PDA

View Full Version : ||Patinaj artistic||



whisper
13th January 2014, 23:58
Nu stiu cand au trecut 4 ani! Parca mai ieri eram suparata ca Evan a castigat medalia de aur! :P Pentru necunoscatori e vorba de Evan Lysacek.

Medaliati de la Vancouver:

Proba masculina:
1.Evan Lysacek(USA)
2.Evgheni Plushenko(Russia)
3.Daisuke Takahashi(Japan)

Proba Feminina:
1.YuNa Kim(South Korea)
2.Mao Asada(Japan)
3. Joannie Rochette(Canada)


Perechi:
1. Xue Shen / Hongbo Zhao (China)
2. Qiong Pang/ Jian Tong(China)
3.Aliona Savchenk/Robin Szolkowy

Dans
1.Tessa Virtue/Scott Moir(Canada)
2.Meryl Davis/Charlie White(USA)
3.Oksana Domnina/Maxim Shabalin(Russia)


Dintre cei care au castigat aurul acum 4 ani Evan si chinezii Shen/Zhao nu vor putea sa patineze pentru un nou titlu olimpic! Din motive diferite: Chinezi s-au retras iar Lysacek e accidentat(la timp - nu cred ca avea sansa la o noua medalie)!


Printre cei cu sanse mari la medalii se numara :
- Virtue/Moir, Patrick Chan (Canada)
- Davis/White, Gracie Gold, Ashley Wagner(USA)
- Carolina Kostner, Anna Cappellini / Luca Lanotte, Stefania Berton / Ondřej Hotárek (Italy)
- Aliona Savchenko/Robin Szolkowy(Germany)
- Mao Asada, Daisuke Takahashi, Akiko Suzuki, Yuzuru Hanyu(Japan)
- YuNa Kim(South Korea)
- Adelina Sotnikova, Julia Lipnitskaia, Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov, Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov, Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (Russia)

Loup de Mer
27th January 2014, 17:37
Probabil ca Volosozhar / Trankov vor lua singurul aur la patinaj artistic pentru Rusia.

lady_k
4th February 2014, 10:30
Parca mai ieri eram suparata ca Evan a castigat medalia de aur!

Eu inca mai sunt. :))

whisper
6th February 2014, 17:30
ma bucur!
Daca doriti sa urmariti de la 17:30 pe TVR2 va incepe proba pe echipe:)

Gabriel
6th February 2014, 21:32
Foarte frumos concurs am avut in aceasta seara. Trankov/Volozoshar au fost o clasa peste ceilalti concurenti. Mie mi-au placut foarte mult si chinezii & canadienii, dar e clar ca nu pot emite pretentii fata de rusi in finala de perechi. La baieti japonezul iar a fost exceptional, insa Japonia nu prea are echipa. Parerea mea este ca Rusia nu poate pierde aurul in aceasta proba de echipe.

ice_girl
8th February 2014, 00:14
Eu inca mai sunt. :))
Si eu:)):evil:

JJ
8th February 2014, 11:57
Pai plushenko e mai batran ca mine. Inca mai participa?

Gabriel
8th February 2014, 13:09
nu cred ca e mai batran ca tine. are 31 de ani parca. oricum participa si el asa, demonstrativ. n-are nicio sansa la medalii in proba individuala. l-au bagat ca o sa ia oricum rusia aur la echipe si sa aibe si el medalie olimpica de aur in cariera, daca de unul singur n-a putut sa ia.

miafangina
8th February 2014, 13:20
nu cred ca e mai batran ca tine. are 31 de ani parca. oricum participa si el asa, demonstrativ. n-are nicio sansa la medalii in proba individuala. l-au bagat ca o sa ia oricum rusia aur la echipe si sa aibe si el medalie olimpica de aur in cariera, daca de unul singur n-a putut sa ia.

Cum n-a luat?Torino 2006.

Gabriel
8th February 2014, 13:53
mda. asa este. uitasem.

Loup de Mer
8th February 2014, 20:21
Parca lipsesc reclamele de pe patinoar? foarte odihnitor pentru ochi

Gabriel
8th February 2014, 21:15
la JO nu au voie sa afiseze reclame.

Tracoromana
8th February 2014, 23:30
Dupa programul scurt aceasta este punctajul echipelor. Primele 5 echipe vor participa la programul liber.

1 RUS 10 9 10 8 37
2 CAN 6 8 9 9 32
3 USA 7 4 6 10 27
4 JPN 8 10 3 3 24
5. ITA 9 1 7 6 23

6 FRA 5 6 4 7 22
7 CHN 4 7 8 1 20
8 GER 2 5 5 5 17
9 UKR 3 3 2 2 10
10 GBR 1 2 1 4 8

miafangina
8th February 2014, 23:34
Deja a fost proba perechilor din programul liber,mi-au placut rusii Stolbova-Klimov,abia azi m-am prins cine e mama lui Klimov :)

La fete au fost superbe Carolina si Julia.

Gabriel
8th February 2014, 23:49
Cine e mama lui Klimov? Da, excelenti rusii. Probabil vor face dubla la perechi si nemtii pe 3. Altcineva nu vad cine.

miafangina
8th February 2014, 23:55
Cine e mama lui Klimov? Da, excelenti rusii. Probabil vor face dubla la perechi si nemtii pe 3. Altcineva nu vad cine.

Marina Klimova,campioana olimpica si mondiala la dans cu Serghei Ponomarenko.
Pai ar mai fi canadienii care au concurat la programul scurt si sunt doua perechi chineze.Sper sa fie la bataie,cu diferente mici,sa fie palpitant pina la sfirsit.

Gabriel
8th February 2014, 23:56
A, da. Chinezii care au fost si la echipe si au dansat pe muzica din Tigrul & Dragonul. Mi-au placut.

whisper
9th February 2014, 00:35
@Mia: Pai Alexoi zicea ca nu are legatura cu Klimova! E doar potrivire de nume..chiar daca mama lui e tot antrenoare!
Acum sa asteptam programul liber al baietilor de maine! Oare ce punctaj va lua Plushenko.. la canadieni l-am vazut pe Reynolds si cred ca el va fi la liber, din partea japonezilor ar fi Machida.

PS: Chiar nu are legatura! Marina are 2 baieti dar ii cheama : Tim si Anthony Ponomarenko
http://en.wikipedia.org/wiki/Marina_Klimova

lady_k
9th February 2014, 00:38
Marina Klimova,campioana olimpica si mondiala la dans cu Serghei Ponomarenko.

Nu e mama lui, Mia. Chiar au zis comentatorii ca mama lui Klimov este antrenoare de patinaj, dar nu sunt rude cu Marina Klimova.

Klimova si Ponomarenko au si ei doi baieti: Timothy, nascut in 1998, si Anthony, nascut in 2001. Cel mic e dansator pe gheata. :)


Ade :))

whisper
9th February 2014, 00:44
:)) lol..nu ai observat ca raspunsesm si eu :)))

lady_k
9th February 2014, 00:50
Cand am dat "reply" nu postasesi, m-am intrerupt din scris sa investighez daca curge cana de ceai si pana mi-am reluat firul gandurilor ai scris si tu. :))

whisper
9th February 2014, 00:52
:D Se mai intampla! Eu dadusem search..dar gresit pt ca la el nu scrie nimic asa ca am cautat-o pe asa zisa mama :))

lady_k
9th February 2014, 00:57
Eu sunt prietena pe facebook cu Anthony. :happy

whisper
9th February 2014, 01:03
:)) mai de era un pic mai mic as fi crezut ca iti cauti ginere..dar asa :P

Caut un post unde se spunea despre un premiu acordat echipei mai fairplay or amuzante.. dar l-am pierdut! nu ai citit pe undeva despre acest premiu? E vorba sigur de patinaj proba pe echipe!

lady_k
9th February 2014, 01:11
Aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=648180&page=2

Postul 33, al Oanei.

whisper
9th February 2014, 01:13
Ah! Multumesc mult! Am trecut peste el!

miafangina
9th February 2014, 10:20
@Mia: Pai Alexoi zicea ca nu are legatura cu Klimova! E doar potrivire de nume..chiar daca mama lui e tot antrenoare!
Acum sa asteptam programul liber al baietilor de maine! Oare ce punctaj va lua Plushenko.. la canadieni l-am vazut pe Reynolds si cred ca el va fi la liber, din partea japonezilor ar fi Machida.

PS: Chiar nu are legatura! Marina are 2 baieti dar ii cheama : Tim si Anthony Ponomarenko
http://en.wikipedia.org/wiki/Marina_Klimova

Ioi,am auzit doar partea cu "nu e antrenoarea lui" :happy:)) si m-am luat dupa nume.

miafangina
9th February 2014, 10:23
:)) mai de era un pic mai mic as fi crezut ca iti cauti ginere..dar asa :P

Caut un post unde se spunea despre un premiu acordat echipei mai fairplay or amuzante.. dar l-am pierdut! nu ai citit pe undeva despre acest premiu? E vorba sigur de patinaj proba pe echipe!

Si,cui il dam?eu zic Italia :)

Adeline
9th February 2014, 10:53
Eu cred ca vor lua nemtii cu clopotul lor bavarez:great: :)) s-au cam muncit sa-l manuiasca.

whisper
9th February 2014, 16:43
Eu as vrea japonezii :P

miafangina
9th February 2014, 18:06
Vreti sa-l suparati pe don Cinquanta?:D

Cred ca vor alege o echipa din finala si italienii sunt mai exuberanti de felul lor,nu stiu,zic si eu,la europene le-as fi dat un premiu de acest fel spaniolilor :)

TheIceMan
9th February 2014, 20:41
sunt eu subiectiv sau chiar a fost umflata nota americanilor la 117 pct???

Loup de Mer
9th February 2014, 20:47
sunt eu subiectiv sau chiar a fost umflata nota americanilor la 117 pct???

trecand peste faptul ca Meryl Davis arata de obicei ca o aliana din Star Trek, sunt mai buni decat ai tai ;)

TheIceMan
9th February 2014, 20:55
Nu ma pricep, dar vad la reluari cand sunt desincronizati la piruete primesc nota slaba, ori americanii, ultimii, au fost desincronizati bine pe cand canadieni nu.

ricochet4
9th February 2014, 21:00
trecand peste faptul ca Meryl Davis arata de obicei ca o aliana din Star Trek

Ca Na'vi din Avatar mai degraba.

TheIceMan
9th February 2014, 21:00
Ma gandesc ca frantujii :D de la paris...aa.. de la L'Equipe sa iaba dreptate:

A report from French sports magazine L'Equipe alleged on Saturday that judges from the United States and Russia would conspire to help each other out during the Sochi Games. According to the magazine's unidentified Russian source, American judges would help Russians win the gold in the pairs and team event. In return, Russian judges would help Americans Meryl Davis and Charlie White win the ice dancing event.

http://sports.yahoo.com/blogs/olympics-fourth-place-medal/us-figure-skating-denies-french-report-of-collusion-between-american-and-russian-judges-154539960.html


Adica pe romaneste, blat.

ce, te miri cand s-au cheltuit 50 de miliarde, pe degeaba??? :)) :))

ricochet4
9th February 2014, 23:37
Nici n-au nevoie de blat americanii de la dans, ii bat oricum pe canadieni, care nu mai au ce dovedi. Plus ca si americanii sint foarte buni.

miafangina
9th February 2014, 23:54
Eu nu cred in povestile astea.Nici rusii de la perechi nu au nevoie de blat,daca nu gresesc nu au cum sa piarda,iar daca gresesc ca la europene,nu-i poate scoate campioni un blat cu un arbitru american,sa fim seriosi.

Loup de Mer
9th February 2014, 23:58
Ma gandesc ca frantujii :D de la paris...aa.. de la L'Equipe sa iaba dreptate:

A report from French sports magazine L'Equipe alleged on Saturday that judges from the United States and Russia would conspire to help each other out during the Sochi Games. According to the magazine's unidentified Russian source, American judges would help Russians win the gold in the pairs and team event. In return, Russian judges would help Americans Meryl Davis and Charlie White win the ice dancing event.

http://sports.yahoo.com/blogs/olympics-fourth-place-medal/us-figure-skating-denies-french-report-of-collusion-between-american-and-russian-judges-154539960.html


Adica pe romaneste, blat.

ce, te miri cand s-au cheltuit 50 de miliarde, pe degeaba??? :)) :))

Perfidul cocosh galic vrea zazanie intre Canada si SUA, precum si integrarea Quebecului in Uniunea Europeana ! :yes:

miafangina
10th February 2014, 00:04
Si-or fi adus aminte de intelegerile dintre arbitra franceza si rusi,de la olimpiada americana.

lady_k
10th February 2014, 00:15
Si-or fi adus aminte de intelegerile dintre arbitra franceza si rusi,de la olimpiada americana.

Fix la asta ma gandeam si eu. :))

whisper
11th February 2014, 20:32
Programul scurt al perechilor sa incheiat de careva minute
1.Volosozhar Trankov
2.Savchenko/Szolkowy
3.Stolbova/Klimov
4.Pang/Tong
5.Duhamel/Radford
nu am retinut punctajele dar sigur diferentele intre perechile ruse si urmaritori sunt cam mari!

TheIceMan
11th February 2014, 20:34
5 puncte rusii de pe 1 in fata germanilor de pe 2. :D

http://www.sochi2014.com/en/figure-skating-pairs-short-program

ricochet4
11th February 2014, 21:02
Ce nu am inteles e de ce a zis Negrea ca trebuie ca rusii sa cada 3 triple pentru ca nemtii sa-i bata ? Asa putin sa fie depunctata o tripla cazuta ? E doar 5 puncte diferenta.

mblue
13th February 2014, 21:26
Nici n-au nevoie de blat americanii de la dans, ii bat oricum pe canadieni, care nu mai au ce dovedi. Plus ca si americanii sint foarte buni.

Or fi americanii mai buni , poate au chestii mai tari, chestii mai greu de facut, tehnica poate e peste a canadienilor totusi Virtue si Moir mi se pare ca transmit muuuuuuuult mai multe, mi se par din alt film DAR in sportul acest cred ca va conta si altele dar cu toate astea daca ar fi sa castige am sa ii felicit
Acum 10,15 ani era un patinator frantuz Candeloro (sper ca am scris corect) care a zis ca pt el conteaza mult mai mult sa fie campiontul publicului decat campionul unor arbitri. Cam asta reprezinta pentru mine acum Virtue si Moir in comparatie cu Davis/White.

whisper
13th February 2014, 23:19
La perechi au castigat rusii Volosozhar/Trankov, pe doi clasandu-se Stolbova/Klimov(Rusia) iar pe 3 nemtii Savchenko/Szolkowy. Veteranii chinezi Pang/Tong incheidusi cariera cu un loc 4 la JO!

Podiumul dupa programul scurt al baietilor
1. Hanyu(JPN)
2.Chan(CAN)
3.Fernandez(SPA)

ice_girl
14th February 2014, 10:29
Acum 10,15 ani era un patinator frantuz Candeloro (sper ca am scris corect) care a zis ca pt el conteaza mult mai mult sa fie campiontul publicului decat campionul unor arbitri. Cam asta reprezinta pentru mine acum Virtue si Moir in comparatie cu Davis/White.
Da, il chema Phillipe Candeloro si a spus ca prefera sa convinga 9000 de oameni din tribuna decat 9 arbitrii:D
Si daca vrei sa vezi spectacol adevarat in patinaj sa te uiti la programele lui de gala, nu au cum sa nu-ti placa:):yes:

lady_k
14th February 2014, 12:10
Da, il chema Phillipe Candeloro si a spus ca prefera sa convinga 9000 de oameni din tribuna decat 9 arbitrii:D
Si daca vrei sa vezi spectacol adevarat in patinaj sa te uiti la programele lui de gala, nu au cum sa nu-ti placa:):yes:

A fost omul - spectacol al patinajului masculin si nici nu se compara cu Virtue si Moir. :)

ice_girl
15th February 2014, 11:04
A fost omul - spectacol al patinajului masculin si nici nu se compara cu Virtue si Moir. :)
A fost prima mea mare pasiune din patinajul artistic masculin:), cand sarea mantinela si imbratisa doamnele si domnisoarele din public eram in delir:)):yes:


http://www.prosport.ro/alte-sporturi/jo-2014-soci/zoltan-kelemen-locul-23-yuzuru-hanyu-campion-olimpic-la-patinaj-artistic-la-soci-12086591

paulinnio
16th February 2014, 00:32
Buna,
N-am mai dat demult pe aici... Eu aveam al user dar chiar nu mai stiu datele asa ca mi-am facut altul... pentru olimpiada asta.

Pe Candeloro nu-l voi uita niciodata... si programele lui erau ca unele de gala... avea ceva aparte mai ales in perioada aia cand multe programe erau plitisitoare si trase la indigo. Acum parca totusi e o mai mare varietate.
Felicitari rusilor pentru medaliile castigate... Mi-ar fi placut totusi sa-l vad pe Plushy in competitia individuala.... Chiar daca nu avea sanse de castig.... asa cum si Jubert nu avea sanse.. dar s-a luptat pana la capat. In fine, rusul are totusi toate medaliile posibile, nu mai avea probabil nevoie de inca un concurs. Din pacate n-am vazut concursul pe echipe asa ca nici nu stiu prea bine ce program a avut.

paulinnio
16th February 2014, 00:37
a... si marea mea iubire este alexei yagudin... ma uit la programele baietilor is mereu imi vin in minte programele lui yags de la vancouver... genial.
Ma bucur ca s-a revigorat si proba asta... ca venise asa la un moment dat o moda cu "nu e nevoie de cvadruble"... m-am bucurat sa vad multe programe scurte curate... iar la cel lung... s-a vazut ca presiunea e foarte mare... asa e la olimpiada.

Comentatorii mi se par ok... ca tot am citit ceva pe aici... cel putin la patinaj... orice numai sa nu o aud pe Yvone...

Maine avem proba de dans... mie la dans nu-mi prea plac nici americanii nici canadienii... dar sper sa fie un spectacol frumos si cu o varietate mare de programe.

miafangina
16th February 2014, 10:39
@paulinnio: la Salt Lake a cistigat Yags,la Vancouver insipidul american Lysacek...

paulinnio
16th February 2014, 11:05
Asa e... cred ca incercam sa-l uit pe Evan...

Nu-mi plac americanii... la nici un sport, la patinaj nici atat... dar baiatul asta Brown si nu mai stiu cum... de la proba masculina mi-a placut. Si cum se bucura la sfarsit... chiar daca gresise, pentru postura lui de outsider s-a descurcat foarte bine.

miafangina
16th February 2014, 12:48
Asa e... cred ca incercam sa-l uit pe Evan...

Nu-mi plac americanii... la nici un sport, la patinaj nici atat... dar baiatul asta Brown si nu mai stiu cum... de la proba masculina mi-a placut. Si cum se bucura la sfarsit... chiar daca gresise, pentru postura lui de outsider s-a descurcat foarte bine.

Si eu am momente in care zic ca nu-mi plac americanii sau francezii sau rusii sau italienii,dar luati individual,sunt sportivi care chiar imi plac si pentru care chiar ma bucur cind cistiga medalii.

paulinnio
19th February 2014, 16:24
Azi e programul scurt la fete... (tvr 2 de la ora 17 cred)
Ceva pronosticuri?

raulmad
19th February 2014, 22:33
Asa e... cred ca incercam sa-l uit pe Evan...

Nu-mi plac americanii... la nici un sport



Nici mie nu-mi plac rusii (de nicio culoare) dar Yagudin :yes: ......OMG cat de mult mi-a placut.....
Iar in ceea ce priveste proba de dans.....cand vedeam ca tot timpul castigau rusii ma apucau dracii. Stiam ca sunt cei mai buni (mintea imi spunea asta) dar sufleteste.......nu puteam accepta asta. Eu m-am "indragostit" de proba de dans atunci cand au castigat Torville&Dean pe Boleroul lui Ravel (Sarajevo 1984???!!) dar m-am "indragostit" de rusii de la proba de dans cand I-am vazut pe Klimova si Ponomarenko (nu mai stiu la ce olimpiada, CM sau in ce an dar imi aduc aminte ca aveau niste costume negre cu o cruce fosforescenta pe ele).....Splendid programul ala.....

paulinnio
20th February 2014, 10:01
CE vorbewsti tu... alte vremuri la patinaj... imi amintesc si eu programul ala cu costume negre si cruci albe... la olimpiada parca///


Cam liniste pe aici... Dupa programul scurt Una Kim conduce cu foarte putin pe Solo... (scuze, nu stiu exact numele) si CArolina Costner.
Mie imi plac rusii la patinaj... imi place stilul lor de a sari cu sarituri inalte, puternice... prefer tehnica asta decat cea amercana cu sarituri nu foarte inalte si cu viteza de rotatie ff mare. Desi fac acelasi lucru parca impresia e alta...
REvenind la concursul feminin... am revazut acum programele si mi se pare ca rusoaica a fost ajutata mult. Sariturile ei nu au fost atat de specaculoase incat sa primeasca bonusuri... iar piruietele mi s-au parut usor greoaie. In schimb liniile de pasi au fost foarte grele.
Precizez ca e un comentariu de spectator de patinaj... parerea mea si atat.

Pe carolina am avut momente cand am placut-o, altele in care nu... Mi-a placut la programul scurt cel mai mult pentru ca a patinat tot timpul cu zambetul pe buze. Imi aduce aminte de Irina Slutskaya care tot asa... dupa multi ani in competitii a capatat asa o detasare de lucrurile "materiale" si a regasit pasiunea si placerea de a patina. Sper sa faca un program lung curat, sa-i iasa sariturile si sa-si mentina buna dispozitie. Ma mir si eu ca e preferata mea dintre ele...
Diferentele sunt foarte mici, lupta e deschisa.

miafangina
20th February 2014, 11:05
Eu nu ma mir :) Carolina e preferata mea de multi ani si doresc foarte mult o medalie olimpica pentru ea,indiferent de culoare.
Ea patineaza cu dragoste pentru public,mai ales cind esti in patinoar simti asta si e foarte emotionant.

@paulinnio:daca vrei sa citesti mai multe intra si pe subforumul de patinaj artistic,acolo nu e asa liniste :)

paulinnio
20th February 2014, 14:17
Aha... deci acolo erati...

lady_k
20th February 2014, 14:34
dar m-am "indragostit" de rusii de la proba de dans cand I-am vazut pe Klimova si Ponomarenko (nu mai stiu la ce olimpiada, CM sau in ce an dar imi aduc aminte ca aveau niste costume negre cu o cruce fosforescenta pe ele).....Splendid programul ala.....

Nu gasesc programul de care zici. :(
Nu erau Grishuk si Platov cu programul asta, nu?
http://www.youtube.com/watch?v=oCE1TwOjv3k

raulmad
20th February 2014, 23:55
Nu gasesc programul de care zici. :(
Nu erau Grishuk si Platov cu programul asta, nu?
http://www.youtube.com/watch?v=oCE1TwOjv3k



Pai nici n-ai sa-l gasesti pt ca am incurcat borcanele :). Intr-adevar erau Grishuk si Platov (la confuzia pe care am facut-o nici nu mai conteaza ca, costumele erau albastre, nu? :)) )

Cumva nu-mi "sunau" bine Klimova si Ponomarenko cu programul de care vorbeam dar parca s-a vorbit inainte (prin primele pagini de nu stiu cine ca e fiul Klimovei si de fapt nu era :) ) si mi-a ramas in minte numele ei. Am verificat si am descoperit greseala dar n-am mai apucat sa postez. Abia acum am intrat pe net sperand ca nu m-a prins nimeni cu "mata-n sac" dar uite ca cineva a fost vigilent :) :) :)

lady_k
21st February 2014, 00:14
Pfoai, si toata ziua am cautat programul cu costume negre si cruci argintii. :happy

miafangina
21st February 2014, 00:23
Pfoai, si toata ziua am cautat programul cu costume negre si cruci argintii. :happy

:) iar eu am vrut sa zic de Totmianina /Marinin,ca si ei au avut ceva cu cruci odata,apoi mi-am dat seama ca nu au fost la dans...sper sa nu se apuce cineva sa-i caute si pe astia,chiar nu conteaza...:)

raulmad
21st February 2014, 00:24
Pfoai, si toata ziua am cautat programul cu costume negre si cruci argintii. :happy

Ouuuchhhh......sorry......

Sa-mi fie invatatura de minte sa nu mai postez din amintiri si sa verific de acum inainte :)

Da' e tare programul Oksanei si al lui Evgeny, nu? Mie mi-au placut multe de-a lungul timpului dar doua mi-au ramas intiparite in memorie: Torvill&Dean pe Boleroul lui Ravel si asta.

lady_k
21st February 2014, 01:21
:) iar eu am vrut sa zic de Totmianina /Marinin,ca si ei au avut ceva cu cruci odata,apoi mi-am dat seama ca nu au fost la dans...sper sa nu se apuce cineva sa-i caute si pe astia,chiar nu conteaza...:)

Mia, nu m-am putut abtine, e programul meu preferat al lor:
http://www.youtube.com/watch?v=jxYvQzuX5RM

Asta e?

De Grishuk / Platov nu comentez, eu am fost fana Krylova / Ovsiannikov. :P

miafangina
21st February 2014, 11:03
Mia, nu m-am putut abtine, e programul meu preferat al lor:
http://www.youtube.com/watch?v=jxYvQzuX5RM

Asta e?

De Grishuk / Platov nu comentez, eu am fost fana Krylova / Ovsiannikov. :P

Asta,asta :) si mi-au placut si programele lor olimpice de la Torino.

De la Gris/Platov mi-au placut rock-an-roll ul si step-ul (cu asta au cistigat un mondial parca si aveau costume albe) pe Krylova n-o puteam suferi dar se misca foarte bine:)

raulmad
21st February 2014, 14:49
Nu stiu de cand e asta dar e superb (pt mine).

http://www.youtube.com/watch?v=fm18VlVQR2g

paulinnio
24th February 2014, 10:44
Stiti care e culmea?
Ca si eu imi aminteam de Grisciuk si Platov tot in costume negre...cu cruci albe. Nu stiu de ce...
Or fi avut si costumele astea la un moment dat?....

ice_girl
24th February 2014, 10:54
Nu stiu de cand e asta dar e superb (pt mine).

http://www.youtube.com/watch?v=fm18VlVQR2g
Programul e din sezonul 1999-2000, e FD cu care au castigat singurul lor titlu mondial chiar in fata propriului public la Nisa/hello ( ce amintiri frumoase:) ) Superb e si pt mine, pana azi raman preferatii mei in proba de dans urmati de Grischiuk/Platov si Navka/Kostomarov:yes:

Edit: programul e cel prezentat la Europene, la Mondiale au avut alte costume, asta e linkul: http://www.youtube.com/watch?v=Fsvq-N7xAtc

raulmad
24th February 2014, 19:04
Programul e din sezonul 1999-2000, e FD cu care au castigat singurul lor titlu mondial chiar in fata propriului public la Nisa/hello ( ce amintiri frumoase:) ) Superb e si pt mine, pana azi raman preferatii mei in proba de dans urmati de Grischiuk/Platov si Navka/Kostomarov:yes:

Multumesc ice_girl. Nu gasisem pe nicaieri la ce competitie era programul ala si n-am vrut sa-mi mai dau cu presupusu'....cine stie ce "perle" mai scoteam :)

Navka/Kostomarov? Numele imi sunt cunoscute dar trebuie sa ma documentez. Dupa ce m-am "indragostit" de Grishuk si Platov am inceput sa-i privesc altfel pe rusi: am trecut peste prejudecati si i-am privit altfel. Ai ceva cu ei? Oricum o sa caut si eu dar daca ai ceva da-mi si mie un link. Mersi.

ice_girl
24th February 2014, 19:23
Navka/Kostomarov? Numele imi sunt cunoscute dar trebuie sa ma documentez. Dupa ce m-am "indragostit" de Grishuk si Platov am inceput sa-i privesc altfel pe rusi: am trecut peste prejudecati si i-am privit altfel. Ai ceva cu ei? Oricum o sa caut si eu dar daca ai ceva da-mi si mie un link. Mersi.
Tatiana Navka si Roman Kostomarov sunt campionii olimpici din 2006:yes: Uite cateva programe de-ale lor :) :
Programul cu care au castigat titlul olimpic:https://www.youtube.com/watch?v=TxAcG1_Pfd8
2005: https://www.youtube.com/watch?v=dZ2TUBmhhlc
2004 (super program /hello) https://www.youtube.com/watch?v=KTePdiuQnDk
Si niste programe de gala: https://www.youtube.com/watch?v=yaJJvZU5dMY
https://www.youtube.com/watch?v=Cu0uN-drwgc
:ok: https://www.youtube.com/watch?v=KHil2t2boYk

Sper sa-ti placa:)

TheIceMan
24th February 2014, 21:02
acuma istoric, the all times best, imho:

KcCj0xfO3H8


NSnZDstdPjg

raulmad
24th February 2014, 22:22
@ice_girl,


mi-au placut (cel mai mult cel din 2005). Multumesc. Cum i-am vazut fata mi-am adus de ei. Mai multe spun maine :)