PDA

View Full Version : FA Cup 2013-2014



Pages : [1] 2

aLLiin
9th December 2013, 00:05
Pe acest thread vom discuta despre Editia 2013-2014 FA Cup.
Deja avem primul soc: Arsenal - Tottenham.

aLLiin
9th December 2013, 00:07
imediat punem si calendarul meciurilor. Si daca tot veni vorba, competitia va fi transmisa de Dolcesport

Johnny D
9th December 2013, 08:23
Ca si CM de handbal feminin, sa n-aiba noroc, ca nu-l vede nimeni!
Prin nimeni ma refer la sub 10% din po****tia care are interes in a urmari astfel de competitii!

miril
9th December 2013, 08:27
FA CUP, THIRD ROUND DRAW IN FULL...

Barnsley v Hartlepool/Coventry City

Yeovil v Leyton Orient

Liverpool v Oldham/Mansfield

Nottingham Forest v West Ham

Bristol City v Watford

Southend v Millwall

Middlesbrough v Hull City

West Brom v Crystal Palace

Kidderminster v Peterborough United

Doncaster v Stevenage

Stoke City v Leicester City

Southampton v Burnley

Newcastle United v Cardiff City

Rochdale v Leeds United

Wigan v MK Dons

Charlton v Wrexham/Oxford

Manchester United v Swansea

Port Vale v Plymouth

Norwich City v Fulham

Aston Villa v Sheffield United

Macclesfield v Sheffield Wednesday

Sunderland v Carlisle

Bolton v Blackpool

Blackburn v Manchester City

Everton v QPR

Brighton v Reading

Arsenal v TOTTENHAM HOTSPUR

irmingham v Bristol Rovers/Crawley

Grimsby v Huddersfield

Ipswich v Preston NE

Derby v Chelsea

Bournemouth v Fleetwood/Burton Albion

Ties played January 4/5, 2014

YoNuTzz
9th December 2013, 08:41
Arsenal - Tottenham :))

Johnny D
9th December 2013, 08:41
No ca bine ati cazut, pacat ca va trebui sa parasiti competitia atat de devreme!:D

Chiar daca Tottenham a cazut de departe cel mai prost, nici pe MU nu-i prea invidiez!:))

corello
9th December 2013, 09:48
Interesant va fi pentru Manchester United. Pe 1 ianuarie are meci greu cu Tottenham, pe 4/5 in cupa cu Swansea, iar apoi meci in campionat tot cu Swansea, pe data de 11.

Sir Black
9th December 2013, 10:15
Cred ca Arsenal va castiga.

Johnny D
9th December 2013, 12:14
Daca e pe Emirates, mereu avem prima sansa cu Tottenham, dar depinde si ce echipa va baga Wenger.
Eu sper sa joace si Chiriches, ne plac astia tehnicii care se cred mai tehnici ca noi, abia-l astept!:D

Sir Black
9th December 2013, 12:22
Cred ca Wenger ar trebui sa bage prima echipa...nu se poate baza doar pe campionat...

Johnny D
17th December 2013, 09:25
Deacord cu tine, in CL oricum nu pare sa aiba viata deosebit de lunga anul asta!:))

Absint
4th January 2014, 00:15
Revine in actiune weekend-ul acesta transmis de sport.ro.

delaparis
4th January 2014, 02:53
Arsenal - Tottenham :))

nimic nou sub soare :)

Sir Black
4th January 2014, 11:35
Blackburn - Man City 1-5 I see the future :D .

relansat
4th January 2014, 11:38
transmite sport.ro. o splendoare ... :D

Sir Black
4th January 2014, 11:42
Slavă domnului că există stream-uri :D .

Sir. Eko
4th January 2014, 12:08
M-am uitat pe program...daca nu era cu Tottenham si pierdeam meciul asta nu ma suparam deloc. Asa trebuie sa castigam. DAR daca cumva pierdem, o sa fie supararea mai mica, daca iesim acum, cand are loc turu 4 si 5, prindem doua pauze de 10 zile in momente cheie ale sezonului...care, daca chiar vrem sa luptam la titlu..ne ajuta mult.

relansat
4th January 2014, 13:35
AZI LIVE Sport.ro: 14:45 Blackburn – City, 21:30 Arsenal – Tottenham! Killer-ches si Pantili-demon in FA Cup! =))))))))

Bobi Cearton
4th January 2014, 13:41
Cine stie ce ispravi mai face Pasarila:D

Claudiu96
4th January 2014, 13:42
Folbal pe Prost.ro. Minune :D
Reclama lor e plina de minciuni anyway :)
ARS-TOT nu e live ...

Sir. Eko
4th January 2014, 13:54
Sa inteleg ca in loc de Arsenal-Tottenham LIVE, au ales Blackburn – City pentru ca o sa joace Panti ?

relansat
4th January 2014, 14:00
au Glory: "Tokyo Killer Ghiță": Daniel Ghiță - Errol Zimmerman, Spărgătorii de râs
Showtime si Știri Sport.ro (live) =))

Bobi Cearton
4th January 2014, 14:10
au Glory: "Tokyo Killer Ghiță": Daniel Ghiță - Errol Zimmerman, Spărgătorii de râs
Showtime si Știri Sport.ro (live) =))

In decembrie se disputa in fiecare an un turneu K1 la Tokyo.
In 2013 nu s-a tinut?:confused:

jo27
4th January 2014, 14:18
Sa inteleg ca in loc de Arsenal-Tottenham LIVE, au ales Blackburn – City pentru ca o sa joace Panti ?

Si Dolce transmite Cupa, meciul asta e in direct la ei. Probabil au ca la liga1, prima alegere unii, a doua ceilalti samd.

Vreau un egal la meciul asta, e prea tare, merita o rejucare... si putin mai mult efort din partea ambelor echipe :D... desi probabil vor juca si destul de multe rezerve.

Sir Black
4th January 2014, 14:51
Cat de penibili pot sa fie comentatorii. Nici macar nu stiu care a fost scorul la City - L'pool .

Sir. Eko
4th January 2014, 15:14
Si Dolce transmite Cupa, meciul asta e in direct la ei. Probabil au ca la liga1, prima alegere unii, a doua ceilalti samd.

Vreau un egal la meciul asta, e prea tare, merita o rejucare... si putin mai mult efort din partea ambelor echipe :D... desi probabil vor juca si destul de multe rezerve.

Azi nu o sa joace multe rezerve, o sa fie cativa. Daca se rejoaca cred ca Wenger arunca meciu.

Bobi Cearton
4th January 2014, 15:19
Pasarila se tine bine in poarta. A avut parte numai de mingii pe sus.

lucian_iasi
4th January 2014, 16:00
A gresit Pantilimon la golul egalizator

relansat
4th January 2014, 16:01
Pasarila se tine bine in poarta. A avut parte numai de mingii pe sus.

ce e aia mingii? e pluralul de la mingie, presupun. daca da, ce e aia mingie? :D

relansat
4th January 2014, 16:06
In decembrie se disputa in fiecare an un turneu K1 la Tokyo.
In 2013 nu s-a tinut?:confused:

nu am nici cea mai mica idee. sunt prea fake luptele alea ca sa ma pot uita la asa ceva. mai bine direct wrestling, acolo macar sunt sinceri si-ti spun ca-s regizate din start :D

delaoltenia
4th January 2014, 16:29
city in 10 oameni

delaoltenia
4th January 2014, 16:32
daca nu ma insel, la scor egal se rejoaca ?

Sir Black
4th January 2014, 16:34
Cum se apără Blackburn :)))

relansat
4th January 2014, 16:35
Rejucare. La egal si in al doilea meci, prelungiri si lov departajare.

Ma uitam la cat de firav e navas. Si am dat un search, ca sa vad ca are 60 kg :o:

delaoltenia
4th January 2014, 16:37
Avantaj City, au scapat de o mare rusine...rejucare.

Sir Black
4th January 2014, 16:37
Of rejucare :( .

El Pistolero
4th January 2014, 16:40
Prostovan Boyata. Oricum ii spulbera City acasa.

Leo
4th January 2014, 16:46
Nu am vazut meciul. Cine a luat rosu?

Sir Black
4th January 2014, 16:47
Prostul ăla de Boyota.

Leo
4th January 2014, 16:54
Au jucat multe rezerve dupa cum vad. Oricum se califica City.

Bobi Cearton
4th January 2014, 16:59
Costel s-a impiedicat in picioare din nou.

relansat
4th January 2014, 17:01
Asa se intampla cand joci din an in paste. In plus de asta, Hart nu a fost cu mult mai bun in deplasarea din Tara Galilor :)

Sir. Eko
4th January 2014, 18:00
Zvonu e ca Gnabry o sa joace titular, la fel si Fabiansky in poarta. Walcott atacant. Zelalem(17 ani) in lot.

Wenger se uita catre pauza aia.

Claudiu96
4th January 2014, 18:53
Aston Villa , Newcastle si West Brom mari dezamagiri ...
Everton rupe QPR-ul iar Southampton castiga 4-3 cu Burnely :)
Aston Villa vad ca se face de ras mai peste tot :(

delaoltenia
4th January 2014, 19:31
Arsenal vs Tottenham

Inceput bun pt Tottenham, cu o mare ratare.

relansat
4th January 2014, 19:38
Frumos meci pana acum. Faina de tot faza de mai devreme, cu calcai spre Cazorla si sut cu efect, la juma de metru alaturi :). Un pic mai mult efect si era 1-0.

delaoltenia
4th January 2014, 19:41
mai gresesc si englezii, tusierii englezi. ;)

relansat
4th January 2014, 19:43
Multe faze de joc in care arsenal este superioara, vazandu-se din ce in ce mai mult cat de bine se cunosc intre ei.

delaoltenia
4th January 2014, 19:47
ce culoar in centrul apararii, cum sa nu speculezi asemenea greseli

1-0

relansat
4th January 2014, 19:49
Nu a venit om in spate cu Cazorla. Pe centru erau trei fundasi, in schimb :). Era sa rupa plasa omul :))

relansat
4th January 2014, 20:03
deranj mare in apararea lui spurs. e si greu, intr-adevar, cand dai peste adversari cu clasa si cu 2-3 viteze peste tine.

relansat
4th January 2014, 20:04
apropo, ptr cei in cautarea unui link, Channel - 148400 pe sopcast. rup rusii comentariul in doua :D

Bobi Cearton
4th January 2014, 20:04
Faza meciului ar fi sa dea gol Adebaior, sa mearga impunator, ca un Imperator:D, in fata galeriei lui Arsenal

relansat
4th January 2014, 20:05
acum vad si eu ratarea lui eriksen din debut. cam ca walcott cu lloris, numai ca walcott avea mai multe optiuni, fiind mai departe de francez :)

delaoltenia
4th January 2014, 20:08
Cred si sper ca vom vedea un gol si pt Tottenham, s-a vazut in prima repriza ca se poate ajunge usor la poarta lui Arsenal atunci cand pasa decisiva nu este gresita.

relansat
4th January 2014, 20:11
eu cred ca va mai marca arsenal cel putin un gol. daca nu se retrage, ceea ce imi vine greu sa cred, mai vedem un gol in poarta lui lloris.

Sir. Eko
4th January 2014, 20:12
Imi pare rau sa o zic dar Chiri joaca cam ca o cizma. Aproape a fost sa dea o pasa decisiva pentru Walcott pe final.

Jucam foarte bine, desi jucam fara 6 titulari. Avem meritat 1-0. Puteam si mai bine daca Walcott se uita in stanga la faza aia...si nu numai.

relansat
4th January 2014, 20:15
fii pe pace, oricum o sa fie man of the match. daca nu in anglia, cel putin in prosport :D

Sir Black
4th January 2014, 20:46
Cred că așa se termină, 2-0 .

relansat
4th January 2014, 20:54
Clive Tyldesley just described Chiriches as a fine advert for Romanian immigrant labour! A hark back to the days of acceptable casual racism

relansat
4th January 2014, 20:57
Can't decide who arsenals man of the match should be...
A. Danny Rose
B. Michael Dawson
C. Vlad Chiriches :D :D :D

phife
4th January 2014, 20:57
incapabili cei de la spurs dar parca isi mai revin
ce a patit walcott?

relansat
4th January 2014, 20:58
Revenind la joc, dupa cum spuneam si in prima zi a anului, pe scurt, diferenta dintre o echipa de champions league si una de europa league. punct.

relansat
4th January 2014, 21:00
incapabili cei de la spurs dar parca isi mai revin
ce a patit walcott?

pare ok din captura asta :))

Johnny D
4th January 2014, 21:08
Inca un meci a lui Arsenal netransmis pe filiera cand castiga Arsenal, nu transmitem meciul, ca si ultimul din campionat! Gunoaie imputite de posturi romanesti!:yes:


O sa vad meciul! ATENTIE! "IN PREMIERA"!:o::rolleyes:

relansat
4th January 2014, 21:10
Trebuie sa intelegi si tu ca meciul lui Costel a fost mai important decat Arsenal-Tottenham :)) Greu si-n aparare, greu si la mijloc pentru Spurs. Subtire meci, ca de altfel si cel cu United, dar acolo au avut noroc de un adversar obosit, plus doua finalizari inspirate. Mai ales la reusita lui Adebayor :)

TaciAcolo
4th January 2014, 21:10
a fost pe dolce arsenal

relansat
4th January 2014, 21:12
a fost pe dolce arsenal

Cois, da' tu crezi ca noi suntem abonati la trei firme de cablu? :happy

miril
4th January 2014, 21:14
Felicitari, Arsenal! Echipa mai omogena, superioara cu alte cuvinte. Tottenham nu-si permite sa-si consume energiile si cu cupa Angliei, de aceea eliminarea, anticipata, zic eu, va putea fi benefica, lupta pentru locul patru si Europa League fiind suficiente pentru a pune la punct o echipa cu multi jucatori noi. Walcott nu trebuia sa riste accidentarea, nu avea de ce. Sper sa nu fie ceva serios caci va fi nevoie de el in a doua parte a sezonului. COYS! Relansat, sa inteleg ca Spurs nu era obosita, am mai spus ca avem multi accidentati, la ora asta 9 (noua). Victoria se explica in primul rand ca MU este mai subtire decat pare, de aici victoria lui Spurs.

relansat
4th January 2014, 21:15
Din cadrele surprinse nu parea sa fie o accidentare grava. :-/

TaciAcolo
4th January 2014, 21:16
sunt decat la 2 nextgen si rds care ma satisfac fotbalistic maxim:D nextgen cu dolce1,2,3,4 si eurosport 1,2 hd

relansat
4th January 2014, 21:18
pregateste-te si de orange. soon :)

Bobi Cearton
4th January 2014, 21:20
Micul Motzart l-a vrajit pe fundasul visator de la Totenham.

miril
4th January 2014, 21:22
Din cadrele surprinse nu parea sa fie o accidentare grava. :-/

Din cadrele existente putea fi entorsa de genunchi cu riscul rupturii de ligamente. Din reactia de dupa a lui Walcott, nu pare totusi ceva grav.

Johnny D
4th January 2014, 21:24
Felicitari, Arsenal!
Multumim! Pentru noi orice trofeu din astea 3 e foarte important, doar Cupa McDonalds e pentru cei care se multumesc cu ramasitele zilei.

Victoria se explica in primul rand ca MU este mai subtire decat pare, de aici victoria lui Spurs.
Si totusi, numai noi suntem prostii din targ...

Trebuie sa intelegi si tu ca meciul lui Costel a fost mai important decat Arsenal-Tottenham :))
Nici nu stiu cine e Costel, dar mai mult ca sigur as f***-o pe ma-sa, chiar daca e mai urata ca dracu!:P

relansat
4th January 2014, 21:24
Din cadrele existente putea fi entorsa de genunchi cu riscul rupturii de ligamente. Din reactia de dupa a lui Walcott, nu pare totusi ceva grav.

exact.

miril
4th January 2014, 21:26
Sper sa nu fie adrenalina si endorfinele la mijloc.

Sir. Eko
4th January 2014, 21:26
Inca un meci a lui Arsenal netransmis pe filiera cand castiga Arsenal, nu transmitem meciul, ca si ultimul din campionat! Gunoaie imputite de posturi romanesti!:yes:


O sa vad meciul! ATENTIE! "IN PREMIERA"!:o::rolleyes:

A fost pe Dolce meciul care avea dreptul sa aleaga prima, a ales, a fost LIVE acolo. Sport.ro au voie doar acum.

Am jucat fara 6 titulari dar tot i-am batut calumea. "played them off the park" cum se zice. O singura problema am avut, ne-am cam batut joc de faze incredibile de poarta, 3-1 cu portaru de exemplu. Trebuia sa la dam minim 4. Chiri e un baiat norocos, era sa ne faca cadou doua goluri azi. A fost slab de tot, la fel ca toata apararea lor, Rose :)).

Gnabry a jucat excelent la fel si Rosicky , Walcott parea okey, sper sa nu fie nimic grav.


Azi cel mai norocos totusi nu a fost Chiri ci Tim Sherwood, care a avut loc in primul rand sa isi vada echipa favorita cum o bate pe marea ei rivala :ok: a mai si dat noroc cu Wenger dupa...faina zi pentru el, un tunar fericit :ok:

Johnny D
4th January 2014, 21:31
Sa le frec dolce-ul pe nas, ce sa-ti povestesc!
Etapa viitoare sper sa nu mai jucam "derby", sa ni-l fure pe Arsenal din nou de sub nas, e deja penibil.
Pe Eurosport nu ne dau ca nu jucam derby, pe sport.ro nu ne dau fix pentru ca jucam, mi-e scarba de ****le astea de televiziuni.


Bine c-a jucat Chelsea derby, derby-ul echipelor de rahat cu joc infect!:rolleyes:

relansat
4th January 2014, 21:33
legat de chiriches, ca aparator e aproape imposibil sa arati decent atunci cand nu te ajuta si colegii tai. s-a vazut pana si in deplasarea de la united, cand chiri si-a pierdut adversarul din vizor.

miril
4th January 2014, 21:37
Sir Eko, lui Wenger i-au trebuit cel putin doi ani dupa celebrul 8-2 cu MU ca sa omogenizeze echipa. E normal sa ii iasa pasenta acum caci este un antrenor foarte bun si aici trebuie felicitata si conducerea cubului care nu a aplecat urechea la ce vor unii suporteri, unii fiind chiar si aici pe forum, pastrandu-l pe francez. Asa este, ne-ati batut cu sase accidentati contra...noua. Oricum, nu cred ca diferenta ar fi fost prea mare daca s-ar fi jucat cu efectivele intacte, noi fiind in constructie, cu un antrenor interimar si o echipa total noua, voi avand o echipa omogena, rezultat al unei munci de cel putin doi ani, cum am spus. Rose vine dupa o accidentare care l-a tinut pe tusa doua luni si jumatate, in plus pe partea lui joaca Erikson care nu prea face faza de aparare. Greseala, in seara asta, este explicata, insa, de oboseala. Va juca altfel cu Arsenal la primavara, vei vedea. Relansat, repet pentru ultima oara, Chirichies este al patrulea fundas central al lui Spurs, perechea titulara, in mod normal, este Kaboul cu Vertonghen. De la Arsenal, in afara de cei remarcati de Sir Eko l-as adauga pe Arteta, excelent tot sezonul.

relansat
4th January 2014, 21:39
usor comica faza de la primul gol, cand au strans toti unde ardea focul, dar nu a venit nimeni cu rapidul cazorla, care pe langa viteza, mai are si executii. din cand in cand :D

relansat
4th January 2014, 21:42
apropos, pentru cei in advanced mode, sunt ceva sanse sa gasim rezumate ale partidelor din fa cup? organizat, si nu imprastiate pe youtube, ca e lenea mare ... si greu fara HD :D

Sir. Eko
4th January 2014, 21:44
apropos, pentru cei in advanced mode, sunt ceva sanse sa gasim rezumate ale partidelor din fa cup? organizat, si nu imprastiate pe youtube, ca e lenea mare ... si greu fara HD :D

pe 101greatgoals. Nu e HD, dar sunt cat de cat aranjate.

relansat
4th January 2014, 21:46
E bun si asa. Mersi. Il trec la bookmarks, ca sa am pe ce sa imi beau cafeaua maine :)

patriot
4th January 2014, 22:09
cica sa vad si eu meciul pe sport.ro,dupa un minut s a intrerupt,ca la noi la nimeni asa ca am intrat macar sa vad cat s a terminat

relansat
4th January 2014, 22:11
patriot, tu vrei sa zici ca au bagat publicitate pe un meci inregistrat, fara sa astepte pauza? :))

acum am dat si eu un pic pe sport.ro, ca sa vad ca e comentat de cel care conduce "sport.ro" (site-ul). lol :))

phife
4th January 2014, 22:14
pare ok din captura asta :))

haha ! that's my boy!

relansat
4th January 2014, 22:19
Sir Eko, lui Wenger i-au trebuit cel putin doi ani dupa celebrul 8-2 cu MU ca sa omogenizeze echipa. E normal sa ii iasa pasenta acum caci este un antrenor foarte bun si aici trebuie felicitata si conducerea cubului care nu a aplecat urechea la ce vor unii suporteri, unii fiind chiar si aici pe forum, pastrandu-l pe francez. Asa este, ne-ati batut cu sase accidentati contra...noua. Oricum, nu cred ca diferenta ar fi fost prea mare daca s-ar fi jucat cu efectivele intacte, noi fiind in constructie, cu un antrenor interimar si o echipa total noua, voi avand o echipa omogena, rezultat al unei munci de cel putin doi ani, cum am spus. Rose vine dupa o accidentare care l-a tinut pe tusa doua luni si jumatate, in plus pe partea lui joaca Erikson care nu prea face faza de aparare. Greseala, in seara asta, este explicata, insa, de oboseala. Va juca altfel cu Arsenal la primavara, vei vedea. Relansat, repet pentru ultima oara, Chirichies este al patrulea fundas central al lui Spurs, perechea titulara, in mod normal, este Kaboul cu Vertonghen. De la Arsenal, in afara de cei remarcati de Sir Eko l-as adauga pe Arteta, excelent tot sezonul.

intrebarea ramane in picioare, miril: crezi ca ceilalti doi, vertonghen si kaboul, puteau face mai mult astazi? eu unul ma indoiesc. atat timp cat cazorla e liber ca pasarea cerului acolo, iar cei trei din centru mai ca se calca in picioare, e complicat. nu cred ca problema lui spurs e neaparat in defensiva. cum spuneai si tu, jocul inca nu se leaga. nici nu prea are cum intr-un timp atat de scurt.

phife
4th January 2014, 22:19
comentator de pe siteul sport.ro


"mda...ati stricat magia fotbalului britanic cu "sunt o picatura de mustar...pe un platou cu mici"
:happy:happy:happy

relansat
4th January 2014, 22:21
reivan, trebuie sa-i intelegi ca e greu sa faci TRANSHUMANTA de la Takeshi's Catle la FA Cup.

miril
4th January 2014, 22:23
Relansat, raspunsul este, Sandro sau Paulinho sau chiar Capoue, in locul lui Bentaleb, jucator foarte talentat, international francez U19, dar neexperimentat, in ćlus, repet di nou, echipa este ca si noua in comparatie cu sezonul trecut. Repet, repet, repet, avem 9 (noua) jucatori accidentati la ora asta. Noroc ca avem o trupa numeroasa, destul de buna dar care trebuie sa fie omogenizata de un antrenor experimentat gen Van Gaal sau Prandelli.

corello
4th January 2014, 22:37
Maine producem surpriza :D

Shinnok
4th January 2014, 22:53
adica pierdeti?

phife
4th January 2014, 22:56
ßæü ńû
çïńê èßté ßwćńßêć?

corello
4th January 2014, 23:08
adica pierdeti?

:))

delaoltenia
5th January 2014, 11:29
Remarca mizerabila a unui comentator englez la adresa lui Chiriches, in particular, si in general la adresa romanilor: "nu joaca rau pentru un imigrant roman" :mda:

Dennis
5th January 2014, 15:15
Remarca mizerabila a unui comentator englez la adresa lui Chiriches, in particular, si in general la adresa romanilor: "nu joaca rau pentru un imigrant roman" :mda:

Ai inteles gresit comentariul, a spus "'A fine advert for Romanian immigrant labour.'", ceea ce nu e nicidecum 'o remarca mizerabila la adresa romanilor'

A fost mai mult o remarca la adresa presei britanice, care de 3 luni bune de zile doar despre asta vorbeste.

Personal mi s-a parut un comentariu foarte bun la adresa problemei, pentru ca nu denota nici negativul nici pozitivul (sau le denota pe ambele, depinde cum privesti situatia).

lucian_iasi
5th January 2014, 15:33
Nottingham Forest - West Ham 3-0

delaoltenia
5th January 2014, 16:35
Derby vs Chelsea

min 15, 0-0

delaoltenia
5th January 2014, 16:41
Eto'oooo...
Cum sa tratezi o asemenea faza cu atata lejeritate. :(

delaoltenia
5th January 2014, 17:07
Pauza, doua bare si o prima repriza dominata autoritar de Chelsea.

Claudiu96
5th January 2014, 17:11
Mie lene sa vad mecul lui chelsea. Mai bine dadeau si aia de la prost.ro meciul lui Liverpool. Parea mai interesant, da' joaca Chelsea lui Murinho ...
Vad ca Hest Ham s-a ars putin :D
United - Swansea e de vazut. mi-as dori sa castige Swans :D
Sunderland reuseste sa faca 2-1 ...
Sper ca Lambert sa plece de la Aston Villa dupa umilinta din cupa. A cata oare ? :rolleyes:

corello
5th January 2014, 17:36
United - Swansea e de vazut. mi-as dori sa castige Swans :D


Facem blatean cu ei. Se califica in cupa si luam punctele saptamana viitoare in campionat :))

Sir. Eko
5th January 2014, 17:40
Big Sam :))

Chelsea registering 0 shots on target in 55 mins against Derby. E adevarat ?

delaoltenia
5th January 2014, 17:45
gooooolll...gol...gol... Obiiiii Mikel /OLE/

delaoltenia
5th January 2014, 17:47
goooooooooooooooollllll...Oscaaaaaaaaaaaaaaaar :ok:

El Pistolero
5th January 2014, 18:13
Victorie fara probleme. Insa lui Chelsea ii lipseste un atacant top class, gen Falcao. Cu asta si Hazard, Oscar si Willian in spate, am castiga PL fara probleme.

miril
5th January 2014, 18:13
Mie lene sa vad mecul lui chelsea. Mai bine dadeau si aia de la prost.ro meciul lui Liverpool. Parea mai interesant, da' joaca Chelsea lui Murinho ...
Vad ca Hest Ham s-a ars putin :D
United - Swansea e de vazut. mi-as dori sa castige Swans :D
Sunderland reuseste sa faca 2-1 ...
Sper ca Lambert sa plece de la Aston Villa dupa umilinta din cupa. A cata oare ? :rolleyes:

Meciul cu Liverpool nu se televizeaza nici in Anglia, a lui Chelsea, da, in plus, meciul cu Liverpool nu pare interesant comparativ cu cel al lui Chelsea caci prima joaca acasa cu o echipa de liga a treia de pe locul 19 iar Chelsea in deplasare cu o echipa de liga a doua, de pe locul 4. Lambert a si spus ca prioritatea lui este Premier League, echipa fiind clasata pe locul 11, in acest moment.

Claudiu96
5th January 2014, 18:15
Facem blatean cu ei. Se califica in cupa si luam punctele saptamana viitoare in campionat :))

Ar fi bine asa. ;)
Chelsea castiga si ei pana la urma.
Liverpool e inca 0-0 :confused:

miril
5th January 2014, 18:17
1-0, Aspas.

Claudiu96
5th January 2014, 18:18
Lambert a si spus ca prioritatea lui este Premier League, echipa fiind clasata pe locul 11, in acest moment.

Stiu , asa zisese initial , dar apoi a spus ca ar vrea sa continue in cupa. A folosit prima echipa deci vroia sa castige ;)
Ca tacticile lui sunt praf , asta e alta problema :rolleyes:

phife
5th January 2014, 18:28
west ham si-a luat-o GRAV !<3 Forest

phife
5th January 2014, 18:43
gol swansea. mars :|

delaparis
5th January 2014, 18:44
Routledge , min 13 !!! :o:

corello
5th January 2014, 18:45
'opaaa!!! :D

delaparis
5th January 2014, 18:50
1-1
Excelenta centrarea lui Büttner :ok:

corello
5th January 2014, 18:55
Sa ma c*c pe el comentariu.
Libărti stedium?

delaoltenia
5th January 2014, 19:00
e vorba de accent domnule, accent de ardelean :D

miril
5th January 2014, 19:02
Stiu , asa zisese initial , dar apoi a spus ca ar vrea sa continue in cupa. A folosit prima echipa deci vroia sa castige ;)
Ca tacticile lui sunt praf , asta e alta problema :rolleyes:

Villa suprapreteaza la lotul pe care-l are.

corello
5th January 2014, 19:19
Ce meci de vacanta!!!!

Xaviesta
5th January 2014, 20:18
Haaaaa :cool:

cataa.
5th January 2014, 20:18
:)) 2-1 Swansea

delaparis
5th January 2014, 20:19
S-a cam terminat pt Moyes :)

Claudiu96
5th January 2014, 20:22
Bonyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy /hello
Poate United pierde si in campionat ;) Cum ar fi ? :rolleyes:

delaparis
5th January 2014, 20:26
Au lipsit multi titulari la Manchester asta seara dar totusi ...
Echipa asta seamana din ce in ce mai mult cu Everton din ultimii 10 ani :)

Sir. Eko
5th January 2014, 20:29
Sa ma c*c pe el comentariu.
Libărti stedium?

:))

corello
5th January 2014, 20:31
Tulai doamne, baturam!!! :)))
Iar merg maine muci la munca. Si cica-i prima zi

Sir. Eko
5th January 2014, 20:33
Tulai doamne, baturam!!! :)))
Iar merg maine muci la munca. Si cica-i prima zi

:))
In campionat e la voi acasa ?

jo27
5th January 2014, 20:46
Bonyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy /hello
Poate United pierde si in campionat ;) Cum ar fi ? :rolleyes:

Ar fi frumos :)

delaparis
15th January 2014, 22:55
Hai Pantilimon /hello

Johnny D
23rd January 2014, 09:12
Tulai doamne, baturam!!! :)))
Iar merg maine muci la munca. Si cica-i prima zi

Multumim!:yes: Avem o sansa-n plus la castigarea competitiei, astia doar pe noi ne bat!:))

Sir. Eko
25th January 2014, 14:04
Incepe imediat AFC Bournemouth cu Liverpool. Fac pauza cu invatatu si ma uit. Am inteles(citit pe twitter) ca Liverpool o sa joace cu o echipa puternica, nu vor sa riste nimic. Asa ca .... vreau sa vad goluri. Imi place cum joaca Liverpool anu asta.

Nadalfan
25th January 2014, 17:34
Bine si City :)))

YoNuTzz
25th January 2014, 17:35
city - watford 0-2 min 30 si m-am uitat ca city joaca cu o echipa cu multi titulari...

Sir Black
25th January 2014, 17:40
:happy Ai Aguero si Dzeko si nu reusesti sa marchezi un gol

milanezu
25th January 2014, 18:55
4-2 final pt city.
si-au revenit a 2-a repriza.
3 boabe aguero.
nu-l vad bine pe pique de la barca.

mariomax
25th January 2014, 19:07
cu care de la Watford il compari pe Pique?

Sir Black
25th January 2014, 22:10
@milanezu, Barca a revenit de la 2-0 cu Getafe(nu cu o echipa de liga a doua) si a batut cu 5-2. Dupa logica ta, nici eu nu-l vad bine pe Lescott/Kompany de la City.

BlueEnergy
26th January 2014, 16:55
Fulham astia sunt de toata jena. Au fost condusi de o echipa din liga a 3 a cu 1-0 si au egal spre final dupa ce au ramas aia in 10. S-a terminat 1-1...fmm si am jucat pe Fulham la pariuri....gluma asta de echipa mm.

corello
26th January 2014, 17:00
Acum am aruncat si eu un bilet pe care mai aveam doar Fulham.
:headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:
Sper sa le dea ai mei 7 boabe marti in campionat, n-ar ave noroc!!!

El Pistolero
26th January 2014, 17:58
Ce sut a prins Oscar. :D

Catalanul
26th January 2014, 19:40
Manchester City - Chelsea

Arsenal - Liverpool

Ce-mi place formatul cupei in Anglia :ok:

YoNuTzz
26th January 2014, 21:01
:))

FA CUP FITH ROUND DRAW IN FULL:

Manchester City v Chelsea
Arsenal v Liverpool
Sheffield United/Fulham v Nottingham Forest/Preston
Brighton v Hull
Cardiff v Wigan
Sheffield Wednesday v Charlton
Sunderland v Southampton
Everton v Swansea

Ce draw...erau 4 echipe cu adevarat bun, si au cazut intre ele...

Johnny D
26th January 2014, 22:29
Incepe imediat AFC Bournemouth cu Liverpool. Fac pauza cu invatatu si ma uit. Am inteles(citit pe twitter) ca Liverpool o sa joace cu o echipa puternica, nu vor sa riste nimic. Asa ca .... vreau sa vad goluri. Imi place cum joaca Liverpool anu asta.
Hai bah da-o dracului c-au bagat prima echipa cam in totalitate, zici ca le-a fost frica de amaratii aia!:))

Manchester City - Chelsea

Arsenal - Liverpool

Ce-mi place formatul cupei in Anglia :ok:
Da, e superb! Mai ales ca avem meciul acasa!:ok:
Oricum prefer un meci din asta acu, peste o luna-doua toata concentrarea o sa ne fie pe PL!

newcool
27th January 2014, 21:07
Hai bah da-o dracului c-au bagat prima echipa cam in totalitate, zici ca le-a fost frica de amaratii aia!:))

Ce vrei bai Johnny? Anu trecut am luat-o de la oldham aia sau cum dracu le zice, anu asta nRogers n-a mai vrut sa riste.:)

Da, e superb! Mai ales ca avem meciul acasa!:ok:
Oricum prefer un meci din asta acu, peste o luna-doua toata concentrarea o sa ne fie pe PL!
Las' ca bagam cu voi echipa 2-a pentru ca virgula cu voi n-am emotii..:D

Johnny D
28th January 2014, 08:40
Pai cu prima ati pierdut fara sa dati gol, deci cu a 2-a ma gandesc si eu ca stai relaxat inca din prima repriza!:))

delaparis
5th February 2014, 21:56
Nu se uita nimeni la Preston North End - Nottingham Forest ?

Johnny D
6th February 2014, 08:34
Ba da, Goro ala de la avatarul tau, ca sa vada si el un meci intre echipe din ligi mai bune decat aia in care joaca el!:D

Sir. Eko
6th February 2014, 16:31
:))

mariomax
15th February 2014, 20:03
1-0 la pauza. care e reg aici? Chelsea e obligata sa atace sau are si retur?

razvan_creator
15th February 2014, 20:05
Nu e si retur. In caz de egalitate se rejoaca.

delaparis
15th February 2014, 20:26
Cred ca Mou o sa lase competitia asta. Are treburi mai importante in campionat si CL.

El Pistolero
15th February 2014, 20:35
Asa e, dar e mult mai usor de obtinut trofeul asta. Sper sa revenim.

Leo
15th February 2014, 20:36
Mourinho nu prea este genul care sa renunte de buna voie la ceva.

El Pistolero
15th February 2014, 20:40
Game over.

Xaviesta
15th February 2014, 20:40
Nasri a revenit cu gol :ok:

phife
15th February 2014, 20:41
vesti rele pt barça

Sir. Eko
15th February 2014, 20:43
Nasri a revenit cu gol :ok:

David Luiz in loc sa mai faca un pas sa il opreasca pe Nasri, un pas trebuia, se opreste si se uita la asistent...

Sir Black
15th February 2014, 20:44
vesti rele pt Barca, a dat Nasri gol cu Chelsea :groggy:

mariomax
15th February 2014, 20:46
David Luiz in loc sa mai faca un pas sa il opreasca pe Nasri, un pas trebuia, se opreste si se uita la asistent...

exact aia am vazut si eu. desi a fost putin offside, daca urmarea faza avea o sansa sa blocheze.

nu mai revine nicio Chelsea, au avut o faza tot meciul.

Moumou face schimbari ofensive :happy

Xaviesta
15th February 2014, 20:48
Meciul din campionat a fost o intamplare si atat.

mariomax
15th February 2014, 20:49
vesti rele pt barça

cu Barca lucrurile stau diferit. Barca nu iti da mingea sa te joci asa cum o face Chelsea. la meciul ala totul va depinde de cum va juca apararea Barcei, acolo e cheia meciului.

phife
15th February 2014, 21:00
eu nu cred ca barça se poate apara ca chelsea

Leo
15th February 2014, 21:12
Chelsea a zburat, mai ramane sa zboare si Arsenal. :D

Aurel.D
15th February 2014, 21:16
Am vazut putin din meci, dar Chelsea mi s-a părut foarte slabă.

Sir. Eko
16th February 2014, 13:51
Cica Sanogo o sa joace titular azi :)). Daca face asta, Wenger ii oficial un idiot.

jo27
16th February 2014, 13:57
Cica Sanogo o sa joace titular azi :)). Daca face asta, Wenger ii oficial un idiot.

Bafta azi. Sper sa ne bateti si in vara sa jucam impreuna supercupa :D

Sir. Eko
16th February 2014, 13:58
Bafta azi. Sper sa ne bateti si in vara sa jucam impreuna supercupa :D

:)). Am vrea noi. Da cel mai probabil nu o sa jucam nici noi nici voi in supercupa, indiferent cine castiga azi ...

jo27
16th February 2014, 14:04
Vom vedea ce va fi... aici, cistigatoarea din meciul asta va fi oricum principala favorita, impreuna cu City, iar in campionat se poate intimpla orice. Toate cele 4 din frunte gasesc momente cind sa se impiedice neasteptat, cine va gresi mai putin va triumfa. Pe noi ne-ar ajuta cumva o infringere azi, chiar n-am mai avea nici o grija in afara campionatului, dar Rodgers a declarat ca vrea sa cistige cupa, asa ca nu se stie ce va fi.

Sir. Eko
16th February 2014, 14:07
Stiu cum zici. Hai ca vedem.

corello
16th February 2014, 15:28
Azi is fan Everton :D

El Pistolero
16th February 2014, 17:45
FA Cup quarter-finals: Arsenal/Liverpool v Everton; Brighton/Hull v Sunderland; Sheff Utd/Forest v Sheff Wed/Charlton; Man City v Wigan :))

Sir. Eko
16th February 2014, 17:57
Jenkinson-Monreal :)) Arteta-FLamini :)) fabianski :happy Sanogo:happy:happy.

Bravo Wenger :ok: :headbang:

razvan_creator
16th February 2014, 17:57
Chiar si asa poate avem o finala Everton (cu Martinez acum pe banca caramelelor) impotriva lui City.

phife
16th February 2014, 19:10
cat ghiniooon.

Cristy RVD
16th February 2014, 19:22
Ce ritm bun are meciul.

Sturridge trebuia sa faca 2-2.

phife
16th February 2014, 19:23
da-o ma. cat noroc au astia..

Cristy RVD
16th February 2014, 19:24
Incredibil.

Ce penalty nu a dat retardatul ala :))

phife
16th February 2014, 19:26
mortii ******* webb!

Sir Black
16th February 2014, 19:30
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1888695_764341086918089_1660965863_n.jpg

phife
16th February 2014, 19:32
dafuq? :))
daca nu egalam pana la final inseamna
ca Dumnezeu nu se uita la fotbal.

messi19
16th February 2014, 19:34
am aflat azi ce i-a lasat mostenire Sir Alex lu Wenger :|

Sir Black
16th February 2014, 19:43
:)) BREAKING: Arsenal have confirmed the signing of Howard Webb, who was released by Manchester United in June.

phife
16th February 2014, 19:52
miercuri o sa fie rasplata. bayernu da 5.

Cristy RVD
16th February 2014, 19:55
aiurea.

Concluziile mele:

1. Sanogo are potential.
2. Atacam si in gereral jucam mult mai bine decat Arsenal.
3. Sterling a devenit jucator de baza.
4. Webe e nesimtit sau limitat.
5. La ce joc arata, Arsenal se indreapta spre al 10-lea an fara trofeu.

razvan_creator
16th February 2014, 19:56
fara Liverpool-Everton in sferturi, pacat

Sir. Eko
16th February 2014, 19:57
Am jucat bine in prima repriza si slab in a 2a, dar am trecut mai departe si am reusit sa odihnim 7 titulari...pentru meciul cu Bayern, de ce a ales sa faca Wenger asta...nu stiu. Dar ma rog.

Cristy RVD
16th February 2014, 20:03
Ah, ca era sa uit. Webb s-a speriat si nu l-a mai dat afara pe Gerrard. Mare tampit.

jo27
16th February 2014, 20:38
Per total Arsenal a jucat mai bine, bravo lor. Noi am jucat mai bine decit in meciul tur din campionat, insa nu suficient. Sturridge nu stiu ce a avut azi, iar Suarez e la al patrulea meci consecutiv fara gol si la al doilea cu prestatie destul de slaba.

Webb nu mai are nevoie de caracterizare.

razvan_creator
16th February 2014, 20:38
Webb nu-mi aduc aminte cand a arbitrat ultima oara bine. Nu poate sa faca asta.

EonLockz
16th February 2014, 21:42
Trebuia penalty si la Cazorla, dupa parerea mea. Webb slab ca deobicei. Cu Everton acasa in urmatorul tur, se putea mai usor dar macar o sa fie un meci frumos si pana la urma din cauza asta ma uit la fotbal.

delaparis
16th February 2014, 21:47
Meciul din campionat a fost o intamplare si atat.

Corect :)

YoNuTzz
16th February 2014, 22:03
so:

Arsenal - Everton
Man City - Wigan

Arsenal si City fac semifinala...

delaparis
16th February 2014, 23:03
so:


Arsenal si City fac semifinala...

Nu se stie. Daca Arsenal se califica in sferturi CL atunci Wenger va renunta la aceasta competitie, normal :D

YoNuTzz
16th February 2014, 23:07
nu trece arsenal de bayern...

razvan_creator
16th February 2014, 23:21
Are mai multe sanse Everton sa treaca de Arsenal, decat tunarii de Bayern

delaparis
16th February 2014, 23:27
Speculatii, nu se stie nimic. Ce se stie e ca Wenger e capabil sa renunte la FA Cup daca continua in CL. De altfel cand am vazut echipa azi chiar am crezut ca a renuntat. A fost surprins de arbitru care, el, nu a renuntat :D

Johnny D
17th February 2014, 08:18
1-0 la pauza. care e reg aici? Chelsea e obligata sa atace sau are si retur?

:happy:happy:happy:happy


vesti rele pt Barca, a dat Nasri gol cu Chelsea :groggy:

Lasa-i pe ei sa faca cunostinta cu Neymar singuri!;)

Meciul din campionat a fost o intamplare si atat.

E valabil mai ales pt meciul nostru cu Liverpool... 4 goluri in 20 de minute, asa ceva nu se va mai pomeni in veci!
Si s-a vazut ieri seara cand i-am batut cu de jumate echipa a 2-a, ei fiind totalmente cu prima!;)

PS: Negru ala din atac(Sanogo:confused:) e sperietii lu Dumnezo!!! Iisuse Cristoase!!!!!!
Asa panarama incurabila n-am vazut cred niciodata pe Emirates si/sau Highbury!
Pe langa faptul c-am jucat de jumatate cu echipa a 2-a, am mai jucat si-n 10, ala saracu a fost fix degeaba pe teren!:))

Cristy RVD
17th February 2014, 08:24
Lol. Asta v-a facut primul gol si a mai creat niste faze periculoase. Plus ca pana acum putini au fost atacantii care sa le puna probleme lui Skrtel/Agger in jocul aerian.

Johnny D
17th February 2014, 08:25
Chelsea a zburat, mai ramane sa zboare si Arsenal. :D
Suparata!?
Iti cumpar o floare de 8 martie!:D

Cica Sanogo o sa joace titular azi :)). Daca face asta, Wenger ii oficial un idiot.
Culmea e ca i-a iesit, si nu e prima data cand negrotelo ala saracu habar n-are pe ce lume traieste dar joaca pana la final!:))

mortii ******* webb!
Lasa ca si Gerrard trebuia sa ia al 2-lea galben, si-a mai fost o faza cand putea da penalty si pt noi la o talpa in aer pe picioru lu Cazorla!:rolleyes:

miercuri o sa fie rasplata. bayernu da 5.
Frustrare maxima! Enjoy!:yes:


1. Sanogo are potential.
2. Atacam si in gereral jucam mult mai bine decat Arsenal.
3. Sterling a devenit jucator de baza.
4. Webe e nesimtit sau limitat.
5. La ce joc arata, Arsenal se indreapta spre al 10-lea an fara trofeu.
Alte frustrari, amice, v-am batut fara 7 titulari!:)):happy

PS: Eu n-as fi dat al 2-lea penalty pt Liverpool, deoarece ambii au fugit la o minge pe care n-o aveau sub control iar fundasul nostru nu l-a atins cu picioru cu care a intrat pe Suarez chiar daca a ratat mingea, pur si simplu s-au izbit unu de altu fugind catre o minge, doar pentru asta se da fault in defavoarea fundasului!? Get real, un penalty v-a fost destul!:yes:

Johnny D
17th February 2014, 08:29
Nu se stie. Daca Arsenal se califica in sferturi CL atunci Wenger va renunta la aceasta competitie, normal :D

Nu va renunta, meciul cu Everton e f abordabil chiar si fara titulari iar cu City aproape ca se joaca trofeul celei mai vechi competitii din lume!;)


Lol. Asta v-a facut primul gol si a mai creat niste faze periculoase. Plus ca pana acum putini au fost atacantii care sa le puna probleme lui Skrtel/Agger in jocul aerian.

E atat de penibil incat probabil nici nu l-au luat in serios si s-au fript, apoi dupa acel gol cat au stat pe el saracu era doar cu nasu-n iarba!:))

Cristy RVD
17th February 2014, 08:35
Pai in repriza a 2-a n-ati trecut mijlocul terenului vreme de vreo 30 de minute, el ce era sa faca?

E inalt, alearga bine, sta bine fizic si gandeste destul de repede. Pare mult mai folositor decat Giroud. Nu prea l-am vazut la finalizare, dar e inca tanar.

Johnny D
17th February 2014, 08:47
Eu si Eko l-am vazut! :-j


E drept ca s-ar putea sa sufere de "sindromul Ramsey", dar sa mor eu de mai astept inca 5 ani si dupa ăsta!

Sir. Eko
17th February 2014, 10:00
Eu si Eko l-am vazut! :-j


E drept ca s-ar putea sa sufere de "sindromul Ramsey", dar sa mor eu de mai astept inca 5 ani si dupa ăsta!

Eu am vorbit inainte sa il vad, apoi am tacut. Nu a jucat deloc rau.
E placut sa ai in echipa un atacant ce poate sa SE MISTE. Sa FUGA. Dar mai are mult de tras copilu, nu le prea are cu sutu :)), a luftat de 2-3 ori urat.
Cum a zis si Cristi, nu e usor sa domini in aer cu Skrtel si Agger pe tine, Sanogo, la debut...a reusit asta :ok:

newcool
17th February 2014, 10:50
Iar ne-a batut Webb...Nu-i bai, luam campionatul

Aurel.D
17th February 2014, 11:00
Meciul din campionat a fost o intamplare si atat.

Ar fi putut fi considerată întâmplare dacă s-ar fi terminat 2-1 sau 1-0 pt FC Liverpool. Dar așa nu poate fi vorba de nici o întâmplare. Și ieri FCL a jucat bine, a ratat câteva ocazii mari iar unul din golurile lui Arsenal a fost marcat cu multă baftă, ca la bambilici. Dacă Webb ar fi acordat penalty când a fost tăvălit Suarez, cine știe cum s-ar fi terminat.

Johnny D
17th February 2014, 14:09
Iar ne-a batut Webb...Nu-i bai, luam campionatul
Cine v-o pus pe voi cu mai mari sanse sa luati campionatul decat noi a fost aproape pe-atat de drogat de liverpulism ca si tine!:))

Eu am vorbit inainte sa il vad, apoi am tacut. Nu a jucat deloc rau.

Atunci tac si eu, daca asta numesti tu "deloc rau", sunt curios de ce aveai nevoie sa-l fi numit joc modest, un autogol? Joc prost, hat-trick!?:))

Dacă Webb ar fi acordat penalty când a fost tăvălit Suarez, cine știe cum s-ar fi terminat.
Sau la Cazorla, sau rosu la Gerrard! Prea multe penalty-uri doar intr-o directie!:rolleyes:

newcool
17th February 2014, 15:15
Johhny ia un report pt liverpulism..

Cristy RVD
17th February 2014, 15:31
Cine v-o pus pe voi cu mai mari sanse sa luati campionatul decat noi a fost aproape pe-atat de drogat de liverpulism ca si tine!:))


1...2...3...4.. :))

In 20 de minute :ok:

Eko, fanii vostri de pe forumurile straine sunt la fel ca asta? :D

Sir. Eko
17th February 2014, 15:39
Ar fi putut fi considerată întâmplare dacă s-ar fi terminat 2-1 sau 1-0 pt FC Liverpool. Dar așa nu poate fi vorba de nici o întâmplare. Și ieri FCL a jucat bine, a ratat câteva ocazii mari iar unul din golurile lui Arsenal a fost marcat cu multă baftă, ca la bambilici. Dacă Webb ar fi acordat penalty când a fost tăvălit Suarez, cine știe cum s-ar fi terminat.

Xavi vorbea de la Chelsea-City.

@Cristy RVD
Nu intru decat pe un site...lumea e foarte ok. Johnny e ok si el, doar ca fiecare vede fotbalul in felul lui.

Newcool e mai optimist si se supara din orice, Johnn e mai agitat...ce poti face.
Eu unu sunt realist, Liverpool si Arsenal nu au sanse la titlu...Arsenal nu are sanse la CL, asa ca pentru mine a fost important meciul asta, daca trecem de Everton, inca un adversar greu primit anu asta in cupa...cine stie. Sa vedem ce face si City, mai e mult dar e totusi o sansa.

Iar asta cu 1,2,3,4 e peste tot pe net deja e obositor. Imi pare rau ca nu erai pe forum cand noi am dat 6 pe Anfield..nu a trecut chiar atat de mult timp.(sau erai)

Cristy RVD
17th February 2014, 15:43
Ba cred ca eram. Tin minte si acum evolutia lui Baptista :D

E mai mult o gluma nevinovata si vine ca raspuns la o chestie aiurea.

P.S.: Arsenal nu are sanse la CL? P-asta cine vrei sa o creada? Sau te referi ca nu aveti sanse sa castigati UCL?

Sir. Eko
17th February 2014, 15:45
Sa castigam.

phife
17th February 2014, 22:42
Suparata!?
Iti cumpar o floare de 8 martie!:D

Culmea e ca i-a iesit, si nu e prima data cand negrotelo ala saracu habar n-are pe ce lume traieste dar joaca pana la final!:))

Lasa ca si Gerrard trebuia sa ia al 2-lea galben, si-a mai fost o faza cand putea da penalty si pt noi la o talpa in aer pe picioru lu Cazorla!:rolleyes:

Frustrare maxima! Enjoy!:yes:

Alte frustrari, amice, v-am batut fara 7 titulari!:)):happy

PS: Eu n-as fi dat al 2-lea penalty pt Liverpool, deoarece ambii au fugit la o minge pe care n-o aveau sub control iar fundasul nostru nu l-a atins cu picioru cu care a intrat pe Suarez chiar daca a ratat mingea, pur si simplu s-au izbit unu de altu fugind catre o minge, doar pentru asta se da fault in defavoarea fundasului!? Get real, un penalty v-a fost destul!:yes:

tati nu suferi asa de tine : arsenal a avut noroc si la finalul meciului jumatate din fanii de pe stadion erau *****i pe ei. suferi aici mai urat decat suferi de neymar

Johnny D
21st February 2014, 07:45
tati nu suferi asa de tine : arsenal a avut noroc si la finalul meciului jumatate din fanii de pe stadion erau *****i pe ei. suferi aici mai urat decat suferi de neymar

Am jucat de jumatate cu echipa a 2-a, pe Emirates am batut pe Liverpool de 2 ori sezonu asta, acu si fara multi titulari, suferinta e in alta parte!;) Neymar nu e o suferinta:), e o incantare, unde mai pui ca si eficientizeaza o echipa fantastic! Trebuie sa fii tare amarat sa nu-ti dai seama de asta! Ce numesti tu foarte estetic "*****i", majoritatea numesc un meci adevarat de fotbal si emotiile pentru care acest sport exista!:yes:



Din ce-am inteles pentru tine cronologia evenimentelor nu prea conteaza, caz in care am fost dezavantajati si de arbitraj...:ok:
Unde mai pui ca am folosit si echipa a 2-a de jumatate compartiv cu titularii lui Liverpool, asta da meci de superlative pentru suporteri!:sneaky:


Johhny ia un report pt liverpulism..

Mersi! Exista si moduri in care poti replica la nivelul cerut se pare, si cam asta e singurul!:))



Iar asta cu 1,2,3,4 e peste tot pe net deja e obositor. Imi pare rau ca nu erai pe forum cand noi am dat 6 pe Anfield..nu a trecut chiar atat de mult timp.(sau erai)

Eu am avut impresia ca-mi numara mie infractiunile, in 20 de minute s-au transformat in 5 si tu le-ai executat intocmai doleantele... din nou!:ok:

Cristy RVD
21st February 2014, 08:51
despre ce cronologie a evenimentelor vorbesti? :))

Johnny D
23rd February 2014, 16:04
Pai eu aveam 4 avertismente, si in 20 de minute de la postul tau, de fapt 29 sa fiu mai exact, am fost out, like clockwork!:))

delaparis
24th February 2014, 22:11
Charlton conduce in deplasare la Sheffield cu 1-0 :)

delaparis
24th February 2014, 23:37
Charlton conduce cu 2-1 :)

delaparis
25th February 2014, 00:04
Charlton a castigat cu 2-1. Chiar nimeni nu urmareste FA Cup? :)

YoNuTzz
25th February 2014, 00:21
Sferturi:

Arsenal - Everton
Hull - Sunderland
Sheffield United - Charlton
Man City - Wigan

O echipa de liga a 2-a va face semifinala.

PS: Cred ca Man City anul asta ia si League Cup-ul si FA Cup-ul...

delaparis
25th February 2014, 00:23
Charlton s-a saturat sa tot joace la Sheffield :)

Claudiu96
25th February 2014, 01:43
Ce buni sunt astia de la Sunderland in cupe :D
Finala cu City pe Wembley , aici mai pot face o finala :)

YoNuTzz
8th March 2014, 18:54
Arsenal 4-1 cu Everton si merg in semifinale :ok:

Din pacate nu vor lua cupa deoarece mai e si City pe acolo...

Ar fi frumos totusi un trofeu dupa 9 ani...

jo27
8th March 2014, 19:18
Arsenal 4-1 cu Everton si merg in semifinale :ok:

Din pacate nu vor lua cupa deoarece mai e si City pe acolo...

Ar fi frumos totusi un trofeu dupa 9 ani...

Si cei de la Wigan ziceau ca nu vor lua cupa pt ca e City pe acolo :D

YoNuTzz
8th March 2014, 22:18
toata lumea cred ca vrea sa ia arsenal FA Cup-ul, dar am zis...city e favorita...

El Pistolero
9th March 2014, 18:29
Arsenal joaca cu City in semifinale.

Sir Black
9th March 2014, 18:33
City va lua.

YoNuTzz
9th March 2014, 18:38
mda...a cazut cum nu se putea mai prost:

Hull (1) - Sheffield (3)
City - Arsenal

El Pistolero
9th March 2014, 18:40
Demichelis e praf. La vara cred ca pleaca de la City. Poate face Wigan surpriza. :D

YoNuTzz
9th March 2014, 18:45
nu face wigan de 2 ori la rand surpriza...stati chill...

oricum idioti rau englezii ca nu fac cu urne valorice tragerile...

asa una dintre hull si sheffield va juca in europa league chit ca va pierde finala, iar una dintre everton, totenham si man utd, cea care va termina pe 7 va rata europa league..

nu prea ai ce sa le ceri...

Cristy RVD
9th March 2014, 18:56
lol, urnele valorice strica tot farmeciul competitiei.

sistemul actual e foarte bun.

El Pistolero
9th March 2014, 19:02
+1.

YoNuTzz
9th March 2014, 19:04
nu, nu mi se pare normal ca in optimi sa avem:

man city - chelsea si arsenal - liverpool, sa se elimine intre ele si apoi sa ajunga in finala sheffield din liga a 3-a

Cristy RVD
9th March 2014, 19:06
ba da, e foarte normal.

anormal e ceea ce se intampla la noi, unde echipele din prima liga sunt duse practic pana in faza semifinalelor. d-aia e cupa, d-aia iau startul sute de echipe la inceputul ei.

campionatul e pentru granzi, cupa e destinata echipelor de plan secund.

YoNuTzz
9th March 2014, 19:08
peste tot e ca la noi: in italia e ca la noi, in spania la fel:

ptr echipele mari daca elimina tot in semifinale ramane asa:

loc 1 cu loc 4
loc 2 cu loc 3 de anul trecut

ca atare am avut: barca (1) - sociedad (4)
si real (2) - atletico (3)

asa bucurati-va cu hull in europa league

lucian_iasi
9th March 2014, 19:12
2-0 Wigan min 46
City aproape eliminata

YoNuTzz
9th March 2014, 19:16
nu va fi eliminata city...probabil vor castiga cu 3-2 sau 4-2...

Cristy RVD
9th March 2014, 19:16
asa bucurati-va cu hull in europa league

modern football sucks!

ah, eu prefer pe Hull/Wigan in Europa League in locul unei echipe precum Manchester care nu ar trata serios competitia.

corello
9th March 2014, 19:18
Aoleeeuuuu, asta e si farmecul!!!
Cum sa fie cu cap de serie? Ce dumnezo, istoria nu trebuie sa le dea o sansa si cluburilor mici sa ajunga pe Wembley?

lucian_iasi
9th March 2014, 19:19
Il scoate pe Yaya Toure :o:

YoNuTzz
9th March 2014, 19:27
singura sansa a lui arsenal este ca wigan sa ii elimine pe city...

Sir Black
9th March 2014, 19:28
0-2 :happy

lucian_iasi
9th March 2014, 19:34
1-2 Nasri min 67

YoNuTzz
9th March 2014, 19:36
a fost offside...un jucator de la city din offside a influentat faza...

El Pistolero
9th March 2014, 20:04
A 2-a oara cand nu sunt in stare sa castige cu Wigan. Poate fac astia dubla. :))

YoNuTzz
9th March 2014, 20:05
respect wigan...nasul lui city: i-a scos odata pe wembley odata pe etihad :))

in mod normal arsenal ar trebui sa ia primul trofeu dupa 9 ani, dar orice e posibil cu wigan :))

mariomax
9th March 2014, 20:08
prea multi gafeuri la City. Dzeko e un mediocru, nu se poate sa ratezi asa si atata.

offside clar la golul lui Nasri.

una peste alta sper ca jucatorii Barcei sa se fi uitat la meci si nu doar la rezultat si sa nu se culce pe-o ureche :))

Xaviesta
9th March 2014, 20:08
Go Gunners! Daca nici acum, atunci cand?

YoNuTzz
9th March 2014, 20:12
am mai zis odata la arsenal asa in finala cu birmingham city: daca nu acum, atunci cand ? :))