PDA

View Full Version : Cristina Neagu și Buducnost avantajate de o nouă trădare marca Bulatovic



Satan
31st January 2014, 14:05
http://www.sportrevolution.ro/wp-content/uploads/2013/06/Cristina-Neagu.jpg
http://www.gyorietoksze.hu/wp-content/uploads/Katarina_Bulatovic_.jpg

Dacă anul trecut titlurile paginilor de sport din România aveau în prim plan cuvintele €”Bulatovic trădare” acum a venit rândul vecinilor din Ungaria să folosească aceleași cuvinte în titlurile articolelor de sport.


Sâmbătă 1 Februarie, de la oră 19:30 Cristina Neagu și colegele ei de la Buducnost vor întâlni echipă maghiară Gyor, deținătoarea trofeului Ligii Campionilor. Dacă la prima vedere meciul părea a fi unul dezechilibrat, casele de pariuri dând că favorită certă echipa maghiară, uite că în practică lucrurile nu stau tocmai așa.


După ce Katarina Bulatovic a decis să rămână la Podgorica la terminarea Campionatului mondial de handball fără să își anunțe clubul ea a fost amendată cu 40.000 de euro deși este golghetera echipei maghiare în Liga Campionilor. Zvonurile din presa maghiară spun că în urma acestei situații Bulatovic va pleca sigur la Buducnost din vară. Conform acelorași jurnaliști maghiari Gyor-ul i-ar fi găsit deja înlocuitoare Katarinei Bulatovic în persoana vedetei de la marea rivală din campionat Zsuzsanna Tomori care a mai jucat la Gyor.


Problema care se pune pentru meciul de Sâmbătă este dacă Bulatovic va juca vreun minut pentru echipă maghiară, ea nefiind folosită deloc în ultimul meci din campionat. Dacă luăm în calcul faptul că anul trecut Gyor s-a despărțit de două jucătoare importante, Lekic (inter stânga) și Radicevic(extremă dreapta) iar anul aceasta singura jucătoare de clasă care a venit la Gyor a fost Katarina Bulatovic, cred că șansele Gyor-ului în fața Cristinei Neagu și a colegelor ei de la Buducnost scad dramatic. Gyor-ul nu mai are o extremă de valoare nici pe stânga nici pe dreaptă în timp ce Buducnost merge în Ungaria cu două extreme de super clasă, Majda Mehmedovic (stânga), Radmila Petrovic (dreapta), ambele jucătoare fiind jucătoare de bază în națională Muntenegrului. La toate astea se adaugă și o accidentare foarte stupidă a extremei stânga a Gyor-ului, Ivett Szepesi într-un meci cu Ferencvarosi. La acel meci un spectator a căzut peste balustradă pe bancă tehnică a Gyorului exact pe extremă Gyor-ului.


Acestea fiind spuse tind să cred că Neagu și compania au nevoie doar de puțină atenție și multă concentrare pentru a câștiga o partidă extreme de importantă în drumul spre Final 4-ul Ligii Campionilor.

Vadim
31st January 2014, 19:15
E bun ti l-am pus pe site.

Satan
1st February 2014, 21:36
E bun ti l-am pus pe site.

Multumesc mult!