PDA

View Full Version : Fundas dreapta din Franta



megastar
30th January 2014, 16:29
Otelul va semna cu fundasul central Stephane Tritz de la Tours.
http://fcotelulgalati.info/inca-un-transfer-la-otelul.html
http://fcotelulgalati.info/tritz-e-noul-nostru-fundas-dreapta.html

megastar
30th January 2014, 22:19
Pana la urma negocierile nu s-au concretizat. Comunicatul oficial:
“FC Otelul Galati a renuntat la inregimentarea fundasului dreapta Stephane Tritz, pretentiile financiare ale agentului jucatorului francez fiind considerate exagerate de catre oficialii clubului nostru. In urmatoarea perioada, conducerea FC Otelul Galati va demara negocierile cu un alt fotbalist de acelasi profil care sa completeze lotul pentru partea a doua a Ligii I Bergenbier.”

megastar
2nd February 2014, 18:34
Surpriza, s-a razgandit impresarul jucatorului. Avem si fundas dreapta.
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Liga+1/EXCLUSIV+Otelul+continua+transferurile+si+l-a+luat+pe+Tritz

El Radu
2nd February 2014, 19:15
Nu poti sa faci un topic in care sa vorbesti despre transferuri?La fiecare zvon trebuie sa deschizi un topic?

megastar
2nd February 2014, 19:30
Nu inteleg de ce ar fi mai buna variata ta.

fl0o
3rd February 2014, 13:25
Imi place campania asta de transferuri :cool: abia astept.
Mega, vezi ca linkul din semnatura e gresit.

Doctor_Satan
3rd February 2014, 14:02
A pus ghilimele inainte de fcotelul.

In ceea ce priveste transferurile, eu as mai vrea un fundas central (Miselaricu e de rezerva, iar Costin e prea batran, iar Sarghi ar merita trecut rezerva pentru ultimele prestatii), un mijlocas de creatie si care sa suteze bine de la distanta (aici nu avem nimic), unul de banda in locul lui Marquinhos si eventual un atacant tehnic (il avem de viteza pe Astafei, desi e cam limitat tehnic, iar la suturi stam bine cu Henrique).

Pe de o parte, ar merge si un singur thread pentru intreaga campanie de transferuri. Eventual le unesc prin martie, dupa ce se reia campionatul. Voi ce ziceti?

delaoltenia
3rd February 2014, 14:28
Adevarul este ca ati adus jucatori buni, comparand cu ce a adus Petrolul sau Steaua. Cele doua se pare ca au adus doar rebuturi si au dat drumul la jucatori de valoare .

Doctor_Satan
3rd February 2014, 15:06
Otelul dintotdeauna a cautat jucatori cu potential, pentru a-i creste. Asta pentru ca la cluburile mici rezultatele financiare fara investitii primeaza. La cluburile care stau bine la capitolul financiar, primeaza rezultatele sportive din care vin banii, dar dupa investitii mari.
Faza este ca Petrolul va vinde multe tricouri cu Mutu si alalalt. Aici ar avea de castigat cel putin financiar, chiar daca ei nu dau randamentul asteptat in teren.
Cat despre vanzari, uita-te la Bourceanu. Noi am luat de 6 ori mai mult la vanzare fata de cumparare (asta pentru ca 50% din transfer i-a revenit clubului Dunarea), iar Steaua l-a dat doar dublu, dupa ce s-a remarcat in Champions League si era in plina forma. Sub 3 milioane noi nu luam pe el.
Pe Antal l-am luat gratis si l-am dat doar cu 500.000 pentru ca se lenevise, dar daca avea cresterea lui Bourceanu, luam si 2 milioane.

Din pacate, nici la noi nu se mai fac transferurile din trecut. Marquinhos, Felipe, Gazale, Astafei si Vancea sunt doar cateva exemple de transferuri sub nivelul cu care eram obisnuiti.

megastar
3rd February 2014, 16:26
Mega, vezi ca linkul din semnatura e gresit.

Nu e gresit... au facut astia o smecherie.

Doctor_Satan
3rd February 2014, 17:32
Te-au cenzurat? Iar le devenim incomozi stelistilor.