PDA

View Full Version : Oana Manea strălucește în Liga Campionilor



Satan
1st February 2014, 23:30
După ce Cristina Neagu și colegele de la Buducnost au reușit un rezultate de egalitate pe terenul unguroaicelor de Gyor și Oana Manea a reușit un rezultat remarcabil alături de colegele ei de la Krim Ljubliana învingând acasă pe Larvik, finalista de anul trecut.

Krim Ljubliana se află într-o situație dificilă. Echipa suferă din cauza problemelor financiare și a renunțat deja la 3 jucătoare printre care și românca Patricia Vizitiu. De altfel alte 2 jucătoare deja și-au făcut planurile pentru anul vitor. Barbara Lazovic și Andrea Penezic vor îmbrăca din sezonul viitor tricoul roșu negru ale celor de la Vardar.

În această situație dificilă Oana Manea și colegele ei au reușit să se mobilizeze și să câștige un meci extrem de greu. Oana Manea a fost a doua marcatoare a echipei cu 4 reușite. Jucătoarea meciului însă a fost Stefanisim, portărița lui Krim care a reușit un meci de zile mari. Grubisic titular de drept în poartă lui Krim a urmărit din tribune cum Stefanisim o face uitată. La momentul actual Grubisic e ținută pe margine de o accidentare mai veche.

Meciul a început foarte bine pentru Krim care a condus cu 3-0 și 6-2. Până la pauză Larvik s-a apropiat la două goluri. După pauză norvegiencele au încercat să egaleze dar Stefanisim a avut o zi de excepție în poarta lui Krim. În final au reușit să câștige cu un avantaj comfortabil 24-18.

Chiar dacă România nu mai are nici o echipă în această fază a Ligii Campionilor jucătoarele din România continuă să facă senzație în Liga Campionilor la echipele unde evoluează.

phife
1st February 2014, 23:33
imi plac articolele tale :)

Satan
2nd February 2014, 00:00
imi plac articolele tale :)

Multumesc frumos.

Satan
2nd February 2014, 00:28
După ce Cristina Neagu și colegele de la Buducnost au reușit un rezultate de egalitate pe terenul unguroaicelor de Gyor și Oana Manea a reușit un rezultat remarcabil alături de colegele ei de la Krim Ljubliana învingând acasă pe Larvik, finalista de anul trecut scor 24-18 (12-10).

Krim Ljubliana se află într-o situație dificilă. Echipa suferă din cauza problemelor financiare și a renunțat deja la 3 jucătoare printre care și românca Patricia Vizitiu. De altfel alte 2 jucătoare deja și-au făcut planurile pentru anul vitor. Barbara Lazovic și Andrea Penezic vor îmbrăca din sezonul viitor tricoul roșu negru ale celor de la Vardar.

În această situație dificilă Oana Manea și colegele ei au reușit să se mobilizeze și să câștige un meci extrem de greu. Oana Manea a fost a doua marcatoare a echipei cu 4 reușite. Jucătoarea meciului însă a fost Stefanisim, portărița lui Krim care a reușit un meci de zile mari. Grubisic titular de drept în poartă lui Krim a urmărit din tribune cum Stefanisim o face uitată. La momentul actual Grubisic e ținută pe margine de o accidentare mai veche.

Meciul a început foarte bine pentru Krim care a condus cu 3-0 și 6-2. Până la pauză Larvik s-a apropiat la două goluri. După pauză norvegiencele au încercat să egaleze dar Stefanisim a avut o zi de excepție în poarta lui Krim. În final au reușit să câștige cu un avantaj comfortabil de 6 goluri. Talida Tolnai nu a fost folosită în această partidă.

Chiar dacă România nu mai are nici o echipă în această fază a Ligii Campionilor jucătoarele din România continuă să facă senzație în Liga Campionilor la echipele unde evoluează.

Echipele și marcatoarele:

Krim: Stefanisin (20 parade),Marincek, Penezic 7, Manea 4, Piedade 3, Krpez 3, Lazovic 2, Zrnec 2, Bulatovic 1, Mavsar 1, Worz 1,

Larvik: Leganger (16 parade), Rantala, Mork 6, Kristiansen 4, Blanco 2, Breivang 2, Sulland 2,Edin 1, Hammerseng 1, Riegeluth, Kristiansen, Johansen

Satan
2nd February 2014, 00:36
Imi pare rau ca m-am grabit la prima postare si am uitat unele detalii de aceea am repostat articolele cu completarile de rigoare. Nu mai puteam edita.

Data viitoare promit ca nu ma voi mai grabi asa tare. :)