PDA

View Full Version : Eastbound & Down



Sir. Eko
12th January 2014, 15:02
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/b5/Eastbound%26Down_Season3_Poster.jpg

Eastbound & Down is an American comedy television series broadcast on HBO, starring Danny McBride as Kenny Powers, a former professional baseball pitcher, who after an up and down career in the major leagues is forced to return to his hometown middle-school in Shelby, North Carolina, as a substitute physical education teacher.

Acum l-am inceput, pare foarte tare :ok:

Johnny D
14th January 2014, 10:00
Eu am vazut demult primele 3 sezoane, saptamana asta am vazut ultimul sezon(4) care a aparut in aceasta toamna!
E un umor mai teribilist, nu toti gusta asa ceva, mie unul mi-a placut la nebunie!

Tin cu aceasta ocazie sa remarc si serialul "Extras", cu Ricky Gervais, actorul principal din filmul "The invention of Lying", care exact ca-n acel film joaca rolul unui om de care viata-si cam bate joc desi intelectul sau e cu mult superior circumstantelor penibile la care viata il obliga. Pentru cei care vor sa vada un altfel de gen de comedie, in care in acelasi timp simti empatie si mila cat si razi de personajul principal care e luat la misto de imbecili fara numar, le sugerez acest serial cu multa caldura!:yes: