PDA

View Full Version : CM. Grupa C: Columbia, Coasta de Fildes, Japonia, Grecia



aLLiin
6th December 2013, 20:42
Aici discutam despre grupa C

Catalanul
6th December 2013, 20:55
Falcao si Drogba merg mai departe in optimi :ok:

delaparis
6th December 2013, 22:34
Columbia va avea 9 pct.

El Pistolero
6th December 2013, 22:38
Grecia iar se va face de ras. O sansa uriasa pentru ivorieni sa treacaa in sfarsit de grupe.

bogdan_nj
6th December 2013, 22:41
Japonia si Columbia fara dubii

YoNuTzz
7th December 2013, 02:26
in sfarsit are noroc si Coasta de Fildes

in 2006 au cazut cu Argentina si Olanda
in 2010 au cazut cu Brazilia si Portugalia

liverpool-kid
7th December 2013, 12:16
ivorienii vor avea o sansa mare sa treaca de grupe, sa vedem ce va hotari Honda&co. pentru ca nici Japonia nu e de neglijat, mai ales ca au un stil de joc frumos si o echipa capabila sa treaca de grupe....poate la urmatoarele mondiale se modifica regulamentul sa se califice 3 din grupe, ca sa fie toata lumea impacata

Catalanul
7th December 2013, 13:31
poate la urmatoarele mondiale se modifica regulamentul sa se califice 3 din grupe, ca sa fie toata lumea impacata

Platini vorbea de un mondial cu 40 de echipe la un moment dat :D

liverpool-kid
7th December 2013, 14:39
pai si am avea 10 grupe de cate 4...se califica primele 3=30+cele mai bune 2 locuri 4 :))))))))))) si am avea 16-cimi de finala... :O

Catalanul
7th December 2013, 14:54
Gresit, 8 grupe de cate 5 si vom avea optimi. Mai multe meciuri, mai multi bani din drepturile de televizare, etc. :D

Iulian.
7th December 2013, 21:01
1. Columbia
2. Coasta De Fildes
3. Japonia
4. Grecia

Eddy DoubleD
12th May 2014, 17:20
Lotul Japoniei:


Portari: Eiji Kawashima (Standard Liege), Shusaku Nishikawa (Urawa Red Diamonds), Shuichi Gonda (FC Tokyo);
Fundași: Yasuyuki Konno (Gamba Osaka), Yuto Nagatomo (Inter Milano), Maya Yoshida (Southampton), Masato Morishige (FC Tokyo), Masahiko Inoha (Jubilo Iwata), Atsuto Uchida (Schalke), Hiroki Sakai (Hannover), Gotoku Sakai (VfB Stuttgart);
Mijlocași: Yasuhito Endo (Gamba Osaka), Makoto Hasebe (Nurnberg), Toshihiro Aoyama (Sanfreece Hiroshima), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka), Hiroshi Kiyotake (Nurnberg), Manabu Saito (Yokohama Marinos), Shinji Kagawa (Manchester United), Keisuke Honda (Milan);
Atacanți: Yoshito Okubo (Kawasaki Frontale), Shinji Okazaki (Mainz), Yoichiro Kakitani (Cerezo Osaka), Yuya Osako (1860 Munchen)

Julio_Zane
19th May 2014, 05:37
Columbia va dezamagi.Nu va iesi nici din grupe.

Se califica Japonia si Coasta de Fildes.Una din ele va ajunge sigur in sferturi.

phife
25th May 2014, 22:50
subliniez , zane.
ivorienii si japonezii trec mai departe.
fara falcao columbia e pustiu

bogdan_nj
26th May 2014, 00:05
Nu ai vazut-o pe Columbia jucand. O sa castige grupa asta lejer.

Xaviesta
26th May 2014, 15:05
fara falcao columbia e pustiu

nope.

cataa.
26th May 2014, 16:03
14 iunie, 19:00 Colombia - Grecia
15 iunie, 04:00 Coasta de Fildeș - Japonia

19 iunie, 19:00 Colombia - Coasta de Fildeș
20 iunie, 01:00 Japonia - Grecia

24 iunie, 23:00 Japonia - Colombia
24 iunie, 23:00 Grecia - Coasta de Fildeș

corello
27th May 2014, 13:33
1. Coasta de Fildes
2. Japonia
3. Columbia
4. Grecia

bogdan_nj
27th May 2014, 22:03
1. Columbia
2. Japonia
3. Coasta de Fildes
4. Grecia

delaoltenia
1st June 2014, 12:04
Columbia - selecționer Jose Pekerman

Portari: David Ospina (Nice), Farid Mondragon (Deportivo Cali), Camilo Vargas (Santa Fe)
Fundași: Camilo Zuniga (Napoli), Pablo Armero (West Ham), Cristian Zapata (Milan), Mario Yepes (Atalanta), Amaranto Perea (Cruz Azul), Carlos Valdes (San Lorenzo), Santiago Arias (PSV), Eder Alvarez Balanta (River Plate), Aquivaldo Mosquera (America)
Mijlocași: James Rodriguez (Monaco), Abel Aguilar (Toulouse), Carlos Sanchez (Elche), Fredy Guarin (Inter), Juan Fernando Quintero (Porto), Aldo Ramirez (Morelia), Edwin Valencia (Fluminense), Macnelly Torres (Al Shabab), Alex Mejia (Atletico Nacional), Victor Ibarbo (Cagliar), Elkin Soto (Mainz), Juan Guillermo Cuadrado (Fiorentina)
Atacanți: Jackson Martinez (Porto), Radamel Falcao (Monaco), Teofilo Gutierrez (River Plate), Luis Muriel (Udinese), Carlos Bacca (Sevilla), Adrian Ramos (Borussia Dortmund)

Grecia - selecționer: Fernando Santos

Portari: Orestis Karnezis (Granada), Panagiotis Glykos (PAOK Salonic), Stefanos Kapino (Panathinaikos Atena);
Fundași: Konstantinos Manolas, Jose Holebas (ambii Olympiakos Pireu), Sokratis Papastathopoulos (Borussia Dortmund), Vangelis Moras (Verona), Georgios Tzavellas (PAOK Salonic), Loukas Vyntra (Levante), Vassilis Torosidis (AS Roma);
Mijlocași: Alexandros Tziolis (Kayserispor), Andreas Samaris, Giannis Maniatis (ambii Olympiakos Pireu), Konstantinos Katsouranis (PAOK Salonic), Giorgios Karagounis (Fulham), Panagiotis Tachtsidis (FC Torino), Ioannis Fetfatzidis (Genoa), Lazaros Christodoulopoulos, Panagiotis Kone (ambii Bologna); Atacanți: Dimitris Salpingidis (PAOK Salonic), Georgios Samaras (Celtic Glasgow), Konstantinos Mitroglou (Fulham), Theofanis Gekas (Konyaspor).

Coasta de Fildeș - selecționer: Sabri Lamouchi

Portari: Boubacar Barry (Lokeren), Sayouba Mande (Stabaek), Sylvain Gbohouo (Sew San Pedro), Ali Badra Sangare (ASEC Mimosas);
Fundași: Kolo Toure (Liverpool), Arthur Boka (Stuttgart), Jean-Daniel Akpa Akpro (Toulouse), Serge Aurier (Toulouse), Ousmane Viera Diarrassouba (Caykur Rizespor), Didier Zokora (Trabzonspor), Constant Djakpa (Eintracht Frankfurt), Brice Dja Djedje (Marseille), Benjamin Angoua Brou (Valenciennes), Bamba Souleymane (Trabzonspor);
Mijlocași: Ismael Diomande (Saint-Etienne), Max Gradel (AS Saint-Etienne), Yaya Toure (Manchester City), Ismael Cheick Tiote (Newcastle), Geoffroy Serey Die (FC Basel), Didier Ya Konan (Hannover);
Atacanți: Didier Drogba (Galatasaray), Gervinho (AS Roma), Salomon Kalou (Lille), Wilfried Bony (Swansea), Giovanni Sio (FC Basel), Mathis Bolly (Fortuna Dusseldorf), Seydou Doumbia (ȚSKA Moscova), Lacina Traore (Everton).

Japonia - selecționer: Alberto Zaccheroni

Portari: Eiji Kawashima (Standard Liege), Shusaku Nishikawa (Urawa Reds), Shuichi Gonda (FC Tokyo).
Fundași: Masahiko Inoha (Jubilo Iwata), Yasuyuki Konno (Gamba Osaka), Yuto Nagatomo (Inter Milan), Masato Morishige (FC Tokyo), Atsuto Uchida (Schalke), Maya Yoshida (Southampton), Hiroki Sakai (Hannover), Gotoku Sakai (Stuttgart).
Mijlocași: Yasuhito Endo (Gamba Osaka), Makoto Hasebe (Nuremberg), Toshihiro Aoyama (Sanfrecce Hiroshima), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka). Atacanți: Keisuke Honda (AC Milan), Yoshito Okubo (Kawasaki Frontale), Shinji Okazaki (Mainz), Shinji Kagawa (Manchester United), Hiroshi Kiyotake (Nuremberg), Yoichiro Kakitani (Cerezo Osaka), Manabu Saito (Yokohama F Marinos), Yuya Osako (1860 Munich).

Aurel.D
3rd June 2014, 17:30
La columbieni nu vor face parte din lot Radamel Falcao, Luis Muriel și Luis Perea.

bogdan_nj
3rd June 2014, 23:08
Chiar si fara acestia Columbia are o echipa foarte buna.

Freek
4th June 2014, 00:14
La Monaco s-a dus, mondialul il rateaza pff... Pacat de el. Chiar imi doream sa-l vad la mondial, acum pa si la revedere sau poate mai poate la 32 33 de ani. Oricum cred ca(,) columbienii vor face o figura frumoasa.

phife
4th June 2014, 00:19
eu cred ca nu ies din grupe.

Freek
4th June 2014, 00:25
Batalia se va da in 3 oricum. Sper si cred ca grecilor li s-a terminat bulanul. Coasta de Fildes sper sa repete figura din 2010 iar locurile 1 si 2 sa revina Japoniei si Columbiei (ordine aleatorie). Pe africani nu i-am urmarit de nicio culoare in afara de campionatele mondiale, jucatori de valoare au dar nu stiu cat de bine stau ca si grup...

Leo
6th June 2014, 13:51
Japonia si Columbia merg mai departe.

Bobi Cearton
25th June 2014, 00:14
Cele 2 meciuri sunt comentate de o adunatura de prosti: Selaru, Hobana, Mitran, ...:rolleyes: