PDA

View Full Version : REAL MADRID - Discutii generale



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

realmadrid.com
18th May 2003, 18:20
Este o mare dezamagire pt mine ca real nu a mai putut ajunge in finala Champions League pt a treia oara consecutiv. Dar in continuare Real Madrid este cea mai buna echipa din lume si Primera Division cel mai bun campionat.

Istoria clubului Real Madrid (http://ro.wikipedia.org/wiki/Real_Madrid) :ok:

diablo20
20th May 2003, 18:17
Este o mare dezamagire pt mine ca real nu a mai putut ajunce in finala Champions League pt a treia oara consecutiv. Dar incontinuare Real Madrid este cea mai buna echipa din lume si Primera Division cel mai bun campionat.

Deci /fu/ il calcio cu Juventusu lor si /fu/ premiership cu Manchester cu tot
[/b]
imi cer scuze ca iti spun dar nici daca batea pe Juventus real nu putea ajunge in finala pt a 3 oara consecutiv. Finale:
1999-2000 Valencia-Real
2000-2001 Valencia-bayern munchen
2001-2002 real-leverkusen
2002-2003 milan-juventus.
ai vrea tu ca realul sa egaleze performanta lui juve cu 3 finale consecutive dar poate mai tarziu. ai face mai bine sa te rogi pt real sa castige campionatul. celelelte echipe "care-ti plac tie asa mult" (Juventus :happy , Manchester :happy ) au castigat deja campionatul dar poate reusiti si voi :yeah:

baubau
21st May 2003, 10:32
Hm dezamagire?Nu cred...Mai degraba apreciez o echipa fara vedete care pun suflet si bat echipe "mari"precum Realu cu 5-1! :D
Nu apreciez Juventusul ca stil de joc,dar a meritat pe deplin calificarea! :ok:

Cipangoo
21st May 2003, 15:49
Pacat ca finala o sa o joace numai jumatate de juventus (fara Nedved)

realmadrid.com
21st May 2003, 22:01
Scuze cu cele trei finale consecutive nu mi-am dat seama pe moment dar oricum juventus nu cred ca o sa castige 9 CUPE CHAMPIONS LEAGUE nici in visele lor frumoase.Cate finale a castigat Juve din cele trei consecutive? Cred ca una singura asa ca las-o Diablo cu fazele astea. Daca imi amintesc bine nu prea am mai vazut o echipa italiana prin finala Champions League din 98 de cand Juve al tau a luat-o in gura de la Real. Si parca Juvele era favorit. Totusi imi pare rau de Nedved pt ca nu va juca finala pt ca o merita, pt mine find cel mai bun jucator de la juve . SI oricum nu-i compara pe Zidane, Carlos, Raul si Figo cu cei de la juve pt ca cei de la real nu se compara cu nici o echipa asa ca Real este si va ramane prima echipa din lume. Salut baieti si Forzzaaaa REAL MADRIDD!!!

Cipangoo
22nd May 2003, 15:36
Daca nu-i compara el ii compar eu. Si numai zidane si raul iasa bine din comparatie. Poate si roberto carlos cu toate ca nu sunt convins. Si i-as mai compara cu stelele tale si pe thuram sau pe del piero. Si iar ar iesi cativa sifonati. Figo e mai slab decat jumatate din lotul lui juve...
Juve are valori, chiar mai mult are echipa. Totusi cred ca real cu makelele in loc de conceicao nu avea probleme cu ei si daca le mai creste si un fundas sau doi de nadejde nu-i mai bate nimeni. Poate MU.

diablo20
23rd May 2003, 12:33
Scuze cu cele trei finale consecutive nu mi-am dat seama pe moment dar oricum juventus nu cred ca o sa castige 9 CUPE CHAMPIONS LEAGUE nici in visele lor frumoase.Cate finale a castigat Juve din cele trei consecutive? Cred ca una singura asa ca las-o Diablo cu fazele astea. Daca imi amintesc bine nu prea am mai vazut o echipa italiana prin finala Champions League din 98 de cand Juve al tau a luat-o in gura de la Real. Si parca Juvele era favorit. Totusi imi pare rau de Nedved pt ca nu va juca finala pt ca o merita, pt mine find cel mai bun jucator de la juve . SI oricum nu-i compara pe Zidane, Carlos, Raul si Figo cu cei de la juve pt ca cei de la real nu se compara cu nici o echipa asa ca Real este si va ramane prima echipa din lume. Salut baieti si Forzzaaaa REAL MADRIDD!!!
cu tot respectul te intreb cati jucatori spanioli are realul in primul 11 si cati italieni are juve in primul 11? realul este o mare echipa dar aceasta echipa este facuta numai prin achizitii cu foarte multi bani(mai putin raul si casillias- tot respectul :happy ) pe cand la juve in afara de buffon pt care au platit fff mult in rest nu prea s-au investit asa fff multi bani. asa ca la juve este performanta cu bani mai putini pe cand la real este cu bani mai multi si nu tre sa uitam de unde au ei acesti bani. inceea cel priveste pe zidan eu cred ca juve este mai puternica de cand a plecat el, practic este aceeeasi echipa cu unele modificari. in legatura cu cele 9 trofee ale realului din cate stiu ei au castigat doar 3 Champions League pt ca atunci cand le-au castigat pe celelalte 6 competitia se numea altfel asa ca raportul este de 3-1 pt real, din parte mea sa castige nu 9 ci cat mai multe dar nu cu cu atatea sperstaruri (adusi cu banii ...) ci cu mai multi spanioli. in momentul de fata real ar trebui sa nu mai pretinda ca este o echipa spaniola poate mai frumos ar suna "restul lumii".

Scuze cu cele trei finale consecutive nu mi-am dat seama pe moment dar oricum juventus nu cred ca o sa castige 9 CUPE CHAMPIONS LEAGUE nici in visele lor frumoase.
aici cu tot respectul tre sa fiu deacord cutine!!

inter
23rd May 2003, 14:26
ionutz, "cea mai buna echipa din lume" a fost eliminata clar de juve, iar in campionat se pare ca va pierde finalul :D:D:D ................deci e in declin ? :D:D:D:D DA!

dj_jaxxx
23rd May 2003, 16:14
Mda...oricum mai mare rasu cu Madrid. Eu nu prea urmaresc fotbalul asa cum l-am urmarit o data. Dar m-am uitat la meciul din retur intre Real si Manchester. Madrid baga multe goluri dar in aparare cam nasol. Oricum...rusine ca au cei mai buni jucatori din lume si nu pot sa castige...

A spus cineva mai sus ca liga spaniola e cea mai tare...de aia sunt 2 echipe italiene in finala? Mie m-i se par ligile italiana si engleza mai de calitate decat aia spaniola care cade pe locul 3.

Go Milan! :)

realmadrid.com
23rd May 2003, 21:14
Sunt de acord cu dj_jaxxx in privinta apararii care dupa mine in loc sa-l fi luat pe ronaldo mai bine ar fi luat 2 aparatori de clasa plecum Chivu, Thuram sau altii dar asta e parerea mea si cred ca nici un fan al realului nu ar fi de acord cu mine,dar eu cred ca asta era cel mai bine pt echipa Da acum sincer si pe bune toti fani il calcio tre sa recunoasca ca nu vei vedea nici odata intr-un derby italian acelasi spectacol ca intr-unul spaniol. Da acum tre sa recunosc ca echipele de top italiene au o aparare mai buna decat a tuturor echipelor europei,dar in italia a disparut spectacolul. Si ati vazut si voi in derbyul milanez ca ambele meciuri au fost ca un joc de sah(in aparare),adica cine nu avea cea mai buna tactica in aparare pierdea,numai ca au fost doua remize. Milan sa calificat datorita acelui 1-1 din retur,in comparatie cu Real-Juve si viceversa unde am avut ce vedea. Si acuma Diablo poti spune ca Juve a fost la un pas de a privi finala la tv dar au avut norocul cu ratarea lui Figo in acel 11 metri.Acuma dupa mine din tot ce am vazut in sferturi si semifinale cred ca echipa ideala ar fi cu o aparare italiana si un atac spaniol.

diablo20
26th May 2003, 17:32
in comparatie cu Real-Juve si viceversa unde am avut ce vedea. Si acuma Diablo poti spune ca Juve a fost la un pas de a privi finala la tv dar au avut norocul cu ratarea lui Figo in acel 11 metri.Acuma dupa mine din tot ce am vazut in sferturi si semifinale cred ca echipa ideala ar fi cu o aparare italiana si un atac spaniol.
chiar daca figo ar fi inscris nu paote spune nimeni ca juve nu s-ar mai fi calificat. eu cred ca a dat dovada mai ales in prima repriza ca poate inscrie oricand si sa nu uitam ca pe bernabeu realul a inscris in momentul in care juve domina si isi crea ocazii. la 2-1 meciul era deschis oricarui rezultat si nimeni nu poate infirma acest lucru. in ceea ce priveste echipa ideala nu cred ca poti include aici spaniolii doarece realul nu prea mai este o echipa de spanioli, dar totusi eu as alege mai degraba atacul lui manchester decat a lui real

inter
26th May 2003, 17:59
ai vazut Lazio-Inter ? ionute?
sau Juve-Lazio ?
cred ca nu /nope/
daca vezi rezumatele pe rte e la fel cum ai vedea rubrica "sport" la noi cu cele 3 minute de fiecare meci :D

Cipangoo
27th May 2003, 09:43
apararea lui milan sau a lui juve, mijlocul lui real (fara figo) si atacul lui man u.
Acuma ca sa revenim la disputa dintre real si juve nu cred ca juve ar fi avut macar jumatate din ocazii daac juca si makelele care e omul cel mai bun din apararea realului chiar daca nu e chiar fundas. Si nu pot fi de acord nici cu afirmatia referitoare la real ca fiind nespaniola atata timp cat cei care au dus-o pe juve in spate anul asta nu prea sunt nici ei italieni. Oricum jucatorii care fac juve nu sunt italieni. In afara ce del piero care e un mare jucator dar teribil de inconstant si des accidentat.
Pe langa toate astea mie-mi place sa ma uit la fotbal ca sa mai vad si ceva ce eu nu pot face. Sa stau in careu si sa ma apar, sa bubui mingile nu e o problema. Dar sa vrajesc mingea asa cum fac cei de la real e alta problema. Nu intelegeti de aici ca eu as fi vreun pui de fotbalist ca nu e asa. E vorba de placerea pe care o am ca suporter al realului cand pierde cu man u si lehamitea care ma incearca atunci cand ii vad pe cei de la juve castigand intr-nu meci in care au avut 3 ocazii si in rest au tinut mingea la mijlocul terenului nici prea aproape si nici prea departe de careul lor.
poate as intelege chestia asta cu suporterul unei echipe din orasul meu sau macar din tara. Dar sa ma bucur cand castiga o echipa care joaca urat... /nope/

diablo20
27th May 2003, 16:17
apararea lui milan sau a lui juve, mijlocul lui real (fara figo) si atacul lui man u.
poate as intelege chestia asta cu suporterul unei echipe din orasul meu sau macar din tara. Dar sa ma bucur cand castiga o echipa care joaca urat... /nope/
sincer sa va spun nu inteleg de ce-l urati asa de mult pe figo. in ultimul meci de campionat la valencia el a jucat ff bine avand 2 pase superbe de gol-pe acre si un atacant din divizia a le-ar fi valorificat. in acelasi meci marele zidan unde a fost??-nicaieri asa ca orice super jucator are meciuri ratate. realul fara figo nu ar mai fi la fel. altii spun ca solari sau mcmaneman l-ar putea inlocui insa cei 2 nu au viziunea dejoc si pasele senzationale ale lui figo. nu cred ca juve joca chiar asa de urat sa ne aducem aminte si de unele prestatii ale realului din grupe in care nu au jucat deloc bine. in meciul cu lokomotiv realul s-a aparat mai ceva ca o echipa italiana. :drak:
cu privire la meciurile cu man united---toto respectul :happy :happy

Cipangoo
29th May 2003, 14:06
Figo ar face figura mult mai frumoasa la alta echipa. E clar ca nu e terminat dar imi pare ca nu se descurca cu un anumit tip de fundas. Si e enervant ca nu joaca in ton cu echipa. Mi se pare ca atunci cand joaca realul si le iese tot Figo parca se complexeaza si joaca mai slab, probabil din dorinta de a arata ca si el e un galactic. Si astea sunt momentele in care nu pot sa-l vad. In plus eu l-am vazut si pe cand juca la barca si in primele sezoane la real si atunci era sufletul echipei. Normal ca mi se pare ca joaca slab, chiar si numai prin comparatie.
Mie nu-mi place nici beckham asa ca e o chestie de gust.
In plus nu-mi place jucatorul care dribleaza cand poate sa paseze sau care trage din pozitia pacii cand are coleg mai bine plasat.

realmadrid.com
4th June 2003, 22:17
Pai in privinta lui beckham sunt de aceiasi parere cu tine Cipangoo. Si apoi zidane atunci cand dribleaza ii iese mai mereu si apoi da o pase buna sau rar gresita, atunci cand nu este in apele lui. Cu toate ca sunt fanul Realului singurul jucator care nu imi place este ronaldo. Adica nici nu se compara daca ar fi cu Raul care mai face si faza de aparare in comparatie cu ronaldo care nici nu da pase (dovada a fost in real-m. united cand la scorul de 2-1 sau 3-1 a tras ca bulangiu cand putea sa paseze,asta find exact cum ai zis in privinta lui figo ca atunci cand echipa juaca bine el juaca prost)Si am auzit acum nu stiu sigur ca del bosque la sunat pe antrenorul de la arsenal in privinta fenomenului ronaldo. Poate asa il va aduce pe chivu si un alt aparator de clasa, si in cazul asta real va avea tot-aparare, mijloc si atac si nici Juve lu Diablo nu o sai mai bata

ovidiudod
18th June 2003, 10:11
Real madrid a adus pe langa stelele ei o alta stea, Beckam. Sunt tare curios sa vad cum se integraza si sa vad cum joaca Real cu ronaldo, raul, zidane, figo,beckam, roberto carlos. Cred ca echipa asta va fi cea mai tare din toate istoria.
Si n-a dat mult pe beckam, 25 milioane de euro in 5 transe. Cine n-ar fi dat banii astia pe el, dar cum puteau sa-l opreasca sa duca la madrid. orice jucaator de fotbal din lume ar da de la el numai sa joace la real

Ayrton
18th June 2003, 10:18
Cine puii mei e Beckham asta???
Ca in afara sa centreze cu dreptul nu stie nimic: cu stangul doar se suie in autocar, cu capul nu stie sa loveasca mingea, alunecari sau deposedari nu face decat cu riscul sa ia cartonase galbebe sau rosii, travaliu nu are...
Un jucator mult prea umflat de presa insulara, care nici macar la nationala lui n-a facut vreo branza, ca in afara de un gol cu Grecia din lovitura libera (cine-i Grecia?) nu s-a remarcat decat prin eliminarea din meciul cu Argentina din 98...
Eu zic nu va face nici macar pe jumatate cat Gutti.

Dorin
18th June 2003, 11:47
Si eu sint de parere ca valoarea lui este umflata de presa mai ales de scandal din Anglia si aiurea .Cred ca va pierde prin a juca la Real si ca va arata si mai mult ce nu poate.Si cine nu ar vrea sa joace la Man U !!??
Afaceristii spanioli isi freaca mainile caci ei castiga indiferent daca Beckham joaca sau nu bine ! :yeah: Dorin

Sergio
18th June 2003, 11:50
Ayrton,nici daca vine la dinamo nu-l primesti cu bratele deschise?
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

baubau
18th June 2003, 11:56
Nu s-ar potrivi la Dinamo! :P
Cred ca Beckham va avea o trauma REALA (he he) la Madrid,si i se va vedea adevarata valoare...hm si de cand Realu joaca cu pasele lungi ca ale lui Beckham :?

Ayrton
18th June 2003, 13:27
Ayrton,nici daca vine la dinamo nu-l primesti cu bratele deschise?

Pe cine sa aleg intre Grigorie sau Beckham... :? greu de tot... :thinkso:

diablo20
18th June 2003, 14:55
Cine puii mei e Beckham asta???
ca in afara de un gol cu Grecia din lovitura libera (cine-i Grecia?) nu s-a remarcat decat prin eliminarea din meciul cu Argentina din 98...
Eu zic nu va face nici macar pe jumatate cat Gutti.
cine-i grecia???---grecia a batut spania acasa dupa 12 ani in care spaniolii nu au cunoscut infrangerea pe teren propriu.
iar gutti???--mai bine lasa comparatia lui cu beckham??

ovidiudod
18th June 2003, 15:18
Aproape jumatate din golurile date de manchester au fost din pasa lui Beckam.... a dat 10 goluri in sezonul trecut in Anglia.....a dat 2 goluri lui real in sferturi...si multele altele..
Real Madrid a dat doar 3 goluri in sezonul asta din lovitura libere, asa ca era necesar sa aiba unul care le are cu loviturile astea..

diablo20
18th June 2003, 15:21
Cine puii mei e Beckham asta???
Ca in afara sa centreze cu dreptul nu stie nimic: cu stangul doar se suie in autocar, cu capul nu stie sa loveasca mingea, alunecari sau deposedari nu face decat cu riscul sa ia cartonase galbebe sau rosii, travaliu nu are...
Un jucator mult prea umflat de presa insulara, care nici macar la nationala lui n-a facut vreo branza.
beckham: 394 meciuri in premiership si 85 de goluri. destul de bine pt un mijlocas. asta ca sa nu mai pun in calcul pasele decisivecare sunt cu carul.... :happy

Ayrton
18th June 2003, 17:03
Cate meciuri are in Premier League? 394? la 28 de ani? Serios, sau le-ai pus din burta cifrele astea?

dj_jaxxx
18th June 2003, 17:11
Real Madrid sunt ca si NY Rangers la hockey: au echipa plina de vedete dar tot nu castiga.

Pai mah masa salariala la Real cre ca e vreo 200 de milioane de euro si cand vezi echipe gen Celtic sau altele care joaca asa de bine cu mult mai putini bani cheltuiti pai iti faci cruce.

Oricum fotbalu a inceput sa o dea in bara rau de tot din cauza unor echipe gen Man U si Real care isi permit sa arunce cu sacii de bani in toate directiile. Pai de aia vedem numa echipe din Anglia, Spania si Italia in finalele cupelor europene. Daca s-ar pune o limita la masa salariala a unei echipe (ca la NBA) atunci valoarea echipelor ar fi mai egala si ar castiga in urma talentului si strategiei nu in functie de cati bani are fiecare. Incepand cu acest moment Real este echipa pe care o urasc cel mai mult. Am tot respectu pentru echipe cu buget mediocru care totusi reusesc sa castige. O sa vedeti ca tot o sa piarda Real si la anu in CC.

Edit:

Apropo, Beckham:

Cu Man U

-263 meciuri in Premiership cu 58 de goluri
-129 in cupe europene sau alte competii FA si UEFA cu 24 de goluri

Cu internationala Angliei

-59 meciuri - 11 goluri

ovidiudod
18th June 2003, 21:05
Appearances with Club
394


Goals Scored with Club
85


International Caps
60 (England)


International Goals
11

Tudose
18th June 2003, 21:37
Appearances with Club
394


Goals Scored with Club
85


International Caps
60 (England)


International Goals
11

Nu e prea clar ce inseamna "appearances with club". Banuiesc ca nu sunt doar meciurile din Premier League, ci si din Cupele Europene, posibil si din Cupa Angliei si Cupa Ligii. Ar trebui precizat.

Tudose
18th June 2003, 21:46
Beckham e un jucator foarte bun, excelent pasator si executant al loviturilor libere. Totusi, sunt de acord ca presa il ridica peste valoarea sa reala.
Problemele cu care se va confrunta la Real vor fi: integrarea in conglomeratul de vedete al madrilenilor si adaptarea la stilul lor de joc, deosebit de cel englez. Posibil sa aiba de suferit intre jucatori precum Zidane, Figo, Raul, Roberto Carlos, Ronaldo, toti unul si unul, valori si personalitati puternice. Oare cum reuseste del Bosque sa se descurce cu toti?
Se stie ca 11 jucatori nu formeaza neaparat o echipa. Cine a vazut meciul Borussia Dortmund - Real Madrid 1-1 intelege bine ce vreau sa spun. Spaniolii au egalat in ultimele momente ale intalnirii, dar memorabila este puterea de lupta a germanilor, o echipa bine sudata, care a trecut pe langa o victorie mare.

In alta ordine de idei, cred ca nationala Spaniei nu va avea niciodata rezultate deosebite, atat timp cat echipele cele mai reprezentative din campionatul lor au trei sferturi din titulari jucatori straini. La nivel de club, aceasta duce la performante, dar pentru autohtoni si mai ales pentru cei tineri, inseamna "moartea fotbalului". :(

ovidiudod
19th June 2003, 00:02
Appearances with Club-meciuri cu manchester, adica orice aparitie in tricoul manchesterului indiferent de competitia in care a jucat

Ayrton
19th June 2003, 10:15
Deci am avut dreptate, nu in Premiership ci in toata cariera lui.

Oricum, ca sa nu va suparati ca l-am criticat prea tare, sa stiti ca mi-a placut tot timpul centrarea aia a lui covrig cu piciorul drept... Ar trebui sa fie material de studiu pentru toti juniorii din Romania.

Cipangoo
19th June 2003, 11:02
Achizitia lui beckham se va dovedi una buna numai ca asta nu rezolva nici pe departe problema realului adica apararea. Inteleg ca se face o cosmetizare si ca de aiai realul e echipa cu cei mai multi suporteri world wide dar nu cred ca ar strica sa si castige meciuri in care apararea isi face datoria. Prea se bazeaza pe "cea mai buna aparare e atacul".
Pe de alta parte se pare ca mai exista o tendinta de antrenament, care apare in special la jucatorii de tenis, care spune sa antrenezi calitatea ta cea mai buna si sa incerci sa o aduci la perfectiune. Asta se pare ca face realul. Construieste un mijloc beton cu un atac fenomenal si se gandeste ca o sa poata sa joace ca brazilia inceputului de secol. O sa inceapa sa joace de la 2-0 pentru adversari. Oricum asta inseamna multe goluri si multe goluri inseamna fotbal agreabil. Toata lumea o sa se inghesuie sa aleaga meciurile realului in competitie cu orice alta echipa si de acolo vin banii. Pana la urma totul e o mare afacere. La fel e si cu MU dar pe ei i-a lasat in urma suspendarea din competitiile europene vreme de 5 ani. Si la ei e treaba de bani. Nu degeaba sunt cele mai bogate cluburi.
Gata ca am obosit. :P

ovidiudod
19th June 2003, 12:09
Cipanoo ai dreptate. Nu stiu ce vor sa faca astia de la real :?. Salgado si hierro sunt slabuti, si din cauza lor au pierdut semifinala cu Juve. Nici nu vor sa aduca macar un alt fundas. S-au blocat pe astia 2.

Tudose
19th June 2003, 13:16
Stilul Realului e acelasi ca si in anii '50, cand a cucerit de 5 ori la rand Cupa Campionilor Europeni: atacuri in valuri, fotbal spectacol. Asta aduce bani, atrage suporteri, e un fotbal placut ochiului, dar nu conduce automat si la rezultate (a se vedea semifinala cu Juventus si problemele din finalul campionatului ale "galacticilor").
Sincer, eu as fi avut grija sa intaresc in primul rand apararea, dar uite ca sefii clubului se gandesc mai mult la imagine si la bani. Iar din punctul asta de vedere, au dat lovitura cu Beckham.

diablo20
19th June 2003, 13:34
venirea lui beckham la real a dus la o scadere cu 4% a actiunilor lui Manchester.

realmadrid.com
19th June 2003, 13:46
Pai logic ca apararea e punctul slab al madrilenilor. Pai adica Delpiero ii intoarce pe aia doi in aparare si da si gol printre picioarele unuia dintre ei,si exemplele nu se termina aici adica sprintul lui Nedved pe langa Hierro unde la surclasat la viteza si a dat si gol. Adica toate golurile din returul cu Juve au fost greseli de marcaj adica de aparare. Mijlocul lui Real este beton cu exceptia lui Figo care mai scartie din cand in cand,la fel si atacul unde raul si Ronaldo isi fac treaba bine. Eu cred ca Beckam nu mai trebuia adus ci ar trebui sa lupte pt Chivu care e pe cale sa ajunga la rivala lor de moarte Barcelona sau la Inter si eu cred ca ne e deloc bine pt real. In privinta nationalei Spaniei sunt de acord cu voi pt ca nu va avea performante dacat atunci cand real sau barcelona vor castiga cu spanioli si nu cu alti jucatori externi. Limita la salariu nu mi se pare ceva bun in favoarea fotbalului ci mai degraba limitarea stranierilor

Cipangoo
19th June 2003, 14:41
Limitarea salariilor la nivelde echipa ar echilibra bine de tot balanta valorilor in fotbalul mondial si e mai usor de realizat ca limitarea nr de straini dintr-o echipa. Asta ar egaliza fotbalul din vest. Nu-i vad eu pe de-alde zidane venind sa joace in Rusia de exemplu. Daca se limiteaza totusi nr de jucatori straini se va ajunge la o mai buna prestatie a echipelor nationale in detrimentul calitatii fotbalului prestat de marile echipe. Deci un fel de medie intre echipe.
Problema cu acest scenariu e ca nu va fi niciodata acceptat de marile echipe care isi trag puterea tocmai din aceste transferuri Toate echipele mari au o tona de stranieri si platesc bani grei ca salarii catre jucatori. S-a ajuns in situatia in care multi au putin de castigat si mai putin au mult de pierdut. nu se va intampla. Parerea mea, vorba unui clasic inca in viata... :thinkso:

Milan
20th June 2003, 08:52
Era de asteptat ca si Beckam sa ajunga la Real. E bine pentru spectacol footbalistic (Real-ul joaca spectaculos) dar in primul rand e bine din punct de vedere financiar 8) . Eu zic ca se va intrega si va creste puternic atacul Real-ului dar va scadea apararea care era si asa destul de slaba :D . Sincer acolo in aparare Real-ul ar avea nevoie de cineva un :P Chivu .... Acuma nu avem ce face Real-ul are cam tot ce se numeste vedeta si valoare din football :yeah: , e dureros pentru restul echipelor care nu vor mai putea face fata Real-ului sau vor face fata cu greu printr-o aparare masiva :drak: . E interesant insa sa vedem cum Beckam se va integra stilului :? spaniol de football. Oricum eu tot cu MILAN voi tine :happy

roxana
20th June 2003, 10:57
degeaba joaca realul spectaculos, ca beckham n-o sa ajute la asta. o fi el bun la lovituri libere, dar nu pot sa-l bage in teren doar la loviturile libere. problema lor e apararea. si daca nu vor sa cumpere fundasi buni (scumpi) si dau banii pe beckham, macar sa-i schimbe pe cei pe care-i are. cred ca s-au obisnuit sa scrie presa vara despre transferurile minune de la real, si acuma, daca nu au champion's league, si poate nici campionatul, macar sa apara si ei cu ceva.

Edgar
20th June 2003, 11:55
Apropo de limitarea numarului de straini intr-o echipa: acum cativa ani, cand Vialli antrena Chelsea, a inceput un meci de campionat cu un "11" in care nu gaseai picior de englez. Prin minutul 60 (parca) a fost introdus Dennis Wise. A fost o super-caterinca in presa din Anglia. Nu ai cum sa obtii rezultate la nivel de reprezentativa, daca nu ai de unde sa alegi jucatori care joaca in mod constant. Plus ca promovarea tinerilor e in pioneze. E si logic la urma urmei: de ce sa te chinui sa-l cresti sau sa-l cumperi de la o echipa dintr-o divizie inferioara, cand poti bine merci sa cumperi un nigerian/camerunez/sarb/brazilian si lista poate continua. La scara mai mica, aceeasi situatie e in Romania. Cartu chiar spunea ca decat sa cumpere jucatori romani, mai bine aduce straini pe gratis, sau oricum, mult mai ieftini decat "vedetele" din Divizia A.

baubau
20th June 2003, 13:13
Pana la urma Real vrea sa scoata mai multi banii din tricouri de pe urma lui Beckham...
Am o impresie ca Beckham o sa stea la o partida de ceai pe banca de rezerve cu McManaman :P

Visu
25th June 2003, 01:16
Eu cred ca Beckham se va descurca si inca bine la Real. E mai valoros decat Figo, Morientes, Guti sau Makelele.. dintre titulari.. Are loc in primul 11...

roxana
26th June 2003, 12:31
nu stiu cum e comparat cu figo sau guti, dar la lovituri libere nu e singur... ati vazut golul din ultima etapa al lui roberto carlos

inter
26th June 2003, 13:47
Azi noapte, un post de radio madrilean a dat o stire soc pt. suporterii Realului :Raul va pleca in stagiunea viitoare la Man.Utd, ca urmare a schimbului cu Beckham si Quiroz , lucru confirmat de Ferguson care a spus ca Raul ar fi atacantul potrivit pt. echipa sa :D :D :D :D
este adevarat? sau numai o "bomba" ?
preluat din calciomarcato :yeah: :yeah: :yeah:

realmadrid.com
26th June 2003, 13:50
Raul e crescut la madrid si acolo trebuie sa ramana.Daca pleaca cum spui tu inter atunci perez si valdano sunt mai prosti decat credeam. :evil: Mai bine il dadeau dracu pe Beckham si Quiroz ca nu prea le trebuiau
REAL 4EVER

Ayrton
26th June 2003, 14:39
E adevarat ca a crescut la Madrid, dar la Atletico, de unde a plecat la cand avea vreo 16 ani :D :D :D .

Oricum, o fi suparat baiatu' ca i-au dat afara pe Del Bosque si Hierro...

Sergio
26th June 2003, 15:29
Si in plus ar fi singurul mod sa-si pastreze tricoul cu nr 7 ca la Real,cam greu acum cu atatia pe acolo.Sau poate ia nr 10 daca pleaca Figo. :rolleyes:

Cristi
26th June 2003, 17:10
Beckham va face treaba buna la Real. Este foarte adevarat ca nu prea aveau executanti de lovituri libere (R. Carlos da una din 20). Eu zic ca va ajunge sa faca si faza de aparare, asa cum au ajuns si Zidane si Figo. Ronaldo va deveni si mai eficient acum cu centrarile si pasele lui Bechkam.

Nu cred ca era NEAPARATA nevoie sa il aduca, dar au dat o lovitura de imagine, si-au multumit fanii - ASTA e grija lor. O sa isi recupereze investitia foarte repede.

Acum ca a plecat Hierro (ma asteptam de fapt la asta demult) o sa aduca un fundas central, clar. Probabil chiar Chivu, nu ii vad pe Inter luandu-l in competitie cu Real... astia nu se uita la bani. Mai trebuie sa dispara si Salgado... probabil in iarna sau chiar mai devreme (nu m-ar mira). Nu stiu cine ar putea sa il inlocuiasca... eu as lua un fundas italian. Sau pe Contra :). Daca pleaca si Makelele le va fi neaparat necesar un mijlocas defensiv.

ovidiudod
26th June 2003, 21:06
Azi Valdano i-a spus reprezentantului lui Machester, care a venit la Madrid, ca nici nu vrea sa discute despre subiectul asta.. /nope/
Raul va continua cu numarul 7, Ronaldo va avea numarul 9(Morientes va pleca) iar Beckam va avea numarul 11-insa nnu este oficial, ci numai un zvon. :?
Antrenorul lui Real se numeste Queiroz daca nu stiati, nu cum ziceti voi

Cipangoo
27th June 2003, 09:45
Daca pleaca si Makelele le va fi neaparat necesar un mijlocas defensiv.
nu neaparat. Mi se pare ca au mai multa nevoie de 2 fundasi centrali. Acum nu au nici unul. La inchidere a jucat , si a facut-o bine dupa parerea mea helguera. Si nici guti n-a jucat rau acolo. Da pe mijlocul apararii e bulevard. Nu ca pe margini ar fi mai bine.... :rolleyes:

riva
28th June 2003, 12:27
ce atac ar fi .... nistelroy - raul pfuuuu , ar fi frumos, ka ronaldo si raul nu prea se impaca ei

Dorin
29th June 2003, 09:33
Daca si Raul pleaca de la Real chiar ca nu mai este nimic sfant in fotbalul de azi .Ca doar s-a vorbit de contract pe viata , de iubire eterna pentru club etc.Dar daca si altii zic asta si tot divorteaza nimic nu mai este imposibil !!! :yeah: Dorin

baubau
5th July 2003, 11:57
Cel mai intersant si mai realist asupra transferului lui Beckham mi s-a parut comentariul managerului de la Bayern!(stiti voi,a plecat de la un club serios ca Manchester si a ajuns la circul de la Real ;) )
Iar despre prezentarea lui Beckham la Real ...hai sa fim seriosi...frumos scenariul si pana la urma nu ii sta bine lui "David" in tricoul de la Real e cam largut pentru el :oops: ,oare cum i se poate intampla asa ceva tocmai lui, el pentru care fiecare haina trebuie sa i se potriveasca perfect iar unghiile de la picioare sa fie finute si pudrate pentru a executa cum trebuie o lovitura libera :D :D :D :D :D

DRAGOS
5th July 2003, 12:01
Eu zic ca Beckham a gresit cand a venit la REAL. Prea multe vedete si vezi ca totusi Real nu poate invinge o echipa ca JUVE care nu are prea multe individualitati.

FORZA JUVE!!!!!! :yeah:

inter
5th July 2003, 12:02
mda chestia aia cu "specialistii" care au spus ca unghiile de la picioare au un rol important in lovirea mingii, m-a facut sa cad pe spate :evil: :evil:
pana la urma o sa spuna ca si suvitele de par au o influenta decisiva la loviturile de cap :drak: :drak: :drak: :drak:

baubau
5th July 2003, 12:20
inter super aia cu suvitele :D :D :D ce se intampla oare daca revine la periuta? :D Sa nu mai discuatam despre parfumul care l-a avut la mondiale si a impresionat pe nush ce jucator dupa un meci...sa vezi ce o sa zica Luis Enrique dupa un meci cu Real "Mda..am avut sansa dar din pacate am ramas profund marcat de ambianta creata de Becks si nu m-am mai putut concenta"

realmadrid.com
5th July 2003, 21:52
Va las sa cititi istoria realului luata de realmadrid.com

realmadrid.com
5th July 2003, 21:53
In 6 martie 1902, s-a legalizat dupa doi ani de existenta, o echipa sub conducerea lui Juan Padros Rubio cu numele "Madrid Foot Ball Club". S-a hotarit ca echipamentul purtat sa-l imite pe cel al echipei "London Corinthians":tricouri si sorturi albe, jambiere albastre. Stema avea o dunga violeta. Primul antrenor al echipei a fost Arthur Johnson. In aprilie citiva membrii ai consiliului director au cerut primarului Madridului organizarea unui turneu in onoarea regelui Alfonso al XIII-lea. Acest turneu avea sa devina prima CUPA a REGELUI. In 13 mai 1902 a avut loc primul meci intre Real si Barcelona. Ultimii au cistigat cu 3-1 avind un lot mult mai experimentat cu multi jucatori straini. In ianuarie 1904 Real fuzioneaza cu Moderno, Amicale si Moncloa. Prima Cupa a Spaniei o cistiga in 16 aprilie 1905 intr-un meci pe care l-a cistigat cu 1-0 in dauna formatiei Athletic Bilbao. Cu ocazia vizitei presedintelui Frantei in Spania, in 23 octombrie 1905 are loc primul meci international al lui Real. Meciul s-a incheiat la egalitate 1-1 cu Gallia Sport din Paris. In 30 martie 1907 Real devine prima echipa care cucereste de 3 ori consecutiv Cupa Spaniei trofeul intrind astfel in posesia clubului.

In 31 octombrie 1912 este inaugaurat stadionul "O'Donnell". Acesta e proprietatea lui Laureano Garcia Comiso care il inchiria cu 1000 pesetas pe luna.

In acelasi an a inceput sa joace la Real Madrid, ca atacant, Santiago Bernabeu.
In 29 iunie 1920 regele Spaniei da clubului numele Real(regesc).

In 17 mai 1924 este inaugurat noul stadion, Chamartin, cu ocazia unui meci impotriva lui Newcastle.

In 1932 castiga pentru prima data campionatul Spaniei.Dupa Razboiul Civil, in 1939 clubul este reorganizat de Pedro Parages. In timpul razboiului terenul a fost folosit ca inchisoare.
In 15 septembrie 1943 Santiago Bernabeu este votat in unanimitate presedinte al gruparii. In 22 iunie 1944 este cumparat terenul care va fi folosit pentru construirea unui nou stadion.
In 1947 este cucerita o noua cupa a Spaniei. Trofeul este donat de catre sotia presedintelui Argentinei, Eva Duarte Peron.
In 14 decembrie 1947 este inaugurat noul stadion. Acesta este considerat de presa straina ca fiind cel mai bun din Europa.
In 1948 Santiago Bernabeu este numit presedinte de onoare al lui Real.
In 1 septembrie 1950 apare primul numar al revistei suporterilor cu numele "Buletin de informare". Acesta se va transforma peste 40 de ani in "Real Madrid Magazine".

In 1953 este adus la Real Madrid Alfredo di Stefano considerat cel mai mare jucator de pina atunci. In 1954 cucereste titlul de campioana a Spaniei pentru Real dupa 21 de ani, inscriind 29 de goluri.

In 4 ianuarie 1955, dupa o decizie in unanimitate numele stadionului este schimbat in "Santiago Bernabeu".
In 13 iunie 1956 Real cucereste prima cupa a campionilor europeni dupa un meci pe care l-a cistigat cu 4-3 impotriva unei echipe care ii avea in componenta pe Kopa, Fontaine, Vincent.
In 1957 si 1958 cucereste din nou Cupa Campionilor, impotriva Fiorentinei si respectiv Milanului.In 1960 cucerste a V-a Cupa a Campionilor. De data aceasta invinsii sunt Eintracht Frankfurt cu 7 la 3.
In 10 august 1963 di Stefano este rapit de o gherila din Venezuela. Din fericire este eliberat dupa citeva zile.
In 1966 cucereste din nou Cupa Campionilor in dauna formatiei Partizan din Belgrad. In acea vreme se vorbea doar despre Beatles si Real Madrid.

Pe 2 iunie 1978 moare Santiago Bernabeu dupa ce a fost in preajma lui Real inca din 1900 si presedinte timp de 35 de ani.

In august 1979 are loc un turneu in memoria lui Santiago Bernabeu. Participa cele mai bune echipe din Europa: Milan, Bayern Munchen, Ajax si Real Madrid.
In 14 februarie 1984 isi incepe cariera la Real tinarul jucator Emilio Butragueno, o adevarata legenda a clubului care in meciul de debut a inscris 2 goluri. In acelasi an este adus la lot si Michel.
In 1985 Real cucereste prima Cupa UEFA.
In 1990 Real cucereste pentru a doua oara de 5 ori consecutiv titlul in Spania si stabileste un record greu de batut:107 goluri in 38 de meciuri.
In 7 mai 1994 dupa lucrarile de marire a capacitatii stadionului 110.000 de oameni au venit sa asiste la meciul dintre Real si Barcelona.
In 1 iunie 1997 sub conducerea lui Fabio Capello si cu jucatori ca Seedorf, Suker, Roberto Carlos, Mijatovic, Hierro, Raul Real joaca cel de-al 2000-lea meci in liga impotriva Extremadurei pe care o invinge cu 5-0.
In 12 ianuarie 1998 Real Madrid primeste din partea FIFA titlul de cel mai bun club din istorie.
In 20 mai cucereste al VII-lea titlu de campioana a Europei impotriva lui Juventus Torino.
In 2000 cucereste cea de-a VIII-a cupa iar apoi in anul centenarului(2002) pe cea de-a IX-a.
In 2000 este transferat de la Barcelona Luis Figo care cucereste in 2001 balonul de Aur. Tot in 2001 este adus Zinedine Zidane, pentru ca in 2002 sa fie adus si Ronaldo.

realmadrid.com
5th July 2003, 21:57
Palmares




Campionatul Spaniei
1932 1933 1954 1955 1957 1958 1961 1962 1963 1964 1965 1967 1968 1969 1972 1975 1976 1978 1979 1980 1986 1987 1988 1989 1990 1995 1997 2001 2003

X 29

Cupa Spaniei
1905 1906 1907 1908 1917 1934 1936 1946 1947 1962 1970 1974 1975 1980 1982 1989 1993

X 17

Supercupa Spaniei
1988 1989 1990 1993 1997 2001


X 6

Cupa UEFA
1985 1986


X 2

Cupa Campionilor
1956 1957 1958 1959 1960 1966 1998 2000 2002


X 9


Supercupa Europei
2002

X 1

Cupa Intercontinentala
1960 1998 2002


X 3

realmadrid.com
5th July 2003, 21:58
De la "Hipodromo" la Santiago Bernabeu

De la infiintare si pina in 1910 Real(!!de fapt pina in 1920 se numea Fotbal Club Madrid!!) a jucat pe diferite stadioane, cel mai cunoscut fiind "Hipodromo"(stadionul pe care s-au jucat primele Cupe ale Spaniei).

Incepind din 1910 clubul a inchiriat stadionul O'Donnell. Terenul de joc era de pamint. Pina in 1912 cind a avut loc meciul inaugural s-a facut un gard din lemn si s-au montat 216 scaune.

Din aprilie 1923 echipa a jucat timp de un an pe un stadion nou, Ciudad Lineal, cu o suprafata de iarba si capacitate de 8000 de locuri.

In 17 mai 1924 cu ocazia meciului Real Madrid-Newcastle United (scor final 3-2)s-a inaugurat stadionul Chamartin, care a fost primul stadion proprietate a clubului. Pe acest stadion care putea gazdui 22.500 de fani, Real a cistigat in 1932 primul campionat al Spaniei.

Sub conducerea lui Santiago Bernabeu, ales presedinte in 1943, in data de 22 iunie 1944 a fost cumparat terenul pe care avea sa fie construit cel mai modern stadion din acea vreme. Stadionul s-a numit La Castellana si a fost inaugurat in 14 decembrie 1947 cu ocazia meciului contra echipei portugheze Os Belenenses cistigat cu 3-1 de Real. Stadionul avea sa-si schimbe numele in Santiago Bernabeu in 1955 si avea initial avea o capacitate de 75.432 de locuri.


In 1953 stadionul avea sa fie marit cu un al 3-lea amfiteatru numit "gallinero"("la cucurigu"). In perioada de aur 1956-1960 in care Realul a cistigat de 5 ori Cupa Campionilor meciurile erau urmarite de 120.000 de oameni. Pe acest stadion Spania a cistigat singurul titlu de Campioana a Europei in 1964 contra URSS-ului.

In 1980 fatada si accesul pe stadion au fost modificate fiind adaugat si un acoperis partial. In 1992 au fost construite si cele 4 turnuri din colturile stadionului. Capacitatea stadionului era de 106.000 locuri.

In urma hotaririi UEFA ca toate locurile sa fie pe scaune incepind cu 1999 stadionul are o capacitate de 75.000 de locuri.In zilele noastre stadionul arata asa:


Are o capacitate de 74.309 locuri cu o dimensiune de 106x70metri si se afla pe Concha Espina s/n - 28036.Suprafata de joc are urmatoarea componenta:


Pe viitor se doreste construirea unui stadion la aproximativ 5 km de Bernabeu si a unei baze de forma:

realmadrid.com
5th July 2003, 22:02
Acuma fara suparare cine mai are o istorie cum are Real Madrid :?

REAL 4EVER

seby
6th July 2003, 15:06
Vad ca mi-ai urmat sfatul. Foarte bine, ai facut bine acest subiect si-ai pus informatii interesante.

realmadrid.com
6th July 2003, 16:41
merci seby sper sa va placa cel putin suporterilor acestui club :happy

inter
16th July 2003, 14:26
Chelsea a oferit 100 mil.eu azi pt.el :shock: :shock: :shock:

Dorin
16th July 2003, 17:51
E parodie !!! Cine are atitia bani pentru un fotbalist ????Ca doar nu e terminator 3 !!!! Si nici atunci .Cind ii trag mafiotii glontul ala in cap ??? :yeah: Dorin

Dorin
2nd August 2003, 23:37
Am constatat lipsa un subiect pe aceasta tema in acelasi timp ce echipa revine in comentarii peste tot .Si isteria cu Beckham e totala .Oricum primul meci al lui Beckham a mers destul de bine si Real a batut cu 4- 0 o selectionata chineza .Rezervele au dat golurile ca vedetele au dat mai mult autografe.... :yeah: Dorinhttp://www1.realmadrid.com/web_realmadrid/mmedia/000/000/034/086.jpg

Dorin
4th August 2003, 09:43
Turneul de pregatire din China este isterie ! Mii de spectatori la antrenamente si vinatoare de autografe uluitoare .Si chinezoaice lesinate de emotie si excitare . :yeah: Dorin

roxana
4th August 2003, 11:16
ieri pe euronews aratau imagini si au spus ca "the circus moves to..." cam asta au facut. se duc chinezii ca la circ.

Edgar
4th August 2003, 12:56
http://www.onlinesport.ro/Forum/viewtopic.php?t=748

Dorin
4th August 2003, 13:41
E bine ca esti atent si descoperi topice cu teme asemanatoare deja deschise .Nu se pot deocamdata unii dar se poate intimpla asta in viitor.Administratorul lucreaza pe asta .Eu am propus ca teme mai vechi sa fie sterse dar nici asta nu s-a aprobat .Riscul de a repeta ramine... :yeah: Dorin

inter
5th August 2003, 16:13
Real - FC Tokyo 3-0 cu Beckham inscriind primul gol din 11 m, iar Ronaldo pe ultimul :thinkso:

Dorin
5th August 2003, 16:48
E o greseala tehnica .Forumul a fost mutat aici gresit dar vadim fixeaza asta . :yeah: Dorin

inter
5th August 2003, 18:57
Helguera declara ca Samuel (Roma) este imperios necesar pt. defensiva echipei madrilene :thinkso: , in ciuda declaratiilor gruparii romane care spun ca acesta e netransferabil /nope/
in acelasi timp, madrilenii cer pe Morientes 12 mil.eu, lucru considerat exagerat de Roma :P
Oare ce se va intampla? 8)

realmadrid.com
10th August 2003, 11:24
Spre4 dezamagirea mea pe forum sunt numai fani ai lui Inter, Milan ,Juve cam astea din italia :( .Putini sunt care simpatizeaza Realul. In privinta turneului asiatic io nu prea sunt de acord, iata si parerea mea: Madrileni si toate echipele euroipene care se duc acolo se duc pt bani, pt ca fotbal acolo nu e. Deci nu poti sa zici ca isi verifica echipa sa vada cum juaca. Poate sai bata paia acolo cu 5-0 dar cand revin in europoa treaba se schimba.Puteau si ei sa juace cu echipele mari din europa. Parerea mea

REAL 4EVER

inter
12th August 2003, 09:41
Ionutz, predomina suporterii italienelor pt. ca ei posteaza, probabil ca suporterii lui Real ...... doar citesc :thinkso:

realmadrid.com
15th August 2003, 00:37
Inter fara suparare dar daca ieu postez cei care o sa scrie o sa fie cei care imi vor critica echipa favorita. Asa sa intamplat mereu cand am deschis un forum pe tema aceasta

REAL 4EVER

inter
19th August 2003, 18:35
Zidane, critica turneul facut de Real in Asia considerand ca nu s-au putut face antrenamente intense :happy

realmadrid.com
19th August 2003, 23:38
Aici ai dreptate ai vazut ce meci de kkt au facut cu valencia.Cel mai prost jucator a fost Beckham!!!

REAL 4EVER

MaPaX
28th August 2003, 18:57
Grupa F: Real Madrid, FC Porto, Marseille si Partizan Belgrad.

realmadrid.com
31st August 2003, 01:31
Sunt chiar f. dezamagit doarece grupa lui real este chiar prea simpla si nu prea cred ca meciurile lor or sa fie pe pro tv :( . Beckham a inceput formidabil pt real cu un gol in supercupa si alt gol astazi seara impotriva lui betis. meci pe care l-au castigat cu 2-1

REAL 4EVER

ady_azzuro
31st August 2003, 19:09
cu marseille s-ar putea sa-l dea desi cred ca meciurile ale lui chelsea si besiktas cor tine capul de afisi.
E mai bine de mine ca o sa am mai multe optiuni :D :D :D .
Voi vedea 3 meciuri deodata din CL intr-o zi ,
O sa am de une alege :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Edgar
1st September 2003, 04:13
Morientes a fost imprumutat pentru un an la AS Monaco, pentru a-l inlocui pe Nonda, accidentat pentru tot sezonul in meciul cu PSG.

realmadrid.com
1st September 2003, 15:49
Da dar oricum dupa venirea lui beckham la reau sigur nu mai avea nici o sansa sa joace

REAL 4EVER

ady_azzuro
1st September 2003, 15:53
oricum morinetes a atacant iar becks e mijloc.
nu vad nici o legatura.
oricum e iesit din forma.
ronaldo & raul este atacul fixat al realului.
portillio rezerva, mai intra si guti.
morientes era in + , este explicabil loanul la as monaco :thinkso: :thinkso: :thinkso:

ovidiudod
1st September 2003, 16:35
Nu stiu la ce s-au gandit conducatorii lui Real toata vara. Au vandut 2 mijlocasi defensivi(Flavio si Makelele) si n-au adus nici unul. Singurul mijlocas defensiv din lot(?)este cambiasso. Restul n-au nici o treaba cu acest post. Sa-l pui pe beckam sa joace mijlocas defensiv este o absuditate si rezultatul va fi cel de la Valencia. beckam cel mai prost jucator de pe teren.
La fundasi centrali la fel;exista doar 3 in lot, helguera ,Pavon si ruben care inca n-a jucat 5 meciuri intregi ptr. real. s-a accidentat pavon si l-au pus fundas central pe Raul Bravo care nu joaca bine nici pe postul lui.
Maine joaca cu valladolid. N-au decat 15 jucatori disponibili. roberto Carlos, Ronaldo si cambiaso sunt la nationale. Guti este accidentat. Si tot asa...
Deci avea dreptate becali cand spunea ca Steaua e realul Romaniei. Anul trecut nu erau decat 3 atacanti la steaua si nici un fundas stanga.

Edgar
1st September 2003, 17:23
Flavio nu a fost vandut. E imprumutat la Borussia Dortmund.

ovidiudod
1st September 2003, 17:58
Ai dreptate Edgar, Flavio este imptumutat la Borussia, dar ce folos? realul tot nu se poate folosi de el pana in 2004.

realmadrid.com
1st September 2003, 21:14
Si ce se va intampla anul acesta ???,dupa parerea mea la fel ca anul trecut realul vor parasi CL daca pica cu italieni pt ca nu au aparare. Lau dat pe Hierro afara dar au avut dreptate dar puteau sa se gandeasca la altul. Cred ca lear trebui vreo 3 chivu sau alti aparatori buni ca sa scape de criza asta in aparare :yeah:

REAL 4EVER

realmadrid.com
2nd September 2003, 12:54
Clasamentul mondial al cluburilor realizat de IFFHS ne informeaza anume ca - I-AC Milan
- II-Celtic G.
-III-Real Madrid.
Hai laso-ncolo de treaba pai si Celtic Glasgow ia luat pe real paim ce mare performante au facut aia anul asta

REAL 4EVER

Edgar
2nd September 2003, 13:31
E simplu: 4 victorii din 4 posibile in CL. Asta inseamna 4*14=56 de puncte. Sunt neinvinsi in prima liga scotiana - au mai facut si acolo niste puncte. Avantajul lor a fost ca au jucat 2 tururi preliminare in CL si cum au batut tot, au facut multe puncte. Ei erau pe 9 inainte si daca nu ar fi jucat in CL, ar fi avut 232,5 puncte si ar fi fost pe 12.

realmadrid.com
3rd September 2003, 14:03
Real Madrid a incheiat partida din deplasare cu Villarreal la egalitate 1-1 iar R. Sociedad si Barcelona au terminat meciul tot 1-1 singuri care au invins au fost Valencia in deplasare

REAL 4EVER

realc
3rd September 2003, 22:39
Da doar egal insa Villiareal au o echipa ffoarte puternica si alte echipe nu vor mai lua puncte de acolo. In grupele UCL cred ca Realul va face un record anul asta si va termina cu 6 victrorii din 6!
Poa sa fie milan,juve,manutd,roma dar legenda fotbalistica este tot pe bernabeu si va ramene acolo 4 ever! :)
ma bucur ca etsi fan real ca si mine si tine-o tot asa!
we are the best!
De unde esti madrilenule?
Bye

realmadrid.com
4th September 2003, 10:52
DA dar cred ca pe forumul asta decat eu tu si ovidiu sunt fani real in rest numai milan ,inter ,juve. Am inteles ca si zidane si becKham sau accidentat in meciul cu villarreal iar zidane nu va juca in meciurile de calificare la euro 04 , becKham am inteles ca se va recupera

REAL 4EVER

Dorin
4th September 2003, 11:39
Nu este nevoie sa fii suporter al lui Real ca sa scrii aici .Se gaseste oricind ceva de comentat si pentru oricine .Problema lor actuala este ca multi sint deja blazati iar tinerii sint timorati de valoarea stelelor din echipa ! :yeah: Dorin

inter
4th September 2003, 11:43
Ionutz , sincer ce crezi mai luati titlul anul asta?

Dorin
4th September 2003, 11:50
Nu sint Ionutz dar raspund la intrebarea lui Inter : Real este totdeauna cea mai mare favorita la titlu si in alt caz de alt campion este doar mare surpriza si nu valoare mai mare !!! :yeah: Dorin

inter
4th September 2003, 12:25
Razboi intre Inter si Real :D
V-am denuntat la Fifa pt. ca nu ati platit inca cele 10 mil.eu de la transferul lui Ronaldo :evil: :evil:
Iata ca Realul nu sta pe roze :drak: :drak: :drak: :drak:

realmadrid.com
4th September 2003, 14:34
Pt mine oricum real e favorita si in primera si in CL. Ce o sa faca fifa o sai puna sa plateasca cele 10 mil alceva ce si oricum "razboiul" asta se va termina curand pt 100% au 10 mil pt transferul lui ronaldo, sau daca nu cine stie ii sponsorizeaza Juan Carlos :P

REAL 4EVER

realc
5th September 2003, 21:06
... Viva MADRID ... Adelante REAL ...

DREAM TEAM
Casillas
Salgado Carlos
Pavon Helguera


Beckham Tena Zizou Figo

Raul
Ronaldo

Ionutz: O intrebare! Cand o sa aiba cei de la inter sau milan aceasta echipa? Itzi raspund tot eu: NEVER! :yeah:
Suntem cei mai buni!
Stie cineva un fan club REAL in Romania?

By By

realmadrid.com
5th September 2003, 21:16
Bai frate dar ce e cu mesajul ala de mai sus ??? Stergel naibi pana n-ul vede inter. Echipa oi fi io fan madrilean dar apararea aia este de kkt cu exceptia lui r. carlos . O echipa de o valoare asa ca a realului nu vor avea italieni in veci dar problema este neintelegerea in echipa adica la ce nume auzi acolo ar trebui sa treaca de toti la scor. Daca s-ar sincroniza bine si apararea sar rezolva dupa mine ar deveni invincibili

Tudose
5th September 2003, 21:44
Incepand de anul viitor, UEFA cere garantii financiare tuturor cluburilor participante in Cupele Europene. Asta la propunerea echipelor germane, care se plang de faptul ca ele se lupta mereu sa aiba o situatie contabila sanatoasa, iar altii fac transferuri fara acoperire.

realmadrid.com
5th September 2003, 21:48
Dar ce crezi ca real sunt roma ??? sa nu prezinte garantiilestai linistit ca pt. real nu va fi o problema

realmadrid.com
6th September 2003, 17:20
Mie imi pare asta manarie cu garantiile. Io cred ca germani sau speriat pt nr mare de echipe "sarace" care sunt in CL bine sarace in comparatie cu real, bayern, juve, m. united. Cred ca borusia si alti din germania se sperie de faptul ca echipe din grecia ( 3 anul asta in CL) turcia (2 ) si altele ati vazut fc bruge iau scos pe borusia plus alte echipe slabe. Logic ca prin introducerea garantiilor echipele sarace nu vor avea de unde sa le ia. In concluzie cred ca echipele din germania vor sa dea la o parte echipele din est pt ca vad ca nu prea mai ie loc si pt ei. :yeah:

Tudose
8th September 2003, 12:41
Actiunea germanilor pare indreptata mai mult contra echipelor spaniole. Cel putin asa rezulta din declaratia lui Rummenigge. In fond, daca fotbalul e o afacere, si registrele contabile trebuie sa fie in regula, nu?

realmadrid.com
8th September 2003, 12:55
Pai da d echipele spaniole au de unde sa prezinte garantiile cel putin real sigur dar nu poti spune acelasi lucru si despre estici

inter
8th September 2003, 13:06
actiunea lui Bayer M. a fost generata in urma transferului lui Maakay, cand au avut niste "conflicte financiare" cu cei de la Deportivo :thinkso:

realmadrid.com
8th September 2003, 13:25
Ba cum o fi dar oricum este o prostie, ma si e adevarat cu jucatori pe care ii vrea chelsea de la juve si inter ?????????????????????????

inter
8th September 2003, 13:31
:happy , dar sa vedem ce se va concretiza :thinkso:

realmadrid.com
8th September 2003, 13:42
Din partea mea sper sa ii ia pt ca o sa-si intareasaca apararea si cu o aparare italiana vor fi greu de invins de catre m. united si arsenal. :yeah:

Tudose
8th September 2003, 21:50
Germanii (in speta Bayern Munchen, prin vocea lui Rummenigge si a lui Hoeness) au atacat pe fata cluburile spaniole. Ei au afirmat ca, in Germania, prima preocupare este o situatie financiara sanatoasa, iar echipele din Spania nici nu ar fi putut fi inscrise in campionat din cauza datoriilor, daca ar fi evoluat in Bundesliga.
Presa iberica a catalogat imediat: "E invidie!". Probabil ca adevarul e undeva la mijloc.

realmadrid.com
9th September 2003, 19:11
Poate adevarul e undeva la mijloc dar parearea mea este aceiasi ca a presei iberice. Vedem noi anul asta in CL care e adevarul , Bayern sau Real care vor ajunge mai sus. Anul asta oricum spania are mai multe echipe in CL decat germania. Si cum faza a doua a fost eliminata crd ca vom vedea surprize. Favorite oricum mie mi se pare ca sunt M. United, Real, AC Milan si Juventus, poate in catva ani dupa ce Abramovich mai baga niste bani si Chelsea :yeah:

realmadrid.com
11th September 2003, 21:14
Echipele Real Madrid /Spania/ si River Plate /Argentina/ vor disputa un meci amical in onoarea legendarului jucator argentinian Afredo Di Stefano, care a evoluat pentru ambele cluburi.

Partida va avea loc pe 23 septembrie, pe arena "Santiago Bernabeu" din Madrid, si va marca implinirea a 50 de ani de la debutul lui Di Stefano sub culorile clubului din capitala Spaniei. Un adevarat meci in onoarea unui adevarat jucator Alfredo Di Stefano :worship:

Dorin
12th September 2003, 20:41
Beckham isi lanseaza cartea autobiografica !!!!(Nu o cumpar...) :yeah: Dorin

realmadrid.com
13th September 2003, 20:31
La tine da da la noi nu crd ca apare, si oricum fac la fel ca tine :P

ovidiudod
14th September 2003, 18:20
aseara real-valladolid 7-2. Ce meci?! Putea sa le dea 20. Raul a reusit trei goluri superbe.
Primul a fost la o centrare a lui Figo cand a impins mingea cu umarul in poarta de la 11 metrii.
Al doilea un lob de la 14 metrii lateral stanga.
La al treilea gol a driblat portarl si a bagat mingea in poarta cu calcaiul.
A dat si Zidane unnul. A primit o pase de 40 de metrii de la Beckam si fara ca mingea sa cada, a trimis un voleu direct in ate. Golul asta seamana cu golul din finala CL cu bayer L.
Au mai inscris Figo si R9 adica Ronaldo.
Noroc cu meciul asta ca am mai uitat si eu de meciul cu hotul de Mayer. :thinkso:

realmadrid.com
16th September 2003, 21:24
Un adevarat meci pt o adevarata echipa!!!!!!!!!!!!!!!!. Raul este pur si simplu cel mai bun, nu cred ca un atacant din italia joaca mai bine ca acest jucator de marca :yeah:

realmadrid.com
18th September 2003, 21:07
Marti un meci de vis pe Bernabeu un start culminant 4-2 cu Marseille
Golurii Roberto Carlos, Ronaldo X2 , Figo penalty. Anul asta este randul Madridului si a Spaniei sa Primeasca trofeul Champions League pt. a 10 oara :yeah:

inter
20th September 2003, 13:05
aseara, hotii i-au spart casa lui Figo, furandu-i mai multe lucruri de valoare :thinkso:

realmadrid.com
20th September 2003, 20:21
Lasa sa mai dea si la altii :D :D :D

realmadrid.com
20th September 2003, 20:28
Echipa spaniola de fotbal Real Madrid este principala favorita la castigarea editiei din acest an a Ligii Campionilor, crede presedintele consiliului de administratie al clubului Bayern Munchen, Franz Beckenbauer.

"Am vazut jocul prestat de Real Madrid in intalnirea cu Olympique Marseille si am fost entuziasmat. Madrilenii practica un fotbal venit parca din alta galaxie", a precizat "Kaiserul".

ovidiudod
22nd September 2003, 17:16
Aseara real a castigat cu 3-1 la malaga. Goluri Ronaldo(de ziua lui), Beckam(in urma unei lovituri libere) si Guti.

realmadrid.com
22nd September 2003, 20:42
Nu am vazut meciul nici nu am avut cum dar imi pare bine pt. victoria galacticilor. Sa inteleg ca daca a jucat guti nu a jucat raul , dar oricum victorie ce mai conteaza :yeah:

ovidiudod
22nd September 2003, 22:39
Raul a jucat dar s-a accidentat in min 36.

beckam a jucat super. A dat un gol, marca casei.

Problema e in aparare. Continua sa primeasca goluri.

Ayala nu mai vrea sa joace la Valencia pentru ca sa vina la real

realmadrid.com
23rd September 2003, 20:05
Da ar fi bine pacat totusi de raul :(

ovidiudod
24th September 2003, 17:27
S-ar putea sa-si revina pana duminica cand va juca pe mestalla

madridIZA
26th September 2003, 23:19
Real vor castiga ceva anul asta, sper eu, dar ma ingrijoreaza chestia cu fundasul central. Atzi mai auzit ceva zvonuri?
Iza :shock:

realmadrid.com
28th September 2003, 17:01
Se pare ca nu sia revenit si cu ronaldo singur nu prea au mai facut nimic, sau cel putin apararea aia si antrenorul lor nu au ce cauta la o echipa cu un asemene nume. Dupa cum am mai zis daca ar fi facut cum am zis eu poate ar fi fost mai bine adica sa nu il aduca pe bechkam dar cu bani aia sal aduca pe chivu si alt aparator bun. Meciul de aseara a spus totul real se bazeaza pe atac iar cand acesta nu merge ca aseara nici victorile nu vin, dar asta e conducerea realului. Imi pare rau sa recunosc dar cu meciuri ca alea in CL nu au nici o sansa sa castige mai ales in fata italienilor dar repet daca vor juca asa daca vor juca cum au jucat cu Manchester nu se stie :yeah:

ovidiudod
29th September 2003, 17:37
Ionutz se pare ca esti mai bun ca Valdano. Esti sigur ca ar fi fost mai bun?

Il cunosti cumva pe Queiroz de zici ca nu e bun?

realmadrid.com
30th September 2003, 22:13
Doamne ce antrenor cand a dat de valencia sa vazut marea aparare. Inteleg ca iti place sa vezi multe goluri ca si mine dar vreau sa le dea real nu sa le primeasca, iar cu o aparare ca asta ia mai multe decat da :(

realmadrid.com
1st October 2003, 21:41
Aceasta este linia de start a Realului in meciul cu Porto

1 Casillas
2 Míchel Salgado
3 Roberto Carlos
5 Zidane
6 Helguera
9 Ronaldo
10 Figo
14 Guti
15 Raúl Bravo
21 Solari
22 Pavón

Rezerve

25 César Sánchez
7 Raúl
11 Portillo
19 Cambiasso
27 Núñez
31 Jordi
33 Mejía

realmadrid.com
2nd October 2003, 20:36
Se pare ca Real este maestra in reveniri pt ca iar a revenit de la 1-0 si pana la urma sa terminat 1-3. Goluri Helguera, Solari, Zidane :yeah:

madridIZA
3rd October 2003, 21:22
eu chiar am incredere in Queiroz, dar conducerea Realului e NEBUNA! I want Chivu, Mexes, Metzelder sau Gallas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sa nu mai vorbesc de Cannavaro :love: sau Nesta :love: la care chiar ca nu mai indraznesc sa visez...
Iza

realmadrid.com
3rd October 2003, 22:30
Si eu visez la ce ai zis tu acolo dar nu si perez si valdano pe care ovidiu ii ridica in slavi. Se pare ca sau inspirat de la galata cand lau dat afara pe del bosque pt. ca numai aia au facut tampenia sa il dea afara pe lucescu si sa aduca un prost in locul lui :yeah:

realmadrid.com
5th October 2003, 20:48
0-0 la pauza cu espanyol. Domina jocul dar tot ce fac sunt centrari si driblinguri . Mai sunt 45 min. :D

MaPaX
6th October 2003, 18:00
2 - REAL MADRID: Casillas; Salgado, Pavón, Helguera, Roberto Carlos; Beckham (Cambiasso, 87), Guti, Figo, Zidane (Solari, min. 87); Raúl and Ronaldo (Portillo, min. 87).
1 - ESPANYOL: Lemmens; Tayfun (Velamazán, min. 68), Jarque, Domoraud, Carlos García, David García; Bastia (Oscar, min. 78), Morales (Alex, min. 70), Wome, Maxi; Raúl Molina.
REFEREE: Miguel Pérez Lasa, Basque Referee Association. Yellow cards to Carlos García, Raúl, Zidane, Salgado and Javier Clemente, Espanyol coach. Wome was sent off.
GOALS:
1-0: Min. 51: Great pass from Salgado to Raúl, who turns around in the area and sends it to Ronaldo.
2-0: Min. 82: Ronaldo, header, from Beckham’s pass
2-1: : Min. 92: Alex hit the net by a few inches.
OTHER FACTS: Santiago Bernabéu Stadium, almost full. Liga Matchday 6. Mild weather and field of play in excellent conditions.
www.realmadrid.com

madridIZA
7th October 2003, 16:21
Ba, voi unde vedetzi Primera? O transmite cineva?
Iza

madridIZA
7th October 2003, 16:24
Valdano si Perez....hmmmm...niste ipocritzi..... perez=demiurg....chiar se crede demiurg! IPOCRITU DE PEREZ!!!! Saraku del Bosque!
Iza

ovidiudod
7th October 2003, 17:04
Valdano si Perez....hmmmm...niste ipocritzi..... perez=demiurg....chiar se crede demiurg! IPOCRITU DE PEREZ!!!! Saraku del Bosque!
Iza

Aminteste-ti ce echipa era real madrid inainte sa vina perez.

Casillas, Pavon, Figo, Beckam, Zidane, Ronaldo, Portillo, Cambiasso...sunt doar cativa jucatori adusi in era perez.

Del Bosque e antrenor? Faceau jucatorii ce vroiau pe vremea lui.

sistemul de pavones si zidanes crezi ca e prost?

realmadrid.com
8th October 2003, 18:42
tv sport transmite primera . Real a castigat meciul cu espanyol si meciul din cupa spaniei. Aparare este varza in continoare :(

MATRIX98
8th October 2003, 21:13
am vazut aseara meciul in copa del rey ,a castigat realul dar destul de chinuit in fata amatorilor alora...am fost la valencia-real acum 2 etape , nu ati miscat , aveti apararea varza...sper sa o tineti asa in continuare :;)) madridIZA observ ca mai mult iti doresti sa vina la real jucatori precum cannavaro si nesta, barbati care arata bine fizic dar nu mai sunt in forma care i-a consacrat , decat sa vina chivu (si totusi se zice ca arata si el bine) . Forza Barça!!!

realc
8th October 2003, 21:44
Ba fratele meu ... tu mai dute-n p*** mea cu as roma si cu barca ta cu tot ca nu veti ajunge niciodata la 9 cupe ale campionilor si ce mai pui ca anu asta o sa fie a 10-a :D
Ionutz... REAL 4EVER...!
Lasa ca si apararea o sa mai creasca in valoare de la un meci la altul si sa fii sigur ca UCL va fi din nou pe Bernabeu(...ca de obicei!) asa ca stai flexat... suntem cei mai buni de pe GLOB! 8)

ieppy
8th October 2003, 23:41
Ba fratele meu...... linisteste-te baiatule ca se pare ca e grava boala ta. Ai venit tu sa ne dai lectii de fotbal. Real a castigat 9 cupe a campionilor, dar din cate stiu eu a castigat pe primele 4-5 in primii 4-5 ani ai competitiei. Si acum avem alta competitie care se numeste Liga Campionilor unde nu stiu daca ei au castigat-o de cele mai mute ori.

MATRIX98
9th October 2003, 02:38
ieppy sau cum draq ai userul , e tot una cupa campionilor din trecut cu champions league de azi , insa tu nu prea ai ce sa stii m ptr ca banuiesc ca ejti suporterul tipic , care tine si el cu cine e mai bun, fara sa aiba idee de istoria clubului. Pot sa fac pariu ca dintre echipele romanesti tii cu steaua sau cu dinamo . No Comment ! realc uita-te meciurile directe dintre barcelona si real madrid , si o sa vezi atunci diferenta covarsitoare , ca barcelona e net superioara. ca sa nu mai vb ca e cel mai vechi club din spania. Ce sa mai zic de penibilitatea asa zisilor ultrasi ai lu` real ;))))) imi vine sa rad cand ii vad . Respect !!

ieppy
9th October 2003, 13:26
Matrix, tata, stiu ca CL si CCE reprezinta acelasi lucru. Insa sistemul de desfasurare era altul in CCE, unul mai usor zic eu pentru ca erau numai meciuri eliminatorii si exista posibilitatea sa prinzi niste echipe mai slabe pe parcurs. Despre nick-ul meu nu vad unde e problema, ce nu intelegi? Cat despre cat de tipic sunt eu sau nu ramane de vazut. Eu tin cu doua echipe Dinamo si Romania. Restul echipelor din strainatate simpatizez. Nu pot spune ca tin cu echipa anumita pentru ca nu sunt nascut acolo si nu cunosc echipa respectiva de cand sunt mic. Cu Real simpatizez din Spania. Si ma mai interesez de echipele unde joaca romanii si ma bucur cand au rezultate pozitive . Insa cum tu esti un ultras tipic care vede o singura echipa in viata ma indoiesc ca poti sa intelegi ce am spus.

MATRIX98
9th October 2003, 17:54
ieppy in primul rand nu am nimic cu nickul tau doar ca nu mi-l aduceam aminte.In privinta cu CCE si CL , vreau sa te contrazic , nu doar de dragul de a o face stai linistit , ci doar ca am alta opinie. Eu cred ca acum champions league e mult mai usor ptr ca nu joaca doar campioanele cum se intampla inainte ...ajung chiar si echipele de pe locul 4 in grupe .....dar in felul tau si si tu dreptate , poate era mai usor inainte ... Cat despre faptul ca tii cu dinamo in tara si doar simpatizezi realul iti respect parerea ...dar o intrebare , stii istoria lu´ dinamo?? :>>>>> dar despre asta tre sa vb in alta parte ca aici sunt fanii lu´ real :> ...btw , ai grija ca dinamo e echipa ruseasca :>> , una din iubirile lu stalin hihihi :>

realmadrid.com
10th October 2003, 14:12
Bravo realc vad ca lai pus la punct si tu yeppy . Dar el nu stie cum este nu ca doar roma nu prea a luat cam nimic daca nu chiar nimic pt ca oricum nu ma intereseaza . Pacat de chivu il vroiam la real dar mai bine ajungea la INTER decat la voi roma :D :D :D . daca nesta e terminat tu esti terminat pe viata fratioare de fapt scuza-ma mi-ar fi rusine sa fiu prieten ce sa mai zic ruda cu tine .
Intodeauna si pt. Totdeauna REAL 4EVER

MATRIX98
10th October 2003, 16:09
dumitrescule vad ca incepi sa fii din ce in ce mai idiot , tu asta numesti punere la punct ... stii care e problema ta , tu nu tii decat cu echipele cele mai bune , suporterul tipic care tine cu cine castiga , si nu are idee de altceva , cred ca nu cunosti nici un jucator din 94 in jos .Asa ca o curiozitate , vad ca te dai fan inrait real madrid , zi-mi si mie care a fost considerat cel mai bun jucator care a jucat la real , nu care il crezi tu , ce spun statisticile sa vad cat cunosti , si cum se numeste galeria lu Real , si 2,3 brigazi mai reprezentative. Sa auzim de bine !!

realmadrid.com
10th October 2003, 16:38
Si tu ti cu o echipa buna rau :P . Stai sa-ti rasound pe limba ta de io situ martian poate : ******* ** ***** ******** **** ***********
***** ****** ********** ********* , ******* ** *** **** :yeah:

Ai inteles sper da imi pare bine ca ti-am fost de ajutor

realmadrid.com
10th October 2003, 16:59
Acesta e clasamentul in privire la castigarea CL la William Hill
Real Madrid-3
Manchester-6
Juventus-7
Bayern-8
Inter-8
Milan-8
Chelsea-9
Deportivo-16
Lazio-22
Arsenal-25
Deci se pare ca tot real sunt favoriti anul asta in continoare :D :D :D

MATRIX98
10th October 2003, 17:03
dumitrescule inca nu imi raspunsasi la intrebari ... oare din cauza ca nu ai idee?? nu cred , sunt absolut convins ca un suporter asa inrait ca tine cunoaste foarte bine ce te intrebai ...inca mai astept ... ce faci acum ..cauti pe google vr-un site ?? vad ca esti on line ... astept raspuns ...asta daca stii !:))

madridIZA
12th October 2003, 20:00
Matrix, ai dreptate Nesta si Cannavaro arata super (un motiv in plus), dra nici Chivu nu e rau, doar ca Chivu nu cred ca va veni desi il doresc supermult. Cat despre Barca si Real....hai pa, s-a vazut diferenta sezonul trecut....si se va vedea in continuare
Ovidiu draga, Perez a fost bun pana la Ronaldo. Dupa aia l-au orbit banii. Nu zic ca Queiroz nu e bun, dar nu a fost frumos ce i-au facut lui del Bosque dupa 4 sezoane in care a castigat 7 trofee.
Apropo, ce naiba ii sistemul de pavones si zidanes ca tot nu m-am prins.

Iza

realmadrid.com
13th October 2003, 21:43
In privinta lui del bosque nu au avut dreptate dar icu hierro le dau 10 pt decizie. Acum sa aduca unul din care zici tu madidIZA. Ar chiar f. frumos
Matrix de ce sa ma cac pe mine de galeria realului nu am auzit in viata mea poate pt. ca cum zici si tu sunt penibili. Daca esti baiat bun imi zici tu :D
Oricum eu nu am ocazia sa merg pe mestalya sau bernabeu si nu afli dupa net cat afli de la sursa :D

madridIZA
14th October 2003, 16:12
Ce este sistemul de Pavones y Zidanes???? Imi poate explica cineva??? Apropo, am si eu acum TV Sport si sunt superhappy ca o sa vad Primera!!!!

realc
16th October 2003, 18:34
Real Madrid va fi in continuare principala favorita la castigarea UCL pentru ca sunt cei mai buni!
Diferente intre REAL MADRID si Barcelona: peste 20 de puncte in Primera Division anul trecut si asta spune tot... :D

realc
16th October 2003, 18:38
inca ceva:
pentru Mister Matrix: Lazio va da in freza anul asta!
imi pare rau doar de Chivu si Cassano care nu merita sa joace la AS Roma!
ce atacanti mai aveti si voi... :D
Aeroplanul de Montela,
Calul de Delve si
Marele prost Carew! :D
__________
Hala Madrid!

Sachil
18th October 2003, 01:05
Iar Real se pare ca o ia in freza de la Mallorca. :D

realmadrid.com
18th October 2003, 14:20
Ai vrea tu bunule :D :D :D :D

Sachil
18th October 2003, 23:31
Mi-e total indiferent ce afce echipa casei regale.

realmadrid.com
19th October 2003, 19:44
Real a invins echipa Celta Vigo cu scorul de 2-0 goluri Ronaldo si Roberto Carlos. O seara braziliana dar din pacate cred ca o sa fie pe 3 vedem ce face valencia azi :yeah:

inter
21st October 2003, 19:17
Raul madrid :thinkso: , si-a prelungit contractul pana in 2010 :happy

Adio viselor celor de la Man.Utd. si Chelski :yeah: :yeah: :yeah:

ieppy
21st October 2003, 19:22
Cine a prelungit contractul?

inter
21st October 2003, 19:23
RAUL :thinkso:

realmadrid.com
21st October 2003, 19:49
Un lucru bun facut de conducerea realului

madridIZA
22nd October 2003, 17:58
Ba, eu de vreo 100 de ori v-am intrebat ce naiba e sistemul de pavones y zidanes, da' se par ca nu vede nimeni.
Cat despre piticii aia de la Mallorca care sunt niste infumurati fara rezultate (in afara de copa del rey) va astepta Segunda ca si pe Deportivo de altfel. Vor vedea ei cine e mai bun.....

Sachil
23rd October 2003, 11:19
Probabil un sistem care imbina ciumetzii cu galacticii.

ieppy
23rd October 2003, 13:43
Ba, eu de vreo 100 de ori v-am intrebat ce naiba e sistemul de pavones y zidanes, da' se par ca nu vede nimeni.
Cat despre piticii aia de la Mallorca care sunt niste infumurati fara rezultate (in afara de copa del rey) va astepta Segunda ca si pe Deportivo de altfel. Vor vedea ei cine e mai bun.....


Pana una alta ciumetii aia de la Deportivo pe care ii asteapta Segunda sunt in fata Realului asa ca ciocu' mic. Deportivo la ora actuala da clasa Realului care nu a putut sa scoata decat un amarat de 1-0 cu Partizan.

DRAGOS
23rd October 2003, 15:31
Cam greu cu iugoslavii.......!!!!!!
In acest meci s-a impus clasa. Ati si avut noroc dar cred ca ati meritat victoria.

realc
23rd October 2003, 20:24
Stai flexat ca ciumetzii de "Super-depor" nu vor mai rezista mult in fata primerei division iar despre valencia nu mai vorbesc!
Tot trupa blanco vor castiga titlul la o diferentza considerabila!
Despre meciul cu Partizan ... respect ptr. Partizan ... au jucat un fotbal destul de bun dar Real-ul au avut ghinion ... putea fi linistit un 6-2 pentru Real! :yeah:
__________
Hala Madrid!

realmadrid.com
24th October 2003, 16:14
Valencia si Depor anul asta vad ca sunt in forma. Sper sa castige depor in meciul cu valencia si sa castige si real sa ne mai apropiem de valencia.
In privinta sistemului pavones y zidanes cred ca Sachil are dreptate :(

realmadrid.com
26th October 2003, 00:43
Real Madrid a castigat sambata in fata celor de la Racing Santander cu scorul de 3-1 goluri Raul 2 si Zidane . Iar dupa mine voleul lui Zidane mi se pare cel mai frumos gol al week-endului :yeah:

madridIZA
26th October 2003, 21:23
Am vazut si eu meciu cu Santander si m-am speriat de mizeria aia pe care Realu o numesc aparare. Tre' sa recunosc ca Pavon s-a imbunatatit,dar Raul Bravo mai are MUUUUUUUULTE de invatat! Cat despre Santander pot sa spun ca sunt niste prosti ca ar fi putut catsiga la scor daca aveau clasa. Ceea ce nu au ei, dar au Realul. Mi-a parut ffff. rau pt Zizou ca nu a reusit dubla, dupa parerea mea a fost cel mai bun madrilen de pe teren. Raul a fost foarte norocos ieri, mi-e frica sa spun dar se cam transforma in Pippo pt. ca si in meciul cu Partizan golul sau a fost 3/4 al lui Figo. Sper ca e doar o impresie.

realc
27th October 2003, 15:51
Cred ca ai dreptate. Nici Pavon si nici Raul Bravo nu au calitatile necesare pentru a juca titulari la cea mai buna echipa din lume!
Pacat ca Valdano nu doreste sa achizitioneze un fundas cu experienta ptr. ca nici bani multi nu ar trebui ptr. achizitionarea unui fundas(in comparatie cu banii dati pe Figo,Ronaldo,etc). Asta e! :(
Oricum ramanem cei mai tari si avem cel mai frumos fotbal din lume! :D
__________
Hala Madrid!

madridIZA
28th October 2003, 16:17
Abia astept meciu' cu Zaragoza live pe TV Sport... :calp: /hello :headbang: :jump: :yeah:



Iza

realc
28th October 2003, 20:32
Va fi greu in deplasarea de la Zaragoza dar sper sa invingem! :yeah:

realc
28th October 2003, 20:47
Ocazie speciala:
Se cumplen nueve años de su debut en Primera División, en el mismo campo, ante el mismo rival, pero con la vitola de un número uno. Las vivencias durante este tiempo le han hecho mejor y le han consagrado a nivel mundial, además, el delantero ha anotado cinco goles en sus ocho visitas a la ciudad del Ebro. ¡¡Felicidades Raúl!!
______________
Hala Raul Madrid!

realc
29th October 2003, 19:57
Real Zaragoza - Real Madrid 0-0 :evil:

FICHA TÉCNICA:
0 – REAL ZARAGOZA: Lainez; Rebosio, Milito, Toledo, Álvaro; Ponzio, Soriano, Corona (Iñaki 86´), Savio (Cani 76´); Galletti y Villa.
0 – REAL MADRID: Casillas; Roberto Carlos, Míchel Salgado, Raúl Bravo, Pavón; Helguera, Guti, Figo, Zidane (Portillo 86´); Raúl y Ronaldo (Solari 76´).

Zizou a facut din nou un meci foarte bun! :yeah:
__________
Hala Madrid!

realc
29th October 2003, 21:41
Mai "madridistilor" pe unde umblati?
Nu ma mai lasati singur cu toti "italienii"!!! :D
Am in spate insa o echipa de galactici!!! :D
__________
Hala Madrid!

ad3an
30th October 2003, 13:47
Galactici ii consideri tu pe pavon raul bravo helguera, poate un maldini nesta mai merge da astaia,mai realc fii serios!!!!

MATRIX98
30th October 2003, 18:30
madridIZA vad ca nu stii decat sa-i faci prosti pe aia de la mallorca , zaragoza etc ...tot ce nu tine de real . Si ce diferenta s-a vazut anu trecut intre barça si real?? vb de meciurile directe. Anu trecut a fost egal in amandoua partidele, dar daca te uiti in toti anii de cand sunt cele 2 echipe infiintate, o sa vezi superioritatea barcelonei, chiar si pe timpu` cand real castiga champions league de 5 ori (sau 6 nu imi vine acum) la rand.
Cu toti "galacticii" astia ai vostri, aveti un joc penibil, sincer.Vad aproape toate partidele lu` real , si daca nu partidele , rezumatele, si nu sunteti stralucitori chiar deloc. Mult mai frumos si mai spectaculos joaca valencia si depor. Ca sa nu mai vb de manchester, bayern, roma, milan, juve , care bag mana in foc ca la ora asta ar bate realul fara probleme.Poate exagerez cand zic fara probleme, da inka nu se ridica la nivelul asteptat de toata lumea.
realc tu esti un alt suporter care tine si el cu cine castiga, 2 intrebari. Cati ani ai si de cand tii cu real ?? din romania sigur tii cu steaua sau dinamo. Esti suporterul tipic , se vede de la o posta, nu ai idee de fotbal .

IlMILAN
30th October 2003, 18:49
Matrix98 se vede ca te pricepi...bravo tie..... :happy

ieppy
30th October 2003, 19:27
madridIZA vad ca nu stii decat sa-i faci prosti pe aia de la mallorca , zaragoza etc ...tot ce nu tine de real . Si ce diferenta s-a vazut anu trecut intre barça si real?? vb de meciurile directe. Anu trecut a fost egal in amandoua partidele, dar daca te uiti in toti anii de cand sunt cele 2 echipe infiintate, o sa vezi superioritatea barcelonei, chiar si pe timpu` cand real castiga champions league de 5 ori (sau 6 nu imi vine acum) la rand.
Cu toti "galacticii" astia ai vostri, aveti un joc penibil, sincer.Vad aproape toate partidele lu` real , si daca nu partidele , rezumatele, si nu sunteti stralucitori chiar deloc. Mult mai frumos si mai spectaculos joaca valencia si depor. Ca sa nu mai vb de manchester, bayern, roma, milan, juve , care bag mana in foc ca la ora asta ar bate realul fara probleme.Poate exagerez cand zic fara probleme, da inka nu se ridica la nivelul asteptat de toata lumea.
realc tu esti un alt suporter care tine si el cu cine castiga, 2 intrebari. Cati ani ai si de cand tii cu real ?? din romania sigur tii cu steaua sau dinamo. Esti suporterul tipic , se vede de la o posta, nu ai idee de fotbal .


Bai matrix pentru tine toti suntem suporterii tipici, numai tu esti ultrasul suprem. Asta nu vrea sa insemne ca ma consider ultras sau ca il consider pe realc ultras, Doamne fereste, insa sa stii ca poti sustine o echipa si fara sa fii ultras.

MATRIX98
30th October 2003, 20:36
ieppy, intelegi gresit amice. Nu am zis decat la 2,3 persoane ca nu se pricep la fotbal , si chiar nu se pricep. Uite de exemplu I|Milan , inter, delia , dragos , edgar etc , tin cu alt echipe , da nu au vazut niciodata sa posteze comentarii jalnice de gen :prostii aia de la atalanta , brescia etc. Se vede de la o posta ca se pricep si nu debiteaza prostii.Nu intelege gresit , da cand vad comentariile astea , in special cele ale lu`realc , ma pufneste rasul. E caragios rau !! Respect !
p.s : Nu sunt in Romania, nu ma consider ultras. Daca eram ultras eram acasa si participam la toate meciurile Craiovei , si la coregrafii ..etc ...cu alta ocazie iti dau definitia ce inseamna ultras si cateva explicatii daca vrei .

ieppy
30th October 2003, 21:46
why not? chiar ma intereseaza. Cand ai timp baga o postare sau poate faci un subiect pe intern. Hai noroc :bere:

realmadrid.com
31st October 2003, 18:51
Probabil ca ai dreptate matrix cu privire la echipele care bat realul din europa . Dar mi se pare ca doar pe jumate. Poate italieni cu exeptia lui roma fara suparare. Lui real daca perez ar gandi logic ar cumpara un fundas bun carte sa inlocuiasaca apararea aia ciumega. Ieppy mi se pare ca are dreptate la tine doar tu sti fotbal :yeah:

ieppy
31st October 2003, 18:54
Ieppy mi se pare ca are dreptate la tine doar tu sti fotbal :yeah:

Ce vrei sa spui?

madridIZA
31st October 2003, 21:12
'Dragu meu' Matrix avem mult noroc cu tine, sa stii ca fara tine nu stiu ce s-ar intampla......ma, toata lumea se pricepe la fotbal...... eu niciodata nu am pretins ca ma pricep la fotbal, spre deosebire de altii (se simt ei). Cine te crezi tu sa-mi spui mie cat ma pricep eu la fotbal??????? Si de cand ma cunosti tu asa de bine astfel incat sa ma cataloghezi dupa cateva mesaje. Termina odata cu observatiile de mare valoare si fara de care ar fi mai bine.





[/quote]

MaPaX
2nd November 2003, 21:42
FORZA REAL MADRID! HALA MADRID!

MaPaX
2nd November 2003, 22:40
Real Sociedad - Barcelona : 3-3.
Pt. REALMADIRD este foarte bine
locul 1 :)
HALA MADRID !

MATRIX98
5th November 2003, 22:50
... eu niciodata nu am pretins ca ma pricep la fotbal, spre deosebire de altii (se simt ei).

Atunci nu mai face surioara, afirmatii aberante la adresa altor echipe.
Aseara "galacticii"(ma pufneste rasu cand zic asa) de abia au reusit sa scoata egal la Belgrad. Dumitrescule, cred ca oricine se pricepe la fotbal poate sa spuna ca Roma e una dintre cele mai in forma echipe ale momentului. Zi-mi si mie ce rezultate au fost in ultimele 4 partide Real - Roma si Roma - Real. Sincer chiar nu stiu care au fost ... :) Apropo incearca sa scrii si tu mai cu inteles, ca io`s mai tare de cap, si tare rau ma chinui sa imi dau seama ce vrei sa zici in unele comentarii .
MaPax , vaffa'n cullo ma ;:))) acum tii si cu real?¿?? remuser direct :>>>>>>>>>>>>>>>

realmadrid.com
7th November 2003, 17:01
Rade ciob de oala sparta bai. 1-0 in ultimu minut lasa-te matrix pacat de chivu ca a ajuns la o echipa de retardati. In privinta lui Real la returul cu partizan erau calificati cu un egal asa ca nu vad de ce sa se fi chinuit sa bata :yeah:

MATRIX98
10th November 2003, 00:21
dumitrescule ce facura GALACTICII( :D :D :D )tai? :)))) doar 4-1 ! ROMA batu cu 2-0 ! ;:)))

mory
10th November 2003, 11:01
Oricât de subiectivi ati fi, trebuie sa recunoasteti ca marea si mult trâmbitata echipa Real Madrid, galactica, pare o echipa de pluton. Cu Partizan, o echipa plina de ilushtri necunoscuti s-a chinuit terbil (1-0 si 0-0) pantru ca acum sa fie surclasata de FC Sevilla, echipa fara pretentii declarate în acest sezon.
Se vede treaba ca prea multi prim-solisti într-o echipa strica.
Pai cu atâtia dirijori în orchestra, cine mai cânta??

8) 8) 8)

ieppy
10th November 2003, 12:30
Bai ce intergalactici au fost galacticii aseara. Am ras la primul gol (a se citi autogol) al Sevilliei de mam spart. A fost o capodopera a inteligentei conducerii lui Real care a hotarat sa nu cumpere fundasi pentru ca au valori ca Pavon, Ruben si Bravo. Si eu zic BRAVO RUBEN.

Delia
10th November 2003, 13:41
Se vede treaba ca prea multi prim-solisti într-o echipa strica.
Pai cu atâtia dirijori în orchestra, cine mai cânta??



Imi aduc aminte de cuvintele lui Alfredo Di Stefano: "O echipa nu trebuie sa fie 11 viori sau 11 piane, o echipa trebuie sa fie ca o orchestra."

8)

realc
10th November 2003, 14:36
Ba romanule ati batut cam chinuit pe Lazio ... o echipa cu care Chelsea sa jucat "baba oarba" /fu/
Ca sa stii sunt cu Real Madrid din '97 si cu Steaua de cand ma stiu asa ca nu ma intereseaza ce gandesti tu despre un suporter "tipic". Tu mai trebuie sa inveti multe in materie de fotbal ... la fel ca si As Roma /fu/
__________
Hala Madrid!

Edgar
10th November 2003, 14:46
Zise Delia ganditoare... sprijinindu-se in baston. :drak: Esti de-o varsta cu Di Stefano? :P

ieppy
10th November 2003, 14:49
mai stii Edgar? Oricum ce zici de meciul galactic cu Sevillia?

IlMILAN
10th November 2003, 14:52
Zise Delia ganditoare... sprijinindu-se in baston. :drak: Esti de-o varsta cu Di Stefano? :P

:D :D :D :D
Edgar stie........... :D :D :D . Ai tu ce ai cu Delia. :D

ieppy
10th November 2003, 14:56
sa vezi ca o pun de o cooperativa anti Milan. I'd watch my back if I were you!

IlMILAN
10th November 2003, 14:58
sa vezi ca o pun de o cooperativa anti Milan. I'd watch my back if I were you!

Nu cred ca o sa accepte Inter asemenea pacturi :D :D , Delia sa se alieze cu Edgar..... :D

glumim si noi sper sa nu va suparati :P

Edgar
10th November 2003, 14:59
Oricum ce zici de meciul galactic cu Sevillia?

Ce parere am... Pai Los Galacticos ar juca la fel de bine cu mine ca antrenor. Exagerez, dar ideea e ca se bazeaza pe un moment de geniu al unui jucator. Ce faci daca nu apare nici un astfel de moment? Iar chestia despre cumpararea unor fundasi am mai spus-o. Oricum, nu sunt fan Real Madrid (incredibil, dar adevarat! :D ) - e problema lor ce fac si ce jucatori cumpara.

realc
10th November 2003, 14:59
Di Stefano stie!!!!!!! la fel ca si Delia!!!!!!! :yeah:
I|MILAN : Sper ca nu va ganditi sa castigati titlul in Italia? ... Dupa meciul de la Parma nici in visele voastre super optimiste! :yeah: :yeah:
__________
Hala Madrid!

ieppy
10th November 2003, 15:04
Vorba aia. Daca nu luam noi campionatul aici, atunci nici voi sa nu luati campionatul acolo. Logic, nu e asa?

IlMILAN
10th November 2003, 15:08
I|MILAN : Sper ca nu va ganditi sa castigati titlul in Italia? ... Dupa meciul de la Parma nici in visele voastre super optimiste! :yeah: :yeah:
__________
Hala Madrid!


Alooooo Hala Madrid..... vezi ca Milan e neinvinsa in campionat, la fel ca si Juve si Roma. Nu se poate spune despre Madrid acelasi lucru. Si stai ca la voi abia acum incep meciurile....... :D :D :D Adevarul e ca Sevilla e o echipa cu pretentii in "GALAXIE" :D :D :D . Daca nu stii Parma e in cupa UEFA si e reprezentanta Italiei si nu a .......intelege ce vrei :D :D :D

Delia
10th November 2003, 15:11
Edgar, sunt ceva mai tanara ca Di Stefano... :P

realc
10th November 2003, 17:32
campionatul din spania e mai tare decat cel italian ... de aia milan e neinvinsa :yeah:

IlMILAN
10th November 2003, 17:34
campionatul din spania e mai tare decat cel italian ... de aia milan e neinvinsa :yeah:
:D :D :D
Si de aceea Milan e Campioana Europei nu?

lucru greu de digerat pentru unii...... :D :D :D

ieppy
10th November 2003, 17:50
campionatul din spania e mai tare decat cel italian ... de aia milan e neinvinsa :yeah:

Nu cred ca pot fii comparate cele doua campionate, dar vorba aia: Parerea ta. Real oricum nu are nici o sansa sa ia vreun trofeu sezonul asta pentru ca apararea aia e mai varza decat cea a lui Dinamo si nu o poate ajuta nici Ronaldo, Zidane, Figo sau Raul.

Apropos am observat ca Raul nu prea mai joaca nimic decand au schimbat prostii pe Del Bosque, sa fie oare din cauza noului antrenor. Cel mai misto lucru ar fii sa plece la: Barca. As muri de ras.

Edgar
10th November 2003, 18:23
Bai "italienilor", hai sa ne vedem de-ale noastre. Nu de alta, dar am mai adaugat o pagina la topicul asta si o sa se creada ca Real Madrid chiar are multi fani pe forum. :D

realc
10th November 2003, 19:18
Ba italienilor nici nu avem nevoie de oameni ca astia aici! Mergeti in Italia si rupetiva ochii intre voi ca va rupe Realul de fiecare data cand va prinde :D
Oricum anul asta dora Juve o sa iasa din grupele UCL ha ha pe cand din Spania o sa iasa toate /fu/
__________
Hala Madrid!

MATRIX98
10th November 2003, 19:44
Zise Delia ganditoare... sprijinindu-se in baston. :drak: Esti de-o varsta cu Di Stefano? :P

Edgar e "tzava" Delia, pe bune. Vb aia : cine stie, cunoaste :)) . Mai rar ca ea.

realc :

Ba romanule ati batut cam chinuit pe Lazio ... o echipa cu care Chelsea sa jucat "baba oarba"
Ca sa stii sunt cu Real Madrid din '97 si cu Steaua de cand ma stiu asa ca nu ma intereseaza ce gandesti tu despre un suporter "tipic". Tu mai trebuie sa inveti multe in materie de fotbal ... la fel ca si As Roma

Poate ma inveti tu mai multe in materie de fotbal, ca vad ca le ai nu gluma ... Vad ca ejti foarte realist.Imi dadui seama de asta mai ales dupa ce citii mesaju ala de gen : Sper ca nu va ganditi sa casticati scudetto in Italia(de milan e vb). Dupa meciul cu parma nici in visele voastre super optimiste. Domn`profesor, as vrea sa va atrag atentia asupra unui lucru. Ac Milan e pe 3 la 2 pcte de Juventus care e pe 1 , si alaturi de Roma si Juve sunt singurele echipe din Il Calcio neinvinse in campionat. (juve si milan inka neinvinse :DD)
Oricum poate reusesc sa te conving sa mai deschizi un topic in care sa ne predai lectii in materie de fotbal !
Si apropo de meciul cu lazie, tu nu stii ce e ala un derby?? Chiar daca pierdea toate partidele, lazie tot punea probleme Romei. Asa se intampla de fiecare data intr-un derby, indiferent de cat de in forma e o echipa la ora aia... !
L`unica Realta E`La Vostra INFERIORITA!!!

Edgar
10th November 2003, 20:02
Edgar e "tzava" Delia, pe bune. Vb aia : cine stie, cunoaste :) . Mai rar ca ea.

Si... fain clipul cu Nedved si Cafu, nu? :D Te-a uns oleaca la inima. :thinkso:

ad3an
10th November 2003, 20:33
Ha ha ha ha REALc fii calm frate mai traiesti,sper sa vedem impreuna finala UEFA CL la o bere sa iti fac un pic de ciuda,si inca ceva,ce ati facut ma la sevilia 4-1,rusinica!!!!! yeah yeah yeah yeah yeah

MATRIX98
10th November 2003, 20:55
Edgar m-a uns o leaca mai mult :))))))) Desi am vazut meciul ala , imi face deosebita placere sa-l vad in fiecare dimineata, e un fel de mic dejun :))) Primu lucru pe care il fac dupa ce deschid sala dimineata, ma conectez si vad videoclipu ala :)) Sunt obsedat nu?:))))) stiu !:)))))))))))))

calin19
10th November 2003, 22:03
sevilla -real madrid de-si sant fan real madrid dar in aceea seara era cat pe aici sa depaseasca pe as monaco-deportivo :D :D

calin19
10th November 2003, 22:05
apropo de fotbalul italian vedetii criticile aduse la finala ligii campionilor de anul trecut si apararea lui madrid e atacul si o sa vedetii ca anul aceste va castiga fara probleme liga campionilor

IlMILAN
11th November 2003, 11:25
Bai "italienilor", hai sa ne vedem de-ale noastre. Nu de alta, dar am mai adaugat o pagina la topicul asta si o sa se creada ca Real Madrid chiar are multi fani pe forum. :D

:D :D :D

Ca de obicei scurt si la obiect. :D

MaPaX
11th November 2003, 22:09
Jucatorii echipei Real Madrid nominalizati la "Balonul de Aur": Zidane, Raul, Beckham, Iker Casillas, Figo, Ronaldo, R. Carlos, M. Salgado. Ce spuneti "italienilor"? :) :yeah: :D
Merita sa fie nominalizat Guti si/sau Solari.

mory
12th November 2003, 13:59
Cotele agentiilor de pariuri pe internet pentru câstigarea titlului în acest sezon sunt :

Real Madrid 1.66
Deportivo 4.00
Valencia 4.00
Barcelona 13.00
Real Sociedad 51.00
Atl. Madrid 51.00
Osasuna 101.00
Celta de Vigo 101.00
Athletic Bilbao 101.00

Celelate echipe nu sunt cotate.

Se observa ca Real Madrid e data mare favorita desi în acest moment e abia pe locul 3. Liderul campionatului, Deportivo, nu este creditata cu sanse mari, cota de 4 pentru sustinatorii acestei echipe fiind una foarte buna. In carti mai este cotata doar Valencia (locul 2) care a pierdut teren dupa un început excelent.

8) 8) 8)

realmadrid.com
12th November 2003, 20:28
Sper ca acele cote sa fie corecte dar la apararea aia nu prea le dau sanse cel putin nu acum. In privinta Balonului de Aur jumatate din jucatori nominalizati nu prea le dau sanse. Dupa mine favoriti sunt Nedved, Zidane si Raul :yeah:

sickboy
13th November 2003, 23:50
Sevilla le-a dat o corectie 'galacticilor'...super...nu pot sa sufar echipa asta plina de vedete. :ciocan:

MaPaX
14th November 2003, 17:54
Sper sa castige RAUL! :yeah:

madridIZA
14th November 2003, 22:22
Nedved merita balonul de aur.......Zizou e perfect dar are unele meciuri in care doarme. :sleep:
In legatura cu meciul cu Sevilla, nu mai are rost sa fac vreun comentariu.... daca nu as fi fana adevarata a echipei as renunta sa- i mai sustin. La ce fotbal NASHPA joaca mi-i si jena! Ba, madridistilor, nu va suparati pe mine, da' aia nu ii echipa!! Ii o adunatura de nume care se impung. Beckham a fost picatura care a umplut paharul! Trebuie sa schimbe ceva... e clar: fotbalul italian a revenit mai puternic decat niciodata! Juve si Milan au sanse serioase la UCL (sorry interistilor dar Interul nu are NICI o sansa la ce joaca acum), iar Roma este o candidata de luat in seam la cupa UEFA.
Fotbalul spaniol decade, recunoastetzi :very sad: :(
Astia trebuie sa schimbe ceva.............

realmadrid.com
15th November 2003, 13:55
Echipa mai si pierde. Dupa cum ai vazut toate golurile au fost greseli de aparare. Echipa din 98 era o echipa frumoasa care merita CL. Dupa cum am zis doar aparare le trebuie. Acelasi lucru a spus si perez , anume ca isi va reorienta politica de transferuri

realc
17th November 2003, 19:32
Fotbalul din Spania este in continuare peste cel italian .. de care mi-e scarba! Cand vad tribunele alea goale :D :D :D mi se face sila! :evil:
________
Hala Madrid!

IlMILAN
18th November 2003, 15:42
Fotbalul din Spania este in continuare peste cel italian .. de care mi-e scarba! Cand vad tribunele alea goale :D :D :D mi se face sila! :evil:
________
Hala Madrid!

:D :D :D
Tu ori ai vazut meciuri din Serie C sau vorbesti de ce vezi in Ghencea. :D :D

madridIZA
18th November 2003, 16:24
Aha, deci Perez o zis ca isi reorienteaza politica de transferuri....hmmmmmmmm :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Cine DRACU il crede????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! Is VA reorienta peste 300000000000000000000000000 de ani!

ad3an
18th November 2003, 18:12
Realc, cine e detinatoarea ligi campionilor?
lol lol lol lol lol lol lol lol
MILAN E!!!!!!!!!!!!!!!!!
REAL /fu/ /fu/ /fu/

realc
18th November 2003, 21:31
Ad3an... sa zicem doar ca Ajax - Milan de anul asta va insemna si terminarea norocului pe care il are Ac Milan de ceva timp :yeah: :yeah:
Oricum finala UCL o vom vedea impreuna si o sa ma bucur eu ca de obicei! 8) 8) 8)
Real Madrid = The Best!
__________
Hala Madrid!

realc
18th November 2003, 22:42
Milanello ... nu vad meciuri din C1 insa vad un Delle Alpi si un San Siro mai goale ca niciodata! :D :D
Q: -De ce oare???
A: -Pt. ca lumea sa plictisit de Serie A!!! si va zice PA! :cya:

1.Spania
2.Anglia(poate chiar peste cel Spaniol)
3.Germania
4.Voi...!
__________
Hala Madrid!

mory
19th November 2003, 10:28
Faptul ca fotbalul spaniol este peste cel italian îl sustine doar presa spaniola.
Faptul ca în Spania apararea este total neglijat în schimbul atacului, da senzatia de fotbal-spectacol în comparatie cu fotbalul italian, care este super-tacticizat.

Asta nu înseamna, în nici un caz ca fotbalul italian este sub cel spaniol.

Cât despre cel englez, mai bine nu mai vorbim...

IlMILAN
19th November 2003, 11:27
Milanello ... nu vad meciuri din C1 insa vad un Delle Alpi si un San Siro mai goale ca niciodata! :D :D
Q: -De ce oare???
A: -Pt. ca lumea sa plictisit de Serie A!!! si va zice PA! :cya:

1.Spania
2.Anglia(poate chiar peste cel Spaniol)
3.Germania
4.Voi...!
__________
Hala Madrid!

:D :D :D
Nici nu merita sa-ti raspund.......daca tu asa gandesti asta e....

MATRIX98
19th November 2003, 15:53
Fotbalul din Spania este in continuare peste cel italian .. de care mi-e scarba! Cand vad tribunele alea goale :D :D :D mi se face sila! :evil:
________
Hala Madrid!

realc din ce in ce ma amuzi mai mult cu prostia ta. Idiotu draqu unde ai vazut tu mai multi suporteri decât in italia??? Tu compari aia 40-50 de mii care vin pe bernabeu, cu aia 90-95 de sunt pe olimpico, san siro sau sao paolo??(acum depinde si de capacitatea stadionului) .


Tu ori ai vazut meciuri din Serie C sau vorbesti de ce vezi in Ghencea.

I|Milan si in serie C vine lumea la meciuri. Si inca au tifoserii care se pot compara usor cu cele din serie A. Deci in concluzie, realc nu a vazut decât tribunele din ghencea pe care le confunda cu San Siro sau Olimpico :)))[/quote]

realc
19th November 2003, 22:39
MATRIX98 tu nu te uiti la TV? Sau ce draq sa nu imi zici ca esti tu unul dintre aia 90 de mii care merg la meci in italia? Ma apuca rasul cand de aud! Vorbesti doar prostii! Singura echipa din Italia care are tribunele pline este Brescia! Bravo ei! In schimb... sa nu te aud cu prostiile tale intre 80-90 pe Olimpico!
In Italia se umplu tribunele doar la derby-uri pe cand in Spania...! Nu are rost sa mai comentez!
P.s.-> mai bine te documentzi inainte sa scoti ceva pe gura! :D
__________
Hala Madrid!

MATRIX98
20th November 2003, 17:05
Singura echipa din Italia care are tribunele pline este Brescia! Bravo ei! In schimb... sa nu te aud cu prostiile tale intre 80-90 pe Olimpico!

Ba fratele meu, esti periculos de prost! Doamne ce pot sa aud. Idiotule brescia are stadion de cel mult 25 de mii de locuri, nu stiu exact. Tu de Sao Paolo nu ai auzit?? Vin napoletanii 80 de mii pe stadion si alti 30 de mii pe afara. Ma duceam pe olimpico cand locuiam in Roma. Si in Anglia vin suporteri multi la meci, insa ce fac?? la fel ca si cei spanioli(exceptie atletico) nu stiu altceva decât sa aplaude. Nu tu coregrafie , nu tu deplasari la scara mare ... Vezi , Roma , Milan , Inter, Fiorentina, Lecce etc (asta ca sa nu ma apuc sa scriu toate echipele) cum vin cate 4,5,6 mii in deplasari, si nu doar la derby-uri. Deci galeriile din spania , mai au destul pana sa ajunga ca alea din Argentina, Italia , Turcia ,Grecia , Iugoslavia, Ungaria si Romania ...

iti tre un ignore ca deja o iei razna rau de tot !! ah... de polo vorbeai???

MaPaX
21st November 2003, 22:25
Duminica, ora 20:00 > REAL Madrid - Albacente in direct pe TV SPORT

madridIZA
22nd November 2003, 22:15
Sper sa nu se faca iar de kkt. :mda:

realc
24th November 2003, 14:31
Ba omule in primul rand pe mine nu ma intereseaza ca tu ai locuit la Roma! :ciocan: si in al II - lea rand m-am referit la Brescia ca au tribunele pline tot timpul! (chiar daca sunt doar 20.000 de locuri) ,asta conteaza sunt pline! ... ba prosssstule!
REAL - ALBACETE 2-1
__________
Hala Madrid!

realc
25th November 2003, 20:11
Olympique Marseille
Vs.
Real Madrid C.F.
The match is will be played Tomorrow. The game is part of the Champions League - Group Stage.
__________
Hala Madrid!

realc
25th November 2003, 20:14
Real Madrid ace David Beckham says fans still haven't seen the best of him, despite Sunday's outstanding display against Albacete.

"I don't believe you've seen my best," he told Radio Marca. "I always believe in my ability to improve."

"Being surrounded by such great players will also improve me. We have eight going for the Balon d'Or."

"I am happy, for me it is always great to score (against Albacete) at the Santiago Bernabeu."

Beckham was asked if he was concerned about going to the Nou Camp and taking corners in front of the Barcelona crowd.

"I won't have any problem taking them. Of course not. I am here to play football and do not fear anything. If the fans boo me, then that's okay."

madridIZA
30th November 2003, 22:48
RUSHINE! HUOOOOOOOO! Ce joc au facut Realul contra Osasunei! :eek: Meritau sa fie batuti bine! Jocul Realului nu mai e galactic de mult, e de-a dreptul scarbos! JOS PEREZ! Queiroz poate sa-si faca bagajele, del Bosque te vrem inapoi!

MaPaX
1st December 2003, 18:05
Pacat, trebuie neaparat sa castigam urmatoru meci!

madridIZA
3rd December 2003, 08:26
Pe drqu batem Atletico! Cu jocul de ... :no: pe care il avem nu mai batem nici pe CFR Cluj! Si Atletico il au pe Torres care e in forma si care nu sa compara cu 'copilul minune' al Realului, adica cu Porti. E MULT mai bun. In nationala e aproape titular. pe cand Porti nu e nici rezerva! Hai Real, fa ceva bun!

realc
4th December 2003, 16:19
madridIZA sa nu te mai aud cu tampeniile tale... ca jocul Real-ului chiar a mers in meciul cu Atletic! /hello
Am vazut un Real Madrid asa cum il stiam...adica INVINCIBIL!
Raul & Ronaldo = cel mai bun cuplui de atacanti!
__________
Hala Madrid!

realc
4th December 2003, 16:36
Real Madrid C.F. vs. Atletico Madrid
2 - 0
Attendance - 76300 spectators

'1 Ronaldo Luiz Nazario de Lima 1 - 0
'19 Raúl González Blanco 2 - 0
__________
Hala Madrid! :)

madridIZA
5th December 2003, 23:46
Realc draga vezi-ti tu de tampeniile tale si lasa-ma drqu in pace, bine? Eu zic ce vreau si nu esti tu aici Mafalda sa ma judeci, clar?
Meciul cu Atletico a aratat un Real cu adevarat galactic, la valoarea adevarata. Insa trebuie sa recunosti ca meciul cu Osasuna a fost un dezastru. Cu Atletico i-a placut mult jocul lor spectaculos si solid. Batem Barca!

Vadim
6th December 2003, 00:17
Queiroz spune ca Ronaldinho nu e Barcelona, insa cred ca nici el nu crede ce spune. Se bucura ca Ronaldinho va lipsi si cred ca Real va intinde cu Barca pe paine.

inter
6th December 2003, 14:45
Oricum Ronaldo este omul momentului, conform statisticilor el a realizat o medie de 1 gol la fiecare 97,8 minute jucate (15 goluri in 20 partide) in cele 81 de meciuri disputate intre Barca si Real.
Pt. a gasi in istoria acestui derby un golgheter mai bun ca Ronaldo trebuie sa ne intoarcem in 1948 cand sa retras Isidro Langara care a reusit o medie de 1 gol /77,9 minute.
In afara de cei doi, doar un singur jucator a mai reusit sa coboare sub media de 1 gol/100 minute, acesta fiind Telmo Zarra.

Ramane de vazut daca deseara isi va imbunatati Ronaldo media ........ ( :nah: )

realmadrid.com
6th December 2003, 15:18
Sper sa o inbunatateasca :yeah:
Bai da sa schimbat mult forumul de cand nam mai intrat eu. Va trebui sa invat