PDA

View Full Version : CM. Grupa A: Brazilia, Camerun, Mexic, Croatia



aLLiin
6th December 2013, 19:34
Aici vom discuta despre Grupa A.

Sir Black
6th December 2013, 19:41
Brazilia si Camerun, pollul nu e bine facut , avem voie sa alegem doar o optiune.

YoNuTzz
7th December 2013, 08:05
Brazilia castiga grupa probabil cu 9 puncte

Cred ca de pe 2 se va duce Croatia.

liverpool-kid
7th December 2013, 11:19
clar Brazilia locul 1, cred ca vor face egal cu Mexic totusi...si vor merge impreuna mai departe

Catalanul
7th December 2013, 12:29
Slabe sanse, Mexic a avut o campanie de calificari dezastruoasa, s-a calificat cu noroc la mondial.

Brazilia si Croatia merg in optimi.

Claudiu96
7th December 2013, 19:34
Mexic e foarte slaba , nu cred ca scot mai mult de un punct.
Brazilia si Croatia merg mai departe

Iulian.
7th December 2013, 19:54
Pronostic personal :

1. Brazilia
2. Mexic
3. Croatia
4. Camerun

sun
9th December 2013, 18:22
Daca Brazilia nu trece de grupe va fi un mondial reusit

Daca va trece de grupe, se va opri in optimi. :D

liverpool-kid
9th December 2013, 22:34
Brazilia nu mai pare echipa de care se temea toata lumea pe vremuri...daca vor intalni Spania in optimi se vor opri aici, daca va fi Olanda se vor opri in sferturi

phife
9th December 2013, 23:14
Mexic? Camerun? Doar intre ele fac puncte.
Croatia si Brazilia.
Brazilia a cam umilit Spania anul asta.

10_koln
9th December 2013, 23:32
Daca Brazilia nu trece de grupe va fi un mondial reusit



Hah, de vis. Big like cât soarele :D.

Sir Black
9th December 2013, 23:49
Brazilia face 9/9 .

delaparis
10th December 2013, 01:02
Cei care ati spus ca Franta este avantajata, ce parere aveti despre acesata grupa?

Iulian.
10th December 2013, 01:40
Cei care ati spus ca Franta este avantajata, ce parere aveti despre acesata grupa?

Cam asa e. Adica o grupa slaba pentru Brazilia.
Dintre opozantele Braziliei doar Croatia a jucat macar o semifinala la CM. Iar valoarea de moment a echipelor nu cred ca ii ingrijoreaza deloc pe brazilieni, care vor avea primele 3 meciuri ca un fel de "incalzire" pentru eliminatorii.

Fiindca s-a spus pe forum ca in optimi Spania ar avea mai multe sanse decat Olanda sa elimine Brazilia, eu cred ca lucrurile stau tocmai invers. (Nu ma refer la meciul de asta-vara, acel 3-0 in finala Brazilia-Spania, desi se vedea ca stilul de joc al Braziliei nu e deloc pe placul Spaniei).

Dar Spania a scazut in mod clar fatza de cum era acum 1 an jumate. Olanda e clar mai puternica. Insa ce conteaza e ca Brazilia va dori cu orice pret sa bata Spania ca si cum ar juca finala. Olanda ar avea oarece sanse sa ii surprinda pe brazilieni. Dar in ambele cazuri eu nu pot da mai mult de 10% sanse nici Olandei nici Spaniei sa treaca de Brazilia. De asta imi doresc enorm ca Olanda sa castige grupa. :yes:

bogdan_nj
17th April 2014, 22:34
Neymar va absenta 4 saptamani in conditiile in care au mai ramas sub 8 saptamani pana la Mondial. Fara el in forma foarte buna s-ar putea sa sufere Brazilia mai ales avand in vedere ca va avea advesar tare inca din optimi.

bogdan_nj
8th May 2014, 00:46
Scolari a anuntat deja lotul de 23 desi data limita e 5 iunie.

Portari : Julio Cesar ( 34 / Toronto ), Jefferson ( 31 / Botafogo ), Victor ( 31 / Atletico Mineiro )

Fundasi : Dani Alves ( 31 / Barcelona ), Maicon ( 32 / Roma ), Thiago Silva ( 29 / PSG ), David Luiz ( 27 / Chelsea ), Marcelo ( 26 / Real Madrid ), Dante ( 30 / Bayern ), Maxwell ( 32 / PSG ), Henrique ( 27 / Napoli )

Mijlocasi : Ramires ( 27 / Chelsea ), Oscar ( 22 / Chelsea ), Paulinho ( 25 / Tottenham ), Hernanes ( 29 / Inter Milan ), Luis Gustavo ( 26 / Wolfsburg ), Fernandinho ( 29 / Manchester City ), Willian ( 25 / Chelsea )

Atacanti : Neymar ( 22 / Barcelona ), Hulk ( 27 / Zenit ), Fred ( 30 / Fluminense ), Jo ( 27 / Atletico Mineiro ), Bernard ( 21 / Shahtior )

Daca la mondialul din 2010 Brazilia a fost "acuzata" de lipsa fanteziei in joc se pare ca nici anul acesta nu vom avea parte de o echipa ca pe vremuri. Portarul e un punct slab, apararea e solida in centru, mijlocul lipsit de un jucator cu sclipiri tehnice, iar in atac doar Neymar e super star numai ca nu joaca de o luna.

phife
25th May 2014, 21:54
brazilenii arata decent , ba chiar bine.
croatii au echipa buna.
oricum , pronostic personal : brazilia nu prinde semifinale.

bogdan_nj
25th May 2014, 22:47
Mexic a avut o campanie de calificare sub orice critica dar asta a fost acum un an. Croatii par favoriti dar va depinde mult de cum se vor adapta la clima din Brazilia.

cataa.
26th May 2014, 15:06
12 iunie, 23:00 Brazilia - Croația
13 iunie, 19:00 Mexic - Camerun

17 iunie, 22:00 Brazilia - Mexic
19 iunie 01:00 Camerun - Croația

23 iunie, 23:00 Camerun - Brazilia
23 iunie, 23:00 Croația - Mexic

corello
28th May 2014, 18:09
Brazilia, alaturi de Germania, nu au nici o sansa sa ajunga in finala. Pele a prezis o finala Brazilia - Germania. Stiti bine ca de cate ori indica Pele castigatoare Cupei Mondiale, respectiva echipa nici macar nu iese din grupa. Nu stiu cum reuseste

Eddy DoubleD
28th May 2014, 18:11
Pai n-are sanse reale la finala, dar nici sa nu iasa din grupe.

delaoltenia
1st June 2014, 10:59
Brazilia - selecționer: Luiz Felipe Scolari

Portari: Jefferson (Botafogo), Julio Cesar (Toronto FC), Victor (Atletico MG). Fundași: Dante (Bayern Munich) David Luiz (Chelsea), Henrique (Napoli), Thiago Silva (PSG) Dani Alves (Barcelona), Maicon (Roma) Marcelo (Real Madrid), Maxwell (PSG).
Mijlocași: Fernandinho (Manchester City) Hernanes (Inter) Luiz Gustavo (Wolfsburg) Oscar (Chelsea), Paulinho (Tottenham Hotspur), Ramires (Chelsea), Willian (Chelsea).
Atacanți: Bernard (Shakhtar Donetsk), Fred (Fluminense) Hulk (Zenit) Jo (Atletico MG), Neymar (Barcelona).

Croația - selecționer: Niko Kovaci

Portari: Stipe Pletikosa (FK Rostov), Danijel Subasici (AS Monaco), Oliver Zelenika (Lokomotiva Zagreb);
Fundași: Vedran Corluka (Lokomotiv Moscova), Dejan Lovren (Southampton), Danijel Pranjici (Panathinaikos Atena), Gordon Schildenfeld (Panathinaikos Atena), Darijo Srna (Șahtior Donețk), Domagoj Vida (Dinamo Kiev), Sime Vrsaljko (Genoa);
Mijlocași: Marcelo Brozovici (Dinamo Zagreb), Mateo Kovacici (Internazionale Milano), Ivan Mocinici (NK Rijeka), Luka Modrici (Real Madrid), Ivan Rakitici (FC Sevilla), Jorge Sammir Cruz Campos (Getafe), Ognjen Vukojevici (Dinamo Kiev);
Atacanți: Eduardo Alves da Silva (Șahtior Donețk), Nikica Jelavici (Hull City), Mario Mandzukici (Bayern Munchen), Ivica Olici (VfL Wolfsburg), Ivan Perisici (VfL Wolfsburg), Ante Rebici (AC Fiorentina).

Mexic - selecționer: Miguel Herrera

Portari: Jesus Corona (Twente), Alfredo Talavera (Toluca), Guillermo Ochoa (Ajaccio);
Fundași: Paul Aguilar (America), Miguel Layun (America), Hector Moreno (Espanyol), Diego Reyes (Porto), Francisco Rodriguez (Club America), Rafael Marquez (Leon), Carlos Salcido (UANL);
Mijlocași: Hector Herrera (Porto), Jose Juan Vazquez (Leon), Juan Carlos Medina (America), Carlos Pena (Leon), Isaac Brizuela (Toluca), Luis Montes (Leon), Marco Fabian (Cruz Azul), Andres Guardado (Valencia);
Atacanți: Oribe Peralta (America), Javier Hernandez (Manchester United), Raul Jimenez (America), Alan Pulido (UANL), Giovani dos Santos (Villarreal).

Camerun - selecționer: Volker Finke

Portari: Charles Itange (Konyaspor), Assembe Roland Ndy (Guingamp), Sammy Ndjock (Fethiyespor), Loic Feudjou (Cotonsport);
Fundași: Allan Nyom (Granada), Dany Nounkeu (Beșiktaș Istanbul), Cedric Djeugoue (Cotonsport), Aurelien Chedjou (Galatasaray Istanbul), Nicolas Nkoulou (Olympique Marseille), Armel Kana Biyik (Rennes), Henri Bedimo (Oympique Lyon), Benoît Assou Ekotto (Queens Park Rangers), Gaetang Bong (Olympiakos Pireu);
Mijlocași: Eyong Enoh (Antalyaspor), Jean Makoun (Rennes), Joel Matip (Schalke 04), Stephane Mbia (FC Sevilla), Landry Nguemo (Girondins Bordeaux), Alexandre Song (FC Barcelona), Cedric Loe (Osasuna Pamplona), Edgar Sally (RC Lens);
Atacanți: Samuel Eto'o (Chelsea Londra), Eric Maxime Choupo-Moting (FSV Mainz), Benjamin Moukandjo (AS Nancy), Vincent Aboubakar (Lorient), Pierre Webo (Fenerbahce Istanbul), Mohamadou Idrissou (FC Kaiserslautern), Fabrice Olinga (Zulte Waregem)

Leo
6th June 2014, 12:41
Brazilia si Croatia merg mai departe.

SwedishMafia
9th June 2014, 19:36
Eu nu sunt asa sigur ca brazilia trece in optimi de olanda/ spania :D Daca brazilia nu castiga CM, brazilencele care vin la HCM Baia Mare, vor da in depresie...si nu e bine.:))

Julio_Zane
14th June 2014, 15:07
brazilia-chile

olanda-mexic

astea-s optimile,in opinia mea

phife
14th June 2014, 18:58
nu imi vine sa cred ca exista oameni care ii dau favoriti pe mexicani in fata croatilor sau pe chilieni in fata spaniei. gandirea asta de gica-contra nu merge la CM

delaparis
17th June 2014, 23:53
Deci in mod normal se califica Brazilia si Mexic.
Doar o serie de doua victorii consecutive a lui Camerun sau Croatia mai poate schimba ceva

Eddy DoubleD
17th June 2014, 23:55
Mai degraba vom avea un meci decisiv pentru locul 2 intre Mexic si Croatia, cei din urma avand doar varianta victoriei pentru calificare.