PDA

View Full Version : The Newsroom



Johnny D
22nd November 2013, 09:59
M-am tot holbat p-aici si nu l-am gasit!:o::o: Mi se pare incredibil! Un serial absolut superb in care Jeff Daniels joaca un rol genial!:sneaky: Ca sa aveti un mic gust din el si nu prea e spoiler, deoarece e chiar prima scena din primul episod pe care cred ca am vizionat-o de cel putin 10 ori, poftim!;)
BJWKccHQFOA
:cool::cool::cool::cool:

Freek
22nd November 2013, 20:28
A fost thread dar dupa ce s-a tufut forumul a disparut.
E un serial foarte bun singura chestie deranjata este ca are doar 10 episoade. Oliva Munn :floricica:

Johnny D
23rd November 2013, 23:16
Are 19 micutzo, intre timp s-a terminat si sezonul 2 demult!:P

Freek
23rd November 2013, 23:26
Era sa-ti zic vreo doua...
19 episoade in total. Per sezon 10 + 9 (deci am mai bagat un episod din burta, micutzo :groggy:)

Johnny D
24th November 2013, 01:44
MICUTZO!!!:kiss:

Freek
24th November 2013, 02:04
Nici sa ma supar nu pot :)). Zi daca vrei Dr. Who ala cu oamenii de zapada, ca vad ca esti online si apoi daca il vrei cine stie cand ne intersectam...

Johnny D
25th November 2013, 09:16
Nu vreau deocadamta, daca o sa ma reapuc de Dr. Who o sa vreau probabil, sau poate colo de Craciun ar fi un episod nimerit, sunt cateva lucruri care nu-mi plac la acest serial si cel mai tare dintre toate e ca tot schimba actorul la 2-3 sezoane, e chiar nasol sa faci asa ceva din proprie initiativa, de exemplu la Spartacus m-a disperat cel mai mult dar acolo au avut si motiv bun, omul saracul a murit deci trebuia inlocuit, insa au asteptat cu sufeltul la gura insanatosirea sa chiar realizand un sezon de legatura pe perioada cat omul era la pat incercand sa se recupereze... insa sa schimbi actorul principal asa de chef mi se pare prostie, sincer... dar, asta e serialu, n-avem ce face.:P

PS: Cristiniku daca intra aici, sper sa nu citeasca ce tocmai am scris, macar pana apuca sa vizioneze primul sezon din Spartacus!:P

Raiden
30th November 2013, 00:49
E misto. :D Am vazut primul sezon anul trecut, chiar am si vorbit despre el ca ar fi noua senzatie in materie de seriale. Anul asta n-am apucat sa ma uit la el, n-au aparut subtitrarile, si la ce dialog iute are, e mai grele fara subtitrari. :D

Johnny D
2nd December 2013, 10:15
Este, eu in genere nu pot prinde fara subtitrari seriale din astea cu multe cuvinte elvate sau macar rar uzitate. Dar eu ma uit cu subtitrare in engleza, alea apar foarte repede, sunt incredibil de frumoase filmele cu subtr in engleza, mult mai misto decat in romana! Practic iti scrie cuvantul ca sa-l poti citi tu dupa capul tau, si auzind si actorul cum il pronunta ti-e mult mai usor sa-ti dai seama ce inseamna si prinzi si tot contextu, spre deosebire de subtitrarile in romana care lasa mult de dorit si pana la urma toate subtitrarile in orice alta limba decat cea vorbita de actori!:)

Freek
11th November 2014, 00:09
A aparut sezonul 3. A inceput ghini di tat! :yes:

Raiden
11th November 2014, 06:25
Sezonul 2 a fost un step down fata de primul, dar nu foarte mult.

Johnny D
11th November 2014, 08:47
Vecinu Vasile cu bucile goale, recomanda!:yes:

Freek
4th December 2014, 02:58
Bai ce imi place sezonul asta :D. Pacat ca se termina.

Freek
16th December 2014, 01:03
Si se gata :(.