PDA

View Full Version : Claudiu Keseru



delaoltenia
7th January 2014, 20:31
http://i42.tinypic.com/2hnqa3a.jpg


Claudiu Keseru:

- nascut pe 2 decembrie 1986, Oradea (27 de ani)
- are 1,78 metri si 80 de kilograme
- in Romania jucat pentru FC Oradea, la inceputul anilor 2000
- a plecat in Franta la varsta de 17 ani cand a fost cumparat de Nantes
- in perioada 2003-2013 a evoluat pentru Nantes, Libourne, Tours, Angers si Bastia
- are 22 de meciuri si 4 goluri la nationala de tineret a Romaniei
- are un singur meci si un gol la nationala mare

delaoltenia
7th January 2014, 20:36
Cred ca-mi asum un risc anuntand acest transfer fara acordul (semnatura) jucatorului, dar, sunt mai mult ca sigur ca de maine va fi jucatorul nostru. Vine liber de contract de la Bastia, alte detalii maine dupa parafarea contractului si anuntul facut de Reghe.

Bine ai venit Claudiu, la cat mai multe goluri in tricoul sfant ros albastru. :ok:

phife
7th January 2014, 20:38
nu a sarit nimeni inca sa-l numeasca epava?
venit din Franta o sa se distreze cu apararile din Ro. mai ales cu sprijin din partea echipei

delaoltenia
7th January 2014, 20:42
Vor sari, sunt destui cretini printre noi. ;)

Shinnok
7th January 2014, 20:44
Wow! Un atacant decent, nu un brazilian de 34 de ani! :o: Steaua, nu te recunosc.

delaoltenia
7th January 2014, 20:48
Sa nu-mi spui ca te bucuri? ;)

Bre, ai cam uitat sa-ti faci simtita prezenta aici, esti moderator si nu cu mult timp in urma erai sufletul discutiilor de aici. Ce zici, am dreptate ?

Shinnok
7th January 2014, 20:51
Nu prea mai am tangente cu sectiunea asta (si nici cu forumul in general).

phife
7th January 2014, 21:23
subliniez gratis

delaparis
8th January 2014, 01:56
tot ezit sa postez despre Keseru aici...
Dar daca cineva isi mai aduce aminte de Marcel Coras, mare jucator, atunci stie cine e Keseru.
Identic.

Roddicted
8th January 2014, 10:51
bun transfer.Exact ce trebuia :ok:

delaoltenia
8th January 2014, 12:27
Aceeasi parere o am si eu, un jucator valoros si de o seriozitate inca necunoscuta multor jucatori romani, un fotbalist care a jucat doar in vest fara sa fi trecut pana acum prin mizeriile primei ligi . Sper sa fie bine primit de suporteri si sa marcheze cat mai multe goluri pentru echipa noastra.
De azi este oficial jucatorul Stelei, pentru doi ani si sase luni, cu un salariu de 20 de mii de euro pe luna si o prima consistenta la instalare.

Calandrinon
8th January 2014, 12:52
Din pacate :D, are multe calitati. Transfer reusit, foarte reusit !

Snake_21
9th January 2014, 02:58
E transfer bun! Va fi cel putin util echipei, desi de la el am asteptarea sa fie varful de Champions League de care am dus lipsa anul trecut. ;) Piovacari e bun, dar parca nu a fost de Champions..

Eddy DoubleD
9th January 2014, 18:20
Dar tot nu e varf, e mai degraba jucatorul care vin din spate, undeva pozitia lui Stanciu, dar probabil cu mai putine responsabilitati defensive. Tot nu am gasit acel varf de lance de care ar fi nevoie.

phife
9th January 2014, 18:41
vreti o paluga proasta?

florian.X
9th January 2014, 20:31
poti sa aduci "tu" toti atacantii din lume, daca n-ai omul de pasa pentru el tot degeaba:)...
si eu cred ca este un transfer bun...

Sir. Eko
9th January 2014, 22:19
Au trecut 11 ani de cand a jucat la FC Bihor, omu are 27 de ani :groggy:. Pfoai ce a trecut timpu, tin minte cand eram prunc si mergeam la ei la antrenamente, era un pui de vedeta pe aici. Baiat bun si serios, pe afara avea un gol la 3 meciuri cam asa, nu joaca chiar varf deci e ok. In Romania cred totusi ca o sa dea mai multe goluri. Is curios ce face.

relansat
9th January 2014, 22:34
orice jucator, mai putin filantropul surdu, pe care l-ati fi adus tot e peste rapandula de tatu sau kapetanos.

delaparis
9th January 2014, 23:07
E tehnic dar nu in viteza si are un picior stang de aur. Executa foarte bine lovituri libere.
Din pacate are un stil in forta desi e limitat fizic. Nu e pitic dar nici monstru nu se poate spune. Probabil i se trage din perioada junior cand era mai dezvoltat decat cei din generatia sa.
Nu a reusit sa se impuna in Franta desi a fost considerat mult timp ca un viitor superjucator. La Bastia in sezonul asta a jucat 10 meciuri daca nu ma insel si a inscris doar un gol.

phife
9th January 2014, 23:22
mie imi e simpatic.
vreau sa-l vad cum se bucura de trofee in tricoul stelei

delaoltenia
11th January 2014, 15:26
Cum ai primit oferta Stelei?
Am tinut legatura cu Mihai Stoica din vara si pana acum, dar momentul in care acesta m-a cautat sa vorbeasca despre un interes concret a picat foarte bine pentru mine. Situatia mea la Bastia nu era asa cum imi doream, am decis sa discut cu Steaua si sa dau curs ofertei.

Ce te-a determinat sa vii?
Inca din vara imi incoltise ideea de a veni, dar am fost nevoit sa refuz atunci fiindca apucasem sa bat palma cu cei de la Bastia. In momentul in care am fost sunat din nou, am considerat ca este un semn si a fost ceva normal dau curs ofertei. Cand nu ai oferta concreta, poti spune ca te mai gandesti, dar cand Steaua a venit cu ceva concret, m-am "inmuiat" si am decis, fara sa mai stau pe ganduri, sa semnez.

Ce asteptari ai de la urmatoarea perioada?
Imi doresc foarte mult sa aduc un plus echipei, pentru a ajuta Steaua sa castige cat mai multe trofee. Sper sa ma adaptez cat mai repede in lot si sa pot sa ma exprim cat mai repede la potential maxim.

Lupta pentru trofee a contat mult?
Imi doream sa joc pentru o echipa care se bate cu sanse reale la castigarea campionatului si a Cupei. Steaua se lupta mereu cu sanse reale la castigarea tuturor competitiilor interne. In plus, de vreo doi-trei ani ma gandesc la ideea de a juca intr-o cupa europeana, in special in UEFA Champions League.

La ce sa se astepte suporterii si colegii de la tine?
Vor vedea determinare in orice moment, o dorinta extraordinara de a fi util echipei si de a inscrie. Sper sa am ocazia sa fiu decisiv de multe ori, atat cu goluri, cat si cu pase de gol.

Ai fost laudat si exista asteptari mari de la tine...
Ma flateaza aceste cuvinte si sper sa raspund pe masura acestor asteptari. Le multumesc celor din conducerea clubului si antrenorului pentru insistenta de a ma transfera, atat din vara, cat si de acum. Am simtit ca sunt dorit foarte mult, iar asta a cantarit enorm in luarea deciziei de a veni la Steaua. In plus, cunosc mai multi dintre jucatori de la lotul national si asta ma va ajuta sa ma integrez mai repede in echipa.

http://www.steauafc.com/ro/articol/interviu_keseru/





http://i40.tinypic.com/2lm5f09.jpg

http://www.steauafc.com/ro/articol/prezentare_keseru/

Snake_21
11th January 2014, 20:19
poti sa aduci "tu" toti atacantii din lume, daca n-ai omul de pasa pentru el tot degeaba:)...
si eu cred ca este un transfer bun...

Il avem pe Dodel!!! :)):)):happy

delaoltenia
11th January 2014, 20:20
faceti haz de necaz
ce are domne Tanase ? :D

Snake_21
11th January 2014, 20:22
Strambe, Bombe Sexi si ce o mai fi trecut pe la prin :D

Shinnok
30th January 2014, 15:07
Un atacant decent

...si nu numai! astazi aflu ca discutam despre noul (?) Giroud.

delaoltenia
22nd July 2014, 13:04
"Sunt foarte fericit la Steaua si nu s-a pus problema diminuarii contractului meu. Nu imi caut o alta echipa, fiindca ma simt extraordinar aici si imi doresc din tot sufletul ca, dupa ce am devenit campion, sa evoluez si in grupele UEFA Champions League. Faptul ca nu am jucat titular nu imi convine si consider ca pentru orice jucator este normal sa simta asa, insa eu ma pregatesc cat pot de bine si sper sa-l conving pe antrenor sa ma introduca din primul minut. Ca orice fotbalist, imi doresc sa joc cat mai mult si sa-mi justific salariul, dar asta nu inseamna ca imi doresc sa plec daca am inceput sezonul pe banca de rezerve" - CLAUDIU KESERU

http://www.steauafc.com/ro/articol/comunicat_19iulie2014/

delaoltenia
2nd December 2014, 11:30
La multi ani, Claudiu !

delaoltenia
19th February 2015, 09:57
Claudiu Keseru a semnat cu Al Gharafa din Qatar .

Steaua a pierdut unul dintre cei mai buni jucatori care a evoluat in Ghencea in ultimii ani, un adevarat caracter si un fotbalist de exceptie.

Multumim, Claudiu !

aLLiin
19th February 2015, 12:02
Mult succes pe mai departe si o punga cat mai groasa!

delaoltenia
2nd December 2015, 20:06
La multi ani, Claudiu !