PDA

View Full Version : Gigi Becali



Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7

Liviu
23rd August 2007, 23:01
ghici ciuperca cine-i? :cry:

http://www.cancan.ro/galerii/Aventurile_lui_Gigi_Becali_la_Eforie_Nord/index.php#

Vad ca incet-incet il acopera pamantul. :drak:

Auzi tu la el, "dresor de oameni"... :(

Adi Da Samraj
28th August 2007, 01:34
Gigi Becali : " Dacă Ganea ar fi fost la Steaua, îi plăteam salariul pînă la sfîrșitul contractului și-l dădeam afară de la echipă, pentru că o astfel de reacție face, totuși, imagine proastă clubului".

Liviu
29th August 2007, 00:59
Becali la sport.ro : "L-am sunat dupa meci pe Cristi Borcea, cu numar ascuns si i-am facut asa: <<Miau, miau, miau>>. El nu stia cine e la telefon, afla abia acum. Ce atit augh, augh, augh?"

:happy

YoNuTzz
29th August 2007, 02:26
da' cum rad cei 2 dupa ce a inchis gigi :happy

Adi Da Samraj
2nd September 2007, 04:31
http://www.sport.ro/stiri/15136/GIGI-BECALI-CANTA-LIVE-DIN-MAYBACH-CU-NOI-ESTE-DUMNEZEU.html


:rock::rock::rock::ras-plans::ras-plans:

YoYoyOi
3rd September 2007, 15:03
Gigi Becali: „Păi Mihai, nu-ți dai seama că dacă veneai la mine în casă și nu-ți cereai scuze, te luam la picioare?””

MM Stoica: „Am venit să-ți spun că &#171;nu mi-e frică mă de badigarzii tăi&#187;, de-aia am venit. Ce-mi faci, îmi dai două picioare sau mă iei la picioare?”

Gigi Becali: „Vino tu la mine la palat mîine atunci!”

MM Stoica: „Ce-o să faci, o să mă iei la picioare. Oricum m-ai amenințat tu, nu mi-e frică de badigarzii tăi, că mă bat. Nu mă amenința tu pe mine cu picioare, că-mi dai tu mie picioare”

Gigi Becali: „Nu mai fi obraznic, Mihai. Nu mai vorbi așa”

MM Stoica: „Nu-mi vorbi mie de obrăznicie, că nu mai sunt angajatul tău. E o probă de curaj că vorbesc așa”

Gigi Becali: „Ia dă tu o probă de curaj mîine și vino la mine la palat. Să vezi, te dezbracă mîine băieții sau nu ?”

MM Stoica: „Uite că nu am traseu pe acolo. Să mă dezbrace pe mine? De ce, asta faceți voi acolo, vă dezbrăcați? Eu mă dezbrac noaptea cînd mă duc la culcare”

Gigi Becali: „Ai făcut circ astăzi pe culoar la Urziceni. Badigarzii mei au ordin să nu-ți facă nimic, le-am zis că ești nebun, dar îmi ziceau că nu mai te suportau cînd vedeau azi ce faci. N-ai de ce să-ți fie frică de mine, că nu suntem în junglă. Dar nu mai fi obraznic”


MM Stoica: „Mă doare sufletul de Dică, îl contestă suporterii și pe Dică eu l-am adus la Steaua”

Gigi Becali: „Cum l-ai adus tu ? L-a adus Pițurcă pe Dică, el era la Steaua”

MM Stoica: „Eu i-am zis lui Pițurcă să-l ia, el nu voia”

Gigi Becali: „Te asculta pe tine Pițurcă ca să-l aducă pe Dică la sugestia ta?”

MM Stoica: „Eu i-am adus pe Dică și pe Petre Marin”


GB: „Mihai, tu mă cunoști bine, știi că eu n-am să-ți fac niciodată rău”

MS: „Subliniază eu, n-o să-mi faci tu, o să-mi facă Fane, badigardul tău”


MS: „M-am simțit lezat”

GB: „O să vezi tu într-o zi cît de lezat o să te simți”

MS: „Extraordinar, mă iau fiori pe firea spinării”

GB: „Bine, Michele”

MS: „Bine, Gigele”

GB: „Bine, Michele”

MS: „Bine, Gigele”


GB: „E adevărat că m-ai dominat fotbalistic, că aveam încredere în tine, dar altfel nu. Da' uite, eu ți-am zis să-l luăm pe Dănălache și tu ai zis că nu e de Steaua, și l-ai luat tu apoi la Urziceni”

MS: „Erau Iacob și Badea, am zis că nu e de nivelul lor. Dar de ce nu zice nimeni că pe Golanski eu l-am urmărit un an și iată că e un jucător bun, că pe Bicfalvi eu am zis să-l iei, că avea Simota datorii la tine și am zis că de ele să-i iei pe Bicfalvi și pe Teușan?”

GB: „Țin eu minte ce-mi zici tu ? Eu nici nu știam cine e Bicfalvi. Eu l-am văzut pe Bicfalvi în ultima etapă, că am avut cu Jiul, și am întrebat după meci: &#171;cine e puștiul ăsta?&#187;”


GB: „Ești tîmpit la cap dacă tu crezi că eu am orgolii cu tine. Cine ești tu să am eu orgolii cu tine?”

MS: „Omul cu care ai avut niște rezultate”

GB: „Păi de-aia vorbesc acum cu tine. Dar cine ești tu să am eu orgolii cu tine? Mă concurez eu cu tine?”

MS: „Uită-te la clasament”



genial :happy fantastic :cry:

Hard
3rd September 2007, 15:05
dar ai vazut la tv discutia ce fata facea MM ?:happy

YoYoyOi
3rd September 2007, 15:08
nu prind telesport :headbang:

dar caut diseara pe youtube poate gasesc ceva :D

pinki
3rd September 2007, 16:25
ce tampiti :happy

Hard
3rd September 2007, 17:13
nu prind telesport :headbang:

dar caut diseara pe youtube poate gasesc ceva :D

e toata discutia pe fanatik.ro .

Geografu
3rd September 2007, 17:47
Si pe GSP Yo facuta pe parti.Sunt 5.Ooof ce oameni....:headbang:

dede
7th September 2007, 14:14
Gigi Becali se apucă de muzică. Patronul Stelei a bătut palma cu Radu Baron, directorul casei de discuri RBA, pentru a scoate un CD cu melodii religioase și colinde, anunță Libertatea. ”Sînt sigur că albumul va avea mare succes pentru că am o voce foarte bună. Am moștenit-o de la bunicul meu, tatăl mamei mele, care a cîntat canțonete în italiană, la Boston. Eu am muzica în sînge, așa că nu va fi nevoie să iau nici un fel de lecții. Am ureche muzicală și un timbru puternic. Cu vocea mea, o să vînd de rup și sînt convins că voi face bani buni și din muzică. Pe de altă parte, vreau să readuc poporul român la credința în Dumnezeu”, a declarat Becali pentru publicația amintită.

'Am o mulțime de CD-uri cu muzică religioasă interpretată de diferite coruri bisericești. Îmi place această muzică foarte mult deoarece e liniștitoare. Unele cîntece le știu pe dinafară, de exemplu "Fericirile", pe care vreau să le și imprim pe albumul pe care îl vom lansa”, a mai zis el.
stelisti.ro

:cry:

Gontel
7th September 2007, 17:42
:happy :happy :ras-plans: :ras-plans:

e belea mare omul asta.

Nico21
7th September 2007, 17:45
Va dati seama cum va fi prezentat pe la emisiunile sportive ?...il avem invitat pe Domnul Becali,patron,muzician,filantrop,antrenor de fotbal...:):):):)

Incubus
8th September 2007, 16:22
A murit Pavarotti dar s-a nascut o alta stea - G. Becali. Bine ai venit maestre! Te asteptam sa ne canti si sa ne incanti inimile cu vocea ta minunata.
AMIN!
:happy

patronu_becali
10th September 2007, 15:52
a revenit rangeru lu george becali pac pac m ai inteles

patronu_becali
10th September 2007, 15:54
atata timp nu am pasit aici nu vreau sa mai ma banati sa mai fac mijto de voi da va rog raspundeti si voi la o singura intrebare de ce oare a lovit pe portaru lu charleroi huliganu ala??? ce ia facut portaru ce gest e ala?? aia e galerie loveste pe ala pe care nu l a vazut in viata lui si alti huligani sa il salveze ce inseamna aia in tara romaneasca nu e permis asa ceva

Radu
10th September 2007, 16:37
atata timp nu am pasit aici nu vreau sa mai ma banati sa mai fac mijto de voi da va rog raspundeti si voi la o singura intrebare de ce oare a lovit pe portaru lu charleroi huliganu ala??? ce ia facut portaru ce gest e ala?? aia e galerie loveste pe ala pe care nu l a vazut in viata lui si alti huligani sa il salveze ce inseamna aia in tara romaneasca nu e permis asa ceva
lasa k in scurt timp o sa ai ban!:ok:

Vladek
10th September 2007, 16:57
Domnul Becali e cam imprudent. El a ajuns intr-adevar sa creada ca se pricepe la orice, ca le stie pe toate, si ca nimic nu-i imposibil pentru el. Grija mare, ca ultimul individ care avea astfel de iluzii a fost impuscat.

pinki
11th September 2007, 18:39
asta nu=i normal.

fanel1
15th September 2007, 15:07
mah da chiar de ce oare l a lovit pe ala cu ce scop pe portaru lu standard??? sa isi faca belele singur?

Universal
19th September 2007, 17:11
Becali - cel mai bun exemplu al unui parvenit.

Gontel
20th September 2007, 19:38
Astept sa inceapa campania electorala pt localele de la vara: o luna vom scapa de mutra astuia la tembelizor, dar mai este mult pana atunci. :mda:

Snake_21
20th September 2007, 21:10
Din pacate :( ...

pinki
21st September 2007, 19:45
nu-l mai suport pe idiotul asta.

Adi Da Samraj
22nd September 2007, 03:42
Berbecalis Ovinus distruge brandul STEAUA, la fel ca Marinarus ********us care pateaza brandul ROMANIA.

rapidashul
22nd September 2007, 04:51
La urma urmei va meritati soarta ,ma uit la vot si nu-mi vine sa cred :(

rodlaver
22nd September 2007, 10:30
DEMENTUL trebuie sa plece! Este singura sansa de redresare a Stelei, altfel JIJI o va ingropa de tot cu inconstienta sa nebuna.

Liviu
24th September 2007, 13:04
Boanchis vs. Becali (http://www.fanatik.ro/fanatik_show_tv_sectiune_63/articol_31023/boanchis____si__analfabetule__la_revedere_gigi__so mn_usor__you_are_stupid___si___becali____si__bosch etarule__alcoolistule___si__.html)

Nu il mai suporta nimeni... :no:

YoYoyOi
24th September 2007, 15:21
si tot degeaba :(

Universal
24th September 2007, 15:22
nu mai scapam de el niciodata

Snake_21
24th September 2007, 17:02
Din pacate asa se pare ... de suportat stiam ca nu prea mai e lume care l suporta dar se pare ca nu i pasa lu asta :|

dede
24th September 2007, 17:33
Gigi Becali, finanțatorul Stelei, a petrecut, luni după-amiază, doar 20 de minute la Direcția Națională Anticorupție (DNA), la ieșirea din instituție declarând că i-a fost adus la cunoștință faptul că i-au fost ascultate telefoanele într-un "dosar de corupție în fotbal".

"M-au anunțat că mi-au fost ascultate telefoanele, că așa e procedura. Urmează să mă cheme într-o altă zi, să îmi prezinte caseta cu înregistrările și să îmi ia o declarație", a spus Becali, precizând că ancheta procurorilor vizează un moment din urmă cu mai multe luni, atunci când el ar fi promis bani jucătorilor de la Gloria Bistrița.

Finanțatorul echipei de fotbal Steaua București a mai spus că procurorii l-au întrebat dacă a și dat banii pe care-i promisese, însă el a negat că ar fi și plătit. "Păi io promit multe, dar nu mă țin de cuvânt", a mai spus Becali.

La jumătatea lunii mai a anului trecut, surse judiciare informau că procurorii anticorupție au declanșat o serie de investigații cu privire la lumea fotbalului, inclusiv referitoare la posibile stimulări ale jucătorilor prin oferirea unor sume de bani de către reprezentanți ai echipelor adverse.

Potrivit surselor citate, procurorii anticorupție monitorizează informațiile privind anumite declarații și acțiuni ale patronilor de cluburi și jucătorilor
prosport

:rolleyes:

fanel1
24th September 2007, 19:42
dupa cum am spus sunt ex becaligr care ii luam apararea acelui nimeni al societatii si cer scuze din nou este un om pe care nici scuipatu nu merita sal arunci deci polar bear luis garcia si ceilalti pe care am suparat scuze din nou

Snake_21
24th September 2007, 19:43
Da asa e om de nimic becali :angry:

georg40
24th September 2007, 20:47
"Păi io promit multe, dar nu mă țin de cuvânt", a mai spus Becali.

O excelenta autocaracterizare . Un om de nimic.

Liviu
26th September 2007, 00:24
Dupa aurolacii plecati sa spele parbrizele si sa fure din buzunarele englezilor, ajunse si ciobanul subiect de presa in Anglia. :o:"The Guardian" (http://blogs.guardian.co.uk/sport/2007/09/25/hagis_love_affair_with_buchare.html).

O declaratie mai veche : "Este vointa lui Dumnezeu ca eu sa pasc acest popor" (Gigi Becali) :rosu:

Dani3l
26th September 2007, 23:55
Patronul Stelei a plecat din tribună cu 5 minute înainte de finalul partidei. "Mi-a plăcut foarte mult Zaharia. Cred că poate ajunge un mare fotbalist", a declarat Becali, după ce în urmă cu 10 zile spunea că "nu vreau să-l mai văd în echipă, n-are valoare de Steaua".
stelisti.ro
:happy

YoNuTzz
27th September 2007, 00:02
Patronul Stelei a plecat din tribună cu 5 minute înainte de finalul partidei. "Mi-a plăcut foarte mult Zaharia. Cred că poate ajunge un mare fotbalist", a declarat Becali, după ce în urmă cu 10 zile spunea că "nu vreau să-l mai văd în echipă, n-are valoare de Steaua".
stelisti.ro
:happy

totusi, pana si penibilitatea are o limita :happy

YoYoyOi
27th September 2007, 07:36
stati linistiti, ca la meciul urmator, daca joaca prost Zaharia, iar il trimite in galaxie ca nu are valoare de Steaua :rolleyes:


si, sincer, eu nu m-am lamurit daca are sau nu...

Liviu
27th September 2007, 22:47
Zaharia nu e mare jucator, sa fim seriosi, are si o varsta, dar e util, mai in forma decat Iacob, momentan avem nevoie de el. Becali isi dovedeste iar debilitatea, il desfiinteaza pe Hagi pentru ca l-a folosit pe Dorel, il face praf pe jucator si acum vine asta. E nebun, nu mai incape indoiala.

In seara asta la RTV. intrebare : "Ati vrut sa-l faceti pe Hagi sa plece ?" "Nu" "Dar va bucurati ca a demisionat !" "DA!"
Lita despre Becali: Acest nebun frumos, asa cum îl considera toata lumea pe Gigi Becali, s-a transformat într-un prost.:o:

YoYoyOi
27th September 2007, 22:52
frumos? :o: :groggy:


doar mort, poate :rolleyes:

fanel1
28th September 2007, 15:53
da mai e una tare la otv facea comparatie k il da pe dica cu 4 mil k aia tot nu il cumpara nici cu 4 k afara il da cu 5 si in tara cu 4 da nu da nimeni.Spunea k avea tasu un miel si un boier de casa a vrut sa il cumpere k era cu circu cu animale si mielu facea 5 sute de lei ia cerut 1 500 ala a zis 1 100 si tasu 1 300 au batut palma tasu i a zis k il datea si cu o mie k lu tasu ii placea sa faca glume sa dea replici la toti si ala a fost primu care i a replicat cand i a zis k ii datea si 3 000 si el facea comparatie cazu dica k il da si cu 4 milioane da nu il cumpara aia :)))) dica a ajuns oaia lu jj =))

fanel1
28th September 2007, 15:56
ajunge zaharia pe la 32 33 ani mare fotbalist are viitoru tot in fata e de viitor tanar talentat :)))))))))))))))))

dede
28th September 2007, 23:01
Patronul Stelei l-a însărcinat recent pe vărul său, Virgil Becali, să se ocupe mai atent de una dintre afacerile sale cu terenuri. Pentru modul exemplar în care acesta o face, Gigi Becali i-a făcut cadou Maybach-ul, pe care acum îl conduce fiul său, Valentin, susține site-ul Megasport.ro
stelisti.ro

oare ce-si va lua acum? :D

YoYoyOi
28th September 2007, 23:04
sicriu :evil:

Liviu
28th September 2007, 23:07
Tot Maybach , model 62 S-long, care il costa 650.000 E. Penescu mai are un model asemanator. Daca vreti, va pun si o poza. :D

dede
28th September 2007, 23:08
tot maybach? :sleep:

sicriu pai acum nu mai are masina, masina era una din posibilitatile prin care isi putea lua sicriu mai tarziu, un accident micut, ceva :drak: dar mai vedem, exista si alte variante :D

YoYoyOi
28th September 2007, 23:19
Tot Maybach , model 62 S-long, care il costa 650.000 E. Penescu mai are un model asemanator. Daca vreti, va pun si o poza. :D

asta-i cretin rau... pai da atata amar de bani pe o masina, cand poa sa-si ia de aici de la mine sicriu frumos la 500 lei si are si reducere 50% pentru al doilea :happy

Liviu
28th September 2007, 23:26
Asta-i : 28754

Faza e ca si-a luat noua masina dupa ce a auzit ca Penescu are o masina mai tare ca a lui. Tot fudul nebunul, tot fudul. Ranga cand intra in actiune ?

dede
28th September 2007, 23:29
si-a luat-o deja? :o:

Yoyo, cam sadica azi... :D

Liviu
28th September 2007, 23:32
si-a luat-o deja? :o:
Habar n-am, nu e masina lui in poza. Poate sa vina cu varianta asta, in negru si se sa potriveasca cu sicriul ;) sau in varianta pe gri.

YoYoyOi
28th September 2007, 23:36
tocmai cautam o poza cu ceva negru cu gemulet si tapiterie de matase alba... dar m-am razgait :D

dede
28th September 2007, 23:37
Poate sa vina cu varianta asta, in negru si se sa potriveasca cu sicriul sicriul poate sa fie si mai galben, maro :D depinde de Yoyo... :D

oricum, daca isi schimba masina, iar vorbeste presa o luna despre asta :sleep:

YoYoyOi
28th September 2007, 23:44
e mai bine negru Dede, ca se asorteaza cu inima lui :mda:

sebastianstis
28th September 2007, 23:54
bine ,bine dar cum explicati rezultatul la pool?....nici eu nu il suport dar cum se face ca mai mult de jumatate dintre cei care au votat il sustin pe becaligar....hummm

YoYoyOi
29th September 2007, 00:28
pai uita-te si tu cand a fost facut threadul.... si poll-ul... de atunci multe s-au schimbat :rolleyes:

Snake_21
29th September 2007, 03:11
Asta asa e cand a fost facut thread ul si poll ul parca nu o luase razna asa :(

Liviu
29th September 2007, 11:21
Era mediatizat mai putin pe atunci si lasa sa se vada mai putin din nebunia lui. E adevarat si ca manifestarile sale de nebunie, de tiran ce calca in picioare orice, sunt din ce in ce mai dese pana il vor duce ori la balamuc, ori la puscarie, ori sa sfarseasca cum o fac majoritatea dictatorilor. Cu un glont in cap.

Ca suporter stelist nu prea aveai atunci (in 2003) de ce sa fii 100% contra lui Becali dar nici 100% pro. Salvase clubul si gesturile sale grobiane tindeau sa fie ignorate. Dar revenind la poll, de ridicat a ridicat Steaua, asta e clar, comparati ce performante avea clubul inainte de venirea ciobanului si ce rezultate au fost acum. Viitorul nu mai suna bine insa cand Steaua are un patron ce-si pierde mintile pe zi ce trece.

Gontel
29th September 2007, 13:42
Singura soluite este sa fie ignorat de mass media. Peste tot unde vreau sa vad si eu stire o stire dau de neghiobiile lui.
S-or termina si ele odata "becalismele" astea...

Snake_21
30th September 2007, 02:46
Asta ziceam si eu Gontel trebuie sa fie ignorat dar la jurnalistii vor sa aiba subiecte asa ca le convine atitudinea ciobanului , ma rog la unii dintre ei, cine l mai suporta inca :|

Liviu
1st October 2007, 00:09
Spitalu' 9 (Giginho) da un nou recital pe telesport :D

Toate astea dupa ce Vasile Avram (fost arbitru) l-a intrebat pe Pedrazzini daca Becali l-a certat ca l-a folosit titular pe Zaharia. :happy

Catre Vasile Avram :"Eu nu vorbesc cu un prost ca tine ! Esti un idiot ! Nu te-as lua nici ca sluga !!!"

YoYoyOi
1st October 2007, 00:20
chiar ma intrebam cum de-i asa liniste si nu e moaca sau vocea spurcata a lui GG pe nici un post... raspunsul? nu prind telesport :happy

Liviu
1st October 2007, 00:33
Era nervos rau cu nervii Giginho. O fi semn ca a visat urat azi-noapte de meciul cu Arsenal ?

Pe scurt pentru cei ce nu au vazut faza. In studio era Pedrazzini si printre altii si acest Avram care la un moment dat parea ca vrea sa il ia la misto pe Massimo vizavi de implicarea lui Becali la echipa. (Am aflat o chestie de la italian :"Nu sunt o marioneta !" :o:) Branza-voievod nu a putut sa stea deoparte si a intrat in direct prin telefon sa il puna la punct. Asta vroia sa ii raspunda, Becali ii zicea <Eu nu stau de vorba cu prosti ca tine>, ala <Prost esti tu, nu compara inteligenta mea cu a ta !> :happy:ok: a iesit tambalau vreo 5 minute.

Nu mai are nimeni voie sa faca o ironie despre Becali, asta daca vine la putere ne pune pumnul in gura, ajungem ca aia din Myanmar sa ne taie netul. :shocked:

Noua, "bagabontilor" de internet...

YoYoyOi
1st October 2007, 07:36
deci iar si-a luat-o GG :D saptamana trecuta Boanchis, acum Avram asta :happy

steauasv
1st October 2007, 11:50
deci iar si-a luat-o GG :D saptamana trecuta Boanchis, acum Avram asta :happy

Oare cum putem scapa de GIGI
Hai sa facem o cheta sa`si cumpere vreo insula ceva sa se duca cu oile acolo sa patroneze :)) sa isi face echipa The GIGI Country

Snake_21
1st October 2007, 11:50
Si o sa si o mai i a ca nimeni nu prea il mai inghite :P

Mynsc
1st October 2007, 15:02
Am mai zis-o parca dar tre sa o zic iar.

In momentul asta exista un potential de imagine URIAS la Steaua. Cine vine in acest moment si cumpara Steaua de la becali, deci practic salveaza aceasta echipa va obtine garantat din start 20% - 30% in orice sondaj de incredere / politic etc etc.

Si hai sa fim seriosi, becali ar vinde echipa intr-o clipita daca ar primi o suma de bani frumusica. Din pacate oamenii bogati cu ceva cultura au ajuns sa stea departe de fotbal tocmai din cauza acestui #@~!!**.

dede
1st October 2007, 15:36
Cine vine in acest moment si cumpara Steaua de la becali, deci practic salveaza aceasta echipa va obtine garantat din start 20% - 30% in orice sondaj de incredere / politic etc etc.
nu mai vreau politicieni la Steaua :mda:

pana una alta, astept sa ne zica maine gigi ce a visat :D

Mynsc
1st October 2007, 16:26
Accept o hoarda de politicieni intr-o fractiune de secunda daca-l stiu pe becali plecat :D. Chiar si Osama Bin Laden daca s-ar oferi sa preia Steaua as fi de acord fara absolut nicio ezitare :P.

pinki
1st October 2007, 22:38
macar bin laden are creier.

YoYoyOi
1st October 2007, 22:52
asta a fost prea tare :cry: :cry: :cry:

Liviu
3rd October 2007, 19:13
Conform ultimului sondaj realizat de institutul IMAS, in perioada 8-22 septembrie 2007, increderea romanilor in Gigi Becali a scazut cu sase procente dupa conflictul cu Gica Hagi. Daca in luna august Gigi Becali era pe locul doi in topul increderii romanilor, cu 37%, increderea romanilor in Gigi Becali a scazut la 31% ca urmare a declaratiilor umilitoare facute la adresa lui Gica Hagi. (onlinesport)

Tine-o tot asa Gigi, nu ne dezamagi ! Viitorul target de 25% e perfect realizabil daca revine Olaroiu. :huhu:

YodaRo
5th October 2007, 22:54
Becali - Opere alese


"Becali e un brand. Eu la Avicola Iasi pot sa fac pui Gigi Becali, daca vreau"
Gigi Becali

"Dumnezeu e cel mai tare serviciu de informatii din lume - stie tot, chiar si-un fir de par"
Gigi Becali

"Este vointa lui Dumnezeu ca eu sa pasc acest popor"
Gigi Becali

"Eu in tinerete eram amfitrion pe oriunde ma duceam"
Gigi Becali

"M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa"
Gigi Becali

YoYoyOi
5th October 2007, 23:04
:happy astea-s din ciclul, sa ne descretim fruntile cu cretinarii cretinoide :cry:

dede
6th October 2007, 20:40
""Gigi Becali este un pasional. Nu-l pot considera unic. Fotbalul din Europa este plin de personaje ca Dl Becali. Unii patroni manageriază cluburile din punct de vedere material, iar alții o fac pasional. Gigi Becali este un om pasional și trebuie tratat ca atare", a spus Pedrazzini." (stelisti.ro)

:shocked:
nu zau? :happy

Mynsc
6th October 2007, 21:07
Sa tinem minte aceasta declaratie pt a o putea compara cu cea care va fi data imediat dupa ce se va desparti de Steaua :D.

keano
6th October 2007, 22:08
Primit de olteni asa cum se cuvine

Liviu
7th October 2007, 15:40
Gigi Becali spune ca nu se baga la meciul cu Dacia Mioveni, dar a dezvaluit ca l-a intrebat pe Victor Piturca daca vrea ca Goian sa joace. "Ma duc eu sa fac cu Mioveniul? Ma intereseaza pe mine astia? Eu ma duc cu Sevilla, acolo e treaba mea. L-am intrebat pe Piturca daca ii convine sa joace Goian, sau sa-l protejam. Si mi-a spus ca echipa nationala e mai importanta decat Steaua pentru ca Steaua poate juca in Liga si la anul. Si am zis sa-l bagam sa vedem daca e apt sau recidiveaza", a spus Becali.
Nu rezisti tiranule la doua meciuri pe saptamana, iti oboseste mintea creata ?

Parca Piturca nu vorbea cu el decat la cateva luni... barbugiu mincinos, tu nu vorbesti cu Becali, nu ii spui sa-l bage Hagi pe Ov.Petre, cand te refereai la 2 luni, de fapt ai vrut sa spui la doua zile de luni, adica doua saptamani, nu ma mir ca ai stat atatia ani la Steaua lui Becali, perversule !

Gigi Becali crede ca suporterii nu au venit la stadion la meciul cu Arsenal din cauza lui Gica Hagi, pentru ca a stricat jocul ofensiv al echipei. "O sa vedeti ca daca vom scoate un rezultat bun la Sevilla o sa fie stadionul plin. Dar daca am avut un antrenor cu care echipa a dat patru goluri in zece meciuri n-au mai vrut sa vina", a afirmat patronul Stelei.
Da, are dreptate, din cauza lui Hagi, aia 15.000 au venit numai pentru Becali si au adus bannere impotriva lui Hagi, confiscate de jandarmi dar nu am vazut noi. Lumea te iubeste Gigi, pe Hagi il uraste, asta vrei sa auzi, nu ? O sa punem bannere, o sa il huiduim pe Hagi nonstop, el e raul in povestea asta, tu esti eroul !

"Eu nu sunt suparat pe Petre Marin. Probabil, in iarna sau in vara nu va mai putea sa joace si eu il voi tine in club, sa lucreze, pentru ca a fost loial echipei. "
Loial patronului nu echipei.

La aflarea vestii ca Gica Hagi a facut niste declaratii referitoare la el, Gigi Becali a rabufnit. "Hagi, daca nu poate, sa stea acasa si sa taca din gura", a urlat Becali.
Sa mai taca dracului odata si Becali asta, cu sclavii lui de la TVSport, OTV si B1. Pe unul incepuse saptamana trecuta sa il jigneasca in direct la TvSport si ala nu zicea nimic, radea, normal daca esti sluga induri, banul merge, asta e... Daca milioane de stelisti (atentie, nu dusmani !) iti spun ca esti handicapat nu iti e pic de rusine ? Simti nevoia sa-i domini pe toti, nu suporti ca opinia publica sa-i ia apararea lui Hagi, sa fie cineva mai iubit ca tine, nu machidonule ? Tiranule ! Neam de mafioti si de handicapati, marele neam Becali. O sa ajungi sa nu te mai votezi decat tu, si poate nici atat, cred ca nici daca stii sa votezi, nu cred ca stii sa iti citesti nici macar numele pe buletinul de vot, analfabetule ! Camasa de forta, luati-l !

"Pedrazzini este cel mai bun antrenor din Romania la ora asta. In afara de Bergodi, ca e domnul Manea invitat. Nu e mai bun ca Zenga, dar e cel mai bun din tara", a fost declaratia ciudata data de Becali.
Bai, tampit esti. Pana acum Hagi era demis la fiecare meci. I se gasea nod in paura la fiecare meci, ohoooo... i se puteau gasi si lui Pedrazzini acum daca se judeca la fel. Dar daca esti sluga si nu esti mai iubit decat Tiranul, deranjezi cu ceva ?

Sa tinem minte aceasta declaratie pt a o putea compara cu cea care va fi data imediat dupa ce se va desparti de Steaua :D.
Inseamna ca asa a lucrat el la Inter, Morrati e un fel de Becali. Ori minte ori... minte. Ce zice Andrey ieri dupa despartirea de Steaua :

“Daca un om ca el va ajunge vreodata presedintele României, va fi razboi tot timpul! El sustine ca este foarte religios, dar nu stiu sincer ce religie are, daca mi-a facut viata un cosmar aici?”

“Daca stie Gigi fotbal? Stie doar cum sa dea suporterii afara de la stadion, asta stie!”.

“Ati vazut ce i-a facut lui Hagi, care, din câte stiu eu, este ruda cu el si un idol al românilor. Pai daca s-a purtat atât de urât cu Hagi, eu, un strain, la ce ma puteam astepta?”

Snake_21
7th October 2007, 22:41
Mare dreptate are Andrey :D

Dax_CT
10th October 2007, 00:18
Eu votez varianta " Nu are ce cauta la Steaua" !!! Vedea-l-as spanzurat de-un pom la margine de drum, cu maybachul rasturnat.

pinki
10th October 2007, 17:41
frumoasa poza :D

Brian
16th October 2007, 13:43
“Am ramas mut, nu inteleg ce vrea. A zis ca am jucat eu teatru, dar nu mai bine ca el acum. E frustrarea lui acum, cand a vazut ce a reusit Piturca, iar el nu, e disperat. A spus ca m-a ajutat toata viata. Poate ca eu l-am ajutat mai mult. Mi-a imprumutat in trecut 70.000 de dolari, i-am dat apoi teren care valoreaza acum sase milioane. E posibil ca in mintea lui chiar sa creada ce spune. A zis numai minciuni, aberatii, tampenii. O sa vorbesc cu jucatorii, o sa incerc sa fac o conferinta de presa cu absolut toata echipa, sa spuna fiecare ce imi ziceau mie. Vorbeste de autoritate si respect, el le-a luat respectul jucatorilor cand ii jignea si le vorbea urat. O sa incerc sa aduc toata echipa la o conferinta de presa, sa spuna ce cosmar au trait. Acum m-a sunat si Adrian Ilie - care stiti ca a vrut sa plece din cauza lui, iar acum el zice ca a avut o relatie extraordinara cu Ilie - si mi-a zis ca e periculos ce face Hagi, vorbeste de jucatori, ii implica pe ei. Eu cu Hagi nu mai eram prieten de prin anii ’90, nici nu ma mai chema la evenimentele de familie, ii chema pe altii, pe mine nu. Vorbeste de premeditare, Doamne fereste!”, a spus Becali.

GG....eu prefer sa cred "minciunile" care le spune Hagi decat "adevarul" pe care il inventezi tu...

YoYoyOi
16th October 2007, 13:56
atata ne mai trebuie acum, sa faca o conferinta de presa cu jucatorii sa le umple capul de kkturi si sa nu mai fie concentrati la meciuri... nu ca ar fi 100%, dar na, acolo de samanta :ciocan:

Gontel
16th October 2007, 14:31
Radu Moraru a zis dupa o pauza de publicitate ca bekkali a sunat sa intre in direct, dar Hagi a impus la inceputul emisiunii sa nu se primeasca niciun telefon.
Probabil ca ciobanul sunase sa ii spuna lui Gica: "esti un vagabond, un boschetar, o zdreanta", asa cum a facut cu alde Bonachis si Cartianu.
Nu se sesizeaza nimeni de la vreun spital de psihiatrie sa il interneze pe paranoicul asta?

dede
16th October 2007, 17:59
Gigi Becali a anunțat, cu ceva timp în urmă, că intenționează înființarea unui post de televiziune, care se va numi Steaua TV. Finanțatorul a achiziționat deja un bloc cu cinci etaje în cartierul Pipera, care va fi sediul noii televiziuni și a depus cererea de licențiere la CNA. Becali se declară însă nemulțumit de faptul că instituția în cauză întîrzie să i-o acorde.

"După ce nu m-au lăsat să numesc televiziunea Becali TV, cei de la CNA imi fac trot felul de șicane. Le-am și zis: Le dați turcilor licență și nu îi dați lui Becali! Eu nu fac lucruri de doi lei. Voi investi cate trei milioane de euro anual. Vreau ca postul meu sa fie unul educativ, cu emisiuni culturale si religioase", a declarat Gigi Becali în saptămînalul VIP.
stelisti.ro

dmne... :happy

alejandro
16th October 2007, 18:32
Pentru muzica religioasa avem Micul Samaritean:ciocan:

Liviu
16th October 2007, 21:29
“Am ramas mut, nu inteleg ce vrea. A zis ca am jucat eu teatru, dar nu mai bine ca el acum. E frustrarea lui acum, cand a vazut ce a reusit Piturca, iar el nu, e disperat. A spus ca m-a ajutat toata viata. Poate ca eu l-am ajutat mai mult. Mi-a imprumutat in trecut 70.000 de dolari, i-am dat apoi teren care valoreaza acum sase milioane. E posibil ca in mintea lui chiar sa creada ce spune. A zis numai minciuni, aberatii, tampenii. O sa vorbesc cu jucatorii, o sa incerc sa fac o conferinta de presa cu absolut toata echipa, sa spuna fiecare ce imi ziceau mie. Vorbeste de autoritate si respect, el le-a luat respectul jucatorilor cand ii jignea si le vorbea urat. O sa incerc sa aduc toata echipa la o conferinta de presa, sa spuna ce cosmar au trait. Acum m-a sunat si Adrian Ilie - care stiti ca a vrut sa plece din cauza lui, iar acum el zice ca a avut o relatie extraordinara cu Ilie - si mi-a zis ca e periculos ce face Hagi, vorbeste de jucatori, ii implica pe ei. Eu cu Hagi nu mai eram prieten de prin anii ’90, nici nu ma mai chema la evenimentele de familie, ii chema pe altii, pe mine nu. Vorbeste de premeditare, Doamne fereste!”, a spus Becali.
Inca o nebunie, cand a implicat Hagi jucatorii ??? Chiar el a spus ca jucatorii trebuie lasati sa joace, sa nu mai fie bagati la mijloc din cauza lasitatii branzarului, Hagi barand discutia cu dezvaluirea ca jucatorii i-au spus la despartire :" Sa nu crezi ca am fost noi".

Alta treaba e aia cu Piturca, Hagi cica era nervos (?!) aseara pentru ca Piturca batuse Olanda, il macina invidia, de aia il ataca pe becali :groggy: Invidia nu stiu a cui e, unul antreneaza doua luni si intra in CL, altul 4 ani si jumatate si nu castiga decat un titlu. In plus, Hagi l-a cam laudat in emisiune pe Piturca. :o: Piti, Piti cum le imbarligi tu... :rolleyes:

Felicitari pentru curajul lui Radu Moraru de a face aceasta emisiune, in care totusi s-a vazut ca "ii ridica minega la fileu" lui Hagi. Era previzibil ca branzarul vroia sa intre in direct, bine ca nu a facut ca la National, faza cu Nistorescu, sa vina val-vartej la telviziune. Sa mai taca dracului din gura, intra in direct cand vrea, numai slugi, ii injura in direct pe moderatori si aia zambesc si i se adreseaza cu <domnul Becali> :rosu: Nimeni nu are voie sa zica ceva de el, ca vrea sa intre in direct si sa ii puna verbal la punct pe contestatari, cum a fost ieri Hagi sau Avram acum o saptamana. Sa-l piarda Becali dupa Madalin Ionescu si pe Radu Moraru ?

Gigi Becali a anunțat, cu ceva timp în urmă, că intenționează înființarea unui post de televiziune, care se va numi Steaua TV.
Isi bate joc de numele acestui club, asta ne trebuia, un post politic PNG in care isi va prezenta nebuniile, toate sub numele Steaua TV.


Vreau ca postul meu sa fie unul educativ, cu emisiuni culturale si religioase", a declarat Gigi Becali
Adica exact ce nu are : e analfabet, incult si asa cum zice si Andrey, ce religie are de isi permita sa faca atatea mizerii ?

YoYoyOi
16th October 2007, 23:01
acum isi prezinta aberatiile in direct.. tot la Nasul :mda:

dardar_3
16th October 2007, 23:11
Mai lasa-ma Yoyo si cu Hagi regele antrenor...:no:


Becali era peste...:happy... si ii ducea pipitze lu hagi...:happy... prea tare...:happy

Nico21
16th October 2007, 23:23
combinatzii...:happy:happy:happy

YoYoyOi
16th October 2007, 23:26
ce de kkt, nu are cu ce sa-l combata decat sa vorbeasca despre gagicile lui din tinerete? :mda:

bleah, ce om de toata jena :table:

Grinco
16th October 2007, 23:47
Asta este primul exemplu de cioban peste. E incredibil ce taran poate fi omul asta si sa mai aibe si tampiti care sa-i fie fani. Cum se considera codoshu' asta analfabet mare crestin? Am si eu o intrebare pt B1tv. De ce nu pune semnul ala cu ''acordul parintilor'' ? Ar fi cel putin 2 motive...1. amanuntele despre fetitze; 2. afisarea timp de cateva o ore a unui fund pe ecran (si aici vorbesc de barbia aia cu personalitate a lu' jiji :D )

YoYoyOi
17th October 2007, 00:07
Doamneeeeeeeeeeeeeeeeeee:cry:
http://www.mysport.ro/out/news/live____gigi_becali_la_b1_tv_ca85bf2.jpg

Cipri
17th October 2007, 09:46
Toate ca toate dar Becali a facut mai multe lucruri bune la Steaua decat rele ... Oricum eram sigur 999 % ca Hagi nu va rezista turul campionatului !

bahaus_84
17th October 2007, 09:48
Cine e acest George Becali? Cine e acest om preistoric cu gesturi si exprimari asemenea care se identifica cu nume de cotarla de coltul blocului? Si cine ii da lui dreptul sa stearga pe jos cu imaginea idolului copilariei mele?
Stiti cine?
Voi ziaristii care il puneti pe prima pagina cu laturile pe care le scoate din gura. Voi "oameni de televiziune" care il aduceti in emisiuni de dragul ratingului. Voi care va iubiti masinile si apartamentele si vilele de lux si va doare fix in c* cum le-ati obtinut si cum va intretineti stilul de viata.
Si mai stiti cine? Tot voi!
Voi lingailor care asteptati sa vina maimuta asta la costum sa va plateasca facturile de curent, sa va ridice biserici si sa va dea cate o suta de euro de dragul camerelor. Voi, votantii acestui animal, care il ridicati la rangul de mare razboinic.
Si voi!
Si voi suporteri ai Stelei care nu luati atitudine. Echipa asta inseamna spirit nu megalomanie. Ii dati apa la moara unui cretin doar venind la stadion. Oricum el va trateaza si va va vedea vesnic ca pe niste sclavi. Nu ati avut niciodata puterea sa intoarceti spatele unei echipe care nu mai inseamna Steaua. Va amageste ca el si banii lui au adus Steaua unde este? Si apropo, unde este? O semifinala de UEFA? Sa va aduc aminte ca in patru ani Steaua avea 3 semifinale de Cupa Campionilor? Si doua finale? Si o Cupa? Sa va mai aduc la cunostinta ca in lumea asta echipele se bazeaza pe "socios"? Nu ati dus niciodata lupta mai departe de o injuratura. Aici semanati cu cel pe care il numiti "oier".
Si noi suntem vinovati!
Noi, societatea. Ca il lasam sa existe. Ca il lasam in casele noastre prin intermediul mass media. Il vezi pe Gigi la Nasu? Schimbi canalul. Ghinion, stiri sportive cu Gigi. Asemanarile cu omul preistoric il vor duce si in canalele virgine inca de imaginea lui imputita, pe la Discovery si National Geographic. Dar noi suntem lasii care nu spun nimic, tac si inghit ce le da "sfantu'". Mai tineti minte ca la fel faceam si inainte de Revolutie. Stateam si acceptam totul de la tatuca.
Toti suntem vinovati! Suntem prea lenesi sa luam atitudine. Tratam totul cu lehamite si cu "si ce daca?". Meritam ceea ce primim.

Nico21
17th October 2007, 10:22
Gigi proxenetu'!!!:happy:happy:happy...foarte tare a fost faza aia cand a zis ca a inchis-o pe una cu Hagi in camera,ca aia nu vroia sa pice deloc...si i-a reamintit ca ii da drumu',doar daca trece la treaba...:happy:happy:happy

Liviu
17th October 2007, 20:54
Mizeria umana din nou in actiune. Cand nu mai ai argumente incepi sa combati pararea celuilalt in mod marlanesc, golanesc. Cum a facut si Olaroiu acum ceva timp cu Balint. Din pacate sunt multi care ii iau apararea lui Becali in acest razboi.

Astuia nu ii este frica de nimeni, nu isi da seama ca intr-o zi cand se va sui pe Maybach nu il va mai aplauda nimeni si va fi luat pe sus de multimea furioasa ? Daca cu Hagi, care in primul rand ii este nas, se comporta asa, cu mine sau cu tine cum se va comporta daca il superi ? Ha ? :sting:

Gontel
18th October 2007, 20:34
Eu nu m-am uitat la "dreptul la replica" al lui bekkali pt ca eram sigur ca va inventa o gramada de tampenii pt a se apara. Doar un om josnic si fara caracter si educatie procedeaza in acest mod. Numai mizerii si marlanii scoate pe gura aia "bogata".

Universal
18th October 2007, 20:39
:happy :happy :happy

si asta pe Google fratilor , nu-mi vine sa cred :ras-plans:

YoYoyOi
18th October 2007, 20:44
si google stie ca fecali e becali :cry:

Snake_21
19th October 2007, 10:56
Smart google :lol: :P

Vladek
24th October 2007, 10:22
Draga Giginho, ce faci ? Nu te amendezi singur, nu-ti strigi in oglinda "zdreanta si hahalera" ?

Aseara "te-ai implicat" in alcatuirea echipei, si preferatul tau Surdu a fost ala mai prost de pe teren, alaturi de croitorasul cel viteaz. Asa, ca sa vedem cu totii cat de priceput esti tu.

Apropo, aseara Sevilla a jucat cu un pusti de 19 ani titular. Dar tu, in nemarginitul tau geniu ai hotarat sa-l trimiti pe cel mai promitator tanar al Stelei la Buzau, sa te aplaude pupincuristii aia nespalati cand apari pe-acolo, pentru ca le-ai dat jucatori. La aia sa te duci, cretinule !

YoYoyOi
24th October 2007, 10:29
Croitoru a jucat chiar bine aseara ;)

Brian
24th October 2007, 11:22
Croitoru a fost probabil cel mai bun om al Stelei... A fost bagat titular de Pedrazzini dupa atitudinea si evolutiile bune de la antrenamente... GG nu a avut nici o legatura...

georg40
24th October 2007, 12:49
De unde atata simt autocritic la "Jiji", sa afirme ca e un gandac ? Asa e, el este unul ! Sa gasim doar pantoful potrivit care sa-l striveasca (insfarsit) !

silviu cta
25th October 2007, 21:13
lasane gigi cu surdu tau mai bine ai merge la stana sa asezi oile cum vrei tu si ial si pe badoi

Liviu
27th October 2007, 17:16
Pana si de la cea mai slaba echipa din liga a luat bataie ?

Ce antrenor prost avem, unde's mah traseele de joc gandacule ? :confused::angry:

Si zicea ca intr-o luna ajunge pe primul loc, altfel...:rolleyes:

dede
27th October 2007, 17:24
primul loc de la coada :mda:
:headbang: :ciocan:

Nico21
27th October 2007, 17:27
La mai mare,coane !!!

dede
27th October 2007, 17:55
gigi:
"S-ar putea sa îl schimb pe Pedrazzini, pentru că nu poate ține echipa în mână. N-ați văzut ce schimbări a făcut? O să mă duc acum la Palat, stau întins și mă voi gândi la ce am de făcut"

tot antrenorul e de vina... :happy

ciobane, sa te duci undeva :jerk:

YoYoyOi
27th October 2007, 17:57
pai ce mortii ma-sii mai vrea acum? :ciocan:

Ce vina are Pedrazzini ca i-a bagat favoritii in teren? :headbang:

dede
27th October 2007, 18:02
cica "N-ați văzut ce schimbări a făcut?" :happy
pai unul dintre cei schimbati a fost chiar surdu, preferatului ciobanului :headbang:

dmne, ce om :no: dupa ce scapa si de Pedrazzini pe cine mai da vina? :jerk:

de ce trebuie sa-l suportam atat? cand ne lasa? :huhu: :mda:

Brian
27th October 2007, 18:06
de ce trebuie sa-l suportam atat? cand ne lasa? :huhu: :mda:

Sa iti spun si eu sa fi realista k nu va pleca nicioadata? Sau mi te alaturi mie in incercarea mea? Problema nu este de strans banii....problema este k nu pleaca GG... dar pare k se rezolva de la sine problema asta....

dede
27th October 2007, 18:10
eu nu am bani :D

pana una alta...
... Referindu-se din nou la conflictul cu fostul antrenor Gica Hagi, Becali a inaintat o noua ipoteza privind motivul plecarii tehnicianului. "Nu stiu de ce a plecat. Vorbisem si inainte si dupa meciul cu Slavia si totul era bine. Dar ma gandesc acum ca el tot primea telefoane de la presedintele Traian Basescu, si poate acesta l-a starnit si el ca sa imi faca mie rau" a spus Becali (prosport)

Basescu chiar nu are ce face :happy

moty
27th October 2007, 18:18
pai ce mortii ma-sii mai vrea acum? :ciocan:

Ce vina are Pedrazzini ca i-a bagat favoritii in teren? :headbang:

vai, yoyoyoi, te-ai enervat rau!

moty
27th October 2007, 20:17
pedrazzini a scapat echipa din mana. ca si cum ar fi tinut-o vreo secunda!

YoYoyOi
27th October 2007, 20:21
el n-are absolut nici o vina. DAr chiar nici una. Doar cretinoidul asta e vinovat pt tot, arde-l-ar iadu' :angry:

moty
27th October 2007, 20:24
da, dar stia in ce se baga. si-a jucat si el o carte, sansa vietii, poate, dar nu i-a iesit:(

Liviu
27th October 2007, 20:26
gigi:
"S-ar putea sa îl schimb pe Pedrazzini, pentru că nu poate ține echipa în mână. N-ați văzut ce schimbări a făcut? O să mă duc acum la Palat, stau întins și mă voi gândi la ce am de făcut"

tot antrenorul e de vina... :happy

ciobane, sa te duci undeva :jerk:
Previzibil. Asa ma gandeam ca va face. Mai precis nu vrea sa-si asume el esecul si tot arunca vina pe altii. I-a pus pe jucatori in fata in scandalul cu Hagi, acum il scoate in fata pe Pedrazzini cand vina e in primul rand a lui. Un mare LAS. Ce razboinic de rahat esti gandacule...:angry:



... Referindu-se din nou la conflictul cu fostul antrenor Gica Hagi, Becali a inaintat o noua ipoteza privind motivul plecarii tehnicianului. "Nu stiu de ce a plecat. Vorbisem si inainte si dupa meciul cu Slavia si totul era bine. Dar ma gandesc acum ca el tot primea telefoane de la presedintele Traian Basescu, si poate acesta l-a starnit si el ca sa imi faca mie rau" a spus Becali (prosport)
Asa gandacule, zi, baga tare, sapa-ti groapa, Base iti va fi recunoscator forever, DNA stie cum si de ce. :cool:

moty
27th October 2007, 20:28
eu n-as vrea sa vina Laca acum. ciobanul il va face praf

dede
27th October 2007, 20:30
nici eu nu vreau sa vina Lacatus... nu-mi place ca antrenor, nu ca el ar face ceva ca antrenor cand e gigi prin preajma :sleep:

YoYoyOi
27th October 2007, 20:34
http://prosport.ro/usr/imagini/0-68760-cioban.jpg


chiar asa... de ce? :ciocan:

moty
27th October 2007, 20:39
e prea hard!

Adi Da Samraj
27th October 2007, 20:43
Becali: „Când te bate Universitatea Cluj e clar că antrenorul e de vină” :headbang:

Liviu
27th October 2007, 20:47
Becali: „Când te bate Universitatea Cluj e clar că antrenorul e de vină” :headbang:
Corect. Adica insusi George Becali !

@yoyo, daca il intrebi pe gandac de Dobrin te va intreba cine e... daca a adus mai multi bani in tara decat el sau daca are mai multe procente decat el... Legendele dauneaza grav tiranului.

Adi Da Samraj
28th October 2007, 17:01
http://i24.tinypic.com/2mnpv61.jpg

Snake_21
28th October 2007, 18:32
tare :D

steauasv
28th October 2007, 22:45
Sunt unii care il vor mort pe Becali...se pare ca fenomenu ia amploare....

YoYoyOi
29th October 2007, 00:23
http://static.fcsteaua.ro/user_galleries/159/601562466_5.jpg

http://static.fcsteaua.ro/user_galleries/159/1180724166_3.jpg

http://static.fcsteaua.ro/user_galleries/159/2027570686_2.jpg

http://static.fcsteaua.ro/user_galleries/159/1192422763_4.jpg

http://static.fcsteaua.ro/user_galleries/159/tn2_1215731885_1.jpg

YoYoyOi
29th October 2007, 15:52
Conducatorul stelist a anuntat, de asemenea, ca Helmuth Duckadam va fi cooptat in managementul sportiv al echipei vicecampioane si va colabora cu Adrian Ilie si a dezvaluit ca este foarte aproape de a-l convinge pe Emeric Ienei, tehnicianul cu care Steaua a cucerit Cupa Campionilor Europeni in 1986, sa accepte postul de director tehnic.

taratura de om :jerk:

crezi ca daca aduci toate gloriile Stelei la club te vor aprecia mai multi? Rahatule :jerk: Profitorule :jerk: Mani****torule :jerk:
Esti o scama !!!!

Geografu
29th October 2007, 15:59
Usor cu limbajul Yo pana la urma e bine ca langa Lacatus vor fi alti 2 mari stelisti care sa-l ajute in aceasta munca grea ! :ok:

moty
29th October 2007, 17:50
Usor cu limbajul Yo pana la urma e bine ca langa Lacatus vor fi alti 2 mari stelisti care sa-l ajute in aceasta munca grea ! :ok:

Problema va fi daca cei 2 mari stelisti nu vor fi facuti carpe de sters pe jos de marele pastor.

YoYoyOi
29th October 2007, 18:18
Usor cu limbajul Yo pana la urma e bine ca langa Lacatus vor fi alti 2 mari stelisti care sa-l ajute in aceasta munca grea ! :ok:

crede-ma ca m-am cenzurat cat am putut de bine :D

vrei sa stii ce-am vrut sa zic de fapt? :evil:

Universal
29th October 2007, 18:18
ce l-as bate pe acest gandac :mda: si daca nu o fac eu, sper sa o faca Marius .Merita cu varf si indesat.

moty
29th October 2007, 19:12
sunt si cativa jucatori care are merita o mama de bataie. mai ales aia care se vor duce la palat sa se planga:angry:

myke
31st October 2007, 11:59
A devenit disperat. Fie nu e prost, asa cum il credem cu totii, fie e sfatuit bine. Desi spune ca nu ii pasa ce zice presa si ce zic jucatorii, pana acum a facut tot ceea ce au spus acestia ca trebuie sa faca. L-a adus pe Lacatus. Il aduce si pe Emerich Ienei. L-a adus pe Duckadam. Nu ii mai tine cu forta pe jucatori la echipa. Le-a dat voie sa semneze cu Giovanni, ceea ce inseamna clar ca la iarna o sa plece. O sa vedeti, o sa faca meci de retragere pentru Lacatus. S-a interesat de Thereau si Elton, pentru ca a vazut ca sunt ceruti de "********ii de pe globuri". Si cel mai important, spune ca nu ii pasa de suporteri, ca poa sa il injure sa nu vina la meciuri, dar sa nu mai faca prostii ca sa suspende terenu. Adica aia care suntsuporteri si il injura, sa faca ce vor, atata timp cat nu pun in pericol prezenta celorlalti. A spectatorilor. Cunoscuti si ca samantari sau cetateni. Sunt doar curios cat o sa se poata abtine. Cat o sa dureze pana ce o sa o ia razna din nou. Pentru ca toate astea acumulate, nu stiu cum o sa le inghita. Momentul in care se va umple paharul pentru Becali va reprezenta sfarsitul personajului Becali. Pentru ca atunci o sa inceapa protestele, o sa fie criticat de absolut toata lumea, pentru ca oricat de samantar ai fi, NU POTI SPUNE CA BECALI ARE DREPTATE IN FATA LUI LACATUS. Sau ca Lacatus nu are ce cauta ca antrenor la Steaua.

dede
7th November 2007, 18:09
Gigi Becali intră în silenzio stampa


Patronul stelist a spus la ieșirea de la dineul oficial, organizat înaintea meciului cu Sevilla, că nu va mai vorbi pînă cînd echipa nu va reveni pe primele două locuri, acum fiind rîndul celor de la CFR Cluj să dea declarații, conform ziarului Fanatik.

“Eu nu sînt ca ăia care nu fac nimic și se dau mari. Sînt la distanța la care sînt în campionat, acum să vorbească CFR-ul, pentru că ei sînt pe primul loc. Eu o să mai vorbesc doar cînd o să fiu pe locul unu sau doi”, a declarat Becali la ieșirea de la McMoni’s.

Patronul Stelei a fost însoțit la dineul oficial de vărul său, Giovanni Becali, de președintele CA al FC Steaua, Valeriu Argăseală și de managerul clubului, Adrian Ilie.
stelisti.ro

:cry:
sa o vedem si pe asta :D

YoYoyOi
7th November 2007, 18:22
un kkt :mda:

oricum e in silenzio stampa, pt ca nu poate sa apara la tv ca e campanie electorala. Poate sa apara doar in timpii pe care-i are alocati. Vorbeste si asta cretinisme, ca de obicei :mda:

pinki
7th November 2007, 20:40
pfiu, ce bine ar fi....

oare chiar poate sa taca? :D

dede
7th November 2007, 21:02
CAMPANIE ELECTORALA LA STADION

Finantatorul Stelei, Gigi Becali, nu a ratat sansa de a iesi din nou in evidenta si cu prilejul meciului cu Sevilla. Astfel, latifundiarul angrenat in lupta pentru ocuparea unui post de europarlamentar, nu s-a sfiit sa isi faca propaganda electorala chiar la portile stadionului, el venind insotit la stadion de o masina echipata in acest scop cu afise continand slogane, precum cele care patruleaza prin oras, dar si cu steagul tricolor in frunte.

La portile stadionului se imparteau pliante cu insemnele PNG, dar majoritatea au fost rupte si aruncate de catre suporterii "ros-albastrilor", nemultumiti de demersul politic al patronului, care pare mai interesat in aceste zile de capitalul sau de imagine decat de soarta echipei
prosport

:mda: tace si face...

YoYoyOi
7th November 2007, 21:07
dupa cum ziceam... nu poate la TV, de aia face ce face.
Ma gandesc cu groaza la ce-o sa fie anul viitor :scared: :huhu:

Liviu
7th November 2007, 23:26
Uefa da voie la asa ceva, sa faci campanie la un meci ?


Nu ma saturasem de moaca tampitului, acum au pus panouri de 3/2 m cu el in toate statille de metrou cu pngeul lui in 8 colturi...
Incepi sa primesti Libertatea in care gasesti distribuita si gazeta lui de partid... :shocked:

el venind insotit la stadion de o masina echipata in acest scop cu afise continand slogane
probabil blindata daca a ramas intreaga

dar si cu steagul tricolor in frunte.
o blasfemie sa il asociezi pe becali cu tricolorul

Daca ajunge nebunul la putere pune si stema... cu 8 colturi.

PS: nu capul lui

Adi Da Samraj
25th November 2007, 23:01
Gigi Becali si-a depasit recordul in materie de bacsisuri oferite lautarilor, scrie Click!. Recordmanul din Pipera a oferit unei trupe de muzicieni 11.500 de euro pentru o melodie machedoneasca. :rosu:

Liviu
25th November 2007, 23:15
Acelasi Becali, care conform televiziunii de garsoniera, la aceasta ora ar sta acasa si ar plange in urma rezultatului votului... :huhu::huhu::huhu:

Stai si plangi tirane, prea ti-ai batut joc de oameni. Poporul asta nu vrea sa-l "pasti" tu ! Prea mult 4%.

Vladek
26th November 2007, 09:57
Acelasi Becali, care conform televiziunii de garsoniera, la aceasta ora ar sta acasa si ar plange in urma rezultatului votului... :huhu::huhu::huhu:

Stai si plangi tirane, prea ti-ai batut joc de oameni. Poporul asta nu vrea sa-l "pasti" tu ! Prea mult 4%.

:D:D Prima umilinta a "gandacului " !

Habar n-am cum e cu alegerile, dar sper totusi ca 4% inseamna ca oligofrenul a prins fix 0 locuri in parlamentul european.

YoYoyOi
26th November 2007, 09:59
trebuie sa faca 5% ca sa prinda locul... problema problematica e ca deocamdata e la 4,92% :scared:

rob_din
26th November 2007, 10:14
Sa nu ne bucuram inca. La ora 7:00 ii lipseau 3000 de voturi doar. Mai sunt de numarat un sfert din voturi

steauasv
10th December 2007, 21:11
daca ciobanul il da afara pe Lacatus si nu il aduce pe Murinho iese RAZBOI CIVIL

myke
11th December 2007, 10:26
hai sa facem un pariu. daca il demite pe lacatus sau il forteaza sa isi dea demisia, februarie 2008 il gasete pe lacatus tot la steaua in schimb pe becali nu? sunt sanse mari ca 2008 sa nu il mai gaseasca pe becali nici in viata daca face o asemenea greseala. pt ca nu cred ca exista un stelist in tara asta care sa nu il considere pe becali vinovat de situatia de la echipa. unicul. el i-a distrus si pe jucatori si pe antrenori. el a indepartat lumea de stadion. el e vinovat de plecarile lui thereau si elton. de fitele lui dica si goian. de faptul ca romeo surdu e inca la steaua. el este singurul vinovat. si daca il da afara pe lacatus o sa se ajunga la saturatie. si de aici sutn doua posibilitati. ori avem soarta lui corinthians(doamne fereste) ori scapam de cioban.

APPopescu
11th December 2007, 15:28
degeaba sa da el mare aroman, roman si anticomunist, crestin si erou national si salvatorul patriei, daca are aroganta pe care o are, ignoranta care il caracteriseaza, incultura care il domina si lipsa de bun simt si de atitudini sanatoase. Gura mare cu capul prea mic, populist si demagog, de o naivitate si sinceritate greu de crezut, insa isi schimba opiniile ca precum bate vantul, un om care oricat de simpatic mi-ar pare ca spune lucrurile pe nume, pe atat de antipatic imi este cand observ retorica sa sub orice critica. A comis deja o mari greseli ca l-a dat afara pe Oleg Protasov, apoi ca a plecat Cosmin Olaroiu, dupa l-a gonit pe Gica Hagi si acum se atinge de simbolul, eroul, emblema si sufletul Stelei Marius Lacatus! Daca o face si pe asta prevad un stadion Steaua in Ghencea gol si bataia de joc este completa!

karkalete
11th December 2007, 18:59
:headbang:Fata de Gigi Becali din partea mea numai ura si dispret :(

dede
11th December 2007, 21:31
E oficial: "Gigi Becali", marcă înregistrată

Finanțatorul Stelei a a obținut, ieri, printr-o decizie definitiva a Curtii de Apel București, cîștig de cauză în procesul în care solicita înregistrarea pe numele lui a mărcii "George Becali", susține Cancan.


"De acum incolo, domnul Becali poate utiliza aceasta marca pentru a scoate pe piata Banca Becali, Televiziunea Becali sau alte produse sub acest brand. Va fi o marca extrem de puternica, recunoscuta in intreaga lume!", a declarat sursei citate, Catalin Ciubota, avocatul lui Gigi Becali.

Patronul Stelei le va permite verilor săi, frații Giovanni și Victor, să folosească marca, dacă își doresc acest lucru.
stelisti.ro

mdea... :sleep:

steauasv
12th December 2007, 22:23
hai sa facem un pariu. daca il demite pe lacatus sau il forteaza sa isi dea demisia, februarie 2008 il gasete pe lacatus tot la steaua in schimb pe becali nu? sunt sanse mari ca 2008 sa nu il mai gaseasca pe becali nici in viata daca face o asemenea greseala. pt ca nu cred ca exista un stelist in tara asta care sa nu il considere pe becali vinovat de situatia de la echipa. unicul. el i-a distrus si pe jucatori si pe antrenori. el a indepartat lumea de stadion. el e vinovat de plecarile lui thereau si elton. de fitele lui dica si goian. de faptul ca romeo surdu e inca la steaua. el este singurul vinovat. si daca il da afara pe lacatus o sa se ajunga la saturatie. si de aici sutn doua posibilitati. ori avem soarta lui corinthians(doamne fereste) ori scapam de cioban.

ai dreptate in toate inafara de Goian...poate pentru ca am fost vecini...dar nu sunt de acord cu tine

Snake_21
13th December 2007, 16:29
Nu mai suport mult pe idiotu asta deja cand aud ceva despre Becali schimb postul :angry:

pinki
13th December 2007, 22:20
nici eu nu-l mai suport.... daca il da afara si pe lacatus eu zic sa ne strangem toti suporterii, sa inchiriem niste tancuri si sa-i facem o vizita la palat :drak:

dede
13th December 2007, 23:50
te si vad pe tine cu tancul :happy

pinki
14th December 2007, 18:33
chiar mi-ar placea :drak: :evil:

Vladek
17th December 2007, 15:29
La partida cu Farul, ultima pentru Steaua în acest an, zăpada de pe treptele de la tribuna oficială i-a dat bătăi de cap finanțatorului Stelei, deoarece treptele sunt construite din marmură, devenind astfel un adevărat patinoar.


Ce pacat ca treptele alea nu si-au facut datoria, ar fi fost un cadou frumos de sarbatori. :drak::drak:

Liviu
18th December 2007, 16:30
Gigi Becali ar vrea o insula langa muntele Athos

Gigi Becali a declarat asta-vara ca vrea sa-si cumpere o insula, dar nu pentru confortul sau personal, ci pentru a fi mai aproape de Dumnezeu. El spunea ca si-ar dori ca aceasta locatie sa se afle langa muntele Athos si ca vrea sa-i trimita si pe fotbalistii stelisti acolo, in cantonament.

"Am in plan sa gasesc o zona linistita, departe de oameni.O sa-mi construiesc o vila cu 30-40 de camere, in care sa aiba loc si prietenii mei. Familia o sa se relaxeze, iar eu o sa dau zilnic o fuga cu salupa la calugari."(libertatea)
Georgica, exista si alte cai de a fi mai aproape de Dumnezeu. :pace:

Cantonament la Athos... vom juca meciuri de pregatire cu calugarii ? Macar batem si noi pe cineva. Amin. :)

Dani3l
25th December 2007, 11:26
Gigisme..:happy
Daca ma respecti o data, te respect si eu tot o data. Daca nu ma respecti o data, eu nu te respect de cinci ori.

Stiti cat de mult scuip eu televizorul la mine acasa? Cum vad un nenorocit care vorbeste de binele public, cum ii trag un scuipat.

Norica Nicolai ar da ani din viata ei ca sa stea cu mine la masa, ca
sa ma simta langa ea.

Dupa ce-am vazut filmul Mihai Viteazul, mi-am zis ca vreau sa fac si
eu pentru Romania ce-a facut Mihai Viteazul sau macar Amza Pellea.

Oana Pellea sa-si vada de treaba ei. Eu in campania electorala nu am folosit imaginea lui Amza Pellea, ci pe a lui Mihai Viteazu.

Am vorbit cu varu-meu Giovanni si cu Victor sa facem un partid care
sa fim mai tari ca fratii Kennedy. Am fi condus Romania. Dar n-au vrut, fraierii.

Partidul Noua Generatie are o orientare de centru, cand la stanga,
cand la dreapta, de la caz la caz.

Partidul Noua Generatie va fi biserica politicii romanesti, iar eu
voi fi Sfantul Petru

Dupa ce ajung presedinte, imi cer scuze poporului roman, plec la
Muntele Athos si ma intorc mai puternic.

Eu sunt presedintele presedintilor presedintilor.

Eu am ajuns aici pe labele mele de urs si pe sabia mea.

Eu cu viata mea, in fiecare dimineata de cand ma dau jos din pat, fac istorie.

Daca marcam un gol la inceput, pe urma putem si sa jucam si la 0-0.

N-are cum sa ma bata Copos pe mine in postul Pastelui. El e utecist,
eu sunt crestin. Pai credeti ca Dumnezeu nu vede?

Marti cu Steaua, Dumnezeu nu va fi galactic, fiindca am fost la
Muntele Athos si m-am rugat.

Middlesbrough s-a calificat in fata lui Basel fiindca mi-a facut mie Dumnezeu placerea sa jucam cu ei si sa-mi iau camasi din Anglia.

Atunci cand sunt suparat, ma retrag intre .... mele si ma linistesc.

Pe tata nu putea sa-l atinga nici o femeie, ca-i zicea: “Ia mana de
pe mine, ca-mi moare o oaie”
:happy:happy:happy:happy:lol::lol::lol::ras-plans::ras-plans:
Alegeti-va favorita....ahahahahahaha

Snake_21
25th December 2007, 13:05
Of Doamne cata prostie :( asta nu e de ras e chiar de plans ... ce patron avem :(

steauasv
31st December 2007, 12:57
extraordinar :happy lasa snake nu mai planga...ca acum tot aia e...razi si tu putin :happy
Partidul Noua Generatie are o orientare de centru, cand la stanga,
cand la dreapta, de la caz la caz.
preferata mea :))) tare

SuPoRTeRFaNaTiK
16th January 2008, 12:58
In ritmul asta, va duce Steaua in Divizia B peste cativa ani daca nu se va schimba nimic. SOS!

Kainsashiki
18th January 2008, 21:33
transferul iernii....la mustata ma refer:)

http://www.imagehost.ro/pict/182131344790fe964e29d.jpg

Datenshi
18th January 2008, 21:42
D'aia intrai aici, sa remarc si eu mustata. Si cu freza aia pe mijloc, arata ca un cocalar. :D

YoNuTzz
18th January 2008, 21:43
mda...cuvantul care i se potriveste cel mai bine este penibil...

YoYoyOi
19th January 2008, 02:31
vai ca gretos mai e.... (loc de smiley din ala verde ce boraste)

steauasv
22nd January 2008, 08:43
vai ca gretos mai e.... (loc de smiley din ala verde ce boraste)

el vrea sa arata a om serios...dar arata de parca ar fi un adolescent idiot caruia i`o crescut mustata si se faleste...(bine..ca mintea lu gigi tot de clasa a ii a este)

Liviu
22nd January 2008, 19:11
Remember, sfarsitul anilor 80, acelasi personaj, aceeasi mustata, aceeasi greata:

http://img88.imageshack.us/img88/6950/imagesru3.th.jpg (http://img88.imageshack.us/my.php?image=imagesru3.jpg)

YoYoyOi
22nd January 2008, 19:22
ce nadragi mistocari avea :happy

dede
5th February 2008, 23:09
Gigi Becali, în cotidianul spaniol "Marca"

Finanțatorul Stelei a reușit să atragă din nou atenția asupra sa, după ce, ieri, a declarat că "va apăsa pe butoabe incontinuu" pentru ca Steaua să nu piardă un loc în Ligă.

„Patronul formației Steaua Bucuresti, controversatul Gigi Becali, i-a surprins din nou pe români după ce a declarat că va recurge la „butoanele de comandă” pentru ca echipa să cîștige campionatul din România, ceea ce, în limbajul de argou al tării sale, înseamnă că va „destabiliza adversarele” și „va aranja partide”, scrie Marca.

”A spus că îi pare rău că nu a facut acelasi lucru și în tur, motiv pentru care Steaua este pe locul 4 în clasament și riscă să nu joace în Liga Campionilor. Totuși, Becali a explicat că nu va face niciodată aranjamente cu arbitrii, deoarece este prea riscant”, mai noteaza sursa citată.

:mda:

Bumbescu
5th March 2008, 09:06
Ce om mizerabil, mai nou a cerut cica trimiterea lui Bunica(buzoianul care ne-a marcat) in Liga a treia, o infectie acest Becali, cuvintele parca nu sunt suficiente pt a-l descrie.

Hard
20th March 2008, 13:03
o stire de ultima ora http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=200391

Liviu
31st March 2008, 16:05
Nea Ion i-a fost diriginte lui Becali pentru doi ani. El isi aminteste ca miliardarul de astazi era un copil ce nu iesea din tipare. Un pusti care batea mingea cit era ziua de lunga si care nu iesea din vorba tatalui. „George invata bine la toate materiile (...) Tin minte ca daca lua un 6 sau un 7, il batea rau taica-su! Asa ca, el invata de frica lui taica-su. Era un elev silitor, de 9 si 10, desi nu-i placea lui asa de mult scoala, dar invata de nevoie. George nu statea cu oile decit in vacanta. In rest, se tinea de scoala. Astea sint basme domnule, ca el invata pe islaz. Doar acum nu era sa nu mai vina la scoala, cind ii fata lu’ tac-su vreo oaie. El venea zi de zi la scoala si doar in vacante il mai trimiteau ai lui sa pasca turma”, povesteste Ion Ciobanu, cel ce i-a fost diriginte lui Gigi Becali.



„Gigi a jucat fotbal la Dinamo”! Unul dintre cei mai apropiati prieteni ai latifundiarului isi aminteste ca Gigi Becali a fost fotbalist la Dinamo!

http://img138.imageshack.us/img138/8274/gigidinamovistvh3.th.jpg (http://img138.imageshack.us/my.php?image=gigidinamovistvh3.jpg)

"Bateam mingea non-stop si imi amintesc ca Gigi era innebunit dupa minge. El a si incercat sa joace fotbal organizat si s-a inscris la o grupa de copii la Dinamo. A jucat vreo doua saptamini pentru Dinamo, dar nu s-a mai dus. S-a lasat, pentru ca era mic si nu-i placea sa bata mereu drumul pina in Stefan cel Mare”.
:lol:

Vladek
2nd April 2008, 09:12
Oleg Protasov a fost poate cel mai iubit antrenor la Steaua.

Jocul spectaculos și totodată eficient pe care i l-a imprimat formației a făcut mereu deliciul tribunei. Plecarea lui a surprins multă lume, pentru că ucraineanul a ales să părăsească echipa într-un moment când calificase Steaua în primăvara europeană, iar în campionat se apropiase la un punct de Dinamo, liderul de atunci al Ligii I.

Cine ar fi fost nebun să renunțe tocmai atunci? Ei bine, ceea ce nu s-a spus niciodată e faptul că Oleg Protasov era foarte aproape de a fi dat afară de Gigi Becali după finalul turului de campionat din 2005.

Nu-i plăcea de ucrainean, pentru că nu-l asculta când era vorba să-i bage vreun jucător în echipă. Și nici nu se înțelegea cu el, pentru că Becali nu vorbește nicio limbă străină. Practic, Oleg nu-l lua deloc în seamă. Era stană de piatră, de neclintit. Plus că prietenul Oli era gata să preia echipa, lucru care s-a și întâmplat ulterior.

Oferta de la Dnepr practic a venit ca un colac de salvare pentru Protasov, care, aflând de planul lui Becali, a acceptat imediat să plece acasă în Ucraina.


Asta e Bekkali. Lui trebuie sa-i multumim pentru rahatul de joc prestat de la plecarea lui Protasov incoace. Ole !

Ulysses
26th August 2008, 20:39
ce penibil e asta la gsp!!!! face comparatii cu oile lui , berbeci si umbrare:happy:happy:happy

Gontel
24th October 2008, 22:38
Nu stiam ca nea jiji are blog: www.georgebecali.ro/blog/

:ras-plans:

bicamelut
26th January 2009, 12:31
are intentii bune, dar mai bine ne lasa in pace

Vladek
3rd April 2009, 12:07
Jijinho in catuse : priceless :D.

Novac
3rd April 2009, 12:12
Mai lipseste o poza cu el in zeghe (poa sa fie si de la armani important este sa se respecte modelu dungilor si culorile) ca sa putem sarbatori temeinic:D

pinki
3rd April 2009, 12:12
intr-adevar :D

dede
3rd April 2009, 15:02
nu credeam ca prind ziua asta :D

trejo
30th May 2009, 18:44
GIGI fan DINAMO!!??:rosu:

stanciu adrian
26th August 2009, 23:30
Io zic ca Becali e de bun augur pentru Steaua. Problema lui principala este.......de fapt sunt mai multe : e repezit, e nepoliticos, e........Are multe metehne omul. Dar il apreciez pentru ca s-a bagat la Steaua, e sufletist shi se vede ca vrea sa faca treaba. Pentru a fi apreciat pe deplin eu cred ca trebuie sa investeasca in stadion shi in imprejurimi, sa ne simtzim shi noi oameni cand mergem la meci. Voi ce spunetzi? Parerea mea e ca cea mai buna investitzie pe care poate sa o faca Becali in anul ce urmeaza este sa transforme stadionul intr-unul de nivel macar est-european. Pentru ca nici macar la nivelul asta nu este. In rest, daca va fi linishte la nivelul conducerii, eu zic ca timpul va readuce Steaua in prim-plan (nu doar acasa, dar mai ales in afara). AAAAA...SHi sa nu uit. Dak il intereseaza intr-adevar viitorul eu cred k trebuie sa construiasca o baza de pregatire serioasa, terenuri de antrenament shi sa investeasca in centre de copii shi juniori (nu de alta, dar de la Dinamo, care nu are cine shtie ce shcoala de juniori, au tot ieshit jucatori in ultimii ani......Mihalcea, Niculae, Marica, ..........)


biNE SPUS O CACACTERIZARE PERFECTA SI DUPA CU MAI ZIS A BAGAT BANII IN FOTBAL SI ARE SI UN MARE DEFECT CARE TU NU L-AI ZIS!!!!: ESTE FOARE USOR '' PACALIT'' DE UN JUCATOR CAND JOAKA BN SAU CAND NU JOAKA BN CAZURILE LUI GZELAK SI TOJA !! CE A ZIS DUPA UN MECI BN A LIU TOJA CU ARGESUL VICTORIE STEAUA 2-0 SI CE A ZIS DE GZELAK DUPA DEPLASAREA DE LA MOTHERWELL CASTIGATA DE FAVORITII NOSTRI CU 3-1!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 ASTA II LIPSESTE CACACTER DE OM !!

Riddler
18th September 2009, 00:53
Cum sa il demita pe Bergodi? Cat de pacalici sa fi sa iti demiti cel mai bun om din staff?

michai
18th September 2009, 01:08
De cand e europarlamentar jiji se crede stapanul lumii:mda:
Vai de Steaua:sleep:

delaoltenia
18th September 2009, 01:14
Am fost de cele mai multe ori impotriva stelistilor care au ales sa-l conteste pe cioban prin actiuni care au facut rau si echipei,acum le dau dreptate,acest om al cavernei nu va lua laba de pe Steaua decat daca i se taie finantarea sau prin eliminarea echipei din competitiile europene.
O spun cu parere de rau stiind ca aceste actiuni vor face mult rau echipei,nu vad alte solutii pentru a scapa de acest nemernic.

cristy1110
18th September 2009, 11:43
la Steaua este o atmosfera incarcata datorita` The Penals Family Becali`.
datorita faptului k acestia nu se pricep la fotbal Steaua a ajuns sa se zbata in mediocritate.


ciobane pleaca din ghencea

NeK
18th September 2009, 12:28
Fecali pleaca din ghencea, pleaca din ghencea.... fecali pleaca din ghencea.
Un ciban, un incult un ratat.
Suntem condusi de un idiot.
Ce cauta la Uniunea Europeana?

FMM fecali

Snake_21
19th September 2009, 10:00
Cea mai mare jigodie care a fost vreodata la conducerea Stelei, sper sa plece odata infectul asta de la Steaua...

cristy1110
19th September 2009, 10:12
nu o sa avem norocul sa plece...
la inceput parca nu era asa jegos,eu chiar il simpatizam,dar acum sa facut o jigodie penala si nu pot sa-l mai sufar.
eu cred ca impacarea cu verii lui cei penali,nu este de bun augur pentru Steaua/\.

Snake_21
19th September 2009, 10:14
Si fara verii lui e prea penal...

Ursanu
19th September 2009, 10:19
Stimati romani adevarati si suporteri adevarati !!! Gigi cum a fost cioban, tot ciobon a ramas ! Stiti D-ra de cate ori Gigi Becali a fost pe Luna? De 3 ori : 1) Prima data cu oile la pascut, 2) Cu Steaua în deplasare, 3) Si a trea oara cu Radoi cand a fost mic !!! Cu multa stima si respect -d.doctor stomatolog Ion Ursanu din Ucraina !!!

delaoltenia
19th September 2009, 12:37
Corectie: jiji nu are laba, are copita;)

Cat despre "actiuni"...puteti sa faceti orice, nu scapati de jiji, sau daca pleaca el va baga pe gat pe unul din nepotii lui, oligofreni d-al de valentin becali...si atunci o sa ajungeti sa-l regretati pe jiji;)

tu de fapt ne vrei binele din cate-mi dau seama. :D
sa te fi schimbat intre timp?

Ursanu
19th September 2009, 16:01
Dragii Mei romani !!! Cu cat caci sunt fan Dinamo, credeti-ma, cand vad ce se întampla la Steaua, cu patronul cel fara de minte si fara rusine de Voi, fanilor ai Stelei, Ma doare sufletul... Dar sincer sa Va zic, nici la Dinamo nu e asa de bine situatia , numai ca acolo domnul Badea putin e mai cibzuit în comentarii, dar sa fie Turcu vai de ei ar fi !!!

il_dotore
18th November 2009, 17:49
Pleaca din ghencea!!!!!

Ebbe04
15th December 2009, 18:22
fanfotbal

December 15th, 2009 at 6:12 pm
In ceea ce priveste decizia de a te intoarce la Steaua sa sti k esti binevenit,toti fanii echipei te asteapta q drag! AM OBSERVAT K MULTI HULIGANI,INCULTI,TAMPITI,ETC SE IAU MEREU DE PATRONUL ECHIPEI. AM UN MESAJ PENTRU EI: ACEST INFANTIL,CIOBAN SAU CUM IL NUMITI VOI A TINUT ECHIPA IN ZIUA DE ASTAZI SI A OBTINUT SI PERFORMANTE….NU UITATI UNDE ERA STEAUA INAINTE SA FIE PRELUATA DE GIGI BECALI.EU INTELEG K GIGI BECALI A FACUT MULTE GRESELI(LA LASAT PE PROTASOV SA PLECE,PE MM STOICA,SI UNA MAI NOUA QM AR FI DEMITEREA LUI BERGODI ATUNCI CAND ECHIPA JUCA BINE,ETC) VOI NU ATI DA 1LEU PT STEAUA DAPAI SA CHELTUI ATATEA MILIOANE!!! LA PUSCARIE CU TOTI HULIGANII DIN GALERIA STELEI!!!

BRAVO!!!

http://www.ogararu.ro/blog/2009/12/15/intrebare/comment-page-16/#comment-7858

BAF-kimi
12th February 2010, 20:15
La puscarie cu ******.

cristy1110
14th February 2010, 00:19
eu unul m-am resemnat ca va mai pleca ciobanul din ghencea...
nu mai scapam de el, e pe vecie a neamului lui...

Hingherul
14th February 2010, 01:08
Mars ma sclavule!

cristy1110
20th February 2010, 21:26
in seara asta la meciul Steaua-Ceahlaul,jj a cerut ca suporterii din peluza sud sa fie evacuati fiindca au aruncat cu bulgari in jucatori pana sa inceapa meciul,pe urma incepand sa al si injure respectivii...

delaoltenia
21st February 2010, 09:32
Gasesti pe cineva vinovat?

cristy1110
21st February 2010, 13:40
da,gasesc....pe cei care se ocupa de intretinerea stadionului fiindca nu au curatat tribumele de zapada...daca la asta ai facut referire....
daca te referi la identificarea respectivilor,daca vor dori ai vor gasi ca doar sunt camere video amplasate,plus cele ale televiziunii...

ciuomolunga
10th August 2010, 11:46
ma intreb oare cand pleaca acest patron frustrat..

kubuntu
13th August 2010, 14:05
asta nu pleaca numai mort

St3phano
3rd November 2010, 17:07
poate totusi e serioasa treaba (http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/69040/se-strange-latul-pentru-******-in-dosarul-schimbului-de-terenuri.htm)
vpm!

MMihnea
3rd November 2010, 17:21
sincer sa fiu nu ma intereseaza daca face puscarie ; incerc sa nu doresc raul altcuiva, dar ar fi tare interesant sa piarda niste bani... asa cat sa-l intereseze sa 'scape' de un brand pe care il detine si care valoreaza cu tot cu mijloace fixe ,etc cam 30 mil euro ( cel putin ... asa daca esti disperat sau vrei sa scapi de el)

cu banii astia (lichiditati) sa isi revina si sa isi vada de treaba lui ( politica populista ,etc) , iar Steaua de treaba ei.

ar fi interesant un sistem socios, cu presedinte ales de AGA, nu ?

St3phano
3rd November 2010, 17:49
in romanica nu se poate sistemul socios, deoarece exista "romanismul" - curent recent si foarte puternic, cu multi adepti.

personal ii doresc raul cel mai rau.

SwedishMafia
3rd November 2010, 17:58
mai,daca ciobanul e legat si dus la mititica, unde face treburile in latrine din alea...care miros precum hugo boss.atunci, in romania,va creste speranta de viata.cu cel putin 2 ani!:D

aLLiin
24th December 2010, 01:09
Cat as vrea sa plece acest om care trage steaua inapoi...

florian.X
29th January 2013, 12:17
http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/36783/
Ar face un mare bine Stelei:)...Voi ce credeti???

Shinnok
10th February 2013, 22:05
maine vom afla ce se va intampla cu Nea Jiji :D

am deschis gsp-ul si e clar ca ciobanului ii e frica, iar ca toti oamenii din topor si cu limbarita, nu stie sa se ascunda de presa.

SwedishMafia
11th February 2013, 01:51
"Cei 8 grei", condamnați la 40 de ani de închisoare, cumulat, au primul termen în faza recursurilor la Înalta Curte, în fața unui complet prezidat de șefa Secției Penale. Finanțatorul Stelei află dacă cei 11 ani și 6 luni de închisoare cu executare ceruți de procurori sînt acceptați de instanța exclusiv feminină, cu președinta ICCJ în componență, potrivit surselor Gazetei și luju.ro.

frecvent,ciobanul a zis ca femeile sunt...proaste:)) nu c-ar spune o minciuna,insa sper sa le fi ambitionat pe astea 8,si sa faca treaba:D maine,free steaua?:D

Shinnok
11th February 2013, 01:52
Steaua campioana si libera! Ar fi ceva de vis :ok:

Freek
11th February 2013, 01:55
Steaua campioana si libera! Ar fi ceva de vis :ok:

http://i2.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/007/423/untitle.JPG

Edit: ba...pe cuvant daca am vazut pe ce sectiune sunt :\

Shinnok
11th February 2013, 01:57
Edit: ba...pe cuvant daca am vazut pe ce sectiune sunt :\

http://www.attractionmarketingonline.com/wp-content/uploads/2011/05/pinging-content.jpg

SwedishMafia
11th February 2013, 02:01
Steaua campioana si libera! Ar fi ceva de vis :ok:

stai ma,ca ciobanul fuge din tara.cere azil prin ecuador,isi da fata aia de 17 ani,s-o bunga bunga baiatu lu nea puiu.si ne trezim ca steaua e a lu nea puiu.:D
forza justitia!:D

Shinnok
11th February 2013, 02:03
:))

de data asta preiau eu echipa, punct. si va ramane a urmasilor mei (cat timp vor avea bani de chirie :D)

Freek
11th February 2013, 02:05
http://www.attractionmarketingonline.com/wp-content/uploads/2011/05/pinging-content.jpg

http://media.tumblr.com/tumblr_m06becnmu21qzlkwqo1_500.gif
http://i1180.photobucket.com/albums/x404/SparklingLamb/Gifs/Not-leaving.gif

Shinnok
11th February 2013, 02:06
http://rlv.zcache.com/rage_guy_angry_fuu_fuuu_rage_face_meme_card-p137793770256151716bfzif_400.jpg

---

ii facem trafic lu' Nea Jiji :D

Snake_21
20th February 2013, 22:28
Cat o sa mai aiba putere ciobanul asta infect sa si bata joc de Steaua? :angry:

Loup de Mer
18th March 2013, 23:30
Se pune intrebarea: daca ai fi patronul Stelei, ai interveni direct in jocul echipei, ai face pe antrenorul si managerul? Sau ai lasa profesionistii (cu sau fara ghilimele) sa-si faca treaba cum stiu ei, pe banii tai?

Snake_21
19th March 2013, 12:25
Daca ai profesionisti in adevaratul sens al cuvantului si ii platesti, cel mai bine ar fi sa ii lasi sa si faca treaba pentru ca si tu ai beneficia de pe urma muncii lor prin vanzarea jucatorilor ;) nu mai spun de renumele care ciobanul si l a facut deja pe spatele Stelei ;)

Loup de Mer
19th March 2013, 16:09
Cred ca majoritatea celor suparati pe Gigi nu sunt suparati pentru ca intervine in stil rudimentar la echipa, ci pentru ca in opinia lor nu gandeste bine jocul. Daca ar "sti fotbal", foarte putini ar avea ceva contra omului si stilului.

philos
19th March 2013, 16:32
din contra... si mai mult: nu-i vorba doar de echipa, ci de modul in care trateaza toata situatia de la club (de la "glorii" la suporteri, de la marketing si pr la echipele de juniori)...

Snake_21
19th March 2013, 20:45
@Loup de Mer: Pe langa ce ai zis tu se mai adauga si ce a mai zis philos ;) Omul e prea prefacut.. e un fariseu modern si si a batut joc de prea multa lume. Daca ar vorbii mai putin, si ar face lui in primul rand un bine. :)

Loup de Mer
19th March 2013, 21:22
Ca o coincidenta interesanta, Gigi Becali s-a nascut de Ziua Strumfilor (25 Iunie), ca si echipa Rapid. Parca a si plans candva de emotie :) la imnul Rapidului.

Loup de Mer
20th March 2013, 00:11
din contra...

Ba nu, deloc.
Nu ma astept ca oameni care bombanesc/racnesc pe forum sau pe strada despre cat de prost e jucatorul/antrenorul cutare sa stea cuminti in banca lor daca ar fi patroni de echipa. Asta e atitudinea majoritara la noi si nu numai. Ar face si ei ca Gigi, doar ca mai inteligent, dupa parerea lor. Daca Gigi ar face mutari destepte, l-ar aplauda.


si mai mult: nu-i vorba doar de echipa, ci de modul in care trateaza toata situatia de la club (de la "glorii" la suporteri, de la marketing si pr la echipele de juniori)...

Asta e partea a doua. Omul nu da cu ranga doar in Maybach.
Ce sa-i faci? Zi-i "Hai Steaua", in continuare.

philos
20th March 2013, 00:55
io stiu lupule... una e datul cu parerea, alta e cand e vorba de facut treaba... m-arunc si io la comentat despre case, de exemplu, da' cand a fost sa-mi fac una, i-am lasat p'altii sa se ocupe...de masini nu mai zic, dar tot altora le-o las pe mana cand am probleme ce ele...samd... una e sa dau o directie generala, de genul: vreau ferestre mari...sau vreau ralentiul reglat la 800 de ture... respectiv, vreau ca echipa sa joace ofensiv (sau defensiv, dupa caz)... si alta e sa te apuci sa intri cu bocancii in vitrina :D

Loup de Mer
20th March 2013, 22:08
io stiu lupule... una e datul cu parerea, alta e cand e vorba de facut treaba... m-arunc si io la comentat despre case, de exemplu, da' cand a fost sa-mi fac una, i-am lasat p'altii sa se ocupe...de masini nu mai zic, dar tot altora le-o las pe mana cand am probleme ce ele...samd... una e sa dau o directie generala, de genul: vreau ferestre mari...sau vreau ralentiul reglat la 800 de ture... respectiv, vreau ca echipa sa joace ofensiv (sau defensiv, dupa caz)... si alta e sa te apuci sa intri cu bocancii in vitrina :D

Probabil ca nu ai casa de vacanta roz cu mov, nici sigla mercedes pe turnulet. Pe la noi specialistii sunt consultati destul de rar si asta la toate nivelele, pentru ca sunt in fond niste prosti, iar omul cu initiativa e destept.

philos
20th March 2013, 23:29
pai asa crede si becali...ca e om cu initiativa...si mai ales ca stie mai mult fotbal decat "specialistii"... ring a bell?!?!? :D

Shinnok
20th May 2013, 20:22
si te-ai duuuuuuuuuus /hello

Freek
20th May 2013, 20:51
2 ani la parnaie in loc de 3, va satisface?:D

Shinnok
20th May 2013, 20:51
care "va"? :cool:

Novac
20th May 2013, 20:53
asta e din categoria: fetele, va place shaorma?

Freek
20th May 2013, 20:53
Pai voi in mod special :D.
Pai fetele va place shaorma da poate va place cu de toate eu de unde sa stiu ce preferinte aveti:D.

Novac
20th May 2013, 20:57
te intinzi!

Freek
20th May 2013, 20:59
Sunt destul de inalt, d-aia. Dar ti se pare.

Novac
20th May 2013, 21:01
Inalt sau nu spune daca-l sustii pe omu asta :D

Freek
20th May 2013, 21:03
Il sustin. Puscaria are nevoie de oameni ca el:D.

Novac
20th May 2013, 21:04
asa bre, ca nu reiesea.

Loup de Mer
28th May 2013, 06:40
Ca o coincidenta interesanta, Gigi Becali s-a nascut de Ziua Strumfilor (25 Iunie), ca si echipa Rapid.

Foarte naspa vremuri pentru Gigi. Nici Rapidul nu o duce grozav. Messi (n. 24 iunie) nu a trait nici el prea glorios in ultima vreme. Si eu sunt nascut cam in aceeasi perioada, deci aceste chestii de conjunctura astrala nu ma bucura deloc.

Uncle Ben
28th May 2013, 18:09
Foarte naspa vremuri pentru Gigi. Nici Rapidul nu o duce grozav. Messi (n. 24 iunie) nu a trait nici el prea glorios in ultima vreme. Si eu sunt nascut cam in aceeasi perioada, deci aceste chestii de conjunctura astrala nu ma bucura deloc.
La puscarieeee/ Lou'-de-Me' la puscarieeeee(...) :D
Bre, da' afaceri cu Armata, faci? Ai si matale macar un teren pe care sa-l pui la bataie?

Loup de Mer
28th May 2013, 18:44
La puscarieeee/ Lou'-de-Me' la puscarieeeee(...) :D


Si Messi !



Bre, da' afaceri cu Armata, faci? Ai si matale macar un teren pe care sa-l pui la bataie?

Nu e bine sa faci afaceri cu posesorii de arma

Uncle Ben
28th May 2013, 18:54
Si Messi !

Nu e bine sa faci afaceri cu posesorii de arma
Si din inchisoare Messi e in stare sa dea gol impotriva lui Real Madrid! :D

Pai tot taranul are macar o coasa. o furca, ori un cutit prin casa! In cazul asta, cu cine mai faci afaceri: cu sugarii? :D
Te referi la arme de foc, asa-i? In ciuda convingerilor tale, nea Gigi a fost foarte multumit de afacerea incheiata cu reprezentantii Ministerului Apararii...

Paul Atreides
28th May 2013, 19:17
Babiuc a avut aprobarea CSAT pentru schimbul de terenuri. Intreaga poveste este o mizerie care va iesi la iveala dupa plecarea individului de la Cotroceni.

Leo
28th May 2013, 19:22
Becali nu este asa nevinovat precum arata. A falsificat, a mintit........................

Loup de Mer
28th May 2013, 21:43
In cazul asta, cu cine mai faci afaceri: cu sugarii? :D


sugarii ajung in functii, asa se zice

Loup de Mer
30th May 2013, 21:57
George Michael, nascut in aceeasi zi ca George Becali, a fost externat din spital, la 2 saptamani dupa ce si-a faultat craniul

http://www.realitatea.net/george-michael-a-fost-externat-din-spital-la-doua-saptamani-dupa-ce-a-suferit-un-accident-de-masina_1192626.html

Poate va fi externat si Gigi !