PDA

View Full Version : Gigi Becali



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7

RedBaron
27th December 2003, 14:33
Ce parere aveti despre Gigi Becali? Eu unul... nu am reusit 100% sa-i inteleg intentiile. Pare un om sufletist, patriot care isi doreste sa duca Steaua din nou spre performanta, spre Champ. League..., dar se poarta nesabuit, lipsit de diplomatie as spune! Totusi, are o putere financiara, dar... tot din acest punct de vedere este si controversat... Pana la urma, este el "ingerul salvator" al Stelei sau un profitor, un "demon" ca sa ma exprim asa, mai poetic! Voi ce spuneti?

PS =Sau poate este "raul cel mai mic" daca intelegeti...

Nicko17
30th December 2003, 17:16
Ca pune suflet in ceea ce face, fara discutie! Insa nu mi pare ca atitudinea "ala-mi da o palma, eu trebuie neaprata sa-i dau un pumn" e una de Champions League! Ar trebui sa fie mai cizelat in relatiile cu adversarii, chiar daca acestia din urma sunt departe de civilizatie de multe ori! In fine...parca prea-s idealist, nu?:)

Mariusmadmax
31st December 2003, 22:13
Bine ca a aparut .
Steaua nu mai avea bani nici de deplasari .
Educatie nu cred ca mai poate primi .
Nu-si mai aduce aminte de cei 7 ani de acasa .
Steaua , a cistigat prin venirea lui .

uti2102
4th January 2004, 20:54
Io zic ca Becali e de bun augur pentru Steaua. Problema lui principala este.......de fapt sunt mai multe : e repezit, e nepoliticos, e........Are multe metehne omul. Dar il apreciez pentru ca s-a bagat la Steaua, e sufletist shi se vede ca vrea sa faca treaba. Pentru a fi apreciat pe deplin eu cred ca trebuie sa investeasca in stadion shi in imprejurimi, sa ne simtzim shi noi oameni cand mergem la meci. Voi ce spunetzi? Parerea mea e ca cea mai buna investitzie pe care poate sa o faca Becali in anul ce urmeaza este sa transforme stadionul intr-unul de nivel macar est-european. Pentru ca nici macar la nivelul asta nu este. In rest, daca va fi linishte la nivelul conducerii, eu zic ca timpul va readuce Steaua in prim-plan (nu doar acasa, dar mai ales in afara). AAAAA...SHi sa nu uit. Dak il intereseaza intr-adevar viitorul eu cred k trebuie sa construiasca o baza de pregatire serioasa, terenuri de antrenament shi sa investeasca in centre de copii shi juniori (nu de alta, dar de la Dinamo, care nu are cine shtie ce shcoala de juniori, au tot ieshit jucatori in ultimii ani......Mihalcea, Niculae, Marica, ..........)

uti2102
4th January 2004, 20:57
Ca pune suflet in ceea ce face, fara discutie! Insa nu mi pare ca atitudinea "ala-mi da o palma, eu trebuie neaprata sa-i dau un pumn" e una de Champions League! Ar trebui sa fie mai cizelat in relatiile cu adversarii, chiar daca acestia din urma sunt departe de civilizatie de multe ori! In fine...parca prea-s idealist, nu?:)

Raman la parerea ca ar trebui sa-shi ia un purtator de cuvant. Nu personal. Ci oficial, al clubului, cara sa expuna intr-o lumina mai delicata ce vrea nenea Becali sa spuna. Dar nu cred k va face asta. E prea orgolios. Vrea el sa le spuna pe toate shi sa apara in fiecare seara la televizor.....

uti2102
6th January 2004, 21:07
Nea' Becali a cam comis-o azi. A declarat k se lanseaza in politica. Nu shtiu cat succes o sa aiba dar sper ca nu o sa-i prea afecteze munca de la club. Nu ca m-ash supara eu daca ar vorbi mai putzin dar sper sa aiba in continuare "dare de mana" shi planuri pretentzioase......pe care sa le shi puna in aplicare.....

Mariusmadmax
6th January 2004, 23:15
Steaua , daca nu ar fi el , nu stiu ce s-ar putea intimpla .
Daca face acel partid , este ptr. ca el vrea sa fie "sef"!!!!

vasile314tzurka
27th January 2004, 10:35
ieri spuse ca nu da un ban la federatie din transferul lui ratacanu. ori ii place sa se dea in spectacol ori e cu pluta. in plus acum il sprijina pe iordanescu. incet incet va da declaratia cu pricina si va incheia procesul. cred ca doar dorinta de a fi in permanenta pe sticla il face sa se dea rotund. as prefera sa stea in banca lui si sa vada de echipa.

Mariusmadmax
29th January 2004, 05:57
Nici Dinamo nu mai vrea sa plateasca ...

vasile314tzurka
30th January 2004, 10:13
vor plati bine mersi pentru ca e lege. subiectul imi pare mai mult apa la moara ziaristica decit o intentie adevarata.

Mariusmadmax
3rd February 2004, 05:37
vor plati bine mersi pentru ca e lege. subiectul imi pare mai mult apa la moara ziaristica decit o intentie adevarata.

uite ca nu e chiar asa :
din procentul de 10 % , a ramas 4 % :yeah:

Totti
10th February 2004, 10:01
he'
Becali are intentii bune la steaua !

dar totusi...n-a mai fost cineva atit de mediatizat precum patronul Stelei. In masina, pe peronul de metrou, la coada la 6/49 sau prin benzinarii!

stiti voi cum e... "Recunosti un om de valoare cind toti imbecilii se unesc impotriva lui."
asta e cazul lui Gigi Becali !

JJ
25th February 2004, 12:06
stiti voi cum e... "Recunosti un om de valoare cind toti imbecilii se unesc impotriva lui."
asta e cazul lui Gigi Becali !

La fel s-ar putea spune si de Iordanescu... :D :D

uti2102
25th February 2004, 13:40
Ce zice Gigi Becali : "M-am sfătuit cu Marian şi am decis să batem palma cu ruşii. E o afacere bună şi pentru el, dar şi pentru mine. Aliuţă a venit gratis īn Ghencea şi am cheltuit cu el 250.000 de dolari īntr-un an şi jumătate. De-asta am hotărīt ca din milionul pe care-l vom īncasa de la Torpedo să-i mai dau jucătorului 100.000 de dolari!".

Mai sa fie! Daca chiar e asha e baiat bun Becali asta! :p

Mariusmadmax
25th February 2004, 23:21
Ce zice Gigi Becali : "M-am sfătuit cu Marian şi am decis să batem palma cu ruşii. E o afacere bună şi pentru el, dar şi pentru mine. Aliuţă a venit gratis īn Ghencea şi am cheltuit cu el 250.000 de dolari īntr-un an şi jumătate. De-asta am hotărīt ca din milionul pe care-l vom īncasa de la Torpedo să-i mai dau jucătorului 100.000 de dolari!".

Mai sa fie! Daca chiar e asha e baiat bun Becali asta! :p
Nu stiu cum s-a realizat acest transfer , poate ca Aliuta a jucat si rolul de impresar = 100. 000 in plus .
Aliuta si-a facut cota buna la Steaua
Steaua a cistigat ceva bani , si era cam aglomeratie la mijloc ...
=> TOATA SUFLAREA MULTUMITA

uti2102
27th February 2004, 12:39
“Noi l-am vrut (...pe Daouda...) şi eram gata să dăm banul, dar Piţi mi-a zis că n-are rost după toată tevatura asta cu Rada şi Stancu, la Rapid. Lumea ar zice că racolăm jucători şi n-ar fi normal. Īn plus, am nevoie de capital politic īn Oltenia, care are un electorat numeros”, a dezvăluit latifundiarul din Pipera.

LOL Ce baietzi buni sunt Pitzi shi Gigi. Incep sa aiba ei grija de Craiova, ca daca altzii nu au....... :happy

PS : Asta ar trebui sa intre la "Rushinea Maxima"........cu parere de rau o zic;

Mariusmadmax
27th February 2004, 19:07
N-aveam nevoie de Daouda :
Radoi , Rachita , Curt , Falemi - pentru doua locuri
Sunt unu si unu ! :ok:

uti2102
27th February 2004, 19:23
Pai momentan n-om avea. Dar gandeshte-te nitzel : Radoi s-ar putea sa plece la vara, Rachita e in varsta iar Falemi e spre final de contract (shi nu e sigur daca va mai ramane la Steaua). Nu shtiu daca Daouda ar fi omul potrivit dar pana una alta e printre cei mai buni fundashi centrali din Divizia A.

Mariusmadmax
27th February 2004, 21:59
L-ai uitat pe Curt ...
A revenit Aliuta - sper ca nu este in legatura cu raspunsul FIFA la expunerea frf !

uti2102
27th February 2004, 22:16
Tocmai. Nu l-am uitat. Curt ar fi de baza in eventualitatea ca ceilaltzi 3 vor pleca. Shi pe cine pui langa el? Pe Daouda.......

Mariusmadmax
27th February 2004, 22:32
Zice ca ar mai fi A Stinga !
Ghionea ...

uti2102
5th March 2004, 21:46
Nea' Gigi a inceput deja investitziile in stadion. Primul meci al sezonului ne va gasi cu tribunele nitzel renovate (adik s-au schimbat toate scaunele) shi ceva imbunatatziri la caile de acces (250.000 de euro va achita clubul Steaua pentru aducerea din Japonia a 40 de turnicheţi - care vor permite accesul pe stadion cu bilete shi abonamente pe baza de cartela magnetica - şi a celor 4 detectoare de metale - care vor ushura munca celor de la securitate); intr-un cuvant, se incearca o fluidizare a traficului uman catre stadion, precum shi realizarea unei statistici clare cu privire la numarul suporterilor.....platitori :p

"Voi continua investiţiile la stadion, pentru că vreau ca īn viitor arena noastră să rivalizeze cu cele moderne din Europa"
Gigi Becali

Asha sa fie Gigi! Sa te tzii de cuvant!

Mariusmadmax
6th March 2004, 16:03
Nea' Gigi a inceput deja investitziile in stadion. Primul meci al sezonului ne va gasi cu tribunele nitzel renovate (adik s-au schimbat toate scaunele) shi ceva imbunatatziri la caile de acces (250.000 de euro va achita clubul Steaua pentru aducerea din Japonia a 40 de turnicheţi - care vor permite accesul pe stadion cu bilete shi abonamente pe baza de cartela magnetica - şi a celor 4 detectoare de metale - care vor ushura munca celor de la securitate); intr-un cuvant, se incearca o fluidizare a traficului uman catre stadion, precum shi realizarea unei statistici clare cu privire la numarul suporterilor.....platitori :p

"Voi continua investiţiile la stadion, pentru că vreau ca īn viitor arena noastră să rivalizeze cu cele moderne din Europa"
Gigi Becali

Asha sa fie Gigi! Sa te tzii de cuvant!
A schimbat 28.000 de scaune = 400. 000 euro - sunt scaune Rocar , cu spatar inalt ( foarte frumoase ) , si va aparea scris Steaua !
A modernizat intrarea in Stadion ( stii ce mizerie era acolo ) = 250.000 Euro
cam multi bani nu ?

Florentin
7th March 2004, 04:21
Parerea mea este ca in plan financiar reprezinta un mare cistig pentru Steaua, mai ales acum cind exista foarte putini oameni cu bani care vor sa suporte financiar sportul in general si fotbalul in particular. In planul imaginii insa ...

uti2102
7th March 2004, 13:57
A modernizat intrarea in Stadion ( stii ce mizerie era acolo ) = 250.000 Euro
cam multi bani nu ?

De fapt a modernizat doar portzile. Nu cred ca a facut pavaj nou in zona aia, cu toate ca ar fi nevoie.....E mocirla mare!

Mariusmadmax
7th March 2004, 18:02
De fapt a modernizat doar portzile. Nu cred ca a facut pavaj nou in zona aia, cu toate ca ar fi nevoie.....E mocirla mare!
Stai departe de zona ?
Poti sa afli , daca da sau nu ?

uti2102
7th March 2004, 20:36
In cel mult 2 saptamani o sa-tzi spun ca ma duc la meciul cu Rapiduletzu'.

Mariusmadmax
8th March 2004, 17:19
Pina atunci am sa aflu , ca am un cumnat care locuieste linga Stadion .

vasile314tzurka
8th March 2004, 17:48
pe unde ca si eu am stat linga stadion inainte de a pleca din tara.

Mariusmadmax
8th March 2004, 18:59
In cartierul Militari , de unde sta faci zece minute pe jos .
Pe aleea Valea Prahovei !

vasile314tzurka
8th March 2004, 20:11
in militari? pai e cam departe daca e militari. intre acest cartier si stadionul steaua este drumul taberei si ghencea. eu am stat pe caporal bulucea, strada care leaga drumetului de stadion. si faceam pina in tribuna cam 10 min pe jos.

Mariusmadmax
8th March 2004, 20:58
asa cred ca in Militari , dar am sa intreb .
Strada aleea Prahovei este sigur .
Si este f aproape !
maxim 10 min pe jos .

uti2102
11th March 2004, 14:01
Pe Ghencea au loc transformari! "Conducerea Stelei vrea ca stadionul să arate ca nou la ora derbyului cu Rapid, programat duminica viitoare, īn etapa a doua. Īn curīnd va fi finalizată operaţiunea de īnlocuire a scaunelor din īntreaga arenă. (eu unul am vazut la TV ca e gata.....) La tribuna a doua va fi scris, din scaune, numele echipei, iar īn sectoarele ce īncadrează tribuna zero vor apărea conturul Cupei Campionilor Europeni şi cel al emblemei clubului. Şefii grupării din Ghencea au făcut o simulare pe calculator pentru a alege cea mai bună variantă de inscripţionare. Totodată, sub lanţul de loji vor fi lipite bannere roş-albastre, pentru a acoperi zidurile nefinisate." (GS)
Eu sper sa arate bine.

In alta ordine de idei iata ce zice Gigi..... "Gigi Becali promite să facă o bază ultramodernă de pregătire pentru Steaua. Patronul grupării din Ghencea a ales şi locul unde va īncepe construcţia: līngă pădurea Băneasa, pe o suprafaţă de 20 de hectare. <<Īn cīţiva ani vom avea cea mai frumoasă bază din īntreaga Europă, cu hotel, terenuri de antrenamente şi toate facilităţile oferite acum īn Occident. Acolo se vor pregăti şi juniorii, şi seniorii>>" :p LOL Din "intreaga Europa" nu va fi ea dar macar sa fie! Bravo GIGI! Sper ca eshti parolist!

vasile314tzurka
11th March 2004, 15:00
spre si eu sa fie parolist, desi s-a "avintat in politica". planul e maret si promite a fi excelent, ca sa vorbesc si eu fara llimite. inceputul e bun. doamne-ajuta. sper ca echipa sa fie la inaltime si sa-i zdrobim pe toti in acest retur. evident la fotbal:) hai steaua:)

Mariusmadmax
12th March 2004, 04:07
spre si eu sa fie parolist, desi s-a "avintat in politica". planul e maret si promite a fi excelent, ca sa vorbesc si eu fara llimite. inceputul e bun. doamne-ajuta. sper ca echipa sa fie la inaltime si sa-i zdrobim pe toti in acest retur. evident la fotbal:) hai steaua:)
Nu stiu ce a fost in trecut , dar acum chiar ca vom zdrobi ( din tancuri ) toata div A !

vasile314tzurka
5th April 2004, 16:44
cum? cind? unde? ca in meciul de ieri? hm.

Mariusmadmax
5th April 2004, 22:58
Gigica tati a mai luat un bobirnac in nas !
625 milioane a pierdut Patronul lui Steaua in procesul cu Iordanescu !
Pentru selectioner ... ii doresc :
Sa-i fie de medicamente !

uti2102
6th April 2004, 00:02
O sa faca recurs omul da..........era normal sa fie condamnat. L-a calomniat pe Puiu shi n-a adus "probe".

Mariusmadmax
6th April 2004, 06:39
Tu , sincer , Alpopa nu crezi ( in sufletul tau ) ca Iordanescu este SPAGAR ?
EU SUNT CONVINS ! :D

alx_ro
6th April 2004, 13:42
O fi iordanescu SPAGAR (si eu si cred ca 75% dintre romani cred asta), dar trebuie sa aduci probe pentru afirmatiile facute. Oricum, daca iordanescu e spagar, nashu, corleone cum sunt? si toti ceilalti din conducerea fotbalului romanesc? gigi nu a facut decat sa spuna ce crede tot poporul... ghinionul lui a fost ca iordanescu s-a simtit...

uti2102
6th April 2004, 21:39
Na ca a raspuns Alx ro pentru mine..... :ok:

Mariusmadmax
7th April 2004, 06:54
O fi iordanescu SPAGAR (si eu si cred ca 75% dintre romani cred asta), dar trebuie sa aduci probe pentru afirmatiile facute. Oricum, daca iordanescu e spagar, nashu, corleone cum sunt? si toti ceilalti din conducerea fotbalului romanesc? gigi nu a facut decat sa spuna ce crede tot poporul... ghinionul lui a fost ca iordanescu s-a simtit...
Tipul acesta de proces are urmatoarele faze :
- dupa prima faza ( cea de la Judecatorie ) poti fi condamnat etc - dupa care poti sa faci recurs in timp optim ( se scrie in sentinta PERIOADA ) .
- a II - a faza este la Tribunal - unde la fel va fi o sentinta ( mai in bine , sau ... mai in rau ) - dupa care poti face apel , la aceasta a II -a sentinta , in timpul optim ( de regula 6 luni ) .
- a III -a faza este Curtea de Apel - unde sentinta ramine definitiva

IN TOT ACEST TIMP BECALI SPER SA GASEASCA UNUL CARE S-A SATURAT DE "GHENERAL" SI "SA-L DEA IN GIT".

Dansan
7th April 2004, 10:12
IN TOT ACEST TIMP BECALI SPER SA GASEASCA UNUL CARE S-A SATURAT DE "GHENERAL" SI "SA-L DEA IN GIT".

Si eu cred ca Gigi are dreptate...
Pe gheneral nu o sa-l dovedeasca justitia.... ci meciurile din calificari... :)

vasile314tzurka
7th April 2004, 10:38
nu stiu ce spera, dar face numai prostii.

ADelPiero
8th April 2004, 20:58
fara Gigi .. Steaua nu avea rezultatele si echipa pe care o are acuma...
bafta

Mariusmadmax
9th April 2004, 06:43
nu stiu ce spera, dar face numai prostii.
Face ... dar e istet al naibii !
Va ajunge mare in politica , ai sa vezi !
Stie de ce s-au saturat romanii , si exact asta face !
Mie personal ca politician nu-mi place , dar ... Irina Loghin sau Benone Sinulescu sunt mai buni ?
Sau cei care nu sunt niciodata prin salile parlamentului ?
E Stelist , fara el Steaua noastra s-ar fi stins incet - incet , cu ajutorul Ministrului MApN - ului care este rapidist !!!!!!!!!

Dansan
9th April 2004, 10:58
E Stelist , fara el Steaua noastra s-ar fi stins incet - incet , cu ajutorul Ministrului MApN - ului care este rapidist !!!!!!!!!

Absolut de acord cu tine...Neispravitii astia de la Mapn ne-au dat batai de cap mai mult decat contracandidatele noastre... :mad:
Cel putin colonelu' ala Zisu , si-a facut publicitate si grade (l-au facut general) pe nervii nostri, ai celor ce iubim Steaua...
Fara Gigi am fi ajuns rau...Semnificativa mi se pare in acest sens declaratia data de el - citez din memorie- : " ....si de ce sunteti asa de impotriva sa preiau clubul asta? Ca nu-l mai puteti hingheri voi dupa placul vostru?!"...
V-ati dat seama probabil in ce context a fost facuta declaratia cu pricina....

Asa ca eu il sustin pe omul asta , pentru ceea ce face pentru Steaua...si o sa mai faca veti vedea....

suporterita
13th April 2004, 12:51
eu vad altfel lucrurile.George Becali zis mai nou si Gigi Berbecali se foloseste de Steaua, este adevarat ca se foloseste dar si investeste insa face si mari deservicii acestei echipe.avem cu totii tendinta de a spune ca este un rau necesar in conditiile grele in care se afla fotbalul romanesc, amintitiva insa ca Hagi a vrut sa vina la Steaua si venea desigur cu banii lui si pe linga el ar mai fii investit si alti stelisti adevarati cu bani.desigur ca este doar o ipoteza,dar este demna de luat in seama.Dom`Jiji este greu de digerat in intregime caci a declarat ca merge la alegeri cu suporterii Stelei,cel putin in orasul meu a venit cersind voturi de la suporterii Stelei,si-a desemnat candidat din partea partidului sau un fost jucator de fotbal de la echipa locala care este un analfabet notoriu.apoi a declarat in presa si televiziune ca va lasa Steaua pe locul doi, deci asta ce inseamna ,ca Steaua este paravanul lui politic,rampa de lansare, nu va lasati inselati de intentii bune ca nu te poti astepta de la un individ ce n-are nici cei 7 ani de acasa sa aibe telul celor multi propasirea.si Hitler a avut intentii bune declarate si s-a dovedit ca este un Anticrist.

Dansan
13th April 2004, 14:38
Nu crezi ca-l judeci prea aspru? E drept...omul asta are minusurile lui, dar revin...
DACA CINEVA AR AVEA ATATIA BANI SA PREIA STEAUA ATUNCI DE CE NU S-A ARATAT PANA ACUM?!?!?! Singurul care a bagat bani in echipa asta si are dreptul sa fie acum presedintele FC STEAUA este Gigi Becali...Restul sunt povesti...Iar povestile nu tin de foame...
Anticrist?! -asta ma duce cu gandul la un articol din Evenimentul Zilei care il includea pe Gigi Becali intr-o enumerare ce-l includea pe Hitler, Stalin...SA FIM SERIOSI...

suporterita
13th April 2004, 16:19
Singurul care a bagat bani in echipa asta si are dreptul sa fie acum presedintele FC STEAUA este Gigi Becali...
FC STEAUA este Gigi Becali...
da, are dreptul nimic de zis dar o considAera o afacere de familie, daca celelalte afaceri ale lui sunt, treaba lui cum sunt, Steaua este o afacere in care publicul are acces si trebuie sa inteleaga odata ca este bine sa se rezume doar la afi fii patron nu mascarici:a fost arbitrajul lui Corpodean execrabil apoi sa-si ceara scuze, isi da cu parerea inainte de a fi consultat macar un om de fotbal.ar trebui sa ia exemplul lui Abramovici, e tot din est dar e mai educat ca el,isi vede de treburile sale fara sa faca polemici si sa dea declaratii aiurea.eu nu inteleg ce-i trebuia lui politica, s-a umplut maimult de ridicol.imagineaza-ti ce simt toti stelistii:Lacatus,Jenei si altii nici nu au replica la asemenea circ ce a facut cu Iordanescu.va fii umilit in alegeri si injosit in campania electorala iar Steaua va fii terfelita in noroi.

Dansan
13th April 2004, 16:35
va fii umilit in alegeri si injosit in campania electorala iar Steaua va fii terfelita in noroi.

De acord cu tine in ceea ce priveste " declaratiile date aiurea" ...insa de la alegeri pana la terfelirea numelui Stelei, e cale lunga...
Pentru ca vorba aia : "una-i una si-alta-i alta"...
Ca sa te provoc: pe care om de afaceri potent l-ai vedea tu investind la Steaua milioane de dolari???

uti2102
13th April 2004, 22:13
pe care om de afaceri potent l-ai vedea tu investind la Steaua milioane de dolari???

Eu sunt tentat. Dar parca imi lipseshte ceva.......aaaaaa.....DA! MILIOANELE de $!

Mariusmadmax
14th April 2004, 05:28
- a cumparat nocturna
- a scapat de clauze contractuale , de profitorii - impresari din jurul echipei
- a inchiriat stadionul
- a schimbat scaunele stadionului
- a achizitionat jucatori cei mai buni din intrecerea interna
- este asigurata situatia financiara a clubului si a jucatorilor
- etc
PENTRU TOATE ASTEA AU FOST NECESARI MILIOANE DE USD !
EL I-A DAT !
Ca mai vorbeste aiurea ... asta e !
Cred ca ii putem inghiti asta !

vasile314tzurka
14th April 2004, 10:01
as prefera pentru binele stelei sa mai stea si-n banca lui ca nu ne ajuta doar cu tribunele.

florian
15th April 2004, 03:56
Hai, ca de cand l-a apucat damblaua cu politica parca s-a mai potolit cu urletele,declaratiile dese si aiurea.E adevarat, ca este loc de mai bine, dar ...
Bine ca nu face ce a facut Copos cu Rednic si mai nou cu declaratia despre Dan Petrescu.

Mariusmadmax
15th April 2004, 04:12
Poate ca din politica va invata si cum sa-si tina gura ...
Oricum cugetarea lui pe care am vazut-o azi la stiri este memorabila :
"Eu sunt filosof , pentru ca iubesc intelepciunea !"
:(

alejandro
15th April 2004, 17:31
Nu stiu daca a facut bine ca a intrat in politica.Credeti ca vreun rapidist sau vreun dinamovist il va vota?Ma indoiesc. Si asa...are mai putin timp sa se ocupe Steaua!Mai bine nu intra in politica!

alx_ro
15th April 2004, 18:00
Cu politica a facut-o lata. Nu stiu nici cati stelisti il vor vota, dar suporteri ai altor echipe... Cat despre declaratii... e adevarat ca nu mai zice cate zicea inainte, dar mai e mult pana departe... Sa speram ca suporterita nu va avea dreptate: ".apoi a declarat in presa si televiziune ca va lasa Steaua pe locul doi, deci asta ce inseamna ,ca Steaua este paravanul lui politic,rampa de lansare".
Cu toate astea, eu nu vad cine ar fi venit sa bage atatia bani in Steaua. Spuneti ca Hagi? Are Hagi banii lui gigi? Nu. Ar mai fi venit si altii pe langa Hagi? Credeti ca Hagi ar fi lasat pe altcineva sa faca altceva decat ce spune el? Uitati-va la echipele unde a antrenat si antreneaza. Unde este el sef, nimeni nu sufla. Deci cred ca nu s-ar fi bagat atatia bani in Steaua ca acum...
Deci, da, gigi este un rau necesar... Deocamdata. Daca mai tarziu ar veni cineva mai bun... cine stie?

uti2102
15th April 2004, 23:38
Am zis i-o ca Gigi a comis-o cu intrarea in politica! Acum incepe chiar sa devina penibil! Partea buna e ca e cat se poate de haios.........shi ca face mai putzine declaratzii din pozitzia de patron.

ADelPiero
16th April 2004, 19:18
Gigi rulezzzzzz

Mariusmadmax
17th April 2004, 19:29
Observ ca omu este charismatic , are ceva intre inocenta si puritate , prostie si istetime .
Inocent - nu e , are aproape 50 de ani
Puritan - nu e , are multe "comise" , deci ... nu este.
Prost - nu este , nu poti stringe atita avere daca esti prost .
Istet - nu arata ...

Si totusi ...
Cum este ?

alx_ro
18th April 2004, 20:02
Si totusi ...
Cum este ?
E gigi... cred ca e de-ajuns.

Saky
21st April 2004, 21:18
http://www.prosport.ro/index.php?c=16&a=3089

foarte interesant.initial dimineatza era link din home page. ulterior linkul a disparut, sau nu-l mai gasesc eu, dar pe prima pagina au ramas alte interviuri destul de slabutze.

Mariusmadmax
28th April 2004, 07:36
E gigi... cred ca e de-ajuns.
Omul pune suflet ... si multi bani !

ADelPiero
29th April 2004, 01:21
e cel mai tare conducator de club din Romania :D

Mariusmadmax
29th April 2004, 04:46
Nu este prost , nu se lasa "calcat" de nimeni !
Imi place .
Iata ce i-a raspuns la jovani :

"Īn ultimul timp am rīs la auzul afirmaţiilor lui Giovanni, dar acum m-am enervat! Nu este sănătos, bate cīmpii dacă spune că m-a crescut şi m-a civilizat pe mine. A luat-o razna, eu l-am văzut o dată la trei, cinci sau şapte ani. Am īnţeles că a zis că a crescut toată conducerea Stelei. Pe Piţurcă l-o fi crescut cīnd a cīştigat Cupa Campionilor. Putea el să crească pe cineva vreodată? S-ar zvīrcoli tata īn mormīnt să audă că m-a crescut el pe mine".

Iata ce a patit pe "julesti" :

"Oierule! Du-te, ba, la oi! Ce dracu' cauti aici? Locul tau e la stina!", i-a strigat unul dintre acestia. Clocotind de furie, Becali si-a croit drum, cu intentii vadit agresive, pina la individul care-l interpelase.

"Ia zi, ba, care-i problema?", a racnit latifundiarul din spatele bodyguarzilor sai. Meleul a fost cu greu stapinit de membrii fortelor speciale ale jandarmeriei.

"Nu-i spuneam nimic! Da-i aratam eu!", s-a infoiat latifundiarul dupa incident. "Stiam eu ca nu trebuie sa vin in Giulesti. Era mai bine daca nu erati voi (n.r. - ziaristii) aici. V-ati repezit voi sa filmati si sa scrieti! Nici nu va imaginati cit sint de nervos", a rabufnit Gigi Becali. Dupa citeva momente, Gigi Becali a dat nas in nas cu Gigi Corsicanu', liderul galeriei rapidiste.

"Nu trebuia sa-l bagi in seama pe ala. Matale o sa fii prim-ministru. Cum o sa vrem noi sa te suparam cu matale? Ma ocup eu de astia care au strigat, matale ocupa-te de Puiu (n.r. - Iordanescu)!", i-a spus Gigi Corsicanu', dupa care cei doi s-au imbratisat.

Voi cum ati fi "raspuns" , in aceste situatii ?
EU , RECUNOSC , CA PE APROAPE ...
ca omu' e patronul celui mai galonat club din Romania , are bani multi , merita respect !
Ca nu trebuie sa se expuna ?
Pai omu' a mers la meci , si acolo a fost "luat in primire" !
Cit poti sa rezisti , sa fii manierat etc ?

iulian
29th April 2004, 10:08
Federatia l-a invitat pentru prima oara pe Gigi Becali la un meci al echipei nationale. Gestul oficialilor s-a dovedit, insa, unul de batjocura, presedintele Stelei primind un loc in mijlocul suporterilor rapidisti, care au inceput sa ii adreseze invective inca de cand l-au vazut intrand in stadion. Din aceasta cauza, Becali a parasit Giulestiul inainte de inceputul partidei, desi Dinu Vama i-a oferit un loc langa el, la tribuna oficiala!

alejandro
29th April 2004, 14:25
Federatia l-a invitat pentru prima oara pe Gigi Becali la un meci al echipei nationale. Gestul oficialilor s-a dovedit, insa, unul de batjocura, presedintele Stelei primind un loc in mijlocul suporterilor rapidisti, care au inceput sa ii adreseze invective inca de cand l-au vazut intrand in stadion. Din aceasta cauza, Becali a parasit Giulestiul inainte de inceputul partidei, desi Dinu Vama i-a oferit un loc langa el, la tribuna oficiala!
Cred ca federatia a uitat cine aduce cei mai buni jucatori la echipa nationala :D

ADelPiero
30th April 2004, 14:53
Eu, daca eram in locul lu` Gigi ... nu`l bagam in seama pe betivanu` ala de rapidist si imi vedeam de treaba mea... dar... acuma fiecare cu caracterul lui...

alx_ro
4th May 2004, 16:59
La pozitia lui, a facut rau ca s-a coborat la nivelul rapidistului.

ADelPiero
4th May 2004, 18:05
"Avem lot de Liga Campionilor"

Gigi Becali crede că soarta titlului va fi decisă de voinţa divină: "Pīnă acum Dumnezeu a cam ţinut cu Dinamo, dar probabil īşi va īntoarce faţa şi spre Steaua. Dinamoviştii nu au cīştigat doar prin noroc, au şi jucat. Au echipă bună, dar Steaua are acum lotul pe care eu mi l-am dorit, lot de Liga Campionilor. Ar rezista īn această competiţie, nu ne-am face de rīs".

Mariusmadmax
4th May 2004, 20:59
Lot de Liga Campionilor ?
Portari - ok
Fundasi - daca pleaca Radoi , cam slabut - sigur ca va veni Ghioane ( proaspat international !) dar ... restul sunt batrani !
Mijlocasi - ok
Atac - ok

Nu vom ajunge in finala , dar nu ne-am face de ris !

uti2102
5th May 2004, 01:37
Mai Madmax! Ne mai trebuie aparare shi mijloc, shi curaj shi dorintza de victorie, shi luciditate shi idei de joc........Eheeeee. Ne mai trebuie multe! Despre Radoi nu zic decat atat : nu pleaca! Pentru ca Steaua ia campionatul! Radoi va pleca doar in conditzia extrema in care scapam titlul printre degete....

Mariusmadmax
5th May 2004, 04:22
Nu stiu printre care degete ... ca parca "jocurile"sunt facute pentru Dinamo !
Se "aude" dinspre "julesti" , ca nu prea se vor "omori cu firea" ... rapizii !
In aceste conditii , cred ca Dinamo mai are un singur meci de "rezolvat" pina la final : cel de la Timisoara !
Cam putin ...
Steaua merge la Bistrita , Craiova , Galati ( Galatiul trage pentru ca Dinamo sa ia campionatul - in cazul in care , cel mai probabil , nu vor invinge in finala !) .
Oricum ce joaca Steaua acum , este cel mai frumos fotbal "etalat" de o echipa romaneasca . /hello

Dansan
7th May 2004, 10:39
Bază de 40 milioane $

Dacă pīnă acum jucătorii Stelei se pregăteau la baza sportivă din Ghencea, unde beneficiază de toate condiţiile necesare, patronul clubului, Gigi Becali, doreşte să construiască un alt centru de pregătire. Ultimul proiect al latifundiarului presupune ridicarea unei baze complexe īn Băneasa, valoarea acesteia ridicīndu-se, conform celor spuse de Gigi Becali, la 40 de milioane de dolari.
“O să construiesc totul pe terenul meu, care valorează doar el 30 de milioane de dolari, iar investiţia mea va fi de aproximativ 10 milioane. Nu voi īncepe acum lucrările pentru că sīnt cheltuieli cu politica, şi trebuie să investesc bani la vară şi īn stadion. De exemplu, gazonul mă va costa 500.000 de dolari. Probabil că din 2005 voi īncepe construirea bazei. Va fi un minioraş, cu hotel, terenuri, chiar şi cu o şcoală pentru juniori ca să aibă unde īnvăţa”, a declarat Gigi. Acesta spune că toţi banii din transferuri vor merge īn club. “După ce īl voi vinde pe Rădoi, banii nu īi voi lua, ci īi voi lăsa pentru nevoile Stelei”, a punctat magnatul din Pipera. mihai.calin@prosport.ro

ADelPiero
7th May 2004, 15:52
interesante declaratii
:ok:

Dorin
7th May 2004, 16:05
La pozitia lui, a facut rau ca s-a coborat la nivelul rapidistului.
Nu s-a coborit de loc.S-a urcat ! Oribil ca un asemenea individ poate avea asemenea pretentii de marire. Dorin

Mariusmadmax
8th May 2004, 07:31
Nu s-a coborit de loc.S-a urcat ! Oribil ca un asemenea individ poate avea asemenea pretentii de marire. Dorin
Dorinele ,
tu nu poti sa fii in papucii lui ...

Dorin
8th May 2004, 11:25
Probabil te referi la faptul ca " scopul scuza mijloacele"!?!? Nu in cazul lui.... :yeah: Dorin

Mariusmadmax
9th May 2004, 03:59
Probabil te referi la faptul ca " scopul scuza mijloacele"!?!? Nu in cazul lui.... :yeah: Dorin
Cind esti in top 10 - cei mai bogati 10 Romani ...
Cind esti patronul celui mai galonat club de fotbal din Romania ...
Cind ai propriul partid ...
Cind ai bani de te enerveaza ...

Cred ca trebuie sa ai o forta psihica fantastica sa te abtii , cind esti luat la tinta de acei mojici din galeria rapidului ... si asta dupa ce esti invitat ( TU MIHAI VITEAZUL !!!) chiar acolo ... linga plebe ... :(

flash
15th May 2004, 11:26
Gigi Becali nu trebuie judecat in nici un fel, cu atat mai putin pentru omul Gigi, el trebuie respectat pentru ceea ce a facut pentru fotbalul romanesc, este de respectat pentru ca reuseste sa tina fotbalisti valorisi in tara si ca ne da sperante ca o sa facem ceva si in cupele europene. Daca Radoi era la Dinamo de exeplu probabil ca era de la varsta de 5 ani plecat in China pe 2 lei. Scuze pentru dinamovisti dar trebuie sa recunoasteti ca asta e politica de la Dinamo. Pentru a avea un campionat decent trebuie sa tinem putin de fotbalistii nostri. Daca pleaca prea devreme o sa ajunga rezerve sau nici macar atat (vezi Zicu, Marica.. etc). Gigi bun, rau... e nevoie de el.

uti2102
15th May 2004, 13:53
Apropo de ce zici tu, Geambashu din Gazeta zice foarte bine in articolul sau de azi http://www.gsp.ro/?c=1&b=547

Mariusmadmax
15th May 2004, 16:11
Misto nu ?
Avem sanse mici sa luam campionatul :
Dinamo are prea multa "sansa" ( erori umane , noroc chior , spagi , bulane etc ) , dar Gigi Becali inca mai spera ...
El care si-a cheltuit proprii bani ca sa "inchege" aceasta frumoasa echipa , va fi cel mai suparat ...
La Steaua nu va fi suparat Aliuta - care are poate cel mai mare salariu din Romania ... , primit tocmai din buzunarul lui Gigi ... cita indolenta !!!!!!

Gigi ii va propune lui Fl Dumitru contract pe viata la Steaua !
De asa ceva n-am mai auzit ( apropo de Dinamo !) , dar omul merita , de citiva ani pune osu' si mult suflet !

Dansan
20th May 2004, 14:49
GEST
Becali a īncercat să salveze viaţa unui om
Luni, 19 aprilie, puţin după miezul nopţii. Pe drumul dintre Buzău şi Urziceni, īn satul Limpeziş, o Dacie papuc a lovit īn plin un localnic beat. Ion Ciubotaru (51 de ani) a fost proiectat cīteva zeci de metri şi se zbătea īntre viaţă şi moarte, īntr-o baltă de sīnge. Povesteşte un martor-ocular: "Au trecut douăzeci de maşini, dar nici una n-a vrut să oprească. Atunci a ajuns Gigi Becali. Imediat a strigat: «Urcaţi-l la mine, īl duc la spitalul din Buzău!». Cineva i-a zis: «Haideţi să punem o folie pe bancheta din spate, că o să vă murdărească maşina de sīnge». El, nervos, ne-a repezit: «Dă-o-ncolo de maşină! E viaţa unui om īn joc!»". Patronul roş-albaştrilor, care venea de la Piatra Neamţ, i-a dat jos din luxosul Audi A8 pe cei doi nepoţi ai săi şi a plecat spre Buzău cu cel izbit de Dacie. L-a lăsat pe Ion Ciubotaru la spitalul de acolo, dar omul a murit cīteva ore mai tīrziu, cīnd medicii īl transportau către Bucureşti. "Dacă aş şti unde să-l găsesc pe domnul Gigi, i-aş mulţumi pentru gestul de om adevărat", a spus Dumitru Ciubotaru, fratele acestuia. / Cătălin Ţepelin

Mariusmadmax
21st May 2004, 00:41
GEST
Becali a īncercat să salveze viaţa unui om
Luni, 19 aprilie, puţin după miezul nopţii. Pe drumul dintre Buzău şi Urziceni, īn satul Limpeziş, o Dacie papuc a lovit īn plin un localnic beat. Ion Ciubotaru (51 de ani) a fost proiectat cīteva zeci de metri şi se zbătea īntre viaţă şi moarte, īntr-o baltă de sīnge. Povesteşte un martor-ocular: "Au trecut douăzeci de maşini, dar nici una n-a vrut să oprească. Atunci a ajuns Gigi Becali. Imediat a strigat: «Urcaţi-l la mine, īl duc la spitalul din Buzău!». Cineva i-a zis: «Haideţi să punem o folie pe bancheta din spate, că o să vă murdărească maşina de sīnge». El, nervos, ne-a repezit: «Dă-o-ncolo de maşină! E viaţa unui om īn joc!»". Patronul roş-albaştrilor, care venea de la Piatra Neamţ, i-a dat jos din luxosul Audi A8 pe cei doi nepoţi ai săi şi a plecat spre Buzău cu cel izbit de Dacie. L-a lăsat pe Ion Ciubotaru la spitalul de acolo, dar omul a murit cīteva ore mai tīrziu, cīnd medicii īl transportau către Bucureşti. "Dacă aş şti unde să-l găsesc pe domnul Gigi, i-aş mulţumi pentru gestul de om adevărat", a spus Dumitru Ciubotaru, fratele acestuia. / Cătălin Ţepelin
mi-a placut si mie acest gest de mare omenie !!!!!!!!!!!!

alejandro
21st May 2004, 15:49
Impresionant!Nu prea multi ar face un asemenea gest.Pacat n-a reusit sa scape cu viata :(

Mariusmadmax
22nd May 2004, 00:46
Becali inca mai crede !
100.000 USD pentru Poli si Ceahlaul
200.000 USD pentru Apullum
sa incurce inamicu'...
Gigi e nebunie curata sa arunci cu atitia bani !!!!
Se zice ca acesti bani se vor scadea din primele pentru cistigarea campionatului cuveniti jucatorilor ... :D

uti2102
22nd May 2004, 00:53
E o idee. Sa fie sigur ca jucatorii echipelor implicate nu vor tranti meciul. Eu totushi cred k e cam exagerat.....Poate apare o lege sa interzica astfel de practici, ca-n Italia shi Spania.

Mariusmadmax
22nd May 2004, 01:14
Dinamo a practicat , noi de ce n-am face-o ?
Avem ambitia sa fim primii , ce sa facem daca numai la varianta asta se mai poate apela ( varianta din arsenalul de lupta al dinamovistilor ) ... avind in vedere :
- ce usor poti face o echipa , jumatate din ea , sau doar un jucator ... sa trinteasca meciul !
- distanta de 4 puncte inainte cu trei etape de final ( cu o deplasare la Craiova si cu un meci infernal cu Bacaul !)
Doamne ajuta ! /hello

ADelPiero
25th May 2004, 01:03
m`as bucura tare mult sa bata Apulum pe Dinamo :evil: ... sa mai plateasca conducerea clubului din datorii la jucatorii de la Alba Iulia :D sa aiba si ei o vacanta placuta.... dar dupa declaratia unui jucator albaiulian ... "poate Gigi Becali sa ne dea 2 milioane de dolari , ca tot 6-7 luam" .... :mda:

alejandro
2nd June 2004, 17:29
Poate Ceahlaul.....Dar ce mai conteaza acum....

Mariusmadmax
3rd June 2004, 04:05
m`as bucura tare mult sa bata Apulum pe Dinamo :evil: ... sa mai plateasca conducerea clubului din datorii la jucatorii de la Alba Iulia :D sa aiba si ei o vacanta placuta.... dar dupa declaratia unui jucator albaiulian ... "poate Gigi Becali sa ne dea 2 milioane de dolari , ca tot 6-7 luam" .... :mda:
mda , am auzit si eu ce a spus pro-dinamovistul ala din Alba ...
In Ghencea veneau sa bata ...
Ptiu ... cita onoare !!!!!!!

ADelPiero
4th June 2004, 00:38
da frate ... asa e... eu nu pot schimba sau face nimic ....
din cate am inteles ... le`au dat dinamo 250.000$ sa nu le puna probleme...

Mariusmadmax
4th June 2004, 04:24
da frate ... asa e... eu nu pot schimba sau face nimic ....
din cate am inteles ... le`au dat dinamo 250.000$ sa nu le puna probleme...
ma uluieste ceea ce spui !!!!

alejandro
4th June 2004, 13:50
Poate Delpiero are infiltrat un spion in curtea cainilor :p Ar fi super :D

uti2102
8th June 2004, 11:44
Gigi Becali consideră că atacurile verbale dintre echipe ar trebui să īnceteze. "Obrăzniciile dintre echipe nu-şi au rostul. Bravo echipei Dinamo pentru faptul că a luat campionatul şi Cupa. Nu pot să comentez nimic despre jucătorii lui Dinamo. Ar fi o lipsă de bun simţ şi o dovadă de obrăznicie. De Borcea nu vreau să mai aud. Dacă o să īl văd, nu o să īl mai cunosc. Dar să vedem cine o să reprezinte cu adevărat Romānia īn cupele europene. Tot Steaua o să reuşească", a adăugat Gigi Becali. (GSp)

Eu unul nu am nici o indoiala ca asha o sa fie. :ok:

Mariusmadmax
8th June 2004, 17:44
Nici eu !
Steaua si-a "construit" un nume respectat in Europa !

alejandro
8th June 2004, 18:53
Stiti ce-as vrea eu mai mult?!Sa joace Steaua cu Zimbru!Asta ca sa-i vad si yo pe stelisti!
Forza Steaua!

Mariusmadmax
8th June 2004, 19:40
I-ar cam sifona pe zimbri ...
cu cine ai tine ?

Florentin
10th June 2004, 03:53
Gigi a facut economie majora cu Plesan asa ca poate baga banul in stadion, sa nu mai inoate baietii ca degeaba ai tehnica daca abia te tii pe picioare.

Mariusmadmax
10th June 2004, 05:00
Nu-stiu de ce da parca imi pare totusi rau ca nu mai vine ...

Dansan
10th June 2004, 10:38
Eu zic ca ar fi timpul propice pentru o infuzie de la "tineretul" Stelei...Sa nu se mai alerge dupa cai verzi pe pereti...
Si-apoi vorba lui Florentin....mai sunt si alte prioritati in afara de jucatori..ca de ex: GAZONUL ( alo, nea Gigi, se-aude?!) ....

uti2102
10th June 2004, 10:55
Care tineret mai Dansane....La Steaua-tineret 99% sunt ciurucuri pe pile. Pai spune-mi shi mie, in afara de Neshu (care nici el nu e 100% stelist) shi Paraschiv, cine a mai aparut in ultimii ani de la tineret?! Mai sunt inca vreo 2 de perspectiva cica, Roman shi inca unu.......da' aici tre' sa recunoashtem : shcoala de juniori a Stelei e nula pe langa cea a lui Dinamo....

Dansan
10th June 2004, 11:07
Ca zici de Vasile Stanga...Mie mi-a lasat o impresie buna atat cat l-am vazut jucand?!

ADelPiero
10th June 2004, 14:56
tineretul lu` dinamo clar ca e mai bun decat a lu` steaua... nu are nimeni ce comenta...

Mariusmadmax
10th June 2004, 17:24
ei si Craiova ii racoleaza din toata tara de mici ...
Nu prea sunt bucuresteni !
Cit priveste Steaua :
Stinga , Roman ... cam atit !

alejandro
10th June 2004, 17:40
Nu prea stiu nimic despre tineretul Stelei si cu atat mai mult a lu' dinamo,dar un lucru stiu sigur:ceea ce conteaza mai mult si cer suporterii - echipa de baza sa fie la inaltime!iar asta cred ca nu ne lipseste!

Mariusmadmax
11th June 2004, 04:33
Pai cu 10 mil usd , merita adusi straini !
Brazilieni !

S.O.S.
16th June 2004, 12:39
Am citit ultimele mesaje si-am observat ca nu prea aveti incredere in scoala de juniori a Stelei. E bine, aceasta scoala a scos foarte multi jucatori de super clasa, mult mai multi decat Universitatea Craiova de exemplu, ca sa nu mai vorbesc de alte cluburi.
Poate multi dintre voi nu cunosteti, dar fostii internationali Gigi Staicu, Codreanu (a jucat la seniorii Rapidului, dar a fost crescut de Steaua), Tataru II, Deleanu, Iordanescu, Stefan Sames, Stefanescu, Marcel Raducanu, Cristian (portarul lui FC Arges in anii '70-'80, plecat de la Steaua la 19 ani), Adrian Ionescu (din pacate a fost grav accidentat de cap de maimuta, alias Andone, intr-un meci Steaua - Corvinul, si si-a incheiat cariera la 21 de ani si avea deja vreo 10 selectii in nationala), Dan Petrescu, Ilie Dumitrescu, Catalin Munteanu au fost crescuti in Centrul de copii si juniori STEAUA.
Steaua a dat totodata numerosi jucatori celorlalte echipe din prima divizie. Chiar si in ultima editie de campionat, am avut in echipa 3 jucatorii crescuti la centrul nostru de juniori - Falemi, Ogararu si Aliuta. In plus, sunt foarte multe echipe care au jucatori in prima echipa crescuti la Steaua. Brasoul il are pe Bogdan Nicolae, Craiova pe Cristian Ungureanu, Rapid pe Robert Nita, Galatiul pe Dobre. Acestia sunt doar cativa de care-mi aduc aminte in acest moment.
Din pacate, conducerea nostra, mai ales cea dinainte de '89, dar si cea actuala, n-a stiut sa-si face imagine de pe urma acestor jucatori uriasi produsi de Centrul nostru de copii si juniori.
Si acum avem jucatori talentati la echipele antrenate de Sames, Bumbescu, Majaru, dar este greu, foarte greu sa promovezi jucatori de 17-18 ani la o echipa cu pretentiile Stelei. Acei jucatori, mai mult ca sigur, se vor roda la echipe mai mici sau din esaloane inferioare, abia dupa aceea putand evolua la echipa mare. Asa se intampla la toate marile echipe ale Europei. Ca se mai intampla si cate o exceptie, cum ar fi Maldini la Milan, care a fost promovat de la tineret, si a ramas dupa aceea titular de drept peste 15 ani, reprezinta exceptia care intareste regula.

uti2102
16th June 2004, 16:12
Poate ai dreptate shi conducerea Stelei nu a reushit sa faca prea mare promovare tinerilor ei (asha cum se intampla la Dinamo). Insa, asha cum stau lucrurile, eu cred k in ultimii ani centrul de juniori al Stelei a avut performantze mult prea mici. Ce e dureros e ca in timp ce in Italia exista campionate organizate, pe grupe de varste de la 10 la 20 de ani, in Romania s-a desfintzat campionatul de tineret-sperantze! Shi se intreaba lumea de ce mergem sa cautam jucatori prin Bosnia, Portugalia sau Belgia....... :ciocan:

Mariusmadmax
17th June 2004, 05:09
Gigi a dat un raspuns dezamagitor !

“Ce vreţi acum, să-i bat?”
Patronul roş-albaştrilor, Gigi Becali, spune că nu are nimic īmpotriva suporterilor care şi-au manifestat nemulţumirea faţă de tehnicianul Stelei. Gigi Becali s-a arătat ieri destul de indignat de faptul că trebuie să comenteze acţiunile mai puţin ortodoxe din ultima vreme ale unor suporteri.
V-au deranjat mesajele scrise pe gardurile stadionului?
Gigi Becali: Parcă mie de asta īmi arde. Am lucruri mai importante de făcut decīt să văd ce scriu suporterii.
Totuşi era un atac la adresa antrenorului Stelei...
Şi ce să le fac, să-i bat? Mai scriu şi ei ce-i nemulţumeşte, dar nu trebuie să facem o tragedie, că sīnt cīţiva.
Ştiaţi că antrenorul a luat īn calcul varianta să plece?
Nu ştiu, că n-am mai vorbit cu el. E oricum problema lui, că doar n-o să i-o rezolv eu. Īntrebaţi-l pe el ce vrea să facă!
Dacă scriau anti-Becali, tot aşa comentaţi?
Şi dacă scriau contra mea, ce crezi că plecam? Nu mă intimidez eu aşa de uşor.
Dacă vor continua, veţi lua măsuri?
Ce măsuri, domnule! O să mai scrie şi ei o dată, de două ori, şi o să le treacă.

Mariusmadmax
19th June 2004, 06:49
Gigi - n-a mai fost amendat penal !
- n-a mai fost amendat cu 625 milioane ...
totul este ok !

iulian
19th June 2004, 11:34
Reintors din Germania, unde a efectuat cateva analize medicale, Rica Neaga, a declarat presei ca in nici un caz nu a fost el cel care a cerut sa plece de la Steaua ci, din contra, Gigi Becali a intentionat sa-l vanda. Problema este totusi destul de incurcata. Cineva nu a spus adevarul. Ori Neaga minte cand spune ca nu s-a cerut transferat, ori Becali, cand a declarat ca Neaga a venit si i-a cerut voie sa plece la alta echipa.
Iata ce a declarat Adrian Neaga la vizita medicala:

Rică, te transferi īn străinătate?
Rică Neaga: Am auzit că sīnt dat la tot felul de echipe, deşi eu personal nu ştiu nimic.

Atunci de ce i-ai cerut lui Gigi Becali să te lase să pleci?
Asta nu este adevărat. Nu eu am cerut să plec! Eu am vrut doar hīrtie de transfer, dar asta după ce am aflat că nea Gigi vrea să mă vīndă cu 1,2 milioane de euro. Tot ce s-a spus mai mult este un neadevăr.

Eşti de acord cu reacţia virulentă a suporterilor?
Am auzit că au protestat īmpotriva vīnzării mele şi a lui Aliuţă. Apreciez susţinerea lor, dar dezaprob trivialităţile la adresa lui Victor Piţurcă.

Te deranjează faptul că nu faci parte dintre cei şase jucători care sīnt nucleul echipei?
Dacă există şase fotbalişti care sīnt consideraţi scheletul pe care se construieşte echipa, īnseamnă că aceştia au valoare. Şi restul sīnt valoroşi, şi trebuie să tragem tare ca să nu ratăm titlul la anul. Nu ne-ar ierta nimeni.

(ProSport)

Mariusmadmax
19th June 2004, 23:15
Reintors din Germania, unde a efectuat cateva analize medicale, Rica Neaga, a declarat presei ca in nici un caz nu a fost el cel care a cerut sa plece de la Steaua ci, din contra, Gigi Becali a intentionat sa-l vanda. Problema este totusi destul de incurcata. Cineva nu a spus adevarul. Ori Neaga minte cand spune ca nu s-a cerut transferat, ori Becali, cand a declarat ca Neaga a venit si i-a cerut voie sa plece la alta echipa.
Iata ce a declarat Adrian Neaga la vizita medicala:

Rică, te transferi īn străinătate?
Rică Neaga: Am auzit că sīnt dat la tot felul de echipe, deşi eu personal nu ştiu nimic.

Atunci de ce i-ai cerut lui Gigi Becali să te lase să pleci?
Asta nu este adevărat. Nu eu am cerut să plec! Eu am vrut doar hīrtie de transfer, dar asta după ce am aflat că nea Gigi vrea să mă vīndă cu 1,2 milioane de euro. Tot ce s-a spus mai mult este un neadevăr.

Eşti de acord cu reacţia virulentă a suporterilor?
Am auzit că au protestat īmpotriva vīnzării mele şi a lui Aliuţă. Apreciez susţinerea lor, dar dezaprob trivialităţile la adresa lui Victor Piţurcă.

Te deranjează faptul că nu faci parte dintre cei şase jucători care sīnt nucleul echipei?
Dacă există şase fotbalişti care sīnt consideraţi scheletul pe care se construieşte echipa, īnseamnă că aceştia au valoare. Şi restul sīnt valoroşi, şi trebuie să tragem tare ca să nu ratăm titlul la anul. Nu ne-ar ierta nimeni.

(ProSport)

si Becali spune ca Neaga MINTE !
...
:D ne facem de bacanie cu atitea afirmatii si negatii ...

realmadrid.com
19th June 2004, 23:48
becali minte mai mult ca totzi parerea mea
mereu zice ca a primit oferte de milioane de euro pt radoi sau altzi si pun pariu ca sunt doar inventi

Mariusmadmax
20th June 2004, 18:40
becali minte mai mult ca totzi parerea mea
mereu zice ca a primit oferte de milioane de euro pt radoi sau altzi si pun pariu ca sunt doar inventi
nu pune pariu ... ca dintre ele au fost multe de care si presa stia !

Mariusmadmax
24th June 2004, 05:14
Mi-a placut replica lui Gigi Becali !
Pai Neaga asta s-a timpit de tot ... iar i-au revenit "fumurile" !


Ieri, Gigi Becali l-a contrat īnsă ferm pe Neaga, care mai are contract cu Steaua pīnă īn vara lui 2005: "Ascultaţi-mă pe mine, nu pe Neaga. El minte, dar o să pun eu lucrurile la punct! Să-şi vadă de treabă şi să termine cu acest gen de declaraţii. Este aşa cum am spus eu! Neaga şi Aliuţă au venit mai īnainte de a spune eu că numai 6 jucători sīnt netransferabili, să le dau documentele să poată pleca. Dar dacă nu īncetează cu asemenea afirmaţii, o să vorbesc eu cu Piţurcă să-l ţină pe bară tot sezonul viitor. Sau o să-l ţin chiar eu, că sīnt patronul echipei şi pīnă la urmă pot să iau şi o asemenea hotărīre". Adrian Neaga a refuzat să comenteze īn vreun fel spusele conducătorului stelist.

Eu cred ca cel care "cinta" este cel care da banu' ...
Celalalt e jucator !

uti2102
24th June 2004, 12:11
Eu cred k Neaga are dreptate shi Becali minte. Shi in spatele acestor "culise" se afla Pitzi, care, sunt sigur, nu-l mai poate suferi pe Neaga dupa episodul cu Mircea Rednic. Gigi nu face altceva decat sa profite de statutul sau de conducator de club pentru a-l acoperi pe Pitzi. Parerea mea e ca Neaga are dreptate insa ar trebui sa-shi tzina gura shi sa joace. Nu poate fi vandut fara voia sa shi sunt sigur ca Pitzi nu-shi permite sa-l scoata din echipa. Shi-ar semna debarcarea.

suporterita
24th June 2004, 12:39
sunt in bezna.Neaga a facut toti anii astia la Steaua tusa,a venit la Steaua suspectat de dopaj,Piturca i-a acordat incredere,a fost introdus pe teren in ultimile minute chiar si atunci cind tribuna in repudia,in tur la meciul cu F.C. National l-a lasat sa execute un penalty ca apoi sa fie IMPRUMUTAT in Arabia Saudita, nu vindut,reprimit ca un fiu ratacitor a ridicat tribunele in picioare cu goluri mai frumoase ca ale lui Mutu.si finalul,netrecut pe lista de jucatori emblematici.ce mai vreti, Piturca numai ca nu l-a luat acasa,ceva se intimpla si cel putin mie imi scapa,nu-mi place stilul de lucru al lui Piti,nu-l plac pe MM ,nici pe JIJI Becali cred ca Steaua a cazut in miinile unor oameni fara tact si restul n-o mai spun ca este inutil,ce era daca acum nu mai aveau dinamovistii subiecte la adresa noastra.......

Mariusmadmax
25th June 2004, 05:32
Gigi - deja il stim cu toti - are gura larga , are multe belele in cap ... DAR DA BANU' :D
Piturca - este cel mai inteligent antrenor de la noi !
MM - mie personal imi place mult de el : ESTE SUPER !
Neaga - bun jucator , dar este un timpit !

Dansan
25th June 2004, 10:24
sunt in bezna.Neaga a facut toti anii astia la Steaua tusa,a venit la Steaua suspectat de dopaj,Piturca i-a acordat incredere,a fost introdus pe teren in ultimile minute chiar si atunci cind tribuna in repudia,in tur la meciul cu F.C. National l-a lasat sa execute un penalty ca apoi sa fie IMPRUMUTAT in Arabia Saudita, nu vindut,reprimit ca un fiu ratacitor a ridicat tribunele in picioare cu goluri mai frumoase ca ale lui Mutu.si finalul,netrecut pe lista de jucatori emblematici.ce mai vreti, Piturca numai ca nu l-a luat acasa,ceva se intimpla si cel putin mie imi scapa,nu-mi place stilul de lucru al lui Piti,nu-l plac pe MM ,nici pe JIJI Becali cred ca Steaua a cazut in miinile unor oameni fara tact si restul n-o mai spun ca este inutil,ce era daca acum nu mai aveau dinamovistii subiecte la adresa noastra.......

Ia uita-te putin la ceea ce ai scris mai sus...Nu ti se pare ca daca Gigi are dreptate si Neaga a venit sa-i ceara o hartie cu o suma de transfer , reactiile lor sa fie in consecinta normale?!?!
Eu ii dau credit lui Gigi nu lui Neaga....Rica are antecedente cu aerele alea de vedeta cu care venise la Steaua...S-ar putea f. bine s-o fi luat de la capat cu ele.....

iulian
25th June 2004, 13:21
Steaua va colabora cu divizionara B, Metalul Plopeni, care va deveni satelitul clubului din Ghencea si se va numi Metalul Steaua Plopeni. „Am vorbit cu Gigi Becali, e dispus sa dea banii si sa punem bazele proiectului“, a spus patronul plopenarilor, Marian Manea, caruia Becali i-a propus functia de vicepresedinte la Steaua.

Mariusmadmax
26th June 2004, 05:53
Neaga si-a cerut scuze !
S-a "trezit"!

Utilizator
7th July 2004, 23:47
Scuze ca va deranjez, acum la B1 TV e Gigi invitat la Nasu', poate va intereseaza. Ciao :)

Mariusmadmax
8th July 2004, 03:16
Ciao , eu oricum nu receptionez acest post !

Stelist4ever
10th July 2004, 01:39
Steaua va colabora cu divizionara B, Metalul Plopeni, care va deveni satelitul clubului din Ghencea si se va numi Metalul Steaua Plopeni. „Am vorbit cu Gigi Becali, e dispus sa dea banii si sa punem bazele proiectului“, a spus patronul plopenarilor, Marian Manea, caruia Becali i-a propus functia de vicepresedinte la Steaua.
io auzisem de Midia navodari :thinkso:

Mariusmadmax
10th July 2004, 04:52
Si eu tot de Midia Navodari , mai ales ca Metalul Plopeni a devenit... Dinamo II.

Campionii
12th July 2004, 21:14
Gigi Becali zice ca Steaua nu-i mai transfera nici pe Mitrovici si nici pe Munteanu :rolleyes:

Mariusmadmax
12th July 2004, 23:18
Gigi Becali zice ca Steaua nu-i mai transfera nici pe Mitrovici si nici pe Munteanu :rolleyes:
Macar Mitrovici trebuia sa vina .

Saber Rider
13th July 2004, 01:10
Ar cam trebui totusi un nou "Claudiu Raducanu", unul care sa stie s-o bage in plasa mai repede, fara prea multe invitatii. Poate Mitrovic, poate altul ...

Stelist4ever
13th July 2004, 04:03
oricum de un atacant tot avem nevoie si mitrovic era bun

Mariusmadmax
13th July 2004, 06:25
Gigi Becali spune că "intenţionez ca pīnă īn 2007, cīnd vom intra īn Europa, să mai adaug tribunelor īncă 10.000 de locuri şi să acopăr tot stadionul".
Misto !

Florentin
13th July 2004, 07:13
Marius, cred ca Gigi citeodata (si asta cit mai des) ar trebui sa mai si gindeasca inainte sa vorbeasca.

madridista
13th July 2004, 23:40
gigi becali e cel mai tare:D

cioAbA
14th July 2004, 00:20
Pacat ca PRO TV tot il baga in timpul stirilor. Cred ca au ceva contract , si le da la bani la aia de la PRO. :rolleyes: Auzi , mai scrie si PRESEDINTE PNG. :happy

Mariusmadmax
14th July 2004, 05:08
Marius, cred ca Gigi citeodata (si asta cit mai des) ar trebui sa mai si gindeasca inainte sa vorbeasca.
Nimeni nu este perfect ...
poate vroiai o organizare ca si la Dinamo ...
sau un patron din seria siman , dinel , gh stefan , copos , bosinceanu , boghici , savin etc ?
Macar de ar face , cite si-a propus ...
Mai nou a refacut cantonamentul stelistilor ... sa se simta si ei bine inaintea meciurilor !

Mariusmadmax
14th July 2004, 05:09
Pacat ca PRO TV tot il baga in timpul stirilor. Cred ca au ceva contract , si le da la bani la aia de la PRO. :rolleyes: Auzi , mai scrie si PRESEDINTE PNG. :happy
scoaba ,
lasa-ne
omu chiar este presedinte la PNG ! :D

cioAbA
14th July 2004, 12:49
:) Heh , stiam asta , dar la Mitica de ce nu scria senator PRM sau la altii... :ok:
E vorba de reclama. Cine stie cu cat le-a umflat bugetul celor de la PRO Becali. :rolleyes: :o:

Profetu
14th July 2004, 13:00
Raman la parerea ca ar trebui sa-shi ia un purtator de cuvant. Nu personal. Ci oficial, al clubului, cara sa expuna intr-o lumina mai delicata ce vrea nenea Becali sa spuna. Dar nu cred k va face asta. E prea orgolios. Vrea el sa le spuna pe toate shi sa apara in fiecare seara la televizor.....

subscriu ...

poate ca n-ar strica si un adevarat director executiv in locul mascariciului de MM.

Elgorriaga
15th July 2004, 01:22
Eu nu pricep o treaba: Gigi Becali asta da conferinte de presa particulare in fiecare zi?!? Ca nu-i zi lasata de la Dumnezeu sa nu-l vaz la stirile sportive Pro TV cu cite o cugetare adinca ... partea proasta e ca pe linga cugetarea adinca mai strecoare si 2-3 timpenii, care intr-un fel sau altul se circumscriu ideii ca el face ce vrea cu banii lui si n-are de dat socoteala nimanui. Vorba aia: legile sint pentru boi, nu pentru oi ... :rolleyes:

Mariusmadmax
15th July 2004, 04:48
Dinamo si Rapid vor acelasi lucru , dar numai Steaua prin Gigi Becali "se sfarma" :(

Florentin
15th July 2004, 05:05
Asta este imaginea omului cu bani multi si educatie putina. Nu ma deranjeaza daca continua sa finanteze Steaua. Bineinteles ca era mai bun unul cu mai mult spirit, dar imi aduc aminte de Paunescu si nu vreau.

Mariusmadmax
15th July 2004, 05:24
Asta este imaginea omului cu bani multi si educatie putina. Nu ma deranjeaza daca continua sa finanteze Steaua. Bineinteles ca era mai bun unul cu mai mult spirit, dar imi aduc aminte de Paunescu si nu vreau.
da , ala era mare pungas ! :mad:

alejandro
15th July 2004, 13:16
Gigi e hotarat si stie ce vrea- vrea rezultate!decat unul ca copos care abia deschide gura si nici nu stie cum il cheama...sau unul ca borcea care nu a observat ca ii creste barba,da' el tot ca copii se stramba si scoate limba...
la ora actuala gigi e cel mai tare presedinte din romania,de asta sar pe noi rapidistii si toti cateii:D

Mariusmadmax
16th July 2004, 23:43
Daca ar invinge si din aceasta confruntare cu m. Dragomir - seful lpf ...
Daca nu , cred ca vom avea de suferit !

Triple H
17th July 2004, 01:26
Gigi a cam pierdut cu Corleone faza cu Telesportu.
Nu prea cunoaste legile si-l ia gura pe dinainte ;)
Poate are si el dreptatea lui dar nu se face cu amenintari si prostii d-ale lui, sau vrea sa-l copieze pe Giovanni?

Mariusmadmax
17th July 2004, 03:59
Deocamdata a ramas singur !

Florentin
17th July 2004, 04:27
Asa cum am mai spus, Gigi pierde o sumedenie de ocazii cind ar trebui sa taca. Tocmai l-a pocnit o astfel de ocazie.

Mariusmadmax
17th July 2004, 04:49
Si eu am senzatia ca a cam "sfeclit-o" !
dar badea de la Dinamo cica a facut primul memoriu ... apoi l-a trimis lui Becali , el mai departe lui Copos ... si cei trei s-au aliat !
Azi aliatii au capitulat !
L-au luat de fraier ...
desi iata ce spune Badea in gsp
"Vom apela la toate căile juridice"

Preşedintele lui Dinamo, Nicolae Badea, a punctat aseară că gruparea pe care o conduce nu a fost notificată de către LPF īn legătură cu contractul, al cărui conţinut nu este cunoscut "cīinilor": "Vom face uz de toate căile regulamentare sportive şi extrasportive pentru a ne recupera un drept care ne revine legal. Oricum, pe stadion nici spectatorii nu prea intră liberi, aşa că de ce ar avea televiziunile alt tratament? Īn plus, poate vom cere Ligii să distribuie banii īn funcţie de audienţe, nu de locul īn clasament".

Florentin
17th July 2004, 06:46
Uite ce este, eu de Badea si a lui ceata m-am cam saturat. Din nefericire Gigi se uita in gura lor, si tot din nefericire pe cit este de avut, pe atit este de credul si necugetat. Pacat.

Mariusmadmax
17th July 2004, 19:03
Da , la faza asta este mai prost ca noaptea ... :D
Pacat ca a mai spus ca lasa televiziunile sa transmita gratis - lucru IMPOSIBIL !
Alta GAFA !

Florentin
18th July 2004, 00:46
Mi se pare o mutare inspirata pentru ca arunca pisica in ograda lui Corleone, adica noi am vrut sa dam liber dar uite dusmanosul de Dragomir nu vrea.

Mariusmadmax
18th July 2004, 21:35
GIGI a facut circ la Congresul PNG
Congresul Extraordinar al Partidului Noua Generaţie, desfăşurat azi la Hotel Marriott, a īnsemnat realegerea patronului stelist Gigi Becali īn funcţia de preşedinte al partidului. Īnainte de votare, acesta a ţinut să le reamintească celor peste 400 de delagaţi cu drept de vot prezenţi īn sală că "sīnteţi aici doar datorită banilor şi imaginii mele. Aţi venit pentru partid, dar mai ales pentru preşedintele vostru".

După ce s-a aşezat la prezidiu şi a ascultat scandările răzleţe ale vreunui simpatizant emoţionat de apropierea cu liderul partidului, Becali a avut parte de o mare dezamăgire. "Din 418 voturi exprimate, 415 au fost pentru ca domnul Becali să fie preşedinte, un votant s-a abţinut şi doi au fost contra domnului preşedinte", a anunţat unul dintre vicepreşedinţii PNG. Cele două voturi exprimate īmpotriva sa l-au scos din sărite pe Becali: "Nu mă aşteptam la aşa ceva. Īnţeleg să am duşmani īn familia pe care mi-a dat-o Dumnezeu, dar nu accept să am duşmani īn familia PNG. Cred că cei doi reprezintă partea malefică a partidului. Păcat că este vorba de un vot secret, pentru că aş fi vrut foarte mult să-i cunosc pe cei doi, să văd cum gīndesc".

Pe parcursul conferinţei de presă organizate după votare, Becali a dezvăluit ideile după care īşi exercită funcţia de conducător: "Dan Pavel mi-a dat să citesc <> de Machiavelli. Am aflat de acolo că un mare conducător le dă funcţii şi bani subalternilor pentru ca aceştia să ştie că familiile lor depind de lider".

18 iulie 2004

PYTYCU99
19th July 2004, 15:15
Eu zic ca Gigi este un om potrivit pt STEAUA da totusi c'am abereaza cu investitiile pe care zice ce lea bagat in STEAUA !Si face c'am mult circ si se ia de toti cu Mitica Dragomir zice adevarul cu firmele din Cipru !

Mariusmadmax
19th July 2004, 22:36
D-le am vazut imagini pe ProTv de la congresu' PNG ... mi-a fost rusine ...
Gigi cred ca e pe cale sa innebuneasca ...
Nu stiu ce vom face cu el !
Cred ca este mai bolnav decita fost Ceausescu de "cultul personalitatii"!!!!!!!!!!!
Sper sa ma insel ! :(

Am sustinut ideea sa avem un investitor - patron cu bani , mi-a placut ca omu' pune suflet ... si multi bani !
Insa , incep sa am presimtiri rele !
Mi-a displacut iesirea nervoasa a lui Gigi cind a aflat ca are din aproape 500 de voturi - DOUA impotriva ! Pe el l-a deranjat ca n-a fost ales in UNANIMITATE - ca si Ceausescu ...
Oare ce stie despre DEMOCRATIE omul GIGI BECALI ?????????
Sunt pur si simplu DEZOLAT !!!!!!!
:mad:

suporterita
22nd July 2004, 11:43
mai Marusache, ce-ti spuneam eu tie,n-ai vrut nici tu nici ceilalti sa ma ascultati, e paranoic omul,imi este din ce in ce mai greu sa-l suport,cind faceam analogie cu un personaj malefic, Hitler, tot pe thead-ul asta sau gasit unii sa-mi spuna ca-l judec prea aspru, oameni buni, tot ce face, face din incultura si este inghesuit rau de tot.in peisajul actual,a devenit un personaj comic demn de toata mila,daca ceilalti politicieni sunt versati si isi vad de treburile murdare fara sa atace in stinga sau dreapta, mai nou dom`Jiji se da drept mare cunoscator a toate cite sunt. ce ma deranjeaza cel mai tare, a inceput sa-i perieze pe cei din guvern,se da cu PSD-UL, PE CARE MAI IERI II BLAMA.cert este un lucru, l-a depasit pe Vadim in etalarea prost-gustului.este si o parte buna a lucrurilor, nu va fii ales,poporul s-a saturat de extremisti si cu toti banii lui n-o sa ajunga in parlament.

Mariusmadmax
22nd July 2004, 17:35
mai Marusache...
hai suporterito sa nu ne tragem de ... bracinari , ca nu se face ...

Uite ca lucrurile nu mai stau chiar asa de prost ca acum citeva zile !!!!!!!!
Celelalte doua cluburi mari ( Rapid si Dinamo ) au venit alaturi de Gigi ...
Memoriul trimis la Guvern ( si FRF ) , il face pe Mitica sa traga "pe linie moarta" , s-ar putea sa aiba ceva probleme si cu Hotelul construit nimeni nu stie din ce bani ... Cred ca PNA are mult de lucru pe la el prin hirtii !
:evil:

Florentin
23rd July 2004, 08:23
Si eu sun de parere ca de cele mai multe ori Gigi vorbeste si actioneaza dupa care (mult mai tirziu) gindeste. Dar pe de alta parte sa nu uitam cit a facut pentru Steaua. Si probabil iar vin unii sa ma combata ca a luat terenuri de la armata si ca de fapt acum da inapoi din ce a cistigat. Pai ia sa ne gindim la urmatorul scenariu: Gigi nu lau terenurile in chestiune deci nu contribuia cu nimic la Steaua, Ministerul ne lasa cu posteriorul in balta (sau in terenul de fotbal dupa o ploaie sanatoasa, tot aia), iar cel care finanta Steaua era Paunescu (sau Paunestii). Nu prea arata roz, nu? Asa ca sa-l lasam asa cum este, cita vreme da banul, ca altul mai bun ...

suporterita
23rd July 2004, 09:28
[QUOTE=Mariusmadmax]hai suporterito sa nu ne tragem de ... bracinari , ca nu se face ...

imi pare rau ca ai interpretat la modul asta....era o forma de exprimare amicala intre oameni ce au unele idei in comun.una este sa-l i-au pe Ieppy peste picior si alta este discutia in sine.se pare ca m-am inselat in ceea ce te priveste.daca asta iti multumeste orgoliul ranit imi cer scuze pentru o exprimare nu tocmai la ce te asteptai sa primesti.

ieppy
23rd July 2004, 10:48
bey suporterito, cum adica sa il iei pe ieppy pese picior? Eu sunt moderator, pe mine nu ma ia nimeni peste picior. :)

vasile314tzurka
23rd July 2004, 10:54
o fi ceva cu picior picioare... oricum daca va iubiti de ce nu va luati?

ieppy
23rd July 2004, 10:59
pai cum mai vasile. Ma vezi pe mine dinamovist moderator cu o suporterita stelista? Eu nu prea. ;)

suporterita
23rd July 2004, 11:40
eu nu stiu ce cauti tu aici Ieppy!nu cred ca esti tocmai bine venit,a spiona e un obicei prost si daca e sa i-au in consideratie ce spune Vasile,ma cam calci pe batatura de la piciorul mai sus mentionat!!!nu cred ca iti doresti sa intru la tine in curte sa-ti deschid un Thead cu Borcea, fii sigur ca sunt in stare asa ca vorba lui Tuca, "tine-ti aproape",stai mai departe de locul asta.

ieppy
23rd July 2004, 11:44
sa inteleg, eu spionez? Sa rad, sa nu rad. Ce dracu sa spionez la voi? In plus nu eu am facut acest thread si nici nu mi-am spus parerea despre primul oier al tarii. Asa ca imi pare rau de bataturile tale, dar trebuie sa te dezamagesc si sa iti spun ca acest forum este la fel de public ca celalalte de pe ols.

Cat despre intratul la mine si deschiderea de threaduri, incearca si vezi ce se intampla.

Dansan
23rd July 2004, 11:49
cind faceam analogie cu un personaj malefic, Hitler, tot pe thead-ul asta sau gasit unii sa-mi spuna ca-l judec prea aspru.


Unii din astia, printre care ma numar si eu, considera ca ACESTE EXAGERARI NU-SI AU LOCUL ...Daca tot vorbesti de extremisti...

Este exact ca in bancul ala : Cica pe un zid scria : " Moarte extremistilor !"

In concluzie , sa lasam la o parte comparatii cu Hitler, Satana s.a.m.d.....Moderatilor...:)

S-auzim numai de bine...

vasile314tzurka
23rd July 2004, 11:51
intr-o alta dimensiune nu e exclus ca asa sa fi fost. povestea celor doua voturi e simptomatica. ma tot intreb cine mai sta linga el in acel partid de marionete.

suporterita
23rd July 2004, 11:59
din cite imi amintesc eu "La stina lui Jiji" este opera ta,asa ca nu stiu ce ai mai avea de spus.sunt anumite lucruri, chiar daca sunt publice,sunt de "familie"si nu imi amintesc sa avem in aceasta familie vreun Ieppy.mai bine deschide GSP-UL si studiaza lista cu lotul largit a Nationalei si ai sa gasesti din 50 de jucatori 4 dinamovisti mari si lati,lasa-l tu pe Jiji in pace deocamdata si inclusiv pe mine,nu prea avem motive sa ne iubim pe aici si nici in alta parte.

ieppy
23rd July 2004, 12:14
aiai cu iubirea e de la vasile. Take it up with him.

Cat despre marea familie a stelei acei 40% respectiv 5 mil. sau poate chiar mai multi daca punem si oile lui jiji(sau alea sunt incluse) nici nu am intentia de a face parte. Cu toate aceasta imi rezerv dreptul de a scrie oriunde atata timp cat nu jignesc sau incalc vreo regula a forumului.

Cat despre lotul si lista lui Iordanescu, mai bine nu ai vorbi, ca e clar ca omul e stelist si ar fi in stare sa il ia si pe Piti jr. daca nu i-ar sari toata lumea pe cap. IAr in ce priveste titularii Nationalei, vrei sa numaram cati dintre ei au fost la Dinamo si cati la Steaua? Pana una alta Steaua are un titular la Nationala(Radoi) si Dinamo unul(Petre). “Si chiar daca nu am avea nici unul in lot macar tot noi sutem campionii si voi moralistii. hehe

suporterita
23rd July 2004, 12:16
In concluzie , sa lasam la o parte comparatii cu Hitler, Satana s.a.m.d.....Moderatilor...:)

a face comparatie cu anumite personaje ale istoriei extremismului nu inseamna ca sunt extremista.n-am facut altceva decit sa constat asemanarile de comportament,"cine nu este cu mine e impotriva mea".iti dai seama daca votul era liber ce ar fii patit acei doi oameni?incearca sa iti imaginezi.......singurul sau lucru deosebit care il face este ca investeste la Steaua dar cu ce pret?se coporta caun sef de clan mafiot,chestia cu care iese la rampa:"la Steaua noi suntem o familie","daca lovesti in Steaua lovesti intr-un popor,in Romania",sunt peroratii nationalist-extremiste ce ajung la oameni si spera sa cistige capital politic.Chestia cu Mitica iar e praf in ochii lumii, vin alegerile si vrea sa spuna ca el nu a baut si nici gura nu-i miroase, hai sa fim seriosi,cine era la catarama cu Mitica anul trecut,atunci nu si-a bagat Mitica comisioane in buzunar?

Saber Rider
23rd July 2004, 23:20
... trei impulsuri Margareta, doua impulsuri ...
... cu Romtelecom niciodata n-a fost mai usor sa comunici ...

S-auzim numai de bine...
... acu ai minute, dar n-ai Margarete !



:) bestial :)

Mariusmadmax
25th July 2004, 03:40
Nu mai gasesc un post de-al meu aici ...

- ziceam Suporterit-o ca glumeam ... Ca daca mi-ai fi spus Mariusica era f aproape de Ok , da' Mariusache ... :D

Eu zic ca Steaua ar fi ajuns o caricatura fara Gigi - era in coma profunda - fara bani , sponsori , baza materiala etc
Ca Gigi pare ca nu poate accepta ca altcineva din anturajul lui poate avea si alta opinie - este un lucru deranjant pentru mine ...
Ca uneori are iesiri necontrolate - imi creeaza nervi de stomac
Ca are citeva cugetari absolut incredibile ( filosof , aparator al neamului etc ) - ma lasa masca ...

Dar ramin la parerea ca Steaua era in COMA profunda ... :mad: fara EL !

suporterita
26th July 2004, 09:49
Siber Rider, este cam devreme si nu prea percutez,i-a zi-mi si mie,ce-i cu postul ala al tau?nu prea am inteles mare lucru din el si fraiera nu sunt.felicitari, vineri l-ai facut mat pe Ieppy.

Dansan
26th July 2004, 10:01
... trei impulsuri Margareta, doua impulsuri ...
... cu Romtelecom niciodata n-a fost mai usor sa comunici ...

... acu ai minute, dar n-ai Margarete !



:) bestial :)

:)
TARE
:)
Asemanarile cu orice alte spoturi publicitare nu sunt doar simple coincidente....

Saber Rider
26th July 2004, 23:32
Siber Rider, este cam devreme si nu prea percutez,i-a zi-mi si mie,ce-i cu postul ala al tau?nu prea am inteles mare lucru din el si fraiera nu sunt.felicitari, vineri l-ai facut mat pe Ieppy.

Eh, este vorba de o reclama TV la RomTelecom, cu tarifarea la minute, nu la impulsuri cum era pana acuma. Si cam asa e textul prin reclama. Cand am vazut urarea de sfarsit de post a lui Dansan, nu am putut sa ma stapanesc, m-a pufnit rasul instantaneu, si a trebuit sa-i fac asa ... o adaugare.
Si uite, Dansan nu s-a suparat, stie de gluma. Mersi Dansan. Marfa oricum, am mai ras si eu un pic pe aici. Sper sa nu fi fost singurul. Macar un zambet acolo.
:)
Si mersi pentru felicitari. Dar ieppy era pe aratura serios, si el stia si stie in continuare acest lucru, dar totusi este destul de agil si s-a fofilat oarecum de la miezul problemei. O voi tine tot asa, fii sigura de asta !

Mariusmadmax
27th July 2004, 06:52
Patronul stelist a avertizat ieri că-şi va achiziţiona un car de reportaj şi va transmite meciurile roş-albaştrilor de pe propriul teren. “Orice televiziune va putea prelua gratis semnalul. Nu cred că un car de reportaj poate să coste mai mult de 60.000 de dolari”, a spus Gigi Becali. “Dacă atitudinea sa intră sub incidenţa legii, totul este īn regulă”, a replicat Mitică Dragomir.

GIGI ...
she faci bre ? :mad:

uti2102
27th July 2004, 10:53
Da' ce-are daca orice post poate sa dea meciul?! Eu chiar zic ca e bine, sa vada tot romanul STEAUA!

suporterita
27th July 2004, 15:01
Gigi Bascalie ar putea fii un nou apelativ pentru el.

vasile314tzurka
27th July 2004, 15:14
ma indoiesc de potrivire. pentru bascalie iti trebe creier brici:)

Mariusmadmax
28th July 2004, 02:08
Si daca ceea ce si-a propus ... reuseste !
N-ar fi misto ?
:D

Florentin
28th July 2004, 04:49
Marius de vreo trei ani tot reuseste. Poate anul asta el reuseste mai putin si noi luam campionatul. Ce zici?
Si sa vezi bascalie daca nu o sa-l mai avem pe Gigi si incepem sa transferam valorile din divizia C, sa ne platim jucatorii cu borcane cu gogonele si sa-i facem concurenta lui Siman la care vinde mai mult si mai prost. Doamne fereste.

Mariusmadmax
28th July 2004, 05:31
La citirea rindurilor tale am avut friguri... :mad:
Acum patru ani rideau toti de Steaua , mergeau la stadion cu autobuze care se stricau , nu reuseau sa tina nici un jucator in lot , terenul era jale , nocturna trebuia dezafectata , Stadionul era scos la LICITATIE , bani din parti ...
A venit Piturca ...
si am reinceput sa cistigam ! Campionii 2000-2001 !
Becali ne-a oferit stabilitatea financiara !
Sper sa lustruiasca blazonul Stelei ... prafuit de doi-trei ani ( la intern ) , caci la extern , anul trecut putea sa insemne revirimentul :
- eliminarea lui Southampton
- 1-1 , 0-1 cu Liverpool

Florentin
28th July 2004, 05:48
La banii care ii baga la Steaua cred ca trebuie sa[i trecem cu vederea stingaciile (desi as fi putut gasi si alte denumiri). Mie personal mi-ar fi placut un Berlusconi, dar cred ca va trebui sa ne multumim cu varianta dimboviteana.

Mariusmadmax
28th July 2004, 05:52
:ok:
La banii care ii baga la Steaua cred ca trebuie sa[i trecem cu vederea stingaciile (desi as fi putut gasi si alte denumiri). Mie personal mi-ar fi placut un Berlusconi, dar cred ca va trebui sa ne multumim cu varianta dimboviteana.

Mariusmadmax
28th July 2004, 05:54
Gigi e decis să nu dea īnapoi īn privinţa drepturilor tv.
“Cine este Mitică Dragomir să ne pună nouă condiţii? Acum ne-a dat o circulară conform căreia cameramanii clubului nu pot filma la meci. Eu garantez că nu voi respecta contractul cu Telesport”,
a precizat Gigi.

Azi citeam ca ministrul ala Morariu ii dadea dreptate lui DD - lpf , ca cica lpf este in regula , contractul cu Telesportul - de asemenea !!!!!!

Florentin
28th July 2004, 06:08
Asa cum am mai spus, cred ca Gigi ar trebui sa-l lase; una la mina ca nu are dreptate si doi, sunt totusi 600k care pot fi folositi, inclusiv pentru teren.

alejandro
29th July 2004, 18:37
Cred ca nu va ceda din orgoliu :cool:

Saber Rider
30th July 2004, 00:36
Sa speram ca nu a "facut-o de oaie" cu noua lui miscare de a-l "impulsiona" pe Piti sa-si dea demisia.

Mariusmadmax
30th July 2004, 04:06
dupa seria uriasa de gafe ... ce mai conteaza una ???!!!!!!
A facut o prostie ... mama-mama !
Macar daca l-ar fi suportat pina in Iarna , sau daca nu trebuia sa-l demita mai demult !!!!!!!!!
Gigi - Gigi ce facusi ? :mad:

Florentin
30th July 2004, 05:18
Se pare ca i-o cocea de mult, dar intrebarea care se pune chiar este gata sa pericliteze inca un sezon numai de dragul de a-l vede plecat.

Mariusmadmax
30th July 2004, 06:31
se pare ca da ...
Oricum m-a socat o declaratie a lui W Zenga :
" Am vorbit acum doua saptamini cu jovani b si cu jica Popescu "
" Ei se vor bucura ca ma intorc sa antrenez in Romania"

parca mi-aduc aminte ca se cam gudura pe linga jovani ...

iulian
31st July 2004, 13:13
"N-au ce sa-mi spuna mie suporterii... suporterii... trei sa, sa, sa, sa se-nchine si sa zica mersi ca a existat un Gigi Becali".

Revoltator ce poate sa scoata din el asta....

uti2102
31st July 2004, 15:58
Vă e teamă că suporterii nu vă vor ierta că nu l-aţi adus pe Lăcătuş?

- Nu eu l-am pus pe Zenga, ci jucătorii. Şi īncă ceva, la Steaua nu poţi să alegi cu inima, că dacă făceam aşa, acum antrenor era Lăcătuş. Cīt despre suporteri, ei să se īnchine că īn Steaua investeşte un bun creştin şi că echipa asta n-a ajuns pe mīna altora.

PS : se adeveresc spusele unora....i-a pus pe jucatori sa voteze ca sa fuga oarecum de raspundere......sa vedem.......

Mariusmadmax
31st July 2004, 16:45
Incep sa nu ma mai mir ca Piturca s-a decis sa plece ...
omu' asta chiar se crede Dumnezeu !!!!!!!!!!!!
Cit despre suporteri ... aroganta lui seamana cu dispretul !

iulian
4th August 2004, 15:35
A luat-o Gigi complet razna ???

Cine se crede fratilor asta ???Chiar crede cumva ca bani lui (toti sunt sau au fost recunoscatori pentru cat baga in club)pot cumpara totul pe lumea asta ?
Eu unul sunt mai mult decat indignat de ultimele lui declaratii cu privire la galerie.Vorba unuia ...am scapat de Satana si am dat peste tasu` ?

IlMILAN
4th August 2004, 15:42
A luat-o Gigi complet razna ???

Cine se crede fratilor asta ???Chiar crede cumva ca bani lui (toti sunt sau au fost recunoscatori pentru cat baga in club)pot cumpara totul pe lumea asta ?
Eu unul sunt mai mult decat indignat de ultimele lui declaratii cu privire la galerie.Vorba unuia ...am scapat de Satana si am dat peste tasu` ?
:D :D
Iuliane te supara rau asta nu? :D ce sa faci poate are in minus o oaie si era suparat:D

P.S Cand ti-am zis eu ca e ultra ******* ai zis ca daca noi aveam la Poli pe unul ca el nu ziceam la fel...nah amu rabda... :ciocan:

uti2102
4th August 2004, 16:55
Las' ca o sa o ia Gigi pe coaja cand o sa strige tot stadionu'. Sa vezi cum pleaca el atunci.......

PS : sper insa sa nu fie nevoie. :drak:

vasile314tzurka
4th August 2004, 17:18
dupa cit se vede si cu ochiul liber jiji e in urcare. da cu declaratiile de parca l-a facut ma-sa, pardon mama mirlaniei sale, os domnesc si se prezinta sa-si ia tronul.

sames44jc
4th August 2004, 18:23
ce taran a ajuns
da are si el putina dreptate

vasile314tzurka
4th August 2004, 18:25
poate, dar inca nu se stie unde.

Mariusmadmax
5th August 2004, 03:23
Mi-am revenit cu greu dupa ce l-am vazut la stirile sportive la ProTV International ...
" Am sa fac o ancheta sa vad cine sunt ... am sa le arat eu ... am sa inchid portile la sectoru' ala ... daca mai striga impotriva echipei ... am sa le arat eu ... ca nu comanda galeria pe banii mei ... ca nu ma sperie pe mine galeria ... galeria n-o sa mai aiba gratuitati , abonamente , transporturi la meciuri ... le arat eu "
:rosu:

Florentin
5th August 2004, 04:00
Ma tem ca va trebui sa-l luam la pachet cu banii. Sigura mea speranta este ca dupa noiembrie sa-si umple timpul cu altceva.

Mariusmadmax
6th August 2004, 07:12
Piti spune azi in GSP ca se strinsesera multe ... si ca plecarea lui a fost fortata de modul cum s-a inteles cu Gigi ... adica Gigi nu mai avea urechi sa auda :mad:

alejandro
6th August 2004, 12:31
s-0 fi saturat si el sa termine mereu pe locul 2 :mad:

Mariusmadmax
6th August 2004, 22:45
da ... se prea poate !!!!
Oricum ce a facut , s-au a "scos pe gura" , in ultima vreme ... este rusinos ...
Stelei ii trebuie siguranta financiara , dar Gigi e "dus" rau de tot ...

Cica el n-ar merge in Giulesti ca sa nu strige lumea impotriva lui !!!!!!!!!
Ce nesimtiti d-le ... sa strige impotriva lui !!! :D
Copos e slab . pai daca s-ar intimpla in Ghencea ... le-ar arata el !!!!! :D

Triple H
6th August 2004, 23:38
Gigi crede ca pe unde merge el e ca in PNG, toata lumea la picioare, nea Gigi arunca cu bani. Nu stiu ce a invatat el din politica, dar mai bine ramanea prost cum era inainte. Acum cica s-a cultivat.

Mariusmadmax
7th August 2004, 04:35
Ce a spus ca face ? ( cind a venit la Steaua )
Ce a facut ? ( de cind este la Steaua )

Stadionul
- scaune noi - +
- tabela de marcaj - /
- gazon - /
- grupuri sanitare - /
- intrare in stadion - /
- a cumparat instalatia de nocturna aflata in prag de dezafectare - +
- in mare a rezolvat problema stadionului - +

Echipa
- Sponsori puternici - /
- salarii , prime , contracte ... platite - +
- jucatorii valorosi vor fi mentinuti - nu vor fi vinduti - +
- se implica in strategia antrenorilor - / :headbang:

Administrativ
- a mutat sediul clubului la Mariott - +
- director executiv Mihai Stoica - +
- antrenor - Walter Zenga - ...
- director delegat - Valeriu Argaseala - ...
- a rupt clubul de sub tutela MApN - +

Imagine
- aparitiile lui la Televiziuni sunt ridicole - :headbang:
- declaratiile lui sunt cretine - :headbang:
- are grave tulburari de personalitate : azi se crede Mihai Viteazul , miine se crede ultimul filosof in viata , apoi isi stringe jucariile si vrea sa fie presedinte :headbang:

Saber Rider
18th August 2004, 16:09
" Luni seara, īn cadrul emisiunii Fanatik, difuzată pe TV Sport, Gigi Becali a făcut cīteva declaraţii prin care l-a acuzat, fără să-i pronunţe numele, pe fostul antrenor al Stelei, Victor Piţurcă. "Cīt timp o să mai stau la acest club, nu voi mai accepta să aduc jucători de statură mică. Īn fotbalul de azi degeaba eşti tehnic, dacă nu ai şi forţă, şi viteză. Selecţia n-a fost bună la Steaua īn ultimii ani", a spus Becali, care a adăugat: "Văd că toţi spun că īn Romānia conducătorii nu au răbdare cu antrenorii. Eu am avut 4 ani, am băgat 15 milioane de dolari īn tot acest timp şi nici măcar culoarea numerelor de pe spatele tricourilor nu aveam voie să o hotărăsc eu". Victor Piţurcă a refuzat să comenteze declaraţiile lui Becali.
Patronul roş-albaştrilor, Gigi Becali, a dezvăluit că boss-ul Rapidului, George Copos, va susţine pe Steaua la derbyul cu Dinamo. "L-am sunat pe George să-l īntreb dacă vrea să stăm la meciul Romānia - Finlanda unul līngă celălalt, cum am făcut şi la Rapid - Steaua. Ce credeţi că mi-a zis? «Gigi, lasă naţionala, trebuie să faceţi ceva şi să-i bateţi neapărat pe miliţieni»", a declarat Gigi Becali. "

Dan Udrea, Gazeta Sporturilor

Mariusmadmax
18th August 2004, 21:46
Da ,
Steaua
Aliuta ( transferat ) , Stoica ( transferat ) , Dumitru , Petre , Paraschiv , Munteanu
Dinamo
Petre , Semeghin , Tames ,
Rapid
Ilie Sabin , Nita ( transferat ) , Aliuta
Craiova
Lutu ( transferat ) , Paduret ( transferat ) , Buhus

am sa fac o statistica detaliata cu pigmeii div A

Mariusmadmax
22nd August 2004, 17:19
Īntrebat dacă ar proceda ca patronul clubului Steaua, Gigi Becali, care a declarat că ar putea transfera şi alţi jucători la echipe din Divizia A, Copos a răspuns: "Rapid nu va lăsa jucători de valoare īn campionatul intern. Acesta este motivul pentru care nu l-am lăsat pe Ziyati īn Divizia A. Este o strategie pe care noi o avem".
:rosu:
Aveti pe DRACU'!
Oriunde in lume asa se procedeaza !!!!!!!!!!!!!!!!!

Elgorriaga
22nd August 2004, 18:26
" Luni seara, īn cadrul emisiunii Fanatik, difuzată pe TV Sport, Gigi Becali a făcut cīteva declaraţii prin care l-a acuzat, fără să-i pronunţe numele, pe fostul antrenor al Stelei, Victor Piţurcă. "Cīt timp o să mai stau la acest club, nu voi mai accepta să aduc jucători de statură mică. Īn fotbalul de azi degeaba eşti tehnic, dacă nu ai şi forţă, şi viteză.


... iar Zenga vine si-i da peste nas (mai mult sau mai putin) zicind la conferinta de presa ca pentru el nu conteaza inaltimea jucatorilor.

uti2102
22nd August 2004, 19:45
Madmax.......Problema e ca Aliutza n-a aratat nimic la Steaua in 2 ani de zile! 2 goluri shi vreo 2 pase de gol! Atat! Asta nu e valoare! In nici un caz de Steaua!

Triple H
22nd August 2004, 20:18
Gigi e un bou :rosu:
O sa pateasca ce-a patit cu Danciulescu. Si ar mai fi cativa jucatori care din cauza atmosferei sau ce naiba o fi pe acolo nu merg. :(
Echipamentul nou al Stelei e execrabil. De unde dracu se inspira astia nu stiu :rosu: Cred ca de la tigani.
Nu tu sponsor iar designu la cerere e oribil. :headbang: :headbang:
Cica de data asta el s-a implicat in afacere.

uti2102
23rd August 2004, 12:41
LOL! Mie imi place echipamentul Stelei! Din doua culori, ca in zilele de glorie. Poate ca e un pic fortzata scrierea cu litere galbene a numerelor shi numelor, dar vizibilitatea e mult mai buna asha. Cat despre design, e facut de Nike, shi se aseamana cu echipamentele multor echipe europene.
Despre sponsor......sunt de acord cu Becali aici. Pentru 2-3 sute de mii de dolari pe an, adik un rahat de suma, nici eu nu asha lasa pe cineva sa-shi puna numele pe tricouri. Poate o sa vina shi la noi un sponsor k lumea, sa bage macar 2-3 milioane.........

Triple H
23rd August 2004, 13:20
O fi din doua culori dar uitate la Manchester cum arata ;) Si ei au tot doua alb-rosu.

iulian
23rd August 2004, 17:25
Gigi Becali --- un tampit :headbang:
Sa se duca :drak: cu PNG-ul lui cu tot

inter
23rd August 2004, 17:45
si aseara parca a primit o poza cu echipa "galactica" ... si era mandru nevoie mare! :D:D

gigel_bucur
23rd August 2004, 17:45
Iuliane, si tu faci reclama la PNG? Jiji l-a pomenit aseara la emisiunea lui "Ghionoaia" de vreo 34 de ori, ba chiar a facut apel la suporterii stelisti sa-l voteze, succes in alegeri :drak:
vasile zice ca el voteaza neconditionat...

vasile314tzurka
23rd August 2004, 17:50
eu votez cu milee. ma ocup de fundatia de stringere a banilor lui becali in fruntea png din valorificarea mileelor facute de aplaudaci paunescieni calendaristici:)

gigel_bucur
23rd August 2004, 17:51
da ce mah, tu esti ministru de razbel ca sa-i bagi bani in buzunar?

vasile314tzurka
23rd August 2004, 17:53
eu nu-i bag lui bani. doar adun fonduri pentru png. e un partid democratic unde fiecare voteaza ce vrea si defileaza dupa cum i se spune. in plus dimineata se roaga la doamne doamne pentriu jiji sa-i dea dumnezeu macar un neuron, ca obraz gros are:)

iulian
23rd August 2004, 17:56
si aseara parca a primit o poza cu echipa "galactica" ... si era mandru nevoie mare! :D:D
Nu a priceput desteptul ce era cu poza aia ..sunt convins...peste cateva zile o sa isi dea seama(sau o sa i se dea seama) si o sa tune si fulgere impotriva alora de la Antena 1

gigel_bucur
23rd August 2004, 18:07
Iuliane, cine crezi c-o sa aiba curajul sa-i spuna c-a fost ironizat? Memelushul? :drak:

vasile314tzurka
23rd August 2004, 18:10
dan pavel:)
p.s. si pina una alta vce treaba ai tu cu jiji? ha? vezi-ti de VaSila al tau cu arbitrajele lui cu tot:)

inter
23rd August 2004, 18:10
:D:D:D, buna gigele, mm e in stare sa-i cumpere poza sa nu-l ia altii la "caterinca" pe dom jiji :p

gigel_bucur
23rd August 2004, 18:11
Madmax.......Problema e ca Aliutza n-a aratat nimic la Steaua in 2 ani de zile! 2 goluri shi vreo 2 pase de gol! Atat! Asta nu e valoare! In nici un caz de Steaua!

tu daca ai vazut meciurile ti-ai facut o parere obiectiva (cat se poate) :D

Mariusmadmax
25th August 2004, 03:46
LOL! Mie imi place echipamentul Stelei! Din doua culori, ca in zilele de glorie. Poate ca e un pic fortzata scrierea cu litere galbene a numerelor shi numelor, dar vizibilitatea e mult mai buna asha. Cat despre design, e facut de Nike, shi se aseamana cu echipamentele multor echipe europene.
Despre sponsor......sunt de acord cu Becali aici. Pentru 2-3 sute de mii de dolari pe an, adik un rahat de suma, nici eu nu asha lasa pe cineva sa-shi puna numele pe tricouri. Poate o sa vina shi la noi un sponsor k lumea, sa bage macar 2-3 milioane.........

Problema sponsorului este mai complicata ...
Gigi nu este normal ... iar cu anormalii nu te asociezi !

alejandro
25th August 2004, 15:08
Gigi nu este normal ... iar cu anormalii nu te asociezi !
Cred ca gresesti,Max. Gigi ni se pare anormal tocmai pentru ca e foarte normal in materie de afaceri,acestea ca si fotbalul si ca toate celelalte reusite trebuie sa fie facute cu multa agresivitate si hotarare, de aceea ni se pare ca e cam dus cu pluta cand de fapt e un om cu scaun la cap - altfel nu ar fi ajuns cine a ajuns :ok:

Big Sexy
25th August 2004, 16:29
oamenii controversati sunt persoane valoroase sau oportunisti. E o controvesrsa si aici. insa Gigi a reusit sa ma lase complet in ceata nu stiu daca sa interpretez actiunile lui ca tampenie crasa sau strategie subtila (extrem de ULTRA-foarte subtila cu final nesteptat si fulgerator)
Parerea mea momnentan este ca eu un conducator mediocru insa e un lucru pe care sigur nu as paria.

uti2102
27th August 2004, 02:31
Gigi Becali dupa meciul cu Zeleznik :
"Echipa nu m-a dezamăgit. Au fost jucători pe care Zenga a vrut să-i protejeze şi nu pot spune că echipa a jucat foarte prost. Au fost două goluri făcute cadou de Răchită. Orice echipă poate mīnca bătaie, indiferent cīt de mare este, dacă are un fundaş care bagă mingea īn poartă. Golurile au fost ca nişte autogoluri. Răchită mai are contract, dar părerea mea este că nu o să mai joace la Steaua. Aşa ceva nu se poate, nu e vinovat nimeni decīt Răchită. Nu am avut deloc emoţii, chiar şi la 2-0. Calificarea este dulce, dar are şi puţină sare, pentru că atmosfera este deja ostilă. Suporterii sīnt nemulţumiţi, dar nu ai ce să le faci, pentru că ei vor să vadă fotbal. Ei nu şi-au pus problema de calificare, dar voiau să vadă o echipă Steaua care să joace fotbal. Nu cred că este normală atitudinea lor, pentru că ei trebuie să īncurajeze. Pe Zenga nu sīnt supărat pentru alegerea lui, el a vrut să protejeze jucătorii pentru meciul cu Craiova, dar probabil că i-a subestimat pe sīrbi".

Ash zice ca sunt de acord cu el cu o singura mare exceptzie! Nu doar Rachita este vinovat! Ci intreaga echipa, care a avut o prestatzie dezastruoasa! Nu mi se pare normal sa se arunce tot in carca lui Vivi, care de multe ori a scos Steaua din bucluc. E adevarat, a greshit grosolan, dar nu sunt de acord sa i se faca vant.

Pancone
27th August 2004, 02:43
" Răchită mai are contract, dar părerea mea este că nu o să mai joace la Steaua. Aşa ceva nu se poate, nu e vinovat nimeni decīt Răchită. "


? ? ? chiar el decide tot ? :mda:

Mariusmadmax
27th August 2004, 04:09
:mad:

vasile314tzurka
27th August 2004, 14:49
Icoana Sfintului Jiji Binevoitorul, ocrotitorul oilor, implinatorul de mila si suparaciosul de voturi.


http://www.geocities.com/ilmilan2003/jijif.jpg

"Veniti catre mine memishorilor si va inchinati mie ca doar de asta exist sa va minunati voi si cei 40% de stelisti ca eu va luminez si pe mine sa ma alegeti in veacul vecilor."

Se praznuieste doar cind Steaua bate pe Dinamo ca in rest se praznuieste si singur. Rugaciuni catre Jiji le gasiti zilnic la taraba mucenicului Meme Antemergatorul de Limbi.


Veniti de luati stelină

Mariusmadmax
27th August 2004, 22:27
Gigi este un parvenit , in care mi-am pus mari sperante , dar este un nemernic gen Netoiu , Dinel si alti porci ...

Aduceti-va aminte cind a pus mina pe Steaua , a fost o sedinta in care a strigat a amenintat ( ghenerali , paunesti etc ) ... pina a ramas singur !
Atunci am avut o stringere de inima , dar "fapta" i-am "trecut-o cu vederea" pentru ca investea bani , si atunci aveam mare nevoie !
Incepind din acest an au venit si gafele :
- procesul cu Iordanescu
- cearta la echipa Nationala - cei 4 jucatori care nu s-au prezentat in Cipru
- cearta cu Dumitru Dragomir
- excluderea lui Paduret
- scandal si demisia lui Piturca
- amenintarea fanilor Stelisti
- declaratii de om fara discernamint ( "Rachita nu va mai juca la Steaua" , " Aliuta pe banca de rezerve" , "Am sa le arat eu suporterilor")
- implicarea in viata echipei ( Paduret , Aliuta - out , Ghionea in teren - Rachita afara ... etc )


Acum cind incearca sa "omoare" spiritul Stelist , ma intorc si spun :
Gigi - esti un BOU !

... si ce mult mi-am dorit sa nu fie ????????????!!!!!!!!!!!!!!

iulian
27th August 2004, 22:50
Bou ca bou....dar nu stiu de ce presimt ca o sa fie foarte greu sa scapam de el :(
alpopa....sterge poll-ul si fa altul ca asta sigur nu mai este de actualitate:(

Mariusmadmax
28th August 2004, 04:12
Cred ca tot thread-ul trebuie reinceput ...
Eu nu mai cred in ceea ce credeam !!!!!!!!!!!!!!
Eram un suporter al lui , acum nu mai pot sa-l sufar !
ESTE UN TIMPIT !

Florentin
29th August 2004, 04:58
Nu stiu ce credeti voi, dar in viata intre alb si negru sunt o multime de nuante de gri.
Sa nu uitam totusi ca de 4 ani de zile Gigi i-a satisfacut toate cerintele lui Piti. Rezultate ... nu prea. Pai sa-mi fie cu iertare dar dupa ce ai bagat o sumedenie de bani, astepti si ceva rezultate. Cred ca una peste alta Gigi a bagat un minim de 20 milioane in Steaua si a vindut doi jucatori pentru ceva mai putin de 2 milioane (se pare ca banii de la Espanol inca sunt pe vine), plus drepturi de televizare in jurul a 1/2 milion pe an, plus ceva sponsorizari sa zicem 1/4 milion pe an, desi in ultimii doi ani nu prea. Deci rezulta un total de 5 milioane la activ si asa cum am spus undeva la 20 milioane la pasiv. QED.
In ceea ce priveste imaginea: asta este o alta poveste, daca a fost rau acum este in cadere libera. Baiatul, descendent direct din Dinu Paturica, are grave deficiente de educatie si, cum altfel, se crede Mesia pe pamint Este rau? Desigur. Se putea si mai rau? Desigur.
Dar ... poate imi spuneti si mie daca prin absurd Gigi se satura, cam pe unde scoatem camasa? Poate primeste MAN o donatie consistenta (de unde?) si se decide sa suporte din nou echipa de fotbal (Yaah, right) sau poate facem si noi ca "eminentii" de la DOL si cumparam jucatorii (ha, ha, ha) sau poate ne suporta NATO, sau poate vine vreun print sovietic plin de bani si de sarm, sau ce?
Eu zic sa o lasam mai moale cu criticismul, pentru ca alte vremuri, alti lautari, nu mai este pre-89 si bani de la buget. Nimeni nu mai cistiga CCE pentru un ARO resapat si un player.
Nu este vina lui Gigi ca in afara de echipa de baza, ceilalti sunt de vise negre. I-au batut pe ciini (cu noroc, trebuie sa recunoastem) gata si-au facut datoria pe anul in curs. Si ce trebuia sa faca Gigi cu galeria, sa le multumeasca pentru ceea ce au facut in Giulesti, au rupt scaune, au darimat WC-uri, ce mai raminea de facut, sa dea foc stadionului sa avem si noi ca patrupezii o zi nationala a prostiei.
Pai in loc sa luam adevarul de piept si sa recunoastem ca avem un lot de tot risul, ne agatam de tot ce zboara, ca Gigi este prost, ca Zenga nu este antrenor, ca galeria nu este subventionata. Hai sa fim seriosi, nu din cauza lui Gigi nu joaca astia fotbal.
Concluzia mea, iata ce a spus o doamna in SUA anilor 1999 dupa celebrul scandal Monica Levinski referitor la presedintele Clinton, citez din memorie: " este un porc, dar un tare bun presedinte".
Poate, ca de multe alte ori in viata, nu am dreptate, dar asta este parerea mea. Astept ...

giovanni BV
29th August 2004, 10:00
GIGI BECALI - un om cu putere , dar daca s-ar implica mai mult in cadrul echipei , fara sa se mai uite in gradina altora , ar produce o gramada de bani , si si-ar permite si el sa ne numeasca , poate , GIGI BECALI-MOVICI -Super-BILIONARUL(in valuta forte) ROMANIEI !!!

uti2102
29th August 2004, 12:09
Tocmai aici e problema. Ca Gigi se baga prea mult in treburile interne ale echipei, acolo unde trebuie sa aiba autoritate doar antrenorul.

Mariusmadmax
29th August 2004, 16:30
Cind vii si ameninti galeria ...
- am sa le arat eu lor !
- am sa inchid portile !
Cind iti arati dispretul fata de acesti oameni sufletisti ...
- galeria sa-si vada de treaba , ca nu ma intereseaza !
- suporterii ... putin imi pasa ce spun suporterii !
Cind te crezi trimisul divin pe pamint ...
...
Cind te crezi salvatorul neamului ...
...
Cind jignesti oameni ca la usa cortului , si apoi le intinzi mina pentru ca realizezi ce prostie ai facut ...
...
Cind spui ca Steaua este pe primul loc in viata ta ... si apoi vine politica , tu te intorci si spui ca pe primul este acum politica , fotbalul sa mai astepte ...
...
Cind faci declaratii stupide despre proprii jucatori ...
- Rachita
- Aliuta
- Neaga
Cind indepartezi oamenii care au insemnat ceva pentru culorile ROSU - ALBASTRU , oameni care mai presus de bani , muncesc si cu sufletul ...
- Piturca
- Iovan
- LACATUS
Cind spui ca vei face si vei drege ... si nu esti in stare sa faci un gazon ...

EU ZIC CA NU AI NIMIC COMUN CU SPIRITUL STELIST , DE LUPTATOR PINA IN PINZELE ALBE SI ... DINCOLO DE ELE ...
:rosu:

Florentin
29th August 2004, 17:21
Marius, din nou trebuie sa te contrazic, Gigi a facut pentru galerie mult mai mult decit a facut orice alt patron, dar totul are o limita. Nu inteleg ce legatura are incurajarea unei echipe cu ruperea scaunelor si distrugerea WC-urilor.
Cit despre indepartarea celor trei sa o luam sistematic:
- pe Lacatus l-a indepartat chiar Piturca;
- Piturca si Iovan s-au cam demisionat singuri, Iovan cel putin deocamdata face parte inca din consiliul de administratie.
Despre gazon stiu (din presa scrisa) ca Gigi a vrut sa inceapa lucrarile in vara dar s-a opus chiar Piti pe motiv ca Steaua trebuie sa joace meciurile pe propriul stadion. Pai cind sa pui gazon nou, intre meciuri sau jucau pe o jumatate de teren, in vreme ce pe cealalta se lucra?
A nu se intelege gresit eu nu il iau pe Gigi in brate, unu ca nu are nevoie si doi pentru ca il consider la rindul meu un parvenit needucat si nescolit, care de cite ori deschide gura face rau echipei si clubului, dar ... pina una alta am avut cea mai mare stabilitate financiara, a adus la achipa in mare masura toti fotbalistii pe care fostul antrenor i-a dorit, a continuat sa tina stadionul pentru echipa Steaua pe banii lui (ceea ce nu se intimpla la nici o alta echipa), permite accesul liber pe stadion, etc.
Asa cum spune Al ar trebuie sa-si vada mai mult de politica si sa lase fotbalul pentru altii, dar, din nou dar, asta nu se va intimpla pentru simplul motiv ca se crede Dumnezeu si in acest domeniu.
Vin si intreb din nou daca Gigi ne lasa, cine ne ia?

Mariusmadmax
30th August 2004, 01:51
Florentine ,
si eu impartasesc multe din parerile pro-Becali , dar in ultima vreme "m-am sucit" si prea le vad pe cele contra ...

Azi am revazut "Recursul Etapei" ( de dupa meciul cu Dinamo 1-0 ) , si faza cu tabloul , apoi cele in care aminteste sa se voteze cu PNG ... sunt ridicole ...
MI-A fost rusine !

Florentin
30th August 2004, 06:03
Inca odata iti spun eu nu funt fan Gigi, sunt stelist, dar la momentul actual asta este. Am spus si ma repet omul are probleme la mansarda si nici ego-ul nu este unul mic, dar cind este de bagat mina in buzunar nu sta pe ginduri, vezi cazul Lovin, Baciu si Mitrovici.
Eu nu sunt ultras, nu m-am razboit cu gradenele, cu scaunele sau cu suporterii adversi, cit despre WC-uri ce sa mai vorbesc. Iubesc Steaua pentru ca sa a fost sa fie, de nenumarate ori m-a dus la disperare, dar si in culmile fericirii, a jucat, joaca si, in mod sigur, va juca cel mai frumos, spectaculos si eficient fotbal. Iar daca Gigi ne ajuta sa raminem cei mai buni sunt gata sa-i iert iesirile paranoice, isterice, nationale, paranormale sau cum or mai fi.
Si din nou, daca este sa-l iau la pachet cu banii, asa sa fie. Am cumparat eu si alte "opere" la pachet cu literatura adevarata si tot am crescut baiat mare.

Denis
2nd September 2004, 08:54
la ce sa gandit can la transferat pe ciocoiu oare. nu are deja 3 atacantzi de baza?

uti2102
2nd September 2004, 15:40
Din GSp :
<<
Răchită rămīne pīnă īn iarnă, dar nu joacă
Gigi Becali şi Vivi Răchită (34 ani) s-au īntīlnit ieri, la prīnz, la Marriott. "Mi-a spus că vrea să facă o nouă echipă. Eu mă voi antrena cu Steaua şi voi juca doar dacă va fi nevoie, iar salariul īmi va fi plătit īn continuare. Pīnă īn iarnă, cīnd sper să-mi găsesc echipă", a declarat Răchită. "Nu-mi pot bate joc de oameni. Acum nu se mai poate transfera nicăieri şi are o familie de īntreţinut, aşa că se va pregăti īn Ghencea şi īşi va primi banii conform contractului. Nu cred că poate să mai joace, sīnt destui fundaşi īn lot", a spus şi patronul roş-albaştrilor.

Fără "bătrīni" şi "pitici"
Patronul grupării din Ghencea a reafirmat ieri că nu va mai cumpăra fotbalişti īn vīrstă sau scunzi. "Sīnt şi excepţii. Ciocoiu are 29 de ani, dar l-am luat gratis. Iar Florentin Dumitru e un superfotbalist, nu l-aş lăsa să plece nici după ce termină cariera, l-aş ţine secund sau chiar «principal»", a spus Becali, care a punctat că "echipa nu se face de la Marriott, nu-i impun eu lui Zenga fotbaliştii. Dar dacă eu vreau un jucător, o să-l iau. Dacă vreau să plece unul, o să plece, iar dacă vreau să joace cineva, o să joace măcar 20 de minute, cīnd Steaua conduce cu 2-0 sau 3-0".>>

Mariusmadmax
4th September 2004, 02:28
Din GSp :
<<
1 Becali, care a punctat că "echipa nu se face de la Marriott, nu-i impun eu lui Zenga fotbaliştii.
2 Dar dacă eu vreau un jucător, o să-l iau. Dacă vreau să plece unul, o să plece, iar dacă vreau să joace cineva, o să joace măcar 20 de minute, cīnd Steaua conduce cu 2-0 sau 3-0".>>
doua idei , o prostie

apparte
8th September 2004, 12:28
Despre Gigi Becali se pot spune multe.Si bune si rele!Ia indrazniti sa-l criticati pe site-ul oficial si o sa vedeti cum va luati avertismente si banari!

iulian
8th September 2004, 12:38
:D:D apparte...daca sunt critici fara jigniri...nu isi ia niemni avertisment :D

IlMILAN
8th September 2004, 12:42
:happy :happy
deci la asta chiar ar trebui sa ma abtin ...dar nu pot...iuliane esti sigur?:D
tiranule....:D

Mariusmadmax
9th September 2004, 02:02
pot sa-l "ating" de aici :D
"E dus !" :D

apparte
10th September 2004, 11:58
apparte...daca sunt critici fara jigniri...nu isi ia niemni avertisment
Asta zici tu,dar daca-l fac OX cu diploma ce zici,imi iau sau nu? :rosu: Sau Ripper care l-a facut zgarcit pt ca a lasat ca tricoul lui Hagi sa fie cumparat de Copos iar manusile lui Duckadam sa fie cumparate de unul din Canada...de ce a luat? :headbang: .Fara suparare,dar acolo e politica pumnului in gura!Vom ajunge ca sarbii de la Partizan,sa ne scindam in 2 categorii:cei alaturi de conducere si cei impotriva conducerii,care nici nu discuta unii cu altii! :o: