PDA

View Full Version : Lista accidentatilor si absentilor de la CM

Lordul
6th January 2014, 21:51
Cei ce stau acasa .

Walcott e unul dintre ei .

Catalanul
6th January 2014, 22:08
Khedira. Desi exista ceva sanse sa-si revina pana in iunie.

Nadalfan
6th January 2014, 22:15
Khedira. Desi exista ceva sanse sa-si revina pana in iunie.

Khedira in aprilie cica va putea juca.Acum sa vedem si cum.

Cristy RVD
12th January 2014, 22:39
Samir Nasri, accidentat de compatriotul Yanga-Mbiwa in Newcastle - Man. City.

Lordul
13th January 2014, 21:05
aici ii vom pune si pe neconvocati dintr-un motiv sau altul

delaparis
13th January 2014, 21:29
Pai da.
Nasri revine peste doua luni deci este apt pt CM ... dar nu va fi convocat :D

Catalanul
22nd January 2014, 21:20
Falcao? :thinkso:

Cica azi s-a accidentat in cupa cu Monaco si s-ar putea sa aiba o ruptura a ligamentului incrucisat.

delaparis
22nd January 2014, 21:24
Da, a iesit pe targa in min 40.
Cred ca o sa revina pana la mondiale ... dar e bine ca nu va juca in urmatoarele 3 luni :D

Sir Black
22nd January 2014, 22:12
Si-a cam distrus cariera cu transferul asta....

Catalanul
22nd January 2014, 22:15
Asa e cand alegi €€€.

Sir. Eko
22nd January 2014, 23:00
Pacat de el.

resita
22nd January 2014, 23:04
Asa e cand alegi €€€.

viata de sportiv e scurta, normal ca alegi banii

delaparis
22nd January 2014, 23:04
Asa e cand alegi €€€.

Nu are nicio legatura.
Omul era fragil si de asta PSG nu a mizat pe el ci pe Cavani. Falcao a stiut ce vrea, a zis ca avea oferte de la Madrid pe vremea lui Mourinho dar a preferat Monaco. Stia ca nu tine ritmul la un campionat de top.

Sir. Eko
22nd January 2014, 23:07
Nu are nicio legatura.
Omul era fragil si de asta PSG nu a mizat pe el ci pe Cavani. Falcao a stiut ce vrea, a zis ca avea oferte de la Madrid pe vremea lui Mourinho dar a preferat Monaco. Stia ca nu tine ritmul la un campionat de top.

Nu tine ritmu ? What the fuck ? A tinut bine ritmu in Spania. Cand te accidentezi la ligamente...nu are legatura cu corpul tau, daca esti solid sau nu. ce tot vorbesti ?
Se intampla. E nasol, nu ai ce sa faci.
PSG nu a mizat pe el ca e fragil :)):)):))

delaparis
22nd January 2014, 23:16
PSG nu a mizat pe el ca e fragil :)):)):))

Razi parca esti Wenger :D
Da, e fragil. A fost accidentat in ligue 1, a lipsit 6 meciuri.

Sir. Eko
22nd January 2014, 23:26
6 ??? Intregi ?

13/14 24.11.2013 20.12.2013
10/11 17.01.2011 14.02.2011 Knee injury
10/11 20.12.2010 13.01.2011 muscular problems

Ai de capul meu.

A fost accidentat de 3 ori in ultimile 4 sezoane. Doamne ce fragil e. Cum naiba a mizat Monaco pe el ? 3 !!!! A lipsit chiar 6 meciuri !!!

Catalanul
23rd January 2014, 01:44
Nu are nicio legatura.

A fost golgeter la Atletico Madrid, echipa de top intr-un campionat de top. A castigat EL cu doua echipe diferite, asa ca poate tine ritmul in orice campionat si competitie cred eu, depinde insa si de ce jucatori are in spate.

viata de sportiv e scurta, normal ca alegi banii

Sunt de acord cu asta pentru jucatorii de rand, dar Falcao cu siguranta a castigat deja destui €€€ cat sa-si asigure viitorul sau si al familiei sale. Daca ar fi fost mai ambitios ar fi ales performanta la o echipa de top pentru un salariu mai "mic" :ok:

YoNuTzz
23rd January 2014, 18:31
Falcao rateaza World Cup-ul...

mare pacat pentru columbia si pentru monaco...

delaparis
23rd January 2014, 18:55
Da, are ruptura ligamente si va fi operat luni se pare.
Recuperarea in asfel de accident este de 6 luni deci adio CM.

Acum trebuie intrebat Ranieri de ce era indispensabil sa-l puna titular in meci cu amatorii aia in Cupa Frantei. :mda:

Soner Ertek, cel care l-a faultat pe Falcao, este amenintat cu moartea prin curier primit din Columbia.

YoNuTzz
23rd January 2014, 22:41
nu e de glumit cu columbienii furiosi :))

delaparis
23rd January 2014, 22:47
Este o drama pt Columbia. Astia asteptau participarea la CM din 1998 !!!
Apoi e trist pt fotbalul francez si mondial totusi sa pierzi un astfel de jucator la un moment in care devenea esential din multe puncte de vedere.

O singura echipa in lume e relativ multumita :D

delaparis
23rd January 2014, 23:00
-6HNp6VSDGo

El Pistolero
10th March 2014, 16:21
Totusi Falcao are ceva sanse sa se refaca pana la CM. Sper sa joace macar un meci.

Strootman in schimb are ruptura de ligamente si menisc. Nicio sansa sa mai prinda CM. O mare pierdere pentru Olanda. :|

Iulian.
18th March 2014, 20:22
Pai da.
Nasri revine peste doua luni deci este apt pt CM ... dar nu va fi convocat :D

Nici nu cred ca poate arata mai mult fotbal bun decat a aratat pana acum.
Totusi s-ar putea sa-l ia la CM, dar mai bine ar cauta pe altii. Un antrenor bun trebuie sa aiba fler si intuitie.
(Daca il ia pe Nasri si da gres si nici nu iese din grupa toata presa franceza sportiva o sa-l sfasie pe Deschamps)

Eu nu l-as lua pe Nasri (chit ca nu sunt antrenor eu presimt ca Nasri nu poate face mai mult).
In plus fotbalul azi se bazeaza din ce in ce mai mult pe jucatori de fortza.

Barcelona si Spania ar fi oarecum exceptii .. dar e suficient sa luam in considerare ultimele infrangeri notabile, cu Bayern respectiv Brazilia, ca sa ne dam seama ca jucatorii "atletici" castiga din ce in ce mai mult teren - asta dupa ce Barca si Neymar, inainte de venirea lui Neymar in Spania, intretineau o "speranta" legata de echilibru... sau de prioritatea neta a tehnicii in fatza fortzei... Dar se pare ca nu e asa.

Daca Franta 1998 nu avea destui jucatori foarte solizi, robusti (asa cum stim ca a avut) ar fi avut mari probleme chiar sa ajunga in finala. Pe de alta parte, in 2010 existau niste jucatori "de culoare", puternici, dar care nici nu aveau tehnica si nici nu se omorau de loc sa traga pt. Franta.
Asa ca Deschamps are o misiune foarte grea (in principiu) cu selectia.
Iar selectia e doar inceputul. Greul urmeaza dupa ce i-ai pus in lot si trebuie sa faci o echipa competitiva.

Totusi am incredere in Franta. E aproape o "superstitie" (vorba vine), dar chestia e ca Franta e in stare sa aiba un rezultat bun chiar in fatza Braziliei (un egal in 90' si sa piarda in prelungiri la un gol diferenta).
"En revanche" poate pierde lejer un meci cu Honduras sau Ecuador...

Mai sunt totusi 3 luni. Fiindca daca ar incepe maine Mundialul atunci nu as avea incredere ca Franta ar trece de optimi (desi n-ar avea meci greu cu Bosnia, dar trebuie sa castige grupa). Dar peste 3 luni Franta poate ajunge sa aiba o echipa de semifinale de Mundial. Depinde doar de francezi... :ok:

Lordul
13th May 2014, 08:14
Kaka , Ronaldinho , Robinho nu au fost convocati pt Brazilia

Belgianul Benteke e accidentat si rateaza mondialul

Eddy DoubleD
13th May 2014, 18:27
Si Isco nu e in lotul Spaniei.

Lordul
13th May 2014, 21:38
Toni , Totti si di Natale nu sunt in lotul Italiei

Xaviesta
13th May 2014, 22:03
Franta fara Nasri :))

Lordul
13th May 2014, 22:15
mare pierdere ?! si Cabaye e incert...

la Chile...Vidal s-a operat

Xaviesta
13th May 2014, 22:18
Nasri e ok din pct de vedere fizic, doar ca nu l-a luat ala. Idiot.

Vidal s-a operat acum o saptamana - 2 dar va fi in lot, cel putin asa am inteles.

YoNuTzz
13th May 2014, 22:30
pe nasri probabil nu l-a luat din cauza caracterului...

Lordul
13th May 2014, 23:05
auzeam ca Vidal ar lipsi intre 4-6 saptamani , ar putea rata primul meci din grupe

Lordul
13th May 2014, 23:16
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/CM+2014/Radamel+Falcao+inclus+in+lista+largita+a+selection atei+Columbiei

Falcao e pe lista

El Pistolero
14th May 2014, 00:44
Iubita lui Nasri a scris pe twitter: "fuck france, fuck deschamps". :))

Modesta echipa Frantei.

Boul ala de Sabella l-a lasat acasa pe Tevez printre altii. L-a luat pe Di Santo. :)) Provizoriu, probabil nici el nu prinde lotul de 23.

La Italia Toni merita sa fie convocat, la ce sezon a avut la Verona. Bine ca a fost convocat circarul de Balotelli.

Belgia si Columbia au echipe bune. Ma astept sa treaca fara mari probleme de grupe.

YoNuTzz
14th May 2014, 01:39
M-am uitat pe loturi...Intradevar, modesta rau echipa Frantei. Nici Anglia nu mi se pare prea ok. Brazilia, culmea, desi e recunoscuta in istorie ca echipa cu cel mai bun atac, anul asta apararea e forta...atacul nu prea...iar de Argentina nu mai zic. de la mijloc in jos e tragedie.

delaparis
15th May 2014, 14:06
Thiago Alcantara accidentat s-a declarat indisponibil pt Spania

Xaviesta
15th May 2014, 14:19
Thiago :nope:

Xaviesta
15th May 2014, 14:20
Boul ala de Sabella l-a lasat acasa pe Tevez printre altii. L-a luat pe Di Santo. :)) Provizoriu, probabil nici el nu prinde lotul de 23.

Boul ala de Sabella nu are nicio treaba cu Tevez. Nu-i nimic, mai ai timp sa inveti.

phife
15th May 2014, 16:53
deci sa lasi acasa cel mai bun atacant al campioanei italiei ( chiar daca e un campionat in scadere) e un lucru bun. In ce context?

El Pistolero
15th May 2014, 17:44
Iar se da expert yonutz ala, de zici ca numai el cunoaste fotbal. Stiu bine care e situatia intre Sabella si Tevez, nu trebuie sa imi dai tu lectii. Chiar si asa, ala tot dovedeste ca e fraier, neconvocandu-l pe Tevez. Zici ca ii echipa lui, nu echipa nationala.

Xaviesta
15th May 2014, 18:12
Iar se da expert yonutz ala, de zici ca numai el cunoaste fotbal. Stiu bine care e situatia intre Sabella si Tevez, nu trebuie sa imi dai tu lectii. Chiar si asa, ala tot dovedeste ca e fraier, neconvocandu-l pe Tevez. Zici ca ii echipa lui, nu echipa nationala.

Aha :)) Poate cauti sa vezi ce probleme are Tevez cu aia de la conducere. A fost decizia lui Tevez sa nu mai joace si nu are legatura cu Messi sau Sabella.

nu ma dau expert, dar ma dor ochii cand iti citesc unele posturi.

delaparis
18th May 2014, 22:26
Mandanda out. Desi a fost selectionat in lista de 23 ca al doilea portar, in ultima etapa a fost accidentat destul de grav la cervicale. Va sta cel putin doua luni deci pt el CM e terminat. A fost inlocuit cu Ruffier de la Saint-Etienne.

Falcao se pare ca nu mai are sanse si in zilele urmatoare va declara forfait

El Pistolero
18th May 2014, 22:40
Falcao a inceput antrenamentele, dar a zis ca nu crede ca poate reintra intr-o forma sportiva decenta pentru a ajuta echipa. Probabil ca va renunta.

delaparis
18th May 2014, 22:57
Este o mare pierdere pt editia asta. Falcao este probabil cel mai bun atacant actual sau cel putin unul dintre cei trei atacanti de top. Prostia lui Ranieri a facut ca sa fie accidentat in Cupa Frantei contra unei echipe de amatori cand se stie ca amatorii intra tare etc ... Monaco avea nevoie de el pt a se califica? Nu cred. :headbang:

Cristyniku
18th May 2014, 23:02
Nu stiu ce a cautat la gluma aia de echipa in primul rand...

delaparis
18th May 2014, 23:05
Trebuia sa vina la PSG. Sunt de accord :D

El Pistolero
18th May 2014, 23:19
A cautat bani, in detrimentul performantei. :D

delaparis
18th May 2014, 23:40
Pai de asta spuneam :D

SwedishMafia
18th May 2014, 23:43
Iubita lui Nasri a scris pe twitter: "fuck france, fuck deschamps". :))

.
am vazut postarile asteia. credeam ca e Tatiana golovin. :D
mandanda e un portar mediocru, asa cum au fost toti portarii frantei in ultimii 100 de ani :D

Cristyniku
19th May 2014, 14:06
A cautat bani, in detrimentul performantei. :D

Mda:groggy:. Nu era ca si cand la echipe cu traditie si istorie n-ar fi primit destui, dar lacomia...Un jucator atat de mare ca el n-ar fi trebuit sa se iroseasca la AS Monaco.
Eu daca as fi fost fotbalist cred ca mi-ar fi placut sa fiu ca Gerrard:floricica:.

El Pistolero
19th May 2014, 16:28
In general jucatorii din afara Europei aleg banii in detrimentul performantei. Si aici mai refer la africani si sud-americani. Asta pentru ca provin in general din familii sarace, iar pentru ei orice ban in plus conteaza.

Lordul
20th May 2014, 16:01
Djibril Cisse (Franța, 2006)

Cu numai câteva zile înainte de plecarea spre Germania, acolo unde avea loc turneul final al Campionatului Mondial din 2006, Franța a disputat un amical contra selecționatei Chinei. La o fază banală, într-un duel cu Zheng Zhi, Djibril Cisse și-a văzut piciorul drept dat peste cap și s-a prăbușit pe gazon, urlând de durere. Verdictul medicilor: dublă fractură de tibie și peroneu.

David Beckham (Anglia, 2010)

După ce a renunțat să mai joace în Europa pentru a merge în liga nord-americană, Beckham a revenit pe Bătrânul Continent, în speranța că va reuși să bifeze ultimul turneu final din carieră, la 34 de ani. Fostul mijlocaș al lui Manchester United și al lui Real Madrid a semnat cu AC Milan, dar ghinionul a făcut ca, înainte cu câteva săptămâni de finalul sezonului, să sufere o accidentare stupidă la tendonul lui Ahile.

Santiago Canizares (Spania, 2002)

Portarul Valenciei a avut parte de, poate, cea mai ridicolă accidentare. Acesta a scăpat o sticlă de parfum pe gresia din baie și un ciob i-a secționat un tendon de la picior. Canizares a devenit indisponibil pentru Mondialul din Japonia și Coreea de Sud, iar Casillas a preluat tricoul de titular de la celebrul portar cu părul oxigenat.

Michael Ballack (Germania, 2010)

Germanul nu a participat la Mondialul din Africa de Sud, după ce în timpul unui meci susținut de Chelsea contra lui Portsmouth a fost accidentat dur de ghanezul Kevin Prince Boateng. Cum selecționatele celor doi se aflau în aceeași urnă la turneul final, la vremea respectivă au existat mai multe discuții cum că intervenția africanului ar fi fost una intenționată.

Emerson (Brazilia, 2002)

Fostul mijlocaș al Romei și al lui Milan a ratat șansa de a deveni campion mondial în Japonia și Coreea de Sud din cauza unei accidentări la umăr suferită la un antrenament.

Angelo Peruzzi (Italia, 1998)

În ultima duminică a lunii mai a anului 1998, chiar înainte de deplasarea la turneul final din Franța, Angelo Peruzzi a fost anunțat de medicul naționalei Italiei că nu va putea face parte din lot din cauza unei accidentări musculare. A fost începutul declinului pentru fostul goalkeeper de la Juventus, titular până atunci în "squadra azzura". Peruzzi a figurat în lotul Italiei la Mondialul din 2006, dar, la 36 de ani, a luat loc doar pe banca de rezerve.

Alfredo Di Stefano (Argentina, 1950, 1954, 1962)

Apărător al culorilor a două mari națiuni fotbalistice, Argentina și Spania, ipostază imposibilă în ziua de astăzi, Di Stefano nu a reușit să joace la nici măcar un turneu final de Campionat Mondial. Întâi, în Brazilia 1950 a lipsit din motive politice, în 1954 din cauza unei suspendări, iar în 1962 din cauza unei probleme musculare. Cu adevărat ghinionist.

Romario (Brazilia, 1998)

Pe 2 iunie 1998 o lume întreagă asista cu sufletul la gură la conferința de presă susținută de selecționerul brazilian Mario Zagallo. Acesta anunța la acea vreme forfait-ul lui Romario, golgheterul ediției din 1994 a Campionatului Mondial. Acesta suferise o accidentare la gamba dreaptă chiar înainte de turneul francez și a primit vestea cu lacrimi în ochi, conștient că la 32 de ani a fost ultima lui șansă de a mai îmbrăca tricoul "auriverde" într-o competiție de asemenea importanță.

Robert Pires (Franța, 2002)

Omul care a avut o contribuție decisivă la titlul european cucerit de "cocoși" în 2000 a lipsit doi ani mai târziu, la Mondialul din Japonia și Coreea de Sud. Robert Pires s-a accidentat la genunchi (ruptură de ligamente încrucișate) într-un meci jucat de Arsenal și astfel nu a mai putut bifa încă un turneu final. Sylvain Wiltord a fost chemat în locul lui, iar Franța a părăsit competiția încă din faza grupelor.

Daniel Passarella (Argentina, 1986)

În 1978, Passarella a fost căpitanul de fier al selecționatei Argentinei care reușea să cucerească titlul mondial pe propriul teren. Opt ani mai târziu, acesta rata șansa de a-și ajuta conaționalii în drumul spre un nou trofeu suprem, sarcină care îi revenise lui Diego Armando Maradona.

Lordul
20th May 2014, 16:01
Mandanda e incert

delaparis
20th May 2014, 16:19
Mandanda e out, nu e incert. Ruffier a fost chemat in lista de 23

bogdan_nj
20th May 2014, 22:41
Alfredo Di Stefano (Argentina, 1950, 1954, 1962)

Apărător al culorilor a două mari națiuni fotbalistice, Argentina și Spania, ipostază imposibilă în ziua de astăzi, Di Stefano nu a reușit să joace la nici măcar un turneu final de Campionat Mondial.

Diego Costa poate ?!?!?!

bogdan_nj
23rd May 2014, 02:04
Luis Suarez e incert.

SwedishMafia
23rd May 2014, 12:37
landon Donovan n-a fost convocat de klinsmann :)) presa de sport din America e socata :happy

Lordul
23rd May 2014, 21:23
Suarez va juca...va rata primul meci probabil

El Pistolero
28th May 2014, 14:15
S-a rupt si Van der Vaart si va rata CM. :mda:

Lordul
1st June 2014, 09:51
Montolivo are fractura de tibie si e out de la CM

Carvajal nu a fost inclus in lotul de 23

phife
1st June 2014, 10:03
Montolivo era un jucator important pentru italieni. Nasol , era printre putinii italieni cu un stil de joc frumos

dextercioby
1st June 2014, 10:08
Nu pot sa spun decit ca Spania nu va avea un numar par de picioare la Mondiale.

bogdan_nj
1st June 2014, 13:30
Are vreunul 3 picioare ? :D

Lordul
1st June 2014, 14:44
Gundogan si Bender rateaza si ei mondialul , primul probleme la coloana , al doilea probleme musculare

Cristyniku
1st June 2014, 15:54
Montolivo are fractura de tibie si e out de la CM

Moooor:headbang:. Italia:((.

bogdan_nj
1st June 2014, 18:45
Se rup europenii pe capete

Lordul
1st June 2014, 20:02
obositi dupa atatea meciuri oficiale

bogdan_nj
1st June 2014, 21:05
Asa e. E trist sa te accidentezi chiar inainte de Mondial.

delaparis
1st June 2014, 23:04
Mai e si vina selectionerilor care nu au décis inca lista de 23 si au inceput amicalele cu jucatori in concurenta. Jucatorii forteaza pt a-si castiga locul si se accidenteaza, normal in perioada asta de pregatire.
Tipic aici Prandelli a pus presiune pe mijlocasi unde erau 8 jucatori pt sa zicem 4-5 locuri. Si cand ne gandim ca Pirlo si Motta au locul asigurat, Monto, Verratti, De Rossi si ceilalti au fost onligati sa riste mult pe ultima 100 metri.

Xaviesta
1st June 2014, 23:14
De Rossi o sa fie titular fara probleme.

delaparis
1st June 2014, 23:33
Daca nu se accidenteaza si el :D

Serios, nu stiu, nu sunt sigur. Sunt foarte multi buni la mijloc in echipa Italiei, probabil cel mai bun mijloc de la CM.

Xaviesta
1st June 2014, 23:37
lol :)) stai calm ca nu e cel mai bun.

De Rossi e nr.1 la mijloc in echipa Italiei la ora asta, e cu 2 clase peste Motta, Verratti, Marchisio, iar Pirlo a scazut foarte mult sezonul asta.

delaparis
1st June 2014, 23:48
Totul se dezbate si e parerea ta. Dar eu nu sunt de accord cu "peste doua clase" mai ales la Motta care este la apogeu.
De Rossi e bun, chiar foarte bun, precizez ca sa nu fiu inteles gresit.

Xaviesta
1st June 2014, 23:51
Ia zi, Ribery o sa fie titular, nu?:D

Nadalfan
1st June 2014, 23:54
De Rossi-Motta-Pirlo e un mijloc extraordinar.Nu stiu daca e cel mai bun dar cu siguranta e peste marea majoritate a echipelor.De ex. e peste Brazilia,Portugalia sau Franta cu siguranta.Nu stiu cum vor juca nemtii.
Cel mai bun mijloc probabil il au spaniolii.Dupa ei,eu ii vad pe italieni.

A,era sa uit.Accidentarea lui Montolivo n-are nicio legatura cu oboseala,cu fortatul sau cu chestii de genu' asta.E pur ghinion.Daca avea vreo accidentare musculara mai puteai sa aduci vorba de oboseala sau asa ceva,dar la o fractura de tibie nu e loc de asta.Nici picioru nu prea l-a bagat tare la faza respectiva :))

delaparis
1st June 2014, 23:56
Ia zi, Ribery o sa fie titular, nu?:D

Aici e o mare enigma. Se pare ca e accidentat serios la spate dar nimeni nu indrazneste sa-l excluda din lot. Deschamps spera sa fie apt pt CM dar e problematic.
Un jucator care nu e in stare sa joace un minut la 15 zile de la inceputul competitiei e clar out. Pt mine nu se poate conta pe el.

dextercioby
2nd June 2014, 00:07
Are vreunul 3 picioare ? :D

Nu, dar cica l-au luat pe Diego Costa care e-ntr-un picior din martie incoace. :D

delaparis
3rd June 2014, 16:22
Oficial, Falcao nu va participa.

Ribery mai are cateva zile pana la decizie. Deschamps a dat limita la meciul cu Jamaica de duminica. Daca nu e apt sa joace titular atunci va parasi lotul.

Lordul
4th June 2014, 09:24
pacat de Falcao...

Ribery va trage cu dintii mai ales ca citisem ca pt el ar fi ultimul mondial

El Pistolero
6th June 2014, 17:11
Ribery si Granier out de la Franta.

Lordul
6th June 2014, 17:49
si Giuseppe Rossi de la italieni

delaparis
6th June 2014, 21:48
Ribery si Granier out de la Franta.

Vai de capul lui Deschamps. Daca Ribery era clar ca nu avea sanse, acum si Grenier...
Nu mai are jucatori creativi in echipa si in plus s-a incapatanat cu Nasri. :rolleyes:
Daca nu va avea rezultate cat decat o sa fie desfiintat de presa franceza ... si engleza :)

Lordul
6th June 2014, 21:54
va avea ! ai sa vezi....Aragones nu l-a luat pe Raul la Euro 2008 si i-a iesit....Deschamps avea muncitori la echipa la OM cand i-a dus in sferturile U.C.L

delaparis
6th June 2014, 21:59
De acord cu tine. Dar aici Deschamps a pariat pe Ribery de la inceput si a pierdut. Sunt sigur ca a crezut in dorinta de revansa a acestuia fata de Ballon d'or etc ... deci a preferat sa-l lase pe Nasri desi e clar cel mai in forma jucator francez de talent in acest moment.

YoNuTzz
6th June 2014, 22:08
Pentru francezi mai apare din cand in cand si asa numita karma :D

delaparis
6th June 2014, 22:16
Franta are un fotbal nebun. Am mai zis asta si inainte de returul cu Ucraina si nu m-a crezut nimeni.
Fotbalul francez e capabil de orice. Poate bate Brazilia sau orice echipa de top in forma maxima dar poate pierde si cu Qatar :D

Xaviesta
7th June 2014, 00:49
Reus e out

phife
7th June 2014, 00:56
nu e inca sigur

Xaviesta
7th June 2014, 11:27
Cel putin 2-3 saptamani e out sigur. Neymar a stat o luna pentru asa ceva

Raiden
7th June 2014, 12:27
Pacat. Mizam pe el ca va face o figura frumoasa la acest mondial. Nu stiu cum se face, dar parca toti jucatorii importanti se accidenteaza inainte de mondial.

phife
7th June 2014, 12:40
pacat. cea mai importanta absenta.

El Pistolero
7th June 2014, 13:18
Mda...multe absente importante de la acest mondial. Tare cred ca o sa fie un turneu final foarte slab.

phife
7th June 2014, 14:26
multe absente importante.. sa fim seriosi , mereu au fost absente.
turneu final foarte slab..?

resita
7th June 2014, 14:26
parca acest turneu e blestemat, prea multi jucatori sunt accidentati.

sa fie devina antrenorii care programeaza amicale desturi de "tari" inainte de turneu pt. definitivarea loturilor iar jucatorii forteaza pe ultima suta de metri sau sa fie devina programul competitional prea incarcat

oricare ar fi motivul e pacat ca avem atatia accidentati

El Pistolero
7th June 2014, 14:40
multe absente importante.. sa fim seriosi , mereu au fost absente.
turneu final foarte slab..?

Absente au fost, dar aici e vorba de cat de importante sunt.

Sunt mai multe cauze pentru care cred ca va fi un CM slab:

Caldura mare din zona aia, fus orar diferit pentru mai toate echipele si in special pentru cele europene, multi jucatori obositi dupa un program infernal in acest sezon, etc. Cred ca multi dintre jucatori ar fi preferat sa plece in vacanta dupa terminarea sezonului.
Plus ca in ultimii ani parca nivelul echipelor de top e in scadere. Multe echipe au trecut prin reconstructie in ultimii ani: Franta, Italia, Olanda, Brazilia.
S-au dus vremurile cand erau 5-6 echipe la un nivel fantastic, cu jucatori de clasa mondiala.

Lordul
7th June 2014, 16:42
Reus e si el out...

bogdan_nj
7th June 2014, 19:58
Absente au fost, dar aici e vorba de cat de importante sunt.

Sunt mai multe cauze pentru care cred ca va fi un CM slab:

Caldura mare din zona aia, fus orar diferit pentru mai toate echipele si in special pentru cele europene, multi jucatori obositi dupa un program infernal in acest sezon, etc. Cred ca multi dintre jucatori ar fi preferat sa plece in vacanta dupa terminarea sezonului.
Plus ca in ultimii ani parca nivelul echipelor de top e in scadere. Multe echipe au trecut prin reconstructie in ultimii ani: Franta, Italia, Olanda, Brazilia.
S-au dus vremurile cand erau 5-6 echipe la un nivel fantastic, cu jucatori de clasa mondiala.

Au fost absente si la alte editii numai ca atunci nu era twitereala si facebuceala asta de acum. Cu atatea stiri aruncate spre noi zi si noapte avem impresia ca totul e la o dimensiune mai mare.

Campionate lungi si obositoare au fost si in alti ani deci nu prea vad de ce anul asta ar fi diferit.

E caldura si umiditate mare doar in anumite orase din Brazilia deci doar cateva meciuri din grupe vor fi afectate.

Faptul ca nu mai avem un grup foarte restrans de echipe de top va face acest mondial chiar mai interesant si mai spectaculos.

dextercioby
8th June 2014, 03:25
Mda, Marco Reus will be out for the summer*. :( Poate ca va reveni in Supercupa Germaniei (cu Lewandowski in tabara cealalta :D). Mda, pacat pentru el, pentru prietenul lui pitic Goetze cu care ar fi facut o pereche buna. Acum practic il obliga sa joace mai bine, decit oricum ar fi facut-o. Germania n-are decit 1 mijlocas central ofensiv pentru tot turneul, pe Mueller vazindu-l ca alternativa la Klose si la Volland, iar pe Schuerrle alternativa la Podolski. S-a dus dracului planul lui Loew. Podolski si Oezil trebuie sa faca deranj pe benzi, n-au incotro. Sau Kroos, Khedira sau Schweini sa-si descopere o latura mai ofensiva.

*Der Dortmunder hatte sich am Freitag in Mainz im Länderspiel gegen Armenien ein Teilriss der vorderen Syndesmose oberhalb des linken Sprunggelenks zugezogen

Cristyniku
8th June 2014, 09:47
Vaaaai nu:(. Pana acum cand citeam Reus il vedeam pe Goetze. I-am incurcat:)). Cu Goetze n-aveam treaba, dar pe Reus si eu asteptam sa-l vad:(. Imi pare tare rau de el.

phife
8th June 2014, 10:22
oltene, le-ai facut ***** numele baietilor

resita
8th June 2014, 11:18
Mda, Marco Reus will be out for the summer*. :( Poate ca va reveni in Supercupa Germaniei (cu Lewandowski in tabara cealalta :D). Mda, pacat pentru el, pentru prietenul lui pitic Goetze cu care ar fi facut o pereche buna. Acum practic il obliga sa joace mai bine, decit oricum ar fi facut-o. Germania n-are decit 1 mijlocas central ofensiv pentru tot turneul, pe Mueller vazindu-l ca alternativa la Klose si la Volland, iar pe Schuerrle alternativa la Podolski. S-a dus dracului planul lui Loew. Podolski si Oezil trebuie sa faca deranj pe benzi, n-au incotro. Sau Kroos, Khedira sau Schweini sa-si descopere o latura mai ofensiva.

*Der Dortmunder hatte sich am Freitag in Mainz im Länderspiel gegen Armenien ein Teilriss der vorderen Syndesmose oberhalb des linken Sprunggelenks zugezogen

aceasta accidentare chiar pica rau pt. nemti, mai ales ca atacul lor este asa cum este la acest CM acum l-au mai pierdut si pe Reus.

Sir. Eko
8th June 2014, 11:45
aceasta accidentare chiar pica rau pt. nemti, mai ales ca atacul lor este asa cum este la acest CM acum l-au mai pierdut si pe Reus.

Lu lu lu ! Lukas Podolski !

resita
8th June 2014, 12:17
hai sa fim seriosi, in acest moment germania are cel mai slab atac din ultimii 10-15 ani.

phife
8th June 2014, 13:07
da. schürle insa e capabil de nebunii . podolski inca e decent. ozil, muller si kroos dar si gotze sunt world class . parca nu arata asa rau.

Xaviesta
8th June 2014, 15:46
Jordi Alba s-ar putea sa rateze meciul cu Olanda. Alexis are ceva probleme la umar si s-ar putea sa rateze meciul cu Australia

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10429818_824535394231991_6160254798887067664_n.jpg

phife
8th June 2014, 15:55
7 pagini de accidentati.
Cea mai grea ramane cea a lui Reus.:(
amicalele astea sunt mizerabile dupa atatea meciuri.

Xaviesta
8th June 2014, 16:40
Falcao > Reus imo.

phife
8th June 2014, 17:19
neah. Falcao are o varsta , e varf si columbia nu era o echipa cu pretentii.

Xaviesta
8th June 2014, 17:28
Are doar 28 de ani si era cel mai bun ST din lume pana sa se accidenteze. Columbia e foarte underrated, au o echipa chiar buna. Reus e bun dar Germania nu statea in el.

dextercioby
8th June 2014, 18:08
oltene, le-ai facut ***** numele baietilor

Pff, nu pot sa scriu Umlaut. :D

dextercioby
8th June 2014, 18:11
hai sa fim seriosi, in acest moment germania are cel mai slab atac din ultimii 10-15 ani.

Cu Kiessling si Gomez acasa, tot batrinelul Klose sa-i scoata. :D Numai sa ii dea Lahm destule centrari.

phife
8th June 2014, 18:11
Are doar 28 de ani si era cel mai bun ST din lume pana sa se accidenteze. Columbia e foarte underrated, au o echipa chiar buna. Reus e bun dar Germania nu statea in el.

Columbia nu e unrrated , dupa mine e overrated pentru ca sunt multi care le dau sanse prea mari. E adevarat ca vor juca in mediul lor , au ceva nume importante dar nu sunt o echipa care sa prinda ..sferturile spre exemplu.
Germania nu statea in Reus , dar avea o imensa nevoie de el.

El Pistolero
8th June 2014, 20:30
Klose a fost adus pentru a bate recordul lui Ronaldo. Cred. :D

Poate merita si Gomez sa fie in lot, chiar daca a revenit recent dupa accidentare. Iarasi surpinzator e faptul ca a fost chemat Volland in detrimentul lui Kiessling.

phife
8th June 2014, 21:21
da.
kiessling iminamente necesar.

Eddy DoubleD
8th June 2014, 23:30
Il adaugam si pe Debuchy la lista? Cica are fractura de tibie.

delaparis
8th June 2014, 23:34
Nici vorba. Are o vanataie in meciul de azi in prima repriza.
Apoi nicio pierdere. Jallet e mult mai bun pe post :)

Eddy DoubleD
10th June 2014, 18:37
3 luni sta Reus. Ce kkt...

duddy
10th June 2014, 18:43
Vidal cica nu ar juca primul meci..

Lordul
11th June 2014, 12:45
e in pericol sa rateze tot turneul !

phife
11th June 2014, 14:01
asta ar fi inca o pierdere grea.
reus, ribery, falcao , walcott, gündogan, strootman, thiago, mandanda, montolivo, van der vaart, bender (lars) accidentati + neconvocari precum cea a lui nasri ,kießling etc... asa recapituland scurt. nume mari, mari de tot.

ducus
12th June 2014, 08:01
Scolari parca si-a pierdut mintile, macar de la Dunga in 2010 cand l-a lasat acasa pe Ronaldinho n-aveam pretentii, da' sa-l lasi acasa si la al doilea mondial pe omul care pe vremuri cucerea intreaga lume e prea mult, e nedrept! Chiar daca a intrat intr-un con de umbra si nu mai are prestatia de altadata, era totusi un om util care putea da chiar si goluri. Sau sa-l lasi acasa pe Robinho, totusi...
E adevarat, ca trebuie sa aduci si sange tanar in echipa, s-o reimprospatezi pt. urmatorul ciclu, dar totusi, cand ai o ocazie doar la 4 ani pt. ca participi doar la mondial (nu si la europene ca tarile UEFA), sa-ti bati joc de fani chiar in halul asta...s-a vazut ce dezastru a fost Brazilia in 2010, ciuca batailor...

TheIceMan
12th June 2014, 19:21
Arjen Robben injured in practice

Dutch star Arjen Robben injures his ankle during Thursday morning practice.

Jun 12, 2014

phife
12th June 2014, 19:22
nu se poate..

TheIceMan
12th June 2014, 19:26
nu se poate..

se vede la voi?

http://www.cbc.ca/sports-content/soccer/video/#id=2464392386

Freek
12th June 2014, 20:09
Vai. Nu se poate :nope: Nu se vede Iceule.

Eddy DoubleD
12th June 2014, 20:15
Iar a intrat ala tare la el? :))

TheIceMan
12th June 2014, 20:18
corectat:
Wesley Snejder injured in practice

Dutch star Wesley Snejder injures his ankle during Thursday morning practice.

Jun 12, 2014

Video este fara comentariu 57 secunde, se vede Snijder accidentat usor si antrenorul discutand cu el. Cred ca nu e nimic de ingrijorat totusi.

TheIceMan
12th June 2014, 20:27
cred ca cbc cauta ceva senzational

Freek
12th June 2014, 20:29
Deci sa nu ne agitam, da? :D

TheIceMan
12th June 2014, 20:34
Da, absolut. Cred ca un junior de la CBC care nu prea se pricepe la soccer a vazut pe undeva video de la antrenamentul olandez, Sneijder calcand stramb, chestie care se intampla de o suta de ori intr-un meci si gata stirea! ba, l-a mai si confundat cu Robben cand a pus titlul.

phife
12th June 2014, 20:39
:happy :happy :happy

Freek
12th June 2014, 20:46
Da, absolut. Cred ca un junior de la CBC care nu prea se pricepe la soccer a vazut pe undeva video de la antrenamentul olandez, Sneijder calcand stramb, chestie care se intampla de o suta de ori intr-un meci si gata stirea! ba, l-a mai si confundat cu Robben cand a pus titlul.

Rau e pe acolo. La noi era deja reactor sef probabil :D. La cancan.
Bine ca n-a patit ceva Robben. :yes:

delaparis
12th June 2014, 22:03
Azi in conferinta de presa medicul echipei Frantei a tunat si fulgerat pe Bayern in legatura cu gestiunea cazului Ribery.
Se pare ca este accidentat inca din noiembrie dar in loc de tratament si repaus clubul a fortat jucatorul cu injectii anesteziante pt a juca si a atinge obiectivul echipei. Trebuia campionat si CL deci au pus in pericol sanatatea jucatorului pt astea.
Se pare ca aceste actiuni au avut un efect pervers la sfasit de sezon si spatele lui Ribery s-a intepenit serios si nicio injectie nu mai avea efect. Accidentarea s-a agravat deci si se pune problema la 31 de ani daca jucatorul isi va termina cariera asta vara. :rosu:

phife
12th June 2014, 22:06
Azi in conferinta de presa medicul echipei Frantei a tunat si fulgerat pe Bayern in legatura cu gestiunea cazului Ribery.
Se pare ca este accidentat inca din noiembrie dar in loc de tratament si repaus clubul a fortat jucatorul cu injectii anesteziante pt a juca si a atinge obiectivul echipei. Trebuia campionat si CL deci au pus in pericol sanatatea jucatorului pt astea.
Se pare ca aceste actiuni au avut un efect pervers la sfasit de sezon si spatele lui Ribery s-a intepenit serios si nicio injectie nu mai avea efect. Accidentarea s-a agravat deci si se pune problema la 31 de ani daca jucatorul isi va termina cariera asta vara. :rosu:

iti dai seama cat ***** poate sa manance medicul echipei frantei?

delaparis
12th June 2014, 22:11
Nu poate spune tampenii la nivelul asta in conferinta de presa deoarece se expune la urmariri in justitie.

phife
12th June 2014, 22:41
bayern avea campionatul castigat de la inceput. crezi ca nu puteau sa joace 10-15 meciuri in campionat fara ribery? poate il fortau in ucl desi nu cred.

phife
13th June 2014, 00:24
cica s-ar fi accidentat cr la genunchi

Cristyniku
13th June 2014, 00:44

Nuuuuuuuuuu:(((((((((((((((((.

Shinnok
13th June 2014, 00:47
Ma gandesc sa schimb titlul topicului in "Lista jucatorilor disponibili pentru CM". Ar fi mai putine nume de scris.

Lordul
13th June 2014, 01:16
:))))))))

buna asta

Eddy DoubleD
13th June 2014, 01:19

Fabricile de gel au intrat in panica:o:

Lordul
13th June 2014, 01:28
a parasit antrenamentul in lacrimi

Freek
13th June 2014, 01:33
I-a intrat gelu' in ochi?

Nah i kid i kid.

Cristyniku
13th June 2014, 01:36
a parasit antrenamentul in lacrimi

Nooooooh, deci daca Ronaldo nu joaca, Mondialul n-o sa mai aiba niciun farmec pentru mine:(.

Raiden
13th June 2014, 01:42
Mundial du Brasiu sem Criscianu Runaldu.

Catalanul
13th June 2014, 01:51
https://pbs.twimg.com/media/Bp9h6tBCQAAUr80.jpg

Cristyniku
17th June 2014, 22:58
Coentrao rateaza restul Mondialului.

Lordul
18th June 2014, 11:37
si Eto'o