PDA

View Full Version : Hochei pe gheata



JJ
22nd December 2013, 03:02
Se anunta o competitie de foc aici. NHL ia ca de fiecare data pauza.
Avem deja din grupele preliminare cateva dueluri importante: SUA si Rusia sunt in grupa A, finalistele CM de anul trecut - Suedia si Elvetia - sunt in grupa C impreuna cu Cehia, in B Canada asteapta Finlanda.

La feminin afacere in doi: Canada vs USA.

YodaRo
3rd January 2014, 22:49
de data asta participa NHL players deci va fi mai tare decat campionatul mondial cand nu au participat cei din playoff.

e cam greu de spus cine va castiga.
Valoric Canada desi IIHF ii coteaza parca pe locul 5. Parerea mea e ca nu formeaza o echipa fiind prea multe vedete si orgolii.
Suedia are team de joaca de mult timp impreuna.
Rusii desi sunt gazde cred ca nu vor lua aurul pentru ca russian style, run and gun nu mai e la moda. Parca vad ca o sa isi dea aere de vedete incepand cu Ovechkin, Malkin &co.
USA poate lua de ex argintul si furniza o surpriza.
Ma hazardez si spun si eu ca Suedia va castiga pentru ca e o echipa echilibrata si are defense plus un portar Lundqvist care e de top desi in ultimul timp a cam prins muste.

Aurel.D
12th January 2014, 21:16
Scuzați off topicul, dar vroiam să fac o observație fonetică. :) Tot aud spunându-se Soci, cu "i" scurt ca în cuvintele românești "roci" sau "scoici". De fapt denumirea localității se citește corect Socii, litera "i" pronunțându-se mai lung.
Asta ca fapt divers. Continuați! :)

snookerinfo
13th January 2014, 01:00
Canada

Jerome LeBanner
14th January 2014, 16:11
Rusii sunt cei mai insetati de victorie. Din pacate, Mozyakin, unul dintre cei mai spectaculosi jucatori, nu este inclus in lotul privizoriu. singura sansa pt. el ar fi ca, pana pe 27 ianuarie, sa se accidenteze un atacant ca sa poata sa ii ia locul.

TheIceMan
22nd January 2014, 00:26
Canada :ok:

Foarte posibil, desi nu cred ca le priieste aerul rusesc, plus ca e posibil ca gazdele sa fie ajutate.

la Torino au facut rahatul praf dupa ce luasera aurul de sub nasul american la Salt Lake, acu' e cam la fel.

Jew
4th February 2014, 10:21
Gotta stick with the USA ;)

Gabriel
6th February 2014, 21:37
Eu ca intotdeauna sunt fanul Republicii Cehe. Pacat ca nu a fost trecuta in sondaj. Cehii sunt prea legendari ca sa fie trecuti la altii :D

JJ
7th February 2014, 18:57
La canadieni, Stamkos e inlocuit pe ultima suta de metri de Marty St. Louis.
Henrik Sedin e si el accidentat si nu va juca la Sochi.
Cehia? E la si altii. O sa-i vezi miercuri cu Suedia. Jagr are 42 de ani! Iar antrenorul il lasa pe Hudler acasa si il ia pe Nedved, tot de 42 de ani, in lot?

Gabriel
7th February 2014, 23:42
L-au selectionat si pe Dominik Hasek? :D

Jew
8th February 2014, 12:48
Stiti cumva la noi pe ce post se transmit meciurile,asta daca se transmit?

Gabriel
8th February 2014, 13:06
pe TVR. de exemplu miercuri de la ora 19 in direct pe TVR1 avem Cehia-Suedia in comentariul inegalabilului Emil Hossu Longin.

liverpool-kid
8th February 2014, 14:46
dar de slovaci nu zice nimeni nimic?

Gabriel
8th February 2014, 14:51
sau de Elvetia, finalista de anul trecut a mondialelor.

JJ
8th February 2014, 23:32
Elvetia si Slovacia? Probabil sferturi aici.

yodaro.
10th February 2014, 18:15
Incepe turneul de Hockey, de remarcat ca vin vedetele din NHL care s-a oprit pe perioada Olimpiadei.
Acest turneu e echivalentul CM din Brazilia de la fotbal, la CM de Hockey de anul trecut nu au participat jucatorii din NHL Play-off la timpul acela.
E ultimul an in care mai participa jucatorii NHL la o olimpiada...va fi un turneu ffff tare!!!

O gramada de supervedete
va prezint cele 4 favorite cu liniile mele...n-am de unde stiu care vor fi liniile finale:
USA
Parise-Pavelski-Kane
JV Riemsdyck-Stastny-Kessel
Oshie-Kesler-Backes
Pacioretty-Stepan-Callahan
Ex: Brown, Wheeler

Suter-Fowler
McDonagh-Faulk
Martin-Shattenkirk
Ex: Orpik-Carlson

Quick, Miller

Canada
Kunitz - Crosby - St Louis
Duchene - Tavares - Nash
Sharp - Toews - Carter
Marleau - Getzlaf - Perry
Bergeron ,Benn

Weber - Vlasic
Jbo - Piet
Subban - Keith

Price, Luongo

Rusia
Ovechkin - Malkin - Semin
Kovi - Svitov - Radulov,(Datsyuk)
Kulemin - Anisimov - Tarasenko
Popov - Tereshenko - Tikhonov

Markov - Voinov
Belov - Nikitin
Emelin - Medvedev
Nikulin - Tyutin

Varlamov

Sweden
Landeskog - Zetterberg - Steen
Sedin - Bäckström - Eriksson
Nyquist - Berglund - Alfredsson
Hagelin - Kruger - Ericsson
Johansson, Silfverberg

OEL - Karlsson
Kronwall - Ericsson
Oduya - Hjalmarsson

Lundkvist

El Pistolero
10th February 2014, 18:18
E ultimul an in care mai participa jucatorii NHL la o olimpiada...va fi un turneu ffff tare!!!



De ce?

yodaro.
10th February 2014, 18:26
O gramada de supervedete repet care nu se stie daca vor putea juca int-run team
cateva consideratii:
-Canada e de departe pe hartie cu cea mai mare adunatura de vedete, dar nu are apararea OK si mai ales portarul cel mai important jucator. Lungo nu e in forma si Price nu rupe gura targului. Insa au ofensiva de nivel stelar.

-USA e cea mai echilibrata intre compartimente are si defensiva si portarul de top si atacul cu oameni care au inscris deja 20 de goluri in NHL majoritatea. E o echipa extrem de periculoasa care cred ca va urca pe podium probabil minim argint. Meciul de sambata cu Rusia din calificari va da un nivel al celor 2 echipe. Un dejavantaj ar fi ca nu au un centru de calibru.

-Rusia desi are supervedete ca Ovechkin si Malkin e greu de spus ce vor face. Ovi al meu de la Capitals nu joaca defense...defense-ul e cam varza la rusi si asta castiga un meci. Evident ca au avantajul propriului teren dar jucatorii de top din NHL stiu sa joace f bine pe teren advers in conditii grele. Mi-as dori sa ii vad pe rusi pierzand mai ales ca sunt sigur ca taica putina va veni la meciuri.
hockeyul e mandria rusilor si daca nu iau titlul va fi o mare dezamagire

-Suedia eu i-am dat favoriti dar H Sedin s-a accidentat si D Sedin nu e in forma. Au portar de top Lundkvist care si-a intrat in forma si poate face diferenta plus ca joaca ca un team....dar nu prea au forta ofensiva, Backtrom nu are wings de valoare ...
Inca sunt favoriti prin forta team-ului dar oricare din USA, Canada sau Rusia ii pot zdrobi.

-Elvetia e campioada mondiala en-titre dar nimeni nu da 2 bani pe ei. Sa vedem car ee forta hockeyului european vs NHL in acest turneu.

-Slovakia are ceva piese dar nu are forta sa provoace o surpriza...

va fi un turneu f intens cu jocuri back to back...in care se pot produce destule surprize. Sa vedem ce va fi.

Gabriel
10th February 2014, 18:28
Elvetia e campioada mondiala en-titre dar nimeni nu da 2 bani pe ei. Sa vedem car ee forta hockeyului european vs NHL in acest turneu.

Elvetia e vicecampioana. I-au batut suedezii in finala, nu?

De ce nu mai vin si peste 4 ani starurile din NHL?

yodaro.
10th February 2014, 18:33
De ce?
nu mai vor sa opreasca NHL pentr olimpiada din iarna
http://www.sbnation.com/nhl/2014/2/8/5392874/nhl-participation-2018-winter-olympics-south-korea

e nedecis inca dar se pare ca nu vor mai participa
NHL deputy commissioner Bill Daly confirmed Friday the league hasn't made a final decision about the next round of Olympics, but he did suggest that the league isn't happy with shutting down for two whole weeks in the middle of the season

yodaro.
10th February 2014, 18:33
Elvetia e vicecampioana. I-au batut suedezii in finala, nu?

De ce nu mai vin si peste 4 ani starurile din NHL?
sorry am uitat asa e:D suedezii au avut ceva vedete din NHL dar acum elvetienii nu mai au nici o sansa la primele 4 locuri.

Sifodias
10th February 2014, 19:50
Personal,in afara lui Crosby nu cunosc nici un jucator de la americani sau canadieni.Nu urmaresc NHL-ul ci doar mondialele si olimpiadele la hochei.De la europeni,"vedetele" mele sunt:
Slovacia:Hossa si Chara
Finlanda:Selanne
Cehia:Jagr
Suedia:Sedin si Zetterberg
Rusia:Varlamov,Ovechkin,Malkin,Datsyuk,Kovalchuk

As vrea o "europeana" sa castige titlul.

JJ
10th February 2014, 20:33
sorry am uitat asa e:D suedezii au avut ceva vedete din NHL dar acum elvetienii nu mai au nici o sansa la primele 4 locuri.
Depinde de traseu. Daca iau cel mai bun loc doi in grupe (posibil, eu zic ca sunt peste Cehia in momentul de fata), si fara SUA/Rusia in sferturi, pot prinde semifinale. Tot astea sunt si calculele pentru Finlanda.

yodaro.
10th February 2014, 22:05
Depinde de traseu. Daca iau cel mai bun loc doi in grupe (posibil, eu zic ca sunt peste Cehia in momentul de fata), si fara SUA/Rusia in sferturi, pot prinde semifinale. Tot astea sunt si calculele pentru Finlanda.
De acord ca depinde de traseu, nu asta e problema.
Ideea e ca trebuie sa confirme ca merita titlul de viceampioana mondiala si pentru asta trebuie sa cafteasca niste echipe mari din grupul celor 4.
Sa vedem care le e valoarea reala la elvetieni.

snookerinfo
11th February 2014, 01:44
Rezultate feminin:

SUA-Finlanda 3-1
Canada-Elvetia 5-0
Suedia-Japonia 1-0
Rusia-Germania 4-1
SUA-Elvetia 9-0
Finlanda-Canada 0-3

Jerome LeBanner
12th February 2014, 14:21
nu mai vor sa opreasca NHL pentr olimpiada din iarna
http://www.sbnation.com/nhl/2014/2/8/5392874/nhl-participation-2018-winter-olympics-south-korea

e nedecis inca dar se pare ca nu vor mai participa
NHL deputy commissioner Bill Daly confirmed Friday the league hasn't made a final decision about the next round of Olympics, but he did suggest that the league isn't happy with shutting down for two whole weeks in the middle of the season

It is just a negotiating tactic, avand in vedere expunerea pe care o ofera JO, nu vor renunta la asa ceva;)

snookerinfo
12th February 2014, 14:53
Rezultate feminin:

Germania-Suedia 0-4
Rusia-Japonia 2-1
Elvetia-Finlanda 3-4

TheIceMan
12th February 2014, 19:30
ok, la fete probabil ca o sa luam aurul (din nou), dupa ce organizatorii au refuzat sa puna Canada si USA (indiscutabil cele mai tari echipe) capi de serie in cele doua grupe si le-au pus in aceeasi grupa.

Canada 3 -2 United States

El Pistolero
12th February 2014, 19:42
Castigatoarele de grupa joaca finala? Atunci e clara treaba. Azi a fost finala si Canada are aur.

TheIceMan
12th February 2014, 19:49
Nu, locurile 3 si 4 din grupa A joaca "sferturi" pentru un loc in semifinale cu locurile 1 si 2 din grupa B, semifinalele fiind contra Canada, respectiv USA.
Locurile 3 si 4 din grupa B fiind eliminate direct.
Incalcit, ca cica sa protejeze echipele care au jucat cu cele doua tari, pana la urma e fix la fel daca puneau separat capi de grupa Canada si USA.

JJ
12th February 2014, 20:56
Pentru statisticieni, primul gol din concursul de hochei masculin a fost marcat de Karlsson de la Senators. Suedia conduce cu 4-2, Jagr a marcat si el. La Elvetia-Letonia e 0-0 in minutul 50.

Jew
12th February 2014, 21:07
Scorul este in continuare 4-2 pt Suedia.Un meci frumos,cu foarte multe ocazii pentru Suedia.

yodaro.
12th February 2014, 21:50
Cat am vazut si eu din meciuri am tras concluziile
-terenul e mai mare ca in NHL mai lat si asta implica mai mult de lucru pentru aparari trebuie sa fie flexibile, portari mai buni si atacanti.

-Suedia a jucat si un joc bun defensiv colectiv pe final, joaca ca un team, Lundkvist a scos o gramada. Pacat ca Franzen e accidentat era un adevarat artist af si vrut sa il vad acum jucand. In continuare Backstrom si Sedin dezamagesc nu sunt in forma, noroc cu Steen.

-Cehia condusa de maestrul Jagr a incercat sa revina pe final, curios ca nu au scos portarul in ultimul minut dar joaca la golaveraj conteaza orice gol pentru a avansa din grupe.

-Elvetia n-a prea convins a inscris cu 7 sec pe final, absolut intamplator. Sa vedem ce vor face cu Cehia

-La fete USA Canada a fost influentat grav de arbitri. Sa speram ca USA vor bate Canada in fazele finale.

JJ
13th February 2014, 01:14
Elvetia a jucat slab, cat pe-aci sa piarda un punct mare. Suedia confirma. Meciul direct urmeaza vineri - reeditare a finalei ultimului CM. :)
Sa vedem maine SUA cu Slovenia si Rusia cu Slovacia la lucru. Ambele ar trebui sa se impuna lejer, dar mai stii?
Sambata avem SUA-Rusia si duminica Finlanda-Canada.

yodaro.
13th February 2014, 02:43
Grupa A e f grea cu SUA, Rusia si Slovacia cred ca printre 3 din 5 ca valoare din turneu.
Slovacia e o echipa tare cu Hossa, Halak, Chara o echipa greu de invins sa speram ca nu isi gasesc chemistry fiind la inceput de turneu.

Sa-i vedem maine si pe rusi cu linia Ovechkin-Malkin-Semin, mari scule...sa vedem cat de varza e sau nu e defensiva lor.

Am vazut destule discutii, elvetienii si hockeyul european vor sa demonstreze ca sunt mai tari ca NHL.

Prezenta in sala a fost la maxim, sala cu 11,000 de locuri cam putin avand in vedere ca la meciuri de NHL participa si 20,000 spectatori.

Jerome LeBanner
13th February 2014, 09:10
Grupa A e f grea cu SUA, Rusia si Slovacia cred ca printre 3 din 5 ca valoare din turneu.
Slovacia e o echipa tare cu Hossa, Halak, Chara o echipa greu de invins sa speram ca nu isi gasesc chemistry fiind la inceput de turneu.

Sa-i vedem maine si pe rusi cu linia Ovechkin-Malkin-Semin, mari scule...sa vedem cat de varza e sau nu e defensiva lor.

Am vazut destule discutii, elvetienii si hockeyul european vor sa demonstreze ca sunt mai tari ca NHL.

Prezenta in sala a fost la maxim, sala cu 11,000 de locuri cam putin avand in vedere ca la meciuri de NHL participa si 20,000 spectatori.

Slovacia nu a iesit f. sifonata de pe urma accidentarilor, lipsesc totusi Gaborik si visnovsky, acesta fiind pur si simplu oprit de NY Islanders sa mearga la olimpiada, un abuz facut de americani.
ca defensiva, probabil ca ordinea valorica ar fi: SUA, Finlanda, canada, rusia
quelque chose dans ce genre
trebuie sa spunem ca sala aia de 11000 e totusi doar a 2a de la sochi, si mai e si demontabila

Jerome LeBanner
13th February 2014, 10:32
De bine ce i-am laudat de finlandezi, Rusk, cel mai bun portar din lume:) a incasat 2 boabe, nu cred ca totusi i se pot imputa

yodaro.
13th February 2014, 14:32
nu stiu daca Rusk e cel mai bun portar din lume...are noroc de un sistem defensiv la Bruins...si de Chara.
Apropo Chara are cel mai puternic sut, genul asta de meciuri pe terenuri mai mari lasa apararile mai rasfirate, oportunitati pentru cei cu sutul puternic ca Chara, Ovechkin.
Cred ca rusii ar avea un power Play letal cu Malkin, Ovi si Semin.

Sa vedem Rusia si USA vs Slovacia.

Despre sali ideea e e ca au ramas multi oameni pe afara. Puteau sa le proiecteze mai mari.

snookerinfo
13th February 2014, 14:46
Masculin:

Cehia-Suedia 2-4
Letonia-Elvetia 0-1
Finlanda-Austria 8-4

Feminin:

Canada-SUA 3-2
Japonia-Germania 0-4

Clasament Grupa A feminin

1. Canada 9 puncte
2. SUA 6
3. Finlanda 2
4. Elvetia 1

sannicola
13th February 2014, 15:54
Ce soc am avut cand am dat pe Slovacia - SUA :)).Cand a inceput repriza secunda era 1-1 dupa 13 minute era 7-1 pentru americani :groggy:.

yodaro.
13th February 2014, 18:29
Mda din ce am vazut, USA vs Slovakia, Carlson fundas de la Capitals a deschis scorul...culmea si Ovechkin de la Caps inscria in meciul rusilor...
USA a jucat ca un team ca un grup cu Kane un excelent team member altruisti o adevarata masinarie de hockey.
Quick e un portar mare are probleme la recuperari insa interventii de portar de fotbal.

Rusia vs Slovenia..wow sa iti dea un necunoscut 2 goluri...doar Kopitar era starul lor.
Rusii individualisti cu aparare cu gauri, Malkin Ovi Semin pot face ceva ofensiv dar nu se sustin reciproc. Sper sa nu isi revina...

Urmeaza un meci mare sambata Capitalisti vs bolsevici\comunisti in care taica putin va fi prezent in tribune. GO USA.
Si cred ca in ultmul meci din grupa Slovacia poate bate rusnacii

Acum sa ii vedem pe canadieni la treaba au o echipa ametitoare...o adunatura de superstaruri.
Punctul lor slab este portarul Price nu convinge la fel apararea ar putea ceda.
Azi Norvegia nu poate pune probleme...le au mai bine cu schiurile decat cu patinele. Repet grupa A cu USA Rusia si Slovacia e cea mai tare...restul..

JJ
13th February 2014, 23:26
Pana la urma, dupa primul meci absolut toate favoritele s-au impus. Cum golaverajul va conta, SUA a adunat azi goluri pentru cel mai bun loc doi in grupe. ;)
Trei finlandezi si un austriac au adunat cate trei puncte in festivalul de goluri de azi, alaturi de Malkin si de americanul Kessel. Sau NHL - KHL 5-1 la golgeteri. :)

snookerinfo
14th February 2014, 16:11
Masculin:

Rusia-Slovenia 5-2
Slovacia-SUA 1-7
Canada-Norvegia 3-1
Cehia-Letonia 4-2

Feminin:

Suedia-Rusia 1-3

Clasament grupa B feminin

1. Rusia 9 puncte
2. Suedia 6
3. Germania 3
4. Japonia 0

Jerome LeBanner
14th February 2014, 17:01
Elvetia a facut un pas important pt. locul 7 overall si va juca cu cea mai bune echipa de pe locul 4 din grupe, probabil Slovenia
alt meci probabil Slovacia-Norvegia si Cehia-Letonia

JJ
14th February 2014, 21:13
Cehia-Elvetia nu e inca jucat.
Si cel mai bun loc 4 nu are cum sa fie Slovenia. E ori Letonia daca toate locurile 4 pierd pe linie, ori una dintre Austria si Norvegia - asta e un meci cu posibile prelungiri.
Canada si Finlanda s-au dezlantuit azi. :)

yodaro.
14th February 2014, 21:40
Suedia l-a pierdut si pe Zetterberg, fara Franzen si unul din fratii Sedin cu Backstrom si celalalt Sedin nefiind in forma nu cred ca vor lua aurul. Azi le-a castigat meciul Lundkvist cu shutout. Ii mai scoate portarul dar cu echipe mari nu o sa le mearga.

Elvetia are un joc ffff rapid, asta e principalu lor atu, se inchid in aparare si ies pe contre. Atacul schioapata a inscris doar un gol si ala cu Latvia absolut intamplator. Astept sa ii vad jucand cu USA, Canada sau Rusia sa ma decid care le e valoarea.

Maine e marea confrutare USA - Rusia.

JJ
15th February 2014, 12:54
:)) Slovenia-Slovacia 3-1 :)):)):))
Recunosc ca nu la asta ma gandeam ieri cand ziceam ca Slovenia n-are cum sa fie cel mai bun loc 4. :happy

snookerinfo
15th February 2014, 15:34
Masculin:

Suedia-Elvetia 1-0
Norvegia-Finlanda 1-6
Canada-Austria 6-0
Slovacia-Slovenia 1-3

Feminin:

Sferturi

Finlanda-Suedia 2-4

miril
15th February 2014, 16:34
La jumatatea reprizei a treia conduc americanii pe rusi cu 2-1, ambele goluri in superioritatea numerica si ambele goluri la eliminarea lui Radulin.

miril
15th February 2014, 16:39
Au egalat rusii, ambele lor goluri, capitanul Datyuk.

Sifodias
15th February 2014, 16:46
Americanii ca-n totdeauna cea mai jegoasa natie de pe fata pamantului!Astia daca nu sunt ajutati,daca nu sunt impinsi de la spate,nu ar fii ei!Mi-e scarba!

miril
15th February 2014, 16:55
Se joaca prelungiri. Mie rusii mi s-au parut cam stereotipi si au cam pierdut benzina pe final. Vedetele lor au dezamagit in acest meci, Ovechkin si Malkin, iar portarul usor nesigur. In schimb, Datyuk, foarte bun.

miril
15th February 2014, 17:03
Se decide la penalty-uri.

sun
15th February 2014, 17:12
e nebunie curata.. 1-1 dupa 4 serii

Eddy DoubleD
15th February 2014, 17:16
Genial meci:ok: Cel putin ca dramatism.

miril
15th February 2014, 17:17
Oshie!

El Pistolero
15th February 2014, 17:19
Bravo USA!!! :yeah:

bogdan_nj
15th February 2014, 17:19
Sper sa mai vedem un Rusia - SUA la acest turneu olimpic.

miril
15th February 2014, 17:21
Ar fi misto in finala, reeditarea celebreului 6-5.

phife
15th February 2014, 17:35
aprig.

Sifodias
15th February 2014, 18:21
Un jaf demn de Apolo Ohno(cine tie cunoaste)!Gol marcat de americani cu patina si validat,gol marcat de rusi si nevalidat pentru ca portarul american a deplasat poarta.De acum,ar trebui ca orice echipa sa-si deplaseze singura poarta si nu va mai primi goluri!Si inca un fapt strigator la cer,cum naibii se poate ca unul din arbitrii sa fie american????Cat de retardat trebui sa fii sa crezi ca ala va fi impartial?

bogdan_nj
15th February 2014, 19:38
E frustrant pentru rusi ca acel gol nu a fost validat dar asta e regulamentul. Intr-adevar se vede cum portarul american misca poarta si probabil ca el e singurul care stia de acest lucru pana sa se uite arbitrii pe camera.

Ceea ce e de-a dreptul incredibil e ca, asa cum ai spus si tu, unul dintre arbitri e american :D

yodaro.
15th February 2014, 19:49
LOL ce meci, nu ma asteptam sa fie asa de disputat cu taica putina in tribune...si batut si..

la gol a fost de vina arbitrul...poarta s-a miscat inainte accidental de Quick trebuie ca arbitrul sa observe sa intrerupa si nu era tot deranjul asta. Am vazut ca poarta aia si inainte a avut probleme prin repriza 1 ma si miram cum o fixau ca parea f fragila. Treaba ruseasca. Degeaba tipa unii care...

pana la urma decis la SO intre Oshie vs Datsyuk si Kovalciuk....ce regula tampita e la olimpiada trebuiau sa execute ceilalti jucatori de pe banca asa cum e la fotbal si asa cum e in NHL. asa a fost un concurs intre 3 jucatori o maaaare tampenie

altfel la penaltiuri 6-5 pentru rusi deci nu stiu pentru cine au tras arbitrii daca au tras...rusii au facut mereu interference in aparare sa opreasca rapizii atacanti americani de nenumarate ori nefluierate.
Ovechkin a avut treaba cu Callahan sa plateasca polite din NHL catre Rangers. Linia cu Malkin si Semin si Ovi nu merge...

Radulov ala mare scula de isi dadea ifose..joaca in campionatul rusesc...din cauza lui s-au luat 2 goluri...un mare prostan e bun doar de screen in fata portarului ca e grasan

Una peste alta un recital de meci intre jucatorii din NHL de natie americana si de natie rusa, presarat cu flacai locali ca Radulov care...

Aurel.D
15th February 2014, 21:10
Americanii ca-n totdeauna cea mai jegoasa natie de pe fata pamantului!Astia daca nu sunt ajutati,daca nu sunt impinsi de la spate,nu ar fii ei!Mi-e scarba!

Așa au fost, sunt și vor fi mereu!

bogdan_nj
15th February 2014, 21:38
Oare Quick ar fi facut scandal daca acel gol era validat ? :D Ca el stia de faptul ca miscase poarta. Ramane insa decizia foarte neinspirata de a pune arbitru american la un meci al americanilor si mai ales impotriva Rusiei.

Meciul in sine a fost superb :)

yodaro.
15th February 2014, 21:49
eu chiar am vazut in prima repriza cat s-au chinuit rusii sa repare exact aceeasi poarta.
Quick a facut o interventie si a sarit iar din locasuri...portarul se uita inainte era jobul arbitrilor sa opreasca meciul si sa rezolve poarta. N-a facut-o Quick intentionat, parerea mea avand in vedere incidentul din prima repriza e ca e plastic made in china...
abia la reluare cand s-a revazut presupusul gol s-a vazut poarta dislocata.

repet arbitrii au fluierat 6-5 la penaltyuri pentru rusi, unele f usor acordate cum e cel la Kane si n-au fluierat o gramada de inteference-uri la rusi. Deci nu cred ca a fost intentionat pur si simplu o greseala de arbitraj...golul a fost corect invalidat si americanii de pe teren n-au nici o vina.
USA a primit 2 puncte si Rusia 1 loser point. Oricum si cu o singura victorie se calificau mai departe
repet regula de desfasurare a penaltyurilor e o mare porcarie trebuia lasat golden gole rule cine da primul gol castiga mai ales ca in overtime joaca cu 4 jucatori doar.

Per total nu e meci reusit de americani. La rusi celebra linie Ovi-Malkin-Semin nu produce nimic... Datsyuk are zile de exceptie care se pot termina acum.

acum am vazut Elvetia...au un joc defensiv f bun daca dau primii gol cu greu ii egalezi. Sa ii vedem ce fac si cu echipe mai tari.

Suedia a luat 3 goluri de la Lat cam rusinos. Cehia f rusinos s-a comportat.

La fete rusoaicele sunt eliminate..WOW...

JJ
16th February 2014, 12:24
Frumos meci ieri intre SUA si Rusia. Oshie a fost insa fenomenal la penalty-uri. Sper la un meci macar la fel de frumos asta-seara intre Canada si Finlanda.
Elvetia a batut Cehia, dupa cum va ziceam. Apararea a confirmat, desi Elvetia e cumplit de ineficienta in atac.
Si Austria bate Norvegia cu 3-1. O echipa care nu e in grupa mondiala va fi in sferturile olimpice - se anunta o optime Austria-Slovenia.

jo27
16th February 2014, 13:27
eu chiar am vazut in prima repriza cat s-au chinuit rusii sa repare exact aceeasi poarta.
Quick a facut o interventie si a sarit iar din locasuri...portarul se uita inainte era jobul arbitrilor sa opreasca meciul si sa rezolve poarta. N-a facut-o Quick intentionat, parerea mea avand in vedere incidentul din prima repriza e ca e plastic made in china...
abia la reluare cand s-a revazut presupusul gol s-a vazut poarta dislocata.

repet arbitrii au fluierat 6-5 la penaltyuri pentru rusi, unele f usor acordate cum e cel la Kane si n-au fluierat o gramada de inteference-uri la rusi. Deci nu cred ca a fost intentionat pur si simplu o greseala de arbitraj...golul a fost corect invalidat si americanii de pe teren n-au nici o vina.
USA a primit 2 puncte si Rusia 1 loser point. Oricum si cu o singura victorie se calificau mai departe
repet regula de desfasurare a penaltyurilor e o mare porcarie trebuia lasat golden gole rule cine da primul gol castiga mai ales ca in overtime joaca cu 4 jucatori doar.

Per total nu e meci reusit de americani. La rusi celebra linie Ovi-Malkin-Semin nu produce nimic... Datsyuk are zile de exceptie care se pot termina acum.

acum am vazut Elvetia...au un joc defensiv f bun daca dau primii gol cu greu ii egalezi. Sa ii vedem ce fac si cu echipe mai tari.

Suedia a luat 3 goluri de la Lat cam rusinos. Cehia f rusinos s-a comportat.

La fete rusoaicele sunt eliminate..WOW...

De calificat, se califica toate echipele. Doar ca, luind punctul asta, rusii merg direct in sferturi... in caz ca nu face Slovacia o surpriza azi :)

JJ
16th February 2014, 13:33
Nu zice hop. Daca si asta-seara in Finlanda-Canada se ajunge in prelungiri, rusii joaca optimi.

jo27
16th February 2014, 13:38
Ai dreptate. Ieri tinusem cont ca mai era si meciul asta care ar fi putut schimba calificata in sferturi, intre timp am uitat de el :D

Favoritele mele la acest turneu sint, in ordine, Canada, Finlanda si Cehia, insa sint sanse ca niciuna sa nu ia medalie... vom vedea.

JJ
16th February 2014, 13:45
Oricum, indiferent care dintre Rusia, Canada sau Finlanda joaca optimi, nu prea are cum sa nu se califice dup-aia in sferturi. Cel mai bun loc doi e insa important pentru ca evita primele clasate in sferturi.

yodaro.
16th February 2014, 13:51
in mod normal daca si USA si Rusia si Canada inving in regular time primele 4 arata asa:
Canada 9 P
Suedia 9 p
USA 8 p
Rusia 7 p
si sunt calificate in sferturi direct. Asta inseamna daca nu sunt surprize ca vom vedea semifinalele Canada-Rusia si USA-Suedia
dar sa vedem ce surprize sunt...sa se ajunga in prelungiri. sa bata Slovacia sau Slovenia sau de ce nu..Finlanda

Canada e f tare pe hartie ca valori individuale si meciurile usoare de le au ii ajuta sa isi formeze chemistry-ul pentru meciurile tari.
Portarii lor si Luongo so Price par ca isi intra in forma...antrenorul lor Babcock de la Detroit mie personal nu imi place nu are idei clare de joc dar in cunoaste pe Datsyuk f bine daca ajung sa joace in semifinale.

Rusii cred ca vor claca pentru ca repet linia lor Ovi-Malkin-Semin nu produce mare lucru, Datsyuk sau Kovalcyuk sunt incontanti.iar Radulov ala e un sac de cartofi.

effect
16th February 2014, 15:33
Pana acum se spunea de rusi ca vor claca pentru ca n-au defensiva, dar grupul defensiv a fost surpriza placuta. Bob si Varly sunt cu 100 de clase peste ce au avut in poarta rusii in Vancouver. Ofensiva a dominat @ even strength remarca si Roenick ca au fost cu o clasa peste americani, dar nu ai ce face cand Radulov ia doua penalizari in treimea ofensiva dintre care una cand pucul era in posesia rusilor..si USA dau 2 din 2 in PP si pe urma au breakul ala la golul anulat al lui Tyutin. Si nu stiu de sacul de cartofi, dar Radulov a jucat excelent alaturi de Datsyuk din top 6 lor. Nu le trebuie chemistry, ci sa prinda oricare din top 6 o zi buna si aia e... ca top end talent Rusia da clasa oricarei echipe.

El Pistolero
16th February 2014, 15:48
Rusii se fac de ras cu Slovacia.

jo27
16th February 2014, 16:08
Daca se ajunge la OT, Canada si Finlanda sint in sferturi :)

JJ
16th February 2014, 17:55
Slovacia incredibil. Pierzi la sloveni si faci 0-0 cu Rusia?
Daca diseara nu e un scor fluviu, avem deja optimile:
Rusia-Norvegia
Elvetia-Letonia
Cehia-Slovacia
Austria-Slovenia

snookerinfo
16th February 2014, 18:57
Masculin:

SUA-Rusia 3-2
Suedia-Letonia 5-3
Elvetia-Cehia 1-0
Austria-Norvegia 3-1
Rusia-Slovacia 1-0
Slovenia-SUA 1-5

Clasament grupa A

1. SUA 8 puncte
2. Rusia 6
3. Slovenia 3
4. Slovacia 1

Clasament grupa C

1. Suedia 9 puncte
2. Elvetia 6
3. Cehia 3
4. Letonia 0

Feminin:

Sferturi

Elvetia-Rusia 2-0

Clasament

Finlanda-Germania 2-1

yodaro.
16th February 2014, 21:42
Pana acum se spunea de rusi ca vor claca pentru ca n-au defensiva, dar grupul defensiv a fost surpriza placuta.

Si nu stiu de sacul de cartofi, dar Radulov a jucat excelent alaturi de Datsyuk din top 6 lor. Nu le trebuie chemistry, ci sa prinda oricare din top 6 o zi buna si aia e... ca top end talent Rusia da clasa oricarei echipe.
pai azi a fost un semiesec al rusilor. Ii arunca in calificari cu Norvegia si apoi back to back game cu Finlanda.
Rusii au individualitati dar vezi ca la nivelul asta jocul colectiv conteaza.
Datsyuk are 35 de ani deja si e accidentat la genunchi azi n-a facut mare branza. Parca si Kovalchuk s-a accidentat.
Ovechkin si Malkin e f clara ca nu merg impreuna deci daca nu prinde un jucator din top 6 o zi buna ce fac?
Cum adica Rusia da clasa oricarei echipe? Adica jucatorii canadieni ce sunt? Crosby, Toews, Keith, Tavares, St Louis? Unii au castigat ceva cu Chicago..nu stiu ce au castigat rusii.
jucatorii rusi sunt ca si romanii la fotbal bubuie (ma rog bubuiau) de talent dar au probleme in a-l pune in practica.
Radulov azi a ratat parca 2 ocazii care ii facea sa castige in regulation, ce-i drept a dat un gol in SO dar tot sac de cartofi ramane.
Eu sunt satul de ifosele lui Ovechkin, cel mai mare jucator poate dar sa ii faca altii defensiva. Si ii trebuie un centru ca Backstrom sa i le serveasca...se vede clar ca are probleme personale cu Malkin, care e mai mare scula...:)

Canada castiga in OT si aduce un sfert probabil cu Elvetia, va fi un moment al adevarului pentru elvetieni. Rusinos pentru Canada dar punctele lor slabe esunt asa cum spuneam antrenorul Babcock si portarul.

Daca vor castiga favoritele vedem semifinalele Suedia-Rusia si USA-Canada dar sa speram ca vor mai fi surprize.:)

jo27
16th February 2014, 21:53
Daca vor castiga favoritele vedem semifinalele Suedia-Rusia si USA-Canada dar sa speram ca vor mai fi surprize.:)

Da, Suedia - Finlanda si Cehia - Canada :D

yodaro.
16th February 2014, 22:10
hehe poate USA-Elvetia :D

Rusii n-au misiune usoara cu Norvegia e meci usor dar apoi cu Finlanda nu prea cred..ca il au pe Rask in poarta. Problema e ca sunt meciuri back to back ca azi si rusii se pot prezenta prost in fata finlandezilor care mai stiu sa si atace.

Canada cred ca are probleme cu elvetienii care au portar bun pe Hiller dar elvetienii vin si ei dupa back to back.

USA cu Cehia? Nu cred pen ca Cehia vine dupa un meci pe viata si pe moarte cu Slovacia, Jagr e mai batrin nu poate duce asa meciuri consecutive, Erat a avut evolutii modeste iar Krejci si Plekanec nu sunt top players acum. Portarii probabil Neuvirth nu e de top.
USA joaca f periculos are un joc colectiv in viteza cu pase rapide si linii f echilibrate. Portarii sunt de top 3 mondial si Quick si Miller fac viata grea oricarei echipe si pot castiga singuri meciuri cred ca il vom vedea pe Miller.

N-as fi sigur ca Cehia trece de Slovacia, mie slovaci mi se par mai periculosi si pare ca meciul cu Rusia le-a dat puteri.

Oricum va fi un meci Solvacia Cehia pe viata si pe moarte....merita vazut.

snookerinfo
17th February 2014, 00:40
Masculin:

Finlanda-Canada 1-2

Clasament grupa B

1. Canada 8 puncte
2. Finlanda 7
3. Austria 3
4. Norvegia 0

Feminin:

Clasament

Rusia-Japonia 6-3

Jerome LeBanner
17th February 2014, 11:43
Episod foarte frumos la inceputul reprizei a 2a din suedia-letonia. era pauza (se deplasase poarta) si incepuse „house of rising sun -animals„ pauza s-a prelungit fiindca meseriasii rusi au inceput sa gaureasca gheata ca sa largeasca gaura suport a barei si atunci a fost timp si pt. celebrul solo de orga al piesei :yeah:

Cehia-Slovacia va fi incununarea unei frumoase rivalitati sportive. nu mai vorbesc de ce s-a intamplat in anii care au trecut, vreau sa ma refer doar la ultimele luni. cele 2 tari au impreuna o liga studenteasca, s-au intalnit la primul lor meci de la universiada unde au jucat foarte aprig, se intalnesc maine si vor avea meciul de debut taman intre ele, pe 9 mai, la campionatul mondial din lukashenks.

este o rivalitate care se transeaza numai in plan sportiv, in general intre cele 2 tari nu exista resentimente, chiar si despartirea lor in istorie a fost numita: ``Divortul de catifea``:ok:

paulinnio
17th February 2014, 15:57
Eu stiam de revolutia de catifea...

JJ
17th February 2014, 20:47
La feminin, SUA a batut cu 6-1 Suedia si e in finala. In a doua semifinala Canada are doar 3-1 cu Elvetia dupa doua reprize. Inainte de meciul din grupe, elvetiencele isi propusesera sa nu ia mai mult de 9 goluri... cat de departe au ajuns. :)

effect
17th February 2014, 21:45
pai azi a fost un semiesec al rusilor. Ii arunca in calificari cu Norvegia si apoi back to back game cu Finlanda.
Rusii au individualitati dar vezi ca la nivelul asta jocul colectiv conteaza.
Datsyuk are 35 de ani deja si e accidentat la genunchi azi n-a facut mare branza. Parca si Kovalchuk s-a accidentat.
Ovechkin si Malkin e f clara ca nu merg impreuna deci daca nu prinde un jucator din top 6 o zi buna ce fac?
Cum adica Rusia da clasa oricarei echipe? Adica jucatorii canadieni ce sunt? Crosby, Toews, Keith, Tavares, St Louis? Unii au castigat ceva cu Chicago..nu stiu ce au castigat rusii.
jucatorii rusi sunt ca si romanii la fotbal bubuie (ma rog bubuiau) de talent dar au probleme in a-l pune in practica.
Radulov azi a ratat parca 2 ocazii care ii facea sa castige in regulation, ce-i drept a dat un gol in SO dar tot sac de cartofi ramane.
Eu sunt satul de ifosele lui Ovechkin, cel mai mare jucator poate dar sa ii faca altii defensiva. Si ii trebuie un centru ca Backstrom sa i le serveasca...se vede clar ca are probleme personale cu Malkin, care e mai mare scula...:)

Canada castiga in OT si aduce un sfert probabil cu Elvetia, va fi un moment al adevarului pentru elvetieni. Rusinos pentru Canada dar punctele lor slabe esunt asa cum spuneam antrenorul Babcock si portarul.

Daca vor castiga favoritele vedem semifinalele Suedia-Rusia si USA-Canada dar sa speram ca vor mai fi surprize.:)

Din aia de acolo, St.Louis nu joaca,Toews e PPG player,si s-au mai perindat si nume precum Kunitz,Bergeron sau Jeff Carter prin top 6-ul Canadei..hai sa nu cadem in ridicol comparandu-i cu Malkin,Ovechkin,Kovalchuk care au trofee individuale ce le incununeaza carierele construite pe jocul ofensiv, sau Datsyuk care e considerat de multi drept "best hands in the NHL". Team Canada si intreg sistemul de juniori de acolo e construit pe jocul la both ends of the rink si pe buna dreptate...ala e puncul lor forte, al rusilor e talentul ofensiv si asta s-a vazut in meciul cu SUA cand i-au inghesuit 5 la 5. Ca puck possesion si skating nicio echipa nu se ridica la nivelul Rusiei si de asta atrag si atat de multe oportunitati de PP pe care trebuie sa le fructifice...sper ca acum cu Malkin in PP1 lucrurile o sa evolueze. Au lucrat PP 30 de minute la antrenament asa ca s-ar putea sa avem o surpriza incepand cu fazele eliminatorii.

yodaro.
17th February 2014, 22:43
Din aia de acolo, St.Louis nu joaca,Toews e PPG player,si s-au mai perindat si nume precum Kunitz,Bergeron sau Jeff Carter prin top 6-ul Canadei..hai sa nu cadem in ridicol comparandu-i cu Malkin,Ovechkin,Kovalchuk care au trofee individuale ce le incununeaza carierele construite pe jocul ofensiv, sau Datsyuk care e considerat de multi drept "best hands in the NHL". Team Canada si intreg sistemul de juniori de acolo e construit pe jocul la both ends of the rink si pe buna dreptate...ala e puncul lor forte, al rusilor e talentul ofensiv si asta s-a vazut in meciul cu SUA cand i-au inghesuit 5 la 5. Ca puck possesion si skating nicio echipa nu se ridica la nivelul Rusiei si de asta atrag si atat de multe oportunitati de PP pe care trebuie sa le fructifice...sper ca acum cu Malkin in PP1 lucrurile o sa evolueze. Au lucrat PP 30 de minute la antrenament asa ca s-ar putea sa avem o surpriza incepand cu fazele eliminatorii.

De acord rusii au valoare individuala incotestabila.
Vrei sa mi zici ce rezultat au obtinut marile valori indivdule rusnace la utimele 3 olimpiade de cand joaca activ grupul asta de jucatori? Iti zic eu, cel mai bun loc a fost un bronz la Salt Lake City in 2002 cand Datsyuk si Kovalchuk erau mai tineri. Nu discutam deNHL ca acolo e si meritul altor natii.

Altfel ca si fan Capitals nu ma incalzeste cu nimic ca Ovechkin are 40 de goluri pe sezon e nr 1 la asta daca nu face echipa play-offul. Ovi e acolo pentru ca sistemul munceste pentru el sunt altii care fac the dirty work adica defense-ul.
Prefer echipa cu mai putine valori individuale care functioneaza ca un team.

Talentul ofensiv al rusilor nu prea mai e la moda cu genul run and gun al lui Ovi si Semin. Ovi inscrie multe goluri pe PP repet din cauza ca are unii care ii pun assisturi. Are calitati individuale nimic de zis dar joaca mai mult pentru el decat pentru echipa.

Asa e si acum in echipa rusilor, uita-te de cate ori pune malkin assisturi, L-au mutat pe Semin in alta linie pen ca s-a certat cu Ovi si Malkin. Asta e si alta meteahna din europa de est venita...datsyuk e la 35de ani si vine dupa o accidentare.

Una peste alta sa ii vedem ce fac in continuare cu tot talentul care le da pe afara. Au un culoar favorabil cu Norvegia, Finlanda (fara 3 centri de baza) si Suedia (fara 3 jucatori de baza) deci au drum spre finala unde dau fie de Canada fie de USA.

WOW la fete am vazut USA-Suedia 6-1 dat 70 - 9 suturi la poarta si Canada-ELvetia 3-1 cred ca asta ar fi record olimpic. Cam rusinos pentru echipele europene feminine.

JJ
18th February 2014, 21:49
Ha. Ha. Ha. "Cea mai buna echipa a Elvetiei din toate timpurile", eliminata in optimi de Letonia. In schimb fetele au sansa la bronz. :))
Rusia, Slovenia si Cehia se mai califica in sferturi.
Maine sferturile:
Suedia-Slovenia
Rusia-Finlanda
SUA-Cehia
Canada-Letonia

snookerinfo
19th February 2014, 01:11
Masculin:

Play-off Qualifications

Slovenia-Austria 4-0
Rusia-Norvegia 4-0
Cehia-Slovacia 5-3
Elvetia-Letonia 1-3

Feminin:

Semifinale

SUA-Suedia 6-1
Canada-Elvetia 3-1

Clasament

Germania-Japonia 3-2
Finlanda-Rusia 4-0

bogdan_nj
19th February 2014, 15:56
Rusia - Finlanda 1-3 dupa 2 reprize

bogdan_nj
19th February 2014, 16:47
Finlanda - Suedia prima semifinala

TheIceMan
19th February 2014, 18:27
Tragedie in Rusia, rusinos ca nu au ajuns macar sa se bata pentru bronz. Acum 4 ani au avut "scuze" ca au jucat sub presiune in QF cu gazdele, si au "promis" ca la Sochi va fi altfel. Si a fost. Se pare ca i-a demoralizat complet golul "valabil" anulat cu USA, plus jocul non-combat al Canadei cu Finlanda, 1-1, castigat in prelungiri usor, intentionat sa faca posibil sa nu joace cu Rusia pana in finala, si deci rusii sa joace inca un meci, cam asta a fost tot.

bogdan_nj
19th February 2014, 19:46
Degeaba au vedete daca nu stiu sa joace ca o echipa.

JJ
19th February 2014, 20:16
Canada-Letonia e inca 1-1. Sa fie asta a treia mare surpriza?

TheIceMan
19th February 2014, 20:28
Canada-Letonia e inca 1-1. Sa fie asta a treia mare surpriza?

Musca-ti limba. Zici ca fac antrenament canadieni, 35-11 shots on goal.

JJ
19th February 2014, 20:39
Musca-ti limba. Zici ca fac antrenament canadieni, 35-11 shots on goal.
In optimi elvetienii au avut si ei 33-22... degeaba. :D
Iar SUA are 18-13 cu Cehia si deja 4-1. :))

TheIceMan
19th February 2014, 21:02
50 shots on goal ... :)) :))

mblue
19th February 2014, 21:08
In sfarsit : Gol Canada!

TheIceMan
19th February 2014, 21:12
2-1 !!! wow.. well, this is an WAKE-UP CALL CANADA !!!!!

El Pistolero
20th February 2014, 00:29
SUA e favorita sa castige aurul. :)

snookerinfo
20th February 2014, 00:53
Masculin:

Sferturi

Suedia-Slovenia 5-0
Finlanda-Rusia 3-1
Canada-Letonia 2-1
SUA-Cehia 5-2

yodaro.
20th February 2014, 01:55
putin strikes again...
https://pbs.twimg.com/media/Bg2HbEzIMAAuWrq.jpg

rusii pe faras, dovediti de un popor mic ca in WW2 in Winter War Talviota.
Finlandezii cu 3 centri lipsa....rusii pot face performanta doar in sisteme create de altii:D

TheIceMan
20th February 2014, 22:04
Ma pregateam sa scriu un mesaj de felicitare americancelor, cand in ultimele 3 minute canadiencele au egalat la 2, golul egalizator cu 55 secunde inainte de final.

Acuma gol in overtime si medalie de AUR !!!!

Inteleg durerea americancelor, la fel a patit TML in playoffs contra Boston, si e oarecum neasteptata victoria Canadiana prin prisma rezultatelor recente, felicitari pentru argint, dar aurul ramane in CANADA!!!


http://olympics.cbc.ca/mm/Photo/Photo/General/04/77/68/47768_G08_W01.jpg

JJ
21st February 2014, 04:08
Canada ii asteapta pe baieti sa confirme - dupa 3-2 la fete
USA ii asteapta pe baieti sa ii razbune - dupa 2-3 la fete
Elvetia face misto de baieti - dupa bronz la fete.
Suedia vrea medalie dupa opt ani - la Torino a fost aur masculin si argint feminin.
Aceeasi concluzie ca si dupa WC 2014 la fotbal probabil: "A, si fetele se joaca de-a hockey-ul? Nu stiam de asta."

snookerinfo
21st February 2014, 12:39
Feminin:

Finala

Canada-SUA 3-2

Finala mica

Elvetia-Suedia 4-3

TheIceMan
21st February 2014, 21:12
Si...

Si...

Adunatura de vedete distruge cu un incredibil 1 -0 cea mai buna echipa a turneului!!

:)) :)) :)) :))


GO CANADA GOOO!!!!!

TheIceMan
21st February 2014, 21:13
SUA e favorita sa castige aurul. :)

you spoke too soon :))


http://i.cbc.ca/1.2546557.1393006529!/fileImage/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/16x9_300/benn-jamie.jpg

Cristyniku
21st February 2014, 21:17
Ce _|_ si-au luat americanii tocmai de la canadieni si la fete si la baieti:happy.

TheIceMan
21st February 2014, 21:24
Rusinos pentru Canada dar punctele lor slabe esunt asa cum spuneam antrenorul Babcock si portarul. Mai ales portarul i-ati dat ZERO goluri...Hai, mai trage un loz, mai asteptati 4 ani

:)) :)) :))

El Pistolero
22nd February 2014, 00:19
Iarasi aur pentru Canada...:mda:

bogdan_nj
22nd February 2014, 00:33
http://i58.tinypic.com/35a7ue1.jpg

TheIceMan
22nd February 2014, 00:52
^ poza aia e inainte sau dupa meci?

:happy:happy


Iarasi aur pentru Canada...:mda:

Sanse foarte mari, Suedia este foarte buna, dar increderea canadinilor e la maximum, si moralul castiga meciuri de cele mai multe ori, cand jucatorii sunt la fel sau aproape la fel de buni.

bogdan_nj
22nd February 2014, 01:36
De dinainte de meci :D

yodaro.
22nd February 2014, 04:24
Ce _|_ si-au luat americanii tocmai de la canadieni si la fete si la baieti:happy.
pai hockey-ul e sportul lor national, singurul pe care il au.
pntru USA e o performanta ca ia medalii la sporturile de iarna...si chiar la hockey. Altfel echipele americane castiga an de an NHL-ul nici nu imi mai amintesc cand a castigat ultima data o echipa canadiana...si e sportul lor national unic repet. Campioana mondiala e Suedia.
Sa speram ca ia si titlul olimpic desi Suedia joaca fara cativa jucatori de baza.

Cand o lua Canada vreo medalie la baschet, baseball sau fotbal american mai stam de vorba.
Acum USA e deocamdata pe primul loc si la medalii la sporturile de iarna...:)
sau cand s-o califica la World Cup la fotbal.:))

TheIceMan
22nd February 2014, 06:19
HAHAHAH :happy:happy:happy:happy

pana acuma tot o trageai cu analize cu cea mai tare echipa USA, cu adunatura d e vedete, rusinos, bla, bla, bla...a cuma ai trecut la "sour grapes"

c'mon dude, don't be a cry baby, be a sport and congratulate CANADA :)

mblue
22nd February 2014, 10:07
Nu am nimic nici cu USA , nici cu Canada dar canadienii au castigat deja 3 medalii de aur la sporturile pe echipe : curling m/f , hockey f si joaca finala la hockey m, deci oarecum is cam pe aceias lunginme cu americanii referitor la fotbal american(dude, dar ce tari mia joaca sportul asta, e cumva olimpic) si baseball. Sa zicem ca hockey-ul e cam la fel de po****r ca si baschetul deci... americanii, iar curlingul putin mai po****r decat baseball-ul deci americanii ar mai avea avantajul fotbalului american.
Acum sper sa nu fiu injurat ca m-am bagat an ... in seama.
Later Edit
Mi-am adus aminte de chestia asta :
http://en.wikipedia.org/wiki/Cuba_national_baseball_team
Cam rusinos sa pierzi titlul olimpic la tine acasa.

yodaro.
22nd February 2014, 12:44
pana acuma tot o trageai cu analize cu cea mai tare echipa USA, cu adunatura d e vedete, rusinos, bla, bla, bla...a cuma ai trecut la "sour grapes"
cunosti vreun jucator canadian de hockey? cate meciuri vezi pe an?
te uiti ca curca-n creci la sportul asta:happy chiar daca e sportul national canadian.
eu am dat ca favorita Suedia...daca stii sa citesti.:)



Nu am nimic nici cu USA , nici cu Canada dar canadienii au castigat deja 3 medalii de aur la sporturile pe echipe : curling m/f , hockey f si joaca finala la hockey m, deci oarecum is cam pe aceias lunginme cu americanii referitor la fotbal american(dude, dar ce tari mia joaca sportul asta, e cumva olimpic) si baseball. Sa zicem ca hockey-ul e cam la fel de po****r ca si baschetul deci... americanii, iar curlingul putin mai po****r decat baseball-ul deci americanii ar mai avea avantajul fotbalului american.
vorbim aiurea..in momentul asta USA con duce la clasamentul pe medalii la Olimpiada de iarna iar pe cele de vara la fel.
Teoretic Norvegia e favorita la cele mai multe medalii dar uite ca...

asa sport de echipa e si fotbalul la olimpiada de vara, ne putem lega si de stafete si alte nebunii.
USA nu era favorita la hockey surpriza e oarecum Finlanda dar nici asta nu e mare.

Sifodias
22nd February 2014, 18:21
Fluierasii nu mai stiu ce cadouri sa le mai dea americanilor,ca sa marcheze si ei!Doamne ce penibil!

TheIceMan
22nd February 2014, 19:51
cunosti vreun jucator canadian de hockey? cate meciuri vezi pe an?Nicunul, doar cites pe forum :happy:happy:happy:happy

te uiti ca curca-n creci la sportul asta:happy chiar daca e sportul national canadian.sour grapes, sour grapes :)):))

TheIceMan
22nd February 2014, 19:53
Fluierasii nu mai stiu ce cadouri sa le mai dea americanilor,ca sa marcheze si ei!Doamne ce penibil!

Ma gandeam ca team USA or sa fie demoralizati dar nici sa piarda 0-5
:happy:happy:happy

TheIceMan
22nd February 2014, 20:09
eu am dat ca favorita Suedia...daca stii sa citesti.:)Da, am vazut asta, stiu sa citesc tocmai de aceea am remarca cum faceai misto de Canada in apropae toate postingurile "adunatura de vedete", cica rusions dupa 2-1 cu Finlanda... s-a vazut cum au facut misto canadieni "on ice", la fel cum "rusinos" v-ati luat-o chiar acuma de la Finlanda. Cum spuneam, ma asteptam ca USA sa joace demoralizati azi dar e prea severa infrangerea.

iar aici discutam de actual competitie de hockey, n-o da in diverse cu baseball si bla, bla, bla.

Cam atat despre team USA la aceste Jocuri, echivalente cu Campionatul Mondial de fotbal dupa cum tot tu bine ai spus-o.

yodaro.
22nd February 2014, 20:10
n-am vazut meciurile USA Canada si Finland doar pe Suedia Finland

ok ai ceva considerente tehnico-tactice pentru meciul de maine daca esti asa toba de hockey? Ce linii favorite ai, care crezi ca sunt atuurile in meciul de maine ale ambelor echipe?
Eu am sa revin cu echipa Suediei

la cate meciuri vezi ma gandesc ca poti mai mult decat hai ai "nostri" huo ai "vostri".:)

Jerome LeBanner
22nd February 2014, 20:11
@Miril, ce spune presa din Suedia despre meciul de maine?

@yodaro: si la rugby canadienii sunt peste voi

yodaro.
22nd February 2014, 20:14
Nu ma intereseaza rugby-ul n-am vazut un meci toata viata mea, ma uit doar la meciuri NHL si NBA.

TheIceMan
22nd February 2014, 20:42
care crezi ca sunt atuurile in meciul de maine ale ambelor echipe?Unul singur: mentaliatea, self confidence.

In rest cum ai vazut si in meciul de ieri, tactica: control the puck, line favorita: everybody, we are a team.

Ceea ce a jucat ieri Canada, in fotbal este exact tiki-taka Barcelona :)) no chances given.

Vezi ce spune antrenorul vostru:"They came at us with 20 guys,” lamented U.S. Coach Dan Bylsma after the game. “They came at us with speed and they came at us for 60 minutes and that was a fast game. That was as fast a game as I've ever been a part of. There was lots of speed out there, up and down the ice, and we weren't able to counter that as much as we'd like."

Exact asta va fi si maine.
Avem o sansa mare sa castigam trebuie sa o fructificam.
Si daca stii sa citesti eu nu prea sunt hou ceilalti, ci doar GO CANADA GO.

Dar acum nu pot sa nu remarc "soua grapes" la tine :)

GO CANADA GO!!!

yodaro.
22nd February 2014, 20:58
bine dar ce linii vezi pe gheata tu personal? cum ai combina jucatorii? ca esti toba de fenomen.

Eu n-am vazut meciul US Canada deci nu ma pot pronunta de fapt n-am vazut Canada un meci intreg in turneul asta.
Dar parerea mea e ca daca s-a jucat finala la fete si USA a fost favorita...plus ca meciuel de ieri a fost strans.
Plus ca in NHL nu mai castiga nimic echipele canadiene de ani buni
plus ca Suedia e campioana mondiala
indiferent de rezultatul de maine inseamna ca hockey-ul nu e dominat de Canada.
si US vine din urma pe turnanta la Hockey, repet sport care e singurul national in Canada si ar trebui sa domine.

Felicitari Finlanda o echipa de luptatori adevarati au invins si Rusia la ei acasa si USA. Decizie proasta cu Suedia ca au folosit pe Niemi Rask era mai in forma. USA a jucat la mai putin de 24 de ore si asta cred ca le-a fost fatal probabil demoralizati de ieri.
5 ore in plus conteaza cand e perioada asa scurta. Probabil ca pentru ai a contat doar goldul. N-am inteles de ce antrenorul US l-a folosit pe Quick in loc de Miller portarul era f important la asemenea nivel. La FInlandezi a aparut Rask in loc de Niemi ieri.

Referitor la meciul de maine vad ca nu zici mare lucru poate ca nu te pricepi...
vezi ca 2 jucatori de la US sunt de la Toronto...
Desi Suedia joaca fara Franzen, Sedin alalalt si Zetterberg eu cred ca are pe Lundkvist ca atu. Suedia practica un hockey smart.
Imi pare rau ca nu pot pune cei mai buni oameni pe gheata. Sper ca MOJO si Backstrom capitalistii mei sa faca un meci mare desi am vazut ca nu ii joaca in aceeasi linie decat la PP. Karlsson sper sa fie in forma mare.

Canada are o echipa buna, joaca in timp destul de scurt. Crosby poate sa il pacaleasca pe Hank cu un joc in fata portii.
Din ce am vazut inscriu mai mult defenders deci au probleme cu atacul.
Portarul poate sa o faca lata...sper sa nu ma insel.

Go Sweden

jo27
22nd February 2014, 21:18
Lehtonen a aparat ieri, nu Niemi.

In rest, ai argumente extrem de slabe incercind sa arati superioritatea Americii in fata Canadei sau incercind pur si simplu sa denigrezi Canada.

Ce tot arunci chestia ca SUA conduce pe medalii, neasteptat? De ce e neasteptat? E cumva o tara bananiera? Nu are cumva 300 si ceva de milioane de locuitori, baza de selectie deci? Nu e cumva cea mai bogata tara, bani de investitii deci? Nu are munti unde sa se antreneze schiorii? Plus ca s-au introdus atitea competitii de schi acrobatic sau snowboarding in care sint principalii favoriti, la multe dintre probe.

Si oricum, SUA NU conduce in clasamentul pe medalii (nu conducea nici la ora la care ai scris tu comentariul respectiv, acum cu atit mai putin).

Iar privind Cupa Stanley, care e raportul americani/canadieni in loturile echipelor americane care au cistigat din 1995 incoace trofeul?

Jerome LeBanner
22nd February 2014, 21:56
Meciul de maine este disecat pe hfboards, acolo gasiti lux de amanunte.
se spune ca, dintre hocheisti, canadienii au ``the biggest heart`` cand joaca pt. frunza de artar.
orice discutie referitoare la numarul de staruri canadiene ar trebui sa inceapa de la statisticile iihf

canada:
Total Players
625,152

Male Players
91,379

Junior Players
446,543

Female Players
87,230

Indoor Rinks
2,631

Outdoor Rinks
5,000

SUA
otal Players
510,279

Male Players
137,766

Junior Players
306,813

Female Players
65,700

Indoor Rinks
1,898

Outdoor Rinks
85

Sweden

otal Players
64,214

Male Players
13,060

Junior Players
47,968

Female Players
3,186

Indoor Rinks
352

Outdoor Rinks
139

bogdan_nj
22nd February 2014, 22:08
pai hockey-ul e sportul lor national, singurul pe care il au.
pntru USA e o performanta ca ia medalii la sporturile de iarna...si chiar la hockey. Altfel echipele americane castiga an de an NHL-ul nici nu imi mai amintesc cand a castigat ultima data o echipa canadiana...si e sportul lor national unic repet.

NHL are 23 de echipe din SUA si 7 din Canada. Liderul in clasamentul castigatoarelor Stanley Cup e detasat o echipa din Canada. Ce po****tie are Canada in comparatie cu SUA ?????


Cand o lua Canada vreo medalie la baschet, baseball sau fotbal american mai stam de vorba.

Unde se dau medalii pentru baseball si fotbal american ? Dar SUA cand ia medalie la fotbalul canadian ?


Acum USA e deocamdata pe primul loc si la medalii la sporturile de iarna...:) sau cand s-o califica la World Cup la fotbal.:))

Repet : ce po****tie are Canada comparativ cu SUA ?

Apropos : SUA nu e pe primul loc la clasamentul pe medalii. A fost doar in prima zi cand ei au luat prima medalie de aur.

yodaro.
22nd February 2014, 22:18
NHL are 23 de echipe din SUA si 7 din Canada. Liderul in clasamentul castigatoarelor Stanley Cup e detasat o echipa din Canada. Ce po****tie are Canada in comparatie cu SUA ?????

Unde se dau medalii pentru baseball si fotbal american ? Dar SUA cand ia medalie la fotbalul canadian ?

Repet : ce po****tie are Canada comparativ cu SUA ?

Apropos : SUA nu e pe primul loc la clasamentul pe medalii. A fost doar in prima zi cand ei au luat prima medalie de aur.
domle eu spun ca USA vne pe turnanta in materie de hockey, daca si la fete si la baieti au intrat in calcule e clara ca incep sa aiba valoare IN ULTIMII ANI!

altfel ultima data cana a castigat o echipa canadiana NHL a fost cand?
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Stanley_Cup_champions
adica acum 20+ de ani...:)

degeaba compari polulatia conteaza cati practica sportul...asa poti compara india sau china. Canada are 600 000 USA 500 000 si Suedia 60 000 si e campioana mondiala.

n-are rost sa compari alte sporturi, la cele de vara USA a fost pe primul loc, la astea de iarna vad ca momentan e pe 2 dupa Rusia cu 27 de medalii.

Revenind la hockey, da e sportul canadienilor dar repet NU domina la sportul lor national din motivele expuse mai sus. Un ipotetic titlu olimpic pe care l-ar lua maine nu schimba campioana mondiala sau titlul in NHL.

Jerome LeBanner
22nd February 2014, 22:31
altfel ultima data cana a castigat o echipa canadiana NHL a fost cand?
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Stanley_Cup_champions
adica acum 20+ de ani...:)



Asta tine foarte mult si de potenta financiara, nimeni nu neaga ca din acest punct de vedere USA>Canada

jo27
22nd February 2014, 22:39
altfel ultima data cana a castigat o echipa canadiana NHL a fost cand?
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Stanley_Cup_champions
adica acum 20+ de ani...:)



Repet intrebarea: Care e raportul americani/canadieni in loturile echipelor americane cistigatoarea a Stanley Cup din 1995 incoace?

Ti-l dau eu pe cel de la Blackhawks de anul trecut: 5/10 (jucatori cu peste 10 meciuri, plus cite inca 3 jucatori de fiecare parte cu mai putin de 3 meciuri jucate). Crezi ca e mai mare pt celelalte editii?

yodaro.
22nd February 2014, 22:49
NHL atrage crema jucatorilor mondiali, nu-i nimic nou in asta.
Echipele canadieni au bugete comparabile cu cele americane vezi Toronto, MTL, Vancouver dar totusi nu mai castiga nimic de 20 de ani. De ce?
Altfel spus echipele americane creaza cadrul necesar dezvoltarii jucatorilor de origine canadiana.
As fi rau daca as spune ca parte din succesul echipelor Suediei, Canadei sau Finlandei e datorita banilor bagati de americani.

bogdan_nj
22nd February 2014, 23:14
degeaba compari polulatia conteaza cati practica sportul...asa poti compara india sau china. Canada are 600 000 USA 500 000 si Suedia 60 000 si e campioana mondiala.

Foarte corect. De aceea nu poti sa ai pretentii sa fie Canada mai tare decat SUA si la hockey, si la baschet, si la baseball, si la fotbal etc. Ei eu doar la hochei un numar de jucatori comparativ cu cel din SUA.


n-are rost sa compari alte sporturi, la cele de vara USA a fost pe primul loc, la astea de iarna vad ca momentan e pe 2 dupa Rusia cu 27 de medalii.

Aceeasi situatie si aici. SUA are multi practicanti in toate sporturile pe cand tarile cu po****tie mai mica se canalizeaza pe mai putine sporturi. Deci SUA se bate cu Rusia si China.


Revenind la hockey, da e sportul canadienilor dar repet NU domina la sportul lor national din motivele expuse mai sus. Un ipotetic titlu olimpic pe care l-ar lua maine nu schimba campioana mondiala sau titlul in NHL.

Cine domina in hochei ?

bogdan_nj
22nd February 2014, 23:15
NHL atrage crema jucatorilor mondiali, nu-i nimic nou in asta.
Echipele canadieni au bugete comparabile cu cele americane vezi Toronto, MTL, Vancouver dar totusi nu mai castiga nimic de 20 de ani. De ce?
Altfel spus echipele americane creaza cadrul necesar dezvoltarii jucatorilor de origine canadiana.
As fi rau daca as spune ca parte din succesul echipelor Suediei, Canadei sau Finlandei e datorita banilor bagati de americani.

Echipele din NHL isi vad interesul lor. Crezi ca ei cumpara jucatori suedezi, finlandezi, rusi pentru a creste valoarea acestor tari ? :D

yodaro.
22nd February 2014, 23:56
Dar Suedia a castigat World Cup la Hockey in 2013 http://www.iihf.com/competition/352/home/world-ranking.html
in World ranking Canada e clasata pe 5 si Suedia e campioana in 2013.

au luat bataie de la Suedia http://stats.iihf.com/Hydra/352/IHM352360_74_5_0.pdf

asta in conditiile in care Suedia are vreo 9 mil locuitori, Canada aproape 38 milioane iar ca jucatori de hockey Suedia are de 10 ori mai putini jucatori de hockey corect?
Deci tie tie ti se pare ca domina Canada hockeyul mondial la statisticile astea?

Sa vedem si meciul de maine deci Suedia nu aliniaza cei mai buni jucatori dar Hank poate castiga de unul singur meciul.

yodaro.
23rd February 2014, 02:12
Asta tine foarte mult si de potenta financiara, nimeni nu neaga ca din acest punct de vedere USA>Canada
hai sa fim seriosi, uite care le e valoarea reala a cluburillor din NHL
http://www.forbes.com/nhl-valuations/
1. Toronto.
2. New York Rangers
3. Montreal.
4. Vancouver.
Au si bani au si jucatori si nu au mai castigat NHL de 20 de ani...:cool:
Toronto e cel mai bogat club din NHL dar rezultate...:sneaky:

miril
23rd February 2014, 09:38
Jerome, presa suedeza este de un optimism moderat, decent. Ca dintotdeauna.

bogdan_nj
23rd February 2014, 16:22
Dar Suedia a castigat World Cup la Hockey in 2013 http://www.iihf.com/competition/352/home/world-ranking.html
in World ranking Canada e clasata pe 5 si Suedia e campioana in 2013.

au luat bataie de la Suedia http://stats.iihf.com/Hydra/352/IHM352360_74_5_0.pdf

asta in conditiile in care Suedia are vreo 9 mil locuitori, Canada aproape 38 milioane iar ca jucatori de hockey Suedia are de 10 ori mai putini jucatori de hockey corect?
Deci tie tie ti se pare ca domina Canada hockeyul mondial la statisticile astea?

Sa vedem si meciul de maine deci Suedia nu aliniaza cei mai buni jucatori dar Hank poate castiga de unul singur meciul.

Canada e acolo in top. Intr-un an poate fi pe 5 in lume iar in alta an poate fi pe 1. Important e ca e acolo in top. Nu exista echipa din lumea asta care sa fie invincibila.

Si Olanda are mult mai putini jucatori de fotbal fata de Brazilia dar i-a batut la ultimul campionat mondial in sferturi.

Loup de Mer
23rd February 2014, 16:25
cunosti vreun jucator canadian de hockey? cate meciuri vezi pe an?
te uiti ca curca-n creci la sportul asta:happy chiar daca e sportul national canadian.
eu am dat ca favorita Suedia...daca stii sa citesti.:)


E o chestie sa fii asa documentat ca tine si sa ai dreptate mai putin decat unul care nu stie nimic... nu multi sunt capabili de asta

TheIceMan
23rd February 2014, 16:26
gata.

3 -0

CANADA OLYMPIC CHAMPIONS!!!


Aurul ramane in Canada.
/OLE//OLE//OLE/

El Pistolero
23rd February 2014, 16:26
Victorie lejera pentru Canada. De asteptat, finala a fost cu SUA.

TheIceMan
23rd February 2014, 16:28
http://i.cbc.ca/1.2548263.1393165176!/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/16x9_300/sidney-crosby.jpg

Salutam canadienii de pe forum:

El Pistolero, Hingherul, ice_girl, Jerome LeBanner, jo27, snookerinfo, sun, TheIceMan

Loup de Mer
23rd February 2014, 16:29
Salutam canadienii de pe forum:

El Pistolero, Hingherul, ice_girl, Jerome LeBanner, jo27, snookerinfo, sun, TheIceMan

Salutari si de la "finlandezi"

jo27
23rd February 2014, 16:32
Canada :)

TheIceMan
23rd February 2014, 21:20
:) :)

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1798693_10152239188452438_1194643717_n.jpg

ice_girl
23rd February 2014, 21:21
Nu cunosc regulile si alte cele de la hochei dar m-am uitat la meciul de azi, am zis ca tocmai finala olimpica nu tb sa ratata:D si mi-a placut ce am vazut:doua echipe care s-au luptat cu indarjire si curaj:ok:! Iar echipa Canadei mi s-a parut f buna atat din punct de vedere tactic cat si tehnic! Ma bucur ca am votat cu ea la pronosticuri:)!

O poza f sugestiva :ok: https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/1656349_10152224177096265_453959569_n.png

Jerome LeBanner
23rd February 2014, 21:56
http://i.cbc.ca/1.2548263.1393165176!/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/16x9_300/sidney-crosby.jpg

Salutam canadienii de pe forum:

El Pistolero, Hingherul, ice_girl, Jerome LeBanner, jo27, snookerinfo, sun, TheIceMan

Nu mi-ar displacea foarte mult sa fiu canadian, dar in absolut toate meciurile am tinut cu adversarii Canadei, he he, ``as a neutral cheering the underdog``:)

TheIceMan
23rd February 2014, 21:58
@ice_girl:. mda, Molson au cele mai misto reclame :bere:


Autostrada 401 din Toronto, una dintre cele mai aglomerate din lume, in timpul finalei de hockey maculin:

https://pbs.twimg.com/media/BhKw8jcCUAA_hck.jpg

yodaro.
24th February 2014, 22:27
Nu mi-ar displacea foarte mult sa fiu canadian, dar in absolut toate meciurile am tinut cu adversarii Canadei, he he, ``as a neutral cheering the underdog``:)
pai se ajunge simplu in CA daca depui dosar de emigrare. E plin de asiatici, indieni, pakistanezi si…romani

dupa atatea absente la suedezi l-au suspendat si pe Backstrom pentru ca a luat Claritin ca pentru alergie o fi fost vreun canadian la anti-doping asa cum au avut si arbitru in finala chiar le mecil canadei ;)

Imi aduce aminte de gimnasta romanca suspendata a Sydney pentru nurofen.
In NHL aia nu e substanta interzisa ce i-au gasit lui Backstrom. In conditiile in care se discuta sa nu se mai opreasca NHL pe timpul olimpiadei, am vazut ca General Managers critica oprirea sezonului astia din IIHF mai pun sare pe coliva cu suspendarea asta.
Ar face f bine sa nu ii mai lase la olimpiada, sa participle cine vrea individual dar sa nu se opreasca sezonul la mijlocul lui.

Totusi sa vedem cand va lua o echipa canadiana titlul in NHL ca de 20 de ani…
Anul asta nic o speranta, Chicago si Boston cred ca vor rejuca finala. Poate in urmatorii alti 20 de ani..:D

TheIceMan
24th February 2014, 22:44
pai se ajunge simplu in CA daca depui dosar de emigrare. E plin de asiatici, indieni, pakistanezi si…romaniCu nimic deosebit fata de USA :)) :))


dupa atatea absente la suedezi l-au suspendat si pe Backstrom pentru ca a luat Claritin ca pentru alergie Da, asa ziceam si eu, daca nu aveau absente Suedia, yes, aveau mai multe sanse sa inscrie dar tot ar fi luat bataie.

in rest, "sour grapes" :D