PDA

View Full Version : Vlad Chiriches



delaparis
26th December 2013, 22:43
"Nu intelegem ce face pe teren, nu ataca la minge si este lent", au comentat cei de la Sky Sports.

http://www.onlinesport.ro/fotbal/stranieri/chiriches-huiduit-in-anglia-si-pus-la-zis-de-presa-nid-103546/

Nici unii dintre noi nu intelegem ce cauta la nationala si de ce ajuta adversarele lui Tottenham sa nu piarda :)

tifosi
17th January 2014, 18:47
Eu nu inteleg de ce pe site-ul lui Tottenham inca mai voteza toti tiganii stelisti de prin spania, italia, ferentari sau ghencea si iese mereu jucatorul meciului, chiar daca joaca sau nu joaca.

Julio_Zane
18th January 2014, 12:32
nici eu nu inteleg de ce se comenteaza degeaba la subiecte de *****.

messi19
19th January 2014, 18:39
nici eu nu inteleg cum poate cineva la 44 de ani sa bata atata campii.

Julio_Zane
19th January 2014, 21:01
Chiriches e bun,dar nu foarte bun.Merita la Tottenham.O echipa de top 6 din Premier League,sau top 4 din Franta,maxim.

%%%
30th January 2014, 08:55
Din nou jucatorul meciului! Bine Chiri, singurul care a tinut steagul sus aseara.

miril
30th January 2014, 10:31
Absurd ce spui. A gresit decisiv la primul gol. Lloris, Rose pana la eliminarea nemeritata, ca sa numesc cativa de la Spurs, chiar si Demble, pana la schimbare, clar peste roman. A inceput sa-mi para rau ca Chirichies joaca la Tottenham caci intru in contact cu presa roamnesca si nu numai care face din orice miscare a jucatorului un tabloid.

Sir Black
30th January 2014, 15:40
So...nu a mai iesit omul meciului?

miril
30th January 2014, 16:18
Ce subtil! QED!

messi19
30th January 2014, 19:31
la primul gol a fost prins pe calcaie si l-a scapat pe Aguero.
la penalty mingea trece prin fata lui si el sta si se uita la ea ca boul. mingea ajunge la Dzeko...etc etc
la golul de la corner, fuge din zona lui total aiurea. nu avea nici un sens sa fuga dupa o minge centrata in alta zona.
el cand sare la cap...nu sare la cap. se baga cumva sub jucatorul advers si incearca sa il incomodeze. nu umar la umar, sau cumva din lateral, avand in vedere ca nu e prea inalt. pur si simplu se baga sub adversar.
a avut cel putin doua faze aseara in care 3 fundasi erau pe o linie si el era la mama dracului. in conditiile in care mingea era la adversari. in zona unde trebuia sa fie el ajungand mingea si creanduse ocazii.

pana acum ziceam ca e ok. insa aseara a fost pur si simplu varza. Agureo facea ce voia cu el.
abia astept sa revina Verto :(

Aurel.D
31st January 2014, 15:53
Știe cineva de ce ditamai plăvanul habar nu are de jocul de cap?

cristy1110
2nd February 2014, 14:10
nu este foarte inalt...are 1,83m inaltime...au mai fost si altii mai inalti care nu aveau o detenta prea grozava..referitor la meciul cu City , nu ii disparusera complet aburii alcoolului , de asta a avut prestatia pe care a avut-o..de bine de rau mai avem si noi cate un fotbalist la cate o echipa mai acatarii si pana nu il facem tocanita nu il lasam...sper sa dea faliment toate ambele ziare de sport din romania(unul este pe aproape)..

10_koln
5th February 2014, 13:24
Nu va mai juca așa de mult, zilele sunt numărate. O să fie un jucător pus pe hârtie doar.

razvan_creator
9th February 2014, 16:12
"Marele" Chiriches nu mai prinde nici lotul?? Probabil e o stratagema ca sa nu-l cumpere Chelsea, Real sau Barca.

Leo
9th February 2014, 22:29
Curat ghinion.

miril
10th February 2014, 09:30
Prostii dambovitene. Chirichies este accidentat la spate, fara o perioada determinata. Oricum, cine stie pe Spurs stie ca Vlad este numarul patru din patru pe pozitia de fundas central.

http://www.physioroom.com/news/english_premier_league/epl_injury_table.php

phife
10th February 2014, 23:39
"Marele" Chiriches nu mai prinde nici lotul?? Probabil e o stratagema ca sa nu-l cumpere Chelsea, Real sau Barca.

mananci rahat. daca nu juca la Steaua il lingeai acum

razvan_creator
11th February 2014, 22:46
Te las pe tine sa lingi ca te pricepi.

phife
12th February 2014, 15:31
vorbe de om fara replica.
nu e chiriches vreo lumina dar nici nu e un jucator de duzina sau un anti-talent

%%%
23rd February 2014, 21:13
Greu fara el!

miril
24th February 2014, 09:35
Greu fara Kaboul, nu fara el.

%%%
30th March 2014, 21:19
Greu cu Kaboul. Greu fara Vladiator.

miril
31st March 2014, 12:39
Greu fara antrenor.

tifosi
2nd April 2014, 01:00
asta mai joaca pe undeva? a mai fost omul meciului pe undeva? am auzit ca joaca pe la juniori... :)) vladiatorul...

miril
2nd April 2014, 09:38
Nici chiar asa. Hai sa uitam ca a jucat la Steaua. A fost accidentat o luna si. Are calitati.

carlo
27th August 2014, 22:19
Considerat candva cel mai bun jucator roman,Chiriches s-a facut de cacao in Premier League..pana la urma de ce s-a dus in Anglia?Numai ca sa-si cumpere masina de 100000 de euro?Ca asta a fost cea mai importanta stire despre el de cand joaca la Tottenham.

miril
28th August 2014, 00:10
Si-a reluat antrenamentele de doua saptamani dupa patru-cinci luni de absenta daortae unei accidentari la spate deci nu are cum sa se faca de cacao nejucand. Este in lotul pentru returul cu Limassol, de maine.

carlo
28th August 2014, 10:44
Si-a reluat antrenamentele de doua saptamani dupa patru-cinci luni de absenta daortae unei accidentari la spate deci nu are cum sa se faca de cacao nejucand. Este in lotul pentru returul cu Limassol, de maine.

Aha,si inainte de accidentare a rupt gura targului?
Miril,noi romanii suntem artisti in a gasi o scuza!De-asta merge totul struna.

miril
28th August 2014, 11:49
Stai putin Carlo, sa revedem situatia in ansamblu. Spurs a avut un sezon oribil, cu doi antrenori demisi si sapte jucatori noi in EPL care nu au avut cum si cand sa se integreze, deci e greu sa-i judeci cam ce valoare au. Personal nu am fost pentru ca fostul stelist sa vina la Spurs dar a avut un inceput bun la Tottenham apreciat de suporteri, unde si-a aratat calitatile, apoi a facut vreo doua meciuri catastrofa unde s-a aliniat celorllalti coechipieri ca in final sa se...accidenteze. Pe scurt, sa vedem ce va face de acum incolo mai ales ca, cel putin la prima vedere, noul antrenor ne da sperante pentru o prestatie mult mai buna fata de anul trecut.

carlo
28th August 2014, 13:15
Parerea mea este ca nici un jucator roman nu face fata in PL!Deci nici Chiriches!Daca luam numai conditia fizica...sezoanele sunt lungi in Anglia,mentalitatea romanului este ca in ziua de Craciun el trebuie sa manance sarmale,nu sa joace fotbal.
Aia care pleca la arabi sunt in fond baieti destepti,isi dau seama ca nu pot face performanta la nivel inalt,deci macar sa ia niste bani...

miril
28th August 2014, 15:36
Am comentat si eu asta in alta parte pe "Anglia" dar deocamdata nu mentalitatea l-a tradat. Ar fi motivat si de faptul ca prietena lui studiaza la universitate in Londra iar el se exprima coerent si destul de bine in engleza, deci nu-i un baiat prost. Deci sa mai avem putintica rabdare. Oricum, nu va fi titular ci va juca foarte probabil in cupele interne si internationale, Europa League in cazul lui Spurs.

Stifi Jamaicanu
28th August 2014, 18:25
Păcat că nu a revenit mai repede să profite de accidentarea lui Walker, e peste Kaboul, care cred că va pleca, acum că a venit și Fazio.

miril
2nd September 2014, 09:11
Ce face Vlad in timpul...mai liber:

http://www.thetottenhamway.com/2014/09/02/video-get-deadline-day-watching-vlad-chiriches-wedding-video/

polat
13th October 2014, 16:13
un fotbalist umflat cu pompa de presa de pe dambovita.campionatul din anglia e o palarie prea mare pentru el.si cand te gandesti ca aceasi mass-media il daea la chelsea ca in vrea murinho.ce gluma buna!

Stifi Jamaicanu
8th November 2014, 19:27
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Premier+League/Chiriches+este+dorit+de+Wenger+la+Arsenal+Londra+

Urmașul lui Sol Campbell =))

miril
14th November 2014, 23:45
Aiurea, daca pleaca pleaca in Italia.

Sir. Eko
31st July 2015, 10:08
Gata si cu Vlad in Anglia. Era clar ca nu o sa faca fata. Dar tot cred ca nu ii un jucator chiar atat de slab pe cat a jucat la Tottenham.

miril
31st July 2015, 11:24
Si eu zic la fel. Nu a jucat rau in prima parte a sezonului trecut la Spurs dar s-a accidentat si... Restul este istorie. Seria A i se potriveste mai bine decat EPL. Bafta!

Sir. Eko
31st July 2015, 17:03
Ha. Comentariu despre el de la un fan Spurs.

He's like that annoying kid on your team that was a defender but in his mind was the best striker on the planet.