de efectiv.
Va lipsi, spre bucuria londonezilor, "pericolul public nr.1" Claudiu Niculescu. De asemenea Rednic nu-l va putea folosi pe Denis Serban. La capitolul incerti sunt "nominalizati" Tames, Ze Kalanga, nerefacuti in totalitate si George Blay care se resimte din cauza unei intinderi musculare suferite in partida de de saptamana trecuta cu FC National.


3 puncte = 5000 dolari

Meci de vacanta ? I-am putea spune si asa... Dar pentru el actionarii dinamovisti au pregatit si o prima... de vacanta.
Desi sunt insotiti la Londra de sotii si prietene, dinamovistii au plecat sa castige. Cel putin asta reiese din declaratiile lor. Doar Ganea a facut nota discordanta si a mai dat presei un subiect de articol, dar cum il stim pe Ganita, cu siguranta nu-i va sta gandul la cumparaturi. Si nici nu exista motive sa credem ca lucrurile vor sta altfel, mai ales ca pe langa cele 3 puncte care ne-ar face sa nu tremuram chiar rau vineri la tragerea la sorti, o victorie maine seara inseamna pentru fiecare dinamovist o prima de 5000 de dolari.
Cristi Borcea declara ca "in meciul cu Tottenham, jucatorii vor avea cea mai mare prima din istorie". Fotbalistii dinamovisti au incasat deja 10000 de dolari pentru calificarea in primavara europeana, banii fiind acordati in functie de minutele jucate.


VIDEO / DINAMO IN LONDRA

http://www.dinamomania.net/arhiva_foto/nicu_diana_londra.jpg
Dinamovisti au ajuns la Londra impreuna cu sotiile. Martin Jol, antrenorul lui Tottenham a declarat ca Niculescu este cel mai periculos al lui Dinamo si era foarte bucuros cand a aflat ca atacantul dinamovist nu va evolua maine seara. (http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=1707)

http://www.dinamomania.net/imagini/video_mic.gif => http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=1707

Zapada
14th December 2006, 10:35
ar fi bine daca dinamo ar scoate un egal in anglia (ma gandesc la puncte in clasamentul UEFA) intrucat am ramas doar cu 2 echipe, iar Anglia si Spania au cate 7 (spania nu a pierdut niciuna)

afonlafotbal
14th December 2006, 14:40
rezultate modeste dar totusi e campionatul englez...19755

remy
14th December 2006, 16:05
Tottenham / Paul Staltieri: "Ar fi o greseala sa subestimam Dinamo"
2006-12-14 14:07:00

Paul Staltieri, mijlocasul lui Tottenham, afirma ca "nu stiu sa mai fi jucat contra vreunei echipe romanesti, dar daca au confirmat atat in campionat cat si in UEFA, inseamna ca ne asteapta un meci extrem de dificil. Am vazut ca la Dinamo evolueaza niste fotbalisti foarte buni si in nici un caz nu trebuie sa ii privim de sus pe romani. Ar fi o greseala, mai ales ca sunt niste jucatori tehnici si care stiu sa tina de minge."

"Nici nu stiam ca nu va evolua Niculescu!"
2006-12-14 13:55:00

Martin Jol, antrenorul principal al lui Tottenham si Chris Hughton, secundul sau, nu stiau ca Blay, Dennis Serban si Claudiu Niculescu sunt accidentati si nu vor evolua in aceasta seara. Jol a creionat un posibil "11" de start al ros-albilor. Gaev - Blay, Moti, Radu Stefan, Pulhac - Cristea, Margaritescu, Ropotan, Catalin Munteanu - Niculescu si Ganea. "De la voi, ziaristii, am aflat ca Niculescu este accidentat. Nici nu am stiut", a spus Martin Jol. In schimb, Chris Hughton a declarat pentru site-ul oficial ca "trebuie sa fim atenti la cuplul Ganea - Niculescu, dar si la Dennis Serban, care este un mijlocas creativ si talentat."

apercele
14th December 2006, 17:10
ce o fi o fi
eu ma duc la niste tovarasi caini sa vad meciul si ne shpritzuim rau....daca batem, ajung in coma alcolica

daca nu, bem usor doar sa sarbatorim campionatul

FORZA DINAMO!!!

remy
14th December 2006, 17:18
Ledley King: "Un egal ar fi de ajuns"
http://www.dinamomania.net/arhiva_foto/LedleyKing.jpg

Căpitanul englezilor, Ledley King, a declarat că formația britanică s-ar mulțumi cu un rezultat de egalitate în partida cu Dinamo București, programată astăzi, de la ora 21.45, pe stadionul White Hart Lane: "Un egal ar fi de ajuns si am evita în 16-imi una din marile echipe. In același timp însa, ar fi bine să ne măsurăm forțele cu marile echipe. Acesta este obiectivul nostru pentru viitorul sezon, sa jucam in Liga Campionilor", a spus King.

Antrenorul Martin Jol va folosi, conform cotidianului The Sun, următorul 11: Robinson -Chimbonda, King, Dawson, Lee -Huddlestone, Lennon, Malbranque, Zokora - Berbatov, Mido.


TESTUL DE MATURITATE

Dinamo are astazi un mare test de maturitate. Porniti practic din 2002, cand eram campioni dar vai de noi in Europa echipa de astazi a acumulat enorm, rodul unei munci depuse de cei responsabili, care au inteles ca performanta nu vine din jocul de glezne ci din munca si transpiratie, inteligenta si vointa unui grup care doreste impreuna performanta.

Dinamo nu are un meci usor astazi dar prin prisma imprejurarilor nu este unul decisiv. Ambele echipe fiind calificate miza este un pic diluata, mai ales din punctul anglofon de vedere. Ii freaca soarta meciului pe fanii lui Spurs dar mai mult sunt cu gandul la meciul pe care il au de jucat in deplasare cu Manchester City din week-end. Ca de obicei cand vine vorba de echipe mai "obscure" englezii de rand nu stiu prea multe despre noi. Cei care urmaresc fenomenul mai atent stiu ca am casapit pe Everton anul trecut, ceilalti se intreaba cat de buni am putea fi, dat fiind ca venim dintr-o parte a Europei de care ei doar de curand au auzit. Evident reprezentantii clubului, cei responsabili cu pregatirea meciurilor, si-au facut datoria, strangand informatiile necesare despre noi din momentul in care au aflat ca am picat cu ei. DVD-urile erau pe masa deci, acum nu se stie cat de mult s-au uitat Jol si gaska vesela la ele.

Meciul de astazi are un singur avantaj pentru noi: nu exista stressul rezultatului. Nu exista presiunea lui "faceti ceva ca altfel e de rau". Meciul se va juca cu cartile pe fata, intre doua echipe care se cunosc relativ bine desi e prima oara cand se intalnesc. Ai nostri vor locul 1 englezii se gandesc si la egal, cu gandul la campionat. Desi ne lipsesc piese grele cei care ii inlocuiesc nu sunt de colea. Sarabanda de meciuri prin care am trecut in sezonul asta i-a calit pe toti, cum se cuvine unei echipe care are pretentii. In fata unui adversar puternic, dar nu din elita fotbalului, vor fi toti dornici sa arate ca au devenit oameni de baza in echipa pe care Rednic o construieste. Sa ne bucuram deci de el, Dinamo merita un final de sezon pe masura rezultatelor de pana acum !

dardar_3
14th December 2006, 17:26
@doris

Doua intrebari:
Putem si noi sa citim fara sa fie boldat(nu de alta insa monitorul nu suporta decat 600*800...:P...)
A doua intrebare: Se multumeste Dinamo doar din cumparaturi la Londra?..:P... sau poate sa invinga pe Tottenham... acolo unde Chelsea a pierdut...?

afonlafotbal
14th December 2006, 17:57
Cu siguranta Dinamo isi doreste victoria, si or sa faca totul pt a invinge, chestia cu plimbarea si importanta scazuta a meciului e gargara. E vb de bani si prestigiu asa ca miza ptr Dinamo e prea mare ca sa o trateze cu usurinta.

faptul ca Chelsea a pierdut cu Spurs nu are relevanta, vezi pe ce loc e acum in PL.

Aurel.D
14th December 2006, 17:59
Martin Jol spunea ca nu va aborda meciul cu lejeritate...desi se pare ca vroia sa foloseasca cateva rezerve...Este sigur insa ca va juca cu atacul de baza, Berbatov, Mido.
Eu nu ii cred in stare pe englezi sa mimeze fotbalul.....sunt ultimii care ar face-o!
Luuptaaa Diiinaaaamooo!!! :D :ok:

White Shadow
14th December 2006, 18:41
Cu siguranta Dinamo isi doreste victoria, si or sa faca totul pt a invinge, chestia cu plimbarea si importanta scazuta a meciului e gargara. E vb de bani si prestigiu asa ca miza ptr Dinamo e prea mare ca sa o trateze cu usurinta.

faptul ca Chelsea a pierdut cu Spurs nu are relevanta, vezi pe ce loc e acum in PL.

Stii de ce ?...pai e foarte simplu , joaca prost in deplasare , nu a reusit sa castige nici un meci in deplasare in 8 partide 0-3-5, a marcat 3 goluri si a primit 14.

Dar acasa nu discuta cu nimeni si cine-i Dinamo sa castige la Tottenham ?...o echipa care se afla pe primul loc in prima liga din Romania , wau , superb , hai sa comparam Liga 1 cu Premiership , e ca si cum ai face o comparatie intre un televizor....diagonala sub 55 cm cu un televizor cu plasma , 106 cm.

Tottenham in 9 meciuri jucate acasa in Premiership a reusit 7 victorii , a marcat 17 goluri si a primit 7.

7-1-1 17 - 7

Tottenham v Charlton 5-1 09.12.2006
Tottenham v Middlesbrough 2-1 05.12.2006
Tottenham v Wigan 3-1 26.11.2006
Tottenham v Chelsea 2-1 05.11.2006
Tottenham v West Ham 1-0 22.10.2006
Tottenham v Portsmouth 2-1 01.10.2006
Tottenham v Fulham 0-0 17.09.2006
Tottenham v Everton 0-2 26.08.2006
Tottenham v Sheffield United 2-0 22.08.2006

In cupa Uefa a obtinut 3 victrorii din 3 meciuri
Leverkusen v Tottenham 0-1
Tottenham v Club Brugge 3-1
Besiktas v Tottenham 0-2 ( greu a castigat Dinamo cu Besiktas chiar daca a jucat acasa , nu ?....astia au terminat repede cu ei 2-0 si hai pa )

Obiectivul echipei Dinamo pt acest an a fost indeplinit , gata , s-au distrat baietii , party , femei , alea , alea , acuma sunt in excursie prin Anglia la cumparaturi , englezii joaca frate fotbal , nu-i intereseaza pe ei ca sunt deja calificati sau alte lucruri de genul asta , astia joaca mereu la victorie si lupta pana la capat.

Niculescu din cate am inteles eu nu va juca cu Tottenham , cate goluri a marcat Niculescu pt Dinamo ?...eu zic ca va conta aceasta absenta.

In fine , va fi un meci interesant intre doua echipe care marcheaza multe goluri , Dinamo are in acest sezon o echipa foarte buna , poate cea mai buna din ultimii ani si va juca cu Tottenham , o echipa care trebuie sa recunoastem ca acasa joaca foarte bine si in cupa Uefa nu a facut nici o greseala.

Brian
14th December 2006, 18:50
Imi pare rau dar asta seara am pus pe Tottenham....deci nu tin cu Dinamo...nu k as avea ceva cu ei, dar Shadow a spus cam totul mai sus....
Am facut mai multe bilete cu meciul asta.....1 solist Tottenham, gol nemarcat Dinamo......asa k asta cred eu k o sa se intample....

RedStar
14th December 2006, 18:55
Hmmm, grea decizie. Sa bata Dinamo ar fi bine ca terminam pe locul 5 in clasamentul coeficientilor ca tara. Dar e naspa ca termina Tottenham pe 2.
Sa bata Tottenham ar fi bine, dar pierdem punctele de tara.
Fuck Dinamo, go Spurs !!!

apercele
14th December 2006, 19:01
hahaha e caterinca cum au umplut chilotii de rahat stelistii cand se gandesc ca poate sa pice cu tottenham in UEFA...
pana acum din Nancy, PSG, Ajax si Celta Vigo, steaua are sanse modeste/minime cu oricare din astea 4....nu-i UEFA de anul trecut, nu-i asa memelus??

ontopic: orice se va intampla diseara, dinamo a dat peste nas carcotasilor atat in campionat cat si in UEFA...merg la victorie dar nu mi-e rusine nici cu un meci nul..

YoYoyOi
14th December 2006, 19:51
paris te rog sa-ti editezi mesajul "profund"

grande
14th December 2006, 19:53
Sper sa aducetzi punct(e) din Anglia !

resita
14th December 2006, 20:41
bate DINAMO :ok:
DINAMO nu are nimic de pierdut asa ca o sa joace fara presiunea rezultatului.
merg pe un pronostic X pauza 2 final. :o: :o: :o: :o:

dj_jaxxx
14th December 2006, 21:17
Moderatorilor pe taranul asta nu-l vedeti ce frumos vorbeste??:mda:

Nu prea sunt scoli prin tulcea nu?

Ba sunt...eu am fost la scoala #12 :cool:

Mai incet cu Tulcea. Poti sa te iei de el...dar orasul nu are nicio vina. :rolleyes:

caine19
14th December 2006, 21:18
Ba sunt...eu am fost la scoala #12 :cool:

Mai incet cu Tulcea. Poti sa te iei de el...dar orasul nu are nicio vina. :rolleyes:

probabil ca sunt , dar el cu siguranta n-a dat pe acolo:no:

dj_jaxxx
14th December 2006, 21:22
probabil ca sunt , dar el cu siguranta n-a dat pe acolo:no:

probabil ca ai dreptate :ok:

duru2000
14th December 2006, 21:34
Pe site-ul UEFA scrie ca fundasul dreapta este Daouda ... echipa pare incropita cu 2 mijlocasi defensivi din start: Margaritescu si Ropotan...

Sevilla86
14th December 2006, 21:44
Hmmm, grea decizie. Sa bata Dinamo ar fi bine ca terminam pe locul 5 in clasamentul coeficientilor ca tara. Dar e naspa ca termina Tottenham pe 2.


Nu ai luat in considerare si egalul? Asta ar fi cel mai convenabil. Pana si Dinamo ar fi supermultumita sa faca egal in Anglia. Mai mult nu e posibil!

dj_jaxxx
14th December 2006, 21:51
Hai DINAMO! Ar fi misto sa scoatem puncte din toate meciurile! :ok:

sabu
14th December 2006, 21:57
daca o tine asa ia bataie dinamo

sabu
14th December 2006, 22:01
hahahahahahahahaha macel o sa fie dupa golul asta

afonlafotbal
14th December 2006, 22:01
inceput bun al lui Gaev, dar ce greseala....

Sevilla86
14th December 2006, 22:02
Gaev a dat pasa de gol!!! :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

sabu
14th December 2006, 22:02
ce portar comic .si ce sut a prins berbatov.

crissis
14th December 2006, 22:02
Sunte-ti tari ciinilor
1-0 :happy :happy :happy

STEAUA-MANIA
14th December 2006, 22:02
Mama,mama..ce pacat ca nu va mai apara pt dinamo....gaev suflet ros-albastru!:yeah:

Zax
14th December 2006, 22:02
unde sunt aia care ziceau ca dinamo n-o sa ne faca de ras

sabu
14th December 2006, 22:03
hopa bara.7-0 scor final
astia vor sa castige cupa uefa:D

dj_jaxxx
14th December 2006, 22:04
Sunte-ti tari ciinilor
1-0 :happy :happy :happy

Ai un spirit al observatiei nemapomenit :rolleyes:

Daca tu nu postai, nu stiam ca e 1-0.

Vladek
14th December 2006, 22:04
Gaev, du-te dupa Carlitos ... :happy :happy
Pacat ca n-o sa mai joace la Dinamo.

TYPI-STIINTA
14th December 2006, 22:04
ce golllllll a dat berbatov ...superb. dar si ce greseala a facut gaev...in acest meci o sa se vada ca echipele romanesti nu pot sa se compare cu marile echipe din europa. sezonu trecut chiar am avut noroc cu calificarile rapidului si stelei asa sus..eu zic ca anu asta nu o sa mai avem asa mari performante

Zax
14th December 2006, 22:05
apropo, asa de faimoasa e dinamo in europa incat

Pe site-ul UEFA, Mihut a fost confudat cu Daouda, ivorianul fiind dat ca titular la Dinamo de forul international!

:D

sabu
14th December 2006, 22:05
ce le mai prinde gaev cand subt deja iesite afara mingile
are priza nu gluma

dj_jaxxx
14th December 2006, 22:05
unde sunt aia care ziceau ca dinamo n-o sa ne faca de ras

Locul 2 in grupele UEFA de de ras? :o:

RedStar
14th December 2006, 22:06
Va bate Tottenham cu rezervele, muahahaha !

crissis
14th December 2006, 22:07
Ai un spirit al observatiei nemapomenit :rolleyes:

Daca tu nu postai, nu stiam ca e 1-0.

Problema ta care este

sabu
14th December 2006, 22:07
gaev seamana cu carlos la "parade"
nu fiti nebuni nu-l lasati sa plece e e viitor

Zax
14th December 2006, 22:08
ati luat un gol de cascadorii rasului hahahaaa

dj_jaxxx
14th December 2006, 22:08
Problema ta care este


Ca razi aiurea.

sabu
14th December 2006, 22:09
ce viteza au astia fata de dinamo doamne
dar voi il aveti pe senzationalul gaev.stati linistiti

RedStar
14th December 2006, 22:10
Si cat se ruga borcea de Gaev sa revina la Dinamo :happy

Zax
14th December 2006, 22:10
asta e de fapt adevarata fata a lu dinamo ?

crissis
14th December 2006, 22:12
Ca razi aiurea.

Te inseli nu rad aiurea chiar ma bucur ca ia bataie dinamo :no:

afonlafotbal
14th December 2006, 22:12
Va bate Tottenham cu rezervele, muahahaha !

pai daca dinamo a venit la cumparaturi.... sa vedem de cate goluri au bani :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Ulysses
14th December 2006, 22:14
haita se face de ras asa cum era de asteptat! tottenham nu sunt pandurii si in plus va lipseste o piesa de baza: CORPODEAN!!!!!dinamo este tavalita jenant. schimb postul ca imi dau lacrimile

STEAUA-MANIA
14th December 2006, 22:14
Tre sai talent sa dai o asa pasa de ..gol...:)) Gaev,te rugam,mai ramai la dinamo:)))

RedStar
14th December 2006, 22:15
Imi place tactica lui Rednic 8+2 :happy

Zax
14th December 2006, 22:16
I love u Gaev lalaaaa :D

Ulysses
14th December 2006, 22:16
DE RAS!!!!!!!!! HAHAHAHAHA ASTA DINAMO=0 IN EUROPA! UNDE ESTI BORCEA ? TOTTENHAM NU PUNE BOTUL LA NISTE ZECI DE MII DE EURO??????? :rosu:

sabu
14th December 2006, 22:16
diferenta dintre englezi si romani este una mic mica.....ei joaca fotnal :)

sabu
14th December 2006, 22:16
daca era niculescu acum era 1-1

delaparis
14th December 2006, 22:16
Daca se termina 4-0 ce facem ? zicem ca e blat ? ... :D

afonlafotbal
14th December 2006, 22:19
Daca se termina 4-0 ce facem ? zicem ca e blat ? ... :D

blat cu frisca:D

crissis
14th December 2006, 22:20
A fost un mic accident :happy :happy :happy

RedStar
14th December 2006, 22:20
Margaritescu asta e o comoara pentru echipele adverse

sabu
14th December 2006, 22:21
eu zic ca dinamo sa scoata portarul ca la hochkey
asa ar avea mai multe sanse

Zax
14th December 2006, 22:22
mai are rost sa va prezentati in CL daca cu astia sunteti asa penibili?

sabu
14th December 2006, 22:22
ce se intampla a aparat gaev nu stieca trebuia sa lase mingea in pace

Zax
14th December 2006, 22:23
GOOOOOL ....cred ca predictia mea de 5-o se va adeveri astazi

STEAUA-MANIA
14th December 2006, 22:23
2-0 bun bun!hai baietii!

sabu
14th December 2006, 22:23
gol :ras-plans: 2-0

delaparis
14th December 2006, 22:23
mai are rost sa va prezentati in CL daca cu astia sunteti asa penibili?
Nu ... clar ...

Va lasam pe voi :ras-plans:

RedStar
14th December 2006, 22:24
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLl !!!1111

Bine Defoe !!!

sabu
14th December 2006, 22:24
eu am zis 7-0 parerea mea :ras-plans:

luciano_1644
14th December 2006, 22:24
T R O M P E T E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

STEAUA-MANIA
14th December 2006, 22:25
Oh,da,real il vrea pe stefan radu ahahahahhaha
LOOOOOOOOOOOOOOL
C'MON SPURS! :yeah:

Sorin Blaj
14th December 2006, 22:25
Apararea este varza, iar atacul inexistent.

sabu
14th December 2006, 22:26
unde sunt arbitrii fara ei nu se poate nu
unde sunt cavalerii sa va ajute putin

luciano_1644
14th December 2006, 22:26
Apararea este varza, iar atacul inexistent.

Asa sau...invers!:P

alsign
14th December 2006, 22:26
:ras-plans: :ras-plans: acuma o sa dea vina ca mingea avea colturi :ras-plans:

baieti nu este CL , .... este UEFA :ras-plans: :happy

Zax
14th December 2006, 22:26
Nu ... clar ...

Va lasam pe voi :ras-plans:

parca ziceai ca nu esti dinamovist :rosu:

Ulysses
14th December 2006, 22:27
astia vor in ucl???????? levski sofia tot a dat un gol in 6 meciuri,catzeii nu dau nici unul!!!!!!!!!!!!

Vladek
14th December 2006, 22:27
2-0.
A trecut Defoe pe langa super-mega-ultra fundasul Stefan ca prin branza :happy :happy .

Sa-i spuna cineva lui Margaritescu un mic detaliu : nu arbitreaza Corpodean. Asa ca n-are rost sa se tranteasca la fiecare contact cu englezii, ca nu se da nici un rosu.

PS : Apropo baieti, Tottenham e pe locul 9 :D. Asta ca sa se mai gandeasca unii cam ce sanse ar avea Dinamo cu Real/Lyon/Barcelona. :D :D

sabu
14th December 2006, 22:27
ati mai revenit cu picioarele pe pamant
si lasa ca nici steaua nu e mai breaza

luciano_1644
14th December 2006, 22:28
Eu cred ca,cainii sunt inca la cumparaturi prin Londra ,iar in teren se afla consoartele...

RedStar
14th December 2006, 22:28
Cica sunt pregatiti de CL. Poate doar ca baieti de mingi.

Zax
14th December 2006, 22:29
J A L O A N E

sabu
14th December 2006, 22:29
va laudati ca ati facut treaba in liga dar daca mai jucati inca odata la kiev nu mai bateti niciodata

Incubus
14th December 2006, 22:30
era normal sa se intample asa, stim ca Europa e punctul vostru slab. Sa va vad la anu' in Liga cum nu faceti nici macar un punct :happy

RedStar
14th December 2006, 22:30
Haideti mah sa nu mai fim asa rai cu pechinezii. Hai sa incurajam putin echipa, ca si ei sunt romani.

Dinamo, lupta Dinamo !!! :happy

STEAUA-MANIA
14th December 2006, 22:30
Pai nu mai e borcodean si miklos ochi de vultur...nenica,e greu,e greu...
o sa vina doris sa ne explice ca dinamo a jucat bine,doar nesansa i-a privat de victorie LOL..:))

afonlafotbal
14th December 2006, 22:30
eu am zis 7-0 parerea mea :ras-plans:

nu cred, prea joaca la misto englezii, daca ar fi contat meciul asta ptr ei nu isi permiteau ei sa rateze atat de usor .

Zax
14th December 2006, 22:30
sabu jet cumetre, noi vb-im pe fapte...am batut suntem buni..nu vb-im pe fapte ipotetince...daca am mai juca n-am mai nu stiu ce

Ulysses
14th December 2006, 22:30
va laudati ca ati facut treaba in liga dar daca mai jucati inca odata la kiev nu mai bateti niciodata

nu zau? dar realul ne mai bate???

alsign
14th December 2006, 22:31
Numai Dinamo face cantonament la "Breaza" :happy :ras-plans:

RedStar
14th December 2006, 22:32
va laudati ca ati facut treaba in liga dar daca mai jucati inca odata la kiev nu mai bateti niciodata

Dar daca mai jucam o data cu Dinamo arbitrul ne mai elimina doi jucatori si ne mai bateti cu gol in min 95 ???

Sevilla86
14th December 2006, 22:32
Tottenham nu a avut nici o problema in a depasii jaloanele rosii :D
Tottenham a inceput sa joace la 21.45, Dinamo la cat incepe? :happy

Ulysses
14th December 2006, 22:33
se termina 4-0. canii sunt varza . si cand ma gandesc la rednic care dorea BARCELONA!!! HAHAHAHAHAHA

sabu
14th December 2006, 22:33
frate hai va zic asa v-am batut la galati ce mai vreti campionilor :ras-plans:

Incubus
14th December 2006, 22:34
Stati asa, nu sariti pe ei. Doar au declarat ca sunt acolo pt cumparaturi :evil:

sabu
14th December 2006, 22:36
va inteleg pe voi de la steaua dar nu sunt dinamovist tin cu Otelul si atat
nu am simpattii pt dinamo sau altcineva dar ma enerveaza cand aud pe borce si co cum se plang de arbitraje prin campionat cand tot ei sunt avantajati