PDA

View Full Version : S-a retras Gabi Paraschiv



megastar
26th November 2013, 08:03
Gabriel Paraschiv, unul din cei mai importanti jucatori ai ultimului deceniu la Otelul a decis sa se retraga de la echipa. Pe site-ul oficial a aparut urmatoarea declaratie:
Dragi Oțelari,

Aproape 8 ani de muncă și implicare totală au trecut. În acești 8 ani, am încercat să dau totul pentru această echipă și pentru voi, suporterii ei minunați. Am realizat performanțe cu ajutorul pe care mi l-ați oferit. Am trecut prin momente grele și prin clipe pe care nici nu le visam, dar vreau să știți că au fost 8 ani în care m-am bucurat și am plâns alături de voi. Din păcate, în acest moment mă simt inutul echipei căreia i-am dat tot ce am avut mai bun și cred că e momentul să ne despărțim. Sperând că în toți acești ani v-am adus puțin mai multă bucurie în suflet, permiteți-mi să vă mulțumesc vouă, suporterilor, colegilor foști sau actuali, tuturor antrenorilor, președinților, doctorului, maseurilor și tuturor celor care lucrează sau au lucrat pentru Oțelul Galați, pentru susținerea de care m-am bucurat în acești 8 ani. Voi rămâne suporter necondiționat al Oțelului.

Cu deosebit respect,

Gabriel Paraschiv (10)

Narcis Raducan i-a propus sa ramana in interiorul clubului:
Ii mulțumim lui Gabriel Paraschiv pentru toată perioada petrecută la Oțelul, deși nu a fost dorința noastră de a încheia această colaborare frumoasă întinsă pe decursul a 8 ani. Vom dezvolta acest subiect în apropierea următorului meci de pe teren propriu, atunci când vom organiza o serie de evenimente ce vor marca cum se cuvinte această bornă importantă din istoria Oțelului. Paraschiv a fost și va rămâne un stindard al clubului nostru, tocmai din acest motiv îi vom propune ca din iarnă să colaborăm pe linie administrativă. Oricare ar fi decizia lui, va beneficia mereu de respectul nostru, al tuturor oțelarilor !

Doctor_Satan
26th November 2013, 09:51
Un om care a reusit sa fie constant pe toata perioada cat a jucat la noi si a fost un adevarat lider.
Parerea mea este ca mai putea continua inca 2-3 ani la o echipa din esalonul secund, dar daca el doreste sa retraga, asta e. De asemenea, ar putea antrena juniorii, pentru ca poate servi ca exemplu pentru un jucator in crestere.
Multumim, Para, pentru momentele frumoase pe care ni le-ai oferit!

megastar
26th November 2013, 09:53
De asemenea, ar putea antrena juniorii, pentru ca poate servi ca exemplu pentru un jucator in crestere.


Corect, acolo il vad si eu, nu dupa un birou.