PDA

View Full Version : Otelul isi aduce portar din Uruguay



megastar
21st January 2014, 22:33
Otelul a anuntat astazi prin vocea lui Narcis Raducan ca uruguayanul Mauro Goicoechea a acceptat propunerea de a veni sa joac ein campionatul romanesc.
http://fcotelulgalati.info/veste-buna-acceptat-oferta-noastra.html

delaparis
21st January 2014, 22:50
In general portarii din AmSud nu rup gura targului dar probabil ca o sa fie mai usor in Romania chiar si decat in Serie B Italia unde se pare ca ar fi fost transferat.
La Uruguay selectiile se fac dupa statistici deoarece este imposibil pt selectioneri sa urmareasca toti jucatorii in toate colturile lumii. Deci venirea la Otelul reprezinta pt el o sansa sa fie in lotul Uruguay la CM in vara. Sigur o sa fie titular deci trebuie sa forteze statisticile. Asta e si interesul Otelului, de asta cred ca e o tranzactie inteligenta.

TheIceMan
21st January 2014, 23:01
Otelul a anuntat astazi prin vocea lui Narcis Raducan ca uruguayanul Mauro Goicoechea a acceptat propunerea de a veni sa joac ein campionatul romanesc.
http://fcotelulgalati.info/veste-buna-acceptat-oferta-noastra.html

Am crezut ca e ala pensionar din nationala Argentinei, same name, different spelling: Goycochea

tifosi
22nd January 2014, 00:43
Sa-i spuna cineva lui Goicochea sa aiba grija la paduchi, acolo sunt foarte lati, cei mai lati, in satul de langa Braila, Galati :)))

Hingherul
22nd January 2014, 00:51
dar tu de unde sti? ti-ai infestat barba de la vreo galateaca? :D

delaparis
22nd January 2014, 00:56
Sau galatean ... :D

Hingherul
22nd January 2014, 01:15
pierdut un i, il declar nul :D

fl0o
22nd January 2014, 01:40
:rolleyes: Satul de langa Braila...
funny :D

megastar
22nd January 2014, 06:25
Am crezut ca e ala pensionar din nationala Argentinei, same name, different spelling: Goycochea

Foarte multi ne-am gandit la acel portar colorat.

megastar
22nd January 2014, 06:27
:rolleyes: Satul de langa Braila...
funny :D

Iti dai seama ca el chiar crede ca ne-a spus-o...

Doctor_Satan
22nd January 2014, 08:41
In general portarii din AmSud nu rup gura targului dar probabil ca o sa fie mai usor in Romania chiar si decat in Serie B Italia unde se pare ca ar fi fost transferat.
La Uruguay selectiile se fac dupa statistici deoarece este imposibil pt selectioneri sa urmareasca toti jucatorii in toate colturile lumii. Deci venirea la Otelul reprezinta pt el o sansa sa fie in lotul Uruguay la CM in vara. Sigur o sa fie titular deci trebuie sa forteze statisticile. Asta e si interesul Otelului, de asta cred ca e o tranzactie inteligenta.

Problema este ca mai mult ca sigur va fi titularul (Graho a plecat, iar Branet nu are stofa de titular si isi asteapta cuponul de pensie), ceea ce inseamna ca daca e vreun Kouha, vom reusi sa fim primii la numarul de goluri incasate.
Navodariul nu va putea tine pasul cu noi.

megastar
22nd January 2014, 09:02
Problema este ca mai mult ca sigur va fi titularul (Graho a plecat, iar Branet nu are stofa de titular si isi asteapta cuponul de pensie), ceea ce inseamna ca daca e vreun Kouha, vom reusi sa fim primii la numarul de goluri incasate.
Navodariul nu va putea tine pasul cu noi.

La el cred ca problema e de moral acum. Daca trece peste problemele din trecut vom avea un super portar, daca nu, atunci e clar o investitie proasta. Oricum Liga I e mult sub seria A, asa ca nu imi fac probleme ca va lua golurile pe care le-a luat la AS Roma.

Doctor_Satan
22nd January 2014, 09:24
Eu imi fac probleme in privinta apararii, pentru ca nu tin minte ca vreodata sa mai fi avut o medie de aproape 2 goluri incasate pe meci.
Si asta in situatia in care media de goluri marcate e foarte putin peste 1.

megastar
22nd January 2014, 10:23
CIca se negociaza si cu un fundas central de la o echipa de serie A. Sa o vedem si pe asta.

Doctor_Satan
22nd January 2014, 11:41
Dupa cum il stim pe Marioneta, o fi vreun jucator care a fost in probe la vreo echipa gen Lecce.